Şiir Akademisi - Ana Sayfa

Geri git   Şiir Akademisi Forum > SAYFAM / Bir Emekle... > Anı ve Günce Sayfam

Seçenekler Stil
Alt 31-10-2008, 00:46
SonMısraİpatya SonMısraİpatya isimli üye şimdilik offline konumundadır

Ay ışığı, yarı aydınlık bir gökyüzü, ılık esen rüzgar, şiir, karalamalar, pencere önü, ince belli bardakta sıcak bir çay, gidenler-gelenler, zaman zaman gözlerden taşan sellere dayanamayıp küflenen anılar***8230; Düşler, kalemim, elimdeki terim, terk edilişlerim, terk ettiklerim, kırık dökük sözler, an, akrep-yelkovan: ben***8230; <?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />
Alt 31-10-2008, 00:48

Eskiden yaz mevsiminde unutulurdu her şey. Yeni sayfalar açılırdı. Güneş umut demekti. Herkes denize akın ederdi. Gözyaşları, karamsarlık, ayrılık kış mevsimiyle özdeşleştirildiğinden kara bulutları, yağmuru onunla birlikte uğurlardık. Geriye masmavi bir gökyüzü kalırdı. Ama şimdi değişti her şey. Mevsimlerin bile anlamı yok artık. Çok yazık! Yaz artık yoksulluk, susuzluk, açlık demek. Deniz kenarında oturanlara özenmek, magazin programlarındaki renkli geceleri, paranın verdiği güçle ***8216;ne oldum delisi***8217; insanları izleyip derin bir ah çekmek, belki de onların yerinde olmak istemek. Keşke ***8216; her şey yepyeni olsa eskisi gibi***8230;***8217;<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />
Alt 31-10-2008, 00:51

Yağmurun ezgisini dinlemek. Seyre dalmak yere düşen taneleri. Hatta saymak onları, içimdeki ***8216;ondan***8217; kurtuluncaya dek! Avutmalı kendimi bununla, bir uğraş bulmalı düşünmemek için onu. Kim alabilir ki yerini, eskisi bile kapatmazken yenisini? İşte şimdi yanında olmalıydım. Yine yüzümü avuçlarının içine almalıydı. Gözlerime bakmalıydı, kirpiklerime dokunmalıydı. Birlikte izlemeliydik yağmuru. O güzel sesiyle bir türkü söylemeliydi, yağmur dinmeliydi. Ve ben onu dinlemeliydim. Birlikte çayımızı yudumlamalıydık. Ellerimi tutmalıydı. Perdemizi kapatmamalıydık. Gök gürültüsünden korkup sığınmalıydım ona. Başımı göğsüne yaslamalıydım. Ve susmalıydık. Sadece susmalıydık***8230; Gece konuşmalıydı yerimize. İşte o zaman görmeliydi herkes: ***8216;Aydınlık gece***8217;yi***8230; Ne yazık ki çok geç!<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />

Seçenekler
Stil