Şiir Akademisi - Ana Sayfa

Geri git   Şiir Akademisi Forum > SAYFAM / Bir Emekle... > Şiir Sayfam

Seçenekler Stil
Alt 29-11-2006, 17:19
süsençiçegi süsençiçegi isimli üye şimdilik offline konumundadır

Arıyorum

Taksimde,

Beyoğlunda

Ellerim cebimde rıhtımda yüzümü yalayan

Rüzgara karşı

Bir sigara yakıyorum....

Yarısını ben bile içemiyorum

Rüzgardan

Arıyorum

..........

Kabuğunu yitirmiş kablumbağa gibi

Arıyorum

............

Neyimi?

Mutluluğu

Mutlu olmayı bilmediğim zamanlarda

Mutluluğu...
Alt 25-12-2006, 21:40
sair_dem sair_dem isimli üye şimdilik offline konumundadır

sair_dem - MSN üzeri Mesaj gönder sair_dem - YAHOO üzeri Mesaj gönder

!!!
Alt 08-01-2007, 23:46

her zaman mutlu olabilseydik mutluluğun kıymetini bilemezdik değilmi???Edited by: süsençiçegi
Alt 10-01-2007, 17:41
verdullah verdullah isimli üye şimdilik offline konumundadır

verdullah - AİM üzeri Mesaj gönder

Kötü varsa ancak iyinin olduğunun farkına varıyoruz. Güzellik çirkinin varlığına borçlu makamını nasıl ki zengin fakire borçluysa servetini. Mutluluk ise hüzne borçlu mahiyetini. Tezatsız dengelenemiyoruz dünyada! Siyah yoksa beyaz yok. Kötü yoksa iyi..<!--
D(["mb","<div align\u003d\"justify\">O yüzden arada akmalı yaştan gözler ve var olmalı hüzün hayatımızda gerektiği kadar. Kıvamında bir hüzünde gerekli ruhlara\n mutluluk ve huzurun kıymeti için. Bazen keyifle okunan bir kitabın satır aralarındaki baskı hatası nasıl kaçırsa da kitaba dair iştiyakımızı, satır arası hüzünler asla bozmamalı yaşam anlayışımızı.. <div align\u003d\"justify\">Var olan ve başa gelen her şeye tevekkül edebilmek asıl olan.. O öyle bir Rabb***8217;ki gereksiz ve hedefsiz tek bir zerreyi dahi yaratmayan ve bir yerden bir yere sevk etmeyen. O yüzden ***8220;Ey Rabbim! Senden ne gelecekse gelsin! Sen ki, rahmetinle de, kahrınla da güzelsin!***8221; diyebilmek tüm kalple.. <div align\u003d\"justify\">Beklenmedik satır arası hüzünleri tevekkül ile karşılamak, sabredebilmek. Her şeyi bir hediye hükmünde görebilmek. Bilinçli bir tercih aslında huzur ve mutluluk. Etrafa saçılan her türlü tohum aslında kişinin kendi tercihine bağlı olarak şekil alıyor zannımca. Hüznü dahi sevebiliyorsak eğer belli bir süre sonra mutluluk olarak geri dönüşümünü alabiliyoruz aslında. <div align\u003d\"justify\">O yüzden yaratılmış her şeyi sevmek gerek Yaradan***8217;dan ötürü. O\n yüzden şefkatle kucaklayabilmek gerek kainattaki tüm zerrecikleri ve tüm yürekleri. Zengin borcunu ödemeli fakire ki, hak etsin iki cihan servetini . Zahmet vermeli biraz rahmete kavuşmak için. Merhamet etmeli kainata, merhamete mahzar olmak için.. <div align\u003d\"justify\">Yaşayabilmek gerek her şeye rağmen, yaşata bilmek için . Hüznü de yaşamak gerek, mutluluğun kıymetini daha iyi bilebilmek için Var olmak gerek her şeye rağmen, var kılmak için. Barışık olmak gerek, en başta küskünlüğe mani olmak için. <div align\u003d\"justify\">Satır arası kadar kısa ve dar alanlara sıkıştı artık yaşamlarımız. Yine bu satır aralarında yaşanıyor hüzünlerimiz yada mutluluklarımız.. Satır arası alınan nefesler kadar hayatımız ve satır araları kadar da kısa artık yaşantılarımız. Bu kısacak zaman dilimlerini bereketlendirmek adına hep güzelden ve iyiden yana atsın nabızlarımız.. <div align\u003d\"justify\">Bir okuma molasıdır belki satır arası yaşanılan bir hüzün. Kıymetini bilmek lazım, iyinin, hüznün ve\n güzün..",1]
);

//-->

<DIV align=justify>O yüzden arada akmalı yaştan gözler ve var olmalı hüzün hayatımızda gerektiği kadar. Kıvamında bir hüzünde gerekli ruhlara mutluluk ve huzurun kıymeti için. Bazen keyifle okunan bir kitabın satır aralarındaki baskı hatası nasıl kaçırsa da kitaba dair iştiyakımızı, satır arası hüzünler asla bozmamalı yaşam anlayışımızı.. sana katılıyorum süsençiçeği[img]smileys/smiley2.gif[/img]bu arada nickin çok değişik ve hoşEdited by: verdullah
Alt 11-01-2007, 07:57
san_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
san_ san_ isimli üye şimdilik offline konumundadır

içinizde arayın mutluluğu sevgili süsençiçeği,en sağlam mutluluk, kendinizde bulduğunuzdur!

Alt 16-01-2007, 22:05
sair_dem sair_dem isimli üye şimdilik offline konumundadır

sair_dem - MSN üzeri Mesaj gönder sair_dem - YAHOO üzeri Mesaj gönder

gidenler miydi aslında dönmek istemeyenler,

kalanlar mıydı oysa gidenleri topuklarından vurmaya yeltenenler.

Pes etmesinler... Aman ha kavuşmak olur, NEYİME...!

sair_dem
Alt 06-11-2007, 01:51

Unutturabilir mi
Camdan kırıkları***8230;
Unutmadım ben hala
Son bakışını..
Gözlerimi senden kacırışımı***8230;
Caresizce gidişimi***8230;
ßen giderken seninin yiti$ini..
Unutmadim***8230;

Seçenekler