Konu: gün'ce
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-07-2010, 11:52
ogün kaymak ogün kaymak isimli üye şimdilik offline konumundadır

ogün kaymak - MSN üzeri Mesaj gönder ogün kaymak - YAHOO üzeri Mesaj gönder

Günübirlik

I.
Ağacın arkasındaydı. Biraz sonra da, ağacın arkası kalır zaman. Vardığında köpüklüydü, azcık beyazdı. Yan komşunun duvarına tırmandı. Geçip gitti diyordum ki; masamda, karşımdaydı.

Manzarayı düzenledik iki yanından. Çekiştirdik, boyadık, biraz toz attık.

Okşadık onu avuçlarından. Kader çizgileri oradan izlenebilir: Bir çeşmeyle bir taraktan daha ne beklenir ki? Yüksek sessizliğimizden bir bulut aktı.

Ağaçlara hükmediyor olduğu yerden. Ses veriyor dallarına, sonra gövdesi. Köklerinde bir harf var, çağlar eskisi.

Gölgelere, ışığın o yapışkan, tumturaklı lezzetine. Dalgalanmış sevgilerin akışkanlıklarıyla geçiyor zaman. Kuraldır diyoruz, karar veriyoruz. Mutsuzluğu asıyor o, umudun uzun yüzüne.

Renkler ve esen yelle suskunlaşan bir hayat. Çok s/esli, çok durağan.

II.
Kapıyı tıklattı ve başladı, hayatımdan geçmeye. Sesini alçalttı, yüzüne yaklaştı ağzı.

Bir şeyin ucundaydı, geçmedi – kaldı. Kısa, kısalan, kısacık bir tık. Kaldı, geçmedi – kaldı.

Gök içine kapandı: Bu derin bayraksızlık. Buna rağmen sürüyor çiçeklerin hareketleri ve tık. Açmadı, kapandı – tık tık tıkır, tıkırtı, göğün yüzünde.

Gördüm: Zaman dışa savruluyor öbür bükümde, sözlerimi ağrıtarak.

III.
En çok alnından tanırım ben seni. Söylerim, sesim titrer. Havadar bir gemiye döner ellerim. Boğaz’ı ucundan ucuna…

Renklerin ne önemi varsa, bulutların, dağların da. Değişiyor kıyıda bıraktığımız bütün kıvrımlar. Ama sesimiz aynı ve davetkâr. İçimizden sayıyor aşkı.

Bilirsin, birer sayıdan ibaretiz; sen, ben ve biz.

şiirsaati'nden
Gayb suyunda incisine uzanan

Konu ogün kaymak tarafından (28-07-2010 Saat 23:57 ) değiştirilmiştir.