Şiir Akademisi - Ana Sayfa

Geri git   Şiir Akademisi Forum > SAYFAM / Bir Emekle... > Senaryo / Tiyatro Oyunu Sayfam

Seçenekler Stil
Alt 29-12-2012, 16:07
zinayde zinayde isimli üye şimdilik offline konumundadır

zinayde - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart bekleyişler ve küçük metinler

gitmekten olursa

kadın : gelmediğim bir hayatın karşısında sert sözler söylemem. hem ben asi bir ırmağım ve ırmak olursam kendime ne demeliyim bir yerlere.

adam : seni sevmek demek hayatın yarısıdır ve sen öylesine güzelsin ki hayat boş. ve kendime diyorum ki hayat suskunluktan ibaret değildir.

kadın: nedenini sormadım sana. ne yanda olduğunu sordum ama sen başkasın hayatın açmazlarında ve derinlemesine severek geleni.

ilker gören 2012 mersin

KONUŞULAN

adam : ( ayakta dururken ) bir şeyler ve evet bir şeyler içinse yaşamak neden ağlamalıyım yarınlara ve neden gelmemeliyim kendimden.

kadın : ( adamın yanağını yaladıktan sonra ) hiç kimse bizden daha öte bir tanrı olamazdı ama biz yalanız hayatlarda ve hayatlar kendini ağırlarsa.

adam : ( yine ayakta duruyor ama bu sefer soluk alıp vermiyor bilerek ) nedeni yok yalnızlığın ama neden yoksa yalnızlığıma ateş olmalıydım bir adamdan ve evet diye bir yer. oysa sormuştum sana ne yan allahtır diye. oysa sen allah olmalıydın yalnızlığıma.

bu karşılıklı konuşmadan sonra adam kadına boynundaki beni gösterek öç almaktan başka hiçbir şey yoktu o ülkede dedi. işte o ülke türkiyeydi.

ilker gören 2012 mersin
Alt 29-12-2012, 17:54
zinayde zinayde isimli üye şimdilik offline konumundadır

zinayde - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart merhaba

yettiği gibi

kadın: ( oturduğu yerden ) çok şey var konuşulacak. allah biliyor bunu. ama allahında unuttuğu şey senin açmazların ve hazreti isanın yanındaki at.

adam: ( oturmadığı yerden ) allah elbette benim sendeki çocuğumu hazreti isaya verecektir ama sen uslanacak mısın bakalım.

kadınla adam bunları konuştuktan sonra, bir süre, allahın yanında dururlar ve kendilerinden istedikleri çocuğu hazreti isaya vermeye kalkarlar oysa hazreti isa hiçbir zaman yatsı namazını kılmamıştır.

ilker gören 2012 mersin

Seçenekler
Stil