Şiir Akademisi - Ana Sayfa

Geri git   Şiir Akademisi Forum > İŞLİKLER (Atölyeler) > Öykü İşliği

Seçenekler Stil
Alt 19-02-2011, 20:53
Hikaye Kırıntıları Hikaye Kırıntıları isimli üye şimdilik offline konumundadır

Standart Yazı Yaratım Atölyesi!!!

http://yaziyaratimi.blogspot.com/ adresinde başlattığım ancak burada sürmesinin daha uygun olacağını düşündüğüm "Yazı Yaratım Atölyesi"ne katılımın anlatıldığı duyuru aşağıdadır.

Amaç yazma alışkanlığı geliştirmek, yazılarınız hakkında başka yazar adaylarının fikirlerini öğrenmek ve yazma konusunda birbirimize destek olmak.

Peki nasıl mı olacak? Aşağıda detayları sıraladım. Sizin de önerileriniz varsa yorum olarak bırakabilirsiniz.

1- Yazı yaratımı atölyesine "haftanın konusu" ile ilgili bir kısa hikaye yazıp foruma ulaştıran herkes atölyeye katılabilir. Ancak, ilk 10 hikaye üzerinde çalışma olacaktır.

2- Haftanın konusu her Pazar gecesi 22:00'de yayınlanacak ve hikaye gönderimi Cumartesi günü 17:00'de bitecektir.

3- Hikayeler üç A4 sayfasını geçmeyecek şekilde, 12 punto (Times) ile yazılacak.

4- Atölye 6 hafta sürecek. 6 Hafta boyunca katılan ve yorumları ile destek veren beş kişi, bir sonraki atölyenin "Usta" grubunu oluşturacak. Bu grubun amacı, kendilerinden sonra oluşturulacak atölyeye katılanların hikayelerini yorumlamak ve onları yönlendirmek.

5- Altı haftanın tamamına katılma zorunluluğu yok. Sadece bir hafta için ya da tüm haftalara hikaye yazabilirsiniz. Tamamen size kalmış.

Şimdiden bol şanslar ve bol hikayeler! Pazar gecesi ilk haftanın konusu ile görüşmek üzere!
Alt 19-02-2011, 23:12
emre gümüşdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
emre gümüşdoğan emre gümüşdoğan isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

emre gümüşdoğan - MSN üzeri Mesaj gönder

Sevgili Hikaye Kırıntıları,
Çalışmalarınızı zevkle izledim ve yararlandım. Şiirakademisinde sürdürecek olmanız beni mutlu etti. Çok yararlı olacağına inanıyorum.
Arkadaşlarımızın çalışmaya istekle katılacağına, güzel bir öykü atölyesi oluşacağına inancım sonsuz.
Kolaylıklar.
*emre gümüşdoğan
Alt 19-02-2011, 23:53
irfan mutluer irfan mutluer isimli üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Hoş geldiniz sevgili Hikaye Kırıntıları. Çalışmalarınızı burada sürdürecek olmanız sevindirici (ve heyecan verici). Varlığınız kazancımız olacaktır. Sevgiyle...
Alt 20-02-2011, 21:59
Hikaye Kırıntıları Hikaye Kırıntıları isimli üye şimdilik offline konumundadır

De***287;erli yorumlar***305;n***305;z i***231;in ***231;ok te***351;ekk***252;r ederim. Sizlerle beraber ***231;al***305;***351;acak olmak da benim i***231;in b***252;y***252;k mutluluk.

Seçenekler
Stil