Şiir Akademisi - Ana Sayfa

Geri git   Şiir Akademisi Forum > SAYFAM / Bir Emekle... > Anı ve Günce Sayfam

Seçenekler Stil
Alt 16-05-2006, 12:17
erhantigli erhantigli isimli üye şimdilik offline konumundadır

[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Gidiyorum işte gör/ Hayalde gör düşte gör/Hiç bilmedin kadrimi on armağı kınalım/ Bir zalime düş te gör" diye bir şarkı vardır. Bilyorsunuzdur herhalde. Yanık bir şarkıdır. Ben de bugün akşam bir yolculuğa çıkıyorum. Ddim'e tatile gidiyorum. Orada ne yazık ki bilgisayarım yok. Bu yüzden üç ay yazı yazamayacağım. Sadece arada sırada internet kafelerden kısa yazılar iletebilirim.

Yolcudur abbas, bağlasan durmaz. Zaten yaşama bir yolculuk değil midir? med cezir yani git gel. Önemli olan dönüşü olmayan bir yolculuğa çıkmamak. O yolculukta mendil sallanmaz, sessizce yol alınır. Diğer yolculuklarda mendil sallanırdı ama o eski ipek mendillerin yerini kağıt mendiller aldı. Onunla nasıl mendil sallanılır, mendilin içine lokum doldurulup Üsküdarlı sevgiliye sunulur. Zaten aşklar da kağıt mendillere döndü...Neyse acı gerçeklerle içinizi karartmayayım. Mendilli bir maniyle veda edeyim. Beni özleyenler resmimin altındaki adımıma soyadıma basarak oradan eserlerimi okuyabilir.

Gülden güle ip serdim

İpe mendilim serdim

Dostlarımın hepsini

Candan ciğerden sevdim.

***Erhan Tığlı***
Alt 20-02-2009, 19:18
erhantigli erhantigli isimli üye şimdilik offline konumundadır

Standart Cemreler Düşüyor

Cemre bugün yani 20 şubatta havaya düştü. 27 şubatta toprağa ve 6 martta da suya düşecek, baharın ucu göründü artık. Ama umudumuz özlemimiz yoksa ve gökyüzümüzde karamsarlık kötümserlik bulutları dolaşıyorsa kakbimiz gama kedere bürünür, mutluluk yerlerde sürünür.
O Bakımdan iyimserliği elden bırakmayalım, gelecek güzel günlere inanalım.
Dostlara diyorum ki; iirin cemresi düşsün gönlünüze, sevinç ve neşe bülbülü konsun gülünüze.

Seçenekler
Stil