PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PEN Yeni Sesler Yarışması 2016


emre gümüşdoğan
27-03-2015, 23:17
PEN Yeni Sesler Yarışması 2015

Uluslararası PEN ifade özgürlüğü ve uluslararası edebiyat etkileşimine genç kalemler kazanmak için bu yıl da "Yeni Sesler" yarışması düzenliyor. Türkiye Jürisi Zeynep Aliye (Başkan), Hikmet Altınkaynak, Tülin Dursun, Yeşim Ağaoğlu ve Tarık Günersel'den oluşuyor. Jüri 18-29 yaşlarında hiç kitabı yayınlanmamış iki gençten birer öykü seçecek. Öyküler İngilizce çevirileri ile uluslararası jüriye gönderilecek.

Genç yazarlar son gün 15 Nisan olmak üzere yayınlanmamış tek öykü ile katılabilir. Doğum tarihi gerektiğinde belgelemek üzere belirtilmelidir. Öykü 2000-4000 kelime uzunluğunda, çift aralıklı, doc ya da docx formatında yazılmış olmalı, songul.erdogan@pen.org.tr (songul.erdogan@pen.org.tr) adresine iletilmelidir.

Uluslararası yarışmanın sonucu Ekim başında Kanada-Quebec'teki PEN Kongresinde açıklanacak, kazanan gence bin dolar verilecek. İletilen çeviriler uluslararası alanda paylaşılabilecek.

Genç yazarlarımızın ilgisine en iyi dileklerimizle sunarız.

PEN Türkiye Merkezi adına
Zeynep Oral
Başkan

emre gümüşdoğan
14-04-2016, 14:35
PEN Yeni Sesler Öykü Yarışması 2016

http://www.siirakademisi.com/forum/attachment.php?attachmentid=2581&d=1460633680


Uluslararası PEN, Yeni Sesler Ödülü'nü bu yıl da Öykü dalında düzenliyor. Bu yarışmaya hiç kitabı yayınlanmamış 19-29 yaşındaki gençler katılabiliyor.

Öyküler, Times New Roman fontuyla 12 punto yazılmış 2000-4000 kelimeli tek öykü ile katılınabilir. Eposta ile yollanacak, son ileti tarihi 10 Mayıs.
Yarışma iki aşamalı yapılıyor. Pen Türkiye jürisi katılımcılar arasından seçecek, seçilen öyküler yabancı dile çevrilip uluslararası jüriye yollanacak.

PEN Türkiye Jüri üyeleri ise Zeynep Aliye, Suat Karantay, Tülin Dursun, Hikmet Altınkaynak ve Tarık Günersel.

Uluslararası PEN Jürisi Mircea Cărtărescu (Romanya), Laia Jufresa (Meksika), Lee Yew Leong (Singapur), Andrei Kurkov (Rusya), John Ralston Saul (Kanada) ve Belçika'da oturan Annelies Verbeke'den oluşuyor.

Adres: Şen Çakır leya05@windowslive.com (leya05@windowslive.com)

P.E.N Türkiye Başkanı
ZEYNEP ORAL