Şiir  Akademisi Forum

Şiir Akademisi Forum (http://www.siirakademisi.com/forum//index.php)
-   Kültür Sanat Edebiyat Haberleri (http://www.siirakademisi.com/forum//forumdisplay.php?f=56)
-   -   Haftanın sanat etkinlikleri... (http://www.siirakademisi.com/forum//showthread.php?t=4502)

emre gümüşdoğan 08-02-2010 16:09

Haftanın sanat etkinlikleri...
 
Haftanın Sanat Çizelgesi 8- 15 Şubat

İstanbullu sanatseverler bugün Beyoğlu Halay Kahvesi'nde 'Piatango - Piazzolla Project feat Julide Özcelik', konserini izleyebilir, 'Nazan Erkmen ve Şebnem Yüce'nin 'Bir Bennudur İstanbul' adlı sergisi 9 Şubat'a dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi'nde gezilebilir.


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=41823

Müzik

* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün “Piatango - Piazzolla Project feat Julide Özcelik”, yarın “Hale Caneroğlu”, çarşamba günü “CEYNUR”, perşembe günü “JAZZEEBA ON AIR”, cuma günü ‘Mirkelam & Kargo’, pazar günü ‘Galactica’ konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

* ‘Nardis Jazz Club’ta bugün “Okay Temiz ‘Karnataka College Of Percussion, Rama Mani & Okay Temiz & Harald Swensson’”, yarın “Önder Focan 6tet, 36mm Biometric”, çarşamba günü “SPIN”, perşembe günü “Burak Bedikyan ‘Oscar Peterson Project’”, cuma günü “Özge Pınar Quartet”, cumartesi günü “Dilek Sert Erdoğan ‘Deformation Turc Project’”, pazar günü “Sibel Köse Özel” konseri izlenebilir. (0 212 244 63 27)

* ‘Babylon’da bugün ve yarın “Sakız Adası’ndan Paleo Rembetiko”, çarşamba, perşembe ve cuma günü “Oi Va Voi”, cumartesi günü “Shantel DJ Set” ve pazar günü “Social Inclusion Band ‘Düşler Akademisi’” konseri izlenebilir.(0 212 292 73 68)

* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün “‘Bir Beethoven Akşamı’ Filarmonia İstanbul”, yarın “Atilla Aldemir, Benyamin Sönmez, Tuluğ Tırpan”, çarşamba günü “CRR İstanbul Senfoni Orkestrası”, perşembe günü “İnci Çayırlı ‘Aşkın Dansı Tango’”, cuma günü “Cantabile The London Quartet”, cumartesi ve pazar günü “Buena Vista Show” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde yarın “İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu”, perşembe günü “Noesis Müzik Topluluğu”, cuma günü “The Bosphorus Ensemble 2010 İstanbul” ve pazar günü “Candaş Orkestrası ile Sevgililer Günü” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

* ‘Lütfi Kırdar UKSS’de yarın Cem Yılmaz’ın konuk şef olacağı “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)

* ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü “Karmate & Fuat Saka”, perşembe günü “Vinnie Moore”, cuma günü “Pinhani”, cumartesi günü “Yaşar” ve pazar günü “Levent Yüksel” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

* ‘Akbank Sanat’ta perşembe günü “Erhan İmayhan ve İris Şentürkler” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

* ‘Borusan Müzik Evi’ nde perşembe günü “Şirin Pancaroğlu”, cuma günü “Anadolu Bas Orkestrası” ve cumartesi günü “Burhan Öçal & Borusan Yaylı Çalgılar Dörtlüsü” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

* ‘Istanbul Jazz Center’ da perşembe günü “İstanbul Gelişim”, cuma günü “Emir Ersoy Band feat. Amik Guerra”, pazar günü “Flora Purim Airto Moreira Band” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)

* ‘Ghetto’da perşembe günü “Moe Joe”, cuma günü “!f İstanbul Açılış Partisi: Magda DJ Set (Minus/Berlin) & Heartthrob Live (Minus/New York)”, cumartesi günü “Sofa Surfers (Vienna)” ve pazar günü “Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars ‘San Valentin’” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde cuma günü “Mischa Maisky & Moskova Virtüözleri” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

* ‘XLARGE CLUB’da cuma günü “Sertab Erener” konseri izlenebilir. (0 212 243 49 43)

* ‘Fransız Kültür Merkezi’nde cuma günü “René Sopa ve Kamil Erdem” konseri izlenebilir. (0 212 393 81 11)

* ‘Semaver Kumpanya’da cuma günü “Bülent Ortaçgil” konseri izlenebilir. (0 212 585 59 35)

* ‘Salon’da cumartesi günü “The Tiger Lillies” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)


Tiyatro

* Devlet Tiyatroları Şişli Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Kredi Kartı Vak’aaaaa” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00’de cumartesi 15.00 ve 20.00’de, pazar 15.00’te, Şişli Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Yağmur Ağacı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 13.00’te, cumartesi, pazar 12.00 ve 14.00’te, Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Kuzguncuk Türküsü” çarşamba, perşembe, cumartesi 20.00’de, pazar 15.00’te, Üsküdar Stüdyo Sahnesi’nde “İmparatorluk Kuranlar” salı, cuma 20.00’de, cumartesi 15.00’te, Küçük Sahne’de “İki Çarpı İki” salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.00’de, pazar 15.00’te, Küçük Çekmece Sahnesi’nde “Ben Bir Kurbağayım” salı 11.00’de, çarşamba 13.00’te, “Töre” perşembe, cuma 20.00’de cumartesi 15.00 ve 20.00’de pazar 15.00’te, Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Fesleğen Çıkmazı” cuma 20.00’de, cumartesi 15.00 ve 20.00’de, “Ben Bir Kurbağayım” pazar 13.00’te, Kartal Bülent Ecevit Sahnesi’nde “Kod Adı Kongo” perşembe, cuma 20.00’de izlenebilir. (0 212 292 39 00 )

* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Merhaba-Hoşçakal” çarşamba, perşembe, cuma 20.30’da, cumartesi 15.00 ve 20.30’da, “Benim Arkadaşım Yok” cumartesi, pazar 11.00’de, GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Çizmeli Kedi” perşembe, cuma 13.30’da, “İyi Geceler” perşembe, cuma 10.30’da, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Bakhalar” çarşamba 15.00 ve 20.30’da, perşembe, cuma 20.30’da, cumartesi 15.00 ve 20.30’da, pazar 15.00’te, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Lüküs Hayat” çarşamba 15.00 ve 20.30’da, perşembe, cuma 20.30’da, cumartesi 15.00 ve 20.30’da, “Fareli Köyün Kavalcısı” cumartesi, pazar 11.00’de, Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Boya Benek” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30’da, Haldun Taner Sahnesi’nde “Kafes” çarşamba 15.00 ve 20.30’da, perşembe, cuma 20.30’da, cumartesi 15.00 ve 20.30’da, pazar 15.00’te, “Karagöz Geri Döndü” cumartesi, pazar 11.00’de, Ümraniye Sahnesi’nde “Bozuk Düzen” çarşamba 15.00 ve 20.30’da, perşembe, cuma 20.30’da, cumartesi 15.00 ve 20.30’da, pazar 15.00’te, Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “İntiharın Genel Provası” çarşamba 15.00 ve 20.30’da, perşembe, cuma 20.30’da, cumartesi 15.00 ve 20.30’da, pazar 15.00’te, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Gizli Oturum” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30’da, perşembe, cuma 20.30’da, pazar 15.00’te, “Şahmeran” cumartesi, pazar 11.00’de izlenebilir. (0 212 246 06 28)

* Bakırköy Belediye Tiyatroları Yunus Emre Sahnesi’nde “Tersine Dünya” çarşamba, perşembe 20.30’da, “Sokağa Çıkma Yasağı” cuma 20.30’da, pazar 15.30’da. “Meyve Bahçesi Bizim Olacak ” cumartesi 11.00’de. “Yağmurcu” cumartesi 20.30’da, “Deniz Kızı ve Korsanlar” pazar 11.00’de, Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Dolu Düşün Boş Konuş” salı 20.30’da izlenebilir. (0 212 661 38 5)

* Ortaoyuncular’da “2019” perşembe 20.00’de, “Ruhundan Tramvay Geçen Adam”cuma, cumartesi 20.00’de, pazar 18.00’de izlenebilir. (0 212 251 18 65)

* Oyun Atölyesi’nde “Testosteron” çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.30’da, pazar ise 16.00’da izlenebilir. (0 216 345 39 39)

* Kenter Tiyatrosu’nda İstanbul Devlet Tiyatrosu oyunu “Profesyonel” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00’de, cumartesi 15.00 ve 20.00’de, pazar 15.00’te izlenebilir. (0 212 246 35 89)

* Tiyatro Pera’da “Quintet-Bir Dönüşün Beşlemesi” cuma, cumartesi 20.00’de pazar 18.30’da izlenebilir. (0 212 245 44 60)

* Tiyatro Dot’un “Pornografi” adlı oyunu perşembe, cuma ve cumartesi 21.00’de pazar 17.00’de, “Alışveriş ve S***Ş” çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi 21.00’de ( 0 212 251 45 45)

* Dostlar Tiyatrosu’nun “Marx’ın Dönüşü” adlı oyunu cuma 20.30’da, “Sivas’93” cumartesi 20.30’da Muammer Karaca Tiyatrosu’nda izlenebilir.

* Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda “Ne Münasebet” cumartesi 20.30’da; “Mustafam Kemalim” pazar 15.30’da; “Adalet Pantolonun Kemeridir” cumartesi 20.30’da; Savaş Dinçel Sahnesi’nde ise cumartesi 18.30’da “Pilatesim Geldi” izlenebilir. (0 216 450 03 41)

* Kumbaracı50 Sahnesi’nde Oyun Deposu’nun “Çirkin İnsan Yavrusu” adlı oyunu bugün 20.30’da, “Luvstory” 20.30’da, Tiyatro Gerçek’in “Van Gogh” adlı oyunu çarşamba 20.30’da, Timis Oyuncuları “Yap Boz” perşembe 20.30’da, Altıdan Sonra Tiyatro “Öldün, Duydun Mu?” cuma, cumartesi, pazar 20.30’da izlenebilir. (0 212 243 50 51)

* Tiyatro Z’de “Hesap Lütfen” adlı oyun cumartesi 20.30’da izlenebilir. (0 212 249 16 65)



Sergi

* ‘Nazan Erkmen ve Şebnem Yüce’nin “Bir Bennudur İstanbul” adlı sergisi – 9 Şubat’a dek – Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0 212 326 46 46 )

* ‘Volkan Doğar’ın “Bir Gün Bir Fotoğraf – İstanbul” adlı sergisi – 9 Şubat’a dek – Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde. (0 216 444 22 39)

* ‘Cafe&Croissant / Hem Fransız Hem Türk’ adlı sergi - 10 Şubat’a dek -Fransız Kültür Merkezi’nde. (0 212 393 811 13 51)

* ‘GENÇ USTALAR / USTA GENÇLER’ adlı 100 genç sanatçının karma sergisi - 12 Şubat’a dek - Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde. (0 212 351 93 94)

* ‘Çağatay Odabaş sergisi’ - 12 Şubat’a dek – Galeri Selvin’de. (0 212 263 74 81)

* ‘Canan Şenol’un ‘Bıyık Kedide de Vardır’ başlıklı sergisi - 13 Şubat’a dek – Galeri x-ist’te. (0 212 291 77 84)

* ‘Soğuk Element’başlıklı karma sergi – 13 Şubat’a dek – Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0 212 245 02 29)

* ‘Aslı Çavuşoğlu’nun ‘Dünyayı Nasıl Dolaştım’ adlı sergisi – 13 Şubat’a dek – Galeri Non’da. (0 212 249 87 74)

* ‘40 Fotoğrafçıdan 40 Fotoğraf ’ sergisi – 13 Şubat’a dek – Galatea/art’ta. (0 212 245 33 20)

* ‘Soğuk Element Sergisi’ - 13 Şubat’a dek – Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0 212 245 02 29)

* ‘Adem Genç’in resim sergisi – 13 Şubat’a dek – Kare Sanat’ta. (0 212 240 44 48)

* ‘Selin Melek Aktan Sergisi’ - 13 Şubat’a dek – Doruk Sanatevi’nde. (0 212 252 05 35)

* ‘Antoni Muntadas’ın ‘In Between-Arada-Tra’ adlı sergisi - 14 Şubat’a dek – Tophane-i Amire’de. (0 212 334 73 00)

* ‘İstanbul Haritaları 1422-1922’ - sergisi 14 Şubat’a dek – Rahmi M. Koç Müzesi’nde. (0 212 369 66 00)

* ‘Gemi ve Deniz Sevgisi’ adlı sergi - 14 Şubat’a dek - Rahmi Koç Müzesi Fenerbahçe Vapuru’nda. (0 212 369 66 00)

* ‘Metin Güçlü’nün “Ruhun Perdesini Açmak” adlı sergisi - 14 Şubat’a dek – Ekavart Gallery’de. (0 212 252 81 31)

* ‘Altunay Geciroğlu’nun “Kültür Sentezi” adlı sergisi – 14 Şubat’a dek – Antik Cisterna Sergi Salonu’nda. (0 212 638 58 58)

* ‘Naci Kalmukoğlu’nun sergisi -15 Şubat’a dek- İstanbul Kültür Üniversitesi Çağdaş Sanatlar Atölyesi’nde. (0 216 556 98 00)

* ‘Meral Ağar ve Türkan Elçi’nin fotoğraf-yerleştirme sergisi - 15 Şubat’a dek- Bülent Ecevit Kültür Mrekezi’nde. (0 216 353 00 21)

* ‘Karma Sergi’ -16 Şubat’a dek- Gallateria’da. (0 212 252 80 90)

* ‘Kemal Urgenç’in ‘Bitmedi’ adlı karikatür sergisi -19 Şubat’a dek- Kadıköy Belediyesi Merkez Sanat Galerisi’nde. (0 216 337 86 11)

* ‘Jno Didrickson’un heykel ve takı sergisi -19 Şubat’a dek- MSGSÜ Sedat Hakkı Eldem Oditoryumu’nda.(0 212 252 67 05)

* ‘Cemal Gürsel Soyel’in resim sergisi - 20 Şubat’a dek – Pi Artworks’te. (0 212 293 71 03)

* ‘Kendine Ait Bir Oda’ karma sergi - 20 Şubat’a dek – Outlet//İhraç Fazlası Sanat’ta. (0 212 245 55 05)

* ‘Beş Usta/Beş Atölye’ adlı fotoğraf sergisi - 20 Şubat’a dek – İstanbul Fotoğraf Merkezi’nde. (0 212 238 11 60)

* ‘Ali Kotan’ın resim sergisi - 20 Şubat’a dek - Art*8 Lounge’da (0 212 368 18 18)

* ‘Leyla Gediz’in ‘Konu: Serbest’ başlıklı sergisi - 20 Şubat’a dek – Galerist’te. (0 212 244 82 30)

* ‘Bir Odada 5 Dünya’ başlıklı sergi - 20 Şubat’a dek - Galeri Oda’da (0 212 259 64 59)

* ‘Bülent Turan’ın sergisi - 20 Şubat’a dek - Girgin Piyano ve Sanat Galerisi’nde. (0 212 227 03 28)

* ‘Kültür-fizik’ adlı sergi - 20 Şubat’a dek – Gallery Apel’de. (0 212 292 72 36)

* ‘Zeynep Bingöl Çiftçi’nin ‘Flâneur: Şehir Gezgini’ sergisi - 20 Şubat’a dek - Daire Sanat’ta. (0212 244 12 68)

* ‘Claude Closky’nin ‘Yazı mı Tura mı’ adlı sergi - 20 Şubat’a dek – Akbank Sanat’ta. (0 212 252 35 00)

* Necla Rüzgar, Gökçe Erhan, İrem Tok, Gülcan Şenyuvalı, Başak Özkutlu - ‘Kendine Ait Bir Oda’ - 20 Şubat’a dek - Galeri Outlet’te. (0 212 245 55 05)

* Müjgan Arpat’ın ‘KARŞI-LAŞMALAR: Fırat’ın Öte Yanında’ başlıklı fotoğraf sergisi’ - 21 Şubat’a dek - Tütün Deposu’nda. (0 212 292 39 56)

* ‘İstanbul’da Tanzimat Öncesi Rum-Ortodoks Kiliseleri’ sergisi - 21 Şubat’a dek - Sismanoglio Megaro’da. (0 212 393 82 90)

* ‘Kingchay Alfredo’nun ‘Dreams of the Cities’ adlı sergisi - 21 Şubat’a dek – Galeri G-art’ta. (0 212 296 08 76)

* ‘Halil Vurucuoğlu’nun ‘Gün Batımından Şafağa’ adlı sergisi - 21 Şubat’a dek - Dirimart’ta. (0 212 291 34 34)

* ‘Nuri Battal’ın “Gerçeklik Senfonisi sergisi - 21 Şubat’a dek - Artgalerim’de. (0 212 265 10 34)

* ‘Özgün Baskı Resim Sergisi’ - 22 Şubat’a dek - Doğuş Sanat Galerisi’nde. (0 216 544 55 55)

* ‘Rasin’in resim sergisi -23 Şubat’a dek - Meke Sanat Galerisi’nde. (0 212 292 34 70)

* ‘İlham Enveroğlu’nun ‘Şaman Duası’ adlı sergisi -23 Şubat’a dek - Artisan’da. (0 212 247 90 81)

* ‘Büyük Buluşma’ sergisi - 26 Şubat’a dek – Galeri Işık’ta. (0 212 286 49 11)

* ‘Artworks 2010 Plastik Sanatlar’ - sergisi -26 Şubat’a dek – T.G.C.D Basın Müzesi’nde. (0 212 513 84 58)

* ‘Ömer Ozan Erdoğan ve Creative Bonanza’nın karakter tasarımı sergisi -26 Şubat’a dek - Alanİstanbul’da. (0 212 292 04 14)

* Burak Bedelier, Damla Taner, Merve Şendil ve Sibel Diker gibi sanatçıların ‘Mind Models: The First Show’ - başlıklı sergi - 27 Şubat’a kadar - Borusan Müzik Evi’nde. (0 216 310 54 04)

* ‘Ahmet Güneştekin ve Ferhat Deniz’in sergileri - 27 Şubat’a dek - Casa Dell Arte’de. (0 212 251 12 14)

* ‘Balkan Naci İslimyeli’nin ‘Hava-Su-Toprak-Ateş ve İstanbul’ adlı sergisi 27 Şubat’a dek - İş Sanat Kibele Galerisi’nde. (0 212 316 15 80)

* ‘Nuri İyem, Nasip İyem, Naile Akıncı, Neş’e Erdok, Nedret Sekban, Rahmi Aksungur, Temür Köran, İrfan Okan, Hakan Gürsoytrak, Hakan Cingöz, Emin Turan ve Setenay Alpsoy’F1>un çalışmalarından oluşan karma sergi - 27 Şubat’a dek Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)

* ‘Adnan Çoker, Burhan Doğançay, Ömer Uluç, Nur Koçak, Kemal Önsoy, Mehmet Gün, Bubi, Bedri Baykam’dan “1980’den Baş Yapıtlar” adlı sergi - 27 Şubat’a dek - Mac Art Gallery’de. (0 212 343 85 40)

* ‘Ferhat Deniz’in ‘Anılar, Hayaller ve Kâbuslar’ başlıklı sergisi - 27 Şubat’a dek - Piramid Sanat’ta. (0 212 251 12 14)

* ‘Rüyalar Şehri İstanbul’ başlıklı karma sergi - 27 Şubat’a dek – Deyim Sanat Galerisi’nde. (0 212 286 21 83)

* ‘Figür Yorumları’ isimli resim ve heykel sergisi - 27 Şubat’a dek – Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48)

* ‘Roeki Symons’un ‘No Side Effects’ adlı sergisi - 27 Şubat’a dek – PG Art Gallery’de. (0 212 263 33 90)

* ‘Nusret Özliman’ın ‘Bir İmzanız Olsun’ isimli resim sergisi - 28 Şubat’a dek – Tatbiki Sanat Galerisi’nde. (0 216 338 98 37)

* ‘Bedri Baykam’ın ‘Zaman Köprüleri’ sergisi - 28 Şubat’a dek - Piramid Sanat’ta. (0 212 297 31 15)

* ‘Osmanlı Döneminde Venedik ve İstanbul; Nam-ı Diğer Aşk’ sergisi - 28 Şubat’a dek - Sakıp Sabancı Müzesi’nde.(0 212 277 22 00)

* ‘Zahit Büyükişliyen’in ‘Uzak Zamanlar-Yakın Zamanlar’ adlı sergisi – 2 Mart’a dek - Caddebostan Mine Sanat Galerisi ve Nişantaşı Mine Sanat Galerisi’nde. (0 216 385 12 03)

* ‘Mehtab Kardaş’ın ‘Sevgi Sözcükleri’ adlı sergisi - 2 Mart’a dek - Ürün Sanat Galerisi’nde. (0 216 363 13 80)

* ‘AFERIM IAVRUM!’sergisi - 4 Mart’a dek - BM Suma’da. (0 212 361 58 61)

* ‘Merih Akoğul’un ‘İçiçe İstanbul’ başlıklı fotoğraf sergisi - 5 Mart’a kadar – Fototrek Fotoğraf Merkezi’nde. (0 212 251 90 14)

* ‘Özlem Kadakaloğlu ve Mesut Gümüşlüoğlu’nun fotoğraf sergisi - 5 Mart’a kadar - İFSAK’ta.

(0 212 292 42 01)

* ‘Claude Closky’nin ‘Yazı mı Tura mı?’ adlı sergisi - 6 Mart’a dek - Akbank Sanat Galerisi’nde. (0 212 252 35 00)

* ‘Mehmet Aksoy’un’ ‘İnsan Halleri’ adlı heykel sergisi - 6 Mart’a dek - Galeri Işık Teşvikiye’de. (0 212 233 12 03)

* ‘Pelin Özgeçen’in resim sergisi - 11 Şubat-13 Mart tarihleri arasında - Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)

* ‘Erol Akyavaş, Erdağ Aksel, Elvan Alpay, Nermin Er, İnci Eviner, Serkan Özkaya ve Hale Tenger’ in ‘Türbülans’ başlıklı sergisi - 12 Şubat-13 Mart tarihleri arasında - Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

* ‘Mavi Derinliklerin Gizemi’ sergisi - 14 Mart’a dek - Rahmi M. Koç Müzesi’nde. (0 212 369 66 00)

* ‘Selçuk Artut’un ‘Operation Room’ adlı sergisi - 10 Şubat – 20 Mart tarihleri arasında - Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi’nde. (0 212 373 40 31)

* ‘Semiha Berksoy’ un ‘Ben Yaşardım Aşk ve Sanatla’ adlı sergisi - 11 Şubat - 21 Mart tarihleri arasında – Yapı Kredi Kazım Taşkent Sanat Galerisi’nde.(0 212 252 47 00)

* ‘Yüksel Arslan’ - 21 Mart’a dek - Santralistanbul’da. (0 212 311 78 09)

��* ‘İstanbul’u Takı-Yorum’ adlı takı ve heykel sergisi - 27 Mart’a dek - Simya Galeri’de. (0 212 259 77 40)

* ‘Ankara: Kara Kalpaklı Kent 1923-1938’ adlı sergi 28 Mart’a dek - Suna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0 212 334 09 00)

* ‘Türk Resim Sanatı’nın Bir Asırlık Öyküsü II - Türk Resminde Yüzyılın Tablosu’ - 30 Nisan’a dek - Rezan Has Müzesi’nde. (0 212 533 65 32)

* ‘Bir Usta Bir Dünya: Sait Maden / Tasarımcı, Sanatçı, Şair…’ adlı sergi - 24 Aralık 2010’a dek - Yapı Kredi Kültür Merkezi Sermet Çifter Salonu’nda. (0 212 252 47 00)

* ‘İçimizdeki Zaman’ adlı fotoğraf sergisi - 16 Mayıs’a dek - İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi’nde. (0 212 334 73 00)

* ‘Deneyimler’ - İstanbul Modern Sürekli Sergiler Salonu’nda. (0 212 334 73 00)

emre gümüşdoğan 02-03-2010 16:08

Haftanın Sanat Çizelgesi 1 Mart-7 Mart

Mart ayı sanat etkinlikleri ile başlıyor. Bu hafta vaktini sergi, tiyatro, müzik, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri ile geçirmek isteyenler için işte öneriler...

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=42120


Sergi
* ‘Zahit Büyükişliyen’in ‘Uzak Zamanlar- Yakın Zamanlar’ adlı sergisi – 2 Mart’a dek - Caddebostan Mine Sanat Galerisi ve Nişantaşı Mine Sanat Galerisi’nde. (0 216 385 12 03)
* ‘Mehtab Kardaş’ın ‘Sevgi Sözcükleri’ adlı sergisi -2 Mart’a dek - Ürün Sanat Galerisi’nde. (0 216 363 13 80)
* ‘Kasa 10. Yıl’ sergisi - 3 Mart’a dek - Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri’de. (0 212 292 49 39)
* ‘Mehmet Emin Kayserili’nin sergisi - 3 Mart’a dek - Denizatı Sanat Galerisi’nde. (0 212 251 50 58)
* ‘Bedri Baykam ve Piramid Sanatçıları’ adlı sergi - 22 Şubat - 3 Mart tarihleri arasında - Moda Deniz Kulübü Sanat Galerisi’nde. (0 216 414 23 65)
* ‘Silvina Der Meguerditchian’ın ‘Aferin Yavrum’ adlı sergisi - 4 Mart’a dek - BM Suma’da. (0 212 361 58 61)
* ‘Erdem Uçkan’ın sergisi -5 Mart’a kadar – Galateaart’ta. (0 212 245 80 38)
* ‘Merih Akoğul’un ‘İçiçe İstanbul’ başlıklı fotoğraf sergisi - 5 Mart’a kadar – Fototrek Fotoğraf Merkezi’nde.
(0 212 251 90 14)
* ‘Özlem Kadakaloğlu ve Mesut Gümüşlüoğlu’nun fotoğraf sergisi - 5 Mart’a kadar - İFSAK’ta. (0 212 292 42 01)
* ‘Toplum Düşmanı’ adlı sergi - 5 Mart’a kadar - Kargart’ta. (0 216 553 21 67)
* ‘Nesrin Bal’ın ‘Niceliğe Tepkisel Birikimler’ adlı sergisi -5 Mart’a dek – Cep Sanat Galerisi’nde. (0 212 292 00 38)
* ‘İstanbul Fotoğrafları’ başlıklı sergi - 6 Mart’a dek - Gallateria’da. (0 212 252 80 90)
* ‘Ferda Pulhan’ın sergisi -6 Mart’a dek – Hobi Sanat Galerisi’nde. (0 212 225 23 37)
* ‘Claude Closky’nin ‘Yazı mı Tura mı?’ adlı sergisi - 6 Mart’a dek - Akbank Sanat Galerisi’nde. (0 212 252 35 00)
* ‘Akın Yıldırım’ın heykel sergisi – 6 Mart’a kadar - Galeri Selvin’de. (0 212 263 74 81)
* ‘Ahmet Sarı, Coşkun Sami, Huri Kuriş, İpek İnal, Şevket Sönmez’in ‘İlgi ve Şüphe’ adlı sergisi - 6 Mart’a dek - Galeri Kent Teşvikiye’de. (0 212 225 67 15)
* ‘Mehmet Aksoy’un ‘İnsan Halleri’ adlı heykel sergisi- 6 Mart’a dek - Galeri Işık Teşvikiye’de. (0 212 233 12 03)
* ‘Turgut Mutlugöz’ün resim sergisi- 7 Mart’a dek - Harmony Sanat Galerisi’nde. (0 216 553 21 67)
* ‘Sevim Sancaktar’ın ‘Transformer’ adlı sergisi -7 Mart’a dek – C.A.M Nişantaşı Galerisi’nde. (0 212 248 81 49)
* ‘Nezih Danyal’ın ‘Çizgili 50 Yıl’ adlı sergisi -7 Mart’a dek – Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)
* ‘Andreas Schwarzkoph’un ‘Powerplay’ adlı sergisi- 8 Mart’a dek - Doğuş Üniversitesi Sanat Galerisi’nde.(0 216 544 55 55)
* ‘Kayıhan Güven’in ‘Küçük Şeyler’ adlı fotoğraf sergisi- 8 Mart’a dek - Galata Fotoğrafhanesi’nde. (0 212 243 71 87)
* ‘Ahmet Sel’in ‘Demir Atanlar’ adlı fotoğraf sergisi- 8 Mart’a dek - Fransız Kültür Merkezi’nde. (0 212 393 81 11)
* ‘Bihrat Mavitan’ın heykel sergisi - 9 Mart’a dek - Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0 216 418 38 06)
* ‘Feryal Taneri’nin resim sergisi – 10 Mart’a dek - Leonardo Sanat Galerisi’nde. (0 212 280 83 94)
* ‘İstanbul’da Tanzimat Öncesi Rum-Ortodoks Kiliseleri’sergisi - 10 Mart’a dek - Sismanoglio Megaro’da. (0 212 393 82 90)
* ‘Bruno Taut’un ‘Renkli Yapıların Ustası’ adlı sergisi - 12 Mart’a kadar - Goethe Enstitüsü’nde. (0 212 249 20 09)
* ‘Gümüş Özdeş’ in ‘Camera Obscura’ adlı sergisi - 12 Mart’a dek - Mtaar’da.
* ‘Pelin Özgöçen’in ‘Sınırlar ve Ötesi’ başlıklı sergisi - 13 Mart’a dek - Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)
* ‘Belgin Şahin, Emmanuelle Selimoğlu, Dilek Aydemir Sökmen, Zeynep Selimoğlu Torun ve İnci Öktem’in ‘Beş Kadın Beş Öykü’ adlı sergisi - 13 Mart’a dek - Ormo Sanat Galerisi’nde. (0 212 251 47 30)
* ‘Türbülans’ başlıklı sergi - 13 Mart’a dek - Galeri Nev’de. (0 212 231 67 63)
* Burak Bedelier, Damla Taner, Merve Şendil ve Sibel Diker gibi sanatçıların ‘Mind Models: The First Show’-başlıklı sergisi - 13 Mart’a kadar - Borusan Müzik Evi’nde. (0 216 310 54 04)
* m ‘Asuman Elgöç ve Ayşenur Dağcı’ nın ‘İnsana Dair’ başlıklı sergisi - 13 Mart dek - Doruk Sanatevi’nde. (0 212 252 05 35)
* ‘Erol Akyavaş, Erdağ Aksel, Elvan Alpay, Nermin Er, İnci Eviner, Serkan Özkaya ve Hale Tenger’’in ‘Türbülans’ başlıklı sergisi - 13 Mart’a dek - Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)
* ‘Cem Dinlenmiş’in ‘Dahiliye’ adlı sergisi -13 Mart’a dek – X-ist’te. (0 212 291 77 84)
* ‘Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim Elemanları’nın ‘Kişisel İzler’ adlı sergisi – 14 Mart’a dek - Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 467 36 00)
* ‘Kızıldeniz’in Gizemleri’ adlı fotoğraf sergisi - 14 Mart’a dek - Rahmi M. Koç Müzesi’nde. (0 212 369 66 00)
* ‘Osmanlı Saray Kadınlarının Kıyafetleri’ sergisi - 5-14 Mart tarihleri arasında - Airport Outlet Center’da. (0 212 465 85 75)
* ‘Gia Japaridze’nin heykel sergisi - 15 Mart’a dek – Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0 212 252 68 12)
* ‘Ali Tamer Ürüm’ün ‘Gezegenlere Geziler’ adlı sergisi - 16 Mart’a dek - TUREB’de. (0 212 292 05 20)
* ‘Güngör İblikçi’nin sergisi - 17 Mart’a kadar - Artisan’da. (0 212 247 90 81)
* Ali Altın, Candan Karan ve Nesibe Adul’un kişisel sergileri - 19 Mart’a dek - Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi’nde. (0 212 513 84 57)
* ‘Fırat Engin’in ‘1+1+1+1+1’ adlı sergisi - 20 Mart’a dek - Mac Art Gallery’de. (0 212 343 85 40)
* ‘Nancy Atakan, İlke İlter, Juan Botella Lucas, Mehmet Ali Uysal’ın ‘4 Farklı Şehir 4 Farklı Sanatçı’ adlı sergisi- 20 Mart’a dek - Pi Artworks’te. (0 212 373 40 31)
* ‘Osmanlı Döneminde Venedik ve İstanbul; Nam-ı Diğer Aşk’ sergisi - 20 Mart’a dek - Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0 212 277 22 00)
* ‘Out of Context ve Aynı Tişörtü Giyenler’ adlı sergi - 20 Mart’a dek - Pi Artworks’te. (0 212 373 40 31)
* ‘Füruzan Şimşek’in ‘Kimsin Sen’ adlı sergisi - 20 Mart’a kadar - Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0 212 245 71 53)
* ‘Şu Anda Buradasınız’adlı karma sergi - 20 Mart’a dek - İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde. (0 216 494 26 56)
* ‘Selçuk Artut’un ‘Operation Room’ adlı sergisi - 20 Mart’a dek - Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi’nde. (0 212 293 71 03)
* ‘Osmanlı Döneminde Venedik ve İstanbul; Nam-ı Diğer Aşk’ sergisi - 20 Mart’a dek - Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0 212 277 22 00)
* ‘Altan Çelem’in ‘Rutin’ adlı sergisi - 21 Mart’a kadar - Artgalerim’de. (0 212 265 10 34)
* ‘Semiha Berksoy’un ‘Ben Yaşardım Aşk ve Sanatla’ adlı sergisi -21 Mart’a dek – Yapı Kredi Kazım Taşkent ve Sermet Çifter Kütüphanesi’nde. (0 212 252 47 07)
* ‘Yüksel Arslan’ - 21 Mart’a dek - Santralistanbul’da. (0 212 311 78 09)
* ‘Dirimart Presents 03’ başlıklı karma sergi - 21 Mart’a dek – Dirimart’ta. (0 212 291 34 34)
* ‘Maide Bulak’ın sergisi- 22 Mart’a dek - Çağla Cabaoğlu Art Gallery’de. (0 212 291 37 91)
* ‘Bedri Baykam’ın ‘Bedri Baykam’ın Dünyasından’ başlıklı sergisi - 2 - 22 Mart tarihleri arasında - Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nde. (0 212 297 31 15)
* ‘Aslı Değer Sezgin, Güzide Güzin Sezgin ve Dimitris Nalbantis’in ‘Boğaziçi’ adlı sergisi - 23 Mart’a dek –Çırağan Palace Kempinski’de. (0 212 249 25 63)
* ‘Bizden ve Onlardan 24’ başlıklı sergi - 24 Mart’a dek - Tem Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 08 99)
* ‘Nihal Martlı’nın ‘Sırça Fanus’ başlıklı sergisi - 25 Mart’a dek - C.A.M Galeri’de. (0 212 245 79 75)
* ‘Amerika’da Çağdaş Figüratif Sanat - Bir Seçki’ sergisi - 5 - 27 Mart tarihleri arasında - Casa Dell’arte’de. (0 212 251 12 14)
* ‘Danielle Kwaaitaal’in ‘Fısıldayan Sular’ ve ‘Holly Anders’in ‘Serçe Yolu’ adlı sergisi - 5 - 27 Mart tarihleri arasında - cda projects’te. (0 212 251 12 14)
* ‘Juan Erlich’in ‘Animalities’ adlı sergisi -27 Mart’a dek – Artane’de. (0 212 326 46 46)
* ‘Mart Kedileri’ karma sergi - 4 - 27 Mart tarihleri arasında - Ürün Sanat Galerisi’nde. (0 216 363 12 80)
* ‘Y. Bahar Yıldız’ın ‘Zamansız Aşınmalar’ adlı sergisi - 27 Mart’a kadar - Galeri Apel’de. (0 212 292 72 36)
* ‘İstanbul’u Takı-Yorum’ adlı takı ve heykel sergisi - 27 Mart’a dek - Simya Galeri’de. (0 212 259 77 40)
* ‘Ankara: Kara Kalpaklı Kent 1923-1938’ adlı sergi 28 Mart’a dek - Suna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0 212 334 09 00)
* ‘Polish Design’ adlı tasarım sergisi - 29 Mart’a kadar - Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde. (0 212 326 26 67)
* ‘Ceylan İnsel’in ‘Hatırlıyor musunuz’ adlı sergisi - 2 - 30 Mart tarihleri arasında - İlayda Sanat Galerisi’nde. (0 212 227 92 92)
* ‘Güneş Terkol’un ‘Akıntının Tersine Tırmanmaya Çalışıyorlardı’ adlı sergisi - 20 Mart’a dek - Galeri NON’da. (0 212 249 87 74)
* ‘Cumhuriyetin 50 Yılında Plastik Sanatlar’ sergisi -3 Nisan’a kadar – Tunca Sanat Galerisi’nde. (0 212 292 41 46)
* ‘Genco Gülan’ın ‘Dünyanın En Pahalı Resimleri’ adlı sergisi - 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında - Cihangir Daire Sanat’ta. (0 212 244 12 68)
* ‘Neriman Polat ve Hülya Eyidoğan’ın ‘Güvenli Bölge’ başlıklı sergisi - 3 Mart - 4 Nisan tarihleri arasında - PG Art Gallery’de. (0 212 263 33 90)
* ‘Defne Sesin Okay’ın ‘Saklı Zaman’ başlıklı sergisi - 4 Mart-4 Nisan tarihleri arasında - Galeri G-art’ta. (0 212 296 08 76)
* ‘Sarı, Sıcak, Suriye’ başlıklı Sabancı Üniversitesi Fotoğraf Kulübü öğrencilerinin sergisi - 5 Mart- 5 Nisan tarihleri arasında - Taksim Mephisto Kitabevi’nde. (0 216 483 91 06)
* ‘Neşe Gümüşçüoğlu’nun ‘Sevdiğim İstanbul’dan adlı sergisi - 6 Mart - 6 Nisan tarihleri arasında - Alta Sanat Galerisi’nde.
* ‘Müjde Kotil’in sergisi - 7 Nisan’a dek - Point Hotel Barbaros’ta. (0 212 337 30 70)
* ‘Sarkis’in ‘Opus’ başlıklı sergisi - 5 Mart-10 Nisan tarihleri arasında - Galerist’te. (0 212 244 82 30)
* ‘Stella Angelidou, Ani Setyan, Simge Uyur ve Hasan Zeybek’in ‘Adada Bir Yaz’ başlıklı sergisi -14 Nisan’a kadar – Siemens Sanat’ta. (0 212 334 11 04)
* ‘Kent Mimarisine Genç Çözümler’ adlı sergi - 15 Nisan’a dek – Bilgi Üniversitesi Santral Kampusu E-3 Galerisi’nde. (0 212 339 83 83)
* ‘Picasso-Suite Vollard Gravürler’ sergisi -18 Nisan’a dek – Pera Müzesi’nde. (0 212 211 41 00)
* ‘Hippodrom/Atmeydanı İstanbul’un Tarih Sahnesi’ sergisi -18 Nisan’a dek – Pera Müzesi’nde. (0 212 334 99 00)
* ‘Türk Resim Sanatı’nın Bir Asırlık Öyküsü II - Türk Resminde Yüzyılın Tablosu’ - 30 Nisan’a dek - Rezan Has Müzesi’nde. (0 212 533 65 32)
* ‘Lidyalılar ve Dünyaları’ sergisi - 15 Mayıs’a kadar - Yapı Kredi Vedat Nedim Tör Müzesi’nde. (0 212 252 47 00)
* ‘İçimizdeki Zaman’ adlı fotoğraf sergisi - 16 Mayıs’a dek - İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi’nde. (0 212 334 73 00)
* ‘Erol Akyavaş, İsmet Doğan, İnci Eviner, Bedri Rahmi Eyuboğlu, Ergin İnan, Balkan Naci İslimyeli, Selma Gürbüz, Murat Morova, Ekrem Yalçındağ’ın ‘Gelenekten Çağdaşa- Modern Türk Sanatında Kültürel Bellek’ adlı sergisi -23 Mayıs’a kadar – İstanbul Modern’de. (0 212 334 73 31)
* ‘Bir Usta Bir Dünya: Sait Maden / Tasarımcı, Sanatçı, Şair…’ adlı sergi - 24 Aralık’a dek - Yapı Kredi Kültür Merkezi Sermet Çifter Salonu’nda. (0 212 252 47 00)
* ‘Deneyimler’ - İstanbul Modern Sürekli Sergiler Salonu’nda. (0 212 334 73 00)

Opera-Bale
* ‘Kadıköy Süreyya Operası’nda yarın ve cumartesi günü “Don Quixote” adlı bale, çarşamba, perşembe ve cuma günü “Şen Dul” adlı operet sahnelenecek.
(0 216 346 15 31)

Müzik
* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün “Berlin Filarmonik Kamerata”, cumartesi günü “Ahmet Özhan”, pazar günü “İncesaz” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
* ‘Salon’da bugün “Hüseyin Sermet”, cuma günü “!DelaDap” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde bugün “Sözer Yaşmut’un 40. Sanat Yılı Kutlama Konseri”, cuma günü “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” ve “Kopuz Oda Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)
* ‘Nardis Jazz Club’ta bugün “Brezilya ve Arjantin Gitar Müziği Milongalar ve Tangolar”, yarın “Önder Focan Trio”, çarşamba günü “Sarp Maden Quartet”, perşembe günü “Cem Tuncer “Hammond Trio” feat. Engin Recepoğulları”, cuma günü “Emmanuel Bex Trio”, cumartesi günü “Sibel Köse Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 244 63 27)
* ‘Jazzstop Suadiye’de bugün “Melix”, yarın “Piatango”, çarşamba günü “Ceyhun Çelikten ile Buluşmalar”, perşembe günü “Jazzeeba On Air”, cuma günü “Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars” konseri izlenebilir.(0 216 410 39 37)
* ‘Babylon’da “Nublu Jazz Festival”i kapsamında yarın “Taylor McFerrin Istanbul Premier featuring Bora Uzer & Friends” ve “Nublu Jam Session”, çarşamba günü “Grup 123” ve “İlhan Erşahin’s Love Trio featuring Taylor McFerrin”, perşembe günü “Eddie Henderson Quartet with Juini Booth & Kenny Wollesen”, cuma günü “İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions featuring Eddie Henderson” ve “Rubin Steiner - DJ Set @ Babylon Lounge”, cumartesi günü “Vinyl Market @ Babylon Lounge” ve “İlhan Erşahin’s I Led 3 Lives featuring Rubin Steiner”, “Alp Ersönmez Quartet” ve “Sarp Maden Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde yarın “Teoman ‘unplugged’”, perşembe günü “Diego El Cigala” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)
* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde yarın “Hale Caneroğlu”, çarşamba günü “İhtiyaç Molası”, perşembe günü “Atiye”, cuma günü ‘Mirkelam & Kargo’, pazar günü ‘Galactica’ konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)
* ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü “Cemal Dua”, perşembe günü “Marillion”, cuma günü “Kıraç”, cumartesi günü “Yaşar” ve pazar günü “Destruction” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
* ‘Ghetto’da çarşamba günü “Sean Parker Band”, cuma günü “Melingo (Buenos Aires)”, cumartesi günü “Amsterdam Night Watch: Lefties Soul Connection” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
* ‘Borusan Müzik Evi’ nde perşembe günü “İzmir Barok”, cuma günü “Emre Elivar” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
* ‘Lütfi Kırdar UKSS’de perşembe günü “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası” ‘Leyla Gencer Bir Kutlama’ konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)

Gösteri-Söyleşi
* ‘Osmanlı Bankası Müzesi’nde çarşamba günü Voyvoda Caddesi Toplantıları kapsamında Yard. Doç. Dr. Zeynep Kadirbeyoğlu ile “Türkiye’de Çevre Sivil Toplum Kuruluşları” adlı söyleşi, perşembe günü Prof. Dr. Serpil Sancar ile “Kadının Sessiz Sesi” adlı söyleşi ve “Ölüm Elbisesi: Kumalık” adlı film gösterimi gerçekleştirilecek. (0 212 292 76 05)
* ‘Akbank Sanat’ta perşembe ve cuma “Sanatın Kökeni ve Bugünü Üzerine Tezler” başlıklı sekiz günlük konuşma dizisi kapsamında Martin Heidegger ile söyleşi gerçekleştirilecek. (0 212 252 35 00)
* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda perşembe günü Zeynep Tanbay Dans Projesi “Araz” adlı dans gösterisi gerçekleştirilecek. (0 212 231 54 97)
* ‘Yapı Kredi Sermet Çifter Salonu’nda cuma günü moderatörlüğünü M. Melih Güneş’in üstlendiği, Zeliha Berksoy ve Macide Tanır’ın konuşmalarıyla “Semiha Berksoy’un Hayatı ve Sanatı” adlı söyleşi gerçekleştirilecek. (0 212 231 54 97)
* ‘Profilo Kültür Merkezi Küçük Salon’da cumartesi ve pazar günü saat 12.00’de “Sermet Erkin’le İllüzyonda Harikalar” adlı gösteri gerçekleştirilecek. (0 212 216 44 00)
* ‘Beşiktaş Kültür Merkezi’nde cumartesi günü “Caveman - Mağara Adamı” adlı gösteri gerçekleştirilecek. (0 212 327 24 27)

cumhuriyet
www.cumhuriyet.com.tr

admin 08-03-2010 12:53




Haftanın Sanat Rehberi
(8 Mart-15 Mart)

Müzik, sergi, tiyatro, opera ve bale severleri bu hafta yine dolu dolu bir sanat gündemi bekliyor.


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=38270


Müzik
* ‘Salon’da bugün “Sema”, cumartesi günü “Kerem Görsev ve Allan Harris” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
* ‘Nardis Jazz Club’da bugün “Oğuz Büyükbeber Quartet feat. Tobias Klein”, yarın “Jehan Barbur”, çarşamba günü “Nezih Yeşilnil Trio ‘CinemaScope’”, perşembe günü “Andy Manndorff Trio”, cuma günü “Feyza Eren”, cumartesi günü “Fundo Latino” konseri izlenebilir.(0 212 244 63 27)
* ‘Kadıköy Süreyya Operası’nda bugün “Zamanda Yolculuk” adlı fuaye konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)
* ‘Lütfi Kırdar UKSS’de bugün “Gül Dünya Konseri 2” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)
* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde yarın “İstanbul Klarnet Korosu Dünya Kadınlar Günü Konseri” ve “İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu”, cuma günü “Kerem Görsev ve Allan Harris” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)
* ‘Jolly Joker Balans’ta yarın “Selim Bölükbaşı”, çarşamba günü “Manuel Reina - Bato Tato”, perşembe günü “Asfalt Dünya”, cuma günü “Yeni Türkü & Aylin Aslım”, pazar günü “Behemoth” konseri izlenebilir.(0 212 249 07 49)
* ‘Babylon’da yarın “Yüreğine Sor Ekibinden Karadeniz Türküleri”, çarşamba günü “Portico Quartet”, perşembe günü “İmer Demirer Quartet”, cuma günü “Teoman (Akustik)”, cumartesi günü “Göksel” konseri izlenebilir.(0 212 292 73 68)
* ‘Ghetto’da çarşamba günü “Kırıka”, cuma günü “Aşkın Nur Yengi ‘Aşkın Şarkıları’”, cumartesi “Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars” konseri izlenebilir.(0 212 251 75 01)
* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda çarşamba günü “Gülru Ensari - Gautier Capuçon”, perşembe günü “Erkan Oğur - İsmail Hakkı Demircioğlu”, cuma günü “CRR Türk Müziği Topluluğu”, cumartesi “Kırk Ney Bir Nefes”, pazar günü “İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
* ‘Borusan Müzik Evi’ nde perşembe günü “Berfin Aksu - Larissa Aliyeva”, cuma günü “Ozan Tunca” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
* ‘Istanbul Jazz Center’da cuma ve cumartesi günü “Fatih Erkoç Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)
* ‘Bostancı Gösteri Merkezi’nde cumartesi günü “Mor ve Ötesi”, pazar günü “Hayko Cepkin” konseri izlenebilir.(0 216 384 72 10)
* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde cumartesi günü “Gil Shaham” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

Sergi
* ‘Anadolu Sanatçılar Derneği’nin ‘8 Mart’ sergisi - 18 Mart’a dek – Hasan Âli Yücel Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda. (0 216 353 48 54)
* ‘Gülhan’ın ‘Kan Çiçekleri’ adlı sergisi - 19 Mart’a dek – Antik Cisterne Sergi Salonu’nda. (0 212 638 58 58)
* ‘Ali Altın, Candan Karan ve Nesibe Adul’un kişisel sergileri - 19 Mart’a dek - Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi’nde. (0 212 513 84 57)
* ‘Fırat Engin’in ‘1+1+1+1+1’adlı sergisi – 20 Mart’a dek - Mac Art Gallery’de. (0 212 343 85 40)
* ‘Nancy Atakan, İlke İlter, Juan Botella Lucas, Mehmet Ali Uysal’ın ‘4 Farklı Şehir 4 Farklı Sanatçı’ başlıklı sergisi - 20 Mart’a dek - Pi Artworks’te. (0 212 373 40 31)
* ‘Osmanlı Döneminde Venedik ve İstanbul; Nam-ı Diğer Aşk’ adlı sergisi – 20 Mart’a dek - Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0 212 277 22 00)
* ‘Out of Context ve Aynı Tişörtü Giyenler’ adlı sergiler – 20 Mart’a dek - Pi Artworks’te. (0 212 373 40 31)
* ‘Füruzan Şimşek’in ‘Kimsin Sen’ adlı sergisi – 20 Mart’a dek - Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0 212 245 71 53)
* ‘Güneş Terkol’un ‘Akıntının Tersine Tırmanmaya Çalışıyorlardı’ adlı sergisi - 20 Mart’a dek - Galeri NON’da. (0 212 249 87 74)
* ‘Şu Anda Buradasınız’ adlı karma sergi – 20 Mart’a dek - İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde. (0 216 494 26 56)
* ‘Selçuk Artut’un ‘Operation Room’ adlı sergisi - 20 Mart’a dek - Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi’nde. (0 212 373 40 31)
* ‘Altan Çelem’ in ‘Rutin’ adlı sergisi – 21 Mart’a dek - Artgalerim’de. (0 212 265 10 34)
* ‘Semiha Berksoy’un ‘Ben Yaşardım Aşk ve Sanatla’ adlı sergisi -21 Mart’a dek - Yapı Kredi Kâzım Taşkent ve Sermet Çifter Kütüphanesi’nde. (0 212 252 47 07)
* ‘Yüksel Arslan’- 21 Mart’a dek - Santralistanbul’da. (0 212 311 78 09)
* ‘Dirimart Presents 03’başlıklı karma sergi- 21 Mart’a dek - Dirimart’ta. (0 212 291 34 34)
* ‘Bilim Kadınları başlıklı sergi- 21 Mart’a dek - Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde. (0 216 589 36 00)
* ‘Maide Bulak’ın sergisi - 22 Mart’a dek - Çağla Cabaoğlu Art Gallery’de. (0 212 291 37 91)
* ‘Bedri Baykam’ın ‘Bedri Baykam’ın Dünyasından’ başlıklı sergisi - 22 Mart’a dek - Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nde. (0 212 297 31 15)
* ‘İstanbul ve Kadın başlıklı karma sergi- 11 - 23 Mart tarihleri arasında – Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0 216 414 55 06)
* ‘Aslı Değer Sezgin, Güzide Güzin Sezgin ve Dimitris Nalbantis’in ‘Boğaziçi’ adlı sergisi -23 Mart’a kadar -Çırağan Palace Kempinski’de. (0 212 249 25 63)
* ‘Bizden ve Onlardan 24’başlıklı sergi - 24 Mart’a dek - Tem Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 08 99)
* ‘Can Berk Koç’un ‘Yaşamın İçinde Resim, Resmin İçinde Yaşam’ adlı sergisi - 24 Mart’a dek - İstasyon Sanat Galerisi’nde. (0 212 252 92 22)
* ‘Işıl Özışık’ın suluboya sergisi - 24 Mart’a dek – Doku Sanat Galerisi’nde. (0 212 246 24 96)
* ‘Konstantin Pobedin’in ‘One More Time’ adlı sergisi - 24 Mart’a dek – Gallateria Sanat Galerisi’nde. (0 212 252 80 90)
* ‘Mustafa Tömekçe’nin retrospektif sergisi -25 Mart’a kadar – Galeri Işık’ta. (0 212 347 03 30)
* ‘Nihal Martlı’nın ‘Sırça Fanus’ başlıklı sergisi- 25 Mart’a dek - C.A.M Galeri’de. (0 212 245 79 75)
* ‘Kemal Aratan’ın karikatür sergisi - 26 Mart’a dek - Galeri InSitu’da. (0 212 249 02 20)
* ‘Amerika’da Çağdaş Figüratif Sanat-Bir Seçki’başlıklı sergi - 27 Mart’a kadar - Casa Dell’arte’de. (0 212 251 12 14)
* ‘Danielle Kwaaitaal’in ‘Fısıldayan Sular’ ve ‘Holly Anders’in ‘Serçe Yolu’ adlı sergisi - 27 Mart’a kadar - cda projects’te. (0 212 251 12 14)
* ‘Mart Kedileri’ başlıklı karma sergi - 27 Mart’a kadar - Ürün Sanat Galerisi’nde. (0 216 363 12 80)
* ‘Y. Bahar Yıldız’ın ‘Zamansız Aşınmalar’ adlı sergisi - 27 Mart’a kadar - Galeri Apel’de. (0 212 292 72 36)
* ‘Juan Erlich’in ‘Animalities’ adlı sergisi -27 Mart’a kadar – Artane’de. (0 212 326 46 46)
* ‘İstanbul’u Takı-Yorum’ adlı takı ve heykel sergisi - 27 Mart’a dek - Simya Galeri’de. (0 212 259 77 40)
* ‘Yüksel Dede’nin ‘Toprakla Yoğrulan Kültür’ adlı sergisi - 27 Mart’a dek – Arkeopera’da. (0 212 249 92 26)
* ‘Ankara: Kara Kalpaklı Kent 1923-1938’adlı sergi - 28 Mart’a dek - Suna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0 212 334 09 00)
* ‘Polish Design’adlı tasarım sergisi - 29 Mart’a kadar - Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde. (0 212 326 26 67)
* ‘Madrid % 100 Mimarlık’adlı sergi - 29 Mart’a dek – Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Hizmet Binası’nda. (0 212 252 67 06)
* ‘Setenay Alpsoy’un ‘Denizin Ayırdığı Şehir’ adlı sergisi - 30 Mart’a dek – Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)
* ‘Ceylan İnsel’in ‘Hatırlıyor musunuz’ adlı sergisi - 30 Mart’a kadar - İlayda Sanat Galerisi’nde. (0 212 227 92 92)
* ‘Slought İstanbul’adlı video sergisi – 10-31 Mart tarihleri arasında – Kasa Galeri’de. (0 212 292 49 39)
* ‘Sıtkı Kösemen’in ‘Yeni Fotoğraflar 2’ başlıklı sergisi - 31 Mart’a dek – Lucca Art’ta. (0 212 269 19 90)
* ‘Çerkes Karadağ’ın ‘Nesnesiz Fotoğraflar’ adlı sergisi - 31 Mart’a dek – rh+ artgallery’de. (0 212 224 74 31)
* ‘Mustafa Pancar’ın ‘Araç gereç - İnsan hayvan’ başlıklı sergisi - 10-31 Mart tarihleri arasında - Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48)
* ‘Cumhuriyetin 50 Yılında Plastik Sanatlar sergisi -3 Nisan’a dek - Tunca Sanat Galerisi’nde. (0 212 292 41 46)
* ‘Genco Gülan’ın ‘Dünyanın En Pahalı Resimleri’ adlı sergisi - 3 Nisan’a kadar - Cihangir Daire Sanat’ta. (0 212 244 12 68)
* ‘Türkan Derya Güven’in ‘İşsiz’ adlı fotoğraf sergisi - 9 Mart- 3 Nisan tarihleri arasında-Galeri Selvin’de. (0 212 263 74 81)
* ‘Saygın Dura’nın ‘Ritüel’ adlı fotoğraf sergisi – 3 Nisan’a kadar – İstanbul Fotoğraf Merkezi’nde. (0 212 238 11 60)
* ‘Neriman Polat ve Hülya Eyidoğan’ın ‘Güvenli Bölge’ başlıklı sergisi - 4 Nisan’a kadar - PG Art Gallery’de. (0 212 263 33 90)
* ‘Defne Sesin Okay’ın ‘Saklı Zaman’ başlıklı sergisi - 4 Nisan’a kadar - Galeri G-art’ta. (0 212 296 08 76)
*‘Sarı, Sıcak, Suriye başlıklı Sabancı Üniversitesi Fotoğraf Kulübü öğrencilerinin sergisi - 5 Nisan’a kadar - Taksim Mephisto Kitabevi’nde. (0 216 483 91 06)
* ‘Neşe Gümüşçüoğlu’nun ‘Sevdiğim İstanbul’dan adlı sergisi - 6 Nisan’a dek - Alta Sanat Galerisi’nde.
* ‘Müjde Kotil’in sergisi - 7 Nisan’a dek - Point Hotel Barbaros’ta. (0 212 337 30 70)
* ‘Sarkis’in ‘Opus’ başlıklı sergisi - 10 Nisan’a kadar - Galerist’te. (0 212 244 82 30)
* ‘Avrupa ve Asya Pasifik’te Yeni Mimarlık Trendleri’adlı sergi – 9 Mart – 10 Nisan tarihleri arasında – Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0 212 230 19 76)
* ‘Mevlut Akyıldız’ın ‘Bindik Bir Alamete, Çıkıyoruz Selamete!’ adlı sergisi - 10 Mart – 10 Nisan tarihleri arasında - Galeri Işık Teşvikiye’de. (0 212 286 49 11)
* ‘Alp Bartu’nun ‘Kırmızıya Serenad’ adlı sergisi - 13 Mart – 10 Nisan tarihleri arasında – Almelek Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 38 51)
* ‘Stella Angelidou, Ani Setyan, Simge Uyur ve Hasan Zeybek’in ‘Adada Bir Yaz’ başlıklı sergisi -14 Nisan’a kadar – Siemens Sanat’ta. (0 212 334 11 04)
* ‘Kent Mimarisine Genç Çözümler adlı sergi - 15 Nisan’a dek – Bilgi Üniversitesi Santral Kampusu E-3 Galerisi’nde. (0 212 339 83 83)
* ‘Picasso-Suite Vollard Gravürler’sergisi -18 Nisan’a dek – Pera Müzesi’nde. (0 212 211 41 00)
* ‘Hippodrom/Atmeydanı İstanbul’un Tarih Sahnesi sergisi -18 Nisan’a dek – Pera Müzesi’nde. (0 212 334 99 00)
* ‘Hoca ressamlar Ressam Hocalar / Sanayi-i Nefise’den MSGSÜ’ye Akademi Resim Hocaları’başlıklı sergi - 11 Mart – 24 Nisan tarihleri arasında – İş Sanat Kibele Galerisi’nde. (0 212 212 34 60)
*‘Türk Resim Sanatı’nın Bir Asırlık Öyküsü II - Türk Resminde Yüzyılın Tablosu’- 30 Nisan’a dek - Rezan Has Müzesi’nde. (0 212 533 65 32)
* ‘Tülay Tura Börteçene’nin sergisi – 1 Mayıs’a kadar – Nişantaşı ve Caddebostan Mine Sanat Galerisi’nde. (0 212 232 38 13)
* ‘İçimizdeki Zaman’adlı fotoğraf sergisi - 16 Mayıs’a dek - İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi’nde. (0 212 334 73 00)
* ‘Erol Akyavaş, İsmet Doğan, İnci Eviner, Bedri Rahmi Eyuboğlu, Ergin İnan, Balkan Naci İslimyeli, Selma Gürbüz, Murat Morova, Ekrem Yalçındağ’ın ‘Gelenekten Çağdaşa’ adlı sergisi -23 Mayıs’a kadar – İstanbul Modern’de. (0 212 334 73 31)
* ‘Kremlin Sarayı Hazineleri Topkapı Sarayı’nda adlı sergi – 12 Mart- 7 Haziran tarihleri arasında – Topkapı Sarayı Has Ahırlar’da. (0 216 544 94 87)
* ‘Türkiye’nin Milli Opera Kurumu: Devlet Opera ve Balesi’nin Kuruluş Öyküsü başlıklı sergi – 24 Haziran’a kadar – Süreyya Operası fuayesinde. (0 216 346 15 31)
* ‘Bir Usta Bir Dünya: Sait Maden / Tasarımcı, Sanatçı, Şair… adlı sergi - 24 Aralık’a dek - Yapı Kredi Kültür Merkezi Sermet Çifter Salonu’nda. (0 212 252 47 00)
* ‘Deneyimler’- İstanbul Modern Sürekli Sergiler Salonu’nda. (0 212 334 73 00)

Gösteri ve Söyleşi
* ‘Yapı Kredi Sermet Çifter Salonu’nda yarın Adnan Binyazar ve Mehmet Erte’nin katılacağı Edebiyat Söyleşisi ve çarşamba günü Ozan Sağdıç’ın konuk olacağı Fotoğraf Kulübü toplantısı gerçekleştirilecek. (0 212 252 47 00)
* ‘Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Oditoryumu’nda çarşamba günü “Türkiye’de Popüler Kültür ve Kitsch” adlı sempozyum gerçekleştirilecek. (0 212 252 16 00)
* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 19.30’da Aziz Yardımlı’nın düzenlediği “Hegel’in Tarih Felsefesi - Noesis Felsefe Atölyesi” gerçekleştirilecek. (0 216 386 29 49)
* ‘İTÜ Taşkışla Binası’nda çarşamba günü, Voyvoda Caddesi Toplantıları kapsamında düzenlenen İstanbul Söyleşileri’nde Prof. Dr. Edhem Eldem’in “18. ve 19. Yüzyıllarda İstanbul: Değişim ve Gelişme” başlıklı konuşması, perşembe günü “Korku” adlı belgesel gilm gösterimi gerçekleştirilecek. (0 212 292 76 05)
* ‘Çırağan Palace Kempinski’de perşembe günü “Çırağan Okumaları”na Ece Temelkuran konuk oluyor. (0 212 259 03 73)
* ‘Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da perşembe, cuma, cumartesi ve pazar günü “Broadway Müzikallerinden Seçmeler” adlı gösteri gerçekleştirilecek. (0 212 286 66 86)
* ‘Akbank Sanat’ta perşembe ve cuma günü Nusret Polat’ın “Sanatın Kökeni ve Bugünü Üzerine Tezler” seminerleri kapsamında “Martin Heidegger: Sanatın Kökeni” adlı seminer gerçekleştirilecek. (0 212 252 35 00)
* ‘Beşiktaş Kültür Merkezi’nde cuma günü “Ata Demirer”, cumartesi günü “Caveman - Mağara Adamı” adlı gösteri gerçekleştirilecek. (0 212 327 24 27)
* ‘Profilo Kültür Merkezi Küçük Salon’da cumartesi ve pazar günü saat 12.00’de “Sermet Erkin’le İllüzyonda Harikalar” adlı gösteri gerçekleştirilecek. (0 212 216 44 00)

Tiyatro
* Devlet Tiyatroları Şişli Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Töre” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00’de cumartesi 15.00 ve 20.00’de, pazar 15.00’te, Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Ben Bir Kurbağayım” salı, çarşamba, perşembe, cuma 11.00’de, cumartesi 12.00 ve 14.00’te, Üsküdar TEKEL Sahnesi’nde “Annemin Cesareti” çarşamba perşembe cumartesi 20.00’de, pazar 15.00’te, Üsküdar Stüdyo Sahnesi’nde “İmparatorluk Kuranlar” salı cuma 20.00’de, cumartesi 15.00’te, Küçük Sahne’de “Profesyonel” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00’de, cumartesi 15.00 ve 20.00’de, pazar 15.00’te, Küçük Çekmece Sahnesi’nde “Ne Dersin Azizim” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00’de, cumartesi 15.00’te, “Yağmur Ağacı” pazar 14.00’te, Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Vahşet Tanrısı” cuma 20.00’de cumartesi 15.00 ve 20.00’de, “Ben Bir Kurbağayım” pazar 14.00’te, Kartal Bülent Ecevit Sahnesi’nde “Fesleğen Çıkmazı” salı çarşamba 20.00’de izlenebilir. (0 212 292 39 00 )
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Balıkesir Muhasebecisi”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde (bugün 20.30’da “Bakhalar”) “Tarla Kuşuydu Juliet”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Dinmeyen Alkışlar” (“Fareli Köyün Kavalcısı” cumartesi pazar 11.00’de), K. Haldun Taner Sahnesi’nde “Binali İle Temir” (“Sokak Kedileri” cumartesi pazar 11.00’de), Ümraniye Sahnesi’nde “Mefisto”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Hizmetçiler”, Üsküdar K.Yılmazer Sahnesi’nde “Merhaba Hoşçakal” (“Küçük Hayalet” cumartesi pazar 11.00’de) çarşamba 15.00 ve 20.30’da, perşembe cuma 20.30’da, cumartesi 15.00 ve 20.30’da, pazar 15.00’te (“Karagöz Geri Döndü” cumartesi pazar 11.00’de), GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “İyi Geceler” perşembe cuma 10.30’da, “Çizmeli Kedi” cuma 13.30’da, “Benim Arkadaşım Yok” pazar 11.00’de, Kâğıthane Küçük Kemal Sahnesi’nde “İyi Geceler” cuma 10.30’da, “Boya Benek” cuma 13.30’da izlenebilir. (0 212 246 06 28
* Bakırköy Belediye Tiyatroları Yunus Emre Sahnesi’nde “Dava” cuma 20.30’da, “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” cumartesi 11.00’de, “Sokağa Çıkma Yasağı” cumartesi 20.30’da, “Deniz Kızı ve Korsanlar” pazar 11.00’de, “Gül’e Ağıt” pazar 15.30’da izlenebilir. (0 212 661 38 5)
* Ortaoyuncular’da “Ruhundan Tramvay Geçen Adam” cuma, cumartesi 20.00’de, pazar 18.00’de izlenebilir. (0 212 251 18 65)
* Oyun Atölyesi’nde “7” (şekspir müzikali) perşembe cuma, cumartesi 20.30’da pazar 18.00’de izlenebilir. (0 216 345 39 39)
* Kenter Tiyatrosu’nda İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun oyunu “Kod Adı Kongo” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00’de, cumartesi 15.00 ve 20.00’de, pazar 15.00’te izlenebilir. (0 212 246 35 89)
* Tiyatro Pera’da “Quintet - Bir Dönüşün Beşlemesi” cuma, cumartesi 20.00’de, pazar 18.30’da izlenebilir. (0 212 245 44 60)
* Tiyatro Dot’un “Alışveriş ve S***Ş” çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi 21.00’de ( 0 212 251 45 45)
* Dostlar Tiyatrosu’nun “Kerem Gibi” oyunu Muammer Karaca Tiyatrosu’na cuma 20.30’da, pazar 15.00’te izlenebilir. (Muammer Karaca Tiyatrosu: 0 212 252 59 35)
* Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda “Ne Münasebet” cumartesi 20.30’da; “Mustafam Kemalim” pazar 15.30’da; “Adalet Pantolonun Kemeridir” cumartesi 20.30’da; Savaş Dinçel Sahnesi’nde ise cumartesi 18.30’da “Pilatesim Geldi” izlenebilir. (0 216 450 03 41)
* Duru Tiyatro’da “Sen Sadece Seyirci Kalamazsın” çarşamba 20.45’te, “Aşk Her Yerde” cuma 20.45’te, pazar 16.00’da “Sondan Sonra” cumartesi 20.45’te izlenebilir. (0 216 338 56 86)

Opera ve Bale
* ‘Kadıköy Süreyya Operası’nda yarın ve perşembe günü “Rossini Menüsü (Rossini Operalarından Seçmeler)”, çarşamba ve cumartesi günü “Don Quixote” adlı bale sahnelenecek. (0 216 346 15 31)

cumhuriyet
www.cumhuriyet.com.tr

emre gümüşdoğan 13-07-2010 10:46

Haftanın Sanat Çizelgesi 12 Temmuz-19 Temmuz

Sanatseverleri bu hafta da yoğun bir gündem bekliyor...

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=39909

Sergi

* Reysi Kamhi’nin “Under Construction” isimli sergisi –14 Temmuz’a kadar – Pg Art Gallery’de. (0212 263 33 90)
* Erkan Yaprakkıran’ın “Tuval Beden- Beden Tuval ” adlı sergisi– 16 Temmuz’a kadar – Galeri Artist Çukurcuma’da.
(0212 251 91 63)
* Teppei Yamashita’nın “Çiçek Kuşlar” isimli seramik sergisi –16 Temmuz’a kadar – Bindallı Sanatevi’nde. (0212 252 79 66)
* Sezin Aksoy’un “Transfiguration” adlı sergisi– 17 Temmuz’a kadar – Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)
* Fernando Botero’nun sergisi – 18 Temmuz’a kadar – Pera Müzesi’nde.
(0 212 334 99 00)
* Umeko Okano’nun sergisi – 20 Temmuz’a kadar – Meke Sanat’ta.
(0212 244 04 12)
* Kredi Ötesi başlıklı sergi – 25 Temmuz’a kadar – Sanat Limanı’nda.
( 0212 243 90 74)
* Ürün Sanat Galerisi’ndeki, karma sergi - 4 Eylül’e dek - gezilebilir. ( 0 216 363 1280)
* Ron Haviv’in fotoğraf sergisi – 25 Temmuz’a kadar– Photo World Fotoğraf Merkezi’nde. (0 216 418 19 76)
* Seramik sanatçısı Şara Yazıcı, ressam İnci Öktem ve heykeltıraş Ahmet Yazıcı’nın ‘Üçleme’ isimli sergisi – 27 Temmuz’a kadar– Moda Deniz Milli Saraylar Tablo Koleksiyonlarından Seçmeler sergisi – 28 Temmuz’a kadar – Saray Koleksiyonları Müzesi Sanat Galerisi’nde
(0212 236 90 00)
* Teşhire İkna isimli karma resim sergisi – 29 Temmuz’a kadar– artSümer’de.
(0 212 252 42 96 )
* Mehmet Güleryüz’ün ‘Desen de... Mehmet Güleryüz’ isimli sergisi – 31 Temmuz’a kadar – Arte İstanbul Sanat Merkezi’nde. (0 212 292 80 45)
* Sevim Arslan’ın ‘Mühürlediklerim’ isimli dokuma sergisi – 31 Temmuz’a kadar – Galeri Selvin’de. (0 212 263 74 81 )
* İtalya ve Türkiye Arasında Çağdaş Sanatçılar sergisi - 1 Ağustos’a kadar – Kâzım Taskent Sanat Galerisi- Sermet Çifter Salonu’nda . (0212 252 47 00)
* Conor Clarke, Trenton Garratt, Mark Henley, Veronica Manchego, Cam O’Connell’ın ‘Yemin Edebilirdim’ isimli sergisi - 1 Ağustos’a kadar – Mtaär/Açık Sanat Alanı’nda (www.mtaar.org)
* Ece Kalabak’ın sergisi - 3 Ağustos’a kadar – Point Hotel - Barbaros’ta.
(0212 337 30 00)
* Nilhan Sesalan’ın ‘Sözle Dolu’ isimli heykel sergisi - 6 Ağustos’a kadar – Galateaart’ta. (0212 245 80 38)
* Caricatura 2010 – Global and Local isimli karikatür sergisi - 6 Ağustos’a kadar – Tütün Deposu’nda. (0212 292 39 56)
* Thomas Ruff’un fotoğraf sergisi - 7 Ağustos’a kadar – Galerist’te. (0212 244 8230)
* Karolin Fişekçi’nin “Shoot” isimli sergisi - 8 Ağustos’a kadar – Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”nde. (0212 212 373 40 )
* Sanat Akmerkez’de kapsamındaki karma sergi -11Ağustos’a kadar – Akmerkez Zemin Çarşı’da. (0212 272 93 13)
* Başar Hatırnaz’ın ‘Aslında Fotoğraf’ isimli sergisi - 16 Ağustos’a kadar – Yeditepe Üniversitesi Rektörlük Binası İnan Kıraç Salonu Fuaye alanında.
(0 216 578 00 00 )
* Ustalar ve Çıraklar isimli sergi - 17 Ağustos’a kadar – Galeri Işık Teşvikiye’de. (0212 233 12 03)
* Ben Willikens ve Bubi’nin ortak sergileri – 28 Ağustos’a kadar – Galeriartist İstanbul’da. (0 212 251 91 63)
* Can Ertaş, Guido Casaretto, Koray Ekremoğlu, Tunca Subaşı’nın ‘For What?’ isimli sergisi - 31 Ağustos’a kadar – Sanatorium’da. (0212 292 91 60)
* ‘Hasankeyf’i Bilir Misiniz?’ başlıklı ortak fotoğraf sergisi – 31 Ağustos’a kadar – Rezan Has Müzesi’nde. (0 212 533 65 32)
* Kaotik Metamorfoz’ başlıklı sergi – 4 Eylül’e kadar – Proje 4L/ Elgiz Çağdaş Sanat Galerisi’nde. (0 212 290 25 25)
* Yüzde Yüz isimli çizgi roman sergisi –13 Eylül’e kadar Fransız Kültür Merkezi’nde izlenebilir. (0212 393 81 11)
* Impact/Etki başlıklı ‘Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü Yılsonu Sergisi’ – 17 Eylül’e kadar – Santralistanbul’da.
(0 212 311 78 09)
* ‘Vehbi Koç Vakfı Çağdaş Sanat Koleksiyonundan İşler’in yer alacağı ‘Starter’ adlı sergi – 19 Eylül’e kadar– Arter’de. (0 212 243 37 67)
* Murat Germen’in ‘Yol’ başlıklı sergisi – 19 Eylül’e kadar – İstanbul Modern’de (0 212 2488149)
* İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı ile Fotoğraf ve Video Bölümleri öğrencileri’nin TRACK/09 başlıklı sergisi – 26 Eylül’e kadar – Santralistanbul’da.
(0 212 256 49 91)
* Yapı Kredi Vedat Nedim Tör Müzesi’nde Tatarlı - Renklerin Dönüşü sergisi – 26 Eylül’e kadar izlenebilir.
(0212 252 47 00)
* Madde ve Işık sergisi– 9 Ekim’e kadar Borusan Müzikevi’nde. (0216 310 54 04)
* Dilşan Balkancı’nın ‘Zamanda Gezginim’ başlıklı resim sergisi– 15 Ekim’e kadar Alta Sanat Galerisi’nde.
(0212 263 11 09)
* ‘Osmanlı İmparatorluğu’nun Son Döneminden Kadın Giysileri: Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ adlı sergi – 7 Kasım’a dek – Sadberk Hanım Müzesi’nde.(0 212 242 38 13)
* ‘Deneyimler’ - İstanbul Modern Sürekli Sergiler Salonu’nda. (0 212 334 73 00)

Ankara

* Arif Canbalcı - resim - 16 Temmuz’a dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)
* Afrika’dan Ortadoğuya Yollar, Çehreler, Hayatlar fotoğraf - 19 Temmuz’a dek - Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)
* Emel Gülçin Ülker - resim - 30 Temmuz’a dek - Ziraat Bankası Kültür Merkezi Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde.
(0 312 417 84 58)
* Yaz Karması resim - 13 Ağustos’a dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)
* Dışişleri Bakanlığı Mensupları Derneği/4. Karma Sergi - 31 Ağustos’a dek - Dışişleri Bakanlığı Suna Çokgür Ilıcak Sanat Galerisi’nde. (0 312 284 93 72)

Mersin
* Mahmut Ağaç’ın resim sergisi - 15 Temmuz’a kadar - İçel Sanat Kulübü’nde. (0 324 238 10 88)

Tarsus
* Mehmet Bal’ın “Yeşilçam’da 20 Yıl 250 Afiş” sergisi - 31 Ağustos’a dek - Mehmet Bal Sanat Galerisi’nde. (0 324 613 36 88)

İzmir
* Hasan Kırdı’nın resim sergisi - 30 Temmuz’a kadar - Selçuk Yaşar Altınyunus Sanat Galerisi’nde.
* Mehmet Ünsalan, Mine Kızılyar, Hüriye Dülger’in sulu boya resimleri Datça’daki Maya Sanat Galerisi’nde.

Tiyatro
* Enka Açıkhava Tiyatrosu’nda çarşamba 21.15’te Tiyatro E.S.E.K. “Kaygan Zemin”, cuma saat 21.15’te Tiyatro Kare
“Çelik Manolyalar” izlenebilir. (0 212 276 22 14)
* Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda “Ne Münasebet” cumartesi 20.30’da; “Mustafam Kemalim” pazar 15.30’da; “Adalet Pantolonun Kemeridir” cumartesi 20.30’da; Savaş Dinçel Sahnesi’nde ise cumartesi 18.30’da “Pilatesim Geldi” izlenebilir. (0 216 450 03 41)

Adana
* Ray Cooney’nin “Karmakarışık” isimli oyunu Çukurova Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından çarşamba ve perşembe günleri saat 20.30’da Doğal Park Amfi Tiyatro’da izlenebilir. (032 2396464)
* Mavi Sahne’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” adlı oyun, 16 Temmuz’da saat 20.00’de, “Tuluatmasyon/Her Şey Doğaçlama Komik Gösteri” adlı oyun, 15 Temmuz’da saat 20.00’de. (0 312 426 26 29)
* Sanatolia Sahnesi’nde, “Afacanlar Rüya Âleminde” adlı çocuk oyunu, 17, 18, 24, 30 Temmuz’da ve 1 Ağustos’ta saat 14.00’te. (0 312 541 16 66)

Gösteri-Söyleşi
* Akbank Sanat’ta Barış Karayazgan ‘Oyuncak Heykeller’ atölyesi perşembe 11.30 -13.00, yönetmen Selim Evci ile Kısa Film atölyesi perşembe cuma 18.30’da, cumartesi 16.00’da gerçekleştirilecek. Sarkis’in “Su İçinde Suluboya Atölyesi” Çağdaş Sanat Atölyesi’nde cumartesi 11.30 - 12.30’da yapılacak.

Ankara
* Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde, “Bornova Bornova” adlı filmin gösterimi 14 Temmuz’da saat 20.00’de, “Sonbahar” adlı filmin gösterimi 16 Temmuz’da saat 21.00’de, “Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak” adlı filmin gösterimi 17 Temmuz’da saat 21.00’de, “Şelale” adlı filmin gösterimi 21 Temmuz’da saat 21.00’de.
(0 312 417 56 59)

cumhuriyet
www.cumhuriyet.com.tr

emre gümüşdoğan 19-07-2010 15:33

Haftanın Sanat Çizelgesi 19 Temmuz-27 Temmuz

Sanatseverleri bu hafta da yoğun bir gündem bekliyor...

Sergi
* Umeko Okano’nun sergisi – 20 Temmuz’a kadar – Meke Sanat’ta. (0212 244 04 12)
* Kredi Ötesi başlıklı sergi – 25 Temmuz’a kadar – Sanat Limanı’nda. ( 0212 243 90 74)
* Ron Haviv’in fotoğraf sergisi – 25 Temmuz’a kadar– Photo World Fotoğraf Merkezi’nde. (0 216 418 19 76)
* Seramik sanatçısı Şara Yazıcı, ressam İnci Öktem ve heykeltıraş Ahmet Yazıcı’nın ‘Üçleme’ isimli sergisi –27 Temmuz’a kadar– Moda Deniz Kulübü’nde. (0216 449 65 94 )
* Milli Saraylar Tablo Koleksiyonlarından Seçmeler sergisi – 28 Temmuz’a kadar – Saray Koleksiyonları Müzesi Sanat Galerisi’nde (0212 236 90 00)
* Teşhire İkna isimli karma resim sergisi – 29 Temmuz’a kadar– artSümer’de. (0 212 252 42 96 )
* Mehmet Güleryüz’ün ‘desen de...’ isimli sergisi – 31 Temmuz’a kadar – Arte İstanbul Sanat Merkezi’nde. (0 212 292 80 45)
* Sevim Arslan’ın ‘Mühürlediklerim’ isimli dokuma sergisi – 31 Temmuz’a kadar – Galeri Selvin’de. (0 212 263 74 81 )
* Aslımay Altay Göney’in ‘Arkası Var’ isimli sergisi ve ‘Yaz Armağanları’ isimli karma sergi – 31 Temmuz’a kadar – Galeri Apel’de.(0 212 292 72 36)
* İtalya ve Türkiye Arasında Çağdaş Sanatçılar sergisi - 1 Ağustos’a kadar – Kâzım Taskent Sanat Galerisi- Sermet Çifter Salonu’nda . (0212 252 47 00)
* Conor Clarke, Trenton Garratt, Mark Henley, Veronica Manchego, Cam O’Connell’ın ‘Yemin Edebilirdim’ isimli sergisi - 1 Ağustos’a kadar – Mtaär/Açık Sanat Alanı’nda (www.mtaar.org)
* Ece Kalabak’ın sergisi - 3 Ağustos’a kadar – Point Hotel - Barbaros’ta. (0212 337 30 00)
* Zeynep Ulukaya’nın fotoğraf sergisi - 4 Ağustos’a kadar –Galeri Artist Çukurcuma’da. (0 212 251 91 63)
* Nilhan Sesalan’ın ‘Sözle Dolu’ isimli heykel sergisi - 6 Ağustos’a kadar – Galateaart’ta. (0212 245 80 38)
* Caricatura 2010 – Global and Local isimli karikatür sergisi - 6 Ağustos’a kadar – Tütün Deposu’nda. (0212 292 39 56)
* Thomas Ruff’un fotoğraf sergisi - 7 Ağustos’a kadar – Galerist’te. (0212 244 8230)
* Karolin Fişekçi’nin “Shoot” isimli sergisi - 8 Ağustos’a kadar – Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da. (0212 212 373 40 )
* Sanat Akmerkez’de kapsamındaki karma sergi -11 Ağustos’a kadar – Akmerkez Zemin Çarşı’da. (0212 272 93 13)
* Başar Hatırnaz’ın ‘Aslında Fotoğraf’ isimli sergisi - 16 Ağustos’a kadar – Yeditepe Üniversitesi Rektörlük Binası İnan Kıraç Salonu Fuaye alanında. (0 216 578 00 00 )
* Ustalar ve Çıraklar isimli sergi - 17 Ağustos’a kadar – Galeri Işık Teşvikiye’de. (0212 233 12 03)
* Ben Willikens ve Bubi’ nin ortak sergileri – 28 Ağustos’a kadar – Galeriartist İstanbul’da. (0 212 251 91 63)
* Can Ertaş, Guido Casaretto, Koray Ekremoğlu, Tunca Subaşı’nın ‘For What?’ isimli sergisi - 31 Ağustos’a kadar – Sanatorium’da. (0212 292 91 60)
* ‘Hasankeyf’i Bilir misiniz?’ başlıklı ortak fotoğraf sergisi – 31 Ağustos’a kadar – Rezan Has Müzesi’nde. (0 212 533 65 32)
* Karma Yaz Sergisi - 4 Eylül’e kadar –Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
* Kaotik Metamorfoz’ başlıklı sergi – 4 Eylül’e kadar – Proje 4L/ Elgiz Çağdaş Sanat Galerisi’nde. (0 212 290 25 25)
* Yüzde Yüz isimli çizgi roman sergisi –13 Eylül’e kadar Fransız Kültür Merkezi’nde izlenebilir. (0212 393 81 11)
* Impact/Etki başlıklı ‘Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü Yılsonu Sergisi’ – 17 Eylül’e kadar – Santralistanbul’da. (0 212 311 78 09)
* ’Vehbi Koç Vakfı Çağdaş Sanat Koleksiyonundan İşler’ in yer alacağı ‘Starter’ adlı sergi – 19 Eylül’e kadar– Arter’de. (0 212 243 37 67)
* Murat Germen’in ‘Yol’ başlıklı sergisi – 19 Eylül’e kadar – İstanbul Modern’de (0 212 2488149)
* İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı ile Fotoğraf ve Video Bölümleri öğrencileri’nin TRACK/09 başlıklı sergisi – 26 Eylül’e kadar – Santralistanbul’da. (0 212 256 49 91)
* Yapı Kredi Vedat Nedim Tör Müzesi’nde Tatarlı - Renklerin Dönüşü sergisi – 26 Eylül’e kadar izlenebilir. (0212 252 47 00)
* Madde ve Işık sergisi– 9 Ekim’e kadar Borusan Müzikevi’nde. (0216 310 54 04)
* Dilşan Balkancı’nın ‘Zamanda Gezginim’ başlıklı resim sergisi– 15 Ekim’e kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 263 11 09)
* Hüseyin Çağlayan’ın ‘Hüseyin Çağlayan: 1994 - 2010’ başlıklı sergisi – 24 Ekim’e kadar İstanbul Modern’de. (0 212 334 73 00 )
* ‘Osmanlı İmparatorluğu’nun Son Döneminden Kadın Giysileri: Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ adlı sergi – 7 Kasım’a dek – Sadberk Hanım Müzesi’nde.(0 212 242 38 13)
* ‘Deneyimler’ - İstanbul Modern Sürekli Sergiler Salonu’nda. (0 212 334 73 00)

İZMİR
* Hasan Kırdı’nın resim sergisi, 30 Temmuz’a dek Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Altınyunus Sanat Galerisi’nde.
* Serpil Yeter’in mitolojideki kadın tanrıçaları konu alan “Evvel Zaman” adlı sergisi, 31 Temmuz’a kadar Çeşme Lemon Hotel’de.
* Korkut Tiryaki’nin resim sergisi, 25 Temmuz’a kadar Akyaka’daki Nail Çakırhan-Halet Çambel Kültür ve Sanat Evi’nde.
* Dilek Aksakal’ın “Nal Sesleri” adlı resim sergisi 24 Temmuz’a dek Foça’daki Saklıbahçe Sanat Evi’nde.

Tiyatro
* ENKA Açık Hava Tiyatrosu’nda çarşamba günü saat 21.15’te Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu “Aşk Sözleri”, cuma 21.15’te de Oyuncular Tiyatro Grubu “Troyalı Kadınlar” izlenebilir. (0 212 276 22 14)
* Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “10 Adımda Unutmak (Anti - Prometheus)” izlenebilir. (0 212 455 39 19)

Gösteri- Söyleşi
* Akbank Sanat’ta Barış Karayazgan ‘Oyuncak Heykeller’ atölyesi perşembe 11.30 -13.00, yönetmen Selim Evci ile Kısa Film atölyesi perşembe cuma 18.30’da, cumartesi 16.00’da gerçekleştirilecek. Sarkis’in “Su İçinde Suluboya Atölyesi” Çağdaş Sanat Atölyesi’nde cumartesi 11.30 - 12.30’da yapılacak.

İZMİR
* İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Yeniden Sinematek” etkinliği kapsamında 10 klasik film, Tarihi Havagazı Fabrikası’nda ücretsiz gösteriliyor. 15 Eylül’e dek sürecek olan etkinlikle 21 Temmuz’da saat 21.30’da “Casablanca” filmi gösterilecek.

Müzik
* Turkcell Kuruçeşme Arena’da yarın “Ajda Pekkan - Behzat Gerçeker”, cuma günü “Serdar Ortaç” konseri izlenebilir. (0 212 263 39 83)
* Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde yarın “Candan Erçetin”, çarşamba günü “Bülent Ortaçgil 40. Yıl Özel Konseri”, perşembe günü “Neşet Ertaş”, cuma günü “Hayko Cepkin & Gripin” konseri izlenebilir. (0 212 296 36 10)
* ENKA Açık Hava Tiyatrosu’nda yarın “Nilüfer” konseri izlenebilir . (0 212 276 22 14)
* Küçükçiftlik Park’ta perşembe günü “The Cranberries” konseri izlenebilir . (0 212 231 30 45)

İZMİR
* Zülfü Livaneli, “Güneşle Geliyoruz” konserlerinin üçüncüsünü 22 Temmuz’da saat 21.00’de Altınoluk Açıkhava Tiyatrosu’nda verecek.
* Funda Arar 22 Temmuz’da saat 21.15’te BKM Çeşme Açıkhava Tiyatrosu etkinlikleri kapsamında konser verecek.
* Buika, 24. Uluslararası İzmir Festivali’nin kapanış konserinde bugün saat 21.30’da Çeşme Kalesi’nde dinleyicisiyle buluşacak. Flamenko ile cazı buluşturmasıyla dikkat çeken İspanyol şarkıcı, Kübalı caz piyanisti ve besteci Chucho Valdez ve dörtlüsüyle canlı kaydettiği “El Ultimo Trago” albümünü de tanıtacak.


Cumhuriyet Kültür Haber

emre gümüşdoğan 03-08-2010 12:27

Haftanın Sanat Çizelgesi 2 Ağustos-9 Ağustos

Sanatseverleri bu hafta da bir dizi etkinlik bekliyor...


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=41173

İSTANBUL

Tiyatro
* Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda “Ne Münasebet” cumartesi 20.30’da; “Mustafam Kemalim” pazar 15.30’da; “Adalet Pantolonun Kemeridir” cumartesi 20.30’da; Savaş Dinçel Sahnesi’nde ise cumartesi 18.30’da “Pilatesim Geldi” izlenebilir. (0 216 450 03 41)

* 8. Kadıköy Tiyatro Festivali kapsamında Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda saat 21.00’de bugün İstanbul Yeni Sahne “Uçurtmanın Kuyruğu”, yarın Tiyatro Dialog “Evliliğe Gelinceee!”, çarşamba Kartal Sanat Tiyatrosu “Sınır”, perşembe Tiyatro Kedi “Bir Yaz Gecesi Rüyası”, cuma Asuman Dabak Tiyatrosu “Harika Doğum Günü”, cumartesi Tiyatro İstanbul “Altı Haftada Dans Dersi”, pazar Dostlar Tiyatrosu “Marks’ın Dönüşü”.

ADANA
*Çukurova Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, İngiliz Yazar Ray Cooney’in “Karmakarışık” adlı oyununu sahnelemeyi sürdürüyor. Genel Sanat Yönetmenliğini Erdal Cindoruk’un yaptığı, komedi unsurlarının ön plana çıktığı eğlenceli oyun, çarşamba ve perşembe günleri 20.30’da Doğal Park Amfi Tiyatro’da yineleniyor. (0324 - 239 64 64)

Müzik
* Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde bugün “Sertab Erener”, yarın “Demet Akalın”, çarşamba günü “Volkan Konak”, perşembe ve cuma günü “Serdar Ortaç”, cumartesi günü “Zülfü Livaneli” ve pazar günü “Mustafa Ceceli ve Konukları” konseri izlenebilir . (0 212 296 36 10)

* Turkcell Kuruçeşme Arena’da yarın “Suzan Kardeş”, çarşamba günü “Ozan Doğulu Live Project”, cuma günü “Kıraç”, cumartesi günü “Kenan Doğulu” konseri izlenebilir . (0 212 263 39 83)

* Çubuklu Hayal Kahvesi’nde cuma günü “Teoman” konseri izlenebilir . (0 216 413 68 80)

* Suada Club’te (Galatasaray Adası) cuma günü “Buika” konseri izlenebilir . (0 212 263 73 00)

* True Blue’da cumartesi günü “Ajda Pekkan” konseri izlenebilir .
(0 216 550 51 95)

Sergi
* Ece Kalabak’ın sergisi - 3 Ağustos’a kadar – Point Hotel - Barbaros’ta. (0212 337 30 00)

* Karma Sergi - 4 Ağustos’a kadar – Abra Sanat Galerisi’nde. (0212 327 28 64 )

* Zeynep Ulukaya’nın fotoğraf sergisi - 4 Ağustos’a kadar –Galeri Artist Çukurcuma’ da. (0 212 251 91 63)

* Nilhan Sesalan’ın ‘Sözle Dolu’ isimli heykel sergisi - 6 Ağustos’a kadar – Galateaart’ta. (0212 245 80 38)

* Caricatura 2010 – Global and Local isimli karikatür sergisi - 6 Ağustos’a kadar – Tütün Deposu’nda. (0212 292 39 56)

* Thomas Ruff’un fotoğraf sergisi - 7 Ağustos’a kadar – Galerist’te. (0212 244 8230)

* Karolin Fişekçi’nin “Shoot” isimli sergisi - 8 Ağustos’a kadar – Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”nda. (0212 212 373 40 )

* Sanat Akmerkez’de kapsamındaki karma sergi -11Ağustos’a kadar – Akmerkez Zemin Çarşı’da. (0212 272 93 13)

* Başar Hatırnaz’ın ‘Aslında Fotoğraf’ isimli sergisi - 16 Ağustos’a kadar – Yeditepe Üniversitesi Rektörlük Binası İnan Kıraç Salonu Fuaye alanında. (0 216 578 00 00 )

* Ustalar ve Çıraklar isimli sergi - 17 Ağustos’a kadar – Galeri Işık Teşvikiye’de. (0212 233 12 03)

* Günümüz Sanatçıları İstanbul Sergileri’nin 29.’su - 28 Ağustos’a kadar –Akbank Sanat’ta . (0212 275 01 45)

* Ben Willikens ve Bubi’nin ortak sergileri – 28 Ağustos’a kadar – Galeriartist İstanbul’da. (0 212 251 91 63)

* Avrupalılardan Japonya’ya Bakış/Japonya’nın Bugünü isimli sergi – 29 Ağustos’a kadar – Sanat Limanı’nda. (0 212 243 90 74)

* Can Ertaş, Guido Casaretto, Koray Ekremoğlu, Tunca Subaşı’nın ‘For What?’ isimli sergisi - 31 Ağustos’a kadar – Sanatorium’da. (0212 292 91 60)

* ‘Hasankeyf’i Bilir misiniz?’ başlıklı ortak fotoğraf sergisi – 31 Ağustos’a kadar – Rezan Has Müzesi’nde. (0 212 533 65 32)

* Karma Yaz Sergisi - 4 Eylül’e kadar –Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

* Kaotik Metamorfoz’ başlıklı sergi – 4 Eylül’e kadar – Proje 4L/ Elgiz Çağdaş Sanat Galerisi’nde. (0 212 290 25 25)

* Yüzde Yüz isimli çizgi roman sergisi –13 Eylül’e kadar Fransız Kültür Merkezi’nde izlenebilir. (0212 393 81 11)

* Impact/Etki başlıklı ‘Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü Yılsonu Sergisi’ – 17 Eylül’e kadar – Santralistanbul’da. (0 212 311 78 09)

* ’Vehbi Koç Vakfı Çağdaş Sanat Koleksiyonundan İşler’in yer alacağı ‘Starter’ adlı sergi – 19 Eylül’e kadar– Arter’de. (0 212 243 37 67)

* Murat Germen’in ‘Yol’ başlıklı sergisi – 19 Eylül’e kadar – İstanbul Modern’de (0 212 2488149)

* İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı ile Fotoğraf ve Video Bölümleri öğrencileri’nin TRACK/09 başlıklı sergisi – 26 Eylül’e kadar – Santralistanbul’da. (0 212 256 49 91)

* Yapı Kredi Vedat Nedim Tör Müzesi’nde Tatarlı - Renklerin Dönüşü sergisi – 26 Eylül’e kadar izlenebilir. (0212 252 47 00)

* Madde ve Işık sergisi– 9 Ekim’e kadar Borusan Müzikevi’nde. (0216 310 54 04)

* Birlikte Düşleyip Üretelim isimli sergi - 9 Ekim’e kadar Marmara Üniversitesi - Sultanahmet’te.

* Dilşan Balkancı’nın ‘Zamanda Gezginim’ başlıklı resim sergisi 15 Ekim’e kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 263 11 09)

* Hüseyin Çağlayan’ın ‘Hüseyin Çağlayan:1994 - 2010’ başlıklı sergisi – 24 Ekim’e kadar İstanbul Modern’de. (0 212 334 73 00 )

* ‘Osmanlı İmparatorluğu’nun Son Döneminden Kadın Giysileri: Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ adlı sergi – 7 Kasım’a dek – Sadberk Hanım Müzesi’nde.(0 212 242 38 13)

* ‘Deneyimler’ - İstanbul Modern Sürekli Sergiler Salonu’nda. (0 212 334 73 00)

ANKARA
* Yaz Karması 13 Ağustos’a dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

*Dışişleri Bakanlığı Mensupları Derneği/4. Karma Sergi 31 Ağustos’a dek - Dışişleri Bakanlığı Suna Çokgür Ilıcak Sanat Galerisi’nde. (0 312 284 93 72)

İZMİR
* Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Altınyunus Sanat Galerisi, 27 Ağustos’a dek Şefkat İşlegen’in “Değiş/imler” adlı resim sergisini ağırlayacak.

* İstanbullu ressam Serpil Yeter’in mitolojideki kadın tanrıçaları konu alan “Evvel Zaman” adlı sergisi, Çeşme Lemon Hotel’de 31 Ağustos’a dek izlenimde. Sergide, yağlıboya ile karışık tekniklerle uygulamalı boya resim ve desenler yer alıyor.

* Alaçatı Belediyesi Sanat Galerisi Güler Uruk’un çini işlemeciliği sergisini ağırlıyor.

* Doğa Fotoğrafçısı İlhan Devirim’ in eserleri, Urla Belediyesi Fotoğraf Sanat Evi’nde izlenimde. 10 Ağustos’a kadar açık kalacak olan sergide Devrim’in doğa ve ören yerlerini çektiği fotoğraflar yer alıyor.

* Sol ayağıyla fırça tutan Erzurumlu Ressam Yusuf Aslan’ın eserleri, bugünden itibaren Bodrum Belediyesi Meclis Salonu Açık Alanı’nda.

* Akyaka’daki Nail Çakırhan ve Halet Çambel Kültür ve Sanat Evi , 8 Ağustos’a dek Ayşegül Apak’ın seramik sergisini ağırlayacak.

Cumhuriyet Kültür Haber

emre gümüşdoğan 23-08-2010 12:30

Haftanın Sanat Çizelgesi 23 Ağustos-30 Ağustos


MÜZİK

* ‘Ataköy Open Air Show Center’da perşembe günü “Ahmet Özhan”, cuma günü “MFÖ” konseri izlenebilir. (0 212 465 46 80)

* ‘Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde cuma ve cumartesi günü “Tarkan” konseri izlenebilir. (0 212 296 24 04)

* ‘Aya İrini Müzesi’nde pazar günü “Kıbrıs Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 522 17 50)



SERGİ

İSTANBUL

* Sema Maşkılı’nın “Mizaç” isimli sergisi - 18 Ağustos’ta başlayıp 15 Eylül’e kadar devam edecek – Casa Dell’Arte’de. (0212 251 1214 )

* Günümüz Sanatçıları İstanbul Sergilerinin 29.’su - 28 Ağustos’a kadar –Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)

* Ben Willikens ve Bubi’nin ortak sergileri – 28 Ağustos’a kadar – Galeriartist İstanbul’da. (0 212 251 91 63)

* Mehmet Günyeli ve Bejan Matur’un “Kader Denizi” isimli sergisi - 29 Ağustos’a kadar - Sanat Limanı’nda. (0 212 243 90 74)

* Avrupalılardan Japonya’ya Bakış/Japonya’nın Bugünü isimli sergi – 29 Ağustos’a kadar – Sanat Limanı’nda. (0 212 243 90 74)

* Aslı Vural’ın SKY IS THE LIMIT? isimli sergisi – 30 Ağustos’a kadar – Balat Kültürevi’nde. (0 212 5310057)

* Can Ertaş, Guido Casaretto, Koray Ekremoğlu, Tunca Subaşı’nın ‘For What?’ isimli sergisi - 31 Ağustos’a kadar – Sanatorium’da. (0212 292 91 60)

* ‘Hasankeyf’i Bilir Misiniz?’ başlıklı ortak fotoğraf sergisi – 31 Ağustos’a kadar – Rezan Has Müzesi’nde. (0 212 533 65 32)

* ‘Geçmişten Günümüze Bayramlar’ karma fotoğraf sergi - 31 Ağustos’a kadar - The Marmara Pera’da. (0212 270 50 42)

* Karma Yaz Sergisi - 4 Eylül’e kadar –Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

* ‘Kaotik Metamorfoz’ başlıklı sergi – 4 Eylül’e kadar – Proje 4L/ Elgiz Çağdaş Sanat Galerisi’nde. (0 212 290 25 25)

* Conor Clarke, Trenton Garratt, Mark Henley, Veronica Manchego, Cam O’Connell’ın “Yemin Edebilirdim” isimli sergisi - 4 Eylül’e kadar –Daire Sanat’ta. (0212 244 12 68 )

* Meşk isimli karma hat, tezhip ve ebru sergisi - 7 Eylül’e kadar –Küçükçekmece Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 598 55 25)

* Murakka isimli karma minyatür sergisi Odakule Sanat Galerisi’nde 8 Eylül’e kadar sürecek. (0212 252 29 00)

* Kuşbakışı Adalar isimli fotoğraf sergisi –11 Eylül’e kadar Adalar Müzesi’nde izlenebilir. (0216 382 52 80)

* Zekine Kundukan’ın sergisi Akmerkez Zemin Çarşı’da 13 Eylül’e kadar sürecek . (0212 272 93 13)

* Yüzde Yüz isimli çizgi roman sergisi –13 Eylül’e kadar Fransız Kültür Merkezi’nde izlenebilir. (0212 393 81 11)

* Impact/Etki başlıklı ‘Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü Yılsonu Sergisi’ – 17 Eylül’e kadar – Santralistanbul’da. (0 212 311 78 09)

* ‘Vehbi Koç Vakfı Çağdaş Sanat Koleksiyonundan İşler’ in yer alacağı ‘Starter’ adlı sergi – 19 Eylül’e kadar– Arter’de. (0 212 243 37 67)

* Murat Germen’in ‘Yol’ başlıklı sergisi – 19 Eylül’e kadar – İstanbul Modern’de (0 212 2488149)

* Ege Bilgen’in ‘Büyük Mucit ve Yaşamın Sırrı’ sergisi - 21 Eylül’e kadar - Piola’da. (0212 337 30 70)

* İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı ile Fotoğraf ve Video Bölümleri öğrencileri’nin TRACK/09 başlıklı sergisi – 26 Eylül’e kadar – Santralistanbul’da. (0 212 256 49 91)

* Yapı Kredi Vedat Nedim Tör Müzesi’nde Tatarlı - Renklerin Dönüşü sergisi – 26 Eylül’e kadar izlenebilir. (0212 252 47 00)

* Ikuo Hirayama’nın “Türkiye, Batıyla Doğu Arasında Bir Kültür Kavşağı” isimli sergisi– 3 Ekim’e kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

* Madde ve Işık sergisi– 9 Ekim’e kadar Borusan Müzikevi’nde. (0216 310 54 04)

* Birlikte Düşleyip Üretelim isimli sergi - 9 Ekim’e kadar Marmara Üniversitesi - Sultanahmet’te.

* Dilşan Balkancı’nın ‘Zamanda Gezginim’ başlıklı resim sergisi– 15 Ekim’e kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 263 11 09)

* Ayşecan Kurtay’ın “CAN - BAZLAR” isimli sergisi - 13 Ekim’e kadar - Ataköy Plus Alışveriş Merkezi’nde. (0212 661 75 15 )

* Hüseyin Çağlayan’ın ‘Hüseyin Çağlayan: 1994 - 2010’ başlıklı sergisi – 24 Ekim’e kadar İstanbul Modern’de. (0 212 334 73 00 )

* ‘Osmanlı İmparatorluğu’nun Son Döneminden Kadın Giysileri: Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ adlı sergi – 7 Kasım’a dek – Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0 212 242 38 13)

* ‘Deneyimler’ - İstanbul Modern Sürekli Sergiler Salonu’nda. (0 212 334 73 00)

ANKARA

* Dışişleri Bakanlığı Suna Çokgür Ilıcak Sanat Galerisi’nde Dışişleri Bakanlığı Mensupları Derneği/4. Karma Sergi - karma resim - 31 Ağustos’a dek - (0 312 284 93 72)

* Cer Modern Sanatlar Merkezi’nde Gülay Alpay&Fırat Arapoğlu - interaktiv - 15 Eylül’e dek - . (0 312 310 00 00)

* Doku Sanat Galerisi’nde “Yaz Karması”isimli resim sergisi 16 Eylül’e dek devam edecek. (0 312 439 78 80)

İZMİR

* Yaşar Eğitim Kültür Vakfı Altınyunus Sanat Galerisi’nde, 27 Ağustos’a dek Şefkat İşlegen’in “Değiş/imler” adlı resim sergisine ev sahipliği yapılacak.

* İstanbullu ressam Serpil Yeter’in mitolojideki kadın tanrıçaları konu alan “Evvel Zaman” adlı sergisi, Çeşme Lemon Hotel’de 31 Ağustos’a dek izlenimde. Sergide, yağlıboya karışık tekniklerle uygulamalı boya resim ve desenler yer alıyor.

* Alaçatı Belediyesi Sanat Galerisi’nde Güler Uruk’un çini işlemecilği sergisini ağırlıyor.

* Bodrum Yakaköy’deki Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü Orhan Veli Sanat Galerisi’nde, 19 Ağustos’a dek Güven Zeyrek’in resim ve Zühal Yorgancıoğlu’nun çalışma yaşamına başlayışının 60. yılı nedeniyle retrospektif sergilerini ağırlayacak.

* Burhaniye İskele Yağcı Kültür Merkezi’nde Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Beyhan Özdemir, heykel bölümünden Yrd. Doç. Gökçen Ergün, resim bölümünden Arş. Gör. Betül Uslu Özken ve Arş. Gör. Ceren Bulut Yumrukaya’nın alanlarıyla ilgili eserleri 20 Ağustos’a dek izlenimde.


TİYATRO

* Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü Bahçesi’nde Tiyatro Kedi tarafından oynanan “Bir Yaz Gecesi Rüyası” adlı oyun perşembe ve cumartesi saat 21.00’de ve “Kibarlık Budalası” adlı oyun cuma saat 21.00’de izlenebilir. (0 212 257 79 36)

ADANA

* Çukurova Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, İngiliz Yazar Ray Cooney’in “Karmakarışık” adlı komedisini sahnelemeyi sürdürüyor. Genel Sanat Yönetmenliğini Erdal Cindoruk’un yaptığı, eğlenceli oyun, Çarşamba ve Perşembe günleri 20.30’da Doğal Park Amfi Tiyatro’da yineleniyor. (0322 2396464)

emre gümüşdoğan 30-08-2010 11:48

Haftanın Sanat Çizelgesi 30 Ağustos-6 Eylül

'Geçmişten Günümüze Bayramlar' karma fotoğraf sergi - 31 Ağustos'a kadar - The Marmara Pera'da.

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=38270


Sergi
İstanbul

* Aslı Vural’ın SKY IS THE LIMIT ? isimli sergisi – 30 Ağustos’a kadar – Balat Kültürevi’nde. (0 212 5310057)

* Can Ertaş, Guido Casaretto, Koray Ekremoğlu, Tunca Subaşı’nın ‘For What?’ isimli sergisi - 31 Ağustos’a kadar – Sanatorium’da. (0212 292 91 60)

* ‘Hasankeyf’i Bilir Misiniz?’ başlıklı ortak fotoğraf sergisi – 31 Ağustos’a kadar – Rezan Has Müzesi’nde. (0 212 533 65 32)

* ‘Geçmişten Günümüze Bayramlar’ karma fotoğraf sergi - 31 Ağustos’a kadar - The Marmara Pera’da. (0212 270 50 42)

* Karma Yaz Sergisi - 4 Eylül’e kadar –Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

* ‘Kaotik Metamorfoz’ başlıklı sergi – 4 Eylül’e kadar – Proje 4L/ Elgiz Çağdaş Sanat Galerisi’nde. (0 212 290 25 25)

* Conor Clarke, Trenton Garratt, Mark Henley, Veronica Manchego, Cam O’Connell ’ın “Yemin Edebilirdim” isimli sergisi - 4 Eylül’e kadar –Daire Sanat’ta. (0212 244 12 68 )

* Meşk isimli karma hat, tezhip ve ebru sergisi - 7 Eylül’e kadar –Küçükçekmece Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 598 55 25)

* Murakka isimli karma minyatür sergisi Odakule Sanat Galerisi’nde 8 Eylül’e kadar sürecek. (0212 252 29 00)

* Kuşbakışı Adalar isimli fotoğraf sergisi –11 Eylül’e kadar Adalar Müzesi’nde izlenebilir. (0216 382 52 80)

* Zekine Kundukan’ın sergisi Akmerkez Zemin Çarşı’da 13 Eylül’e kadar sürecek . (0212 272 93 13)

* Yüzde Yüz isimli çizgi roman sergisi –13 Eylül’e kadar Fransız Kültür Merkezi’nde izlenebilir. (0212 393 81 11)

* Sema Maşkılı’nın “Mizaç” isimli sergisi - 15 Eylül’e kadar devam edecek – Casa Dell’Arte’de. (0212 251 1214 )

* Impact/Etki başlıklı ‘Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü Yılsonu Sergisi’ – 17 Eylül’e kadar – Santralistanbul’da. (0 212 311 78 09)

* ‘Vehbi Koç Vakfı Çağdaş Sanat Koleksiyonundan İşler’in yer alacağı ‘Starter’ adlı sergi – 19 Eylül’e kadar– Arter’de. (0 212 243 37 67)

* Murat Germen’in ‘Yol’ başlıklı sergisi – 19 Eylül’e kadar – İstanbul Modern’de (0 212 2488149)

* Merkez’de Ne Var? isimli karma sergi – 20 Eylül’e kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde izlenebilir. (0212 245 02 29)

* Ege Bilgen’in ‘Büyük Mucit ve Yaşamın Sırrı’ sergisi - 21 Eylül’e kadar - Piola’da. (0212 337 30 70)

* İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı ile Fotoğraf ve Video Bölümleri öğrencileri’nin TRACK/09 başlıklı sergisi – 26 Eylül’e kadar – Santralistanbul’da. (0 212 256 49 91)

* Yapı Kredi Vedat Nedim Tör Müzesi’nde Tatarlı - Renklerin Dönüşü sergisi – 26 Eylül’e kadar izlenebilir. (0212 252 47 00)

* Ikuo Hirayama’nın “Türkiye, Batıyla Doğu Arasında Bir Kültür Kavşağı” isimli sergisi– 3 Ekim’e kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

* Madde ve Işık sergisi– 9 Ekim’e kadar Borusan Müzikevi’nde. (0216 310 54 04)

* Birlikte Düşleyip Üretelim isimli sergi - 9 Ekim’e kadar Marmara Üniversitesi - Sultanahmet’te.

* Dilşan Balkancı’nın ‘Zamanda Gezginim’ başlıklı resim sergisi– 15 Ekim’e kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 263 11 09)

* Ayşecan Kurtay’ın “CAN - BAZLAR” isimli sergisi - 13 Ekim’e kadar - Ataköy Plus Alışveriş Merkezi’nde. (0212 661 75 15 )

* Hüseyin Çağlayan’ın ‘Hüseyin Çağlayan:1994 - 2010’ başlıklı sergisi – 24 Ekim’e kadar İstanbul Modern’de. (0 212 334 73 00 )

* ‘Osmanlı İmparatorluğu’nun Son Döneminden Kadın Giysileri: Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ adlı sergi – 7 Kasım’a dek – Sadberk Hanım Müzesi’nde.(0 212 242 38 13)

* ‘Deneyimler’ - İstanbul Modern Sürekli Sergiler Salonu’nda. (0 212 334 73 00)


Ankara
* Dışişleri Bakanlığı Mensupları Derneği / 4. Karma Sergi - yarın sona eriyor - Dışişleri Bakanlığı Suna Çokgür Ilıcak Sanat Galerisi’nde. (0 312 284 93 72)

* Gülay Alpay&Fırat Arapoğlu - interaktiv - 15 Eylül’e dek - Cer Modern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)

* Yaz Karması - resim - 16 Eylül’e dek - Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)


İzmir
��* Bodrum’daki Dibeklihan Sanat Köyü, çok sayıda ve farklı alanlardaki sergilere ev sahipliği yapıyor. Bilgehan Uzuner’in tasarım, Oya Uzuner’in seramik, Emel Altuğ’un resim ve Sami Güner’in fotoğraf sergileri 2 Eylül’e dek izlenimde. Devrim Erakalın’ın ahşap yontu, Özlen Ayata’nın da takı sergisi de sürüyor.

* Akyaka’daki Nail Çakırhan ve Halet Çambel Kültür ve Sanat Evi, 5 Eylül’e dek Ülkü Onur’un resim sergisini ağırlayacak.

* Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Altınyunus Sanat Galerisi, 24 Eylül’e dek, Oğuz Demir’in “Piyano Kuşları” resim sergisini ağırlayacak.

* İstanbullu ressam Serpil Yeter’in mitolojideki kadın tanrıçaları konu alan “Evvel Zaman” adlı sergisi, Çeşme Lemon Hotel’de yarın sona eriyor.

* The Marmara Bodrum 2010 yaz sergilerinin dördüncüsünde, Emel Şahinkaya’nın “Peksimet Günleri” adlı resim sergisini 12 Eylül’e dek ağırlıyor.


Müzik
* ‘Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde yarın “Tarkan” konseri izlenebilir. (0 212 296 24 04)

* ‘Ataköy Open Air Show Center’da cumartesi günü “Volkan Konak” konseri izlenebilir. (0 212 465 46 80)

Cumhuriyet

admin 18-10-2010 12:21

Haftanın Sanat Çizelgesi 18 Ekim - 25 Ekim


Sanatseverleri bu hafta da oldukça yoğun bir etkinlik takvimi bekliyor.


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=39909

Sergi
�* Mehmet Aksoy’un “Yılan Hikâyeleri” isimli heykel sergisi 21 Ekim’de başlayıp 4 Aralık’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0216 470 93 43)
�* Csontváry’nin “Csontváry: Macar Resminin Sıradışı Bir Ustası” sergisi 21 Ekim’de başlayıp 12 Aralık’a kadar Pera Müzesi’nde. (0 212 211 41 00)
�* Cengiz Uğur’un “Bedenler” sergisi 22 Ekim’de başlayıp 13 Kasım’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
�* Nesrin Sağlam’ın kişisel sergisi 23 Ekim’de başlayıp 15 Kasım’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)
�* Ayla Aksoyoğlu’nun “Nü ve Önyargı” isimli sergisi 23 Ekim’de başlayıp 10 Kasım’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da . (0212 251 91 63)
�* Metin Gönül’ün “Şehrimde Sonbahar” isimli sergisi 23 Ekim’de başlayıp 30 Kasım’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
�* Yiğit Yazıcı’nın “İçine Bak” isimli sergisi 18 Ekim’e kadar Bali Art Gallery’de devam edecek. (0212 258 61 62)
�* Hasretim İstanbul - İstanbul Rumlarının Göç Öyküleri ve Özlemleri isimli sergi 19 Ekim’e kadar Yunanistan Başkonsolosluğu Kültür Merkezi Sismanoglio Megaro binasında devam edecek.
�* Muhsin Kut’un “Doğu’dan Batı’ya Tarihe Yolculuk - Foça/Marsilya” isimli sergisi 20 Ekim’e kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)
�* Devrim Kadirbeyoğlu’nun “Kayıp Eşya Bürosu” isimli sergisi 22 Ekim’e kadar ALANistanbul’da. (0 212 292 04 14)
�* Ayşe Domeniconi ve Olça Tansuk’un ‘‘Cin İşi Peri İşi Bunu Bilen İki Kişi’’ isimli sergisi 22 Ekim’e kadar Galeri Artist Çukurcuma’da devam edecek. (0 212 251 91 63)
�* Lesya Demchenko’nun “Kedili İstanbul” isimli sergisi 23 Ekim’e kadar ArkeoPera Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 249 92 26)
�* Şpresa Hızalan’ın “Şpresa Hanim’ın Kaftanları” isimli karakalem sergisi 23 Ekim’e kadar Dolmabahçe Sarayı Hazine-i Hassa Salonu’nda.
�* Güçlü Öztekin’in ‘kAPLANKADİLAk - Pis bir adamdı ama ellerini iyi yıkardı’ isimli sergisi 23 Ekim’e kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)
�* Asım İşler’in sergisi 23 Ekim’e kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)
�* Ramiz Aydın’ın sergisi 23 Ekim’e kadar rh+ artgallery’de. (0212 224 74 31)
�* Ali İbrahim Öcal’ın “Kekre” isimli sergisi 23 Ekim’e kadar Daire Cihangir’de. (0212 244 12 68 )
�* Metin Ünsal’ın “Yaşamdan Notlar II” isimli sergisi 24 Ekim’e kadar Galeri Selvin’de devam edecek. (0212 263 74 81 )
�* Turhan Selçuk’un sergisi 24 Ekim’e kadar Bir Nokta’da gezilebilir. (0212 244 91 80)
�* Hüseyin Çağlayan’ın ‘Hüseyin Çağlayan: 1994 - 2010’ başlıklı sergisi – 24 Ekim’e kadar İstanbul Modern’de. (0 212 334 73 00 )
�* Ali İbrahim Öcal’ın ‘Kekre’ başlıklı sergisi 24 Ekim’e kadar Daire Cihangir’de. (0212 244 12 68 )
�* Fehmi İçyer’in “Beyaz Uykusuz Uzakta” başlıklı fotoğraf sergisi 25 Ekim’e kadar Sefaköy Kültür ve Sergi Merkezi’nde. (0212 470 6 170)
�* Özdemir Altan’ın karma sergisi 26 Ekim’e kadar Sanat Akmerkez’de. (0 212 282 01 70)
�* Soner Çakmak’ın “Seyir” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Artisan’da devam edecek. (0212 247 90 81)
�* Meryem Salahi’nin “Mor Leke” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Dega Sanat Galerisi’nde. (0216 373 32 00)
�* Hale Güngör’ün “Peron” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Odakule Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 251 46 31)
�* Ayfer Karamani’nin “Seramik Heykeller” isimli sergi 28 Ekim’e kadar İstanbul Arkeoloji Müzeleri bahçesinde. (0212 520 77 40)
�* Sossio’nun ‘The Power of Doing’ başlıklı sergisi 29 Ekim’e kadar Artgalerim Nişantaşı’nda. (0212 265 10 34)
�* Emrah Günay’ın “Kapının dışında kalanlar” isimli fotoğraf sergisi 30 Ekim’e kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde devam edecek. (0212 249 01 50)
�* Rengin Saltık’ın “Sözcükleri Boyamak” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 230 19 76)
�* Yasemin Özcan Kaya, Dilek Winchester ve Judith Zdesar’ın “Tabiatım Bu!” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Kasa Galeri’de. (0212 292 4939)
�* Angela Bulloch, Tony Oursler, Julian Opie, Stephan Reusse, Peter Kogler ve Elisabeth Wallner’in “İstanbul’un Ritmi” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)
�* Serkan Özkaya’nın “Homo Practicus / İşe Yarar Adam” isimli sergi 30 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)
�* Jakup Ferri’nin “Çekirdek Instead of Leblebi” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri Outlet’te. (0 212 245 55 05)
�* Mehmet Ali Uysal’ın “Askıda” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks Galeri: I’de. (0 212 293 71 03)
�* Emiel Hoorne’nin “Taksim, Oh Taksim!” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Füsun İnan Sanat Galerisi’nde. (0212 232 40 49)
�* Mehmet Ali Uysal’ın “Tebdilibeden” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks Galeri II’de(0 212 293 71 03)
�* “Çeşme” isimli sergi 31 Ekim’e kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)
�* “7” isimli karma sergi 31 Ekim’e kadar Sergi C.A.M Galeri’de devam edecek. (0212 248 81 49 )
�* Katie Janyk’nin “Sevgiler” isimli seramik sergisi 31 Ekim’e kadar İstasyon Sanat Galerisi’nde. (0212 252 92 22)
�* Ayşe Ece Deryaoğlu’nun “Uçmak” isimli seramik sergisi 31 Ekim’e kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)
�* “Buradan Yetkililere Süslenmek İstiyoruz” isimli fotoğraf sergisi 1 Kasım’a kadar Point Otel Barbaros’da. (0 212 337 30 00)
�* “sanatçılar ve konuk sanatçıları” isimli karma sergi 4 Kasım’a kadar artSümer’de. (0 212 252 4296)
�* Fikret Öztürk’ün “Bricks” isimli karma sergi 6 Kasım’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0 212 291 82 55)
�* Gözde Türkkan ve Sinem Dişli’nin “Kesişme 4” isimli sergisi 6 Kasım’a kadar Galeri x - ist’te gezilebilir. (0 212 291 77 84)
�* Uğur Çakı ve Yalçın Bilgin’in “Paralel Frekans” isimli sergisi 6 Kasım’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31 )
�* Bir Odada Onbir Naif isimli sergi 6 Kasım’a kadar Galeri Oda’da. (0 212 259 22 08)
�* Kerem Ozan Bayraktar’ın “Tinnitus” isimli sergisi 7 Kasım’a kadar Pg Art Gallery’de. (0212 263 33 90)
�* ‘Osmanlı İmparatorluğu’nun Son Döneminden Kadın Giysileri: Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ adlı sergi – 7 Kasım’a dek – Sadberk Hanım Müzesi’nde.(0 212 242 38 13)
�* Hatice Tekin’in “Ah Güzel İstanbul” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde . (0216 363 12 80 )
�* Muhsin Kut’un “Gözüme Ne Takıldı ise... İSTANBUL 2010” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde . (0 216 418 3806)
�* Extramücadele’nin “Extramücadele 2010 / Bunu ben yapmadım, siz yaptınız.” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar GaleriNon’da. (0 212 249 87 74)
�* Burcu Perçin’in “Yok Yer” isimli sergisi 14 Kasım’a kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da devam edecek. (0 212 444 37 77)
�* Ercan Akın’ın “Hipnoz” isimli sergisi 15 Kasım’a kadar Galeri Merkur’de. (0 212 231 69 87)
�* Nazan Erkmen’nin “Şiiri Resimlemek” isimli sergisi 15 Kasım’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde . ( 0216 338 98 37 )
�* Cavit Atmaca’nın “1970 – 2010” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde gezilebilir. (0212 265 38 51)
�* Saim Altuncu’nun suluboya resim sergisi 16 Kasım’a kadar Tuze Sanatevi’nde. (0 216 380 85 80)
�* Michel Comte’nin fotoğraf sergisi 17 Kasım’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 249 48 92)
�* Banu Cennetoğlu ’nun “Örnek Satış 2010 BC” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Galeri Rodeo’da. (0 212 293 58 00)
�* M. Zeki Kaba-Gönül Say’ın sergisi 22 Kasım’a kadarToprak Sanat Galerisi’nde.
(0533 312 2110)
�* Şeref Bigalı’nın sergisi 23 Kasım’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 326 46 46)
�* Roza El-Hassan, Tamas Oszvald, Youssef Tabti’nin “Başka Dünyalar” isimli sergi 23 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta . (0212 334 11 04)
�* Bedri Baykam’ın “İçim Parçalanıyor” isimli sergisi 24 Kasım’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0216 386 26 81)
�* “ÖRNEK 4 KUŞAK-III” sergisi 30 Kasım’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde (0 2 1 2 2 3 2 3 8 1 3 )
�* Tankut Öktem’in retrospektifi 5 Aralık’a kadar Kibele Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 316 15 80)
�* Ani Çelik Arevyan’ın “Göründüğü Gibi Değil” sergisi 9 Aralık’a kadar İstanbul Modern’de.(0212 334 73 53)
�* ‘Deneyimler’ - İstanbul Modern Sürekli Sergiler Salonu’nda. (0 212 334 73 00)

Cristina Branco yarın ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda konser verecek.

Opera-Bale
�* ‘Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde cumartesi günü saat 16.00’da “Concerto Barocco/ Creatures/ Mi Favorita” adlı bale sahnelenecek. (0 216 346 15 31)
�* ‘Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde yarın, perşembe, cuma günü saat 20.00’de “La Traviata” adlı opera sahnelenecek. (0216 346 15 31)

Tiyatro
�* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Ölüleri Gömün”, Küçük Sahne’de “Bedensiz Kadın” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Vahşet Tanrısı” salı, çarşamba, perşembe 20.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Baştan Çıkarma” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Çekmece Sahnesi’nde “Kadın Sığınağı” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazer 15.00. Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Temiz Ev” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Bülent Ecevit Sahnesi’nde “Profesyonel” pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
�* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F.Reşat Nuri Sahnesi’nde “Dullar”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Lüküs Hayat”, Kâğıthane Sahnesi’nde “Romeo ve Juliet”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Merhaba Hoşçakal”, Ümraniye Sahnesi’nde “Bozuk Düzen”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Alemdar” (Tohum ve Toprak) Üsküdar K.Yılmazer Sahnesi’nde “Gizli Oturum” çarşamba cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe cuma 20.30, pazar 15.00. (0 212 455 39 00)
�* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Tersine Dünya”çarşamba perşembe 20.30. “Dava” cuma 20.30. “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” 11.00. “Miyhavlar Tiyatrosu” 11.00, “Gül’e Ağıt” 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Sokağa Çıkma Yasağı” salı 20.30’da. (0 212 661 38 95)
�* Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” perşembe 20.00’de. “İşsizler Cennete Gider” cuma, cumartesi 20.00. pazar 18.00 (0 212 251 18 65 )
�* Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda “Sihirli Pastalar” cumartesi 11.00, “Lades Ya Da Aile Ocağı” cuma 20.30, cumartesi 15.30, pazar 15.30. “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” cuma 20.30, pazar 15.30. “Muzurevi” cumartesi 20.30. “Mutluluk Çiçeği” pazar 11.00. (0 216 449 59 52 )
�* Kadıköy Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde “Kristal Gece (Anne Frank’ın Hatıra Defteri) cumartesi 19.30. (0 216 414 22 39)
�* İKSV Salon’da Krek Tiyatro Topluluğu’nun “Bomba” adlı oyunu pazartesi 19.30, 20.30. (0 212 334 07 52)
�* Oyun Atölyesi’nde “‘7’ Şekspir Müzikali” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 18.00 (0 216 345 39 39)
�* Tiyatro Kedi’nin “Bir Yaz Gecesi Rüyası” Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi’nde cumartesi 20.00. pazar 16.0’da da Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 212 257 79 36)
�* Tiyatro Dot’ta “Malafa” çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 21.00. (0 212 251 45 45)
�* Kumbaracı50 Sahnesi’nde Altıdan Sonra Tiyatro “Fail-i Müşterek” pazartesi, salı 20.30. Tiyatro Boyalı Kuş “Nora/Nure” çarşamba 20.30. İlyas Odman “Yorgun” perşembe. Tiyatro Tem “Hakiki Gala” cuma 20.30. Altıdan Sonra Tiyatro “444” cumartesi 20.30, pazar 15.00. (0 212 243 50 51)
�* Tiyatro Kare’nin “Leyla’nın Evi” adlı oyunu pazartesi 20.30’da Ataköy Yunus Emre’de. (0 212 278 03 07)
Müzik
�* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün “Naoko Yoshino” ve pazar günü “Ozan Tunca” konseri izlenebilir.
(0 216 346 15 31)
�* ‘Aya İrini Müzesi’nde Uluslararası İstanbul Klasik Müzik Festivali kapsamında bugün “Galina Vracheva”, yarın “I Salonisti” ve çarşamba günü “Ahn Trio” konseri izlenebilir. (0 212 522 17 50)
�* ‘Alt.’ta bugün “Kent Mete Trio”, yarın “Jef Giansily Quartet”, çarşamba günü “Sarp Maden Quartet”, perşembe günü “Güç Başar Gülle”, cuma günü “Emir Ersoy & Projecto Cubano” konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)
�* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yarın “Cristina Branco”, çarşamba günü “Hüseyin Sermet”, pazar günü “Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu” ve “Viyana Soloists Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
�* ‘Babylon’da yarın “Kolektif İstanbul”, çarşamba ve perşembe günü “Us3”, cuma günü “Label Night 01: Kompakt: Michael Mayer, Robag Wruhme, Jatoma (Live)”, cumartesi günü “Hercules & Love Affair” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
�* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde yarın “Hale Caneroğlu”, çarşamba günü “Cem Adrian”, perşembe günü “Aylin Aslım”, cuma günü “Yeşil” ve cumartesi günü “Soul Stuff” konseri izlenebilir.(0 212 244 25 58)
�* ‘Ghetto’da çarşamba günü “Soaked”, perşembe günü “Multitap”, cuma günü “Göksel - 45’likler Partisi” ve cumartesi günü “Dreadzone” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
�* ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü “Lady Gaga Tribute Show”, perşembe günü “CİNGİ performs Queen and The Originals”, cuma günü “Athena” ve cumartesi günü “Yeni Türkü” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
�* ‘Balans Cadde’nde çarşamba günü “Bülent Ortaçgil”, cuma günü “Hale Caneroğlu” ve cumartesi günü “Ulaş Emre” konseri izlenebilir. (0 216 369 22 57)
�* ‘Bronx Pi Sahne’de çarşamba günü “7 Pink Floydlar ve 2 Prenses”, cuma günü “The Radio Dept.” ve cumartesi günü “Stereo Total” konseri izlenebilir. (0 531384 80 80)
�* ‘Salon’da perşembe günü “Brazzaville”, cuma günü “Jimi Tenor - Tony Allen Band” ve cumartesi günü “Phonem by Miller: Liars” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
�* ‘Matine 216’da cuma günü “Spirit of Pink Floyd” konseri izlenebilir. (0 216 550 12 88)
�* ‘Istanbul Jazz Center’ da cuma ve cumartesi günü “Sheila Jordan Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)
�* ‘İndigo’da cuma günü “Bülent Ortaçgil” ve “Bon Mod”, cuma günü “Xinobi - Polymorphic” konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)
�* ‘Studio Live’de cumartesi günü “Dolapdere Big Gang” konseri izlenebilir. (0 212 244 77 12)


Cumhuriyet

admin 17-11-2010 11:54

Haftanın sanat çizelgesi 15- 22 Kasım


Kültür Sanat- Sergi

�* Nesrin Sağlam’ın kişisel sergisi 15 Kasım’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)
�* Stephan Kaluza ’nın “Complexe” isimli sergisi 15 Kasım’a kadar Sanatorium Sivil Sanat İnisiyatifi Çağdaş Sanat Galerisi’nde. (0212 292 91 60)
�* Ercan Akın’ın “Hipnoz” isimli sergisi 15 Kasım’a kadar Galeri Merkur’de. (0 212 231 69 87)
�* Nazan Erkmen’in “Şiiri Resimlemek” isimli sergisi 15 Kasım’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde . ( 0216 338 98 37 )
�* Cavit Atmaca’nın “1970 – 2010” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde gezilebilir. (0212 265 38 51)
�* Saim Altuncu’nun suluboya resim sergisi 16 Kasım’a kadar Tuze Sanatevi’nde. (0 216 380 85 80)
�* Michel Comte’nin fotoğraf sergisi 17 Kasım’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 249 48 92)
�* Banu Cennetoğlu’nun “Örnek Satış 2010 BC” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Galeri Rodeo’da. (0 212 293 58 00)
�* Ekrem Kahraman’ın “Bulunduğumuz Yer...Geçtiğimiz Zaman...” isimli sergisi 21 Kasım’a kadar The Marmara Pera’da. (0 212 292 00 38 )
�* Resim, seramik, heykel ve fotoğraf sanatçılarının “Karma” isimli sergisi 21 Kasım’a kadar V Sanat’ta. (0 212 231 58 80)
�* Bülent Turan’ın sergisi 21 Kasım’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0216 467 36 00)
�* M.Zeki Kaba-Gönül Say’ın sergisi 22 Kasım’a kadar Toprak Sanat Galerisi’nde. (0533 312 2110)
�* Suzan Batu’nun “Madalyalar” isimli sergisi 22 Kasım’a kadar Dirimart’ta. (0212 291 34 34 )
�* Kamil Masaracı’nın karikatür sergisi 22 Kasım’a kadar Enka Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi’nde. (0212 276 05 45)
�* Şeref Bigalı’nın sergisi 23 Kasım’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 326 46 46)
�* Roza El-Hassan, Tamas Oszvald, Youssef Tabti’nin “Başka Dünyalar” isimli sergisi 23 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)
�* Meke Sanat Galerisi’ndeki karma sergi 23 Kasım’a kadar. (0212 292 34 70)
�* Cemal Tollu, Hakkı Anlı, Sabri Berkel, Abidin Dino, Cafer Bater, Cihat Burak, Adnan Varınca, Mürşide İçmeli, Ömer Kaleşi, Alecos Fassianos (Yunanistan), Güngör İblikçi, Abraham Hadad (Fransa), Mehmet Güleryüz, Metin Talayman, Oktay Anılanmert, Yuri Kuper (Rusya), Hale Sontaş, Mehmet Güler, Mustafa Altıntaş, Zeki Fındıkoğlu, Hüseyin Ertunç, Fevzi Karakoç, Miharu Shiota (Japonya), Abdulkadir Öztürk, Fuat Acaroğlu, Gülden Artun, Nur Özalp, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Talat Enlil, Mithat Şen, Selma Gürbüz, Gürhan Yücel, Devabil Kara ve Özlem Özkan’ın karma sergisi 24 Kasım’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 08 99)
�* Bedri Baykam’ın “İçim Parçalanıyor” isimli sergisi 24 Kasım’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi (0216 386 26 81), 1 Aralık’a kadar Piramid Sanat’ta.(0212 297 31 15)
�* Can Aytekin’in “Bahçe Resimleri” isimli sergisi 24 Kasım’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 240 44 48)
�* Kaya Tanyeri, Müge Süel Özer, Hatice Nalbant, Şebnem Altuntaş, Yıldanur Ketenci, Deniz Sağdıç, Güneş Hüseyinkulu, Güler Aşık, Deniz Aktaş, Seyit Mehmet Buçukoğlu ve Hüseyin Rüstemoğlu’nun karma sergisi 25 Kasım’a kadar Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği Sanat Galerisi’nde . (0212 247 62 83)
�* Eşber Karayalçın’ın “Tell” 3 boyutlu desen sergisi 26 Kasım’a kadar Bir Nokta Sanat Galerisi’nde. (0212 244 91 80)
�* Ece Clarke ve Dilek Kutzli’nin sergisi 27 Kasım’a kadar Casa Del’Arte’de. (0212 251 12 14)
�* Dagmar Göğdün’ün “Başrolde Mor” isimli sergisi 27 Kasım’a kadar Odakule Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)
�* Serdar Kaynak’ın “Kürsör” isimli sergisi 27 Kasım’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 247 90 81)
�* Sevinç Altan’ın “Arabölge Gölge” isimli sergisi 27 Kasım’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)
�* Aynur Küçükyalçın’ın “Osmanlı Bahçesinde Japon Çiçekleri” resim sergisi 27 Kasım’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde. (0216 3682679)
�* Nazan Azeri’nin “Adı Konmamış” isimli sergisi 27 Kasım’a kadar Casa Del’Arte’de. (0212 251 12 14)
�* Esin Turan’ın “Pötikare Hayatlar” başlıklı sergisi 27 Kasım’a kadar DAİRE’de. (0 212 244 1268)
�* Şenol Erdener’in “IŞIK SIZ” isimli fotoğraf sergisi 29 Kasım’a kadar İstanbul Fotoğraf Merkezi’nde devam edecek. (0212 238 11 60)
�* “ÖRNEK 4 KUŞAK-III” sergi 30 Kasım’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde . (0 212 232 38 13)
�* Metin Gönül’ün “Şehrimde Sonbahar” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
�* Kadir Doğruer’in “Melek” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)
�* Güneş Çınar’ın “Çıkış Yok” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Çağla Cabaoğlu Art Gallery’de devam edecek. (0 212 291 37 91)
�* Tuncay Takmaz’ın “Koyu Yalanlar Caddesi” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri Ihlamour’da. (0212 241 76 66 )
�* Kübra Ergin Halhallı, Olcay Kuş, Rüveyda Koyuncu Colombin ’in sergisi 4 Aralık’a kadar Galatea Sanat Galerisi’nde. (0 212 245 80 38 )
�* Mehmet Aksoy’un “Yılan Hikâyeleri” isimli heykel sergisi 4 Aralık’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0216 470 93 43)
�* İnci Eviner’in “Kızlar Avrupa’da” isimli video çalışması 4 Aralık’a kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)
�* Tankut Öktem’in retrospektifi 5 Aralık’a kadar Kibele Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 316 15 80)
�* Hande Şekerciler’in “Sıradakiler” başlıklı sergisi 8 Aralık’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)
�* Ani Çelik Arevyan’ın “Göründüğü Gibi Değil” sergisi 9 Aralık’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 53)
�* Ali Teoman Germaner (Aloş)’un bronz ve desenler heykel sergisi 10 Aralık’a kadar Galeri Işık Teşvikiye’de. (0212 233 12 03)
�* Ali Asgar Çakmakcı’nın “Poetik Kütüphane” isimli sergisi 11 Aralık’a kadar Galeri Artist’te. (0212 227 68 52)
�* Erkut Terliksiz’in “Yeniden Buluşana Dek” isimli sergisi 11 Aralık’a kadar X - ist’te. (0212 291 77 84)
�* Nejat Satı’nın “Dil Altı” isimli sergisi 11 Aralık’a kadar Pi Artworks Galeri 1’de devam edecek. (0212 293 71 03)
�* Mahmut Celayir’in “Bir Gezginin Öğleden Sonrası” isimli sergisi 11 Aralık’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 248 81 49)
�* Emre Senan’nın ‘Lobotomi Hakkımız Söke Söke Alırız” isimli sergisi 11 Aralık’a kadar Galeri Apel’de devam edecek. (0 212 292 72 36)
�* Dinçer Erimez’in retrospektif sergisi 11 Aralık’a kadar rh+artgallery’de . (0 212 224 74 31)
�* Csontváry’nin “Csontváry: Macar Resminin Sıradışı Bir Ustası” sergisi 12 Aralık’a kadar Pera Müzesi’nde. (0 212 211 41 00)
�* Bubi’nin “Beş Dönem” başlıklı sergisi 12 Aralık’a kadar Beşiktaş Çağdaş’ta. (0 212 351 93 90)
�* Gül Hiçdurmaz’ın “İçeriden Dışarı Bakmak II” başlıklı sergisi 14 Aralık’a kadar Piola’da. (0212 337 3070 )
�* Bengü Karaduman’ın “burdayım” başlıklı sergisi 18 Aralık’a kadar Outlet’te. (0212 245 55 05)
�* Sabancı Üniversitesi lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin “Flow Debi/2010” başlıklı sergisi 20 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Karaköy İletişim Merkezi’nde. (0 216 483 9097)
�* Mustafa Aslıer’in sergisi 22 Aralık’a kadar Marmara Üniversitesi Acıbadem Kampusu’nda. (0 216 326 26 67)
�* Gezici Sergi, Edge of Arabia’nın “Transition” başlıklı sergisi 26 Aralık’a kadar Sanat Limanı Antrepo No.5’te. (0212 217 29 99)
�* PastPresentFuture başlıklı sergi 7 Ocak’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00 )
�* Çınar Eslek’in “Dolayısıyla” başlıklı sergi 8 Ocak’a kadar Pi Artworks Galeri 2’de . (0212 293 71 03)
�* Jameel Ödülü 2009 başlıklı sergi 9 Ocak’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0 212 277 22 00)
�* Yamada Torajiro, Ito Chuta, Otani Kozui’nin “Hilal ve Güneş” başlıklı sergisi 20 Şubat’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)
�* Kutluğ Ataman’ın “İçimdeki Düşman” başlıklı sergisi 6 Mart’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 00)
�* “Çarlık Rusya’sından Sahneler: Rus Devlet Müzesi Koleksiyonu’ndan 19. Yüzyıl Rus Klasikleri” sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0 212 334 99 00)
�* ‘Deneyimler’ - İstanbul Modern Sürekli Sergiler Salonu’nda. (0 212 334 73 00)

Tiyatro
�* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Ne Dersin Azizim” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Temiz Ev” çarşamba, perşembe, cuma 20.00. cumartesi 15.00 ve 20.00. “Herkes Sihirbaz Olacak” pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Baştan Çıkarma”, Küçük Sahne’de “Profesyonel”çarşamba, perşembe, cuma 20.00. cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Pir Sultan Abdal”perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Karanlık İşler”cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00 (0 212 292 39 00)
�* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F.Reşat Nuri Sahnesi’nde “Kafes” perşembe cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, pazar 15.00. (“Çizmeli Kedi” cumartesi pazar 11.00). GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Karagöz Balıkçı” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30, cumatesi pazar 11.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Dünyanın Ortasında Bir Yer” perşembe cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. pazar 15.00. Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. (“Şahmeran” cumartesi pazar 11.00). Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Boya Benek” cuma 10.30 ve 13.30. Haldun Taner Sahnesi’nde “Yüzleşme” perşembe cuma 20.30. cumartesi 15.00 ve 20.30. “Benim Arkadaşım Yok” cumartesi pazar 11.00. Ümraniye Sahnesi’nde “İstanbul Efendisi” perşembe cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. “Karagöz Geri Döndü”, cumartesi pazar 11.00. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Merhaba Hoşçakal” perşembe cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Maskeliler” perşembe cuma 20.30. “Fareli Köyün Kavalcısı” cumartesi pazar 11.00. (0 212 455 39 00)
�* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Aklı Havada” perşembe cuma 20.30. “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” cumartesi 11.00, “Dava” 20.30. “Miyhavlar Tiyatrosu” pazar 11.00, “Gül’e Ağıt” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Sokağa Çıkma Yasağı” çarşamba 20.30. (0 212 661 38 95)
�* Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” çarşamba 20.00. “2019” perşembe 20.00. “İşsizler Cennete Gider” cuma, cumartesi 20.00. “Ruhundan Tramvay Geçen Adam” pazar 18.00. (0 212 251 18 65 )
�* Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda “Sihirli Pastalar” cumartesi 11.00, “Lades ya da Aile Ocağı” cuma 20.30, cumartesi 15.30, pazar 15.30. “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” cuma 20.30, pazar 15.30. “Muzurevi” cumartesi 20.30. “Mutluluk Çiçeği” pazar 11.00. (0 216 449 59 52 )
�* Oyun Atölyesi’nde “Testosteron” perşembe, cuma, cumartesi 20.30. pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
�* Tiyatro Dot’ta “Malafa” perşembe, cuma, cumartesi 21.00. (0 212 251 45 45)


Opera bale
�* ‘Kadıköy Süreyya Operası’nda Cumartesi günü saat 16.00’da “Concerto Barocco/ Creatures/ Mi Favorita” adlı bale sahnelenecek. (0216 346 15 31)


Müzik
�* ‘Alt.’ta bugün “Onur Ataman Ensemble”, yarın “Nilüfer Verdi”, çarşamba günü “Emre Kayhan”, perşembe günü “Alp Ersönmez Quartet”, cuma günü “Asena Akan” ve cumartesi günü “Effective” konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)
�* ‘Istanbul Jazz Center’da bugün ve yarın “Patricia Barber”, çarşamba ve perşembe günü “Lee Ritenour” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)
�* ‘Nublu İstanbul’da bugün ve yarın “THINK ART! presents Wallace Rooney” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
�* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün “Çağrı Sertel Trio”, yarın “Suzan Kardeş & Bekriya Band”, çarşamba günü “Ceylan Ertem - Sezen Aksu Tribute”, perşembe günü “Karapaks”, cuma günü “Aylin Aslım” ve cumartesi günü “Soul Stuff” konseri izlenebilir.(0 212 244 25 58)
�* ‘Nardis Jazz Club’da bugün “Selçuk Sun Quartet”, yarın “Nezih Yeşilnil Akustik Trio”, çarşamba günü “Lloyd Chisholm Trio”, perşembe günü “Yahya Dai Quartet”, cuma günü “‘Skip’ Gailes & Emre Kartarı Quartet” ve cumartesi günü “Sibel Köse Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 244 63 27)
�* ‘Babylon’da çarşamba günü “Shantel Dj Set”, perşembe günü “Multitap”, cuma günü “Ciguli”, cumartesi günü “Naim Dilmener ve Sarp Dakni ile 45’likler featuring Erol Büyükburç” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
�* ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü “Blek Panters ile Çingeneler Zamanı”, perşembe günü “Cover the Party: WhyNut”, cuma günü “MFÖ” ve cumartesi günü “Cover Party: Kolpa - Pijama” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
�* ‘Balans Brau Taksim’de cuma günü “Discotheque” ve cumartesi günü “FlashBacks Oldies Party - DJ Fırat” konseri izlenebilir. (0 212 293 56 91)
�* ‘Ghetto’da cuma günü “Serkan Çağrı” ve cumartesi günü “City Star Nights By Converse No. 29 - The Chap (UK)-Prinzhorn Dance School (UK)” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
�* ‘Roxy’de cuma günü “DJ Cam” konseri izlenebilir. (0 212 249 13 01)
�* ‘Balans Cadde’de cuma günü “DJ Yasin Keleş & DJ Serdar Ayyıldız” ve cumartesi günü “Ulaş Emre” konseri izlenebilir. (0 216 369 22 57)
�* ‘Indigo’da cuma günü “Ramadan” ve cumartesi günü “Mercan” konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)
�* ‘Bronx Pi Sahne’de cumartesi günü “Alphawezen” konseri izlenebilir. (0 531384 80 80)
�* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda pazar günü “The Manhattan Transfer” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)


Cumhuriyet


şu Anki Saat: 03:36

Powered by vBulletin
Şiir Akademisi Forum