Şiir Akademisi - Ana Sayfa

Geri git   Şiir Akademisi Forum > SAYFAM / Bir Emekle... > Mektup Sayfam

Seçenekler Stil
Alt 27-02-2007, 21:01
san_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
san_ san_ isimli üye şimdilik offline konumundadır

..?/??/????..
okudum.
okudum sizi soluğuma dur diyerek...
aklımın sevinçli yanında saklı, üzerinde prenses yazan kuruboyaları çıkarıp anıların sandığından, kenar süsleri yaptım yazdıklarınıza,kendimi bile şaşırtarak...minik laleler, küçücük kuşlar ve ağızlarından ahenkle çıkıp uçuşur gibi dağılan renkli baloncuklar yaptım.

siz istediniz diye, lüferlerin keyfli cızırtısından, akşam serinliğinin ürperten cazibesine düşlediğim muhabbet sofranızdan kokular yayıldıkça boğaza doğru, görünmez bir rakı kadehinden,göz kırparak gülümsedim...

hevesle oturup,sandığınız gibi duygularınıza kayıtsız kalmadığımı, çok heyecanlandığımıyazdım.
sonra düşündüm de,yazdıklarımı o an bilmenizdi önemli olan. hemenokuyamayacağınız için, sonradan anlamsız gelebilecek birmektubu göndermekten ürktüm doğrusu,
sildim.

dolunay var bu gece. farkında mısınız yıldızlar, ateşinin gölgesinde sönük kalmış.
burçları bilir, etkilerine inanır mısınız?
bilmelisiniz. her dolunayda benden kendinizi korumalısınız. ve beni benden. ateşten korkup ateşe tükenen kova burcu kadını delidir.

sormuşsunuz ankara'yı merakla.
güz'ü güzeldir, eylülü özel. gün, kızıl hatlar bırakarak geceye kavuşurken,yorgun ve yılgın insanlar, o saatlerde yenilenirler.
ama kısadır yaşam ankara'da!
istanbul gibi,
her an yaşayan, herkese bir kuytuda kucak açan kenti nerede bulacaksınız?
saklamaz sizi, erken uyur ankara. kalakalırsınız uykunuz kucağınızda...
gecelerininiçinden geçmişliğim pek yok ama, postalımın izleri,caddeboylarında.

istanbul aşk ankara evliliktir sevgili ekim.

bu saatlerde, istanbul ve rakı sizi sarhoş etmişken, muhabbetin en koyusundakeyflenmişsinizdir... ne güzel!
görünmez,isimsizrakı bardağını kırıp, denize atmanın tam sırası belki...
siz yine de,eşsiz gönlüğünüzdeki hüzne batmış, yanmış yakılmışköşede verdiğiniz ismin, bendeki değerini bilin isterim.
isterim ki;
bahçenizin bir gizlisine gömün beni. içime bir dal erguvan yeter, daha güzel görünmek için...

kaybolmayayım mor suların karanlığında.bu, ayrı ama içi içimize geçmiş gece, büyük bir hüzne dönüşmesin...
yarasın!

nebahatyalçın

Edited by: san_
Alt 22-03-2007, 23:33

?/?/????

yarın sana geliyorum!
göremeden bir kez daha, gözünü gözümle saramadan, yüzümün sensiz yaşamayan yanını sana gösteremeden dönmek üzere...
gelirken ne getirsem kendimden başka? söyle canım. aklından geçen ne ? umut, ekmek, acılı kapuska?
ah! yolları tıkalı ümraniye...
hasret kapısı. soğuk duvarları üstüne üstüne hergele yüreğinin. sevgiye sızılı acızindanı ümraniye...
sımsıkı kapalı katı gövdesiutanç içindedir adamlığını içine sığdıramadığından.dağıttın değil mi taş duvarların kendine güvenini? bilirim nasıl bozguna uğratırsın sevmediğini.
geldiğimde;
yiyemediğin musakkayı, içemediğin şarabı,temiz mavi gömleği,kimbilir kaç yerindensürgülü ihtiyar kapısınaassam...
biraz güneş, bir şişe deniz, bir mendil içi gözyaşı arasına pastırmalıpaçanga dürsem bir dilim. gizlice.kendimize sakladığımız o şahane günün anısına. farzet ki karşındayım, sen yesen ben baksam, son lokmayıkendi çatalınla versen yine, yesem zorla... öyle gülsek ki saçma sapan, gözlerimizden yaş gelse sevdaya!
yarın oraya geliyorum.
yanıyormuş içim gibi birkaç koğuş. geri dur. dur geriateştensevdiğim. ne olur, ne olur dur biraz!bizim ateşimiz zaten alevli. biryolda, bin kere yanmanın kimseye bir yararı yok inan ki, külleri çoğaltmaktan başka. yeniden doğmak bilirsin ki nasıl zahmetli!
yarın geliyorum.
beni bekliyor musun? gönlümünaralığından sızan kana buladığım soluğumu parmaklıklara sarmaya geliyorum. düşünüyorum da, ne dersin;rengi atmış renksizebatmış benzimi sana bıraksam aydınlanır mı biraz, volta attığın loş koridor? ışığım. dışarısı ömrün gibigölgeli.
bahar kadın, diye başlayan şirlerinden var mı yine?ancak aklına yazabildiğin şiirlerigönderirmisin selim'le?aşktan bir tutamonunavucuna koyar mısın? alırım.alırım dar bir çıkmaz sokağın,uzak 3. sınıf pastanesinde. nasılsa sorguya çekeceğim onu, elinde ve gözünde ne varsa sana dair, tek tek alacağım, saklayamayacak. ikimiz de acılanarak, ağlayacağız nasıl olsa hasrete.
banadokunduğun bişeyi yollasana sevdiğim. mendil, kalem, anahtarlık... hangisi olsa kabulüm. sen bulaşmış ol, elinin izi olsun kimsenin göremediği,yeter...
hasretin burnumun ucunda.
adın dilimin.
sen; gözlerimin akı, karası...sen, canımın yarısı, aşım ekmeğimvakar'ım.
asıl mahkum benim.
isyankaralnından öperim.
nebahatyalçın
Alt 23-03-2007, 19:06
emre gümüşdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
emre gümüşdoğan emre gümüşdoğan isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

emre gümüşdoğan - MSN üzeri Mesaj gönder

Sevgili san_ ,
eskiden daha mı farklıydı dünya, insanlar, değerler...
mektupların o tadı -tembeldim, fazla yazamazdım- o güzelliği.
mail çıktı çok şey bozuldu, artık çirkinlikten yana mailimiz var.

Güzel mektuplar, kutluyorum...
*emre gümüşdoğan
Alt 23-03-2007, 22:19
FulyaÇelikbilek FulyaÇelikbilek isimli üye şimdilik offline konumundadır

FulyaÇelikbilek - MSN üzeri Mesaj gönder

Ikisi de güzeldi sevgili san...

mektup okumaya bayilirim...

sevgiye...
Alt 25-03-2007, 19:36

emre,
"eskiden di, çok eskiden..."
güzeldi doğru. çünki aşk, satırbaşıydı. çünki aşkı yazı dillendirirdi. hala güzel yazmak. adı mektup veya mail olmuş ne çıkar?
içinde yeterki sevda olsun.
ya da sevgi.
beğendiğinize sevindim. sağolun.
bileğiniz yorulmasın.
Alt 25-03-2007, 19:37

fulya[img]smileys/smiley17.gif[/img]
her beğeninizi ifade edişiniz, beni nasıl sevindiriyor, bilseniz? benim mektuplarıma da bayılın. onlar da okunmaya bayılırlar.Edited by: san_
Alt 13-05-2007, 09:04

dördünüze mektuptur.

oğullarım,
ağız dolusu "anam" diyen yavrularım.
bugün analar günü ha? anaların günü mü olur? her gün, hergünü doğurur sizin için.analar analığın keyfinde büyür...
karnıma aşkla düştünüz.
büyürken kusturdunuz, ağlattınız,canımı acıttınız, tepindinizistediğiniz gibi. yüzmeyi ilk kendi yarattığınız denizinizde öğrendiniz.
sahi çocuklar, neden bir dakika dinlenmezdiniz?
olmadık yerlerde olmadık şeyler isteyip, beni zorladınız.
bazen simit çekti canınız yemekten sonra, bazen yaprak sarmasını yanında turşuyla, sabaha karşı. yaz ortasında portakal, kış içinde nar istediniz...
ekşi elma diye tutturmasaydınız bir kış ikindisi, taze kara üzümolsa dediğime, yıllarca üzümtaşıyan dedenizi, bu kadar zahmete sokmazdınız.
olmazları zorladığınızdan anlamalıydım aslında, erkek olacağınızı.
keyftiniz keyfteydiniz...
doğum öyküleriniz film gibi...kah acıklı kah komik. ilk ikinizi evde doğurup,ölümden döndüm. hastaneye gitmedim utandığımdan.
sonuncular başka alemdi,hastane ayağa kalktı, babanızın gece yarısı sesli sevincinden.
sevgiliyavrularım.şimdiki duruşuna bakmayın ananızın.bilemediklerinin çokluğundandır, dünyaya öyle divane bakışı.
kadınlığı bilmeden evlenen kızlardandı, hala bilmişliği bilememişbu kadın.
biz babanızla bir masal yazmıştık. kalabalıktı kahramanları. işte siz o dünyanın çok sevgili varlıkları...
dedeleriniz, nineleriniz, halalarınız, teyzeleriniz sevdikçe sizi,
böyle; sevgiyi, su ekmek gibi aziz bilen delikanlılar oldunuz.
onun için yüreğinizöylesine büyük içinize sığmıyor, onun içininsan gibi insansınız!
güne başlamaya üşendiğinizebakmayın.uykunuzu almadan gözünüze düşen güneşe söylendiğinize de...aceleciydiniz eskiden. ard arda gelip, beni şaşkına çevirdiniz.
çocuk sayılıyor kadınlar, beni anne yaptığınız yaşlardaşimdi. ama biz sizinle kartopu oynayarak büyüdük, babanızın yaptığı kızaktan yuvarlanırken sarılır birbirimize kahkahalar atardık. ağlardık ellerimiz üşüdüğünde birlikte.ne güzeldi.... ne güzel!
belki zaman zaman şımarıklığımı ona yormalısınız. zaman zaman küsen dilimin altında, sizden daha küçük bir çocuk vardır belki.onu seviniz efendiler onu kızmadan, saçını çekip kızdırmadanseviniz...
ne iyi etmişsiniz de tutunmuşsunuz içimdeki umutlara.
bilin ki, aşk var herhücrenizde. ne sıradandınız, ne sıralı. kah canınız istediği için geldiniz biriniz, sevinçten deli ettiniz... kah istendiğinizden geldiniz diğeriniz beklendiniz.
bizbir sanırken en son beklenen yolcuyu, bir de baktık iki taneymişsiniz. bölüşmeyi o gün öğrendiniz.
kadınlığımın anneliğimin sevgililiğimin katıkları çocuklarım...beni hoşgörmeniz gereken zamanları zorlayın emi,size kolay bir anne olmayı isterdim aslında ama,o zaman ben olamazdım.
"yeminle hayatım boyunca sana hayrandım" diye yazmazdınız belki...

İLKİMsen, aşkı anlamayan bir anne ister miydin, iyi nohut pişirse bile? yazar mıydınbana söylenen bu en anlamlısözleri?
ORTANCAMsen, "ben rakıyı nasıl sevmem, ortancam sadece çakırkeyfken bana , beni sevdiğini söyler" diye yazan anne yerine,her aradığında evde olan bir annen olsun ister miydinbilmiyorum ama, akasyayı sana kardeş sayan annenolmazdı o zamanda...
TEK'İM sen, çift gelip tek kalanım.
sen kiminle ruhu dağlayan türküler dinleyecektin bir masada söylesene? kiminle halay çekecektin omuz omuza?
kimi aşktan sorumlu tutacaktın de hadi, bir sabah ezan vakti gelip, aşkı siz öğrettiniz , biteceğini neden öğretmediniz diye, hesap soracaktın?
seni kaç anne anlardı?
kim anlatacaktı kardeşinin gözlerini, yüzünün nasıl olduğunu, sana bakıp nasıl gülümsediğini sevgiyle...
kim saklayacaktı ölürkenayağından çıkardıkları patiğinin tekini sana?
her anne benim gibi mi bilmiyorum ama, ben sizi başka boyutta seviyorum. size çocuğum olmanızdan çok,çevresindekilere kıvanç veren düzgün adamlar olarak bakıyorum.
zaman zaman kızdığım oluyor elbet. olacak, olmalı da. görüyorum ki büyüyorsunuz. dünya varlığınızla zenginleşiyor. ruhunuzun rengi yeşillendiriyor sevdiklerinizi... görüyorum ve seviniyorum.
ben, zor olduğumu biliyorum.
zaman zaman sınırları zorladığımı da... siz de zorsunuz ne var bunda?
kolay olanı boşverin canımın ortakları, zor olanınkeyfine varın.
yavrularım sizi;
oğul,adam, arkadaş, dost, yar, yaren tadında seviyorum.
gözünüzü bu dünyanın ışığıilk kamaştırdığında, parmağımı tutan minik elleriniz asla bırakılmadı bilirsiniz.
kokunuzıtır, tadınız bebek saflığında hala, benim için...
başka yerlere sizi uçuran kanatlarınızı sevgimle okşar, güçlensin diye dualarımla beslerim.
dostluğunuz sırtımı yasladığım dağ.
sevgililerinizi severim sizi sevdikleri için. kızlarım. evlerinizin,gönüllerinizin şenliği kızlarım.
bakın, gittikçe çoğalıyoruz değil mi?

oğullarım. ballarım. yüreğinin yerini bilen delikanlılarım...
sevincimsiniz. gururum övüncümsünüz..
iyiki sizi doğurmuşum.
hergün, varlığınızla bu kez ben sizden doğuyorum.
herbirinizi onurlu gözlerinizin sıcağından öpüyor... öpüyorum...
bu mektup minik kardeşinizin ruhuna da ulaşsın istiyorum.
ananızheves nebahat yalçın

Alt 15-05-2007, 16:45
hüzün hüzün isimli üye şimdilik offline konumundadır

[img]smileys/smiley19.gif[/img]Edited by: san_ı okuyorum
Alt 15-05-2007, 16:47
hüzün hüzün isimli üye şimdilik offline konumundadır

ne hakkın var beni bu kadar ağlatmaya neboşum yaaa tükendim valla...

hepsi bu sevgiyi bu övgüyü bu özeni hakediyolar. ellerine gözlerine yüreğine aşkına sağlık neboşum öpüyorum ellerinden [img]smileys/smiley19.gif[/img]
Alt 04-09-2007, 22:00

sana yazarken ağlıyorum...
aslında ağlamam için neden yok gibi görünüyor ama, içimden coşan hüzne engel olamıyorum bu gece...
senin beni, benden çok özlediğini biliyorum.
çok sıradan bir resmimi koydum mektubun arasına. arasıra çıkar koyacağın yerden. saçlarımı karıştır burnumu sık hep yaptığın gibi... göz kırp içinde sevda olsun.
sonra... usulca, şefkatle sür yanağına beni, öp. şaka yap güldür.
bak derin derin gözlerime, hasretimi gör.
dahası, malum. kaldırmalısın yerine. eski albümlerden, beni sevebilecek resimlerinarasına koy. en çok sevgisizlikten korkarım, unutma.
olur ya, bir gün benden sonsuza dek kurtulmayı istemek zorunda kalırsan, yırtma beni, yakma beni, bir akarsuya bırak, çekip gideyim... emi?
yazarken ağlıyorum, nedeni yok belki. ya da hüznü kendinde gizli bir ilişkinin kederli gölgesi düştü içime yine.
suçluluk, bir burgu gibi... suçum seni bırakmak zorunda kalışımdı. ve inan gitmeyi hiç istememiştim. sendin soluduğum yer, sendin hayatımın anlamı ama...
hayat çoğu zaman aldırmıyor bize.
beni unutmazsın bilirim.
yinede sana gülermiş gibi çektirip gönderdiğim o resmi affet.
seni ölesiye sevmiştim. gittim ve öldüm.
*/**/****Edited by: san_

Seçenekler
Stil