Şiir Akademisi - Ana Sayfa

Geri git   Şiir Akademisi Forum > GENEL KONULAR > Genel Konular

Seçenekler Stil
Alt 27-06-2017, 01:21
zinayde zinayde isimli üye şimdilik offline konumundadır

zinayde - MSN üzeri Mesaj gönder

ve yaşamak işte yeniden başladığım sonbaharlarda.
insanlar havada uçtular ama yerde öldüler diyor şairin biri.
eskidiğim bir sonbahar yok bu hayatın karmaşasında.
seni beklediğim yer annemin sevdiği yaşamak olsun.
hiç kimse beni sevmiyorsa o zaman ben sana.
niyeydi serçelerin öldüğü sonbahar.
ölümden evvel ve ölmeden sonra.

ilker gören 2017 mersin. !!!
Alt 29-06-2017, 22:50

suyun öte yanı.
9. başka yarınlar ve başka yarınlardan önce. ve önce olan hayatın açmazında. ve açmaz isminde bir kent.
10. söylediğim bir hayat yoksa o kentte ve o kentte insanlar ağlıyorsa.
11. ne demeye kafesteki kuşu öldürdün dediğimde, o kent ve o kentin sakinleri.
12. yalnızlığın insanı kırıp geçirdiği bir mevsimden geliyorum.
13. insanlığın kalmadığı bir yüzyılı yaşıyorsam ve yaşıyorsam hemen yanında yalnızlığın.
14. ben aşk adına yaşamaktan yanayım
yaşamak olmazsa aşk adına ben yanayım.
15. kazancakis : allahın garibi. 16. insanlar nereye gittiler anne diyen bir insanım ben. 17. sarışınlık genelde uğursuzluk getirir insana. 18. insana yakışan sadece yalnızlık değildir, aynı zaman o bir boy aynasının karşısındada mutlu olabilmelidir.18. sevmiyorsam seni hayat o zaman bana söyle ben delimiyim. 19. mutluluk mavi çocuk oynardı bahçemizde. ahmet kaya. 20. siyah gözlerine beni de götür. nurullah genç.!!!

ilker gören 2017 mersin
Alt 29-06-2017, 23:01

merhabayın.
9. ölümsel bir metot bulursam bu hayatta ve bu hayatta ölürsem yalnızlığıma, o zaman derim ki kafama :" sen. " 10. nasıldır o kent yalnızlığıyla. 11. beni hakir gören hayat benden öcünü alacaksa önce annemi öldürmelidir. 12. saklı kalanın mekrtubunda ve o mektubun zarfında. 13. on üç sayısı uğursuzluk yapıyorsa birader, o zaman sen de.14. benden evvel söz alanın anasına sövülüyorsa bu ülkede ve bu ülkede insanlar açlıktan kırılıyorsa, o zaman kıran girsin yalnızlığa.15. yok yok o kentin yalnızlığına.16. akddeniz insanı olmam hasebiyle size bir ricada bulunacağım. nedir ilker o rica ? sizce yalnızlığım o kentten daha mı değerli. ?17. hiçkimseye beni anlatmıyorsan hayat, o zaman ben sana anlatayım acıyı.18. aşk eski bir yalan, leyle ile mecnundan kalan. bir şarkı.!!!
Alt 30-06-2017, 10:06

merhabayın.
9. yok şimdi var olanın ağlamasıyla meydana gelen yaşamak.10. sanki ben değilim dediği bu dünya ve bu dünyanın büyüklüğü.11. nereye gideceğini bilmeyen için söylenen sözlere ve o sözlerin namazındadır her mutluluk. 12. namazsız geçen yıllara inat diyorum ki, ben aynı yoldan geçenleri.13. kötü yola düştüğümden beri aynıyım aynalarda.14. biliyorum, ölüm bizi sessizlikten yokluyor geceleri. oysa ki geceleridir senin bana anlattığım yaşamak.15. bana hiçbir soru sormayın diyorsa bu hayat, o zaman sen de ellerini havaya kaldır ve iki vakit namaz kıl. 16. namazsızlığın kıyısından geliyorum ben kabeden önce.17. kabesiz geçen yıllara inat aynıyım namazını kılan annemde. ve ben annem kadar sessizsen bunu yine aynı yaşama bağlamalıyım.18. annem kadar derin bir insan gördüysem şu dünyada namertim namaz kılanlara. 19. bana namazı soran yaşamak, ancak ve ancak; şimdi daha çok yaşamak. ve annemin dediği gibi olan hayattan. !!!

ilker gören 2017 mersin
Alt 30-06-2017, 14:53

merhabayın.
9. son olarak şunu söylemelim ki, insanoğlunun yaptığı yaşamak, şimdi daha korkunç bir yaşamak.10. bankaya borç var. 2000 tl. ödenecek.11. başka yaşamlar antolojisinde ve başka yerler konusunda : a. bir insan öncelikle kendini sevmeli. b. yaşamak narin olmalı ellerde ve ellerde gezinmeli hayatın naifliği.c. ölümsel bir yaşamak yoksa, sevilmeli insan.12. ses ver ey türkiye. memleketim. memleketim. ölümsel bir duyguyla aynı olan yaşamak.!!!

Alt 28-12-2019, 17:21

öncesi yok bu yalnızlığın.
yaşamak senle daha güzel ve senle daha mutlu bir ses.şimdi daha çok ağlamak var yarınlardan.ve yarınlar şimdi daha güzel ve anlamlı.
bu ülkeyi seviyorum. bütün yanlışlarıyla ve eksikleriyle.
şimdi daha çok insan olmak var hayata. ŞİMDİ DAHA ÇOK YAŞAMAK VE SEVMEK.ALLAHIM SEN BENİ KÖTÜLÜKLERDEN KORU VE HASTALIĞIMI GEÇİR.
DAHA ÇOK SEVMEK VE DAHA ÇOK AĞLAMAK VAR BU HAYATTA.
SESLENDİĞİM SENSİN ŞİMDİ.
FACEBOOKTA YAZIYORUM UZUN ZAMANDAN BERİ. ( DAHA ÇOK SEVDA VE DAHA ÇOK AŞK. VE AŞK İLE YOĞRULMUŞ BİR BEDEN.).!!!

Seçenekler
Stil