Şiir Akademisi - Ana Sayfa

Geri git   Şiir Akademisi Forum > GENEL KONULAR > Genel Konular

Seçenekler Stil
Alt 07-10-2016, 00:45
zinayde zinayde isimli üye şimdilik offline konumundadır

zinayde - MSN üzeri Mesaj gönder

merhaba,
ilk başta sevilen hayat ve hayatın anlamı ve o hayatın anlamı.
yeniden başlanılan hayatlar biliyorum ki, insan.
insan ve nisan.
insan ve nisan.
insan ve nisan.

erdoğan hatalar yapıyor.
erdoğan hatalar yapıyor.
erdoğan hatalar yapıyor.

ilk aşkta ne varsa ve ilker oradaysa ve ilker oradaysa.:
radyo seymen.
radyo seymen.
radyo seymen.

niyeyse ve o niyeyse.

ilker gören.
2016 mersin.
Alt 07-10-2016, 05:16

merhaba,
ahmet kaya ağlama bebeğim.başka kuşlar melodisi. ve dokuz eylül üniversitesi buca eğitim fakültesi. antalya 1975.sigara zarar veriyor. şu an saat 5 sayılır.
saatleri ayarlama enstitüsü. bir başkadır benim memleketim.
sezen aksu ferdi tayfur. oda. bilgisayar. köpek havlamaları. ahmet kaya geçmiyor günler ve ağlamalar. kahvaltı. oyuncak bebek. belinay.

belinay ve yeğen.
miras ve yeğenler. dörtte üçü mervenin, belki onlarada uygara ve belinaya da azıcık bir miras.ama o azıcıkıda merve istemezse vermek yok. onun paşa gönlü bilir.

yalnızlık gittiğin yoldan gelir. tuna kiretmitçi.
orhan pamuk : benim adım kırmızıda orhan pamuk, insanların yalnızlığının kendi acılarından kaynaklandığını söyler. oysa ki acılar kendi olmaktan çok başkasıdır.

eğer bana sanat nedir diye sorarsanız ben de şöyle derim : sanat bir çok hayvan oğlu hayvandan daha iyidir acılara.

ilker gören 2016 mersin.
ilker gören 2016 mersin.
Alt 07-10-2016, 05:22

merhabayın,
sanat nedir yada sanatın insandaki fonksiyonu dil midir. ve sanat ve şiir nedir ve şiir nedir ve şiir nedir. şiir ne işe yaara ve şiir yenir mi içilir mi. nasıl bir şeydir şiir.
eğer şiir bulgur pilavıysa ve bulgur pilavıysa yaşamak o zaman şartlar ve şurtlar.

ilker gören 2016 mersin.
ilker gören 2016 mersin.
Alt 25-10-2016, 20:15

merhaba,
ilk yaz bitti ve ilk yaz derken ve ilk sonbahar derken. ???
niye ben deliliği kendi sırtımda taşıyıp sonrası için. ????

ilker gören 2016 mersin.
ilker gören 2016 mersin. ???
Alt 12-11-2016, 02:06

merhaba,
gelip giden onca yaşamda veya o yaşamın alaca karanlığında sorulan hayat ve o hayatın aldanmışlığında ölen için söylenmiş sözler.
bir şeyler, evet, bir şeylerin.insanlara ölümü söylüyor.bu hayat böyle yaşanmaz deyince, akla gelen ilk yaşamak kuşlardan sonraydı.üzülmüşlüğün kıyısından çok kuş geçti. bazı yaşamlar veya bazı ağlamalar.???
ama o kuşlar ürküntü denen anlamı çok seviyordu. ???
eğer o iş olmazsa. ???
yaşanan yada yaşanmayan için söylenen yaşamak, şimdi daha mutlu yaşamalardan. ??? o zaman sen de şöyle diyeceksin kuşlara : ilker orada duran kadına . ???

sessizliğin, insanı sevdiği yalanlardayım. ???
zorla köpek koyuna gider mi . ???

kabullenmek. bu kelimenin benim hayatımda : senin hayatında ama : ama denen hayatın sol yarısında : oysa ki denen alçaklığın : ilker gören.
Alt 19-11-2016, 15:08

merhaba,
bir şeyler ve bir şeyler içinse yaşamak ve ölmek ya da ölmemek.
gidilen yer oradadır işte.
nereye gideceğini bilmeyen ben için.
için için ağladığım yaşamak.
yaşamak ve yaşamamak.
yaşamamak gibi sevdiğim sen.
su ve ağaçlar.
bodur ağaç sevgisi.
bodur ağaç sevgisi.

ilker gören 2016 mersin
Alt 03-12-2016, 23:59

ilk yaz endişesi bitti ve ilk kış telaşı başladı.
başlasın ilk kış telaşı, biz yine kaldığımız yerden sevmeye başlayalım insanları.!!!
şimdi ben sana desem ki, burada bir kuş var gözleri oyulmuş; ne dersin bana kardeşlikten önce. ??? eğer insan olmak sevmekse kardeşliği, o zaman. !!! o zaman nereye gideceğimizi söylemeliyiz insanlara. !!! ben vatansever bi insansam, o zaman neden aynı aynada. !!! aynı aynada duran bir kişi veya o duran kişinin aynası. !!!

ölüm yok artık o kentte ve ölümler ben de. !!! ben günahkar bi insanım arkadaşlar ve kardeşler. !!! kardeşler ve kardeşlerim ellerim bağlı böyle bir geceden önce. !!!

ölürsek beraber ölelim kardeşlerim. !!! insanlık kalmadı diyorlar ama ben yine de bir yerlerde. !!! yine de sen bir yerlerde insanlığın kaldığını düşünürsün ama. !!! aması yok, insanlık var. !!! ve insanlık her yerde. !!!

şu an youtubte ahmet kaya ve ağladıkça isimli şarkı. ve odadayım ve odalarla ilgili çok şey yazmak istiyorum. hiçbir oda yok ki, annesini gizlemesin çocuklarda. !!! şu an kendine iyi bak beni düşünme su akar yatağını bulur diyor ahmet kaya. !!!

ahmet kaya, benim gençliğimin en iyi sanatçılarından biridir. biri de nilüferdir. esmer günler.!!! şu an türkiye ne durumda.bir olmalıyız arkadaşlar. vatansever olmak zorundayız.!!!

ilker gören.
2016 mersin. !!!
Alt 04-12-2016, 13:08

ilk kez aynı yaşamak var orada ve orada bulunan insanlardan duyduğum serçe şudur : nereye gideceğim ki bu saatten sonra. ??? oysa ki saat nedir aynalarda ve aynalarda saat yoksa yaşamak nerede. ???
insanlığın kalmadığı bir yüzyılı yaşıyor insanlar ve ağaçlar ve aynalar. oysa ki aynalar, ağaçlardan biliyor aydınlığı.!!!
niye diye bir kelime yok ben de. ben de olan kelime sevmek ve hep sevmek. !!!
sizlere soruyorum ey hayat sakinleri: ölümün geldiği yer olan yaşamak, neden biz de mutluluktur. ??? evet, mutluluksa ölümün geldiği yer sen neden aynı kafeste kuşsun. ??? franz kafkada öyle diyor : kafesin biri kuş aramaya çıktı. !!!

ölüm yok işte bizde. oysa ki, biz değil miydik sabahları geceyi yoklayan kadınlarda erkekleşen. !!! erkekleşen bir şey var o kadında. oysa o kadındı bana yerlerin ve zamanların mekanında ölen biri var diye. !!!

ölüm geliyor işte uzaklardan ve ben ölümü beklediğim kadar hiçbir şeyi beklemedim ağlamalarda. !!! ve şımarıklık ediyorsam bazen gerçekten özür dilerim.!!!

niye ki ilker. ?
adımlarımı sıklaştırdığım yaşamdan ağlayarak kovulduğum için. !!!

niye ki ilker ?
ey hayat dediğim insanların yanında bağırarak ölmediğim için. !!!

ölüm beni bekliyor arkadaşlar. bir su başında bekliyor beni ölüm. ama ben ölmeyeceğim daha bir ayna başında ve bir su başında. !!!

gerçekten bana nereye gideceğimizi söyleyen kişiye şiirlerimin büyük çoğunluğunu hediye edeceğim. !!!

ilker gören 2016 mersin. !!!
Alt 04-12-2016, 20:00

iç konuşmalarım bölümü gerçekten çok okundu. okuyanlara teşekkür ederim.
biliyorum bu facebook hastalığı.bende de aynı hastalık. uğraşıyorum. çalışıyorum.

insan olmak nedir diye düşünüyorum.
nedir. çalışmak ve sevmek mi. evet, çalışmak ve sevmektir. öyle diyor sigmund freud. ??? facebook bir hastalık. evet, bir hastalık.neyse işimize bakalım.

ilker gören 2017 mersin.???
Alt 24-12-2016, 15:52

merhaba,
arkadaşlar telefon numaramı yazıyorum, ararsanız çok sevinirim : 0 505 1353340. iyi günler diliyorum. !!! bu ünlem işaretini dikkate almayın.!!! süs olsun diye yapıyorum. !!!

Seçenekler
Stil