Şiir Akademisi - Ana Sayfa

Geri git   Şiir Akademisi Forum > YARIŞMALAR- ÖDÜLLER - ETKİNLİKLER - DUYURULAR > Kültür Sanat Edebiyat Haberleri

Cevapla
 
Seçenekler Stil
  #111  
Alt 01-04-2013, 12:18
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart

Haftanın Sanat Çizelgesi
1-7 Nisan

Nisan ayının ilk haftasında sanatseverleri oldukça yoğun bir etkinlik takvimi bekliyor.




SERGİ
İSTANBUL
* ArtBosphorus Çağdaş Sanat Fuarı 4 - 7 Nisan tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde.
* Elif Çelebi’nin “eşzamansız” isimli sergisi 2 Nisan - 25 Mayıs tarihleri arasında Maçka Sanat Galerisi’nde.
* Sevinç Altan ve Leman Sevda Darıcıoğlu’nun “Tuhaf” isimli sergisi 2 Nisan - 2 Mayıs tarihleri arasında 44A Sanat Galerisi’nde. ( 0212 233 33 80 )
* Betul Aydıner’in “Yaşam Çiçeği/Yaşayan Çiçek” isimli sergisi 2- 20 Nisan tarihleri arasında Galeri Oda’da.
* Yusuf Katipoğlu’nun “Selam Olsun Benden” isimli sergisi 2- 26 Nisan tarihleri arasında Galatea Art’ta.
* Cevdet Kocama*’ın “Yansımalar” isimli sergisi 3 - 17 Nisan tarihleri arasında Galeri Espas’ta. ( 0212 227 70 17 )
* Filiz Karsa*’ın sergisi 3 - 30 Nisan tarihleri arasında Hobi Sanat Galerisi’nde.( 0212 225 23 37 )
* Nurhan Altay’ın “Fantazi Demişken...” isimli sergisi 3 - 30 Nisan tarihleri arasında Teşvikiye Sanat Galerisi’nde.
* Abbas Akhava*’ın sergisi 3 Nisan - 11 Mayıs tarihleri arasında Galeri Mana’da.
* Metehan Özca*’ın sergisi 4 Nisan - 11 Mayıs tarihleri arasında Elipsis Gallery’de.
* Peter Zimmerman*’ın “Chrome” isimli sergisi 4 Nisan - 6 Mayıs tarihleri arasında Dirimart’ta.
* Fevzi Karakoç’un “Dünyanın görüldüğü yer” isimli sergisi 4 Nisan - 4 Mayıs tarihleri arasında Arte İstanbul’da.
* Elif Öner’in “Hikâyenin yarısını siz zaten biliyorsunuz” isimli sergisi 4 - 27 Nisan tarihleri arasında artSümer’de.
* Nurhan Altay’ın “Fantazi Ligi” isimli sergisi 4 - 30 Nisan tarihleri arasında Teşvikiye Sanat Galerisi’nde.
* Deniz Toroma*’ın “Kuşların Dansı+İstanbul” isimli sergisi 4 - 28 Nisan tarihleri arasında Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. ( 0 212 249 01 50 )
* Bahar Karma Sergisi 5 - 17 Nisan tarihleri arasında Bindallı Sanatevi’nde.
* Hale Tenger’in sergisi 5 Nisan - 4 Mayıs tarihleri arasında Galeri Nev’de. ( 0212 252 15 25 )
* Yurdaer Altıntaş, Ferit Özşen, Gürol Sözen, Evren Karayel Gökkaya, ’nın “Karma/Karışık” isimli sergisi 5 - 22 Nisan tarihleri arasında arnavutkoyartgallery’de.
* Hasan Pehleva*’ın “Eşit” isimli sergisi 5 - 30 Nisan tarihleri arasında MERKUR’de.
* Adelaide Di Nunzio’nun “Tanrılar ve Tanrıçalar” isimli sergisi 6-26 Nisan tarihleri arasında Galeri Artist Çukurcuma’da.
* Yıldız Şermet’in “Çizginin Tabiatı-II” isimli sergisi 6 Nisan - 11 Mayıs tarihleri arasında Galeri Apel’de. ( 0212 292 72 36 )
* Nazan Erkme*’in “Düşler ve Karabasanlar” isimli sergisi 6-26 Nisan tarihleri arasında Teşvikiye Akyol Sanat Galerisi’nde.
* Fahri Sümer’in sergisi 6-30 Nisan tarihleri arasında Almelek Sanat Galerisi’nde.
* Tülay Karavit’in sergisi 1 Nisan’a kadar Bakırköy Belediyesi Kent Müzesi ve Sanat Evi’nde.
* Tan Oral’ın “Memnuniyetsizler” isimli sergisi 1 Nisan’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.
* Nur Özalp’in sergisi 1 Nisan’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. ( 0212 2470899 )
* “Vadim o kadar yeşildi ki” isimli karma sergi 2 Nisan’a kadar Cennet Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonu’nda.
* Neriman Oyma*’ın “Masallardaki Şehir” isimli sergisi 2 Nisan’a kadar Pusula Sanat Evi’nde.
* Mustafa Ayataç’ın sergisi 3 Nisan’a kadar Galeri İdil’de. ( 0212 283 23 83 )
* Demet Yersel’in “Portre” sergisi 3 Nisan’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. ( 0216 418 38 06 )
* Doktorlara Saygı isimli sergi 4 Nisan’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. ( 0 216 363 12 80 )
* Şinasi Göktürkler’in “Hayvanlığından Eser Yok” isimli sergisi 4 Nisan’a kadar Bimisal Art&Design Gallery’de.
* DADA SİNEMA’sından örnekler isimli sergi 5 Nisan’a kadar Asfalt Art Gallery’de. ( 0 216 418 08 06 )
* Ersin Gürtel’in “Mesafe” isimli sergisi 5 Nisan’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. ( 0 212 2519163 )
* Heidi Specker, Susanne Brügger ve Thomas Demand’ın “Gerçek Mekân ve Kavramsal Mekân” isimli fotoğraf sergisi 6 Nisan’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. ( 0212 230 19 76 )
* Deniz Gökduma*’ın “Yabancı” isimli sergisi 6 Nisan’a kadar Art Suites Gallery’de.
n Birgi Aydı*’ın sergisi 6 Nisan’a kadar Yeminli Mali Müşavirler Odası Resim Galerisi’nde.
* Zümrüt Y. Radau’nun “Oeuvre” isimli sergisi 6 Nisan’a kadar Galeri/Miz’de. ( 0212 241 76 66 )
* Filiz Top’un sergisi 6 Nisan’a kadar OLCAYART’ta. ( 0216 411 17 13 )
* 100. yılında Kartpostallarla Balkan Savaşı sergisi 6 Nisan’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.
* İstanbul ve Çevresi Üzerine İki Yüzyıl Boyunca Haritacılık sergisi 6 Nisan’a kadar Dame de Sion Fransız Lisesi Galerisi’nde.
* Emre Tandırlı’nın “Mega Rüya” isimli sergisi 6 Nisan’a kadar Türker Art’ta. ( 0 (212) 296 53 25 )
* Erhan Özışıklı’nın “Şölen” isimli sergisi 6 Nisan’a kadar Galata’daki Poligon -The Shooting Gallery’de.
* Attila Durak, Faruk Akbaş, Gültekin Çizgen ve İzzet Keribar’ın fotoğraf sergisi 6 Nisan’a kadar Artisan’da. ( 0 212 247 90 81 )
* Mahir Güve*’in “yansımalar” isimli sergisi 6 Nisan’a kadar Mabeyn Galeri’de.
* Güzhan Müstecaplıoğlu’nun “Her Şey Helak Olur, Hiçlik, Varlık, Boşluk’da” isimli sergisi 6 Nisan’a kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde.
* Haset, Husumet, Rezalet isimli karma sergi 7 Nisan’a kadar ARTER’de. ( 0212 243 37 67 )
* “Düşler Sergisi” isimli karma sergi 7 Nisan’a kadar Avusturya Sen Jorj Hastanesi’nde.
* Fazilet Kendirci’nin “Doğal Yapay” isimli sergisi 7 Nisan’a kadar Galeri Binyıl’da. ( 0212 240 34 54 )
* Damla Özdemir’in “Yeni Vucut/Fresh Flesh” isimli sergisi 7 Nisan’a kadar Galeri Ilayda’da. ( 0 212 227 92 92 )
* Vitra Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar “Lütfen Rahatsız Etmeyin - Tatil Kavramı Üzerine Bir Sergi” 7 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de.
* Cynthia Madansky ve Angelika Brudniak’ın “1+8” isimli video yerleştirmesi 7 Nisan’a kadar SALT Galata’da. ( 0212 334 22 45 )
* Sibel Niksarlı’nın “İçimdeki Kıta, Afrika 2” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Rensanat Galerisi’nde.
* Canan Alimdar’ın “İki Dirhem Bir Çekirdek” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Nakkaş Sarnıç’ta. ( 0212 516 52 22 )
* İbrahim Odabaşı’nın “Cennet-i Hürremşah” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Cihangir Sanat Galerisi’nde.
* Ebülfez Ferecoğlu’nun “Sanat ATEŞle Oynuyor” isimli sergisi 10 Nisan’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (02122826965)
* Ozan Sağdıç’ın “Silüetler” isimli sergisi 12 Nisan’a kadar İFSAK Alt Kat Sergi Salonu’nda.
* Lale Zamanı- Vakt - i Ceraga* isimli sergi 12 Nisan’a kadar Dolmabahçe Sarayı Sanat Galerisi’nde.
* Kadın Sanatçılarisimli sergi 12 Nisan’a kadar Galeri Işık- Şile’de.
* Kezban Karakurt’un “Göze Göz Dişe Diş” isimli sergi 12 Nisan’a kadar Nergiz Sanatevi’nde.
* Fahamettin Akıngüç Özel Koleksiyon Desen Sergisi 12 Nisan’a kadar İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi’nde.
* Zamanın Yüzü isimli sergi 12 Nisan’a kadar Merhart Galeri’de. ( 0212 244 84 24 )
* Aslı Çavuşoğlu’nun “Üç Perdelik Cinayet” isimli sergisi 13 Nisan’a kadar Galeri NON’da.
* İlke Yılmaz’ın “Akılalmaz” isimli sergisi 13 Nisan’a kadar Sanatorium’da.
* Mehmet Özet’in sergisi 13 Nisan’a kadar İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. ( 0212 251 46 31 )
Choe U-Ram’ın “Anima” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar Borusan Contemporary Perili Köşk’te.
Ölüm ve Erkekisimli sergi 14 Nisan’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. ( 0212 244 94 99 )
Su İşisimli sergi 14 Nisan’a kadar Siemens Sanat’ta. ( 0212 293 82 33 )
Ahad Saadi’nin “Azarnegari” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar ART350’de. ( 0216 369 80 50 )
Ayşegül Sürek’in “Kendi İçinde” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar Artgalerim’de.
Emre Hüner’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Nesrin Esirtgen Collection Mekanında.
Karma Sergi15 Nisan’a kadar Galeri Eksen’de. ( 0212 219 08 50 )
Yükselen Türk Sanatçılar sergisi 16 Nisan’a kadar ARTNEXT Istanbul / Çağdaş Sanat Alanı’nda.
Yusuf Toprak ve Marek Brozozowski’nin sergisi 18 Nisan’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde.
Turan Aksoy’un “Bir Portre: Huzursuz” sergisi 19 Nisan’a kadar PiArtworks’de. ( 0212 293 71 03 )
Ahmet Fazıl Aksoy ve Işıl Özışık’ın sergisi 19 Nisan’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.
Selim Birsel’in “Adım Adım” isimli sergisi 20 Nisan’a kadar Egeran Galeri’de. ( 0 212 251 1 251 )
Metin Ünsal’ın “Varoluş Şifreleri” isimli sergisi 20 Nisan’a kadar Galeri Işık’ta.
Tom Corby ve Gavin Baily’nin “Kanıt” isimli sergisi 20 Nisan’a kadar Kasa Galeri’de.
Tanju-Işıl Özışık’ın sergisi 20 Nisan’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde.
Değişen Zamanların Mimarı Edoardo de Nari 1874 - 1954 isimli sergi 20 Nisan’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. ( 0212 334 09 00 )
Alev Ermiş Mavitan’ın sergisi 20 Nisan’a kadar Galeri Selvin’de. ( 0212 263 74 81 )
Nickolas Muray’ın “Bir Fotoğrafçının Portresi” isimli sergisi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
Duvar Resminden Korkuyorlar isimli sergi 21 Nisan’a kadar SALT Beyoğlu’nda. ( 0212 377 42 00 )
Çöl ve Deniz Arasında - Ürdün Ulusal Güzel Sanatlar Galerisi’nden Bir Seçki isimli sergi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrenci Sergisi isimli sergi 22 Nisan’a kadar Galeri Işık’ta.
Ferzan Genç Çuhadaroğlu’nun sergisi 25 Nisan’a kadar Tolga Eti SanatEvi’nde. ( 0216 368 26 79 )
Aslı Sungu’nun “Four Sermons to the Dead” isimli sergisi 25 Nisan’a kadar PiArtworks Tophane’de
Başkalarının Hayatı. Tekrar ve Hayatta Kalmaisimli karma sergi 27 Nisan’a kadar Akbank Sanat’ta.
Mehmet Güleryüz’ün “Göz Göre Göre” isimli sergisi 27 Nisan’a kadar The Empire Project’te. ( 0 212 292 59 68 )
Geçmişten Geleceğe İz Bırakan Türkan Şoray Fotoğrafları Sergisi 27 Nisan’a kadar Kale Outlet Center’da.
Berkay Buğdanoğlu’nun “Grigori” isimli sergisi 28 Nisan’a kadar Mixer’de.
Burcu Yağcıoğlu’nun “Fuzuli Canavarlar” isimli sergisi 28 Nisan’a kadar C.A.M Galeri / Akaretler’de. ( 0212 245 79 75 )
Prix Pictet: Güç isimli sergi 28 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de.
Türk Opera-Bale Tarihinin Duayen Dekoratörlerinden Tasarım Seçkilerikapsamında Türk Operasında Dekor Resimleri sergisi 30 Nisan’a kadar Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda.
Fatma Tülin’nin sergisi 30 Nisan’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde.
Mustafa Özel’in “İnsan, Kendi Hayatı” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde.
Yılmaz Zenger’in “İşlevden Soyuta” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar ARK Kültür’de. ( 0212 243 07 89 )
Fernando Botero, Enzo Fiore, Fabrizio Plessi ’nin sergisi 30 Nisan’a kadar AB Art Space’de.
Kim Yong Moon’un “Totemler Kapadokya’da” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Mimar Sinan Güzel SanatlarÜniversitesi Tophane-i Âmire Kültür ve Sanat Merkezi Sarnıç Galeriler’de.
İnci Ertuğ’un “Düşün Zamanı” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. ( 0212 252 05 35 )
Richard Smeets’in “Yüzleşmeler: Birey ve Hayat” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Rezan Has Müzesi’nde.
Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
Carole Sionnet ve Pier Gajewski’nin “Mavi Kent” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde.
El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. ( 0212 242 38 13 )
Emre Hüner’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. ( 0212 243 78 53 )
Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.
İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. ( 0212 369 66 00 )
Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.
Geçmiş ve Geleceksergisi İstanbul Modern’de.

ANKARA
İbrahim Kuzey - resim - 4 Nisan’a dek - Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. ( 0312 442 30 50 )
Nadire Özbek - resim - 5 Nisan’a dek - Kursart Sanat Galerisi’nde. ( 0312 475 44 99 )
İsmail Altınok - resim - 6 Nisan’a dek - İsmail Altınok Sanat Merkezi’nde. ( 0312 433 30 34 )
Abidin Dino 100 Yaşında - resim - 6 Nisan’a dek - Galeri Nev’de. ( 0312 437 93 90 )
Ehsan Ghanbarzadeh - resim - 7 Nisan’a dek - Peker Sanat’ta. ( 0312 439 30 03 )
Aydan Aksoy - heykel - 12 Nisan’a dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. ( 0312 584 40 35 )
Atlas Sergileri 2: Baskı Resimler - resim - 12 Nisan’a dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. ( 0312 468 59 04 )
Aydan Aksoy - heykel - 12 Nisan’a dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. ( 0312 466 05 40 )
Mine-İlhan Temizsoy - kumaş tablolar - 12 Nisan’a dek - Ankara Resim Heykel Müzesi’nde. ( 0312 482 61 63 )
Müfit Karzek - resim - 13 Nisan’a dek - Galeri Sanatyapım’da. ( 0312 222 19 06 )
Sevim Öztürk - çağdaş minyatür - 13 Nisan’a dek - Büyülü Fırça Sanat Galerisi’nde. ( 0312 322 79 03 )
Yunis Özdem & Okan Sabuncular & Zekiye Büyükdağ - heykel - 13 Nisan’a dek - Helikon Sanat Galerisi’nde. ( 0312 441 78 01 )
Filiz Ural - resim - 15 Nisan’a dek - Doku Sanat Galerisi’nde. ( 0312 439 78 80 )
Baran Kamiloğlu - resim - 18 Nisan’a dek - Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. ( 0312 285 89 98 )
Nevin Ulutürk - resim - 19 Nisan’a dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. ( 0312 584 40 35 )
Muhittin Selamet - resim - 20 Nisan’a dek - Gözde Sanat Galerisi’nde. ( 0312 442 11 31 )
Zeki Serbest - resim - 20 Nisan’a dek - Sevgi Sanat Galerisi’nde. ( 0312 441 26 34 )
Ezequiel Barakat - resim - 22 Nisan’a dek - Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. ( 0312 433 12 35 )
Şeref Bigalı- resim - 5-22 Nisan tarihleri arasında - Fırça Sanat Galerisi’nde. ( 0312 438 60 08 )

İZMİR
naşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğretim üyesi Umur Türker’in “Zaman Bir Sürpriz mi?” adlı resim sergisi, Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde açıldı. Türker çalışmalarında geçmiş zaman, bugün, yarın gibi kavramları doğa ve insan ilişkileri üzerinden sorguluyor. Yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda kişisel ve karma sergiye katılan, resimleri ödüllerle taçlandırılan, özel ve kamu koleksiyonlarında çalışmaları bulunan Türker’in sergisi, 4 Mayıs’a kadar açık kalacak.
nurdışında yaşayan ve Türkiye’ye girme yasağı olan ressam Muzaffer Oruçoğlu’nun “Antagonizma” adlı sergisi, Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür Merkezi’de açıldı. Oruçoğlu’nun 100 çalışmasının yer aldığı sergi, 8 Nisan’a kadar izlenimde kalacak.
Sevinç Şimşek, ilk kişisel sergisiyle çalışmalarını sanatseverlerin beğenisine sundu. “Sevinç’in Mevsimleri” adı altında açılan sergi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarihi Havagazı Sanat Galerisi’nde görülebilir.
İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesi, karikatürist Sadık Pala’nın “Pala’s Pandıras 30 Yıl” adlı karikatür sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu. İzmir Neşe ve Karikatür Müzesi’ndeki sergi, 19 Mayıs’a kadar izlenimde.

Müzik
İSTANBUL
* Nardis Jazz Club’ta bu akşam Uraz Kıvaner Quartet saat 21.30’da, yarın Nezih Yeşilnil “Birthday Concert” saat 21.30’da, çarşamba Cuban Jazz Quintet “Anatolian Side of Cuba” saat 21.30’da, perşembe Baby Trio saat 21.30’da, cuma Nicholas Meier Trio saat 22.30’da, cumartesi Burcu Kaytmaz Arı & Genco Arı saat 22.30’da. ( 0 212 373 11 00 )
* İstanbul Devlet Senfoni Orkestrasıcuma günü şef Raoul Grüneis yönetiminde solist İdil Biret (Piyano), Caddebostan Kültür Merkezi’nde saat 20.00’de. ( 0216 467 36 00 )
* Borusan İstanbul Filarmoni OrkestrasıSascha Goetzel şefliğinde bu akşam saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde. ( 0216 467 36 00 )
* İş Sanat’ta yarın akşam Bavyera Radyo Oda Orkestrası & Radoslaw Szulc & Martın Fröst saat 20.00’de. ( 0212 316 15 80 )
* Süreyya Operası’nda bu akşam Empresyonist Renkler saat 20.00’de. ( 0216 346 15 31 )
* Fulya Sanat’ta Opus Amadeus Oda Müziği Festivali 2/6 perşembe günü saat 20.00’de. ( 0212 215 60 29 )
* Salon İKSV’de Daughter yarın saat 21.30’da, cuma günü GoGo Pengui saat 21.30’da, cumartesi günü Vladislav Delay saat 21.30’da, pazar günü Swans saat 20.30’da. ( 0212 334 07 52 )
* Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda perşembe günü Camerata Lausanne saat 20.00’de, cuma günü Bosphorus Konseri saat 20.00’de, cumartesi günü Dave Holland & Pepe Habichuela Flamenco Quintet saat 20.00’de, pazar günü Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu saat 11.30’da. ( 0212 232 98 30 )
* Borusan Müzik Evi’nde çarşamba günü “Huzurlarınızda Miam Modern Music Ensemble” saat 20.00’de, cuma günü Murcof, Philippe, Petit, Mark Cunningham saat 21.30’da, cumartesi günü Elp- Eninger & Lindemann & Pitteloud saat 21.30’da. ( 0212 336 32 71 )
* Ghetto’da yarın Pinhani Albüm Lansmanı saat 21.45’te, perşembe günü Hediye Güven saat 21.45’te, cuma günü Dolapdere Big Gang saat 22.45’te, cumartesi günü Yüksek Sadakat saat 22.45’te.
( 0212 251 75 01 )
* Jolly Joker’de yarın Can Gox saat 21.00’de, perşembe günü Nez Retro Turca saat 21.00’de, cuma günü Gökhan Türkmen saat 22.00’de, cumartesi günü Gripin saat 22.00’de. ( 0212 249 07 49 )
* Bostancı Gösteri Merkezi’nde Emel Sayın- Ah Bu Gönül Şarkıları cumartesi günü saat 21.00’de ve pazar günü Burcu Güneş konseri saat 19.00’da. ( 0216 362 11 61 )

ANKARA
*CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Erol Erdinç yönetiminde vereceği, Sergey Dogadin’in (keman) solist olarak yer alacağı konser, 4 Nisan’da saat 20.00’de, şef Ari Rasilainen yönetiminde vereceği, Antonio Meneses’in (viyolonsel) solist olarak katılacağı konser, 11 ve 12 Nisan’da saat 20.00’de. ( 0312 309 13 43 )
*BSO Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın (BSO) şef Işın Metin yönetiminde vereceği, Shlomo Mintz’in (keman) solist olarak yer alacağı “İhsan Doğramacı Anısına” konser, 3 Nisan’da saat 20.00’de. ( 0312 290 17 75 )

Tiyatro
İSTANBUL
* Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Inishmorelu Yüzbaşı” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Ölüleri Gömün” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Çirkin” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Kurban” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Michelangelo” salı, çarşamba, cuma 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Çehov Makinesi” perşembe, cumartesi 20.00, pazar 15.00. ( 0 212 292 39 00 )
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Ocak” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boncuk” perşembe, cuma 14.00, “Çiçek Prenses” cumartesi, pazar 12.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Oyun” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” perşembe, cuma 14.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Yüzleşme” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Hedda Gabler” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Mesut İnsanlar Fotoğrafhanesi” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. ( 0212 455 39 00 )
* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyli Müzikali” cuma 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi 11.00, “www.askbu-mu.com” cumartesi 20.30, “Hoşu’nun Utancı” pazar 11.00, “Hangisi Babası” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Medeni Hali: Kadın” çarşamba 20.30, “Carrar Ana’nın Silahları” perşembe 20.30, “4x4” cuma 20.30.“Şişman Domuz” cumartesi 20.30. ( 0212 414 96 47 )
*Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” cuma 20.00, “Masal Müfettişi” cumartesi 20.00, pazar 18.00. 0 212 251 18 65 )
*Dostlar Tiyatrosu’nun “Sivas 93” oyunu Şişli Kent Kültür Merkezi cuma 20.30. ( 0 212 253 67 11 )
* Tiyatro Pera’da “Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im” cumartesi 20.00, pazar 18.30.
* Oyun Atölyesinde “Antonius ile Kleopatra” salı, çarşamba 20.30, “Testosteron” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 16.00 ve 20.30, pazar 16.00. ( 0 216 345 39 39 )
* Ali Poyrazoğlu Tiyatrosunda “Asi Kuş” cumartesi 20.00, pazar 16.00. ( 0 212 240 43 44 )
* Kumbaracı50de “Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi” bugün 20.30, salı, çarşamba 20.30. “Yokuş Aşağı Emanetler” perşembe 10.30 ve 23.00. “Katilcilik” cuma, cumartesi 20.30.( 0 212 243 50 51 )
* Duru Tiyatro’nun “İyi Aile Çocuğu” bugün 20.30, “Trendeki Yabancılar” cuma 20.30. ( 0 216 338 56 86 )
*Mekan Artı’da “Ölü Ektörler - Normal” salı 20.30, “Üç kişi” çarşamba, perşembe 18.99, “Şiddet Üçlemesi 2- Şeker” cuma 20.30, ”Bizde Yok!” cumartesi 20.30. ( 0 212 224 57 56 )
* Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde “Ölüm Diyalogları” çarşamba 20.30, “Müsahipzade ile Temaşa” perşembe 16.00, “Gündüz Niyetine” cuma 20.30, “Biz Küçükken Babamla Oyunlar Oynardık” cumartesi 20.30, “Saadet Pavyonu” pazar 18.00. ( 0 212 252 74 52 )
* Tiyatroadam’ın “Babaannem 100 Yaşında” çarşamba 30 Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi. ( 0 212 236 10 27 )

ANKARA
*Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Tiyatro Pembe Kurbağa tarafından sahnelenecek “Kendini Beğenmiş Tavuskuşu” adlı çocuk oyunu 13 ve 27 Nisan’da saat 10.30’da. ( 0312 442 30 50 )
*Ankara Halk Tiyatrosu’nda, Ankara Deneme Sahnesi oyuncularının sahnelediği “Şeyh Bedreddin” adlı oyun, her pazartesi saat 20.00’de. ( 0312 385 32 71 )
*Akün Sahnesi’nde, “33 Varyasyon” 2, 3, 4, 5 Nisan’da saat 20.00’de, 6 Nisan’da saat 15.00 ve 20.00’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 9, 10, 12, 13 Nisan’da saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/ çocuk oyunu” 11, 13, 14 Nisan’da saat 11.00’de. ( 0312 427 19 71 )
*Altındağ Tiyatrosu’nda, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” 2, 3, 4, 5 Nisan’da saat 20.00’de, 6 Nisan’da saat 15.00 ve 20.00’de, 7 Nisan’da saat 15.00’te, “Kanlı Nigar” 9, 10, 11, 12 Nisan’da saat 20.00’de, 13 Nisan’da saat 15.00 ve 20.00’de. ( 0312 316 59 02 )
*Büyük Tiyatro’da, “Kerbela” 2, 5 Nisan’da saat 20.00’de, 7 Nisan’da saat 15.00’te, “Hürrem Sultan” 9, 12 Nisan’da saat 20.00’de, 14 Nisan’da saat 15.00’te. ( 0312 324 22 10 )
*Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Özgürlüğün Bedeli/Eskişehir Büyükşehir Belediye Tiyatrosu” 2, 3, 4, 5 Nisan’da saat 20.00’de, 6 Nisan’da saat 15.00 ve 20.00’de, 7 Nisan’da saat 15.00’te, “Cyrano de Bergerac” 9, 10, 11, 12, 13 Nisan’da saat 20.00’de, 14 Nisan’da saat 15.00’te, “Üç Şeyhzade/çocuk oyunu” 14 Nisan’da saat 11.00’de. (0312 240 00 91)
*Küçük Tiyatro’da, “Venedik Taciri” 2, 3, 4, 5 Nisan’da saat 20.00’de, 6 Nisan’da saat 15.00 ve 20.00’de, 7 Nisan’da saat 15.00’te, “Karmakarışık/Bursa DT” 9, 10, 11, 12 Nisan’da saat 20.00’de, 13 Nisan’da saat 15.00 ve 20.00’de, 14 Nisan’da saat 15.00’te. ( 0312 311 11 69 )
*Oda Tiyatrosu’nda, “Kontrabas” 2, 3, 4, 5, 6 Nisan’da saat 18.30’da, “Hüzzam” 9, 10, 11, 12, 13 Nisan’da saat 18.30’da. ( 0312 311 11 69 )
*Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 2, 5, 6 Nisan’da saat 20.00’de, 7 Nisan’da saat 15.00’te, “Bekleyiş-Karıncalar” 9, 12, 13 Nisan’da saat 20.00’de, 14 Nisan’da saat 15.00’te. ( 0312 397 30 24 )
*İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 3, 4, 10, 11 Nisan’da saat 20.00’de, 6, 13 Nisan’da saat 15.00’te. ( 0312 397 30 24 )
*Şinasi Sahnesi’nde, “Yastık Adam” 2, 3, 4, 5 Nisan’da saat 20.00’de, 6 Nisan’da saat 15.00 ve 20.00’de. ( 0312 397 30 24 )
*Mavi Sahne’de, “Gres” 10, 12, 13 Nisan’da saat 20.00’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 6, 20 ve 27 Nisan’da saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 19 Nisan’da saat 20.00’de, “Cinfikir/Türkiye’nin ilk ve tek doğaçlama çocuk oyunu” 6, 14, 20 ve 28 Nisan’da saat 13.00’te. ( 0312 241 02 33 )

SAMSUN
*Samsun Devlet Opera ve Balesi Aliş & Maviş adlı müzikli çocuk oyunu 4 Nisan günü saat 10.30’da AKM Küçük Sahne’de sergilenecek. İlköğretimde okuyan küçük seyirciler için sergilenen oyunda her canlının kendi doğal ortamında yaşamasının önemi vurgularken çevre kirliliğine de dikkat çekiliyor. ( 0362 431 50 03 )


Cumhuriyet Haber Portalı
Alıntı ile Cevapla
  #112  
Alt 08-04-2013, 15:34
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart


Haftanın Sanat Çizelgesi

8-14 Nisan 2013

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Sascha Goetze şefliğinde perşembe günü saat 20.00'de Haliç Kongre Merkezi, Sadabad Salonu'nda "Çaykovski'den Piyanoya Armağan" başlıklı bir konser verecek.





SERGİ
İSTANBUL
* Renée Niklan’ın sergisi 9-14 Nisan tarihleri arasında EKAV (Eğitim Kültür ve Araştırma Vakfı) Sanat Galerisi’nde.
* Alper Aydın, Mehmet Dere, Fırat Engin, Sibel Horoda’nın “İsimsiz II” isimli sergisi 10-27 Nisan tarihleri arasında Pilevneli Project’te. (0 (212) 259 03 94)
* Şiir Özbilge’nin “Kaostin - Hafriyat” isimli sergisi 10 Nisan - 7 Mayıs tarihleri arasında Galeri G-art’ta.
* Mehmet Güreli’nin “Yol Uzun Değilse Uyunmaz” isimli sergisi 11 Nisan - 2 Mayıs tarihleri arasında Türker Art’ta. (0 (212) 296 53 25)
* Alper Bıçaklıoğlu’nun “Duvar” isimli sergisi 11 Nisan - 2 Mayıs tarihleri arasında Mabeyn Gallery’de. (0 (212) 261 60 60)
* Faruk Bil’in “Gizli Ben’ler” isimli sergisi 11 Nisan - 8 Mayıs tarihleri arasında Artisan Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 90 81)
* Ekrem Kahraman’ın “Açık Adres” isimli sergisi 11 Nisan - 11 Mayıs tarihleri arasında Renart Sanat Galerisi’nde.
* Ed van der Elske*’in “Sol Yakada Aşk” isimli sergisi 11 Nisan - 11 Mayıs tarihleri arasında Empire Project’in Poligon Galerisi’nde.
* Nikita Alexeev’in “Avrasya Şarkıları” isimli sergisi 13-22 Nisan tarihleri arasında Kuad Galeri’de.
* ‘Bahar’ isimli karma sergi 13 Nisan - 15 Mayıs tarihleri arasında Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
* Sibel Niksarlı’nın “İçimdeki Kıta, Afrika 2” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Rensanat Galerisi’nde.
* Canan Alimdar’ın “İki Dirhem Bir Çekirdek” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Nakkaş Sarnıç’ta. (0212 516 52 22)
* İbrahim Odabaşı’nın “Cennet-i Hürremşah” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Cihangir Sanat Galerisi’nde.
* Ebülfez Ferecoğlu’nun “Sanat ATEŞle Oynuyor” isimli sergisi 10 Nisan’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (02122826965)
* Ozan Sağdıç’ın “Silüetler” isimli sergisi 12 Nisan’a kadar İFSAK Alt Kat Sergi Salonu’nda.
* Lale Zamanı- Vakt-i Ceraga* isimli sergi 12 Nisan’a kadar Dolmabahçe Sarayı Sanat Galerisi’nde.
* Kadın Sanatçılarisimli sergi 12 Nisan’a kadar Galeri Işık- Şile’de.
* Kezban Karakurt’un “Göze Göz Dişe Diş” isimli sergi 12 Nisan’a kadar Nergiz Sanatevi’nde.
* Fahamettin Akıngüç Özel Koleksiyon Desen Sergisi 12 Nisan’a kadar İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi’nde.
* Zamanın Yüzü isimli sergi 12 Nisan’a kadar Merhart Galeri’de. (0212 244 84 24)
* Aslı Çavuşoğlu’nun “Üç Perdelik Cinayet” isimli sergisi 13 Nisan’a kadar Galeri NON’da.
* İlke Yılmaz’ın “Akılalmaz” isimli sergisi 13 Nisan’a kadar Sanatorium’da.
* Mehmet Özet’in sergisi 13 Nisan’a kadar İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)
* Choe U-Ram’ın “Anima” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar Borusan Contemporary Perili Köşk’te.
* Semra Yetik’in sergisi 14 Nisan’a kadar Niş Art Gallery’de.
* Ölüm ve Erkekisimli sergi 14 Nisan’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0212 244 94 99)
* Su İşisimli sergi 14 Nisan’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 293 82 33)
* Ahad Saadi’nin “Azarnegari” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar ART350’de. (0216 369 80 50)
* Ayşegül Sürek’in “Kendi İçinde” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar Artgalerim’de.
* Emre Hüner’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Nesrin Esirtgen Collection Mekânında.
* Karma Sergi15 Nisan’a kadar Galeri Eksen’de. (0212 219 08 50)
* Yükselen Türk Sanatçılar sergisi 16 Nisan’a kadar ARTNEXT Istanbul / Çağdaş Sanat Alanı’nda.
* Alican Apaydı*’ın sergisi 16 Nisan’a kadar IAC İstanbul’da.
* Bahar Karma Sergisi 17 Nisan’a kadar Bindallı Sanatevi’nde.
* Cevdet Kocama*’ın “Yansımalar” isimli sergisi 17 Nisan’a kadar Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)
* Yusuf Toprak ve Marek Brozozowski’nin sergisi 18 Nisan’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde.
* Turan Aksoy’un “Bir Portre: Huzursuz” sergisi 19 Nisan’a kadar PiArtworks’de. (0212 293 71 03)
* Ahmet Fazıl Aksoy ve Işıl Özışık’ın sergisi 19 Nisan’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.
* Nesrin Altunay’ın “döngü” isimli sergisi 19 Nisan’a kadar Bakırköy Belediyesi Sanat Evi ve Kent Müzesi’nde.
* Selim Birsel’in “Adım Adım” isimli sergisi 20 Nisan’a kadar Egeran Galeri’de. (0 212 251 1 251)
* Betul Aydıner’in “Yaşam Çiçeği/Yaşayan Çiçek” isimli sergisi 20 Nisan’a kadar Galeri Oda’da.
* Metin Ünsal’ın “Varoluş Şifreleri” isimli sergisi 20 Nisan’a kadar Galeri Işık’ta.
* Tom Corby ve Gavin Baily’nin “Kanıt” isimli sergisi 20 Nisan’a kadar Kasa Galeri’de.
* Tanju - Işıl Özışık’ın sergisi 20 Nisan’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde.
* Değişen Zamanların Mimarı Edoardo de Nari 1874 - 1954 isimli sergi 20 Nisan’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)
* Alev Ermiş Mavita*’ın sergisi 20 Nisan’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)
* Nickolas Muray’ın “Bir Fotoğrafçının Portresi” isimli sergisi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
* Duvar Resminden Korkuyorlar isimli sergi 21 Nisan’a kadar SALT Beyoğlu’nda. (0212 377 42 00)
* Çöl ve Deniz Arasında - Ürdün Ulusal Güzel Sanatlar Galerisi’nden Bir Seçki isimli sergi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
* Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrenci Sergisi isimli sergi 22 Nisan’a kadar Galeri Işık’ta.
* Yurdaer Altıntaş, Ferit Özşen, Gürol Sözen, Evren Karayel Gökkaya’nın “Karma/Karışık” isimli sergisi 22 Nisan’a kadar arnavutkoyartgallery’de.
* Nesrin Sağlam’ın sergisi 24 Nisan’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde.
* Ferzan Genç Çuhadaroğlu’nun sergisi 25 Nisan’a kadar Tolga Eti SanatEvi’nde. (0216 368 26 79)
* Aslı Sungu’nun “Four Sermons to the Dead” isimli sergisi 25 Nisan’a kadar Pi Artworks Tophane’de.
* Nazan Erkme*’in “Düşler ve Karabasanlar” isimli sergisi 26 Nisan’a kadar Teşvikiye Akyol Sanat Galerisi’nde.
* Yusuf Katipoğlu’nun “Selam Olsun Benden” isimli sergisi 26 Nisan’a kadar Galatea Art’ta.
* Adelaide Di Nunzio’nun “Tanrılar ve Tanrıçalar” isimli sergisi 26 Nisan’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da.
* Başkalarının Hayatı. Tekrar ve Hayatta Kalmaisimli karma sergi 27 Nisan’a kadar Akbank Sanat’ta.
* Mehmet Güleryüz’ün “Göz Göre Göre” isimli sergisi 27 Nisan’a kadar The Empire Project’te. (0 212 292 59 68)
* Elif Öner’in “Hikâyenin yarısını siz zaten biliyorsunuz” isimli sergisi 27 Nisan’a kadar artSümer’de.
* Geçmişten Geleceğe İz Bırakan Türkan Şoray Fotoğrafları Sergisi 27 Nisan’a kadar Kale Outlet Center’da.
* Berkay Buğdanoğlu’nun “Grigori” isimli sergisi 28 Nisan’a kadar Mixer’de.
* Deniz Toroma*’ın “Kuşların Dansı+İstanbul” isimli sergisi 28 Nisan’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)
* Burcu Yağcıoğlu’nun “Fuzuli Canavarlar” isimli sergisi 28 Nisan’a kadar C.A.M Galeri / Akaretler’de. (0212 245 79 75)
* Prix Pictet: Güç isimli sergi 28 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de.
* Türk Opera-Bale Tarihinin Duayen Dekoratörlerinden Tasarım Seçkilerikapsamında Türk Operasında Dekor Resimleri sergisi 30 Nisan’a kadar Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda.
* Fatma Tüli*’nin sergisi 30 Nisan’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde.
* Filiz Karsa*’ın sergisi 30 Nisan’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)
* Nurhan Altay’ın “Fantazi Demişken...” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde.
* Mustafa Özel’in “İnsan, Kendi Hayatı” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde.
* Hasan Pehleva*’ın “Eşit” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar MERKUR’de.
* Fahri Sümer’in sergisi 30 Nisan’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde.
* Yılmaz Zenger’in “İşlevden Soyuta” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar ARK Kültür’de. (0212 243 07 89)
* Nehar Tüblek’in sergisi 30 Nisan’a kadar İBB Karikatür ve Mizah Merkezi’nde.
* Ebru Ela Erca*’ın “3 element” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Istanbul Art Platform’da.
* Fernando Botero, Enzo Fiore, Fabrizio Plessi ’nin sergisi 30 Nisan’a kadar AB Art Space’de.
* ‘Red Kit Kadıköy’desergisi 30 Nisan’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.
* Kim Yong Moo*’un “Totemler Kapadokya’da” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Mimar Sinan Güzel SanatlarÜniversitesi Tophane-i Âmire Kültür ve Sanat Merkezi Sarnıç Galerileri’de.
* Sevinç Altan ve Leman Sevda Darıcıoğlu’nun “Tuhaf” isimli sergisi 2 Mayıs’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)
* Hale Tenger’in sergisi 4 Mayıs’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
* Muhsin Kut’un “Çatılar” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)
* İnci Ertuğ’un “Düşün Zamanı” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)
* Fatih Alka*’ın “Penn Hakkında Kısa Bir Film” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Galeri x-ist’te.
* Fevzi Karakoç’un “Dünyanın görüldüğü yer” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Arte İstanbul’da.
* Neş’e Erdok’un sergisi 4 Mayıs’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)
* Peter Zimmerman*’ın “Chrome” isimli sergisi 6 Mayıs’a kadar Dirimart’ta.
* Peruze Yiğit’in “Renkler, Yüzler, Sokaklar” isimli sergisi 9 Mayıs’a kadar Adahan İstanbul’da.
* Richard Smeets’in “Yüzleşmeler: Birey ve Hayat” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Rezan Has Müzesi’nde.
* Yıldız Şermet’in “Çizginin Tabiatı-II” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)
* Abbas Akhava*’ın sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri Mana’da.
* Metehan Özca*’ın sergisi 11 Mayıs’a kadar Elipsis Gallery’de.
* Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
* Carole Sionnet ve Pier Gajewski’nin “Mavi Kent” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde.
* Elif Çelebi’nin “eşzamansız” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.
* El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)
* Emre Hüner’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)
* Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.
* İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)
* Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.
* Geçmiş ve Geleceksergisi İstanbul Modern’de.

ANKARA
*Aydan Aksoy - heykel - 12 Nisan’a dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0312 584 40 35)
*Atlas Sergileri 2: Baskı Resimler - resim - 12 Nisan’a dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0312 468 59 04)
*Mine-İlhan Temizsoy - kumaş tablolar - 12 Nisan’a dek - Ankara Resim Heykel Müzesi’nde. (0312 482 61 63)
*Müfit Karzek - resim - 13 Nisan’a dek - Galeri Sanatyapım’da. (0312 222 19 06)
*Sevim Öztürk - çağdaş minyatür - 13 Nisan’a dek - Büyülü Fırça Sanat Galerisi’nde. (0312 322 79 03)
*Yunis Özdem&Okan Sabuncular&Zekiye Büyükdağ - heykel - 13 Nisan’a dek - Helikon Sanat Galerisi’nde. (0312 441 78 01)
*Filiz Ural - resim - 15 Nisan’a dek - Doku Sanat Galerisi’nde. (0312 439 78 80)
*Melda Öncü Yıldız- resim - 16 Nisan’a dek - um:ag Sanat Galerisi’nde. (0312 417 77 20)
*Baran Kamiloğlu - resim - 18 Nisan’a dek - Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0312 285 89 98)
*Ayten Timuroğlu- resim - 18 Nisan’a dek - Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0312 442 30 50)
*Nevin Ulutürk - resim - 19 Nisan’a dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0312 584 40 35)
*Muhittin Selamet - resim - 20 Nisan’a dek - Gözde Sanat Galerisi’nde. (0312 442 11 31)
*Zeki Serbest - resim - 20 Nisan’a dek - Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0312 441 26 34)
*Ezequiel Barakat - resim - 22 Nisan’a dek - Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. (0312 433 12 35)
*Şeref Bigalı - resim - 22 Nisan tarihleri arasında - Fırça Sanat Galerisi’nde. (0312 438 60 08)
*Cengiz Savaş - resim, heykel - 24 Nisan’a dek - Galeri Soyut’ta. (0312 438 86 70)
*Arzu Eş - resim - 24 Nisan’a dek - Galeri Soyut’ta. (0312 438 86 70)
*Hüseyin Arıcı - resim - 25 Nisan’a dek - Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0312 310 00 00)
*Halil Akdeniz - resim - 5-27 Nisan tarihleri arasında - Galeri Akdeniz’de. (0312 441 29 99)


ADANA
*Selami Büyüknisan’ın, “Ünsüz Yüz+Siz” adlı fotoğraf sergisi Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) Sanat Galerisi’nde sürüyor. Büyüknisan’ın siyah-beyaz ve renkli 41 fotoğrafının yer aldığı sergi 13 Nisan’a dek izlenebilecek. (0322 458 42 24)
*Ülker Sime’nin yağlıboya çalışmalarının yer aldığı, “Resim Sergisi” AÇS Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sanatseverler Sime’nin sergisini 15 Nisan’a dek izlenime açık olacak. (0322 453 44 45)

İZMİR
*Devrim Erbil’in 35 resminin yer aldığı sergi, 19 Nisan’a dek İzmir Türk Amerikan Derneği’nde.
*İş Sanat İzmir Galerisi, 1 Haziran’a dek Zahit Büyükişliyen’in resimlerine ev sahipliği yapacak.
*Naci Kalmukoğlu’nun resimleri 28 Nisan’a kadar Arkas Sanat Merkezi’nde.
*“Çiçek Başlı Kadınlarımız”, fotoğraf sergisi Bodrum Ortakent Yahşi Belediyesi Hizmet Binası’nda bugün sona eriyor.
*Özlem Kalkan Erenus’un, “Dünden Kalanlar” adlı sergisi, Mask Müzesi’nde 10 Nisan’a kadar görülebilecek.
*Art Shop Sanat Galerisi, 9 Nisan’a kadar Şaban Okan’ın resimlerini ağırlayacak.

MERSİN
*İbrahim Çoban’ın, “Türkiye Çeşitlemeleri” adlı yağlıboya resim sergisi Altamira Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi 26 Nisan tarihine dek izlenime açık tutulacak. (0324 233 03 12)

TİYATRO
* Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Kurban” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Ölüleri Gömün” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Ne Güzel Şey Hatırlamak Seni” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Antigone” perşembe ve cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Michelangelo” çarşamba, cuma 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Çehov Makinesi” salı, perşembe, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

* İstanbul Büyükşehir Belediyesi F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Toros Canavarı” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. “Çiçek Prenses” cumartesi ve pazar 12.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boncuk” perşembe, cuma 14.00. “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” cumartesi ve pazar 12.00’de. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Şark Dişçisi” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Hıdrellez” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 12.00, 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. “Pırtlatan Bal” cumartesi ve pazar 12.00. Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” perşembe ve cuma 14.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Ocak” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. “Karagöz Tatlıcı” cumartesi ve pazar 12.00. Ümraniye Sahnesi’nde “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. “Damlaların Dansı” cumartesi ve pazar 12.00. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Dar Ayakkabıyla Yaşamak” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. “Edi’nin Annesi Nerede?” cumartesi ve pazar 12.00. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Sevgili Doktor” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. “Uğurböceği” perşembe, cuma, cumartesi ve pazar 12.00. (0212 455 39 00)

* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyli Müzikali” perşembe 20.30, “Sıkıyönetim” cuma 20.30, “Üç Kuş Kardeş” cumartesi 11.00 ve 20.30, pazar 11.00. “Hangisi Babası” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Obsesyon” çarşamba 20.30. “Medeni Hali: Kadın” perşembe 20.30. “Şişman Domuz” cumartesi 20.30. (0212 414 96 47)

* Ortaoyuncular’da “Masal Müfettişi” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)
n Tiyatro Pera’da “Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im” çarşamba ve perşembe 20.00. Kazaen (Beyoğlu’nda Çarpışmalar) cumartesi 20.00 ve pazar 18.30.

* Oyun Atölyesi’nde “Oda ve Adam” salı 20.30. “Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi” çarşamba 20.30. “Testosteron” perşembe ve cuma 20.30, cumartesi ve pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

* Kumbaracı50de “Dertsiz Oyun” pazartesi 20.30. “6 Üstü Oyun No: 2 Evaristo” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, pazar 15.00. (0 212 243 50 51)

* Duru Tiyatro’nun “Trendeki Yabancılar” cuma 20.30. “Cadılar” pazar 15.00’te Sahne Hal’de. (0 216 338 56 86)

* Mekan Artı’da “Eftal Gülbudak- Ben Sen O, Biz Siz Onlar” pazartesi 20.30. “Ölü Aktörler” salı 20.30. “Kozalar” çarşamba 20.30. “Airswimming” perşembe ve cuma 20.30. “Bizde Yok” cumartesi 20.30. (0 212 224 57 56)

* Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde “Meymenetsiz Musibet” pazartesi 20.30. “Kurdele ya da Artı Sonsuz” salı 20.30. “İntihar mı Cinayet mi?” çarşamba 20.30. “Biz Küçükken Babamla Oyunlar Oynardık” perşembe ve cumartesi 20.30. “Gündüz Niyetine” cuma 20.30. “Ölüm Diyalogları” pazar 18.00. (0 212 252 74 52)

* Tiyatroadam’ın “Babaannem 100 Yaşında” çarşamba 20.30’da Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi. (0 212 236 10 27)

* Tiyatro Hal’de “Yaka Beyaz” 20.30. “Eksik” 20.30’da. (0212 274 74 78)

* İkinciKat’da “Aut” pazartesi 20.30. “Korku Tüneli” salı 20.30. “Barselo” çarşamba 20.30 (0 212 292 32 47)

ANKARA
* Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Tiyatro Pembe Kurbağa tarafından sahnelenecek “Uçan Şemsiye” adlı çocuk oyunu 13 Nisan’da saat 10.30’da. (0312 442 30 50)

* Ankara Halk Tiyatrosu’nda, Ankara Deneme Sahnesi oyuncularının sahnelediği “Şeyh Bedreddin” adlı oyun, her pazartesi saat 20.00’de. (0312 385 32 71)

* Akün Sahnesi’nde, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 9, 10, 12, 13 Nisan’da saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu” 11, 13, 14 Nisan’da saat 11.00’de, “33 Varyasyon” 16-21 Nisan tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0312 427 19 71)

* Altındağ Tiyatrosu’nda, “Kanlı Nigar” 9, 10, 11, 12 Nisan’da saat 20.00’de, 13 Nisan’da saat 15.00 ve 20.00’de, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 17, 18, 19, 20 Nisan’da saat 20.00’de, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 16, 18, 20, 21 Nisan’da saat 11.00’de. (0312 316 59 02)

* Büyük Tiyatro’da, “Hürrem Sultan” 9, 12 Nisan’da saat 20.00’de, 14 Nisan’da saat 15.00’te, “Aşk Hastası” 16, 19 Nisan’da saat 20.00’de, 21 Nisan’da saat 15.00’te. (0312 324 22 10)

* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Cyrano de Bergerac” 9, 10, 11, 12, 13 Nisan’da saat 20.00’de, 14 Nisan’da saat 15.00’te, “Üç Şeyhzade/çocuk oyunu” 14, 20, 21 Nisan’da saat 11.00’de, “Fosforlu Cevriye/müzikal” 16, 17, 18, 19, 20 Nisan’da saat 20.00’de. (0312 240 00 91)

* Küçük Tiyatro’da, “Karmakarışık/Bursa DT” 9, 10, 11, 12 Nisan’da saat 20.00’de, 13 Nisan’da saat 15.00 ve 20.00’de, 14 Nisan’da saat 15.00’te, “Ben Ödüyorum” 16, 17, 18, 19 Nisan’da saat 20.00’de, 20 Nisan’da saat 15.00 ve 20.00’de, 21 Nisan’da saat 15.00’te, “Keloğlan Keleşoğlan/ çocuk oyunu” 17, 19 Nisan’da saat 11.00’de. (0312 311 11 69)

* Oda Tiyatrosu’nda, “Hüzzam” 9, 10, 11, 12, 13 Nisan’da saat 18.30’da, “Krem Karamel” 16, 17, 18, 19, 20 Nisan’da saat 18.30’da. (0312 311 11 69)

* Stüdyo Sahne’de, “Bekleyiş-Karıncalar” 9, 12, 13 Nisan’da saat 20.00’de, 14 Nisan’da saat 15.00’te, “Jerry ve Tom” 16, 19, 20 Nisan’da saat 20.00’de, 21 Nisan’da saat 15.00’te. (0312 397 30 24)

* İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 10, 11 Nisan’da saat 20.00’de, 13 Nisan’da saat 15.00’te, “Yastık Adam” 17, 18 Nisan’da saat 20.00’de, 20 Nisan’da saat 15.00’te. (0312 397 30 24)

* Şinasi Sahnesi’nde, “Dolores Claiborne” 16, 17, 18, 19 Nisan’da saat 20.00’de, 20 Nisan’da saat 15.00 ve 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 21 Nisan’da saat 11.00’de. (0312 397 30 24)

* Mavi Sahne’de, “Gres” 10, 12, 13 Nisan’da saat 20.00’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 20 ve 27 Nisan’da saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 19 Nisan’da saat 20.00’de, “Cinfikir/Türkiye’nin ilk ve tek doğaçlama çocuk oyunu” 14, 20 ve 28 Nisan’da saat 13.00’te. (0312 241 02 33)

* Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Halktan Biri” 12, 19, 20, 26, 27 Nisan’da saat 20.00’de, 13 Nisan’da saat 17.00’de, 28 Nisan’da saat 15.30’da, “Zübük” 21 Nisan’da saat 15.30’da. (0312 417 76 76)

İZMİR
* İzmir Devlet Tiyatrosu (DT), Güngör Dilmen’in yazdığı, Bozkurt Kuruç’un yönettiği “Bağdat Hatun” adlı oyunu Samsunlu izleyicilerin beğenisine sunacak. İlhanlı devleti döneminde geçen tarihsel oyunda Bağdat Hatun’un, İlhanlı Ecesi olma uğruna kocasından, babası ve kardeşlerinden, doğmamış bebeğinden vazgeçmesi ve türlü entrikalarla devlet yönetimini ele geçirişi anlatılıyor. Oyun, 9 ve 10 Nisan’da Atatürk Kültür Merkezi’nde Samsunlu sanatseverlerin beğenisine sunulacak. (0362 431 21 00)

ADANA
* Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularından Ergün Özfırıncı ve Orhan Kuşçu, “The Medya Men” adlı iki kişilik oyunu bugün 20.00’de Adana Tiyatro Merkezi’nde sahneleyecek. (0322 458 93 47)

İSKENDERUN
* İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, Ülker Köksal’ın yazdığı, Özer Yüksel ve Tamer Aytan’ın yönettiği, “Bir Garip Oyun” adlı oyunu sahnelemeyi sürdürüyor. Arzu Aydoğan, Gamze Çakmak, Gönül İriş, İbrahim Kırat, Nihan Kızılkaya, Özer Yüksel, Seyfettin Babat, Şule Ataman Sayın ve Tamer Aytan’ın rol üstlendiği oyun, çarşamba günü 20.00’de bir kez daha tiyatroseverlere sunulacak. (0326 613 49 90)

MÜZİK
İSTANBUL
* İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası cuma günü Lukasz Borowicz eşliğinde saat 20.00’de Fulya Sanat Merkezi’nde. (0212 215 60 29)

* Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Sascha Goetze şefliğinde “Çaykovski’den Piyanoya Armağan” perşembe günü Haliç Kongre Merkezi, Sadabad Salonu’nda saat 20.00’de. (0212 311 11 11)

* Nardis Jazz Club’ta bu akşam Melih Güzel Project – Sounds of Istanbul saat 21.30’da, yarın Çağrı Sertel Trio saat 21.30’da, çarşamba günü Ateş Tezer Trio saat 21.30’da, perşembe günü Asena Akan “İstanbul’un İzleri” saat 21.30’da, cuma Luis Ernesto Gomez y La Descarga Band saat 22.30’da, cumartesi günü Sibel Köse Quintet saat 22.30’da. (0212 244 63 27)

* İş Sanat’ta cuma günü Prague Philharmonia şef Jakub Hrusa, piyanist Lise De La Salle ile saat 20.00’de. (0212 316 15 80)

* Fulya Sanat’ta perşembe günü G.F. Handel- Apollo ve Daphne Hwv 122 Dramatik Kantat saat 20.00’de, cuma günü Elina Vahala - Lukasz Borowicz saat 20.00’de. (0212 215 60 29)

* Hayal Kahvesi’nde bu akşam 22.30’da Mara ve 00.30’da Flexible, yarın 22.30’da Yılmaz Kömürcü ve 00.30’da Fair Play, çarşamba günü 22.30’da Ercüneyt Özdemir ve 00.30’da Özge Fışkın, perşembe günü 22.30’da Yüzyüzeyken Konuşuruz ve 00.30’da RadioLux, cuma günü 22.30’da Suzan Kardeş & Bekriya Band, cumartesi 21.00’de Hayal Perdesi: Flamenco Reına - Tablao ve 00.30’da Soul Stuff, pazar günü 00.30’da Erdem Akakçe Band. (0212 245 63 13)

* Ghetto’da perşembe günü Senbeno Night / Highlight The Talen saat 21.45’te, cuma günü Soko saat 22.45’te, cumartesi günü Burlesque Show ve Electro-swing Party saat 23.00’te. (0212 251 75 01)

* Salon İKSV’de çarşamba günü Laetitia Sadier Trio (Stereolab) saat 21.30’da, perşembe günü Balmorhea saat 21.30’da, cuma günü Bora Çeliker saat 21.30’da, cumartesi günü Aylin Aslım saat 22.30’da. (0212 334 07 52)

* Borusan Müzik Evi’nde “Odylle in The Dark” cuma günü saat 21.30’da. (0212 336 32 71)

* Süreyya Operası’nda bu akşam Bir Şölendir Opera - Macbeth, Verdi saat 18.00’de, yarın ve çarşamba günü “Bahar Konserleri” saat 20.00’de, pazar günü Sesin Yolculuğu 6: Genç Besteciler Şenliği saat 12.00’de. (0216 346 15 31)

* Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bu akşam “Duyguların Efendisi Frederic Chopin” İslam Manafov saat 20.00’de, perşembe günü CRR Türk Müziği Topluluğu “Bahara Merhaba” saat 20.00’de, cuma günü Gran Orquesta T�*pica de Tango & Gustavo Guerrero İdaresinde Walter R�*os Tango Dansçıları saat 20.00’de. (0212 232 98 30)

* Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde perşembe günü saat 20.00’de Verda Erman piyano resitali. (0212 498 46 78)

* Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de çarşamba günü saat 19.30’da “Gençlerimiz Dünya Sahnelerinde” konserinde Ege Banaz ve Yağızcan Keskin klarnet, Kıvanç Tire keman, Yusuf Çelik viyolonsel, Yunus Tuncalı piyano. (0212 359 45 55)

* Sakıp Sabancı Müzesi’nde Vanessa Wagner piyano resitali perşembe günü saat 20.00’de.

ANKARA
* Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, “Müziğin Diliyle Bahara Merhaba” konseri 13, 20, 27 Nisan’da saat 13.00’te. (0312 442 30 50)

* CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Ari Rasilainen yönetiminde vereceği, Antonio Meneses’in (viyolonsel) solist olarak katılacağı konser, 11 ve 12 Nisan’da saat 20.00’de. (0312 309 13 43)

OPERA BALE
İSTANBUL
* Süreyya Operası’nda “Sevil Berberi” cuma 20.00 ve cumartesi 16.00’da. (0216 346 15 31)

* Fulya Sanat’ta “Otello” bu akşam ve çarşamba günü saat 20.00’de. (0212 215 60 29)

ANKARA
* Opera Sahnesi’nde, “Saraydan Kız Kaçırma/ opera” 13, 20 Nisan’da saat 20.00’de, “Sevginin Bedeli/bale” 11, 25 Nisan’da saat 20.00’de, “Gündüz ve Gece/modern dans” 18 Nisan’da saat 20.00’de, “Tosca/opera” 10, 17 Nisan’da saat 20.00’de, “Arda Boyları/modern dans” 13 Nisan’da saat 14.00’te, 24 Nisan’da saat 20.00’de. “Töre/dans tiyatrosu” 15 Nisan’da saat 20.00’de, “Çocuk Balesi 23 Nisan Temsili” 23 Nisan’da saat 20.00’de, “Ankara Devlet Balesi ve Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü Dünya Dans Günü Temsili/bale” 29 Nisan’da saat 20.00’de. (0312 324 68 01)

* Leyla Gencer Opera Sahnesi’nde, “Bremen Mızıkacıları/müzikli çocuk oyunu” 14 ve 28 Nisan’da saat 11.00’de, “Çocuk ve Gençlik Korosu Konseri” 23 Nisan’da saat 20.00’de. (0312 324 68 01)


Cumhuriyet Haber Portalı
Alıntı ile Cevapla
  #113  
Alt 15-04-2013, 15:25
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart

Haftanın Sanat Çizelgesi
15 Nisan/22 Nisan


Sanatseverleri bu hafta da oldukça yoğun etkinlik programı bekliyor.





SERGİ
İSTANBUL
İnci Furni’nin “Her Gün Aynı Şey” isimli sergisi 16 Nisan - 18 Mayıs tarihleri arasında Rampa’da.
Emre Hüner’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Nesrin Esirtgen Collection mekânında.
Karma Sergi15 Nisan’a kadar Galeri Eksen’de. (0212 219 08 50)
Yükselen Türk Sanatçılar sergisi 16 Nisan’a kadar ARTNEXT Istanbul / Çağdaş Sanat Alanı’nda.
Alican Apaydın’ın sergisi 16 Nisan’a kadar IAC İstanbul’da.
Bahar Karma Sergisi 17 Nisan’a kadar Bindallı Sanatevi’nde.
Cevdet Kocaman’ın “Yansımalar” isimli sergisi 17 Nisan’a kadar Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)
Yusuf Toprak ve Marek Brozozowski’nin sergisi 18 Nisan’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde.
Turan Aksoy’un “Bir Portre: Huzursuz” sergisi 19 Nisan’a kadar PiArtworks’de. (0212 293 71 03)
Ahmet Fazıl Aksoy ve Işıl Özışık’ın sergisi 19 Nisan’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.
Nesrin Altunay’ın “döngü” isimli sergisi 19 Nisan’a kadar Bakırköy Belediyesi Sanat Evi ve Kent Müzesi’nde.
Selim Birsel’in “Adım Adım” isimli sergisi 20 Nisan’a kadar Egeran Galeri’de. (0212 251 1 251)
Betul Aydıner’in “Yaşam Çiçeği / Yaşayan Çiçek” isimli sergisi 20 Nisan’a kadar Galeri Oda’da.
Metin Ünsal’ın “Varoluş Şifreleri” isimli sergisi 20 Nisan’a kadar Galeri Işık’ta.
Tom Corby ve Gavin Baily’nin “Kanıt” isimli sergisi 20 Nisan’a kadar Kasa Galeri’de.
Tanju – Işıl Özışık’ın sergisi 20 Nisan’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde.
Değişen Zamanların Mimarı Edoardo De Nari 1874 - 1954 isimli sergi 20 Nisan’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)
Alev Ermiş Mavitan’ın sergisi 20 Nisan’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)
Nickolas Muray’ın “Bir Fotoğrafçının Portresi” isimli sergisi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
Duvar Resminden Korkuyorlar isimli sergi 21 Nisan’a kadar SALT Beyoğlu’nda. (0212 377 42 00)
Çöl ve Deniz Arasında - Ürdün Ulusal Güzel Sanatlar Galerisi’nden Bir Seçki isimli sergi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrenci Sergisi isimli sergi 22 Nisan’a kadar Galeri Işık’ta.
Nikita Alexeev’in “Avrasya Şarkıları” isimli sergisi 22 Nisan’a kadar Kuad Galeri’de.
Yurdaer Altıntaş, Ferit Özşen, Gürol Sözen, Evren Karayel Gökkaya’nın “Karma/Karışık” isimli sergisi 22 Nisan’a kadar arnavutkoyartgallery’de.
Nesrin Sağlam’ın sergisi 24 Nisan’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde.
Ferzan Genç Çuhadaroğlu’nun sergisi 25 Nisan’a kadar Tolga Eti SanatEvi’nde. (0216 368 26 79)
Aslı Sungu’nun “Four Sermons to the Dead” isimli sergisi 25 Nisan’a kadar Pi Artworks Tophane’de.
Nazan Erkmen’in “Düşler ve Karabasanlar” isimli sergisi 26 Nisan’a kadar Teşvikiye Akyol Sanat Galerisi’nde.
Yusuf Katipoğlu’nun “Selam Olsun Benden” isimli sergisi 26 Nisan’a kadar Galatea Art’ta.
Adelaide Di Nunzio’nun “Tanrılar ve Tanrıçalar” isimli sergisi 26 Nisan’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da.
Başkalarının Hayatı. Tekrar ve Hayatta Kalma isimli karma sergi 27 Nisan’a kadar Akbank Sanat’ta.
Mehmet Güleryüz’ün “Göz Göre Göre” isimli sergisi 27 Nisan’a kadar The Empire Project’te. (0212 292 59 68)
Elif Öner’in “Hikâyenin yarısını siz zaten biliyorsunuz” isimli sergisi 27 Nisan’a kadar .artSümer’de.
Geçmişten Geleceğe İz Bırakan Türkan Şoray Fotoğrafları Sergisi 27 Nisan’a kadar Kale Outlet Center’da.
Alper Aydın, Mehmet Dere, Fırat Engin, Sibel Horoda’nın “İsimsiz II” isimli sergisi 27 Nisan’a kadar Pilevneli Project’te. (0212) 259 03 94)
nBerkay Buğdanoğlu’nun “Grigori” isimli sergisi 28 Nisan’a kadar Mixer’de.
Deniz Toroman’ın “Kuşların Dansı+İstanbul” isimli sergisi 28 Nisan’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0212 249 01 50)
nBurcu Yağcıoğlu’nun “Fuzuli Canavarlar” isimli sergisi 28 Nisan’a kadar C.A.M Galeri/Akaretler’de. (0212 245 79 75)
nPrix Pictet: Güç isimli sergi 28 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de.
Türk Opera-Bale Tarihinin Duayen Dekoratörlerinden Tasarım Seçkilerikapsamında Türk Operasında Dekor Resimleri sergisi 30 Nisan’a kadar Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda.
Fatma Tülin’nin sergisi 30 Nisan’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde.
Filiz Karsan’ın sergisi 30 Nisan’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)
Nurhan Altay’ın “Fantazi Demişken...” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde.
nMustafa Özel’in “İnsan, Kendi Hayatı” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde.
Hasan Pehlevan’ın “Eşit” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar MERKUR’da.
Fahri Sümer’in sergisi 30 Nisan’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde.
Yılmaz Zenger’in “İşlevden Soyuta” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar ARK Kültür’de. (0212 243 07 89)
Nehar Tüblek’in sergisi 30 Nisan’a kadar İBB Karikatür ve Mizah Merkezi’nde.
Ebru Ela Ercan’ın “3 element” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Istanbul Art Platform’da.
Fernando Botero, Enzo Fiore, Fabrizio Plessi’nin sergisi 30 Nisan’a kadar AB Art Space’de.
Red Kit Kadıköy’de sergisi 30 Nisan’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.
Kim Yong Moon’un “Totemler Kapadokya’da” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Sarnıç Galeriler’de.
nSevinç Altan ve Leman Sevda Darıcıoğlu’nun “Tuhaf” isimli sergisi 2 Mayıs’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)
Mehmet Güreli’nin “Yol Uzun Değilse Uyunmaz” isimli sergisi 2 Mayıs’a kadar Türker Art’ta. (0212 296 53 25)
Alper Bıçaklıoğlu’nun “Duvar” isimli sergisi 2 Mayıs’a kadar Mabeyn Gallery’de. (0212 261 60 60)
Hale Tenger’in sergisi 4 Mayıs’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
Muhsin Kut’un “Çatılar” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)
İnci Ertuğ’un “Düşün Zamanı” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)
Fatih Alkan’ın “Penn Hakkında Kısa Bir Film” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Galeri x-ist’te.
Fevzi Karakoç’un “Dünyanın görüldüğü yer” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Arte İstanbul’da.
Neş’e Erdok’un sergisi 4 Mayıs’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)
Peter Zimmermann’ın “Chrome” isimli sergisi 6 Mayıs’a kadar Dirimart’ta.
Şiir Özbilge’nin “Kaostin - Hafriyat” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar Galeri G-art’ta.
Faruk Bil’in “Gizli Ben’ler” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. (0212 247 90 81)
Peruze Yiğit’in “Renkler, Yüzler, Sokaklar” isimli sergisi 9 Mayıs’a kadar Adahan İstanbul’da.
Richard Smeets’in “Yüzleşmeler: Birey ve Hayat” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Rezan Has Müzesi’nde.
Yıldız Şermet’in “Çizginin Tabiatı-II” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)
Abbas Akhavan’ın sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri Mana’da.
Metehan Özcan’ın sergisi 11 Mayıs’a kadar Elipsis Gallery’de.
Ekrem Kahraman’ın “Açık Adres” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Renart Sanat Galerisi’nde.
Ed van der Elsken’in “Sol Yakada Aşk” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Empire Project’in Poligon Galerisi’nde.
‘Bahar’ isimli karma sergi 15 Mayıs’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
Carole Sionnet ve Pier Gajewski’nin “Mavi Kent” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde.
Elif Çelebi’nin “eşzamansız” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.
El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)
Emre Hüner’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)
Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.
İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)
Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.
Geçmiş ve Gelecek sergisi İstanbul Modern’de.
Gençlik Buluşması isimli sergi UPSD Galerisi’nde bugün açılıyor.

ANKARA
Baran Kamiloğlu - resim - 18 Nisan’a dek - Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)
Nevin Ulutürk - resim - 19 Nisan’a dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 584 40 35)
Muhittin Selamet - resim - 20 Nisan’a dek - Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)
Zeki Serbest - resim - 20 Nisan’a dek - Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)
Şeref Bigalı - resim - 22 Nisan tarihleri arasında - Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)
Arzu Eş - resim - 24 Nisan’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
Hüseyin Arıcı - resim - 25 Nisan’a dek - Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)
Neşe Lüleç - resim - 3 Mayıs’a dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)
Bubi - resim - 4 Mayıs’a dek - Güler Sanat’ta. (0 312 236 21 22)
Ege Aydan - resim - 5 Mayıs’a dek - Peker Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 30 03)
Laurence Forbin - resim - 8 Mayıs’a dek - Galeri Siyah Beyaz’da. (0312 467 72 34)

ADANA
Ressam Ganime Karabucak’ın yağlıboya çalışmalarının yer aldığı resim sergisi yarın 17.00’de AÇS Sanat Galerisi’nde açılacak. Sergi 27 Nisan’a dek izlenime açık olacak (0322 4534445)

MERSİN
İbrahim Çoban’ın, “Türkiye Çeşitlemeleri” adlı yağlıboya resim sergisi Altamira Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi 26 Nisan tarihine dek izlenime açık tutulacak. (0324 23303125)

İZMİR

Art Shop Sanat Galerisi, 18 Nisan’dan 16 Mayıs’a dek Abidin Dino Desen Sergisi’ni ağırlayacak.
Devrim Erbil’in 35 resminin yer aldığı sergisi, 19 Nisan’a dek İzmir Türk Amerikan Derneği’nde.
Naci Kalmukoğlu’nun resimleri 28 Nisan’a kadar Arkas Sanat Merkezi’nde.

Müzik
İSTANBUL
Nardis Jazz Club’ta bu akşam Kürşad Deniz Trio saat 21.30’da, yarın Şenay Lambaoğlu - İçimde Aşk Var saat 21.30’da, çarşamba Open Mic - 5. Sezon saat 21.30’da, perşembe Brian Charette Trio saat 21.30’da, cuma Brian Charette Trio saat 22.30’da, cumartesi Meltem Ege Group - Remembering Sarah Vaughan saat 22.30’da. (0212 244 63 27)
İş Sanat’ta yarın Doğa Altınok saat 20.00’de, perşembe Marinella saat 20.00’de. (0212 316 15 80)
Fulya Sanat’ta çarşamba günü Sohn Jeung Beum ve MSGSÜ Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası saat 20.00’de, perşembe günü Boğaziçi Caz Korosu saat 20.00’de. (0212 215 60 29)
Salon İKSV’de bu akşam ve yarın Branford Marsalis&Joey Calderazzo Duo saat 21.30’da, çarşamba Brasstronau saat 21.30’da, perşembe Skeç saat 21.30’da, cuma günü Theodore, Paul&Gabrie saat 22.30’da, cumartesi Marissa Nadler saat 22.30’da. (0212 334 07 52)
Süreyya Operası’nda bu akşam İdil Biret - Gottfried Wagner saat 20.00’de. (0216 346 15 31)
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası cuma günü Antonio Pirolli şefliğinde saat 20.00’de Fulya Sanat’ta. (0212 215 60 29)
Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası bu akşam Sascha Goetzel şefliğinde “BİFO Avangard” saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0216 467 36 00)
Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü sa.ne.na saat 20.00’de, cuma günü Erdem Helvacıoğlu saat 20.00’de. (0212 336 32 71)
Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Kültür ve Turizm Bakanlığı Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu pazar günü 11.30’da. (0212 232 98 30)
Jolly Joker’de yarın Aydilge saat 21.00’de, çarşamba günü Soner Sarıkabadayı saat 21.00’de, perşembe günü Murat Yeter (albüm lansman) saat 21.00’de, cuma günü Model saat 22.00’de, cumartesi MFÖ saat 22.00’de. (0212 249 07 49)
Ghetto’da yarın Harlem Shake&Kostüm Partisi saat 21.45’te, çarşamba günü Erkan Oğur “Telvin” saat 21.45’te, perşembe Arman & Papyon saat 21.45’te, cuma günü Tanita Tikaram saat 22.45’te. (0212 251 75 01)
İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu’nda Nilüfer 13 Düet çarşamba günü saat 21.00’de.
Babylon’nda yarın Mohaç Sözmen saat 20.00’de ve Mert Tünay saat 22.00’de, çarşamba günü 7Pink Floyd’lar&2 Prenses saat 21.30’da, perşembe günü Jehan Barbur saat 21.30’da, cuma günü Kulakkurdu Ohrwurm saat 22.00’de ve Actress-Lone saat 23.55’te, cumartesi günü Oldies but Goldies saat 22.00’de. (0212 292 73 68)

ANKARA
Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, “Müziğin Diliyle Bahara Merhaba” konseri 20, 27 Nisan’da saat 13.00’te. (0 312 442 30 50)
Jolly Joker Ankara’da, Hande Yener konseri 17 Nisan’da saat 21.00’de, Mehmet Erdem konseri 18 Nisan’da saat 21.00’de, Yeni Türkü konseri 19 Nisan’da saat 22.00’de, Duman konseri 20 Nisan’da saat 22.00’de, Gökhan Türkmen konseri 26 Nisan’da saat 22.00’de, Volkan Konak konseri 27 Nisan’da saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

Tiyatro
İSTANBUL
Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Kurban” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Sessizlik” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Zalım Mahmut - Bir Kurtlu Kıssa” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Herkesin Bildiği Sırlar” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Michelangelo” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Benerci Kendini Niçin Öldürdü” cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0212 292 39 00)
İstanbul Büyükşehir Belediyesi F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Mutfak Söyleşileri” çarşamba, perşembe 20.00, “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye” cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boncuk” perşembe, cuma 14.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Kabare” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” perşembe, cuma 14.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Vişne Bahçesi” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Zengin Mutfağı” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Buluşma Yeri” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, paar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey” cuma 20.00, cumartesi 15.30. (0212 455 39 00)
Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyli Müzikali” perşembe 20.30, “www.askbu-mu.com” cuma 20.30, “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00, “Sıkıyönetim” cumartesi 20.30, “Üç Kuş Kardeş” pazar 11.00, “Hangisi Babası” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Medeni Hali: Kadın” perşembe 20.30, “Şişman Domuz” cuma 20.30. (0212 414 96 47)
Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” cuma 20.00, “Masal Müfettişi” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0212 251 18 65)
Dostlar Tiyatrosu’nun “Kerem Gibi” oyunu bugün 20.30 Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi, cuma 20.30 Şişli Kent Kültür Merkezi, “Sivas93” Cumartesi 20.30 Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi. (0212 231 39 16)
Tiyatro Pera’nın “Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im” oyunu cumartesi 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi’nde.
Oyun Atölyesinde “Basit Bir Ev Kazası” çarşamba 20.30, “Antonius ile Kleopatra” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 16.00 ve 20.30, pazar 16.00. (0216 345 39 39)
Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda “Asi Kuş” cuma 21.00 Trump Towers Mall’da. (0212 240 43 44)
Kumbaracı50’de “Haz Makamı” bugün 20.30, “Dertsiz Oyun” salı 20.30, “Gerçek Hayattan Alınmıştır” çarşamba, perşembe, cuma 20.30. “Yokuş Aşağı Emanetler” cumartesi 15.00 ve 20.30, “Üç Faz” pazar 15.00. (0212 243 50 51)
Duru Tiyatro’da “İyi Aile Çocuğu” bugün 20.30, “Nafile Dünya” perşembe 20.30, pazar 16.00. (0216 338 56 86)
Mekân Artı’da “Ölü Aktörler - Normal” salı 20.30, “That Face” perşembe, cuma 20.30, “Kırmızı Dükkân” cumartesi 15.30 ve 20.30, pazar 15.30. (0212 224 57 56)
Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde “Meymenetsiz Musibet” bugün 20.30, “Yalanın Ardındaki” çarşamba 20.30, “Biz Küçükken Babamla Oyunlar Oynardık” perşembe 20.30, “Gündüz Niyetine” cuma 20.30, “Bir Kadın Uyanıyor” cumartesi 20.30, “Saadet Pavyonu” pazar 18.00. (0212 252 74 52)
Tiyatroadam’ın “Babaannem 100 Yaşında” perşembe 20.30’da Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi. (0212 236 10 27)
Tiyatro Hal’de “Adiller” cuma 20.30, “Eksik” cumartesi 20.30. (0212 274 74 78)
İkinciKat’ta “Limonata” bugün, “Barselo” çarşamba, “Disosya” perşembe 20.30 (0212 292 32 47)

ANKARA
Ankara Halk Tiyatrosu’nda, Ankara Deneme Sahnesi oyuncularının sahnelediği “Şeyh Bedreddin” adlı oyun, her pazartesi saat 20.00’de. (0 312 385 32 71)
Akün Sahnesi’nde, “33 Varyasyon” 16-21 Nisan tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat
20.00’de, “Memleketimden İnsan Manzaraları On Bir Tablo” 30 Nisan’da saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)
Altındağ Tiyatrosu’nda, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 17, 18, 19, 20, 23 Nisan’da saat 20.00’de, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 16, 18, 20, 21
Nisan’da saat 11.00’de, “Bir Hilal Uğruna” 30 Nisan’da saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)
Büyük Tiyatro’da, “Aşk Hastası” 16, 19 Nisan’da saat 20.00’de, 21 Nisan’da saat 15.00’te, “Cyrano de Bergerac” 26, 27, 28 Nisan’da saat 20.00’de. (0 312324 22 10)

Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Fosforlu Cevriye/müzikal” 16, 17, 18, 19, 20 Nisan’da saat 20.00’de, “Üç Şeyhzade/çocuk oyunu” 20, 21 Nisan’da saat11.00’de, “Hürrem Sultan” 30 Nisan’da saat 20.00’de. (0 312 240 00 91) Küçük Tiyatro’da, “Ben Ödüyorum” 16, 17, 18, 19 Nisan’da saat 20.00’de, 20 Nisan’da saat 15.00 ve 20.00’de, 21 Nisan’da saat 15.00’te, “Keloğlan Keleşoğlan/ çocuk oyunu” 17, 19 Nisan’da saat 11.00’de, “Venedik Taciri” 30 Nisan’da saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)
Oda Tiyatrosu’nda, “Krem Karamel” 16, 17, 18, 19, 20 Nisan’da saat 18.30’da, “Yosunlar” 23, 24, 25, 26 ve 27 Nisan’da saat 18.30’da, “Nehir” 30 Nisan’da saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)
Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 16, 19, 20, 23, 30 Nisan’da saat 20.00’de, 21 Nisan’da saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Yastık Adam” 17, 18 Nisan’da saat 20.00’de, 20 Nisan’da saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
Şinasi Sahnesi’nde, “Dolores Claiborne” 16, 17, 18, 19 Nisan’da saat 20.00’de, 20 Nisan’da saat 15.00 ve 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 21 Nisan’da saat 11.00’de, “Yastık Adam” 30 Nisan’da saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)
Mavi Sahne’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 20 ve 27 Nisan’da saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 19 Nisan’da saat 20.00’de, “Cinfikir/Türkiye’nin ilk ve tek doğaçlama çocuk oyunu” 20 ve 28 Nisan’da saat 13.00’te. (0 312 241 02 33)
Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Halktan Biri” 19, 20, 26, 27 Nisan’da saat 20.00’de, 28 Nisan’da saat 15.30’da, “Zübük” 21 Nisan’da saat 15.30’da. (0 312 417 76 76)

ADANA
Devlet Tiyatrosu Adana Uluslararası Sabancı Tiyatro Festivali’nde bugün ve yarın 20.00’de Makedonyalı konuk Milli Kurum Türk Tiyatrosu, Arthur Miller’in yazdığı, Ülkü Tamer’in çevirdiği ve Aleksandra Kardalevski’nin yönettiği, “Bütün Oğullarım” adlı oyunla sahnede olacak. Çarşamba ve perşembe günleri 20.00’de sahne alacak
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, Fehime Seven’in yazdığı, Şükrü Türen’in yönettiği, “Türkiye Kayası” adlı oyunla tiyatroseverlerin karşısına çıkacak.
Trabzon Devlet Tiyatrosu ise cuma ve cumartesi 20.00’de sahne alacak. Karadenizli konuklar, Takred Dorst’un yazdığı, Sema Engir Edinsel’in çevirdiği ve Yurdaer Okur’un yönettiği, “Ben Feuerbach” adlı oyunla sanatseverlerle buluşacak. Pazar günü küçük tiyatroseverlerin günü olacak. Ankara Devlet Tiyatrosu Ferenc Molnar’ın ünlü oyunu, “Pal Sokağı Çocukları” ile 11.00 ve 14.00’te sahneye çıkacak. (0322 3523355)
Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “9 Canlı” adlı oyunu sahnelemeyi sürdürüyor. Tayfun Türkeli’nin yazdığı, Tamer Gözüdeli’nin yönettiği oyun çarşamba günleri 20.00’de Seyhan Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşturuluyor. (0322 4327474)
Kaktüs Sanat Merkezi, “Meyveli Palyaço”yu sahnelemeyi sürdürüyor. Hakan Hançerli’nin yönettiği, “Meyveli Palyaço” adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu, her cumartesi saat 14.00’te Kaktüs Sanat Merkezi’nde, hafta içinde ise okullarda yineleniyor. (0322 4599159)

MERSİN
Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, daha önce üç kez sahnelediği, “9 Canlı” adlı oyunu bir kez daha tiyatroseverlerle buluşturacak. Tayfun Türkili’nin yazdığı, Gizem Gülüş’ün yönettiği oyun, 26 Nisan 19.30’da Mersin Kongre ve Sergi Sarayı’ nda yinelenecek. (0324 2389264)

İSKENDERUN
İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, Ülker Köksal’ın yazdığı, Özer Yüksel ve Tamer Aytan’ın yönettiği, “Bir Garip Oyun” adlı oyunu sahnelemeyi sürdürüyor. Arzu Aydoğan, Gamze Çakmak, Gönül İriş, İbrahim Kırat, Nihan Kızılkaya, Özer Yüksel, Seyfettin Babat, Şule Ataman Sayın ve Tamer Aytan’ın rol üstlendiği oyun, çarşamba günü 20.00’de bir kez daha tiyatroseverlere sunulacak. (0326 6134990)

SAMSUN
Samsun Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) Sivas Devlet Tiyatrosu (DT), “Yeraltılı” adlı oyunu Samsunlu izleyicilerle buluşturacak. Hristo Boyçev’in yazdığı,
Murat Gökçer’in yönettiği oyunda, İlhan Gözde Giray, Ömer Eryiğit, Volkan Gündüz, Ufuk Bostancı, Nagehan Yazıcı, Serhat Candan, Hilal Çavuş, Gülçin Çelik, Arif Özkalay ve Belgin Ünlü rol alıyor. Para üzerine kurulu dünyayı esprili bir dille sorgulayan oyunda, iyilerin ve emeğiyle çalışanların bunun karşılığında hak ettikleri kadar para kazanıp rahat içinde yaşayamadıkları anlatılıyor. Oyun, 16 ve 17 Nisan’da Samsunlu sanatseverlerin beğenisine sunulacak. (0362- 431 21 00)




Cumhuriyet Haber Portalı
Alıntı ile Cevapla
  #114  
Alt 22-04-2013, 21:22
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart


Haftanın Sanat Çizelgesi

22 Nisan- 29 Nisan


Duman grubu Bostancı Gösteri Merkezi'nde vereceği konserle sevenleriyle buluşacak.





SERGİ
İSTANBUL
nFaruk Cimok’un sergisi 22 Nisan - 5 Mayıs tarihleri arasında Beşiktaş Belediyesi Ortaköy Kültür Merkezi’nde.
nNatali Aydar’ın sergisi 23 - 30 Nisan tarihleri arasında CKM’de.
nAyça Telgeren’in “Sen Dönünceye Kadar Bende Saklı” isimli sergi 25 Nisan - 25 Mayıs tarihleri arasında Galerist’te.
nIşık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrenci Sergisi isimli sergi 22 Nisan’a kadar Galeri Işık’ta.
nNikita Alexeev’in “Avrasya Şarkıları” isimli sergisi 22 Nisan’a kadar Kuad Galeri’de.
nYurdaer Altıntaş, Ferit Özşen, Gürol Sözen, Evren Karayel Gökkaya’nın “Karma/Karışık” isimli sergisi 22 Nisan’a kadar arnavutkoyartgallery’de.
nNesrin Sağlam’ın sergisi 24 Nisan’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde.
nFerzan Genç Çuhadaroğlu’nun sergisi 25 Nisan’a kadar Tolga Eti SanatEvi’nde. (0216 368 26 79)
nAslı Sungu’nun “Four Sermons to the Dead” isimli sergisi 25 Nisan’a kadar Pi Artworks Tophane’de.
nNazan Erkmen’in “Düşler ve Karabasanlar” isimli sergisi 26 Nisan’a kadar Teşvikiye Akyol Sanat Galerisi’nde.
nYusuf Katipoğlu’nun “Selam Olsun Benden” isimli sergisi 26 Nisan’a kadar Galatea Art’ta.
nAdelaide Di Nunzio’nun “Tanrılar ve Tanrıçalar” isimli sergisi 26 Nisan’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da.
nBaşkalarının Hayatı. Tekrar ve Hayatta Kalmaisimli karma sergi 27 Nisan’a kadar Akbank Sanat’ta.
nMehmet Güleryüz’ün “Göz Göre Göre” isimli sergisi 27 Nisan’a kadar The Empire Project’te. (0 212 292 59 68)
nElif Öner’in “Hikayenin yarısını siz zaten biliyorsunuz” isimli sergisi 27 Nisan’a kadar .artSümer’de.
nGeçmişten Geleceğe İz Bırakan Türkan Şoray Fotoğrafları Sergisi 27 Nisan’a kadar Kale Outlet Center’da.
nAlper Aydın, Mehmet Dere, Fırat Engin, Sibel Horoda’nın “İsimsiz II” isimli sergisi 27 Nisan’a kadar Pilevneli Project’te. (0 (212) 259 03 94)
nBerkay Buğdanoğlu’nun “Grigori” isimli sergisi 28 Nisan’a kadar Mixer’de.
nDeniz Toroman’ın “Kuşların Dansı+İstanbul” isimli sergisi 28 Nisan’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)
nBurcu Yağcıoğlu’nun “Fuzuli Canavarlar” isimli sergisi 28 Nisan’a kadar C.A.M Galeri / Akaretler’de. (0212 245 79 75)
nPrix Pictet: Güç isimli sergi 28 Nisana kadar İstanbul Modern’de.
nTürk Opera-Bale Tarihinin Duayen Dekoratörlerinden Tasarım Seçkilerikapsamında Türk Operasında Dekor Resimleri sergisi 30 Nisan’a kadar Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda.
nFatma Tülin’nin sergisi 30 Nisan’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde.
nFiliz Karsan’ın sergisi 30 Nisan’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde.(0212 225 23 37)
nNurhan Altay’ın “Fantazi Demişken...” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde.
nMustafa Özel’in “İnsan, Kendi Hayatı” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde.
nHasan Pehlevan’ın “Eşit” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar MERKUR’de.
nFahri Sümer’in sergisi 30 Nisan’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde.
nYılmaz Zenger’in “İşlevden Soyuta” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar ARK Kültür’de. (0212 243 07 89)
nNehar Tüblek’in sergisi 30 Nisan’a kadar İBB Karikatür ve Mizah Merkezi’nde.
nEbru Ela Ercan’ın “3 element” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Istanbul Art Platform’da.
nFernando Botero, Enzo Fiore, Fabrizio Plessi ’nin sergisi 30 Nisan’a kadar AB Art Space’de.
n’Red Kit Kadıköy’desergisi 30 Nisan’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.
nKim Yong Moon’un “Totemler Kapadokya’da” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Mimar Sinan Güzel SanatlarÜniversitesi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Sarnıç Galeriler’de.
nSevinç Altan ve Leman Sevda Darıcıoğlu’nun “Tuhaf” isimli sergisi 2 Mayıs’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)
nMehmet Güreli’nin “Yol Uzun Değilse Uyunmaz” isimli sergisi 2 Mayıs’a kadar Türker Art’ta. (0 (212) 296 53 25)
nAlper Bıçaklıoğlu’nun “Duvar” isimli sergisi 2 Mayıs’a kadar Mabeyn Gallery’de. (0 (212) 261 60 60)
nHale Tenger’in sergisi 4 Mayıs’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
nMehmet Tekin’in sergisi 4 Mayıs’a kadar Karşı Sanat’ta.
nMustafa Günen’in sergisi 4 Mayıs’a kadar istanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)
nMuhsin Kut’un “Çatılar” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)
nİnci Ertuğ’un “Düşün Zamanı” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)
nFatih Alkan’ın “Penn Hakkında Kısa Bir Film” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Galeri x-ist’te.
nFevzi Karakoç’un “Dünyanın görüldüğü yer” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Arte İstanbul’da.
nNeş’e Erdok’un sergisi 4 Mayıs’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)
nLedün Nasır’ın Mavi-Yeşil sergisi 5 Mayıs’a kadar Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)
nCeyda Güler’in “Seslerin İzdüşümü” isimli sergisi 5 Mayıs’a kadar Planet of Art Gallery’de. (0212 224 74 31)
nPeter Zimmermann’ın “Chrome” isimli sergisi 6 Mayıs’a kadar Dirimart’ta.
nGökçe Özer’in seramik heykel sergisi 6 Mayıs’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde.
nŞiir Özbilge’nin “Kaostin - Hafriyat” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar Galeri G-art’ta.
nMurat İrtem’in “Kaostin - Hafriyat” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar Olcayart’ta.
nFaruk Bil’in “Gizli Ben’ler” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 90 81)
nReha Yalnızcık’ın “Piri Reis’in Gitmediği Diyarlar” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. (0 212 246 24 96)
nPeruze Yiğit’in “Renkler, Yüzler, Sokaklar” isimli sergisi 9 Mayıs’a kadar Adahan İstanbul’da.
nMemet Güreli’nin “Fragmanlar” isimli sergisi 9 Mayıs’a kadar Adasanat Etkinlik Salonu’nda.
nRichard Smeets’in “Yüzleşmeler: Birey ve Hayat” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Rezan Has Müzesi’nde.
nGöçebe Bağımsız Sanatçı İnisiyatifi’nin “KAÇIRMA | KIDNAPPED” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Asfalt Art Gallery’de.
nŞirin İris ve Gülhis Diptaş’ın cam bezeme sergisi 10 Mayıs’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.
nYıldız Şermet’in “Çizginin Tabiatı-II” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)
nAbbas Akhavan’ın sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri Mana’da.
nMetehan Özcan’ın sergisi 11 Mayıs’a kadar Elipsis Gallery’de.

nEkrem Kahraman’ın “Açık Adres” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Renart Sanat Galerisi’nde.
nGazi Sansoy’un sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri İlayda’da.
nEd van der Elsken’in “Sol Yakada Aşk” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Empire Project’in Poligon Galerisi’nde.
nEkrem Kahraman’ın “Açık Adres” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Renart’ta.
nPeggy Atherton, Maria Bartolo, Annie Davey, Dolanbay, Ben Joiner, Natasha Kidd, Pete Owen, Raine Smith ve Kerry Stewart’ın “I Do” isimli sergisi 12 Mayıs’a kadar Pg Art Gallery’de.
n‘Bahar’ isimli karma sergi 15 Mayıs’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
nModernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
nİnci Furni’nin “Her Gün Aynı Şey” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Rampa’da.
nCarole Sionnet ve Pier Gajewski’nin “Mavi Kent” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde.
nElif Çelebi’nin “eşzamansız” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.
nEl Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)
nBizden ve Onlardan 27isimli sergi 1 Haziran’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde.
nEmre Hüner’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)
nNikita Alexeev’in “Avrasya Şarkıları” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar KUAD’da. (0212 227 00 08)
nBiz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.
nİşte Güneş isimli sergi 14 Temmuza kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)
nGöç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.
nGeçmiş ve Geleceksergisi İstanbul Modern’de.
nGençlik Buluşması isimli sergi UPSD Galerisi’nde bugün açılıyor.

ANKARA
nCengiz Savaş - resim, heykel - 24 Nisan’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
nArzu Eş - resim - 24 Nisan’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
nHüseyin Arıcı - resim - 25 Nisan’a dek - Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)
nHalil Akdeniz - resim - 27 Nisan’a dek - Galeri Akdeniz’de. (0 312 441 29 99)
nMahmut Turgut - fotoğraf - 30 Nisan’a dek - Yenimahalle Belediyesi Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde. (0 312 444 93 64)
nNeşe Lüleç - resim - 3 Mayıs’a dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)
n‘2. Dünya Sanat Günü/İnmek mi, çıkmak mı?/Merdiven - resim - 3 Mayıs’a dek - Galeri Sanatyapım’da. (0 312 222 19 06)
nBubi - resim - 4 Mayıs’a dek - Güler Sanat’ta. (0 312 236 21 22)
nEge Aydan - resim - 5 Mayıs’a dek - Peker Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 30 03)
nLaurence Forbin - resim - 8 Mayıs’a dek - Galeri Siyah Beyaz’da. (0312 467 72 34)
nNisan Kedileri - resim - 8 Mayıs tarihleri arasında - Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. (0 312 266 44 72)
nHale Karpuzcu - resim - 26 Mayıs’a dek - Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)
nEngin İnan - resim - 30 Mayıs tarihleri arasında - Arete Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)
nAtlas Sergileri III - baskı resim - 31 Mayıs’a dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 5 04)

TİYATRO
İSTANBUL
n Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Herkesin Bildiği Sırlar” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Sessizlik” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Sihirli Hediyeler” bugün 14.00, salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi, pazar 12.00 ve 14.00. Küçük Sahne’de “Kurban” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Ay Ecesi” perşembe 20.00, Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Michelangelo” salı, çarşamba, perşembe 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Benerci Kendini Niçin Öldürdü” cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
nİstanbul Büyükşehir Belediyesi F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Mesut İnsanlar Fotoğrafhanesi” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “İstanbul Efendisi” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Haldun Taner Sahnesi’nde “Perşembenin Hanımları” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Toros Canavarı” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Hıdrellez” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Ü. K. Yılmazer Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. (0212 455 39 00)
nBakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyli Müzikali” perşembe, cuma 20.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Carrar Ana’nın Silahları” çarşamba 20.30, “Medeni Hali: Kadın” perşembe 20.30, “Şişman Domuz” cuma 20.30, “4x4” cumartesi 20.30. (0212 414 96 47)
nOrtaoyuncular’da “Masal Müfettişi” cuma 20.00, cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)
nDostlar Tiyatrosu’nun “Sivas93” oyunu cuma 20.30. (0 212 231 39 16)
nOyun Atölyesi’nde “Oda ve Adam” bugün 20.30, “Testosteron” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
nAli Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda “Asi Kuş” salı 20.30 Yunus Emre Kültür Merkezi, cuma 21.00 Şişli Trump Towers Mall. (0 212 240 43 44)
nKumbaracı50’de “Evaristo” bugün 20.30, salı, çarşamba 20.30, “Katilcilik” perşembe, cuma, cumartesi 20.30. (0 212 243 50 51)
nDuru Tiyatro’da “Arapsaçı” bugün 20.30, “Nafile Dünya” cumartesi 20.30, “Cadılar” pazar 15.00. (0 216 338 56 86)
nMekân Artı’da “Ölü Aktörler - Normal” salı 20.30, “That Face” perşembe, cuma 20.30, “Kırmızı Dükkân” cumartesi 15.30 ve 20.30, pazar 15.30. (0 212 224 57 56)
nMaya Cüneyt Türel Sahnesi’nde “Meymenetsiz Musibet” bugün 20.30, “Biz Küçükken Babamla Oyunlar Oynardık”, perşembe 20.30, “Bir Kadın Uyanıyor” cuma 20.30, “Maviydi Bisikletim” cumartesi 15.00, “İntihar mı Cinayet mi?” cumartesi 20.30, “Ölüm Diyalogları” pazar 18.00. (0 212 252 74 52)
nTiyatroadam’ın “Babaannem 100 Yaşında” perşembe 20.30’da Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi. (0 212 236 10 27)
nTiyatro Hal’de “Yaka Beyaz” bugün 20.30, “Adiller” cuma 20.30 (0212 274 74 78)
nİkinciKat’ta “Barselo” çarşamba 20.30 (0 212 292 32 47)

ANKARA
nAnkara Halk Tiyatrosu’nda, Ankara Deneme Sahnesi oyuncularının sahnelediği “Şeyh Bedreddin” adlı oyun, her pazartesi saat 20.00’de. (0 312 385 32 71)
nAkün Sahnesi’nde, “Memleketimden

MÜZİK
İSTANBUL
nNardis Jazz Club’te Okay Temiz bugün 21.30 (0212 244 63 27)
nKadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde Borusan Quartet bugün 22.00 (0 216 346 15 31)
nBostancı Gösteri Merkezi’nde Duman salı 18.00 (0 216 362 11 61)
nBeyoğlu Hayal Kahvesi ’nde Ceylan Ertem çarşamba 22.30 (0 212 245 63 13)
nİKÜ Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde Ayla Erduran (keman), Alexander Rudin (çello), Devlet Sanatçısı Ayşegül Sarıca (piyano)’dan oluşan trio, perşembe 20.00
nJolly Joker’de Gece Yolcuları perşembe 21.00, Cem Adrian cuma 22.00, Yeni Türkü cumartesi 22.00 (0 212 249 07 49)
nGhetto’da Büyük Ev Ablukada cuma 22.45 (0 212 251 75 01)
nTim Show Center’da Sezen Aksu, Ara Dinkjian ve Fahir Atakoğlu cuma, cumartesi 21.00 (0 212 286 66 86)
nCemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Taşkın Doğanışık ve Nail Yavuzoğlu cuma 20.00, Taşkent Teraneleri Grubu Geleneksel Özbek Müzik Gecesi cumartesi 20.00. (0 212 232 98 30)

OPERA BALE
İSTANBUL
nKadıköy Süreyya Operası’nda salı günü saat 13.00’de “Fındıkkıran” çocuk balesi, çarşamba, perşembe ve cuma günleri 20.00’de, cumartesi günü saat 16.00’da “Şen Dul” adlı opera, pazar günü saat 11.00 ve 14.00’te “Fındıkkıran” adlı çocuk balesi sahnelenecek. (0 216 346 15 31)

n Fulya Sanat’ta salı günü 20.00’de “Otello” adlı bale, çarşamba günü saat 10.00’de “Seyahatname” adlı modern dans gösterisi sahnelenecek. (0212 215 60 37)

ANKARA
nOpera Sahnesi’nde, “Sevginin Bedeli/bale” 25 Nisan’da saat 20.00’de, “Arda Boyları/modern dans” 24 Nisan’da saat 20.00’de, “Çocuk Balesi 23 Nisan Temsili” 23 Nisan’da saat 20.00’de, “Ankara Devlet Balesi ve Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü Dünya Dans Günü Temsili/bale” 29 Nisan’da saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)
nOperet Sahnesi’nde, “Fantastik/müzikal” 23 Nisan’da saat 20.00’de, “Tutto Mozart/konser” 28 Nisan’da saat 20.00’de, “Ayur Trio/konser” 30 Nisan’da saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)
nLeyla Gencer Opera Sahnesi’nde, “Bremen Mızıkacıları/müzikli çocuk oyunu” 28 Nisan’da saat 11.00’de, “Çocuk ve Gençlik Korosu Konseri” 23 Nisan’da saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

SAMSUN
nSamsun Devlet Opera ve Balesi, 25 Nisan Perşembe akşamı Opera Sahnesi’nde özel bir konser gerçekleştirecek. Kıvanç Tepe’nin eseri olan “Bu Vatan Bizim” adlı eserin sunulacağı konserin orkestra şefliğini de yine Kıvanç Tepe yapacak. Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin orkestrası, korosu ve solistlerinin katılımıyla gerçekleşecek konserde sunulacak “Bu Vatan Bizim” adlı eser Kurtuluş Mücadelesi’nin öncesini ve sonrasını konu alıyor. (0362 431 50 03)



Cumhuriyet Haber Portalı
Alıntı ile Cevapla
  #115  
Alt 29-04-2013, 11:58
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart



Haftanın sanat çizelgesi

29 Nisan-6 Mayıs


Nisan ayına sanatseverlerin beğenisini kazanacak birçok etkinlikle veda ediyoruz.





Sergi

İSTANBUL
*Niko Guido’nun “Bizi Rahat Bırakın” isimli sergisi 2-12 Mayıs tarihleri arasında Piramid Sanat’ta.
*Natali Aydar’ın sergisi 30 Nisan’a kadar CKM’de.
*Türk Opera-Bale Tarihinin Duayen Dekoratörlerinden Tasarım Seçkileri kapsamında Türk Operasında Dekor Resimleri sergisi 30 Nisan’a kadar Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda.
*Fatma Tülin’nin sergisi 30 Nisan’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde.
* Füsun Eti’nin “Kültür Ve Gönül Bahçemizden” isimli seramik sergisi 30 Nisan’a kadar Büyük Kulüp’te.
*Filiz Karsan’ın sergisi 30 Nisan’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde.( 0212 225 23 37 )
*Nurhan Altay’ın “Fantazi Demişken...” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde.
*Mustafa Özel’in “İnsan, Kendi Hayatı” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde.
*Hasan Pehlevan’ın “Eşit” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar MERKUR’de.
*Fahri Sümer’in sergisi 30 Nisan’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde.
*Yılmaz Zenger’in “İşlevden Soyuta” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar ARK Kültür’de. ( 0212 243 07 89 )
*Nehar Tüblek’in sergisi 30 Nisan’a kadar İBB Karikatür ve Mizah Merkezi’nde.

*Ebru Ela Ercan’ın “3 element” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Istanbul Art Platform’da.

*Fernando Botero, Enzo Fiore, Fabrizio Plessi ’nin sergisi 30 Nisan’a kadar AB Art Space’de.

*‘Red Kit Kadıköy’de sergisi 30 Nisan’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.

*Kim Yong Moon’un “Totemler Kapadokya’da” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Sarnıç Galeriler’de.

*Oya Sabahlar’ın “Aşk Görür” isimli sergisi 1 Mayıs’a kadar Gama Art Gallery’de.

*Sevinç Altan ve Leman Sevda Darıcıoğlu’nun “Tuhaf” isimli sergisi 2 Mayıs’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. ( 0212 233 33 80 )

*Canip Doğutürk’ün “Düşünen Adam” isimli heykel sergisi 2 Mayıs’a kadar Bakırköy Belediyesi Sanat Evi ve Kent Müzesi’nde.

*Mehmet Güreli’nin “Yol Uzun Değilse Uyunmaz” isimli sergisi 2 Mayıs’a kadar Türker Art’ta. ( 0 (212) 296 53 25 )

*Mürüvet Kayabay Şafak-Haluk Rıza Şafak’ın “Sanatın Evrimine Düşen İzler” isimli sergisi 2 Mayıs’a kadar Bindallı Sanatevi’nde.

*Alper Bıçaklıoğlu’nun “Duvar” isimli sergisi 2 Mayıs’a kadar Mabeyn Gallery’de. ( 0 (212) 261 60 60 )

*Hale Tenger’in sergisi 4 Mayıs’a kadar Galeri Nev’de. ( 0212 252 15 25 )

*Mehmet Tekin’in sergisi 4 Mayıs’a kadar Karşı Sanat’ta.

*Mustafa Günen’in sergisi 4 Mayıs’a kadar istanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. ( 0212 251 46 31 )

*Muhsin Kut’un “Çatılar” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. ( 0216 418 38 06 )

*İnci Ertuğ’un “Düşün Zamanı” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. ( 0212 252 05 35 )

*Fatih Alkan’ın “Penn Hakkında Kısa Bir Film” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Galeri x-ist’te.

*Fevzi Karakoç’un “Dünyanın görüldüğü yer” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Arte İstanbul’da.

*Neş’e Erdok’un sergisi 4 Mayıs’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. ( 0212 265 81 58 )

*Ledün Nasır’ın Mavi-Yeşil sergisi 5 Mayıs’a kadar Galeri Espas’ta. ( 0212 227 70 17 )

*Faruk Cimok’un sergisi 5 Mayıs’a kadar Beşiktaş Belediyesi Ortaköy Kültür Merkezi’nde.
*Çocuk Gözüyle Sokağın Rengi sergisi 5 Mayıs’a kadar Fatih Belediyesi İstanbul Fotoğraf Müzesi’nde.
*Ceyda Güler’in “Seslerin İzdüşümü” isimli sergisi 5 Mayıs’a kadar Planet of Art Gallery’de. ( 0212 224 74 31 )
*Peter Zimmermann’ın “Chrome” isimli sergisi 6 Mayıs’a kadar Dirimart’ta.
*Gökçe Özer’in seramik heykel sergisi 6 Mayıs’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde.
*Suyun Farklı Renkleri ebru sergisi 6 Mayıs’a kadar Beyoğlu Belediyesi Cihangir Sanat Galerisi’nde.
*Şiir Özbilge’nin “Kaostin - Hafriyat” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar Galeri G-art’ta.
*Murat İrtem’in “Kaostin - Hafriyat” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar Olcayart’ta.
*Şiir Özbilge’nin “Bir İstanbul sergisi: KAOSTANTİN HAFRİYAT” sergisi 7 Mayıs’a kadar Galeri G-art’ta.
*Faruk Bil’in “Gizli Ben’ler” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. ( 0 212 247 90 81 )
*Reha Yalnızcık’ın “Piri Reis’in Gitmediği Diyarlar” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. ( 0 212 246 24 96 )
*Peruze Yiğit’in “Renkler, Yüzler, Sokaklar” isimli sergisi 9 Mayıs’a kadar Adahan İstanbul’da.
*Memet Güreli’nin “Fragmanlar” isimli sergisi 9 Mayıs’a kadar Adasanat Etkinlik Salonu’nda.
*Richard Smeets’in “Yüzleşmeler: Birey ve Hayat” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Rezan Has Müzesi’nde.
*Nikos Economopoulos’un fotoğraf sergisi 10 Mayıs’a kadar Fotoğrafevi’nde.
*Göçebe Bağımsız Sanatçı İnisiyatifi’nin “KAÇIRMA | KIDNAPPED” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Asfalt Art Gallery’de.
*Şirin İris ve Gülhis Diptaş’ın cam bezeme sergisi 10 Mayıs’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.
*Yıldız Şermet’in “Çizginin Tabiatı-II” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri Apel’de. ( 0212 292 72 36 )
*Abbas Akhavan’ın sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri Mana’da.
*Metehan Özcan’ın sergisi 11 Mayıs’a kadar Elipsis Gallery’de.
*Ekrem Kahraman’ın “Açık Adres” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Renart Sanat Galerisi’nde.
*Gazi Sansoy’un sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri İlayda’da.
*Ed van der Elsken’in “Sol Yakada Aşk” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Empire Project’in Poligon Galerisi’nde.
*Ekrem Kahraman’ın “Açık Adres” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Renart’ta.
*Mustafa Sekban’ın “Ben; Bizi Unutmam” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri İdil’de.
*Can Gafuroğlu’nun “Elimin Değdiği, Gözümün Değdiği” isimli yemek fotoğrafları sergisi 12 Mayıs’a kadar Galeri Selvin’de.
*Peggy Atherton, Maria Bartolo, Annie Davey, Dolanbay, Ben Joiner, Natasha Kidd, Pete Owen, Raine Smith ve Kerry Stewart’ın “I Do” isimli sergisi 12 Mayıs’a kadar Pg Art Gallery’de.
*‘Bahar’ isimli karma sergi 15 Mayıs’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. ( 0216 363 12 80 )
*Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
*Defne Tesal’ın “Cam Kenarı” isimli sergisi 17 Mayıs’a kadar GaleriArtist Çukurcuma’da.
*İnci Furni’nin “Her Gün Aynı Şey” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Rampa’da.

*Jale Yılmabaşar’ın 50. Sanat Yılı Resimleri Sergisi 18 Mayıs’a kadar Galeri Işık’ta.
*Filiz Pelit’in “Düşlerinle Büyü…” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Terakki Sanat’ta.
*Serdar Kaynak’ın “Belirsizlikler” isimli sergisi 19 Mayıs’a kadar artgalerim’de.
*Carole Sionnet ve Pier Gajewski’nin “Mavi Kent” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde.
*Aslı Altınışık’ın “Sert Ama Sessiz” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde.

*Elif Çelebi’nin “eşzamansız” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.

*Funda Alkan’ın “Kafes” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Daire Galeri’de.

*Neslihan Pala’nın sergisi 25 Mayıs’a kadar Mine Sanat’ta.

*Ayça Telgeren’in “Sen Dönünceye Kadar Bende Saklı” isimli sergi 25 Mayıs’a kadar Galerist’te.

*El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. ( 0212 242 38 13 )

*Pertev Boyar’ın Aile Koleksiyonundan oluşan Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde.

*Bizden ve Onlardan 27 isimli sergi 1 Haziran’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde.

*Azim Looker’ın “Şamanik Seyirlerin Işıl Işıl Resimleri” isimli sergi 3 Haziran’a kadar Galeri Park Art İstanbul’da.

*Emre Hüner’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. ( 0212 243 78 53 )

*Nikita Alexeev’in “Avrasya Şarkıları” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar KUAD’da. ( 0212 227 00 08 )

*Fantastik Makineler isimli sergi 16 Haziran’a kadar İstanbul Modern’de.

*Nancy Atakan’ın “Ayna Ayna Söyle Bana” isimli sergisi 22 Haziran’a kadar PiArtworks’te. ( 0212 293 71 03 )

*Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran’a kadar Adalar Müzesi’nde.

*İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. ( 0212 369 66 00 )

*Oryantalizmin 1001 Yüzü isimli sergi 11 Ağustos’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

*Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.

*Geçmiş ve Gelecek sergisi İstanbul Modern’de.

*Gençlik Buluşması isimli sergi UPSD Galerisi’nde bugün açılıyor.

ANKARA

*Neşe Lüleç - resim - 3 Mayıs’a dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. ( 0312 466 05 40 )

*2. Dünya Sanat Günü/İnmek mi, çıkmak mı?/Merdiven - resim - 3 Mayıs’a dek - GaleriSanatyapım’da. ( 0312 222 19 06 )

*Bubi - resim - 4 Mayıs’a dek - Güler Sanat’ta. ( 0312 236 21 22 )

*Ege Aydan - resim - 5 Mayıs’a dek - Peker Sanat Galerisi’nde. ( 0312 439 30 03 )

*Laurence Forbin - resim - 8 Mayıs’a dek - Galeri Siyah Beyaz’da. ( 0312 467 72 34 )

*Nisan Kedileri - resim - 8 Mayıs tarihleri arasında - Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. ( 0312 266 44 72 )

*Mehmet Akif Orçan & Hüseyin Yıldırım - resim - 10 Mayıs’a dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. ( 0312 584 40 35 )

*Deniz Korkmaz - resim - 14 Mayıs’a dek - Kursat Sanat Galerisi’nde. ( 0312 475 44 99 )

*Fatih Karakaş - resim - 15 Mayıs’a dek - Galeri Soyut A Salonu’nda. ( 0312 438 86 70 )

*Ayhan Çetin & Kemal Topçu - resim - 15 Mayıs’a dek - Galeri Soyut B Salonu’nda. ( 0312 438 86 70 )

*Özgür Kaptan - seramik - 15 Mayıs’a dek - Galeri Soyut C Salonu’nda. ( 0312 438 86 70 )

*Erdal Ateş - resim - 3-25 Mayıs tarihleri arasında - Galeri Akdeniz’de. ( 0312 441 29 99 )

*Hale Karpuzcu - resim - 26 Mayıs’a dek - Cermodern Sanatlar Merkezi’nde.
( 0312 310 00 00 )

*Engin İnan - resim - 30 Mayıs tarihleri arasında - Arete Sanat Galerisi’nde. ( 0312 440 08 81 )

*Atlas Sergileri III - baskı resim - 31 Mayıs’a dek - Atlas Sanat Galerisi’nde.
(0312 468 5 04)

ADANA

*Münevver Bıçakçı’nın, “Eller, Yüzler ve Kuşlar” adlı Seramik Sergisi cuma günü 20.00’de AÇS Sanat Galerisi’nde açılacak. Sergi 13 Mayıs tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık tutulacak. ( 0322 453 44 45 )

İZMİR

*Bornova Belediyesi Kent Arşivi ve Müzesi Dramalılar Köşkü, “Türk Resminin 100 Yüzü” adlı resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergide, Abidin Dino’dan Nuri İyem’e, Fikret Mualla’dan İbrahim Çallı’ya dek, ülkemizin seçkin sanatçılarının eserlerine yer veriliyor.

Opera-Bale

İSTANBUL
Süreyya Operası’nda “Dans Haftası Etkinlikleri” bu akşam ve yarın saat 20.00’de. ( 0216 346 15 31 )

ANKARA
Opera Sahnesi’nde, “Ankara Devlet Balesi ve Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü Dünya Dans Günü Temsili/bale” 29 Nisan’da saat 20.00’de, “Gündüz ve Gece/modern dans” 4 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü/bale” 6 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Tosca/ opera” 13 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Saraydan Kız Kaçırma/opera” 15 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Rigoletto/opera” 20, 22, 25 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Arda Boyları/modern dans” 23 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Wagner Konseri/konser” 24 Mayıs’ta saat 20.00’de. ( 0312 324 68 01 )
Leyla Gencer Opera Sahnesi’nde, “Bremen Mızıkacıları/müzikli çocuk oyunu” 12 Mayıs’ta saat 11.00’de, “Çocuk Balesi Yıl Sonu Temsili/bale” 26 ve 27 Mayıs’ta saat 20.00’de.( 0312 324 68 01 )

SAMSUN
Samsun Devlet Opera ve Balesi, “Bach Alla Turca” adlı bale gösterisi prömiyerini 29 Nisan Pazartesi günü Büyük Salon’da gerçekleştirecek. Bale gösterisinde, ünlü perküsyon sanatçısı Mehmet Akatay eşliğinde Bach A L’Orientale adlı albümünde yer alan düzenlemelerini Anjelika Akbar çalacak. Bale gösterisinin ikinci temsili de 2 Mayıs’ta gerçekleştirilecek. J.S.Bach’ın Klavsen Konçertosu eşliğinde bir masanın etrafında iki kadın iki erkek dansçı tarafından hayata geçirilen, Marco Cantalupo ile Katarzyna Gdaniec tarafından sahneye koyulan Konçerto eserin ilk bölümünü oluşturuyor. Mehmet Balkan tarafından koreografisi gerçekleştirilen ve eserin bütününe adını veren Bach Alla Turca, balenin ikinci bölümünü oluşturuyor.

İZMİR
İzmir Devlet Opera ve Balesi, Verdi’nin Otello’sunu sahneye koyacak. Bugün sahnelenecek Otello, sezonu da kapatmış olacak. Gösterimler, Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Tiyatro

İSTANBUL
Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Zalım Mahmut - Bir Kurtlu Kıssa” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Inishmorelu Yüzbaşı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Profesyonel” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Kırmızı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Düğün Şarkısı” salı, perşembe 20.00, cumartesi15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Benerci Kendini Niçin Öldürdü?” çarşamba, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. ( 0 212 292 39 00 )
nİstanbul Büyükşehir Belediyesi F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30, “Edi’nin Annesi Nerede?” cumartesi 12.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Karagöz Balıkçı” cumartesi, pazar 12.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Kösem Sultan” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Ocak” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Boya Benek” perşembe, cuma 14.00, “Karagöz Tatlıcı” cumartesi, pazar 12.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Ateşli Sabır (Postacı)” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Hıdrellez” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Ü. Musahipzade Sahnesi’nde “Vişne Bahçesi” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Ü. Kerem Yılmazer Sahnesi’nde “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” cumartesi, pazar 12.00. ( 0212 455 39 00 )
Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Kaç Baba Kaç” perşembe, cuma 20.30, “Üç Kuş Kardeş” cumartesi 11.00 ve 20.30, pazar 11.00 ve 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” çarşamba 20.30, “Obsesyon” perşembe 20.30, “4x4” cuma 20.30, “Medeni Hali Kadın” cumartesi 20.30. ( 0212 414 96 47 )
Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” perşembe 20.00, “Masal Müfettişi” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.00. ( 0 212 251 18 65 )
Dostlar Tiyatrosu’nun “Sivas 93” oyunu cuma 20.30 Şişli Kent Kültür Merkezi, “Ben Bertolt Brecht” pazar 16.00 Şişli Kent Kültür Merkezi. ( 0 212 231 39 16 )
Oyun Atölyesi’nde “Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi” salı 20.30, “Testosteron” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. ( 0 216 345 39 39 )
Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda “Kaplumbağa” bugün 20.30 ve salı 20.30 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, cuma 20.30 KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi, cumartesi 21.00 Trump Towers Mall, pazar 16.00 Trump Towers Mall. ( 0 212 240 43 44 )
Kumbaracı50’de “Evaristo” perşembe, cuma 20.30, O.B.E.B cumartesi 20.30, pazar 15.00. (0 212 243 50)
Duru Tiyatroda “Sıfır Noktası” pazar 16.00. ( 0 216 338 56 86 )
Mekân Artı’da “Ölü Aktörler” salı 20.30 ( 0 212 224 57 56 )
Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde “Meymenetsiz Musibet” bugün 20.30, “İtirafçı Yürek” salı 20.30, “Biz Küçükken Babamla Oyunlar Oynardık” perşembe, cumartesi 20.30, “Jacques ve Efendisi” cuma 20.30, “Saadet Pavyonu” pazar 18.00. ( 0 212 252 74 52 )
Tiyatro Hal’de “Yaka Beyaz” bugün, salı 20.30. ( 0212 274 74 78 )

ANKARA
Ankara Halk Tiyatrosu’nda, Ankara Deneme Sahnesi oyuncularının sahnelediği “Şeyh Bedreddin” adlı oyun, her pazartesi saat 20.00’de. ( 0312 385 32 71 )
Akün Sahnesi’nde, “Memleketimden İnsan Manzaraları On Bir Tablo” 30 Nisan’da ve 4 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 1, 2, 3 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/ çocuk oyunu” 4, 5 Mayıs’ta saat 11.00’de, “33 Varyasyon” 7-12 Mayıs tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. ( 0312 427 19 71 )
Altındağ Tiyatrosu’nda, “Bir Hilal Uğruna” 30 Nisan ve 1, 2, 3 Mayıs’ta saat 20.00’de, 4 Mayıs’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 5 Mayıs’ta saat 15.00’te, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 7-11 Mayıs tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 12 Mayıs’ta saat 11.00’de. ( 0312 316 59 02 )
Büyük Tiyatro’da, “Cyrano de Bergerac” 30 Nisan’da ve 3 Mayıs’ta saat 20.00’de, 5 Mayıs’ta saat 15.00’te, “Aşk Hastası” 7, 10 Mayıs’ta saat 20.00’de, 12 Mayıs’ta saat 15.00’te. ( 0312 324 22 10 )
Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Hürrem Sultan” 30 Nisan’da ve 1, 2, 3, 4 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Üç Şehzade/çocuk oyunu” 4, 11, 12 Mayıs’ta saat 11.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 5 Mayıs’ta saat 11.00’de, “Fosforlu Cevriye/müzikal” 7, 8, 9, 10, 11 Mayıs’ta saat 20.00’de. ( 0312 240 00 91 )
Küçük Tiyatro’da, “Venedik Taciri” 30 Nisan’da ve 1, 2, 3, 4 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 4, 5, 8, 10 Mayıs’ta saat 11.00’de, “İstanbul Efendisi/Sivas DT” 7, 8, 9, 10 Mayıs’ta saat 20.00’de, 11 Mayıs’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 12 Mayıs’ta saat 15.00’te. ( 0312 311 11 69 )
Oda Tiyatrosu’nda, “Nehir” 11 Mayıs’a dek saat 18.30’da. ( 0312 311 11 69 )
Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 30 Nisan’da ve 3, 7, 10, 11 Mayıs’ta saat 20.00’de, 5 ve 12 Mayıs’ta saat 15.00’te. ( 0312 397 30 24 )
nİrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 1, 2, 8, 9 Mayıs’ta saat 20.00’de, 4 ve 11 Mayıs’ta saat 15.00’te. ( 0312 397 30 24 )
Şinasi Sahnesi’nde, “Yastık Adam” 30 Nisan’da ve 1, 2, 3, 4 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Aklımdaki Kadınlar” 7, 8, 9, 10 Mayıs’ta saat 20.00’de, 11 Mayıs’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 12 Mayıs’ta saat 15.00’te. ( 0312 397 30 24 )

ADANA
Devlet Tiyatrosu Adana Uluslararası Sabancı Tiyatro Festivali’nin tiyatro bölümü, İngiltere’nin en köklü tiyatrolarından olan ve ilk kez Türkiye’ye gelen Globe Tiyatrosu’nun, ünlü İngiliz şair ve oyun yazarı William Shakespeare’in en önemli tragedyalarından Kral Lear’ı sahnelemesiyle son bulacak. Kraliçe Elizabeth döneminin dekoruyla görsel bir şölen sunulan oyunda, iktidar sahibi bireyin, iyiyle kötüyü ayırt etme sürecinde karşılaştığı entrikalar ve ihanet sonucu, insan doğasına dair sorgulamalar canlandırılıyor. Festival, yarın 20.00’de Hollandalı topluluk Close Act’in, Atatürk Parkı’nda başlayıp Tren Garı önündeki alanda sona erecek, “İstila” adlı sokak gösterisiyle sona erecek. ( 0322 3523355 )
Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “9 Canlı” adlı oyunu sahnelemeyi sürdürüyor. Tayfun Türkeli’nin yazdığı, Tamer Gözüdeli’nin yönettiği oyun çarşamba günleri 20.00’de Seyhan Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşturuluyor. ( 0322 4327474 )
Kaktüs Sanat Merkezi, “Meyveli Palyaço”yu sahnelemeyi sürdürüyor. Hakan Hançerli’nin yönettiği, “Meyveli Palyaço” adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu, her cumartesi saat 14.00’te Kaktüs Sanat Merkezi’nde, hafta içinde ise okullar da yineleniyor. ( 0322 4599159 )

İSKENDERUN
İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, Ülker Köksal’ın yazdığı, Özer Yüksel ve Tamer Aytan’ın yönettiği, “Bir Garip Oyun” adlı oyunu sahnelemeyi sürdürüyor. Arzu Aydoğan, Gamze Çakmak, Gönül İriş, İbrahim Kırat, Nihan Kızılkaya, Özer Yüksel, Seyfettin Babat, Şule Ataman Sayın ve Tamer Aytan’ın rol üstlendiği oyun, 10 Mayıs günü 19.30’da bir kez daha tiyatroseverlere sunulacak. Bu arada, İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, Seyfettin Babat’ın yazdığı tek perdelik “Bir Gece Ansızın Geldiler” adlı müzikli oyunu da sahnelemeyi sürdürüyor. İbrahim Kırat ve Seyfettin Babat’ın yönettikleri oyunun müziklerini Sabit Güldüren yaptı, şarkıları ise Didem Yücelen ve Süreyya Palta seslendirdi. Oyun, yarın 15.00’te, cumartesi ise 11.00’de küçük tiyatroseverler için sahnelenecek. ( 0326 6134990 )

SAMSUN
Samsun Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM), İzmir Devlet Tiyatrosu (DT), “Bit Yeniği” adlı oyunu Samsunlu izleyicilerle buluşturacak. Georges Feydeau’nun yazdığı, Ali Hürol’un yönettiği oyunda, “Kocasının kendisini aldattığını düşünen bir kadın, kocasını tuzağa düşürmek isterse neler olur” sorusu etrafında gelişen oyun, yanlış anlamalar ve birbirine oyun oynayanların yaşattığı karmaşayla oluşan eğlenceli olayları anlatıyor. Oyun, 30 Nisan ve 1 Mayıs’ta AKM Büyük Salon’da Samsunlu sanatseverlerin beğenisine sunulacak. ( 0362 431 21 00 )

İZMİR

İzmir Devlet Tiyatrosu bugün izleyicilerinin karşısına üç oyunla çıkacak. ‘Canlanan Masallar’ ve ‘Huzur Çıkmazı’ Konak Melek Ökte’de perde diyecek. Tiyatroseverler Konak Sahnesi’nde de ‘Peron’ adlı oyunu izleyebilecekler.

Müzik

İSTANBUL
Nardis Jazz Club’ta bu akşam Tamer Temel Quintet saat 21.30’da, yarın Burak Bedikyan Band saat 21.30’da, çarşamba günü Mark Alban Lotz 5tet feat Sibel
Köse saat 21.30’da, perşembe günü Ozan Musluoğlu “Mingus Project” saat 21.30’da, cuma ve cumartesi günü Roy Haynes “Fountain of Youth Band” saat 22.30’da. (0212 244 63
27)
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Marek Pijarowski yönetiminde cuma günü saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde. ( 0216 467 36 00 )
Borusan Müzik Evi’nde Electrosonic City 3.0 perşembe günü saat 20.00’de, cuma günü İstanbul Gitar Ensemble saat 20.00’de, cumartesi günü Emre Elivar saat 20.00’de. ( 0212 336 32 71 )
Ghetto’da yarın Nicola Conte Combo feat. Anıl Şallıel, Aycan Teztel, Ferhat Öz, Şenova Ülker saat 21.45’te, perşembe günü Murat Ak Albüm Lansmanı saat 21.45’te, cuma günü 100 Derece & Sattas saat 22.45’te, cumartesi günü Austrian Waves Vol.1: Sawoff Shotgun(Live) & G.Rizo(Live) saat 23.00’te. ( 0212 251 75 01 )
İş Sanat’ta Macar Oda Orkestrası & Kristóf Baratı & Mischa Maisky & Lily Maisky & Sascha Maisky perşembe günü saat 20.00’de. ( 0212 316 10 83 )
İTÜ Stadyumu’nda Justin Bieber konseri perşembe günü saat 19.30’da.
Küçükçiftlik Park’ta David Guetta cumartesi günü saat 18.00’de. ( 0212 231 30 45 )
Haliç Kongre Merkezi’nde New York Filarmoni Orkestrası cuma ve cumartesi günü saat 20.30’da. ( 0212 311 11 11 )
Salon İKSV’de yarın Duke Ellington saat 21.30’da, çarşamba günü The Radio Dept saat 21.30’da, cuma günü The Ringo Jets saat 22.30’da, cumartesi günü
Efterklang saat 22.30’da. ( 0212 334 07 00 )
Jolly Joker’de yarın Kent saat 21.00’de, çarşamba günü Multitap saat 21.00’de, cuma günü Işın Karaca saat 22.00’de, cumartesi günü Athena saat 22.00’de.
( 0212 249 07 49 )
Akbank Sanat’ta yarın Tuluğ Tırpan Trio saat 20.00’de. (0212 252 35 00-01)
Fulya Sanat’ta perşembe günü Beethoven Keman Piyano Sonatları Gecesi saat 20.00’de. ( 0212 215 60 37 )

ANKARA
CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Antonio Pirolli yönetiminde vereceği “İtalyan Film Müzikleri” konseri, 2 ve 3 Mayıs’ta saat 20.00’de. ( 0312 309 13 43 )
ATO Cogresium Ankara’da, Sevda Cenap And Müzik Vakfı’nca düzenlenen “30. Uluslararası Ankara Müzik Festivali”nin kapanış konseri “Mahler/Binler Senfonisi” 30 Nisan’da, saat 20.30’da. ( 0312 290 17 75 )
Jolly Joker Ankara’da, Athena konseri 3 Mayıs’ta saat 22.00’de, Gökhan Tepe konseri 4 Mayıs’ta saat 22.00’de, Resul Dindar konseri 8 Mayıs’ta saat 21.00’de, Wishbone Ash konseri 10 Mayıs’ta saat 22.00’de, Murat Dalkılıç konseri 11 Mayıs’ta saat 22.00’de, Haluk Levent konseri 17 Mayıs’ta saat 22.00’de, Levent Yüksel konseri 18 Mayıs’ta saat 22.00’de, Smokie konseri 24 Mayıs’ta saat 22.00’de, Yaşar konseri 25 Mayıs’ta saat 22.00’de, Işın Karaca konseri 31 Mayıs’ta saat 22.00’de.


Cumhuriyet Haber Portalı





Alıntı ile Cevapla
  #116  
Alt 06-05-2013, 14:39
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart


Haftanın Sanat Çizelgesi

6- 12 Mayıs 2013


Vodafone İstanbul Calling etkinlikleri kapsamında Fransız sanatçı Zaz, 15 Haziran'da Parkorman'da konser verecek.



SERGİ
İSTANBUL
Esat Tekand’ın “Otobiyografik Karalamalar 2” isimli sergisi 7 Mayıs - 8 Haziran tarihleri arasında 44A Galeri’de.
Fatih Merter’in “Pasajlar” isimli sergisi 7-18 Mayıs tarihleri arasında Ekavart Gallery’de.
Merih Yıldız’ın “Kentin Tanığı” isimli sergisi 7-19 Mayıs tarihleri arasında ESPAS’ta.
Özlem Örs’ün “Yolda” isimli sergisi 7-27 Mayıs tarihleri arasında Arkeopera Sanat Galerisi’nde.
Ziya Tacir’in “Rum Yetimhanesi” isimli sergisi 7-27 Mayıs tarihleri arasında MERKUR’de.
Emin Çizenel, Zekeriya Sarıbatur, Mehmet Ayanoğlu, Serkan Yüksel, Kemal Seyhan’ın “Özet” isimli sergisi 7-31 Mayıs tarihleri arasında Kare Sanat Galerisi’nde.
Gülcan Karadağ’ın sergisi 9-29 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)
Tuğrul Selçuk’un “Hikâyesiz Heykeller” sergisi 9 Mayıs - 9 Haziran tarihleri arasında Arte İstanbul’da.
C.M. Kösemen, Deniz Üster ve Yuşa Yalçıntaş’ın “Başıbozuk” sergisi 9 Mayıs - 22 Haziran tarihleri arasında The Empire Gallery’de.
Abdulkerim Bozan’ın “Yaşam Çığlığı” sergisi 9 Mayıs - 3 Haziran tarihleri arasında Türker Art’ta.
Bülent Yüksel’in “Kültürümüzde Keçe Var” isimli fotoğraf sergisi 11-25 Mayıs tarihleri arasında Fotoğraf Evi’nde.
Peter Zimmermann’ın “Chrome” isimli sergisi 6 Mayıs’a kadar Dirimart’ta.
Gökçe Özer’in seramik heykel sergisi 6 Mayıs’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde.
Suyun Farklı Renkleri ebru sergisi 6 Mayıs’a kadar Beyoğlu Belediyesi Cihangir Sanat Galerisi’nde.
Murat İrtem’in “Kaostin - Hafriyat” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar Olcayart’ta.
Şiir Özbilge’nin “Bir İstanbul sergisi: KAOSTANTİN HAFRİYAT” sergisi 7 Mayıs’a kadar Galeri G-art’ta.
Faruk Bil’in “Gizli Ben’ler” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. ( 0 212 247 90 81 )
Reha Yalnızcık’ın “Piri Reis’in Gitmediği Diyarlar” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. ( 0 212 246 24 96 )
Peruze Yiğit’in “Renkler, Yüzler, Sokaklar” isimli sergisi 9 Mayıs’a kadar Adahan İstanbul’da.
Memet Güreli’nin “Fragmanlar” isimli sergisi 9 Mayıs’a kadar Adasanat Etkinlik Salonu’nda.
Richard Smeets’in “Yüzleşmeler: Birey ve Hayat” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Rezan Has Müzesi’nde.
Nikos Economopoulos’un fotoğraf sergisi 10 Mayıs’a kadar Fotoğrafevi’nde.
Göçebe Bağımsız Sanatçı İnisiyatifi’nin “KAÇIRMA| KIDNAPPED” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Asfalt Art Gallery’de.
Şirin İris ve Gülhis Diptaş’ın cam bezeme sergisi 10 Mayıs’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.
Yıldız Şermet’in “Çizginin Tabiatı-II” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri Apel’de. ( 0212 292 72 36 )
Abbas Akhavan’ın sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri Mana’da.
Metehan Özcan’ın sergisi 11 Mayıs’a kadar Elipsis Gallery’de.
Ekrem Kahraman’ın “Açık Adres” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Renart Sanat Galerisi’nde.
Gazi Sansoy’un sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri İlayda’da.
Ed van der Elsken’in “Sol Yakada Aşk” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Empire Project’in Poligon Galerisi’nde.
Ekrem Kahraman’ın “Açık Adres” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Renart’ta.
Mustafa Sekban’ın “Ben; Bizi Unutmam” isimli sergisi 11 Mayıs’a kadar Galeri İdil’de.
Can Gafuroğlu’nun “Elimin Değdiği, Gözümün Değdiği” isimli yemek fotoğrafları sergisi 12 Mayıs’a kadar Galeri Selvin’de.
Niko Guido’nun “Bizi Rahat Bırakın” isimli sergisi 12 Mayıs’a kadar Piramid Sanat’ta.
Peggy Atherton, Maria Bartolo, Annie Davey, Dolanbay, Ben Joiner, Natasha Kidd, Pete Owen, Raine Smith ve Kerry Stewart’ın “I Do” isimli sergisi 12 Mayıs’a kadar Pg Art Gallery’de.
Ömer Muz ve öğrencilerinin resim sergisi 13 Mayıs’a kadar Hobi Sanat Merkezi’nde.
‘Bahar’ isimli karma sergi 15 Mayıs’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. ( 0216 363 12 80 )
Ahad Saadi’nin sergisi 15 Mayıs’a kadar Doğuş Üniversitesi’nde.
Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
Defne Tesal’ın “Cam Kenarı” isimli sergisi 17 Mayıs’a kadar GaleriArtist Çukurcuma’da.
İnci Furni’nin “Her Gün Aynı Şey” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Rampa’da.
Feyza Zeybek’in “Nature Mort” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Akyol Art Center’da.
Jale Yılmabaşar’ın 50. Sanat Yılı Resimleri Sergisi 18 Mayıs’a kadar Galeri Işık’ta.
Filiz Pelit’in “Düşlerinle Büyü…” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Terakki Sanat’ta.
Serdar Kaynak’ın “Belirsizlikler” isimli sergisi 19 Mayıs’a kadar artgalerim’de.
Otuzüç İstanbul isimli fotoğraf sergisi 20 Mayıs’a kadar Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde.
Carole Sionnet ve Pier Gajewski’nin “Mavi Kent” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde.
Aslı Altınışık’ın “Sert Ama Sessiz” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde.
Gülseren Südor’un “Özgürlük Üzerine Alegoriler” isimli sergisi 24 Mayıs’a kadar Galateaart’ta.
Elif Çelebi’nin “eşzamansız” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.
Yiğit Yazıcı’nın “E Cosi - İşte Böyle” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Gallery LiNART’ta.
Mustafa V. Koç ve Süha Derbent’in “Yaşamın Ta Kendisi” isimli fotoğraf sergisi 25 Mayıs’a kadar Sabiha Gökçen Havaalanı’nda.
Funda Alkan’ın “Kafes” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Daire Galeri’de.
Neslihan Pala’nın sergisi 25 Mayıs’a kadar Mine Sanat’ta.
Emel Kurhan’ın “Fantastik” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar .artSümer’de.
Ayça Telgeren’in “Sen Dönünceye Kadar Bende Saklı” isimli sergi 25 Mayıs’a kadar Galerist’te.
El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. ( 0212 242 38 13 )
Gülseren Südor’un “Özgürlük Üzerine Alegoriler” isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Galatea Art Gallery’de.
Pertev Boyar’ın Aile koleksiyonundan oluşan resim sergisi 31 Mayıs’a kadar Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde.
Ahmet Yeşil’in “Görsel Dokunuşlar 3” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde.
Bizden ve Onlardan 27 isimli sergi 1 Haziran’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde.
Benden Ne İstiyorsam Onu Yap isimli sergi 2 Haziran’a kadar Mixer’de.
Azim Looker’ın “Şamanik Seyirlerin Işıl Işıl Resimleri” isimli sergi 3 Haziran’a kadar Galeri Park Art İstanbul’da.
Emre Hüner ’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. ( 0212 243 78 53 )
Nikita Alexeev ’in “Avrasya Şarkıları” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar KUAD’da. ( 0212 227 00 08 )
Fantastik Makineler isimli sergi 16 Haziran’a kadar İstanbul Modern’de.
Nancy Atakan’ın “Ayna Ayna Söyle Bana” isimli sergisi 22 Haziran’a kadar PiArtworks’te. ( 0212 293 71 03 )
Biz Bu Memleketi Seninle Sevdik Lefter sergisi 24 Haziran’a kadar Adalar Müzesi’nde.
İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. ( 0212 369 66 00 )
Oryantalizmin 1001 Yüzü isimli sergi 11 Ağustos’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.
Mat Collishaw’un “Hayalet Görüntü” isimli sergisi 11 Ağustos’a kadar ARTER’de.
Volkan Aslan’ın “Hatırlamayı Unutma” isimli sergisi 11 Ağustos’a kadar ARTER’de.
Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.
Geçmiş ve Gelecek sergisi İstanbul Modern’de.
Gençlik Buluşması isimli sergi UPSD Galerisi’nde bugün açılıyor.
İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi’nde Fahamettin Akıngüç’ün özel koleksiyonuna ait Ayetullah Sümer resimlerinden oluşan sergi 8 Mayıs’ta açılacak.
Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde yarın açılacak Finn Nygaard sergisi 31 Mayıs’a dek görülebilir.

ANKARA
Laurence Forbin - resim - 8 Mayıs’a dek - Galeri Siyah Beyaz’da. ( 0312 467 72 34 )
nNisan Kedileri - resim - 8 Mayıs tarihleri arasında - Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 266 44 72 )
Mehmet Akif Orçan&Hüseyin Yıldırım - resim - 10 Mayıs’a dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 584 40 35 )
Derya Saatçıoğlu - resim - 13 Mayıs’a dek - Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. ( 0 312 442 30 50 )
Deniz Korkmaz - resim - 14 Mayıs’a dek - Kursat Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 475 44 99 )
Fatih Karakaş - resim - 15 Mayıs’a dek - Galeri Soyut A Salonu’nda. ( 0312 438 86 70 )
Ayhan Çetin&Kemal Topçu- resim - 15 Mayıs’a dek - Galeri Soyut B Salonu’nda. ( 0 312 438 86 70 )
Özgür Kaptan - seramik - 15 Mayıs’a dek - Galeri Soyut C Salonu’nda. ( 0 312 438 86 70 )
Avrupalı Naif Ustalar - resim - 21 Mayıs’a dek - Nurol Sanat Galerisi’nde. ( 0312 468 86 70 )
Deniz Onur Erman- seramik - 24 Mayıs’a dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 466 05 40 )
Erdal Ateş - resim - 25 Mayıs’a dek - Galeri Akdeniz’de. ( 0 312 441 29 99 )
Hale Karpuzcu - resim - 26 Mayıs’a dek - Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. ( 0 312 310 00 00 )
Engin İnan - resim - 30 Mayıs tarihleri arasında - Arete Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 440 08 81 )
Atlas Sergileri III - baskı resim - 31 Mayıs’a dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 5 04)
Mustafa Delioğlu - resim - 31 Mayıs’a dek - Galeri Sanatyapım’da. ( 0 312 222 19 06 )
Mustafa Ayaz- resim - 4 Haziran’a dek - Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 285 89 98 )
Nevnesi 2013/Kafa Kâğıdı - resim - 10 Mayıs - 5 Haziran tarihleri arasında - Galeri Nev’de. ( 0 312 215 80 50 )
Dilara Şahin - resim - 9 Haziran’a dek - Galeri Polart’ta. ( 0 312 468 28 31 )
Nursun Sakal- resim - 15 Mayıs - 10 Haziran’a dek - Krişna Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 418 02 53 )

ADANA
Münevver Bıçakçı’nın, “Eller, Yüzler ve Kuşlar” adlı Seramik Sergisi AÇS Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi 13 Mayıs tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık olacak. ( 0322 4534445 )

MERSİN
Nesrin Işık’ın, “Seramik ve Cam Füzyon Sergisi” Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi hafta boyu izlenime açık tutulacak. ( 0324 2389500

İZMİR
Art Shop Sanat Galerisi, 18 Nisan’dan 16 Mayıs’a dek Abidin Dino Desen Sergisi’ni ağırlayacak.
İş Sanat İzmir Galerisi, 1 Haziran’a dek Zahit Büyükişliyen’in resimlerine ev sahipliği yapacak.
2004 yılında Begüm Azimzade tarafından kurulan, seçkin sanatçılardan oluşan Türkiye’nin ilk bakır nefesli beşlisi Golden Horn Brass, bu akşam saat 20.30’da Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşacak.
Plastik Sanatlar Sergisi, bugün İzmir Resim Heykel Müzesi Turgut Pura Salonu’nda açılacak. Sergi 20 Mayıs’a dek izlenimde. Aynı mekân yarından itibaren 21 Mayıs’a dek, Semral Sağlam’ın resim sergisine ev sahipliği yapacak.
Dünyaca ünlü Türk ressamlarının 100 eserinin sergilendiği “Türk Resminin 100 Yüzü” sergisi 19 Mayıs’a dek Bornova Belediyesi Dramalılar Köşkü’nde.

TİYATRO
İSTANBUL
Devlet Tiyatroları Cevahir Sahneleri Salon 1’de “İnishmorelu Yüzbaşı” yarın, çarşamba, perşembe, cuma saat 20.00’de, cumartesi 15.00 ve 20.00’de, pazar 15.00’te.
Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde perşembe, cuma günü ve cumartesi “Kaç Baba Kaç” saat 20.30’da, “Üç Kuş Kardeş” cumartesi ve pazar günü saat 11.00’de. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Aziz Nesin’den Kısa Oyunlar” perşembe, cuma ve cumartesi günü saat 20.30’da. Artaltepe Kültür Merkezi & Altan Erbulak Sahnesi’nde “Çöp Canavarı” pazar günü saat 14.00’te. ( 0212 414 96 47 )
Ortaoyuncular’da “Masal Müfettişi” cuma ve cumartesi saat 20.00’de ve pazar günü saat 18.00’de. ( 0 212 251 18 65 )
Oyun Atölyesi’nde yarın “Oda ve Adam” saat 20.30’da, “Antonius ile Kleopatra” perşembe, cuma günü saat 20.30’da, cumartesi 16.00 ve 20.30’da ve pazar saat 16.00’da. ( 0 216 345 39 39 )
Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nun oyunu “Kaplumbağa” yarın ve çarşamba günü saat 20.30’da Yunus Emre Kültür Merkezi’nde, perşembe, cuma ve cumartesi günü Trump Towers Mall’da saat 21.00’de.
Kumbaracı50’de “O.B.E.B.” bu akşam ve yarın saat 20.30’da, çarşamba günü “Haz Makamı” saat 20.30’da, perşembe “444” saat 20.30’da, cuma günü “Tık…Tıkıdı…Tıkılap” saat 20.30’da, cumartesi günü “Gerçek Hayattan Alınmıştır” saat 17.00’de, “Barzo ile Konserve” saat 20.30’da, “Dertsiz Oyun” saat 23.00’te, pazar günü “Katilcilik” saat 15.00’te. ( 0 212 243 50 51 )
Duru Tiyatro’da cuma günü Arapsaçı (Tiyatro Dünyası Oyuncuları) saat 20.30’da. ( 0216 338 56 36 )
Mekân Artı’da yarın günü “Şiddet Üçlemesi 2- Şiddet” saat 20.30’da, çarşamba günü “Çok Hücreli Bölünen” saat 20.30’da, perşembe “Kozalar” saat 20.30, cuma “Şiddet Üçlemesi 1- Ayna” saat 20.00 ve 21.30’da, cumartesi “Drama Kumpanya- Diktatör Deneyi” saat 20.30’da. ( 0 212 224 57 56 )

ANKARA
Ankara Halk Tiyatrosu’nda, Ankara Deneme Sahnesi oyuncularının sahnelediği “Şeyh Bedreddin” adlı oyun, her pazartesi saat 20.00’de. ( 0 312 385 32 71 )
nMavi Sahne’de, “Cinfikir/çocuk oyunu” 12, 18 Mayıs’ta saat 13.00’te, “Neyzen Tevfik-Hiç” 15, 16, 17 Mayıs’ta saat 20.30’da. ( 0 312 241 02 33 )
Akün Sahnesi’nde, “33 Varyasyon” 7-12 Mayıs tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/ çocuk oyunu” 12, 16, 18, 19 Mayıs’ta saat 11.00’de, “Nâzım Hikmet’in Memleketimden İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo” 14, 18 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 15 Mayıs’ta saat 20.00’de. ( 0 312 427 19 71 )
Altındağ Tiyatrosu’nda, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 7-11 Mayıs tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 12 Mayıs’ta saat 11.00’de, “Kanlı Nigâr/Diyarbakır DT” 14-19 Mayıs tarihleri arasında, cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. ( 0 312 316 59 02 )
Büyük Tiyatro’da, “Aşk Hastası” 7, 10 Mayıs’ta saat 20.00’de, 12 Mayıs’ta saat 15.00’te, “Kerbela” 14 Mayıs’ta saat 20.00’de, 19 Mayıs’ta saat 15.00’te. ( 0 312 324 22 10 )
Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Fosforlu Cevriye/müzikal” 7, 8, 9, 10, 11 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Üç Şehzade/çocuk oyunu” 11, 12, 18 Mayıs’ta saat 11.00’de, 19 Mayıs’ta saat 15.00’te, “Cyrano de Bergerac” 14, 15, 16, 17, 18 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 240 00 91)
Küçük Tiyatro’da, “İstanbul Efendisi/Sivas DT” 7, 8, 9, 10 Mayıs’ta saat 20.00’de, 11 Mayıs’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 12 Mayıs’ta saat 15.00’te, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 8, 10, 14, 19 Mayıs’ta saat 11.00’de, “Ben Ödüyorum” 14, 15, 16, 17 Mayıs’ta saat 20.00’de, 18 Mayıs’ta saat 15.00 ve 20.00’de. ( 0 312 311 11 69 )
Oda Tiyatrosu’nda, “Nehir” 11 Mayıs’a dek saat 18.30’da, “Krem Karamel” 14-18 Mayıs tarihleri arasında saat 18.30’da. ( 0 312 311 11 69 )
Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 7, 10, 11, 14, 17, 18 Mayıs’ta saat 20.00’de, 12 ve 19 Mayıs’ta saat 15.00’te. ( 0 312 397 30 24 )
İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 8, 9, 15, 16 Mayıs’ta saat 20.00’de, 11, 18 Mayıs’ta saat 15.00’te. ( 0 312 397 30 24 )
Şinasi Sahnesi’nde, “Aklımdaki Kadınlar” 19 Mayıs’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. ( 0 312 397 30 24 )

SAMSUN
Samsun Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Büyük Salon’da Diyarbakır Devlet Tiyatrosu (DT), “Kanlı Nigâr” adlı oyunu Samsunlu izleyicilerle buluşturacak. Sadık Şendil’in yazdığı, Volkan Özgömeç’in yönettiği oyunda, Aksaray’daki yangında evi yanan Kanlı Nigâr’ın, İstanbul’un temiz bir mahallesinde, şirin bir konağa taşınmasının ardından, alacaklılarının kendisini bulmasını anlatan, geleneksel Türk tiyatrosundan pek çok unsuru barındıran oyun, eğlenceli olayları konu alıyor. Oyun, 7 ve 8 Mayıs’ta Atatürk Kültür Merkezi’nde Samsunlu sanatseverlerin beğenisine sunulacak. ( 0362-4312100 )

ADANA

Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “9 Canlı” adlı oyunu sahnelemeyi sürdürüyor. Tayfun Türkeli’nin yazdığı, Tamer Gözüdeli’nin yönettiği oyun çarşamba günleri 20.00’de Seyhan Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşturuluyor. (0322 4327474)
Kaktüs Sanat Merkezi, “Meyveli Palyaço”yu sahnelemeyi sürdürüyor. Hakan Hançerli’nin yönettiği, “Meyveli Palyaço” adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu, her cumartesi saat 14.00’te Kaktüs Sanat Merkezi’nde, hafta içinde ise okullar da yineleniyor. (0322 4599159)

İSKENDERUN
İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu Oyuncuları, Ülker Köksal’ın yazdığı, Özer Yüksel ve Tamer Aytan’ın yönettiği, “Bir Garip Oyun” adlı oyunu cuma günü 19.30’da bir kez daha sahneleyecek. Oyunda Arzu Aydoğan, Gamze Çakmak, Gönül İriş, İbrahim Kırat, Nihan Kızılkaya, Özer Yüksel, Seyfettin Babat, Şule Ataman Sayın ve Tamer Aytan’ın rol üstleniyor. İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, tek perdelik “Bir Gece Ansızın Geldiler” adlı müzikli oyunu da sahnemeyi sürdürüyor. İbrahim Kırat ve Seyfettin Babat’ın yönettikleri oyunun müziklerini Sabit Güldüren yaptı, şarkıları ise Didem Yücelen ve Süreyya Palta seslendirdi. Oyun, cumartesi günleri 11.00’de küçük tiyatroseverler için sahneleniyor. (0326 6134990)

MÜZİK
İSTANBUL
Nardis Jazz Club’ta bu akşam Cem Tuncer “Wes Montgomery” Project saat 21.30’da, yarın Melisa Kral 5tet saat 21.30’da, çarşamba Open Mic – 5. Sezon saat 21.30’da, perşembe günü Yavuz Akyazıcı Trio saat 21.30’da, cuma günü Janusz Szprot “Young at Hearts” saat 22.30’da, cumartesi günü Sibel Köse Quartet saat 22.30’da. ( 0212 244 63 27 )
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Antonio Pirolli şefliğine cuma günü saat 20.00’de Fulya Sanat Merkezi’nde olacak. (0212 215 60 37)
Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Sascha Goetzel yönetiminde perşembe günü saat 20.00’de Lütfi Kırdar UKKS’nda. ( 0212 373 11 00 )
nİş Sanat’ta Mariza yarın saat 20.00’de. (0212 316 10 83)
Salon İKSV’de yarın Murat Beşer ile Müzik Sohbetleri saat 20.00’de, cuma ve cumartesi günü Patricia Barber saat 21.30’da. (0212 334 07 00)
Fulya Sanat’ta Atilla Aldemir - Etsuko Miyakoda perşembe günü saat 20.00’de. ( 0212 215 60 37 )
Süreyya Operası’nda bu akşam II. Dünya Savaşı İçin Bestelenmiş Rus Ezgileri saat 20.00’de. ( 0216 346 15 31 )
Caddebostan Kültür Merkezi’nde İslam Manafov yarın saat 20.00’de.
Bostancı Gösteri Merkezi’nde pazar günü Candan Erçetin saat 16.00’da.
Ghetto’da çarşamba günü Korhan Futacı ve Kara Orkestra saat 22.30’da, perşembe günü ENTU / Ön Grup Melüses saat 21.45’te, cuma günü Tolga Akyıldız ile Açık Sahne saat 21.45’te, cumartesi günü Stockholm Syndrome Live & Jay-Jay Johanson DJ SET saat 22.45’te. ( 0212 251 75 01 )
Jolly Joker’de yarın Pick Pocket saat 21.00’de, çarşamba Selçuk Balcı saat 21.00’de, perşembe Wisbone Ash saat 21.00’de, cuma Levent Yüksel saat 22.00’de, cumartesi Gökhan Tepe saat 22.00’de. ( 0212 249 07 49 )


ANKARA
CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Rengim Gökmen yönetiminde vereceği, Elina Vahala’nın (keman) solist olarak yer alacağı konser 9 ve 10 Mayıs’ta saat 20.00’de. ( 0 312 309 13 43 )
Jolly Joker Ankara’da, Resul Dindar konseri 8 Mayıs’ta saat 21.00’de, Wishbone Ash konseri 10 Mayıs’ta saat 22.00’de, Murat Dalkılıç konseri 11 Mayıs’ta saat 22.00’de, Haluk Levent konseri 17 Mayıs’ta saat 22.00’de, Levent Yüksel konseri 18 Mayıs’ta saat 22.00’de, Smokie konseri 24 Mayıs’ta saat 22.00’de, Yaşar konseri 25 Mayıs’ta saat 22.00’de, Işın Karaca konseri 31 Mayıs’ta saat 22.00’de.

OPERA/BALE
İSTANBUL
Süreyya Operası’nda “Opera Müdürü- Önce Müzik Sonra Söz” çarşamba, perşembe, cuma saat 20.00’de, cumartesi günü saat 16.00’da. ( 0216 346 15 31 )
Fulya Sanat’ta “Ergime” çarşamba günü saat 20.00’de. ( 0212 215 60 37 )

ANKARA
Opera Sahnesi’nde, “Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü/bale” bugün saat 20.00’de, “Tosca/opera” 13 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Saraydan Kız Kaçırma/opera” 15 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Rigoletto/opera” 20, 22, 25 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Arda Boyları/modern dans” 23 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Wagner Konseri/konser” 24 Mayıs’ta saat 20.00’de. ( 0 312 324 68 01 )
Operet Sahnesi’nde, “Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Opera Ana Sanat Dalı ve Senfoni Orkestrası/konser” 7 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Eczacı/opera” 14 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Seslerle Anadolu/müzikli oyun” 19 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Elegia/oda ve dans müziği konseri” 21 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Anthion Ensemble/konser” 28 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Ayur Trio/konser” 30 Nisan’da saat 20.00’de. ( 0 312 324 68 01 )
Leyla Gencer Opera Sahnesi’nde, “Bremen Mızıkacıları/müzikli çocuk oyunu” 12 Mayıs’ta saat 11.00’de, “Çocuk Balesi Yıl Sonu Temsili/bale” 26 ve 27 Mayıs’ta saat 20.00’de. ( 0 312 324 68 01 )
ATO Congresium Ankara’da, “Zorba/bale” 11 Mayıs’ta saat 20.30’da, 12 Mayıs’ta saat 19.00’da. ( 0 312 324 68 01 )

SAMSUN
Samsun Devlet Opera ve Balesi 6 Mayıs Pazartesi günü saat 20.00’de “Ali Baba 40 Haramiler”, 11 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00’de “IV. Murat” adlı operaları Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Büyük Salon’da sanatseverlerin beğenisine sunacak. ( 0362-4315003 )


Cumhuriyet Haber Portalı
Alıntı ile Cevapla
  #117  
Alt 13-05-2013, 11:46
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart

Haftanın Sanat Çizelgesi
13 - 19 Mayıs 2013


Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Sascha Goetzel'in şefliğinde "Bir Divanın İzinde..." başlıklı konserle bu akşam saat 20.00'de Caddebostan Kültür Merkezi'nde.




SERGİ
İSTANBUL
Ali Özhan Güneş’in “Cenneti Dikizlerken” isimli sergisi 14 Mayıs - 12 Haziran tarihleri arasında Teşvikiye Sanat Galerisi’nde.
Mabeyn Gallery Özel Koleksiyon Sergisi 14 Mayıs - 6 Haziran tarihleri arasında Mabeyn Gallery’de.
Tutku Bulutbeyaz’ın “Supermarket” isimli sergisi 14 Mayıs - 3 Haziran tarihleri arasında Galeri Artist’te.
Filiz Öztürk’ün “Birleşebilen Zıtlıklar” isimli sergisi 14 Mayıs - 2 Haziran tarihleri arasında Galeri Selvin’de.
Kemal Tufan’ın “instru-mental II” isimli sergisi 15 Mayıs - 7 Haziran tarihleri arasında Pg Art Gallery’de.
Selim Birsel, Mel Bochner, İlhan Koman, Frank Nitsche, Charles Sandison’ın “İşaret, Sembol, İmge” isimli sergisi 16 Mayıs - 19 Temmuz tarihleri arasında Egeran Galeri’de.
Elvin Karaaslan’ın “Kısmen/Part Of” isimli sergisi 16 Mayıs - 15 Haziran tarihleri arasında Galeri İlayda’da.
Ayça Akalın’ın sergisi 16 - 22 Mayıs tarihleri arasında Bahariye Sanat Galerisi’nde.
Erdal Ateş’in “Karşı Duvarlar” isimli sergisi 16 Mayıs - 15 Haziran tarihleri arasında Renart’ta.
Elvin Karaaslan’ın “Kısmen” isimli sergisi 17 Mayıs - 15 Haziran tarihleri arasında Galeri Ilayda’da.
Y.Bahadır Yıldız’ın sergisi 17 Mayıs - 22 Haziran tarihleri arasında Galeri Apel’de.
‘Bahar’ isimli karma sergi 15 Mayıs’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. ( 0216 363 12 80 )
Ahad Saadi’nin sergisi 15 Mayıs’a kadar Doğuş Üniversitesi’nde.
Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
Defne Tesal’ın “Cam Kenarı” isimli sergisi 17 Mayıs’a kadar GaleriArtist Çukurcuma’da.
Şenay Sönmez’in “Tombullar” isimli sergisi 17 Mayıs’a kadar Demirtaş Ceyhun Kültür ve Sanat Merkezi’nde.
İnci Furni’nin “Her Gün Aynı Şey” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Rampa’da.
Nevin Ergen’in “Gelenekselden Moderne” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Cihangir Sanat Galerisi’nde.
Feyza Zeybek’in “Nature Mort” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Akyol Art Center’da.
Jale Yılmabaşar’ın 50. Sanat Yılı Resimleri Sergisi 18 Mayıs’a kadar Galeri Işık’ta.
Filiz Pelit’in “Düşlerinle Büyü…” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Terakki Sanat’ta.
Fatih Merter’in “Pasajlar” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Ekavart Gallery’de.
Merih Yıldız’ın “Kentin Tanığı” isimli sergisi 19 Mayıs’a kadar ESPAS’ta.
Serdar Kaynak’ın “Belirsizlikler” isimli sergisi 19 Mayıs’a kadar artgalerim’de.
TİO İLAR 6 – Kanat Açarken isimli sergi 19 Mayıs’a kadar Sismanoglio Megaro binasında.
100 yılda İSTANBUL’un değişen 100’üisimli sergi 19 Mayıs’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.
Otuzüç İstanbul isimli fotoğraf sergisi 20 Mayıs’a kadar Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde.
Işık Gönen’in “Balık Deryanın İçinde, Deryadan Habersiz” isimli sergisi 20 Mayıs’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde.
Carole Sionnet ve Pier Gajewski’nin “Mavi Kent” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde.
Aslı Altınışık’ın “Sert Ama Sessiz” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde.
Devrim Erbil ile iki kızı Çiğdem Erbil ve Renk Martin Erbil’in “Üç Erbil/Üç Yorum” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Saint-Benoit Fransız Lisesi Sergi Salonu’nda.
Gülseren Südor’un “Özgürlük Üzerine Alegoriler” isimli sergisi 24 Mayıs’a kadar Galateaart’ta.
Elif Çelebi’nin “eşzamansız” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.
Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun sergisi 25 Mayıs’a kadar Galeri Diani’de.
Yiğit Yazıcı’nın “E Cosi – İşte Böyle” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Gallery LiNART’ta.
Bülent Yüksel’in “Kültürümüzde Keçe Var” isimli fotoğraf sergisi 25 Mayıs’a kadar Fotoğraf Evi’nde.
Mustafa V. Koç ve Süha Derbent’in “Yaşamın Ta Kendisi” isimli fotoğraf sergisi 25 Mayıs’a kadar Sabiha Gökçen Havaalanı’nda.
Funda Alkan’ın “Kafes” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Daire Galeri’de.
Neslihan Pala’nın sergisi 25 Mayıs’a kadar Mine Sanat’ta.
Emel Kurhan’ın “Fantastik” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar artSümer’de.
Melis Ağazat’ın “Çimen Ezgisi” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Pilevneli Project’te.
Ayça Telgeren’in “Sen Dönünceye Kadar Bende Saklı” isimli sergi 25 Mayıs’a kadar Galerist’te.
Ayetullah Sümer sergi 25 Mayıs’a kadar İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi’nde.
El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. ( 0212 242 38 13 )
Gülseren Südor’un “Özgürlük üzerine alegoriler” isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Galatea Art Gallery’de.
Özlem Örs’ün “Yolda” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar Arkeopera Sanat Galerisi’nde.
Ziya Tacir’in “Rum Yetimhanesi” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar MERKUR’de.
Gülcan Karadağ’ın sergisi 29 Mayıs’a kadar İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. ( 0212 251 46 31 )
Pertev Boyar’ın aile koleksiyonundan oluşan resim sergisi 31 Mayıs’a kadar Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde.
Emin Çizenel, Zekeriya Sarıbatur, Mehmet Ayanoğlu, Serkan Yüksel, Kemal Seyhan’ın “Özet” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde.
Ahmet Yeşil’in “Görsel Dokunuşlar 3” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde.
Münire Özbey’in resim ve Şeniz Özbey’in fotoğraf sergisi 31 Mayıs’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.
Sınırlar Yörüngeler 13 sergisi 31 Mayıs’a kadar Siemens Sanat’ta.
Bizden ve Onlardan 27isimli sergi 1 Haziran’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde.
İpek Kurşuncu’nun “Sirk Kasabadan Ayrıldı” isimli sergisi 1 Haziran’a kadar ALAN İstanbul’da.
Benden Ne İstiyorsam Onu Yapisimli sergi 2 Haziran’a kadar Mixer’de.
Emir Uras’ın “Kutsal” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar C.A.M. Galeri’de.
Azim Looker’ın “Şamanik Seyirlerin Işıl Işıl Resimleri” isimli sergi 3 Haziran’a kadar Galeri Park Art İstanbul’da.
Abdülkerim Bozan’ın “Yaşam Çığlığı” sergisi 3 Haziran’a kadar Türker Art’ta.
Emir Uras’ın “Kutsal-Sacred” isimli sergisi 6 Haziran’a kadar C.A.M Galeri’de.
Kemal Tufan’ın “instru-mental II” isimli sergisi 7 Haziran’a kadar Pg Art Gallery’de.
Esat Tekand’ın “Otobiyografik Karalamalar 2” isimli sergisi 8 Haziran’a kadar 44A Galeri’de.
Nazif Topçuoğlu’nun sergisi 8 Haziran’a kadar Galeri Nev’de.
Tuğrul Selçuk’un “Hikâyesiz Heykeller” sergisi 9 Haziran’a kadar Arte İstanbul’da.
Emre Hüner’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. ( 0212 243 78 53 )
Nikita Alexeev’in “Avrasya Şarkıları” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar KUAD’da. ( 0212 227 00 08 )
Shirin Neshat’ın sergisi 15 Haziran’a kadar Dirimart’ta.
Ansen’in “İttifak” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Galeri x-ist’te.
Fantastik Makineler isimli sergi 16 Haziran’a kadar İstanbul Modern’de.
Filiz Tokcan’ın sergisi 16 Haziran’a kadar G-Art Galeri’de.
Nancy Atakan’ın “Ayna Ayna Söyle Bana” isimli sergisi 22 Haziran’a kadar PiArtworks’te. ( 0212 293 71 03 )
C.M. Kösemen, Deniz Üster ve Yuşa Yalçıntaş’ın “Başıbozuk” sergisi 22 Haziran’a kadar The Empire Gallery’de.
Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran’a kadar Adalar Müzesi’nde.
İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. ( 0212 369 66 00 )
Manola Valdes’in sergisi 21 Temmuz’a kadar Pera Müzesi’nde.
Oryantalizmin 1001 Yüzüisimli sergi 11 Ağustos’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.
Mat Collishaw’un “Hayalet Görüntü” isimli sergisi 11 Ağustos’a kadar ARTER’de.
Volkan Aslan’ın “Hatırlamayı Unutma” isimli sergisi 11 Ağustos’a kadar ARTER’de.
Yerelde Modernler sergisi 11 Ağustos’a kadar SALT Galata’da.
Ege’den Karadeniz’e Ortaçağ Limanları isimli fotoğraf sergisi 6 Ekim’e kadar Rahmi Koç Müzesi’nde.
Yakın Menzil isimli karma fotoğraf sergisi 27 Ekim’e kadar İstanbul Modern’de.
Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.
Geçmiş ve Geleceksergisi İstanbul Modern’de.
Gençlik Buluşması isimli sergi UPSD Galerisi’nde bugün açılıyor.

ANKARA
Derya Saatçıoğlu - resim - bugün sona eriyor - Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. ( 0 312 442 30 50 )
Deniz Korkmaz - resim - 14 Mayıs’a dek - Kursat Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 475 44 99 )
Fatih Karakaş - resim - 15 Mayıs’a dek - Galeri Soyut A Salonu’nda. ( 0312 438 86 70 )
Ayhan Çetin&Kemal Topçu - resim - 15 Mayıs’a dek - Galeri Soyut B Salonu’nda. ( 0 312 438 86 70 )
Özgür Kaptan - seramik - 15 Mayıs’a dek - Galeri Soyut C Salonu’nda. ( 0 312 438 86 70 )
Avrupalı Naif Ustalar - resim - 21 Mayıs’a dek - Nurol Sanat Galerisi’nde. ( 0312 468 86 70 )
Deniz Onur Erman - seramik - 24 Mayıs’a dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 466 05 40 )
Erdal Ateş - resim - 25 Mayıs’a dek - Galeri Akdeniz’de. ( 0 312 441 29 99 )
Hale Karpuzcu - resim - 26 Mayıs’a dek - Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. ( 0 312 310 00 00 )
Engin İnan - resim - 30 Mayıs tarihleri arasında - Arete Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 440 08 81 )
Reşat Ceylan - resim - 30 Mayıs’a dek - Mandolin Sanat Merkezi’nde. ( 0 312 439 93 53 )
Atlas Sergileri III - baskı resim - 31 Mayıs’a dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 5 04)
Mustafa Delioğlu - resim - 31 Mayıs’a dek - Galeri Sanatyapım’da. ( 0 312 222 19 06 )
Ilgaz Özgen Topçuoğlu - resim - 31 Mayıs’a dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 417 84 58 )
Mustafa Ayaz - resim - 4 Haziran’a dek - Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 285 89 98 )
Nevnesi 2013/Kafa Kâğıdı - resim - 5 Haziran tarihleri arasında - Galeri Nev’de. ( 0 312 215 80 50 )
Dilara Şahin - resim - 9 Haziran’a dek - Galeri Polart’ta. ( 0 312 468 28 31 )
Nursun Sakal - resim - 10 Haziran’a dek - Krişna Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 418 02 53 )
n Bahar Karması - resim - 10 Haziran’a dek - İsmail Altınok Sanat Merkezi’nde. ( 0 312 475 44 99 )
Mustafa Ata - resim - 14 Haziran’a dek - Güler Sanat’ta. ( 0 312 236 21 22 )

İZMİR
Art Shop Sanat Galerisi, 16 Mayıs’a dek Abidin Dino Desen Sergisi’ni ağırlayacak.
İş Sanat İzmir Galerisi, 1 Haziran’a dek Zahit Büyükişliyen’in resimlerine ev sahipliği yapacak.
Plastik Sanatlar Sergisi, İzmir Resim Heykel Müzesi Turgut Pura Salonu’nda 20 Mayıs’a dek izlenimde. Aynı mekân 21 Mayıs’a dek, Semral Sağlam’ın resim sergisine ev sahipliği yapacak.
Dünyaca ünlü Türk ressamlarının 100 eserinin sergilendiği “Türk Resminin 100 Yüzü” sergisi 19 Mayıs’a dek Bornova Belediyesi Dramalılar Köşkü’nde.
Lapis Sanat Evi’nin minyatür ve tezhip sergisi, 19 Mayıs’a dek Bostanlı Güzel Sanatlar Parkı’nda.

GAZİANTEP
“2. Uluslararası Ressamlar Buluşması” yerli ve yabancı 23 ressamın katılımıyla 16 Mayıs’ta Sanko Sanat Galerisi’nde başlayacak. Ahmad Canaan, Prof. Dr. Ahmet Abd Elkarem, Prof. Dr. Ahmet Özol, Prof. Dr. Alaybey Karaoğlu, Prof. Dr. Ali Candaş, Aslı Özen, Prof. Dr. Basri Erdem, Durmuş Ali Akça, Gülay Yüksel, Jonal Buenafe, Maestro Pippo Buscemi, Magdalena Maler, Nihat Kahraman, Prof. Dr. Nilgün Nilay Büyükişleyen, Doç. Dr. Numan Arslan, Prof. Dr. Nur Gökbulut, Prof. Dr. Ramiz Aydın, Reyhan Abacıoğlu, Sandra Sourez, Teymur Ağalıoğlu, Wit Boguslawski, Yusuf Toprak ve Prof. Dr. Zahit Büyükişleyen’in yağlıboya, suluboya ve karakalem çalışmalarının yer alacağı sergi 31 Mayıs’a dek sanatseverlerin izlenimine açık tutulacak. ( 0342 336 60 66 )

ADANA
Atölye Artnesrin ve Atölye Canavarları’nın, “Resim ve Cam Füzyon Sergisi” 17 Mayıs günü 18.30’da AÇS Sanat Galerisi’nde açılacak. Sergi, 23 Mayıs’a dek izlenime açık olacak.
( 0322 453 44 45 )

OPERA BALE
İSTANBUL
Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda “Kremlin Devlet Sarayı Kremlin Balesi” cumartesi günü saat 20.00’de. ( 0212 232 98 30 )
Süreyya Operası’nda “Hürrem Sultan” balesi perşembe günü saat 20.00’de ve cumartesi günü saat 16.00’da. ( 0216 346 15 31 )
Fulya Sanat’ta Minifest yarından itibaren perşembe gününe kadar görülebilir. ( 0212 215 60 37 )

ANKARA
Opera Sahnesi’nde, “Tosca/opera” bugün saat 20.00’de, “Saraydan Kız Kaçırma/opera” 15 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Rigoletto/opera” 20, 22, 25 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Arda Boyları/modern dans” 23 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Wagner Konseri/konser” 24 Mayıs’ta saat 20.00’de. ( 0 312 324 68 01 )

MERSİN
Mersin Devlet Opera ve Balesi yarın 20.00’de, Giacomo Puccini’nin, “Madama Butterfly” operasını seslendirecek. 3 perdelik bale 20.00’de sahnelenecek. ( 0324 237 91 30 )

MÜZİK
İSTANBUL
Nardis Jazz Club’te bu akşam Berkant Çelen Trio saat 21.30’da, yarın Okay Temiz & Hakan Ali Toker & Carlo Mascolo saat 21.30’da, çarşamba günü Berulella saat 21.30’da, perşembe günü Yaz Baltacıgil Trio saat 21.30’da, cuma günü Luis Ernesto Gomez y La Descarga Band saat 22.30’da, cumartesi günü Selen Beytekin Project saat 22.30’da. ( 0212 244 63 27 )
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası şef Orhun Orhon yönetiminde cuma günü saat 20.00’de “Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Ulusal Genç Yetenekler Yaylı Sazlar Yarışması” konseri ile Fulya Sanat Merkezi’nde. ( 0212 215 60 37 )
Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Sascha Goetzel’in şefliğinde “Bir Divanın İzinde...” başlıklı konserle bu akşam saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde. ( 0216 467 36 00 )
Süreyya Operası’nda bu akşam “Virtüözler -Metropoller” saat 20.00’de. ( 0216 346 15 31 )
İş Sanat’ta perşembe günü Michel Camilo & Tomatito saat 20.00’de.( 0212 316 10 83 )
Salon İKSV’de yarın Koray Candemir saat 21.30’da. ( 0212 334 07 00 )
Ghetto’da yarın “Nesin Vakfı İçin Herkes Akustik” gecesi saat 21.30’da, çarşamba günü Dinar Bandosu saat 21.45’te, cumartesi günü FourinthePocket saat 23.30’da. ( 0212 251 75 01 )
Jolly Joker’de bu akşam Cansu saat 21.00’de, yarın Engin Gürkey saat 21.00’de, çarşamba günü Haluk Levent saat 21.00’de, cuma günü Feridun Düzağaç saat 22.00’de, cumartesi günü Gökhan Türkmen saat 22.00’de. ( 0212 249 07 49 )
Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda çarşamba günü CRR Türk Müzik Topluluğu - Türk Müziğinde Oda Müziği Eserleri saat 20.00’de. ( 0212 231 54 97 )
Küçükçiftlik Park’ta cuma günü Depeche Mode konseri saat 21.00’de, cumartesi günü Joe Satriani konseri ise saat 20.00’de başlayacak. ( 0212 231 30 45 )
Milli Reasürans’ta Şemsa İdil Ural, yarın akşam saat 20.00’de.

ANKARA
CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef David Gimenez yönetiminde vereceği, Lakatoş Çigan Grubu’nun katılacağı “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” konseri, 19 Mayıs’ta saat 20.00’de. ( 0 312 309 13 43 )
Jolly Joker Ankara’da, Haluk Levent konseri 17 Mayıs’ta saat 22.00’de, Levent Yüksel konseri 18 Mayıs’ta saat 22.00’de, Smokie konseri 24 Mayıs’ta saat 22.00’de, Yaşar konseri 25 Mayıs’ta saat 22.00’de, Işın Karaca konseri 31 Mayıs’ta saat 22.00’de. ( 0 312 424 11 11 )

TİYATRO
İSTANBUL
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 29. Gençlik Günleri kapsamında F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Albayın Karısı” bugün 14.00, “Deli Dumrul” 19.00, “Körler” salı 14.00, “Yastık Adam” 19.00, “Ayak Takımı Arasında” çarşamba 14.00, “Kadınlar Matinesi” 19.00. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Zaman ve Conway Ailesi” salı 19.00, “Midas’ın Kulakları” çarşamba 14.00, “MedeniyetTiyatrosu” çarşamba 19.00, “Romeo ve Juilet” perşembe 14.00, “Cimri” perşembe 19.00, “Eşeğin Gölgesi” cuma 14.00. Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde “Romeo ve Juliet” salı 19.00, “Dava” çarşamba 19.00, “6. Otel” perşembe 19.00, “Duvarların Ötesi” cuma 19.00, “Tahmin Et” cumartesi 19.00. Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde “Büyüyünce Kendim Olacağım” bugün 14.00 ve 19.00, “Yok Artık” salı 19.00, “Evet Diyen Hayır Diyen” çarşamba 19.00. ( 0212 455 39 00 )
Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” cuma 20.00, “Masal Müfettişi” cumartesi 20.00, pazar 18.00. ( 0 212 251 18 65 )
Oyun Atölyesinde “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi” salı 20.30, “Testosteron” çarşamba, perşembe, cuma 20.30, “Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi” cumartesi 20.30 ( 0 216 345 39 39 )
Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nun “Kaplumbağa” oyunu cuma 16.00 Caddebostan Kültür Merkezi, cumartesi 21.00 Trump Towers Mall’da. ( 0 212 240 43 44 )
Kumbaracı50de “Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi” bugün, salı 20.30, “Yokuş Aşağı Emanetler” çarşamba 20.30, “Bekleme Salonu” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, pazar 15.00. (0 212 243 50)
Duru Tiyatroda “Sondan Sonra” cumartesi 20.30, “Nafile Dünya” pazar 16.00. ( 0 216 338 56 86 )
Mekân Artı’da “Şiddet Üçlemesi 2 - Şeker” salı 20.30, “Kozalar” perşembe 20.30, “Şiddet Üçlemesi 1 -Ayna” cuma 20.00 ve 21.30, “Şahmeran’ın bacakları” cumartesi 20.30. ( 0 212 224 57 56 )
Tiyatro Hal’de “The Love Story of Romeo ve Juliet” bugün ve yarın 20.30, “100” çarşamba 20.30, “Ormanlardan Hemen Önceki Gece” perşembe 20.30, “Adiller” cuma 20.30, “Largo Desolato” cumartesi 20.00, “Parti” pazar 18.00. ( 0212 274 74 78 )

ANKARA
Ankara Halk Tiyatrosu’nda, Ankara Deneme Sahnesi oyuncularının sahnelediği “Şeyh Bedreddin” adlı oyun, her pazartesi saat 20.00’de. ( 0 312 385 32 71 )
Akün Sahnesi’nde, “Nâzım Hikmet’in Memleketimden İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo” 14 ve 18 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 15, 17 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu” 16, 18, 19 Mayıs’ta saat 11.00’de. ( 0 312 427 19 71 )
Altındağ Tiyatrosu’nda, “Kanlı Nigar/Diyarbakır DT” 19 Mayıs’a dek, cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. ( 0 312 316 59 02 )
Büyük Tiyatro’da, “Kerbela” 14 Mayıs’ta saat 20.00’de, 19 Mayıs’ta saat 15.00’te. ( 0 312 324 22 10 )
Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Cyrano de Bergerac” 14, 15, 16, 17, 18 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Üç Şehzade/çocuk oyunu” 18, 19 Mayıs’ta saat 11.00’de. (0 312 240 00 91)
Küçük Tiyatro’da, “Ben Ödüyorum” 14, 15, 16, 17 Mayıs’ta saat 20.00’de, 18 Mayıs’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 14, 19 Mayıs’ta saat 11.00’de. ( 0 312 311 11 69 )
Oda Tiyatrosu’nda, “Krem Karamel” 14, 15, 16, 17, 18 Mayıs’ta saat 18.30’da. ( 0 312 311 11 69 )
Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 17, 18 Mayıs’ta saat 20.00’de, 19 Mayıs’ta saat 15.00’te. ( 0 312 397 30 24 )
İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 15, 16 Mayıs’ta saat 20.00’de, 18 Mayıs’ta saat 15.00’te. ( 0 312 397 30 24 )
Şinasi Sahnesi’nde, “Aklımdaki Kadınlar” 14, 15, 16, 17 Mayıs’ta saat 20.00’de, 18 Mayıs’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 19 Mayıs’ta saat 15.00’te. ( 0 312 397 30 24 )
Mavi Sahne’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 15, 16, 17 Mayıs’ta saat 20.30’da, “Cinfikir/çocuk oyunu” 18 Mayıs’ta saat 13.00’te. ( 0 312 241 02 33 )

ADANA
Adana Gösteri Sanatları Merkezi Tiyatrosu, Sadık Şendil’in yazdığı, “Kocamın Nişanlısı” adlı komedi oyunu, 14, 15 ve 16 Mayıs günleri 20.30’da Çukurova Belediyesi Doğal Park Açık Hava Tiyatrosu’nda sahneleyecek. Aile içindeki sevgi bağının, mizahi yönleriyle ele alındığı oyun, ücretsiz olarak izlenebilecek. ( 0322 457 07 80 )
Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “9 Canlı” adlı oyunu sahnelemeyi sürdürüyor. Tayfun Türkeli’nin yazdığı, Tamer Gözüdeli’nin yönettiği oyun çarşamba günleri 20.00’de Seyhan Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşturuluyor. ( 0322 432 74 74 )
Kaktüs Sanat Merkezi, “Meyveli Palyaço”yu sahnelemeyi sürdürüyor. Hakan Hançerli’nin yönettiği, “Meyveli Palyaço” adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu, her cumartesi saat 14.00’te Kaktüs Sanat Merkezi’nde, hafta içinde ise okullar da yineleniyor. ( 0322 459 91 59 )

İSKENDERUN
İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, Ülker Köksal’ın yazdığı, Özer Yüksel ve Tamer Aytan’ın yönettiği, “Bir Garip Oyun” adlı oyunu cuma günü 19.30’da bir kez daha sahneleyecek. Oyunda Arzu Aydoğan, Gamze Çakmak, Gönül İriş, İbrahim Kırat, Nihan Kızılkaya, Özer Yüksel, Seyfettin Babat, Şule Ataman Sayın ve Tamer Aytan’ın rol üstleniyor. İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, tek perdelik “Bir Gece Ansızın Geldiler” adlı müzikli oyunu da sahnemeyi sürdürüyor. İbrahim Kırat ve Seyfettin Babat’ın yönettikleri oyunun müziklerini Sabit Güldüren yaptı, şarkıları ise Didem Yücelen ve Süreyya Palta seslendirdi. Oyun, cumartesi günleri 11.00’de küçük tiyatroseverler için sahneleniyor. ( 0326 613 49 90 )

GÖSTERİ SÖYLEŞİ
İSTANBUL
Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Cumhuriyet Kadınları Derneği’nce düzenlenen söyleşi 18 Mayıs’ta, Prof. Dr. Işıl Bulut’un katılacağı “Aile İçi İletişim” başlıklı söyleşi 24 Mayıs’ta saat 18.30’da, gazetemiz yazarı Mustafa Ekmekçi’yi anma töreni 25 Mayıs’ta saat 14.00’te, Engin Aygün’ün katılacağı “Başkent Sualtı Günleri” başlıklı söyleşi 28 Mayıs’ta saat 20.00’de. ( 0 312 442 30 50 )
16. Uluslararası 16. İstanbul Kukla Festivali kapsamında bugün Fransız Kültür Merkezi’nde “Theatre van de Droom” saat 09.30- 11.00 arasında, “Doğa Koleji”’nin gösterisi saat 13.00’de, “Companiya Jordi Bertran” ise saat 19.30’da, yarın “Sparkle Theatre” Şişli Terakki Lisesi’nde saat 09.30- 11.00 arasında, “Companiya Jordi Bertran” Doğa Kolejinde saat 10.30’da, “Cengiz Özek Gölge Tiyatrosu” Zapyon Lisesi’nde saat 14.00’te, “Kocaeli Şehir Tiyatrosu” Fransız Kültür Merkezi’nde saat 19.30’da, “Christoph Bochdansky” Garaj İstanbul’da saat 14.00 ve 20.30’da, çarşamba günü “Sparkle Theatre” Su Sanat’ta saat 11.00’de, “Riserva Canini” Fransız Kültür Merkezi’nde 11.00 ve 19.30’da, “Kadro Pa” Şermola Performans’ta saat 21.00’de, perşembe günü “Sparkle Theatre” Fransız Kültür Merkezi’nde saat 10.30’da, “Bakırköy Belediye Tiyatroları” Kukla Cafe’de saat 12.00’de, “Banyan” Kukla Cafe’de saat 16.00’da, cuma günü “Bakırköy Belediye Tiyatroları” Kukla Cafe’de saat 10.30’da, “TinkerTing” Lycée Sainte Pulchérie’de saat 14.00 ve 20.00’de, “Film - Lotte Reiniger” Arkeoloji Kitap Evi’nde saat 17.30’da, “Romeo ve Juliet” Adıgüzel Sanatlar Lisesi Sahnesi’nde saat 20.00’de, “Banyan” Kukla Cafe’de saat 21.00’de, cumartesi günü “Deniz Kızı” G.Osmanpaşa Sahnesi’nde saat 12.00’de, “Banyan” Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde saat 12.00’de, pazar günü “Deniz Kızı” G.Osmanpaşa Sahnesi’nde saat 12.00’de, “Sparkle Theatre” Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde saat 12.00’de, “Sihirli Lamba” Kukla Cafe’de saat 12.00’de.
“Humaterra” dans gösterisi perşembe günü saat 20.00’de Büyükçekmece Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde, pazar günü ise Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde saat 20.00’de başlayacak.


Cumhuriyet Haber Portalı
Alıntı ile Cevapla
  #118  
Alt 27-05-2013, 11:36
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart

Haftanın Sanat Çizelgesi
27 Mayıs- 1 Haziran


Genco Erkal ve Tülay Günal’ın rol aldığı “Yaşamaya Dair- Bursa Cezaevi’nden Mektuplar” perşembe ve cuma günü tarihi Ali Paşa Hanı’nda.





Sergi
İSTANBUL
Nadin Akıncı’nın “Hayat Ağacı” isimli sergisi 29 Mayıs - 1 Haziran tarihleri arasında Boyaciköy Ermeni Kilisesi’nde.
Spirou & Le Marsupilami sergisi 29 Mayıs - 31 Ağustos tarihleri arasında İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde.
Aleni isimli karma seramik sergisi 28 Mayıs - 9 Haziran tarihleri arasında Art Point Gallery’de.
Atölye Baraka 15’in karma sergisi 28 Mayıs - 5 Haziran tarihleri arasında Yeminli Mali Müşavirler Odası Sanat Galerisi’nde.
Özlem Örs’ün “Yolda” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar Arkeopera Sanat Galerisi’nde.
Ziya Tacir’in “Rum Yetimhanesi” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar MERKUR’de.
Gülcan Karadağ’ın sergisi 29 Mayıs’a kadar İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. ( 0212 251 46 31 )
Hakan Gürsoytrak’ın “‘Malûm’ Lokal Anestezi” isimli sergisi 30 Mayıs’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde.
Pertev Boyar’ın Aile Koleksiyonundan oluşan Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde.
Emin Çizenel, Zekeriya Sarıbatur, Mehmet Ayanoğlu, Serkan Yüksel, Kemal Seyhan’ın “Özet” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde.
Ahmet Yeşil’in “Görsel Dokunuşlar 3” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde.
Münire Özbey’in resim ve Şeniz Özbey’in fotoğraf sergisi 31 Mayıs’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.
Sınırlar Yörüngeler 13 sergisi 31 Mayıs’a kadar Siemens Sanat’ta.
İpek Mursaloğlu’nun “Bellek” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar ESPAS’ta.
Okan Bayülgen’in “Kadınlar ve Kuaförler” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Kanyon AVM’de.
Ziyad Sultanov ve öğrencilerinin sergisi 31 Mayıs’a kadar Hobi Sanat Merkezi’nde.
Bizden ve Onlardan 27 isimli sergi 1 Haziran’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde.
Bahar Karması sergisi 1 Haziran’a kadar ArtNext’te.
İpek Kurşuncu’nun “Sirk Kasabadan Ayrıldı” isimli sergisi 1 Haziran’a kadar ALAN İstanbul’da.
Benden Ne İstiyorsam Onu Yap isimli sergi 2 Haziran’a kadar Mixer’de.
Emir Uras’ın “Kutsal” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar C.A.M. Galeri’de.
Şefkat İşleğen’in sergisi 2 Haziran’a kadar Nişart Gallery’de.
Filiz Öztürk’ün “Birleşebilen Zıtlıklar” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar Galeri Selvin’de.
Halil Nadir Ede ve Mehmet Akgül’ün “Kaos” isimli sergisi 3 Haziran’a kadar Galeri Işık’ta.
Art-Ist İstanbul Suluboya Topluluğu’nun “Şehr-i İstanbul” isimli sergisi 3 Haziran’a kadar Kadıköy Yeni Vapur İskelesi Şirket-i Hayriye Galerisi’nde. ( 0216 405 27 78 ).
Tutku Bulutbeyaz’ın “Supermarket” isimli sergisi 3 Haziran’a kadar Galeri Artist’te.
Azim Looker’ın “Şamanik Seyirlerin Işıl Işıl Resimleri” isimli sergi 3 Haziran’a kadar Galeri Park Art İstanbul’da.
Abdulkerim Bozan’ın “Yaşam Çığlığı” sergisi 3 Haziran’a kadar Türker Art’ta.
Kurumsal Düşler isimli karma sergi 3 Haziran’a kadar artgalerim Nişantaşı’nda.
Xinjiang: Atayurdu sergisi 3 Haziran’a kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde.
Gülşah Özbek’in sergisi 5 Haziran’a kadar Zeytinburnu Kültür Merkezi’nde.
Emir Uras’ın “Kutsal-Sacred” isimli sergisi 6 Haziran’a kadar C.A.M Galeri’de.
Mabeyn Gallery Özel Koleksiyon Sergisi 6 Haziran’a kadar Mabeyn Gallery’de.
Kemal Tufan’ın “instru-mental II” isimli sergisi 7 Haziran’a kadar Pg Art Gallery’de.
Çağlar Doğru’nun “MONO-Log” isimli sergisi 7 Haziran’a kadar Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi’nde.
Esat Tekand’ın “Otobiyografik Karalamalar 2” isimli sergisi 8 Haziran’a kadar 44A Galeri’de.
Nazif Topçuoğlu’nun sergisi 8 Haziran’a kadar Galeri Nev’de.
Tuğrul Selçuk’un “Hikâyesiz Heykeller” sergisi 9 Haziran’a kadar Arte İstanbul’da.
Selçuk Nartur’un sergisi 9 Haziran’a kadar Galeri Oda’da.
Rosemarie Luttik Bozkurt’un “Fly... So you can see” sergisi 9 Haziran’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.
Ali Candaş’ın sergisi 10 Haziran’a kadar Planet of Art Gallery’de.
Mustafa Pilevneli’nin sergisi 10 Haziran’a kadar Galeri FE’de.
Ali Özhan Güneş’in “Cenneti Dikizlerken” isimli sergisi 12 Haziran’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde.
Eti Behar’ın “Sınırlar” isimli sergisi 12 Haziran’a kadar Galeri/Miz’de.
Emre Hüner’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. ( 0212 243 78 53 )
Nida Olçar’ın “Saatler” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Ekavartgallery’de.
Hera Büyüktaşçıyan>’ın sergisi 15 Haziran’a kadar PiST/// Disiplinlerarası Proje Alanı’nında.
Erdal Ateş’in “Karşı Duvarlar” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Renart’ta.
Aslı Narin, Kerim Aytaç, Pari Dukovic, Civan Özkanoğlu, Gül Kozacıoğlu, Çağlar Kanzık, Selim Süme’nin “Edisyonlar” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Elipsis Gallery’de.
Elvin Karaaslan’ın “Kısmen/Part Of” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Galeri İlayda’da.
Nikita Alexeev’in “Avrasya Şarkıları” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar KUAD’da. ( 0212 227 00 08 )
Gözde Türkkan’ın “Dövüş-Kaç-Donakal” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Poligon - GALATA’da.
Shirin Neshat’ın sergisi 15 Haziran’a kadar Dirimart’ta.
Ansen’in “İttifak” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Galeri x-ist’te.
Yağmur Kızılok’un “Saudade” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Gama Art Galery’de.
Funda Alkan Cumbul’un “Yokluğun Kıyısında” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde.
Ahmet Kolburan ve Zafer Malkoç’un “Bir Karış Aşağı, Bir Karış Yukarı” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde.
Fantastik Makineler isimli sergi 16 Haziran’a kadar İstanbul Modern’de.
Filiz Tokcan’ın sergisi 16 Haziran’a kadar G-Art Galeri’de.
Jak İhmalyan’ın “Sürgünde Bir Ressam” isimli sergisi 16 Haziran’a kadar Sismanoglio Megaro’da.
Haslet Soyöz’ün sergisi 16 Haziran’a kadar Rahmi M. Koç Müzesi’nde.
Pemra Aksoy’un “Sepya Hikâyeler” isimli sergisi 16 Haziran’a kadar Piramid Sanat’ta.
Mehmet Pesen’in sergisi 21 Haziran’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde.
Nancy Atakan’ın “Ayna Ayna Söyle Bana” isimli sergisi 22 Haziran’a kadar PiArtworks’te. ( 0212 293 71 03 )
Abit Güner’in “Karadeniz’den Esintiler” isimli sergisi 22 Haziran’a kadar Galeri İdil’de.
Y. Bahadır Yıldız’ın sergisi 22 Haziran’a kadar Galeri Apel’de.
C.M. Kösemen, Deniz Üster ve Yuşa Yalçıntaş’ın “Başıbozuk” sergisi 22 Haziran’a kadar The Empire Gallery’de.
Biz Bu Memleketi Seninle Sevdik Lefter sergisi 24 Haziran’a kadar Adalar Müzesi’nde.
Ferhan Atalay’ın “Toprak Ana” isimli sergisi 25 Haziran’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde.
Sadi Diren’in sergisi 25 Haziran’a kadar Myra Art Gallery’de.
Sarkis’in “İkiz” isimli sergisi 6 Temmuz’a kadar Galeri Manâ’da.
İ şte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. ( 0212 369 66 00 )
Selim Birsel, Mel Bochner, İlhan Koman, Frank Nitsche, Charles Sandison’ın “İşaret, Sembol, İmge” isimli sergisi 19 Temmuz’a kadar Egeran Galeri’de.
Manola Valdes’in sergisi 21 Temmuz’a kadar Pera Müzesi’nde.
Oryantalizmin 1001 Yüzü isimli sergi 11 Ağustos’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.
Mat Collishaw’un “Hayalet Görüntü” isimli sergisi 11 Ağustos’a kadar ARTER’de.
Volkan Aslan’ın “Hatırlamayı Unutma” isimli sergisi 11 Ağustos’a kadar ARTER’de.
Yerelde Modernler sergisi 11 Ağustos’a kadar SALT Galata’da.
Ege’den Karadeniz’e Ortaçağ Limanları isimli fotoğraf sergisi 6 Ekim’e kadar Rahmi Koç Müzesi’nde.
Yakın Menzil isimli karma fotoğraf sergisi 27 Ekim’e kadar İstanbul Modern’de.
Balık Ağ(a)lara Takıldı isimli sergi 30 Ekim’e kadar Heybeliada İskele Açık Sergi Alanı’nda.
Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.
Geçmiş ve Gelecek sergisi İstanbul Modern’de.

ANKARA
Yunus Zeyrek - fotoğraf - 29 Mayıs’a dek - Dışişleri Bakanlığı Suna Çokgür Ilıcak Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 292 23 11 )
Engin İnan - resim - 30 Mayıs tarihine kadar - Arete Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 440 08 81 )
Safiye Tekin Çınğı - resim - 30 Mayıs’a dek - Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. ( 0 312 442 30 50 )
Reşat Ceylan - resim - 30 Mayıs’a dek - Mandolin Sanat Merkezi’nde. ( 0 312 439 93 53 )
Atlas Sergileri III - baskı resim - 31 Mayıs’a dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 5 04)
Mustafa Delioğlu - resim - 31 Mayıs’a dek - Galeri Sanatyapım’da. ( 0 312 222 19 06 )
Ertuğrul Ateş - resim - 31 Mayıs’a dek - Ankara Next Level Art’ta. ( 0 312 284 47 47 )
Ilgaz Özgen Topçuoğlu - resim - 31 Mayıs’a dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 417 84 58 )
Saim Erken - resim - 1 Haziran’a dek - Kav Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 491 22 32 )
Gerçek Çıplaklar 2 - karma resim - 2 Haziran’a dek - Fırça Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 438 60 08 )
Mustafa Ayaz - resim - 4 Haziran’a dek - Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 285 89 98 )
Bir Avuç Safyürek - resim - 4 Haziran’a dek - Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 290 12 44 )
Nevnesi 2013/Kafa Kâğıdı - resim - 5 Haziran tarihleri arasında - Galeri Nev’de. ( 0 312 215 80 50 )
Salondayız - resim - 5 Haziran’a dek - Galeri Soyut’ta. ( 0 312 438 86 70 )
İzlenimyorum/Tunus - resim - 5 Haziran’a dek - Galeri Soyut’ta. ( 0 312 438 86 70 )
Buluşma VII - resim - 5 Haziran’a dek - Galeri Soyut’ta. ( 0 312 438 86 70 )
Zati Erbaş - seramik, takı - 8 Haziran’a dek - Sevgi Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 441 26 34 )
Dilara Şahin - resim - 9 Haziran’a dek - Galeri Polart’ta. ( 0 312 468 28 31 )
Nursun Sakal - resim - 10 Haziran’a dek - Krişna Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 418 02 53 )
Bahar Karması - resim - 10 Haziran’a dek - İsmail Altınok Sanat Merkezi’nde. ( 0 312 475 44 99 )
Mustafa Ata - resim - 14 Haziran’a dek - Güler Sanat’ta. ( 0 312 236 21 22 )
Duran Karaca - resim - 15 Haziran’a dek - Peker Sanat Evi’nde. ( 0 312 439 30 03 )

GAZİANTEP
Sanko Sanat Galerisi’nde yerli ve yabancı 23 ressamın katılımıyla başlayan ‘2. Uluslararası Ressamlar Buluşması’ sürüyor. Ahmad Canaan, Prof. Dr. Ahmet Abd Elkarem, Prof. Dr. Ahmet Özol, Prof. Dr. Alaybey Karaoğlu, Prof. Dr. Ali Candaş, Aslı Özen, Prof. Dr. Basri Erdem, Durmuş Ali Akça, Gülay Yüksel, Jonal Buenafe, Maestro Pippo Buscemi, Magdalena Maler, Nihat Kahraman, Prof. Dr. Nilgün Nilay Büyükişleyen, Doç. Dr. Numan Arslan, Prof. Dr. Nur Gökbulut, Prof. Dr. Ramiz Aydın, Reyhan Abacıoğlu, Sandra Sourez, Teymur Ağalıoğlu, Wit Boguslawski, Yusuf Toprak ve Prof. Dr. Zahit Büyükişleyen’in yağlıboya, suluboya ve karakalem çalışmalarının yer aldığı sergi, sanatseverlerin izlemeleri için 31 Mayıs’a dek açık olacak. ( 0342 3366066 )

ADANA
Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Bölümü öğrencileri Abdulkadir Kozan, Belkıs Yılmaz, Çiğdem Yeter, Ezgi Kuru, Gülten Çelebi, İnci Uğurluay, Seda Şahin, Semra Tekin, Sibel Solmaz, Şule Yavuz, Uğur Yardımcı ve Zelal Aksu’nun çalışmalarının yer aldığı, ‘Yıl Sonu Sergisi’ Galeri Altan’da sürüyor. Sergi 30 Mayıs’a dek izlenebilecek. ( 0322 4593458 )

MERSİN
Ayşegül Arslantaş’ın, ‘İsimsiz Kişisel’ adlı resim sergisi MTSO Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sanatseverler sergiyi hafta boyu izleyebilecek. ( 0324 2389500 )

İSKENDERUN
İskenderun Uluslararası Heykel Sempozyumu, Rauf Denktaş Spor Kompleksi’nde sürüyor. Türkiye’den E. Berika İpekbayrak, Nesrin Karacan, Serdar Kaynak, Ferit Özşen, Özgür Özberkan’ın, yurt dışından ise George Sorin Purcaru (Romanya), Nicolae Fleissig (Fransa), Amancio Gonzales Andres (İspanya), Ivane Malkhaz Tsiskadze (Güncistan) ve Norbert Jager’in (Almanya) katıldığı sempozyum boyunca yontu sanatçıları eski Doğum Evi karşısındaki alanda halka açık atölye çalışmalarını da gerçekleştiriyor. ( 0326 6134990 )

Tiyatro
İSTANBUL
Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” perşembe 20.00, “Masal Müfettişi” cuma 20.00. ( 0 212 251 18 65 )
Dostlar Tiyatrosu’nun “Yaşamaya Dair- Bursa Cezaevi’nden Mektuplar” oyunu perşembe, cuma 21.00 Ali Paşa Hanı ( 0 212 519 00 27 )
Oyun Atölyesi’nde “Sanat” bugün 20.30 “Seni Seviyorum Mükemmelsin” salı 20.30. ( 0 216 345 39 39 )
Kumbaracı50’de “Öldün, Duydun mu?” pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.30 (0 212 243 50)
İkinci Kat’ta “Limonata” bugün, “Gölgeler Arasında” salı, çarşamba, “Disosya” perşembe, “Yalnızlar Kulübü” cuma, ( 0 212 224 57 56 )
Mekan Artı’da “Özveri” salı 20.30, “Şahmeranı’ın Bacakları” çarşamba 20.30, “Bizde Yok” perşembe 20.30 ( 0 212 224 57 56 )

ANKARA
Bilkent Tiyatro Salonu’nda, Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü öğrencileri tarafından sahneye taşınan “Anlaşılmaz Konuşmalar” adlı oyun, 30 ve 31 Mayıs’ta, saat 20.00’de izlenebilecek. ( 0 312 290 22 80 )

ADANA
Gösteri Sanatları Merkezi oyuncuları, Sadık Şendil’in yazdığı, ‘Kocamın Nişanlısı’ adlı komediyi, 2 Haziran Pazar günü 16.00’da Büyükşehir Belediye Tiyatrosu’nda sahneleyecek. Oyun 11 Haziran günü 20.30’da da Doğal Park Açık Hava Tiyatrosu’nda yinelenecek. ( 0322 4570780 )
Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ‘9 Canlı’ adlı oyunu sahnelemeyi sürdürüyor. Tayfun Türkeli’nin yazdığı, Tamer Gözüdeli’nin yönettiği oyun çarşamba günleri 20.00’de Seyhan Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşturuluyor. (0322 4327474)
Kaktüs Sanat Merkezi, ‘Meyveli Palyaço’yu sahnelemeyi sürdürüyor. Hakan Hançerli’nin yönettiği, ‘Meyveli Palyaço’ adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu, her cumartesi saat 14.00’te Kaktüs Sanat Merkezi’nde, hafta içinde ise okullar da yineleniyor. ( 0322 4599159 )
Genco Erkal ve Tülay Günal’ın rol aldığı “Yaşamaya Dair- Bursa Cezaevi’nden Mektuplar” perşembe ve cuma günü tarihi Ali Paşa Hanı’nda.

Müzik
İSTANBUL
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası şef Antonio Pirolli yönetiminde “Yaza Merhaba Konseri” Cuma, 20.00’de Fulya Sanat Merkezi’nde. Konserin solistleri; Burçin Büke, Önder Foçan, Şenova Ülker, Meltem Ege, Ozan Musluoğlu, Ferit Odman, Bulut Gülen. ( 0212 215 60 29 )
Fulya Sanat Merkezi’nde Perşembe günü saat 20.00’de Andrej Bielow, Miguel Da Silva, Yovan Markovitch, İris Şentürker “Piyanolu Quartet” ten konser. (0212 215 60 29)
Babylon’da Çarşamba “Yesh! Me Lady” 21.30’da. ( 0212 292 73 68 )
Ghetto’da Salı “Beyler”, Çarşamba, Ramadan –Emir Yargın 21.45, Perşembe “Buğday İçin Söylüyorlar” konserinde Nejat Yavaşoğullar, Şehnaz Sam, Yasemin Mori, Kekeça, Sumru Ağıryürüyen, Utku Yurttaş 19.30, Cuma Emergenza’a Parla’” 20.00’de. ( 0212 251 75 01 )
Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Perşembe ve Cuma saat 20.00’de Paco De Lucia flamenco gitar konseri ( 0212 232 98 30 ) Süreyya Operası’nda bugün “Kapanış Konseri” piyanist Gülsin Onay oğlu Erkin Onay(keman), 20.00’de ( 0216 346 15 31 ) Notre Dame de Sion’da Perşembe, 19.30’da şef Orçun Orçunsel yönetiminde Orchestra’Sion konseri. Solist Rüstem Mustafa(Keman). ( 0212 219 16 97 ) , Pera Müzesi’nde Perşembe günü “Robert Koleji’in 150 Yılı” etkinliklerinde Aydın Karlıbel piyano resitali 19:30’da. (0212 334 99 00)
İTÜ MİAM İlhan Usmanbaş Salonu’nda Çarşamba 20.00’de Özüm Günöz, Özgecan Günöz Kızılay, Zeynep Paftalı Bottazini, Julide Alpergin,Can Okan Oda Müziği konseri. ( 0212 293 13 00 )

ANKARA
CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Erol Erdinç yönetiminde vereceği, Daniel Binelli’nin solist olarak katılacağı “Tango Konseri”, 31 Mayıs’ta saat 20.00’de. ( 0 312 309 13 43 )
Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın şef Gilbert Varga yönetiminde vereceği, Pierre - Laurent Aimard’un (piyano) solist olarak katılacağı konser, 1 Haziran’da, saat 20.00’de. ( 0 312 290 17 75 )
Jolly Joker Ankara’da, Işın Karaca konseri 31 Mayıs’ta saat 22.00’de.


Cumhuriyet Haber Portalı
Alıntı ile Cevapla
  #119  
Alt 03-06-2013, 15:00
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart

Haftanın Sanet Çizelgesi
3-9 Haziran 2012


Nazif Topçuoğlu’nun sergisi 8 Haziran’a kadar Galeri Nev’de.







İstanbul- Sergi
İSTANBUL
Halil Nadir Ede ve Mehmet Akgül’ün “Kaos” isimli sergisi 3 Haziran’a kadar Galeri Işık’ta.
Art-Ist İstanbul Suluboya Topluluğu’nun “Şehr-i İstanbul” isimli sergisi 3 Haziran’a kadar Kadıköy Yeni Vapur İskelesi Şirket-i Hayriye Galerisi’nde. (0216 405 27 78).
Tutku Bulutbeyaz’ın “Supermarket” isimli sergisi 3 Haziran’a kadar Galeri Artist’te.
Azim Looker’ın “Şamanik Seyirlerin Işıl Işıl Resimleri” isimli sergi 3 Haziran’a kadar Galeri Park Art İstanbul’da.
Abdulkerim Bozan’ın “Yaşam Çığlığı” sergisi 3 Haziran’a kadar Türker Art’ta.
Kurumsal Düşlerisimli karma sergi 3 Haziran’a kadar artgalerim Nişantaşı’nda.
Xinjiang: Atayurdusergisi 3 Haziran’a kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde.
Gülşah Özbek’in sergisi 5 Haziran’a kadar Zeytinburnu Kültür Merkezi’nde.
Atölye Baraka 15’in karma sergisi 5 Haziran’a kadar Yeminli Mali Müşavirler Odası Sanat Galerisi’nde.
Emir Uras’ın “Kutsal-Sacred” isimli sergisi 6 Haziran’a kadar C.A.M Galeri’de.
Mabeyn Gallery Özel Koleksiyon Sergisi 6 Haziran’a kadar Mabeyn Gallery’de.
Kemal Tufan’ın “instru-mental II” isimli sergisi 7 Haziran’a kadar Pg Art Gallery’de.
Çağlar Doğru’nun “MONO-Log” isimli sergisi 7 Haziran’a kadar Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi’nde.
Esat Tekand’ın “Otobiyografik Karalamalar 2” isimli sergisi 8 Haziran’a kadar 44A Galeri’de.
Nazif Topçuoğlu’nun sergisi 8 Haziran’a kadar Galeri Nev’de.
Tuğrul Selçuk’un “Hikâyesiz Heykeller” sergisi 9 Haziran’a kadar Arte İstanbul’da.
Selçuk Nartur’un sergisi 9 Haziran’a kadar Galeri Oda’da.
Aleni isimli karma seramik sergisi 9 Haziran’a kadar Art Point Gallery’de.
Rosemarie Luttik Bozkurt’un “Fly... So you can see” sergisi 9 Haziran’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.
Ali Candaş’ın sergisi 10 Haziran’a kadar Planet of Art Gallery’de.
Mustafa Pilevneli’nin sergisi 10 Haziran’a kadar Galeri FE’de.
Ali Özhan Güneş’in “Cenneti Dikizlerken” isimli sergisi 12 Haziran’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde.
Eti Behar’ın “Sınırlar” isimli sergisi 12 Haziran’a kadar Galeri/Miz’de.
Emre Hüner’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)
Nida Olçarın “Saatler” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Ekavartgallery’de.
Hera Büyüktaşçıyan’ın sergisi 15 Haziran’a kadar PiST/// Disiplinlerarası Proje Alanı’nında.
Erdal Ateş’in “Karşı Duvarlar” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Renart’ta.
Aslı Narin, Kerim Aytaç, Pari Dukovic, Civan Özkanoğlu, Gül Kozacıoğlu, Çağlar Kanzık, Selim Süme’nin “Edisyonlar” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Elipsis Gallery’de.
Elvin Karaaslan’ın “Kısmen/Part Of” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Galeri İlayda’da.
Nikita Alexeev’in “Avrasya Şarkıları” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar KUAD’da. (0212 227 00 08)
Gözde Türkkan’ın “Dövüş-Kaç-Donakal” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Poligon - GALATA’da.
Shirin Neshat’ın sergisi 15 Haziran’a kadar Dirimart’ta.
Ansen’in “İttifak” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Galeri x-ist’te.
Yağmur Kızılok’un “Saudade” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Gama Art Galery’de.
Funda Alkan Cumbul’un “Yokluğun Kıyısında” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde.
Ahmet Kolburan ve Zafer Malkoç’un “Bir Karış Aşağı, Bir Karış Yukarı” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde.
Fantastik Makineler isimli sergi 16 Haziran’a kadar İstanbul Modern’de.
Filiz Tokcan’ın sergisi 16 Haziran’a kadar G-Art Galeri’de.
Jak İhmalyan’ın “Sürgünde Bir Ressam” isimli sergisi 16 Haziran’a kadar Sismanoglio Megaro’da.
Haslet Soyöz’ün sergisi 16 Haziran’a kadar Rahmi M. Koç Müzesi’nde.
Pemra Aksoy’un “Sepya Hikâyeler” isimli sergisi 16 Haziran’a kadar Piramid Sanat’ta.
Mehmet Pesen’in sergisi 21 Haziran’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde.
Nancy Atakan’ın “Ayna Ayna Söyle Bana” isimli sergisi 22 Haziran’a kadar PiArtworks’te. (0212 293 71 03)
Abit Güner’in “Karadeniz’den Esintiler” isimli sergisi 22 Haziran’a kadar Galeri İdil’de.
Y.Bahadır Yıldız’ın sergisi 22 Haziran’a kadar Galeri Apel’de.
C.M. Kösemen, Deniz Üster ve Yuşa Yalçıntaş’ın “Başıbozuk” sergisi 22 Haziran’a kadar The Empire Gallery’de.
Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran’a kadar Adalar Müzesi’nde.
Ferhan Atalay’ın “Toprak Ana” isimli sergisi 25 Haziran’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde.
Sadi Diren’in sergisi 25 Haziran’a kadar Myra Art Gallery’de.
Sarkis’in “İkiz” isimli sergisi 6 Temmuz’a kadar Galeri Manâ’da.
İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)
Selim Birsel, Mel Bochner, İlhan Koman, Frank Nitsche, Charles Sandison’ın “İşaret, Sembol, İmge” isimli sergisi 19 Temmuz’a kadar Egeran Galeri’de.
Manola Valdes’in sergisi 21 Temmuz’a kadar Pera Müzesi’nde.
Oryantalizmin 1001 Yüzüisimli sergi 11 Ağustos’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.
Mat Collishaw’un “Hayalet Görüntü” isimli sergisi 11 Ağustos’a kadar ARTER’de.
Volkan Aslan’ın “Hatırlamayı Unutma” isimli sergisi 11 Ağustos’a kadar ARTER’de.
Yerelde Modernler sergisi 11 Ağustos’a kadar SALT Galata’da.
Spirou & Le Marsupilamisergisi 31 Ağustos’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde.
Ege’den Karadeniz’e Ortaçağ Limanları isimli fotoğraf sergisi 6 Ekim’e kadar Rahmi Koç Müzesi’nde.
Yakın Menzil isimli karma fotoğraf sergisi 27 Ekim’e kadar İstanbul Modern’de.
Balık Ağ(a)lara Takıldı isimli sergi 30 Ekim’e kadar Heybeliada İskele Açık Sergi Alanında.
Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.
Geçmiş ve Geleceksergisi İstanbul Modern’de.

ANKARA
Mustafa Ayaz - resim - 4 Haziran’a dek - Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)
Bir Avuç Safyürek - resim - 4 Haziran’a dek - Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. (0 312 290 12 44)
Nevnesi 2013/Kafa Kâğıdı - resim - 5 Haziran tarihleri arasında - Galeri Nev’de. (0 312 215 80 50)
Salondayız - resim - 5 Haziran’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
İzlenimyorum/Tunus - resim - 5 Haziran’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
Buluşma VII - resim - 5 Haziran’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
Zati Erbaş - seramik, takı - 8 Haziran’a dek - Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)
Dilara Şahin - resim - 9 Haziran’a dek - Galeri Polart’ta. (0 312 468 28 31)
Nursun Sakal - resim - 10 Haziran’a dek - Krişna Sanat Galerisi’nde. (0 312 418 02 53)
Bahar Karması - resim - 10 Haziran’a dek - İsmail Altınok Sanat Merkezi’nde. (0 312 475 44 99)
Muhittin Köroğlu/Adaletçe - karikatür - 13 Haziran’a dek - Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)
Mustafa Ata - resim - 14 Haziran’a dek - Güler Sanat’ta. (0 312 236 21 22)
Hilmi Özbay - resim - 14 Haziran’a dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0312 584 40 35)
Duran Karaca - resim - 15 Haziran’a dek - Peker Sanat Evi’nde. (0 312 439 30 03)
Sezon Sonu Yaz Karması - resim - 15 Haziran’a dek - Mandolin Sanat’ta. (0 312 439 93 53)
Feryat Aydemir - resim - 21 Haziran’a dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 584 40 35)

ADANA
Atölye Artiz’in küçük kursiyerlerinin çalışmalarının yer aldığı, ‘Oyunun Rengi-2 Çocuk Resimleri Sergisi’ AÇS Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi 5 Haziran’a dek izlenime açık tutulacak. (0322 4534445)

MERSİN
Hüseyin Demir’in, ‘Baskı Resim Sergisi’, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sanatseverler sergiyi hafta boyu izleyebilecek. (0324 2389500)

Müzik
İSTANBUL
Lütfi Kırdar UKSS’de 4 Haziran Salı günü saat 19.00’de şef Sascha Goetzel yönetiminde Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ile Müzik Festivali açılış konseri, solist Veriko Çumburidze (0212 373 11 00), 5 Haziran Çarşamba günü saat 20.00, Galata Mevlevihanesi’nde çarşamba günü saat 20.00’de Gönül Paçacı yönetiminde Hüsn ü Aşk konseri (0212 245 41 41), MAC Bebeköy’de perşembe günü saat 21.00’de Orcestra’Sion şef Orçun Orçunsel yönetiminde A Yoga Classic (0212 263 86 96), İstanbul Modern’de cuma günü saat 20.00’de Ufuk&Bahar Dördüncü “İki Piyano İçin Danslar” konseri (0212 334 73 00), İş Sanat’ta cumartesi günü saat 20.00’de Gautier Capuçon (Çello) - Gülru Ensari (Piyano) konseri (0212 316 10 83), Galata Rum İlköğretim Okulu’nda pazar günü saat 14.00-18.00 arasında konservatuvar desteğinde “Açık Konservatuvar” (0212 293 63 73).
Sakıp Sabancı Müzesi the Seed’te 8 Haziran Cumartesi günü saat 20.00’de Jean-Efflam Bavouzet piyano resitali (0 212 323 60 50) İTÜ- Maçka Kampusu, Mustafa Kemal Amfisi’nde salı günü saat 20.00’de “ESRİK...” Berna Anıl - Mezzo Soprano, K. Batu Ekmekçi- Piyano konseri (0212 293 13 00) Babylon’da perşembe günü saat 22.00’de Die Slow, 22.30’da Public Service Broadcasting, cuma günü saat 22.00’de Electro Swing Party, cumartesi günü saat 22.00’de Kulakkurdu Ohrwurm (0212 292 73 68)
Nardis Jazz Club’te bugün Trio’82 saat 21.30’da, salı günü LURE 21.30’da, çarşamba günü Open Mic -5. Sezon saat 21.30, Perşembe günü Kerem Türkaydın Group-Candid Project 21.30’da ((0212 244 63 27)
Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde salı günü, saat 22.30’da Yılmaz Kömürcü, çarşamba günü Ceylan Ertem, 00.30’da Özge Fışkın, perşembe günü saat 22.30’da Gökhan Sarılman, cuma saat 22.30’da Ali Biçim, 00.30’da Koray Candemir, cumartesi saat 00.30’da Soul Stuff, pazar 00.30’da Erdem Akaakçe Band (0212 244 25 58).

ANKARA
Leyla Gencer Sahnesi’nde, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen “Çocuk Korosu Yıl Sonu Konseri”, 2 Haziran’da saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)
Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın şef Gilbert Varga yönetiminde vereceği, Pierre - Laurent Aimard’un (piyano) solist olarak katılacağı konser, 1 Haziran’da, saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)
Jolly Joker Ankara’da, Tan Taşçı’nın vereceği konser 7 Haziran’da saat 22.00’de, Pentagram konseri 8 Haziran’da saat 22.00’de, Demet Akalın’ın vereceği konser 14 Haziran’da saat 22.00’de, Fettah Can’ın konseri 15 Haziran’da saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

Cumhuriyet Haber Portalı
Alıntı ile Cevapla
  #120  
Alt 10-06-2013, 15:13
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart

Haftanın Sanat Çizelgesi
10 - 16 Haziran 2013


İstanbul Müzik Festivali kapsamında şef James Judd yönetiminde Die Deutsche Kammerphilharmonie Bremen Orkestrası, cumartesi akşamı Süreyya Operası'nda konser verecek. Konserde orkestraya Vadim Rapin eşlik edecek.






SERGİ
İSTANBUL
Elaine Pawlowicz’in sergisi 13 Haziran - 4 Temmuz tarihleri arasında Galeri Artist Çukurcuma’da.
Ali Candaş’ın sergisi 10 Haziran’a kadar Planet of Art Gallery’de.
Mustafa Pilevneli’nin sergisi 10 Haziran’a kadar Galeri FE’de.
Ali Özhan Güneş’in “Cenneti Dikizlerken” isimli sergisi 12 Haziran’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde.
Eti Behar’ın “Sınırlar” isimli sergisi 12 Haziran’a kadar Galeri/Miz’de.
Emre Hüner’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. ( 0212 243 78 53 )
Nida Olçar’ın “Saatler” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Ekavartgallery’de.
Hera Büyüktaşçıyan>’ın sergisi 15 Haziran’a kadar PiST/// Disiplinlerarası Proje Alanı’nında.
Erdal Ateş’in “Karşı Duvarlar” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Renart’ta.
Aslı Narin, Kerim Aytaç, Pari Dukovic, Civan Özkanoğlu, Gül Kozacıoğlu, Çağlar Kanzık, Selim Süme’nin “Edisyonlar” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Elipsis Gallery’de.
Elvin Karaaslan’ın “Kısmen/Part Of” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Galeri İlayda’da.
Nikita Alexeev’in “Avrasya Şarkıları” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar KUAD’da. ( 0212 227 00 08 )
Gözde Türkkan’ın “Dövüş-Kaç-Donakal” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Poligon - GALATA’da.
Shirin Neshat’ın sergisi 15 Haziran’a kadar Dirimart’ta.
Ansen’in “İttifak” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Galeri x-ist’te.
Yağmur Kızılok’un “Saudade” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Gama Art Galery’de.
Funda Alkan Cumbul’un “Yokluğun Kıyısında” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde.
Ahmet Kolburan ve Zafer Malkoç’un “Bir Karış Aşağı, Bir Karış Yukarı” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde.
Fantastik Makineler isimli sergi 16 Haziran’a kadar İstanbul Modern’de.
Filiz Tokcan’ın sergisi 16 Haziran’a kadar G-Art Galeri’de.
Jak İhmalyan’ın “Sürgünde Bir Ressam” isimli sergisi 16 Haziran’a kadar Sismanoglio Megaro’da.
Haslet Soyöz’ün sergisi 16 Haziran’a kadar Rahmi M. Koç Müzesi’nde.
Pemra Aksoy’un “Sepya Hikâyeler” isimli sergisi 16 Haziran’a kadar Piramid Sanat’ta.
İsmet Yılmaz’ın sergisi 20 Haziran’a kadar İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde.
Güliz Baydemir’in “Sessiz Bölge” isimli sergisi 20 Haziran’a kadar Galeri Espas’ta.
Mehmet Pesen’in sergisi 21 Haziran’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde.
Nancy Atakan’ın “Ayna Ayna Söyle Bana” isimli sergisi 22 Haziran’a kadar PiArtworks’te. ( 0212 293 71 03 )
Abit Güner’in “Karadeniz’den Esintiler” isimli sergisi 22 Haziran’a kadar Galeri İdil’de.
Y.Bahadır Yıldız’ın sergisi 22 Haziran’a kadar Galeri Apel’de.
C.M. Kösemen, Deniz Üster ve Yuşa Yalçıntaş’ın “Başıbozuk” sergisi 22 Haziran’a kadar The Empire Gallery’de.
Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran’a kadar Adalar Müzesi’nde.
Ferhan Atalay’ın “Toprak Ana” isimli sergisi 25 Haziran’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde.
Sadi Diren’in sergisi 25 Haziran’a kadar Myra Art Gallery’de.
Noktanın Ustaları 2 sergisi 30 Haziran’a kadar Kumbaracı4 Sanat Galerisi’nde.
Ece Turaman’ın “Nerede Kalmıştık?” isimli sergisi 30 Haziran’a kadar Galeri Selvin’de.
Sarkis ’in “İkiz” isimli sergisi 6 Temmuz’a kadar Galeri Manâ’da.
İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü 2012 Öğrenci Ödülleri Sergisi12 Temmuz’a kadar Rezan Has Müzesi’nde.
İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. ( 0212 369 66 00 )
Selim Birsel, Mel Bochner, İlhan Koman, Frank Nitsche, Charles Sandison’ın “İşaret, Sembol, İmge” isimli sergisi 19 Temmuz’a kadar Egeran Galeri’de.
Manola Valdes’in sergisi 21 Temmuz’a kadar Pera Müzesi’nde.
Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi 31 Temmuz’a kadar Akbank Sanat’ta.
Oryantalizmin 1001 Yüzüisimli sergi 11 Ağustos’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.
Mat Collishaw’un “Hayalet Görüntü” isimli sergisi 11 Ağustos’a kadar ARTER’de.
Volkan Aslan’ın “Hatırlamayı Unutma” isimli sergisi 11 Ağustos’a kadar ARTER’de.
Yerelde Modernler sergisi 11 Ağustos’a kadar SALT Galata’da.
Erol Akyavaş’ın retrospektif sergisi 25 Ağustos’a kadar İstanbul Modern’de.
Spirou & Le Marsupilamisergisi 31 Ağustos’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde.
Ege’den Karadeniz’e Ortaçağ Limanları isimli fotoğraf sergisi 6 Ekim’e kadar Rahmi Koç Müzesi’nde.
Yakın Menzil isimli karma fotoğraf sergisi 27 Ekim’e kadar İstanbul Modern’de.
Balık Ağ(a)lara Takıldı isimli sergi 30 Ekim’e kadar Heybeliada İskele Açık Sergi Alanında.
Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.
Geçmiş ve Geleceksergisi İstanbul Modern’de.

ANKARA
Nursun Sakal - resim - Bugün sona eriyor - Krişna Sanat Galerisi’nde. ( 0312 418 02 53 )
Bahar Karması - resim - Bugün sona eriyor - İsmail Altınok Sanat Merkezi’nde. ( 0312 475 44 99 )
Muhittin Köroğlu/Adaletçe - karikatür - 13 Haziran’a dek - Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. ( 0312 442 30 50 )
Mustafa Ata - resim - 14 Haziran’a dek - Güler Sanat’ta. ( 0312 236 21 22 )
Hilmi Özbay - resim - 14 Haziran’a dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. ( 0312 584 40 35 )
Duran Karaca - resim - 15 Haziran’a dek - Peker Sanat Evi’nde. ( 0312 439 30 03 )
Sezon Sonu Yaz Karması - resim - 15 Haziran’a dek - Mandolin Sanat’ta. ( 0312 439 93 53 )
Feryat Aydemir - resim - 21 Haziran’a dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. ( 0312 584 40 35 )

İZMİR
Sürrealizmin en önemli temsilcilerinden İspanyol ressam Joan Miro’nun “Düşlerimin Rengi” adlı sergisi, 14 Temmuz’a kadar Bornova Kent Arşivi ve Müzesi Dramalılar Köşkü’nde.
Ressam Erkan Gürkan’ın yalnızca resim kağıdı ve siyah tükenmez kalem kullanarak oluşturduğu çizimleri 10 Haziran’a kadar İzmir Sanat’ta.
Atelye Renk Resim Sergisi, 16 Haziran’a kadar Çetin Emeç Sanat Galerisi’nde.
Osman Özal Atölyesi Çarşamba Grubu Resim Sergisi, 11 Haziran’a kadar Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde.
Tülay Çelikel’in Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi’ndeki “Barbar” adlı heykel sergisi bugün sonlanıyor.
nArkas Sanat Merkezi de “Asker Ressamlar” sergisine evsahipliği yapıyor. 9 Ağustos’a kadar açık kalacak sergide, 119 tablo yer alıyor

ADANA
Kubat Sanat Evi öğrencilerinin AÇS Sanat Galerisi’ndeki Karma Resim Sergisi sürüyor. Yağlıboya, suluboya ve karakalem çalışmaların yer aldığı sergi 24 Haziran’a dek izlenime açık tutulacak. (0322 453 44 45)

TİYATRO
İSTANBUL
Dostlar Tiyatrosu’nun “Yaşamaya Dair - Bursa Cezaevi’nden Mektuplar’ oyunu perşembe, cuma, cumartesi, pazar 21.00 Eminönü Ali Paşa Hanı’nda. (0 212 519 00 27)
Mekân Artı’da “Kozalar” bugün 20.30, “Şeker” salı 20.30, “Bizde Yok!” çarşamba 20.30, “Çok Hücreli Bölünen” perşembe 20.30 ( 0 212 224 57 56 )
Krek’te “Güzel Şeyler Bizim Tarafta” bugün 20.30 ( 0 212 311 78 24 )
İkincikat’ta “Disosya” perşembe 20.30, “Barselo” pazar 18.00 ( 0 212 292 32 47 )

ADANA
Gösteri Sanatları Merkezi oyuncuları, Sadık Şendil’in yazdığı, “Kocamın Nişanlısı” adlı komediyi, 13 Haziran Perşembe günü 20.30’da Doğal Park Açık Hava Tiyatrosu’nda yinelenecek. ( 0322 457 07 80 )
Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “9 Canlı” adlı oyunu sahnelemeyi sürdürüyor. Tayfun Türkeli’nin yazdığı, Tamer Gözüdeli’nin yönettiği oyun çarşamba günleri 20.00’de Seyhan Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşturuluyor. (0322 432 74 74)
Kaktüs Sanat Merkezi, “Meyveli Palyaço”yu sahnelemeyi sürdürüyor. Hakan Hançerli’nin yönettiği “Meyveli Palyaço” adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu, her cumartesi saat 14.00’te Kaktüs Sanat Merkezi’nde, hafta içinde ise okullarda yineleniyor. (0322 459 91 59)

MERSİN
Mersin Devlet Opera ve Balesi, gösterildiği tüm illerde kapalı gişe oynayan, Anadolu’nun farklı yörelerinden derlenmiş türkülerden oluşan, “Seslerle Anadolu” adlı müzikli oyunu bu hafta sırasıyla Elazığ, Malatya, Adıyaman ve K. Maraş’ta sanatseverlerle buluşturacak. Reji ve koreografisini Mehmet Balkan’ın yaptığı, müzikal sorumluluğunu Mehmet Yılmaz’ın üstlendiği eserde; Kenan Korbek, Sevil Erçak, Pınar Olgun Güven, Melahat Yavuz, Başak Yıldız, Nihan Evren, Neslihan Ulaş, Ali Ulvi Karaca, Deniz Karausta, Onur Polat, Yusuf Ziya Büyükaslan, Mehmet Erkoç, Serkan Karagöz, Hulusi Polat rolleri paylaşıyor. ( 0324 238 37 52 )

MÜZİK
İSTANBUL
(Gezi Direnişi dolayısıyla son durum için web sayfalarına bakınız)
Akbank Sanat’ta yarın Erman Dirikcan Trio konseri saat 20.00’de (212 252 35 00-01)
Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün Flexıble, yarın Fair Play 00.30’da, Çarşamba Güntaç Özdemir 22.30’da ve Özge Fışkın 00.30’da, Perşembe Ayşegül İnci 22.30’da ve RadioLux 00.30’da, Cuma Öert Tünay 22.30’da ve Koray Candemir 00.30’da, Cumartesi Hayal Perdesi 21.00 ve Soul Stuff 00.30’da, Pazar Erdem Akakçe Band 00.30’da. ( 0212 244 25 58 )
Nardis Jazz Club’de bugün Meltem Ege Trio, yarın, 21.30’da Seren Akyoldaş “Cazova”, Çarşamba 21.30’da Genco Arı Group,Perşembe 21.30’da For Ensemble Band, Cuma Luis Ernesto Gomez y La Descarga Band saat 22.30’da, Cumartesi Elif Çağlar Muslu Quintet saat 22.30’da ( 0212 244 63 27 )
Babylon’da cuma günü, saat 22.00’de “Gazali&Büber DJ Set (0212 292 73 68)
Müzik Festivali’nde bu hafta
Süreyya Operası’nda bugün “Festival Genç Solistini Sunar” konseri, solist CansınKara, 20.00’de ( 0216 346 15 31 ) Aya İrini’de yarınJordi Savall ve Hesperion XXI’un “Hayatın Evreleri” konseri, Çarşamba Christina Pluhar & Topluluğu “Akdeniz Mediterranea” konserleri saat 20.00’de, Perşembe Roby Lakatos & Cihat Aşkın “Festival Buluşması” konseri saat 21.00’de, Cuma şef Alpaslan Ertüngealp yönetiminde Die Deutsche Kammerphilharmonie Bremen Orkestrası’nın konseri, solist piyanist Maria Joao Pires, Cumartesi şef James Judd yönetiminde Die Deutsche Kammerphilharmonie Bremen Orkestrası’nın konseri, solist Vadim Rapin ( 0212 528 45 00 )

ANKARA
Jolly Joker Ankara’da, Demet Akalın’ın vereceği konser 14 Haziran’da saat 22.00’de, Fettah Can’ın konseri 15 Haziran’da saat 22.00’de. ( 0312 424 11 11 )


Cumhuriyet Haber Portalı
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıAçık

Gitmek istediğiniz klasörü seçiniz


şu Anki Saat: 03:44


Online Ziyaretçi: site statistics
Powered by vBulletin
Şiir Akademisi Forum