Şiir Akademisi - Ana Sayfa

Geri git   Şiir Akademisi Forum > ANLIK YAZIM PAYLAŞIM > Yarışmalar - Konulu, Süreli Yazım Çalışmaları

Seçenekler Stil
Alt 16-09-2009, 16:10
ogün kaymak ogün kaymak isimli üye şimdilik offline konumundadır

ogün kaymak - MSN üzeri Mesaj gönder ogün kaymak - YAHOO üzeri Mesaj gönder

Al***305;nt***305;:
sibel eylul Mesaj***305; g***246;ster
evet haklısınız
hadi arkadaşlar silkelenin
ben katılım gerçekleştiremiyorum
oysa bu ay'a odaklamıştım kendimi
ayrıca bu mesaj için yeni bir başlık açmanız gerekiyordu
sevgili ogün bey
emre bey yeniden taşımak zorunda kalacak
sevgi ile
EMRE BEY SEVE SEVE ÇEKER O ZAHMETİ SİBEL HANIM
ŞİİR İÇİN...
Gayb suyunda incisine uzanan
Alt 28-09-2009, 04:22
zinayde zinayde isimli üye şimdilik offline konumundadır

zinayde - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart merhaba

merhaba ben ilker gören
onca dergide defalarca şiir yayınlatmış ilker görenin hakkının bu olduğunu düşünmüyorum.bu cümlemi de en çok sibel eylül duysun diye yazıyorum.
Alt 28-09-2009, 10:38
sibel eylul sibel eylul isimli üye şimdilik offline konumundadır

ilker bana değil kendine kanıtla
bunca dergide yer alman senin şairliğini doğrulamaz
ben böyle bakıyorum
hem hiç hoş değil işte şu dergi bu dergi ben şairim
yakışmaz
adına sevindim
ne diyeyim
sen dergiler için yazıyorsun yaz bakalım
dergilerin nasıl işlediği de az çok ortada
çok az sayıda kendini gerçekleştirebilmiş dergi var
ilkelerinin dışına çıkmayan
arada çok hoş şeyler yazıyorsun
haksızlık etmeyeyim
fakat işte sen biliyorsun gerisini
uğraşma da artık benimle
uzaklaşıyorum susuyorum bir olmuyorum yakamdan düş diye
yine gelip yapışıyorsun
hem ben şair değilim ki şiir de yazmıyorum
niye bana kanıtlayacan ki
duysam ne olacak duymasam ne olacak
olmadı tekrar dene
şiir yolun açık olsun
ne diyeyim başka
Alt 28-09-2009, 10:43
emre gümüşdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
emre gümüşdoğan emre gümüşdoğan isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

emre gümüşdoğan - MSN üzeri Mesaj gönder

Al***305;nt***305;:
zinayde Mesaj***305; g***246;ster
merhaba ben ilker gören
onca dergide defalarca şiir yayınlatmış ilker görenin hakkının bu olduğunu düşünmüyorum.bu cümlemi de en çok sibel eylül duysun diye yazıyorum.

Sayın zinayde,

Siz yüzlerce dergide şiir yayımlamış oalbilirsiniz. Bu durum;

Yarışmaya gönderdiğiniz şiirin birinci olması gerektiği anlamına gelmez. Dergilerde yayımlanan şiirleriniz mutlaka ki beğenilen şiirlerdi ve bu nedenle yayımlandılar. Ancak dergilerde şiir yaymlanması ile bir yarışmada şiir seçimi biribirinden çok farklıdır.

Önceki aylarda sizin de seçiciler kurulunda yer aldığınız bu yarışmadada ilkemiz, seçiciler kurulunun değerlendirmesine müdahale edilmemesidir. Her ayın şiir yarışmasına ayrılan sayfada sadece o ayın şiirleri, seçiciler kurulunun değerlendirmesi, birincinin ilanından sonra da üyelerin değerlendirmesine izin veriliyor. Bu nedenle yazınız bu başlığa taşındı.

Sizin katıldığınız bir yarışmada şiirinizin değerlendirilmesi ile bir başka üyemizin ilgisini anlayamadım. Bir çok yazınızda ilgisi olsun olmasın sayın sibel eylül'e yönelik göndermeler, sataşmalar oluyor. Elbette iki üyenin arasındaki dostluk, arkadaşlık ya da kavga durumu bizi ilgilendirmez ancak sitenin düzeni ve huzuru bizi ilgilendiriyor.

Sayın zinayde, İlker Gören şiirini 2002 yılından bu yana izliyorum. Farklı bulduğum için de bu sesin daha çok kişi tarafından duyulmasına çalıştım. Şiirakademisinde şiirlerinizin üyeliğinizden çok önce yayımlanması, yer alması bundandı. İlker Görenin'de kendisine ve şiirine verilen değerle orantılı davranması beklentimizdir.
*emre gümüşdoğan
Alt 08-02-2010, 14:08
c.edip soykan c.edip soykan isimli üye şimdilik offline konumundadır

c.edip soykan - MSN üzeri Mesaj gönder c.edip soykan - YAHOO üzeri Mesaj gönder
Standart ŞİİR AKADEMİSİ AYIN ŞİİRİ YARIŞMASI HAKKINDA

merhabalar dostlar,ay***305;n ***351;iiri yar***305;***351;mas***305;n***305; akademinin format***305;ndan kald***305;rd***305;n***305;z m***305;?asl***305;nda faydal***305; bir aland***305; diye d***252;***351;***252;n***252;yorum.
Alt 01-11-2010, 02:20
Tayyibeatay Tayyibeatay isimli üye şimdilik offline konumundadır

yarışmaya katılan bütün şairleri kutlar; saygı ve sevgiler sunarım...

bu arada,jüri üyesi listesinde yer alan iki şairin görüş bildirmediğini gördüm.kendilerine göre bir nedenleri vardır elbet demek isterdim ama,bana göre görevlerini yapmamışlar efendim!.

böyle düşündüm;düşündüğümü de yazdım...

saygılarımla....
Alt 01-11-2010, 10:03

'' birinci ürün hakkındaki kurul yorumlarından ikisi şu şekildedir: ''

bu cümlenin çözümlemesini yapmayacağım.. ikisi, demek..ne demektir? anlayabilen anlar..anlayamayan..daha da ilerisi an-la-mak is-te-me-yen anlamaz!!!

okuma özürlü olunca..canlı nesne(!) şair de olamıyor, insan da... kasım ayının etkinliğini siz yapın hanımefendi.. vatan millet(ve de sakarya) etkinlik görsün..

dip not: jüri üyesi şairler denmiş.. oysa seçicilerin hepsi şair değildi, ekim ayının şiiri etkinliğinde... bu da bir bilgidir tabii, isteyen alır koyar beyninin akmaddesine.. öğrenmenin de yaşı yoktur..
Alt 01-11-2010, 14:02
Tayyibeatay Tayyibeatay isimli üye şimdilik offline konumundadır

Al***305;nt***305;:
ogün kaymak Mesaj***305; g***246;ster

bu cümlenin çözümlemesini yapmayacağım.. ikisi, demek..ne demektir? anlayabilen anlar..anlayamayan..daha da ilerisi an-la-mak is-te-me-yen anlamaz!!!

okuma özürlü olunca..canlı nesne(!) şair de olamıyor, insan da... kasım ayının etkinliğini siz yapın hanımefendi.. vatan millet(ve de sakarya) etkinlik görsün..

dip not: jüri üyesi şairler denmiş.. oysa seçicilerin hepsi şair değildi, ekim ayının şiiri etkinliğinde... bu da bir bilgidir tabii, isteyen alır koyar beyninin akmaddesine.. öğrenmenin de yaşı yoktur..
sayın Kaymak;
o kocaman ağzınızdan çıkanların nereye gittiğini ölçemiyorsunuz bir türlü!...şu yukarıda yazdığınız iletiye dönüp bakarsanız,sanırım anlarsınız ne demek istediğimi!.

benim sorduğum soru gayet açıktı..dedim ki 3 kişinin görüşü var,diğer ikisinin görüşü nerede?

sorduğum soruya verdiğiniz yanıta bakın hele!..okuma özürlüymüşüm,anlama özürlüymüşüm,şair de olamazmışım,insan da!..bütün bu niteliklere sadece siz mi sahipsiniz yoksa!..çünkü ben ne şair olduğumu iddia ettim şimdiye kadar,ne de okuması yazması olan bir ulema...hep şunu söyledim;hakkımı kimseye yedirmeyen sıradan biriyim ve ne düşünürsem onu söyleyen biri!..tıp okumadım ama,insana olan saygım,sevgim de yerindedir...nerede,nasıl konuşmam gerektiğini de çok iyi bilirim. çünkü ben kendisini bir şey sananları da yetiştirmiş bir öğretmenim!..

bu bağlamda eğer kibar olamıyorsanız,bari susmasını biliniz emi!..

sizin yazdığınız şu iletiyi eğer ben yazmış olsaydım;çoktan kulağım çekilmişti...ama nedense size karşı sessiz davranılıyor;bunun nedenini de anlamış değilim!..

savınıza gelince;

madem şair değildi jüri de olan iki kişi,neden jüriye aldınız ki!..şair olmayan kişi şiirden anlamaz gibi bir düşüncem olamaz üstelik.bu durumda,jüriye seçmiş olduğunuz bütün kişilerin görüşünü öğrenmek hakkımdır.

insan ve okur olarak öğrenmek hakkımdır en azından...sanırım anlatabildim ne demek istediğimi!..

"saygılarımla" bile demekten imtina edene, yine de saygılarımla...

Konu Tayyibeatay tarafından (01-11-2010 Saat 14:16 ) değiştirilmiştir.
Alt 01-11-2010, 19:34

sayı saymayı bilmiyorsunuz tayyibe hanımefendi...niyetinizde ki açıklık da aşikar...bu nedenle sizinle daha fazla muhatap olmayacağım.. sizi bulunduğunuz mecraya terk etmemde yarar var, her zamanki gibi..

seçici kurul 5 kişiden mürekkep:
sabit kemal bayıldıran (bana göre ülkenin en önemli, en yetke şiir eleştirmeni..kendisine göre sadece şiirsever... şair olmaması da seçiciliğine engel değil)
diğer üyeler şair (bunu nasıl anlıyorum? kendimce bir yöntemim var izninizle.. birden fazla şiir kitabı yayınlamış ve dergilerde ya da kitaplarda şiirbilgisi, poetika içerikli yazılar imzalamış, söyleşilerde, oturumlarda görev almış kişilere ben şair diyorum yüksek müsadenizle)

sevgili emre ile belli nedenlerden dolayı seçici kurulun seçim değerlendirmelerini peyderpey burada paylaşma konusunda hemfikiriz.. bu nedenle de ''ikisi'' önce eklendi..''ikisi'' demek; diğerleri de sırada demektir...

umarım herkes için açıklayıcı, tayyibe hanımefendi için de tatminkar olmuştur bu ileti..

şiiriniz bol olsun

ogün kaymak -diplomasız düz şair...

Konu ogün kaymak tarafından (01-11-2010 Saat 21:03 ) değiştirilmiştir.
Alt 01-11-2010, 22:24
zinayde zinayde isimli üye şimdilik offline konumundadır

zinayde - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart merhaba

Al***305;nt***305;:
ogün kaymak Mesaj***305; g***246;ster

merhaba
site yöneticilerinin ögün kaymakın bu sözlerine susmaması gerekiyor. böyle şey olmaz. hiç kimseye sen insan değilsin falan denemez.

ilker gören
2010 mersin

Seçenekler
Stil