Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-11-2010, 14:02
Tayyibeatay Tayyibeatay isimli üye şimdilik offline konumundadır

Al***305;nt***305;:
ogün kaymak Mesaj***305; g***246;ster
'' birinci ürün hakkındaki kurul yorumlarından ikisi şu şekildedir: ''

bu cümlenin çözümlemesini yapmayacağım.. ikisi, demek..ne demektir? anlayabilen anlar..anlayamayan..daha da ilerisi an-la-mak is-te-me-yen anlamaz!!!

okuma özürlü olunca..canlı nesne(!) şair de olamıyor, insan da... kasım ayının etkinliğini siz yapın hanımefendi.. vatan millet(ve de sakarya) etkinlik görsün..

dip not: jüri üyesi şairler denmiş.. oysa seçicilerin hepsi şair değildi, ekim ayının şiiri etkinliğinde... bu da bir bilgidir tabii, isteyen alır koyar beyninin akmaddesine.. öğrenmenin de yaşı yoktur..
sayın Kaymak;
o kocaman ağzınızdan çıkanların nereye gittiğini ölçemiyorsunuz bir türlü!...şu yukarıda yazdığınız iletiye dönüp bakarsanız,sanırım anlarsınız ne demek istediğimi!.

benim sorduğum soru gayet açıktı..dedim ki 3 kişinin görüşü var,diğer ikisinin görüşü nerede?

sorduğum soruya verdiğiniz yanıta bakın hele!..okuma özürlüymüşüm,anlama özürlüymüşüm,şair de olamazmışım,insan da!..bütün bu niteliklere sadece siz mi sahipsiniz yoksa!..çünkü ben ne şair olduğumu iddia ettim şimdiye kadar,ne de okuması yazması olan bir ulema...hep şunu söyledim;hakkımı kimseye yedirmeyen sıradan biriyim ve ne düşünürsem onu söyleyen biri!..tıp okumadım ama,insana olan saygım,sevgim de yerindedir...nerede,nasıl konuşmam gerektiğini de çok iyi bilirim. çünkü ben kendisini bir şey sananları da yetiştirmiş bir öğretmenim!..

bu bağlamda eğer kibar olamıyorsanız,bari susmasını biliniz emi!..

sizin yazdığınız şu iletiyi eğer ben yazmış olsaydım;çoktan kulağım çekilmişti...ama nedense size karşı sessiz davranılıyor;bunun nedenini de anlamış değilim!..

savınıza gelince;

madem şair değildi jüri de olan iki kişi,neden jüriye aldınız ki!..şair olmayan kişi şiirden anlamaz gibi bir düşüncem olamaz üstelik.bu durumda,jüriye seçmiş olduğunuz bütün kişilerin görüşünü öğrenmek hakkımdır.

insan ve okur olarak öğrenmek hakkımdır en azından...sanırım anlatabildim ne demek istediğimi!..

"saygılarımla" bile demekten imtina edene, yine de saygılarımla...

Konu Tayyibeatay tarafından (01-11-2010 Saat 14:16 ) değiştirilmiştir.