Şiir Akademisi - Ana Sayfa

Geri git   Şiir Akademisi Forum > ŞİİR > Şiir ve Edebiyat Yıllıkları

Seçenekler Stil
Alt 07-02-2016, 22:16
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Standart Mühür Dergisi 2015 şiir seçkisi

Mühür Dergisi 2015 şiir seçkisi
‘Şair Dağın Doruğunda'

İki aylık şiir ve edebiyat dergisi Mühür, 2009'dan beri gelenek haline getirdiği ‘Şair Dağın Doruğunda' şiir seçkisine bu yıl da devam ediyor.

‘125 Şair-126 Şiir' başlıklı kapağıyla çıkan son sayıda 2015'in şiir birikimini Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Fırat anlatıyor. Seçkisine aldığı isimler için ‘Kendi dağına kendince tırmananlardan bir seçme yaptım.' ifadesini kullanan Fırat ekliyor: “Olduğu yerde debelenmesini bir tırmanışmış gibi gösterenleriyse ayırdım. Bu seçki ile Türk şiirinin endamına, arzına baktım. Duruş burda. Tırmanış burada. Ey şair! Dağın(ın) doruğuna doğru mu olacaksın yoksa zemin üzerinde debelenecek misin?”

Şiirlerin yaş sırasıyla dizildiği seçkinin en deneyimlisi olarak 1934 doğumlu Mehmet Sadık Kırımlı dikkat çekiyor. Tahir Abacı, Haydar Ergülen, Orhan Alkaya, Mine Ömer, Sema Güler, Fırat Caner, Gonca Özmen, Çağla Göksel Çakır, Erkan Kara, Şakir Özüdoğru, Anıl Cihan, Şeyda Üzer, Mahmut Feyzi, Celal Fedai, İbrahim Topaz, Veysel Çolak, Tuğrul Keskin ve Faruk Bal'ın yer aldığı seçkinin en küçüğü 1995 doğumlu Okan Yılmaz.

muhurkitaplıgi.com

Eklenmiş Resmin önizlemesi
Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  mühür.jpg
Görüntüleme: 644
Büyüklüğü:  34,8 KB (Kilobyte)  

Seçenekler
Stil