Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-11-2010, 11:56
emre gümüşdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
emre gümüşdoğan emre gümüşdoğan isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

emre gümüşdoğan - MSN üzeri Mesaj gönder

Ne zaman güzel bir şey yapılsa mutlaka bir tartışma çıkmıştır. Bu yarışmayı da başından beri - eleştirenler demeyeceğim, eleştiri elbette olacak, başımızın üstünde yeri var eleştirinin- öteye beriye çekiştirenler oldu. Bu kez de bir olay, bir tartışma bekliyordum açıkçası.

Seçiciler kurulunun değerlendirmelerinin hepsini birden asmamasını Sn. Ogün Kaymak'tan ben istedim. İzleyenler, okuyanlar şöyle bir bakıp geçmesin, her değerlendirmeyi ayrı ayrı, içine sindirerek okusun istedim. Her değerlendirme asıldığında sayfa yeniden gündeme gelsin, daha çok okura ulaşsın istedim.

Sn. Tayyibe Atay yarışmanın ilk ayından bu yana birkaç kez eleştirdi, itiraz etti, suçladı. Haklı eleştirilerinden yararlandık. Haksız eleştiri ve suçlamalarında durumu kendisine izah ettik. Açıkcası her an bir çıkış bekliyordum Sn. Atay'dan. Çünkü hem yarışmayla -anlamadığım - bir sürtüşme yaşıyordu hem de Sn. Ogün Kaymak'la. Keşke biraz sabırlı olsaydı. Daha yarışmanın bittiği gün, raporların ikisinin asıldığı diğerlerinin de asılacağı anlamında ifade ve iletilerin altına, seçiciler kurulu üyelerinden bazılarını görev yapmamakla suçlayan o yazıyı asmasaydı.

İlker Gören'e bütün samimiyetimle söylüyorum. Sitenin şifrelerini vermeye, siteyi üzerine devretmeye hazırım. Yöneteceğine güveniyorsa ver desin yeter.

Arada hukuksal bir durum varsa taraflar yargıya düşer. Yönetimin görevi, yargıya gitmeye neden olan iletileri yasal süreç içinde saklamak ve yargıdan talep olduğunda vermektir.

Onun dışında olaya müdahale etme durumumuz yoktur.

Yarışmanın bu tartışmalardan yara almamasını diliyorum. Sn. Ogün Kaymak'ın ilkini başarıyla tamamladığı Ayın Şiiri Yarışması'nın sürdürülmesinden yanayım. Bir kişi bile şiir adına bir sozcük, bir bilgi kırıntısı dahi öğrenecekse bu zorlukları çekmeye değer.

Saygılarımla...
*emre gümüşdoğan