Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-06-2009, 20:54
emre gümüşdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
emre gümüşdoğan emre gümüşdoğan isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

emre gümüşdoğan - MSN üzeri Mesaj gönder

'Şiir iyidir, şairler hariç'‏

Ne zamandır Zaman gazetesine bakmıyordum. Birkaç kez söylediğim bir şeyi burada bir kez daha yineleyeyim. Zaman'ın sayfa düzenini birkaçaydır bozulmuş olmasına rağmen hâlâ kıskanıyorum. Hele Zaman Kültür-Sanat sayfası Can Bahadır Yüce'nin yapmış olduğu Vural BahadırBayrıl söyleşisiyle bir kez daha kıskandım. Sevgili Bayrıl'ın yer yer samimi yer yer de ironik sözleri ve göndermeleri beni "Arzuda Tenhâ"yaçekti. Sözü daha fazla uzatmayacağım: Şiirin böylesine öne çıkarılması ve şairinin onore edilmesi jesti, asıl olması gereken Cumhuriyet veRadikal'de neden yok? Aslında 80'li yıllardaki Cumhuriyet'le ilk yıllarındaki Radikal biraz böyleydi. Bir küçük parantez: (Bugünlerde,sineması olmayan Mardin'de SineMardin Festivali'nin 4'üncüsü başlayacak. Öküz ve Hayvan dergilerinde kırka yakın Sine şiiri yazmışbiri olarak, dolaylı yoldan gizli kalmış -ama bugünlerde aşikâr olacak!- yanımla SineMardin'e isim kardeşliği yaptığımı düşünüyorum.
Bugünkü gazetelerde bu festivalle ilgili çok güzel haberler var. Heleki Sabah Kültür Sanat'taki SineMardin afişi bir harika. Bu vesileyle,aynı yıllarda olmasa da Cenajans'ta birlikte çalıştığımız ve dün vefateden sanat yönetmeni ve tasarım dâhisi Mithat Çınar'a Tanrı'dan rahmetdiliyorum. Bu dünyanın geçici olduğuna inanıyorum artık, öbür dünyadaşimdiden kampanyalara ve kitap kapağı tasarımlarına hazırlıklı ol Mithat kardeş! Ben o dünyada pelikülümü ve künhümü delinceye kadarşiir yazacağım ve sinema yapacağım!

Hüseyin ALEMDAR
*emre gümüşdoğan