Şiir Akademisi - Ana Sayfa

Geri git   Şiir Akademisi Forum > KUTLAMALAR - ANMALAR > Kutlamalar - Anmalar

Seçenekler Stil
Alt 23-11-2010, 17:24
ayselekiz ayselekiz isimli üye şimdilik offline konumundadır

Standart ÖĞRETMENİME.....

Dünya güzeli bir öğretmenim vardı.Uduyla divan şiirinin bestelenmiş en güzel şiirlerine eşlik eder,tatlı sesiyle biz hiç bilmeden o çok korktuğumuz şiirleri hepimize ezberletiverirdi.En diplere oturan,haylaz İsmailin bile mırıldandığını hatırlıyorum.Öyle güzeldi ki annemin neden ud çalamadığına yanardım.Baki'nin,Fuzuli'nin hala dilime dolanan mısralarının sebebidir.Şimdi edebiyat öğretmeni oluşumun tek nedenidir.Sabahat öğretmenimi yirmi beş yıldır severim.İçimde yıllara yenilmeyen nadir sevgilerden biridir.
Bir fen bilgisi öğretmenim vardı.Adını hiç hatırlamam.Şimdi düşündüm yine hatırlayamadım.Sevgisizliğinden ben de fen bilgisi dersini hiç sevmedim.Didinmedim.Sevginin her kapıyı açabileceğini de onun hiçbirimize aralamadığı kapılardan öğrendim.
Ayak parmaklarına kadar boyaya bulanıp okullarını,sınıflarını boyayan,öğrencilerine kitaplar alıp dağıtan,kendi cebindekini-ki sıkıntı içindeyken-harçlık diye haftalıklara bölüp öğrencilerine bölen,yoktan var eden öğretmen arkadaşlarım oldu,var...Kimseler bilmiyor.Seçtiğim mesleğin duygu güzelliğidir..Onlardan öğrendim.
Yarın öğrencilerimiz şiirler okuyacaklar bize.Öğretmen marşını seviyorum.Babası sokaklarda gül satan öğrencimin gülü en kıymetlisi olur elinde.Haberleri mutlaka izleriz.Umut işte.Neyse..Mağazaların -ki kapitalizmin raconu olduğunu bile bile-daha çok umrunda olduğumuzu bilmeye seviniveririz,kızmayın...
Sabahat öğretmenim...İyi ki değdin gönlüme....GÜNÜ KUTLU OLSUN ÖĞRETMENLERİMİN.......

Seçenekler
Stil