Şiir Akademisi - Ana Sayfa

Geri git   Şiir Akademisi Forum > GENEL KONULAR > Genel Konular

Seçenekler Stil
Alt 27-07-2017, 19:33
Ali Osman Selçuk Ali Osman Selçuk isimli üye şimdilik offline konumundadır

Montaigne'yi okur gibiyim. Kitaplaştır bunları lütfen.
Alt 12-08-2017, 17:29
zinayde zinayde isimli üye şimdilik offline konumundadır

zinayde - MSN üzeri Mesaj gönder

yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var.
9. sağ yanımda sol yanımda olandan daha fazla yaşamak var ama. ama ben herhangi bir ölüm değilim severken kuşları. hayat acımasız ve zorsa gecelerin indinde, o zaman tecessüs etmeli zamandan. ve zamandan ayrılığa, ayrılığa firakta deniyor sanırım, coşuyor insan bütün kanatlarıyla. 10. var olanın yalnızlığında ve gerçeküstücülüğün hayalinde ve vatanında. ve vatanında insan rahat değilse mutluluğa.???
11. daha başka yarınlar ve daha başka umutlar ve umutların aksindeki sayfalar. ve devlet ve hükümet. ve devletin hataları ve hükümetin hataları. devlet başa kuzgun leşe.12.islamcı anlayış ve çok sevdiğim ümmetçi anlayış. ve fakir olanın sofrasındaki ekmek. ve ekmeğin paylaşımı.13. ve daha baqşka yarınlar ve daha başka umutlar. nereye gideceğiz ki şimdi. din afyondur. karl marx. ve lenin : yalnızlık paylaşılmaz paylaşılsa yalnızlık olmaz. 14. ilker gören 2017 mersin. ilker gören 2017 mersin.
Alt 14-08-2017, 19:11

arkadaşlar merhaba, size bazı durumları itiraf edeceğim.
şimdi ben biliyorum, uzun zamandan beri buraya gelmiyorum. facebookta yazmaya başladım ama zaman zaman düşünüyorum burada yazmamakla hata ediyorum. biliyorum bana asıl değer verenler burada ama bir türlü kendime söz dinletemiyorum facebook bende bir hastalık oldu.
benim asıl evim burası aslında bunu çok iyi bildiğim halde burada fazla yazmıyorum. bu benim en büyük sorunlarımdan birisi ve bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. şaka yapmıyorum ciddiyim.
çünkü biliyorum ki yarın bir gün facebookta kaybolup gideceğim.
şimdiden teşekkürler. beni zaman zaman uyarın, ilker burada yaz diye. ciddiyim. benim asıl evim burası ve bazı edebiyat dergileri ama insanoğlu nankör işte.

iyi günler.
ilker gören 2017 mersin. !!!
Alt 29-09-2017, 10:27

merhaba arkadaşlar,
başka yaşamlar adına söylüyorum ki, hayat yeni baştan yazılıyor buralarda. ve insan ancak ölümlüyse ancak kendine bakar. ve insan ancak yaralıysa kendinden korkar.!!!
Alt 05-10-2017, 15:18

başladığım gibi olmuyorsa hayat, o zaman sevgiden evvelinin. ve evvelinin allah belasını verdi dedi.demek ki böyle dediyse hayat, ben yeni baştan ağlayacağım yarınlarıma.
9.insan ölmüyor abi bu hayatta.sadece kendisi oluyor ölürken ayrılıkta. ben ölmesem anne. ben ölmesem.evet, sen ölsen ilker kederlerde, ben ağlarım o zaman geçmişine.22. ne deniyorsa benden yana bu hayatın geri kalmışlığında, ben o zaman delirmekten evvel sevmeliyim kendimi. ve kendimi seversem anne ellerimden bir sarışınlık olacaktır gözlerim.33. daha çok yarın lazım bana dünlerden. oysa ki dünler öldürdü annemi kendiliğinden.bana hayatı soranlar herhangi bir oruspuluk yapıp yapmadığımı soruyorlar, ben de diyorum ki hayat. evet, hayat daha başka yarınlardan önce daha güzeldi.3. ses ver türkiye. ve ses verdiğin ölçüde güzelsin sen.6. yaşamak beni kocatıyorsa gençliğimden ve sesim çıkmıyorsa haksızlığa.1.hayatın sağı solu belli olmaz diyenler beni daha tanımamıştır. oysa ki ben beni tanıyan için kuşlar söyledim ağlamışlığıma.

Alt 20-10-2017, 01:01

anne ben onların sevdiği hayatı sevmiyorum. ben sadece oradan geçen kuşlara bakıyorum. birileri bana bu hayatın solundaki mutluluğu anlatsaydı. ve anlatsaydı yaşamak güzeldir diye.
a. sana uzun hayatlardan bakıyorum ey sevgili ve sevgili anla ki yılmaz güneyde seni sevdi.ben bu yaşamın sağından geçenlere hayransam ve hayransam yağcılığa. ve yağ çekmek beni mutlu ediyorsa annemin yanında, o zaman ben.
b. solculuk yada sağcılık.12 eylül. hapishaneler, işkenceler ve işkencelerde öylesine bağırmalar ki, insan.çorum olayları. ve yaşamaktan evvel sevdiğim siz insanlar.insanlar benden yan isteseler ben onlara önümü.ve önümü veririnm ki hayat beni bir daha sınamasın isterim.
c. siyah gözlerine beni de götür. nurullah genç.
d. yaşamak berrak bir gökyüzünde çocuklar aşkına savaşmaktır. ismet özel.
e. insanlar havada uçtu ve yerde öldüyse ve öldüyse insanlık bir yerlerde.
ve bir yerlerin bir şeyleri ve o bir şeylerin bir şeylerinde. !!!

Alt 14-12-2017, 20:22

merhaba arkadaşlar.
1. daha evvelde yaşamımdan bahsetmiştim sizlere.son bir senedir ne yapıyorum ya da yapmıyorum.bazı yaşamlar insanoğlunu derinden etkiliyor. 2. insanların öldüğü bir mevsim yaşıyorum daha çok. !!!
Alt 21-06-2018, 10:45

merhaba,
a.daha çok insan sevgisi ve daha çok yaşamak ve ağlamak.
b. insanlığın kalmadığı bir yüzyıl yaşanıyorsa, o zaman ağlamalı yarınlara.!!!
c. yaşamak belası asıldı boynuma, oysa türkü tadında yaşamak isterdim. a.kaya.d. ses ver ey türkiye. seni sevenler adına ses ver. bu ülke ve bu ülkeyi sevdiğim gibi yaşamak.!!!
Alt 13-12-2018, 18:57

merhaba, sene 2018.aralık ayındayız ve uzun zaman oldu bu bölümde yazmayalı.değiştim arkadaşlar herşey gibi.
ve dahada değişecek gibiyim.
ve daha da sevecek gibiyim yalnızlığı ve aşkı ve sevdayı.
şu an klavyenin başında bunları yazarken sizleri düşünüyorum.güzin dündarı, tayyibe atayı burcu yalkını emre gümüşdoğanı emre onbeyi ve yanızlığı.
ve yaşamı tabii ki.
para durumları. biliyorum kimsede yok.
sağlığım.
para durumları.
annem şunu diyor bana parayı mümkün olduğunca az harca.
bende onu yapmaya çalışıyorum veonu yapacağım.
uzun zamandan beri faceye takılıyorum ve zaman zamanda buraya geliyorum.
dergilere son 10 senedir şiir göndermedim.
VE DAHA AĞLIYORUM GECELERİ VE GECELERİ OLUYOR YAŞAMAK ÖTEDEN BERİ. ve daha seviyorum şeyleri ve şeylerden meydana gelen sessizliği.

ilker gören 2018 mersin.!!!
Alt 23-01-2019, 19:39

merhaba, şimdi kış ve kışın üşüttüğü hayat.
bu kış böyle geçer üşümekle ve açlıkla.ve bahar gelir ardından. ve yaşamak gelir yazları.
yaşım kırk dört oldu ve sanat hayatım 1992 de başladı.yirmi yedi sene.
şimdi daha iyi anlıyorum ki annem haklı.
ve ben haksızım bu hayatın başlangıcında ortasında ve sonunda.
ne yapmalı arkadaşlar, ne etmeli.
yaz mevsiminde yazmalı şiir akademisinde. şimdi kış dolasıyla yazan çok, ama yazları siteye pek uğramıyoruz. bu siteye yazlarıda gelelim.
buradan emre gümüşdoğana ve ekibine buradan sonsuz teşekkürlerimi bir borç biliyorum.
YAŞAMAK BENİ IRGALAYAN BİR HAYAT KADINI DEĞİLDİR.
YAŞAMAK BENİ HAYAT KADINI YAPAN ŞEYDİR.
ŞİMDİ DAHA ÇOK AĞLAYAN VAR ANNEMDEN YANA AMA YARIN AZALACAK BU.
İNSANLAR ŞİMDİNİN YALNIZLIĞINI BENDEN BİLİYORLAR.OYSA Kİ BEN SENDEN BİLİRİM AĞLAMAMI EY HAYAT.
daha çok sevgi ve daha çok kardeşlik adına şu ülkede birbirimizi sevelim arkadaşlar.sevelim ki başkalarıda birbirini sevsin.

Seçenekler
Stil