Şiir Akademisi - Ana Sayfa

Geri git   Şiir Akademisi Forum > SAYFAM / Bir Emekle... > Şiir Sayfam

Seçenekler Stil
Alt 18-03-2012, 14:02
sibel eylul sibel eylul isimli üye şimdilik offline konumundadır

Shhht ! Please be quiet, i will share with you a little secret dream or a reality...
A piece of paper took my lead, dragged me into many kinds of journeys. I am pure floating through the blurred door of life. I gently poured and sculpted the lines of my being.Now i understand that nature is fertile, nature is woman. When i discover the many different faces that the red, hiding in the grey, evoke, i feel dull. Do you see? Do you hear? Please share with me, the new one wake up in the old.Paradise without hell is meaningless. I am giving life the death.
You must find and value everything in yourself, just like Himeji Garden, this is the sound of formation, shhh!

sibel eylül
Alt 18-03-2012, 14:05

sevgili ezheri,
değerli yol gösterici yorumlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim
ayrıca sitenizi de en kısa zamanda ziyaret edeceğim
sevgimle
Alt 18-03-2012, 18:49
ezheri ezheri isimli üye şimdilik offline konumundadır

Standart Not4

Al***305;nt***305;:
sibel eylul Mesaj***305; g***246;ster
Shhht ! Please be quiet, i will share with you a little secret dream or a reality...
A piece of paper took my lead, dragged me into many kinds of journeys. I am pure floating through the blurred door of life. I gently poured and sculpted the lines of my being.Now i understand that nature is fertile, nature is woman. When i discover the many different faces that the red, hiding in the grey, evoke, i feel dull. Do you see? Do you hear? Please share with me, the new one wake up in the old.Paradise without hell is meaningless. I am giving life the death.
You must find and value everything in yourself, just like Himeji Garden, this is the sound of formation, shhh!

sibel eylül
Hell, we're building workers
Alt 19-03-2012, 16:35

Standart Not3

Al***305;nt***305;:
ancak bir kuş sonyazı karıştırırken bu kadar gürültü çıkarabilir
ayakkabımın bağcıkları koptu bir el atayım düşüncesiyle ha bugün ha yarın o da ne yandan yandan dikişleri de fırlamış ha bugün ha yarın ha gayret
yetişemiyorum...
bilim de epeyce ilerledi ve ilerlemeye de devam ediyor elbette bu her şeyi bilmek için iyi bir şey ben daha dna sütununa varmadan rna sütünu çözüp çözüp duruyor bir de gökkubbe ya da kemer de işte virüs virüs cancağızım
yetişemiyorum...
dna mı haha ha ha sen daha orada mısın hahayyy gna ile sentetikleş gülüm
iyonlaşmış radyoaktifle parçapinçik edeceğim seni
gurrrgurrrr böööhhhe guuuurr bunu ben değil benim de üzerime el basan gugugurruu gurular diyor
hııımmm dur bir geçmişe yolculuk edeyim bingbang sicim m eee ben daha sıfırdayım her şey olamaz bu henüz bitmiş değil çok çoook olasılık var reenkarnasyon ohhh my gad
gerçeği bilmek için tüm bu sorgulamalarım pardon yani ben razıyım eğer cehennemse bedenlenip dünyaya gelişim razıyım razıyım cezama
heheheeee muccuukkk sürünün bir sıra üstü kuantumu anlayana kadar yeni bir şeyler daha çıkmış olur bir de hayırlısıyla bu gurular olmasa...
cık cık cık ahanda burada bir şey buldum biliyorum biliyorum iyi ya da kötü diye bir şey yok
hihihi sen türkiye atom enerjisi kurumu sayfalarında mı dolanıyorsun yavruumm bari radyoaktif atıkların yerini gelecek kuşaklara aktarsalar da çocuklar arkeolojik araştırma yaparken hazine bulduk diye sevinmesinler
hııımmm petrol çağı bitttiii ama petrol çok ahanda bu kontörüm çek oradan aracımın deposuna hidrojen ...iyi iyi işte bu iyi
biliyorum biliyorum iyi ya da kötü yok zaman da göreceli madem zırzırdeli sıfırdayım gelecek için bu iyi bir şey de git
ıngaaa ıhıngaaa aguuuu ınnngaaa
yetişemiyorum...

dip dip not :hiçbir şiirsel niteliği yoktur pişiriyorum da o halde varım işte böyle bir şey...
hususu son hisselerde çog endişeli güldüm,ben genelde beyendim,bazı konuları tekrarlamakla bir düzen vermişsin şiirine,neden şiir adlandırdım?bakın biz neden her zman şiirlerimizde satrları merdivan gibi yazıyoruz? bu çok vakıt bir adete dönüşmüş,ve bit tür şiir jesti gibi alqılanmış,ben kendimi kururlu ve fahır yaşaya bile bilmeyen bir insan gördükce dizeleri ve satırları merdivan gibi yazmıyorum çünkü bene ve miliyonlar ben gibiye şair ya gayrı şair dünya sistemi kururlu ve serbest ve fahır yaşamaya izin vermiyor, bundan dolayı ben DONUK ŞİİR planımın bir hissesinde bu eskiden varolmuş şiiri merdivan gibi yazmamağa belke yeni bir kanıt yazmışım,zaman bize geçmişdeki şair Figurunu yansıtmaya izin vermiyor,bu konu benim ve ben gibilerin şiirinde yansımalı,bunun bir hissesi şiiri duzyazı Formetinde ya bir şiirde hem duzyazı ve hem merdivan formetinde yazmaqdı yansıtıyorum, ancaq normal duzyazı yeterli deyil bunun içinde kendi tarzımızı bulmalıyık ben avrupa romantiklerinden alınmış İSTİARE konusunu modernleşdirmek ve daha Modernleşdimeyi kendi merakım olarak çok seviyorum,neyse sanki sizi behane etdim kendimden konuşdum ancak ortak bir noktaları görüb yazınıza konuk oldum,sağolun
N.E
Dip Dip Dip Not: bak yazmışsın:
hiçbir şiirsel niteliği yoktur pişiriyorum da o halde varım işte böyle bir şey..

şu yazdığınız dıp Notda "hiçbir şiirsel niteliği yoktur "belke de alt şuurunuzdaki şiir merdivan formetinde yazılmalıdır düşüncesinden asılıdır bence buna gerek yok,ama merdivan formetindeyazmya ya da şiiri düzyazı Formetinde yazmaya kanıtlarımız olmalı.
Alt 18-04-2012, 06:00

Saluton !

'' umudun götü dibekte ''
yaşam çorbasının ne tadı ne tuzu kalmış ateşi harlandırıp taşırmak mı lazım ne
yeni açılışlara la muarte
üç maymuna karşı dilimi çıkarıp orta parmağımla burnumu karıştırıyorum
bıktım usandım etrafımda biten lyre bird'lerden
Alt 20-04-2012, 09:28

Standart Not 4

Bu sözcüklerin anlamını lütfen belirlet:
dibek
la muarte
lyre bird'
Ben Bir zamanlar biraz Spranto okudum ama .imdi bir Saluton Merhaba bir de Longa uzun ve negativ nişancısi olan LA aklımda kalmış, bu sözcüklerin anlamını bildiyimden sonra bu şiiriniz hakda kuşkusuz yorum yapa bileceyim,sağolun
Alt 21-04-2012, 08:36

bana ingilizce öğretmenimi hatırlattınız ya o beni anlamıyor ya da ben düşündüklerimi bu dilde yeterince ifade edemiyorum sanırım henüz yolun başında olduğum için aynı zamanda esperanto da öğreniyorum bu dili öğrenmek için hiçbir ücret ödemiyorsunuz diğer bir güzelliği de bu
diğer güzel özelliklerinin yanısıra.

dibek-Türkçe kelime sözlüğe bakılabilir
saluton-esperanto dilinde 'merhaba' demek
la muarte- rumca ölen komünistlerin ardından söylenen bir kelime yaşayacaksın demek ayrıca cahit zarifoğlu da bu adla şimdiki baskısının adı 'yaşamak' balkan savaşlarını anlatan bir roman yazmıştı orada da geçiyor okunması gereken bir kitap
lyre bird - Avustralya'da yaşayan bir kuş özelliği duyduğu her sesi inanılmaz bir şekilde taklit etmesi aynı sesi vermesi

uzun zamandan beri şiir çalışmalarımı paylaşmıyorum bunlar benim iç geçirmelerim ilgilendiğin için ayrıca teşekkür ederim sevgili ezheri

teşekkür ederim
Alt 21-04-2012, 08:45

şu büyükler ne tuhaf
hakikaten tuhaf
evcilleştirerek öldürüyorlar beni
evcilleştirmek ne demek
oysa küçük prensin kitabında bambaşkaydı anlamı
neler oldu ben büyüyeli beri
evcilleştirmeyin beni
değil yazdıklarım şapkanın içten dıştan yılan resmi
Alt 22-04-2012, 18:37

Standart Not 5

problem
Alt 22-04-2012, 18:42

Standart Not 5

Al***305;nt***305;:
Saluton !

'' umudun götü dibekte ''
yaşam çorbasının ne tadı ne tuzu kalmış ateşi harlandırıp taşırmak mı lazım ne
yeni açılışlara la muarte
üç maymuna karşı dilimi çıkarıp orta parmağımla burnumu karıştırıyorum
bıktım usandım etrafımda biten lyre bird'lerden
türkce sözcüyünü sözlükden bakmamayıma üzür diliyorum,şu şiirinizin acı satıra sınırlarında dolaşmağına inanıyorum, canlı tümceler ve samımı tonunuz var,başka dillerden kullandığınız sözcükler şiirin ölçüsüne göre belke sayıda çok olmuş,tabi ki benim sizin türkceni de sizin gibi anlamağım zor,Sprantoda Merhabanı becerirdim, keşke bütün dillerde bunu becerirdim,sağolun

Seçenekler
Stil