Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-11-2010, 08:04
ogün kaymak ogün kaymak isimli üye şimdilik offline konumundadır

ogün kaymak - MSN üzeri Mesaj gönder ogün kaymak - YAHOO üzeri Mesaj gönder

Emre Gümüşdoğan'ın ne kadar ''kutsal'' biri olduğunu anlamak için bu sayfalarda bir kereciğine İYİ bir şey yapmaya, şiire katkısı olan olumlu bir adım atmaya kalkışmak yeterli olur, sanırım...

Tayyibe Atay'ın, iletisine verdiğim sertçe (!) yanıt... Kişisel birşey değil,öncelikle..ÇÜNKÜ; ekim ayının şiiri etkinliğinde oluşturduğum SEÇİCİ KURUL, bu gün Türkiye'de herhangi bir kurumca kalburüstü bir şiir seçimi yapılmaya kalkışılsa (benim isim hariç) imrenilecek bir isim-listesidir.

Bu kurula.. Yazılanı -çizileni -yapılanı okuyamadan.. okuma nezaketi göstermeden ''görevlerini yapmamışlar'' gibi haddini aşan bir ifadeyle yaklaşmak.. etkinliği yürüten bendenizin cevap vermesi gereken bir saygısızlıktı, cevapladım da...

ErsinCansever adlı katılımcı-şairimizin, seçi sonucu açıklanır açıklanmaz kişisel mailime yolladığı mesajları hiç paylaşmayacağım.. zira onun da belirttiği gibi, muhatap değiliz..

İlker Gören'e gelince... son 5-6 aydır aynı şehirde yaşıyoruz, kendisine özel mesaj atarak bir çay ve sohbet davetinde bulundum..umarım şövalye ruhu bu davetimi reddetmeyi öncelemez ve benimle yüzyüze konuşma nezaketini gösterir...kendisine ''insan değil'' söylemiyle,''okuma özürlü olunca..canlı nesne(!) şair de olamıyor, insan da...''söylemi arasındaki incelikli farkı anlatmak borcum..onun da sanırım bana ''ögün'' ile ogün arasındaki iki fazladan noktadan dolayı minik bir borcu var..helalleşiriz

neyse.. bu yazının amacı bu etkinliği yürütme görevinden istifa ettiğimi açıklamaktı.. laf uzadı..

bu etkinlik, devamının gelmesi gereken bir etkinliktir, diye düşünüyorum..benden sonra bu işlevi yürütecek insan; kardeşimdir, yoldaşımdır..elimden gelen yardımı hiç kuşkusuz yaparım...

Başta peygamber sabrı ile bu siteyi yıllardır yürüttüğünü son bir ayda çok daha iyi anladığım sevgideğer Emre Gümüşdoğan'a bana olan inancından dolayı teşekkür ederim.

ekim ayının şiiri etkiliğinde seçici kurulu oluşturduğumda ( hiç birine sormadan yaptım bunu) ''gık'' demeden görevi kabul eden çok değerli şair ve eleştirmen dostlarıma da ne kadar teşekkür etsem buraya sığmaz...

katılımcılara da, her fırsatta sadece olumsuzlamayı bir borç bilen bazı site müdavimlerine de buradan selam olsun..yolları açık olsun..

etkinliğin uzanımlarını (ürünün ve değerlendirmelerinin bir dergide yayınlanması- imzalı kitap ödülü gibi..) elden geldiğince tamamlayacağım..herkesin şiiri bol olsun...sevgimle
Gayb suyunda incisine uzanan

Konu ogün kaymak tarafından (02-11-2010 Saat 11:18 ) değiştirilmiştir.