Şiir Akademisi - Ana Sayfa

Geri git   Şiir Akademisi Forum > YARIŞMALAR- ÖDÜLLER - ETKİNLİKLER - DUYURULAR > Kültür Sanat Edebiyat Haberleri

Cevapla
 
Seçenekler Stil
  #41  
Alt 30-08-2011, 16:28
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart

Haftanın Sanat Çizelgesi 29 Ağustos- 5 Eylül

Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012'ye dek Adalar Müzesi'nde.





İstanbul

SERGİ
* Azime Sarıtoprak’ın “Miyazaki Buradaydı” sergisi 30 Ağustos’a kadar Mine Sanat Galerisi Caddebostan’da. (0 2 6 385 12 03)

* Hanedan ve Kameraisimli fotoğraf sergisi 2 Eylül’e kadar Aygaz Genel Müdürlük binasında. (0 212 284 63 63)

* Nazan Tuna’nın “Doğuda Kadın Olmak” isimli fotoğraf sergisi 2 Eylül’e kadar Fotofilm Sanat Merkezi’nde. (0 212 2440495)

* Lale Tara’nın sergisi 4 Eylüle kadar İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi’nde devam edecek. (0212 334 73 00)

* Steve McCurry’nin son Kodachrome filmiyle çektiği fotoğraflardan oluşan sergisi 4 Eylüle kadar İstanbul Modern’de. (0 212 249 45 46)

*Buket Şahin’in “Güneş Kadınları” fotoğraf sergisi 7 Eylül’e kadar Arkeo Pera’da.

* İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı ile Fotoğraf ve Video Bölümleri öğrencilerinin “TRACK10” isimli sergisi 9 Eylül’e dek Bilgi Üniversitesi Santral Kampusu E1-101’de. (0212 256 49 91)

* Çizgi Roman Kendini Hicvediyor sergisi 10 Eylül’e dek İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 3938111)

* Mahmut Celayir, Dieter Mammel, Murat Germen, Burcu Yağcıoğlu, Alev Gözonar, Emir Uras’ın “Reminder” isimli sergisi 10 Eylül’e dek C.A.M Galeri / Akaretler’de . ( 0212 2457975)

* Leyla Gamsız ve Hamit Görele’nin sergisi 12 Eylül’e dek Sanat Akmerkez’de Galerisi’nde. (0212 282 01 70)

* Yasemin Peker’in “Çiçekler Açarken” isimli sergisi 15 Eylül’e dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 2826965)

* Işıl Özışık ve Neşe Gümüşçüoğlu’nun Suluboya Resim Sergisi 15 Eylül’e dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

* Avni Arbaş, Yusuf Katipoğlu, Sarkis Günsel, Muzaffer Akyol, Erdem Uçkan, Bodil Örs gibi değerli sanatçıların eserlerini ve Devrim Erbil, Ahmet Umur Deniz, Hayri Ağan gibi sanatçıların gravürlerinin yer aldığı sergi 17 Eylül’e dek Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 33 20)

* Ben Willikens’in “New Works From the Raft Series” Sergisi 17 Eylül’e dek Galeri Artist’te. (0212 227 68 52)

* Genç Heykel II sergisi 29 Eylül’e dek Çırağan Sarayı Heykel Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

* Nasip İYEM, Nuri İYEM, Naile AKINCI, Mehmet AKSOY, Neş’e ERDOK, Nedret SEKBAN, Rahmi AKSUNGUR, Temür KÖRAN, İrfan OKAN, Hakan GÜRSOYTRAK, Emin TURAN, Hakan CİNGÖZ ve Setenay ALPSOY’ un karma sergisi 30 Eylül’e dek Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212265 81 58)

* Çağdaş Ustalardan Sergi başlıklı karma sergi 30 Eylül’e dek Tem Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 08 99)

* Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin “Şimdiki Zamanlar” isimli sergisi 2 Ekim’e kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

* Arazi Üzerine: Kolombiya’da Çağdaş Sanat sergisi 2 Ekim’e kadar santralistanbul Galeri 1’de. (0 212 292 13 13)

* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

GÖSTERİ-SÖYLEŞİ
* ‘Metin Zakoğlu Cafe Theatre’da yarın saat 21.15’te Alpay Erdem’in gösterisi sahnelenecek. (0216 467 33 32)


Cumhuriyet Kültür Haber







Alıntı ile Cevapla
  #42  
Alt 06-09-2011, 12:38
emre gümüşdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
emre gümüşdoğan emre gümüşdoğan isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Aug 2005
Nerden: Turkey
Mesajlar: 11.855
emre gümüşdoğan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

Haftanın Sanat Çizelgesi 5 - 11 Eylül

'Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde cuma, cumartesi ve pazar günü saat 21.00'de "Tarkan" konseri izlenebilir.





SERGİ
İSTNBUL

* Buket Şahin’in “Güneş Kadınları” fotoğraf sergisi 7 Eylül’e kadar Arkeo Pera’da.

* Stars of İstanbul açıkhava sergisi 8 Eylül’de İstanbul Kongre Merkezi Terasında .

* Somali İçin El Ele sergisi 6 Eylül’de başlayıp 10 Eylül’e kadar Şirket-i Hayriye Sanat Galerisi’nde. (0216 405 27 78)

* Dünya Basın Fotoğrafları sergisi 6 Eylül’de başlayıp 28 Eylül’e kadar Forum İstanbul’da. (0212 443 13 50)

* Erik Ravelo’nun “Lana Sutra” isimli yerleştirmesi 6 Eylül’de Benetton - Suadiye’de. (0212 241 31 76)

* Selçuk Başaran’ın “ARTölye” sergisi 7 Eylül’de başlayıp 20 Eylül’e kadar Galeri Selvin’de. (0212 258 12 46)

* Transformation isimli sergi 7 Eylül’de başlayıp 22 Eylül’e kadar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0 212 243 20 48)

* Şükran Engin’in “Bead - Work” sergisi 8 Eylül’de başlayıp 8 Ekim’e kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)

* Ömer Engin’in fotoğraf sergisi 8 Eylül’de başlayıp 8 Ekim’e kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)

* Kadıköy Fotoğraf Günleri 9 Eylül’de başlayıp 11 Eylül’e kadar Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda. (0216 405 22 62)

* İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı ile Fotoğraf ve Video Bölümleri öğrencilerinin “TRACK10” isimli sergisi 9 Eylül’e dek Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü E1-101’de. (0212 256 49 91)

* Çizgi Roman Kendini Hicvediyor sergisi 10 Eylül’e dek İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 3938111)

* Mahmut Celayir, Dieter Mammel, Murat Germen, Burcu Yağcıoğlu, Alev Gözonar, Emir Uras’ın “Reminder” isimli sergisi 10 Eylül’e dek C.A.M Galeri/Akaretler’de. (0212 2457975)

* Leyla Gamsız ve Hamit Görele’nin sergisi 12 Eylül’e dek Sanat Akmerkez’de Galerisi’nde. (0212 282 01 70)

* Yasemin Peker’in “Çiçekler Açarken” isimli sergisi 15 Eylül’e dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 2826965)

* Işıl Özışık ve Neşe Gümüşçüoğlu‘nun Suluboya Resim Sergisi 15 Eylül’e dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

* Avni Arbaş, Yusuf Katipoğlu, Sarkis Günsel, Muzaffer Akyol, Erdem Uçkan, Bodil Örs gibi değerli sanatçıların eserlerini ve Devrim Erbil, Ahmet Umur Deniz, Hayri Ağan gibi sanatçıların gravürlerinin yer aldığı sergi 17 Eylül’e dek Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 33 20)

* Ben Willikens’in “New Works From the Raft Series” Sergisi 17 Eylül’e dek Galeri Artist’te. (0212 227 68 52)

* Genç Heykel II sergisi 29 Eylül’e dek Çırağan Sarayı Heykel Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

* Nasip İYEM, Nuri İYEM, Naile AKINCI,Mehmet AKSOY, Neş’e ERDOK, Nedret SEKBAN,Rahmi AKSUNGUR, Temür KÖRAN, İrfan OKAN,Hakan GÜRSOYTRAK, Emin TURAN, Hakan CİNGÖZ ve Setenay ALPSOY’un karma sergisi 30 Eylül’e dek Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212265 81 58)

* Çağdaş Ustalardan Sergi başlıklı karma sergi 30 Eylül’e dek Tem Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 08 99)

* Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin “Şimdiki Zamanlar” isimli sergisi 2 Ekim’e kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

* Arazi Üzerine: Kolombiya’da Çağdaş Sanat sergisi 2 Ekim’e kadar santralistanbul Galeri 1’de. (0 212 292 13 13)

* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

İZMİR
* Alaçatı Sanat Günleri kapsamında, Art Shop - Çatı Sanat Galerisi ve Alaçatı Motif Halı işbirliğiyle, 17 Eylül’e dek “Marek Brzozowski” resim sergisi izlenimde olacak.


MÜZİK

İSTANBUL
* ‘Turkcell Kuruçeşme Arena’da bugün saat 21.00’de “Jamiroquai”, çarşamba günü saat 21.00’de “Ajda Pekkan” ve cumartesi günü saat 21.00’de “Bülent Ortaçgil Senfonik” konseri izlenebilir. (0 212 263 39 83)

* ‘Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde cuma, cumartesi ve pazar günü saat 21.00’de “Tarkan” konseri izlenebilir. (0 212 232 86 03)

* ‘KüçükÇiftlik Park’ta cuma ve cumartesi günü Orphaned Land, Hammerfall, Mayhem, Decapitated ve Eluveitie gruplarının da katılımıyla “Unirock Festival 2011” izlenebilir. (0 212 231 30 45)

* ‘Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde cuma günü saat 20.00’de “Güvenç Dağüstün” konseri izlenebilir. (0 216 414 22 39)


Cumhuriyet Kültür Haber
__________________
ellerin kına türküsü
dokunsam
iliklenir parmakların parmaklarıma
*emre gümüşdoğan
Alıntı ile Cevapla
  #43  
Alt 13-09-2011, 15:17
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart

Haftanın Sanat Çizelgesi 12-18 Eylül

12. İstanbul Bienali 17 Eylül’de başlayıp 13 Kasım’a kadar Antrepo 3 ve 5’te.





SERGİİSTANBUL
* 12. İstanbul Bienali 17 Eylül’de başlayıp 13 Kasım’a kadar Antrepo 3 ve 5’te.
* Buğra Erol, Zeze Akyüz, Erdem Can, Şakir Kış, Arda Söyletir, Gün Çevik’in “Deneme II: Patolojik Arzular” isimli sergisi 13 Eylül’de başlayıp 1 Ekim’e kadar Çıplak Ayaklar Stüdyosu’nda.
* Desiree Palmen’in “Hide and Seek Saklambaç” isimli sergisi 13 Eylül’de başlayıp 15 Ekim’e kadar Bir Nokta’da.
* Bengü Karaduman, Burak Arıkan, Volkan Aslan, Alp Klanten, Elmas Deniz ve İz Öztat’ın “BENGÜ BURAK VOLKAN ALP ELMAS İZ” isimli sergisi 13 Eylül’de başlayıp 26 Haziran’a dek Sanat Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)
* Sıfır Noktası Part I isimli karma sergi 13 Eylül’de başlayıp 15 Ekim’e kadar artSümer’de. (0212 249 10 35)
* İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 13 Eylül’de başlayıp 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)
* “Tekinsiz Oyunlar” isimli karma sergi 13 Eylül’de başlayıp 28 Ekim’e kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)
* “Karşıt Söylemler, Değişken Gerçekler” sergisi 14 Eylül’de başlayıp 22 Ekim’e kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48)
* Gülçin Aksoy, Atıl Kunst, Annegret Bleisteiner, Klaus vom Bruch, Carlotta Brunetti, Department für öffentliche Erscheinungen, Deniz Gül, Julia Lohmann, Suat Öğüt, Hülya Özdemir, Susanne Pittroff, Michaela Rotsch, Robert Stumpf, Yeni Anıt’ın “Şehir Ölçeği” isimli sergisi 14 Eylül’de başlayıp 13 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04 )
* Ali İbrahim Öcal, Çağrı Saray, Esra Carus, Funda Alkan, Gül Ilgaz, Ragıp Basmazölmez, Sibel Horada, Zeynep Bingöl Çiftçi’nin “Kişisel, Hem de Değil” isimli sergisi 14 Eylül’de başlayıp 8 Ekim’e kadar Daire’de. (0212 252 52 59)
* Ferit Kuyaş’ın “City of Ambition” isimli sergisi 14 Eylül’de başlayıp 4 Kasım’a kadar Elipsis Galeri’de. (0 212 249 48 92)
* Susan Hefuna’nın “ İstanbul” isimli sergisi 14 Eylül’de başlayıp 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (02122937103)
* Sarah Morris’in “TWO ERASING PRINCIPLES” isimli sergisi 14 Eylül’de başlayıp 22 Ekim’e kadar Dirimart’ta. (0 212 291 3434)
* Wim Delvoye’nin “9 Pigskins” isimli sergisi 14 Eylül’de başlayıp 13 Ekim’e kadar GaleriArtist’te (0 212 227 68 52)
* Ceyda Aldemir P., Matt Lifson, Burcu Yağcıoğlu, Nihal Martlı, Şinasi Bozatlı ve Yasemin Kaçkar Demirel’in “Imagine” isimli sergisi 15 Eylül’de başlayıp 9 Ekim’e kadar C.A.M Galeri / Akaretler. (0 212) 245 79 75)
* Anıl Saldıran’ın “Habis Arzu” isimli sergisi 15 Eylül’de başlayıp 15 Ekim’e kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)
* Bruno Serralongue’un “Zaman Kapsülü” isimli sergisi 15 Eylül’de başlayıp 28 Ekim’e kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)
* “Beraber ve Solo Şarkılar” isimli karma sergi 15 Eylül’de başlayıp 22 Ekim’e kadar Galeri Apel’de. (0 212 2927236)
* Bahar Kocaman, Günay Demir, Maryam Salahi, Tanju Yağan’ın sergisi 15 Eylül’de başlayıp 10 Ekim’e kadar Galeri Espas’ta. (02122277017)
* Kutluğ Ataman’ın “Mezopotamya Dramaturjileri” isimli sergisi 15 Eylül’de başlayıp 16 Kasım’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)
* Fırat Arapoğlu ve Erkan Doğanay’ın “Öteki Bedenler” isimli sergisi 15 Eylül’de başlayıp 15 Ekim’e kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
* Pop Art Extended sergisi 15 Eylül’de başlayıp 15 Ekim’e kadar Gallery LiNART’ta. (0 212 281 12 00)
* Andrea Künzig’in “İstanbulum” isimli sergisi 15 Eylül’de başlayıp 30 Eylül’e kadar Arnavutköy Artgallery’de. (0 212 257 06 67)
* Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların ’in “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 16 Eylül’de başlayıp 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)
* Nasan Tur’un “Kapital” isimli sergisi 16 Eylül’de başlayıp 12 Ekim’e kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)
* Sanat Akmerkez’de 7 etkinlikleri kapsamındaki “Genç Karma” Sergisi 16 Eylül’de başlayıp 22 Ekim’e kadar Akmerkez – Zemin Çarşı . (0212 282 01 70)
* Lewis Baltz’ın “Teknoloji Mekânları” isimli sergisi 16 Eylül’de başlayıp 12 Ekim’e kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)
* U L T R A M ÉM O I R E #4 isimli karma sergi 16 Eylül’de başlayıp 11 Kasım’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (02123938111)
* Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz’ın “Aktif Strüktürler v1.1: Akustik Formasyon / İstiklâl Caddesi” isimli sergisi 16 Eylül’de başlayıp 30 Kasıma kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0 212 252 47 00)
* Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 17 Eylül’de başlayıp 20 Ekim’e kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)
* Johan Tahon’un “Arche” isimli sergisi 17 Eylül’de başlayıp 13 Ekim’e kadar GaleriArtist’te (0 212 227 68 52)
* İnci Eviner’in “Kırık Manifestolar” isimli sergisi 17 Eylül’de başlayıp 30 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
* That’s Fucking Awesome isimli sergi 17 Eylül’de başlayıp 22 Ekim’e kadar Hasköy İplik Fabrikasında. (0212 252 18 96 )
* Canan Tolon’un sergisi 17 Eylül’de başlayıp 22 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)
* Leyla Gamsız ve Hamit Görele’nin sergisi 12 Eylül’e dek Sanat Akmerkez Galerisi’nde. (0212 282 01 70)
* Yasemin Peker’in “Çiçekler Açarken” isimli sergisi 15 Eylül’e dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 2826965)
* Semiha Berksoy’un “Doğumunun 101. Yılında Semiha Berksoy” sergisi 15 Eylül’de başlayıp 25 Ekim’e dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 326 46 46)
* Işıl Özışık ve Neşe Gümüşçüoğlu’nun Suluboya Resim Sergisi 15 Eylül’e dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
* Avni Arbaş, Yusuf Katipoğlu, Sarkis Günsel, Muzaffer Akyol, Erdem Uçkan, Bodil Örs gibi değerli sanatçıların eserlerini ve Devrim Erbil, Ahmet Umur Deniz, Hayri Ağan gibi sanatçıların gravürlerinin yer aldığı sergi 17 Eylül’e dek Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 33 20)
* Ben Willikens’in “New Works From the Raft Series” Sergisi 17 Eylül’e dek Galeri Artist’te. (0212 227 68 52)
* Selçuk Başaran’ın “ARTölye” sergisi 20 Eylül’e kadar Galeri Selvin’de. (0212 258 12 46)
* Transformation isimli sergi 22 Eylül’e kadar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0 212 243 20 48)
* Dünya Basın Fotoğrafları sergisi 28 Eylül’e kadar Forum İstanbul’da. (0212 443 13 50)
* Genç Heykel II sergisi 29 Eylül’e dek Çırağan Sarayı Heykel Galerisi’nde. (0212 326 46 46)
* Nasip İYEM, Nuri İYEM, Naile AKINCI, Mehmet AKSOY, Neş’e ERDOK, Nedret SEKBAN, Rahmi AKSUNGUR, Temür KÖRAN, İrfan OKAN, Hakan GÜRSOYTRAK, Emin TURAN, Hakan CİNGÖZ ve Setenay ALPSOY’un karma sergisi 30 Eylül’e dek Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212265 81 58)
* Çağdaş Ustalardan Sergi başlıklı karma sergi 30 Eylül’e dek Tem Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 08 99)
* Heavy Papers isimli karma sergi 30 Eylül’e dek MERKUR’de. (0 212 231 69 87)
* Nilüfer Ergin ’in “Birbölüel?li” isimli sergisi 30 Eylül’e dek Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Sergi Salonu’nda. (0212 251 49 00)
* Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin “Şimdiki Zamanlar” isimli sergisi 2 Ekim’e kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)
* Arazi Üzerine: Kolombiya’da Çağdaş Sanat sergisi 2 Ekim’e kadarsantralistanbul Galeri 1’de. (0 212 292 13 13)
* Şükran Engin’in “Bead - Work” sergisi 8 Ekim’e kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)
* Ardan Özmenoğlu’nun “I’m not a Biennial Artist” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)
* Ömer Engin’in fotoğraf sergisi 8 Ekim’e kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)
* devinimsizlikte devinim (yaratıcı siyaset) isimli sergi 26 Kasım’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)
* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

ANKARA
* Ömür Nazlı - resim - 15 Eylül’e dek - Kıbrıs Türk Kültür Derneği Mehmet Ertuğruloğlu Salonu’nda. (0 312 434 14 12)
* Hacer Çinkılıç - resim - 18 Eylül’e dek - Atakule Vakıfbank Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 90 67)
* Hüseyin Macar - resim - 18 Eylül’e dek - Atakule Vakıfbank Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 90 67)
* Zekiye Büyükdağ&Emrah Lale&Hüseyin Arıcı&Burcu Demir&Tuba Merdeşe&Fırat Kırmızıgül&Ali Şentürk - resim, heykel, video-art, fotoğraf ve yerleştirme - 27 Eylül’e dek - Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)
* Tuncay Betil - resim - 3 Ekim’e dek - Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)
* Zeki Faik İzler - resim - 3 Ekim’e dek - Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

İZMİR
* Alaçatı Sanat Günleri kapsamında, Art Shop - Çatı Sanat Galerisi ve Alaçatı Motif Halı işbirliğiyle, 17 Eylül’e dek “Marek Brzozowski” resim sergisi izlenimde olacak.

MÜZİK
İSTANBUL
* ‘Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde bugün saat 21.00’de “Tarkan”, yarın saat 21.00’de “Enrico Macias”, çarşamba günü saat 21.00’de “Kardeş Türküler”, perşembe günü saat 21.00’de “Zülfü Livaneli”, cuma günü saat 21.00’de “Funda Arar’, cumartesi günü saat 21.00’de “Şebnem Ferah” ve pazar günü saat 21.00’de “Somali İçin Elele” konseri izlenebilir. (0 212 232 86 03)
* ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “Babylon Jukebox 3D Party”, Midnight Express kapsamında perşembe günü saat 21.30’da “Baba Zula”, cuma günü saat 21.30’da “İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions” ve cumartesi günü saat 22.30’da “Fun-Da-Mental” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde çarşamba günü saat 22.30’da “Mabel Matiz”, perşembe günü saat 22.30’da “Eylem” ve cuma günü saat 22.30’da “Aylin Aslım” ve saat 23.59’da “Seda Mete”, cumartesi günü saat 23.59’da “Soul Stuff” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)
* ‘Pera Café’de çarşamba günü saat 19.30’da Pera Müzesi Geç Çarsamba Konserleri kapsamında “On Your Horizon” konseri izlenebilir. (0 212 334 99 00)
* ‘Turkcell Kuruçeşme Arena’da perşembe günü saat 21.00’de “Rafet El Roman” ve cuma günü saat 21.00’de “Sertab Erener” konseri izlenebilir. (0 212 263 39 83)
* ‘Salon’da perşembe günü saat 22.00’de “Bienal Perşembe Partisi” ve cumartesi günü saat 22.30’da “Gevende” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
* ‘Jolly Joker Balans’ta perşembe günü saat 21.00’de ve cuma günü saat 22.00’de “Halil Sezai”, cumartesi günü saat 22.00’de “Gripin” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
* ‘Balans Cadde’nde cuma günü saat 21.00’de “Eşref Vakti” konseri izlenebilir. (0 216 369 22 57)
* ‘İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu’nda cuma günü saat 21.00’de “Mohammad Reza Shajarian” konseri izlenebilir. (0 212 291 07 35)
* ‘9. İstanbul Bach Günleri kapsamında’da cuma günü saat 20.30’da garajistanbul’da “‘Bachtronica’ Erdem Helvacıoğlu - Pete Lockett”, cumartesi ve pazar günü saat 20.30’da St. Antuan Kilisesi’nde “J.S. Bach Çello Suitleri - Jiri Barta” konseri izlenebilir. (0 216 556 98 00)
* ‘Romeo Juliet İstanbul’da cumartesi günü saat 22.00’de “Yaşar” konseri izlenebilir. (0 212 243 85 80)
* ‘Selamiçeşme / Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro’da cumartesi günü saat 20.00’de “Nâzım Hikmet Akademisi Dayanışma Konserinde” izlenebilir. (0 216 418 53 51)
* ‘Aya İrini Müzesi’nde cumartesi günü saat 20.00’de “Queen Elisabeth Music Chapel” konseri izlenebilir. (0 212 522 17 50)
* ‘Sortie’de pazar günü saat cumartesi günü saat 20.00’de “Yanni” konseri izlenebilir. (0 212 327 85 85)


ANKARA
* Atlantis AVM’te, Sertab Erener ve Kenan Doğulu’nun birlikte vereceği konser 17 Eylül’de saat 20.00’de. (0 312 444 82 00)
* ODTÜ Vişnelik Çim Amfi’de, Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars’ın vereceği konser, 24 Eylül’de, saat 20.00’de. (0 312 286 79 79)
* Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Ankara’da, Babel Project’in vereceği konser 15 Eylül’de saat 20.30’da, Alpay’ın vereceği konser 23 Eylül’de saat 20.30’da, Muammer Ketencoğlu’nun vereceği “Zeybek Havaları” konseri 24 Eylül’de saat 20.30’da, İsmail Hakkı Demircioğlu’nun vereceği konser 1 Ekim’de saat 20.30’da, Ümmüşen’in vereceği konser 8 Ekim’de saat 20.30’da. (0 312 417 56 59)
* If Performance Hall’de, Zakkum’un vereceği konser 15 Eylül’de saat 00.00’da, Have Fun’ın vereceği konser 16 Eylül’de saat 00.00’da, 51 Promil’in vereceği konser 17 Eylül’de saat 00.00’da.

TİYATRO
ANKARA
* Tiyatro Tempo’da, “Hokus Pokus Bir Öykü/çocuk oyunu” 25 Eylül’de, saat 13.00’te; “Bir Beckett Oynamak/gençlik oyunu” 25 Eylül’de saat 18.00’de. (0 312 232 32 92)
* Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde, “12 Eylül Utanç Müzesi” etkinlikleri kapsamında Zazaca sahnelenecek Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun “Sen Gara Değilsin” adlı oyunu, 24 Eylül’de, saat 15.00 ve 18.30’da. (0 312 468 21 05)
* Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Ankara’da, Tiyatro Kulübesi’nin sahneleyeceği “Timsah” adlı oyun 16 Eylül’de saat 20.30’da, Nâzım Gençoyuncular’ın sahneleyeceği “Ada” adlı oyun 22, 25 Eylül ve 2, 6 Ekim’de saat 20.30’da, Ferhan Şensoy’un rol aldığı “Ferhangi Şeyler” adlı oyun, 27, 28, 29 ve 30 Eylül’de saat 20.30’da. (0 312 417 56 59)

GÖSTERİ-SÖYLEŞİ
İSTANBUL
* Pera Müzesi Oditoryumu’nda, cumadan itibaren “Pera Film Streetart Filmler” gösterimi gerçekleştiriyor. (0212 334 99 00)
* Akbank Sanat’ta cuma günü saat 17.00’de Fransız yazar ve küratör Nicolas Bourriaud ile söyleşi gerçekleştiriliyor. (0212 252 35 00)


Cumhuriyet Kültür Haber
Alıntı ile Cevapla
  #44  
Alt 19-09-2011, 12:58
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart

Haftalık Sanat Çizelgesi 19 Eylül- 25 Eylül

Türkiye'den modern ve çağdaş kadın sanatçıların 'Hayal ve Hakikat' isimli sergisi 22 Ocak'a kadar İstanbul Modern'de.





Sergi
İstanbul
* Alpin Arda Bağcık, Ayşegül Karakaş, Engin Konuklu, Sedat Ayhan’ın karma sergisi 20 Eylül - 23 Ekim tarihleri arasında İlayda Sanat Galerisi’nde. (0 212 227 92 92)

* Işık Mekan Ahşap isimli karma sergi 20 Ekim’e kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı’nda. (0 212 232 38 13)

* Bilge Alkor’un “İnsanlığın Halleri” sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri 44A’da. (0212 233 33 80)

* Mehmet Özen’in “Bulgular” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)

* Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz’ın “Aktif Strüktürler v1.1: Akustik Formasyon / İstiklâl Caddesi” isimli enstalasyon sergisi 13 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0 212 252 47 00)

* Rosemarie Trockel’in “Çizimler, Nesneler, Videolar” isimli sergisi 27 Ekim’e kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 2301976)

* Bedri Rahmi Eyüboğlu Portreleri sergisi 21 Eylül - 14 Ekim tarihleri arasında Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

* Engin Konuklu’nun “Tanımsız/Undefined” isimli sergisi 21 Eylül - 30 Ekim tarihleri arasında Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da. (0 212 373 40 31)

* Joachim Seinfeld’in ‘Komşular: Şimdi-Geçmiş… ve arasındakiler’ isimli sergisi 22 Eylül - 30 Ekim tarihleri arasında Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)

* Transformation isimli sergi 22 Eylül’e kadar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0 212 243 20 48)

* Dünya Basın Fotoğrafları sergisi 28 Eylül’e kadar Forum İstanbul’da. (0212 443 13 50)

* Genç Heykel II sergisi 29 Eylül’e dek Çırağan Sarayı Heykel Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

* Nasip İYEM, Nuri İYEM, Naile AKINCI,Mehmet AKSOY, Neş’e ERDOK, Nedret SEKBAN,Rahmi AKSUNGUR, Temür KÖRAN, İrfan OKAN,Hakan GÜRSOYTRAK, Emin TURAN, Hakan CİNGÖZ ve Setenay ALPSOY’ un karma sergisi 30 Eylül’e dek Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212265 81 58)

* Andrea Künzig’in “İstanbulum” isimli sergisi 30 Eylül’e kadar Arnavutköy Artgallery’de. (0 212 257 06 67)

* Çağdaş Ustalardan Sergi başlıklı karma sergi 30 Eylül’e dek Tem Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 08 99)

* Heavy Papers isimli karma sergi 30 Eylül’e dek MERKUR’de. (0 212 231 69 87)

* Nilüfer Ergin ’in “Birbölüelli” isimli sergisi 30 Eylül’e dek Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Sergi Salonu’nda. (0212 251 49 00)

* Buğra Erol, Zeze Akyüz, Erdem Can, Şakir Kış, Arda Söyletir, Gün Çevik’in “Deneme II: Patolojik Arzular” isimli sergisi 1 Ekim’e kadar Çıplak Ayaklar Stüdyosu’nda.

* Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin“Şimdiki Zamanlar” isimli sergisi 2 Ekim’e kadar Pera Müzesi’nde. (0 212 211 41 00)

* Arazi Üzerine: Kolombiya’da Çağdaş Sanat sergisi 2 Ekim’e kadar santralistanbul Galeri 1’de. (0 212 292 13 13)

* Duygulanım Hali isimli sergi 5 Ekim’e kadar Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 252 16 00)

* Tülin Demir Aytaç’ın resim sergisi 7 Ekim’e kadar Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi Alt Salon’da. (0 212 251 42 48)

* İzzet Keribar’ın “Angkor Wat’tan portreler” isimli fotoğraf sergisi 7 Ekim’e kadar Fotofilm Sanat Merkezi Sanat Galerisi’nde. (0 212 244 04 95)

* Şükran Engin’in “Bead - Work” sergisi 8 Ekim’e kadar Meke Sanat’ta. (0 212 292 34 70)

* Ardan Özmenoğlu’nun “I’m not a Biennial Artist” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Ekavart Gallery’de. (0 212 252 81 31)

* Ömer Engin’in fotoğraf sergisi 8 Ekim’e kadar Meke Sanat’ta. (0 212 292 34 70)

* Ali İbrahim Öcal, Çağrı Saray, Esra Carus, Funda Alkan, Gül Ilgaz, Ragıp Basmazölmez, Sibel Horada, Zeynep Bingöl Çiftçi’nin “Kişisel, Hem De Değil” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Daire Sanat’ta. (0 212 252 52 59)

* Ceyda Aldemir P., Matt Lifson, Burcu Yağcıoğlu, Nihal Martlı, Şinasi Bozatlı ve Yasemin Kaçkar Demirel’in “Imagine” isimli sergisi 9 Ekim’e kadar C.A.M Galeri / Akaretler. (0 212 245 79 75)

* Bülent Umut’un “Benim Yüzüm Sinema” isimli sergisi 9 Ekim’e kadar İstanbul Modern Sanatlar Galerisi’nde. (0 212 288 48 48)

* “Bunu İstemiyorum / I Don’t Want This” isimli karma resim, heykel, fotoğraf, video ve enstalasyonlar sergisi 9 Ekim’e kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 10 34)

* Bahar Kocaman, Günay Demir, Maryam Salahi, Tanju Yağan’ın sergisi 10 Ekim’e kadar Galeri Espas’da. (0 212 227 70 17)

* Lewis Baltz’ın “Teknoloji Mekanları” isimli sergisi 12 Ekim’e kadar Galeri Mana’da. (0 212 243 66 66)

* Nasan Tur’un “Kapital” isimli sergisi 12 Ekim’e kadar Galeri Mana’da. (0 212 243 66 66)

* Wim Delvoye’nin “9 Pigskins” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar GaleriArtist’te (0 212 227 68 52)

* Johan Tahon’un “Arche” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar GaleriArtist’te (0 212 227 68 52)

* Fırat Arapoğlu ve Erkan Doğanay’ın “Öteki Bedenler” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0 212 245 02 29)

* Desiree Palmen’in “Hide and Seek Saklambaç” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Bir Nokta’da.

* Sıfır Noktası Part I isimli karma sergi 15 Ekim’e kadar artSümer’de. (0 212 249 10 35)

* Pop Art Extended sergisi 15 Ekim’e kadar Gallery LiNART’ta. (0 212 281 12 00)

* Anıl Saldıran’ın “Habis Arzu” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

* Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 20 Ekim’e kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

* Sanat Akmerkez’de 7 etkinlikleri kapsamındaki “Genç Karma” başlıklı sergisi 22 Ekim’e kadar Akmerkez – Zemin Çarşı’da. (0 212 282 01 70)

* Canan Tolon’un sergisi 22 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

* Sarah Morris’in “TWO ERASING PRINCIPLES” isimli sergisi 22 Ekim’e kadar Dirimart’ta. (0 212 291 34 34)

* “Karşıt Söylemler, Değişken Gerçekler” sergisi 22 Ekim’e kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48)

* That’s Fucking Awesome isimli sergi 22 Ekim’e kadar Hasköy İplik Fabrikası’nda. (0 212 252 18 96 )

* “Beraber ve Solo Şarkılar” isimli karma sergi 22 Ekim’e kadar Galeri Apel’de. (0 212 292 72 36)

* Semiha Berksoy’un “Doğumunun 101. Yılında Semiha Berksoy” sergisi 25 Ekim’e dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

* Bruno Serralongue’un “Zaman Kapsülü” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Akbank Sanat’ta. (0 212 275 01 45)

* “Tekinsiz Oyunlar” isimli karma sergi 28 Ekim’e kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)

* Sabine Boehl’in “Seyahatler Sergisi” 29 Ekim’e kadar Atölye Galata’da.

* Susan Hefuna ’nın “ İstanbul “ isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (0 212 293 71 03)

* İnci Eviner ’in “Kırık Manifestolar” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

* Ferit Kuyaş’ın “City of Ambition” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Elipsis Galeri’de. (0 212 249 48 92)

* Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 5 Kasım’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

* U L T R A M ÉM O I R E #4 isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0 212 393 81 11)

* 12. İstanbul Bienali 13 Kasım’a kadar Antrepo 3 ve 5’te.

* Gülçin Aksoy, AtılKunst, Annegret Bleisteiner, Klaus vom Bruch, Carlotta Brunetti, Department für öffentliche Erscheinungen, Deniz Gül, Julia Lohmann, Suat Öğüt, Hülya Özdemir, Susanne Pittroff, Michaela Rotsch, Robert Stumpf, Yeni Anıt’ın “Şehir Ölçeği” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04 )

* Kutluğ Ataman’ın “Mezopotamya Dramaturjileri” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar ARTER’de. (0 212 243 37 67)

* devinimsizlikte devinim (yaratıcı siyaset) isimli sergi 26 Kasım’a kadar DEPO’da. (0 212 292 39 56)

* İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0 212 377 42 00)

* Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0 212 277 22 00)

* Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0 212. 334 73 31)

* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0 216 382 64 30)

* Bengü Karaduman’ın sergisi 25 Ekim’e dek Maçka Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 80 23)

Ankara
* Ömür Nazlı resim sergisi 25 Eylül’e dek Kıbrıs Türk Kültür Derneği Mehmet Ertuğruloğlu Salonu’nda. (0 312 434 14 12)

* Zekiye Büyükdağ&Emrah Lale&Hüseyin Arıcı&Burcu Demir&Tuba Merdeşe&Fırat Kırmızıgül&Ali Şentürk’ün resim, heykel, video-art, fotoğraf ve enstalasyon çalışlaları 27 Eylül’e dek Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

* 12 Eylül Utanç Müzesi/Eylül başlıklı karikatür sergisi 27 Eylül’e dek Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

* Tuncay Betil’in resim sergisi 3 Ekim’e dek Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

*Ankara Üniversitesi EBF Oyuncak Müzesi’nin oyuncak sergisiu CEPA Alışveriş Merkezi’nde. (0 312 541 14 44)

* Zeki Faik İzer’in resim sergisi 3 Ekim’e dek Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

İzmir
* Ebru Sanatçısı Kadriye Sayınbatur’un çalışmaları 2 Ekim’e dek İzmir Resim ve Heykel Müzesi’nde görülebilir.

* Old House, New Art sloganıyla düzenlenen Uluslararası Plastik Sanatlar Sempozyumu, 22 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında İzmir Küçükyalı’daki eski Rum evlerinde gerçekleştirilecek.

Mersin
* Mersin Olba Fotoğraf Derneği’’nde yarın 19.00’da, Nazan Gökkaya, Asena Avluk ve Zulal Elmalı’nın, “Özgür Yaşa” adlı sunumu izlenecek. Perşembe günü 19.00’daki, “Sine Olba’da fotoğraf tadında film izliyoruz” etkinliğinde ise “24 Kare” adlı film izlenecek. (0324 325 91 70)

Müzik
İstanbul
* ‘Babylon’da Midnight Express kapsamında bugün saat 21.30’da “Rainbow Arabia”, çarşamba ve perşembe cuma günü saat 21.30’da “Mulatu Astatke” , cuma ve cumartesi günü saat 21.30’da “Tinariwen” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

* ‘Turkcell Kuruçeşme Arena’da yarın saat 21.00’de “Sıla”, cuma günü saat 21.00’de “Demet Akalın”, cumartesi günü saat 21.00’de “Yavuz Bingöl” ve pazar günü saat 21.00’de “Yıldız Usmanova” konseri izlenebilir. (0 212 263 39 83)

* ‘Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde yarın saat 21.00’de “Sezen Aksu” ve cumartesi günü saat 21.00’de “Ferhat Göçer - Sunay Akın” konseri izlenebilir. (0 212 232 86 03)

* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde çarşamba günü saat 23.59’da “Melis Danişmend”, perşembe günü saat 22.30’da “Doa Band”, cuma günü saat 22.30’da “Hale Caneroğlu” ve saat 23.59’da “Seda Mete”, cumartesi günü saat 23.59’da “Soul Stuff” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

* ‘9. İstanbul Bach Günleri kapsamında’da St. Antuan Kilisesi’nde çarşamba günü saat 20.30’da “Goldberg Varyasyonları - Mahan Esfahani” ve cuma günü saat 20.30’da “Gustav Leonhardt” konseri izlenebilir. (0 216 556 98 00)

* ‘Salon’da çarşamba günü saat 21.30’da “Erkan Oğur Anatolian Blues”, cuma ve cumartesi günü saat 21.30’da “John Scofield R&B Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

* ‘Pera Café’de çarşamba günü saat 19.30’da Pera Müzesi Geç Çarşamba Konserleri kapsamında “Kül” konseri izlenebilir. (0 212 334 99 00)

* ‘İstanbul Live’da cuma günü saat 21.00’de “One Heart / Enzo Ikah – Aysu” ve cumartesi günü saat 21.00’de “Bülent Ortaçgil” konseri izlenebilir. (0 541 889 10 90)

* ‘Ghetto’da cuma günü saat 22.00’de “Incognito” ve cumartesi günü saat 22.00’de “Redd” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

* ‘Otto Santral’de cumartesi günü saat 23.00’de “Duman” konseri izlenebilir. (0 212 427 18 89)

Ankara
* ODTÜ Vişnelik Çim Amfi’de, Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars’ın vereceği konser, 24 Eylül’de, saat 20.00’de. (0 312 286 79 79)

* Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Ankara’da, Alpay’ın vereceği konser 23 Eylül’de saat 20.30’da, Muammer Ketencoğlu’nun vereceği ‘Zeybek Havaları’ konseri 24 Eylül’de saat 20.30’da, İsmail Hakkı Demircioğlu’nun vereceği konser 1 Ekim’de saat 20.30’da, Ümmüşen’in vereceği konser 8 Ekim’de saat 20.30’da. (0 312 417 56 59)

* If Performance Hall’de, Maybe Winehouse konseri (Amy Winehouse anısına) yarın saat 22.00’de, Cem Adrian’ın vereceği konser 21 Eylül’de saat 22.00’de, Ali Erel’in vereceği konser 22 Eylül’de saat 22.00’de, Rock grubu TNK konseri 29 Eylül’de saat 22.00’de. (0 312 418 95 06)

* Cermodern Sanatlar Merkezi’nde, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın şef Rengim Gökmen ve Klazz Brothers’ın solist olarak katılacağı “Sezona Merhaba Halk Konseri”, 27 Eylül’de saat 20.00’de. (0 312 310 00 00)

Gösteri Söyleşi
İstanbul
* Pera Müzesi Oditoryumu’nda cumartesi günü saat 17.00’de “Harika Çocuk” adlı film gösterimi gerçekleştirilecek. (0 212 334 99 00)
m Contemporary İstanbul’da bugün saat 09.00’dan itibaren “Kent ve Kültür Konferansı” gerçekleştirilecek. (0212 244 71 71)
* Metin Zakoğlu Cafe Theatre yarın saat 21.15’te Ayşe Erbulak, çarşamba günü saat 21.15’te ise Mehmet Esen’in tek kişilik gösterisine ev sahipliği yapacak. (0 216 467 33 32)
* Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde cuma günü saat 21.00’de “Anadolu Ateşi” adlı dans gösterisi sahnelenecek. (Biletix: 0216 556 98 00)

Tiyatro
İstanbul
* Beyoğlu İkincikat’ta ikincikat’ın oyunu “Bulanık (wastwater) bugün saat 21.00, sıfırnoktaiki’nin oyunu “Kainatın En Hızlı Saati” çarşamba 21.00, “Limonata” çarşamba, cuma, cumartesi 21.00, Esmeray “Cadının Bohçası” pazar 17.00’de sahnelenecek. (0 212 292 32 47)

Ankara
* Tiyatro Tempo’da, “Hokus Pokus Bir Öykü/çocuk oyunu” 25 Eylül’de, saat 13.00’te; “Bir Beckett Oynamak/gençlik oyunu” 25 Eylül’de saat 18.00’de. (0 312 232 32 92)

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde, “12 Eylül Utanç Müzesi” etkinlikleri kapsamında Zazaca sahnelenecek Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun “Sen Gara Değilsin” adlı oyunu, 24 Eylül’de, saat 15.00 ve 18.30’da. (0 312 468 21 05)

* Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Ankara’da, Nâzım Gençoyuncular’ın sahneleyeceği “Ada” adlı oyun 22 ve 25 Eylül saat 20.30’da, Ferhan Şensoy’un rol aldığı “Ferhangi Şeyler” adlı oyun, 27, 28, 29 ve 30 Eylül’de saat 20.30’da. (0 312 417 56 59)
Alıntı ile Cevapla
  #45  
Alt 26-09-2011, 12:16
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart


Haftanın Sanat Çizelgesi 26 Eylül- 2 Ekim

Anne Wölk, Adam Bota, Deenesh Ghyczy'nin 'Teknoloji Bizi Kurtarmayacak' isimli sergisi 15 Ekim'e kadar Art Suites Gallery'de.





Sergi
İstanbul
* Meltem Yaşar’ın “Karanlık Kıtadan Aydınlık Çehreler” isimli sergisi 29 Eylül - 08 Ekim tarihleri arasında Aznavur Sanat Sergi Salonu’nda. (0 212 249 22 10)

* Dünya Basın Fotoğrafları sergisi 28 Eylül’e kadar Forum İstanbul’da. (0212 443 13 50)

* Genç Heykel II sergisi 29 Eylül’e dek Çırağan Sarayı Heykel Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

* Nasip İyem, Nuri İyem, Naile Akıncı, Mehmet Aksoy, Neş’e Erdok, Nedret Sekban, Rahmi Aksungur, Temür Köran, İrfan Okan, Hakan Gürsoytrak, Emin Turan, Hakan Cingöz ve Setenay Alpsoy’un karma sergisi 30 Eylül’e dek Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)

* Andrea Künzig’in “İstanbulum” isimli sergisi 30 Eylül’e kadar Arnavutköy Artgallery’de. (0 212 257 06 67)

* Çağdaş Ustalardan Sergi başlıklı karma sergi 30 Eylül’e dek Tem Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 08 99)

* Cafer Zorlu’nun 60. Onur Yılı karikatür sergisi 30 Eylül’e dek Sanatçılar ve Sanatseverler Vakfı’nda. (0 216 370 31 62)

* Heavy Papers isimli karma sergi 30 Eylül’e dek Merkür’de. (0 212 231 69 87)

* Nilüfer Ergin ’in “Birbölüelli” isimli sergisi 30 Eylül’e dek Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Sergi Salonu’nda. (0212 251 49 00)

* Ergin İnan’ın “İkisi de Ben” isimli sergisi 1 Ekim’e kadar Arte İstanbul’da.

* Buğra Erol, Zeze Akyüz, Erdem Can, Şakir Kış, Arda Söyletir, Gün Çevik’in “Deneme II: Patolojik Arzular” isimli sergisi 1 Ekim’e kadar Çıplak Ayaklar Stüdyosu’nda.

* Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin “Şimdiki Zamanlar” isimli sergisi 2 Ekim’e kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

* Arazi Üzerine: Kolombiya’da Çağdaş Sanat sergisi 2 Ekim’e kadar santralistanbul Galeri 1’de. (0 212 292 13 13)

* Duygulanım Hali isimli sergi 5 Ekim’e kadar Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 252 16 00)

* Işığın Peşindeki Çocuklar-2 isimli fotoğraf sergisi 6 Ekim’e kadar PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde. (0216 418 19 76)

* Tülin Demir Aytaç’ın resim sergisi 7 Ekim’e kadar Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi Alt Salon’da.

* Gül Yasa Aslıhan’ın “Bir Sürü İnsan” sergisi 7 Ekim’e kadar Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi Üst Salon’da.

* İzzet Keribar’ın “Angkor Wat’tan Portreler” isimli fotoğraf sergisi 7 Ekim’e kadar Fotofilm Sanat merkezi sanat galerisinde. (0 212 244 04 95)

* Şükran Engin’in “Bead - Work” sergisi 8 Ekim’e kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)

* Ardan Özmenoğlu’nun “I’m not a Biennial Artist” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

* Ömer Engin’in fotoğraf sergisi 8 Ekim’e kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)

* Ali İbrahim Öcal, Çağrı Saray, Esra Carus, Funda Alkan, Gül Ilgaz, Ragıp Basmazölmez, Sibel Horada, Zeynep Bingöl Çiftçi’nin “Kişisel, Hem de Değil” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Daire’de. (0212 252 52 59)

* Mehmet Özen’in “Bulgular” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)

* Ceyda Aldemir P, Matt Lifson, Burcu Yağcıoğlu, Nihal Martlı, Şinasi Bozatlı ve Yasemin Kaçkar Demirel’in “Imagine” isimli sergisi 9 Ekim’e kadar C.A.M Galeri / Akaretler. (0 212) 245 79 75)

* Bülent Umut’un “Benim Yüzüm Sinema” isimli sergisi 9 Ekim’e kadar İstanbul Modern Sanatlar Galerisi’nde. (0212 288 48 48)

* “Bunu İstemiyorum / I Don’t Want This” isimli karma resim, heykel, fotoğraf, video ve enstalasyonlar sergisi 9 Ekim’e kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde. (0212 265 10 34)

* Bahar Kocaman, Günay Demir, Maryam Salahi, Tanju Yağan’ın sergisi 10 Ekim’e kadar Galeri Espas’ta. (02122277017)

* Lewis Baltz’ın “Teknoloji Mekânları” isimli sergisi 12 Ekim’e kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)

* Özgür Uğuz’un “İdea” isimli sergisi 12 Ekim’e kadar Artisan’da. (0212 247 90 81)

* Barışa Yolculuk isimli karma sergi 12 Ekim’e kadar rh+ Art Gallery’de. (0212 224 74 31)

* Wim Delvoye’nin “9 Pigskins” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar GaleriArtist’te (0 212 227 68 52)

* Johan Tahon’un “Arche” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar GaleriArtist’te (0 212 227 68 52)

* Bedri Rahmi Eyüboğlu Portreleri sergisi 14 Ekim’e kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

* Fırat Arapoğlu ve Erkan Doğanay’ın “Öteki Bedenler” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

* Desiree Palmen’in “Hide and Seek Saklambaç” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Bir Nokta’da.

* Bora Şençalar, Derya Kılıç, Ebru Ceren Uzun, Murat Han Er, Tuna Uysal, Volkan Kızıltunç’un sergisi 15 Ekim’e kadar Ümraniye Galeri 5’te.

* Sıfır Noktası Part I isimli karma sergi 15 Ekim’e kadar artSümer’de. (0212 249 10 35)

* Pop Art Extended sergisi 15 Ekim’e kadar Gallery LiNART’ta. (0 212 281 12 00)

* Anıl Saldıran’ın “Habis Arzu” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

* Anne Wölk, Adam Bota, Deenesh Ghyczy’nin “Teknoloji Bizi Kurtarmayacak” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)

* “Diyarbakır Hapishanesi Ne Yana Düşer?” isimli fotoğraf, resim, performans, heykel, edebiyat, grafik ve video art sergisi 17 Ekim’e kadar Karşı Sanat’ta. (0212 245 71 53)

* Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 20 Ekim’e kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

* Işık Mekân Ahşap isimli karma sergi 20 Ekim’e kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı’nda. (0 2 1 2 2 3 2 3 8 1 3)

* Sanat Akmerkez’de 7 etkinlikleri kapsamındaki “Genç Karma” Sergisi 22 Ekim’e kadar Akmerkez – Zemin Çarşı . (0212 282 01 70)

* Canan Tolon’un sergisi 17 Eylül’de başlayıp 22 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

* Sarah Morris’in “TWO ERASING PRINCIPLES” isimli sergisi 22 Ekim’e kadar Dirimart’ta. (0 212 291 3434)

* “Karşıt Söylemler, Değişken Gerçekler” sergisi 22 Ekim’e kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48)

* That’s Fucking Awesome isimli sergi 22 Ekim’e kadar Hasköy İplik Fabrikası’nda. (0212 252 18 96 )

* “Beraber ve Solo Şarkılar” isimli karma sergi 22 Ekim’e kadar Galeri Apel’de. (0 212 2927236)

* Alpin Arda Bağcık, Ayşegül Karakaş, Engin Konuklu, Sedat Ayhan’ın isimli karma sergi 23 Ekim’e kadar İlayda Sanat Galerisi’nde. (0212 227 92 92)

* Semiha Berksoy’un “Doğumunun 101. Yılında Semiha Berksoy” sergisi 25 Ekim’e dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

* Rosemarie Trockel’in çizimler, nesneler, videolar isimli sergisi 27 Ekim’e kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 2301976)

* Bruno Serralongue’un “Zaman Kapsülü” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)

* “Tekinsiz Oyunlar” isimli karma sergi 28 Ekim’e kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)

* Sabine Boehl’in “Seyahatler Sergisi” 29 Ekim’e kadar Atölye Galata’da.

* Susan Hefuna ’nın “İstanbul” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (02122937103)

* Engin Konuklu’nun “Tanımsız/Undefined” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da. (0 212 373 40 31)

* Joachim Seinfeld’in ‘Komşular: Şimdi-Geçmiş… ve Arasındakiler’ isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)

* Bilge Alkor’un “Meleklerin ve Şeytanların Aynalarında İnsanlığın Halleri” sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri 44A’da. (0212 233 33 80)

* İnci Eviner ’in “Kırık Manifestolar” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

* Volkan Aslan’ın “İstikrarsız Tekrar” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (0212 245 40 87)

* Ferit Kuyaş’ın “City of Ambition” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Elipsis Galeri’de. (0 212 249 48 92)

* Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 5 Kasım’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

* U L T R A M ÉM O I R E #4 isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)

* Nasan Tur ve Lewis Baltz ’ın sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Manâ’da. (0212 243 66 66)

* 12. İstanbul Bienali 13 Kasım’a kadar Antrepo 3 ve 5’te.

* Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz’ın “Aktif Strüktürler v1.1: Akustik Formasyon / İstiklal Caddesi” isimli enstalasyon sergisi 13 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00)

* Gülçin Aksoy, AtılKunst, Annegret Bleisteiner, Klaus vom Bruch, Carlotta Brunetti, Department für öffentliche Erscheinungen, Deniz Gül, Julia Lohmann, Suat Öğüt, Hülya Özdemir, Susanne Pittroff, Michaela Rotsch, Robert Stumpf, Yeni Anıt’ın “Şehir Ölçeği” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04 )

* Kutluğ Ataman’ın “Mezopotamya Dramaturjileri” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

* Mehmet Kutlu’nun “Yeni Hikâyeler” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)

* “Devinimsizlikte Devinim (Yaratıcı Siyaset)” isimli sergi 26 Kasım’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)

* “İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu” isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)

* Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)

* Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)

* “Adalar, Mimarlar, Binalar” isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

* Bengü Karaduman’ın “Bengü” isimli sergisi 26 Haziran’a dek Sanat Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

Ankara
* Zekiye Büyükdağ&Emrah Lale&Hüseyin Arıcı&Burcu Demir&Tuba Merdeşe&Fırat Kırmızıgül&Ali Şentürk resim, heykel, video-art, fotoğraf ve enstalasyon sergisi yarın sona eriyor. Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

* 12 Eylül Utanç Müzesi/Eylül karikatür sergisi yarın sona eriyor - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

* Önder Aydın Atölyesi Karma Resim resim sergisi 30 Eylül’e dek Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

* Tuncay Betil resim sergisi 3 Ekim’e dek Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

* Zeki Faik İzler resim sergisi 3 Ekim’e dek Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

İzmir

* Ebru Sanatçısı Kadriye Sayınbatur’un çalışmaları, 2 Ekim’e dek İzmir Resim ve Heykel Müzesi’nde görülebilir.

* Necla Çullu’’nun “İzmir’de porselen rapsodisi” adlı sergisi 2 Ekim’e dek Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde.


Müzik
İstanbul

* ‘Kültür Koleji Binası KEV Salonu’nda bugün saat 20.00’de “Anjelika Akbar” konseri izlenebilir. (0 212 559 04 88)m ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 22.00’de “Jehan Barbur”, perşembe günü saat 22.00’de “Kök”, cuma günü saat 23.30’da “Kangroove” ve cumartesi günü saat 22.00’de “The Do” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

* ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de “Gökhan Türkmen”, perşembe günü saat 21.00’de “Makine”, cuma günü saat 22.00’de “Model”, cumartesi günü saat 22.00’de “Levent Yüksel” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde çarşamba günü saat 22.30’da “Ete Kurttekin”, perşembe günü saat 22.30’da “Ayşegül İnci Project”, cuma günü saat 22.30’da “Suzan Kardeş & Bekriya Band” ve saat 23.59’da “Seda Mete” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

* ‘Pera Café’de çarşamba günü saat 19.30’da Pera Müzesi Geç Çarşamba Konserleri kapsamında “Ceyl’an Ertem Acoustic Project” konseri izlenebilir. (0 212 334 99 00)

* ‘Babylon’da perşembe cuma günü saat 21.30’da “Şevval Sam”, cuma günü saat 21.30’da “Deadboy & 2562” ve cumartesi günü saat 22.00’de “Oldies But Goldies ‘3D’ 3 Mekânlı Parti” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

* ‘Salon’da cuma ve cumartesi günü saat 22.30’da “Lamb” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

* ‘İstanbul Live’da cuma günü saat 21.00’de “Müslüm Gürses” ve cumartesi günü saat 22.00’de “Serdar Öztop” konseri izlenebilir. (0 541 889 10 90)

* ‘Aya İrini Müzesi’nde cumartesi günü saat 20.30’da “Jeronimo Maya - Erdal Akkaya” konseri izlenebilir. (0 212 522 17 50)

* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde cumartesi günü saat 21.00’de “Aysun & Ali Kocatepe-Şiirler Şarkı Söyler” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

Ankara

* Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Ankara’da, İsmail Hakkı Demircioğlu’nun vereceği konser 1 Ekim’de saat 20.30’da, Ümmüşen’in vereceği konser 8 Ekim’de saat 20.30’da. (0 312 417 56 59)

* If Performance Hall’de, Rock grubu TNK konseri 29 Eylül’de saat 22.00’de. (0 312 418 95 06)

* Cermodern Sanatlar Merkezi’nde, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın şef Rengim Gökmen ve Klazz Brothers’ın solist olarak katılacağı “Sezona Merhaba Halk Konseri”, bugün saat 20.00’de. (0 312 310 00 00)

* Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın şef Edward Gardner yönetiminde vereceği Jian Wang’ın (viyolonsel) solist olarak yer alacağı konser, 1 Ekim’de, saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)

* Jolly Joker’de, Makine konseri 28 Eylül’de, saat 22.00’de, Halil Sezai konseri 30 Eylül’de saat 22.00’de, Duman konseri 1 Ekim’de saat 22.00’de, Soner Sarıkabadayı konseri 7 Ekim’de saat 22.00’de, Nev konseri 8 Ekim’de saat 22.00’de, Pain Of Salvation konseri 11 Ekim’de saat 22.00’de, Fettah Can konseri 12 Ekim’de saat 22.00’de, Pinhani-Yeni Türkü konseri 14 Ekim’de saat 22.00’de, Gripin konseri 15 Ekim’de saat 22.00’de, Gökhan Türkmen konseri 19 Ekim’de saat 22.00’de, Nilüfer konseri 21 Ekim’de saat 22.00’de, Manga konseri 22 Ekim’de saat 22.00’de, Hüsnü Şenlendirici konseri 26 Ekim’de saat 22.00’de, Emre Aydın konseri 28 Ekim’de saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

Gösteri Söyleşi
* Pera Müzesi Oditoryumu’nda pazar günü saat 17.00’de “Harika Çocuk” adlı film gösterimi gerçekleştirilecek. (0212 334 99 00)

* İstanbul Modern Sinema’da cuma gününe kadar “Hayal ve Hakikat” başlıklı film seçkisi gerçekleştiriliyor. (0212 334 73 00)

* Metin Zakoğlu Cafe Theatre’da yarın saat 21.15’te Ayşe Erbulak’ın, çarşamba günü saat 21.15’te ise Mehmet Esen’in, cuma günü saat 21.15’te ise Metin Zakoğlu’nun stand up gösterisi sahnelenecek. (0216 467 33 32)

Tiyatro
İstanbul

* Beyoğlu İkinci Kat’ta sıfırnoktaiki’nin “Kainatın En Hızlı Saati” oyunu çarşamba 21.00. “Aut” perşembe, cuma 21.00. (0 212 292 32 47)

* Dotmarsta Salonu’nda Tiyatro Dot’un yeni oyunu “Öksüzler” cumartesi 21.00. (0 212 232 44 40)

* İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu’nda Teatro Delle Erbe’nin “Gormiti Live Shows” müzikal oyunu cumartesi 12.30 / 19.00, pazar 12.30 / 15.30, (0 212 296 30 55)

* Mecidiyeköy Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon’da Tiyatro Kare “Leyla’nın Evi” cumartesi 20,30, pazar 15.30. (0 212 216 44 00)

* Kumbaracı50’de Altıdan Sonra Tiyatro “O.B.E.B (Ortak Bölenlerin En Büyüğü)” cumartesi 20.30. Tiyatro BeReZe “Kayıp Eşya Bürosu” çocuk oyunu pazar 12.00. (0 212 243 50 51)

Ankara

* Büyük Tiyatro’da, ‘Bir Tayyare Serüveni’, 7, 11, 14 ve 18 Ekim’de saat 20.00’de, 9 ve 16 Ekim’de saat 15.00’te, ‘Kerbela’ 21 ve 28 Ekim’de saat 20.00’de, 23 ve 30 Ekim’de saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, ‘Kantocu’ 1-13 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de.

* Küçük Tiyatro’da, ‘Sersem Kocanın Kurnaz Karısı’ 4-16 Ekim tarihleri arasında, cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, 18-29 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu’ 23, 30 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)

* Oda Tiyatrosu’nda, ‘Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun’ 1-8 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da, ‘Krem Karamel’ 11-14 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da, ‘Dönülmez Akşamın Ufkundayız’ 18-22 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da, ‘Kontrabas’ 25-29 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

* Şinasi Sahnesi’nde, ‘Sırça Kümes’ 4-29 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Nereye Koşuyorsun Böyle Minik Tay/çocuk oyunu’ 30 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 467 17 44)

* Akün Sahnesi’nde, ‘Barış’ 1-15 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Nâzım Hikmet’in Memleketimden İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo’ 18-22 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Camdan Kalp/çocuk oyunu’ 16, 23, 30 Ekim’de saat 11.00’de, ‘Yastık Adam’ 24-29 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

* İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, ‘Orkestra’ 13-29 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de.

* Stüdyo Sahne’de, ‘Üç Yönetmen Üç Oyun’ 4-23 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ 11, 14, 25, 28, 30 Ekim’de saat 20.00’de, 16 Ekim’de saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)


CUMHURİYET Kültür Haber




Alıntı ile Cevapla
  #46  
Alt 03-10-2011, 11:59
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart



Haftanın Sanat Çizelgesi 3-9 Ekim


Mor ve Ötesi, cumartesi akşamı saat 22.00'de Jolly Joker Balans'ta konser verecek.




SERGİ
İSTANBUL

* Huri Kiriş’in “Fıstık Ezmesi” isimli sergisi 4 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında Mabeyn Galeri’de. (0 212 261 60 60)

* Saim Dursun’un “Paletimden Yansıyanlar” isimli sergisi 4 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)

* Yastık Altı isimli karma sergi 4 Ekim - 12 Kasım tarihleri arasında Arte İstanbul Sanat Merkezi’nde. (0 212 292 8045)

* Bedri Rahmi Eyüboğlu 100. Yıl Sergisi 4 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 542 50 87)

* İklim Değişikliği Sergisi 4 Ekim 2011 - 15 Ocak 2012 tarihleri arasında Santral İstanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)

* Nadide Acar Karaca’nın “Aslı Gibidir” adlı sergisi 5 Ekim - 5 Kasım 2011 tarihleri arasinda The Marmara Pera’da. (0 212 292 00 38)

* Bihrat Mavitan’ın “BİHRatlar” isimli kösele, ahşap ve metal heykel sergisi 5 - 28 Ekim tarihleri arasında Hobi Sanat Galerisi’nde. (0 212 225 23 37)

* Şevket Sönmez’in “Drink Van Houten Cacao İçiniz” isimli sergisi 5 - 22 Ekim tarihleri arasında Galeri Merkür’de. (0 212 231 69 87)

* Mehmet Yılmaz’ın “Sakıncalı Çünkü Edepsiz” isimli sergisi 6 Ekim - 12 Kasım tarihleri arasında Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

* Hasan Pehlevan’ın “Çizgisel İfade” isimli sergisi 7 - 28 Ocak tarihleri arasında Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

* Sabrina Fresko’nun Takılabilir Heykeller Sergisi 7 - 31 Ekim tarihleri arasında Galeri Merkür’de. (0212 231 69 87)

* Taner Alakuş ve Öğrencileri’nin minyatür sergisi 8 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)

* Aziz Yavuzdoğan’ın “Yazısız Şeyler” karikatür sergisi 8 Ekim - 30 Ekim tarihleri arasında Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)

* Ruzin Gerçin’in sergisi 8 Ekim - 2 Kasım tarihleri arasında Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

* Memduh Kuzay’ın “Parmak İzleri” sergisi 8 Ekim - 2 Kasım tarihleri arasında Artium Art Gallery’de. (0212 227 75 93)

* Duygulanım Hali isimli sergi 5 Ekim’e kadar Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 252 16 00)

* Işığın Peşindeki Çocuklar-2 isimli fotoğraf sergisi 6 Ekim’e kadar PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde.(0216 418 19 76)

* Tülin Demir Aytaç’ın resim sergisi 7 Ekim’e kadar Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi Alt Salon’da.

* Gül Yasa Aslıhan’ın “Bir Sürü İnsan” sergisi 7 Ekim’e kadar Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi Üst Salon’da.

* İzzet Keribar’ın “Angkor Wat’tan portreler” isimli fotoğraf sergisi 7 Ekim’e kadar Fotofilm Sanat merkezi sanat galerisinde. (0 212 2440495)

* Şükran Engin’in “Bead - Work” sergisi 8 Ekim’e kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)

* Ardan Özmenoğlu’nun “I’m not a Biennial Artist” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

* Ömer Engin’in fotoğraf sergisi 8 Ekim’e kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)

* Ali İbrahim Öcal, Çağrı Saray, Esra Carus, Funda Alkan, Gül Ilgaz, Ragıp Basmazölmez, Sibel Horada, Zeynep Bingöl Çiftçi’nin “Kişisel, Hem De Değil” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Daire’de. (0212 252 52 59)

* Mehmet Özen’in “Bulgular” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)

* Meltem Yaşar’ın “Karanlık Kıtadan Aydınlık Çehreler” isimli sergisi 8 Ekim tarihleri arasında Aznavur Sanat Sergi Salonu’nda. (0 212 249 22 10)

* Çocuk ve Genç Yaz Atölyeleri Sergisi 8 Ekim’e kadar santralistanbul Enerji Müzesi’nde. (0212 311 78 35)

* Ceyda Aldemir P., Matt Lifson, Burcu Yağcıoğlu, Nihal Martlı, Şinasi Bozatlı ve Yasemin Kaçkar Demirel’in “Imagine” isimli sergisi 9 Ekim’e kadar C.A.M Galeri / Akaretler. (0 212) 245 79 75)

* Bülent Umut’un “Benim Yüzüm Sinema” isimli sergisi 9 Ekim’e kadar İstanbul Modern Sanatlar Galerisi’nde. (0212 288 48 48)

* “Bunu İstemiyorum / I Don’t Want This” isimli karma resim, heykel, fotoğraf, video ve enstalasyonlar sergisi 9 Ekim’e kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde. (0212 265 10 34)

* Bahar Kocaman, Günay Demir, Maryam Salahi, Tanju Yağan’ın sergisi 10 Ekim’e kadar Galeri Espas’ta. (02122277017)

* Lewis Baltz’ın “Teknoloji Mekânları” isimli sergisi 12 Ekim’e kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)

* Özgür Uğuz’un “idea” isimli sergisi 12 Ekim’e kadar Artisan’da. (0212 247 90 81)

* Barışa Yolculuk isimli karma sergi 12 Ekim’e kadar rh+ Art Gallery’de. (0212 224 74 31)

* Wim Delvoye’nin “9 Pigskins” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar GaleriArtist’te (0 212 227 68 52)

* Johan Tahon’un “Arche” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar GaleriArtist’te (0 212 227 68 52)

* Bedri Rahmi Eyüboğlu Portreleri sergisi 14 Ekim’e kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

* Zehra Başaran’ın sergisi 14 Ekim’e kadar Düş Yolcusu Sanat Durağı’nda. (0216 386 99 03)

* Fırat Arapoğlu ve Erkan Doğanay’ın “Öteki Bedenler” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

* Desiree Palmen’in “Hide and Seek Saklambaç” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Bir Nokta’da.

* Bora Şençalar, Derya Kılıç, Ebru Ceren Uzun, Murat Han Er, Tuna Uysal, Volkan Kızıltunç’un sergisi 15 Ekim’e kadar Ümraniye Galeri 5’te.

* Sıfır Noktası Part I isimli karma sergi 15 Ekim’e kadar artSümer’de. (0212 249 10 35)

* m Pop Art Extended sergisi 15 Ekim’e kadar Gallery LiNART’ta. (0 212 281 12 00)

* Anıl Saldıran’ın “Habis Arzu” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

* Anne Wölk, Adam Bota, Deenesh Ghyczy’nin “Teknoloji Bizi Kurtarmayacak” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)

* Diyarbakır Hapishanesi Ne Yana Düşer? isimli fotoğraf, resim, performans, heykel, edebiyat, grafik ve video art sergisi 17 Ekim’e kadar Karşı Sanat’ta. (0212 245 71 53)

* Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 20 Ekim’e kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

* Işık Mekân Ahşap isimli karma sergi 20 Ekim’e kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı’nda. (0 212 232 38 13)

* Abit Güner’in sergisi 21 Ekim’e kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)

* Sanat Akmerkez’de 7 etkinlikleri kapsamındaki “Genç Karma” Sergisi 22 Ekime kadar Akmerkez – Zemin Çarşı . (0212 282 01 70)

* Canan Tolon’un sergisi 17 Eylül’de başlayıp 22 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

* Sarah Morris’in “TWO ERASING PRINCIPLES” isimli sergisi 22 Ekim’e kadar Dirimart’ta. (0 212 291 3434)

* “Karşıt Söylemler, Değişken Gerçekler” sergisi 22 Ekim’e kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48)

* That’s Fucking Awesomeisimli sergi 22 Ekim’e kadar Hasköy İplik Fabrikası’nda. (0212 252 18 96 )

* “Beraber ve Solo Şarkılar” isimli karma sergi 22 Ekim’e kadar Galeri Apel’de. (0 212 2927236)

* Alpin Arda Bağcık, Ayşegül Karakaş, Engin Konuklu, Sedat Ayhan’ın isimli karma sergi 23 Ekim’e kadar İlayda Sanat Galerisi’nde. (0212 227 92 92)

* Semiha Berksoy’un “Doğumunun 101. Yılında Semiha Berksoy” sergisi 25 Ekim’e dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

* Rosemarie Trockel’in çizimler, nesneler, videolar isimli sergisi 27 Ekim’e kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 2301976)

* Bruno Serralongue’un “Zaman Kapsülü” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)

* İsmail Yıldırım’ın “biz sonuncu değiliz” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Ortaköy Kültür Merkezi’nde. (0212 236 58 01)

* “Tekinsiz Oyunlar” isimli karma sergi 28 Ekim’e kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)

* Sabine Boehl’in “Seyahatler Sergisi” 29 Ekim’e kadar Atölye Galata’da.

* Susan Hefuna ’nın “İstanbul” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (02122937103)

* Engin Konuklu’nun “Tanımsız/Undefined” isimli sergisi 30 Ekime kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da. (0 212 373 40 31)

* Joachim Seinfeld’in ‘Komşular: Şimdi-Geçmiş… ve arasındakiler’ isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)

* Bilge Alkor’un “Meleklerin ve Şeytanların Aynalarında İnsanlığın Halleri” sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri 44A’da. (0212 233 33 80)

* İnci Eviner ’in “Kırık Manifestolar” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

* Volkan Aslan’ın “İstikrarsız Tekrar” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (0212 245 40 87)

* Seren Ceren Asyalı’nın “Eylül Çocukları” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar Beşiktaş Sanat Galerisi’nde. (0 212 249 48 92)

* Ferit Kuyaş’ın “City of Ambition” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Elipsis Galeri’de. (0 212 249 48 92)

* Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 5 Kasım’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

* U L T R A M ÉM O I R E #4 isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (02123938111)

* Nasan Tur ve Lewis Baltz ’ın sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Manâ’da. (0212 243 66 66)

* 12. İstanbul Bienali 13 Kasım’a kadar Antrepo 3 ve 5’te.

* Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz’ın Aktif Strüktürler v1.1: Akustik Formasyon / İstiklal Caddesi isimli enstalasyon sergisi 13 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00)

* Gülçin Aksoy, Atıl Kunst, Annegret Bleisteiner, Klaus vom Bruch, Carlotta Brunetti, Department für öffentliche Erscheinungen, Deniz Gül, Julia Lohmann, Suat Öğüt, Hülya Özdemir, Susanne Pittroff, Michaela Rotsch, Robert Stumpf, Yeni Anıt’ın “Şehir Ölçeği” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04 )

* Kutluğ Ataman’ın “Mezopotamya Dramaturjileri” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

* Mehmet Kutlu’nun “Yeni Hikâyeler” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)

* Bilgi Dizisi 3 / Bellek sergisi 20 Kasım’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)

* devinimsizlikte devinim (yaratıcı siyaset) isimli sergi 26 Kasım’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)

* Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz’ın “Aktif Strüktürler v1.1: Akustik Formasyon / İstiklâl Caddesi” isimli sergisi 30 Kasıma kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0 212 252 47 00)

* İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)

* Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)

* Ice Station Antarcticae isimli sergis 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)

* Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların’in “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)

* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

* Bengü Karaduman’ın “BENGÜ” isimli sergisi 26 Haziran’a dek Sanat Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

ANKARA
* Tuncay Betil - resim - bugün sona eriyor - Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

* Zeki Faik İzler - resim - bugün sona eriyor - Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

* Tuğrul Cankurt – resim – 11 Ekim’e dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0312 468 86 70)

* Günnur Özsoy – resim – 20 Ekim’e dek – Siyah Beyaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 467 72 34)

* Daver Darende – resim – 20 Ekim’e dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda. (0 312 442 30 50)

* Mehmet Koyunoğlu – gravür, resim – 12 Kasım’a dek – Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)

İZMİR
* Necla Çullu’nun “İzmir’de Porselen Rapsodisi” adlı sergisi, 4 Ekim’e dek Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde.

* İş Bankası İzmir Sanat Galerisi, yeni sezon için kaplarını yarın, karikatür ve grafik sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun eserleriyle sanatseverlere açıyor. Sergi 3 Aralık’a dek izlenimde kalacak.


TİYATRO

İSTANBUL
* Devlet Tiyatroları Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “At” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Beyoğlu Küçük Sahne’de “Kırmızı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Zırhlı Kurt” (Kösem Sultan ile Avcı Mehmed), Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey”, K. Haldun Taner Sahnesi’nde “Kargaşa”, Ümraniye Sahnesi’nde “Lüküs Hayat”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Sevgili Doktor”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Doğum Günü Partisi” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. (0 212 455 39 00)

* Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda perşembe, cuma 20.30 “Külhanbeyi Müzikali”, çocuk oyunu “Benim Güzel Papuçlarım” cumartesi, pazar 11.00, “Aklı Havada” cumartesi 20.30, pazar 15.30. (0 212 661 38 94)

* Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” cumartesi 20.00, pazar 18.00 (0 212 251 18 65)

* Kumbaracı50’de Actors Without Borders Istanbul “Kebap” çarşamba 20.30, Merve Engin “Kıyıya Oturmanın Böylesi” perşembe 20.30, Myth “Korku İmparatorluğu”, “Labirentler” cumartesi 20.30, Semaver Kumpanya çocuk oyunu “Memo’nun Önlenemez Yükselişi” pazar 12.00. (0 212 243 50 51)

* Beyoğlu İkincikat’ta sıfırnoktaiki “Limonata” bugün, yarın 21.00, “Kainatın En Hızlı Saati” çarşamba 21.00, serbestbölge “Çatı” perşembe 21.00, sıfırnoktaiki “aut” cuma, cumartesi 21.00, Esmeray “Cadının Bohçası” pazar 17.00. (0 212 292 32 47)

* İKSV Salon’da “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince, Ama Şimdi İyi” bugün 20.30

* Caddebostan Kültür Merkezi’nde “Bavul” perşembe 20.30. “Zorla Güzellik” cuma 20.30, “Düğün” cumartesi 20.30 (0 216 386 29 49)

* Duru Tiyatro’da “Sondan Sonra” cumartesi 20.45

* Muammer Karaca Tiyatrosu’nda “Leyla’nın Evi” cumartesi 20.30 (0 212 252 59)

* Kozzy Alışveriş Kültür Merkezi Gazanfer Özcan Sahnesi’nde “Can” pazar 18.00 (0 216 658 00 00)

ANKARA

* Büyük Tiyatro’da, ‘Bir Tayyare Serüveni’, 7, 11, 14 ve 18 Ekim’de saat 20.00’de, 9 ve 16 Ekim’de saat 15.00’te, ‘Kerbela’ 21 ve 28 Ekim’de saat 20.00’de, 23 ve 30 Ekim’de saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, ‘Kantocu’ 13 Ekim’e dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de.

* Küçük Tiyatro’da, ‘Sersem Kocanın Kurnaz Karısı’ yarından itibaren 16 Ekim’e dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu’ 23, 30 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)

* Oda Tiyatrosu’nda, ‘Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun’ 8 Ekim’e dek saat 18.30’da, ‘Krem Karamel’ 11-14 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da, ‘Dönülmez Akşamın Ufkundayız’ 18-22 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da, ‘Kontrabas’ 25-29 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

* Şinasi Sahnesi’nde, ‘Sırça Kümes’ 4-29 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Nereye Koşuyorsun Böyle Minik Tay/çocuk oyunu’ 30 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 467 17 44)

* Akün Sahnesi’nde, ‘Barış’ 15 Ekim’e dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Nâzım Hikmet’in Memleketimden İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo’ 18-22 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Camdan Kalp/çocuk oyunu’ 16, 23, 30 Ekim’de saat 11.00’de, ‘Yastık Adam’ 24-29 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

* İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, ‘Orkestra’ 13-29 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

* Stüdyo Sahne’de, ‘Üç Yönetmen Üç Oyun’ 4-23 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ 11, 14, 25, 28, 30 Ekim’de saat 20.00’de, 16 Ekim’de saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

* Altındağ Tiyatrosu’nda, ‘Elma Hırsızları’ 4-30 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02

* Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Ankara’da, Nâzım Gençoyuncular’ın sahneleyeceği “Ada” adlı oyun 6 Ekim’de saat 20.30’da. (0 312 417 56 59)

* Sanatolia Sahnesi’nde, ‘Nasreddin Hoca ile Eşeği Sürmeli/çocuk oyunu’ 9, 16, 22, 30 Ekim’de saat 13.00’te, 8, 23, 29 Ekim’de saat 15.00’te, ‘İnatçı Keçi/çocuk oyunu’ 9 Ekim’de saat 15.00’te, 8 Ekim’de saat 13.00’te, ‘Çok Yanlış Hareketler Bunlar/çocuk oyunu’ 15, 23, 29 Ekim’de saat 15.00’te, 23, 30 Ekim’de saat 13.00’te. (0 312 541 16 66)

İZMİR

* İzmir Devlet Tiyatrosu’nun Konak Sahnesi’nde 4-9 Ekim tarihleri arasında saat 20.30’da “Satıcının Ölümü”, Karşıyaka Oda Sahnesi’nde 4-5 Ekim tarihlerinde saat 20.30’da “Bir Garip Orhan Veli”, Karşıyaka Ragıp Haykır Sahnesi’nde 6- 8 Ekim tarihleri arasında saat 20.30’da “Romeo ile Juliet”, Konak Melek Ökte Sahnesi’nde de 7-8 Ekim tarihleri arasında.

ADANA

* Turgut Özakman’ın, “Bir Şehnaz Oyun” adlı eseriyle yeni sezona başlayan Adana Devlet Tiyatrosu, oyunu yarından itibaren her akşam 20.00’de yineleyecek. (0322 352 33 55)
MÜZİK
İSTANBUL

* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde Oda Müziği Konserleri, bugün saat 20.00’de “Paganini 24 Kapris” konseri ile başlıyor. (0 216 346 15 31)

* ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “Manner”, çarşamba günü saat 21.30’da “Muscle Museum - Official Muse Tribute” ve saat 23.30’da “Rock Party hosted by Mabbas”, perşembe günü saat 21.30’da “Büyük Ev Ablukada”, cuma günü saat 21.30’da “Baba Zula” ve saat 23.59’da “Sattas”, cumartesi günü saat 22.00’de “Curry & Coco” ve 23.45’te “Curry & Coco After Party with Yesh” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

* ‘Jolly Joker Balans’ta yarın saat 21.30’da “Entu”, çarşamba günü saat 22.30’da “Fettah Can”, perşembe günü saat 21.00’de “Umut Kaya”, cuma günü saat 22.00’de “Cem Adrian”, cumartesi günü saat 22.00’de “Mor ve Ötesi” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde yarın saat 22.30’da “Hediye Güven”, çarşamba günü saat 22.30’da “Aklan Akdağ”, perşembe günü saat 22.30’da “Dört X Dört”, cuma günü saat 22.30’da “Mirkelam” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

* ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 21.30’da “123”, perşembe günü saat 21.30’da “Zeynep Arabacıoğlu”, cuma günü saat 22.00’de “7 Pink Floydlar ve 2 Prenses&Meat The Beatles”, cumartesi günü saat 23.30’da “Bedük” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

* ‘Sakıp Sabancı Müzesi’nde “Müzede Dinlen C” günleri kapsamında çarşamba günü saat 19.00’da “Ayşe Gencer” konseri izlenebilir. (0 212 277 22 00)

* ‘Bronx Pi Sahne’de perşembe günü saat 22.00’de “Grizu & Frapan”, cuma günü saat 21.00’de “Vega”, cumartesi günü saat 21.00’de “Rock FM Back to School Party” konseri izlenebilir. (0 531 384 80 80)

* ‘Refresh The Venue’de Avea Escape to Music konserleri kapsamında perşembe günü saat 22.30’da “James” konseri izlenebilir. (0 212 346 20 60).

* ‘MINIMORE Festivali’ kapsamında cuma günü saat 23.00’de Otto Santral’de “Miles Kane”, pazar günü saat 18.00’de Santralistanbul Çağdaş Sanat Müzesi’nde “Borusan Quartet” konseri izlenebilir. (0 216 556 98 00)

* ‘The Seed’de İstanbul Resitalleri kapsamında cuma günü saat 20.00’de “Eric Le Sage” konseri izlenebilir.(0 212 323 60 50)

* ‘Salon’da cumartesi günü saat 22.00’de “Mabel Matiz” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda pazar günü saat 11.30’da “İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

ANKARA

* Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Ankara’da, Ümmüşen’in vereceği konser 8 Ekim’de saat 20.30’da. (0 312 417 56 59)

* Jolly Joker’de, Soner Sarıkabadayı konseri 7 Ekim’de saat 22.00’de, Nev konseri 8 Ekim’de saat 22.00’de, Pain Of Salvation konseri 11 Ekim’de saat 22.00’de, Fettah Can konseri 12 Ekim’de saat 22.00’de, Pinhani-Yeni Türkü konseri 14 Ekim’de saat 22.00’de, Gripin konseri 15 Ekim’de saat 22.00’de, Gökhan Türkmen konseri 19 Ekim’de saat 22.00’de, Nilüfer konseri 21 Ekim’de saat 22.00’de, Manga konseri 22 Ekim’de saat 22.00’de, Hüsnü Şenlendirici konseri 26 Ekim’de saat 22.00’de, Emre Aydın konseri 28 Ekim’de saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

* MEB Şûra Salonu’nda 8 Ekim Cumartesi günü saat 20.30’da Farid Farjad konseri izlenebilir.

GÖSTERİ SÖYLEŞİ
İSTANBUL

* Yapı Kredi Yayınları Galatasaray Kitabevi’nde bugün saat 17.00- 18.00 arası Timothée de Fombelle, yarın saat 17.00- 18.30 arası Krisztián Grecsó ile Charles den Tex okurlarıyla buluşacak.

* İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde yarın saat 19.00’da Özdemir İnce, Jean Orizet ve Antoine Westermann’ın katılacağı “Bana Yıldızlardan Yemek Yap” etkinliği düzenleniyor. (0212 393 81 11 )

* SALT Beyoğlu’nda perşembe günü saat 19.00’da Alan Cruickshank söyleşisi gerçekleştirilecek. (0212 292 76 05)

* İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampusu E3 Binası’nda cuma günü saat 10.00- 18.00 arası Le Corbusıer Doğu Gezisi 1911-2011 Konferansı etkinliği düzenleniyor. (0212 311 73 47)

* Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da bugünden itibaren cumaya kadar her gün saat 21.00’de “CM101MMXI / Cem Yılmaz Gösteri” gerçekleştiriliyor. (0212 286 66 86)

* Disney On Ice – Prensesler ve Kahramanlar adlı buz gösterisi, 7 - 16 Ekim tarihleri arasında ORA Arena’da. (0 212 640 25 20)

MERSİN

* İçel Sanat Kulübü’nün düzenlediği, ’XVI. Mersin Arkeoloji Günleri’ kapsamında cuma günü 18.00’da Nodar Kıvrıkova’nın, ‘Eski Mersin ve Çevresi’ konulu resim sergisi açılacak. Cumartesi günü 10.30’da başlayacak, ‘Çevre’ konulu panel ve söyleşileri, pazar günü bölgedeki tarihi yapılara yapılacak gezi izleyecek. (0324 2381088)


OPERA BALE
ANKARA

* Opera Sahnesi’nde, ‘Notre Dame’ın Kamburu’ 6, 13, 24 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Tosca’ 8, 17, 31 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Başlangıç’ 15, 25 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Ali Baba ve Kırk Haramiler’ 22, 26 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Harem’ 27 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Cumhuriyet Bayramı Konseri’ 29 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

* Operet Sahnesi’nde, ‘Seslerle Anadolu’ 11, 30 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

* Leyla Gencer Sahnesi’nde, ‘Sihirbaz Oz/çocuk müzikali’ 9, 23 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 324 68 01)

* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, ‘Harem’ 30 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

İZMİR
* İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin Elhamra Sahnesi’nde 4-6 Ekim tarihlerinde saat 20.00’de “Ateş Kuşu – Fırtınalı Duygular” balesi, 5 Ekim saat 20.00’de “Yunus Emre Oratoryosu”, 8 Ekim saat 11.00 ve 14.00’te “Sihirli Dünya” çocuk müzikalları sahnelenecek.
Alıntı ile Cevapla
  #47  
Alt 10-10-2011, 21:56
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart



Haftanın Sanat Çizelgesi 10 Ekim-17 Ekim


Bu hafta da sanatseverleri oldukça yoğun bir etkinlik takvimi bekliyor...




Sergi
İstanbul
* Birbirinden isimli karma sergi 11 Ekim - 11 Kasım tarihleri arasında Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)
* Hakan Cingöz’ün sergisi 11 Ekim - 1 Kasım tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)
* Mehtab Kardaş’ın “Gökyüzü ve Sonsuzluk” sergisi 11 - 29 Ekim tarihleri arasında Galeri Oda’da. (212 259 22 08)
* Devabil Kara’nın “Dilin Söylemedikleri M-25” isimli sergisi 12 Ekim’e kadar Pg Art Galeri’de. (0212 227 70 17)
* Dünya Karikatüristlerinin Gözüyle “Nasreddin Hoca” Karikatür Sergisi 12 - 19 Ekim tarihleri arasında Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.
* Süleyman Saim Tekcan’ın 50. Sanat Yılı Retrospektifi sergisi 13 Ekim - 25 Kasım tarihleri arasında Beşiktaş Çağdaş, Mustafa Kemal Merkezi’nde. (212 35193 90)
* Can Büyükmehmet’in sergisi 13 Ekim - 12 Kasım tarihleri arasında Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0212 241 65 35)
* Gülhan’ın “Gök Kafesler” isimli sergisi 13 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 292 82 55)
* No More Luggage isimli sergi 14 Ekim - 28 Kasım tarihleri arasında Tophane-i Amire Kültür Merkezi Sarnıç Galerileri ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Osman Hamdi Bey Salonu’nda. (0212 278 03 07)
* Devabil Kara’nın “Dilin Söyleyemedikleri M-25” isimli sergisi 14 Ekim - 12 Kasım tarihleri arasında Galeri Espas’ta. (02122277017)
* Osman Hamdi Bey ve Amerikalılar: Arkeoloji, Diplomasi, Sanat sergisi 15 Ekim - 8 Ocak tarihleri arasında Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)
* Bilinmeyen Bir Cisim Yaklaşıyor isimli sergi 15 Ekim - 13 Kasım tarihleri arasında Piha Kolektif Sanat Galerisi’nde. (0216 337 15 13)
* Ebru Alpagut’un “Bir Sırrım Var” isimli sergisi 15 Ekim - 13 Kasım tarihleri arasında C.A.M Galeri’de. (02122457975)
* Taner Alakuş ve Öğrencileri’nin minyatür sergisi 4 Kasım’a kadar Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)
* Aziz Yavuzdoğan’ın “Yazısız Şeyler” karikatür sergisi 30 Ekim’e kadar Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)
* Bahar Kocaman, Günay Demir, Maryam Salahi, Tanju Yağan’ın sergisi 10 Ekim’e kadar Galeri Espas’ta. (02122277017)
* Özgür Uğuz’un “idea” isimli sergisi 12 Ekim’e kadar Artisan’da. (0212 247 90 81)
* Barışa Yolculuk isimli karma sergi 12 Ekim’e kadar rh+ Art Gallery’de. (0212 224 74 31)
* Wim Delvoye’nin “9 Pigskins” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar GaleriArtist’te (0 212 227 68 52)
* Johan Tahon’un “Arche” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar GaleriArtist’te (0 212 227 68 52)
* Bedri Rahmi Eyüboğlu Portreleri sergisi 14 Ekim’e kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
* Zehra Başaran’ın sergisi 14 Ekim’e kadar Düş Yolcusu Sanat Durağı’nda. (0216 386 99 03)
* Fırat Arapoğlu ve Erkan Doğanay’ın “Öteki Bedenler” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
* Desiree Palmen’in “Hide and Seek Saklambaç” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Bir Nokta’da.
* Bora Şençalar, Derya Kılıç, Ebru Ceren Uzun, Murat Han Er, Tuna Uysal, Volkan Kızıltunç’un sergisi 15 Ekim’e kadar Ümraniye Galeri 5’te.
* Sıfır Noktası Part I isimli karma sergi 15 Ekim’e kadar artSümer’de. (0212 249 10 35)
* Pop Art Extended sergisi 15 Ekim’e kadar Gallery LiNART’ta. (0 212 281 12 00)
* Anıl Saldıran’ın “Habis Arzu” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)
* Anne Wölk, Adam Bota, Deenesh Ghyczy’nin “Teknoloji Bizi Kurtarmayacak” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)
* Halıya Yansıyan Anadolu Sergisi 16 Ekim’e kadar Airport Outlet Center’da.
* Diyarbakır Hapishanesi Ne Yana Düşer? isimli fotoğraf, resim, performans, heykel, edebiyat, grafik ve video art sergisi 17 Ekim’e kadar Karşı Sanat’ta. (0212 245 71 53)
* Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 20 Ekim’e kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)
* Işık Mekân Ahşap isimli karma sergi 20 Ekim’e kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı’nda. (0 212 232 38 13)
* Abit Güner’in sergisi 21 Ekim’e kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)
* Sanat Akmerkez’de 7 etkinlikleri kapsamındaki “Genç Karma” sergisi 22 Ekim’e kadar Akmerkez – Zemin Çarşı . (0212 282 01 70)
* Şevket Sönmez’in “Drink Van Houten Cacao İçiniz” isimli sergisi 22 Ekim’e kadar Galeri Merkür’de. (0 212 231 69 87)
* Canan Tolon’un sergisi 17 Eylül’de başlayıp 22 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)
* Sarah Morris’in “TWO ERASING PRINCIPLES” isimli sergisi 22 Ekim’e kadar Dirimart’ta. (0 212 291 3434)
* “Karşıt Söylemler, Değişken Gerçekler” sergisi 22 Ekim’e kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48)
* That’s Fucking Awesome isimli sergi 22 Ekim’e kadar Hasköy İplik Fabrikası’nda. (0212 252 18 96 )
* “Beraber ve Solo Şarkılar” isimli karma sergi 22 Ekim’e kadar Galeri Apel’de. (0 212 2927236)
* Alpin Arda Bağcık, Ayşegül Karakaş, Engin Konuklu, Sedat Ayhan’ın karma sergisi 23 Ekim’e kadar İlayda Sanat Galerisi’nde. (0212 227 92 92)
* Metin Güçlü’nün “Hiç” isimli sergisi 24 Ekim’e kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0212 249 26 10)
* Semiha Berksoy’un “Doğumunun 101. Yılında Semiha Berksoy” sergisi 25 Ekim’e dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 326 46 46)
* Filiz Ural’ın “Cazın Güzel İnsanları” sergisi 26 Ekim’e dek Doku Sanat Galerisi’nde.
* Rosemarie Trockel’in çizimler, nesneler, videolar isimli sergisi 27 Ekim’e kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 2301976)
* Bruno Serralongue’un “Zaman Kapsülü” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)
* Bihrat Mavitan’ın “BİHRatlar” isimli kösele, ahşap ve metal heykel sergisi 28 Ekim’e kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0 212 225 23 37)
* İsmail Yıldırım’ın “Biz Sonuncu Değiliz” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Ortaköy Kültür Merkezi’nde. (0212 236 58 01)
* “Tekinsiz Oyunlar” isimli karma sergi 28 Ekim’e kadar Tahtakale Hamamı’nda. (0212 252 80 00)
* Sabine Boehl’in “Seyahatler Sergisi” 29 Ekim’e kadar Atölye Galata’da.
* Susan Hefuna’nın “İstanbul” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (0212 293 71 03)
* Engin Konuklu’nun “Tanımsız/Undefined” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da. (0 212 373 40 31)
* Joachim Seinfeld’in ‘Komşular: Şimdi-Geçmiş… ve arasındakiler’ isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)
* Bilge Alkor’un “Meleklerin ve Şeytanların Aynalarında İnsanlığın Halleri” sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri 44A’da. (0212 233 33 80)
* İnci Eviner ’in “Kırık Manifestolar” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
* Volkan Aslan’ın “İstikrarsız Tekrar” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (0212 245 40 87)
* Memduh Kuzay’ın “Parmak İzleri” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Artium Art Galeri’de. (0212 227 75 93)
* Sabrina Fresko’nun Takılabilir Heykeller Sergisi 31 Ekim’e kadar Galeri Merkür’de. (0212 231 69 87)
* Ruzin Gerçin’in sergisi 2 Kasım’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)
* Memduh Kuzay’ın “Parmak İzleri” sergisi 2 Kasım’a kadar Artium Art Gallery’de. (0212 227 75 93)
* Seren Ceren Asyalı’nın “Eylül Çocukları” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar Beşiktaş Sanat Galerisi’nde. (0 212 249 48 92)
* Ferit Kuyaş’ın “City of Ambition” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Elipsis Galeri’de. (0 212 249 48 92)
* Huri Kiriş’in “Fıstık Ezmesi” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Mabeyn Galeri’de. (0 212 261 60 60)
* Saim Dursun’un “Paletimden Yansıyanlar” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)
* Bedri Rahmi Eyüboğlu 100. Yıl Sergisi 4 Kasım’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 542 50 87)
* Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 5 Kasım’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)
* Nadide Acar Karaca’nın “Aslı Gibidir” adlı sergisi 5 Kasım’a kadar The Marmara Pera’da. (0 212 292 00 38)
* “Görsel Kayıt: Le Corbusier Yapıtdökümüne Bir Bakış sergisi 10 Kasım’a kadar santralistanbul’da. (0 212 292 13 13)
* U L T R A M ÉM O I R E #4 isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (02123938111)
* Lewis Baltz’ın “Teknoloji Mekânları” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)
* Nasan Tur ’un “Kapital” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)
* Yastık Altı isimli karma sergi 12 Kasım’a kadar Arte İstanbul Sanat Merkezi’nde. (0 212 292 8045)
* Mehmet Yılmaz’ın “Sakıncalı Çünkü Edepsiz” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)
* 12. İstanbul Bienali 13 Kasım’a kadar Antrepo 3 ve 5’te.
* Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz’ın Aktif Strüktürler v1.1: Akustik Formasyon / İstiklal Caddesi isimli enstalasyon sergisi 13 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00)
* Gülçin Aksoy, Atılkunst, Annegret Bleisteiner, Klaus vom Bruch, Carlotta Brunetti, Department für öffentliche Erscheinungen, Deniz Gül, Julia Lohmann, Suat Öğüt, Hülya Özdemir, Susanne Pittroff, Michaela Rotsch, Robert Stumpf, Yeni Anıt’ın “Şehir Ölçeği” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04 )
* Kutluğ Ataman’ın “Mezopotamya Dramaturjileri” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)
* Mehmet Kutlu’nun “Yeni Hikâyeler” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)
* Bilgi Dizisi 3 / Bellek sergisi 20 Kasım’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)
* devinimsizlikte devinim (yaratıcı siyaset) isimli sergi 26 Kasım’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)
* İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)
* Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)
* Ice Station Antarcticae isimli sergisi 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)
* İklim Değişikliği Sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar Santralistanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)
* Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)
* Hasan Pehlevan’ın “Çizgisel İfade” isimli sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)
* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)
* Bengü Karaduman’ın “BENGÜ” isimli sergisi 26 Haziran’a dek Sanat Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

Ankara
* Ekrem Kutlu - resim - 14 Ekim’e dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)
* Cemile Albaş - ebru - 16 Ekim’e dek - Atakule Vakıfbank Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 90 67)
* Ayşe Serim - resim - 16 Ekim’e dek - Atakule Vakıfbank Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 90 67)
* Günnur Özsoy - resim - 20 Ekim’e dek - Siyah Beyaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 467 72 34)
* Daver Darende - resim - 20 Ekim’e dek - Cumhuriyet Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda. (0 312 442 30 50)
* Orhan Oruk - resim - 21 Ekim’e dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)
* Avrupa İzlenimleri - karikatür - 25 Ekim’e dek - Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)
* Semih Kaplan - resim, seramik - 25 Ekim’e dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
* Betül Akkoyunlu - resim - 25 Ekim’e dek - Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)
* Mehmet Örs - resim - 25 Ekim’e dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)
* Muzaffer Oruçoğlu - resim - 26 Ekim’e dek - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)
* Hıdır Yağcı&Necmettin Yağcı - resim, heykel - 29 Ekim’e dek - Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)
* Aşan Cora - resim - 30 Ekim’e dek - Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)
* Güz Karması - resim - 31 Ekim’e dek - Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)
* Zahide Yükseler - resim - 5 Kasım’a dek - Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)
* Mehmet Koyunoğlu - gravür, resim - 12 Kasım’a dek - Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)
* Mine Çini - resim - 12 Kasım’a dek - Altanay Sanat Evi’nde. (0 312 468 30 76)
* Panamarenko - fotoğraf, resim - 12 Kasım’a dek - Galeri Artist Ankara’da. (0 312 311 93 63)

Adana
* Umut Türker’in, “Nature – Doğa, Naturmorte - Ölü Doğa” adlı yağlıboya resim sergisi çarşamba günü Altan Sanat Galerisi’nde açılacak. Sergi 27 Ekim’e dek izlenime açık olacak. (0322 4593458)
* Seramik sanatçısı Süheyla Akalın’ın, 300’e yakın eserinin yer aldığı sergi Adana Büyükşehir Belediyesi Fuayesi’nde sürüyor. Bizans, Hitit ve Roma dönemine ait kibeleler, 70’e yakın rölyef ve seramik çalışmalarının yer aldığı sergi 16 Ekim’e dek izlenime açık tutulacak. (0322 4589347)

İzmir
* İş Bankası İzmir Sanat Galerisi, yeni sezon için kapılarını yarın, karikatür ve grafik sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun eserleriyle sanatseverlere açıyor. Sergi 3 Aralık’a dek izlenimde kalacak.

Mersin
* Ressam Mehtap Soğuk’un, “Dönüşüm” adlı yağlıboya resim sergisi, Mersin Sanayi ve Ticaret Odası Sanat Galerisi’nde sürüyor.
(0324 238 95 00)

Opera-Bale
İstanbul
* Kadıköy Süreyya Operası’nda cumartesi günü saat 20.00’de Kadıköy Süreyya Operası Açılış Konseri gerçekleşecek. (0216 346 15 31)

Ankara
* Opera Sahnesi’nde, ‘Notre Dame’ın Kamburu’ 13, 24 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Tosca’ 17, 31 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Başlangıç’ 15, 25 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Ali Baba ve Kırk Haramiler’ 22, 26 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Harem’ 27 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Cumhuriyet Bayramı Konseri’ 29 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)
* Operet Sahnesi’nde, ‘Seslerle Anadolu’ yarın ve 30 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)
* Leyla Gencer Sahnesi’nde, ‘Sihirbaz Oz/çocuk müzikali’ 23 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 324 68 01)
* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, ‘Harem’ 30 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

İzmir
* İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin Elhamra Sahnesi’nde 13 Ekim saat 20.00’de, 15 Ekim saat 14.00’te “Guguk Kuşu” müzikali sahnelenecek.

İstanbul
* Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Jazz In Wonderland”, yarın saat 22.30’da “Peyk”, çarşamba günü saat 22.30’da “Dilemma”, perşembe günü saat 22.30’da “Suzan Kardeş & Bekriya Band”, cuma günü saat 22.30’da “Aylin Aslım” ve cumartesi günü saat 23.59’da “Soul Stuff” konseri izlenebilir.
(0 212 244 25 58)
* ‘Istanbul Jazz Center’da yarın ve çarşamba günü saat 20.30’da “Azymuths Three Piece Orchestra” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)
* ‘Jolly Joker Balans’ta yarın saat 21.00’de “Volkan Arslan”, cuma günü saat 22.00’de “Halil Sezai”, cumartesi günü saat 22.00’de “Nilüfer” ve pazar günü “Engin Gürkey - Nabız” konseri izlenebilir.
(0 212 249 07 49)
* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yarın saat 20.30’da “Güher & Süher Pekinel ile Dünya Sahnelerinde Genç Yetenekler”, pazar günü saat 11.30’da “İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu”, 21. Akbank Caz Festivali kapsamında perşembe günü saat 20.30’da “Arild Andersen Trio” ve cuma günü saat 20.30’da “Maffy Falay Sextet” konseri izlenebilir.
(0 212 231 54 97)
* ‘Aya İrini Müzesi’nde “3. Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri” kapsamında yarın saat 20.00’de “Erkan Oğur, Derya Türkan & Vincent Segal” konseri izlenebilir. (0 212 522 17 50)
* ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “Kolektif Istanbul”, çarşamba günü saat 21.30’da “Korhan Futacı & Kara Orkestra Albüm Lansmanı”, 21. Akbank Caz Festivali kapsamında perşembe günü saat 22.30’da “The Ray Gelato Giants”, cuma günü saat 22.00 ve 23.59’da “İlhan Erşahin’s Love Trio featuring Arto Tunçboyacıyan”, cumartesi günü saat 23.00’te “Club Des Belugas Quintet feat. Bren” ve pazar günü saat 20.00’de “BassDrumBone” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
* ‘Romeo Juliet İstanbul’da çarşamba günü saat 20.00’de “Pain of Salvation - Von Hertzen Brothers” konseri izlenebilir. (0 212 243 85 80)
* ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 21.30’da “Cafe Aman”, perşembe günü saat 21.30’da “Gevende”, cuma günü saat 22.30’da “Fujiya & Miyagi/ Vulgar Fans/ The Red Hood” ve cumartesi günü saat 23.30’da “Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars” konseri izlenebilir.
(0 212 251 75 01)
* ‘Salon’da çarşamba günü saat 21.30’da “Yavuz Akyazıcı Project”, cuma ve cumartesi günü saat 22.30’da “Brett Anderson” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
* ‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da perşembe günü 20.00’de “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası - Açılış Konseri” izlenebilir. (0 212 373 11 00)
* ‘Bostancı Gösteri Merkezi ’nde cumartesi günü saat 19.30’da “Yalın” konseri izlenebilir. (0 216 384 72 10)
* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde cumartesi günü saat 20.30’da “Farid Farjad” konseri izlenebilir.
(0 216 386 29 49)
* ‘KüçükÇiftlik Park’ta pazar günü saat 16.00’dan itibaren “Mr. Big & Hail (feat. Mike Portnoy) & Anathema”nın konser vereceği Dorock & Rock Fm & Mood Pro izlenebilir. (0 212 231 30 45)

Ankara

* Jolly Joker’de, Pain Of Salvation konseri yarın saat 22.00’de, Fettah Can konseri 12 Ekim’de saat 22.00’de, Pinhani-Yeni Türkü konseri 14 Ekim’de saat 22.00’de, Gripin konseri 15 Ekim’de saat 22.00’de, Gökhan Türkmen konseri 19 Ekim’de saat 22.00’de, Nilüfer konseri 21 Ekim’de saat 22.00’de, Manga konseri 22 Ekim’de saat 22.00’de, Hüsnü Şenlendirici konseri 26 Ekim’de saat 22.00’de, Emre Aydın konseri 28 Ekim’de saat 22.00’de.
(0 312 424 11 11)
* CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) “Türkiye Kore Haftası” nedeniyle şef Sung Jin Kim yönetiminde vereceği konser, 13, 14 Ekim’de saat 20.00’de.
(0 312 309 13 43)
* Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın, şef Bujor Hoinic yönetiminde vereceği, Boris Berezovsky’nin (piyano) solist olarak yer aldığı konser 14 ve 15 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)
* İf Performance Hall’de, Bülent Ortaçgil’in vereceği konser, 13 Ekim’de saat 22.00’de, Zakkum’un vereceği konser 27 Ekim’de saat 21.00’de. (0 312 418 95 06)

İzmir

* İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın şef Ender Sakpınar yönetimindeki konseri 14 Ekim saat 20.30’da Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde.

Tiyatro
İstanbul
* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Aşkın Sıradanlığı”, Beyoğlu Küçük Sahne’de “Kırmızı”, Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “At”; salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Sidikli Kasabası Müzikali” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Zırhlı Kurt” (Kösem Sultan ile Avcı Mehmed), H. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Kabare”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Bey”, K. Haldun Taner Sahnesi’nde “Kargaşa”, Ümraniye Sahnesi’nde “Arzunun Onda Dokuzu (Dokuz Kadın)” Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Sevgili Doktor”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Yüzleşme” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. (0 212 455 39 00)
* Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Tersine Dünya” perşembe, cuma 20.30, çocuk oyunu “Hoşu’nun Utancı” cumartesi, pazar 11.00, “Aklı Havada” cumartesi 20.30, pazar 15.30, Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” salı, çarşamba 20.30. (0 212 661 38 94)
* Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” cumartesi 20.00, pazar 18.00. Oyun, pazartesi saat 20.30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde, salı 20.30’da da Kozyatağı Kozzy’de. (0 212 251 18 65)
* Oyun Atölyesinde “Testosteron” salı, çarşamba 20.30, “Don Juan’ın Gecesi” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00 (0 216 345 39 39)
* Dostlar Tiyatrosu’nun “Nereye Gidiyoruz” Koç Üni. Sevgi Gönül K.M salı 20.00
* Muammer Karaca Tiyatrosu’nda “Can” oyunu perşembe 20.30, (0 212 252 59 35)
* Kumbaracı50de Actors Without Borders Istanbul “Kebap” Çarşamba 20.30. Boş Sahne “Labirentler” cumartesi 20.30. Semaver Kumpanya “Memo’nun Önlenemez Yükselişi” Pazar 12.00, Altıdan Sonra Tiyatro “Öldün, Duydun mu?” bugün 20.30, tiyatroki “Ful Yaprakları” Perşembe 20.30, tiyatrotem “Beraber ve Solo Şarkılar”, tiyatrotem çocuk oyunu “Lahana Sarma”, (0 212 243 50 51)m Maya Sahnesi’nde “Yüksek Derece”, pazar 18.00. (0 212 252 74 52)

Ankara

* Büyük Tiyatro’da, ‘Bir Tayyare Serüveni’, yarın ve 14, 18 Ekim’de saat 20.00’de, 16 Ekim’de saat 15.00’te, ‘Kerbela’ 21 ve 28 Ekim’de saat 20.00’de, 23 ve 30 Ekim’de saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)
* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, ‘Kantocu’ 13 Ekim’e dek saat 20.00’de. (0 312 240 00 91)
* Küçük Tiyatro’da, ‘Sersem Kocanın Kurnaz Karısı’ bugün, yarın ve 12, 13, 14 Ekim’de saat 20.00’de, 15 Ekim’de saat 15.00 ve 20.00’de, 16 Ekim’de de saat 15.00’te, ‘Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu’ 23, 30 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)
* Oda Tiyatrosu’nda, ‘Krem Karamel’ yarından itibaren 14 Ekim’e dek saat 18.30’da, ‘Dönülmez Akşamın Ufkundayız’ 18-22 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da, ‘Kontrabas’ 25-29 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)
* Şinasi Sahnesi’nde, ‘Sırça Kümes’ 29 Ekim’e dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Nereye Koşuyorsun Böyle Minik Tay/çocuk oyunu’ 30 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 467 17 44)
* Akün Sahnesi’nde, ‘Barış’ bugün, yarın ve 12, 13, 14 Ekim’de saat 20.00’de, 15 Ekim’de saat 15.00 ve 20.00’de, ‘Nâzım Hikmet’in Memleketimden İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo’ 18-22 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Camdan Kalp/çocuk oyunu’ 16, 23, 30 Ekim’de saat 11.00’de, ‘Yastık Adam’ 24-29 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. �* İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, ‘Orkestra’ 13-29 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de.
* Stüdyo Sahne’de, ‘Üç Yönetmen Üç Oyun’ 23 Ekim’e dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ yarın ve 14, 25, 28, 30 Ekim’de saat 20.00’de, 16 Ekim’de saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
* Altındağ Tiyatrosu’nda, ‘Elma Hırsızları’ 30 Ekim’e dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)
* Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Zübük” 14 Ekim’de saat 20.00’de, 15, 29 Ekim’de saat 18.30’da, 16, 30 Ekim’de saat 15.30’da, 23 Ekim’de saat 18.00’de, ‘Giderayak’ 28 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 417 76 76)
* Sanatolia Sahnesi’nde, ‘Nasreddin Hoca ile Eşeği Sürmeli/çocuk oyunu’ 16, 22, 30 Ekim’de saat 13.00’te, 23, 29 Ekim’de saat 15.00’te, ‘Çok Yanlış Hareketler Bunlar/çocuk oyunu’ 15, 23, 29 Ekim’de saat 15.00’te, 23, 30 Ekim’de saat 13.00’te. (0 312 541 16 66)
* Tiyatro Pembe Kurbağa’da, ‘Kardan Adam ile Kartanesi/çocuk oyunu’ 15 ve 29 Ekim’de saat 12.00’de, ‘Benim Güzel Yatağım/bebek tiyatrosu’ 16, 23 ve 30 Ekim’de saat 12.00’de.

Adana
* Adana Devlet Tiyatrosu, yarından itibaren Recep Bilginer’in yazdığı, “Yunus Emre”yi sahneleyecek. Oyun hafta içi her gün 20.00’da cumartesi günü 16.00 ve 20.00’da yinelenecek. (0322 3523355)
Alıntı ile Cevapla
  #48  
Alt 17-10-2011, 14:17
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart

Haftanın Sanat Çizelgesi 17-23 Ekim

Torino, Albertina Üniversitesi mezunu sanatçılar ve öğretim üyelerinin eserlerinden oluşan sergi 21 Ekim'e kadar Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde






İSTANBUL
* Torino, Albertina Üniversitesi mezunu sanatçılar ve öğretim üyelerinin eserlerinden oluşan sergi 21 Ekim’e kadar Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde.

* Disiplinlerarası Karma Sergi 19 Ekim - 9 Kasım tarihleri arasında Karma Sanat Merkezi’nde. (0216 336 75 55)

* 28. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi 19 Ekim - 11 Kasım tarihleri arasında Galeri Işık’ta. (0 212 233 12 03)

* Gogi Mikeladze’nin serisi 19 Ekim - 19 Kasım tarihleri arasında Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)

* “Filateli’de İletişim” Gogi Mikeladze sergisi 18-31 Ekim tarihleri arasında İstanbul Taksim’deki Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde. (0 212 245 78 32)

* Diyarbakır Hapishanesi Ne Yana Düşer? isimli fotoğraf, resim, performans, heykel, edebiyat, grafik ve video art sergisi 17 Ekim’e kadar Karşı Sanat’ta. (0212 245 71 53)

* Dünya Karikatüristlerinin Gözüyle “Nasreddin Hoca” Karikatür Sergisi 19 Ekim’e kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.

* Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 20 Ekim’e kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

* Işık Mekân Ahşap isimli karma sergi 20 Ekim’e kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı’nda. (0 212 232 38 13)

* Abit Güner’in sergisi 21 Ekim’e kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)

* Sanat Akmerkez’de 7 etkinlikleri kapsamındaki “Genç Karma” sergisi 22 Ekim’e kadar Akmerkez – Zemin Çarşı. (0212 282 01 70)

* Şevket Sönmez’in “Drink Van Houten Cacao İçiniz” isimli sergisi 22 Ekim’e kadar Galeri Merkür’de. (0 212 231 69 87)

* Canan Tolon’un sergisi 22 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

* Sarah Morris’in “TWO ERASING PRINCIPLES” isimli sergisi 22 Ekim’e kadar Dirimart’ta. (0 212 291 3434)

* “Karşıt Söylemler, Değişken Gerçekler” sergisi 22 Ekim’e kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48)

* That’s Fucking Awesome isimli sergi 22 Ekim’e kadar Hasköy İplik Fabrikası’nda. (0212 252 18 96 )

* “Beraber ve Solo Şarkılar” isimli karma sergi 22 Ekim’e kadar Galeri Apel’de. (0 212 2927236)

* Alpin Arda Bağcık, Ayşegül Karakaş, Engin Konuklu, Sedat Ayhan’ın karma sergisi 23 Ekim’e kadar İlayda Sanat Galerisi’nde. (0212 227 92 92)

* Metin Güçlü’nün “Hiç” isimli sergisi 24 Ekim’e kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0212 249 26 10)

* Semiha Berksoy’un “Doğumunun 101. Yılında Semiha Berksoy” sergisi 25 Ekim’e dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

* Filiz Ural’ın “Cazın Güzel İnsanları” sergisi 26 Ekim’e dek Doku Sanat Galerisi’nde.

* Rosemarie Trockel’in çizimler, nesneler, videolar isimli sergisi 27 Ekim’e kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 2301976)

* Bruno Serralongue’un “Zaman Kapsülü” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)

* Bihrat Mavitan’ın “BİHRatlar” isimli kösele, ahşap ve metal heykel sergisi 28 Ekim’e kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0 212 225 23 37)

* İsmail Yıldırım’ın “biz sonuncu değiliz” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Ortaköy Kültür Merkezi’nde. (0212 236 58 01)

* “Tekinsiz Oyunlar” isimli karma sergi 28 Ekim’e kadar Tahtakale Hamamı’nda. (0212 252 80 00)

* Sefa Çeliksap’ın fotoğraf sergisi 28 Ekim’e kadar İstasyon Sanat Galerisi’nde. (0212- 252 92 22)

* Mehtab Kardaş’ın “Gökyüzü ve Sonsuzluk” sergisi 29 Ekim’e kadar Galeri Oda’da. (212 259 22 08)

* Sabine Boehl’in “Seyahatler Sergisi” 29 Ekim’e kadar Atölye Galata’da.

* Susan Hefuna ’nın “İstanbul” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (0212 293 71 03)

* Aziz Yavuzdoğan’ın “Yazısız Şeyler” karikatür sergisi 30 Ekim’e kadar Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)

* Engin Konuklu’nun “Tanımsız/Undefined” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da. (0 212 373 40 31)

* Joachim Seinfeld’in ‘Komşular: Şimdi - Geçmiş… ve arasındakiler’ isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)

* Bilge Alkor’un “Meleklerin ve Şeytanların Aynalarında İnsanlığın Halleri” sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri 44A’da. (0212 233 33 80)

* İnci Eviner’in “Kırık Manifestolar” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

* Volkan Aslan’ın “İstikrarsız Tekrar” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (0212 245 40 87)

* Memduh Kuzay’ın “Parmak İzleri” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Artium Art Galeri’de. (0212 227 75 93)

* Sabrina Fresko’nun Takılabilir Heykeller Sergisi 31 Ekim’e kadar Galeri Merkür’de. (0212 231 69 87)

* Hakan Cingöz’ün sergisi 1 Kasım’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)

* Ruzin Gerçin’in sergisi 2 Kasım’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

* Memduh Kuzay’ın “Parmak İzleri” sergisi 2 Kasım’a kadar Artium Art Gallery’de. (0212 227 75 93)

* Seren Ceren Asyalı’nın “Eylül Çocukları” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar Beşiktaş Sanat Galerisi’nde. (0 212 249 48 92)

* 100 GençYüz Karma Sergisi 4 Kasım’a kadar International Art Center’da. (0 216 495 46 46)

* Ferit Kuyaş’ın “City of Ambition” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Elipsis Galeri’de. (0 212 249 48 92)

* Huri Kiriş’in “Fıstık Ezmesi” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Mabeyn Galeri’de. (0 212 261 60 60)

* Saim Dursun’un “Paletimden Yansıyanlar” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)

* Gülhan’ın “Gök Kafesler” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 292 82 55)

* Bedri Rahmi Eyüboğlu 100. Yıl Sergisi 4 Kasım’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 542 50 87)

* Taner Alakuş ve Öğrencileri’nin minyatür sergisi 4 Kasım’a kadar Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)

* Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 5 Kasım’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

* Nadide Acar Karaca’nın “Aslı Gibidir” adlı sergisi 5 Kasım’a kadar The Marmara Pera’da. (0 212 292 00 38)

* “Görsel Kayıt: Le Corbusier Yapıtdökümüne Bir Bakış sergisi 10 Kasım’a kadar santralistanbul’da. (0 212 292 13 13)

* U L T R A M ÉM O I R E #4 isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (02123938111)

* Birbirinden isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)

* Lewis Baltz’ın “Teknoloji Mekânları” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)

* Devabil Kara’nın “Dilin Söyleyemedikleri M-25” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Espas’ta. (02122277017)

* Can Büyükmehmet’in sergisi 12 Kasım’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0212 241 65 35)

* Nasan Tur’un “Kapital” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)

* Yastık Altı isimli karma sergi 12 Kasım’a kadar Arte İstanbul Sanat Merkezi’nde. (0 212 292 8045)

* Mehmet Yılmaz’ın “Sakıncalı Çünkü Edepsiz” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

* 12. İstanbul Bienali 13 Kasım’a kadar Antrepo 3 ve 5’te.

* Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz’ın “Aktif Strüktürler v1.1: Akustik Formasyon / İstiklal Caddesi” isimli enstalasyon sergisi 13 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00)

* Bilinmeyen Bir Cisim Yaklaşıyor isimli sergi 13 Kasım’a kadar Piha Kolektif Sanat Galerisi’nde. (0216 337 15 13)

* Ebru Alpagut’un “Bir Sırrım Var” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar C.A.M Galeri’de. (02122457975)

* Gürsel Soyel’in “İz” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar artgalerim’de. (0212 265 10 34)

* Gülçin Aksoy, AtılKunst, Annegret Bleisteiner, Klaus vom Bruch, Carlotta Brunetti, Department für öffentliche Erscheinungen, Deniz Gül, Julia Lohmann, Suat Öğüt, Hülya Özdemir, Susanne Pittroff, Michaela Rotsch, Robert Stumpf, Yeni Anıt’ın “Şehir Ölçeği” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04 )

* İstanbul’la Bakmak fotoğraf sergisi 15 Kasım’a kadar Fotoğrafevi’nde. (0212 284 63 63)

* Kutluğ Ataman’ın “Mezopotamya Dramaturjileri” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

* Mehmet Kutlu’nun “Yeni Hikâyeler” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)

* Bilgi Dizisi 3/Bellek sergisi 20 Kasım’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)

* Süleyman Saim Tekcan’ın 50. Sanat Yılı Retrospektifi sergisi 25 Kasım’a kadar Beşiktaş Çağdaş, Mustafa Kemal Merkezi’nde. (212 35193 90)

* devinimsizlikte devinim (yaratıcı siyaset) isimli sergi 26 Kasım’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)

* No More Luggage isimli sergi 28 Kasım’a kadar Tophane-i Amire Kültür Merkezi Sarnıç Galerileri ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Osman Hamdi Bey Salonu’nda. (0212 278 03 07)

* Aydın Erkmen’in illüstrasyon sergisi 30 Kasım’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde. (0216 338 98 37)

* İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)

* Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)

* Ice Station Antarcticae isimli sergisi 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)

* Osman Hamdi Bey ve Amerikalılar: Arkeoloji, Diplomasi, Sanat sergisi 8 Ocak’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)

* İklim Değişikliği Sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar Santralistanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)

* Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)

* Hasan Pehlevan’ın “Çizgisel İfade” isimli sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

* Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

* Bengü Karaduman’ın “BENGÜ” isimli sergisi 26 Haziran’a dek Sanat Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

ANKARA
* Günnur Özsoy - resim - 20 Ekim’e dek - Siyah Beyaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 467 72 34)

* Daver Darende - resim - 20 Ekim’e dek - Cumhuriyet Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda. (0 312 442 30 50)

* Orhan Oruk - resim - 21 Ekim’e dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

* Deran Atabey/Pulur’dan Harput’a Munzur - fotoğraf - 22 Ekim’e dek - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

* Avrupa İzlenimleri - karikatür - 25 Ekim’e dek - Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

* Semih Kaplan - resim, seramik - 25 Ekim’e dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

* Betül Akkoyunlu - resim - 25 Ekim’e dek - Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)

* Mehmet Örs - resim - 25 Ekim’e dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

* Muzaffer Oruçoğlu - resim - 26 Ekim’e dek - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

* Hıdır Yağcı&Necmettin Yağcı - resim, heykel - 29 Ekim’e dek - Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)

* Aşan Cora - resim - 30 Ekim’e dek - Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

* Güz Karması - resim - 31 Ekim’e dek - Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)

* Zahide Yükseler - resim - 5 Kasım’a dek - Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

İZMİR
* İş Bankası İzmir Sanat Galerisi, 3 Aralık’a dek karikatür ve grafik sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun eserlerini ağırlayacak.

* Ayvalık’taki Karagöz Sanat Galerisi bugünden itibaren Sakine Özkan Heykel Sergisi’ne ev sahipliği yapacak.

* Kedi Kültür Sanat Merkezi, 19 Ekim’den itibaren Yusuf Tuvi ve Birol Üzmez’in “Basmane Oteller Sokağı” konulu fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak.

MERSİN
* Ressam Mehtap Soğuk’un, “Dönüşüm” adlı yağlıboya resim sergisi, Mersin Sanayi ve Ticaret Odası Sanat Galerisi’nde sürüyor. (0324 2389500)


Müzik
İSTANBUL
* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “2011 Türkiye’de Kuzey Kıbrıs Yılı Özel Konseri”nde Rüya Taner piyano konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)
* ‘Babylon’da 21. Akbank Caz Festivali kapsamında bugün saat 20.00’de “JAmZZ Final Gecesi”, yarın saat 21.30’da “Vijay Iyer Trio”, çarşamba günü saat 21.30’da “Carmen Souza”, perşembe günü saat 22.30’da “Robert Glasper Experiment”, cuma günü saat 23.00’te “Hazmat Modine”, cumartesi günü saat 23.00’te “Anthony Joseph & the Spasm Band” ve saat 24.30’da “Hollie Cook featuring Prince Fatty & Horseman”, pazar günü saat 19.00’da “Timuçin Şahin Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Ayşegül İnci Project”, yarın saat 22.30’da “Hale Caneroğlu”, çarşamba günü saat 22.30’da “Erdem Yener”, perşembe günü saat 22.30’da “Bulutsuzluk Özlemi”, cuma günü saat 22.30’da “Mabel Matiz” ve cumartesi günü saat 23.59’da “Soul Stuff” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)
* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün saat 20.00’de “İhsan Özer Kanun Orkestrası ‘Tellerin Niyâzı’”, yarın saat 20.00’da “Wayne Shorter Quartet”, çarşamba günü saat 20.00’de “Fazıl Say & Cihat Aşkın - Fazıl Say’ın Kleopatra Eseri’nin Türkiye Prömiyeri”, perşembe günü saat 20.00’de “CRR Türk Müziği Topluluğu ‘Kâr-ı Nâtık ve Anlattıkları’”, cumartesi günü saat 20.00’de “Duo Gisbrenco”, pazar günü saat 20.00’de “Seyahat-Nağme” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde bugün saat 20.00’de “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası - Vadım Repin” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)
* ‘Borusan Müzik Evi’nde Çağdaş Müzik Günleri kapsamında yarın saat 20.00’de “Grame”, çarşamba günü saat 20.00’de “Vox”, perşembe günü saat 20.00’de “Lotta Melin & Guro Moe Duo ‘Telling Stories About Trees’”, cumartesi günü saat 20.00’de “DAAD-Kammerensemble Neue Musik Berlin” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
* ‘Akbank Sanat’ta 21. Akbank Caz Festivali kapsamında yarın saat 19.00’da “Trio Balkan / Focan & Kontrafouris”, çarşamba günü saat 19.00’da “Boğaziçi Caz Korosu”, perşembe günü saat 19.00’da “Mari Kvien Brunvoll”, cuma günü saat 19.00’da “Arifa”, cumartesi günü saat 19.00’da “Esra Dalfidan’s Fidan”, pazar günü saat 19.00’da “Social Inclusion Band” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)
* ‘Gitar Cafe’de yarın saat 21.00’de “Nisos”, perşembe günü “Orhan Osman”, cuma günü saat 21.00’de “Perapolis”, cumartesi günü saat 21.00’de “Mutlak Sessizlik” konseri izlenebilir. (0 216 348 60 55)
* ‘Salon’da yarın ve çarşamba günü saat 21.30’da “Mum”, cumartesi günü saat 22.30’da “GusGus” konseri izlenebilir.
(0 212 334 07 52)
* ‘Jolly Joker Balans’ta yarın saat 21.00’de “Gripin Cover Project”, çarşamba günü saat 21.00’de “Sibel Tüzün 20”, cuma günü saat 23.00’te “Soner Sarıkabadayı”, cumartesi günü saat 22.00’de “Emre Aydın” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
* ‘Istanbul Jazz Center’da yarın ve çarşamba günü saat 20.30’da “Freddy Cole Quartet”, cuma ve cumartesi günü saat 20.30’da “Mark Murphy Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)
* ‘İstanbul Live’da çarşamba günü saat 21.00’de “Selçuk Abay”, cuma günü saat 22.00’de “DJ Sister Bliss (of Faithless)”, cumartesi günü saat 21.00’de “Melissa Laveaux” konseri izlenebilir. (0 541 889 10 90)
* ‘İKÜ Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde çarşamba günü saat 20.30’da “Farid Farjad”, perşembe günü saat 20.00’de “Gülsin Onay Piyano Resitali (Gala)” ve 21. Akbank Caz Festivali kapsamında yarın saat 20.00’de “123” konseri izlenebilir. (0 212 498 41 41)
* ‘Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde çarşamba günü saat 20.00’de “123” konseri izlenebilir. (0 216 483 90 00)
* ‘Kadir Has Üniversitesi D Blok Büyük Salon’da 21. Akbank Caz Festivali kapsamında perşembe günü saat 20.00’de “Timuçin Şahin Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 533 65 32)
* ‘Bostancı Gösteri Merkezi’nde cuma günü saat 21.00’de “MFÖ”, cumartesi günü saat 21.00’de “Gülşen” konseri izlenebilir. (0 216 384 72 10)
* ‘Boğaziçi Üniversitesi Ayhan Şahenk Salonu’nda 21. Akbank Caz Festivali kapsamında cuma günü saat 20.00’de “Timuçin Şahin Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 359 54 00)
* ‘Ghetto’da cuma günü saat 21.30’da “Model”, cumartesi günü saat 22.00’de “Kaybedenler Kulübü Yalnızlar Partisi”, 21. Akbank Caz Festivali kapsamında çarşamba günü saat 22.00’de “Arto Tunçboyacıyan’s 1to3”, perşembe günü saat 22.00’de “Amsterdam Klezmer Band” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
* ‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da 21. Akbank Caz Festivali kapsamında cumartesi günü saat 18.00’de “Azam Ali & Niyaz” ve saat 20.30’da “ZAZ”, pazar günü saat 18.00’de “Charles Lloyd New Quartet” ve saat 20.30’da “Avishai Cohen ‘Seven Seas’” izlenebilir. (0 212 373 11 00)

ANKARA
* Jolly Joker’de, Gökhan Türkmen konseri 19 Ekim’de saat 22.00’de, Nilüfer konseri 21 Ekim’de saat 22.00’de, Manga konseri 22 Ekim’de saat 22.00’de, Hüsnü Şenlendirici konseri 26 Ekim’de saat 22.00’de, Emre Aydın konseri 28 Ekim’de saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)
* CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) “Franz Liszt’in 200. Doğum Yılı Festival Konseri” nedeniyle Şef Ferenc Gabor yönetiminde vereceği, Mykola Suk (piyanist) ve Josef Balog’un (piyanist) solist olarak katılacağı konser, 19 ve 20 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)
* Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın Şef Ernest Martinez Izquierdo yönetiminde vereceği Alena Bayeva’nın (keman) solist olarak yer alacağı konser, 22 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)
* İf Performance Hall’de, Zakkum’un vereceği konser 27 Ekim’de saat 21.00’de. (0 312 418 95 06)
* Anadolu Gösteri Merkezi Ankara’da, Zülfü Livaneli’nin konseri 29 Ekim’de saat 21.00’de. (0 312 284 30 33)
* Ankara Devlet Resim Heykel Müzesi Konser Salonu’nda, Dünyaca ünlü flüt sanatçımız Şefika Kutluer’in adına düzenlenen “2. Uluslararası Şefika Kutluer Festivali” kapsamında verilecek Şef Alfred Pfleger yönetimindeki Strauss Ensemble konseri 19 Ekim’de saat 20.00’de, Avrupa Birliği Oda Orkestrası’nın konseri 27 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 440 64 11)

Gösteri Söyleşi
* Pera Müzesi’nde yarın, çarşamba, perşembe ve cuma günleri “Pera Film’de Latin Amerika Rüzgârı” başlıklı film gösterimleri gerçekleştirilecek. (0212 334 99 00)
* İstanbul Modern’de perşembe günü “Karşıdan Bakış - Göç Filmleri Seçkisi” gerçekleştirilecek. (0212 334 73 00)
* Salt Beyoğlu’nda çarşamba günü saat 18.30’da “Aysim Türkmen Söyleşisi” gerçekleştirilecek. (0212 292 76 05)
* Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da bugün saat 21.00’de “CM101MMXI / Cem Yılmaz Gösteri” gerçekleştiriliyor. (0212 286 66 86)

Opera Bale
İSTANBUL
* Beşiktaş Fulya Sanat’ta çarşamba günü saat 20.00’de “Concerto Barocco / Mi Favorita / Creatures” adlı bale gösterisi izlenebilir. (0212 215 60 37-38)
* Kadıköy Süreyya Operası’nda cumartesi günü saat 20.00’de “Aşk İksiri” adlı opera gösterisi seslendirilecek. (0216 346 15 31)

ANKARA
* Opera Sahnesi’nde, “Notre Dame’ın Kamburu” 24 Ekim’de saat 20.00’de, “Tosca” bugün ve 31 Ekim’de saat 20.00’de, “Başlangıç” 25 Ekim’de saat 20.00’de, “Ali Baba ve Kırk Haramiler” 22, 26 Ekim’de saat 20.00’de, “Harem” 27 Ekim’de saat 20.00’de, “Cumhuriyet Bayramı Konseri” 29 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)
* Operet Sahnesi’nde, “Seslerle Anadolu” 30 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)
* Leyla Gencer Sahnesi’nde, “Sihirbaz Oz/çocuk müzikali” 23 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 324 68 01)
* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Harem” 30 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)


Cumhuriyet Kültür Haber
Alıntı ile Cevapla
  #49  
Alt 31-10-2011, 12:46
emre gümüşdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
emre gümüşdoğan emre gümüşdoğan isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Aug 2005
Nerden: Turkey
Mesajlar: 11.855
emre gümüşdoğan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

Haftanın Sanat Çizelgesi 31 Ekim - 7 Kasım

'Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi'nde bugün saat 20.00’de piyanoda Meral Güneyman'la 'İspanyol Rapsodisi' konseri izlenebilir.



İstanbul- SERGİ
* Arada Bir, Bir Arada isimli karma sergi 1 - 26 Kasım tarihleri arasında Ortaköy Kültür Merkezi’nde.
* Nasuh Peprek’in “Camdaki Düşler” isimli sergisi 1 - 10 Kasım tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Kozi Kültür Sanat Merkezi’nde.
* Burak Arıkan’ın “BURAK” isimli sergisi 1 Kasım - 13 Aralık tarihleri arasında Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)
* Orkide Akkoç Sabit’in “Tatlı Rüyalar” isimli sergisi 1 Kasım - 8 Aralık tarihleri arasında Mac Art Gallery’de. (0212 343 85 40)
* Burçak Balamber’in “Metamorfoz” isimli sergisi 2 - 26 Kasım tarihleri arasında Galeri Merkür’de. (0 212 231 69 87)
* Suretin Sireti: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu’ndan Bir Seçki isimli sergi 2 Kasım - 31 Aralık tarihleri arasında Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)
* Ilgın Seymen ’in “Mutluluğun Mini Marketi” isimli sergisi 2 Kasım - 15 Aralık tarihleri arasında Art ON’da. (0 2122591543)
* Nejat Satı’nın “DRUGSTORE” isimli sergisi 2 Kasım - 15 Aralık tarihleri arasında Art ON’da. (0 2122591543
* Tuncay Takmaz’ın iki ayrı sergisi 2 - 27 Kasım tarihleri arasında Kent Sanat Galerisi ve Niş İstanbul’da. (0212 225 67 15, 0212 232 88 48)
* Eren Eyüboğlu’nun Retrospektif Sergisi 4 Kasım - 17 Aralık tarihleri arasında İş Sanat Kibele Galerisi’nde. (0 212 438 63 50)
* Ergin İnan - Emiel Hoorne - Enk De Kramer’in sergisi 5 Kasım – 13 Aralık tarihleri arasında Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 327 00 12)
* Sabrina Fresko’nun Takılabilir Heykeller Sergisi 31 Ekim’e kadar Galeri Merkür’de. (0212 231 69 87)
* Cumhuriyet Bayramı Karma Resim Sergisi 31 Ekim’e kadar Levent Tenis Kulübü Sanat Galerisi’nde.
* Ekin Onat von Merhart’ın “Gerçek Masallar” isimli sergisi 31 Ekim’e kadar Niş Art Gallery’de. (0212 232 88 48)
* Thérèse ve Gérard VALCK’ın “Güneydoğu Anadolu’ya Bakış” isimli fotoğraf sergisi 31 Ekim’e kadar Atatürk Kitaplığı sergi salonunda. (0212 249 95 65)
* “Filateli’de İletişim” sergisi 31 Ekim tarihleri arasında İstanbul Taksim’deki Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde. (0 212 245 78 32)
* Hakan Cingöz’ün sergisi 1 Kasım’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)
* Doç. Emel Şölenay’ın seramik sergisi 1 Kasım’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)
* Ruzin Gerçin’in sergisi 2 Kasım’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)
* Memduh Kuzay’ın “Parmak İzleri” sergisi 2 Kasım’a kadar Artium Art Gallery’de. (0212 227 75 93)
* Malik Aksel’in sergisi 2 Kasım’a kadar Taksim Sanat Galerisi’nde. (0212 2452068)
* Seren Ceren Asyalı’nın “Eylül Çocukları” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar Beşiktaş Sanat Galerisi’nde. (0 212 249 48 92)
* Emel Şölenay’ın “Metalik Işıltılar” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)
* 100 Genç Yüz Karma Sergisi 4 Kasım’a kadar International Art Center’da. (0 216 495 46 46)
* Ferit Kuyaş’ın “City of Ambition” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Elipsis Galeri’de. (0 212 249 48 92)
* Huri Kiriş’in “Fıstık Ezmesi” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Mabeyn Galeri’de. (0 212 261 60 60)
* Saim Dursun’un “Paletimden Yansıyanlar” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)
* Gülhan’ın “Gök Kafesler” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 292 82 55)
* Bedri Rahmi Eyüboğlu 100. Yıl Sergisi 4 Kasım’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 542 50 87)
* Candan Karan’ın “Seçkiler” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)
* Mine Ternar’ın “gezenodak” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Artisan’da. (0212 247 90 81)
* Taner Alakuş ve Öğrencileri’nin minyatür sergisi 4 Kasım’a kadar Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)
* Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 5 Kasım’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)
* Nadide Acar Karaca’nın “Aslı Gibidir” adlı sergisi 5 Kasım’a kadar The Marmara Pera’da. (0 212 292 00 38)
* Enver Güner’in sergisi 5 Kasım’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde. (0212 252 00 47)
* Anadolu Sanatçılar Derneği’nin 49. sergisi 8 Kasım’a kadar İstanbul - Kartal’da. (0216 5170896)
* Disiplinlerarası Karma Sergi 9 Kasım’a kadar Karma Sanat Merkezi’nde. (0216 336 75 55)
* “Görsel Kayıt: Le Corbusier Yapıtdökümüne Bir Bakış sergisi 10 Kasım’a kadar santralistanbul’da. (0 212 292 13 13)
* U L T R A M ÉM O I R E #4 isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (02123938111)
* 28. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi 19 Ekim - 11 Kasım tarihleri arasında Galeri Işık’ta. (0 212 233 12 03)
* Birbirinden isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)
* Yavuz Tanyeli’nin “Şükür Çağı” isimli sergisi 11 Kasım’a kadar ALANistanbul’da. (0212 252 94 53)
* Özlem Akgündüz’ün “Yakın Çekim” isimli sergisi 11 Kasım’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.
* Lewis Baltz’ın “Teknoloji Mekânları” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)
* Gülay Yaşayanlar’ın “Once Again Once More” isimli sergisi 12 Kasıma kadar Merkür’de. (0 212 231 69 87)
* Fevzi Karakoç’un “Köprü” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Gallery Linart. (0 212 281 12 00)
* Dilek Bulutlar’ın sergisi 12 Kasım’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
* Devabil Kara’nın “Dilin Söyleyemedikleri M-25” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Espas’ta. (02122277017)
* Can Büyükmehmet’in sergisi 12 Kasım’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0212 241 65 35)
* Nasan Tur’un “Kapital” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)
* Yastık Altı isimli karma sergi 12 Kasım’a kadar Arte İstanbul Sanat Merkezi’nde. (0 212 292 8045)
* Mehmet Yılmaz’ın “Sakıncalı Çünkü Edepsiz” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)
* 12. İstanbul Bienali 13 Kasım’a kadar Antrepo 3 ve 5’te.
* Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz’ın Aktif Strüktürler v1.1: Akustik Formasyon / İstiklal Caddesi isimli enstalasyon sergisi 13 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00)
* Bilinmeyen Bir Cisim Yaklaşıyor isimli sergi 13 Kasım’a kadar Piha Kolektif Sanat Galerisi’nde. (0216 337 15 13)
* Tanju Demirci’nin resim sergisi 13 Kasım’a kadar MSGSÜ Tophane-i âmire Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 293 37 60)
* Ebru Alpagut’un “Bir Sırrım Var” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar C.A.M Galeri’de. (02122457975)
* Gürsel Soyel’in “İz” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar artgalerim’de. (0212 265 10 34)
* Kamil Fırat’ın “Taş Yüzler” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Galeri G Art’ta. (0212 296 08 76)
* Görsel Kayıt: Le Corbusier Yapıtdökümüne Bir Bakış isimli sergi 13 Kasım’a kadar santralistanbul’da. (0212 292 13 13)
* Gülçin Aksoy, Atıl Kunst, Annegret Bleisteiner, Klaus vom Bruch, Carlotta Brunetti, Department für öffentliche Erscheinungen, Deniz Gül, Julia Lohmann, Suat Öğüt, Hülya Özdemir, Susanne Pittroff, Michaela Rotsch, Robert Stumpf, Yeni Anıt’ın “Şehir Ölçeği” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04 )
* İstanbul’la Bakmak fotoğraf sergisi 15 Kasım’a kadar Fotoğrafevi’nde. (0212 284 63 63)
* Ayfer Kalsın’ın “Revân” adlı yeni kişisel sergisi 15 Kasım’a kadar Arnavutköy Art Gallery’de. (0 212 2570667)
* Kutluğ Ataman’ın “Mezopotamya Dramaturjileri” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)
* Veli Sapaz’ın sergisi 17 Kasım’a kadar Seven Sanat Galerisi’nde. (0216 3455616)
* Serkan Yüksel’in “Dilbilgisi” isimli sergisi 18 Kasım’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)
* Gencay Kasapcı’nın resim sergisi 18 Kasım’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)
* Abdullah Kasapcı’nın takı sergisi 18 Kasım’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)
* Gogi Mikeladze’nin sergisi 19 Kasım’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)
* Çiğdem Erbil’in “Renklerin Söylemi” isimli sergisi 19 Kasım’a kadar Galeri/miz’de. (0212 241 76 66)
* Kadir Akorak’ın “Bosperal Resimler II” isimli sergisi 19 Kasım’a kadar Ekavart Galeri’de. (0212 252 81 31)
* Beden Farklılıkları isimli karma resim sergisi 19 Kasım’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
* Mehmet Kutlu’nun “Yeni Hikâyeler” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)
* Ragıp Basmazölmez’in “Eşik” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Daire Sanat’ta. (0212 252 52 59)
* Bilgi Dizisi 3 / Bellek sergisi 20 Kasım’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)
* Mehmet Güler’in sergisi 23 Kasım’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)
* Süleyman Saim Tekcan’ın 50. Sanat Yılı Retrospektifi sergisi 25 Kasım’a kadar Beşiktaş Çağdaş, Mustafa Kemal Merkezi’nde. (212 35193 90)
* Cervantes’in Sol Eli isimli sergi 25 Kasım’a kadar Karşı Sanat Galerisi’nde. (0 212 292 65 36)
* devinimsizlikte devinim (yaratıcı siyaset) isimli sergi 26 Kasım’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)
* Osman Kehri’nin suluboya resim sergisi 26 Kasım’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde (0216 368 2679)
* Fiktion Okzident isimli sergi 26 Kasım’a kadar MSGSÜ Tophane-i âmire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.(0 212 281 12 00)
* Tomur Atagök’ün “Doğanın Çağrısı” isimli sergisi 26 Kasıma kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)
* Son Kwang-Bae’nin “Kum saati gibi tersyüz olmanın tam vakti…” isimli sergisi 27 Kasım’a kadar Galeri İlayda’da. (0 212 227 92 92)
* No More Luggage isimli sergi 28 Kasım’a kadar Tophane-i âmire Kültür Merkezi Sarnıç Galerileri ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Osman Hamdi Bey Salonu’nda. (0212 278 03 07)
* Aydın Erkmen’in illüstrasyon sergisi 30 Kasım’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde. (0216 338 98 37)
* Tomur Atagök’ün “Doğanın Çağrısı” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)
* Enk De Kramer’in gravür sergisi 30 Kasım’a kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)
* Rüçhan Şahinoğlu’nun “dışarda” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri Apel’de. (0 212 292 72 36)
* Seyhun Topuz’un “Düğümler” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
* İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)
* Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)
* Ice Station Antarcticae isimli sergisi 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)
* Osman Hamdi Bey ve Amerikalılar: Arkeoloji, Diplomasi, Sanat sergisi 8 Ocak’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)
* İklim Değişikliği Sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar Santralistanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)
* Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)
* Sabrina Fresko’nun sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)
* Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)
* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)
İZMİR
* İş Bankası İzmir Sanat Galerisi’nde, 3 Aralık’a dek karikatür ve grafik sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun eserlerini ağırlayacak.
* Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde, 12 Kasım’a dek Yusuf Tuvi ve Birol Üzmez’in “Basmane Oteller Sokağı” konulu fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak.
* Alsancak’taki Art Shop Sanat Galerisi’nde Cavit Atmaca’nın “İçimden Geldiği Gibi’’ adlı nü sergisiyle Anar Eyni’nin “Sen Yalnız Değilsin” adlı heykel sergisi, 13 Kasım’a dek izlenimde.
* İstanbul Modern Sanatlar Müzesi Derneği’nin gelenekselleşen Ekim Geçidi Sergisi, 19 Kasım’a dek Atatürk Kültür Merkezi’nde.
ADANA
* Küratörlüğünü Muzaffer Tire’nin yaptığı, ‘88. Yılında Cumhuriyet Sanatçıları-2’ sergisi Galeri Altan’da sürüyor. Sergi 19 Kasım tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık olacak. (0322 4593458)
ANKARA
* Güz Karması - resim - bugün sona eriyor - Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)
* Zahide Yükseler - resim - 5 Kasım’a dek - Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)
* Işıl Özışık - resim - 5 Kasım’a dek - Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)
* Mehmet Koyunoğlu - gravür, resim - 12 Kasım’a dek - Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)
* Mine Çini - resim - 12 Kasım’a dek - Altanay Sanat Evi’nde. (0 312 468 30 76)
* Panamarenko - fotoğraf, resim - 12 Kasım’a dek - Galeri Artist Ankara’da. (0 312 311 93 63)
* Mehmet Örs - resim - 25 Kasım’a dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)
* SAKÜDER Renkler ve Çizgiler Buluşuyor - resim - 3 Aralık’a dek - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

MÜZİK
İSTANBUL
* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de piyanoda Meral Güneyman’la “İspanyol Rapsodisi” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)
* ‘Salon’da bugün ve yarın saat 21.30’da “Swallow Quintet & Carla Bley”, çarşamba ve perşembe günü saat 21.30’da “Fourplay” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
* ‘İKÜ Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde yarın saat 20.00’de “Erol Erdinç Caz Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 498 41 41)
* ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “AC/DC Tribute Band: Hells / Bells” ve saat 23.00’te “Rock Party hosted by Mabbas”, çarşamba günü saat 22.30’da “Plaid”, perşembe günü saat 21.30’da “Büyük Ev Ablukada”, cuma günü saat 22.00’de “Oldies But Goldies- 3D Party” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde yarın saat 22.30’da “Aklan Akdağ”, çarşamba günü saat 22.30’da “Hediye Güven”, perşembe günü saat 22.30’da “Doa Band”, cuma günü saat 22.30’da “Mirkelam” ve cumartesi günü saat 23.59’da “Soul Stuff” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)
* ‘Aya İrini Müzesi’nde “3. Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri” kapsamında çarşamba günü saat 20.00’de “Zakir Hussain & Masters of Percussion” konseri izlenebilir. (0 212 522 17 50)
* ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 22.00’de “Cem Adrian”, perşembe günü saat 21.30’da “Nu Park”, cuma günü saat 22.30’da “İstanbul Arabesque Project”, cumartesi günü saat 23.00’te “Sattas” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda çarşamba günü saat 20.00’de “Söz Saz İstanbul”, perşembe günü saat 20.00’de “Canizares: Flamenkonun Dâhi Gitar Virtüözü”, cuma günü saat 20.00’de “İBB Kent Orkestrası - Solist: Dünya Kızılçay” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
* ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de “Hüsnü Şenlendirici Ensemble”, perşembe günü saat 22.30’da “Emre Altuğ”, cuma günü saat 22.00’de “Yüksek Sadakat”, cumartesi günü saat 22.00’de “Yaşar”, pazar günü saat 23.00’te “Soner Sarıkabadayı” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 20.00’de “Sonny Rollins” izlenebilir. (0 212 316 10 83)
* ‘Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da çarşamba günü saat 21.30’da “Elvis Costello” konseri izlenebilir. (0 212 286 66 86)
* ‘B. Ü. Albert Long Hall’da çarşamba günü “Müzik Dünyamızın Uzmanları” konseri izlenebilir. (0 212 359 58 00)
* ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü saat 20.00’de “Artis Trio With Efdal Altun & Olgu Kızılay”, cuma günü saat 21.30’da “Mutant”, cumartesi günü saat 21.30’da “Nova Muzak Series: Murcof” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
* ‘Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde pazar günü saat 16.00’da “Carmine Appice” konseri izlenebilir. (0 212 293 12 70)
ADANA
* Akbank Caz Festivali-21 kapsamındaki, ‘Kampüste Caz’ etkinliği bugün Çukurova Üniversitesi’nde gerçekleşecek. Caz ustalarından Alp Ersönmez’in solist olacağı caz konseri 20.00’de başlayacak. (0322 3386264)

TİYATRO
* Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Profesyonel” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Yanık”, Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Aşkın Sıradanlığı”, Beyoğlu Küçük Sahne’de “Vahşet Tanrısı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Sidikli Kasabası”, Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Anita’nın Aşkı ya da Antigone New York’ta” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Bedensiz Kadın” salı, çarşamba 20.00. (0 212 292 39 00)
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Mutfak Söyleşileri”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Arzunun Onda Dokuzu (Dokuz Kadın)”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Sevgili Doktor”, Ümraniye Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey”, Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “Çığ”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Kadınlar, Savaş, Komedi” çarşamba, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. (0 212 455 39 00)
* Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Tersine Dünya” perşembe 20.30, “Külhanbeyli Müzikali” cuma, cumartesi 20.30, çocuk oyunu “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Medeni Hali Kadın” salı, çarşamba 20.30 (0 212 661 38 94)
* Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” cuma 20.00, “İşsizler Cennete Gider” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)
* Dostlar Tiyatrosu ’nun “Kerem Gibi” oyunu Kadıköy Halk Eğitim Merkezi salı 20.00. (0 212 252 59 35)
* Kenter Tiyatrosu’nun “Zorla Güzellik” oyunu perşembe 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi, cuma 20.30 Kenter Tiyatrosu. (0 212 246 35 89)
* Oyun Atölyesi’nde Tiyatroadam “Generaller, Savaş ve Barbekü” bugün 20.30, Merve Engin “Kıyıya Oturmanın Böylesi” salı 20.30, Oyun Atölyesi “Testosteron” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
* Kumbaracı50’de Altıdan Sonra Tiyatro “Öldün Duydun mu?” bugün 20.30, Radyo Oyunları / Sahne Okuması Altıdan Sonra Tiyatro “İran’dan Sesler” salı 20.30, Actors Without Borders İstanbul “Kebap” çarşamba 20.30, Tiyatro Nar “Bay ve Beyan Makbet” perşembe 20.30, Tiyatro BeReZe “Hikâyeden Memurlar” cuma 20.30. (0 212 243 50 51)
* Beyoğlu İkincikat’ta “Bulanık” bugün ve yarın, “Yalnız Batı” çarşamba, “Yok Oğlum, Biz Evdeyiz” perşembe (0 212 292 32 47)
* Dot’ta DOT’un yeni oyunu Öksüzler Dotmarsta Salonu’nda perşembe, cuma, cumartesi 21.00, pazar 17.00 (0 212 232 44 40)
* Mekân Artı’da Tiyatro Artı “Ölüm ve Kız” cumartesi 20.30. (0 212 224 57 56)
ADANA
* Adana Devlet Tiyatrosu sahnesi bu kez Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncularının. Ankara DT oyuncuları, Nâzım Hikmet’in eserinden Nihat Asyalı’nın düzenlediği, Cem İdiz’in besteleyip Rüştü Asyalı’nın yönettiği “Memleketimden İnsan Manzaraları” adlı oyunu yarından itibaren hafta içi her gün 20.00’da sahneleyecek. Bu arada Adana Devlet Tiyatrosu oyuncuları, Emmanuelle Marie’nin, ‘Beyaz’ adlı oyununu Fuaye Sahne’de çarşamba, perşembe ve cuma günleri 16.00’da yineleyecek. (0322 3523355)
ANKARA
* Büyük Tiyatro’da, ‘Kerbela’ 4 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 324 22 10)
* Küçük Tiyatro’da, ‘Suskunlar Kapısı/Konya DT’ 1, 2, 3 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)
* Oda Tiyatrosu’nda, ‘Krem Karamel’ 1-5 Kasım tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)
* Şinasi Sahnesi’nde, ‘Haydi Karına Koş’ 1, 2, 3 ve 4 Kasım’da saat 20.00’de, 5 Kasım’da saat 15.00 ve 20.00’de. (0 312 467 17 44)
* Akün Sahnesi’nde, ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ 1, 2, 3, 4 Kasım’da saat 20.00’de, 5 Kasım’da saat 15.00’te. (0 312 427 19 71)
* İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, ‘Orkestra’ 5 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)
* Stüdyo Sahne’de, ‘Üç Yönetmen Üç Oyun’ 1 ve 4 Kasım’da saat 20.00’de, (0 312 397 30 24)
* Altındağ Tiyatrosu’nda, ‘Bir Şehnaz Oyun’ 1-5 Kasım tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)
* Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Zübük” 11 Kasım’da saat 20.00’de, 12 Kasım’da saat 18.30’da, 13 Kasım’da saat 18.30’da, 26 ve 27 Kasım’da saat 15.30’da, ‘Giderayak’ 25 Kasım’da saat 20.00’de, ‘Sihirli Parmaklar/çocuk oyunu’ 12, 13, 19, 20, 26, 27 Kasım’da saat 13.00’te. (0 312 417 76 76)

Cumhuriyet Kültür Haber
__________________
ellerin kına türküsü
dokunsam
iliklenir parmakların parmaklarıma
*emre gümüşdoğan
Alıntı ile Cevapla
  #50  
Alt 31-10-2011, 12:47
emre gümüşdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
emre gümüşdoğan emre gümüşdoğan isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Aug 2005
Nerden: Turkey
Mesajlar: 11.855
emre gümüşdoğan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

Haftanın Sanat Çizelgesi 31 Ekim - 7 Kasım

'Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi'nde bugün saat 20.00’de piyanoda Meral Güneyman'la 'İspanyol Rapsodisi' konseri izlenebilir.



İstanbul- SERGİ
* Arada Bir, Bir Arada isimli karma sergi 1 - 26 Kasım tarihleri arasında Ortaköy Kültür Merkezi’nde.
* Nasuh Peprek’in “Camdaki Düşler” isimli sergisi 1 - 10 Kasım tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Kozi Kültür Sanat Merkezi’nde.
* Burak Arıkan’ın “BURAK” isimli sergisi 1 Kasım - 13 Aralık tarihleri arasında Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)
* Orkide Akkoç Sabit’in “Tatlı Rüyalar” isimli sergisi 1 Kasım - 8 Aralık tarihleri arasında Mac Art Gallery’de. (0212 343 85 40)
* Burçak Balamber’in “Metamorfoz” isimli sergisi 2 - 26 Kasım tarihleri arasında Galeri Merkür’de. (0 212 231 69 87)
* Suretin Sireti: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu’ndan Bir Seçki isimli sergi 2 Kasım - 31 Aralık tarihleri arasında Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)
* Ilgın Seymen ’in “Mutluluğun Mini Marketi” isimli sergisi 2 Kasım - 15 Aralık tarihleri arasında Art ON’da. (0 2122591543)
* Nejat Satı’nın “DRUGSTORE” isimli sergisi 2 Kasım - 15 Aralık tarihleri arasında Art ON’da. (0 2122591543
* Tuncay Takmaz’ın iki ayrı sergisi 2 - 27 Kasım tarihleri arasında Kent Sanat Galerisi ve Niş İstanbul’da. (0212 225 67 15, 0212 232 88 48)
* Eren Eyüboğlu’nun Retrospektif Sergisi 4 Kasım - 17 Aralık tarihleri arasında İş Sanat Kibele Galerisi’nde. (0 212 438 63 50)
* Ergin İnan - Emiel Hoorne - Enk De Kramer’in sergisi 5 Kasım – 13 Aralık tarihleri arasında Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 327 00 12)
* Sabrina Fresko’nun Takılabilir Heykeller Sergisi 31 Ekim’e kadar Galeri Merkür’de. (0212 231 69 87)
* Cumhuriyet Bayramı Karma Resim Sergisi 31 Ekim’e kadar Levent Tenis Kulübü Sanat Galerisi’nde.
* Ekin Onat von Merhart’ın “Gerçek Masallar” isimli sergisi 31 Ekim’e kadar Niş Art Gallery’de. (0212 232 88 48)
* Thérèse ve Gérard VALCK’ın “Güneydoğu Anadolu’ya Bakış” isimli fotoğraf sergisi 31 Ekim’e kadar Atatürk Kitaplığı sergi salonunda. (0212 249 95 65)
* “Filateli’de İletişim” sergisi 31 Ekim tarihleri arasında İstanbul Taksim’deki Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde. (0 212 245 78 32)
* Hakan Cingöz’ün sergisi 1 Kasım’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)
* Doç. Emel Şölenay’ın seramik sergisi 1 Kasım’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)
* Ruzin Gerçin’in sergisi 2 Kasım’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)
* Memduh Kuzay’ın “Parmak İzleri” sergisi 2 Kasım’a kadar Artium Art Gallery’de. (0212 227 75 93)
* Malik Aksel’in sergisi 2 Kasım’a kadar Taksim Sanat Galerisi’nde. (0212 2452068)
* Seren Ceren Asyalı’nın “Eylül Çocukları” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar Beşiktaş Sanat Galerisi’nde. (0 212 249 48 92)
* Emel Şölenay’ın “Metalik Işıltılar” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)
* 100 Genç Yüz Karma Sergisi 4 Kasım’a kadar International Art Center’da. (0 216 495 46 46)
* Ferit Kuyaş’ın “City of Ambition” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Elipsis Galeri’de. (0 212 249 48 92)
* Huri Kiriş’in “Fıstık Ezmesi” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Mabeyn Galeri’de. (0 212 261 60 60)
* Saim Dursun’un “Paletimden Yansıyanlar” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)
* Gülhan’ın “Gök Kafesler” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 292 82 55)
* Bedri Rahmi Eyüboğlu 100. Yıl Sergisi 4 Kasım’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 542 50 87)
* Candan Karan’ın “Seçkiler” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)
* Mine Ternar’ın “gezenodak” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Artisan’da. (0212 247 90 81)
* Taner Alakuş ve Öğrencileri’nin minyatür sergisi 4 Kasım’a kadar Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)
* Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 5 Kasım’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)
* Nadide Acar Karaca’nın “Aslı Gibidir” adlı sergisi 5 Kasım’a kadar The Marmara Pera’da. (0 212 292 00 38)
* Enver Güner’in sergisi 5 Kasım’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde. (0212 252 00 47)
* Anadolu Sanatçılar Derneği’nin 49. sergisi 8 Kasım’a kadar İstanbul - Kartal’da. (0216 5170896)
* Disiplinlerarası Karma Sergi 9 Kasım’a kadar Karma Sanat Merkezi’nde. (0216 336 75 55)
* “Görsel Kayıt: Le Corbusier Yapıtdökümüne Bir Bakış sergisi 10 Kasım’a kadar santralistanbul’da. (0 212 292 13 13)
* U L T R A M ÉM O I R E #4 isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (02123938111)
* 28. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi 19 Ekim - 11 Kasım tarihleri arasında Galeri Işık’ta. (0 212 233 12 03)
* Birbirinden isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)
* Yavuz Tanyeli’nin “Şükür Çağı” isimli sergisi 11 Kasım’a kadar ALANistanbul’da. (0212 252 94 53)
* Özlem Akgündüz’ün “Yakın Çekim” isimli sergisi 11 Kasım’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.
* Lewis Baltz’ın “Teknoloji Mekânları” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)
* Gülay Yaşayanlar’ın “Once Again Once More” isimli sergisi 12 Kasıma kadar Merkür’de. (0 212 231 69 87)
* Fevzi Karakoç’un “Köprü” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Gallery Linart. (0 212 281 12 00)
* Dilek Bulutlar’ın sergisi 12 Kasım’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
* Devabil Kara’nın “Dilin Söyleyemedikleri M-25” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Espas’ta. (02122277017)
* Can Büyükmehmet’in sergisi 12 Kasım’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0212 241 65 35)
* Nasan Tur’un “Kapital” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)
* Yastık Altı isimli karma sergi 12 Kasım’a kadar Arte İstanbul Sanat Merkezi’nde. (0 212 292 8045)
* Mehmet Yılmaz’ın “Sakıncalı Çünkü Edepsiz” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)
* 12. İstanbul Bienali 13 Kasım’a kadar Antrepo 3 ve 5’te.
* Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz’ın Aktif Strüktürler v1.1: Akustik Formasyon / İstiklal Caddesi isimli enstalasyon sergisi 13 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00)
* Bilinmeyen Bir Cisim Yaklaşıyor isimli sergi 13 Kasım’a kadar Piha Kolektif Sanat Galerisi’nde. (0216 337 15 13)
* Tanju Demirci’nin resim sergisi 13 Kasım’a kadar MSGSÜ Tophane-i âmire Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 293 37 60)
* Ebru Alpagut’un “Bir Sırrım Var” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar C.A.M Galeri’de. (02122457975)
* Gürsel Soyel’in “İz” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar artgalerim’de. (0212 265 10 34)
* Kamil Fırat’ın “Taş Yüzler” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Galeri G Art’ta. (0212 296 08 76)
* Görsel Kayıt: Le Corbusier Yapıtdökümüne Bir Bakış isimli sergi 13 Kasım’a kadar santralistanbul’da. (0212 292 13 13)
* Gülçin Aksoy, Atıl Kunst, Annegret Bleisteiner, Klaus vom Bruch, Carlotta Brunetti, Department für öffentliche Erscheinungen, Deniz Gül, Julia Lohmann, Suat Öğüt, Hülya Özdemir, Susanne Pittroff, Michaela Rotsch, Robert Stumpf, Yeni Anıt’ın “Şehir Ölçeği” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04 )
* İstanbul’la Bakmak fotoğraf sergisi 15 Kasım’a kadar Fotoğrafevi’nde. (0212 284 63 63)
* Ayfer Kalsın’ın “Revân” adlı yeni kişisel sergisi 15 Kasım’a kadar Arnavutköy Art Gallery’de. (0 212 2570667)
* Kutluğ Ataman’ın “Mezopotamya Dramaturjileri” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)
* Veli Sapaz’ın sergisi 17 Kasım’a kadar Seven Sanat Galerisi’nde. (0216 3455616)
* Serkan Yüksel’in “Dilbilgisi” isimli sergisi 18 Kasım’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)
* Gencay Kasapcı’nın resim sergisi 18 Kasım’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)
* Abdullah Kasapcı’nın takı sergisi 18 Kasım’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)
* Gogi Mikeladze’nin sergisi 19 Kasım’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)
* Çiğdem Erbil’in “Renklerin Söylemi” isimli sergisi 19 Kasım’a kadar Galeri/miz’de. (0212 241 76 66)
* Kadir Akorak’ın “Bosperal Resimler II” isimli sergisi 19 Kasım’a kadar Ekavart Galeri’de. (0212 252 81 31)
* Beden Farklılıkları isimli karma resim sergisi 19 Kasım’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
* Mehmet Kutlu’nun “Yeni Hikâyeler” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)
* Ragıp Basmazölmez’in “Eşik” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Daire Sanat’ta. (0212 252 52 59)
* Bilgi Dizisi 3 / Bellek sergisi 20 Kasım’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)
* Mehmet Güler’in sergisi 23 Kasım’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)
* Süleyman Saim Tekcan’ın 50. Sanat Yılı Retrospektifi sergisi 25 Kasım’a kadar Beşiktaş Çağdaş, Mustafa Kemal Merkezi’nde. (212 35193 90)
* Cervantes’in Sol Eli isimli sergi 25 Kasım’a kadar Karşı Sanat Galerisi’nde. (0 212 292 65 36)
* devinimsizlikte devinim (yaratıcı siyaset) isimli sergi 26 Kasım’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)
* Osman Kehri’nin suluboya resim sergisi 26 Kasım’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde (0216 368 2679)
* Fiktion Okzident isimli sergi 26 Kasım’a kadar MSGSÜ Tophane-i âmire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.(0 212 281 12 00)
* Tomur Atagök’ün “Doğanın Çağrısı” isimli sergisi 26 Kasıma kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)
* Son Kwang-Bae’nin “Kum saati gibi tersyüz olmanın tam vakti…” isimli sergisi 27 Kasım’a kadar Galeri İlayda’da. (0 212 227 92 92)
* No More Luggage isimli sergi 28 Kasım’a kadar Tophane-i âmire Kültür Merkezi Sarnıç Galerileri ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Osman Hamdi Bey Salonu’nda. (0212 278 03 07)
* Aydın Erkmen’in illüstrasyon sergisi 30 Kasım’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde. (0216 338 98 37)
* Tomur Atagök’ün “Doğanın Çağrısı” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)
* Enk De Kramer’in gravür sergisi 30 Kasım’a kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)
* Rüçhan Şahinoğlu’nun “dışarda” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri Apel’de. (0 212 292 72 36)
* Seyhun Topuz’un “Düğümler” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
* İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)
* Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)
* Ice Station Antarcticae isimli sergisi 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)
* Osman Hamdi Bey ve Amerikalılar: Arkeoloji, Diplomasi, Sanat sergisi 8 Ocak’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)
* İklim Değişikliği Sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar Santralistanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)
* Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)
* Sabrina Fresko’nun sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)
* Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)
* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)
İZMİR
* İş Bankası İzmir Sanat Galerisi’nde, 3 Aralık’a dek karikatür ve grafik sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun eserlerini ağırlayacak.
* Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde, 12 Kasım’a dek Yusuf Tuvi ve Birol Üzmez’in “Basmane Oteller Sokağı” konulu fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak.
* Alsancak’taki Art Shop Sanat Galerisi’nde Cavit Atmaca’nın “İçimden Geldiği Gibi’’ adlı nü sergisiyle Anar Eyni’nin “Sen Yalnız Değilsin” adlı heykel sergisi, 13 Kasım’a dek izlenimde.
* İstanbul Modern Sanatlar Müzesi Derneği’nin gelenekselleşen Ekim Geçidi Sergisi, 19 Kasım’a dek Atatürk Kültür Merkezi’nde.
ADANA
* Küratörlüğünü Muzaffer Tire’nin yaptığı, ‘88. Yılında Cumhuriyet Sanatçıları-2’ sergisi Galeri Altan’da sürüyor. Sergi 19 Kasım tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık olacak. (0322 4593458)
ANKARA
* Güz Karması - resim - bugün sona eriyor - Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)
* Zahide Yükseler - resim - 5 Kasım’a dek - Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)
* Işıl Özışık - resim - 5 Kasım’a dek - Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)
* Mehmet Koyunoğlu - gravür, resim - 12 Kasım’a dek - Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)
* Mine Çini - resim - 12 Kasım’a dek - Altanay Sanat Evi’nde. (0 312 468 30 76)
* Panamarenko - fotoğraf, resim - 12 Kasım’a dek - Galeri Artist Ankara’da. (0 312 311 93 63)
* Mehmet Örs - resim - 25 Kasım’a dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)
* SAKÜDER Renkler ve Çizgiler Buluşuyor - resim - 3 Aralık’a dek - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

MÜZİK
İSTANBUL
* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de piyanoda Meral Güneyman’la “İspanyol Rapsodisi” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)
* ‘Salon’da bugün ve yarın saat 21.30’da “Swallow Quintet & Carla Bley”, çarşamba ve perşembe günü saat 21.30’da “Fourplay” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
* ‘İKÜ Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde yarın saat 20.00’de “Erol Erdinç Caz Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 498 41 41)
* ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “AC/DC Tribute Band: Hells / Bells” ve saat 23.00’te “Rock Party hosted by Mabbas”, çarşamba günü saat 22.30’da “Plaid”, perşembe günü saat 21.30’da “Büyük Ev Ablukada”, cuma günü saat 22.00’de “Oldies But Goldies- 3D Party” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde yarın saat 22.30’da “Aklan Akdağ”, çarşamba günü saat 22.30’da “Hediye Güven”, perşembe günü saat 22.30’da “Doa Band”, cuma günü saat 22.30’da “Mirkelam” ve cumartesi günü saat 23.59’da “Soul Stuff” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)
* ‘Aya İrini Müzesi’nde “3. Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri” kapsamında çarşamba günü saat 20.00’de “Zakir Hussain & Masters of Percussion” konseri izlenebilir. (0 212 522 17 50)
* ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 22.00’de “Cem Adrian”, perşembe günü saat 21.30’da “Nu Park”, cuma günü saat 22.30’da “İstanbul Arabesque Project”, cumartesi günü saat 23.00’te “Sattas” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda çarşamba günü saat 20.00’de “Söz Saz İstanbul”, perşembe günü saat 20.00’de “Canizares: Flamenkonun Dâhi Gitar Virtüözü”, cuma günü saat 20.00’de “İBB Kent Orkestrası - Solist: Dünya Kızılçay” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
* ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de “Hüsnü Şenlendirici Ensemble”, perşembe günü saat 22.30’da “Emre Altuğ”, cuma günü saat 22.00’de “Yüksek Sadakat”, cumartesi günü saat 22.00’de “Yaşar”, pazar günü saat 23.00’te “Soner Sarıkabadayı” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 20.00’de “Sonny Rollins” izlenebilir. (0 212 316 10 83)
* ‘Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da çarşamba günü saat 21.30’da “Elvis Costello” konseri izlenebilir. (0 212 286 66 86)
* ‘B. Ü. Albert Long Hall’da çarşamba günü “Müzik Dünyamızın Uzmanları” konseri izlenebilir. (0 212 359 58 00)
* ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü saat 20.00’de “Artis Trio With Efdal Altun & Olgu Kızılay”, cuma günü saat 21.30’da “Mutant”, cumartesi günü saat 21.30’da “Nova Muzak Series: Murcof” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
* ‘Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde pazar günü saat 16.00’da “Carmine Appice” konseri izlenebilir. (0 212 293 12 70)
ADANA
* Akbank Caz Festivali-21 kapsamındaki, ‘Kampüste Caz’ etkinliği bugün Çukurova Üniversitesi’nde gerçekleşecek. Caz ustalarından Alp Ersönmez’in solist olacağı caz konseri 20.00’de başlayacak. (0322 3386264)

TİYATRO
* Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Profesyonel” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Yanık”, Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Aşkın Sıradanlığı”, Beyoğlu Küçük Sahne’de “Vahşet Tanrısı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Sidikli Kasabası”, Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Anita’nın Aşkı ya da Antigone New York’ta” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Bedensiz Kadın” salı, çarşamba 20.00. (0 212 292 39 00)
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Mutfak Söyleşileri”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Arzunun Onda Dokuzu (Dokuz Kadın)”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Sevgili Doktor”, Ümraniye Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey”, Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “Çığ”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Kadınlar, Savaş, Komedi” çarşamba, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. (0 212 455 39 00)
* Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Tersine Dünya” perşembe 20.30, “Külhanbeyli Müzikali” cuma, cumartesi 20.30, çocuk oyunu “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Medeni Hali Kadın” salı, çarşamba 20.30 (0 212 661 38 94)
* Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” cuma 20.00, “İşsizler Cennete Gider” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)
* Dostlar Tiyatrosu ’nun “Kerem Gibi” oyunu Kadıköy Halk Eğitim Merkezi salı 20.00. (0 212 252 59 35)
* Kenter Tiyatrosu’nun “Zorla Güzellik” oyunu perşembe 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi, cuma 20.30 Kenter Tiyatrosu. (0 212 246 35 89)
* Oyun Atölyesi’nde Tiyatroadam “Generaller, Savaş ve Barbekü” bugün 20.30, Merve Engin “Kıyıya Oturmanın Böylesi” salı 20.30, Oyun Atölyesi “Testosteron” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
* Kumbaracı50’de Altıdan Sonra Tiyatro “Öldün Duydun mu?” bugün 20.30, Radyo Oyunları / Sahne Okuması Altıdan Sonra Tiyatro “İran’dan Sesler” salı 20.30, Actors Without Borders İstanbul “Kebap” çarşamba 20.30, Tiyatro Nar “Bay ve Beyan Makbet” perşembe 20.30, Tiyatro BeReZe “Hikâyeden Memurlar” cuma 20.30. (0 212 243 50 51)
* Beyoğlu İkincikat’ta “Bulanık” bugün ve yarın, “Yalnız Batı” çarşamba, “Yok Oğlum, Biz Evdeyiz” perşembe (0 212 292 32 47)
* Dot’ta DOT’un yeni oyunu Öksüzler Dotmarsta Salonu’nda perşembe, cuma, cumartesi 21.00, pazar 17.00 (0 212 232 44 40)
* Mekân Artı’da Tiyatro Artı “Ölüm ve Kız” cumartesi 20.30. (0 212 224 57 56)
ADANA
* Adana Devlet Tiyatrosu sahnesi bu kez Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncularının. Ankara DT oyuncuları, Nâzım Hikmet’in eserinden Nihat Asyalı’nın düzenlediği, Cem İdiz’in besteleyip Rüştü Asyalı’nın yönettiği “Memleketimden İnsan Manzaraları” adlı oyunu yarından itibaren hafta içi her gün 20.00’da sahneleyecek. Bu arada Adana Devlet Tiyatrosu oyuncuları, Emmanuelle Marie’nin, ‘Beyaz’ adlı oyununu Fuaye Sahne’de çarşamba, perşembe ve cuma günleri 16.00’da yineleyecek. (0322 3523355)
ANKARA
* Büyük Tiyatro’da, ‘Kerbela’ 4 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 324 22 10)
* Küçük Tiyatro’da, ‘Suskunlar Kapısı/Konya DT’ 1, 2, 3 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)
* Oda Tiyatrosu’nda, ‘Krem Karamel’ 1-5 Kasım tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)
* Şinasi Sahnesi’nde, ‘Haydi Karına Koş’ 1, 2, 3 ve 4 Kasım’da saat 20.00’de, 5 Kasım’da saat 15.00 ve 20.00’de. (0 312 467 17 44)
* Akün Sahnesi’nde, ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ 1, 2, 3, 4 Kasım’da saat 20.00’de, 5 Kasım’da saat 15.00’te. (0 312 427 19 71)
* İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, ‘Orkestra’ 5 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)
* Stüdyo Sahne’de, ‘Üç Yönetmen Üç Oyun’ 1 ve 4 Kasım’da saat 20.00’de, (0 312 397 30 24)
* Altındağ Tiyatrosu’nda, ‘Bir Şehnaz Oyun’ 1-5 Kasım tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)
* Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Zübük” 11 Kasım’da saat 20.00’de, 12 Kasım’da saat 18.30’da, 13 Kasım’da saat 18.30’da, 26 ve 27 Kasım’da saat 15.30’da, ‘Giderayak’ 25 Kasım’da saat 20.00’de, ‘Sihirli Parmaklar/çocuk oyunu’ 12, 13, 19, 20, 26, 27 Kasım’da saat 13.00’te. (0 312 417 76 76)

Cumhuriyet Kültür Haber
__________________
ellerin kına türküsü
dokunsam
iliklenir parmakların parmaklarıma
*emre gümüşdoğan
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıAçık

Gitmek istediğiniz klasörü seçiniz


şu Anki Saat: 04:36


Online Ziyaretçi: site statistics
Powered by vBulletin
Şiir Akademisi Forum