Şiir Akademisi - Ana Sayfa

Geri git   Şiir Akademisi Forum > YARIŞMALAR- ÖDÜLLER - ETKİNLİKLER - DUYURULAR > Kültür Sanat Edebiyat Haberleri

Cevapla
 
Seçenekler Stil
  #101  
Alt 14-01-2013, 13:26
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart

Haftanın Sanat Çizelgesi
14 Ocak- 21 Ocak

Melis Danişmend’in konseri 17 Ocak Perşembe akşamı, Ankara’daki IF Performance Hall sahnesinde.







MÜZİK
İSTANBUL

* Nardis Jazz Club’da akşam saat 21.30’da Tridze, yarın saat 21.30’da Ateş Tezer Trio konserleri, çarşamba günü saat 21.30’da Open Mic - 5. Sezon, izlenebilir.(0 212 244 63 27)

* Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da Mara, yarın saat 22.30’da Hediye Güven konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

* Jolly Joker İstanbul’da yarın saat 21.00’de Selçuk Balcı, çarşamba günü saat 21.00’de Demir Demirkan, cuma günü saat 22.00’de Athena konseri gerçekleşecek. (0 212 249 07 49)

* Alt.’ta yarın saat 21.30’da Natalia Mann - Pasif.ist konseri gerçekleşecek. (0 212 244 85 67 68)

* Akbank Sanat’ta yarın saat 20.00’de Kürşat Başar - Burçin Büke konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00-01)

* Yazı Tura Sahne’de yarın saat 21.00’de RocKaraoke Night gerçekleşecek. (0 212 236 25 26)

* Babylon’da çarşamba günü saat 21.30’da Toro y Moi konseri gerçekleşecek. (0 212 292 73 68)

* The Mekân’da çarşamba günü saat 21.15’te Grup Abdal konseri takip edilebilir. (0212 243 11 41)

* İş Sanat Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 20.00’de Hüsnü Şenlendirici Feat NY Gypsy All Stars konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

* Babylon’da perşembe günü saat 21.30’da Marina and the Diamonds konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

* Sakıp Sabancı Müzesi’nde perşembe günü saat 20.00’de Xuefei Yang - İstanbul Resitalleri konseri takip edilebilir. (0 212 277 22 00)

* Borusan Müzik Evi’nde cuma günü saat 20.00’de Katia - Marielle Labèque konseri gerçekleşecek.(0 212 336 32 71)

* Mask Live Music Club’da cumartesi günü saat 22.00’de Amateurs konser verecek.
(0 212 244 12 38)

* The Mekân’da pazar günü saat 20.30’da Metin ve Kemal Kahraman konseri takip edilebilir.
(0 212 243 11 41)

ANKARA
* Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın (BSO) şef Işın Metin yönetiminde vereceği H.J. Lim’in (piyano) solist olarak yer alacağı konser 26 Ocak’ta saat 20.00’de.(0 312 290 17 75)

* ATO Kongre ve Sergi Sarayı’nda, Sezen Aksu’nun vereceği konser 2 Şubat’ta saat 21.00’de.(0 312 285 03 85)

* Jolly Joker Ankara’da, Demir Demirkan konseri 17 Ocak’ta saat 21.00’de, Athena konseri 18 Ocak’ta saat 22.00’de, Funda Arar konseri 19 Ocak’ta saat 22.00’de, Çelik konseri 24 Ocak’ta saat 21.00’de, Feridun Düzağaç konseri 24 Ocak’ta saat 22.00’de, Cem Adrian konseri 26 Ocak’ta saat 22.00’de.(0 312 424 11 11)

TİYATRO
İSTANBUL

* Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Profesyonel” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Sidikli Kasabası” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Zalım Mahmut - Bir Kurtlu Kıssa” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Kartal Bülent Ecevit Sahnesi’nde “Çirkin” salı, çarşamba 20.00. Küçük Sahne’de “Kurban” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını” perşembe, cuma 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Kontrabas” salı, çarşamba, cuma 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Ay Ecesi” perşembe, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Zengin Mutfağı” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” perşembe, cuma 14.00. “Karagöz Tatlıcı” cumartesi, pazar 12.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Dar Ayakkabıyla Yaşamak” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Türkiye Kayası” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Karagöz Tatlıcı” perşembe, cuma 14.00. K. Çekmece Sahnesi’nde “Karagöz Balıkçı” perşembe 13.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Arka Bahçe” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Vişne Bahçesi” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. (0212 455 39 00)

* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi, pazar 11.00, “Hangisi Babası” cumartesi 20.30, “www.askbu-mu.com” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Carrar Ana’nın Silahları” çarşamba 20.30, “Şişman Domuz” cuma, cumartesi 20.30. (0212 414 96 47)

* Dostlar Tiyatrosu’nun “Ben Bertolt Brecht” salı 20.30 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi. “Kerem Gibi” çarşamba 21.00 Trump Towers Tiyatro Salonu. (0 212 253 67 11)

* Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” cuma 20.00, “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” pazar 18.00. (0 212 251 18 65)

* Kenter Tiyatrosu’nda “Toplu Hikâyeler” bugün 20.30 (0 212 246 35 89)

* Tiyatro Pera’da “Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im” cumartesi 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi. “Şerefe Hatıralar (İstanbul 1955) pazar 18.30 Tiyatro Pera.

* Oyun Atölyesi’nde “Testosteron” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

* Sadri Alışık Tiyatrosu’nun “Küçük Adam Ne Oldu Sana” oyunu cumartesi 20.30 Profilo’da.

* Kumbaracı50’de “Gerçek Hayattan Alınmıştır” bugün ve salı 20.30, “Happy Happy Together” çarşamba 20.30, “Seni Yenicem İstanbul” perşembe 20.30, “Katilcilik” cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, “Can’lı Kitap” pazar 13.00. ( 0 212 243 50 51)

* İkincikat’ta “Korku Tüneli” bugün, “Barselo” salı, “Disosya” perşembe, “Yalnızlar Kulübü” cuma, cumartesi 20.30. (0 212 292 32 47)

* Duru Tiyatro’da “Aşk Her Yerde” cumartesi 20.30, “Suç ve Ceza” cumartesi 20.30 Duru Tiyatro Alt Salon.(0216 338 56 86)

* Mekân Artı’da “Şiddet Üçlemesi 2 - Şeker” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.30. “Anne ve Babalar İçin Cinsel Bozukluklar Rehberi” cumartesi, pazar 20.30. (0 212 224 57 56)

* Maya Sahnesi’nde “Meymenetsiz Musibet” bugün 20.30, “Üstü Kalsın” çarşamba 20.30, “Annemin Cinayet Listesi” perşembe 20.30, “Mitoz” cuma 20.30, “Yeni Bir Hayat İçin” cumartesi 20.30, “Ben Feuerbach” pazar 18.00 ve 20.30. (0 212 252 74 52)

ANKARA
* Akün Sahnesi’nde, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 25 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu” 19, 20, 27 Ocak’ta saat 11.00’de, “Nâzım Hikmet’in İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo” 22 Ocak’ta saat 20.00’de, “33 Varyasyon” 29, 30 ve 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

* Altındağ Tiyatrosu’nda, “Keçiler Adası/İzmir DT” 15, 16, 17, 18 Ocak’ta saat 20.00’de, 19 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 20 Ocak’ta saat 15.00’te, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 22 ve 27 Ocak’ta saat 11.00’de, “Kış Gelmeden” 22, 23, 24 ve 25 Ocak’ta saat 20.00’de, “Bir Hilal Uğruna” 29, 30 ve 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

* Büyük Tiyatro’da, “Aşk Hastası” 15, 18 Ocak’ta saat 20.00’de, 20 Ocak’ta saat 15.00’te, “Kerbela” 22, 25 Ocak’ta saat 20.00’de, 27 Ocak’ta saat 15.00’te, “Hürrem Sultan” 29 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 324 22 10)

* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Fosforlu Cevriye/müzikal” 15, 16, 17, 18 Ocak’ta saat 20.00’de, 19 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 20 Ocak’ta saat 15.00’te, “Cyrano de Bergerac” 29, 30, 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 240 00 91)

* Küçük Tiyatro’da, “Ben Ödüyorum” 15, 16, 17, 18 Ocak’ta saat 20.00’de, 19 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 17, 20 Ocak’ta saat 11.00’de, “Ben Feuerbach/Trabzon DT” 22-27 Ocak tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Soğuk Bir Berlin Gecesi” 29, 30 ve 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)

* Oda Tiyatrosu’nda, “Hüzzam” 15-19 Ocak tarihleri arasında saat 18.30’da, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” 22-26 Ocak tarihleri arasında saat 18.30’da, “Euridice’nin Elleri” 29, 30 ve 31 Ocak’ta saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

* Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 29 Ocak’ta saat 20.00’de, “Bir Kahve Molası-Karıncalar” 15, 18, 22, 25 Ocak’ta saat 20.00’de, 20, 27 Ocak’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

* İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 16, 17, 30, 31 Ocak’ta saat 20.00’de, 19 Ocak’ta saat 15.00’te, “Yastık Adam” 23, 24 ve 26 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

* Şinasi Sahnesi’nde, “Dolores Claiborne” 22, 23, 24, 25 Ocak’ta saat 20.00’de, 26 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 27 Ocak’ta saat 11.00’de, “Yastık Adam” 29, 30 ve 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

* Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Selamün Kavlen Karakolu” 25 ve 26 Ocak’ta saat 20.00’de, 19 Ocak’ta saat 17.00 ve 20.00’de, “Zübük” 20 ve 27 Ocak’ta saat 15.30’da, “Giderayak” 18 Ocak’ta saat 20.00’de, “Kadın Oyuncuları/Nâzım Hikmet Kültür Merkezi oyunu” 20 Ocak’ta saat 20.30’da. (0 312 417 76 76)

* Mavi Sahne’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 19 Ocak’ta saat 20.00’de, “Gıres” 25 ve 26 Ocak’ta saat 20.00’de, 27 Ocak’ta saat 17.00’de, “Hiç-Neyzen Tevfik” 18 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 241 02 33)

* Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Hiçyemez Prenses” 19 ve 26 Ocak’ta saat 12.00’de, “Bebek Tiyatrosu/Evden Kaçan Soba/0-3 yaş arası için” 20, 27 Ocak’ta saat 12.00’de, “Ormanın Kralı/çocuk oyunu” 19 Ocak’ta saat 10.30’da. (0 312 418 02 98)

* Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Tiyatro Pembe Kurbağa tarafından sahnelenecek “Ormanın Kralı” adlı çocuk oyunu 19 Ocak’ta saat 10.30’da.

ADANA
* Adana Devlet Tiyatrosu, yeni yılın açılışını yaptığı, ‘Kırkından Sonra’ adlı oyunu bu hafta da sahneleyecek. Alfanso Paso’nun yazdığı, Hale Kuntay’ın dilimize çevirdiği ve Ali Hürol’un yönettiği oyun, çarşamba, perşembe ve cuma günü 20.00’de, cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00’de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşturulacak. Zeynep Kaçar’ın yazdığı, Fırat Demirağ’ın yönettiği, ‘Dış Ses’ adlı oyunu ise Fuaye Sahne’de çarşamba, perşembe ve cuma günleri 18.00’de sahnelemeyi sürdüren ADT oyuncuları, çarşamba günü 14.00, pazar günü 11.00’de de, ‘Yedi Köyün Yargıcı’ adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu ile yine küçük tiyatroseverlerin karşısında olacak. (0322 3523355)

İSKENDERUN
* İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, Seyfettin Babat’ın yazdığı, ‘İki Karışık Bir Kabare’ adlı müzikal oyunu cumartesi günü 14.30’da bir kez daha sahneleyecek. İskenderun Belediyesi Kültür Sarayı’nda yinelenecek oyunun müzikleri Sabit Güldüren’e ait. Didem Yücelen ve Hakan Koşal’ın seslendirdiği şarkılar eşliğinde geçecek üç bölümlük oyunda, Özer Yüksel, Seyfettin Babat, Tamer Aytan, Eda Babat, Birsen Özer, Gamze Çakmak, Lina Arusoğlu, Hakan Koşal, Yonca Karpuz, Utku Palta, Şule Ataman Sayın rol paylaşıyor. (0326 6134990)

SERGİ
İSTANBUL

* Coşkun Sami’nin “Kontrat” isimli sergisi 15 - 31 Ocak tarihleri arasında Mabeyn Galeri’de. (0212 261 60 60)

* Fulya Pirim’in “Galapagos Adaları: Yeryüzünün Dokunulmamış Köşesi” isimli sergisi 15 - 26 Ocak tarihleri arasında Fotoğraf Sergisi Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde.

* Ayşen Urfalıoğlu’nun “Haz’ın Metastasları” isimli sergisi 15 Ocak - 9 Mart tarihleri arasında Maçka Sanat Galerisi’nde.

* Balkan Naci İslimyeli’nin “Kozmos ve Toz” isimli sergisi 15 Ocak - 9 Şubat tarihleri arasında EKAV /Eğitim Kültür Araştırma Vakfı’nda.

* Işıl Güleçyüz’ün “Yukarı Bak” adlı sergisi 15 Ocak - 11 Şubat tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

* Emre Zeytinoğlu’nun “Aydınlanma” isimli sergisi 15 Ocak - 8 Şubat tarihleri arasında Teşvikiye Galeri/MİZ’de.

* İrfan Seçkin’in “Akılda Kalanlar” sergisi 16 Ocak - 5 Şubat tarihleri arasında Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)

* Bedri Baykam’ın “Tarihin Röntgencisi” sergisi 16 Ocak - 3 Mart tarihleri arasında Riramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

* Jasper de Beijer’in sergisi 17 Ocak - 2 Mart tarihleri arasında The Empire Project’te. (0212 292 59 68)

* Hale Karpuzcu’nun “İnsan Yavrusu” isimli sergisi 17 Ocak - 17 Şubat tarihleri arasında Türker Art’ta. (0212 296 53 25)

* Karma resim, heykel ve seramik sergisi 17 Ocak - 2 Mart tarihleri arasında Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)

* Mustafa Karasu’nun “Monolog” isimli sergisi 17 Ocak - 9 Şubat tarihleri arasında Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)

* Cengiz Gücük’ün “Hatıraların Kokusu” isimli sergisi 18 - 30 Ocak tarihleri arasında Niş Art Galeri’de. (0212 232 2582)

* Giyim kuşam isimli karma sergi 19 Ocak - 23 Şubat tarihleri arasında Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)

* Özlem Üner’in sergisi yarına kadar Çukurcuma Artist Galeri’de.

* Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyeleri Sergisi yarına kadar Cemal Reşit Rey’de.

* Belma Ersu’nun sergisi yarına kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde.

* Istvan Orosz’un afiş sergisi yarına kadar Cemal Reşit Rey Sergi Salonu’nda.

* Daniele Guido’nun sergisi yarına kadar Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi’nde.

* Ramiz Aydın’ın sergisi 16 Ocak’a kadar Niş Art Gallery’de. (0212 232 25 82)

* Şahin Paksoy’un fotoğraf sergisi 18 Ocak 2013’e kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

* Joachim Schmeisser’in fotoğraf sergisi 19 Ocak 2013’e kadar Immagis Galeri’de.

* Özcan Uzkur’un sergisi 19 Ocak 2013’e kadar Galeri İlayda’da. (0212 227 92 92)

* Abdulkadir Öztürk’ün sergisi 19 Ocaka kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

* Seza Paker ’in “Huzur Denizi” isimli sergisi 19 Ocak’a kadar Galerist’te. (0 212 252 18 96)

* Uygur Yılmaz’ın “tekrar eden yanlış anlamalar” isimli sergisi 19 Ocak’a kadar .artSümer’de. (0 212 249 1035)

* Serkan Taycan’ın “Kabuk” isimli sergisi 19 Ocak’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 249 48 92)

* Mehmet Arpacık’ın “Dünyam” isimli sergisi 19 Ocak’a kadar İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)

* Kadir Akorak’ın “Soyut” isimli sergisi 20 Ocak’a kadar Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)

* Bakış - Portre Fotoğrafının Değişen Yüzü isimli sergi 20 Ocak 2013’e kadar İstanbul Modern’de.

* Hans Scheib ve Reinhard Stangl ’ın “Tünel Berlin - İstanbul” isimli sergisi 20 Ocak 2013’e kadar Arte Istanbul Sanat Merkezi’nde.

* Fatma Eren Doğan’ın “Sonsuzluk” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar iacİstanbul’da. (0216 310 8394)

* Gülhan, Mustafa Demirpençe ve Ümmühan Tunçtürk’ün “Şehirsel Anlatım” isimli sergisi 23 Ocak’a kadar Deyim Sanat Galerisi’nde.

* 6 Kadın 36 Fotoğrafla İstanbul’a Bakış isimli fotoğraf sergisi 24 Ocak’a kadar PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde. (0216 418 19 76)

* Sezai Kara’nın sergisi 25 Ocak’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.

* Mücella Aşkan’ın sergisi 25 Ocak’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

* Bahar Oganer’in “Deramland” isimli sergisi 26 Ocak’a kadar Drimart’ta. (0 212 291 3434)

* Karma Sergi 26 Ocak’a kadar Galeri Eksen’de. (0212 219 08 50)

* Uğural Gafuroğlu’nun “Ondan, bundan, şundan...” isimli sergisi 27 Ocak’a kadar GALERİFE’de. (0216 368 03 78)

* Sultan II. Beyazıt’ın özel eşyalarının yer aldığı sergi 28 Ocak 2013’e kadar Topkapı Sarayı’nda.

* Albina Onay ve Fatih Dülger’in sergisi 29 Ocak’a kadar Evin Sanat Galerisi’de. (0 212 265 81 58)

* Magdalena Abakanowicz’in “İnsanlık Serüveni” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Akbank Sanat’ta.

* Gogi Çagelişvili’nin “İstanbul” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812).

* Mustafa Ata’nın sergisi 30 Ocak’a kadar Mustafa Kemal Merkezi – Beşiktaş Çağdaş Salonları’nda.

* Nejat Türkmen’in “Duvarın Diyalektiği” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar C.A.M. Galeri’de. (0212 245 79 75)

* Ahmet Müderrisoğlu’nun “Kurt Duruşu” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar Galeri Selvin’de. (0212263 74 81)

* Bubi’nin heykel sergisi 31 Ocak’a kadar Artcollection’da.

* Nermin Ülker’in “Pencerem” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar C.A.M. Galeri’de. (0212 245 79 75)

* Manzara Hakkında isimli karma sergi 31 Ocak’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0212 232 38 13)

* İsa Çelik’in elli beşinci sanat yılı fotoğraf sergisi 31 Ocak’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.

* Mustafa Ata’nın sergisi 31 Ocak’a kadar Mustafa Kemal Merkezi – Beşiktaş Çağdaş Salonları’nda.

* Bedri Rahmi Eyüboğlu, Mehmet Pesen, Ruzin Gerçin, Saim Dursun’un sergisi 31 Ocak’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

* Cemile Bulut’un “Siyah- Beyaz Yolculuk” isimli sergisi 31 Ocaka kadar Petrol-İş Sendikası’nın Altunizade’deki Genel Merkez Sergi Salonu’nda.

* Taylan Ünal’ın “Pre-Adaptation” isimli sergisi 1 Şubat’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 91 63)

* Mine Tudun’un “Gördüklerim” isimli sergisi 1 Şubat’a kadar Galateaart Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)

* Zahit Büyükişliyen’in retrospektif sergisi 2 Şubat’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

* Deniz Korkmaz Ekici, Evren Karayel Gökkaya, İsmail Tetikçi, Ayşe Balyemez, Emrah Onaran, Yeşim Zümrüt’ün sergisi 2 Şubat’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0 216 418 38 06)

* Görkem Ergün’ün “Çiğ” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Poligon’da. (0 212 292 59 68)

* Nuray Özler Yolcu’nun “izleyen-izlenen” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde.

* Iván Navarro’nun “Umutsuzluk” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Egeran Galeri’de. (0 212 251 1 251)

* İlerlemenin Kutsallığı ve Zorbalığı isimli karma sergi 2 Şubat’a kadar Alanİstanbul’da.

* Ali Alışır’ın “Sanal Savaşlar” isimli fotoğraf sergisi 2 Şubat’a kadar Art On İstanbul Galerisi’nde. (0212 259 15 43)

* Tuba Yalçınkaya’nın “Tüm Güzel Rüyalara” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Pilevneli Project’te. (0212 259 03 94)

* Bilinmeyen Ara Güler isimli sergi 3 Şubat’a kadar G-Art Galeri’de. (0212 296 08 76)

* Erdal Ateş’in sergisi 3 Şubat’a kadar Galeribu’da. (0212 243 91 93)

* Nâzım’ın Sanatı, Sanatçıların Nâzım’ı Sergisi 7 Şubat’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi (CKM)’de.

* Selma Gürbüz’ün “Uzun Gece. Uzak Yolculuklar” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Rampa’da. (0212 327 08 00)

* Serdar Yılmaz’ın “Yolunu Bul” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 245 40 87)

* Mehmet Sinan Kuran’ın “Kara Kutu” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Çağla Cabaoğlu Gallery’de. (0212 291 37 91)

* Suat Arıkan’ın sergisi 9 Şubat’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0216 334 73 80)

* Su Yücel’in sergisi 9 Şubat’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)

* Ersan Deveci, Pınar Du Pre ve Ozan Oganer’in sergisi 9 Şubat’a kadar Gallery LiNART’ta. (0212 247 47 29)

* Çınar Eslek’in “Keskinlikten Uzak” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 293 71 03)

* Hasip Pektaş’ın “Resimler, Ekslibrisler” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar Galeri Işık Teşvikiye’de. (0212 233 12 03)

* Erdem Taşdelen’in “Yarı Farkında Özne” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar NON’da. (0 212 249 87 74)

* Sibel Kocakaya’nın “Yeni Aygı - Beden ve Sınırlar” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar Mixer’de.

* Alpin Arda Bağcık, Egemen Bostancı, Buğra Erol, Dilek Gökçen, Volkan Kızıltunç’un sergisi 17 Şubat’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 444 76 96)

* IAP Özel Koleksiyon-I isimli karma sergi 17 Şubat’a kadar IAP Galeri’de.

* Bir Başkentin Su Yolları isimli sergi 18 Şubat’a kadar Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde.

* Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “İstanbul Destanı” isimli sergisi 19 Şubat’a kadar Çırağan Sarayı’nın giriş katındaki Sanat Galerisi’nde.

* Pandora’nın sergisi 20 Şubat’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

* Çin Hazineleri Sergisi 20 Şubat’a kadar Topkapı Sarayı’nda.

* Çin mağara sanatı sergisi 20 Şubat’a kadar MSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.

* Düş İçinde Düş isimli karma sergi 20 Şubat’a kadar Asfalt Art Gallery’de. (0 216 418 08 06)

* Joseph Kosuth’un “Uyanma” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar Kuad Galeri’de.

* Bashir Borlakov, Canan, Cevdet Erek, Katsumi Hayakawa, Emre Hüner, Meltem Işık, Ahmet Doğu İpek, Lee Jinju, Robert Longo, Stefan Thiel, Erinç Seymen, Jennifer Steinkamp, Pae White ve Burcu Yağcıoğlu’nun sergisi 23 Şubat’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)

* 1952 - 2012 Sualtına Işık Tutanlar sergisi 28 Şubat’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)

* NO.2 isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Nesrin Esirtgen Collection Mekânı’nda. (0212 243 7853)

* “Inside”isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Merkur’de. (0212 225 37 37)

* Yassine Mekhnache’nin sergisi 2 Mart’a kadar Krampf Galeri’de. (0212 293 93 14)

* Takılabilir Heykel ve Heykel Sergisi 21 Mart’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

* Değişen Zamanların Mimarı Edoardo De Nari 1874 - 1954 isimli sergi 20 Nisan’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)

* El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)

* Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.

* İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)

* Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.

ANKARA
* Ayla Aksoyoğlu - resim - 17 Ocak’a dek - Krişna Sanat Galerisi’nde. (0 312 418 02 53)

* Bahar Artan Oskay - resim - 18 Ocak’a dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 584 40 35)

* Hülya Karabulut - resim - 18 Ocak’a dek - Türkiye Kalkınma Bankası Sanat Galerisi’nde. (0 533 318 47 90)

* Yavuz Deniz - resim - 19 Ocak’a dek - Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

* Muharrem Pire - resim - 22 Ocak’a dek - Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)

* Figen Özaltan - resim - 24 Ocak’a dek - Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)

* Miray Ünal - figür - 25 Ocak’a dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

* Funda İyce Tuncel - resim - 27 Ocak’a dek - Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)

* Temuçin Çeviren - yağlıboya resim - 30 Ocak’a dek - Medya Sanat Galerisi’nde. (0 312 428 39 55)

* Yan Yana - karma resim - 31 Ocak’a dek - Peker Sanat Evi’nde. (0 312 439 30 03)

* Kapadokya Uluslararası Sanat Buluşması - karma resim - 31 Ocak’a dek - Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 10 92)

MERSİN
* Olba Derneği’nin düzenlediği, ‘1. Uluslararası Fotoğraf Günleri Sergisi’, MTSO Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi hafta boyu izlenime açık olacak. ( 0324 2389500)

İZMİR
* Doç. Dr. Orhan Cebrailoğlu’nin resim sergisi, Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar Mötbe Kültür Merkezi’nde bugün sona eriyor.

* Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, 16 Ocak’a kadar İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Angela Burns’un “Angela’nın Dostları” adlı, hayvan figürlerinden oluşan illüstrasyon sergisini ağırlıyor.

* İlknur Kocabıyık’ın resim ve seramik sergisi 23 Ocak’a dek İzmir Devlet Resim ve Heykel Müzesi’nde. Aynı mekân 16 Ocak’a dek Çetin Ölçer’in resim sergisine de ev sahipliği yapacak.

* Emine Bıyıklı resim sergisi, 18 Ocak’a dek İzmir Türk-Amerikan Derneği’nde izlenimde.

BODRUM
* Jale Yılmabaşar - Sedef Yılmabaşar’ın resim sergisi 20 Ocak’a kadar Bodrum Nurol Sanat Galerisi’nde.

ADANA
* Aydın Doğan Vakfı tarafından her yıl düzenlenen serbest konulu Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi, 75. Yıl Sanat Galerisi’nde sürüyor. 29. kez düzenlenen yarışmada ilk üç dereceyi paylaşan Doğan Arslan ile İranlı sanatçı Javad Alizadeh, Sırbistan’dan Vladimir Stankovski ve Polonya’dan Pawel Kuczynski’nin çalışmalarının yanında, Başarı Ödülü’ne değer görülen Jose Antonio Costa (Brezilya), Ludo Goderis (Belçika), Musa Gümüş (Türkiye), Muhittin Köroğlu (Türkiye), Aliyeh Mazaheri (İran), Rodrigo Mıneu (Brezilya), Negin Naghiyeh (İran), Sergey Riabokon (Ukrayna), Raimundo Waldez (Brezilya), Cai Weidong (Çin) ve Bert M.L Witte’nin (Hollanda) eserleri de yer alıyor. Sanatseverler sergiyi 20 Ocak tarihine dek izleyebilecek. (0322 4553887)

OPERA VE BALE
İSTANBUL

* Kadıköy Süreyya Operası’nda salı günü saat 20.00’de “Ergime” başlıklı modern dans gösterisi; çarşamba, perşembe ve cuma günleri saat 20.00’de, cumartesi günü saat 16.00’da “Ariadne Naksos’ta” operası, pazar günü saat 13.00’te “Fındıkkıran” çocuk balesi sahnelenecek, seslendirilecek.(0 216 346 15 31)

ANKARA
* Opera Sahnesi’nde, “Arda Boyları/modern dans” bugün ve 16 Ocak’ta saat 20.00’de, “Karyağdı Hatun/opera” 28 Ocak’ta saat 20.00’de, “Macbeth” 30 Ocak’ta saat 20.00’de, 19 Ocak’ta saat 14.00’te, “Amozonlar” 17 Ocak’ta saat 20.00’de, “Töre/dans” 21 Ocak’ta saat 20.00’de, “Notre Dame’ın Kamburu/bale” 24 ve 26 Ocak’ta saat 20.00’de, “Harem/bale” 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

MERSİN
* Mersin Devlet Opera ve Balesi, yarın 20.00’de Nevit Kodallı’nın sahnelediği, ‘Hürrem Sultan’ adlı iki perdelik bale ile sahnede olacak. Çarşamba günü, ‘Opera Zamanı’ adlı bir perdelik müzikli danslı gösteriyle sanakseverlerin karşısına çıkacak olan MDOB sanatçıları Perşembe günü 10.30’da da, Selman Ada’nın yazdığı, ‘Keloğlan’ın Sırrı’ adlı çocuk müzikali ile küçük izleyicilerle birlikte olacak.

GÖSTER&SÖYLEŞİ
İSTANBUL
* Kumbaracı50’de çarşamba günü saat 20.30’da “happy happy together - İlyas Odman” adlı dans gösterisi gerçekleştirilecek. (0 212 243 50 51)

* Akbank Sanat’ta çarşamba günü saat 20.00’de Korhan Başaran’ın koreografisinde özel dans gösterisi gerçekleştirilecek. (0 212 252 35 00 01)

* İstanbul Modern’de 10-20 Ocak tarihleri arasında “Oscar’ın Yabancıları” başlıklı program düzenliyor. (0 212 334 73 00)

* KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde pazar günü Alper Kul’un “Babamın Oğlu” adlı stand-up gösterisi sahnelenecek.

ANKARA

* Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Prof. Dr. Bozkurt Güvenç’in “Atatürk Cumhuriyeti Bir Devrimdir” başlıklı söyleşisi, 16 Ocak’ta saat 19.00’da, Sosyal Hizmet Uzmanı Tülin Kuşgözoğlu’nun “Aile İçi Sorunlara Yaklaşım” başlıklı söyleşisi 18 Ocak’ta saat 18.30’da, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın “Adaleti Birlikte Arıyoruz” başlıklı söyleşisi 19 Ocak’ta saat 14.00’te, “Yaşayan Son Sünger Avcısı Aksona Mehmet” başlıklı söyleşi 24 Ocak’ta saat 19.30’da, Eren Aysan, Alaz Erdost, Özge Mumcu’nun vereceği “Kızları Babalarını Anlatıyor” başlıklı söyleşi de 26 Ocak’ta saat 14.00’te.(0 312 442 30 50)



Cumhuriyet Haber Portalı
Alıntı ile Cevapla
  #102  
Alt 21-01-2013, 14:59
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart

Haftanın Sanat Çizelgesi
21- 28 Ocak

Bulutsuzluk Özlemi, yarın saat 22.30'dan itibaren Beyoğlu Hayal Kahvesi'nde sevenleriyle buluşuyor.





Sergi
İSTANBUL

* rh+art magazine dergisinin düzenlediği Yılın Genç Ressamı yarışmasında dereceye giren sanatçıların sergisi 26 Ocak - 23 Şubat tarihleri arasında Planet of Art Gallery’de.
* Neşe Gümüşçüoğlu’nun “Kırmızının Halleri” isimli sergisi 26 Ocak - 26 Şubat tarihleri arasında Artev Sanat Galerisi’nde. (0216 449 46 75)
* Bill Balaskas’ın “Dünyayı Piyasa Kurtaracak” isimli sergisi 25 Ocak - 8 Mart tarihleri arasında Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri’de. (0216 483 90 97)
* Nickolas Muray’ın “Bir Fotoğrafçının Portresi” isimli sergisi 25 Ocak - 21 Nisan tarihleri arasında Pera Müzesi’nde.
* Gülden Artun’un sergisi 25 Ocak - 23 Şubat tarihleri arasında Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)
* Çöl ve Deniz Arasında - Ürdün Ulusal Güzel Sanatlar Galerisi’nden Bir Seçki isimli sergi 25 Ocak - 21 Nisan tarihleri arasında Pera Müzesi’nde.
* Haset, Husumet, Rezalet isimli karma sergi 24 Ocak - 7 Nisan tarihleri arasında ARTER’de. (0212 243 37 67)
* Gülçin Günaydın’ın “Sırça Fanus” isimli sergisi 24 Ocak - 4 Mart tarihleri arasında Arte İstanbul’da.
* Fulya Çetin’in “nehir altı nehir” isimli sergisi 24 Ocak - 23 Şubat tarihleri arasında .artSümer’de. (0 212 249 1035)
* İsmail Acar’ın “Love of Islam” isimli sergisi 24 Ocak - 26 Şubat tarihleri arasında Galeri İdil’de. (0212 283 23 83)
* Hasip Pektaş’ın “Resimler, Ekslibrisler” isimli sergisi 22 Ocak - 16 Şubat tarihleri arasında Galeri Işık. Teşvikiye’de (0212 233 12 03)
Deniz Sağdıç’ın “Düş ve Gerçek” isimli sergisi 22 Ocak - 2 Mart tarihleri arasında Pinelo Galeri’de. (0212 249 78 71)
* Ahmet Elhan, Argun Okumuşoğlu, Esat Tekand ve Sevinç Altan’ın sergisi 22 Ocak - 19 Şubat tarihleri arasında Galeri 44a’da. (0212 233 33 80)
*Gülhan Kırdı’nın “güçlü kadınlar” isimli fotoğraf sergisi 22 Ocak - 12 Şubat tarihleri arasında İSO Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)
* Fatma Eren Doğan’ın “Sonsuzluk” isimli sergisi yarına kadar IACİstanbul’da. (0216 310 8394)
* Gülhan, Mustafa Demirpençe ve Ümmühan Tunçtürk’ün “Şehirsel Anlatım” isimli sergisi 23 Ocak’a kadar Deyim Sanat Galerisi’nde.
* 6 Kadın 36 Fotoğrafla İstanbul’a Bakış isimli fotoğraf sergisi 24 Ocak’a kadar PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde. (0216 418 19 76)
* Sezai Kara’nın sergisi 25 Ocak’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.
* Sibel Niksarlı’nın “İçimdeki Kıta: Afrika” isimli heykel sergisi 25 Ocak’a kadar Arkeopera Sanat Galerisi’nde. (0212 249 92 26)
* Mücella Aşkan’ın sergisi 25 Ocak’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde.
* Bahar Oganer’in “Dreamland” isimli sergisi 26 Ocak’a kadar Drimart’ta. (0 212 291 3434)
* Fulya Pirim’in “Galapagos Adaları: Yeryüzünün Dokunulmamış Köşesi” isimli sergisi 26 Ocak’a kadar Fotoğraf Sergisi Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde.
* Karma Sergi 26 Ocak’a kadar Galeri Eksen’de. (0212 219 08 50)
* Uğural Gafuroğlu’nun “Ondan, bundan, şundan....” isimli sergisi 27 Ocak’a kadar GALERİFE’de. (0216 368 03 78)
* Şeli Kohen’in sergisi 27 Ocak’a kadar addresistanbul’da.
* Sultan II. Beyazıt’ın özel eşyalarının yer aldığı sergi 28 Ocak 2013’e kadar Topkapı Sarayı’nda.
* Albina Onay ve Fatih Dülger’in sergisi 29 Ocak’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)
* Magdalena Abakanowicz’in “İnsanlık Serüveni” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Akbank Sanat’ta.
* Gogi Çagelişvili’nin “İstanbul” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)
* Cengiz Gücük’ün “Hatıraların Kokusu” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Niş Art Galeri’de. (0212 232 2582)
* Mustafa Ata’nın sergisi 30 Ocak’a kadar Mustafa Kemal Merkezi – Beşiktaş Çağdaş Salonları’nda.
* Nejat Türkmen’in “Duvarın Diyalektiği” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar C.A.M. Galeri’de. (0212 245 79 75)
* Coşkun Sami’nin “Kontrat” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar Mabeyn Galeri’de. (0212 261 60 60)
* Ahmet Müderrisoğlu’nun “Kurt Duruşu” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar Galeri Selvin’de. (0212263 74 81)
* Birgül Erdemir ve Birsen Eraslan’ın “İletişimde Yanlış Kodlamalar” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar Galeri Artist LAB’da. (0 212 2276852)
* Bubi’nin heykel sergisi 31 Ocak’a kadar Artcollection’da.
* Nermin Ülker’in “Pencerem” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar C.A.M. Galeri’de. (0212 245 79 75)
* TC Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanlarının “Yeni Buluşma” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar ARTİSAN * Sanat Galerisi’nde. (0212 247 71 91)
* Manzara Hakkında isimli karma sergi 31 Ocak’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0212 232 38 13)
* İsa Çelik’in elli beşinci sanat yılı footoğraf sergisi 31 Ocak’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.
* Mustafa Ata’nın sergisi 31 Ocak’a kadar Mustafa Kemal Merkezi – Beşiktaş Çağdaş Salonları’nda.
* Bedri Rahmi Eyüboğlu, Mehmet Pesen, Ruzin Gerçin, Saim Dursun’un sergisi 31 Ocak’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
* Cemile Bulut’un “Siyah-Beyaz Yolculuk” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar Petrol-İş Sendikası’nın Altunizade’deki Genel Merkez Sergi Salonu’nda.
* Taylan Ünal’ın “Pre-Adaptation” isimli sergisi 1 Şubat’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 91 63)
* Pelin Avşar’ın sergisi 1 Şubat’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.
* Mine Tudun’un “Gördüklerim” isimli sergisi 1 Şubat’a kadar Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)
* Zahit Büyükişliyen’in retrospektif sergisi 2 Şubat’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.
* Karma kış sergisi 2 Şubat’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)
* Deniz Korkmaz Ekici, Evren Karayel Gökkaya, İsmail Tetikçi, Ayşe Balyemez, Emrah Onaran, Yeşim Zümrüt’ün sergisi 2 Şubat’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0 216 418 38 06)
* Görkem Ergün’ün “Çiğ” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Poligon’da. (0 212 292 59 68)
* Nuray Özler Yolcu’nun “izleyen-izlenen” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde.
* Iván Navarro’nun “umutsuzluk” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Egeran Galeri’de. (0 212 251 1 251)
* İlerlemenin Kutsallığı ve Zorbalığı isimli karma sergi 2 Şubat’a kadar Alanİstanbul’da.
* Ali Alışır’ın “Sanal Savaşlar” isimli fotoğraf sergisi 2 Şubat’a kadar Art On İstanbul Galerisi’nde. (0212 259 15 43)
* Tuba Yalçınkaya’nın “Tüm Güzel Rüyalara” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Pilevneli Project’te. (0212 259 03 94)
* Bilinmeyen Ara Güler isimli sergi 3 Şubat’a kadar G-Art Galeri’de. (0212 296 08 76)
* Erdal Ateş’in sergi 3 Şubat’a kadar Galeribu’da. (0212 243 91 93)
* İrfan Seçkin’in “Akılda Kalanlar” sergisi 5 Şubat’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)
* Nâzım’ın Sanatı, Sanatçıların Nâzım’ı Sergisi 7 Şubat’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi (CKM)’de.
* Emre Zeytinoğlu’nun “Aydınlanma” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Teşvikiye Galeri/MİZ’de.
* Dr. Füsun Uzunoğlu’nun “İstanbul Geceleri” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi’nde.
*Nurdan Gümüşsoy’un “Gönül Bahçem” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi’nde.
* Sevinç Candaş’ın sergisi 8 Şubat’a kadar Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi’nde.
* Balkan Naci İslimyeli’nin “Kozmos ve Toz” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar EKAV /Eğitim Kültür Araştırma Vakfı’nda.
Selma Gürbüz’ün “Uzun Gece. Uzak Yolculuklar” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Rampa’da. (0212 327 08 00)
* Rauf Tuncer’in “Geleneğe Çağdaş Yorumlar” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)
* Serdar Yılmaz’ın “Yolunu Bul” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 245 40 87)
* Mustafa Karasu’nun “Monolog” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)
* Mehmet Sinan Kuran’ın “Kara Kutu” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Çağla Cabaoğlu Gallery’de. (0212 291 37 91)
* Suat Arıkan’ın sergisi 9 Şubat’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0216 334 73 80)
* Su Yücel’in sergisi 9 Şubat’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)
* Ersan Deveci, Pınar Du Pre ve Ozan Oganer’in sergisi 9 Şubat’a kadar Gallery LiNART’ta. (0212 247 47 29)
* Çınar Eslek’in “Keskinlikten Uzak” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 293 71 03)
* Mehmet Çetiner’in “İşaretler, İmgeler, Karşılaşmalar” isimli sergisi 10 Şubat’a kadar Artgalerim’de.
* Işıl Güleçyüz’ün “Yukarı Bak” adlı sergisi 11 Şubat’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
* Erdem Taşdelen’in “Yarı Farkında Özne” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar NON’da. (0 212 249 87 74)
* Sibel Kocakaya’nın “Yeni Algı - Beden ve Sınırlar” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar Mixer’de.
* Gerçeğin Masalı isimli karma sergi 16 Şubat’a kadar Kiplas Sanat Galerisi’nde. (0216 651 49 00)
* Hale Karpuzcu’nun “İnsan Yavrusu” isimli sergisi 17 Şubat’a kadar Türker Art’ta. (0212 296 53 25)
* Alpin Arda Bağcık, Egemen Bostancı, Buğra Erol, Dilek Gökçen, Volkan Kızıltunç’un sergisi 17 Şubat’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 444 76 96)
* IAP Özel Koleksiyon- isimli karma sergi 17 Şubat’a kadar IAP Galeri’de.
* Bir Başkentin Su Yolları isimli sergi 18 Şubat’a kadar Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde.
* Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “İstanbul Destanı” isimli sergisi 19 Şubat’a kadar Çırağan Sarayı’nın giriş katındaki Sanat Galerisi’nde.
* Pandora’nın sergisi 20 Şubat’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
* Çin Hazineleri Sergisi 20 Şubat’a kadar Topkapı Sarayı’nda.
* Çin mağara sanatı sergisi 20 Şubat’a kadar MSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.
* Düş İçinde Düş isimli karma sergi 20 Şubat’a kadar Asfalt Art Gallery’de. (0 216 418 08 06)
* Joseph Kosuth’un “Uyanma” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar Kuad Galeri’de.
* giyim kuşam isimli karma sergi 23 Şubat’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)
* Nejad Melih Devrim’in sergisi 23 Şubat’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
* Bashir Borlakov, Canan, Cevdet Erek, Katsumi Hayakawa, Emre Hüner, Meltem Işık, Ahmet Doğu İpek, Lee Jinju, Robert Longo, Stefan Thiel, Erinç Seymen, Jennifer Steinkamp, Pae White ve Burcu Yağcıoğlu’nun sergisi 23 Şubat’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)
* 1952 - 2012 Sualtına Işık Tutanlar sergisi 28 Şubat’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)
* Karma Heykel Sergisi 28 Şubat’a kadar Galeri 5’te.
* NO.2 isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Nesrin Esirtgen Collection mekânında. (0212 243 7853)
* “Inside” isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Merkur’de. (0212 225 37 37)
* Yassine Mekhnache’nin sergisi 2 Mart’a kadar Krampf Galeri’de. (0212 293 93 14)
* Jasper de Beijer’in sergisi 2 Mart’a kadar The Empire Project’te. (0212 292 59 68)
* Karma resim, heykel ve seramik sergisi 2 Mart’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)
* Bedri Baykam’ın “Tarihin Röntgencisi” sergisi 3 Mart’a kadar Riramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)
* Ayşen Urfalıoğlu’nun “Haz’ın Metastasları” isimli sergisi 9 Mart’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.
* Mathias Depardon’un “Sınırların Ötesinde” isimli sergisi 10 Mart’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde Fotoğraf Sergisi’nde. (0212 3938111)
* Takılabilir Heykel ve Heykel Sergisi 21 Marta kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)
* Değişen Zamanların Mimarı Edoardo De Nari 1874 - 1954 isimli sergi 20 Nisan’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)
* Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
El Emeği Göz Nuruisimli sergi 26 Mayısa kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)
Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.
İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)
Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.

İZMİR
* Naci Kalmukoğlu’nun “O, bir yıldızdı” isimli resim sergisi 19 Ocak’tan başlayarak Arkas Sanat Merkezi’nde. (0232 464 66 00)

MERSİN
* Türkiye’nin ünlü santçıları Mustafa Pilevneli, Fikret Mualla, Kemal Önsoy, Fikret Otyam, Necdet Kalay, Bedri Rahmi Eyüpoğlu, Mehmet Güleryüz, Ahmet Yeşil, Can Göknil, Habip Aydoğdu, Ekrem Kahraman, Serap Demirağ, Gencay Kasapçı, Orhan Taylan, Işıl Özışık, Funda İyce, Gülçin Anıl, Orhan Gürel, Kainat, Alp Bartu, Vahap Demirbaş, Rasin Arsebük ve Zeki Serbest’in eserlerinin yer alacağı “Karma Resim Sergisi” bugün 17.30’da Altamira Sanat Galerisi’nde açılıyor. Sergi 19 Şubat tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık tutulacak. (0324 2330312)

ANKARA
* Figen Özaltan - resim - 24 Ocak’a dek - Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)
* Miray Ünal - figür - 25 Ocak’a dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)
n Funda İyce Tuncel - resim - 27 Ocak’a dek - Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)
* Temuçin Çeviren - yağlıboya resim - 30 Ocak’a dek - Medya Sanat Galerisi’nde. (0 312 428 39 55)
* Genç Kuşak Sanatçılar Nâzım’la Buluşuyor - resim - 30 Ocak’a dek - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)
* Derya Ülker - resim - 30 Ocak’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
* Metin Kalkızoğlu - resim - 30 Ocak’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
* Buluşma V - resim - 30 Ocak’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
* Demet Kaya Güngörür&Dinçer Güngörür - heykel - 30 Ocak’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
* Yan Yana - karma resim - 31 Ocak’a dek - Peker Sanat Evi’nde. (0 312 439 30 03)
* Kayıhan Keskinok - resim - 31 Ocak’a dek - Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)
* Resim, Seramik - karma resim ve seramik - 31 Ocak’a dek - Galeri Polart’ta. (0 312 439 14 80)
* Kapadokya Uluslararası Sanat Buluşması - karma resim - 31 Ocak’a dek - Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 10 92)
* Marek Brzozowski - resim - 1 Şubat’a - Galeri Sanatyapım’da. (0 312 222 19 06)
* Nihat Kahraman - resim - 3 Şubat’a dek - Helikon Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 78 01)
* Hamdi Sezer - resim - 8 Şubat’a dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)
* Roland Topor - resim - 9 Şubat’a dek - Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)
* Yalçın Gökçebağ - resim - 10 Şubat’a dek - Armoni Sanat Galerisi’nde.

ADANA
* Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) üyesi İlhan Maraşlı’nın özgün çalışması olan, “Tuğla İşçileri” adlı fotoğraf sergisi, bugün 18.00’de Adana 75. Yıl Sanat Galerisi’nde açılacak. Maraşlı’nın, fotoğraflarından oluşan albümlerini de imzalayacağı sergisi 29 Ocak tarihine dek izlenebilecek.
(0322 4553887)

Müzik
İSTANBUL

* Nardis Jazz Club’da bugün saat 21.30’dan itibaren Çağrı Sertel Quartet dinlenebilir. (0212 244 63 27)
* Süreyya Operası’nda “Eşsiz Tınılar” konseri bugün saat 18.00’de. (0216 346 15 31 )
* Jolly Joker İstanbul’da yarın saat 21.00’den itibaren Karmate konseri, çarşamba günü saat 21.00’de Cemal Çimen konseri izlenebilir. (0212 249 07 49)
* Alt.’ta yarın saat 21.30’da Buket Coşkuner Band konseri takip edilebilir. (0212 244 85 67-68)
* İş Sanat’ta “Hiromi: The Trio Projec”t konseri yarın saat 20.00’de , “Çocuklar İçin Notada Yazmayanlar” çocuklar için klasik müzik Pazar günü saat 15.00’te (0212 316 10 83)
* Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde çarşamba günü saat 22.30’da Ceyl’an Ertem - Sezen Aksu Tribute takip edilebilir. (0212 244 25 58)
* Caddebostan Kültür Merkezi’nde “İstanbul Barok” konseri çarşamba akşamı saat 20.00’de (0216 467 25 68)
* Salon İKSV’de perşembe günü saat 21.30’da Roller Trio konseri izlenebilir. (0212 334 07 00)
Nardis Jazz Club’da cuma günü saat 22.30’da Luis Ernesto Gomez y LA DESCARGA Band konseri, cumartesi günü saat 22.30’da “Sibel Köse Quintet” takip edilebilir. (0212 244 63 27)
* Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda şef Orçun Orçunsel yönetiminde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konseri cuma akşamı saat 20.00’de (0212 373 11 00)
* Ghetto’da cumartesi günü saat 22.30’da Jimi Tenor - Kabu Kabu konseri izlenebilir. (0212 251 75 01)
* Wake Up Call’da cumartesi günü saat 23.30’da Dinky konseri izelenebilir. (0212 293 76 39)
* Dada’da cumartesi günü saat 22.00’den itibaren Fırat Tanış - Çiğdem Erken ikilisi takip edilebilir. (0212 245 12 12)
* Akbank Sanat’ta Trio Elf caz konseri yarın saat 20.00’de (0212 252 35 00-01)
* Borusan Müzk Evi’nde Pascal Contet konseri perşembe akşamı saat 20.00’de, Sert sessizler Konseri cuma akşamı saat 21.30’da, Coming Together cumartesi akşamı saat 21.30’da (0212 336 32 71)

ANKARA
* Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın (BSO) şef Işın Metin yönetiminde vereceği H. J. Lim’in (piyano) solist olarak yer alacağı konser 26 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)
ATO Kongre ve Sergi Sarayı’nda, Sezen Aksu’nun vereceği konser 2 Şubat’ta saat 21.00’de. (0 312 285 03 85)
file:/Volumes/Grafik/KULTURLOGOLARSILME/MUZIK-SB.eps

Tiyatro
İSTANBUL

* Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Profesyonel” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Antigone” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Ay Ecesi” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Kurban” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 20.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Zeytinburnu Sahnesi’nde “Yağmur Durduğunda” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Düğün Şarkısı” salı, perşembe, cumartesi 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Çehov Makinesi” çarşamba, cuma 20.00, cumartesi 15.00. (0 212 292 39 00)
İstanbul Büyükşehir Belediyesi F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Perşembenin Hanımları” çarşamba 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Uğur Böceği” perşembe, cuma 14.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Kabare” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Küçük Kemal Sahnesi’nde “Karagöz Tatlıcı” perşembe, cuma 14.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Mutfak Söyleşileri” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde “İstanbul Efendisi” Çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Sevgili Doktor” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Yüzleşme” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. (0212 455 39 00)
* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesinde “Külhanbeyli Müzikali” perşembe 20.30, “Hoşu’nun Utancı” cumartesi, pazar 11.00, “Sıkıyönetim” cumartesi 20.30. www.askbu-mu.com pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Carrar Ana’nın Silahları” çarşamba, cumartesi 20.30. “Şişman Domuz” cuma 20.30. (0212 414 96 47)
* Ortaoyuncularda “İşsizler Cennete Gider” cuma 20.00, “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” cumartesi 20.00, pazar 18.00. “Jokond ile Si-Ya-U” çarşamba 20.00. (0 212 251 18 65)
* Oyun Atölyesi’nde “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi” salı 20.30, “Testosteron” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
* Kumbaracı50’de “Üç Faz” bugün 20.30, “Dertsiz Oyun” salı 20.30, “Singing Stories on Speaking Mountain” çarşamba 20.30, “Cam Adımlar” çarşamba 23.00, “Bernarda Alba’nın Evi” perşembe 20.30. “6 Üstü Oyun No: 1 Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi” cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, “Kayıp Eşya Bürosu” pazar 13.00. (0 212 243 50 51)
* İkincikat’ta “Limonata” bugün, “Barselo” salı, “Disosya” perşembe, “Yalnızlar Kulübü” cuma, cumartesi 20.30 (0 212 292 32 47)
* Duru Tiyatro’da “Sondan Sonra” cumartesi 20.30, “Suç ve Ceza” cumartesi 20.30 Duru Tiyatro Alt Salon’da. (0216 338 56 86)
* Mekan Artı’da “Anne ve Babalar için Cinsel Bozukluklar Rehberi” bugün 20.30, “Bizde Yok!” salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.30, “Kozalar” pazar 20.30. (0 212 224 57 56)
* Maya Sahnesi’nde “Meymenetsiz Musibet” bugün 20.30, “Otobüs” salı 20.30, “Eleni’den Mektuplar” çarşamba 20.30, “Mitoz” cuma 20.30, “Selam Sana Shakespeare” cumartesi 15.00, “Yeni Bir Hayat İçin” cumartesi 20.30, “Kara Sohbet” pazar 18.00. (0 212 252 74 52)

ANKARA
* Akün Sahnesi’nde, “Nâzım Hikmet’in İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo” yarın ve 26 Ocak’ta saat 20.00’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 23, 24, 25 Ocak’ta saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları” 27 Ocak’ta saat 15.00’te, “33 Varyasyon” 29 Ocak’tan itibaren 3 Şubat’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)
* Altındağ Tiyatrosu’nda, “Kış Gelmeden” yarın ve 23, 24, 25 Ocak’ta saat 20.00’de, 26 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Boğaç Han/çocuk oyunu” yarın ve 27 Ocak’ta saat 11.00’de, “Bir Hilal Uğruna” 29 Ocak’tan itibaren 3 Şubat’a değin cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)
* Büyük Tiyatro’da, “Kerbela” yarın ve 25 Ocak’ta saat 20.00’de, 27 Ocak’ta saat 15.00’te, “Hürrem Sultan” 29 Ocak’ta ve 1 Şubat’ta saat 20.00’de, 2 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 3 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)
* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Cyrano De Bergerac” 29 Ocak’tan itibaren 3 Şubat’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 240 00 91)
* Küçük Tiyatro’da, “Ben Feuerbach/Trabzon DT” yarın ve 23, 24, 25 Ocak’ta saat 20.00’de, 26 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 27 Ocak’ta saat 15.00’te, “Soğuk Bir Berlin Gecesi” 29 Ocak’tan 3 Şubat’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)
n Oda Tiyatrosu’nda, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” yarın ve 23, 24, 25, 26 Ocak’ta saat 18.30’da, “Euridice’nin Elleri” 29 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)
* Stüdyo Sahne’de, “Bir Kahve Molası-Karıncalar” yarın ve 25 Ocak’ta saat 20.00’de, 27 Ocak’ta saat 15.00’te, “Jerry ve Tom” 29 Ocak’ta ve 1 Şubat’ta saat 20.00’de, 3 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
* İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Yastık Adam” 23, 24, 26 Ocak’ta saat 20.00’de, “Cesaret Ana ve Çocukları” 29, 30 Ocak’ta saat 20.00’de, 2 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
* Şinasi Sahnesi’nde, “Dolores Claiborne” yarın ve 23, 24, 25 Ocak’ta saat 20.00’de, 26 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Yastık Adam” 29 Ocak’tan 3 Şubat’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)
Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Selamün Kavlen Karakolu” 25, 26 Ocak’ta ve 8, 15, 22, 23 Şubat’ta saat 20.00’de, 2 Şubat’ta saat 16.30 ve 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 17.00 ve 20.00’de, “Zübük” 27 Ocak’ta ve 3, 10, 17, 24 Şubat’ta saat 15.30’da, 1 Şubat’ta saat 20.00’de, “Giderayak” 9 Şubat’ta saat 20.00’de, 23 Şubat’ta saat 17.00’de, “Dans Eden Eşek/çocuk oyunu” 20 Şubat’ta saat 10.30’da. (0 312 417 76 76)
Mavi Sahne’de, “Gıres” 25 ve 26 Ocak’ta saat 20.00’de, 27 Ocak’ta saat 17.00’de. (0 312 241 02 33)
* Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Hiçyemez Prenses” 26 Ocak’ta saat 12.00’de, “Bebek Tiyatrosu/Evden Kaçan Soba/0-3 yaş arası için” 27 Ocak’ta saat 12.00’de. (0 312 418 02 98)
* Ertan Gösteri Merkezi’nde, “Hastalık Hastası/çocuk oyunu” yarın ve 23, 24 Ocak’ta saat 10.30 ve 13.30’da, 27 Ocak’ta saat 14.00’te. (0 312 212 32 31)
* Tiyatro Tempo’da, “İyi ki Doğdun Karagöz/çocuk oyunu/+3 yaş için” 2 Şubat’ta saat 13.00’te, “Beyaz Kalemin Renkli Dünyası/çocuk oyunu/+3 yaş için” 3 Şubat’ta saat 13.00’te, “Dostum Aslan/çocuk oyunu +8 yaş için” 6 Şubat’ta saat 19.00’da, 17 Şubat’ta saat 16.00’da, “Maskeli Balo/çocuk oyunu/+3 yaş için” 9 Şubat’ta saat 13.00’te, “Mutlu Kelebek/çocuk oyunu/+3 yaş için” 10 Şubat’ta saat 13.00’te, “Göknineye Konuk Geldi/çocuk oyunu/+3 yaş için” 17 Şubat’ta saat 13.00’te, “Salkım Söğüt Dans Ediyor/çocuk oyunu/+3 yaş için” 24 Şubat’ta saat 13.00’te, “Warten Dass Das Leben Beginnt” 1 Şubat’ta saat 20.00’de, “Bir Beckett Oynamak/yetişkin oyunu/+16 için” 8 Şubat’ta saat 20.00’de, “Benim Sevgili Yağmurum/yetişkin oyunu/+16 için” 15 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 232 32 92)

ADANA
* Adana Devlet Tiyatrosu, daha önce de sahnelediği, ‘Matruşka’ adlı romantik komediyi bir kez daha yeniden sahneye taşıyor. Tuncer Cücenoğlu’nun yazdığı, Hakan Boratav’ın yönettiği oyun, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günü 20.00’de, cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00’de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşturulacak. Zeynep Kaçar’ın yazdığı, Fırat Demirağ’ın yönettiği, “Dış Ses” adlı oyunu ise Fuaye Sahne’de çarşamba, perşembe ve cuma günleri 18.00’de sahnelemeyi sürdüren ADT oyuncuları, çarşamba günü 14.00, pazar günü 11.00’de de, “Yedi Köyün Yargıcı” adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu ile yine küçük tiyatroseverlerin karşısında olacak. (0322 3523355)
* Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “9 Canlı” adlı oyunu sahnelemeyi sürdürüyor. Tayfun Türkili’nin yazdığı, Tamer Gözüdeli’nin yönettiği oyun çarşamba günleri 20.00’da Seyhan Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşturuluyor. (0322 4327474)
* Kaktüs Sanat Merkezi, “Meyveli Palyaço”yu sahnelemeyi sürdürüyor. Hakan Hançerli’nin yönettiği, “Meyveli Palyaço” adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu, her cumartesi saat 14.00’te Kaktüs Sanat Merkezi’nde, hafta içinde ise okullar da yineleniyor. (0322 4599159)




Cumhuriyet Haber Portalı
Alıntı ile Cevapla
  #103  
Alt 28-01-2013, 12:46
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart

Haftanın Sanat Çizelgesi
28 Ocak-4 Şubat


Sanatseverleri yeni yılın ikinci ayında da oldukça yoğun bir etkinlik takvimi bekliyor.




Sergi
İSTANBUL

* Bir Vizyonun Peşinde - ERA Mimarlık’ın 40 Yılı isimli sergi 3 Şubat’a kadar MSGSÜ Tophane - i Amire’de.
* Mustafa Karasu’nun “Monolog” adlı sergisi, Art Suites Gallery’de (0212 251 55 61)
* Çiçekli Oda isimli karma resim sergisi 29 Ocak - 2 Mart tarihleri arasında Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)
* Prix Pictet: Güç isimli sergisi 29 Ocak - 28 Nisan tarihleri arasında İstanbul Modern’de.
* Nâzım Hikmet’in yolculuk fotoğraflarınden oluşan “Alnımın Çizgilerindesin Memleketim” isimli sergi 30 Ocak 28 Şubat tarihleri arasında Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde.
* Halil Vurucuoğlu’nun “İrin” isimli sergisi 30 Ocak - 25 Şubat tarihleri arasında Dirimart’ta. (0 212 291 3434)
* Duvar Resminden Korkuyorlar isimli sergi 31 Ocak - 21 Nisan tarihleri arasında SALT Beyoğlu’nda. (0212 377 42 00)
* Büyüleyici Şehir Cenova isimli fotoğraf sergi 31 Ocak - 23 Şubat tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0212 249 2610)
* Javid Tabatabaii’nin suluboya resim sergisi 31 Ocak - 18 Şubat tarihleri arasında GALERİFE’de. (0216 368 03 78)
* Gülnur Geriş’in seramik sergisi 2 - 23 Şubat tarihleri arasında Galeri Tasarım’da. (0212 513 23 14)
* Jak Baruh, Levent Özçelik ve Maura Sullivan’ın fotoğraf sergisi 1 - 23 Şubat tarihleri arasında Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)
* Albina Onay ve Fatih Dülger’in sergisi yarına kadar Evin Sanat Galerisi’de. (0 212 265 81 58)
* Magdalena Abakanowicz’in “İnsanlık Serüveni” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Akbank Sanat’ta.
* Gogi Çagelişvili’nin “İstanbul” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)
* Cengiz Gücük’ün “Hatıraların Kokusu” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Niş Art Galeri’de. (0212 232 2582)
* Mustafa Ata’nın sergisi 30 Ocak’a kadar Mustafa Kemal Merkezi – Beşiktaş Çağdaş Salonları’nda.
* Nejat Türkmen’in “Duvarın Diyalektiği” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar C.A.M. Galeri’de. (0212 245 79 75)
* Damien Hirst’ün sergisi 31 Ocak’a kadar Portakal Kültür ve Sanat Evi’nde. (0212 225 46 37)
* Coşkun Sami’nin “Kontrat” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar Mabeyn Galeri’de. (0212 261 60 60)
* Ahmet Müderrisoğlu’nun “Kurt Duruşu” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar Galeri Selvin’de. (0212263 74 81)
* Birgül Erdemir ve Birsen Eraslan’ın “İletişimde Yanlış Kodlamalar” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar Galeri Artist LAB’da. (0 212 2276852)
* Bubi’nin heykel sergisi 31 Ocak’a kadar Artcollection’da.
* Nermin Ülker’in “Pencerem” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar C.A.M. Galeri’de. (0212 245 79 75)
* T.C. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanlarının “Yeni Buluşma” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar ARTİSAN Sanat Galerisi’nde. (0212 247 71 91)
* Manzara Hakkında isimli karma sergi 31 Ocak’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0212 232 38 13)
* İsa Çelik’in elli beşinci sanat yılı footoğraf sergisi 31 Ocak’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.
* Mustafa Ata’nın sergisi 31 Ocak’a kadar Mustafa Kemal Merkezi – Beşiktaş Çağdaş Salonları’nda.
* Bedri Rahmi Eyüboğlu, Mehmet Pesen, Ruzin Gerçin, Saim Dursun’un sergisi 31 Ocak’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
* Cemile Bulut’un “Siyah- Beyaz Yolculuk” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar Petrol-İş Sendikası’nın Altunizade’deki Genel Merkez Sergi Salonu’nda.
* Taylan Ünal’ın “Pre-Adaptation” isimli sergisi 1 Şubat’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 91 63)
* Pelin Avşar’ın sergisi 1 Şubat’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.
* Mine Tudun’un “Gördüklerim” isimli sergisi 1 Şubat’a kadar Galateaart Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)
* Zahit Büyükişliyen’in retrospektif sergisi 2 Şubat’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.
* Karma kış sergisi 2 Şubat’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)
* Deniz Korkmaz Ekici, Evren Karayel Gökkaya, İsmail Tetikçi, Ayşe Balyemez, Emrah Onaran, Yeşim Zümrüt’ün sergisi 2 Şubat’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0 216 418 38 06)
* Görkem Ergün’ün “Çiğ” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Poligon’da. (0 212 292 59 68)
* Nuray Özler Yolcu’nun “izleyen-izlenen” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde.
* Iván Navarro’nun “umutsuzluk” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Egeran Galeri’de. (0 212 251 1 251)
* İlerlemenin Kutsallığı ve Zorbalığı isimli karma sergi 2 Şubat’a kadar Alanİstanbul’da.
* Tuba Yalçınkaya’nın “Tüm Güzel Rüyalara” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Pilevneli Project’te. (0212 259 03 94)
* Bilinmeyen Ara Güler isimli sergi 3 Şubat’a kadar G-Art Galeri’de. (0212 296 08 76)
* Erdal Ateş’in sergisi 3 Şubat’a kadar Galeribu’da. (0212 243 91 93)
* Mehmet Çebi Koleksiyonu’ndan “Aşk-ı Nebi ve Zikir Taneleri” Hilye-i Şerif ve Tespih sergisi 4 Şubat’a kadar Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda.
* İrfan Seçkin’in “Akılda Kalanlar” sergisi 5 Şubat’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)
* Bilal Çınar’ın “Yazılanlar ve Çizilenler” isimli sergisi 6 Şubat’a kadar Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)
* Metin Telçeker ve Serhan Yavaş’ın “Kaybolan Şehrin Anları” isimli sergisi 6 Şubat’a kadar RenArt Sanat Galerisi’nde. (0212 2413890)
* Nâzım’ın Sanatı, Sanatçıların Nâzım’ı Sergisi 7 Şubat’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi (CKM)’de.
* Emre Zeytinoğlu’nun “Aydınlanma” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Teşvikiye Galeri/MİZ’de.
* Dr. Füsun Uzunoğlu’nun “İstanbul Geceleri” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi’nde.
* Nurdan Gümüşsoy’un “Gönül Bahçem” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi’nde.
* Sevinç Candaş’ın sergisi 8 Şubat’a kadar Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi’nde.
* Balkan Naci İslimyeli’nin “Kozmos ve Toz” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar EKAV /Eğitim Kültür Araştırma Vakfı’nda.
* Selma Gürbüz’ün “Uzun Gece. Uzak Yolculuklar” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Rampa’da. (0212 327 08 00)
* Rauf Tuncer’in “Geleneğe Çağdaş Yorumlar” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)
* Serdar Yılmaz’ın “Yolunu Bul” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 245 40 87)
* Mustafa Karasu’nun “Monolog” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)
* Mehmet Sinan Kuran’ın “Kara Kutu” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Çağla Cabaoğlu Gallery’de. (0212 291 37 91)
* Suat Arıkan’ın sergisi 9 Şubat’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0216 334 73 80)
* Su Yücel’in sergisi 9 Şubat’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)
* Ersan Deveci, Pınar Du Pre ve Ozan Oganer’in sergisi 9 Şubat’a kadar Gallery LiNART’ta. (0212 247 47 29)
* Çınar Eslek’in “Keskinlikten Uzak” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 293 71 03)
* Mehmet Çetiner’in “İşaretler, İmgeler, Karşılaşmalar” isimli sergisi 10 Şubat’a kadar Artgalerim’de.
* Işıl Güleçyüz’ün “Yukarı Bak” adlı sergisi 11 Şubat’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
* Piri Reis sergisi 11 Şubat’a kadar Topkapı Sarayı Müzesi’nde.
* Gülhan Kırdı’nın “güçlü kadınlar” isimli fotoğraf sergisi 12 Şubat’a kadar İSO Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)
* Ali Alışır’ın “Sanal Savaşlar” isimli fotoğraf sergisi 12 Şubat’a kadar Art On İstanbul Galerisi’nde. (0212 259 15 43)
* Sema Çulam’ın sergisi 15 Şubat’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)
* Hasip Pektaş’ın “Resimler, Ekslibrisler” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar Galeri Işık Teşvikiye’de. (0212 233 12 03)
* Erdem Taşdelen’in “Yarı Farkında Özne” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar NON’da. (0 212 249 87 74)
* Hasip Pektaş’ın “Resimler, Ekslibrisler” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar Galeri Işık’ta.
* Sibel KOcak’aya’nın “Yeni Aygı - Beden ve Sınırlar” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar Mixer’de.
* Gerçeğin Masalı isimli karma sergi 16 Şubat’a kadar Kiplas Sanat Galerisi’nde. (0216 651 49 00)
* Hale Karpuzcu’nun “İnsan Yavrusu” isimli sergisi 17 Şubat’a kadar Türker Art’ta. (0212 296 53 25)
* Alpin Arda Bağcık, Egemen Bostancı, Buğra Erol, Dilek Gökçen, Volkan Kızıltunç’un sergisi 17 Şubat’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 444 76 96)
* IAP Özel Koleksiyon-I isimli karma sergi 17 Şubat’a kadar IAP Galeri’de.
* Bir Başkentin Su Yolları isimli sergi 18 Şubat’a kadar Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde.
* Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “İstanbul Destanı” isimli sergisi 19 Şubat’a kadar Çırağan Sarayı’nın giriş katındaki Sanat Galerisi’nde.
* Ahmet Elhan, Argun Okumuşoğlu, Esat Tekand ve Sevinç Altan’ın sergisi 19 Şubat’a kadar Galeri 44a’da. (0212 233 33 80)
* Pandora’nın sergisi 20 Şubat’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
* Kış Karması 2013 sergisi 20 Şubat’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)
* Çin Hazineleri Sergisi 20 Şubat’a kadar Topkapı Sarayı’nda.
* Çin mağara sanatı sergisi 20 Şubat’a kadar MSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.
* Düş İçinde Düş isimli karma sergi 20 Şubat’a kadar Asfalt Art Gallery’de. (0 216 418 08 06)
* Joseph Kosuth’un “Uyanma” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar Kuad Galeri’de.
* Fulya Çetin’in “nehir altı nehir” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar .artSümer’de. (0 212 249 1035)
* Seda Hepsev’den “Erkeklerin ‘Askerlik Dönemi’ Egemenliği” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar X-ist Sanat Galerisi’nde.
* giyim kuşam isimli karma sergi 23 Şubat’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)
* Nejad Melih Devrim’in sergisi 23 Şubat’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
Gülden Artun’un sergisi 23 Şubat’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)
* Karma “Karışık” isimli karma sergi 23 Şubat’a kadar Adıgüzel Sanat Galerisi’nde. (0216 456 75 85)
* Bashir Borlakov, Canan, Cevdet Erek, Katsumi Hayakawa, Emre Hüner, Meltem Işık, Ahmet Doğu İpek, Lee Jinju, * Robert Longo, Stefan Thiel, Erinç Seymen, Jennifer Steinkamp, Pae White ve Burcu Yağcıoğlu’nun sergisi 23 Şubat’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)
* rh+art magazine dergisinin düzenlediği Yılın Genç Ressamı yarışmasında dereceye giren sanatçıların sergisi 23 Şubat’a kadar Planet of Art Gallery’de.
* Aysun Uygun, Ayşegül Yüksel, Faruk Durmaz, İnci Batuk ve Yılma Doğu fotoğraf sergisi 24 Şubat’a kadar * Fotoğraf Vakfı Galerisi’nde. (0212 243 71 87)
* Neşe Gümüşçüoğlu’nun “Kırmızının Halleri” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Artev Sanat Galerisi’nde. (0216 449 46 75)
* İsmail Acar’ın “Love of Islam” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Galeri İdil’de. (0212 283 23 83)
* 1952 - 2012 Sualtına Işık Tutanlar sergisi 28 Şubat’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)
* Karma Heykel Sergisi 28 Şubat’a kadar Galeri 5’te.
* Jannis Kounellis’in sergisi 1 Mart’a kadar Galeri Artist’te. (0 212 2276852)
* NO.2 isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Nesrin Esirtgen Collection Mekanında. (0212 243 7853)
* “Inside” isimli karma sergi 2 Marta kadar Merkur’de. (0212 225 37 37)
* Erdal Alantar’ın “Hayatının Sevinç’ini” isimli sergisi 2 Marta kadar Art Point Gallery’de.
* Deniz Sağdıç’ın “Düş ve Gerçek” isimli sergisi 2 Marta kadar Pinelo Galeri’de. (0212 249 78 71)
* Yassine Mekhnache’nin sergisi 2 Marta kadar Krampf Galeri’de. (0212 293 93 14)
* Jasper de Beijer’in sergisi 2 Mart’a kadar The Empire Project’te. (0212 292 59 68)
* Karma resim, heykel ve seramik sergisi 2 Mart’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)
* Bedri Baykam’ın “Tarihin Röntgencisi” sergisi 3 Mart’a kadar Riramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)
* Gülçin Günaydın’ın “Sırça Fanus” isimli sergisi 4 Mart’a kadar Arte İstanbul’da.
* ArtCenter / İstanbul sanatçılarının “Söylenmemiş Yazılmamış: Dördüncü Sergi” isimli sergisi 6 Mart’a kadar Borusan Müzik Evi’nde. (0212 336 32 80)
* Bill Balaskas’ın “Dünyayı Piyasa Kurtaracak” isimli sergisi 8 Mart’a kadar Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri’de. (0216 483 90 97)
* Ayşen Urfalıoğlu’nun “Haz’ın Metastasları” isimli sergisi 9 Mart’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.
* Mathias Depardon’un “Sınırların Ötesinde” isimli sergisi 10 Mart’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde Fotoğraf Sergisi’nde. (0212 3938111)
* Takılabilir Heykel ve Heykel Sergisi 21 Mart’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)
* Haset, Husumet, Rezalet isimli karma sergi 7 Nisan’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)
* Cynthia Madansky ve Angelika Brudniak’ın “1+8” isimli video yerleştirmesi 7 Nisan’a kadar SALT Galata’da. (0212 334 22 45)
* Değişen Zamanların Mimarı Edoardo De Nari 1874 - 1954 isimli sergi 20 Nisan’a kadar İstanbul Araştırmaları * Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)
* Nickolas Muray’ın “Bir Fotoğrafçının Portresi” isimli sergisi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
* Çöl ve Deniz Arasında - Ürdün Ulusal Güzel Sanatlar Galerisi’nden Bir Seçki isimli sergi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
* Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
* El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)
* Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.
* İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)

İZMİR
* Naci Kalmukoğlu’nun “O, bir yıldızdı” isimli resim sergisi 19 Ocak’tan başlayarak Arkas Sanat Merkezi’nde. (0232 464 66 00)

BODRUM
* Mustafa Tunçalp’in seramik sergisi 10 Şubat’a kadar Nurol Sanat Galerisi’nde. (0252 317 00 02)

ANKARA
Temuçin Çeviren - yağlıboya resim - 30 Ocak’a dek - Medya Sanat Galerisi’nde. (0 312 428 39 55)
Genç Kuşak Sanatçılar Nâzım’la Buluşuyor - resim - 30 Ocak’a dek - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)
Derya Ülker - resim - 30 Ocak’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
Metin Kalkızoğlu - resim - 30 Ocak’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
Buluşma V - resim - 30 Ocak’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
Demet Kaya Güngörür&Dinçer Güngörür - heykel - 30 Ocak’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
Yan Yana - karma resim - 31 Ocak’a dek - Peker Sanat Evi’nde. (0 312 439 30 03)
Kayıhan Keskinok - resim - 31 Ocak’a dek - Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)
Resim, Seramik - karma resim ve seramik - 31 Ocak’a dek - Galeri Polart’ta. (0 312 439 14 80)
Kapadokya Uluslararası Sanat Buluşması - karma resim - 31 Ocak’a dek - Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 10 92)
Marek Brzozowski - resim - 1 Şubat’a - Galeri Sanatyapım’da.nÖlümünün 10. Yılında İsmail Altınok ve Dostları - karma resim - 28 Şubat’a dek - İsmail Altınok Sanat Merkezi’nde. (0 312 433 30 34)

MERSİN
Türkiye’nin ünlü sanatçıları Mustafa Pilevneli, Fikret Mualla, Kemal Önsoy, Fikret Otyam, Necdet Kalay, Bedri Rahmi Eyüpoğlu, Mehmet Güleryüz, Ahmet Yeşil, Can Göknil, Habip Aydoğdu, Ekrem Kahraman, Serap Demirağ, Gencay Kasapçı, Orhan Taylan, Işıl Özışık, Funda İyce, Gülçin Anıl, Orhan Gürel, Kainat, Alp Bartu, Vahap Demirbaş, Rasin Arsebük ve Zeki Serbest’in eserlerinin yer aldığı, “Karma Resim Sergisi” Altamira Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi, 19 Şubat tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık olacak. (0324 2330312)

ADANA
Eğitim Kültür Araştırma Vakfı (EKAV) ve Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) işbirliğiyle düzenlenen, “Dikkat! Kadın” adlı sergi Toyota Onatça Plasa’daki Onatça Sanat Galerisi’nde sürüyor. Çağdaş ressamların eserlerinin yer aldığı, küratörlüğünü Denizhan Özer’in yaptığı sergi,15 Şubak tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık tutulacak. (0322 3467171)

Müzik
İSTANBUL

Süreyya Operası’nda “Bir Şölendir Opera” etkinliğinde Mehmet Ergüven, Haendel’in Jules Cesar Operası’nı anlatıyor bugün saat 18.00’de. (0216 346 15 31 )
nAkbank Sanat’ta Jessica Gall ve topluluğunun perşembe günü saat 17.00’de workshop’u, saat 20.00’de caz konseri gerçekleşecek. (0212 252 35 00-01)
* Borusan Müzk Evi’nde çellist “Reyent Bölükbaşı Anısına…” anma konseri çarşamba akşamı saat 20.00’de, “Yeni * Müziğin İstasyonları” Ozan Tunca açıklamalı müzik konseri perşembe akşamı saat 20.00’de. (0212 336 32 71)
* Caddebostan Kültür Merkezi’nde şef Jurjen Hempel yönetiminde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konseri cuma akşamı saat 20.00’de (0216 467 25 68)
* İş Sanat’ta Kanadalı şarkıcı Ima’nın konser salı akşamı saat 20.00’de. (0212 316 10 83)
* Babylon’da bugün saat 19.00’da Social Inclusion Band konseri izlenebilir. (0216 556 98 00)
* Yarın Bahadır Tatlıöz’ü, Jolly Joker’da saat 21.30’da dinleyebilirsiniz. (0216 556 98 00)
* Jeansanat Sahne’de yarın 21.30’da Yeşilçam Şarkıları dinlenebilir. (0212 245 55 54)
* Soner Sarıkabadayı sevenleriyle 30 Ocak Çarşamba günü saat 21.00’de Jolly Joker’da buluşacak. (0216 556 98 00)
* Babylon’da 30 Ocak Çarşamba günü, 20.30’da Büyük Ev Ablukada sahne alıyor. (0216 556 98 00)
* Yasemin Mori 31 Ocak Perşembe günü saat 21.30’da Ghetto’da. (0216 556 98 00)
* Hüsnü Şenlendirici, Fuat Güner’i, 31 Ocak Perşembe 20.30’da Babylon ağırlayacak. (0216 556 98 00)
* Halil Sezai 1 Şubat Cuma günü Jolly Joker sahnesinde. (0216 556 98 00)
* Manga 1 Şubat saat 22.00’de Roxy Club’da. (0212 249 12 83)
* Demet Akalın 2 Şubat Cumartesi saat 21.30’da Bostancı Gösteri Merkezi’nde. (0216 556 98 00)
* Jolly Joker’de Yaşar sahne alacak, 2 Şubat günü saat 22.00’de. (0216 556 98 00)
* Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler İş Sanat Kültür Merkezi’nde 3 Şubat 15.00’de çocuklarla buluşacak. (0216 556 98 00)

ANKARA
* CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Nikolay Alexiev yönetiminde vereceği, Ilian Garnetz’in (keman) solist olarak yer alacağı konser 31 Ocak’ta ve 1 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)
* Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın (BSO) şef Bujor Hoinic yönetiminde vereceği, dünyaca ünlü piyanistimiz Hande Dalkılıç’ın solist olarak yer alacağı konser 2 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)

Opera-Bale
İSTANBUL

* CKM Orkestrası’nın Peter ve Kurt temsilini 30 Ocak’ta CKM’de dinleyebilirsiniz.
* Wolfgang ve Lorenzo operası 30 Ocak Çarşamba 20.00’de Devlet Opera ve Balesi’nde.
* İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde Senfonik Minyatur balesi 2 Şubat cumartesi 16.00’da izlenebilir.

ANKARA
* Opera Sahnesi’nde, “Karyağdı Hatun/opera” bugün ve 3, 20 Şubat’ta saat 20.00’de, “Notre Dame’ın Kamburu/bale” 14, 21, 28 Şubat’ta saat 20.00’de, “Gündüz ve Gece/modern dans” 7 Şubat’ta saat 20.00’de, “Macbeth/opera” 11, 27 Şubat’ta saat 20.00’de, “Töre/dans” 13 Şubat’ta saat 20.00’de, “20. Yıl Galası/modern dans” 16 Şubat’ta saat 20.00’de, “Harem/bale” 31 Ocak’ta ve 18 Şubat’ta saat 20.00’de, “Saraydan Kız Kaçırma/opera” 23 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

SAMSUN
* Samsun Devlet Opera ve Balesi’nde “Zorba” adlı opera yarın saat 20.00’de AKM Büyük Sahne’de sahnelenecek. (0 362-431 50 00)

Tiyatro
İSTANBUL

* Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Zalım Mahmut - Bir Kurtlu Kıssa” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Antigone” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Inishmorelu Yüzbaşı” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Kurban” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Ay Ecesi” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Zeytinburnu Sahnesi’nde “Sihirli Hediyeler” cuma 14.00, cumartesi 12.00 ve 14.00, pazar 14.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Düğün Şarkısı” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Sessizlik” cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Toros Canavarı” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00. perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Büyünün Gözleri” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00 pazar 15.30. Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde “Şark Dişçisi” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Küçük Kemal Sahnesi’nde “Uğur Böceği” perşembe, cuma 14.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Dar Ayakkabıyla Yaşamak” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Doğum Günü Partisi” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “Ateşli Sabır (Postacı)” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Türkiye Kayası” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. (0212 455 39 00)
* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesinde “Külhanbeyli Müzikali” perşembe 20.30. “Hangisi Babası” cuma 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi 11.00. “Sıkıyönetim” cumartesi 20.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” çarşamba, cuma 20.30. Altan Erbulak Sahnesi’nde “Çöp Canavarı” cumartesi 14.00. (0212 414 96 47)
* Dostlar Tiyatrosu’nun “Sivas 93” oyunu bugün 20.30 Halk Eğitim Merkezi, yarın 20.30 Kozyatağı Kültür Merkezi’nde (0 212 253 67 11)
* Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” cuma 20.00, “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)
* Kenter Tiyatrosu’nda “Toplu Hikâyeler” çarşamba, perşembe 20.30. (0 212 246 35 89)
* Tiyatro Pera’da “Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30..
* Oyun Atölyesi’nde “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi” salı 20.30, “Anlaşılmaz Konuşmalar” çarşamba 20.30, “Testosteron” perşembe 20.30. (0 216 345 39 39)
* Sadri Alışık Tiyatrosu’nun “Küçük Adam Ne Oldu Sana” oyunu cumartesi 20.30, Profilo - K.A.N.O.S
* Kumbaracı50’de “6 Üstü Oyun No: 2 Evaristo” bugün ve salı 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30 “İp” çarşamba 20.30. “Haz Makamı”perşembe 20.30, “Gerçek Hayattan Alınmıştır” cuma 20.30, “Barzo ile Konserve” cuma 23.00. (0 212 243 50 51)
* İkincikat’ta “Korku Tüneli” bugün, “Barselo” salı, çarşamba, “Disosya” perşembe, “Yalnızlar Kulübü” cuma, cumartesi 20.30. (0 212 292 32 47)
* Duru Tiyatro’da “El -Bohem “Fikret Mualla” cumartesi 20.30. “Aşk Her Yerde” cumartesi 20.30, pazar 16.00 “Suç ve Ceza” cumartesi 20.30. (0 216 338 56 86)
* Mekân Artı’da “Kozalar” bugün 20.30, “Airswimming” çarşamba, perşembe 20.30. (0 212 224 57 56)
* Maya Sahnesi’nde “Lulabay Bir Cihangir Hikâyesi” salı 20.30, “Üstü Kalsın” çarşamba 20.30, * “Eleni’den Mektuplar” perşembe 20.30, “Pencere” cuma 20.30, “Kara Sohbet” cumartesi 20.30, * “Müsahipzade ile Temaşa” pazar 18.00. (0 212 252 74 52)

ANKARA
* Akün Sahnesi’nde, “33 Varyasyon” 29, 30, 31 Ocak’ta ve 1 Şubat’ta saat 20.00’de, 2 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 3 Şubat’ta saat 15.00’te, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 5, 6, 7, 8 ve 9 Şubat’ta saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu” 9 ve 10 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 427 19 71)
* Altındağ Tiyatrosu’nda, “Bir Hilal Uğruna” 29, 30, 31 Ocak’ta ve 1 Şubat’ta saat 20.00’de, 2 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 3 Şubat’ta saat 15.00’te, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 5, 6, 7 ve 8 Şubat’ta saat 20.00’de, 9 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 10 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 316 59 02)
* Büyük Tiyatro’da, “Hürrem Sultan” 29 Ocak’ta ve 1, 5, 8 Şubat’ta saat 20.00’de, 3 ve 10 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)
* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Cyrano De Bergerac” yarından itibaren 9 Şubat’a dek saat 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 10 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 240 00 91)
* Küçük Tiyatro’da, “Soğuk Bir Berlin Gecesi” 29, 30, 31 Ocak’ta ve 1 Şubat’ta saat 20.00’de, 2 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 3 Şubat’ta saat 11.00’de, “Ben Ödüyorum” 5, 6, 7, 8 Şubat’ta saat 20.00’de, 9 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 10 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 311 11 69)
* Oda Tiyatrosu’nda, “Euridice’nin Elleri” 29, 30, 31 Ocak’ta ve 1, 2 Şubat’ta saat 18.30’da, “Krem Karamel” 5, 6, 7, 8, 9 Şubat’ta saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)
* Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 29 Ocak’ta ve 5, 8 Şubat’ta saat 20.00’de, 3, 10 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
* İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 30, 31 Ocak’ta ve 6, 7 Şubat’ta saat 20.00’de, 2 ve 9 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
* Şinasi Sahnesi’nde, “Yastık Adam” yarından itibaren 3 Şubat’a değin cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)
* Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Selamün Kavlen Karakolu” 8, 15, 22, 23 Şubat’ta saat 20.00’de, 2 Şubat’ta saat 16.30 ve 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 17.00 ve 20.00’de, “Zübük” 3, 10, 17, 24 Şubat’ta saat 15.30’da, 1 Şubat’ta saat 20.00’de, “Giderayak” 9 Şubat’ta saat 20.00’de, 23 Şubat’ta saat 17.00’de, “Dans Eden Eşek/çocuk oyunu” 20 Şubat’ta saat 10.30’da. (0 312 417 76 76)
* Mavi Sahne’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 2, 9 ve 23 Şubat’ta saat 20.00’de, “Gıres” 15, 16 Şubat’ta saat 20.00’de, 17 Şubat’ta saat 17.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 22 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 241 02 33)
* Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Tiyatro Pembe Kurbağa oyuncuları tarafından sahnelenecek “Karagöz Düş Zengini” adlı çocuk oyunu 2 ve 16 Şubat’ta saat 10.30’da. (0 312 442 30 50)

ADANA
* Adana Devlet Tiyatrosu sahnesinde bu hafta Konya Devlet Tiyatrosu sanatçılarının rol aldığı, Cem Günen’in yazdığı, Tomris Çetinel’in yönettiği, “Suskunlar Kapısı – Bab’ı Hamuşan” adlı oyunu salı, çarşamba, perşembe ve cuma günü 20.00’de, cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00’de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşturulacak. (0322 3523355)

SAMSUN
* Samsun Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Büyük Salon’da İstanbul Devlet Tiyatrosu, Yavuz Özkan’ın yazdığı Hidayet Erdinç’in yönettiği “Herkesin Bildiği Sırlar” adlı 2 perdelik oyunla 29-30 Ocak tarihlerinde Samsunlu sanatseverlerle buluşacak. (0 362-431 21 00)

Cumhuriyet Kültür Haber
Alıntı ile Cevapla
  #104  
Alt 04-02-2013, 13:24
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart

Haftanın Sanat Çizelgesi
4-10 Şubat 2013

Büyük Tiyatro’da, “Hürrem Sultan” 5 ve 8 Şubat’ta saat 20.00’de izlenebilir. İşte haftanın diğer sanat etkinlikleri...






Sergi
İstanbul

Soner Çakmak’ın “Maskeli Balo” isimli sergisi 5 Şubat - 2 Mart tarihleri arasında Artisan Sanat Galerisi’nde. (0212 247 90 81)

Murat Tosyalı’nın “Futbolu Seviyorum” isimli sergisi 5-26 Şubat tarihleri arasında Mabeyn’de. (0212 261 60 60)

Çiler Belen’in “Kapılar Üzerimize Kapanmadan Önce” isimli fotoğraf sergisi 5-23 Şubat tarihleri arasında Arkeopera Sanat Galerisi’nde. (0212 249 92 26)

Seyit Mehmet Buçukoğlu’nun “Retro” isimli sergisi 5-27 Şubat tarihleri arasında Galatea Art Gallery’de. (0212 245 80 38)

Ümit Gezgin’in “An-Mekân 2” isimli sergisi 6-19 Şubat tarihleri arasında Bahariye Sanat Galerisi’nde.

Vitra Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar “Lütfen Rahatsız Etmeyin - Tatil Kavramı Üzerine Bir Sergi” 6 Şubat-7 Nisan tarihleri arasında İstanbul Modern’de.

Alexander Wagner’in sergisi 6 Şubat-16 Mart tarihleri arasında Galeri Manâ’da.

Malik Bulut’un “ŞAVK” isimli sergisi 6 Şubat-3 Mart tarihleri arasında Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)

Tonguç Yaşar’ın “Hengâme” isimli sergisi 7-23 Şubat tarihleri arasında Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.

A.Cem Şahin’in “ŞU AN!” isimli sergisi 7 Şubat-2 Mart tarihleri arasında ALAN İstanbul’da. (0212 252 9453)

Cenin, Necmi Gürseler, Nihal Martlı, Nazanin Pouyandeh, Olgu Ülkenciler, Burcu Yağcıoğlu’nun “Kâğıt Üstünde” isimli sergisi 7 Şubat-23 Mart tarihleri arasında C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)

Fehim Güler’in “Renklerle Anadolu” isimli sergisi 7-27 Şubat tarihleri arasında Akyol Art Center’da. (0212 231 61 50)

Derya Tatari’nin “Düşüncelerimden İzler” isimli sergisi 7-28 Şubat tarihleri arasında Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)

Süleyman Çağlayan’ın sergisi 8 Şubat-9 Mart tarihleri arasında Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)

Mehmet Çebi Koleksiyonu’ndan “Aşkı Neb-i ve Zikir Taneleri” Hilye-i Şerif ve Tespih sergisi 4 Şubat’a kadar Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda.

İrfan Seçkin’in “Akılda Kalanlar” sergisi 5 Şubat’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)

Bilal Çınar’ın “Yazılanlar ve Çizilenler” isimli sergisi 6 Şubat’a kadar Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)

Mustafa Ata’nın sergisi 6 Şubat’a kadar Mustafa Kemal Merkezi (MKM) Beşiktaş Çağdaş Salonu’nda.

Metin Telçeker ve Serhan Yavaş’ın “Kaybolan Şehrin Anları” isimli sergisi 6 Şubat’a kadar RenArt Sanat Galerisi’nde. (0212 2413890)

Nâzım’ın Sanatı, Sanatçıların Nâzım’ı Sergisi 7 Şubat’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.

Emre Zeytinoğlu’nun “Aydınlanma” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Teşvikiye Galeri/miz’de.

Dr. Füsun Uzunoğlu’nun “İstanbul Geceleri” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi’nde.

Nurdan Gümüşsoy’un “Gönül Bahçem” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi’nde.

Sevinç Candaş’ın sergisi 8 Şubat’a kadar Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi’nde.

Balkan Naci İslimyeli’nin “Kozmos ve Toz” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar EKAV/Eğitim Kültür Araştırma Vakfı’nda.

Otistiklerin ilk elden yaptıkları çok özel resimler sergisi 9 Şubat’a kadar Seven Sanat Galerisi’nde.

Selma Gürbüz’ün “Uzun Gece. Uzak Yolculuklar” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Rampa’da. (0212 327 08 00)

Rauf Tuncer’in “Geleneğe Çağdaş Yorumlar” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)

Serdar Yılmaz’ın “Yolunu Bul” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 245 40 87)

Mustafa Karasu’nun “Monolog” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)

Mehmet Sinan Kuran’ın “Kara Kutu” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Çağla Cabaoğlu Gallery’de. (0212 291 37 91)

Suat Arıkan’ın sergisi 9 Şubat’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0216 334 73 80)

Su Yücel’in sergisi 9 Şubat’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)

Ersan Deveci, Pınar Du Pre ve Ozan Oganer’in sergisi 9 Şubat’a kadar Gallery LiNART’ta. (0212 247 47 29)

Çınar Eslek’in “Keskinlikten Uzak” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 293 71 03)

Mehmet Çetiner’in “İşaretler, İmgeler, Karşılaşmalar” isimli sergisi 10 Şubat’a kadar Artgalerim’de.

Işıl Güleçyüz’ün “Yukarı Bak” adlı sergisi 11 Şubat’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

İbrahim Göksungur’un “Yeryüzünün Bütün Yüzleri” adlı sergisi 11 Şubat’a kadar Beyoğlu Belediyesi Cihangir Sanat Galerisi’nde. (0212 244 94 99)

Piri Reis sergisi 11 Şubat’a kadar Topkapı Sarayı Müzesi’nde.

Hasan Doğan Tatay, Deniz Şeşen ve Yeşim Şeşen Uşaklı’nın “Üç Kuşak Üç Merak” isimli sergisi 11 Şubat’a kadar Şirket-i Hayriye Sanat Galerisi’nde. (0216 405 27 78)

Gülhan Kırdı’nın “Güçlü Kadınlar” isimli fotoğraf sergisi 12 Şubat’a kadar İSO Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)

Ali Alışır’ın “Sanal Savaşlar” isimli fotoğraf sergisi 12 Şubat’a kadar Art On İstanbul Galerisi’nde. (0212 259 15 43)


Sema Çulam’ın sergisi 15 Şubat’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)

Hasip Pektaş’ın “Resimler, Ekslibrisler” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar Galeri Işık Teşvikiye’de. (0212 233 12 03)

Erdem Taşdelen’in “Yarı Farkında Özne” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar NON’da. (0 212 249 87 74)

Sibel KOcak’aya’nın “Yeni Aygı - Beden ve Sınırlar” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar Mixer’de.

Gerçeğin Masalı isimli karma sergi 16 Şubat’a kadar Kiplas Sanat Galerisi’nde. (0216 651 49 00)

Hale Karpuzcu’nun “İnsan Yavrusu” isimli sergisi 17 Şubat’a kadar Türker Art’ta. (0212 296 53 25)

Alpin Arda Bağcık, Egemen Bostancı, Buğra Erol, Dilek Gökçen, Volkan Kızıltunç’un sergisi 17 Şubat’a kadar
Plato Sanat’ta. (0212 444 76 96)

IAP Özel Koleksiyon-I isimli karma sergi 17 Şubat’a kadar IAP Galeri’de.

Javid Tabatabaii’nin suluboya resim sergisi 18 Şubat’a kadar GALERİFE’de. (0216 368 03 78)

Bir Başkentin Su Yolları isimli sergi 18 Şubat’a kadar Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde.

Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “İstanbul Destanı” isimli sergisi 19 Şubat’a kadar Çırağan Sarayı’nın giriş katındaki sanat galerisinde.

Ahmet Elhan, Argun Okumuşoğlu, Esat Tekand ve Sevinç Altan’ın sergisi 19 Şubat’a kadar Galeri 44a’da. (0212 233 33 80)

Pandora’nın sergisi 20 Şubat’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

Kış Karması 2013 sergisi 20 Şubat’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)

JAPONYA: Çizgi Karakterleri Ülkesi isimli sergi 20 Şubat’a kadar eski Japonya Başkonsolosluğu ofis binasında.

Çin Hazineleri Sergisi 20 Şubat’a kadar Topkapı Sarayı’nda.

Çin mağara sanatı sergisi 20 Şubat’a kadar MSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.

Düş İçinde Düş isimli karma sergi 20 Şubat’a kadar Asfalt Art Gallery’de. (0 216 418 08 06)

Gündüz Karul’un “Heyecanlarım” isimli sergisi 22 Şubat’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.

Emre Çalış’ın “Tertibat” isimli sergisi 22 Şubat’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 2519163)

Joseph Kosuth’un “Uyanma” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar Kuad Galeri’de.

Büyüleyici Şehir Cenova isimli fotoğraf sergi 23 Şubat’a kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0212 249 2610)

Fulya Çetin’in “nehir altı nehir” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar .artSümer’de. (0212 249 1035)

Jak Baruh, Levent Özçelik ve Maura Sullivan’ın fotoğraf sergisi 23 Şubat’a kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)

Gülnur Geriş’in seramik sergisi 23 Şubat’a kadar Galeri Tasarım’da. (0212 513 23 14)

Seda Hepsev’den “Disguise” isimli sergi 23 Şubat’a kadar X-ist Sanat Galerisi’nde.

Giyim kuşam isimli karma sergi 23 Şubat’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)

Nejad Melih Devrim’in sergisi 23 Şubat’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

Gülden Artun’un sergisi 23 Şubat’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)

Karma “Karışık” isimli karma sergi 23 Şubat’a kadar Adıgüzel Sanat Galerisi’nde. (0216 456 75 85)

Filiz Hatipoğlu’nun “Zamansız” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar Beşiktaş Çağdaş’ta. (0212 236 10 27)

Bashir Borlakov, Canan, Cevdet Erek, Katsumi Hayakawa, Emre Hüner, Meltem Işık, Ahmet Doğu İpek, Lee Jinju, Robert Longo, Stefan Thiel, Erinç Seymen, Jennifer Steinkamp, Pae White ve Burcu Yağcıoğlu’nun sergisi 23 Şubat’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)

rh+art magazine dergisinin düzenlediği Yılın Genç Ressamı yarışmasında dereceye giren sanatçıların sergisi 23 Şubat’a kadar Planet of Art Gallery’de.

Aysun Uygun, Ayşegül Yüksel, Faruk Durmaz, İnci Batuk ve Yılma Doğu fotoğraf sergisi 24 Şubat’a kadar Fotoğraf Vakfı Galerisi’nde. (0212 243 71 87)

Yusuf Katipoğlu’nun “Dalgaların Bahçesi” adlı resim sergisi 24 Şubat’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)

Halil Vurucuoğlu’nun “İrin” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Dirimart’ta. (0212 291 34 34)

Behiç Ak’ın “Yazmaya Çizmeye Devam” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nde. (0212 251 49 00)

Neşe Gümüşçüoğlu’nun “Kırmızının Halleri” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Artev Sanat Galerisi’nde. (0216 449 46 75)

İsmail Acar’ın “Love of Islam” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Galeri İdil’de. (0212 283 23 83)

Dönüşüm isimli karma sergi 27 Şubat’a kadar Deyim Sanat Galerisi’nde. (0212 286 21 82)

Nâzım Hikmet’in yolculuk fotoğraflarından oluşan “Alnımın Çizgilerindesin Memleketim” isimli sergi 28 Şubat’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde.

1952-2012 Sualtına Işık Tutanlar sergisi 28 Şubat’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)

Karma heykel sergisi 28 Şubat’a kadar Galeri 5’te.

Jannis Kounellis’in sergisi 1 Mart’a kadar Galeri Artist’te. (0 212 2276852)

30. Yıl Etkinlikleri- Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Öğrenci ve Mezunlar Sergisi 1 Mart’a kadar Fakülte Ana Galeri’de.

NO.2 isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Nesrin Esirtgen Collection Mekânı’nda. (0212 243 7853)

Hakan Dağdelen’in “Bu Yüzeyler” isimli sergi 2 Mart’a kadar Daire Galeri’de. (0212 252 52 59)

“Inside” isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Merkur’de. (0212 225 37 37)

Erdal Alantar’ın “Hayatının Sevinç’ini” isimli sergisi 2 Mart’a kadar Art Point Gallery’de.

Deniz Sağdıç’ın “Düş ve Gerçek” isimli sergisi 2 Mart’a kadar Pinelo Galeri’de. (0212 249 78 71)

Yassine Mekhnache’nin sergisi 2 Mart’a kadar Krampf Galeri’de. (0212 293 93 14)

Jasper de Beijer’in sergisi 2 Mart’a kadar The Empire Project’te. (0212 292 59 68)

Karma resim, heykel ve seramik sergisi 2 Mart’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)

Çiçekli Oda isimli karma resim sergisi 2 Mart’a kadar Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)

Bedri Baykam’ın “Tarihin Röntgencisi” sergisi 3 Mart’a kadar Riramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

Gülçin Günaydın’ın “Sırça Fanus” isimli sergisi 4 Mart’a kadar Arte İstanbul’da.

ArtCenter/İstanbul sanatçılarının “Söylenmemiş Yazılmamış: Dördüncü Sergi” isimli sergisi 6 Mart’a kadar Borusan Müzik Evi’nde. (0212 336 32 80)

Şubat Kedileri isimli karma sergi 7 Mart’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

Bill Balaskas’ın “Dünyayı Piyasa Kurtaracak” isimli sergisi 8 Mart’a kadar Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri’de. (0216 483 90 97)

Ayşen Urfalıoğlu’nun “Haz’ın Metastasları” isimli sergisi 9 Mart’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.

Mathias Depardon’un “Sınırların Ötesinde” isimli sergisi 10 Mart’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde Fotoğraf Sergisi’nde. (0212 3938111)

Takılabilir Heykel ve Heykel Sergisi 21 Mart’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

Haset, Husumet, Rezalet isimli karma sergi 7 Nisan’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

Cynthia Madansky ve Angelika Brudniak’ın “1+8” isimli video yerleştirmesi 7 Nisan’a kadar SALT Galata’da. (0212 334 22 45)

Choe U-Ram’ın “Anima” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar Borusan Contemporary Perili Köşk’te.

Değişen Zamanların Mimarı Edoardo De Nari 1874-1954 isimli sergi 20 Nisan’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)

Nickolas Muray’ın “Bir Fotoğrafçının Portresi” isimli sergisi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.

Duvar Resminden Korkuyorlar isimli sergi 21 Nisan’a kadar SALT Beyoğlu’nda. (0212 377 42 00)

Çöl ve Deniz Arasında - Ürdün Ulusal Güzel Sanatlar Galerisi’nden Bir Seçki isimli sergi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.

Prix Pictet: Güç isimli sergi 28 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de.

Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.

El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)

Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.

İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)

Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.

ANKARA
Ressamlarımızın Fırçasından Uğur Mumcu - resim - 7 Şubat’a dek - Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0312 442 30 50)

Hamdi Sezer - resim - 8 Şubat’a dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0312 466 05 40)

Roland Topor - resim - 9 Şubat’a dek - Galeri Nev’de. (0312 437 93 90)

Geleneksel Türkiye Fotoğraf Sergisi - fotoğraf - 10 Şubat’a dek - Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0312 468 21 05)

Yalçın Gökçebağ - resim - 10 Şubat’a dek - Armoni Sanat Galerisi’nde. (0312 440 43 24)

Dagmar Göğdün - resim - 11 Şubat’a dek - Doku Sanat Galerisi’nde. (0312 439 78 80)

Koleksiyonlardan - resim - 11 Şubat’a dek - Doku Sanat Galerisi’nde. (0312 439 78 80)

Necati Seydi Ferrahoğlu - resim - 15 Şubat’a dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0312 417 84 58)

Mustafa Ağatekin - resim - 15 Şubat’a dek - Nurol Sanat Galerisi’nde. (0312 468 86 70)

Efgan Beyaz - resim - 16 Şubat’a dek - Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0312 441 26 34)

Dr. Kemal Göl - fotoğraf - 22 Şubat’a dek - Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0312 468 21 05)

Ziya Gökalp Mülayim - resim - 23 Şubat’a dek - Medya Sanat Galerisi’nde. (0312 428 39 55)

ARETE Sanat Özel Seçki - karma resim - 24 Şubat’a dek - ARETE Sanat Galerisi’nde. (0312 440 08 81)

Söbütay Özer - resim - 24 Şubat’a dek - Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0312 285 89 98)

ADANA
Eğitim Kültür Araştırma Vakfı (EKAV) ve Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) işbirliğiyle düzenlenen, “Dikkat! Kadın” adlı sergi Toyota Onatça Plasa’daki Onatça Sanat Galerisi’nde sürüyor. Çağdaş ressamların eserlerinin yer aldığı, küratörlüğünü Denizhan Özer’in yaptığı sergi, 15 Şubat tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık olacak. (0322 346 71 71)

Ressam Hatice Özşahin’in, “Suluboya Resim Sergisi” 15 Şubat’ta Galeri Altan’da açılacak. Sergi 25 Şubat’a dek izlenime açık tutulacak. (0322 459 34 58)

MERSİN
Türkiye’nin ünlü sanatçıları Mustafa Pilevneli, Fikret Mualla, Kemal Önsoy, Fikret Otyam, Necdet Kalay, Bedri Rahmi Eyüpoğlu, Mehmet Güleryüz, Ahmet Yeşil, Can Göknil, Habip Aydoğdu, Ekrem Kahraman, Serap Demirağ, Gencay Kasapçı, Orhan Taylan, Işıl Özışık, Funda İyce, Gülçin Anıl, Orhan Gürel, Kainat, Alp Bartu, Vahap Demirbaş, Rasin Arsebük ve Zeki Serbest’in eserlerinin yer aldığı, “Karma Resim Sergisi” Altamira Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi, 19 Şubat tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık olacak. (0324 233 03 12)

İZMİR
Naci Kalmukoğlu’nun “O, bir yıldızdı” isimli resim sergisi 19 Ocak’tan başlayarak Arkas Sanat Merkezi’nde.
(0232 464 66 00)

BODRUM
Mustafa Tunçalp’in seramik sergisi 10 Şubat’a kadar Nurol Sanat Galerisi’nde. (0252 317 00 02)

Müzik
İSTANBUL

Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da Suitcase konseri izlenebilir. (0212 244 25 58)

Babylon’da salı günü saat 20.30’da Baki Duyarlar - Kemenjazz konseri izlenebilir. (0212 292 73 68)

Nardis Jazz Club’da çarşamba günü saat 21.30’da Ülkem Özsezen Newburry Quintet (0212 244 63 27)

Garajistanbul’da çarşamba günü saat 22.30’da Eski Bando konseri gerçekleşecek.
(0212 244 44 99)

Jeansanat Sahne’de perşembe günü saat 22.00’de Nida Ateş konseri izlenebilir. (0212 245 55 54)

Salon İKSV’de cuma günü saat 21.30’da We Have Band konseri takip edilebilir. Cumartesi günü saat 22.30’da ise Brazzaville konseri var. ((212 334 07 00)Nardis Jazz Club’da cuma günü saat 21.30’da Sanem Kalfa Quartet konseri izlenebilir.(0212 244 63 27)

The Mekân’da cumartesi günü saat 20.30’da Ryhthm Dialogues konseri takip edilebilir. (0212 243 11 41)

Kadıköy Süreyya Operası’nda çarşamba ve cuma günleri saat 20.00’de Faure Requıem- Stabat Mater konseri izlenebilir. (0216 346 15 31)

ANKARA
Jolly Joker Ankara’da, “Hayko Cepkin&Kırmızı” konseri 8 Şubat’ta saat 22.00’de, MFÖ konseri 9 Şubat’ta saat 22.00’de, Volkan Konak konseri 14 Şubat’ta saat 21.00’de, Gökhan Türkmen konseri 15 Şubat’ta saat 22.00’de, Mor ve Ötesi konseri 16 Şubat’ta saat 22.00’de, Fettah Can konseri 22 Şubat’ta saat 22.00’de, Murat Dalkılıç konseri 23 Şubat’ta saat 22.00’de, Epica&Katatonia konseri 24 Şubat’ta saat 21.00’de, Nil Karaibrahimgil 28 Şubat’ta saat 21.00’de. (0312 424 11 11)

Tiyatro
İSTANBUL

Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Zalım Mahmut - Bir Kurtlu Kıssa” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi 1’de “Antigone” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Inishmorelu Yüzbaşı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Tek Kişilik yaşam (Bedri Rahmi Eyüboğlu)” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Sihirli Hediyeler” perşembe, cuma 14.00, cumartesi 12.00 ve 14.00, pazar 14.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Michelangelo” çarşamba, cuma 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Sessizlik” perşembe, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Doğum Günü Partisi” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Karagöz Balıkçı” perşembe, cuma 14.00, “Cambazhane” cumartesi pazar 12.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Vişne Bahçesi” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Ateşli Sabır (Postacı)” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” perşembe, cuma 14.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Sevgili Doktor” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “Oyun” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Arka Bahçesi” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. (0212 455 39 00)

Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Hangisi Babası” cuma 20.30, “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00, “www.askbu-mu.com” cumartesi 20.30, pazar 15.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” pazar 11.00.
Turhan Tuzcu Sahnesi’noe “Şişman Domuz” çarşamba 20.30, cumartesi 11.00, Altan Erbulak Sahnesi’nde “Çöp Canavarı” cumartesi 11.00. (0212 414 96 47)

Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” cuma 20.00, “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)

Tiyatro Pera’da “Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30.

Oyun Atölyesi’nde “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi” salı 20.30, “Kıyıya Oturmanın Böylesi” çarşamba 20.30, “Testosteron” perşembe, cuma 20.30, pazar 16.00, “Pandaların Hikâyesi” cumartesi 16.00, ev 20.30 (0 216 345 39 39)

Sadri Alışık Tiyatrosu’nun “Küçük Adam Ne Oldu Sana” oyunu, cuma 20.30 Profilo - K.A.N.O.S Kumbaracı50de “6 Üstü Oyun No: 2 Evaristo” bugün, salı, çarşamba 20.30. “Bernarda Alba’nın Evi” çarşamba 20.30, “Katilcilik” cuma, cumartesi 20.30, “Can’lı Kitap” pazar 15.00. ( 0 212 243 50 51)

İkincikat’ta “Limonata” bugün, “Barselo” salı, çarşamba, “Disosya” perşembe, “Yalnızlar Kulübü” cuma, cumartesi 20.30 (0 212 292 32 47)

Duru Tiyatro’da “El -Bohem “Fikret Mualla” cumartesi 20.30, “Aşk Her Yerde” pazar 16.00. (0 216 338 56 86)
Mekân Artı’da “Nihayet Bitti!” salı 20.30, “Şiddet Üçlemesi 2 - Şeker” çarşamba 20.30, “Kozalar” perşembe 20.30, “Anne ve Babalar İçin Cinsel Bozukluklar Rehberi” cuma 20.30, “Bizde Yok!” cumartesi 20.30. (0 212 224 57 56)

Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde “Meymenetsiz Musibet” bugün 20.30, “Kara Sohbet” salı 20.30, “Eleni’den Mektuplar” çarşamba 20.30, “Biz Babamla Küçükken Oyunlar Oynardık” perşembe, cumartesi 20.30, “Hirç ü Xwezgini / Ayı ve Bir Evlenme Teklifi) pazar 18.00. (0 212 252 74 52)

Ekip Tiyatro’nun “Parti” adlı oyunu salı 20.00, “Largo Desolato” çarşamba 20.00 SahneHal’de.

ANKARA
Akün Sahnesi’nde, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 5, 6, 7, 8 ve 9 Şubat’ta saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu” 9 ve 10 Şubat’ta saat 11.00’de, “33 Varyasyon” 12, 13, 14 ve 15 Şubat’ta saat 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de. (0312 427 19 71)

Altındağ Tiyatrosu’nda, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 5, 6, 7 ve 8 Şubat’ta saat 20.00’de, 9 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 10 Şubat’ta saat 15.00’te, “Kış Gelmeden” 12, 13, 14 ve 15 Şubat’ta saat 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de. (0312 316 59 02)

Büyük Tiyatro’da, “Hürrem Sultan” 5 ve 8 Şubat’ta saat 20.00’de, 10 Şubat’ta saat 15.00’te, “Aşk Hastası” 12 ve 15 Şubat’ta saat 20.00’de. (0312 324 22 10)

Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Cyrano De Bergerac” 16 Şubat’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günü saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 10 Şubat’ta saat 11.00’de. (0312 240 00 91)

Küçük Tiyatro’da, “Ben Ödüyorum” 5, 6, 7, 8 Şubat’ta saat 20.00’de, 9 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 10 Şubat’ta saat 15.00’te, “Venedik Taciri” 12, 13, 14, 15 Şubat’ta saat 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de. (0312 311 11 69)

Oda Tiyatrosu’nda, “Krem Karamel” 5, 6, 7, 8, 9 Şubat’ta saat 18.30’da, “Euridice’nin Elleri” 12, 13, 14, 16 Şubat’ta saat 18.30’da. (0312 311 11 69)
Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 5, 8, 12, 15 Şubat’ta saat 20.00’de, 10 Şubat’ta saat 15.00’te. (0312 397 30 24)

İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 6, 7 Şubat’ta saat 20.00’de, 9 Şubat’ta saat 15.00’te, “Yastık Adam” 13, 14 Şubat’ta saat 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 15.00’te. (0312 397 30 24)
Şinasi Sahnesi’nde, “Dolares Claiborne” 12, 13, 14, 15 Şubat’ta saat 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de. (0312 397 30 24)

Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Selamün Kavlen Karakolu” 8, 15, 22, 23 Şubat’ta saat 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 17.00 ve 20.00’de, “Zübük” 10, 17, 24 Şubat’ta saat 15.30’da, “Giderayak” 9 Şubat’ta saat 20.00’de, 23 Şubat’ta saat 17.00’de, “Dans Eden Eşek/çocuk oyunu” 20 Şubat’ta saat 10.30’da. (0312 417 76 76)
Mavi Sahne’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 9 ve 23 Şubat’ta saat 20.00’de, “Gıres” 15, 16 Şubat’ta saat 20.00’de, 17 Şubat’ta saat 17.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 22 Şubat’ta saat 20.00’de. (0312 241 02 33)

Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Bebek Tiyatrosu/Evden Kaçan Soba” 10 Şubat’ta saat 12.00’de, “Sihirbazın Tavşanı/çocuk oyunu” 9 Şubat’ta saat 12.00’de, “Hiçyemez Prenses/çocuk oyunu” 16 Şubat’ta saat 12.00’de, “Bebek Tiyatrosu/Acaba Kutuda Ne Var?” 17 ve 24 Şubat’ta saat 12.00’de, “Şeker Çocukların Düşleri/çocuk oyunu” 23 Şubat’ta saat 12.00’de. (0312 418 02 98)

Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Tiyatro Pembe Kurbağa oyuncuları tarafından sahnelenecek “Karagöz Düş Zengini” adlı çocuk oyunu 16 Şubat’ta saat 10.30’da, Serhan Sarıkaya/Pandomim Gösteri 9 ve 23 Şubat’ta saat 10.30’da. (0312 442 30 50)

ADANA
Adana Devlet Tiyatrosu, Alfonso Paso’nun yazdığı, Hale Kuntay’ın dilimize çevirdiği ve Ali Hürol’un yönettiği, “Kırkından Sonra” adlı oyunu yarından itibaren sahneleyecek. Oyun, 16 Şubat tarihine dek, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günü 20.00’de, cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00’de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşturulacak. (0322 352 33 55)

SAMSUN

Samsun Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Büyük Sahne’de, Ankara Devlet Tiyatrosu, Stephen King’in yazdığı, Hakan Çimenser’in yönettiği “Dolores Claiborne” adlı oyun ile 5-6 Şubat tarihlerinde Samsunlu sanatseverler ile buluşacak. (0362 431 21 00)



Cumhuriyet Haber Portalı
Alıntı ile Cevapla
  #105  
Alt 11-02-2013, 12:35
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart

Haftanın Sanat Çizelgesi
11 Şubat-18 Şubat


Şubat ayının ikinci haftasında sanatseerlire oldukça yoğun bir etkinlik takvimi bekliyor.




Sergi
İSTANBUL

* Savaş Camgöz’ün sergisi 15 Şubat - 10 Mart tarihleri arasında Armoni Sanat Galerisi’nde.
* Armağan Portakal’ın “Armağan’ın Penceresi” isimli sergisi 15 - 24 Şubat tarihleri arasında Kozyatağı Kültür Merkezi’nde.
* Oğuz Tolga’nın sergisi 14 Şubat - 2 Mart tarihleri arasında İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)
* Merih Akoğul’un “Tenha Vakitler” isimli fotoğraf sergisi 14 Şubat - 10 Mart tarihleri arasında Artgalerim Nişantaşı’nda. (0212 343 85 50)
* Kainat Barkan P.’nin “Farklı Yıllar, Farklı Eserler II” isimli sergisi 14 Şubat - 16 Mart tarihleri arasında Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)
* Heidi Specker, Susanne Brügger ve Thomas Demand’ın “Gerçek Mekân ve Kavramsal Mekân” isimli fotoğraf sergisi 14 Şubat - 6 Nisan tarihleri arasında Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)
* Erkan Yaprakkıran’ın “Bedenin Kırmızı Dili” isimli sergisi 13 - 25 Şubat tarihleri arasında Niş Art Gallery’de. (0212 232 25 82)
* Hüsamettin Koçan’ın retrospektif sergisi 13 Şubat - 30 Mart tarihleri arasında Kibele Galerisi’nde.
* Şemsi Altaş’ın “O An!” isimli sergisi 13 Şubat - 9 Mart tarihleri arasında Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)
* Emin Turan’ın “Güneşin Kökleri” isimli sergisi 12 Şubat - 5 Mart tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)
* Işıl Güleçyüz’ün “Yukarı Bak” adlı sergisi 11 Şubat’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
* İbrahim Göksungur’un “Yeryüzünün Bütün Yüzleri” adlı sergisi 11 Şubat’a kadar Beyoğlu Belediyesi Cihangir Sanat Galerisi’nde. (0212 244 94 99)
* Piri Reis sergisi 11 Şubat’a kadar Topkapı Sarayı Müzesi’nde.
* Hasan Doğan Tatay, Deniz Şeşen ve Yeşim Şeşen Uşaklı’nın “Üç Kuşak Üç Merak” isimli sergisi 11 Şubat’a kadar * Şirket-i Hayriye Sanat Galerisi’nde. (0216 405 27 78)
* Gülhan Kırdı’nın “güçlü kadınlar” isimli fotoğraf sergisi 12 Şubat’a kadar İSO Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)
* Ali Alışır’ın “Sanal Savaşlar” isimli fotoğraf sergisi 12 Şubat’a kadar Art On İstanbul Galerisi’nde. (0212 259 15 43)
* Sema Çulam’ın sergisi 15 Şubat’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)
* Dilberay Türkay’ın sergisi 15 Şubat’a kadar Altunizade Kültür Merkezi’nde.
* Hasip Pektaş’ın “Resimler, Ekslibrisler” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar Galeri Işık Teşvikiye’de. (0212 233 12 03)
* Erdem Taşdelen’in “Yarı Farkında Özne” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar NON’da. (0 212 249 87 74)
* Hasip Pektaş’ın “Resimler, Ekslibrisler” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar Galeri Işık’ta.
* Sibel KOcak’aya’nın “Yeni Aygı - Beden ve Sınırlar” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar Mixer’de.
* Gerçeğin Masalı isimli karma sergi 16 Şubat’a kadar Kiplas Sanat Galerisi’nde. (0216 651 49 00)
* Hale Karpuzcu’nun “İnsan Yavrusu” isimli sergisi 17 Şubat’a kadar Türker Art’ta. (0212 296 53 25)
* Alpin Arda Bağcık, Egemen Bostancı, Buğra Erol, Dilek Gökçen, Volkan Kızıltunç’un sergisi 17 Şubat’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 444 76 96)
* IAP Özel Koleksiyon-I isimli karma sergi 17 Şubat’a kadar IAP Galeri’de.
* Javid Tabatabaii’nin suluboya resim sergisi 18 Şubata kadar GALERİFE’de. (0216 368 03 78)
* Bir Başkentin Su Yolları isimli sergi 18 Şubat’a kadar Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde.
* Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “İstanbul Destanı” isimli sergisi 19 Şubat’a kadar Çırağan Sarayı’nın giriş katındaki Sanat Galerisi’nde.
* Ümit Gezgin’in “An-Mekan 2” isimli sergisi 19 Şubat’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde.
* Ahmet Elhan, Argun Okumuşoğlu, Esat Tekand ve Sevinç Altan’ın sergisi 19 Şubat’a kadar Galeri 44a’da. (0212 233 33 80)
* Pandora’nın sergisi 20 Şubat’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
* Kış Karması 2013 sergisi 20 Şubat’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)
* JAPONYA: Çizgi Karakterleri Ülkesi isimli sergi 20 Şubat’a kadar Japonya aşkonsolosluğu Eski Ofis Binası’nda.
* Çin Hazineleri Sergisi 20 Şubat’a kadar Topkapı Sarayı’nda.
* Çin mağara sanatı sergisi 20 Şubat’a kadar MSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.
* Düş İçinde Düş isimli karma sergi 20 Şubat’a kadar Asfalt Art Gallery’de. (0 216 418 08 06)
* Gündüz Karul’un “Heyecanlarım” isimli sergisi 22 Şubat’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.
* Emre Çalış’ın “Tertibat” isimli sergisi 22 Şubat’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0 212 2519163)
* Joseph Kosuth’un “Uyanma” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar Kuad Galeri’de.
* Büyüleyici Şehir Cenova isimli fotoğraf sergi 23 Şubat’a kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0212 249 2610)
* Fulya Çetin’in “nehir altı nehir” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar .artSümer’de. (0 212 249 1035)
* Tonguç Yaşar’ın “Hengâme” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.
* Jak Baruh, Levent Özçelik ve Maura Sullivan’ın fotoğraf sergisi 23 Şubat’a kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)
* Gülnur Geriş’in seramik sergisi 23 Şubat’a kadar Galeri Tasarım’da. (0212 513 23 14)
* Seda Hepsev’den “Disguise” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar X-ist Sanat Galerisi’nde.
* giyim kuşam isimli karma sergi 23 Şubat’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)
* Nejad Melih Devrim’in sergisi 23 Şubat’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
* Çiler Belen’in “Kapılar Üzerimize Kapanmadan Önce” isimli fotoğraf sergisi 23 Şubat’a kadar Arkeopera Sanat Galerisi’nde. (0212 249 92 26)
* Gülden Artun’un sergisi 23 Şubat’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)
* Karma “Karışık” isimli karma sergi 23 Şubat’a kadar Adıgüzel Sanat Galerisi’nde. (0216 456 75 85)
* Filiz Hatipoğlu’nun “Zamansız” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar Besiktaş Çagdaş’ta. (0212 236 10 27)
* Bashir Borlakov, Canan, Cevdet Erek, Katsumi Hayakawa, Emre Hüner, Meltem Işık, Ahmet Doğu İpek, Lee Jinju, Robert Longo, Stefan Thiel, Erinç Seymen, Jennifer Steinkamp, Pae White ve Burcu Yağcıoğlu’nun sergisi 23 Şubat’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)
* rh+art magazine dergisinin düzenlediği Yılın Genç Ressamı yarışmasında dereceye giren sanatçıların sergisi 23 Şubat’a kadar Planet of Art Gallery’de.
* Aysun Uygun, Ayşegül Yüksel, Faruk Durmaz, İnci Batuk ve Yılma Doğu fotoğraf sergisi 24 Şubat’a kadar Fotoğraf Vakfı Galerisi’nde. (0212 243 71 87)
* Yusuf Katipoğlu’nun “Dalgaların Bahçesi” adlı resim sergisi 24 Şubat’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde.
(0216 553 21 67)
* Halil Vurucuoğlu’nun “İrin” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Dirimart’ta. (0 212 291 3434)
* Behiç Ak’ın “Yazmaya Çizmeye Devam” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nde. (0212 251 49 00)
* Neşe Gümüşçüoğlu’nun “Kırmızının Halleri” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Artev Sanat Galerisi’nde. (0216 449 46 75)
* Murat Tosyalı’nın “Futbolu Seviyorum” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Mabeyn’de. (0212 261 60 60)
* İsmail Acar’ın “Love of Islam” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Galeri İdil’de. (0212 283 23 83)
* Fehim Güler’in “Renklerle Anadolu” isimli sergisi 27 Şubat’a kadar Akyol Art Center’da. (0212 231 61 50)
* Dönüşüm isimli karma sergi 27 Şubat’a kadar Deyim Sanat Galerisi’nde. (0212 286 21 82)
* Seyit Mehmet Buçukoğlu’nun “Retro” isimli sergisi 27 Şubat’a kadar Galatea Art Gallery’de. (0 212 245 80 38)
* Nâzım Hikmet’in yolculuk fotoğraflarınden oluşan “Alnımın Çizgilerindesin Memleketim” isimli sergi 28 Şubata kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde.
* 1952 - 2012 Sualtına Işık Tutanlar sergisi 28 Şubat’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)
* Yolu Trabzon’dan Geçen Sanatçılar sergisi 28 Şubat’a kadar Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde.
* Derya Tatari’nin “Düşüncelerimden İzler” isimli sergisi 28 Şubat’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)
* Mevlüt Maşalacı’nın “Dünya Notları” isimli fotoğraf sergisi 28 Şubat’a kadar PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde. (0216 418 19 76)
* Karma Heykel Sergisi 28 Şubat’a kadar Galeri 5’te.
* Jannis Kounellis’in sergisi 1 Mart’a kadar Galeri Artist’te. (0 212 2276852)
* 30.Yıl Etkinlikleri- Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Öğrenci ve Mezunlar Sergisi 1 Mart’a kadar Fakülte Ana Galeri’de.
* NO.2 isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Nesrin Esirtgen Collection Mekanında. (0212 243 7853)
* Hakan Dağdelen’in “Bu Yüzeyler” isimli sergi 2 Mart’a kadar Daire Galeri’de. (0212 252 52 59)
* “Inside” isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Merkur’de. (0212 225 37 37)
* Erdal Alantar’ın “Hayatının Sevinç’ini” isimli sergisi 2 Mart’a kadar Art Point Gallery’de.
* A. Cem Şahin’in “ŞU AN!” isimli sergisi 2 Mart’a kadar ALAN İstanbul’da. (0 212 252 9453)
* Deniz Sağdıç’ın “Düş ve Gerçek” isimli sergisi 2 Marta kadar Pinelo Galeri’de. (0212 249 78 71)
* Yassine Mekhnache’nin sergisi 2 Mart’a kadar Krampf Galeri’de. (0212 293 93 14)
* Soner Çakmak’ın “Maskeli Balo” isimli sergisi 2 Mart’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. (0212 247 90 81)
* Jasper de Beijer’in sergisi 2 Mart’a kadar The Empire Project’te. (0212 292 59 68)
* Karma resim, heykel ve seramik sergisi 2 Mart’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)
* Çiçekli Oda isimli karma resim sergisi 2 Mart’a kadar Galeri Oda’da.(0212 259 22 08)
* Malik Bulut’un “ŞAVK” isimli sergisi 3 Mart’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)
* Umut Yalım’ın “Güzel Ol ve Sus” isimli sergisi 3 Mart’a kadar GaleriBu’da. (0212 243 91 93)
* Bedri Baykam’ın “Tarihin Röntgencisi” sergisi 3 Mart’a kadar Riramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)
* Gülçin Günaydın’ın “Sırça Fanus” isimli sergisi 4 Mart’a kadar Arte İstanbul’da.
* Yaratıcı Asamblajlar isimli sergisi 5 Mart’a kadar Siemens Sanat’ta.
* ArtCenter / İstanbul sanatçılarının “Söylenmemiş Yazılmamış: Dördüncü Sergi” isimli sergisi 6 Mart’a kadar Borusan Müzik Evi’nde. (0212 336 32 80)
* Rasim Konyar’ın heykel ve resim sergisi 6 Mart’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde.
* Şubat Kedileri isimli karma sergi 7 Mart’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
* Bill Balaskas’ın “Dünyayı Piyasa Kurtaracak” isimli sergisi 8 Mart’a kadar Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri’de. (0216 483 90 97)
* Şemsettin Başkurt’un sergisi 8 Mart’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.
* Süleyman Çağlayan’ın sergisi 9 Mart’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)
* Ayşen Urfalıoğlu’nun “Haz’ın Metastasları” isimli sergisi 9 Mart’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.
* A. Cem Şahin’in “Şu An” isimli sergisi 9 Mart’a kadar ALAN İstanbul’da.
* Mathias Depardon’un “Sınırların Ötesinde” isimli sergisi 10 Mart’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde Fotoğraf Sergisi’nde. (0212 3938111)
* Khaled Akil’in “Ölüm Efsanesi” isimli sergisi 15 Mart’a kadar Chalabi Art Gallery’de. (02122433909)
* Alexander Wagner’in sergisi 16 Mart’a kadar Galeri Manâ’da.
* Takılabilir Heykel ve Heykel Sergisi 21 Mart’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)
* Cenin, Necmi Gürseler, Nihal Martlı, Nazanin Pouyandeh, Olgu Ülkenciler, Burcu Yağcıoğlu’nun “Kâğıt Üstünde” isimli sergisi 23 Mart’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)
* Serdar Yılmaz’ın “Yolunu Bul” isimli sergisi 23 Mart’a kadar Pi Artworks Tophane’de. (02122937103)
* Modern Türkiye’nin Osmanlı Mirasını Keşfi: Ali Saim Ülgen Arşivi sergisi 24 Mart’a kadar SALT Galata’da. (0 212 334 22 45)
* Haset, Husumet, Rezalet isimli karma sergi 7 Nisan’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)
* Vitra Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar“Lütfen Rahatsız Etmeyin - Tatil Kavramı Üzerine Bir Sergi” 7 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de.
* Cynthia Madansky ve Angelika Brudniak’ın “1+8” isimli video yerleştirmesi 7 Nisan’a kadar SALT Galata’da. (0212 334 22 45)
* Choe U-Ram’ın “Anima” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar Borusan Contemporary Perili Köşk’te.
* Değişen Zamanların Mimarı Edoardo De Nari 1874 - 1954 isimli sergi 20 Nisan’a kadar İstanbul Araştırmaları * Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)
* Nickolas Muray’ın “Bir Fotoğrafçının Portresi” isimli sergisi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
* Duvar Resminden Korkuyorlar isimli sergi 21 Nisana kadar SALT Beyoğlu’nda. (0212 377 42 00)
* Çöl ve Deniz Arasında - Ürdün Ulusal Güzel Sanatlar Galerisi’nden Bir Seçki isimli sergi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
* Prix Pictet: Güç isimli sergi 28 Nisana kadar İstanbul Modern’de. Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
* El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)
* Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.
* İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)

ANKARA
* Mehmet Buçukoğlu’nun “Eski-Yeni” isimli sergisi 12 Şubat - 3 Mart tarihleri arasında Helikon Sanat Galerisi’nde. (0312 441 78 01)
* Necati Seydi Ferrahoğlu - resim - 15 Şubat’a dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)
* Mustafa Ağatekin - resim - 15 Şubat’a dek - Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)
* Efgan Beyaz - resim - 16 Şubat’a dek - Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)
* Bünyamin Karataş - resim - 18 Şubat’a dek - TCDD Sanat Galerisi’nde. (0 312 388 56 03)
* Dr. Kemal Göl - fotoğraf - 22 Şubat’a dek - Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)
* Ziya Gökalp Mülayim - resim - 23 Şubat’a dek - Medya Sanat Galerisi’nde. (0 312 428 39 55)
* ARETE Sanat Özel Seçki - karma resim - 24 Şubat’a dek - ARETE Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)
* Söbütay Özer - resim - 24 Şubat’a dek - Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)
* ‘Bizzat, Ben Kendim/Bir İkilem Olarak Ben’ - karma resim - 24 Şubat’a dek - Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)
* Ölümünün 10. Yılında İsmail Altınok ve Dostları - karma resim - 28 Şubat’a dek - İsmail Altınok Sanat Merkezi’nde. (0 312 433 30 34)
* Karma Sergi - resim - 28 Şubat’a dek - Krişna Sanat Galerisi’nde. (0 312 418 02 53)
* Atlas Sergileri I - baskı resim - 1 Mart’a dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)
* Müslüm Teke - resim - 1 Mart’a dek - Galeri Sanat Yapım’da. (0 312 222 19 22)
* Özgür Uğuz - resim - 2 Mart’a dek - Galeri Akdeniz’de. (0 312 231 30 23)

İZMİR
* Naci Kalmukoğlu’nun “O, bir yıldızdı” isimli resim sergisi 19 Ocak’tan başlayarak Arkas Sanat Merkezi’nde.

ADANA
* Eğitim Kültür Araştırma Vakfı (EKAV) ve Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) işbirliğiyle düzenlenen, “Dikkat! Kadın” adlı sergi Toyota Onatça Plasa’daki Onatça Sanat Galerisi’nde sürüyor. Çağdaş ressamların eserlerinin yer aldığı, küratörlüğünü Denizhan Özer’in yaptığı sergi, 15 Şubat tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık olacak. (0322 3467171)

TARSUS
* Sevtap İnal’ın, “Hayatın Penceresinden” konulu fotoğraf sergisi Tarsus Mehmet Bal Sanat Galerisi’nde sürüyor. Geliri ÇYDD’ye bağışlanacak sergiyi sanatseverler 20 Şubat tarihine dek izleyebilecek.
(0324 6162515)

GAZİANTEP
* Vedat Akkök, Bünyamin Küçükkürtül, Mehmet Akif Orçan ve Mehmet Akif Kaplan’ın yağlıboya çalışmalarının yer aldığı ortak resim sergisi Sanko Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi 22 Şubat tarihine dek izlenebilir.
(0342 336 60 66)

Müzik
İSTANBUL

* Jolly Joker’de yarın akşam Baler saat 21.00’de, çarşamba günü Sarp saat 21.00’de, perşembe günü Fettah Can saat 21.00’de, cuma günü Emre Aydın saat 22.00’de, cumartesi günü Levent Yüksel saat 22.00’de dinlenebilir. (0 212 249 07 49)
* Ghetto’da çarşamba günü Odyll saat 21.45’te, Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars perşembe günü saat 22.30’da, cuma günü BaBa Zula saat 22.45’te, cumartesi günü İstanbul Soul Nights saat 22.45’te. (0212 251 75 01)
* Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda cuma günü İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konseri saat 20.00’de başlayacak. (0212 373 11 00)
* Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yarın akşam Osman Ziyagil saat 20.00’de, çarşamba günü Suzy saat 20.00’de ve cumartesi günü Hezarfen Sanat Ney Topluluğu saat 20.00’de dinlenebilir. (0212 232 98 30)
* Caddebostan Kültür Merkezi’nde çarşamba günü 20.00’de “Müzik ve Dostluk” resitali, Hakan Aysev ve Ümit Zileli’nin “Öykülerle Türk Filmi Aşkları” perşembe günü 20.00’de. (0216 467 25 68)
* Bostancı Gösteri Merkezi’nde cumartesi günü Ferhat Göçer saat 21.00’de ve pazar günü ise saat 18.00’de Pentagram sahnede olacak. (0216 362 11 61)
* Refresh The Venue ’de perşembe günü saat 20.00’de Yalın - Sevgililer Günü Özel Konseri görülebilir. (0212 346 20 60)
* Garajistanbul ’da perşembe günü Bülent Ortaçgil ve Birsen Tezer Sevgililer Günü Özel saat 20.30’da. (0212 244 44 99)
* Salon İKSV’de cuma günü Bebe konseri saat 21.30’da ve cumartesi günü Mostly Other People Do The Killing konseri saat 21.30’da dinlenebilir. (0212 334 07 00)
* İş Sanat’ta Die Deutsche Kammerphilharmonie Bremen ve Ivor Bolton ve Gülsin Onay çarşamba günü saat 20.00’de. (0212 316 10 83)
* Akbank Sanat’ta perşembe günü 20.00’de Ermir Abeshi (keman) ve Valentina Messa Su Ada Club’ta perşembe günü MFÖ konseri saat 22.00’de. (0212 263 73 00)
* Süreyya Operası’nda Nicolas Dautricourt, Miguel da Silva, Yovan Markovitch, İris Şentürker’in çalacağı Piyanolu Kuartet Gecesi bu akşam saat 20.00’de. (0216 346 15 31)
* Borusan Müzk Evi’nde çarşamba günü 20.00’de Güç Başar Gülle “İlk Renk”, perşembe günü 20.00’de Adachi Tomomi, cuma günü 21.30’da Eivind Aarset ve Jan Bang, cumartesi günü 21.30’da Laurent de Wilde Fly! konserleri görülebilir. (0212 336 32 71)
* St. Georg Avusturya Lisesi’nde Avusturyalı Türk Sanatçılar Gerald Strasser, Fred Grasmug, Umut Pelit, Cüneyt Saka ortak konseri perşembe günü 19.30’da başlayacak. (0212 244 42 55)

ANKARA
* Jolly Joker Ankara’da, Volkan Konak konseri 14 Şubat’ta saat 21.00’de, Gökhan Türkmen konseri 15 Şubat’ta saat 22.00’de, Mor ve Ötesi konseri 16 Şubat’ta saat 22.00’de, Fettah Can konseri 22 Şubat’ta saat 22.00’de, Murat Dalkılıç konseri 23 Şubat’ta saat 22.00’de, Epica&Katatonia konseri 24 Şubat’ta saat 21.00’de, Nil Karaibrahimgil 28 Şubat’ta saat 21.00’de. (0 312 424 11 11)

Tiyatro
İSTANBUL

* Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Açıl Kafam Açıl” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00’de, pazar 15.00’te. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Sidikli Kasabası” yarın, çarşamba, perşembe, cuma saat 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00’de, pazar 15.00’te. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Çirkin” yarın, çarşamba, perşembe, cuma saat 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00’de, pazar 15.00’te. Küçük Sahne’de “Ne Güzel Şey Hatırlamak Seni” yarın, çarşamba, perşembe, cuma saat 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00’de, pazar 15.00’te. Küçükçekmece Dt Sahnesi’nde “Antigone” perşembe, cuma saat 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00’de, pazar 15.00’te. Zeytinburnu Sahnesi’nde “Ay Ecesi” cuma saat 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00’de, pazar 15.00’te. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Michelangelo ” yarın ve çarşamba saat 20.00’de. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Troyalı Kadınlar” perşembe, cuma saat 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00’de. (0 212 292 39 00)
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Yüzleşme” çarşamba, perşembe, cuma saat 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00’de, pazar 15.30’da. Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Türkiye Kayası” çarşamba, perşembe, cuma saat 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00’de, pazar 15.30’da. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “İstanbul Efendisi” çarşamba, perşembe, cuma saat 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00’de, pazar 15.30’da. Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde “Büyünün Gözleri” çarşamba, perşembe, cuma saat 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00’de, pazar 15.30’da. Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye” çarşamba, perşembe, cuma saat 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00’de, pazar 15.30’da. Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde “Mutfak Söyleşileri” çarşamba, perşembe, cuma saat 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00’de, pazar 15.30’da. Ümraniye Sahnesi’nde “Kabare” çarşamba, perşembe, cuma saat 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00’de, pazar 15.30’da. (0 212 455 39 00)
* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyi Müzikali” perşembe 20.30’da. “Sıkıyönetim” cuma günü 20.30’da. cumartesi günü “Benim Güzel Pabuçlarım” 11.00’de, “Sıkıyönetim” 20.30’da. Pazar günü “Hoşu’Nun Utancı” 11.00’de. “Hangisi Babası” 15.30’da. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Carrar Ana’nın
Silahları” çarşamba 20.30, “Medeni Hali Kadın” perşembe 20.30’da, “Carrar Ana’nın Silahları” cumartesi 11.00’de. (0212 414 96 47)
* Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” cuma günü saat 20.00’de, “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” cumartesi saat 20.00 ve pazar saat 18.00’de. (0 212 251 18 65)
* Dostlar Tiyatrosu oyunlarından “Ben Bertolt Brecht” bugün 20.30’da CKM’de. “Sivas 93” pazar günü Trump Towers Tiyatro Salonu’nda saat 16.00’da.
* Kenter Tiyatrosu’nda “Toplu Hikâyeler” cumartesi 20.30 ve pazar 15.00. (0 212 246 35 89)
* Tiyatro Pera’da “Kazaen” cuma ve cumartesi 20.00 ve pazar 18.30’da.
* Oyun Atölyesi’nde “Oda ve Adam” yarın 20.30’da, “Basit Bir Ev Kazası” çarşamba 20.30’da, “Antonius ile Kleopatra” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 16.00 ve 20.30, pazar 16.00’da. (0 216 345 39 39)
* Kumbaracı50’de yarın “Dertsiz Oyun” 20.30’da, “Cam Adımlar” 23.00’de, “Kimsenin Ölmediği bir Günün Ertesiydi” çarşamba, perşembe, cuma 20.30’da, cumartesi 15.30 ve 20.30, pazar 15.00’te. ( 0 212 243 50 51)
* İkincikat’ta bugün “Limonata” 20.30’da, yarın ve çarşamba “Barcelo” 20.30’da, cuma ve cumartesi “Yalnızlar Kulübü” 20.30’da. (0 212 292 32 47)
* Duru Tiyatro’da “El-Bohem ‘Fikret Mualla’” ve “Aşk Her Yerde” cumartesi günü 20.30’da. (0 216 338 56 86)
Mekân Artı’da “Airswimming” bugün ve cuma 20.30’da, yarın “Hayaller ve Gerçekler” 20.30’da, çarşamba “Şiddet Üçlemesi 2 - Şeker” 20.30’da, cumartesi “Bizde Yok! ” 20.30’da. (0 212 224 57 56)
* Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde “Meymenetsiz Musibet” bugün 20.30, yarın “Kara Sohbet” saat 20.30’da, “Eleniden Mektuplar” çarşamba günü 20.30’da, perşembe ve cumartesi “Biz Küçükken Babamla Oyunlar Oynardık” saat 20.30’da, pazar günü “Ayı ve Bir Evlenme Teklifi” 18.00’de. (0 212 252 74 52)

ANKARA
* Akün Sahnesi’nde, “33 Varyasyon” yarın ve 13, 14, 15 Şubat’ta saat 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 17 Şubat’ta saat 15.00’te, “Fosforlu Cevriye” 19, 20, 21, 22 Şubat’ta saat 20.00’de, 23 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 26, 27 ve 28 Şubat’ta saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu” 19, 22 ve 24 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 427 19 71)
* Altındağ Tiyatrosu’nda, “Kış Gelmeden” yarın 13, 14, 15 Şubat’ta saat 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 17 Şubat’ta saat 15.00’de, “Yosunlar” 19, 20, 21, 22 Şubat’ta saat 20.00’de, 23 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 24 Şubat’ta saat 15.00’te, “Bir Hilal Uğruna” 26, 27, 28 Şubat’ta saat 20.00’de, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 21, 26 ve 28 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 316 59 02)
* Büyük Tiyatro’da, “Aşk Hastası” 12, 15 Şubat’ta saat 20.00’de, 17 Şubat’ta saat 15.00’te, “Kerbela” 19, 22 Şubat’ta saat 20.00’de, 24 Şubat’ta saat 15.00’te, “Hürrem Sultan” 26 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 324 22 10)
* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Cyrano De Bergerac” yarın ve 13, 14, 15, 16, 26, 27, 28 Şubat’ta saat 20.00’de, 17 Şubat’ta saat 15.00’te, “Aşk Hastası” 19, 20, 21, 22 Şubat’ta saat 20.00’de, 23 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 24 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 240 00 91)
* Küçük Tiyatro’da, “Venedik Taciri” 12, 13, 14, 15 Şubat’ta saat 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 17 Şubat’ta saat 15.00’te, “Ben Ödüyorum” 19, 20, 21, 22 Şubat’ta saat 20.00’de, 23 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 24 Şubat’ta saat 15.00’te, “Çirkin/İstanbul DT” 26, 27, 28 Şubat’ta saat 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan”, 20 ve 22 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)
* Oda Tiyatrosu’nda, “Euridice’nin Elleri” 12, 13, 14, 15, 16 Şubat’ta saat 18.30’da, “Hüzzam” 19, 20, 21, 22, 23 Şubat’ta saat 18.30, “Kontrabas” 26, 27, 28 Şubat’ta saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)
* İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Yastık Adam” 13, 14, 27, 28 Şubat’ta saat 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 15.00’te, “Cesaret Ana ve Çocukları” 20, 21 Şubat’ta saat 20.00’de, 23 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
* Şinasi Sahnesi’nde, “Dolares Claiborne” 12, 13, 14, 15, 26, 27, 28 Şubat’ta saat 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Karlar Kraliçesi” 17 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 397 30 24)
* Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Selamün Kavlen Karakolu” 15, 22, 23 Şubat’ta saat 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 17.00 ve 20.00’de, “Zübük” 17, 24 Şubat’ta saat 15.30’da, “Giderayak” 23 Şubat’ta saat 17.00’de, “Dans Eden Eşek/çocuk oyunu” 20 Şubat’ta saat 10.30’da. (0 312 417 76 76)
* Mavi Sahne’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 23 Şubat’ta saat 20.00’de, “Gıres” 15, 16 Şubat’ta saat 20.00’de, 17 Şubat’ta saat 17.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 22 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 241 02 33)
* Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Hiçyemez Prenses/çocuk oyunu” 16 Şubat’ta saat 12.00’de, “Bebek Tiyatrosu/Acaba Kutuda Ne Var?” 17 ve 24 Şubat’ta saat 12.00’de, “Şeker Çocukların Düşleri/çocuk oyunu” 23 Şubat’ta saat 12.00’de. (0 312 418 02 98)
* Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Tiyatro Pembe Kurbağa oyuncuları tarafından sahnelenecek “Karagöz Düş Zengini” adlı çocuk oyunu 16 Şubat’ta saat 10.30’da, Serhan Sarıkaya/Pandomim Gösteri 23 Şubat’ta saat 10.30’da. (0 312 442 30 50)

ADANA
* Adana Devlet Tiyatrosu, Alfonso Paso’nun yazdığı, Hale Kuntay’ın dilimize çevirdiği ve Ali Hürol’un yönettiği, “Kırkından Sonra” adlı oyunu bu hafta da sahneleyecek. Oyun, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günü 20.00’de, cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00’de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşturulacak. Fuaye Sahne’de, Muzaffer İzgü’nün yazdığı, Boğaçhan Sözmen’in yönettiği, “Sınır” adlı oyunla çarşamba, perşembe ve cuma günü 18.00’de tiyatroseverlerin karşısına çıkacak olan ADT sanatçıları, Sönmez Atasoy’un yazdığı, Yeliz Tekman’ın yönettiği, “Yedi Köyün Yargıcı” adlı oyunu da çarşamba ve cuma günü 14.00’te, pazar günü ise 11.00’de küçük tiyatroseverler için sunacak. (0322 3523355)

SAMSUN
* Samsun’lu sanatseverler, Bursa Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Karı koca arasında ufak tefek cinayetler” adlı tiyatro oyununu 12-13 Şubat saat 20.00’de AKM Büyük Salon’da izleyebilecekler. Erıc-Emmanuel Schmıtt tarafından yazılan ve Mustafa Kurt tarafından sahneye uyarlanan 2 perdelik oyun kadın-erkek ilişkisi tüm yönleriyle anlatıyor. (0 362-431 21 00)

Opera-Bale
İSTANBUL

* Tim Show Center’da Ankara Devlet Opera Balesi “Harem” bu akşam ve yarın akşam saat 21.00’de izlenebilir. (0212 286 66 86)
* Süreyya Operası’nda Senfonik Minyatür balesi yarın ve perşembe günü saat 20.00’de başlayacak.
* Fulya Sanat’ta “Mançalı Şövalye (Don Kişot)” müzikali bu akşam, yarın, çarşamba ve perşembe günü saat 20.00’de görülebilir. (0212 215 60 29-36)

ANKARA
* Opera Sahnesi’nde, “Karyağdı Hatun/opera” 20 Şubat’ta saat 20.00’de, “Notre Dame’ın Kamburu/bale” 14, 21, 28 Şubat’ta saat 20.00’de, “Macbeth/opera” 27 Şubat’ta saat 20.00’de, “Töre/dans” 13 Şubat’ta saat 20.00’de, “20. Yıl Galası/modern dans” 16 Şubat’ta saat 20.00’de, “Harem/bale” 18 Şubat’ta saat 20.00’de, “Saraydan Kız Kaçırma/opera” 23 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

SAMSUN
* Samsun Devlet Opera ve Balesi Aliş ve Maviş adlı müzikli çocuk oyunu için perdelerini AKM Küçük Sahne’de 11 ve 18 Şubat saat 10.30’da açacak. İlköğretimde okuyan küçük seyirciler için sergilenen oyunda her canlının kendi doğal ortamında yaşamasının önemi vurgularken çevre kirliliğine de dikkat çekiliyor.



Cumhuriyet Haber Portalı
Alıntı ile Cevapla
  #106  
Alt 18-02-2013, 13:02
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart

Haftanın Sanat Çizelgesi
18-25 Şubat 2013


ARETE Sanat Özel Seçki - karma resim - 24 Şubat’a dek - ARETE Sanat Galerisi’nde. İşte haftanın diğer etkinlikleri...





Sergi
İSTANBUL

* Turan Aksoy’un “Bir Portre: Huzursuz” sergisi 19 Şubat - 19 Nisan tarihleri arasında PiArtworks’de. (0212 293 71 03)
* Erkin Saygı ve Ruhcan Topaloğlu’nun “Cam ve Işık 2” sergisi 19 Şubat - 16 Mart tarihleri arasında Galeri Işık’ta.
* Robert Di Credico’nun sergisi 19 Şubat - 16 Mart tarihleri arasında Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 38 51)
* Başkalarının Hayatı. Tekrar ve Hayatta Kalma isimli karma sergi 20 Şubat - 27 Nisan tarihleri arasında Akbank Sanat’ta.
* Eliff Karadayı’nın “Maaile” isimli sergisi 20 Şubat - 30 Mart tarihleri arasında Maçka G-Mall Galeri G-art’ta. (0212 296 08 76)
* Şükrü Karakuş’un “Küresel” isimli sergisi 20 Şubat - 12 Mart tarihleri arasında Mine Sanat Galerisi’nde. (0212 232 38 13)
* Christopher Thomas’ın fotoğraf sergisi 21 Şubat - 30 Mart tarihleri arasında Elipsis Galeri’de. (0212 249 48 92)
* Salt Soyut isimli karma sergi 21 Şubat - 24 Mart tarihleri arasında Mixer’de. (0 212 243 54 43)
* Nebihe Göl ve Mehmet Tapkan’ın “Renklerin Senfonisi” isimli sergisi 22 Şubat - 12 Mart tarihleri arasında * Bindallı Sanatevi’nde. (0212 252 79 66)
* Javid Tabatabaii’nin suluboya resim sergisi 18 Şubat’a kadar GALERİFE’de. (0216 368 03 78)
* Bir Başkentin Su Yolları isimli sergi 18 Şubat’a kadar Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde.
* Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “İstanbul Destanı” isimli sergisi 19 Şubat’a kadar Çırağan Sarayı’nın giriş katındaki Sanat Galerisi’nde.
* Ümit Gezgin’in “An-Mekân 2” isimli sergisi 19 Şubat’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde.
* Ahmet Elhan, Argun Okumuşoğlu, Esat Tekand ve Sevinç Altan’ın sergisi 19 Şubat’a kadar Galeri 44a’da. (0212 233 33 80)
* Pandora’nın sergisi 20 Şubat’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
* Kış Karması 2013 sergisi 20 Şubat’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)
* JAPONYA: Çizgi Karakterleri Ülkesi isimli sergi 20 Şubat’a kadar Japonya Başkonsolosluğu Eski Ofis Binası’nda.
* Düş İçinde Düş isimli karma sergi 20 Şubat’a kadar Asfalt Art Gallery’de. (0 216 418 08 06)
* Gündüz Karul’un “Heyecanlarım” isimli sergisi 22 Şubat’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.
* Emre Çalış’ın “Tertibat” isimli sergisi 22 Şubat’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0 212 2519163)
* Joseph Kosuth’un “Uyanma” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar Kuad Galeri’de.
* Büyüleyici Şehir Cenova isimli fotoğraf sergi 23 Şubat’a kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0212 249 2610)
* Fulya Çetin’in “nehir altı nehir” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar .artSümer’de. (0 212 249 1035)
* Tonguç Yaşar’ın “Hengâme” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.
* Jak Baruh, Levent Özçelik ve Maura Sullivan’ın fotoğraf sergisi 23 Şubat’a kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)
* Gülnur Geriş’in seramik sergisi 23 Şubat’a kadar Galeri Tasarım’da. (0212 513 23 14)
* Seda Hepsev’den “Disguise” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar X-ist Sanat Galerisi’nde.
* giyim kuşam isimli karma sergi 23 Şubat’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)
* Nejad Melih Devrim’in sergisi 23 Şubat’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
* Çiler Belen’in “Kapılar Üzerimize Kapanmadan Önce” isimli fotoğraf sergisi 23 Şubat’a kadar Arkeopera Sanat Galerisi’nde. (0212 249 92 26)
* Gülden Artun’un sergisi 23 Şubat’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)
* Karma “Karışık” isimli karma sergi 23 Şubat’a kadar Adıgüzel Sanat Galerisi’nde. (0216 456 75 85)
* Filiz Hatipoğlu’nun “Zamansız” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar Besiktaş Çağdaş’ta. (0212 236 10 27)
* Bashir Borlakov, Canan, Cevdet Erek, Katsumi Hayakawa, Emre Hüner, Meltem Işık, Ahmet Doğu İpek, Lee Jinju, Robert Longo, Stefan Thiel, Erinç Seymen, Jennifer Steinkamp, Pae White ve Burcu Yağcıoğlu’nun sergisi 23 Şubat’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)
* rh+art magazine dergisinin düzenlediği Yılın Genç Ressamı yarışmasında dereceye giren sanatçıların sergisi 23 Şubat’a kadar Planet of Art Gallery’de.
* Aysun Uygun, Ayşegül Yüksel, Faruk Durmaz, İnci Batuk ve Yılma Doğu fotoğraf sergisi 24 Şubat’a kadar Fotoğraf Vakfı Galerisi’nde. (0212 243 71 87)
* Yusuf Katipoğlu’nun “Dalgaların Bahçesi” adlı resim sergisi 24 Şubat’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. ( 0216553 21 67)
* Armağan Portakal’ın “Armağan’ın Penceresi” isimli sergisi 24 Şubat’a kadar Kozyatağı Kültür Merkezi’nde.
* Taner Alakuş’un “Hayallerimdeki Minyatürler” isimli sergisi 24 Şubat’a kadar Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde.
* Erkan Yaprakkıran’ın “Bedenin Kırmızı Dili” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Niş Art Gallery’de. (0212 232 25 82)
* Halil Vurucuoğlu’nun “İrin” isimli sergi 25 Şubat’a kadar Dirimart’ta. (0 212 291 3434)
* Behiç Ak’ın “Yazmaya Çizmeye Devam” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nde. (0212 251 49 00)
* Rüstem Ersöz’ün “Pastel Lekeler 2” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Cihangir Sanat Galerisi’nde. (0212 244 94 99)
* Neşe Gümüşçüoğlu’nun “Kırmızının Halleri” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Artev Sanat Galerisi’nde. (0216 449 46 75)
* Murat Tosyalı’nın “Futbolu Seviyorum” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Mabeyn’de. (0212 261 60 60)
* İsmail Acar’ın “Love of Islam” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Galeri İdil’de. (0212 283 23 83)
* Fehim Güler’in “Renklerle Anadolu” isimli sergisi 27 Şubat’a kadar Akyol Art Center’da. (0212 231 61 50)
* Charles Weber’in “TRILOGY” isimli sergisi 27 Şubat’a kadar Tophane-i Âmire Kültür ve Sanat Merkezi Tekkubbe Binası’ nda.
* Dönüşüm isimli karma sergi 27 Şubat’a kadar Deyim Sanat Galerisi’nde. (0212 286 21 82)
* Seyit Mehmet Buçukoğlu’nun “Retro” isimli sergisi 27 Şubat’a kadar Galatea Art Gallery’de. (0 212 245 80 38)
* Nâzım Hikmet’in yolculuk fotoğraflarından oluşan “Alnımın Çizgilerindesin Memleketim” isimli sergi 28 Şubat’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde.
* 1952 - 2012 Sualtına Işık Tutanlar sergisi 28 Şubat’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)
* Yolu Trabzon’dan Geçen Sanatçılar sergisi 28 Şubat’a kadar Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde.
* Derya Tatari’nin “Düşüncelerimden İzler” isimli sergisi 28 Şubat’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)
* Mevlüt Maşalacı’nın “Dünya Notları” isimli fotoğraf sergisi 28 Şubat’a kadar PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde. (0216 418 19 76)
* Karma Heykel Sergisi 28 Şubat’a kadar Galeri 5’te.
* Jannis Kounellis’in sergisi 1 Mart’a kadar Galeri Artist’te. (0 212 2276852)
* Hilal Özkeçeci’nin “Parça Tesirli Resimler” sergisi 1 Mart’a kadar Yıldız Teknik Üniversitesi Yüksel Sabancı Sanat Merkezi’nde. (0 212 383 70 70)
n30. yıl Etkinlikleri- Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Öğrenci ve Mezunlar Sergisi 1 Mart’a kadar Fakülte Ana Galeri’de.
* NO.2 isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Nesrin Esirtgen Collection Mekânı’nda. (0212 243 7853)
* Hakan Dağdelen’in “Bu Yüzeyler” isimli sergi 2 Mart’a kadar Daire Galeri’de. (0212 252 52 59)
* “Inside” isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Merkur’de. (0212 225 37 37)
* Erdal Alantar’ın “Hayatının Sevinç’ini” isimli sergisi 2 Mart’a kadar Art Point Gallery’de.
* A. Cem Şahin’in “ŞU AN!” isimli sergisi 2 Mart’a kadar ALAN İstanbul’da. (0 212 252 9453)
* Deniz Sağdıç’ın “Düş ve Gerçek” isimli sergisi 2 Mart’a kadar Pinelo Galeri’de. (0212 249 78 71)
* Yassine Mekhnache’nin sergisi 2 Mart’a kadar Krampf Galeri’de. (0212 293 93 14)
*Soner Çakmak’ın “Maskeli Balo” isimli sergisi 2 Mart’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. (0212 247 90 81)
* Jasper de Beijer’in sergisi 2 Mart’a kadar The Empire Project’te. (0212 292 59 68)
* Karma resim, heykel ve seramik sergisi 2 Mart’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)
* Çiçekli Oda isimli karma resim sergisi 2 Mart’a kadar Galeri Oda’da.(0212 259 22 08)
* Oğuz Tolga’nın sergisi 2 Mart’a kadar İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)
* Malik Bulut’un “ŞAVK” isimli sergisi 3 Mart’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)
* Umut Yalım’ın “Güzel Ol ve Sus” isimli sergisi 3 Mart’a kadar GaleriBu’da. (0212 243 91 93)
* Bedri Baykam’ın “Tarihin Röntgencisi” sergisi 3 Mart’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)
* Gülçin Günaydın’ın “Sırça Fanus” isimli sergisi 4 Mart’a kadar Arte İstanbul’da.
* Yaratıcı Asamblajlar isimli sergisi 5 Mart’a kadar Siemens Sanat’ta.
* Emin Turan’ın “Güneşin Kökleri” isimli sergisi 5 Mart’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)
* ArtCenter / İstanbul sanatçılarının “Söylenmemiş Yazılmamış: Dördüncü Sergi” isimli sergisi 6 Mart’a kadar Borusan Müzik Evi’nde. (0212 336 32 80)
* Rasim Konyar’ın heykel ve resim sergisi 6 Mart’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde.
* Çağla Tuğal Göksu’nun “Akşamın Halleri” sergisi 6 Mart’a kadar RenArt Sanat Galerisi’nde.
* Mustafa Ayaz’ın sergisi 6 Mart’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. (0 212 246 2496)
* Şubat Kedileri isimli karma sergi 7 Mart’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
* Bill Balaskas’ın “Dünyayı Piyasa Kurtaracak” isimli sergisi 8 Mart’a kadar Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri’de. (0216 483 90 97)
* Otar Şharabidze, Sait Günel’in sergisi 8 Mart’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)
* Şemsettin Başkurt’un sergisi 8 Mart’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.
* Şemsi Altaş’ın “O An!” isimli sergisi 9 Mart’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)
* Süleyman Çağlayan’ın sergisi 9 Mart’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)
* Ayşen Urfalıoğlu’nun “Haz’ın Metastasları” isimli sergisi 9 Mart’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.
* A. Cem Şahin’in “Şu An” isimli sergisi 9 Mart’a kadar ALAN İstanbul’da.
* Savaş Camgöz’ün sergisi 10 Mart’a kadar Armoni Sanat Galerisi’nde.
* Merih Akoğul’un “Tenha Vakitler” isimli fotoğraf sergisi 10 Mart’a kadar Artgalerim Nişantaşı’nda. (0212 343 85 50)
* Mathias Depardon’un “Sınırların Ötesinde” isimli sergisi 10 Mart’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde Fotoğraf Sergisi’nde. (0212 3938111)
* Khaled Akil’in “Ölüm Efsanesi” isimli sergisi 15 Mart’a kadar Chalabi Art Gallery’de. (02122433909)
* Kemal İskender’in “Barbarların Seyir Defteri” isimli sergisi 15 Mart’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
* Alexander Wagner’in sergisi 16 Mart’a kadar Galeri Manâ’da.
* Kainat Barkan P.’nin “Farklı Yıllar, Farklı Eserler II” isimli sergisi 16 Mart’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)
* Takılabilir Heykel ve Heykel Sergisi 21 Mart’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)
* Cenin, Necmi Gürseler, Nihal Martlı, Nazanin Pouyandeh, Olgu Ülkenciler, Burcu Yağcıoğlu’nun “Kâğıt Üstünde” isimli sergisi 23 Mart’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)
* Serdar Yılmaz’ın “Yolunu Bul” isimli sergisi 23 Mart’a kadar Pi Artworks Tophane’de. (02122937103)
* Afişe Çıkmak isimli sergi 23 Mart’a kadar Tütün Deposu’nda.
* Modern Türkiye’nin Osmanlı Mirasını Keşfi: Ali Saim Ülgen Arşivi sergisi 24 Mart’a kadar SALT Galata’da. (0 212 334 22 45)
* Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “Bir Bedri Rahmi ve Amerika…” isimli sergisi 24 Mart’a kadar Sanat Akmerkez’de Galerisi’nde.
* Hüsamettin Koçan’ın retrospektif sergisi 30 Mart’a kadar Kibele Galerisi’nde.
* Gogi Çagelişvili’nin “Painting” adlı resim sergisi 30 Mart’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (02122526812)
* Heidi Specker, Susanne Brügger ve Thomas Demand’ın “Gerçek Mekân ve Kavramsal Mekân” isimli fotoğraf sergisi 6 Nisan’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)
* Haset, Husumet, Rezalet isimli karma sergi 7 Nisan’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)
* Vitra Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar“Lütfen Rahatsız Etmeyin - Tatil Kavramı Üzerine Bir Sergi” 7 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de.
* Cynthia Madansky ve Angelika Brudniak’ın “1+8” isimli video yerleştirmesi 7 Nisan’a kadar SALT Galata’da. (0212 334 22 45)
* Choe U-Ram’ın “Anima” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar Borusan Contemporary Perili Köşk’te.
* Değişen Zamanların Mimarı Edoardo de Nari 1874 - 1954 isimli sergi 20 Nisan’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)
* Nickolas Muray’ın “Bir Fotoğrafçının Portresi” isimli sergisi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
* Duvar Resminden Korkuyorlar isimli sergi 21 Nisan’a kadar SALT Beyoğlu’nda. (0212 377 42 00)
* Çöl ve Deniz Arasında - Ürdün Ulusal Güzel Sanatlar Galerisi’nden Bir Seçki isimli sergi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
* Prix Pictet: Güç isimli sergi 28 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de.
* Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
* El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)
* Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.
* İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)
* Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.

ANKARA
* ARETE Sanat Özel Seçki - karma resim - 24 Şubat’a dek - ARETE Sanat Galerisi’nde. (0312 440 08 81)
* Söbütay Özer - resim - 24 Şubat’a dek - Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)
* ‘Bizzat, Ben Kendim/Bir İkilem Olarak Ben’ - karma resim - 24 Şubat’a dek - Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)
* Hattuşa’da 106 Yıl/Hitit Kazılarının Öyküsü - fotoğraf - 26 Şubat’a dek - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)
* Nihat Kahraman - resim - 26 Şubat’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
* Raif Kalyoncu - resim - 27 Şubat’a dek - Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)
* Ölümünün 10. Yılında İsmail Altınok ve Dostları - karma resim - 28 Şubat’a dek - İsmail Altınok Sanat Merkezi’nde. (0 312 433 30 34)
* Karma Sergi - resim - 28 Şubat’a dek - Krişna Sanat Galerisi’nde. (0 312 418 02 53)
* Üçleme/Karma sergi - resim - 28 Şubat’a dek - Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)
* Atlas Sergileri I - baskı resim - 1 Mart’a dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)
* Müslüm Teke - resim - 1 Mart’a dek - Galeri Sanat Yapım’da. (0 312 222 19 22)
* Süleyman Karakul - resim - 1 Mart’a dek - Yağmur Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 38 99)
* Mehmet Özcan Allahverdi - resim - 1 Mart’a dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)
* Özgür Uğuz - resim - 2 Mart’a dek - Galeri Akdeniz’de. (0 312 231 30 23)
* Çiğdem Burçak Telli - resim - 2 Mart’a dek - Kav Sanat Galerisi’nde. (0 312 491 22 32)
* Genç Etki 3 - resim - 2 Mart’a dek - Kav Sanat Galerisi’nde. (0 312 491 22 32)
* Toygun Orbay - resim - 2 Mart’a dek - Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)
* Mehmet Buçukoğlu - resim - 3 Mart’a dek - Helikon Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 78 01)
* Ataç Elalmış - resim - 4 Mart’a dek - Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)
* Koleksiyonlardan Karma - resim - 4 Mart’a dek - Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)
* Birikim - seramik - 5 Mart’a dek - Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)
* Berna Türemen - resim - 6 Mart’a dek - Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. (0 312 290 12 44)
* Nüzhet İslimyeli Anısına - suluboya resim - 6 Mart’a dek - Medya Sanat Galerisi’nde. (0 312 428 39 55)
* Canan Dağdelen - resim - 9 Mart’a dek - Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)
* Mehmet Buçukoğlu’nun “Eski-Yeni” isimli sergisi 3 Mart’a kadar Helikon Sanat Galerisi’nde. (0312 441 78 01)

İZMİR
* 2. Eski Ev, Yeni Sanat Uluslararası Plastik Sanatlar Sempozyumu Sergisi, 4 Mart’a kadar Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.
* Harikalar Kumpanyası - Meraklılarından Sıra Dışı Objeler Sergisi, 31 Mart’a kadar, Decozone Art Shop’ta.
* Lozan Mübadilleri Vakfı, Alsancak Rotary Kulübü ve İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ege’nin iki yakasından göç eden ailelerin öykülerini Lozan Mübadelesi’nin 90. yılında “Hasretin İki Yakası” isimli sergide bir araya getirdi. Mübadillerin fotoğraflar ve anılarının yer aldığı sergi, 20 Şubat’a kadar Vasıf Çınar Meydanı’nda.
* Ayten Güreşçi, İpek Öztürk, Meftune Erduyan, Sevim Kumova ile Sülbiye Erkan’ın resimleri 19 Şubat’a kadar İzmir Sanat’ta.

ADANA
* Eğitim Kültür Araştırma Vakfı (EKAV) ve Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) işbirliğiyle düzenlenen, “Dikkat! Kadın’ adlı sergi Toyota Onatça Plaza’daki Onatça Sanat Galerisi’nde sürüyor. Çağdaş ressamların eserlerinin yer aldığı, küratörlüğünü Denizhan Özer’in yaptığı sergi, 15 Şubat tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açıkolacak. (0322 3467171)
* Ressam Hatice Özşahin’in, “Sulu Boya Resim Sergisi” sürüyor. Galeri Altan’da açılan sergi, 25 Şubat’a dek izlenime açık tutulacak. (0322 4593458)

MERSİN
* Neslihan Kıyar’ın yağlıboya çalışmalarının yer alacağı resim sergisi, 21 Şubat 17.30’da Altamira Sanat Galerisi’nde açılacak. Sergi 12 Mart tarihine dek izlenebilecek. (0324 2330312)
* Türkiye’nin ünlü sanatçıları Mustafa Pilevneli, Fikret Mualla, Kemal Önsoy, Fikret Otyam, Necdet Kalay, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Mehmet Güleryüz, Ahmet Yeşil, Can Göknil, Habip Aydoğdu, Ekrem Kahraman, Serap Demirağ, Gencay Kasapçı, Orhan Taylan, Işıl Özışık, Funda İyce, Gülçin Anıl, Orhan Gürel, Kainat, Alp Bartu, Vahap Demirbaş, Rasin Arsebük ve Zeki Serbest’in eserlerinin yer aldığı, “Karma Resim Sergisi” Altamira Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi, 19 Şubat tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık olacak. (0324 2330312)

TARSUS
* Sevtap İnal’ın, “Hayatın Penceresinden” konulu fotoğraf sergisi Tarsus Mehmet Bal Sanat Galerisi’nde sürüyor. Geliri ÇYDD’ye bağışlanacak sergi, 20 Şubat tarihine dek izlenebilecek. (0324 616 25 15)

GAZİANTEP
* Vedat Akkök, Bünyamin Küçükkürtül, Mehmet Akif Orçan ve Mehmet Akif Kaplan’ın yağlıboya çalışmalarının yer aldığı ortak resim sergisi Sanko Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi 22 Şubat tarihinde sona erecek. (0342 336 60 66)

Tiyatro
İSTANBUL

* Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Açıl Kafam Açıl” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Sidikli Kasabası” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Yağmur Durduğunda” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Düğün Şarkıcısı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Inishmorelu Yüzbaşı” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Michelangelo” perşembe 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Çehov Makinesi” çarşamba, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde “Perşembenin Hanımları” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” cumartesi, pazar 12.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası” çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Küçük Kemal Sahnesi’nde “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” perşembe, cuma 14.00. Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde “Mesut İnsanlar Fotoğrafhanesi” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Vişne Bahçesi” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Üsküdar Müsahipzade Celal Sahnesi’nde “Hedda Gabler” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.30. Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde “Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. (0212 455 39 00)
* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyli Müzikali” perşembe 20.30, “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00, “Sıkıyönetim” cumartesi 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” pazar 11.00, “Hangisi Babası” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Obsesyon” - “4x4” çarşamba, cuma 20.30, “Medeni Hali Kadın” perşembe 20.30. (0212 414 96 47)
* Ortaoyuncular’da “Masal Müfettişi” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)
* Kenter Tiyatrosu’nda “Toplu Hikâyeler” bugün 20.30 (0212 246 35 89)
* Tiyatro Pera’da “Venedik Taciri” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30.
* Oyun Atölyesi’nde “Testosteron” salı, çarşamba 20.30, “Pandaların Hikâyesi” perşembe, cuma ve cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
* Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda “Asi Kuş” bugün, cumartesi ve pazar. (0 212 240 43 44)
* Kumbaracı50’de “Haz Makamı” bugün 20.30, “Happy Happy Together” salı, çarşamba 20.30, “Evaristo” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 15.00. ( 0 212 243 50 51)
* İkincikat’ta “Aut” bugün, “Barselo” salı, çarşamba, “Disosya” perşembe, cumartesi “Korku Tüneli” cuma 20.30. (0 212 292 32 47)
* Duru Tiyatro’da “Sondan Sonra” cumartesi 20.30. (0 216 338 56 86)
* Mekân Artı’da “Şiddet Üçlemesi 2 - Şeker” çarşamba 20.30, “Kozalar” perşembe 20.30, “Anne ve Babalar İçin Cinsel Bozukluklar Rehberi” cuma 20.30, “Bizde Yok” cumartesi 20.30.
(0 212 224 57 56)
* Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde “Meymenetsiz Musibet” bugün, “Lulabay Bir Cihangir Hikâyesi” salı 20.30, “Mitoz” çarşamba 20.30, “Biz Küçükken Babamla Oyunlar Oynardık” perşembe, cumartesi 20.30, “Gündüz Niyetine” cuma 20.30, “Hirç ü Xwezgini / Ayı ve Bir Evlenme Teklifi” pazar 18.00. (0 212 252 74 52)
* Sahne Hal’de “Yaka Beyaz” bugün 20.30, “Parti” salı 20.00, “Largo Desolato” çarşamba 20.00, “Suç ve Ceza” perşembe 20.30, “Adiller” cuma 20.30, “Okyanus” cumartesi 20.30, çocuk oyunu “Cadılar” pazar 13.00, “Çok Yakın” pazar 20.30. (0 212 274 74 78)
* Ekip Tiyatrosu’nun Parti adlı oyunu salı 200 Sahne Hal’de.

ANKARA
* Akün Sahnesi’nde, “Fosforlu Cevriye” 19, 20, 21, 22 Şubat’ta saat 20.00’de, 23 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu” 19, 22 ve 24 Şubat’ta ve 2 Mart’ta saat 11.00’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 26, 27, 28 Şubat’ta ve 1 Mart’ta saat 20.00’de, 3 Mart’ta saat 15.00’te. (0 312 427 19 71)
* Altındağ Tiyatrosu’nda, “Yosunlar” 19, 20, 21, 22 Şubat’ta saat 20.00’de, 23 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 24 Şubat’ta saat 15.00’te, “Bir Hilal Uğruna” 26, 27, 28 Şubat’ta ve 1 Mart’ta saat 20.00’de, 2 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 3 Mart’ta saat 15.00’te, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 19, 21, 26 ve 28 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 316 59 02)
* Büyük Tiyatro’da, “Kerbela” 19, 22 Şubat’ta saat 20.00’de, 24 Şubat’ta saat “Hürrem Sultan” 26 Şubat’ta ve 1 Mart’ta saat 20.00’de, 3 Mart’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)
* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Aşk Hastası” 19, 20, 21, 22 Şubat’ta saat 20.00’de, 23 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Cyrano de Bergerac” 26, 27, 28 Şubat’ta ve 1, 2 Mart’ta saat 20.00’de, 3 Mart’ta saat 15.00’te, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 24 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 240 00 91)
* Küçük Tiyatro’da, “Ben Ödüyorum” 19, 20, 21, 22 Şubat’ta saat 20.00’de, 23 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 24 Şubat’ta saat 15.00’te, “Çirkin/İstanbul DT” 26, 27, 28 Şubat’ta ve 1 Mart’ta saat 20.00’de, 2 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 3 Mart’ta saat 15.00’te, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 20, 22 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)
* Oda Tiyatrosu’nda, “Hüzzam” 19, 20, 21, 22, 23 Şubat’ta saat 18.30, “Kontrabas” 26, 27, 28 Şubat’ta ve 1, 2 Mart’ta saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)
* İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 20, 21 Şubat’ta saat 20.00’de, 23 Şubat’ta saat 15.00’te, “Yastık Adam” 27, 28 Şubat’ta saat 20.00’de, 2 Mart’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
* Şinasi Sahnesi’nde, “Dolares Claiborne” 26, 27, 28 Şubat’ta ve 1 Mart’ta saat 20.00’de, 2 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu 3 Mart’ta saat 11.00’de. (0 312 397 30 24)
* Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Selamün Kavlen Karakolu” 22, 23 Şubat’ta saat 20.00’de, “Zübük” 24 Şubat’ta saat 15.30’da, “Giderayak” 23 Şubat’ta saat 17.00’de, “Dans Eden Eşek/çocuk oyunu” 20 Şubat’ta saat 10.30’da. (0 312 417 76 76)
* Mavi Sahne’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 23 Şubat’ta saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 22 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 241 02 33)
* Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Serhan Sarıkaya/Pandomim Gösteri 23 Şubat’ta saat 10.30’da. (0 312 442 30 50)


ADANA
* Adana Devlet Tiyatrosu, bu hafta Tuncer Cücenoğlu’nun yazdığı, Hakan Boyav’ın yönettiği, “Matruşka” adlı oyunla sahnede olacak. Oyun, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günü 20.00’de, cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00’de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşturulacak. Fuaye Sahne’de ise Zeynep Kaçar’ın yazdığı, N. Fırat Demirağ’ın yönettiği, “Dış Ses” adlı oyunla çarşamba, perşembe ve cuma günü 18.00’de tiyatroseverlerin karşısına çıkacak olan ADT sanatçıları, Sönmez Atasoy’un yazdığı, Yeliz Tekman’ın yönettiği, “Yedi Köyün Yargıcı” adlı oyunu da çarşamba ve cuma günü 14.00’te, pazar günü ise 11.00’de küçük tiyatroseverler için sunmayı sürdürüyor. (0322 3523355)

ANTALYA
* Ada Tiyatrosu, Gürsel Fırat’ın tek kişilik oyunu, “Edep’siz Derviş” adlı oyunu 20 Şubat Çarşamba günü 20.00’de Antalya Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda sahneleyecek. Fırat, oyunu, 22 ve 23 Şubat günleri de İstanbul’da Kartal Belediyesi Tiyatro Salonu’nda matine-suare olmak üzere 4 kez yineleyecek. (0535 7040277)

Gösteri ve söyleşi
İSTANBUL
* Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde bugün saat 18.30’da Ersin Antep ve Ali Pınar’ın “Bizim Donizetti” başlıklı söyleşisi gerçekleştirilecek.
* Babylon Lounge’da Kısmet Show perşembe günü saat 21.30’da. (0212 292 73 68)
* Yunus Emre Kültür Merkezi Küçük Salon’da Yavuz Seçkin Şov yarın akşam saat 20.30’da izlenebilir.

ANKARA
* Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Adnan Azar’ın sunacağı “Şiir Resitali” başlıklı şiirli söyleşi 23 Şubat’ta saat 14.00’te.


Cumhuriyet Haber Portalı
Alıntı ile Cevapla
  #107  
Alt 25-02-2013, 12:26
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart


Haftanın Sanat Çizelgesi

25 Şubat - 3 Mart


Duman, pazar akşamı saat 21.00'de Jolly Joker'de sahneye çıkacak.





SERGİ
İSTANBUL

* Osmanlı Sarayında Japon Rüzgârı sergisi Dolmabahçe Sanat Galerisi’nde.
* Nafi Çil ve Nazan Kuşçu’nun sergisi 26 Şubat - 13 Mart tarihleri arasında Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)
* Mustafa Ayataç’ın sergisi 1 Mart - 3 Nisan tarihleri arasında Galeri İdil’de. (0212 283 23 83)
* Hale Güngör Oppenheimer’ın “Yedek Parça” isimli sergisi 1 - 31 Mart tarihleri arasında Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)
* İbrahim Zaman’ın “Yansımalar II” isimli fotoğraf sergisi 1 - 15 Mart tarihleri arasında galeteaart’ta.
* Damla Özdemir’in “Yeni Vücut” isimli sergisi 1 - 31 Mart tarihleri arasında Galeri İlayda’da. (0212 227 92 92)
* Zeynep Nesligül Eryıldırım ’ın “Arşiv” isimli sergisi 2 - 8 Mart tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Merkez Sanat Galerisi’nde.
* Suzy Hug Levy’nin “Rüzgârda Bir Yaprak” isimli sergisi 2 - 30 Mart tarihleri arasında Galeri Apel’de.
* Güçlü Öztekin’in “İyi İşler Zaman Alır Müthiş Şeyler Aniden Olur” isimli sergisi 2 - 30 Mart tarihleri arasında Rampa’da. (212 327 0800)
* “Vadim O Kadar Yeşildi ki” isimli karma sergi 2 Mart - 2 Nisan tarihleri arasında Cennet Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonu’nda.
* Ebülfez Ferecoğlu’nun “Sanat ATEŞle Oynuyor” isimli sergisi 2 Mart - 10 Nisan tarihleri arasında Alta Sanat Galerisi’nde. (02122826965)
* Türk Opera-Bale Tarihinin Duayen Dekoratörlerinden Tasarım Seçkileri kapsamında Türk Operasında Dekor Resimleri sergisi 2 Mart - 30 Nisan tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda.
* Erkan Yaprakkıran’ın “Bedenin Kırmızı Dili” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Niş Art Gallery’de. (0212 232 25 82)
* Halil Vurucuoğlu’nun “İrin” isimli sergi 25 Şubat’a kadar Dirimart’ta. ( 0 212 291 3434 )
* Behiç Ak’ın “Yazmaya Çizmeye Devam” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nde. ( 0212 251 49 00 )
* Rüstem Ersöz’ün “Pastel Lekeler 2” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Cihangir Sanat Galerisi’nde. ( 0212 244 94 99 )
* Neşe Gümüşçüoğlu’nun “Kırmızının Halleri” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Artev Sanat Galerisi’nde. ( 0216 449 46 75 )
* Murat Tosyalı’nın “Futbolu Seviyorum” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Mabeyn’de. ( 0212 261 60 60 )
* İsmail Acar’ın “Love of Islam” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Galeri İdil’de. ( 0212 283 23 83 )
* Fehim Güler’in “Renklerle Anadolu” isimli sergisi 27 Şubat’a kadar Akyol Art Center’da. ( 0212 231 61 50 )
* Charles Weber’in “TRILOGY” isimli sergisi 27 Şubat’a kadar Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Tekkubbe Binası’nda.
* Dönüşüm isimli karma sergi 27 Şubat’a kadar Deyim Sanat Galerisi’nde. ( 0212 286 21 82 )
* Seyit Mehmet Buçukoğlu’nun “Retro” isimli sergisi 27 Şubat’a kadar Galatea Art Gallery’de. ( 0 212 245 80 38 )
* Nâzım Hikmet’in yolculuk fotoğraflarından oluşan “Alnımın Çizgilerindesin Memleketim” isimli sergi 28 Şubat’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde.
* 1952 - 2012 Sualtına Işık Tutanlar sergisi 28 Şubat’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. ( 0212 533 65 32 )
* Yolu Trabzon’dan Geçen Sanatçılar sergisi 28 Şubat’a kadar Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde.
* Derya Tatari’nin “Düşüncelerimden İzler” isimli sergisi 28 Şubat’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. ( 0212 291 82 55 )
* Mevlüt Maşalacı’nın “Dünya Notları” isimli fotoğraf sergisi 28 Şubat’a kadar PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde. ( 0216 418 19 76 )
* Şengün Saatçi Alacaklı’nın sergisi 28 Şubat’a kadar Kadıköy Eski Belediye Binası Sergi Salonu’nda.
* Karma Heykel Sergisi 28 Şubat’a kadar Galeri 5’te.
* Jannis Kounellis’in sergisi 1 Mart’a kadar Galeri Artist’te. ( 0 212 2276852 )
* Hilal Özkeçeci’nin “Parça Tesirli Resimler” isimli sergisi 1 Mart’a kadar Yüksel Sabancı Sanat Merkezi’nde. ( 0 212 383 70 70 )
* “Töre” başlıklı karma sergi 1 Mart’a kadar Bakırköy Belediyesi Sanat Evi Kent Müzesi’nde.
* Hilal Özkeçeci’nin “Parça Tesirli Resimler” sergisi 1 Mart’a kadar Yıldız Teknik Üniversitesi Yüksel Sabancı Sanat Merkezi’nde. ( 0 212 383 70 70 )
* 30. Yıl Etkinlikleri - Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Öğrenci ve Mezunlar Sergisi 1 Mart’a kadar Fakülte Ana Galeri’de.
* NO.2 isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Nesrin Esirtgen Collection mekânında. ( 0212 243 7853 )
* Hakan Dağdelen’in “Bu Yüzeyler” isimli sergi 2 Mart’a kadar Daire Galeri’de. ( 0212 252 52 59 )
* “Inside” isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Merkur’de. ( 0212 225 37 37 )
* Erdal Alantar’ın “Hayatının Sevinç’ini” isimli sergisi 2 Mart’a kadar Art Point Gallery’de.
* A. Cem Şahin’in “ŞU AN!” isimli sergisi 2 Mart’a kadar ALAN İstanbul’da. ( 0 212 252 9453 )
* Deniz Sağdıç’ın “Düş ve Gerçek” isimli sergisi 2 Marta kadar Pinelo Galeri’de. ( 0212 249 78 71 )
* Yassine Mekhnache’nin sergisi 2 Mart’a kadar Krampf Galeri’de. ( 0212 293 93 14 )
* Soner Çakmak’ın “Maskeli Balo” isimli sergisi 2 Mart’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. ( 0212 247 90 81 )
* Jasper de Beijer’in sergisi 2 Mart’a kadar The Empire Project’te. ( 0212 292 59 68 )
* Karma resim, heykel ve seramik sergisi 2 Mart’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. ( 0216 414 55 06 )
* Çiçekli Oda isimli karma resim sergisi 2 Mart’a kadar Galeri Oda’da.( 0212 259 22 08 )
* Oğuz Tolga’nın sergisi 2 Mart’a kadar İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. ( 0212 251 46 31 )
* Malik Bulut’un “ŞAVK” isimli sergisi 3 Mart’a kadar Galeri Selvin’de. ( 0212 263 74 81 )
* Umut Yalım’ın “Güzel Ol ve Sus” isimli sergisi 3 Mart’a kadar GaleriBu’da. ( 0212 243 91 93 )
* Bedri Baykam’ın “Tarihin Röntgencisi” sergisi 3 Mart’a kadar riramid Sanat’ta. ( 0212 297 31 15 )
* Gülçin Günaydın’ın “Sırça Fanus” isimli sergisi 4 Mart’a kadar Arte İstanbul’da.
* Tülin Kaynak’ın sergisi 4 Mart’a kadar Şirket-i Hayriye Sanat Galerisi’nde. ( 0216 405 27 78 )
* Yaratıcı Asamblajlar isimli sergi 5 Mart’a kadar Siemens Sanat’ta.
* Emin Turan’ın “Güneşin Kökleri” isimli sergisi 5 Mart’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. ( 0 212 265 81 58 )
* ArtCenter / İstanbul sanatçılarının “Söylenmemiş Yazılmamış: Dördüncü Sergi” isimli sergisi 6 Mart’a kadar Borusan Müzik Evi’nde. ( 0212 336 32 80 )
* Rasim Konyar’ın heykel ve resim sergisi 6 Mart’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde.
* Çağla Tuğal Göksu’nun “Akşamın Halleri” sergisi 6 Mart’a kadar RenArt Sanat Galerisi’nde.
* Mustafa Ayaz’ın sergisi 6 Mart’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. ( 0 212 246 2496 )
* Şubat Kedileri isimli karma sergi 7 Mart’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. ( 0216 363 12 80 )
* Özgür Demirci’nin “A’mak-ı Hayal” isimli sergisi 7 Mart’a kadar Niş Art Galeri’de.
* Bill Balaskas’ın “Dünyayı Piyasa Kurtaracak” isimli sergisi 8 Mart’a kadar Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri’de. ( 0216 483 90 97 )
* Otar Şharabidze, Sait Günel’in sergisi 8 Mart’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. ( 0216 362 18 26 )
* Şemsettin Başkurt’un sergisi 8 Mart’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.
* Şemsi Altaş’ın “O An!” isimli sergisi 9 Mart’a kadar Art Suites Gallery’de. ( 0212 251 55 61 )
* Süleyman Çağlayan’ın sergisi 9 Mart’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. ( 0212 252 05 35 )
* Ayşen Urfalıoğlu’nun “Haz’ın Metastasları” isimli sergisi 9 Mart’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.
* A. Cem Şahin’in “Şu An” isimli sergisi 9 Mart’a kadar ALAN İstanbul’da.
* Savaş Camgöz’ün sergisi 10 Mart’a kadar Armoni Sanat Galerisi’nde.
* “I love you more than art” isimli karma sergi 10 Mart’a kadar ekav art gallery’de. ( 0212 252 81 31 )
* Merih Akoğul’un “Tenha Vakitler” isimli fotoğraf sergisi 10 Mart’a kadar Artgalerim Nişantaşı’nda. ( 0212 343 85 50 )
* Mathias Depardon’un “Sınırların Ötesinde” isimli sergisi 10 Mart’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. ( 0212 393 81 11 )
* Nebihe Göl ve Mehmet Tapkan’ın “Renklerin Senfonisi” isimli sergisi 12 Mart’a kadar Bindallı Sanatevi’nde. ( 0212 252 79 66 )
* Şükrü Karakuş’un “Küresel” isimli sergisi 12 Mart’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. ( 0212 232 38 13 )
* Stéphane Delagrange, Defne Sesin Okay ve Gökçe Okay’ın “Beyaz, Sessiz ve Hareketsiz” isimli sergisi 14 Mart’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. ( 0212 233 33 80 )
* Khaled Akil’in “Ölüm Efsanesi” isimli sergisi 15 Mart’a kadar Chalabi Art Gallery’de. ( 0212 243 39 09 )
* Müge Ceyhan’ın “Boşluk” isimli sergisi 15 Mart’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. ( 0 212 2519163 )
* Kemal İskender’in “Barbarların Seyir Defteri” isimli sergisi 15 Mart’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. ( 0212 245 02 29 )
* Erhun Şerbetci’nin “Sarnıçtaki Hayalet” isimli sergisi 15 Mart’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.
* Alexander Wagner’in sergisi 16 Mart’a kadar Galeri Manâ’da.
* Silva Bingaz’ın “Doğunun Kıyısı” isimli sergisi 16 Mart’a kadar Pilevneli Project’te.
* Erkin Saygı ve Ruhcan Topaloğlu’nun “Cam ve Işık 2” sergisi 16 Mart’a kadar Galeri Işık’ta.
* Robert di Credico’nun sergisi 16 Mart’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. ( 0212 265 38 51 )
* “Ölü müdür Doğa?” isimli karma sergi 16 Mart’a kadar Marjinart’ta. ( 0212 251 16 22 )
* Kainat Barkan P.’nin “Farklı Yıllar, Farklı Eserler II” isimli sergisi 16 Mart’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. ( 0212 351 00 60 )
* Takılabilir Heykel ve Heykel Sergisi 21 Mart’a kadar Simya Galeri’de. ( 0212 259 77 40 )
* Cenin, Necmi Gürseler, Nihal Martlı, Nazanin Pouyandeh, Olgu Ülkenciler, Burcu Yağcıoğlu’nun “Kâğıt Üstünde” isimli sergisi 23 Mart’a kadar C.A.M Galeri’de. ( 0212 245 79 75 )
* Ayşe Öykü’nün “Kaleydoskop” isimli sergisi 23 Mart’a kadar Nişantaşı - C.A.M Galeri’de. ( 0212 248 81 49 )
* Serdar Yılmaz’ın “Yolunu Bul” isimli sergisi 23 Mart’a kadar Pi Artworks Tophane’de. (02122937103)
* Afişe Çıkmak isimli sergi 23 Mart’a kadar Tütün Deposu’nda.
* İki Sanatçı - İki Kuşak isimli karma sergi 23 Mart’a kadar Tüze Sanatevi’nde. ( 0216 380 85 80 )
* Ali Emir Tapan’ın “Kusursuz Gün” isimli sergisi 23 Mart’a kadar Galerist’te.
* Salt Soyut isimli karma sergi 24 Mart’a kadar Mixer’de. ( 0 212 243 54 43 )
* Modern Türkiye’nin Osmanlı Mirasını Keşfi: Ali Saim Ülgen Arşivi sergisi 24 Mart’a kadar SALT Galata’da. ( 0 212 334 22 45 )
* Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “Bir Bedri Rahmi ve Amerika…” isimli sergisi 24 Mart’a kadar Sanat Akmerkez’de Galerisi’nde.
* Hüsamettin Koçan’ın retrospektif sergisi 30 Mart’a kadar Kibele Galerisi’nde.
* Christopher Thomas’ın fotoğraf sergisi 30 Mart’a kadar Elipsis Galeri’de. ( 0212 249 48 92 )
* Gogi Çagelişvili’nin “Painting” adlı resim sergisi 30 Mart’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (02122526812)
* Elif Karadayı’nın “Maaile” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Maçka G-Mall Galeri G-art’ta. ( 0212 296 08 76 )
* Heidi Specker, Susanne Brügger ve Thomas Demand’ın “Gerçek Mekân ve Kavramsal Mekân” isimli fotoğraf sergisi 6 Nisan’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. ( 0212 230 19 76 )
* Haset, Husumet, Rezalet isimli karma sergi 7 Nisan’a kadar ARTER’de. ( 0212 243 37 67 )
* “Düşler Sergisi” isimli karma sergi 7 Nisan’a kadar Avusturya Sen Jorj Hastanesi’nde.
* Vitra Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar “Lütfen Rahatsız Etmeyin - Tatil Kavramı Üzerine Bir Sergi” 7 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de.
* Cynthia Madansky ve Angelika Brudniak’ın “1+8” isimli video yerleştirmesi 7 Nisan’a kadar SALT Galata’da. ( 0212 334 22 45 )
* Choe U-Ram’ın “Anima” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar Borusan Contemporary Perili Köşk’te.
* Turan Aksoy’un “Bir Portre: Huzursuz” sergisi 19 Nisana, kadar PiArtworks’de. ( 0212 293 71 03 )
* Değişen Zamanların Mimarı Edoardo de Nari 1874 - 1954 isimli sergi 20 Nisan’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. ( 0212 334 09 00 )
* Nickolas Muray’ın “Bir Fotoğrafçının Portresi” isimli sergisi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
* Duvar Resminden Korkuyorlar isimli sergi 21 Nisana kadar SALT Beyoğlu’nda. ( 0212 377 42 00 )
* Çöl ve Deniz Arasında - Ürdün Ulusal Güzel Sanatlar Galerisi’nden Bir Seçki isimli sergi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
* Başkalarının Hayatı. Tekrar ve Hayatta Kalmaisimli karma sergi 27 Nisan’a kadar Akbank Sanat’ta.
* Prix Pictet: Güç isimli sergi 28 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de.
* Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
* El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. ( 0212 242 38 13 )
* Biz Bu Memleketi Seninle Sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.
* İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. ( 0212 369 66 00 )
* Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.

ANKARA
*Atlas Sergileri I - baskı resim - 1 Mart’a dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 468 59 04 )
* Müslüm Teke - resim - 1 Mart’a dek - Galeri Sanat Yapım’da. ( 0 312 222 19 22 )
* Süleyman Karakul - resim - 1 Mart’a dek - Yağmur Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 442 38 99 )
* Mehmet Özcan Allahverdi - resim - 1 Mart’a dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 466 05 40 )
* Özgür Uğuz - resim - 2 Mart’a dek - Galeri Akdeniz’de. ( 0 312 231 30 23 )
* Çiğdem Burçak Telli - resim - 2 Mart’a dek - Kav Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 491 22 32 )
* Genç Etki 3 - resim - 2 Mart’a dek - Kav Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 491 22 32 )
* Toygun Orbay - resim - 2 Mart’a dek - Nurol Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 468 86 70 )
* Sanatın Anadolu Aydınlanması - resim - 7 Mart’a dek - TCMD Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 468 30 76 )
* 130. Yıl Plastik Sanatlar - resim - 8 Mart’a dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 417 84 58 )
* Canan Dağdelen - resim - 9 Mart’a dek - Galeri Nev’de. ( 0 312 437 93 90 )
* Aynur Ocak Gündoğan - resim - 9 Mart’a dek - Sevgi Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 441 26 34 )
* Selim Birsel - resim - 10 Mart’a dek - m1886’da. ( 0 312 286 00 74 )
* İkisi de Ben - resim - 10 Mart’a dek - Peker Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 439 30 03 )
* Şavaş Camgöz - resim - 10 Mart’a dek - Armoni Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 440 43 24 )
* Mehmet Ali Doğan - resim - 13 Mart’a dek - Galeri Soyut’ta. ( 0 312 438 86 70 )
* Sergüzeşt - resim - 15 Mart’a dek - Güler Sanat’ta. ( 0 312 236 21 22 )
* Toygun Orbay - resim - 15 Mart’a dek - Nurol Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 468 86 70 )
* Mustafa Ağatekin - resim - 15 Şubat’a dek - Nurol Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 468 86 70 )
* Orhan Taylan - resim - 15 Mart’a dek - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. ( 0 312 468 21 05 )
* Gültekin Serbest - resim - 24 Mart’a dek - Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 285 89 98 )
* Mehmet Buçukoğlu’nun “Eski-Yeni” isimli sergisi 3 Mart’a kadar Helikon Sanat Galerisi’nde. ( 0312 441 78 01 )

ADANA
* Anatoli Lutsko’nun yağlıboya çalışmalarının yer aldığı resim sergisi bugün 18.00’de 75. Yıl Sanat Galeresi’nde açılıyor. Sergi 5 Mart tarihine dek izlenime açık tutulacak. ( 0 322 455 38 87 )
* Neşe Ölçücü’nün, yağlıboya çalışmalarının yer aldığı sergi AÇS Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sanatseverler sergiyi 02 Mart tarihine dek izleyebilecek. ( 0 322 453 44 45 )

MERSİN
* Neslihan Kıyar’ın yağlıboya çalışmalarının yer alacağı resim sergisi, 21 Şubat 17.30’da Altamira Sanat Galerisi’nde açılacak. Sergi 12 Mart tarihine dek izlenebilecek. ( 0 324 233 03 12 )

MÜZİK
İSTANBUL

*Jolly Joker’de yarın akşam Engin Gürkey saat 21.00’de, çarşamba günü Özgün saat 21.00’de, perşembe günü Bora Duran saat 21.00’de, cuma günü Model saat 22.00’de, cumartesi günü Yeni Türkü saat 22.00’de ve pazar günü Duman saat 21.00’de. ( 0 212 249 07 49 )
* Ghetto’da çarşamba akşamı Güntaç Özdemir saat 21.45’te, perşembe günü Jehan Barbur saat 21.45’te, cuma günü Niyazi Koyuncu saat 22.45’te, cumartesi günü Red Bull Music Academy Presents Little Boots DJ Set saat 23.30’da. ( 0 212 251 75 01 )
* Salon İKSV’de çarşamba günü Fairuz Derin Bulut saat 21.30’da, cuma günü Wovenhand saat 21.30’da, cumartesi ve pazar günü Calexico saat 21.30’da görülebilir. ( 0 212 334 07 00 )
* Babylon’da yarın akşam Support Vinyl: Melody Nelson saat 20.00’de ardından TNK saat 21.30’da, çarşamba günü Özer Bey saat 21.00’de * ve Ayyuka saat 21.30’da, perşembe günü Cowboys and Aliens saat 21.00’de ve Michiel Borstlap Trio saat 21.30’da, cuma günü Electro Swing Party saat 22.00’de ve Red Bull Music Academy Presents: Photek saat 23.55’te, cumartesi günü Radyo Eksen Partisi saat 22.00’de, sonrasında DJ Maestro ve Rob Manga veVJ Supreme Cuisine saat 23.00’te, ( 0 212 292 73 68 )
* İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Alpaslan Ertüngealp yönetiminde cuma günü Caddebostan Kültür Merkezi’nde saat 20.00’de dinleyiciler ile buluşacak. Konserin solistleri; Gülru Ensari, Rüstem Mustafa, Çağlayan Çetin, Sezai Kocabıyık, Aziz Baziki. ( 0 216 467 36 00 )
* İş Sanat’ta cumartesi günü piyanist Tamar Halperin eşliğinde kontrtenor Andreas Scholl şan resitali saat 20.00’de. ( 0 212 316 10 83 )
* Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de çarşamba günü Festival Strings Lucerne, solist: Alexander Kionke (çello) konseri saat 19.30’da. (0 212 359 58 00-132)
* Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yarın Tanburi Cemil Bey “Mızrap ve Yay Arasındaki Hayat”, çarşamba Monica Molina, cuma Rabih Abou-Khalil Mediterranean Quintet, cumartesi Kerem Görsev Therapy Project ve CRR İstanbul Senfoni Orkestrası konserleri saat 20.00’de, pazar İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu konseri saat 11.30’da. ( 0 212 232 98 30 )
* Borusan Müzik’te perşembe günü Yinon Muallem “Renkler ve Sesler” konseri 20.00’de, Melis Danişmend “Biraz Gülmek İstiyordum” konseri saat 21.30’da. ( 0 212 336 32 80 )
* Süreyya Operası’nda bugün saat Ayla Erduran (keman) Sedef Erçetin (çello), Burçin Büke (piyano) üçlüsü 20.00’de. ( 0 216 346 15 31 )
* Pera Müzesi’nde perşembe günü saat 19.30’da Nusret İspir ve Selen Akçora Klarnet Duo Konseri izlenebilir. ( 0 212 334 99 00 )

ANKARA
* CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Ayyub Guliyev yönetiminde vereceği, Orkun Civelek (klarinet) ve Kaan Civelek’in (obua) solist olarak yer alacağı konser 28 Şubat’ta ve 1 Mart’ta saat 20.00’de, şef Rodek Wojciech yönetiminde vereceği, Gautier Çapuçon’un (viyolonsel) solist olarak yer alacağı konser 7, 8 Mart’ta saat 20.00’de. ( 0 312 309 13 43 )
* BSO Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın (BSO) şef Gürer Aykal yönetiminde vereceği, Gülsin Onay’ın (piyanist) solist olarak yer alacağı konser bugün saat 20.00’de, orkestranın “Duo Carmesi” başlıklı ve Nurlan Bağırov (piyano) ile Çiğdem Çilesiz’in (piyano) solist olarak yer alacağı konser 28 Şubat’ta saat 20.00’de. ( 0 312 290 17 75 )

TİYATRO
İSTANBUL

* Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Profesyonel” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Ölüleri Gömün” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Aşkımız Aksray’ın En Büyük Yangını” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Kendi Kendine Konuşmaktır Aşk” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Inishmorelu Yüzbaşı” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 0.00, pazar 15.00. Zeytinburnu Sahnesi’nde çocuk oyunu “Sihirli Hediyeler” cumartesi 12.00 ve 14.00, pazar 14.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Michelangelo” cumartesi 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Çehov Makinesi” salı 20.00, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00. ( 0 212 292 39 00 )
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Büyünün Gözleri” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boya Benek” perşembe, cuma 14.00, “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” cumartesi, pazar 12.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Kabare” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Toros Canavarı” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. K5ğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” perşembe, cuma 14.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Şark Dişçisi” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “Türkiye Kayası ‘Bir Göç Hikâyesi’ ” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Dar Ayakkabıyla Yaşamak” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. ( 0212 455 39 00 )
Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyli Müzikali” perşembe 20.30, “Sıkıyönetim” cuma 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi 11.00, “Hangisi Babası” cumartesi 20.30, “Hoşu’nun Utancı” pazar 11.00, “www.askbu-mu.com” pazar 15.30, Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Carrar Ana’nın Silahları” cuma 20.30, “Şişman Domuz” cumartesi 11.00. ( 0212 414 96 47 )
* Dostlar Tiyatrosu’nun “Sivas93” oyunu salı 20.30 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, çarşamba 20.30 Kozyatağı Kültür Merkezi, “Ben Bertolt Brecht” perşembe 21.00 Trump Towers Tiyatro Salonu.
* Kenter Tiyatrosu’nda “Toplu Hikâyeler” cuma, cumartesi 20.30, pazar 15.00. ( 0212 246 35 89 )
* Tiyatro Pera’da “Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im” cumartesi 20.00, pazar 18.30, salı 20.30’da da ENKA Oditoryum’da.
Oyun Atölyesi’nde “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi” salı 20.30, “Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi” çarşamba 20.30, “Pandaların Hikâyesi” perşembe, cuma, cumartesi 20.30. ( 0 216 345 39 39 )
* Ali Poyrazoğlu Tiyatrosunda “Asi Kuş” çarşamba 20.30 Yunus Emre Kültür Merkezi, pazar 16.00 Caddebostan Kültür Merkezi ( 0 212 240 43 44 )
* Kumbaracı50’de “Fail-i Müşterek” bugün 20.30, “Dertsiz Oyun” salı 20.30, “Singing Stroies on speaking Mountain” çarşamba 20.30, “Gerçek Hayattan Alınmıştır” perşembe, cuma 20.30. “Barzo ile Konserve” cuma 23.00 ( 0 212 243 50 51 )
* Mekân Artı’da “Üç Kişi” çarşamba, perşembe 18.00. ( 0 212 224 57 56 )
* Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde “Meymenetsiz Musibet” bugün 20.30, “Üstü Kalsın” çarşamba 20.30, “Ölüm Diyalogları” perşembe 20.30, “Gündüz Niyetine” cuma 20.30, “Biz Küçükken Babamla Oyunlar Oynardık” cumartesi 20.30, “Kara Sohbet” pazar 18.00.( 0 212 252 74 52 )
* Sahne Halde “Yaka Beyaz” bugün 20.30, “Parti” salı 20.00, “Largo Desolato” çarşamba 20.00, “Yollu” perşembe 20.30, ( 0 212 274 74 78 )
* Ekip Tiyatrosu’nun “Parti” oyunu salı 20.00’de Sahne Hal’de.
* Tiyatroadam’ın “Babaannem 100 Yaşında” perşembe 20.30 Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi. ( 0 212 236 10 27 )

ANKARA
* Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Tiyatro Pembe Kurbağa tarafından sahnelenecek “Sihirbazın Tavşanı” adlı çocuk oyunu 2 ve 16 Mart’ta saat 10.30’da. ( 0 312 442 30 50 )
* Akün Sahnesi’nde, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 26, 27, 28 Şubat’ta ve 1, 2 Mart’ta saat 20.00’de, 3 Mart’ta saat 15.00’te, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu” 2 ve 10 Mart’ta saat 11.00’de, “Fosforlu Cevriye/müzikal” 5, 6, 7 Mart’ta saat 20.00’de, 9 Mart’ta saat 15.00’te. ( 0 312 427 19 71 )
* Altındağ Tiyatrosu’nda, “Bir Hilal Uğruna” 26, 27, 28 Şubat’ta ve 1 Mart’ta saat 20.00’de, 2 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 3 Mart’ta saat 15.00’te, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 26, 28 Şubat’ta saat 11.00’de, ‘Karı Koca Arasındaki Ufak Tefek Cinayetler/Bursa DT’ 5, 6, 7, 8 Mart’ta saat 20.00’de, 9 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 10 Mart’ta saat 15.00’te. ( 0 312 316 59 02 )
* Büyük Tiyatro’da, “Hürrem Sultan” 26 Şubat’ta ve 1 Mart’ta saat 20.00’de, 3 Mart’ta saat 15.00’te, “Aşk Hastası” 5, 8 Mart’ta saat 20.00’de, 10 Mart’ta saat 15.00’te. ( 0 312 324 22 10 )
* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Cyrano de Bergerac” 26, 27, 28 Şubat’ta ve 1, 2 Mart’ta saat 20.00’de, 3 Mart’ta saat 15.00’te, “Hürrem Sultan” 5, 6, 7, 8 Mart’ta saat 20.00’de, 9 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 10 Mart’ta saat 11.00’de. (0 312 240 00 91)
* Küçük Tiyatro’da, “Çirkin/İstanbul DT” 26, 27, 28 Şubat’ta ve 1 Mart’ta saat 20.00’de, 2 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 3 Mart’ta saat 15.00’te, “Venedik Taciri” 5, 6, 7 Mart’ta saat 20.00’de, 9 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 10 Mart’ta saat 11.00’de. ( 0 312 311 11 69 )
* Oda Tiyatrosu’nda, “Kontrabas” 26, 27, 28 Şubat’ta ve 1, 2 Mart’ta saat 18.30’da, “Hüzzam” 5, 6, 7, 8, 9 Mart’ta saat 18.30’da. ( 0 312 311 11 69 )
* Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 10 Mart’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. ( 0 312 397 30 24 )
* İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Yastık Adam” 27, 28 Şubat’ta saat 20.00’de, 2 Mart’ta saat 15.00’te, “Cesaret Ana ve Çocukları” 6, 7 Mart’ta saat 20.00’de, 9 Mart’ta saat 15.00’te. ( 0 312 397 30 24 )
* Şinasi Sahnesi’nde, “Dolares Claiborne” 26, 27, 28 Şubat’ta ve 1 Mart’ta saat 20.00’de, 2 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 3 Mart’ta saat 11.00’de, “Soğuk Bir Berlin Gecesi” 5, 6, 7, 8 Mart’ta saat 20.00’de. ( 0 312 397 30 24 )
* Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Selamün Kavlen Karakolu” 2, 15, 29 Mart’ta saat 20.00’de, 30 Mart’ta saat 16.00’da, “Halktan Biri” 8, 9, 14, 22, 23, 30 Mart’ta saat 20.00’de, 10, 24, 31 Mart’ta saat 15.30’da, “Zübük” 3, 17 Mart’ta saat 15.30’da, 23 Mart’ta saat 16.30’da, “Giderayak” 16 Mart’ta saat 17.00 ve 20.00’de, “Mahşer-i Cümbüş/konuk tiyatro” 21 Mart’ta saat 20.30’da, “Kibele/konuk etkinlik” 28 Mart’ta saat 13.00’te, “Üç Anadolu/konser” 20 Mart’ta saat 20.00’de. ( 0 312 417 76 76 )

MERSİN
*Müjdat Gezen Tiyatrosu Oyuncuları, “1881- O Gün Türk Halkının Kaderi Değişti” adlı oyunu yarın 18.00 ve 21.00’de Kongre Merkezi’nde sahneleyecek. ( 0 537 788 18 98 )

SAMSUN
* Samsun AKM Büyük Salon’da İstanbul DT oyuncuları, Mario Fratti’nin yazdığı, Saydam Yeniay’ın yönettiği “Kurban” adlı iki perdelik oyunla 26/27 Şubat 2013 tarihinde Samsunlu sanatseverlerle buluşacak. “Kurban” şiddet ve cinsler savaşı üzerine bir kedi fare oyunu. Karı-koca ve eve gelen adam sacayağından ortaya çıkan nefes kesen bir gerilim öyküsü. Katil kim, peki ya kurban? Gerçek nereden baktığımıza göre değişebilir mi? O halde bir cinayet öyküsü nasıl çözülebilir?( 0 362-431 21 00 )

GÖSTERİ SÖYLEŞİ
İSTANBUL

* Alt Nokta’da bu akşam “Vedat Özdemiroğlu ile Renkli Türkçe” saat 21.30’da. (0 212 244 85 67-68)
* Trump Towers Mall’da yarın “Sunay Akın Söz Gösterisi” saat 21.00’de başlayacak.
* Akatlar Kültür Merkezi’nde “Sunay Akın’la 27 Şubat Yaşama Saygı Günü” gösterisi çarşamba günü 20.30’da görülebilir.

ANKARA
* Türk-İngiliz Kültür Derneği’nde, CHP Ankara Milletvekili ve Türkiye’nin ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün torunu Gülsün Bilgehan’ın vereceği “Siyasette Kadın” başlıklı söyleşi 4 Mart’ta, saat 14.30’da. ( 0 312 419 18 44 )

OPERA BALE
İSTANBUL

* Süreyya Operası’nda Öldüren Aşk (Hasanaginica) operası yarın ve perşembe günü saat 20.00’de, cumartesi günü saat 16.00’da. ( 0 216 346 15 31 )

ANKARA
* Opera Sahnesi’nde, “Karyağdı Hatun/opera” 6 Mart’ta saat 20.00’de, “Notre Dame’ın Kamburu/ bale” 28 Şubat’ta ve 7 Mart’ta saat 20.00’de, “Macbeth/opera” 27 Şubat’ta saat 20.00’de, 2 Mart’ta saat 20.00’de, “Saraydan Kız Kaçırma/opera” 4, 11, 20 Mart’ta saat 20.00’de, “BDT-Töre/ dans tiyatrosu” 9 Mart’ta saat 20.00’de, “Sevginin Bedeli/bale” 16, 25, 28 Mart’ta saat 20.00’de, “Çanakkale Oratoryosu/konser” 18 Mart’ta saat 20.00’de, “Harem/bale” 21 Mart’ta saat 20.00’de, “Tosca/opera” 27 ve 30 Mart’ta saat 20.00’de. ( 0 312 324 68 01 )
* Leyla Gencer Opera Sahnesi’nde, “Bremen Mızıkacıları/çocuk müzikali” 3, 17, 31 Mart’ta saat 11.00’de, “A’dan Z’ye/çocuk müzikali” 10 ve 24 Mart’ta saat 11.00’de. ( 0 312 324 68 01 )


Cumhuriyet Haber Portalı
Alıntı ile Cevapla
  #108  
Alt 05-03-2013, 10:27
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart

Haftanın Sanat Çizelgesi
4 Mart - 10 Mart




Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall'de çarşamba günü Gülsin Onay'ın "Tuşlarda Romantizm" piyano resitali saat 19.30'da dinlenebilir.

SERGİ
İSTANBUL

* Güçlü Öztekin’in “İyi İşler Zaman Alır Müthiş Şeyler Aniden Olur” isimli sergisi 5 - 30 Mart tarihleri arasında Rampa’da. ( 0212 327 08 00 )
* Duygu Süzen’in “Nabız” isimli sergisi 5 - 30 Mart tarihleri arasında MERKUR’da. ( 0212 225 37 37 )
* DADA SİNEMA’sından örnekler isimli sergi 5 Mart - 5 Nisan tarihleri arasında Asfalt Art Gallery’de. ( 0216 418 08 06 )
* Daver Darende’nin sergisi 6-28 Mart tarihleri arasında Hobi Sanat Galerisi’nde. ( 0212 225 23 37 )
* Emre Tandırlı’nın “Mega Rüya” isimli sergisi 7 Mart - 6 Nisan tarihleri arasında Türker Art’ta. ( 0212 296 53 25 )
* Selim Birsel’in “Adım Adım” isimli sergisi 7 Mart - 20 Nisan tarihleri arasında Egeran Galeri’de. ( 0212 251 12 51 )
* Mehmet Güleryüz’ün “Göz Göre Göre” isimli sergisi 7 Mart - 27 Nisan tarihleri arasında The Empire Project’te. ( 0212 292 59 68 )
* İstanbul ve Çevresi Üzerine İki Yüzyıl Boyunca Haritacılık sergisi 7 Mart - 6 Nisan tarihleri arasında Dame de Sion Fransız Lisesi Galerisi’nde.
* Karma Kış Sergisi 7 - 19 Mart tarihleri arasında Bahariye Sanat Galerisi’nde.
* Aylin Zaptçıoğlu’nun sergisi 7 - 28 Mart tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’nde. ( 0212 265 81 58 )
* Rahşan Düren’in sergisi 7-30 Mart tarihleri arasında MKM Beşiktaş’ta.
* Ömer Muz’un “Zamansız Şehir İstanbul” sergisi 7-30 Mart tarihleri arasında Derinlikler Sanat Merkezi’nde.
* Halil Vurucuoğlu, Lara Ögel, Mehmet Dere, Merve Şendil, Sibel Diker, Süha Şahin’in “Social Animals” isimli sergisi 7-30 Mart tarihleri arasında Derinlikler ALAN İstanbul’da.
* Mustafa Seven’in “Tek” isimli fotoğraf sergisi 7-27 Mart tarihleri arasında Galeri Eksen’de. ( 0212 219 08 50 )
* Alp Bartu’nun “aradakiler” isimli sergisi 7-27 Mart tarihleri arasında Doku Sanat Galerisi’nde. ( 0212 246 24 96 )
* Richard Smeets’in “Yüzleşmeler: Birey ve Hayat” isimli sergisi 7 Mart - 10 Mayıs tarihleri arasında Rezan Has Müzesi’nde.
* Su İş isimli sergi 8 Mart - 14 Nisan tarihleri arasında Siemens Sanat’ta. ( 0212 293 82 33 )
* Clem Peltier’in sergisi 9-31 Mart tarihleri arasında Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. ( 0212 241 65 35 )
* Metin Gönül, Remzi İren, Hikmet Çetinkaya’nın sergisi 9-29 Mart tarihleri arasında Bakraç Sanat Galerisi’nde. ( 0216 410 91 97 )
* Doktorlara Saygı sergisi 9-14 Mart tarihleri arasında Ürün Sanat Galerisi’nde. ( 0216 363 12 80 )
* Gülçin Günaydın’ın “Sırça Fanus” isimli sergisi 4 Mart’a kadar Arte İstanbul’da.
* Tülin Kaynak’ın sergisi bugün son kez Şirket-i Hayriye Sanat Galerisi’nde. ( 0216 405 27 78 )
* Yaratıcı Asamblajlar isimli sergisi 5 Mart’a kadar Siemens Sanat’ta.
* Emin Turan’ın “Güneşin Kökleri” isimli sergisi 5 Mart’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. ( 0212 265 81 58 )
* ArtCenter/İstanbul sanatçılarının “Söylenmemiş Yazılmamış: Dördüncü Sergi” isimli sergisi 6 Mart’a kadar Borusan Müzik Evi’nde. ( 0212 336 32 80 )
* Rasim Konyar’ın heykel ve resim sergisi 6 Mart’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde.
* Çağla Tuğal Göksu’nun “Akşamın Halleri” sergisi 6 Mart’a kadar RenArt Sanat Galerisi’nde.
* Mustafa Ayaz’ın sergisi 6 Mart’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. ( 0212 246 24 96 )
* Şubat Kedileri isimli karma sergi 7 Mart’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. ( 0216 363 12 80 )
* Özgür Demirci’nin “A’mak-ı Hayal” isimli sergisi 7 Mart’a kadar Niş Art Galeri’de.
* Mehmet Günyeli, Robert Park, Art Wolfe, Peter Lik’in fotoğraf sergisi 7 Mart’a kadar Galeri Moda Deniz Kulübü’nde.
* Zeynep Nesligül Eryıldırım’ın “Arşiv” isimli sergisi 8 Mart’a kadar Kadıköy Belediyesi Merkez Sanat Galerisi’nde.
* Bill Balaskas’ın “Dünyayı Piyasa Kurtaracak” isimli sergisi 8 Mart’a kadar Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri’de. ( 0216 483 90 97 )
* Otar Sharabidze, Sait Günel’in sergisi 8 Mart’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. ( 0216 362 18 26 )
* Şemsettin Başkurt’un sergisi 8 Mart’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.
* Şemsi Altaş’ın “O An!” isimli sergisi 9 Mart’a kadar Art Suites Gallery’de. ( 0212 251 55 61 )
* Süleyman Çağlayan’ın sergisi 9 Mart’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. ( 0212 252 05 35 )
* Ayşen Urfalıoğlu’nun “Haz’ın Metastasları” isimli sergisi 9 Mart’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.
* A. Cem Şahin’in “Şu An” isimli sergisi 9 Mart’a kadar ALAN İstanbul’da.
* Savaş Camgöz’ün sergisi 10 Mart’a kadar Armoni Sanat Galerisi’nde.
* Malik Bulut’un “Şavk” isimli sergisi 10 Mart’a kadar Galeri Selvin’de. ( 0212 263 74 81 )
“I love you more than art” isimli karma sergi 10 Mart’a kadar ekav art gallery’de. ( 0212 252 81 31 )
* Merih Akoğul’un “Tenha Vakitler” isimli fotoğraf sergisi 10 Mart’a kadar Artgalerim Nişantaşı’nda. ( 0212 343 85 50 )
* Mathias Depardon’un “Sınırların Ötesinde” isimli sergisi 10 Mart’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde Fotoğraf Sergisi’nde. ( 0212 3938111 )
* Türkiye’de Kadın Olmak isimli sergi 11 Mart’a kadar Cihangir Sanat Galerisi’nde. ( 0212 244 94 99 )
* Nebihe Göl ve Mehmet Tapkan’ın “Renklerin Senfonisi” isimli sergisi 12 Mart’a kadar Bindallı Sanatevi’nde. ( 0212 252 79 66 )
* Şükrü Karakuş’un “Küresel” isimli sergisi 12 Mart’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. ( 0212 232 38 13 )
* Nafi Çil ve Nazan Kuşçu’nun sergisi 13 Mart’a kadar Galeri Espas’ta. ( 0212 227 70 17 )
* Stéphane Delagrange, Defne Sesin Okay ve Gökçe Okay’ın “Beyaz , Sessiz ve Hareketsiz” isimli sergisi 14 Mart’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. ( 0212 233 33 80 )
* Khaled Akil’in “Ölüm Efsanesi” isimli sergisi 15 Mart’a kadar Chalabi Art Gallery’de. ( 0212 243 39 09 )
* ibrahim Zaman’ın “Yansımalar II” isimli fotoğraf sergisi 15 Mart’a kadar galeteaart’ta.
* Müge Ceyhan’ın “Boşluk” isimli sergisi 15 Mart’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. ( 0212 251 91 63 )
* Kemal İskender’in “Barbarların Seyir Defteri” isimli sergisi 15 Mart’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. ( 0212 245 02 29 )
* Erhun Şerbetci’nin “Sarnıçtaki hayalet” isimli sergisi 15 Mart’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.
* Ahmet Öğreten’in sergisi 15 Mart’a kadar Tünel Sanat Galerisi’nde.
* Işık Üniversitesi 1. Ulusal Öğrenci Ekslibrisleri Yarışması Sergisi 15 Mart’a kadar Şile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Sergi Salonu’nda.
* Alexander Wagner’in sergisi 16 Mart’a kadar Galeri Manâ’da.
* Silva Bingaz’ın “Doğunun Kıyısı” isimli sergisi 16 Mart’a kadar Pilevneli Project’te.
* Erkin Saygı ve Ruhcan Topaloğlu’nun “Cam ve Işık 2” sergisi 16 Mart’a kadar Galeri Işık’ta.
* Robert Di Credico’nun sergisi 16 Mart’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. ( 0212 265 38 51 )
* “Ölü müdür doğa?” isimli karma sergi 16 Mart’a kadar Marjinart’ta. ( 0212 251 16 22 )
* Kainat Barkan P’nin “Farklı Yıllar, Farklı Eserler II” isimli sergisi 16 Mart’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. ( 0212 351 00 60 )
* Takılabilir Heykel ve Heykel Sergisi 21 Mart’a kadar Simya Galeri’de. ( 0212 259 77 40 )
* Nadire Günday’ın “Işığın İzinde” 22 Mart’a kadar Fotoğrafevi’nde. ( 0212 249 02 02 )
* Cenin, Necmi Gürseler, Nihal Martlı, Nazanin Pouyandeh, Olgu Ülkenciler, Burcu Yağcıoğlu’nun “Kâğıt Üstünde” isimli sergisi 23 Mart’a kadar C.A.M Galeri’de. ( 0212 245 79 75 )
* Ayşe Öykü’nün “Kaleydoskop” isimli sergisi 23 Mart’a kadar Nişantaşı - C.A.M Galeri’de. ( 0212 248 81 49 )
* Serdar Yılmaz’ın “Yolunu Bul” isimli sergisi 23 Mart’a kadar Pi Artworks Tophane’de. ( 0212 293 71 03 )
* Afişe Çıkmak isimli sergi 23 Mart’a kadar Tütün Deposu’nda.
* İki Sanatçı - İki Kuşak isimli karma sergi 23 Mart’a kadar Tüze Sanatevi’nde. ( 0216 380 85 80 )
* Ali Emir Tapan’ın “Kusursuz Gün” isimli sergisi 23 Mart’a kadar Galerist’te.
* Salt Soyutisimli karma sergi 24 Mart’a kadar Mixer’de. ( 0212 243 54 43 )
* Modern Türkiye’nin Osmanlı Mirasını Keşfi: Ali Saim Ülgen Arşivi sergisi 24 Mart’a kadar SALT Galata’da. ( 0212 334 22 45 )
* Serpil Mavi Üstün’ün “zamansız” isimli sergisi 24 Mart’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde.
* Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “Bir Bedri Rahmi ve Amerika…” isimli sergisi 24 Mart’a kadar Sanat Akmerkez’de Galerisi’nde.
* Mustafa V. Koç ve Süha Derbent’in “Yaşamın ta kendisi” isimli sergisi 27 Mart’a kadar İstanbul Atlı Spor Kulübü’nde.
* Hüsamettin Koçan’ın retrospektif sergisi 30 Mart’a kadar Kibele Galerisi’nde.
* Ceren Oykut’un “Hayal Meyal” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Galeri x-ist’te.
* Christopher Thomas’ın fotoğraf sergisi 30 Mart’a kadar Elipsis Galeri’de. ( 0212 249 48 92 )
* Güçlü Öztekin’in “İyi İşler Zaman Alır Müthiş Şeyler Aniden Olur” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Rampa’da. ( 212 327 0800 )
* Gogi Çagelişvili’nin “Painting” adlı resim sergisi 30 Mart’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. ( 0212 252 68 12 )
* Eliff Karadayı’nın “Maaile” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Maçka G-Mall Galeri G-art’ta. ( 0212 296 08 76 )
* Suzy Hug Levy’nin “Rüzgârda Bir Yaprak” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Galeri Apel’de.
* Özcan Kaplan’ın “İllaki” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Dirimart’ta. ( 0212 291 3434 )
* Serdar Arat’ın sergisi 30 Mart’a kadar Galeri Nev’de. ( 0212 252 1525 )
* Hale Güngör Oppenheimer’ın “Yedek Parça” isimli sergisi 31 Mart’a kadar Pg Art Gallery’de. ( 0212 252 80 00 )
* Damla Özdemir’in “Yeni Vücut” isimli sergisi 31 Mart’a kadar Galeri İlayda’da. ( 0212 227 92 92 )
* Nur Özalp’in sergisi 1 Nisan’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. ( 0212 2470899 )
* “Vadim o kadar yeşildi ki” isimli karma sergi 2 Nisan’a kadar Cennet Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonu’nda.
* Neriman Oyman’ın “Masallardaki Şehir” isimli sergisi 2 Nisan’a kadar Pusula Sanat Evi’nde.
* Mustafa Ayataç’ın sergisi 3 Nisan’a kadar Galeri İdil’de. ( 0212 283 23 83 )
* Heidi Specker, Susanne Brügger ve Thomas Demand’ın “Gerçek Mekân ve Kavramsal Mekan” isimli fotoğraf sergisi 6 Nisan’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. ( 0212 230 19 76 )
* Haset, Husumet, Rezalet isimli karma sergi 7 Nisan’a kadar ARTER’de. ( 0212 243 37 67 )
* “Düşler Sergisi” isimli karma sergi 7 Nisan’a kadar Avusturya Sen Jorj Hastanesi’nde.
* Vitra Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar “Lütfen Rahatsız Etmeyin - Tatil Kavramı Üzerine Bir Sergi” 7 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de.
* Cynthia Madansky ve Angelika Brudniak’ın “1+8” isimli video yerleştirmesi 7 Nisan’a kadar SALT Galata’da. ( 0212 334 22 45 )
* Ebülfez Ferecoğlu’nun “Sanat ATEŞle Oynuyor” isimli sergisi 10 Nisan’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. ( 0212 282 69 65 )
* Aslı Çavuşoğlu’nun “Üç Perdelik Cinayet” isimli sergisi 13 Nisan’a kadar Galeri NON’da.
* Choe U-Ram’ın “Anima” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar Borusan Contemporary Perili Köşk’te.
* Turan Aksoy’un “Bir Portre: Huzursuz” sergisi 19 Nisan’a kadar PiArtworks’de. ( 0212 293 71 03 )
* Değişen Zamanların Mimarı Edoardo De Nari 1874 - 1954 isimli sergi 20 Nisan’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. ( 0212 334 09 00 )
* Nickolas Muray’ın “Bir Fotoğrafçının Portresi” isimli sergisi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
* Duvar Resminden Korkuyorlar isimli sergi 21 Nisan’a kadar SALT Beyoğlu’nda. ( 0212 377 42 00 )
* Çöl ve Deniz Arasında - Ürdün Ulusal Güzel Sanatlar Galerisi’nden Bir Seçki isimli sergi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
* Başkalarının Hayatı. Tekrar ve Hayatta Kalmaisimli karma sergi 27 Nisan’a kadar Akbank Sanat’ta.
* Prix Pictet: Güç isimli sergi 28 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de.
* Türk Opera-Bale Tarihinin Duayen Dekoratörlerinden Tasarım Seçkileri kapsamında Türk Operasında Dekor Resimleri sergisi 30 Nisan’a kadar Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda.
* Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
* El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. ( 0212 242 38 13 )
* Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.
* İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. ( 0212 369 66 00 )
* Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.

ANKARA
* Berna Türemen - resim - 6 Mart’a dek - Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 290 12 44 )
* Ömür Nazlı - resim - 7 Mart’a dek - Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. ( 0 312 442 30 50 )
* Nüzhet İslimyeli Anısına - suluboya resim - 6 Mart’a dek - Medya Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 428 39 55 )
* Sanatın Anadolu Aydınlanması - resim - 7 Mart’a dek - TCMD Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 468 30 76 )
* 130. Yıl Plastik Sanatlar - resim - 8 Mart’a dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 417 84 58 )
* Canan Dağdelen - resim - 9 Mart’a dek - Galeri Nev’de. ( 0 312 437 93 90 )
* Aynur Ocak Gündoğan - resim - 9 Mart’a dek - Sevgi Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 441 26 34 )
* Çağatay Gökhan Çekiç - resim - 9 Mart’a dek - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. ( 0 312 648 21 05 )
* Selim Birsel - resim - 10 Mart’a dek - m1886’da. ( 0 312 286 00 74 )
* İkisi de Ben - resim - 10 Mart’a dek - Peker Sanat Galerisi’nde. ( 0 312 439 30 03 )

İZMİR
* Eda Bellek’in fotoğraf sergisi, ay sonuna kadar Fotohane’de.
* Orhan Ersoy’un tuvaline düşenler, 23 Mart’a kadar Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde.
Naci Kalmukoğlu’nun resimleri 28 Nisan’a kadar Arkas Sanat Merkezi’nde.

İSKENDERUN
* Karikatürist Kamil Masaracı’nın, ‘Kadın Hakları’ konulu karikatür sergisi, ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ 16.00’da İskenderun Belediyesi Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi’nde açılacak. Sanatseverler sergiyi, bir hafta boyunca gezebilecek. ( 0326 6134990 )

MERSİN
* Sekiz ressam ve yontu sanatçısının eserlerinin yer aldığı, ‘Karma Resim Heykel Sergisi’ MTSO Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi hafta boyu izlenime açık olacak. ( 0324 2389500 )

ADANA
* Adana Ressamlar Derneği’nin, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla düzenlediği, ‘martınsekizi’ adlı resim sergisi AÇS Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi 21 Mart tarihine dek izlenime açık olacak. ( 0322 4534445 )

TİYATRO
İSTANBUL

* Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Profesyonel” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Ölüleri Gömün” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Aşkımız Aksray’ın En Büyük Yangını” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Kurban” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Herkesin Bildiği Sırlar” cumartesi 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Michelangelo” salı, perşembe, cumartesi 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Çehov Makinesi” çarşamba, cuma 20.00, cumartesi 15.00. ( 0 212 292 39 00 )
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boyu Benek” perşembe, cuma 14.00, “Karagöz Tatlıcı” cumartesi, pazar 12.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Zengin Mutfağı” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Arka Bahçe” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00. Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Kedi ile Palyaço” perşembe, cuma 14.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Vişne Bahçesi” çarşamba, perşembe, cuma 20.00. Cumartesi 15.30 ve 20.00. Ümraniye Sahnesi’nde “Doğum Günü Partisi” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00. Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “Surname 2010” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00. pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Mesut İnsanlar Fotoğrafhanesi” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. ( 0212 455 39 00 )
* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyli Müzikali” perşembe 20.30, “www.askbu-mu.com” cuma 20.30, “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00, “Sıkıyönetim” cumartesi 20.30. “Benim Güzel Pabuçlarım” pazar 11.00, “Hangisi Babası” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” çarşamba 20.30, “Medeni Hali: Kadın” perşembe, cuma 20.30, “4x4” Cuma 15.30. “Carrar Ana’nın Silahları” cumartesi 11.00. ( 0212 414 96 47 )
* Ortaoyuncular’da “Masal Müfettişi” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.00. ( 0 212 251 18 65 )
* Kenter Tiyatrosu’nda “Toplu Hikâyeler” cuma 20.30 ( 0212 246 35 89 )
* Tiyatro Pera’da “Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30
* Oyun Atölyesi’nde “Anlaşılmaz Konuşmalar” bugün 20.30, “Oda ve Adam” salı 20.30, “Antonius ile Kleopatra” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 16.00 ve 20.30, pazar 16.00. ( 0 216 345 39 39 )
* Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda “Asi Kuş” çarşamba 20.30 Yunus Emre Kültür Merkezi. ( 0 212 240 43 44 )
* Kumbaracı50’de “Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi” bugün , salı, çarşamba 20.30, “Üç Faz” perşembe 20.30, “Katilcilik” cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, pazar 15.00. ( 0 212 243 50 51 )
* İkincikat’ta “Korku Tüneli” bugün, “Barselo” salı, çarşamba, “Disosya” perşembe, “Yalnızlar Kulübü” cuma, cumartesi 20.30. ( 0 212 292 32 47 )
* Duru Tiyatro’nun “Nafile Dünya” cuma, cumartesi 20.30, “Aşk Her Yerde” pazar 16.00. ( 0 216 338 56 86 )
* Mekan Artı’da “Ölü Aktörler -Normal” salı 20.30, “Ben Sen O, Biz Siz Onlar” çarşamba 20.30, “Kozalar” perşembe 20.30, “Anne ve Babalar için Cinsel Bozukluklar Rehberi” cuma 20.30. ( 0 212 224 57 56 )
* Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde “Meymenetsiz Musibet” bugün 20.30, “Bir Kadın Uyanıyor” çarşamba 20.30, “Ölüm Diyalogları” perşembe 20.30, “İntihar mı Cinayet mi” cuma 20.30, “Otobüs” pazar 18.00. ( 0 212 252 74 52 )
* Sahne Hal’de “Yaka Beyaz” bugün 20.30, “Parti” salı 20.00, “Largo Desolato” çarşamba 20.00, “Adiller” cuma 20.30, “Bernarda Alba’nın Evi” cumartesi 20.30, çocuk oyunu “Cadılar” pazar 13.00, “Ölüm Diyalogları” pazar 20.30. ( 0 212 274 74 78 )
* Ekip Tiyatrosu’nun “Parti” oyunu salı 20.00’de Sahne Hal’de. Tiyatroadam’ın “Babaannem 100 Yaşında” perşembe 20.30 Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi. ( 0 212 236 10 27 )
* Tiyatro Kartela’nın “Peri Devden Korkuyor” oyunu salı Beyoğlu Hayal Perdesi’nde.

ANKARA
* Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Tiyatro Pembe Kurbağa tarafından sahnelenecek “Sihirbazın Tavşanı” adlı çocuk oyunu 16 Mart’ta saat 10.30’da, “Kendini Beğenmiş Tavuskuşu” adlı oyun 30 Mart’ta saat 10.30’da. ( 0 312 442 30 50 )
* Akün Sahnesi’nde, “Fosforlu Cevriye/müzikal” 5, 6, 7 Mart’ta saat 20.00’de, 9 Mart’ta saat 15.00’te, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 13, 15 Mart’ta saat 20.00’de, 17 Mart’ta saat 15.00’te, “Nâzım Hikmet’in Memleketimden İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo” 12, 16 Mart’ta saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu” 10 ve 16 Mart’ta saat 11.00’de. ( 0 312 427 19 71 )
* Altındağ Tiyatrosu’nda, ‘Karı Koca Arasındaki Ufak Tefek Cinayetler/Bursa DT’ 5, 6, 7, 8 Mart’ta saat 20.00’de, 9 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 10 Mart’ta saat 15.00’te, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 12, 13, 14, 15 Mart’ta saat 20.00’de, 16 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 17 Mart’ta saat 15.00’te, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 15 Mart’ta saat 11.00’de. ( 0 312 316 59 02 )
* Büyük Tiyatro’da, “Aşk Hastası” 5, 8 Mart’ta saat 20.00’de, 10 Mart’ta saat 15.00’te, “Cyrano de Bergerac” 12, 15 Mart’ta saat 20.00’de, 17 Mart’ta saat 15.00’te. ( 0 312 324 22 10 )
* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Hürrem Sultan” 5, 6, 7, 8 Mart’ta saat 20.00’de, 9 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Ben Ödüyorum” 12, 13, 14, 15 Mart’ta saat 20.00’de, 16 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 10 Mart’ta saat 11.00’de, “Üç Şehzade/çocuk oyunu” 15 ve 17 Mart’ta saat 11.00’de. (0 312 240 00 91)
* Küçük Tiyatro’da, “Venedik Taciri” 5, 6, 7 Mart’ta saat 20.00’de, 9 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Dar Ayakkabıyla Yaşamak/Diyarbakır DT” 12, 13, 14, 15 Mart’ta saat 20.00’de, 16 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 17 Mart’ta saat 15.00’te. “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 10 Mart’ta saat 11.00’de. ( 0 312 311 11 69 )
* Oda Tiyatrosu’nda, “Hüzzam” 5, 6, 7, 8, 9 Mart’ta saat 18.30’da, “Krem Karamel” 12, 13, 14, 15, 16 Mart’ta saat 18.30’da. ( 0 312 311 11 69 )
* Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 8, 9, 12, 15, 16 Mart’ta saat 20.00’de, 10 ve 17 Mart’ta saat 15.00’te. ( 0 312 397 30 24 )
İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 6, 7, 13, 14 Mart’ta saat 20.00’de, 9, 16 Mart’ta saat 15.00’te. ( 0 312 397 30 24 )
* Şinasi Sahnesi’nde, “Soğuk Bir Berlin Gecesi” 5, 6, 7, 8 Mart’ta saat 20.00’de, “Yastık Adam” 12, 13, 14, 15 Mart’ta saat 20.00’de, 16 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 17 Mart’ta saat 11.00’de. ( 0 312 397 30 24 )
* Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Selamün Kavlen Karakolu” 15, 29 Mart’ta saat 20.00’de, 30 Mart’ta saat 16.00’da, “Halktan Biri” 8, 9, 14, 22, 23, 30 Mart’ta saat 20.00’de, 10, 24, 31 Mart’ta saat 15.30’da, “Zübük” 17 Mart’ta saat 15.30’da, 23 Mart’ta saat 16.30’da, “Giderayak” 16 Mart’ta saat 17.00 ve 20.00’de, “Mahşer-i Cümbüş/konuk tiyatro” 21 Mart’ta saat 20.30’da, “Kibele/konuk etkinlik” 28 Mart’ta saat 13.00’te, “Üç Anadolu/konser” 20 Mart’ta saat 20.00’de. ( 0 312 417 76 76 )
* Mavi Sahne’de, “Gres” 15, 29, 30 Mart’ta saat 20.00’de, 17 Mart’ta saat 17.00’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 9, 16, 23 Mart’ta saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 22 Mart’ta saat 20.00’de.

ADANA
* Adana Devlet Tiyatrosu, bu hafta Alfonso Paso’nun yazdığı. ‘Kırkından Sonra’ adlı oyunu sahneleyecek. Hale Kuntay’ın dilimize çeverdiği, Ali Hürol’un yönettiği oyun, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günü 20.00’de, cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00’de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşturulacak. Fuaye Sahne’de ise Muzaffer İzgü’nün yazdığı, Boğaçhan Sökmen’in yönettiği, ‘Sınır’ adlı oyunla çarşamba, perşembe ve cuma günü 18.00’de tiyatroseverlerin karşısına çıkacak olan ADT sanatçıları, R. L. Steverson’un yazdığı, H. Mete Şahinoğlu’nun dilimize çevirdiği ve Gökhan Doğan’ın yönettiği, ‘Define Adası’ adlı oyunu da çarşamba ve cuma günü 14.00’te, pazar günü ise 11.00’de küçük tiyatroseverler için sunmayı sürdürüyor. ( 0322 3523355 )

DİYARBAKIR/MARDİN
* Türk Tiyatrosu’nun duayenlerinden Genco Erkal, rol arkadaşı Tülay Günal ile birlikte; 2012 yılının en çok konuşulan tiyatro oyunlarından, ‘Ben Bertolt Brech’i bugün 20.30’da Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’da, yarın 20.30’da da Mardin Artuklu Üniversitesi Salonu’nda sahneleyecek. Sahne tasarımı Ali Yenel, giysileri Özlem Kaya, ışık tasarımı Yüksel Aymaz’a ait oyunun koreografisini Tan Temel, Sernaz Demirel üstlendi. Brecht’e ait şiir ve öyküleri A. Kadir, Asım Bezirci, Ali Sait, Arif Gelen, Can Yücel, Gülen Fındıklı, Hasan Kuruyazıcı, Sevgi Soysal ve Zehra İpşiroğlu’nun, şarkı sözlerini ise Genco Erkal ve Tuncay Çavdar’ın dilimize çevirdiği oyuna, Piyanist Yiğit Özatalay da canlı performansla eşlik edecek. (0412 2240097 – 0482 2134002)

SAMSUN
* Samsun Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) Ankara DT oyuncuları, 5 ve 6 Mart tarihlerinde saat 20.00’de “Sinek Kadar Kocam Olsun Başımda Bulunsun” adlı oyunla Samsunlu izleyicilerle buluşacak. Hatice Meryem’in yazdığı, Funda Mete’nin yönettiği oyunda Berrin Öney, Elvan Eker, Gülçin Yaşaroğlu ve Özlem Gündoğdu rol alıyor. Oyunda, kuvvetli bir gerçeklikle ama mizahla ve sevgiyle kurulmuş eş durumu fantezileri, kadınlık durumlarındaki ezilmişlik, yoksunluk, bunlarla beraber direnme ve ayakta kalma yolları anlatılıyor. ( 0362-431 21 00 )

MÜZİK
İSTANBUL

* Salon İKSV’de salı günü Yinon Muallem&Rast Ensemble, perşembe günü Radio Moscow blues-rock grubu, cuma günü Hediye Güven, cumartesi günü Mono rock topluluğu konserleri saat 21.30’da ( 0212 334 07 00 )
* Fulya Sanat Merkezi’nde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası şef Gian Carlo De Lorenzo yönetiminde cuma günü saat 20.00’de dinleyiciler ile buluşacak. Konserin solisti Tuncay Yılmaz ( 0212 215 60 29 )
* İş Sanat’ta çarşamba günü flütist/şef Emmanuel Pahud yönetiminde Franz Liszt Oda Orkestrası ve cuma günü Yarkın Ritim Grubu’nun Kervansaray Halkların Müzikleri ve Dansları konserleri saat 20.00’de (0212 316 10 83)
* Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de çarşamba günü Gülsin Onay’ın “Tuşlarda Romantizm” piyano resitali saat 19.30’da (0212 359 58 00-132)
* Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda salı günü Derya Türkan, Kayham Kalhor, Sokratis Sinopoulos, Ali Bahrami Fard konseri, Perşembe günü Thomas Gabriel Trio Bach-Jazz, cumartesi günü İstanbul Sazendeleri konserleri saat 20.00’de ( 0212 232 98 30 )
* Borusan Müzik’te cuma günü saat 21.30’da Markus Stockhausen’s Trio konseri ( 0212 336 32 80 )
* Süreyya Operası’nda Jana Bouskova “Mucize Çalgı Arp” arp resitali bugün saat 20.00’de, çarşamba günü saat 18.00’de Nil Kocamangil, Agapi Triantafyllidi çello piyano ikilisi fuaye konseri (0216 346 15 31)
* Caddebostan Kültür Merkezi’nde cuma günü saat 20.00’de Melike Demirağ Dünya Kadınlar Günü konseri ( 0216 467 25 68 )
Notre Dame de Sion’da Çarşamba günü saat 19.30’da Ayla Erduran Stéphane Blet keman piyano ikilisinin konseri ( 0212 219 16 97 )
* David Helbock Trio caz konserleri salı günü saat 20:00 Yeniköy Avusturya Kültür Ofisi, perşembe günü saat 20.30 İzmir Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi, cumartesi günü saat 20.00 Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi ( 0212 363 84 15 )
* Akbank Sanat’ta salı günü saat 20.00’de Celine Bınacina Trio konseri (212 252 35 00-01)

ANKARA
* Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Sancar Tunalı’nın vereceği piyano resitali, 16 Mart’ta saat 14.00’te. ( 0 312 442 30 50 )
CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Rodek Wojciech yönetiminde vereceği, Gautier Çapuçon’un (viyolonsel) solist olarak yer alacağı konser 7, 8 Mart’ta saat 20.00’de. ( 0 312 309 13 43 )
* BSO Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın (BSO) şef Angela Hewitt yönetiminde vereceği “Kadınlar Günü Konseri” 8 Mart’ta saat 20.00’de. ( 0 312 290 17 75 )

OPERA BALE
İSTANBUL

* Kadıköy Süreyya Operası’nda pazar günü saat 13.00’te “Bremen Mızıkacıları” adlı çocuk müzikali seslendirilecek. ( 0216 346 15 31 )

ANKARA
* Opera Sahnesi’nde, “Karyağdı Hatun/opera” 6 Mart’ta saat 20.00’de, “Notre Dame’ın Kamburu/bale” 7 Mart’ta saat 20.00’de, “Saraydan Kız Kaçırma/opera” bugün ve 11, 20 Mart’ta saat 20.00’de, “BDT-Töre/dans tiyatrosu” 9 Mart’ta saat 20.00’de, “Sevginin Bedeli/bale” 16, 25, 28 Mart’ta saat 20.00’de, “Çanakkale Oratoryosu/konser” 18 Mart’ta saat 20.00’de, “Harem/bale” 21 Mart’ta saat 20.00’de, “Tosca/opera” 27 ve 30 Mart’ta saat 20.00’de. ( 0 312 324 68 01 )

GÖSTERİ SÖYLEŞİ
İSTANBUL

* Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde bugün 15.00- 22.00 saatleri arasında “Kıssadan Hisse Film Günleri” düzenlenecek. ( 0212 484 38 21 )
* Fransız Kültür Merkezi’nde salı-cumartesi günleri arası “Michael Haneke Filmleri” gösterilecek. ( 0212 393 81 11 )

ANKARA
* Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Sekreteri Meral Özaygen, Prof. Dr. Yıldız Kuzgun’un konuşmacı olarak yer alacağı, Cumhuriyet Kadınları Derneği Eğitim Komisyonu Başkanı Gökçen İpek’in yöneteceği “Kadın Cinayetlerinde İletişim Sorunu” başlıklı söyleşi, 9 Mart’ta saat 14.00’te, Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı Şenal Sarıhan, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ve ÇYDD Gençlik Birimi’nden Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Beste Ekin Sandalcı’nın konuşmacı olarak yer alacağı “Türkiye’de Kadın Olmak” başlıklı söyleşi 16 Mart’ta saat 14.00’te, Prof. Dr. Tarık Şengül’ün konuşmacı olarak yer alacağı “Yerel Yönetimler ve Kentleşme Sorunları” başlıklı söyleşi 20 Mart’ta saat 19.00’da, Ankara CUMOK’un düzenlediği “Adaleti Birlikte Arıyoruz” başlıklı söyleşi 23 Mart’ta saat 14.00’te, gazetemiz diplomasi muhabiri Bahadır Selim Dilek’in konuşmacı olarak yer alacağı “Medya Okuryazarlığı” başlıklı söyleşi 23 Mart’ta saat 16.00’da, Prof. Dr. Bahar Gökler’in konuşmacı olarak yer alacağı “Ergenlik Dönemi Çatışmaları ve Kimlik Gelişimi” başlıklı söyleşi 29 Mart’ta saat 18.30’da, gazemiz yazarı Alev Coşkun’un konuşmacı olarak yer alacağı söyleşi 30 Mart’ta saat 14.00’te. ( 0 312 442 30 50 )


Cumhuriyet Haber Portalı
Alıntı ile Cevapla
  #109  
Alt 18-03-2013, 13:45
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart

Haftanın Sanat Çizelgesi
18 Mart-24 Mart


Bulutsuzluk Özlemi, yarın saat 22.30'da Beyoğlu Hayal Kahvesi'nde konser verecek.



SERGİ
İSTANBUL

Geçmişten Geleceğe İz Bırakan Türkan Şoray Fotoğrafları Sergisi 27 Mart - 27 Nisan tarihleri arasında Kale Outlet Center’da.
Metin Ünsal’ın “Varoluş Şifreleri” isimli sergisi 20 Mart - 20 Nisan tarihleri arasında Galeri Işık’ta.
Mustafa Özel’in “İnsan, Kendi Hayatı” isimli sergisi 20 Mart - 30 Nisan tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezi’nde.
Alev Ermiş Mavitan’ın sergisi 20 Mart - 20 Nisan tarihleri arasında Galeri Selvin’de. ( 0212 263 74 81 )
Doğaya Saygı isimli karma sergi 20 Mart’tan itibaren Armaggan Art Gallery’de.
Kamil Fırat’ın fotoğraf sergisi 20 - 29 Mart tarihleri arasında Doğuş Üniversitesi’nde.
Tom Corby ve Gavin Baily’nin “Kanıt” isimli sergisi 21 Mart - 20 Nisan tarihleri arasında Kasa Galeri’de.
Tanju - Işıl Özışık’ın sergisi 21 Mart - 20 Nisan tarihleri arasında Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde.
Yükselen Türk Sanatçılar sergisi 21 Mart - 16 Nisan tarihleri arasında ARTNEXT Istanbul / Çağdaş Sanat Alanı’nda.
Göçmenlerin Elleri - Birinci Kuşak Türk Göçmenleri ve Hatıraları isimli sergi 18-29 Mart tarihleri arasında Kemerburgaz Üniversitesi Mahmutbey Yerleşkesi’nde .
Tülay Karavit’in sergisi 19 Mart - 1 Nisan tarihleri arasında Bakırköy Belediyesi Kent Müzesi ve Sanat Evi’nde.
Tan Oral’ın “Memnuniyetsizler” isimli sergisi 19 Mart - 1 Nisan tarihleri arasında Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.
Yılmaz Zenger’in “İşlevden Soyuta” isimli sergisi 19 Mart - 30 Nisan tarihleri arasında ARK Kültür’de. ( 0212 243 07 89 )
Karma Kış Sergisi 19 Mart’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde.
Takılabilir Heykel ve Heykel Sergisi 21 Mart’a kadar Simya Galeri’de. ( 0212 259 77 40 )
Nadire Günday’ın “Işığın İzinde” 22 Mart’a kadar Fotoğrafevi’nde. ( 0212 249 02 02 )
Nevin Çokay’ın sergisi 22 Mart’a kadar İstanbul Kültür Üniversitesi’nde.
Cenin, Necmi Gürseler, Nihal Martlı, Nazanin Pouyandeh, Olgu Ülkenciler, Burcu Yağcıoğlu’nun “Kağıt Üstünde” isimli sergisi 23 Mart’a kadar C.A.M Galeri’de. ( 0212 245 79 75 )
Ayşe Öykü’nün “Kaleydoskop” isimli sergisi 23 Mart’a kadar Nişantaşı - C.A.M Galeri’de. ( 0212 248 81 49 )
Serdar Yılmaz’ın “Yolunu Bul” isimli sergisi 23 Mart’a kadar Pi Artworks Tophane’de. (02122937103)
Afişe Çıkmak isimli sergi 23 Mart’a kadar Tütün Deposu’nda.
Suh, Jeong Min’in “Sonsuza Dek - Eternally” isimli sergisi 23 Mart’a kadar Gallery LiNART’ta.
Devrim Erbil - Süleyman Saim Tekcan’ın “İki Sanatçı İki Kuşak” isimli sergisi 23 Mart’a kadar Tüze Sanatevi’nde. ( 0216 380 85 80 )
Ali Emir Tapan’ın “Kusursuz Gün” isimli sergisi 23 Mart’a kadar Galerist’te.
Hikmet Barutçugil’in 40. sanat yılı sergisi 23 Mart’a kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde.
Salt Soyut isimli karma sergi 24 Mart’a kadar Mixer’de. ( 0 212 243 54 43 )
Modern Türkiye’nin Osmanlı Mirasını Keşfi: Ali Saim Ülgen Arşivi sergisi 24 Mart’a kadar SALT Galata’da. ( 0 212 334 22 45 )
Serpil Mavi Üstün’ün “Zamansız” isimli sergisi 24 Mart’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde.
Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “Bir Bedri Rahmi ve Amerika…” isimli sergisi 24 Mart’a kadar Sanat Akmerkez’de Galerisi’nde.
Ömür Merdu’nun “İlk Heyecan” isimli sergisi 25 Mart’a kadar Cihangir Sanat Merkezi’nde.
Ayşen Urfalıoğlu’nun “Haz’ın Metastasları” isimli sergisi 26 Mart’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.
Mustafa V. Koç ve Süha Derbent’in “Yaşamın Ta Kendisi” isimli sergisi 27 Mart’a kadar İstanbul Atlı Spor Kulübü’nde.
Mustafa Seven’in “Tek” isimli fotoğraf sergisi 27 Mart’a kadar Galeri Eksen’de. ( 0212 219 08 50 )
Alp Bartu’nun “Aradakiler” isimli sergisi 27 Mart’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. ( 0212 246 24 96 )
Masal Dünyaları - Märchenwelten isimli sergi 27 Mart’a kadar Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde.
Daver Darende’nin sergisi 28 Mart’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. ( 0212 225 23 37 )
Aylin Zaptçıoğlu ’nun sergisi 28 Mart’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. ( 0212 265 81 58 )
Metin Gönül, Remzi İren, Hikmet Çetinkaya’nın sergisi 29 Mart’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. ( 0216 410 91 97 )
Hüsamettin Koçan’ın retrospektif sergisi 30 Mart’a kadar Kibele Galerisi’nde.
Sevgi Çağal’ın sergisi 30 Mart’a kadar Espas’ta. ( 0212 227 70 17 )
Social Animals isimli sergi 30 Mart’a kadar ALAN İstanbul’da. ( 0 212 252 9453 )
Ceren Oykut’un “Hayal Meyal” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Galeri x-ist’te.
Christopher Thomas’ın fotoğraf sergisi 30 Mart’a kadar Elipsis Galeri’de. ( 0212 249 48 92 )
Rahşan Düren’in sergisi 30 Mart’a kadar MKM Beşiktaş’ta.
Ömer Muz’un “Zamansız Şehir İstanbul” sergisi 30 Mart’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde.
Nazım Balaban’ın “Oğlum Nazım ve Ben” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde.
Halil Vurucuoğlu, Lara Ögel, Mehmet Dere, Merve Şendil, Sibel Diker, Süha Şahin’in “Social Animals” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Derinlikler ALAN İstanbul’da.
Güçlü Öztekin’in “İyi İşler Zaman Alır Müthiş Şeyler Aniden Olur” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Rampa’da. ( 0212 327 08 00 )
Duygu Süzen’in “Nabız” isimli sergisi 30 Mart’a kadar MERKUR’de. ( 0212 225 37 37 )
Güçlü Öztekin’in “İyi İşler Zaman Alır Müthiş Şeyler Aniden Olur” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Rampa’da. ( 212 327 08 00 )
Gogi Çagelişvili’nin “Painting” adlı resim sergisi 30 Mart’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. ( 0212 252 68 12 )
Eliff Karadayı’nın “Maaile” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Maçka G-Mall Galeri G-art’ta. ( 0212 296 08 76 )
Suzy Hug Levy’nin “Rüzgarda Bir Yaprak” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Galeri Apel’de.
Özcan Kaplan’ın “İllaki” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Dirimart’ta. ( 0 212 291 34 34 )
Serdar Arat’ın sergisi 30 Mart’a kadar Galeri Nev’de. ( 0 212 252 15 25 )
Fatih Sarmanlı’nın “Soyuta Karşı...” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Galeri Oda’da.
Hale Güngör Oppenheimer’ın “Yedek Parça” isimli sergisi 31 Mart’a kadar Pg Art Gallery’de. ( 0212 252 80 00 )
İsmet Xbilen’in “Kırmızı Tramvay” isimli sergisi 31 Mart’a kadar Cihangir Sanat’ta.
Clem Peltier’in sergisi 31 Mart’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. ( 0212 241 65 35 )
Sema Talay Erdoğan’ın sergisi 31 Mart’a kadar ÜTOPYA PLATFORM’da. ( 0216 414 11 87 )
Damla Özdemir’in “Yeni Vücut” isimli sergisi 31 Mart’a kadar Galeri İlayda’da. ( 0212 227 92 92 )
Kadın Çizerlerden Kadın Sorunları isimli sergi 31 Mart’a kadar İBB Karikatür ve Mizah Merkezi’nde.
Adviye Bal, AyşeNur, Ceylan Mutlu, Emel Yalın, Kamer Batıoğlu, Neriman Oyman ve Nihal Güres’in “Yedi Renkli Yorum” isimli sergisi 31 Mart’a kadar Bindallı Sanatevi’nde. ( 0212 252 79 66 )
Nur Özalp’in sergisi 1 Nisan’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. ( 0212 247 08 99 )
“Vadim o kadar yeşildi ki” isimli karma sergi 2 Nisan’a kadar Cennet Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonu’nda.
Neriman Oyman’ın “Masallardaki Şehir” isimli sergisi 2 Nisan’a kadar Pusula Sanat Evi’nde.
Mustafa Ayataç’ın sergisi 3 Nisan’a kadar Galeri İdil’de. ( 0212 283 23 83 )
Demet Yersel’in “Portre” sergisi 3 Nisan’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. ( 0216 418 38 06 )
Doktorlara Saygı isimli sergi 4 Nisan’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. ( 0 216 363 12 80 )
Şinasi Göktürkler’in “Hayvanlığından Eser Yok” isimli sergisi 4 Nisan’a kadar Bimisal Art&Design Gallery’de.
DADA SİNEMA’sından örnekler isimli sergi 5 Nisan’a kadar Asfalt Art Gallery’de. ( 0 216 418 08 06 )
Ersin Gürtel’in “Mesafe” isimli sergisi 5 Nisan’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. ( 0 212 2519163 )
Heidi Specker, Susanne Brügger ve Thomas Demand’ın “Gerçek Mekân ve Kavramsal Mekân” isimli fotoğraf sergisi 6 Nisan’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. ( 0212 230 19 76 )
Deniz Gökduman’ın “Yabancı” isimli sergisi 6 Nisan’a kadar Art Suites Gallery’de.
Zümrüt Y. Radau’nun “Oeuvre” isimli sergisi 6 Nisan’a kadar Galeri/Miz’de. ( 0212 241 76 66 )
Filiz Top’un sergisi 6 Nisan’a kadar OLCAYART’ta. ( 0216 411 17 13 )
100. Yılında Kartpostallarla Balkan Savaşı sergisi 6 Nisan’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.
İstanbul ve Çevresi Üzerine İki Yüzyıl Boyunca Haritacılık sergisi 6 Nisan’a kadar Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Galerisi’nde.
Emre Tandırlı’nın “Mega Rüya” isimli sergisi 6 Nisan’a kadar Türker Art’ta. ( 0 (212) 296 53 25 )
Vitra Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar “Lütfen Rahatsız Etmeyin - Tatil Kavramı Üzerine Bir Sergi” 7 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de.
Cynthia Madansky ve Angelika Brudniak’ın “1+8” isimli video yerleştirmesi 7 Nisan’a kadar SALT Galata’da. ( 0212 334 22 45 )
Sibel Niksarlı’nın “İçimdeki Kıta, Afrika 2” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Rensanat Galerisi’nde.
Ebülfez Ferecoğlu’nun “Sanat ATEŞle Oynuyor” isimli sergisi 10 Nisan’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. ( 0212 282 69 65 )
Ozan Sağdıç’ın “Silüetler” isimli sergisi 12 Nisan’a kadar İFSAK Alt Kat Sergi Salonu’nda.
Kadın Sanatçılar isimli sergi 12 Nisan’a kadar Galeri Işık- Şile’de.
Zamanın Yüzü isimli sergi 12 Nisan’a kadar Topane-i Amire’de.
Aslı Çavuşoğlu’nun “Üç Perdelik Cinayet” isimli sergisi 13 Nisan’a kadar Galeri NON’da.
İlke Yılmaz’ın “Akılalmaz” isimli sergisi 13 Nisan’a kadar Sanatorium’da.
Choe U-Ram’ın “Anima” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar Borusan Contemporary Perili Köşk’te.
Ölüm ve Erkek isimli sergi 14 Nisan’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. ( 0212 244 94 99 )
Su İş isimli sergi 14 Nisan’a kadar Siemens Sanat’ta. ( 0212 293 82 33 )
Ahad Saadi’nin “Azarnegari” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar ART350’de. ( 0216 369 80 50 )
Emre Hüner’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Nesrin Esirtgen Collection mekânında.
Turan Aksoy’un “Bir Portre:Huzursuz” sergisi 19 Nisan’a kadar PiArtworks’de. ( 0212 293 71 03 )
Selim Birsel’in “Adım Adım” isimli sergisi 20 Nisan’a kadar Egeran Galeri’de. ( 0 212 251 1 251 )
Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
Carole Sionnet ve Pier Gajewski’nin “Mavi Kent” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde.
El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. ( 0212 242 38 13 )
Emre Hüner’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. ( 0212 243 78 53 )
Biz Bu Memleketi Seninle Sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.
İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. ( 0212 369 66 00 )
Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.

ANKARA
Gülay Yüksel - resim - 21 Mart’a dek - Fırça Sanat Galerisi’nde. ( 0312 438 60 08 )
Agnieszka Srokosz - resim - 22 Mart’a dek - Galeri Sanatyapım’da. ( 0312 222 19 06 )
Nurettin Akkaya - resim - 23 Mart’a dek - Gözde Sanat Galerisi’nde. ( 0312 442 11 31 )
Gültekin Serbest - resim - 24 Mart’a dek - Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. ( 0312 285 89 98 )
Hasan Taşdemir - resim - 25 Mart’a dek - Doku Sanat Galerisi’nde. ( 0312 439 78 80 )
Acı Biber - resim, fotoğraf, ağaç baskı - 27 Mart’a dek - Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. ( 0312 433 12 35 )
Yeşer Dördüncü - resim - 29 Mart’a dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. ( 0312 417 84 58 )
Kadın Ana - resim - 29 Mart’a dek - Türk - Amerikan Derneği Emin Hekimgil Sanat Galerisi’nde. ( 0312 426 26 44 )
Ahmet Güneştekin - resim - 30 Mart’a dek - Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. ( 0312 310 00 00 )
Rumelikavağı’ndan Anadolu’ya Ağ - resim, fotoğraf - 30 Mart’a dek - Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. ( 0312 310 00 00 )
Celalettin Tandoğdu - resim - 3 Nisan’a dek - Galeri Soyut’ta. ( 0312 438 86 70 )
Zuhal Baysar - resim - 3 Nisan’a dek - Galeri Soyut’ta. ( 0312 438 86 70 )
İsmail Üner - resim - 3 Nisan’a dek - Galeri Soyut’ta. ( 0312 438 86 70 )
Ferhan Atalay - resim - 4 Nisan’a dek - Krişna Sanat Merkezi’nde. ( 0312 418 02 53 )
Nadire Özbek - resim - 5 Nisan’a dek - Kursart Sanat Galerisi’nde. ( 0312 475 44 99 )
nİsmail Altınok - resim - 6 Nisan’a dek - İsmail Altınok Sanat Merkezi’nde. ( 0312 433 30 34 )
Abidin Dino 100 Yaşında - resim - 6 Nisan’a dek - Galeri Nev’de. ( 0312 437 93 90 )

İZMİR
Eda Bellek’in fotoğraf sergisi, ay sonuna kadar Fotohane’de.
Orhan Ersoy’un tuvaline düşenler, 23 Mart’a kadar Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde.
Naci Kalmukoğlu’nun resimleri 28 Nisan’a kadar Arkas Sanat Merkezi’nde.
Fransız Kültür Merkezi, 29 Mart’a kadar, Sinan Kılıç ve Serkan Çolak’ın, “Res” adlı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak.
Selim Bülbül resim sergisi, 19 Mart’a kadar İzmir Resim ve Heykel Müzesi’nde.
“Çiçek Başlı Kadınlarımız” fotoğraf sergisi, 8 Nisan’a kadar Bodrum Ortakent Yahşi Belediyesi Hizmet Binası’nda izlenimde.
Zeki Serbest’in “Bizim Oralar” resim sergisi, 30 Mart’a kadar Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde.
Nesrin Yılmaz’ın “Katısıksız” adlı resim sergisi, 27 Mart’a kadar İzmir Resim ve Heykel Müzesi Galerisi’nde izlenimde.
Sevinç Şimşek’in ilk kişisel sergisiyle çalışmalarını sanatseverlerin beğenisine sunacak. Sergi, “Sevinç’in Mevsimleri” adı altında bugün İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarihi Havagazı Sanat Galerisi’nde açılacak.
Veysel Akşit’in “Çeşitlemeler” adlı resim sergisi, 26 Mart’a kadar Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde.
Reyhan Abacıoğlu Resim Atölyesi öğrencilerinin çalışmalarının yer aldığı karma sergi, 2 Nisan’a kadar Aphrodisias Sanat Merkezi’nde.
Yazar Ressam Jale Sinar’ın şiir dinletisi, söyleşi ve imza etkinliği, 21 Mart’ta Altınoluk Anfi Kafe’de saat 15.00’te.
Özlem Kalkan Erenus’un, ‘Dünden Kalanlar’ adlı sergisi, Mask Müzesi’nde görücüye çıktı. Erenus’un, çimento, kum, derz gibi malzemelerle tuvale taş dokusu vererek oluşturduğu çalışmaları, 10 Nisan’a kadar görülebilecek.
Art Shop Sanat Galerisi, 9 Nisan’a kadar Şaban Okan’ın resimlerini ağırlayacak.

MERSİN
Ressam H. Neşe Koçak’ın, “Seramik Sergisi”, MTSO Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi hafta boyu izlenime açık tutulacak. ( 0324 238 95 00 )

ADANA
Yavuz Kılıçer’in yağlıboya çalışmalarının yer alacağı sergi 23 Mart günü AÇS Sanat Galerisi’nde açılacak. Sergi 31 Mart’a dek izlenime açık olacak. ( 0322 453 44 45 )
Adana Ressamlar Derneği’nin, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla düzenlediği, “martınsekizi” adlı resim sergisi AÇS Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi 21 Mart’a dek izlenebilecek. ( 0322 453 44 45 )
Adana-Osmaniye Tabip Odası’nın düzenlediği, geleneksel, “40 Hekim 40 Fotoğraf” sergisi, Ortopedia Hastanesi Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sanatseverler sergiyi hafta boyunca izleme olanağı bulacak. ( 0322 458 00 08 )

GAZİANTEP
Ressam Ümit Kara’nın, Sanko Sanat Galerisi’ndeki, “Ağaçlarım ve Çiçeklerim” adlı sergisi sürüyor. Kara’nın yağlıboya çalışmalarının yer aldığı sergiyi sanatseverler 22 Mart gününe dek izleme olanağı bulacak. ( 0342 336 60 66 )

TİYATRO
İSTANBUL

Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Açıl Kafam Açıl” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Sidikli Kasabası Müzikali” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Kırmızı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece CKSM’de “Zalım Mahmut “Bir Kurtlu Kıssa” perşembe ve cuma 20.00’de. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Düğün Şarkısı (Yeni)” çarşamba ve cuma 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Sessizlik” salı, perşembe ve cumartesi 20.00, pazar 15.00. ( 0 212 292 39 00 )
İstanbul Büyükşehir Belediyesi F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Mutfak Söyleşileri” cuma 20.00, cumartesi 12.00, 15.30 ve 20.00, pazar 12.00 ve 15.30’da. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” perşembe ve cuma 14.00, cumartesi ve pazar 12.00’de. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Kabare” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. “Ali Baba ve Kırk Haramiler” cumartesi ve pazar 12.00. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Boncuk” perşembe ve cuma 14.00’te. Ümraniye Sahnesi’nde “Dar Ayakkabıyla Yaşamak” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 12.00, 15.30 ve 20.00, pazar 15.30’da. “Pırtlatan Bal” cumartesi ve pazar 12.00’de. Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “Vişne Bahçesi” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30’da. “Edi’nin Annesi Nerede?” cumartesi ve pazar 12.00. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Perşembenin Hanımları” çarşamba, perşembe ve cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30’da. “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” perşembe ve cuma 12.00’de. ( 0212 455 39 00 )
Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi “Sıkıyönetim” perşembe 20.30’da. “Külhanbeyli Müzikali” cuma 20.30’da. “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00’de. “Hangisi Babası” cumartesi 20.30’da. “Benim Güzel Pabuçlarım” pazar 11.00’de. “www.askbu-mu.com” pazar 15.30’da. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Obsesyon” çarşamba 20.30’da. “Carrar Ana’nın Silahları” perşembe 20.30’da. “Medeni Hali: Kadın” cuma 20.30’da. “Şişman Domuz” cumartesi 20.30. ( 0212 414 96 47 )
Ortaoyuncular’da “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” cuma 20.00’de. “Masal Müfettişi” cumartesi 20.00, pazar 18.00. ( 0212 251 18 65 )
Dostlar Tiyatrosu’nda “Kerem Gibi” perşembe 20.30’da Kozyatağı Kültür Merkezi’nde. “Ben Bertolt Brecht” cuma 20.30’da Akatlar Kültür Merkezi’nde. “Sivas 93” cumartesi 20.00’de Büyükçekmece Kültür Merkezi’nde, pazar 18.00’de Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde. ( 0 212 253 67 11 )
Tiyatro Pera’da “Venedik Taciri” salı 20.30, cuma ve cumartesi 20.00, pazar 18.30’da.
Oyun Atölyesi’nde “Basit Bir Ev Kazası” pazartesi 20.30’da. “Oda ve Adam” salı 20.30’da. ( 0 216 345 39 39 )
Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda “Asi Kuş” perşembe 20.30’da. ( 0 216 658 00 15 )
Kumbaracı50’de “6 Üstü Oyun No:2 - Evaristo” pazartesi, salı, çarşamba, perşembe ve cuma 20.30’da. “Yokuş Aşağı Emanetler” cumartesi 18.00 ve 20.30’da.
İkincikat’ta “Aut” pazartesi 20.30. “Barselo” salı ve çarşamba 20.30. “Disosya” perşembe 20.30. “Yalnızlar Kulübü” cuma ve cumartesi 20.30. ( 0 212 292 32 47 )
Duru Tiyatro’nun “İyi Aile Çocuğu” pazartesi 20.30’da. “Aşk Her Yerde” cuma 20.30’da. “Nafile Dünya” cumartesi 20.30. “Sondan Sonra” pazar 16.00’da. ( 0 216 338 56 86 )
Mekân Artı’da “Filmlerle Beckett- Film Gösterimi” pazartesi 20.30’da. “Ölü Aktörler-Normal” salı 20.30, “Drama Kumpanya - Dikkat Köpek Var!” çarşamba 20.30, “Kozalar” perşembe 20.30, “Anne ve Babalar için Cinsel Bozukluklar Rehberi” cuma 20.30, “Bizde Yok” cumartesi 20.30’da. ( 0 212 224 57 56 )
Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde “Meymenetsiz Musibet” pazartesi 20.30, “Yalanın Ardındaki” çarşamba 20.30. “Biz Küçükken Babamla Oyunlar Oynardık” perşembe 20.30, “Gündüz Niyetine” cuma 20.30. “El Bohem ‘Fikret Mualla” cumartesi 20.30. “Saadet Pavyonu” pazar 18.00’de. ( 0 212 252 74 52 )
Sahne Hal’de “Yaka Beyaz” pazartesi 20.30’da. “Parti” salı 20.00’da. “Largo Desolato” çarşamba 20.00’de. “Yollu” perşembe 20.30’da. “Adiller” cuma 20.30’da. “İntihar mı Cinayet mi?” cumartesi 20.30’da. “Cadılar (ç.o)” pazar 13.00’de. “Suç ve Ceza” pazar 20.30. ( 0 212 274 74 78 )
Ekip Tiyatrosu’nun “Parti” oyunu salı 20.00’de Sahne Hal’de. “Largo Desolato” çarşamba 20.00’de Sahne Hal’de. “Kara Sohbet” cuma 20.30’da.
Tiyatroadam’ın “Babaannem 100 Yaşında” salı 20.30’da Kozzy AVM Gönül Ülkü&Gazenfer Özcan Sahnesi’nde, perşembe 20.30’da Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi’nde. ( 0 212 236 10 27 )
Gri Sahne’de “Kutlama” perşembe 20.30, “Kısalar” cumartesi 20.30’da. ( 0 212 232 34 12 )

ANKARA
Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Tiyatro Pembe Kurbağa tarafından sahnelenecek “Kendini Beğenmiş Tavuskuşu” adlı oyun 30 Mart’ta saat 10.30’da. ( 0312 442 30 50 )
Akün Sahnesi’nde, “33 Varyasyon” 24 Mart’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 26, 27, 29 ve 30 Mart’ta saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu” 28, 30, 31 Mart’ta saat 11.00’de. ( 0312 427 19 71 )
Altındağ Tiyatrosu’nda, “Yosunlar” 19, 20, 21, 22 Mart’ta saat 20.00’de, 23 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 24 Mart’ta saat 15.00’te, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 26, 27, 28, 29 Mart’ta saat 20.00’de, 30 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 31 Mart’ta saat 15.00’te, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 26, 29 Mart’ta saat 11.00’de. ( 0312 316 59 02 )
Büyük Tiyatro’da, “Cyrano de Bergerac” 19, 22 Mart’ta saat 20.00’de, 24 Mart’ta saat 15.00’te, “Kerbela” 26, 29 Mart’ta saat 20.00’de, 31 Mart’ta saat 15.00’te. ( 0312 324 22 10 )
Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Hürrem Sultan” 19, 20, 21, 22 Mart’ta saat 20.00’de, 23 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 24 Mart’ta saat 15.00’te, “Cyrano de Bergerac” 26, 27, 28, 2, 30 Mart’ta saat 20.00’de, “Üç Şehzade/çocuk oyunu” 20, 28, 30 ve 31 Mart’ta saat 11.00’de. (0312 240 00 91)
Küçük Tiyatro’da, “Venedik Taciri” 19, 20, 21, 22 Mart’ta saat 20.00’de, 23 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 24 Mart’ta saat 15.00’te, “Ben Ödüyorum” 26, 27, 28, 29 Mart’ta saat 20.00’de, 30 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 19, 21, 27, 29 Mart’ta saat 11.00’de. ( 0312 311 11 69 )
Oda Tiyatrosu’nda, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” 19, 20, 21, 22, 23 Mart’ta saat 18.30’da, “Euridice’nin Elleri” 26, 27, 28, 29, 30 Mart’ta saat 18.30’da. ( 0312 311 11 69 )
Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 19, 22, 23 Mart’ta saat 20.00’de, 24 Mart’ta saat 15.00’te, “Bekleyiş-Karıncalar” 26, 29 Mart’ta saat 20.00’de, 31 Mart’ta saat 18.30’da. ( 0312 397 30 24 )
İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 20, 21 Mart’ta saat 20.00’de, 23 Mart’ta saat 15.00’te, “Yastık Adam” 27, 28 Mart’ta saat 20.00’de, 30 Mart’ta saat 15.00’te. ( 0312 397 30 24 )
Şinasi Sahnesi’nde, “Dolores Claiborne” 21, 22 Mart’ta saat 20.00’de, 23 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 24 Mart’ta saat 11.00’de. ( 0312 397 30 24 )
Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Selamün Kavlen Karakolu” 29 Mart’ta saat 20.00’de, 30 Mart’ta saat 16.00’da, “Halktan Biri” 22, 23, 30 Mart’ta saat 20.00’de, 24, 31 Mart’ta saat 15.30’da, “Zübük” 23 Mart’ta saat 16.30’da, “Mahşer-i Cümbüş/konuk tiyatro” 21 Mart’ta saat 20.30’da, “Kibele/konuk etkinlik” 28 Mart’ta saat 13.00’te, “Üç Anadolu/konser” 20 Mart’ta saat 20.00’de. ( 0312 417 76 76 )
Mavi Sahne’de, “Gres” 29, 30 Mart’ta saat 20.00’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 23 Mart’ta saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 22 Mart’ta saat 20.00’de. ( 0312 241 02 33 )
Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Şeker Çocukların Düşleri/çocuk oyunu” 23 ve 30 Mart’ta saat 12.00’de, “Bebek Tiyatrosu/Acaba Kutuda Ne Var?” 31 Mart’ta saat 12.00’de. ( 0312 418 02 98 )
Tiyatro Tempo’da, “Dostum Aslan/+8” 31 Mart’ta saat 16.00’da, “Maskeli Balo/+3” 24 ve 31 Mart’ta saat 13.00’te, “Kurtuluş Kayalı Edebiyat Buluşması” 20 Mart’ta saat 19.30’da, “Bir Beckett Oynamak/+16” 22 Mart’ta saat 20.00’de. ( 0312 232 32 92 )

ADANA
Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “9 Canlı” adlı oyunu sahnelemeyi sürdürüyor. Tayfun Türkili’nin yazdığı, Tamer Gözüdeli’nin yönettiği oyun çarşamba günleri 20.00’de Seyhan Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşturuluyor. ( 0322 4327474 )
Kaktüs Sanat Merkezi, “Meyveli Palyaço”yu sahnelemeyi sürdürüyor. Hakan Hançerli’nin yönettiği “Meyveli Palyaço” adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu, her cumartesi saat 14.00’te Kaktüs Sanat Merkezi’nde, hafta içinde ise okullar da yineleniyor. ( 0322 459 91 59 )

SAMSUN
Samsun Atatürk Kültür Merkezi’nde, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu, “Tom, Dick ve Harry” adlı oyunu Samsunlu izleyicilerin beğenisine sunacak. Oyun, 19-20 Mart’ta Samsunlu sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

MÜZİK
İSTANBUL

Fulya Sanat Merkezi’nde perşembe ve pazar Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali, cuma Antonio Pirolli yönetiminde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ( 0212 215 60 29 )
Cennet Kültür Merkezi’nde cumartesi, 20.00’de İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konseri ( 0212 411 08 05 )
Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde salı, 22.30’da “Bulutsuzluk Özlemi” konseri ( 0212 244 25 58 )
Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da cumartesi, 20.00’de Tekfen Filarmoni Orkestrası ( 0212 373 11 00 )
Salon İKSV’de Frank Gambale Natural High Trio çarşamba, 21.30, cuma, 22.30 Brandt Brauer Frick, cumartesi, 21.30 Jamie Lidell konserleri ( 0212 334 07 00 )
Borusan Müzik’te cumartesi, 21.30’da Burnt Friedman&Jaki Liebezeit Mika Vainio konseri ( 0212 336 32 80 )
İş Sanat’ta bugün, 20.00’de Berlin Oda Orkestrası ve piyanist Paul Lewis ( 0212 316 10 83 )
Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de çarşamba,19.30’da Şirin Pancaroğlu arp resitali (0212 359 58 00-132)
Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda çarşamba Nursaç Doğanışık, cuma Golden Striker Trio, cumartesi Moskava Şehir Senfoni Orkestrası, pazar İBB Kent Orkestrası konserleri, 20.00’de ( 0212 232 98 30 )
Süreyya Operası’nda Ayşegül Sarıca piyano resitali bugün 20.00’de ( 0216 346 15 31 )
Caddebostan Kültür Merkezi’nde bugün 20.00’de Özgür Tuncer piyano resitali ( 0216 467 25 68 )
Notre Dame de Sion’da perşembe, 19.30’da Dilbağ Tokay, Emine Serdaroğlu ikilisi ( 0212 219 16 97 )
Pera Müzesi’nde Sevil Ulucan, Beste Tıknaz, Erman İmayhan Trio salı, 19.30’da ( 0212 334 99 00 )

ANKARA
Jolly Joker Ankara’da, Selçuk Balcı&Volkan Aslan&Apolas Lermi konseri 20 Mart’ta saat 21.00’de, Halil Sezai konseri 21 Mart’ta saat 21.00’de, Cem Adrian konseri 22 Mart’ta saat 22.00’de, Yaşar konseri 23 Mart’ta saat 21.00’de, Pis’Ton konseri 28 Mart’ta saat 21.00’de, Archive konseri 29 Mart’ta saat 22.00’de, Emre Aydın konseri 30 Mart’ta saat 22.00’de. ( 0312 424 11 11 )
If Performance Hall’de, Malt’ın vereceği konser 14 Mart’ta saat 24.00’te. ( 0312 418 95 06 )
CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Vakhtang Matchavariani yönetiminde vereceği, Alexander Markov’un (keman) solist olarak yer alacağı konser 21 ve 22 Mart’ta saat 20.00’de. ( 0312 309 13 43 )

GÖSTERİ SÖYLEŞİ
İSTANBUL

Sefaköy Kültür Merkezi’nde cuma günü, saat 20.00’de “Sunay Akın - Söz Gösterisi” izlenebilir. ( 0212 411 08 10 )

ANKARA
Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Prof. Dr. Tarık Şengül’ün konuşmacı olarak yer alacağı “Yerel Yönetimler ve Kentleşme Sorunları” başlıklı söyleşi 20 Mart’ta saat 19.00’da, Ankara CUMOK’un düzenlediği “Adaleti Birlikte Arıyoruz” başlıklı söyleşi 23 Mart’ta saat 14.00’te, gazetemiz diplomasi muhabiri Bahadır Selim Dilek’in konuşmacı olarak yer alacağı “Medya Okuryazarlığı” başlıklı söyleşi 23 Mart’ta saat 16.00’da, Prof. Dr. Bahar Gökler’in konuşmacı olarak yer alacağı “Ergenlik Dönemi Çatışmaları ve Kimlik Gelişimi” başlıklı söyleşi 29 Mart’ta saat 18.30’da, gazemiz yazarı Alev Coşkun’un konuşmacı olarak yer alacağı söyleşi 30 Mart’ta saat 14.00’te. ( 0312 442 30 50 )

OPERA BALE
İSTANBUL

Kadıköy Süreyya Operası’nda “Wolfang ve Lorenzo” operası çarşamba ve cuma 20.00’de, “Bremen Mızıkacıları” pazar 11.00 ve 14.00’te izlenebilir.

ANKARA
Opera Sahnesi’nde, “Saraydan Kız Kaçırma/opera” 20 Mart’ta saat 20.00’de, “Sevginin Bedeli/bale” 25, 28 Mart’ta saat 20.00’de, “Harem/bale” 21 Mart’ta saat 20.00’de, “Tosca/opera” 27 ve 30 Mart’ta saat 20.00’de. ( 0312 324 68 01 )
Operet Sahnesi’nde, “Bir Tenor Aranıyor/müzikal komedi” 24 Mart’ta saat 14.00’te, “Seslerle Anadolu/müzikli gösteri” 26 ve 30 Mart’ta saat 20.00’de, “Suna Korad’ı Anma Konseri/konser” 19 Mart’ta saat 20.00’de, “Server Ganiyev’i Anma Konseri/konser” 31 Mart’ta saat 20.00’de. ( 0312 324 68 01 )
Leyla Gencer Opera Sahnesi’nde, “Bremen Mızıkacıları/çocuk müzikali” 31 Mart’ta saat 11.00’de, “A’dan Z’ye/çocuk müzikali” 24 Mart’ta saat 11.00’de. ( 0312 324 68 01 )

MERSİN

Mersin Devlet Opera ve Balesi, bugün 11.00’de, “Çanakkale Şehitlerini Anma Konseri” ile sanatseverlerle birlikte olacak. Çarşamba günü 10.30’da, librettosu D. Şadi Erdoğan’a, müziği Selman Ada’ya ait, Evin Atik’in sahneye koyduğu müzikli güldürülü çocuk oyunu, “Keloğlan’ın Sırrı” ile küçük tiyatroseverlerin karşısına çıkacak olan MDOB sanatçıları, perşembe günü 20.00’de de librettosu ve koreografisini Merih Çimenciler’in yaptığı, “Çalıkuşu” balesiyle sahnede olacak. Hafta cuma günü 19.00’da sunulacak, “Türkiye-Avusturya Dostluk Konseri” ile son bulacak. ( 0324 237 91 30 )

SAMSUN
Samsun Devlet Opera ve Balesi’nde “Opera Zamanı” adlı opera 20 Mart Çarşamba günü saat 10.30’da, “Seslerle Anadolu” adlı müzikli oyun 21 Mart Perşembe günü saat 20.00’de “La Boheme” adlı opera 23 Mart Cumartesi günü saat 20.00’de AKM Büyük Salon’da sahnelenecek. ( 0362 431 50 03 )



Cumhuriyet Haber Portalı
Alıntı ile Cevapla
  #110  
Alt 25-03-2013, 14:19
admin admin isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 1.806
Standart

Haftanın Sanat Çizelgesi
25 Mart-1 Nisan


Sanat severler Mart ayını oldukça yoğun bir etkenlek takvimiyle kapatıyor.




Sergi
İSTANBUL
Geçmişten Geleceğe İz Bırakan Türkan Şoray Fotoğrafları Sergisi 27 Mart - 27 Nisan tarihleri arasında Kale Outlet Center’da.
Resimlerin İzinde Bir Otizm Yolculuğu isimli sergi 26 -30 Mart tarihleri arasında Maçka Sanat Galerisi’nde. ( 0 212 240 80 23 )
Prof. Dr. Meral Serdaroğlu’nun resim ve seramik sergisi 26 -30 Mart tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampusu Özger Arnas Salonu’nda.
Güzhan Müstecaplıoğlu’nun “Her Şey Helak Olur, Hiçlik, Varlık, Boşluk’ta” isimli sergisi 26 Mart - 6 Nisan tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde.
Fatma Tülin’nin sergisi 26 Mart - 30 Nisan tarihleri arasında Kare Sanat Galerisi’nde.
Burcu Yağcıoğlu’nun “Fuzuli Canavarlar” isimli sergisi 28 Mart - 28 Nisan tarihleri arasında C.A.M Galeri / Akaretler’de. ( 0212 245 79 75 )
Aslı Sungu’nun “Four Sermons to the Dead” isimli sergisi 28 Mart - 25 Nisan tarihleri arasında Pi Artworks Tophane’de.
Berkay Buğdanoğlu’nun “Grigori” isimli sergisi 29 Mart - 28 Nisan tarihleri arasında Mixer’de.
Ahmet Fazıl Aksoy ve Işıl Özışık’ın sergisi 30 Mart - 19 Nisan tarihleri arasında Bakraç Sanat Galerisi’nde.
Ferzan Genç Çuhadaroğlu’nun sergisi 30 Mart - 25 Nisan tarihleri arasında Tolga Eti Sanat Evi’nde. ( 0216 368 26 79 )
Ömür Merdu’nun “İlk Heyecan” isimli sergisi 25 Mart’a kadar Cihangir Sanat Merkezi’nde.
nAyşen Urfalıoğlu’nun “Haz’ın Metastasları” isimli sergisi 26 Mart’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.
Mustafa V. Koç ve Süha Derbent’in “Yaşamın ta kendisi” isimli sergisi 27 Mart’a kadar İstanbul Atlı Spor Kulübü’nde.
Mustafa Seven’in “Tek” isimli fotoğraf sergisi 27 Mart’a kadar Galeri Eksen’de. ( 0212 219 08 50 )
nAlp Bartu’nun “aradakiler” isimli sergisi 27 Mart’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. ( 0212 246 24 96 )
Masal Dünyaları - Märchenwelten isimli sergi 27 Mart’a kadar Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde.
Yaşar Çallı’nın “Son Çallı İstanbul’da” isimli sergisi 27 Mart’a kadar Tepe Art Gallery’de.
Daver Darende’nin sergisi 28 Mart’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. ( 0212 225 23 37 )
Aylin Zaptçıoğlu’nun sergisi 28 Mart’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. ( 0212 265 81 58 )
Göçmenlerin Elleri – Birinci Kuşak Türk Göçmenleri ve Hatıraları isimli sergi 29 Mart’a kadar Kemerburgaz Üniversitesi Mahmutbey Yerleşkesi’nde.
nMetin Gönül, Remzi İren, Hikmet Çetinkaya’nın sergisi 29 Mart’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. ( 0216 410 91 97 )
nKamil Fırat’ın fotoğraf sergisi 29 Mart’a kadar Doğuş Üniversitesi’nde.
nIrak İşgali’nin 10. yılında - Bizi Rahat Bırakın isimli sergi 30 Mart’a kadar Novada AVM - Cemal Süreyya Sergi Salonu’nda.
nHüsamettin Koçan’ın retrospektif sergisi 30 Mart’a kadar Kibele Galerisi’nde.
Sevgi Çağal’ın sergisi 30 Mart’a kadar Espas’ta. ( 0212227 70 17 )
Social Animals isimli sergi 30 Mart’a kadar ALAN İstanbul’da. ( 0 212 252 9453 )
Ceren Oykut’un “Hayal Meyal” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Galeri x-ist’te.
Christopher Thomas’ın fotoğraf sergisi 30 Mart’a kadar Elipsis Galeri’de. ( 0212 249 48 92 )
Rahşan Düren’in sergisi 30 Mart’a kadar MKM Beşiktaş’ta.
Ömer Muz’un “Zamansız Şehir İstanbul” sergisi 30 Mart’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde.
Nazım Balaban’ın “Oğlum Nâzım ve Ben” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde.
Güçlü Öztekin’in “İyi İşler Zaman Alır Müthiş Şeyler Aniden Olur” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Rampa’da. ( 0212 327 08 00 )
nDuygu Süzen’in “Nabız” isimli sergisi 30 Mart’a kadar MERKUR’de. ( 0212 225 37 37 )
nGogi Çagelişvili’nin “Painting” adlı resim sergisi 30 Mart’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (02122526812)
Eliff Karadayı’nın “Maaile” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Maçka G-Mall Galeri G-art’ta. ( 0212 296 08 76 )
Suzy Hug Levy’nin “Rüzgârda Bir Yaprak” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Galeri Apel’de.
Özcan Kaplan’ın “İllaki” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Dirimart’ta. ( 0 212 291 3434 )
Serdar Arat’ın sergisi 30 Mart’a kadar Galeri Nev’de. ( 0 212 252 1525 )
Fatih Sarmanlı’nın “Soyuta Karşı...” isimli sergisi 30 Mart’a kadar Galeri Oda’da.
Hale Güngör Oppenheimer’ın “Yedek Parça” isimli sergisi 31 Mart’a kadar Pg Art Gallery’de. ( 0212 252 80 00 )
İsmet Xbilen’in “Kırmızı Tramvay” isimli sergisi 31 Mart’a kadar Cihangir Sanat’ta.
Clem Peltier’in sergisi 31 Mart’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. ( 0212 241 65 35 )
Sema Talay Erdoğan’ın sergisi 31 Mart’a kadar ÜTOPYA PLATFORM’da. ( 0216 414 11 87 )
Damla Özdemir’in “Yeni Vücut” isimli sergisi 31 Mart’a kadar Galeri İlayda’da. ( 0212 227 92 92 )
Gözde İlkin’in sergisi 31 Mart’a kadar artSümer’de.
Kadın Çizerlerden Kadın Sorunları isimli sergi 31 Mart’a kadar İBB Karikatür ve Mizah Merkezi’nde.
Adviye Bal, AyşeNur, Ceylan Mutlu, Emel Yalın, Kamer Batıoğlu, Neriman Oyman ve Nihal Güres’in “Yedi Renkli Yorum” isimli sergisi 31 Mart’a kadar Bindallı Sanatevi’nde. ( 0212 252 79 66 )
Tülay Karavit’in sergisi 1 Nisan’a kadar Bakırköy Belediyesi Kent Müzesi ve Sanat Evi’nde.
Tan Oral’ın “Memnuniyetsizler” isimli sergisi 1 Nisan’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.
Nur Özalp’in sergisi 1 Nisan’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. ( 0212 2470899 )
“Vadim O Kadar Yeşildi ki” isimli karma sergi 2 Nisan’a kadar Cennet Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonu’nda.
Neriman Oyman’ın “Masallardaki Şehir” isimli sergisi 2 Nisan’a kadar Pusula Sanat Evi’nde.
Mustafa Ayataç’ın sergisi 3 Nisan’a kadar Galeri İdil’de. ( 0212 283 23 83 )
Demet Yersel’in “Portre” sergisi 3 Nisan’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. ( 0216 418 38 06 )
Doktorlara Saygı isimli sergi 4 Nisan’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. ( 0 216 363 12 80 )
Şinasi Göktürkler’in “Hayvanlığından Eser Yok” isimli sergisi 4 Nisan’a kadar Bimisal Art&Design Gallery’de.
DADA SİNEMA’sından örnekler isimli sergi 5 Nisan’a kadar Asfalt Art Gallery’de. ( 0 216 418 08 06 )
Ersin Gürtel’in “Mesafe” isimli sergisi 5 Nisan’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. ( 0 212 2519163 )
Heidi Specker, Susanne Brügger ve Thomas Demand’ın “Gerçek Mekân ve Kavramsal Mekân” isimli fotoğraf sergisi 6 Nisan’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. ( 0212 230 19 76 )
Deniz Gökduman’ın “Yabancı” isimli sergisi 6 Nisan’a kadar Art Suites Gallery’de.
Zümrüt Y. Radau’nun “Oeuvre” isimli sergisi 6 Nisan’a kadar Galeri/Miz’de. ( 0212 241 76 66 )
Filiz Top’un sergisi 6 Nisan’a kadar OLCAYART’ta. ( 0216 411 17 13 )
100. yılında Kartpostallarla Balkan Savaşı sergisi 6 Nisan’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.
İstanbul ve Çevresi Üzerine İki Yüzyıl Boyunca Haritacılık sergisi 6 Nisan’a kadar Dame de Sion Fransız Lisesi Galerisi’nde.
Emre Tandırlı’nın “Mega Rüya” isimli sergisi 6 Nisan’a kadar Türker Art’ta. ( 0 (212) 296 53 25 )
Erhan Özışıklı’nın “Şölen” isimli sergisi 6 Nisan’a kadar Galata’daki Poligon -The Shooting Gallery’de.
Attila Durak, Faruk Akbaş, Gültekin Çizgen ve İzzet Keribar’ın fotoğraf sergisi 6 Nisan’a kadar Artisan’da. ( 0 212 247 90 81 )
Mahir Güven’in “yansımalar” isimli sergisi 6 Nisan’a kadar Mabeyn Galeri’de.
Haset, Husumet, Rezalet isimli karma sergi 7 Nisan’a kadar ARTER’de. ( 0212 243 37 67 )
“Düşler Sergisi” isimli karma sergi 7 Nisan’a kadar Avusturya Sen Jorj Hastanesi’nde.
Vitra Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar “Lütfen Rahatsız Etmeyin - Tatil Kavramı Üzerine Bir Sergi” 7 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de.
Cynthia Madansky ve Angelika Brudniak’ın “1+8” isimli video yerleştirmesi 7 Nisan’a kadar SALT Galata’da. ( 0212 334 22 45 )
Sibel Niksarlı’nın “İçimdeki Kıta, Afrika 2” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Rensanat Galerisi’nde.
Ebülfez Ferecoğlu’nun “Sanat Ateşle Oynuyor” isimli sergisi 10 Nisan’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (02122826965)
Ozan Sağdıç’ın “Siluetler” isimli sergisi 12 Nisan’a kadar İFSAK Alt Kat Sergi Salonu’nda.
Kadın Sanatçılarisimli sergi 12 Nisan’a kadar Galeri Işık- Şile’de.
Zamanın Yüzü isimli sergi 12 Nisan’a kadar Tophane-i Amire’de.
Aslı Çavuşoğlu’nun “Üç Perdelik Cinayet” isimli sergisi 13 Nisan’a kadar Galeri NON’da.
İlke Yılmaz’ın “Akılalmaz” isimli sergisi 13 Nisan’a kadar Sanatorium’da.
Mehmet Özet’in sergisi 13 Nisan’a kadar İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. ( 0212 251 46 31 )
Choe U-Ram’ın “Anima” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar Borusan Contemporary Perili Köşk’te.
Ölüm ve Erkekisimli sergi 14 Nisan’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. ( 0212 244 94 99 )
Su İşisimli sergi 14 Nisan’a kadar Siemens Sanat’ta. ( 0212 293 82 33 )
Ahad Saadi’nin “Azarnegari” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar ART350’de. ( 0216 369 80 50 )
Ayşegül Sürek’in “Kendi İçinde” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar Artgalerim’de.
Emre Hüner’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Nesrin Esirtgen Collection Mekânı’nda.
Yükselen Türk Sanatçılar sergisi 16 Nisan’a kadar ARTNEXT Istanbul / Çağdaş Sanat Alanı’nda.
Turan Aksoy’un “Bir Portre: Huzursuz” sergisi 19 Nisan’a kadar PiArtworks’de. ( 0212 293 71 03 )
Selim Birsel’in “Adım Adım” isimli sergisi 20 Nisan’a kadar Egeran Galeri’de. ( 0 212 251 1 251 )
Metin Ünsal’ın “Varoluş Şifreleri” isimli sergisi 20 Nisan’a kadar Galeri Işık’ta.
Tom Corby ve Gavin Baily’nin “Kanıt” isimli sergisi 20 Nisan’a kadar Kasa Galeri’de.
Tanju – Işıl Özışık’ın sergisi 20 Nisan’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde.
Değişen Zamanların Mimarı Edoardo De Nari 1874 - 1954 isimli sergi 20 Nisan’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. ( 0212 334 09 00 )
Alev Ermiş Mavitan’ın sergisi 20 Nisan’a kadar Galeri Selvin’de. ( 0212 263 74 81 )
Nickolas Muray’ın “Bir Fotoğrafçının Portresi” isimli sergisi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
Duvar Resminden Korkuyorlar isimli sergi 21 Nisan’a kadar SALT Beyoğlu’nda. ( 0212 377 42 00 )
Çöl ve Deniz Arasında - Ürdün Ulusal Güzel Sanatlar Galerisi’nden Bir Seçki isimli sergi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrenci Sergisi 22 Nisan’a kadar Galeri Işık’ta.
Başkalarının Hayatı. Tekrar ve Hayatta Kalma isimli karma sergi 27 Nisan’a kadar Akbank Sanat’ta.
Mehmet Güleryüz’ün “Göz Göre Göre” isimli sergisi 27 Nisan’a kadar The Empire Project’te. ( 0 212 292 59 68 )
Prix Pictet: Güç isimli sergi 28 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de.
Türk Opera-Bale Tarihinin Duayen Dekoratörlerinden Tasarım Seçkileri kapsamında Türk Operasında Dekor Resimleri sergisi 30 Nisan’a kadar Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda.
Mustafa Özel’in “İnsan, Kendi Hayatı” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde.
Yılmaz Zenger’in “İşlevden Soyuta” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar ARK Kültür’de. ( 0212 243 07 89 )
İnci Ertuğ’un “Düşün Zamanı” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. ( 0212 252 05 35 )
Richard Smeets’in “Yüzleşmeler: Birey ve Hayat” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Rezan Has Müzesi’nde.
Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
Carole Sionnet ve Pier Gajewski’nin “Mavi Kent” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde.
El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. ( 0212 242 38 13 )
Emre Hüner’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. ( 0212 243 78 53 )
Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.
İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. ( 0212 369 66 00 )
Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.
Geçmiş ve Geleceksergisi İstanbul Modern’de.

ANKARA
Yeşer Dördüncü - resim - 29 Mart’a dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. ( 0312 417 84 58 )
Kadın Ana - resim - 29 Mart’a dek - Türk-Amerikan Derneği Emin Hekimgil Sanat Galerisi’nde. ( 0312 426 26 44 )
Ahmet Güneştekin - resim - 30 Mart’a dek - Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. ( 0312 310 00 00 )
Rumelikavağı’ndan Anadolu’ya Ağ - resim, fotoğraf - 30 Mart’a dek - Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. ( 0312 310 00 00 )
Celalettin Tandoğdu - resim - 3 Nisan’a dek - Galeri Soyut’ta. ( 0312 438 86 70 )
Zuhal Baysar - resim - 3 Nisan’a dek - Galeri Soyut’ta. ( 0312 438 86 70 )
İsmail Üner - resim - 3 Nisan’a dek - Galeri Soyut’ta. ( 0312 438 86 70 )
Alev-Kenan Eratalay koleksiyonu - resim - 3 Nisan’a dek - Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. ( 0312 266 44 72 )
Ferhan Atalay - resim - 4 Nisan’a dek - Krişna Sanat Merkezi’nde. ( 0312 418 02 53 )
Cafer Tabak - resim - 4 Nisan’a dek - Madalion Art Gallery’de. ( 0312 439 93 53 )
Nadire Özbek - resim - 5 Nisan’a dek - Kursart Sanat Galerisi’nde. ( 0312 475 44 99 )
İsmail Altınok - resim - 6 Nisan’a dek - İsmail Altınok Sanat Merkezi’nde. ( 0312 433 30 34 )
Abidin Dino 100 Yaşında- resim - 6 Nisan’a dek - Galeri Nev’de. ( 0312 437 93 90 )
Ehsan Ghanbarzadeh- resim - 7 Nisan’a dek - Peker Sanat’ta. ( 0312 439 30 03 )

İZMİR
Eda Bellek’in fotoğraf sergisi, ay sonuna kadar Fotohane’de.
Naci Kalmukoğlu’nun resimleri 28 Nisan’a kadar Arkas Sanat Merkezi’nde.
Fransız Kültür Merkezi, 29 Mart’a kadar, Sinan Kılıç ve Serkan Çolak’ın, “Res” adlı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak.
“Çiçek Başlı Kadınlarımız” fotoğraf sergisi, 8 Nisan’a kadar Bodrum Ortakent Yahşi Belediyesi Hizmet Binası’nda izlenimde.
nNesrin Yılmaz’ın “Katışıksız” adlı resim sergisi, 27 Mart’a kadar İzmir Resim ve Heykel Müzesi Galerisi’nde izlenimde.

ADANA
Ressam Yusuf Şahin’in yönettiği, Şahin Resim Atölyesi kursiyerleri Gulageş Çeviker Şimşek, Gökşen Mete, Rukiye Aslan, Hatice Alyanak, Şükran Vural, Zehra F. Sönmez, Betül Acar, Gülçin Çayırlı, Özgür Kocabıyık, Asude Paker, Şükrü Durna ve Cihangir Şimşek’in yağlı boya çalışması 50 eserin yer aldığı, “Karma Resim Sergisi”, bugün 17.00’de Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu Fuaye Salonu’nda açılacak. Sanatseverler sergiyi hafta boyunca izleyebilecek.

Müzik
İSTANBUL
Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Sasche Goetzel yönetiminde “Leyla Gencer Anısına-Salome” perşembe günü saat 20.00’de.
( 0212 373 11 00 )
İTÜ Mustafa Kemal Konferans Salonu’nda bugün saat 20.00’de Prof. Dr. Mustafa Gediktaş anısına Çağdaş Türk Müziği konseri veriliyor.
Fulya Sanat Merkezi’nde yarın Liselerarası Caz ve Klasik Müzik Festivali saat 20.00’de, perşembe günü Opus Amadeus Oda Müziği Festivali 2/5 saat 20.00’de ve cumartesi günü “Üç Cemre Üç Aşk” saat 16.00’da başlayacak. ( 0212 215 60 29 )
Süreyya Operası’nda bu akşam saat 20.00’de Viyana Senfoni Yaylı Çalgılar Beşlisi-Pasquale Iannone ve çarşamba günü saat 20.00’de Osmanlı’da Opera dinlenebilir. ( 0216 346 15 31 )
Nardis Jazz Club’ta bu akşam saat 21.30’da SPIN Reunion, yarın saat 21.30’da Eylül Biçer Quartet, çarşamba saat 21.30’da Open Mic-5. Sezon, perşembe saat 21.30’da Bilge Susar Quartet, cuma saat 22.30’da Selim Benba Group feat. Sibel Köse, cumartesi Meltem Ege Septet saat 22.30’da.
Salon İKSV’de yarın saat 20.00’de Murat Beşer ile Müzik Sohbetleri, çarşamba günü saat 21.30’da Phronesis, cuma saat 21.30’da The Tiger Lillies, cumartesi saat 22.30’da A Hawk and A Hacksaw.
( 0212 334 07 52 )
Ghetto’da çarşamba günü Hip-Trip Project saat 21.45’te, perşembe günü Birsen Tezer saat 21.45’te, cuma İnDASoul saat 22.45’te, cumartesi günü Ayhan Sicimoğlu ve Friends- ‘Latin Alaturka’ saat 23.30’da. ( 0212 251 75 01 )
Jolly Joker’de çarşamba günü Selçuk Balcı saat 21.00’de, perşembe günü Ödül saat 21.00’de, cuma günü Halil Sezai saat 22.00’de, cumartesi günü Fettah Can saat 22.00’de. ( 0212 249 07 49 )
Hayal Kahvesi’nde bu akşam Vera saat 22.30’da sonrasında Flexible saat 00.30’da, yarın 22.30’da Piatango-Piazzolla Project ve 00.30’da Fair Play, çarşamba günü PEYK saat 22.30’da ve Özge Fışkın saat 00.30’da, perşembe günü The Away Days saat 22.30’da ve RadioLux saat 00.30’da, cuma günü saat 22.30’da Ceylan Ertem- Sezen Aksu Tribute ve 00.30’da Nev, cumartesi saat 00.30’da Soul Stuff ve pazar günü 00.30’da Erdem Akakçe Band. ( 0212 245 10 48 )
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası şef Orhun Orhon yönetiminde cuma saat 20.00’de Fulya Sanat Merkezi’nde.
( 0212 215 60 29 )
Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda “Avludaki Ses İhsan Özgen” konseri cumartesi saat 20.00’de ( 0212 232 98 30 )
Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de çarşamba günü 19.30’da Oda Müziği Akşamı “Ensemble Mediterrain” konseri (0212 359 58 00-132)

Tiyatro
İSTANBUL
Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Sidikli Kasabası” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Inishmorelu Yüzbaşı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Çirkin” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Yağmur Durduğunda” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Zeytinburnu Sahnesi’nde “Kurban” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “michelangelo” çarşamba, cuma 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Sessizlik” salı, perşembe, cumartesi 20.00, pazar 15.00. ( 0212 292 39 00 )nİstanbul Büyükşehir Belediyesi F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Doğum Günü Partisi” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” perşembe, cuma 14.00. “Çiçek Prenses” cumartesi, pazar 12.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “İstanbul Efendisi” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Ocak” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Küçük Kemal Sahnesi’nde “Karagöz Balıkçı” cumartesi, pazar 12.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Toros Canavarı” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00. Ümraniye Sahnesi’nde “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Türkiye Kayası ‘Bir Göç Hikâyesi’” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. ( 0212 455 39 00 )
Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyli Müzikali” perşembe 20.30, “Sıkıyönetim” cuma 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi 11.00, “Hangisi Babası” cumartesi 20.30, “Hoşu’nun Utancı” pazar 11.00, “www.askbu-mu.com” 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “4x4” salı 20.30, “Şişman Domuz” çarşamba 20.30, “Medeni Hali: Kadın” perşembe 20.30, “Carrar Ana’nın Silahları” cuuma 20.30, “Obsesyon” cumartesi 20.30. ( 0212 414 96 47 )
Ortaoyuncular’da “Masal Müfettişi” cuma, cumartesi, pazar 20.00. ( 0212 251 18 65 )
Dostlar Tiyatrosu’nun “Sivas 93” oyunu bugün 20.30 Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi. “Ben Bertolt Brecht” cuma 20.30 Şişli Kent Kültür Merkezi. ( 0212 253 67 11 )
Kenter Tiyatrosu’nda “Toplu Hikâyeler” cuma, cumartesi, pazar 20.30. ( 0212 246 35 89 )
Tiyatro Pera’da “Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30.
Oyun Atölyesi’nde “Evaristo” bugün 20.30, “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi” salı 20.30, “Testosteron” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 16.00 ve 20.30, pazar 16.00. ( 0216 345 39 39 )
Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda “Asi Kuş” cuma 20.30 ( 0212 240 43 44 )
Kumbaracı50’de “Katilcilik” çarşamba, perşembe 20.30. “Haz Makamı” cuma 20.30, “Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi” cumartesi 20.30, pazar 15.00. ( 0 212 243 50 51 )
İkincikat’ta “Barselo” salı, “Disosya” perşembe, “Yalnızlar Kulübü” cuma, cumartesi 20.30.
Duru Tiyatro’nun “Aşk Her Yerde” salı 20.30, “Trendeki Yabancılar” salı 20.30, “İyi Aile Çocuğu” çarşamba 20.30, “Dur Bi dakka” cuma 20.30, “Cadılar” pazar 15.00. ( 0216 338 56 86 )
Mekân Artı’da “Bizde Yok!” bugün 20.30, “Ölü Aktörler- Normal” salı 20.30, “Şiddet Üçlemesi 2 -Şeker” çarşamba 20.30, “Irish Mafia -Düşük Şehir İhtimali” perşembe 20.30. “Babaanne’nin Yeri” cuma, cumartesi 20.30. ( 0212 224 57 56 )
Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde “Bir Kadın Uyanıyor” perşembe 20.30, “Gündüz Niyetine” cuma 20.30, “Müsahipzade ile Temaya” cumartesi 15.00, “Biz Küçükken Babamla Oyunlar Oynardık” cumartesi 20.30, “Hirç ü Xwezgînî” pazar 18.00. ( 0212 252 74 52 )
Sahne Hal’de “Yüksek Derece” bugün 20.30, “Parti” salı 20.00, “Largo Desolato” çarşamba 20.00, “Yollu” perşembe 20.30, “Adiller” cuma 20.30, “Eksik” cumartesi 20.30, “Okyanus” pazar 20.30. ( 0212 274 74 78 )
Ekip Tiyatrosunun “Parti” oyunu salı 20.00’de Sahne Hal’de.
Tiyatroadam’ın “Babaannem 100 Yaşında” perşembe 20.30 Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi. ( 0212 236 10 27 )

ANKARA
Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Tiyatro Pembe Kurbağa tarafından sahnelenecek “Kendini Beğenmiş Tavuskuşu” adlı çocuk oyunu 30 Mart’ta saat 10.30’da, 13 ve 27 Nisan’da saat 10.30’da. ( 0312 442 30 50 )
Akün Sahnesi’nde, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 26, 27, 29 ve 30 Mart’ta saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları /çocuk oyunu” 28, 30 ve 31 Mart’ta saat 11.00’de, “33 Varyasyon” 2-6 Nisan tarihleri arasında, cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. ( 0312 427 19 71 )
Altındağ Tiyatrosu’nda, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 26, 27, 28, 29 Mart’ta saat 20.00’de, 30 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 31 Mart’ta saat 15.00’te, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 26, 29 Mart’ta saat 11.00’de, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. ( 0312 316 59 02 )
Büyük Tiyatro’da, “Kerbela” 26, 29 Mart’ta ve 2, 5 Nisan’da saat 20.00’de, 31 Mart’ta ve 7 Nisan’da saat 15.00’te. ( 0312 324 22 10 )
Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Cyrano de Bergerac” 26, 27, 28, 2, 30 Mart’ta saat 20.00’de, “Üç Şehzade/çocuk oyunu” 28, 30 ve 31 Mart’ta saat 11.00’de, “Özgürlüğün Bedeli/Eskişehir Büyükşehir Belediye Tiyatrosu” 2-7 Nisan tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0312 240 00 91)
Küçük Tiyatro’da, “Ben Ödüyorum” 26, 27, 28, 29 Mart’ta saat 20.00’de, 30 Mart’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 27, 29 Mart’ta saat 11.00’de, “Venedik Taciri” 2-7 Nisan tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. ( 0312 311 11 69 )
Oda Tiyatrosu’nda, “Euridice’nin Elleri” 26, 27, 28, 29, 30 Mart’ta saat 18.30’da, “Kontrabas” 2-6 Nisan tarihleri arasında saat 18.30’da. ( 0312 311 11 69 )
Stüdyo Sahne’de, “Karıncalar” 26 Mart’ta saat 20.00’de, “Bekleyiş-Karıncalar” 29 Mart’ta saat 20.00’de, 31 Mart’ta saat 15.00’te, “Jerry ve Tom” 2, 5, 6 Nisan’da saat 20.00’de, 7 Nisan’da saat 15.00’te. ( 0312 397 30 24 )
İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Yastık Adam” 27, 28 Mart’ta saat 20.00’de, 30 Mart’ta saat 15.00’te, “Cesaret Ana ve Çocukları” 3 ve 4 Nisan’da saat 20.00’de, 6 Nisan’da saat 15.00’te. ( 0312 397 30 24 )
Şinasi Sahnesi’nde, “Yastık Adam” 31 Mart- 6 Nisan tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. ( 0312 397 30 24 )
Mavi Sahne’de, “Gres” 29, 30 Mart’ta ve 10, 12, 13 Nisan’da saat 20.00’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 6, 20 ve 27 Nisan’da saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 19 Nisan’da saat 20.00’de, “Cinfikir/Türkiye’nin ilk ve tek doğaçlama çocuk oyunu” 6, 14, 20 ve 28 Nisan’da saat 13.00’te. ( 0312 241 02 33 )

ADANA
Devlet Tiyatrosu Adana Uluslararası Sabancı Tiyatro Festivali, “Dünya Tiyatrolar Günü” de olan 27 Mart’ta, İtalya’dan konuk Stüdio Festi’nin, “Su ve Ateş Anıları” adlı görkemli gösterisiyle başlayacak. Adana’nın tarihi simgelerinden Taşköprü ile Seyhan Nehri ve kıyısındaki Zübeyde Hanım Parkı’nın gösteri platosu olarak kullanılacağı müzik ve renkli ışıklar desteğindeki gösteriyi sanatseverler Seyhan Nehri kıyısından izleyebilecek. Ankara Devlet Tiyatrosu ise festivale, Bertolt Brecht’in, “Cesaret Ana ve Çocukları” adlı oyunuyla katılıyor. Ayşe Selen’in dilimize çevirdiği, Ayşe Emel Mesci’nin yönettiği oyunu tiyatroseverler cumartesi günü 15.00 ve 20.00’de, pazar günü ise 20.00’de izleme olanağı bulacaklar. ( 0322 352 33 55 )

İSKENDERUN
İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, Ülker Köksal’ın yazdığı, Özer Yüksel ve Tamer Aytan’ın yönettiği, “Bir Garip Oyun” adlı oyunu sahnelemeyi sürdürüyor. Arzu Aydoğan, Gamze Çakmak, Gönül İriş, İbrahim Kırat, Nihan Kızılkaya, Özer Yüksel, Seyfettin Babat, Şule Ataman Sayın ve Tamer Aytan’ın rol üstlendiği oyun, çarşamba günü 20.00’de bir kez daha tiyatroseverlere sunulacak. ( 0326 613 49 90 )

SAMSUN
Tiyatro Amisos 25 Mart’ta “Kadıncıklar”, Samsun Sanat Tiyatrosu 26 Mart’ta “Kadınlar Devleti”, Tiyatro Kum 27 Mart’ta “Yanlışlıklar”, Söz Sanat Merkezi 28 Mart’ta “Mustafa Diye Biri”, Düşevi Oyuncuları 29 Mart’ta “Ben Çağırmadım” adlı oyunlarla Atakum Eğitim ve Eğlence Merkezi’nde saat 20.00’de Samsunlu sanatseverlerle buluşacak.



Cumhuriyet Haber Portalı
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıAçık

Gitmek istediğiniz klasörü seçiniz


şu Anki Saat: 03:34


Online Ziyaretçi: site statistics
Powered by vBulletin
Şiir Akademisi Forum