Şiir Akademisi - Ana Sayfa

Geri git   Şiir Akademisi Forum > EDEBİYAT > Metinler Arası İlişkiler ve Çalıntı Ürünler

Seçenekler Stil
Alt 25-08-2011, 13:30
emre gümüşdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
emre gümüşdoğan emre gümüşdoğan isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

emre gümüşdoğan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Emek hırsızlığı, ürün hırsızlığı diz boyu..

Emek hırsızlığı, ürün hırsızlığı diz boyu..

Facebook sosyalleşme sitesi olmaktan çok başkasına ait ürünlerin, emeğin çalındığı, iç edildiği ve çalıntı ürünlerin pazarlandığı bir ortam olma yolunda... Noktasına virgülüne dokunmadan...

Papatyam Papatya
Sorma bana ne kadar seviyorsun diye ! O kadar işte! Tavanı kadar sokağın, dibi kadar cehennemin.
3 kişi bunu beğendi.

Sahra Yildizi Dilsiz Yüreğim
))

Papatyam Papatya
O kadar yani

Sahra Yildizi Dilsiz Yüreğim
okkadarrrrrrrrrr

Şevki Özdoğan
Cehenneme kadar yolun var :d

Papatyam Papatya
Sagol be

Şevki Özdoğan
Ne demek, reyca ederm :d

Şiir Akademisi
Başkasına ait sözleri tırnak içinde belirtiniz ve kime ait olduğunu yazınız lütfen...

Papatyam Papatya
kıme aıt oldugu bellı degıl..bılıyorsanız sız belırtın

Şiir Akademisi
O sözü bir arama sitesine yazın kime ait olduğunu bulursunuz. Emeğe, ürüne saygı lütfen, tek cümle, tek imge, tek dize bile olsa...

Papatyam Papatya
çok merak ettıysenız sız bulun sabah sabah cattık yaa...kımsenın emegınde gözumuz yok bula bula benım sayfamımı buldunuz....

Şiir Akademisi
O söz Nâzım Hikmet'e ait.
Sabah sabah çatmadınız, sabah sabah başkasının sözüne kondunuz, uyarınca da...

Papatyam Papatya
ne alaka yaa...onca ınsan ısımlemı paylasıyor...konmussam ıyı yapmısım nazım hıkmet gelsın hakkını arasın benden sız degıl...

Şiir Akademisi
Başkasına ait bir söz, bir dizeyi, bir yazının kime ait olduğunu, ya da anonim olduğuğunu tırnak içinde belirtmeden yazarsanız o sözün size ait olduğu anlamına gelir. Başkasına ait bir söze sahiplenmek ise emek hırsızlığıdır. Yeterince açık mı?

Papatyam Papatya
ben kendımı sızın gıbı şair ılan etmedım bılırler benım olmadıgımı o kadar kafaları basıyor sagolsun dostlarımın

Şiir Akademisi
İnsan kendini şair ilan etmekle şair olunmaz. Kendini şair ilan edenlerle, başkasının emeğine konanlarla mücadele etmek bir görevdir. Kullanıcı adım bir kişiye ait değil, bir siteye ait. www.siirakademisi.com sitesinn facedeki sayfasıyız, yani kendimizi şair ilan etmedik.

Papatyam Papatya
NEYIN ISPATINI YAPIYORSUNUZ ARKADASIM..BENDE ŞAİR DEGILIM..ŞAİR OLSAM BASKASININ ŞİİRLERINI YAYINLASAM HAKLISINIZ...BENCE YALNIZ DUVARDA HAK ARIYORSUNUZ

Şiir Akademisi
Yapmanız gereken özür dileyip o sözün kime ait olduğunu yazmaktı. Ama siz sahiplenmekten de ötesini yaptınız..

Şiir Akademisi
Şair olmak ya da olmamak değildir. Başkasının dizesini, sözünü şairler çalamaz ama diğer insanlar çalar gibi saçma bir savunmaya girdiniz.

Papatyam Papatya
GERCEKTEN SİNİRLENMEYE BASLADIM ARTIK...BUNCA INSAN SORMADI SIZE NE OLDUYSA...BU KONUYU KAPATIYORUM KIMSEDENDE ÖZÜR DILEMIYORUM RAHATSIZ OLDUYSANIZ SILERSINIZ BENI OLUR BITER..

Şiir Akademisi
Bir haksızlık, bir emek hırsızlığı karşısında başka insanların susması benim de susmamı gerektirmiyor. Çok basit, bilmiyordum der özür dilersniz ve bundan sonrasında size ait olmayan sözleri yazarken daha dikkatli olursunuz.

Papatyam Papatya
SIZIN BU ÜSLUBUNUZA KARSI KUSURA BAKMAYIN ANLAYISLI DAVRANAMAZDIM.....

Şiir Akademisi
Sizi ben davet etmedim, isteğinizi onayladım sadece. Hem silmekle haksızlık düzelmiyor. Benim yazdıklarım yukarıda. Siz sizinmiş gibi hava attığınız bir sözün başkasına ait olmasının duyulmasından rahatsızsınız

Papatyam Papatya
hahhaa yaa cok rahatsız oldum...sızın harıcınızde ınanın herkes bılıyor bana aıt olmadıgını...ben bu konuyu kapatıyorum yeter

Şiir Akademisi
İnternet dilinde büyük harfle yazmak bağırmak anlamındadır, kabalık olarak kabul edilir. Bakın ben her şeyimle kabalaşmadan, bağırmadan yazıyorum. Bundan daha iyibir üslup olmaz...

Papatyam Papatya
BAGIRIYORUM BENDE ZATEN..HEM KURALLARI SIZDEN ÖĞRENECEK DEGILIM...KABAYSAM KABAYIM HALIMDEN MEMNUNUM ARKADASLARDA BENDEN MEMNUN

Şiir Akademisi
İlk iletimden sonra, dikkat etmemiştim yukarıdaki söz bana ait değil, büyük usta N. Hikmet'e ait diye düzeltseniz bunca tartışmaya gerek var mıydı?

Papatyam Papatya
BEN HERSÖZUN YAZARINIMI ARIYACAGIM MERAK EDEN SIZIN GIBI ARAR BULUR...SONUNA KENDI ISMIMI YAZSAM TAMAM HAKLSINIZ AMA BU KADAR BÜYÜTMEYE GEREK YOK

Şiir Akademisi
Her sözün yazarını arayacaksınız, nasıl ki yolda bulduğunuz parayı cebe atmıyor sahibini arıyorsanız... Sorumluluk yazandadır. O sözü belirtmediğiniz sürece "benim sözüm" demiş oluyor, sahipleniyorsunuz. Lütfen artık bu tartışmayı bitirielim. Emeğe saygı lütfen...

Papatyam Papatya
EMREDERSINIZ

Edebiyat Ufku Edebiyat
Lütfen siz özür dileyin, siz de bırakın artık da kurtulalım.

Papatyam Papatya
DİLEMIYORUM..

Edebiyat Ufku Edebiyat
Çok güzel.Böyle devam edin.

Papatyam Papatya
SACMA SAPAN KONUSMAYI BIRAKIN ARTIK....GÜNDEM YARATMAK ICIN YALNIS DUVARDASINIZ.......HERKES İŞİNE BAKSIN

Duru Akyüz
şiir akademisi bey arkadaşım bir paylaşım yaptı diye bu kadar üstüne gidilmez beyefendi sonuçta bakın siz biliyormuşunuz kime ait olduğunu belirtirsiniz çekilirsiniz bu kadar yorum yapmanıza gerek yoktu

Şiir Akademisi
Emretmem, teşhir ederim.

Papatyam Papatya
ETTIRMEM İZİN VERMEM
*emre gümüşdoğan

Seçenekler
Stil