Şiir Akademisi - Ana Sayfa

Geri git   Şiir Akademisi Forum > GENEL KONULAR > Genel Konular

Seçenekler Stil
Alt 10-05-2017, 08:36
zinayde zinayde isimli üye şimdilik offline konumundadır

zinayde - MSN üzeri Mesaj gönder

merhaba,
şu an evdeyim ve neden bir türlü çok fazla şöhret ve ünlü olamadığımı düşünüyorum. gerçekten arkadaşlar üniversite yıllarındayken kendime hep şunu derdim : ilker gören bir gün dünya edebiyatında büyük bir yerin olacak.gerçi bu sözü söylediğim zamanlarda çok hastaydım psikolojikmen. ama söylemiştim bu sözü.
biliyorum epeydir şiirakademisine gelmiyordum. daha çok facebooka takılıyordum.
evet, biliyorum yazdıklarıma yine gülüyorsunuz yada ilker gören yine saçmalıyor diyorsunuz. ama gerçekten ne saçmalıyorum, ne de güldürmek için yazıyorum.!!!
evet, işte benim durumum bu. yani çok büyük şöhret.
bir de şu var arkadaşlar, ben de şehvet isteğide çok. inanın bana. şimdi sokağa çıksam, gördüğüm kızların yada kadınların yüzde doksanıyla yatma isteği var.bu durumu nasıl aşacağımı bilmiyorum.!!!
ilker görende durumlar işte böyle, kendinize iyi bakın.
ilker gören 2017 mersin. !!!
Alt 10-05-2017, 10:14
emre gümüşdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
emre gümüşdoğan emre gümüşdoğan isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

emre gümüşdoğan - MSN üzeri Mesaj gönder

Seni görmek, okumak güzel İlker, fazla özletme kendini.
*emre gümüşdoğan
Alt 30-06-2017, 10:58

merhabayın.
9. sessizliğin kıyısında ve kıyısında bir ömrün, sevdiğin kadar kıyı seni; sevmediğin kadar insanlar seni. ve seni denen hayatın tam ortasında ve yalnızlıkla bütünleşen nesneler topluluğunda.10. sarışınlığın sesi ve o ses te yeğenim olan hayatın sesinde. ne kadar söylenirse söylensin insanoğlu yine aynı haytayı yapmaktadır. oysa ki yanından geçen yaşama dikkat etse.11. sessizliğin kısında ve tam ortasında.12. annemin dediği gibi oluyor hayat. ve hayatın tam ortasında.13.suçu insan olanın yalnızlığında ahiret hazırlığı ve namazsız geçen yıllara inat.14. soru yoksa o kente dair.!!!

sarışınlığın tam ortasında.
9. soldan gelenlerle sağdan gelenlerin bir araya geldiği bir dünyada yaşamak istiyorum.10. evveliyat denen hastalığın feci sonuçlar doğurduğu bu mevsim ve bu mevsimin tam kıyısında.11. bu kentin sesizliğinde ve sevecenliğinde bu kentin ve insanlarının güzelliğinde.12. başka yaşamlar adına ve başka yaşamlar aşkına.!!!

gittiğim yok bu kentten.
9. sesi az çıkan ile çok çıkanın tam ortasında ve tam kıyısında. dediğim gibi yanından geçen insanlara dikkat et.10. abi, ben bu kentin sarışınlığından evvelde kadın sevmemiştim. ama bu kent kadar güzel bir sarışın kadında görmedim.11. abi, yalnızlığın insanı boğduğu mevsim olan sonbahariçin sen ne dersin şimdi. ?12. sence denen bir hayat var mı ötelerde.!!!

ilker gören 2017 mersin
2017 mersin.!!!
Alt 01-07-2017, 12:52

merhaba.
9. kuşların sonu yok bu kentte. ve kent kuşlarını alıp uzaklara gitmiyorsa, o zaman bulutlardan evvel haber almalıyım yaşamaktan.10. başka yaşamlar var o kentte ve o kentte başka yaşamlar olduğu için sen aynısın aynalarda.11. insanlar nerde anne, anne ne oluyor bu insanlar nerde. oğlum insan eskiden buraların yalnızlığında seni anardı ama şimdi onlar kuşlarla birlikte gittti. 12. abi, sence ben yarından önce bugünü dün yapabilir miyim.yaparsın ama yaşam müsade ederse kendine.13. saklı kalan bir yaşamak yok o kentte ve o kentte insanlar iyi değil. sen başka bir kente git. git. sezen aksu albümü. 14. suavi. tükenme. şarkı. sen türkülerini söyle. bir film ve şarkı. yaz bitti. kadir inanır. melike zobu.!!!

şarkılar eskidiğinde.
9. bütün insanlık eski zamanın penceresinden ölüyor ahirete. ama kuşlar yok o kentte. ve bu kenti seviyorsam, o kenti sevmediğimdendir.10. kentler arası diyalog yarışmasında birinci gelen ben için şu üç şey söylendi : sevilen kuşlar yok ve yok bir ölüm oralarda ve oralarda allah var. 11. allahın sevmediğin bu kentten gitmek yine allahla olabilecek bir allahlaşmadır. 12. sevdiğim bütün kentler adına diyorum ki, sizler ey insanlar, yaşamın ucuna yolculuk edin sonbaharlarda. !!!

sonbahar yeli ve paltom.
9. allah sevdiği kulunu sonbahardan önce bırakırmış odaların sessizliğine. oysa ki yine o , yani allah, beni bir girdabın içine bıraktığında kendi de. 10. şarkılar allah için söylenmelidir arkadaşlar. ve bütün insanlık kendi olmalıdır yaşamlarda.11. insanlığın kalmadığı bu dünyada benim işim sevgiyi çoğalmaktır.!!!
Alt 01-07-2017, 18:42

9. arkadaşlar etik olmayan bazı yazılarım için sizden özür dilerim.10. saklı kalandan önce ve sonrası ayrılık olan yaşamdan sonra. 11. insanoğlu alçak ise ve alçaklık insanoğlunun tabiatinde var ise, o zaman başka yaşamlar ve başka ağlamalar.12. insanlığın kalmadığı bir yüzyıl yaşanıyorsa ve yaşanıyorsa ayrılık. ayrılık sevdaya dahil. attila ilhan.!!!
Alt 06-07-2017, 11:05

merhaba,
9. yarınlar için yaşayanlarda hep o eski sonbahar ve sonbahardan gelen esitiler. ve yaşamaki,şte sizler gibi sevdiğim.10. biliyorum yaşamak alınteridir. ve biliyorum mücadele etmedikten sonra. ve çalışmadıktan sonra.11. çoğu yaşamak insanlardan yana değişirken, bir anlamlı kadın söyledi kendini.12. hayat, insanın karşısına kış çıkarmasın. hep bahar olsun yaşananabnlar.!!!
Alt 08-07-2017, 12:37

merhaba, 9. nerede kaldı insanlık diyen bir yüzyıl var karşında ve bana soruyor : ilker insanlık nerede. 10.yaşamın insanı kestiği yerde üç yalan ve beş yaşamak ve yaşamanında ötesinde yalvarmak. ben yalvarırım diyen. yalvarmak iyidir.11. sonbahar ölüleri şimdi daha fazla kan akıtıyor bu kentte.12. bu kenti bir türlü sevemeyişimin nedeni : insanlarının yabancıyı sevmemesi.oysa hangi asırda yaşıyoruz değilmi.

9. başka kentler ve başka yaşamlar var o diyarda.
sesler var uzakta.
uzağın yakınında yaşamak var.
ve siyah gözlerine beni de götür. nurullah genç.. !!!
Alt 19-07-2017, 00:29

merhaba,
9. yaşadığım bir kent yok buralarda. ve buralarda sadece annem ve ben hava güzel olduğu zamanlarda evden dışarı çıkıyoruz.( ilker, annen öldü isimli filmden alınmışltır.) 10. evet, isyan diyor ismet özel. ve ismet özel pek çok şiirinde ve pekçok yazısında.ve yaşamak gibi sevdiğim bu kentten ayrılınca. 11. bir zamanlar anadoluda. ve ben bir zamanlar urfada. aklıma geldikçe düşünürüm bu filmi ve urfayı. derim ki ilker sen,annen gibi sevdiğin bu yaşamaktan öncesinin kuşlarında.

ben aslında eskisi güzel yazılar yazamaz oldum arkadaşlar.
bunun sebebini tam olarak bilmiyorum ama.

yaşamak düşüncesi beni kahrediyor bazen. oysa ki ne çok severdim ben kuşları ve insanları. ( delirdiğim zamanda seni sevdiğimi söyledim isimli filmden alınmıştır. )

bir arkadaşım vardı izmirde okurken ve bana arasıra suçlu ayağa kalk derdi.
sevdiğim bir kız vardı izmirdeyken. ismi aynurdu. ve ben ondan evvelinin ve ondan sonrasının yabancısıydım yalnızlığa.

yaşamak bizi kahrediyor arkadaşlar. o zaman ne yapmalıyız ilker.
yatağın içine yavaşca kıvrılıp ağlamalıyız.( annem bana senden evvelde ölmek gerektiğini söylediği yıllardı bu yazıyı yazdığım seneler. ) !!!

beni siz harcadınız aslında dediğim bir kuş ölüsüydü yalnızlığım. ( anneme bu yazdığım cümleyi okuduğumda bu kent ve bu kentin kadınları.)

ben bu kentten evvelde çok oruspu sevdim annemin bana bıraktığı o evde. ama sen ey hayat, bana yalvar dediğin zaman anladım hata yaptığımı.!!!

iyi geceler.
sevgiyle ve saygıyla.

Alt 19-07-2017, 14:14

merhaba,
9. başka hayatlar ve başka yaşamlar.allah orada duruyor ve diyor ki insanlara : sessiz olun kıyamette. ve kıyamette birbirinizi sevin. ve birbirinize sarılın.10. sanki dediğim allahtır şimdi yok olan. ve allahtır göklerden ve yerlerden önce aşkı yaratan. 11. veya denen hayatların karmaşıklığında. ve karmaşıklığında insanoğlunun.insanoğlu sevdiğini üzüyorsa o işte bir iş vardır.12. ve yaşamak gibi olan hayatta. ve şimdi odadayım ve heavy metal dinliyorum. veya denen hayatlar adına yemin ederim ki hayat çok zor uzak ülkelerde.

biz aslında türkler biraz vahşi bir milletiz. bunu kabul etmemiz lazım.
eğer bunu kabul etmezsek eloğlunun bize güleceğini düşünüyorum.

bu kent yani mersin. iyi bir yer değil. buraya tatile gelmeyin arkadaşlar.
her türden insanın kopuğun pisliğin olduğu bir kent mersin.

ilker gören 2017 mersin

9. hayat ve yaşam, benim için ikiside canlı varlık. ve yaşam daha ağır basıyor ben de.10. amerika. kapitalizm. ve para.11. yalan değil söylediklerim.arkadaşlar müslümanlığada önem verelim. ve müslümanlarada önem vereliöm. 12. yana yakıla aradığım bir kent var şu dünyada.

ilker gören 2017 mersin.
ilker gören 2017 mersin.
Alt 24-07-2017, 09:48

merhaba,
9. sanki dedi, bir gün gelecek olanın ağlamasıyla.10. ben başka yarınlardan evvelde sevdim.11. yaşamak insanoğlunun ağladığı ve tebessüm ettiği bir yer olmalıdır.12. yalancı olduğum doğruysa yaşamak nedir ağlamalarda.

ilker gören 2017 mersin
ilker gören 2017 mersin.

9. yorgunsam hayatın bir yerinde ve ağlıyorsam annem hasta diye, elbette benden evvel ölenlerin kabahatidir yaşamak.10. hiçbir ölüm azımsanacak derecede önemli değildir.11. korkuyorsan ağla kendine.

ilker gören 2017 mersin

9. sonu yoksa yaşanmışlığın ve yaşanmışlığın peşinden giderken, insan olmak gerekiyor yaşama.10. orhan pamukun kara kitabını tavsiye ediyorum arkadaşlar. 11. kırlangıçlar çırpınmadan ölmez.

ilker gören 2017 mersin.

Seçenekler
Stil