Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-09-2009, 10:43
emre gümüşdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
emre gümüşdoğan emre gümüşdoğan isimli üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

emre gümüşdoğan - MSN üzeri Mesaj gönder

Al***305;nt***305;:
zinayde Mesaj***305; g***246;ster
merhaba ben ilker gören
onca dergide defalarca şiir yayınlatmış ilker görenin hakkının bu olduğunu düşünmüyorum.bu cümlemi de en çok sibel eylül duysun diye yazıyorum.

Sayın zinayde,

Siz yüzlerce dergide şiir yayımlamış oalbilirsiniz. Bu durum;

Yarışmaya gönderdiğiniz şiirin birinci olması gerektiği anlamına gelmez. Dergilerde yayımlanan şiirleriniz mutlaka ki beğenilen şiirlerdi ve bu nedenle yayımlandılar. Ancak dergilerde şiir yaymlanması ile bir yarışmada şiir seçimi biribirinden çok farklıdır.

Önceki aylarda sizin de seçiciler kurulunda yer aldığınız bu yarışmadada ilkemiz, seçiciler kurulunun değerlendirmesine müdahale edilmemesidir. Her ayın şiir yarışmasına ayrılan sayfada sadece o ayın şiirleri, seçiciler kurulunun değerlendirmesi, birincinin ilanından sonra da üyelerin değerlendirmesine izin veriliyor. Bu nedenle yazınız bu başlığa taşındı.

Sizin katıldığınız bir yarışmada şiirinizin değerlendirilmesi ile bir başka üyemizin ilgisini anlayamadım. Bir çok yazınızda ilgisi olsun olmasın sayın sibel eylül'e yönelik göndermeler, sataşmalar oluyor. Elbette iki üyenin arasındaki dostluk, arkadaşlık ya da kavga durumu bizi ilgilendirmez ancak sitenin düzeni ve huzuru bizi ilgilendiriyor.

Sayın zinayde, İlker Gören şiirini 2002 yılından bu yana izliyorum. Farklı bulduğum için de bu sesin daha çok kişi tarafından duyulmasına çalıştım. Şiirakademisinde şiirlerinizin üyeliğinizden çok önce yayımlanması, yer alması bundandı. İlker Görenin'de kendisine ve şiirine verilen değerle orantılı davranması beklentimizdir.
*emre gümüşdoğan