Şiir Akademisi - Ana Sayfa

Geri git   Şiir Akademisi Forum > ANLIK YAZIM PAYLAŞIM > Yarışmalar - Konulu, Süreli Yazım Çalışmaları

Seçenekler Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 30-09-2010, 21:17
ogün kaymak ogün kaymak isimli üye şimdilik offline konumundadır

ogün kaymak - MSN üzeri Mesaj gönder ogün kaymak - YAHOO üzeri Mesaj gönder
Standart 2010 EKİM AYININ ŞİİRİ...

sevgili arkadaşlar, değerli dostlar...

2010 ekim ayı itibarı ile ''ayın şiiri'' etkinliği üzerime yıkılmış bulunmaktadır..
işin şakası elbet 'yıkılmak' fiili.. sevgili emre, uzun zamandır bunu benden talep ediyordu, bu aya geldi sırası.. deneyeceğiz hep beraber..

ekim ayı şiir seçkisi nin jüri üyelerini daha sonra açıklayacağım, fakat öznelerin önemleri niteliklerindedir.. ben burada hangi isimleri açıklarsam açıklayayım, önemli olan; seçim raporlarıyla şiire yapacakları katkıdır bana göre...
bu yarışmayı bir çekişmeden ziyade, bir ''ortak düşünme'' platformu, bir atölye birimi olarak görmekten yanayım...

neyse.. gelelim konumuza:

her ayın şiiri etkinliğinde 5 seçici üye yer alacak, seçici üye tercihini ben de yapabilirim, sizlerin önerileri de belirleme de yardımcı olabilir..bunu zaman içinde oluşturacağız.. en verimli kurullarla, keyifli bir süreci tamamlamak amacımız...

katılımcı ürünler kişisel mail adresime yollanacak..fakat bir değişikilikle.. evvelden katılımcılardan kısa bir öz-yazı-geçmişi istiyorduk..bundan sonra bunu değiştirmek istiyorum.. katılımcı arkadaşlar ürünleri ile berber bir sorunun, kendilerince özgün yanıtını da bana yollayacaklar.. ayın sorusu sabit de kalabilir, değişebilir de bunu da zaman gösterecek..
ama bu ay için soru şu: '' şiir sözcüğü sizce ne anlam ifade ediyor? 5 cümleyi aşmaksızın ifade edebilir misiniz?''

ilk yarışmanın ödülü ( bütün bencilliğimle ) imzalı birer '' düş görümlüğü '', son kitabım.. kitap ödülü ilk 3 dereceye tarafımdan yollanacak.. birincinin ''artı'' ödülü ise şiirinin ulusal dolanımı olan bir dergide yayınlanması olacak..

eğer mümkün olursa..seçici kurulun, şiir ve şairi hakkındaki kısa birer yorumunu da şiirle birlikte aynı dergide yayınlatmayı planlıyorum.. ya nasip..

evet.. ürünlerinizi ve soruya yanıtınızı sabırsızlıkla bekliyorum.. ön eleme tarafımdan gerçekleşecek ve seçime uygun gördüğüm ürünler bu başlıkta sergilenecektir.. ayın son 4 günü ürün kabul etmeyeceğim ve değerlendirme çalışmasına bu zamanı ayıracağım.. sevgiler

unutmadan ..adres: ogunkaymak@hotmail.com
Gayb suyunda incisine uzanan

Konu ogün kaymak tarafından (30-09-2010 Saat 22:31 ) değiştirilmiştir.

Seçenekler
Stil