PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haftanın Sanat Rehberi


emre gümüşdoğan
08-02-2010, 16:09
Haftanın Sanat Çizelgesi 8- 15 Şubat

İstanbullu sanatseverler bugün Beyoğlu Halay Kahvesi'nde 'Piatango - Piazzolla Project feat Julide Özcelik', konserini izleyebilir, 'Nazan Erkmen ve Şebnem Yüce'nin 'Bir Bennudur İstanbul' adlı sergisi 9 Şubat'a dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi'nde gezilebilir.


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=41823

Müzik

* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün “Piatango - Piazzolla Project feat Julide Özcelik”, yarın “Hale Caneroğlu”, çarşamba günü “CEYNUR”, perşembe günü “JAZZEEBA ON AIR”, cuma günü ‘Mirkelam & Kargo’, pazar günü ‘Galactica’ konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

* ‘Nardis Jazz Club’ta bugün “Okay Temiz ‘Karnataka College Of Percussion, Rama Mani & Okay Temiz & Harald Swensson’”, yarın “Önder Focan 6tet, 36mm Biometric”, çarşamba günü “SPIN”, perşembe günü “Burak Bedikyan ‘Oscar Peterson Project’”, cuma günü “Özge Pınar Quartet”, cumartesi günü “Dilek Sert Erdoğan ‘Deformation Turc Project’”, pazar günü “Sibel Köse Özel” konseri izlenebilir. (0 212 244 63 27)

* ‘Babylon’da bugün ve yarın “Sakız Adası’ndan Paleo Rembetiko”, çarşamba, perşembe ve cuma günü “Oi Va Voi”, cumartesi günü “Shantel DJ Set” ve pazar günü “Social Inclusion Band ‘Düşler Akademisi’” konseri izlenebilir.(0 212 292 73 68)

* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün “‘Bir Beethoven Akşamı’ Filarmonia İstanbul”, yarın “Atilla Aldemir, Benyamin Sönmez, Tuluğ Tırpan”, çarşamba günü “CRR İstanbul Senfoni Orkestrası”, perşembe günü “İnci Çayırlı ‘Aşkın Dansı Tango’”, cuma günü “Cantabile The London Quartet”, cumartesi ve pazar günü “Buena Vista Show” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde yarın “İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu”, perşembe günü “Noesis Müzik Topluluğu”, cuma günü “The Bosphorus Ensemble 2010 İstanbul” ve pazar günü “Candaş Orkestrası ile Sevgililer Günü” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

* ‘Lütfi Kırdar UKSS’de yarın Cem Yılmaz’ın konuk şef olacağı “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)

* ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü “Karmate & Fuat Saka”, perşembe günü “Vinnie Moore”, cuma günü “Pinhani”, cumartesi günü “Yaşar” ve pazar günü “Levent Yüksel” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

* ‘Akbank Sanat’ta perşembe günü “Erhan İmayhan ve İris Şentürkler” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

* ‘Borusan Müzik Evi’ nde perşembe günü “Şirin Pancaroğlu”, cuma günü “Anadolu Bas Orkestrası” ve cumartesi günü “Burhan Öçal & Borusan Yaylı Çalgılar Dörtlüsü” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

* ‘Istanbul Jazz Center’ da perşembe günü “İstanbul Gelişim”, cuma günü “Emir Ersoy Band feat. Amik Guerra”, pazar günü “Flora Purim Airto Moreira Band” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)

* ‘Ghetto’da perşembe günü “Moe Joe”, cuma günü “!f İstanbul Açılış Partisi: Magda DJ Set (Minus/Berlin) & Heartthrob Live (Minus/New York)”, cumartesi günü “Sofa Surfers (Vienna)” ve pazar günü “Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars ‘San Valentin’” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde cuma günü “Mischa Maisky & Moskova Virtüözleri” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

* ‘XLARGE CLUB’da cuma günü “Sertab Erener” konseri izlenebilir. (0 212 243 49 43)

* ‘Fransız Kültür Merkezi’nde cuma günü “René Sopa ve Kamil Erdem” konseri izlenebilir. (0 212 393 81 11)

* ‘Semaver Kumpanya’da cuma günü “Bülent Ortaçgil” konseri izlenebilir. (0 212 585 59 35)

* ‘Salon’da cumartesi günü “The Tiger Lillies” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)


Tiyatro

* Devlet Tiyatroları Şişli Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Kredi Kartı Vak’aaaaa” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00’de cumartesi 15.00 ve 20.00’de, pazar 15.00’te, Şişli Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Yağmur Ağacı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 13.00’te, cumartesi, pazar 12.00 ve 14.00’te, Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Kuzguncuk Türküsü” çarşamba, perşembe, cumartesi 20.00’de, pazar 15.00’te, Üsküdar Stüdyo Sahnesi’nde “İmparatorluk Kuranlar” salı, cuma 20.00’de, cumartesi 15.00’te, Küçük Sahne’de “İki Çarpı İki” salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.00’de, pazar 15.00’te, Küçük Çekmece Sahnesi’nde “Ben Bir Kurbağayım” salı 11.00’de, çarşamba 13.00’te, “Töre” perşembe, cuma 20.00’de cumartesi 15.00 ve 20.00’de pazar 15.00’te, Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Fesleğen Çıkmazı” cuma 20.00’de, cumartesi 15.00 ve 20.00’de, “Ben Bir Kurbağayım” pazar 13.00’te, Kartal Bülent Ecevit Sahnesi’nde “Kod Adı Kongo” perşembe, cuma 20.00’de izlenebilir. (0 212 292 39 00 )

* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Merhaba-Hoşçakal” çarşamba, perşembe, cuma 20.30’da, cumartesi 15.00 ve 20.30’da, “Benim Arkadaşım Yok” cumartesi, pazar 11.00’de, GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Çizmeli Kedi” perşembe, cuma 13.30’da, “İyi Geceler” perşembe, cuma 10.30’da, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Bakhalar” çarşamba 15.00 ve 20.30’da, perşembe, cuma 20.30’da, cumartesi 15.00 ve 20.30’da, pazar 15.00’te, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Lüküs Hayat” çarşamba 15.00 ve 20.30’da, perşembe, cuma 20.30’da, cumartesi 15.00 ve 20.30’da, “Fareli Köyün Kavalcısı” cumartesi, pazar 11.00’de, Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Boya Benek” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30’da, Haldun Taner Sahnesi’nde “Kafes” çarşamba 15.00 ve 20.30’da, perşembe, cuma 20.30’da, cumartesi 15.00 ve 20.30’da, pazar 15.00’te, “Karagöz Geri Döndü” cumartesi, pazar 11.00’de, Ümraniye Sahnesi’nde “Bozuk Düzen” çarşamba 15.00 ve 20.30’da, perşembe, cuma 20.30’da, cumartesi 15.00 ve 20.30’da, pazar 15.00’te, Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “İntiharın Genel Provası” çarşamba 15.00 ve 20.30’da, perşembe, cuma 20.30’da, cumartesi 15.00 ve 20.30’da, pazar 15.00’te, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Gizli Oturum” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30’da, perşembe, cuma 20.30’da, pazar 15.00’te, “Şahmeran” cumartesi, pazar 11.00’de izlenebilir. (0 212 246 06 28)

* Bakırköy Belediye Tiyatroları Yunus Emre Sahnesi’nde “Tersine Dünya” çarşamba, perşembe 20.30’da, “Sokağa Çıkma Yasağı” cuma 20.30’da, pazar 15.30’da. “Meyve Bahçesi Bizim Olacak ” cumartesi 11.00’de. “Yağmurcu” cumartesi 20.30’da, “Deniz Kızı ve Korsanlar” pazar 11.00’de, Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Dolu Düşün Boş Konuş” salı 20.30’da izlenebilir. (0 212 661 38 5)

* Ortaoyuncular’da “2019” perşembe 20.00’de, “Ruhundan Tramvay Geçen Adam”cuma, cumartesi 20.00’de, pazar 18.00’de izlenebilir. (0 212 251 18 65)

* Oyun Atölyesi’nde “Testosteron” çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.30’da, pazar ise 16.00’da izlenebilir. (0 216 345 39 39)

* Kenter Tiyatrosu’nda İstanbul Devlet Tiyatrosu oyunu “Profesyonel” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00’de, cumartesi 15.00 ve 20.00’de, pazar 15.00’te izlenebilir. (0 212 246 35 89)

* Tiyatro Pera’da “Quintet-Bir Dönüşün Beşlemesi” cuma, cumartesi 20.00’de pazar 18.30’da izlenebilir. (0 212 245 44 60)

* Tiyatro Dot’un “Pornografi” adlı oyunu perşembe, cuma ve cumartesi 21.00’de pazar 17.00’de, “Alışveriş ve S***Ş” çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi 21.00’de ( 0 212 251 45 45)

* Dostlar Tiyatrosu’nun “Marx’ın Dönüşü” adlı oyunu cuma 20.30’da, “Sivas’93” cumartesi 20.30’da Muammer Karaca Tiyatrosu’nda izlenebilir.

* Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda “Ne Münasebet” cumartesi 20.30’da; “Mustafam Kemalim” pazar 15.30’da; “Adalet Pantolonun Kemeridir” cumartesi 20.30’da; Savaş Dinçel Sahnesi’nde ise cumartesi 18.30’da “Pilatesim Geldi” izlenebilir. (0 216 450 03 41)

* Kumbaracı50 Sahnesi’nde Oyun Deposu’nun “Çirkin İnsan Yavrusu” adlı oyunu bugün 20.30’da, “Luvstory” 20.30’da, Tiyatro Gerçek’in “Van Gogh” adlı oyunu çarşamba 20.30’da, Timis Oyuncuları “Yap Boz” perşembe 20.30’da, Altıdan Sonra Tiyatro “Öldün, Duydun Mu?” cuma, cumartesi, pazar 20.30’da izlenebilir. (0 212 243 50 51)

* Tiyatro Z’de “Hesap Lütfen” adlı oyun cumartesi 20.30’da izlenebilir. (0 212 249 16 65)



Sergi

* ‘Nazan Erkmen ve Şebnem Yüce’nin “Bir Bennudur İstanbul” adlı sergisi – 9 Şubat’a dek – Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0 212 326 46 46 )

* ‘Volkan Doğar’ın “Bir Gün Bir Fotoğraf – İstanbul” adlı sergisi – 9 Şubat’a dek – Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde. (0 216 444 22 39)

* ‘Cafe&Croissant / Hem Fransız Hem Türk’ adlı sergi - 10 Şubat’a dek -Fransız Kültür Merkezi’nde. (0 212 393 811 13 51)

* ‘GENÇ USTALAR / USTA GENÇLER’ adlı 100 genç sanatçının karma sergisi - 12 Şubat’a dek - Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde. (0 212 351 93 94)

* ‘Çağatay Odabaş sergisi’ - 12 Şubat’a dek – Galeri Selvin’de. (0 212 263 74 81)

* ‘Canan Şenol’un ‘Bıyık Kedide de Vardır’ başlıklı sergisi - 13 Şubat’a dek – Galeri x-ist’te. (0 212 291 77 84)

* ‘Soğuk Element’başlıklı karma sergi – 13 Şubat’a dek – Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0 212 245 02 29)

* ‘Aslı Çavuşoğlu’nun ‘Dünyayı Nasıl Dolaştım’ adlı sergisi – 13 Şubat’a dek – Galeri Non’da. (0 212 249 87 74)

* ‘40 Fotoğrafçıdan 40 Fotoğraf ’ sergisi – 13 Şubat’a dek – Galatea/art’ta. (0 212 245 33 20)

* ‘Soğuk Element Sergisi’ - 13 Şubat’a dek – Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0 212 245 02 29)

* ‘Adem Genç’in resim sergisi – 13 Şubat’a dek – Kare Sanat’ta. (0 212 240 44 48)

* ‘Selin Melek Aktan Sergisi’ - 13 Şubat’a dek – Doruk Sanatevi’nde. (0 212 252 05 35)

* ‘Antoni Muntadas’ın ‘In Between-Arada-Tra’ adlı sergisi - 14 Şubat’a dek – Tophane-i Amire’de. (0 212 334 73 00)

* ‘İstanbul Haritaları 1422-1922’ - sergisi 14 Şubat’a dek – Rahmi M. Koç Müzesi’nde. (0 212 369 66 00)

* ‘Gemi ve Deniz Sevgisi’ adlı sergi - 14 Şubat’a dek - Rahmi Koç Müzesi Fenerbahçe Vapuru’nda. (0 212 369 66 00)

* ‘Metin Güçlü’nün “Ruhun Perdesini Açmak” adlı sergisi - 14 Şubat’a dek – Ekavart Gallery’de. (0 212 252 81 31)

* ‘Altunay Geciroğlu’nun “Kültür Sentezi” adlı sergisi – 14 Şubat’a dek – Antik Cisterna Sergi Salonu’nda. (0 212 638 58 58)

* ‘Naci Kalmukoğlu’nun sergisi -15 Şubat’a dek- İstanbul Kültür Üniversitesi Çağdaş Sanatlar Atölyesi’nde. (0 216 556 98 00)

* ‘Meral Ağar ve Türkan Elçi’nin fotoğraf-yerleştirme sergisi - 15 Şubat’a dek- Bülent Ecevit Kültür Mrekezi’nde. (0 216 353 00 21)

* ‘Karma Sergi’ -16 Şubat’a dek- Gallateria’da. (0 212 252 80 90)

* ‘Kemal Urgenç’in ‘Bitmedi’ adlı karikatür sergisi -19 Şubat’a dek- Kadıköy Belediyesi Merkez Sanat Galerisi’nde. (0 216 337 86 11)

* ‘Jno Didrickson’un heykel ve takı sergisi -19 Şubat’a dek- MSGSÜ Sedat Hakkı Eldem Oditoryumu’nda.(0 212 252 67 05)

* ‘Cemal Gürsel Soyel’in resim sergisi - 20 Şubat’a dek – Pi Artworks’te. (0 212 293 71 03)

* ‘Kendine Ait Bir Oda’ karma sergi - 20 Şubat’a dek – Outlet//İhraç Fazlası Sanat’ta. (0 212 245 55 05)

* ‘Beş Usta/Beş Atölye’ adlı fotoğraf sergisi - 20 Şubat’a dek – İstanbul Fotoğraf Merkezi’nde. (0 212 238 11 60)

* ‘Ali Kotan’ın resim sergisi - 20 Şubat’a dek - Art*8 Lounge’da (0 212 368 18 18)

* ‘Leyla Gediz’in ‘Konu: Serbest’ başlıklı sergisi - 20 Şubat’a dek – Galerist’te. (0 212 244 82 30)

* ‘Bir Odada 5 Dünya’ başlıklı sergi - 20 Şubat’a dek - Galeri Oda’da (0 212 259 64 59)

* ‘Bülent Turan’ın sergisi - 20 Şubat’a dek - Girgin Piyano ve Sanat Galerisi’nde. (0 212 227 03 28)

* ‘Kültür-fizik’ adlı sergi - 20 Şubat’a dek – Gallery Apel’de. (0 212 292 72 36)

* ‘Zeynep Bingöl Çiftçi’nin ‘Flâneur: Şehir Gezgini’ sergisi - 20 Şubat’a dek - Daire Sanat’ta. (0212 244 12 68)

* ‘Claude Closky’nin ‘Yazı mı Tura mı’ adlı sergi - 20 Şubat’a dek – Akbank Sanat’ta. (0 212 252 35 00)

* Necla Rüzgar, Gökçe Erhan, İrem Tok, Gülcan Şenyuvalı, Başak Özkutlu - ‘Kendine Ait Bir Oda’ - 20 Şubat’a dek - Galeri Outlet’te. (0 212 245 55 05)

* Müjgan Arpat’ın ‘KARŞI-LAŞMALAR: Fırat’ın Öte Yanında’ başlıklı fotoğraf sergisi’ - 21 Şubat’a dek - Tütün Deposu’nda. (0 212 292 39 56)

* ‘İstanbul’da Tanzimat Öncesi Rum-Ortodoks Kiliseleri’ sergisi - 21 Şubat’a dek - Sismanoglio Megaro’da. (0 212 393 82 90)

* ‘Kingchay Alfredo’nun ‘Dreams of the Cities’ adlı sergisi - 21 Şubat’a dek – Galeri G-art’ta. (0 212 296 08 76)

* ‘Halil Vurucuoğlu’nun ‘Gün Batımından Şafağa’ adlı sergisi - 21 Şubat’a dek - Dirimart’ta. (0 212 291 34 34)

* ‘Nuri Battal’ın “Gerçeklik Senfonisi sergisi - 21 Şubat’a dek - Artgalerim’de. (0 212 265 10 34)

* ‘Özgün Baskı Resim Sergisi’ - 22 Şubat’a dek - Doğuş Sanat Galerisi’nde. (0 216 544 55 55)

* ‘Rasin’in resim sergisi -23 Şubat’a dek - Meke Sanat Galerisi’nde. (0 212 292 34 70)

* ‘İlham Enveroğlu’nun ‘Şaman Duası’ adlı sergisi -23 Şubat’a dek - Artisan’da. (0 212 247 90 81)

* ‘Büyük Buluşma’ sergisi - 26 Şubat’a dek – Galeri Işık’ta. (0 212 286 49 11)

* ‘Artworks 2010 Plastik Sanatlar’ - sergisi -26 Şubat’a dek – T.G.C.D Basın Müzesi’nde. (0 212 513 84 58)

* ‘Ömer Ozan Erdoğan ve Creative Bonanza’nın karakter tasarımı sergisi -26 Şubat’a dek - Alanİstanbul’da. (0 212 292 04 14)

* Burak Bedelier, Damla Taner, Merve Şendil ve Sibel Diker gibi sanatçıların ‘Mind Models: The First Show’ - başlıklı sergi - 27 Şubat’a kadar - Borusan Müzik Evi’nde. (0 216 310 54 04)

* ‘Ahmet Güneştekin ve Ferhat Deniz’in sergileri - 27 Şubat’a dek - Casa Dell Arte’de. (0 212 251 12 14)

* ‘Balkan Naci İslimyeli’nin ‘Hava-Su-Toprak-Ateş ve İstanbul’ adlı sergisi 27 Şubat’a dek - İş Sanat Kibele Galerisi’nde. (0 212 316 15 80)

* ‘Nuri İyem, Nasip İyem, Naile Akıncı, Neş’e Erdok, Nedret Sekban, Rahmi Aksungur, Temür Köran, İrfan Okan, Hakan Gürsoytrak, Hakan Cingöz, Emin Turan ve Setenay Alpsoy’F1>un çalışmalarından oluşan karma sergi - 27 Şubat’a dek Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)

* ‘Adnan Çoker, Burhan Doğançay, Ömer Uluç, Nur Koçak, Kemal Önsoy, Mehmet Gün, Bubi, Bedri Baykam’dan “1980’den Baş Yapıtlar” adlı sergi - 27 Şubat’a dek - Mac Art Gallery’de. (0 212 343 85 40)

* ‘Ferhat Deniz’in ‘Anılar, Hayaller ve Kâbuslar’ başlıklı sergisi - 27 Şubat’a dek - Piramid Sanat’ta. (0 212 251 12 14)

* ‘Rüyalar Şehri İstanbul’ başlıklı karma sergi - 27 Şubat’a dek – Deyim Sanat Galerisi’nde. (0 212 286 21 83)

* ‘Figür Yorumları’ isimli resim ve heykel sergisi - 27 Şubat’a dek – Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48)

* ‘Roeki Symons’un ‘No Side Effects’ adlı sergisi - 27 Şubat’a dek – PG Art Gallery’de. (0 212 263 33 90)

* ‘Nusret Özliman’ın ‘Bir İmzanız Olsun’ isimli resim sergisi - 28 Şubat’a dek – Tatbiki Sanat Galerisi’nde. (0 216 338 98 37)

* ‘Bedri Baykam’ın ‘Zaman Köprüleri’ sergisi - 28 Şubat’a dek - Piramid Sanat’ta. (0 212 297 31 15)

* ‘Osmanlı Döneminde Venedik ve İstanbul; Nam-ı Diğer Aşk’ sergisi - 28 Şubat’a dek - Sakıp Sabancı Müzesi’nde.(0 212 277 22 00)

* ‘Zahit Büyükişliyen’in ‘Uzak Zamanlar-Yakın Zamanlar’ adlı sergisi – 2 Mart’a dek - Caddebostan Mine Sanat Galerisi ve Nişantaşı Mine Sanat Galerisi’nde. (0 216 385 12 03)

* ‘Mehtab Kardaş’ın ‘Sevgi Sözcükleri’ adlı sergisi - 2 Mart’a dek - Ürün Sanat Galerisi’nde. (0 216 363 13 80)

* ‘AFERIM IAVRUM!’sergisi - 4 Mart’a dek - BM Suma’da. (0 212 361 58 61)

* ‘Merih Akoğul’un ‘İçiçe İstanbul’ başlıklı fotoğraf sergisi - 5 Mart’a kadar – Fototrek Fotoğraf Merkezi’nde. (0 212 251 90 14)

* ‘Özlem Kadakaloğlu ve Mesut Gümüşlüoğlu’nun fotoğraf sergisi - 5 Mart’a kadar - İFSAK’ta.

(0 212 292 42 01)

* ‘Claude Closky’nin ‘Yazı mı Tura mı?’ adlı sergisi - 6 Mart’a dek - Akbank Sanat Galerisi’nde. (0 212 252 35 00)

* ‘Mehmet Aksoy’un’ ‘İnsan Halleri’ adlı heykel sergisi - 6 Mart’a dek - Galeri Işık Teşvikiye’de. (0 212 233 12 03)

* ‘Pelin Özgeçen’in resim sergisi - 11 Şubat-13 Mart tarihleri arasında - Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)

* ‘Erol Akyavaş, Erdağ Aksel, Elvan Alpay, Nermin Er, İnci Eviner, Serkan Özkaya ve Hale Tenger’ in ‘Türbülans’ başlıklı sergisi - 12 Şubat-13 Mart tarihleri arasında - Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

* ‘Mavi Derinliklerin Gizemi’ sergisi - 14 Mart’a dek - Rahmi M. Koç Müzesi’nde. (0 212 369 66 00)

* ‘Selçuk Artut’un ‘Operation Room’ adlı sergisi - 10 Şubat – 20 Mart tarihleri arasında - Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi’nde. (0 212 373 40 31)

* ‘Semiha Berksoy’ un ‘Ben Yaşardım Aşk ve Sanatla’ adlı sergisi - 11 Şubat - 21 Mart tarihleri arasında – Yapı Kredi Kazım Taşkent Sanat Galerisi’nde.(0 212 252 47 00)

* ‘Yüksel Arslan’ - 21 Mart’a dek - Santralistanbul’da. (0 212 311 78 09)

��* ‘İstanbul’u Takı-Yorum’ adlı takı ve heykel sergisi - 27 Mart’a dek - Simya Galeri’de. (0 212 259 77 40)

* ‘Ankara: Kara Kalpaklı Kent 1923-1938’ adlı sergi 28 Mart’a dek - Suna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0 212 334 09 00)

* ‘Türk Resim Sanatı’nın Bir Asırlık Öyküsü II - Türk Resminde Yüzyılın Tablosu’ - 30 Nisan’a dek - Rezan Has Müzesi’nde. (0 212 533 65 32)

* ‘Bir Usta Bir Dünya: Sait Maden / Tasarımcı, Sanatçı, Şair…’ adlı sergi - 24 Aralık 2010’a dek - Yapı Kredi Kültür Merkezi Sermet Çifter Salonu’nda. (0 212 252 47 00)

* ‘İçimizdeki Zaman’ adlı fotoğraf sergisi - 16 Mayıs’a dek - İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi’nde. (0 212 334 73 00)

* ‘Deneyimler’ - İstanbul Modern Sürekli Sergiler Salonu’nda. (0 212 334 73 00)

emre gümüşdoğan
02-03-2010, 16:08
Haftanın Sanat Çizelgesi 1 Mart-7 Mart

Mart ayı sanat etkinlikleri ile başlıyor. Bu hafta vaktini sergi, tiyatro, müzik, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri ile geçirmek isteyenler için işte öneriler...

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=42120


Sergi
* ‘Zahit Büyükişliyen’in ‘Uzak Zamanlar- Yakın Zamanlar’ adlı sergisi – 2 Mart’a dek - Caddebostan Mine Sanat Galerisi ve Nişantaşı Mine Sanat Galerisi’nde. (0 216 385 12 03)
* ‘Mehtab Kardaş’ın ‘Sevgi Sözcükleri’ adlı sergisi -2 Mart’a dek - Ürün Sanat Galerisi’nde. (0 216 363 13 80)
* ‘Kasa 10. Yıl’ sergisi - 3 Mart’a dek - Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri’de. (0 212 292 49 39)
* ‘Mehmet Emin Kayserili’nin sergisi - 3 Mart’a dek - Denizatı Sanat Galerisi’nde. (0 212 251 50 58)
* ‘Bedri Baykam ve Piramid Sanatçıları’ adlı sergi - 22 Şubat - 3 Mart tarihleri arasında - Moda Deniz Kulübü Sanat Galerisi’nde. (0 216 414 23 65)
* ‘Silvina Der Meguerditchian’ın ‘Aferin Yavrum’ adlı sergisi - 4 Mart’a dek - BM Suma’da. (0 212 361 58 61)
* ‘Erdem Uçkan’ın sergisi -5 Mart’a kadar – Galateaart’ta. (0 212 245 80 38)
* ‘Merih Akoğul’un ‘İçiçe İstanbul’ başlıklı fotoğraf sergisi - 5 Mart’a kadar – Fototrek Fotoğraf Merkezi’nde.
(0 212 251 90 14)
* ‘Özlem Kadakaloğlu ve Mesut Gümüşlüoğlu’nun fotoğraf sergisi - 5 Mart’a kadar - İFSAK’ta. (0 212 292 42 01)
* ‘Toplum Düşmanı’ adlı sergi - 5 Mart’a kadar - Kargart’ta. (0 216 553 21 67)
* ‘Nesrin Bal’ın ‘Niceliğe Tepkisel Birikimler’ adlı sergisi -5 Mart’a dek – Cep Sanat Galerisi’nde. (0 212 292 00 38)
* ‘İstanbul Fotoğrafları’ başlıklı sergi - 6 Mart’a dek - Gallateria’da. (0 212 252 80 90)
* ‘Ferda Pulhan’ın sergisi -6 Mart’a dek – Hobi Sanat Galerisi’nde. (0 212 225 23 37)
* ‘Claude Closky’nin ‘Yazı mı Tura mı?’ adlı sergisi - 6 Mart’a dek - Akbank Sanat Galerisi’nde. (0 212 252 35 00)
* ‘Akın Yıldırım’ın heykel sergisi – 6 Mart’a kadar - Galeri Selvin’de. (0 212 263 74 81)
* ‘Ahmet Sarı, Coşkun Sami, Huri Kuriş, İpek İnal, Şevket Sönmez’in ‘İlgi ve Şüphe’ adlı sergisi - 6 Mart’a dek - Galeri Kent Teşvikiye’de. (0 212 225 67 15)
* ‘Mehmet Aksoy’un ‘İnsan Halleri’ adlı heykel sergisi- 6 Mart’a dek - Galeri Işık Teşvikiye’de. (0 212 233 12 03)
* ‘Turgut Mutlugöz’ün resim sergisi- 7 Mart’a dek - Harmony Sanat Galerisi’nde. (0 216 553 21 67)
* ‘Sevim Sancaktar’ın ‘Transformer’ adlı sergisi -7 Mart’a dek – C.A.M Nişantaşı Galerisi’nde. (0 212 248 81 49)
* ‘Nezih Danyal’ın ‘Çizgili 50 Yıl’ adlı sergisi -7 Mart’a dek – Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)
* ‘Andreas Schwarzkoph’un ‘Powerplay’ adlı sergisi- 8 Mart’a dek - Doğuş Üniversitesi Sanat Galerisi’nde.(0 216 544 55 55)
* ‘Kayıhan Güven’in ‘Küçük Şeyler’ adlı fotoğraf sergisi- 8 Mart’a dek - Galata Fotoğrafhanesi’nde. (0 212 243 71 87)
* ‘Ahmet Sel’in ‘Demir Atanlar’ adlı fotoğraf sergisi- 8 Mart’a dek - Fransız Kültür Merkezi’nde. (0 212 393 81 11)
* ‘Bihrat Mavitan’ın heykel sergisi - 9 Mart’a dek - Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0 216 418 38 06)
* ‘Feryal Taneri’nin resim sergisi – 10 Mart’a dek - Leonardo Sanat Galerisi’nde. (0 212 280 83 94)
* ‘İstanbul’da Tanzimat Öncesi Rum-Ortodoks Kiliseleri’sergisi - 10 Mart’a dek - Sismanoglio Megaro’da. (0 212 393 82 90)
* ‘Bruno Taut’un ‘Renkli Yapıların Ustası’ adlı sergisi - 12 Mart’a kadar - Goethe Enstitüsü’nde. (0 212 249 20 09)
* ‘Gümüş Özdeş’ in ‘Camera Obscura’ adlı sergisi - 12 Mart’a dek - Mtaar’da.
* ‘Pelin Özgöçen’in ‘Sınırlar ve Ötesi’ başlıklı sergisi - 13 Mart’a dek - Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)
* ‘Belgin Şahin, Emmanuelle Selimoğlu, Dilek Aydemir Sökmen, Zeynep Selimoğlu Torun ve İnci Öktem’in ‘Beş Kadın Beş Öykü’ adlı sergisi - 13 Mart’a dek - Ormo Sanat Galerisi’nde. (0 212 251 47 30)
* ‘Türbülans’ başlıklı sergi - 13 Mart’a dek - Galeri Nev’de. (0 212 231 67 63)
* Burak Bedelier, Damla Taner, Merve Şendil ve Sibel Diker gibi sanatçıların ‘Mind Models: The First Show’-başlıklı sergisi - 13 Mart’a kadar - Borusan Müzik Evi’nde. (0 216 310 54 04)
* m ‘Asuman Elgöç ve Ayşenur Dağcı’ nın ‘İnsana Dair’ başlıklı sergisi - 13 Mart dek - Doruk Sanatevi’nde. (0 212 252 05 35)
* ‘Erol Akyavaş, Erdağ Aksel, Elvan Alpay, Nermin Er, İnci Eviner, Serkan Özkaya ve Hale Tenger’’in ‘Türbülans’ başlıklı sergisi - 13 Mart’a dek - Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)
* ‘Cem Dinlenmiş’in ‘Dahiliye’ adlı sergisi -13 Mart’a dek – X-ist’te. (0 212 291 77 84)
* ‘Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim Elemanları’nın ‘Kişisel İzler’ adlı sergisi – 14 Mart’a dek - Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 467 36 00)
* ‘Kızıldeniz’in Gizemleri’ adlı fotoğraf sergisi - 14 Mart’a dek - Rahmi M. Koç Müzesi’nde. (0 212 369 66 00)
* ‘Osmanlı Saray Kadınlarının Kıyafetleri’ sergisi - 5-14 Mart tarihleri arasında - Airport Outlet Center’da. (0 212 465 85 75)
* ‘Gia Japaridze’nin heykel sergisi - 15 Mart’a dek – Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0 212 252 68 12)
* ‘Ali Tamer Ürüm’ün ‘Gezegenlere Geziler’ adlı sergisi - 16 Mart’a dek - TUREB’de. (0 212 292 05 20)
* ‘Güngör İblikçi’nin sergisi - 17 Mart’a kadar - Artisan’da. (0 212 247 90 81)
* Ali Altın, Candan Karan ve Nesibe Adul’un kişisel sergileri - 19 Mart’a dek - Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi’nde. (0 212 513 84 57)
* ‘Fırat Engin’in ‘1+1+1+1+1’ adlı sergisi - 20 Mart’a dek - Mac Art Gallery’de. (0 212 343 85 40)
* ‘Nancy Atakan, İlke İlter, Juan Botella Lucas, Mehmet Ali Uysal’ın ‘4 Farklı Şehir 4 Farklı Sanatçı’ adlı sergisi- 20 Mart’a dek - Pi Artworks’te. (0 212 373 40 31)
* ‘Osmanlı Döneminde Venedik ve İstanbul; Nam-ı Diğer Aşk’ sergisi - 20 Mart’a dek - Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0 212 277 22 00)
* ‘Out of Context ve Aynı Tişörtü Giyenler’ adlı sergi - 20 Mart’a dek - Pi Artworks’te. (0 212 373 40 31)
* ‘Füruzan Şimşek’in ‘Kimsin Sen’ adlı sergisi - 20 Mart’a kadar - Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0 212 245 71 53)
* ‘Şu Anda Buradasınız’adlı karma sergi - 20 Mart’a dek - İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde. (0 216 494 26 56)
* ‘Selçuk Artut’un ‘Operation Room’ adlı sergisi - 20 Mart’a dek - Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi’nde. (0 212 293 71 03)
* ‘Osmanlı Döneminde Venedik ve İstanbul; Nam-ı Diğer Aşk’ sergisi - 20 Mart’a dek - Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0 212 277 22 00)
* ‘Altan Çelem’in ‘Rutin’ adlı sergisi - 21 Mart’a kadar - Artgalerim’de. (0 212 265 10 34)
* ‘Semiha Berksoy’un ‘Ben Yaşardım Aşk ve Sanatla’ adlı sergisi -21 Mart’a dek – Yapı Kredi Kazım Taşkent ve Sermet Çifter Kütüphanesi’nde. (0 212 252 47 07)
* ‘Yüksel Arslan’ - 21 Mart’a dek - Santralistanbul’da. (0 212 311 78 09)
* ‘Dirimart Presents 03’ başlıklı karma sergi - 21 Mart’a dek – Dirimart’ta. (0 212 291 34 34)
* ‘Maide Bulak’ın sergisi- 22 Mart’a dek - Çağla Cabaoğlu Art Gallery’de. (0 212 291 37 91)
* ‘Bedri Baykam’ın ‘Bedri Baykam’ın Dünyasından’ başlıklı sergisi - 2 - 22 Mart tarihleri arasında - Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nde. (0 212 297 31 15)
* ‘Aslı Değer Sezgin, Güzide Güzin Sezgin ve Dimitris Nalbantis’in ‘Boğaziçi’ adlı sergisi - 23 Mart’a dek –Çırağan Palace Kempinski’de. (0 212 249 25 63)
* ‘Bizden ve Onlardan 24’ başlıklı sergi - 24 Mart’a dek - Tem Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 08 99)
* ‘Nihal Martlı’nın ‘Sırça Fanus’ başlıklı sergisi - 25 Mart’a dek - C.A.M Galeri’de. (0 212 245 79 75)
* ‘Amerika’da Çağdaş Figüratif Sanat - Bir Seçki’ sergisi - 5 - 27 Mart tarihleri arasında - Casa Dell’arte’de. (0 212 251 12 14)
* ‘Danielle Kwaaitaal’in ‘Fısıldayan Sular’ ve ‘Holly Anders’in ‘Serçe Yolu’ adlı sergisi - 5 - 27 Mart tarihleri arasında - cda projects’te. (0 212 251 12 14)
* ‘Juan Erlich’in ‘Animalities’ adlı sergisi -27 Mart’a dek – Artane’de. (0 212 326 46 46)
* ‘Mart Kedileri’ karma sergi - 4 - 27 Mart tarihleri arasında - Ürün Sanat Galerisi’nde. (0 216 363 12 80)
* ‘Y. Bahar Yıldız’ın ‘Zamansız Aşınmalar’ adlı sergisi - 27 Mart’a kadar - Galeri Apel’de. (0 212 292 72 36)
* ‘İstanbul’u Takı-Yorum’ adlı takı ve heykel sergisi - 27 Mart’a dek - Simya Galeri’de. (0 212 259 77 40)
* ‘Ankara: Kara Kalpaklı Kent 1923-1938’ adlı sergi 28 Mart’a dek - Suna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0 212 334 09 00)
* ‘Polish Design’ adlı tasarım sergisi - 29 Mart’a kadar - Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde. (0 212 326 26 67)
* ‘Ceylan İnsel’in ‘Hatırlıyor musunuz’ adlı sergisi - 2 - 30 Mart tarihleri arasında - İlayda Sanat Galerisi’nde. (0 212 227 92 92)
* ‘Güneş Terkol’un ‘Akıntının Tersine Tırmanmaya Çalışıyorlardı’ adlı sergisi - 20 Mart’a dek - Galeri NON’da. (0 212 249 87 74)
* ‘Cumhuriyetin 50 Yılında Plastik Sanatlar’ sergisi -3 Nisan’a kadar – Tunca Sanat Galerisi’nde. (0 212 292 41 46)
* ‘Genco Gülan’ın ‘Dünyanın En Pahalı Resimleri’ adlı sergisi - 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında - Cihangir Daire Sanat’ta. (0 212 244 12 68)
* ‘Neriman Polat ve Hülya Eyidoğan’ın ‘Güvenli Bölge’ başlıklı sergisi - 3 Mart - 4 Nisan tarihleri arasında - PG Art Gallery’de. (0 212 263 33 90)
* ‘Defne Sesin Okay’ın ‘Saklı Zaman’ başlıklı sergisi - 4 Mart-4 Nisan tarihleri arasında - Galeri G-art’ta. (0 212 296 08 76)
* ‘Sarı, Sıcak, Suriye’ başlıklı Sabancı Üniversitesi Fotoğraf Kulübü öğrencilerinin sergisi - 5 Mart- 5 Nisan tarihleri arasında - Taksim Mephisto Kitabevi’nde. (0 216 483 91 06)
* ‘Neşe Gümüşçüoğlu’nun ‘Sevdiğim İstanbul’dan adlı sergisi - 6 Mart - 6 Nisan tarihleri arasında - Alta Sanat Galerisi’nde.
* ‘Müjde Kotil’in sergisi - 7 Nisan’a dek - Point Hotel Barbaros’ta. (0 212 337 30 70)
* ‘Sarkis’in ‘Opus’ başlıklı sergisi - 5 Mart-10 Nisan tarihleri arasında - Galerist’te. (0 212 244 82 30)
* ‘Stella Angelidou, Ani Setyan, Simge Uyur ve Hasan Zeybek’in ‘Adada Bir Yaz’ başlıklı sergisi -14 Nisan’a kadar – Siemens Sanat’ta. (0 212 334 11 04)
* ‘Kent Mimarisine Genç Çözümler’ adlı sergi - 15 Nisan’a dek – Bilgi Üniversitesi Santral Kampusu E-3 Galerisi’nde. (0 212 339 83 83)
* ‘Picasso-Suite Vollard Gravürler’ sergisi -18 Nisan’a dek – Pera Müzesi’nde. (0 212 211 41 00)
* ‘Hippodrom/Atmeydanı İstanbul’un Tarih Sahnesi’ sergisi -18 Nisan’a dek – Pera Müzesi’nde. (0 212 334 99 00)
* ‘Türk Resim Sanatı’nın Bir Asırlık Öyküsü II - Türk Resminde Yüzyılın Tablosu’ - 30 Nisan’a dek - Rezan Has Müzesi’nde. (0 212 533 65 32)
* ‘Lidyalılar ve Dünyaları’ sergisi - 15 Mayıs’a kadar - Yapı Kredi Vedat Nedim Tör Müzesi’nde. (0 212 252 47 00)
* ‘İçimizdeki Zaman’ adlı fotoğraf sergisi - 16 Mayıs’a dek - İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi’nde. (0 212 334 73 00)
* ‘Erol Akyavaş, İsmet Doğan, İnci Eviner, Bedri Rahmi Eyuboğlu, Ergin İnan, Balkan Naci İslimyeli, Selma Gürbüz, Murat Morova, Ekrem Yalçındağ’ın ‘Gelenekten Çağdaşa- Modern Türk Sanatında Kültürel Bellek’ adlı sergisi -23 Mayıs’a kadar – İstanbul Modern’de. (0 212 334 73 31)
* ‘Bir Usta Bir Dünya: Sait Maden / Tasarımcı, Sanatçı, Şair…’ adlı sergi - 24 Aralık’a dek - Yapı Kredi Kültür Merkezi Sermet Çifter Salonu’nda. (0 212 252 47 00)
* ‘Deneyimler’ - İstanbul Modern Sürekli Sergiler Salonu’nda. (0 212 334 73 00)

Opera-Bale
* ‘Kadıköy Süreyya Operası’nda yarın ve cumartesi günü “Don Quixote” adlı bale, çarşamba, perşembe ve cuma günü “Şen Dul” adlı operet sahnelenecek.
(0 216 346 15 31)

Müzik
* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün “Berlin Filarmonik Kamerata”, cumartesi günü “Ahmet Özhan”, pazar günü “İncesaz” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
* ‘Salon’da bugün “Hüseyin Sermet”, cuma günü “!DelaDap” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde bugün “Sözer Yaşmut’un 40. Sanat Yılı Kutlama Konseri”, cuma günü “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” ve “Kopuz Oda Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)
* ‘Nardis Jazz Club’ta bugün “Brezilya ve Arjantin Gitar Müziği Milongalar ve Tangolar”, yarın “Önder Focan Trio”, çarşamba günü “Sarp Maden Quartet”, perşembe günü “Cem Tuncer “Hammond Trio” feat. Engin Recepoğulları”, cuma günü “Emmanuel Bex Trio”, cumartesi günü “Sibel Köse Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 244 63 27)
* ‘Jazzstop Suadiye’de bugün “Melix”, yarın “Piatango”, çarşamba günü “Ceyhun Çelikten ile Buluşmalar”, perşembe günü “Jazzeeba On Air”, cuma günü “Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars” konseri izlenebilir.(0 216 410 39 37)
* ‘Babylon’da “Nublu Jazz Festival”i kapsamında yarın “Taylor McFerrin Istanbul Premier featuring Bora Uzer & Friends” ve “Nublu Jam Session”, çarşamba günü “Grup 123” ve “İlhan Erşahin’s Love Trio featuring Taylor McFerrin”, perşembe günü “Eddie Henderson Quartet with Juini Booth & Kenny Wollesen”, cuma günü “İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions featuring Eddie Henderson” ve “Rubin Steiner - DJ Set @ Babylon Lounge”, cumartesi günü “Vinyl Market @ Babylon Lounge” ve “İlhan Erşahin’s I Led 3 Lives featuring Rubin Steiner”, “Alp Ersönmez Quartet” ve “Sarp Maden Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde yarın “Teoman ‘unplugged’”, perşembe günü “Diego El Cigala” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)
* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde yarın “Hale Caneroğlu”, çarşamba günü “İhtiyaç Molası”, perşembe günü “Atiye”, cuma günü ‘Mirkelam & Kargo’, pazar günü ‘Galactica’ konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)
* ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü “Cemal Dua”, perşembe günü “Marillion”, cuma günü “Kıraç”, cumartesi günü “Yaşar” ve pazar günü “Destruction” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
* ‘Ghetto’da çarşamba günü “Sean Parker Band”, cuma günü “Melingo (Buenos Aires)”, cumartesi günü “Amsterdam Night Watch: Lefties Soul Connection” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
* ‘Borusan Müzik Evi’ nde perşembe günü “İzmir Barok”, cuma günü “Emre Elivar” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
* ‘Lütfi Kırdar UKSS’de perşembe günü “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası” ‘Leyla Gencer Bir Kutlama’ konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)

Gösteri-Söyleşi
* ‘Osmanlı Bankası Müzesi’nde çarşamba günü Voyvoda Caddesi Toplantıları kapsamında Yard. Doç. Dr. Zeynep Kadirbeyoğlu ile “Türkiye’de Çevre Sivil Toplum Kuruluşları” adlı söyleşi, perşembe günü Prof. Dr. Serpil Sancar ile “Kadının Sessiz Sesi” adlı söyleşi ve “Ölüm Elbisesi: Kumalık” adlı film gösterimi gerçekleştirilecek. (0 212 292 76 05)
* ‘Akbank Sanat’ta perşembe ve cuma “Sanatın Kökeni ve Bugünü Üzerine Tezler” başlıklı sekiz günlük konuşma dizisi kapsamında Martin Heidegger ile söyleşi gerçekleştirilecek. (0 212 252 35 00)
* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda perşembe günü Zeynep Tanbay Dans Projesi “Araz” adlı dans gösterisi gerçekleştirilecek. (0 212 231 54 97)
* ‘Yapı Kredi Sermet Çifter Salonu’nda cuma günü moderatörlüğünü M. Melih Güneş’in üstlendiği, Zeliha Berksoy ve Macide Tanır’ın konuşmalarıyla “Semiha Berksoy’un Hayatı ve Sanatı” adlı söyleşi gerçekleştirilecek. (0 212 231 54 97)
* ‘Profilo Kültür Merkezi Küçük Salon’da cumartesi ve pazar günü saat 12.00’de “Sermet Erkin’le İllüzyonda Harikalar” adlı gösteri gerçekleştirilecek. (0 212 216 44 00)
* ‘Beşiktaş Kültür Merkezi’nde cumartesi günü “Caveman - Mağara Adamı” adlı gösteri gerçekleştirilecek. (0 212 327 24 27)

cumhuriyet
www.cumhuriyet.com.tr (http://www.cumhuriyet.com.tr)

admin
08-03-2010, 12:53
Haftanın Sanat Rehberi
(8 Mart-15 Mart)

Müzik, sergi, tiyatro, opera ve bale severleri bu hafta yine dolu dolu bir sanat gündemi bekliyor.


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=38270


Müzik
* ‘Salon’da bugün “Sema”, cumartesi günü “Kerem Görsev ve Allan Harris” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
* ‘Nardis Jazz Club’da bugün “Oğuz Büyükbeber Quartet feat. Tobias Klein”, yarın “Jehan Barbur”, çarşamba günü “Nezih Yeşilnil Trio ‘CinemaScope’”, perşembe günü “Andy Manndorff Trio”, cuma günü “Feyza Eren”, cumartesi günü “Fundo Latino” konseri izlenebilir.(0 212 244 63 27)
* ‘Kadıköy Süreyya Operası’nda bugün “Zamanda Yolculuk” adlı fuaye konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)
* ‘Lütfi Kırdar UKSS’de bugün “Gül Dünya Konseri 2” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)
* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde yarın “İstanbul Klarnet Korosu Dünya Kadınlar Günü Konseri” ve “İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu”, cuma günü “Kerem Görsev ve Allan Harris” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)
* ‘Jolly Joker Balans’ta yarın “Selim Bölükbaşı”, çarşamba günü “Manuel Reina - Bato Tato”, perşembe günü “Asfalt Dünya”, cuma günü “Yeni Türkü & Aylin Aslım”, pazar günü “Behemoth” konseri izlenebilir.(0 212 249 07 49)
* ‘Babylon’da yarın “Yüreğine Sor Ekibinden Karadeniz Türküleri”, çarşamba günü “Portico Quartet”, perşembe günü “İmer Demirer Quartet”, cuma günü “Teoman (Akustik)”, cumartesi günü “Göksel” konseri izlenebilir.(0 212 292 73 68)
* ‘Ghetto’da çarşamba günü “Kırıka”, cuma günü “Aşkın Nur Yengi ‘Aşkın Şarkıları’”, cumartesi “Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars” konseri izlenebilir.(0 212 251 75 01)
* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda çarşamba günü “Gülru Ensari - Gautier Capuçon”, perşembe günü “Erkan Oğur - İsmail Hakkı Demircioğlu”, cuma günü “CRR Türk Müziği Topluluğu”, cumartesi “Kırk Ney Bir Nefes”, pazar günü “İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
* ‘Borusan Müzik Evi’ nde perşembe günü “Berfin Aksu - Larissa Aliyeva”, cuma günü “Ozan Tunca” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
* ‘Istanbul Jazz Center’da cuma ve cumartesi günü “Fatih Erkoç Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)
* ‘Bostancı Gösteri Merkezi’nde cumartesi günü “Mor ve Ötesi”, pazar günü “Hayko Cepkin” konseri izlenebilir.(0 216 384 72 10)
* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde cumartesi günü “Gil Shaham” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

Sergi
* ‘Anadolu Sanatçılar Derneği’nin ‘8 Mart’ sergisi - 18 Mart’a dek – Hasan Âli Yücel Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda. (0 216 353 48 54)
* ‘Gülhan’ın ‘Kan Çiçekleri’ adlı sergisi - 19 Mart’a dek – Antik Cisterne Sergi Salonu’nda. (0 212 638 58 58)
* ‘Ali Altın, Candan Karan ve Nesibe Adul’un kişisel sergileri - 19 Mart’a dek - Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi’nde. (0 212 513 84 57)
* ‘Fırat Engin’in ‘1+1+1+1+1’adlı sergisi – 20 Mart’a dek - Mac Art Gallery’de. (0 212 343 85 40)
* ‘Nancy Atakan, İlke İlter, Juan Botella Lucas, Mehmet Ali Uysal’ın ‘4 Farklı Şehir 4 Farklı Sanatçı’ başlıklı sergisi - 20 Mart’a dek - Pi Artworks’te. (0 212 373 40 31)
* ‘Osmanlı Döneminde Venedik ve İstanbul; Nam-ı Diğer Aşk’ adlı sergisi – 20 Mart’a dek - Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0 212 277 22 00)
* ‘Out of Context ve Aynı Tişörtü Giyenler’ adlı sergiler – 20 Mart’a dek - Pi Artworks’te. (0 212 373 40 31)
* ‘Füruzan Şimşek’in ‘Kimsin Sen’ adlı sergisi – 20 Mart’a dek - Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0 212 245 71 53)
* ‘Güneş Terkol’un ‘Akıntının Tersine Tırmanmaya Çalışıyorlardı’ adlı sergisi - 20 Mart’a dek - Galeri NON’da. (0 212 249 87 74)
* ‘Şu Anda Buradasınız’ adlı karma sergi – 20 Mart’a dek - İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde. (0 216 494 26 56)
* ‘Selçuk Artut’un ‘Operation Room’ adlı sergisi - 20 Mart’a dek - Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi’nde. (0 212 373 40 31)
* ‘Altan Çelem’ in ‘Rutin’ adlı sergisi – 21 Mart’a dek - Artgalerim’de. (0 212 265 10 34)
* ‘Semiha Berksoy’un ‘Ben Yaşardım Aşk ve Sanatla’ adlı sergisi -21 Mart’a dek - Yapı Kredi Kâzım Taşkent ve Sermet Çifter Kütüphanesi’nde. (0 212 252 47 07)
* ‘Yüksel Arslan’- 21 Mart’a dek - Santralistanbul’da. (0 212 311 78 09)
* ‘Dirimart Presents 03’başlıklı karma sergi- 21 Mart’a dek - Dirimart’ta. (0 212 291 34 34)
* ‘Bilim Kadınları başlıklı sergi- 21 Mart’a dek - Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde. (0 216 589 36 00)
* ‘Maide Bulak’ın sergisi - 22 Mart’a dek - Çağla Cabaoğlu Art Gallery’de. (0 212 291 37 91)
* ‘Bedri Baykam’ın ‘Bedri Baykam’ın Dünyasından’ başlıklı sergisi - 22 Mart’a dek - Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nde. (0 212 297 31 15)
* ‘İstanbul ve Kadın başlıklı karma sergi- 11 - 23 Mart tarihleri arasında – Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0 216 414 55 06)
* ‘Aslı Değer Sezgin, Güzide Güzin Sezgin ve Dimitris Nalbantis’in ‘Boğaziçi’ adlı sergisi -23 Mart’a kadar -Çırağan Palace Kempinski’de. (0 212 249 25 63)
* ‘Bizden ve Onlardan 24’başlıklı sergi - 24 Mart’a dek - Tem Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 08 99)
* ‘Can Berk Koç’un ‘Yaşamın İçinde Resim, Resmin İçinde Yaşam’ adlı sergisi - 24 Mart’a dek - İstasyon Sanat Galerisi’nde. (0 212 252 92 22)
* ‘Işıl Özışık’ın suluboya sergisi - 24 Mart’a dek – Doku Sanat Galerisi’nde. (0 212 246 24 96)
* ‘Konstantin Pobedin’in ‘One More Time’ adlı sergisi - 24 Mart’a dek – Gallateria Sanat Galerisi’nde. (0 212 252 80 90)
* ‘Mustafa Tömekçe’nin retrospektif sergisi -25 Mart’a kadar – Galeri Işık’ta. (0 212 347 03 30)
* ‘Nihal Martlı’nın ‘Sırça Fanus’ başlıklı sergisi- 25 Mart’a dek - C.A.M Galeri’de. (0 212 245 79 75)
* ‘Kemal Aratan’ın karikatür sergisi - 26 Mart’a dek - Galeri InSitu’da. (0 212 249 02 20)
* ‘Amerika’da Çağdaş Figüratif Sanat-Bir Seçki’başlıklı sergi - 27 Mart’a kadar - Casa Dell’arte’de. (0 212 251 12 14)
* ‘Danielle Kwaaitaal’in ‘Fısıldayan Sular’ ve ‘Holly Anders’in ‘Serçe Yolu’ adlı sergisi - 27 Mart’a kadar - cda projects’te. (0 212 251 12 14)
* ‘Mart Kedileri’ başlıklı karma sergi - 27 Mart’a kadar - Ürün Sanat Galerisi’nde. (0 216 363 12 80)
* ‘Y. Bahar Yıldız’ın ‘Zamansız Aşınmalar’ adlı sergisi - 27 Mart’a kadar - Galeri Apel’de. (0 212 292 72 36)
* ‘Juan Erlich’in ‘Animalities’ adlı sergisi -27 Mart’a kadar – Artane’de. (0 212 326 46 46)
* ‘İstanbul’u Takı-Yorum’ adlı takı ve heykel sergisi - 27 Mart’a dek - Simya Galeri’de. (0 212 259 77 40)
* ‘Yüksel Dede’nin ‘Toprakla Yoğrulan Kültür’ adlı sergisi - 27 Mart’a dek – Arkeopera’da. (0 212 249 92 26)
* ‘Ankara: Kara Kalpaklı Kent 1923-1938’adlı sergi - 28 Mart’a dek - Suna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0 212 334 09 00)
* ‘Polish Design’adlı tasarım sergisi - 29 Mart’a kadar - Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde. (0 212 326 26 67)
* ‘Madrid % 100 Mimarlık’adlı sergi - 29 Mart’a dek – Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Hizmet Binası’nda. (0 212 252 67 06)
* ‘Setenay Alpsoy’un ‘Denizin Ayırdığı Şehir’ adlı sergisi - 30 Mart’a dek – Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)
* ‘Ceylan İnsel’in ‘Hatırlıyor musunuz’ adlı sergisi - 30 Mart’a kadar - İlayda Sanat Galerisi’nde. (0 212 227 92 92)
* ‘Slought İstanbul’adlı video sergisi – 10-31 Mart tarihleri arasında – Kasa Galeri’de. (0 212 292 49 39)
* ‘Sıtkı Kösemen’in ‘Yeni Fotoğraflar 2’ başlıklı sergisi - 31 Mart’a dek – Lucca Art’ta. (0 212 269 19 90)
* ‘Çerkes Karadağ’ın ‘Nesnesiz Fotoğraflar’ adlı sergisi - 31 Mart’a dek – rh+ artgallery’de. (0 212 224 74 31)
* ‘Mustafa Pancar’ın ‘Araç gereç - İnsan hayvan’ başlıklı sergisi - 10-31 Mart tarihleri arasında - Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48)
* ‘Cumhuriyetin 50 Yılında Plastik Sanatlar sergisi -3 Nisan’a dek - Tunca Sanat Galerisi’nde. (0 212 292 41 46)
* ‘Genco Gülan’ın ‘Dünyanın En Pahalı Resimleri’ adlı sergisi - 3 Nisan’a kadar - Cihangir Daire Sanat’ta. (0 212 244 12 68)
* ‘Türkan Derya Güven’in ‘İşsiz’ adlı fotoğraf sergisi - 9 Mart- 3 Nisan tarihleri arasında-Galeri Selvin’de. (0 212 263 74 81)
* ‘Saygın Dura’nın ‘Ritüel’ adlı fotoğraf sergisi – 3 Nisan’a kadar – İstanbul Fotoğraf Merkezi’nde. (0 212 238 11 60)
* ‘Neriman Polat ve Hülya Eyidoğan’ın ‘Güvenli Bölge’ başlıklı sergisi - 4 Nisan’a kadar - PG Art Gallery’de. (0 212 263 33 90)
* ‘Defne Sesin Okay’ın ‘Saklı Zaman’ başlıklı sergisi - 4 Nisan’a kadar - Galeri G-art’ta. (0 212 296 08 76)
*‘Sarı, Sıcak, Suriye başlıklı Sabancı Üniversitesi Fotoğraf Kulübü öğrencilerinin sergisi - 5 Nisan’a kadar - Taksim Mephisto Kitabevi’nde. (0 216 483 91 06)
* ‘Neşe Gümüşçüoğlu’nun ‘Sevdiğim İstanbul’dan adlı sergisi - 6 Nisan’a dek - Alta Sanat Galerisi’nde.
* ‘Müjde Kotil’in sergisi - 7 Nisan’a dek - Point Hotel Barbaros’ta. (0 212 337 30 70)
* ‘Sarkis’in ‘Opus’ başlıklı sergisi - 10 Nisan’a kadar - Galerist’te. (0 212 244 82 30)
* ‘Avrupa ve Asya Pasifik’te Yeni Mimarlık Trendleri’adlı sergi – 9 Mart – 10 Nisan tarihleri arasında – Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0 212 230 19 76)
* ‘Mevlut Akyıldız’ın ‘Bindik Bir Alamete, Çıkıyoruz Selamete!’ adlı sergisi - 10 Mart – 10 Nisan tarihleri arasında - Galeri Işık Teşvikiye’de. (0 212 286 49 11)
* ‘Alp Bartu’nun ‘Kırmızıya Serenad’ adlı sergisi - 13 Mart – 10 Nisan tarihleri arasında – Almelek Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 38 51)
* ‘Stella Angelidou, Ani Setyan, Simge Uyur ve Hasan Zeybek’in ‘Adada Bir Yaz’ başlıklı sergisi -14 Nisan’a kadar – Siemens Sanat’ta. (0 212 334 11 04)
* ‘Kent Mimarisine Genç Çözümler adlı sergi - 15 Nisan’a dek – Bilgi Üniversitesi Santral Kampusu E-3 Galerisi’nde. (0 212 339 83 83)
* ‘Picasso-Suite Vollard Gravürler’sergisi -18 Nisan’a dek – Pera Müzesi’nde. (0 212 211 41 00)
* ‘Hippodrom/Atmeydanı İstanbul’un Tarih Sahnesi sergisi -18 Nisan’a dek – Pera Müzesi’nde. (0 212 334 99 00)
* ‘Hoca ressamlar Ressam Hocalar / Sanayi-i Nefise’den MSGSÜ’ye Akademi Resim Hocaları’başlıklı sergi - 11 Mart – 24 Nisan tarihleri arasında – İş Sanat Kibele Galerisi’nde. (0 212 212 34 60)
*‘Türk Resim Sanatı’nın Bir Asırlık Öyküsü II - Türk Resminde Yüzyılın Tablosu’- 30 Nisan’a dek - Rezan Has Müzesi’nde. (0 212 533 65 32)
* ‘Tülay Tura Börteçene’nin sergisi – 1 Mayıs’a kadar – Nişantaşı ve Caddebostan Mine Sanat Galerisi’nde. (0 212 232 38 13)
* ‘İçimizdeki Zaman’adlı fotoğraf sergisi - 16 Mayıs’a dek - İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi’nde. (0 212 334 73 00)
* ‘Erol Akyavaş, İsmet Doğan, İnci Eviner, Bedri Rahmi Eyuboğlu, Ergin İnan, Balkan Naci İslimyeli, Selma Gürbüz, Murat Morova, Ekrem Yalçındağ’ın ‘Gelenekten Çağdaşa’ adlı sergisi -23 Mayıs’a kadar – İstanbul Modern’de. (0 212 334 73 31)
* ‘Kremlin Sarayı Hazineleri Topkapı Sarayı’nda adlı sergi – 12 Mart- 7 Haziran tarihleri arasında – Topkapı Sarayı Has Ahırlar’da. (0 216 544 94 87)
* ‘Türkiye’nin Milli Opera Kurumu: Devlet Opera ve Balesi’nin Kuruluş Öyküsü başlıklı sergi – 24 Haziran’a kadar – Süreyya Operası fuayesinde. (0 216 346 15 31)
* ‘Bir Usta Bir Dünya: Sait Maden / Tasarımcı, Sanatçı, Şair… adlı sergi - 24 Aralık’a dek - Yapı Kredi Kültür Merkezi Sermet Çifter Salonu’nda. (0 212 252 47 00)
* ‘Deneyimler’- İstanbul Modern Sürekli Sergiler Salonu’nda. (0 212 334 73 00)

Gösteri ve Söyleşi
* ‘Yapı Kredi Sermet Çifter Salonu’nda yarın Adnan Binyazar ve Mehmet Erte’nin katılacağı Edebiyat Söyleşisi ve çarşamba günü Ozan Sağdıç’ın konuk olacağı Fotoğraf Kulübü toplantısı gerçekleştirilecek. (0 212 252 47 00)
* ‘Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Oditoryumu’nda çarşamba günü “Türkiye’de Popüler Kültür ve Kitsch” adlı sempozyum gerçekleştirilecek. (0 212 252 16 00)
* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 19.30’da Aziz Yardımlı’nın düzenlediği “Hegel’in Tarih Felsefesi - Noesis Felsefe Atölyesi” gerçekleştirilecek. (0 216 386 29 49)
* ‘İTÜ Taşkışla Binası’nda çarşamba günü, Voyvoda Caddesi Toplantıları kapsamında düzenlenen İstanbul Söyleşileri’nde Prof. Dr. Edhem Eldem’in “18. ve 19. Yüzyıllarda İstanbul: Değişim ve Gelişme” başlıklı konuşması, perşembe günü “Korku” adlı belgesel gilm gösterimi gerçekleştirilecek. (0 212 292 76 05)
* ‘Çırağan Palace Kempinski’de perşembe günü “Çırağan Okumaları”na Ece Temelkuran konuk oluyor. (0 212 259 03 73)
* ‘Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da perşembe, cuma, cumartesi ve pazar günü “Broadway Müzikallerinden Seçmeler” adlı gösteri gerçekleştirilecek. (0 212 286 66 86)
* ‘Akbank Sanat’ta perşembe ve cuma günü Nusret Polat’ın “Sanatın Kökeni ve Bugünü Üzerine Tezler” seminerleri kapsamında “Martin Heidegger: Sanatın Kökeni” adlı seminer gerçekleştirilecek. (0 212 252 35 00)
* ‘Beşiktaş Kültür Merkezi’nde cuma günü “Ata Demirer”, cumartesi günü “Caveman - Mağara Adamı” adlı gösteri gerçekleştirilecek. (0 212 327 24 27)
* ‘Profilo Kültür Merkezi Küçük Salon’da cumartesi ve pazar günü saat 12.00’de “Sermet Erkin’le İllüzyonda Harikalar” adlı gösteri gerçekleştirilecek. (0 212 216 44 00)

Tiyatro
* Devlet Tiyatroları Şişli Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Töre” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00’de cumartesi 15.00 ve 20.00’de, pazar 15.00’te, Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Ben Bir Kurbağayım” salı, çarşamba, perşembe, cuma 11.00’de, cumartesi 12.00 ve 14.00’te, Üsküdar TEKEL Sahnesi’nde “Annemin Cesareti” çarşamba perşembe cumartesi 20.00’de, pazar 15.00’te, Üsküdar Stüdyo Sahnesi’nde “İmparatorluk Kuranlar” salı cuma 20.00’de, cumartesi 15.00’te, Küçük Sahne’de “Profesyonel” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00’de, cumartesi 15.00 ve 20.00’de, pazar 15.00’te, Küçük Çekmece Sahnesi’nde “Ne Dersin Azizim” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00’de, cumartesi 15.00’te, “Yağmur Ağacı” pazar 14.00’te, Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Vahşet Tanrısı” cuma 20.00’de cumartesi 15.00 ve 20.00’de, “Ben Bir Kurbağayım” pazar 14.00’te, Kartal Bülent Ecevit Sahnesi’nde “Fesleğen Çıkmazı” salı çarşamba 20.00’de izlenebilir. (0 212 292 39 00 )
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Balıkesir Muhasebecisi”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde (bugün 20.30’da “Bakhalar”) “Tarla Kuşuydu Juliet”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Dinmeyen Alkışlar” (“Fareli Köyün Kavalcısı” cumartesi pazar 11.00’de), K. Haldun Taner Sahnesi’nde “Binali İle Temir” (“Sokak Kedileri” cumartesi pazar 11.00’de), Ümraniye Sahnesi’nde “Mefisto”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Hizmetçiler”, Üsküdar K.Yılmazer Sahnesi’nde “Merhaba Hoşçakal” (“Küçük Hayalet” cumartesi pazar 11.00’de) çarşamba 15.00 ve 20.30’da, perşembe cuma 20.30’da, cumartesi 15.00 ve 20.30’da, pazar 15.00’te (“Karagöz Geri Döndü” cumartesi pazar 11.00’de), GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “İyi Geceler” perşembe cuma 10.30’da, “Çizmeli Kedi” cuma 13.30’da, “Benim Arkadaşım Yok” pazar 11.00’de, Kâğıthane Küçük Kemal Sahnesi’nde “İyi Geceler” cuma 10.30’da, “Boya Benek” cuma 13.30’da izlenebilir. (0 212 246 06 28
* Bakırköy Belediye Tiyatroları Yunus Emre Sahnesi’nde “Dava” cuma 20.30’da, “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” cumartesi 11.00’de, “Sokağa Çıkma Yasağı” cumartesi 20.30’da, “Deniz Kızı ve Korsanlar” pazar 11.00’de, “Gül’e Ağıt” pazar 15.30’da izlenebilir. (0 212 661 38 5)
* Ortaoyuncular’da “Ruhundan Tramvay Geçen Adam” cuma, cumartesi 20.00’de, pazar 18.00’de izlenebilir. (0 212 251 18 65)
* Oyun Atölyesi’nde “7” (şekspir müzikali) perşembe cuma, cumartesi 20.30’da pazar 18.00’de izlenebilir. (0 216 345 39 39)
* Kenter Tiyatrosu’nda İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun oyunu “Kod Adı Kongo” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00’de, cumartesi 15.00 ve 20.00’de, pazar 15.00’te izlenebilir. (0 212 246 35 89)
* Tiyatro Pera’da “Quintet - Bir Dönüşün Beşlemesi” cuma, cumartesi 20.00’de, pazar 18.30’da izlenebilir. (0 212 245 44 60)
* Tiyatro Dot’un “Alışveriş ve S***Ş” çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi 21.00’de ( 0 212 251 45 45)
* Dostlar Tiyatrosu’nun “Kerem Gibi” oyunu Muammer Karaca Tiyatrosu’na cuma 20.30’da, pazar 15.00’te izlenebilir. (Muammer Karaca Tiyatrosu: 0 212 252 59 35)
* Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda “Ne Münasebet” cumartesi 20.30’da; “Mustafam Kemalim” pazar 15.30’da; “Adalet Pantolonun Kemeridir” cumartesi 20.30’da; Savaş Dinçel Sahnesi’nde ise cumartesi 18.30’da “Pilatesim Geldi” izlenebilir. (0 216 450 03 41)
* Duru Tiyatro’da “Sen Sadece Seyirci Kalamazsın” çarşamba 20.45’te, “Aşk Her Yerde” cuma 20.45’te, pazar 16.00’da “Sondan Sonra” cumartesi 20.45’te izlenebilir. (0 216 338 56 86)

Opera ve Bale
* ‘Kadıköy Süreyya Operası’nda yarın ve perşembe günü “Rossini Menüsü (Rossini Operalarından Seçmeler)”, çarşamba ve cumartesi günü “Don Quixote” adlı bale sahnelenecek. (0 216 346 15 31)

cumhuriyet
www.cumhuriyet.com.tr (http://www.cumhuriyet.com.tr)

emre gümüşdoğan
13-07-2010, 10:46
Haftanın Sanat Çizelgesi 12 Temmuz-19 Temmuz

Sanatseverleri bu hafta da yoğun bir gündem bekliyor...

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=39909

Sergi

* Reysi Kamhi’nin “Under Construction” isimli sergisi –14 Temmuz’a kadar – Pg Art Gallery’de. (0212 263 33 90)
* Erkan Yaprakkıran’ın “Tuval Beden- Beden Tuval ” adlı sergisi– 16 Temmuz’a kadar – Galeri Artist Çukurcuma’da.
(0212 251 91 63)
* Teppei Yamashita’nın “Çiçek Kuşlar” isimli seramik sergisi –16 Temmuz’a kadar – Bindallı Sanatevi’nde. (0212 252 79 66)
* Sezin Aksoy’un “Transfiguration” adlı sergisi– 17 Temmuz’a kadar – Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)
* Fernando Botero’nun sergisi – 18 Temmuz’a kadar – Pera Müzesi’nde.
(0 212 334 99 00)
* Umeko Okano’nun sergisi – 20 Temmuz’a kadar – Meke Sanat’ta.
(0212 244 04 12)
* Kredi Ötesi başlıklı sergi – 25 Temmuz’a kadar – Sanat Limanı’nda.
( 0212 243 90 74)
* Ürün Sanat Galerisi’ndeki, karma sergi - 4 Eylül’e dek - gezilebilir. ( 0 216 363 1280)
* Ron Haviv’in fotoğraf sergisi – 25 Temmuz’a kadar– Photo World Fotoğraf Merkezi’nde. (0 216 418 19 76)
* Seramik sanatçısı Şara Yazıcı, ressam İnci Öktem ve heykeltıraş Ahmet Yazıcı’nın ‘Üçleme’ isimli sergisi – 27 Temmuz’a kadar– Moda Deniz Milli Saraylar Tablo Koleksiyonlarından Seçmeler sergisi – 28 Temmuz’a kadar – Saray Koleksiyonları Müzesi Sanat Galerisi’nde
(0212 236 90 00)
* Teşhire İkna isimli karma resim sergisi – 29 Temmuz’a kadar– artSümer’de.
(0 212 252 42 96 )
* Mehmet Güleryüz’ün ‘Desen de... Mehmet Güleryüz’ isimli sergisi – 31 Temmuz’a kadar – Arte İstanbul Sanat Merkezi’nde. (0 212 292 80 45)
* Sevim Arslan’ın ‘Mühürlediklerim’ isimli dokuma sergisi – 31 Temmuz’a kadar – Galeri Selvin’de. (0 212 263 74 81 )
* İtalya ve Türkiye Arasında Çağdaş Sanatçılar sergisi - 1 Ağustos’a kadar – Kâzım Taskent Sanat Galerisi- Sermet Çifter Salonu’nda . (0212 252 47 00)
* Conor Clarke, Trenton Garratt, Mark Henley, Veronica Manchego, Cam O’Connell’ın ‘Yemin Edebilirdim’ isimli sergisi - 1 Ağustos’a kadar – Mtaär/Açık Sanat Alanı’nda (www.mtaar.org (http://www.mtaar.org/))
* Ece Kalabak’ın sergisi - 3 Ağustos’a kadar – Point Hotel - Barbaros’ta.
(0212 337 30 00)
* Nilhan Sesalan’ın ‘Sözle Dolu’ isimli heykel sergisi - 6 Ağustos’a kadar – Galateaart’ta. (0212 245 80 38)
* Caricatura 2010 – Global and Local isimli karikatür sergisi - 6 Ağustos’a kadar – Tütün Deposu’nda. (0212 292 39 56)
* Thomas Ruff’un fotoğraf sergisi - 7 Ağustos’a kadar – Galerist’te. (0212 244 8230)
* Karolin Fişekçi’nin “Shoot” isimli sergisi - 8 Ağustos’a kadar – Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”nde. (0212 212 373 40 )
* Sanat Akmerkez’de kapsamındaki karma sergi -11Ağustos’a kadar – Akmerkez Zemin Çarşı’da. (0212 272 93 13)
* Başar Hatırnaz’ın ‘Aslında Fotoğraf’ isimli sergisi - 16 Ağustos’a kadar – Yeditepe Üniversitesi Rektörlük Binası İnan Kıraç Salonu Fuaye alanında.
(0 216 578 00 00 )
* Ustalar ve Çıraklar isimli sergi - 17 Ağustos’a kadar – Galeri Işık Teşvikiye’de. (0212 233 12 03)
* Ben Willikens ve Bubi’nin ortak sergileri – 28 Ağustos’a kadar – Galeriartist İstanbul’da. (0 212 251 91 63)
* Can Ertaş, Guido Casaretto, Koray Ekremoğlu, Tunca Subaşı’nın ‘For What?’ isimli sergisi - 31 Ağustos’a kadar – Sanatorium’da. (0212 292 91 60)
* ‘Hasankeyf’i Bilir Misiniz?’ başlıklı ortak fotoğraf sergisi – 31 Ağustos’a kadar – Rezan Has Müzesi’nde. (0 212 533 65 32)
* Kaotik Metamorfoz’ başlıklı sergi – 4 Eylül’e kadar – Proje 4L/ Elgiz Çağdaş Sanat Galerisi’nde. (0 212 290 25 25)
* Yüzde Yüz isimli çizgi roman sergisi –13 Eylül’e kadar Fransız Kültür Merkezi’nde izlenebilir. (0212 393 81 11)
* Impact/Etki başlıklı ‘Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü Yılsonu Sergisi’ – 17 Eylül’e kadar – Santralistanbul’da.
(0 212 311 78 09)
* ‘Vehbi Koç Vakfı Çağdaş Sanat Koleksiyonundan İşler’in yer alacağı ‘Starter’ adlı sergi – 19 Eylül’e kadar– Arter’de. (0 212 243 37 67)
* Murat Germen’in ‘Yol’ başlıklı sergisi – 19 Eylül’e kadar – İstanbul Modern’de (0 212 2488149)
* İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı ile Fotoğraf ve Video Bölümleri öğrencileri’nin TRACK/09 başlıklı sergisi – 26 Eylül’e kadar – Santralistanbul’da.
(0 212 256 49 91)
* Yapı Kredi Vedat Nedim Tör Müzesi’nde Tatarlı - Renklerin Dönüşü sergisi – 26 Eylül’e kadar izlenebilir.
(0212 252 47 00)
* Madde ve Işık sergisi– 9 Ekim’e kadar Borusan Müzikevi’nde. (0216 310 54 04)
* Dilşan Balkancı’nın ‘Zamanda Gezginim’ başlıklı resim sergisi– 15 Ekim’e kadar Alta Sanat Galerisi’nde.
(0212 263 11 09)
* ‘Osmanlı İmparatorluğu’nun Son Döneminden Kadın Giysileri: Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ adlı sergi – 7 Kasım’a dek – Sadberk Hanım Müzesi’nde.(0 212 242 38 13)
* ‘Deneyimler’ - İstanbul Modern Sürekli Sergiler Salonu’nda. (0 212 334 73 00)

Ankara

* Arif Canbalcı - resim - 16 Temmuz’a dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)
* Afrika’dan Ortadoğuya Yollar, Çehreler, Hayatlar fotoğraf - 19 Temmuz’a dek - Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)
* Emel Gülçin Ülker - resim - 30 Temmuz’a dek - Ziraat Bankası Kültür Merkezi Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde.
(0 312 417 84 58)
* Yaz Karması resim - 13 Ağustos’a dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)
* Dışişleri Bakanlığı Mensupları Derneği/4. Karma Sergi - 31 Ağustos’a dek - Dışişleri Bakanlığı Suna Çokgür Ilıcak Sanat Galerisi’nde. (0 312 284 93 72)

Mersin
* Mahmut Ağaç’ın resim sergisi - 15 Temmuz’a kadar - İçel Sanat Kulübü’nde. (0 324 238 10 88)

Tarsus
* Mehmet Bal’ın “Yeşilçam’da 20 Yıl 250 Afiş” sergisi - 31 Ağustos’a dek - Mehmet Bal Sanat Galerisi’nde. (0 324 613 36 88)

İzmir
* Hasan Kırdı’nın resim sergisi - 30 Temmuz’a kadar - Selçuk Yaşar Altınyunus Sanat Galerisi’nde.
* Mehmet Ünsalan, Mine Kızılyar, Hüriye Dülger’in sulu boya resimleri Datça’daki Maya Sanat Galerisi’nde.

Tiyatro
* Enka Açıkhava Tiyatrosu’nda çarşamba 21.15’te Tiyatro E.S.E.K. “Kaygan Zemin”, cuma saat 21.15’te Tiyatro Kare
“Çelik Manolyalar” izlenebilir. (0 212 276 22 14)
* Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda “Ne Münasebet” cumartesi 20.30’da; “Mustafam Kemalim” pazar 15.30’da; “Adalet Pantolonun Kemeridir” cumartesi 20.30’da; Savaş Dinçel Sahnesi’nde ise cumartesi 18.30’da “Pilatesim Geldi” izlenebilir. (0 216 450 03 41)

Adana
* Ray Cooney’nin “Karmakarışık” isimli oyunu Çukurova Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından çarşamba ve perşembe günleri saat 20.30’da Doğal Park Amfi Tiyatro’da izlenebilir. (032 2396464)
* Mavi Sahne’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” adlı oyun, 16 Temmuz’da saat 20.00’de, “Tuluatmasyon/Her Şey Doğaçlama Komik Gösteri” adlı oyun, 15 Temmuz’da saat 20.00’de. (0 312 426 26 29)
* Sanatolia Sahnesi’nde, “Afacanlar Rüya Âleminde” adlı çocuk oyunu, 17, 18, 24, 30 Temmuz’da ve 1 Ağustos’ta saat 14.00’te. (0 312 541 16 66)

Gösteri-Söyleşi
* Akbank Sanat’ta Barış Karayazgan ‘Oyuncak Heykeller’ atölyesi perşembe 11.30 -13.00, yönetmen Selim Evci ile Kısa Film atölyesi perşembe cuma 18.30’da, cumartesi 16.00’da gerçekleştirilecek. Sarkis’in “Su İçinde Suluboya Atölyesi” Çağdaş Sanat Atölyesi’nde cumartesi 11.30 - 12.30’da yapılacak.

Ankara
* Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde, “Bornova Bornova” adlı filmin gösterimi 14 Temmuz’da saat 20.00’de, “Sonbahar” adlı filmin gösterimi 16 Temmuz’da saat 21.00’de, “Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak” adlı filmin gösterimi 17 Temmuz’da saat 21.00’de, “Şelale” adlı filmin gösterimi 21 Temmuz’da saat 21.00’de.
(0 312 417 56 59)

cumhuriyet
www.cumhuriyet.com.tr (http://www.cumhuriyet.com.tr)

emre gümüşdoğan
19-07-2010, 15:33
Haftanın Sanat Çizelgesi 19 Temmuz-27 Temmuz

Sanatseverleri bu hafta da yoğun bir gündem bekliyor...

Sergi
* Umeko Okano’nun sergisi – 20 Temmuz’a kadar – Meke Sanat’ta. (0212 244 04 12)
* Kredi Ötesi başlıklı sergi – 25 Temmuz’a kadar – Sanat Limanı’nda. ( 0212 243 90 74)
* Ron Haviv’in fotoğraf sergisi – 25 Temmuz’a kadar– Photo World Fotoğraf Merkezi’nde. (0 216 418 19 76)
* Seramik sanatçısı Şara Yazıcı, ressam İnci Öktem ve heykeltıraş Ahmet Yazıcı’nın ‘Üçleme’ isimli sergisi –27 Temmuz’a kadar– Moda Deniz Kulübü’nde. (0216 449 65 94 )
* Milli Saraylar Tablo Koleksiyonlarından Seçmeler sergisi – 28 Temmuz’a kadar – Saray Koleksiyonları Müzesi Sanat Galerisi’nde (0212 236 90 00)
* Teşhire İkna isimli karma resim sergisi – 29 Temmuz’a kadar– artSümer’de. (0 212 252 42 96 )
* Mehmet Güleryüz’ün ‘desen de...’ isimli sergisi – 31 Temmuz’a kadar – Arte İstanbul Sanat Merkezi’nde. (0 212 292 80 45)
* Sevim Arslan’ın ‘Mühürlediklerim’ isimli dokuma sergisi – 31 Temmuz’a kadar – Galeri Selvin’de. (0 212 263 74 81 )
* Aslımay Altay Göney’in ‘Arkası Var’ isimli sergisi ve ‘Yaz Armağanları’ isimli karma sergi – 31 Temmuz’a kadar – Galeri Apel’de.(0 212 292 72 36)
* İtalya ve Türkiye Arasında Çağdaş Sanatçılar sergisi - 1 Ağustos’a kadar – Kâzım Taskent Sanat Galerisi- Sermet Çifter Salonu’nda . (0212 252 47 00)
* Conor Clarke, Trenton Garratt, Mark Henley, Veronica Manchego, Cam O’Connell’ın ‘Yemin Edebilirdim’ isimli sergisi - 1 Ağustos’a kadar – Mtaär/Açık Sanat Alanı’nda (www.mtaar.org (http://www.mtaar.org))
* Ece Kalabak’ın sergisi - 3 Ağustos’a kadar – Point Hotel - Barbaros’ta. (0212 337 30 00)
* Zeynep Ulukaya’nın fotoğraf sergisi - 4 Ağustos’a kadar –Galeri Artist Çukurcuma’da. (0 212 251 91 63)
* Nilhan Sesalan’ın ‘Sözle Dolu’ isimli heykel sergisi - 6 Ağustos’a kadar – Galateaart’ta. (0212 245 80 38)
* Caricatura 2010 – Global and Local isimli karikatür sergisi - 6 Ağustos’a kadar – Tütün Deposu’nda. (0212 292 39 56)
* Thomas Ruff’un fotoğraf sergisi - 7 Ağustos’a kadar – Galerist’te. (0212 244 8230)
* Karolin Fişekçi’nin “Shoot” isimli sergisi - 8 Ağustos’a kadar – Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da. (0212 212 373 40 )
* Sanat Akmerkez’de kapsamındaki karma sergi -11 Ağustos’a kadar – Akmerkez Zemin Çarşı’da. (0212 272 93 13)
* Başar Hatırnaz’ın ‘Aslında Fotoğraf’ isimli sergisi - 16 Ağustos’a kadar – Yeditepe Üniversitesi Rektörlük Binası İnan Kıraç Salonu Fuaye alanında. (0 216 578 00 00 )
* Ustalar ve Çıraklar isimli sergi - 17 Ağustos’a kadar – Galeri Işık Teşvikiye’de. (0212 233 12 03)
* Ben Willikens ve Bubi’ nin ortak sergileri – 28 Ağustos’a kadar – Galeriartist İstanbul’da. (0 212 251 91 63)
* Can Ertaş, Guido Casaretto, Koray Ekremoğlu, Tunca Subaşı’nın ‘For What?’ isimli sergisi - 31 Ağustos’a kadar – Sanatorium’da. (0212 292 91 60)
* ‘Hasankeyf’i Bilir misiniz?’ başlıklı ortak fotoğraf sergisi – 31 Ağustos’a kadar – Rezan Has Müzesi’nde. (0 212 533 65 32)
* Karma Yaz Sergisi - 4 Eylül’e kadar –Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
* Kaotik Metamorfoz’ başlıklı sergi – 4 Eylül’e kadar – Proje 4L/ Elgiz Çağdaş Sanat Galerisi’nde. (0 212 290 25 25)
* Yüzde Yüz isimli çizgi roman sergisi –13 Eylül’e kadar Fransız Kültür Merkezi’nde izlenebilir. (0212 393 81 11)
* Impact/Etki başlıklı ‘Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü Yılsonu Sergisi’ – 17 Eylül’e kadar – Santralistanbul’da. (0 212 311 78 09)
* ’Vehbi Koç Vakfı Çağdaş Sanat Koleksiyonundan İşler’ in yer alacağı ‘Starter’ adlı sergi – 19 Eylül’e kadar– Arter’de. (0 212 243 37 67)
* Murat Germen’in ‘Yol’ başlıklı sergisi – 19 Eylül’e kadar – İstanbul Modern’de (0 212 2488149)
* İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı ile Fotoğraf ve Video Bölümleri öğrencileri’nin TRACK/09 başlıklı sergisi – 26 Eylül’e kadar – Santralistanbul’da. (0 212 256 49 91)
* Yapı Kredi Vedat Nedim Tör Müzesi’nde Tatarlı - Renklerin Dönüşü sergisi – 26 Eylül’e kadar izlenebilir. (0212 252 47 00)
* Madde ve Işık sergisi– 9 Ekim’e kadar Borusan Müzikevi’nde. (0216 310 54 04)
* Dilşan Balkancı’nın ‘Zamanda Gezginim’ başlıklı resim sergisi– 15 Ekim’e kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 263 11 09)
* Hüseyin Çağlayan’ın ‘Hüseyin Çağlayan: 1994 - 2010’ başlıklı sergisi – 24 Ekim’e kadar İstanbul Modern’de. (0 212 334 73 00 )
* ‘Osmanlı İmparatorluğu’nun Son Döneminden Kadın Giysileri: Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ adlı sergi – 7 Kasım’a dek – Sadberk Hanım Müzesi’nde.(0 212 242 38 13)
* ‘Deneyimler’ - İstanbul Modern Sürekli Sergiler Salonu’nda. (0 212 334 73 00)

İZMİR
* Hasan Kırdı’nın resim sergisi, 30 Temmuz’a dek Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Altınyunus Sanat Galerisi’nde.
* Serpil Yeter’in mitolojideki kadın tanrıçaları konu alan “Evvel Zaman” adlı sergisi, 31 Temmuz’a kadar Çeşme Lemon Hotel’de.
* Korkut Tiryaki’nin resim sergisi, 25 Temmuz’a kadar Akyaka’daki Nail Çakırhan-Halet Çambel Kültür ve Sanat Evi’nde.
* Dilek Aksakal’ın “Nal Sesleri” adlı resim sergisi 24 Temmuz’a dek Foça’daki Saklıbahçe Sanat Evi’nde.

Tiyatro
* ENKA Açık Hava Tiyatrosu’nda çarşamba günü saat 21.15’te Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu “Aşk Sözleri”, cuma 21.15’te de Oyuncular Tiyatro Grubu “Troyalı Kadınlar” izlenebilir. (0 212 276 22 14)
* Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “10 Adımda Unutmak (Anti - Prometheus)” izlenebilir. (0 212 455 39 19)

Gösteri- Söyleşi
* Akbank Sanat’ta Barış Karayazgan ‘Oyuncak Heykeller’ atölyesi perşembe 11.30 -13.00, yönetmen Selim Evci ile Kısa Film atölyesi perşembe cuma 18.30’da, cumartesi 16.00’da gerçekleştirilecek. Sarkis’in “Su İçinde Suluboya Atölyesi” Çağdaş Sanat Atölyesi’nde cumartesi 11.30 - 12.30’da yapılacak.

İZMİR
* İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Yeniden Sinematek” etkinliği kapsamında 10 klasik film, Tarihi Havagazı Fabrikası’nda ücretsiz gösteriliyor. 15 Eylül’e dek sürecek olan etkinlikle 21 Temmuz’da saat 21.30’da “Casablanca” filmi gösterilecek.

Müzik
* Turkcell Kuruçeşme Arena’da yarın “Ajda Pekkan - Behzat Gerçeker”, cuma günü “Serdar Ortaç” konseri izlenebilir. (0 212 263 39 83)
* Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde yarın “Candan Erçetin”, çarşamba günü “Bülent Ortaçgil 40. Yıl Özel Konseri”, perşembe günü “Neşet Ertaş”, cuma günü “Hayko Cepkin & Gripin” konseri izlenebilir. (0 212 296 36 10)
* ENKA Açık Hava Tiyatrosu’nda yarın “Nilüfer” konseri izlenebilir . (0 212 276 22 14)
* Küçükçiftlik Park’ta perşembe günü “The Cranberries” konseri izlenebilir . (0 212 231 30 45)

İZMİR
* Zülfü Livaneli, “Güneşle Geliyoruz” konserlerinin üçüncüsünü 22 Temmuz’da saat 21.00’de Altınoluk Açıkhava Tiyatrosu’nda verecek.
* Funda Arar 22 Temmuz’da saat 21.15’te BKM Çeşme Açıkhava Tiyatrosu etkinlikleri kapsamında konser verecek.
* Buika, 24. Uluslararası İzmir Festivali’nin kapanış konserinde bugün saat 21.30’da Çeşme Kalesi’nde dinleyicisiyle buluşacak. Flamenko ile cazı buluşturmasıyla dikkat çeken İspanyol şarkıcı, Kübalı caz piyanisti ve besteci Chucho Valdez ve dörtlüsüyle canlı kaydettiği “El Ultimo Trago” albümünü de tanıtacak.


Cumhuriyet Kültür Haber

emre gümüşdoğan
03-08-2010, 12:27
Haftanın Sanat Çizelgesi 2 Ağustos-9 Ağustos

Sanatseverleri bu hafta da bir dizi etkinlik bekliyor...


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=41173

İSTANBUL

Tiyatro
* Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda “Ne Münasebet” cumartesi 20.30’da; “Mustafam Kemalim” pazar 15.30’da; “Adalet Pantolonun Kemeridir” cumartesi 20.30’da; Savaş Dinçel Sahnesi’nde ise cumartesi 18.30’da “Pilatesim Geldi” izlenebilir. (0 216 450 03 41)

* 8. Kadıköy Tiyatro Festivali kapsamında Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda saat 21.00’de bugün İstanbul Yeni Sahne “Uçurtmanın Kuyruğu”, yarın Tiyatro Dialog “Evliliğe Gelinceee!”, çarşamba Kartal Sanat Tiyatrosu “Sınır”, perşembe Tiyatro Kedi “Bir Yaz Gecesi Rüyası”, cuma Asuman Dabak Tiyatrosu “Harika Doğum Günü”, cumartesi Tiyatro İstanbul “Altı Haftada Dans Dersi”, pazar Dostlar Tiyatrosu “Marks’ın Dönüşü”.

ADANA
*Çukurova Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, İngiliz Yazar Ray Cooney’in “Karmakarışık” adlı oyununu sahnelemeyi sürdürüyor. Genel Sanat Yönetmenliğini Erdal Cindoruk’un yaptığı, komedi unsurlarının ön plana çıktığı eğlenceli oyun, çarşamba ve perşembe günleri 20.30’da Doğal Park Amfi Tiyatro’da yineleniyor. (0324 - 239 64 64)

Müzik
* Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde bugün “Sertab Erener”, yarın “Demet Akalın”, çarşamba günü “Volkan Konak”, perşembe ve cuma günü “Serdar Ortaç”, cumartesi günü “Zülfü Livaneli” ve pazar günü “Mustafa Ceceli ve Konukları” konseri izlenebilir . (0 212 296 36 10)

* Turkcell Kuruçeşme Arena’da yarın “Suzan Kardeş”, çarşamba günü “Ozan Doğulu Live Project”, cuma günü “Kıraç”, cumartesi günü “Kenan Doğulu” konseri izlenebilir . (0 212 263 39 83)

* Çubuklu Hayal Kahvesi’nde cuma günü “Teoman” konseri izlenebilir . (0 216 413 68 80)

* Suada Club’te (Galatasaray Adası) cuma günü “Buika” konseri izlenebilir . (0 212 263 73 00)

* True Blue’da cumartesi günü “Ajda Pekkan” konseri izlenebilir .
(0 216 550 51 95)

Sergi
* Ece Kalabak’ın sergisi - 3 Ağustos’a kadar – Point Hotel - Barbaros’ta. (0212 337 30 00)

* Karma Sergi - 4 Ağustos’a kadar – Abra Sanat Galerisi’nde. (0212 327 28 64 )

* Zeynep Ulukaya’nın fotoğraf sergisi - 4 Ağustos’a kadar –Galeri Artist Çukurcuma’ da. (0 212 251 91 63)

* Nilhan Sesalan’ın ‘Sözle Dolu’ isimli heykel sergisi - 6 Ağustos’a kadar – Galateaart’ta. (0212 245 80 38)

* Caricatura 2010 – Global and Local isimli karikatür sergisi - 6 Ağustos’a kadar – Tütün Deposu’nda. (0212 292 39 56)

* Thomas Ruff’un fotoğraf sergisi - 7 Ağustos’a kadar – Galerist’te. (0212 244 8230)

* Karolin Fişekçi’nin “Shoot” isimli sergisi - 8 Ağustos’a kadar – Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”nda. (0212 212 373 40 )

* Sanat Akmerkez’de kapsamındaki karma sergi -11Ağustos’a kadar – Akmerkez Zemin Çarşı’da. (0212 272 93 13)

* Başar Hatırnaz’ın ‘Aslında Fotoğraf’ isimli sergisi - 16 Ağustos’a kadar – Yeditepe Üniversitesi Rektörlük Binası İnan Kıraç Salonu Fuaye alanında. (0 216 578 00 00 )

* Ustalar ve Çıraklar isimli sergi - 17 Ağustos’a kadar – Galeri Işık Teşvikiye’de. (0212 233 12 03)

* Günümüz Sanatçıları İstanbul Sergileri’nin 29.’su - 28 Ağustos’a kadar –Akbank Sanat’ta . (0212 275 01 45)

* Ben Willikens ve Bubi’nin ortak sergileri – 28 Ağustos’a kadar – Galeriartist İstanbul’da. (0 212 251 91 63)

* Avrupalılardan Japonya’ya Bakış/Japonya’nın Bugünü isimli sergi – 29 Ağustos’a kadar – Sanat Limanı’nda. (0 212 243 90 74)

* Can Ertaş, Guido Casaretto, Koray Ekremoğlu, Tunca Subaşı’nın ‘For What?’ isimli sergisi - 31 Ağustos’a kadar – Sanatorium’da. (0212 292 91 60)

* ‘Hasankeyf’i Bilir misiniz?’ başlıklı ortak fotoğraf sergisi – 31 Ağustos’a kadar – Rezan Has Müzesi’nde. (0 212 533 65 32)

* Karma Yaz Sergisi - 4 Eylül’e kadar –Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

* Kaotik Metamorfoz’ başlıklı sergi – 4 Eylül’e kadar – Proje 4L/ Elgiz Çağdaş Sanat Galerisi’nde. (0 212 290 25 25)

* Yüzde Yüz isimli çizgi roman sergisi –13 Eylül’e kadar Fransız Kültür Merkezi’nde izlenebilir. (0212 393 81 11)

* Impact/Etki başlıklı ‘Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü Yılsonu Sergisi’ – 17 Eylül’e kadar – Santralistanbul’da. (0 212 311 78 09)

* ’Vehbi Koç Vakfı Çağdaş Sanat Koleksiyonundan İşler’in yer alacağı ‘Starter’ adlı sergi – 19 Eylül’e kadar– Arter’de. (0 212 243 37 67)

* Murat Germen’in ‘Yol’ başlıklı sergisi – 19 Eylül’e kadar – İstanbul Modern’de (0 212 2488149)

* İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı ile Fotoğraf ve Video Bölümleri öğrencileri’nin TRACK/09 başlıklı sergisi – 26 Eylül’e kadar – Santralistanbul’da. (0 212 256 49 91)

* Yapı Kredi Vedat Nedim Tör Müzesi’nde Tatarlı - Renklerin Dönüşü sergisi – 26 Eylül’e kadar izlenebilir. (0212 252 47 00)

* Madde ve Işık sergisi– 9 Ekim’e kadar Borusan Müzikevi’nde. (0216 310 54 04)

* Birlikte Düşleyip Üretelim isimli sergi - 9 Ekim’e kadar Marmara Üniversitesi - Sultanahmet’te.

* Dilşan Balkancı’nın ‘Zamanda Gezginim’ başlıklı resim sergisi 15 Ekim’e kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 263 11 09)

* Hüseyin Çağlayan’ın ‘Hüseyin Çağlayan:1994 - 2010’ başlıklı sergisi – 24 Ekim’e kadar İstanbul Modern’de. (0 212 334 73 00 )

* ‘Osmanlı İmparatorluğu’nun Son Döneminden Kadın Giysileri: Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ adlı sergi – 7 Kasım’a dek – Sadberk Hanım Müzesi’nde.(0 212 242 38 13)

* ‘Deneyimler’ - İstanbul Modern Sürekli Sergiler Salonu’nda. (0 212 334 73 00)

ANKARA
* Yaz Karması 13 Ağustos’a dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

*Dışişleri Bakanlığı Mensupları Derneği/4. Karma Sergi 31 Ağustos’a dek - Dışişleri Bakanlığı Suna Çokgür Ilıcak Sanat Galerisi’nde. (0 312 284 93 72)

İZMİR
* Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Altınyunus Sanat Galerisi, 27 Ağustos’a dek Şefkat İşlegen’in “Değiş/imler” adlı resim sergisini ağırlayacak.

* İstanbullu ressam Serpil Yeter’in mitolojideki kadın tanrıçaları konu alan “Evvel Zaman” adlı sergisi, Çeşme Lemon Hotel’de 31 Ağustos’a dek izlenimde. Sergide, yağlıboya ile karışık tekniklerle uygulamalı boya resim ve desenler yer alıyor.

* Alaçatı Belediyesi Sanat Galerisi Güler Uruk’un çini işlemeciliği sergisini ağırlıyor.

* Doğa Fotoğrafçısı İlhan Devirim’ in eserleri, Urla Belediyesi Fotoğraf Sanat Evi’nde izlenimde. 10 Ağustos’a kadar açık kalacak olan sergide Devrim’in doğa ve ören yerlerini çektiği fotoğraflar yer alıyor.

* Sol ayağıyla fırça tutan Erzurumlu Ressam Yusuf Aslan’ın eserleri, bugünden itibaren Bodrum Belediyesi Meclis Salonu Açık Alanı’nda.

* Akyaka’daki Nail Çakırhan ve Halet Çambel Kültür ve Sanat Evi , 8 Ağustos’a dek Ayşegül Apak’ın seramik sergisini ağırlayacak.

Cumhuriyet Kültür Haber

emre gümüşdoğan
23-08-2010, 12:30
Haftanın Sanat Çizelgesi 23 Ağustos-30 Ağustos


MÜZİK

* ‘Ataköy Open Air Show Center’da perşembe günü “Ahmet Özhan”, cuma günü “MFÖ” konseri izlenebilir. (0 212 465 46 80)

* ‘Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde cuma ve cumartesi günü “Tarkan” konseri izlenebilir. (0 212 296 24 04)

* ‘Aya İrini Müzesi’nde pazar günü “Kıbrıs Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 522 17 50)



SERGİ

İSTANBUL

* Sema Maşkılı’nın “Mizaç” isimli sergisi - 18 Ağustos’ta başlayıp 15 Eylül’e kadar devam edecek – Casa Dell’Arte’de. (0212 251 1214 )

* Günümüz Sanatçıları İstanbul Sergilerinin 29.’su - 28 Ağustos’a kadar –Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)

* Ben Willikens ve Bubi’nin ortak sergileri – 28 Ağustos’a kadar – Galeriartist İstanbul’da. (0 212 251 91 63)

* Mehmet Günyeli ve Bejan Matur’un “Kader Denizi” isimli sergisi - 29 Ağustos’a kadar - Sanat Limanı’nda. (0 212 243 90 74)

* Avrupalılardan Japonya’ya Bakış/Japonya’nın Bugünü isimli sergi – 29 Ağustos’a kadar – Sanat Limanı’nda. (0 212 243 90 74)

* Aslı Vural’ın SKY IS THE LIMIT? isimli sergisi – 30 Ağustos’a kadar – Balat Kültürevi’nde. (0 212 5310057)

* Can Ertaş, Guido Casaretto, Koray Ekremoğlu, Tunca Subaşı’nın ‘For What?’ isimli sergisi - 31 Ağustos’a kadar – Sanatorium’da. (0212 292 91 60)

* ‘Hasankeyf’i Bilir Misiniz?’ başlıklı ortak fotoğraf sergisi – 31 Ağustos’a kadar – Rezan Has Müzesi’nde. (0 212 533 65 32)

* ‘Geçmişten Günümüze Bayramlar’ karma fotoğraf sergi - 31 Ağustos’a kadar - The Marmara Pera’da. (0212 270 50 42)

* Karma Yaz Sergisi - 4 Eylül’e kadar –Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

* ‘Kaotik Metamorfoz’ başlıklı sergi – 4 Eylül’e kadar – Proje 4L/ Elgiz Çağdaş Sanat Galerisi’nde. (0 212 290 25 25)

* Conor Clarke, Trenton Garratt, Mark Henley, Veronica Manchego, Cam O’Connell’ın “Yemin Edebilirdim” isimli sergisi - 4 Eylül’e kadar –Daire Sanat’ta. (0212 244 12 68 )

* Meşk isimli karma hat, tezhip ve ebru sergisi - 7 Eylül’e kadar –Küçükçekmece Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 598 55 25)

* Murakka isimli karma minyatür sergisi Odakule Sanat Galerisi’nde 8 Eylül’e kadar sürecek. (0212 252 29 00)

* Kuşbakışı Adalar isimli fotoğraf sergisi –11 Eylül’e kadar Adalar Müzesi’nde izlenebilir. (0216 382 52 80)

* Zekine Kundukan’ın sergisi Akmerkez Zemin Çarşı’da 13 Eylül’e kadar sürecek . (0212 272 93 13)

* Yüzde Yüz isimli çizgi roman sergisi –13 Eylül’e kadar Fransız Kültür Merkezi’nde izlenebilir. (0212 393 81 11)

* Impact/Etki başlıklı ‘Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü Yılsonu Sergisi’ – 17 Eylül’e kadar – Santralistanbul’da. (0 212 311 78 09)

* ‘Vehbi Koç Vakfı Çağdaş Sanat Koleksiyonundan İşler’ in yer alacağı ‘Starter’ adlı sergi – 19 Eylül’e kadar– Arter’de. (0 212 243 37 67)

* Murat Germen’in ‘Yol’ başlıklı sergisi – 19 Eylül’e kadar – İstanbul Modern’de (0 212 2488149)

* Ege Bilgen’in ‘Büyük Mucit ve Yaşamın Sırrı’ sergisi - 21 Eylül’e kadar - Piola’da. (0212 337 30 70)

* İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı ile Fotoğraf ve Video Bölümleri öğrencileri’nin TRACK/09 başlıklı sergisi – 26 Eylül’e kadar – Santralistanbul’da. (0 212 256 49 91)

* Yapı Kredi Vedat Nedim Tör Müzesi’nde Tatarlı - Renklerin Dönüşü sergisi – 26 Eylül’e kadar izlenebilir. (0212 252 47 00)

* Ikuo Hirayama’nın “Türkiye, Batıyla Doğu Arasında Bir Kültür Kavşağı” isimli sergisi– 3 Ekim’e kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

* Madde ve Işık sergisi– 9 Ekim’e kadar Borusan Müzikevi’nde. (0216 310 54 04)

* Birlikte Düşleyip Üretelim isimli sergi - 9 Ekim’e kadar Marmara Üniversitesi - Sultanahmet’te.

* Dilşan Balkancı’nın ‘Zamanda Gezginim’ başlıklı resim sergisi– 15 Ekim’e kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 263 11 09)

* Ayşecan Kurtay’ın “CAN - BAZLAR” isimli sergisi - 13 Ekim’e kadar - Ataköy Plus Alışveriş Merkezi’nde. (0212 661 75 15 )

* Hüseyin Çağlayan’ın ‘Hüseyin Çağlayan: 1994 - 2010’ başlıklı sergisi – 24 Ekim’e kadar İstanbul Modern’de. (0 212 334 73 00 )

* ‘Osmanlı İmparatorluğu’nun Son Döneminden Kadın Giysileri: Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ adlı sergi – 7 Kasım’a dek – Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0 212 242 38 13)

* ‘Deneyimler’ - İstanbul Modern Sürekli Sergiler Salonu’nda. (0 212 334 73 00)

ANKARA

* Dışişleri Bakanlığı Suna Çokgür Ilıcak Sanat Galerisi’nde Dışişleri Bakanlığı Mensupları Derneği/4. Karma Sergi - karma resim - 31 Ağustos’a dek - (0 312 284 93 72)

* Cer Modern Sanatlar Merkezi’nde Gülay Alpay&Fırat Arapoğlu - interaktiv - 15 Eylül’e dek - . (0 312 310 00 00)

* Doku Sanat Galerisi’nde “Yaz Karması”isimli resim sergisi 16 Eylül’e dek devam edecek. (0 312 439 78 80)

İZMİR

* Yaşar Eğitim Kültür Vakfı Altınyunus Sanat Galerisi’nde, 27 Ağustos’a dek Şefkat İşlegen’in “Değiş/imler” adlı resim sergisine ev sahipliği yapılacak.

* İstanbullu ressam Serpil Yeter’in mitolojideki kadın tanrıçaları konu alan “Evvel Zaman” adlı sergisi, Çeşme Lemon Hotel’de 31 Ağustos’a dek izlenimde. Sergide, yağlıboya karışık tekniklerle uygulamalı boya resim ve desenler yer alıyor.

* Alaçatı Belediyesi Sanat Galerisi’nde Güler Uruk’un çini işlemecilği sergisini ağırlıyor.

* Bodrum Yakaköy’deki Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü Orhan Veli Sanat Galerisi’nde, 19 Ağustos’a dek Güven Zeyrek’in resim ve Zühal Yorgancıoğlu’nun çalışma yaşamına başlayışının 60. yılı nedeniyle retrospektif sergilerini ağırlayacak.

* Burhaniye İskele Yağcı Kültür Merkezi’nde Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Beyhan Özdemir, heykel bölümünden Yrd. Doç. Gökçen Ergün, resim bölümünden Arş. Gör. Betül Uslu Özken ve Arş. Gör. Ceren Bulut Yumrukaya’nın alanlarıyla ilgili eserleri 20 Ağustos’a dek izlenimde.


TİYATRO

* Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü Bahçesi’nde Tiyatro Kedi tarafından oynanan “Bir Yaz Gecesi Rüyası” adlı oyun perşembe ve cumartesi saat 21.00’de ve “Kibarlık Budalası” adlı oyun cuma saat 21.00’de izlenebilir. (0 212 257 79 36)

ADANA

* Çukurova Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, İngiliz Yazar Ray Cooney’in “Karmakarışık” adlı komedisini sahnelemeyi sürdürüyor. Genel Sanat Yönetmenliğini Erdal Cindoruk’un yaptığı, eğlenceli oyun, Çarşamba ve Perşembe günleri 20.30’da Doğal Park Amfi Tiyatro’da yineleniyor. (0322 2396464)

emre gümüşdoğan
30-08-2010, 11:48
Haftanın Sanat Çizelgesi 30 Ağustos-6 Eylül

'Geçmişten Günümüze Bayramlar' karma fotoğraf sergi - 31 Ağustos'a kadar - The Marmara Pera'da.
(http://www.cumhuriyet.com.tr/?yer=yazar&aranan=Cumhuriyet%20Haber%20Portal%FD)
http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=38270


Sergi
İstanbul

* Aslı Vural’ın SKY IS THE LIMIT ? isimli sergisi – 30 Ağustos’a kadar – Balat Kültürevi’nde. (0 212 5310057)

* Can Ertaş, Guido Casaretto, Koray Ekremoğlu, Tunca Subaşı’nın ‘For What?’ isimli sergisi - 31 Ağustos’a kadar – Sanatorium’da. (0212 292 91 60)

* ‘Hasankeyf’i Bilir Misiniz?’ başlıklı ortak fotoğraf sergisi – 31 Ağustos’a kadar – Rezan Has Müzesi’nde. (0 212 533 65 32)

* ‘Geçmişten Günümüze Bayramlar’ karma fotoğraf sergi - 31 Ağustos’a kadar - The Marmara Pera’da. (0212 270 50 42)

* Karma Yaz Sergisi - 4 Eylül’e kadar –Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

* ‘Kaotik Metamorfoz’ başlıklı sergi – 4 Eylül’e kadar – Proje 4L/ Elgiz Çağdaş Sanat Galerisi’nde. (0 212 290 25 25)

* Conor Clarke, Trenton Garratt, Mark Henley, Veronica Manchego, Cam O’Connell ’ın “Yemin Edebilirdim” isimli sergisi - 4 Eylül’e kadar –Daire Sanat’ta. (0212 244 12 68 )

* Meşk isimli karma hat, tezhip ve ebru sergisi - 7 Eylül’e kadar –Küçükçekmece Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 598 55 25)

* Murakka isimli karma minyatür sergisi Odakule Sanat Galerisi’nde 8 Eylül’e kadar sürecek. (0212 252 29 00)

* Kuşbakışı Adalar isimli fotoğraf sergisi –11 Eylül’e kadar Adalar Müzesi’nde izlenebilir. (0216 382 52 80)

* Zekine Kundukan’ın sergisi Akmerkez Zemin Çarşı’da 13 Eylül’e kadar sürecek . (0212 272 93 13)

* Yüzde Yüz isimli çizgi roman sergisi –13 Eylül’e kadar Fransız Kültür Merkezi’nde izlenebilir. (0212 393 81 11)

* Sema Maşkılı’nın “Mizaç” isimli sergisi - 15 Eylül’e kadar devam edecek – Casa Dell’Arte’de. (0212 251 1214 )

* Impact/Etki başlıklı ‘Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü Yılsonu Sergisi’ – 17 Eylül’e kadar – Santralistanbul’da. (0 212 311 78 09)

* ‘Vehbi Koç Vakfı Çağdaş Sanat Koleksiyonundan İşler’in yer alacağı ‘Starter’ adlı sergi – 19 Eylül’e kadar– Arter’de. (0 212 243 37 67)

* Murat Germen’in ‘Yol’ başlıklı sergisi – 19 Eylül’e kadar – İstanbul Modern’de (0 212 2488149)

* Merkez’de Ne Var? isimli karma sergi – 20 Eylül’e kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde izlenebilir. (0212 245 02 29)

* Ege Bilgen’in ‘Büyük Mucit ve Yaşamın Sırrı’ sergisi - 21 Eylül’e kadar - Piola’da. (0212 337 30 70)

* İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı ile Fotoğraf ve Video Bölümleri öğrencileri’nin TRACK/09 başlıklı sergisi – 26 Eylül’e kadar – Santralistanbul’da. (0 212 256 49 91)

* Yapı Kredi Vedat Nedim Tör Müzesi’nde Tatarlı - Renklerin Dönüşü sergisi – 26 Eylül’e kadar izlenebilir. (0212 252 47 00)

* Ikuo Hirayama’nın “Türkiye, Batıyla Doğu Arasında Bir Kültür Kavşağı” isimli sergisi– 3 Ekim’e kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

* Madde ve Işık sergisi– 9 Ekim’e kadar Borusan Müzikevi’nde. (0216 310 54 04)

* Birlikte Düşleyip Üretelim isimli sergi - 9 Ekim’e kadar Marmara Üniversitesi - Sultanahmet’te.

* Dilşan Balkancı’nın ‘Zamanda Gezginim’ başlıklı resim sergisi– 15 Ekim’e kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 263 11 09)

* Ayşecan Kurtay’ın “CAN - BAZLAR” isimli sergisi - 13 Ekim’e kadar - Ataköy Plus Alışveriş Merkezi’nde. (0212 661 75 15 )

* Hüseyin Çağlayan’ın ‘Hüseyin Çağlayan:1994 - 2010’ başlıklı sergisi – 24 Ekim’e kadar İstanbul Modern’de. (0 212 334 73 00 )

* ‘Osmanlı İmparatorluğu’nun Son Döneminden Kadın Giysileri: Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ adlı sergi – 7 Kasım’a dek – Sadberk Hanım Müzesi’nde.(0 212 242 38 13)

* ‘Deneyimler’ - İstanbul Modern Sürekli Sergiler Salonu’nda. (0 212 334 73 00)


Ankara
* Dışişleri Bakanlığı Mensupları Derneği / 4. Karma Sergi - yarın sona eriyor - Dışişleri Bakanlığı Suna Çokgür Ilıcak Sanat Galerisi’nde. (0 312 284 93 72)

* Gülay Alpay&Fırat Arapoğlu - interaktiv - 15 Eylül’e dek - Cer Modern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)

* Yaz Karması - resim - 16 Eylül’e dek - Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)


İzmir
��* Bodrum’daki Dibeklihan Sanat Köyü, çok sayıda ve farklı alanlardaki sergilere ev sahipliği yapıyor. Bilgehan Uzuner’in tasarım, Oya Uzuner’in seramik, Emel Altuğ’un resim ve Sami Güner’in fotoğraf sergileri 2 Eylül’e dek izlenimde. Devrim Erakalın’ın ahşap yontu, Özlen Ayata’nın da takı sergisi de sürüyor.

* Akyaka’daki Nail Çakırhan ve Halet Çambel Kültür ve Sanat Evi, 5 Eylül’e dek Ülkü Onur’un resim sergisini ağırlayacak.

* Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Altınyunus Sanat Galerisi, 24 Eylül’e dek, Oğuz Demir’in “Piyano Kuşları” resim sergisini ağırlayacak.

* İstanbullu ressam Serpil Yeter’in mitolojideki kadın tanrıçaları konu alan “Evvel Zaman” adlı sergisi, Çeşme Lemon Hotel’de yarın sona eriyor.

* The Marmara Bodrum 2010 yaz sergilerinin dördüncüsünde, Emel Şahinkaya’nın “Peksimet Günleri” adlı resim sergisini 12 Eylül’e dek ağırlıyor.


Müzik
* ‘Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde yarın “Tarkan” konseri izlenebilir. (0 212 296 24 04)

* ‘Ataköy Open Air Show Center’da cumartesi günü “Volkan Konak” konseri izlenebilir. (0 212 465 46 80)

Cumhuriyet

admin
18-10-2010, 12:21
Haftanın Sanat Çizelgesi 18 Ekim - 25 Ekim


Sanatseverleri bu hafta da oldukça yoğun bir etkinlik takvimi bekliyor.


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=39909

Sergi
�* Mehmet Aksoy’un “Yılan Hikâyeleri” isimli heykel sergisi 21 Ekim’de başlayıp 4 Aralık’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0216 470 93 43)
�* Csontváry’nin “Csontváry: Macar Resminin Sıradışı Bir Ustası” sergisi 21 Ekim’de başlayıp 12 Aralık’a kadar Pera Müzesi’nde. (0 212 211 41 00)
�* Cengiz Uğur’un “Bedenler” sergisi 22 Ekim’de başlayıp 13 Kasım’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
�* Nesrin Sağlam’ın kişisel sergisi 23 Ekim’de başlayıp 15 Kasım’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)
�* Ayla Aksoyoğlu’nun “Nü ve Önyargı” isimli sergisi 23 Ekim’de başlayıp 10 Kasım’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da . (0212 251 91 63)
�* Metin Gönül’ün “Şehrimde Sonbahar” isimli sergisi 23 Ekim’de başlayıp 30 Kasım’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
�* Yiğit Yazıcı’nın “İçine Bak” isimli sergisi 18 Ekim’e kadar Bali Art Gallery’de devam edecek. (0212 258 61 62)
�* Hasretim İstanbul - İstanbul Rumlarının Göç Öyküleri ve Özlemleri isimli sergi 19 Ekim’e kadar Yunanistan Başkonsolosluğu Kültür Merkezi Sismanoglio Megaro binasında devam edecek.
�* Muhsin Kut’un “Doğu’dan Batı’ya Tarihe Yolculuk - Foça/Marsilya” isimli sergisi 20 Ekim’e kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)
�* Devrim Kadirbeyoğlu’nun “Kayıp Eşya Bürosu” isimli sergisi 22 Ekim’e kadar ALANistanbul’da. (0 212 292 04 14)
�* Ayşe Domeniconi ve Olça Tansuk’un ‘‘Cin İşi Peri İşi Bunu Bilen İki Kişi’’ isimli sergisi 22 Ekim’e kadar Galeri Artist Çukurcuma’da devam edecek. (0 212 251 91 63)
�* Lesya Demchenko’nun “Kedili İstanbul” isimli sergisi 23 Ekim’e kadar ArkeoPera Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 249 92 26)
�* Şpresa Hızalan’ın “Şpresa Hanim’ın Kaftanları” isimli karakalem sergisi 23 Ekim’e kadar Dolmabahçe Sarayı Hazine-i Hassa Salonu’nda.
�* Güçlü Öztekin’in ‘kAPLANKADİLAk - Pis bir adamdı ama ellerini iyi yıkardı’ isimli sergisi 23 Ekim’e kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)
�* Asım İşler’in sergisi 23 Ekim’e kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)
�* Ramiz Aydın’ın sergisi 23 Ekim’e kadar rh+ artgallery’de. (0212 224 74 31)
�* Ali İbrahim Öcal’ın “Kekre” isimli sergisi 23 Ekim’e kadar Daire Cihangir’de. (0212 244 12 68 )
�* Metin Ünsal’ın “Yaşamdan Notlar II” isimli sergisi 24 Ekim’e kadar Galeri Selvin’de devam edecek. (0212 263 74 81 )
�* Turhan Selçuk’un sergisi 24 Ekim’e kadar Bir Nokta’da gezilebilir. (0212 244 91 80)
�* Hüseyin Çağlayan’ın ‘Hüseyin Çağlayan: 1994 - 2010’ başlıklı sergisi – 24 Ekim’e kadar İstanbul Modern’de. (0 212 334 73 00 )
�* Ali İbrahim Öcal’ın ‘Kekre’ başlıklı sergisi 24 Ekim’e kadar Daire Cihangir’de. (0212 244 12 68 )
�* Fehmi İçyer’in “Beyaz Uykusuz Uzakta” başlıklı fotoğraf sergisi 25 Ekim’e kadar Sefaköy Kültür ve Sergi Merkezi’nde. (0212 470 6 170)
�* Özdemir Altan’ın karma sergisi 26 Ekim’e kadar Sanat Akmerkez’de. (0 212 282 01 70)
�* Soner Çakmak’ın “Seyir” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Artisan’da devam edecek. (0212 247 90 81)
�* Meryem Salahi’nin “Mor Leke” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Dega Sanat Galerisi’nde. (0216 373 32 00)
�* Hale Güngör’ün “Peron” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Odakule Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 251 46 31)
�* Ayfer Karamani’nin “Seramik Heykeller” isimli sergi 28 Ekim’e kadar İstanbul Arkeoloji Müzeleri bahçesinde. (0212 520 77 40)
�* Sossio’nun ‘The Power of Doing’ başlıklı sergisi 29 Ekim’e kadar Artgalerim Nişantaşı’nda. (0212 265 10 34)
�* Emrah Günay’ın “Kapının dışında kalanlar” isimli fotoğraf sergisi 30 Ekim’e kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde devam edecek. (0212 249 01 50)
�* Rengin Saltık’ın “Sözcükleri Boyamak” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 230 19 76)
�* Yasemin Özcan Kaya, Dilek Winchester ve Judith Zdesar’ın “Tabiatım Bu!” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Kasa Galeri’de. (0212 292 4939)
�* Angela Bulloch, Tony Oursler, Julian Opie, Stephan Reusse, Peter Kogler ve Elisabeth Wallner’in “İstanbul’un Ritmi” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)
�* Serkan Özkaya’nın “Homo Practicus / İşe Yarar Adam” isimli sergi 30 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)
�* Jakup Ferri’nin “Çekirdek Instead of Leblebi” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri Outlet’te. (0 212 245 55 05)
�* Mehmet Ali Uysal’ın “Askıda” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks Galeri: I’de. (0 212 293 71 03)
�* Emiel Hoorne’nin “Taksim, Oh Taksim!” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Füsun İnan Sanat Galerisi’nde. (0212 232 40 49)
�* Mehmet Ali Uysal’ın “Tebdilibeden” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks Galeri II’de(0 212 293 71 03)
�* “Çeşme” isimli sergi 31 Ekim’e kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)
�* “7” isimli karma sergi 31 Ekim’e kadar Sergi C.A.M Galeri’de devam edecek. (0212 248 81 49 )
�* Katie Janyk’nin “Sevgiler” isimli seramik sergisi 31 Ekim’e kadar İstasyon Sanat Galerisi’nde. (0212 252 92 22)
�* Ayşe Ece Deryaoğlu’nun “Uçmak” isimli seramik sergisi 31 Ekim’e kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)
�* “Buradan Yetkililere Süslenmek İstiyoruz” isimli fotoğraf sergisi 1 Kasım’a kadar Point Otel Barbaros’da. (0 212 337 30 00)
�* “sanatçılar ve konuk sanatçıları” isimli karma sergi 4 Kasım’a kadar artSümer’de. (0 212 252 4296)
�* Fikret Öztürk’ün “Bricks” isimli karma sergi 6 Kasım’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0 212 291 82 55)
�* Gözde Türkkan ve Sinem Dişli’nin “Kesişme 4” isimli sergisi 6 Kasım’a kadar Galeri x - ist’te gezilebilir. (0 212 291 77 84)
�* Uğur Çakı ve Yalçın Bilgin’in “Paralel Frekans” isimli sergisi 6 Kasım’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31 )
�* Bir Odada Onbir Naif isimli sergi 6 Kasım’a kadar Galeri Oda’da. (0 212 259 22 08)
�* Kerem Ozan Bayraktar’ın “Tinnitus” isimli sergisi 7 Kasım’a kadar Pg Art Gallery’de. (0212 263 33 90)
�* ‘Osmanlı İmparatorluğu’nun Son Döneminden Kadın Giysileri: Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ adlı sergi – 7 Kasım’a dek – Sadberk Hanım Müzesi’nde.(0 212 242 38 13)
�* Hatice Tekin’in “Ah Güzel İstanbul” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde . (0216 363 12 80 )
�* Muhsin Kut’un “Gözüme Ne Takıldı ise... İSTANBUL 2010” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde . (0 216 418 3806)
�* Extramücadele’nin “Extramücadele 2010 / Bunu ben yapmadım, siz yaptınız.” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar GaleriNon’da. (0 212 249 87 74)
�* Burcu Perçin’in “Yok Yer” isimli sergisi 14 Kasım’a kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da devam edecek. (0 212 444 37 77)
�* Ercan Akın’ın “Hipnoz” isimli sergisi 15 Kasım’a kadar Galeri Merkur’de. (0 212 231 69 87)
�* Nazan Erkmen’nin “Şiiri Resimlemek” isimli sergisi 15 Kasım’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde . ( 0216 338 98 37 )
�* Cavit Atmaca’nın “1970 – 2010” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde gezilebilir. (0212 265 38 51)
�* Saim Altuncu’nun suluboya resim sergisi 16 Kasım’a kadar Tuze Sanatevi’nde. (0 216 380 85 80)
�* Michel Comte’nin fotoğraf sergisi 17 Kasım’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 249 48 92)
�* Banu Cennetoğlu ’nun “Örnek Satış 2010 BC” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Galeri Rodeo’da. (0 212 293 58 00)
�* M. Zeki Kaba-Gönül Say’ın sergisi 22 Kasım’a kadarToprak Sanat Galerisi’nde.
(0533 312 2110)
�* Şeref Bigalı’nın sergisi 23 Kasım’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 326 46 46)
�* Roza El-Hassan, Tamas Oszvald, Youssef Tabti’nin “Başka Dünyalar” isimli sergi 23 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta . (0212 334 11 04)
�* Bedri Baykam’ın “İçim Parçalanıyor” isimli sergisi 24 Kasım’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0216 386 26 81)
�* “ÖRNEK 4 KUŞAK-III” sergisi 30 Kasım’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde (0 2 1 2 2 3 2 3 8 1 3 )
�* Tankut Öktem’in retrospektifi 5 Aralık’a kadar Kibele Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 316 15 80)
�* Ani Çelik Arevyan’ın “Göründüğü Gibi Değil” sergisi 9 Aralık’a kadar İstanbul Modern’de.(0212 334 73 53)
�* ‘Deneyimler’ - İstanbul Modern Sürekli Sergiler Salonu’nda. (0 212 334 73 00)

Cristina Branco yarın ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda konser verecek.

Opera-Bale
�* ‘Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde cumartesi günü saat 16.00’da “Concerto Barocco/ Creatures/ Mi Favorita” adlı bale sahnelenecek. (0 216 346 15 31)
�* ‘Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde yarın, perşembe, cuma günü saat 20.00’de “La Traviata” adlı opera sahnelenecek. (0216 346 15 31)

Tiyatro
�* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Ölüleri Gömün”, Küçük Sahne’de “Bedensiz Kadın” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Vahşet Tanrısı” salı, çarşamba, perşembe 20.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Baştan Çıkarma” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Çekmece Sahnesi’nde “Kadın Sığınağı” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazer 15.00. Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Temiz Ev” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Bülent Ecevit Sahnesi’nde “Profesyonel” pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
�* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F.Reşat Nuri Sahnesi’nde “Dullar”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Lüküs Hayat”, Kâğıthane Sahnesi’nde “Romeo ve Juliet”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Merhaba Hoşçakal”, Ümraniye Sahnesi’nde “Bozuk Düzen”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Alemdar” (Tohum ve Toprak) Üsküdar K.Yılmazer Sahnesi’nde “Gizli Oturum” çarşamba cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe cuma 20.30, pazar 15.00. (0 212 455 39 00)
�* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Tersine Dünya”çarşamba perşembe 20.30. “Dava” cuma 20.30. “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” 11.00. “Miyhavlar Tiyatrosu” 11.00, “Gül’e Ağıt” 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Sokağa Çıkma Yasağı” salı 20.30’da. (0 212 661 38 95)
�* Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” perşembe 20.00’de. “İşsizler Cennete Gider” cuma, cumartesi 20.00. pazar 18.00 (0 212 251 18 65 )
�* Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda “Sihirli Pastalar” cumartesi 11.00, “Lades Ya Da Aile Ocağı” cuma 20.30, cumartesi 15.30, pazar 15.30. “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” cuma 20.30, pazar 15.30. “Muzurevi” cumartesi 20.30. “Mutluluk Çiçeği” pazar 11.00. (0 216 449 59 52 )
�* Kadıköy Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde “Kristal Gece (Anne Frank’ın Hatıra Defteri) cumartesi 19.30. (0 216 414 22 39)
�* İKSV Salon’da Krek Tiyatro Topluluğu’nun “Bomba” adlı oyunu pazartesi 19.30, 20.30. (0 212 334 07 52)
�* Oyun Atölyesi’nde “‘7’ Şekspir Müzikali” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 18.00 (0 216 345 39 39)
�* Tiyatro Kedi’nin “Bir Yaz Gecesi Rüyası” Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi’nde cumartesi 20.00. pazar 16.0’da da Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 212 257 79 36)
�* Tiyatro Dot’ta “Malafa” çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 21.00. (0 212 251 45 45)
�* Kumbaracı50 Sahnesi’nde Altıdan Sonra Tiyatro “Fail-i Müşterek” pazartesi, salı 20.30. Tiyatro Boyalı Kuş “Nora/Nure” çarşamba 20.30. İlyas Odman “Yorgun” perşembe. Tiyatro Tem “Hakiki Gala” cuma 20.30. Altıdan Sonra Tiyatro “444” cumartesi 20.30, pazar 15.00. (0 212 243 50 51)
�* Tiyatro Kare’nin “Leyla’nın Evi” adlı oyunu pazartesi 20.30’da Ataköy Yunus Emre’de. (0 212 278 03 07)
Müzik
�* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün “Naoko Yoshino” ve pazar günü “Ozan Tunca” konseri izlenebilir.
(0 216 346 15 31)
�* ‘Aya İrini Müzesi’nde Uluslararası İstanbul Klasik Müzik Festivali kapsamında bugün “Galina Vracheva”, yarın “I Salonisti” ve çarşamba günü “Ahn Trio” konseri izlenebilir. (0 212 522 17 50)
�* ‘Alt.’ta bugün “Kent Mete Trio”, yarın “Jef Giansily Quartet”, çarşamba günü “Sarp Maden Quartet”, perşembe günü “Güç Başar Gülle”, cuma günü “Emir Ersoy & Projecto Cubano” konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)
�* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yarın “Cristina Branco”, çarşamba günü “Hüseyin Sermet”, pazar günü “Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu” ve “Viyana Soloists Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
�* ‘Babylon’da yarın “Kolektif İstanbul”, çarşamba ve perşembe günü “Us3”, cuma günü “Label Night 01: Kompakt: Michael Mayer, Robag Wruhme, Jatoma (Live)”, cumartesi günü “Hercules & Love Affair” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
�* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde yarın “Hale Caneroğlu”, çarşamba günü “Cem Adrian”, perşembe günü “Aylin Aslım”, cuma günü “Yeşil” ve cumartesi günü “Soul Stuff” konseri izlenebilir.(0 212 244 25 58)
�* ‘Ghetto’da çarşamba günü “Soaked”, perşembe günü “Multitap”, cuma günü “Göksel - 45’likler Partisi” ve cumartesi günü “Dreadzone” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
�* ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü “Lady Gaga Tribute Show”, perşembe günü “CİNGİ performs Queen and The Originals”, cuma günü “Athena” ve cumartesi günü “Yeni Türkü” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
�* ‘Balans Cadde’nde çarşamba günü “Bülent Ortaçgil”, cuma günü “Hale Caneroğlu” ve cumartesi günü “Ulaş Emre” konseri izlenebilir. (0 216 369 22 57)
�* ‘Bronx Pi Sahne’de çarşamba günü “7 Pink Floydlar ve 2 Prenses”, cuma günü “The Radio Dept.” ve cumartesi günü “Stereo Total” konseri izlenebilir. (0 531384 80 80)
�* ‘Salon’da perşembe günü “Brazzaville”, cuma günü “Jimi Tenor - Tony Allen Band” ve cumartesi günü “Phonem by Miller: Liars” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
�* ‘Matine 216’da cuma günü “Spirit of Pink Floyd” konseri izlenebilir. (0 216 550 12 88)
�* ‘Istanbul Jazz Center’ da cuma ve cumartesi günü “Sheila Jordan Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)
�* ‘İndigo’da cuma günü “Bülent Ortaçgil” ve “Bon Mod”, cuma günü “Xinobi - Polymorphic” konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)
�* ‘Studio Live’de cumartesi günü “Dolapdere Big Gang” konseri izlenebilir. (0 212 244 77 12)


Cumhuriyet

admin
17-11-2010, 11:54
Haftanın sanat çizelgesi 15- 22 Kasım


Kültür Sanat- Sergi

�* Nesrin Sağlam’ın kişisel sergisi 15 Kasım’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)
�* Stephan Kaluza ’nın “Complexe” isimli sergisi 15 Kasım’a kadar Sanatorium Sivil Sanat İnisiyatifi Çağdaş Sanat Galerisi’nde. (0212 292 91 60)
�* Ercan Akın’ın “Hipnoz” isimli sergisi 15 Kasım’a kadar Galeri Merkur’de. (0 212 231 69 87)
�* Nazan Erkmen’in “Şiiri Resimlemek” isimli sergisi 15 Kasım’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde . ( 0216 338 98 37 )
�* Cavit Atmaca’nın “1970 – 2010” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde gezilebilir. (0212 265 38 51)
�* Saim Altuncu’nun suluboya resim sergisi 16 Kasım’a kadar Tuze Sanatevi’nde. (0 216 380 85 80)
�* Michel Comte’nin fotoğraf sergisi 17 Kasım’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 249 48 92)
�* Banu Cennetoğlu’nun “Örnek Satış 2010 BC” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Galeri Rodeo’da. (0 212 293 58 00)
�* Ekrem Kahraman’ın “Bulunduğumuz Yer...Geçtiğimiz Zaman...” isimli sergisi 21 Kasım’a kadar The Marmara Pera’da. (0 212 292 00 38 )
�* Resim, seramik, heykel ve fotoğraf sanatçılarının “Karma” isimli sergisi 21 Kasım’a kadar V Sanat’ta. (0 212 231 58 80)
�* Bülent Turan’ın sergisi 21 Kasım’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0216 467 36 00)
�* M.Zeki Kaba-Gönül Say’ın sergisi 22 Kasım’a kadar Toprak Sanat Galerisi’nde. (0533 312 2110)
�* Suzan Batu’nun “Madalyalar” isimli sergisi 22 Kasım’a kadar Dirimart’ta. (0212 291 34 34 )
�* Kamil Masaracı’nın karikatür sergisi 22 Kasım’a kadar Enka Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi’nde. (0212 276 05 45)
�* Şeref Bigalı’nın sergisi 23 Kasım’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 326 46 46)
�* Roza El-Hassan, Tamas Oszvald, Youssef Tabti’nin “Başka Dünyalar” isimli sergisi 23 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)
�* Meke Sanat Galerisi’ndeki karma sergi 23 Kasım’a kadar. (0212 292 34 70)
�* Cemal Tollu, Hakkı Anlı, Sabri Berkel, Abidin Dino, Cafer Bater, Cihat Burak, Adnan Varınca, Mürşide İçmeli, Ömer Kaleşi, Alecos Fassianos (Yunanistan), Güngör İblikçi, Abraham Hadad (Fransa), Mehmet Güleryüz, Metin Talayman, Oktay Anılanmert, Yuri Kuper (Rusya), Hale Sontaş, Mehmet Güler, Mustafa Altıntaş, Zeki Fındıkoğlu, Hüseyin Ertunç, Fevzi Karakoç, Miharu Shiota (Japonya), Abdulkadir Öztürk, Fuat Acaroğlu, Gülden Artun, Nur Özalp, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Talat Enlil, Mithat Şen, Selma Gürbüz, Gürhan Yücel, Devabil Kara ve Özlem Özkan’ın karma sergisi 24 Kasım’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 08 99)
�* Bedri Baykam’ın “İçim Parçalanıyor” isimli sergisi 24 Kasım’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi (0216 386 26 81), 1 Aralık’a kadar Piramid Sanat’ta.(0212 297 31 15)
�* Can Aytekin’in “Bahçe Resimleri” isimli sergisi 24 Kasım’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 240 44 48)
�* Kaya Tanyeri, Müge Süel Özer, Hatice Nalbant, Şebnem Altuntaş, Yıldanur Ketenci, Deniz Sağdıç, Güneş Hüseyinkulu, Güler Aşık, Deniz Aktaş, Seyit Mehmet Buçukoğlu ve Hüseyin Rüstemoğlu’nun karma sergisi 25 Kasım’a kadar Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği Sanat Galerisi’nde . (0212 247 62 83)
�* Eşber Karayalçın’ın “Tell” 3 boyutlu desen sergisi 26 Kasım’a kadar Bir Nokta Sanat Galerisi’nde. (0212 244 91 80)
�* Ece Clarke ve Dilek Kutzli’nin sergisi 27 Kasım’a kadar Casa Del’Arte’de. (0212 251 12 14)
�* Dagmar Göğdün’ün “Başrolde Mor” isimli sergisi 27 Kasım’a kadar Odakule Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)
�* Serdar Kaynak’ın “Kürsör” isimli sergisi 27 Kasım’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 247 90 81)
�* Sevinç Altan’ın “Arabölge Gölge” isimli sergisi 27 Kasım’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)
�* Aynur Küçükyalçın’ın “Osmanlı Bahçesinde Japon Çiçekleri” resim sergisi 27 Kasım’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde. (0216 3682679)
�* Nazan Azeri’nin “Adı Konmamış” isimli sergisi 27 Kasım’a kadar Casa Del’Arte’de. (0212 251 12 14)
�* Esin Turan’ın “Pötikare Hayatlar” başlıklı sergisi 27 Kasım’a kadar DAİRE’de. (0 212 244 1268)
�* Şenol Erdener’in “IŞIK SIZ” isimli fotoğraf sergisi 29 Kasım’a kadar İstanbul Fotoğraf Merkezi’nde devam edecek. (0212 238 11 60)
�* “ÖRNEK 4 KUŞAK-III” sergi 30 Kasım’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde . (0 212 232 38 13)
�* Metin Gönül’ün “Şehrimde Sonbahar” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
�* Kadir Doğruer’in “Melek” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)
�* Güneş Çınar’ın “Çıkış Yok” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Çağla Cabaoğlu Art Gallery’de devam edecek. (0 212 291 37 91)
�* Tuncay Takmaz’ın “Koyu Yalanlar Caddesi” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri Ihlamour’da. (0212 241 76 66 )
�* Kübra Ergin Halhallı, Olcay Kuş, Rüveyda Koyuncu Colombin ’in sergisi 4 Aralık’a kadar Galatea Sanat Galerisi’nde. (0 212 245 80 38 )
�* Mehmet Aksoy’un “Yılan Hikâyeleri” isimli heykel sergisi 4 Aralık’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0216 470 93 43)
�* İnci Eviner’in “Kızlar Avrupa’da” isimli video çalışması 4 Aralık’a kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)
�* Tankut Öktem’in retrospektifi 5 Aralık’a kadar Kibele Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 316 15 80)
�* Hande Şekerciler’in “Sıradakiler” başlıklı sergisi 8 Aralık’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)
�* Ani Çelik Arevyan’ın “Göründüğü Gibi Değil” sergisi 9 Aralık’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 53)
�* Ali Teoman Germaner (Aloş)’un bronz ve desenler heykel sergisi 10 Aralık’a kadar Galeri Işık Teşvikiye’de. (0212 233 12 03)
�* Ali Asgar Çakmakcı’nın “Poetik Kütüphane” isimli sergisi 11 Aralık’a kadar Galeri Artist’te. (0212 227 68 52)
�* Erkut Terliksiz’in “Yeniden Buluşana Dek” isimli sergisi 11 Aralık’a kadar X - ist’te. (0212 291 77 84)
�* Nejat Satı’nın “Dil Altı” isimli sergisi 11 Aralık’a kadar Pi Artworks Galeri 1’de devam edecek. (0212 293 71 03)
�* Mahmut Celayir’in “Bir Gezginin Öğleden Sonrası” isimli sergisi 11 Aralık’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 248 81 49)
�* Emre Senan’nın ‘Lobotomi Hakkımız Söke Söke Alırız” isimli sergisi 11 Aralık’a kadar Galeri Apel’de devam edecek. (0 212 292 72 36)
�* Dinçer Erimez’in retrospektif sergisi 11 Aralık’a kadar rh+artgallery’de . (0 212 224 74 31)
�* Csontváry’nin “Csontváry: Macar Resminin Sıradışı Bir Ustası” sergisi 12 Aralık’a kadar Pera Müzesi’nde. (0 212 211 41 00)
�* Bubi’nin “Beş Dönem” başlıklı sergisi 12 Aralık’a kadar Beşiktaş Çağdaş’ta. (0 212 351 93 90)
�* Gül Hiçdurmaz’ın “İçeriden Dışarı Bakmak II” başlıklı sergisi 14 Aralık’a kadar Piola’da. (0212 337 3070 )
�* Bengü Karaduman’ın “burdayım” başlıklı sergisi 18 Aralık’a kadar Outlet’te. (0212 245 55 05)
�* Sabancı Üniversitesi lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin “Flow Debi/2010” başlıklı sergisi 20 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Karaköy İletişim Merkezi’nde. (0 216 483 9097)
�* Mustafa Aslıer’in sergisi 22 Aralık’a kadar Marmara Üniversitesi Acıbadem Kampusu’nda. (0 216 326 26 67)
�* Gezici Sergi, Edge of Arabia’nın “Transition” başlıklı sergisi 26 Aralık’a kadar Sanat Limanı Antrepo No.5’te. (0212 217 29 99)
�* PastPresentFuture başlıklı sergi 7 Ocak’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00 )
�* Çınar Eslek’in “Dolayısıyla” başlıklı sergi 8 Ocak’a kadar Pi Artworks Galeri 2’de . (0212 293 71 03)
�* Jameel Ödülü 2009 başlıklı sergi 9 Ocak’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0 212 277 22 00)
�* Yamada Torajiro, Ito Chuta, Otani Kozui’nin “Hilal ve Güneş” başlıklı sergisi 20 Şubat’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)
�* Kutluğ Ataman’ın “İçimdeki Düşman” başlıklı sergisi 6 Mart’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 00)
�* “Çarlık Rusya’sından Sahneler: Rus Devlet Müzesi Koleksiyonu’ndan 19. Yüzyıl Rus Klasikleri” sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0 212 334 99 00)
�* ‘Deneyimler’ - İstanbul Modern Sürekli Sergiler Salonu’nda. (0 212 334 73 00)

Tiyatro
�* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Ne Dersin Azizim” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Temiz Ev” çarşamba, perşembe, cuma 20.00. cumartesi 15.00 ve 20.00. “Herkes Sihirbaz Olacak” pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Baştan Çıkarma”, Küçük Sahne’de “Profesyonel”çarşamba, perşembe, cuma 20.00. cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Pir Sultan Abdal”perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Karanlık İşler”cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00 (0 212 292 39 00)
�* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F.Reşat Nuri Sahnesi’nde “Kafes” perşembe cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, pazar 15.00. (“Çizmeli Kedi” cumartesi pazar 11.00). GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Karagöz Balıkçı” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30, cumatesi pazar 11.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Dünyanın Ortasında Bir Yer” perşembe cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. pazar 15.00. Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. (“Şahmeran” cumartesi pazar 11.00). Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Boya Benek” cuma 10.30 ve 13.30. Haldun Taner Sahnesi’nde “Yüzleşme” perşembe cuma 20.30. cumartesi 15.00 ve 20.30. “Benim Arkadaşım Yok” cumartesi pazar 11.00. Ümraniye Sahnesi’nde “İstanbul Efendisi” perşembe cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. “Karagöz Geri Döndü”, cumartesi pazar 11.00. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Merhaba Hoşçakal” perşembe cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Maskeliler” perşembe cuma 20.30. “Fareli Köyün Kavalcısı” cumartesi pazar 11.00. (0 212 455 39 00)
�* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Aklı Havada” perşembe cuma 20.30. “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” cumartesi 11.00, “Dava” 20.30. “Miyhavlar Tiyatrosu” pazar 11.00, “Gül’e Ağıt” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Sokağa Çıkma Yasağı” çarşamba 20.30. (0 212 661 38 95)
�* Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” çarşamba 20.00. “2019” perşembe 20.00. “İşsizler Cennete Gider” cuma, cumartesi 20.00. “Ruhundan Tramvay Geçen Adam” pazar 18.00. (0 212 251 18 65 )
�* Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda “Sihirli Pastalar” cumartesi 11.00, “Lades ya da Aile Ocağı” cuma 20.30, cumartesi 15.30, pazar 15.30. “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” cuma 20.30, pazar 15.30. “Muzurevi” cumartesi 20.30. “Mutluluk Çiçeği” pazar 11.00. (0 216 449 59 52 )
�* Oyun Atölyesi’nde “Testosteron” perşembe, cuma, cumartesi 20.30. pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
�* Tiyatro Dot’ta “Malafa” perşembe, cuma, cumartesi 21.00. (0 212 251 45 45)


Opera bale
�* ‘Kadıköy Süreyya Operası’nda Cumartesi günü saat 16.00’da “Concerto Barocco/ Creatures/ Mi Favorita” adlı bale sahnelenecek. (0216 346 15 31)


Müzik
�* ‘Alt.’ta bugün “Onur Ataman Ensemble”, yarın “Nilüfer Verdi”, çarşamba günü “Emre Kayhan”, perşembe günü “Alp Ersönmez Quartet”, cuma günü “Asena Akan” ve cumartesi günü “Effective” konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)
�* ‘Istanbul Jazz Center’da bugün ve yarın “Patricia Barber”, çarşamba ve perşembe günü “Lee Ritenour” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)
�* ‘Nublu İstanbul’da bugün ve yarın “THINK ART! presents Wallace Rooney” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
�* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün “Çağrı Sertel Trio”, yarın “Suzan Kardeş & Bekriya Band”, çarşamba günü “Ceylan Ertem - Sezen Aksu Tribute”, perşembe günü “Karapaks”, cuma günü “Aylin Aslım” ve cumartesi günü “Soul Stuff” konseri izlenebilir.(0 212 244 25 58)
�* ‘Nardis Jazz Club’da bugün “Selçuk Sun Quartet”, yarın “Nezih Yeşilnil Akustik Trio”, çarşamba günü “Lloyd Chisholm Trio”, perşembe günü “Yahya Dai Quartet”, cuma günü “‘Skip’ Gailes & Emre Kartarı Quartet” ve cumartesi günü “Sibel Köse Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 244 63 27)
�* ‘Babylon’da çarşamba günü “Shantel Dj Set”, perşembe günü “Multitap”, cuma günü “Ciguli”, cumartesi günü “Naim Dilmener ve Sarp Dakni ile 45’likler featuring Erol Büyükburç” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
�* ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü “Blek Panters ile Çingeneler Zamanı”, perşembe günü “Cover the Party: WhyNut”, cuma günü “MFÖ” ve cumartesi günü “Cover Party: Kolpa - Pijama” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
�* ‘Balans Brau Taksim’de cuma günü “Discotheque” ve cumartesi günü “FlashBacks Oldies Party - DJ Fırat” konseri izlenebilir. (0 212 293 56 91)
�* ‘Ghetto’da cuma günü “Serkan Çağrı” ve cumartesi günü “City Star Nights By Converse No. 29 - The Chap (UK)-Prinzhorn Dance School (UK)” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
�* ‘Roxy’de cuma günü “DJ Cam” konseri izlenebilir. (0 212 249 13 01)
�* ‘Balans Cadde’de cuma günü “DJ Yasin Keleş & DJ Serdar Ayyıldız” ve cumartesi günü “Ulaş Emre” konseri izlenebilir. (0 216 369 22 57)
�* ‘Indigo’da cuma günü “Ramadan” ve cumartesi günü “Mercan” konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)
�* ‘Bronx Pi Sahne’de cumartesi günü “Alphawezen” konseri izlenebilir. (0 531384 80 80)
�* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda pazar günü “The Manhattan Transfer” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)


Cumhuriyet

emre gümüşdoğan
22-11-2010, 12:34
Haftanın Sanat Çizelgesi 22 kasım- 29 Kasım

'Akbank Sanat Beyoğlu'nda cuma günü saat 19.00’da "Filmlerdeki Fotoğraflar Söyleşisi" başlıklı söyleşi gerçekleşecek.


Opera Bale

��* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde yarın, perşembe saat 20.00’de “Concerto Barocco/ Creatures/ Mi Favorita” adlı bale, cumartesi saat 16.00’da “Figaro’nun Düğünü” adlı opera sahnelenecek. (0216 346 15 31)

��* ‘İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu’nda cuma, cumartesi, pazar saat 20.00’de, cumartesi günü ayrıca saat 15.00’de “La Scala Pink Floyd Balesi” sahnelenecek. (0212 296 30 55)

Gösteri Söyleşi

��* ‘Pera Palas’ta perşembe günü saat 17.00’de “Mario Levi: İçimdeki İstanbul Fotoğrafları” başlıklı buluşma gerçekleşecek. (0212 377 40 00)

��* ‘Akbank Sanat Beyoğlu’nda cuma günü saat 19.00’da “Filmlerdeki Fotoğraflar Söyleşisi” başlıklı söyleşi gerçekleşecek. (0212 252 35 00-01)


Sergi

��* İş Bankası Müzesi’nde “10 Adımda Kapalıçarşı” adlı sergi 27 Şubat’a kadar görülebilir. (212-438 63 50/156)

��* Contemporary İstanbul 2010 25-28 Kasım tarihleri arasında Lütfü Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda. (0 212 244 71 71 )

��* Ayşe Öztürk’ün “ ‘Beynelmilel’ Öykünün Devamı Var...” isimli sergisi 23 Kasım’da başlayıp 7 Aralık’a dek Taksim Sanat Galerisi’nde. (0212 245 20 68)

��* Gerçeğin ve Hayalin İstanbul’undan Görsel Ürün’ler isimli karma sergi 24 Kasım’da başlayıp 30 Aralık’a dek Ürün Sanat Galerisi’nde. ( 0216 363 12 80)

��* Anton Henning’in “Anti-Unconventional Painting” isimli sergisi 25 Kasım’da başlayıp 31 Aralık’a dek Galerist’te. ( 0212 244 82 30)

��* Yücel Kale’nin “Büyüyen Öyküler” isimli sergisi 25 Kasım’da başlayıp 10 Ocak 2011’e dek Galeri G - art’ta. ( 0212 296 08 76)

��* Cansen Ercan’ın 29. kişisel sergisi 27 Kasım’da başlayıp 23 Aralık’a dek Harmony Sanat Galerisi’nde. ( 0216 553 21 67)

��* M.Zeki Kaba-Gönül Say’ın sergisi 22 Kasım’a kadar Toprak Sanat Galerisi’nde. (0533 312 2110)

��* Suzan Batu’nun “Madalyalar” isimli sergisi 22 Kasım’a kadar Dirimart’ta. (0212 291 34 34 )

��* Kamil Masaracı’nın karikatür sergisi 22 Kasım’a kadar Enka Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi’nde. (0212 276 05 45)

��* Şeref Bigalı’nın sergisi 23 Kasım’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

��* Roza El-Hassan, Tamas Oszvald, Youssef Tabti’nin “Başka Dünyalar” isimli sergi 23 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

��* Meke Sanat Galerisi’ndeki karma sergi 23 Kasım’a kadar. (0212 292 34 70)

��* Cemal Tollu, Hakkı Anlı, Sabri Berkel, Abidin Dino, Cafer Bater, Cihat Burak, Adnan Varınca, Mürşide İçmeli, Ömer Kaleşi, Alecos Fassianos (Yunanistan), Güngör İblikçi, Abraham Hadad (Fransa), Mehmet Güleryüz, Metin Talayman, Oktay Anılanmert, Yuri Kuper (Rusya), Hale Sontaş, Mehmet Güler, Mustafa Altıntaş, Zeki Fındıkoğlu, Hüseyin Ertunç, Fevzi Karakoç, Miharu Shiota (Japonya), Abdulkadir Öztürk, Fuat Acaroğlu, Gülden Artun, Nur Özalp, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Talat Enlil, Mithat Şen, Selma Gürbüz, Gürhan Yücel, Devabil Kara ve Özlem Özkan’ın karma sergisi 24 Kasım’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 08 99)

��* Bedri Baykam’ın “İçim Parçalanıyor” isimli sergisi 24 Kasım’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi (0216 386 26 81), 1 Aralık’a kadar Piramid Sanat’ta.(0212 297 31 15)

��* Can Aytekin’in “Bahçe Resimleri” isimli sergisi 24 Kasım’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 240 44 48)

��* Kaya Tanyeri, Müge Süel Özer, Hatice Nalbant, Şebnem Altuntaş, Yıldanur Ketenci, Deniz Sağdıç, Güneş Hüseyinkulu, Güler Aşık, Deniz Aktaş, Seyit Mehmet Buçukoğlu ve Hüseyin Rüstemoğlu’nun karma sergisi 25 Kasım’a kadar Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği Sanat Galerisi’nde . (0212 247 62 83)

��* Eşber Karayalçın’ın “Tell” 3 boyutlu desen sergisi 26 Kasım’a kadar Bir Nokta Sanat Galerisi’nde. (0212 244 91 80)

��* Ece Clarke ve Dilek Kutzli’nin sergisi 27 Kasım’a kadar Casa Del’Arte’de. (0212 251 12 14)

��* Dagmar Göğdün’ün “Başrolde Mor” isimli sergisi 27 Kasım’a kadar Odakule Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)

��* Serdar Kaynak’ın “Kürsör” isimli sergisi 27 Kasım’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 247 90 81)

��* Sevinç Altan’ın “Arabölge Gölge” isimli sergisi 27 Kasım’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

��* Aynur Küçükyalçın’ın “Osmanlı Bahçesinde Japon Çiçekleri” resim sergisi 27 Kasım’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde. (0216 3682679)

��* Nazan Azeri’nin “Adı Konmamış” isimli sergisi 27 Kasım’a kadar Casa Del’Arte’de. (0212 251 12 14)

��* Esin Turan’ın “Pötikare Hayatlar” başlıklı sergisi 27 Kasım’a kadar DAİRE’de. (0 212 244 1268)

��* Şenol Erdener’in “IŞIK SIZ” isimli fotoğraf sergisi 29 Kasım’a kadar İstanbul Fotoğraf Merkezi’nde devam edecek. (0212 238 11 60)

��* “ÖRNEK 4 KUŞAK-III” sergi 30 Kasım’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde . (0 2 1 2 2 3 2 3 8 1 3 )

��* Metin Gönül’ün “Şehrimde Sonbahar” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

��* Kadir Doğruer’in “Melek” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)

��* Güneş Çınar’ın “Çıkış Yok” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Çağla Cabaoğlu Art Gallery’de devam edecek. (0 212 291 37 91)

��* Tuncay Takmaz’ın “Koyu Yalanlar Caddesi” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri Ihlamour’da. (0212 241 76 66 )

��* Kübra Ergin Halhallı, Olcay Kuş, Rüveyda Koyuncu Colombin ’in sergisi 4 Aralık’a kadar Galatea Sanat Galerisi’nde. (0 212 245 80 38 )

��* Mehmet Aksoy’un “Yılan Hikâyeleri” isimli heykel sergisi 4 Aralık’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0216 470 93 43)

��* İnci Eviner’in “Kızlar Avrupa’da” isimli video çalışması 4 Aralık’a kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

��* Tankut Öktem’in retrospektifi 5 Aralık’a kadar Kibele Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 316 15 80)

��* Hande Şekerciler’in “Sıradakiler” başlıklı sergisi 8 Aralık’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)

��* Ani Çelik Arevyan’ın “ Göründüğü Gibi Değil” sergisi 9 Aralık’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 53)

��* Küçük Şeyler 4 isimli karma resim sergisi 9 Aralık’a kadar Dega Sanat Galerisi’nde. (0216 373 32 00 )

��* Ali Teoman Germaner (Aloş)’un bronz ve desenler heykel sergisi 10 Aralık’a kadar Galeri Işık Teşvikiye’de. (0212 233 12 03)

��* Ali Asgar Çakmakcı’nın “Poetik Kütüphane” isimli sergisi 11 Aralık’a kadar Galeri Artist’te. (0212 227 68 52)

��* Erkut Terliksiz’in “Yeniden Buluşana Dek” isimli sergisi 11 Aralık’a kadar X - ist’te. (0212 291 77 84)

��* Nejat Satı’nın “Dil Altı” isimli sergisi 11 Aralık’a kadar Pi Artworks Galeri 1’de devam edecek. (0212 293 71 03)

��* Mahmut Celayir’in “Bir Gezginin Öğleden Sonrası” isimli sergisi 11 Aralık’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 248 81 49)

��* Emre Senan’ın ‘Lobotomi Hakkımız Söke Söke Alırız” isimli sergisi 11 Aralık’a kadar Galeri Apel’de devam edecek.(0 212 292 72 36)

��* Dinçer Erimez’in retrospektif sergisi 11 Aralık’a kadar rh+artgallery’de . (0 212 224 74 31)

��* Csontváry’nin “Csontváry: Macar Resminin Sıradışı Bir Ustası” sergisi 12 Aralık’a kadar Pera Müzesi’nde. (0 212 211 41 00)

��* Bubi’nin “Beş Dönem” başlıklı sergisi 12 Aralık’a kadar Beşiktaş Çağdaş’ta. (0 212 351 93 90)

��* Gül Hiçdurmaz’ın “İçeriden Dışarı Bakmak II” başlıklı sergisi 14 Aralık’a kadar Piola’da. (0212 337 3070 )

��* Bengü Karaduman’ın “Burdayım” başlıklı sergisi 18 Aralık’a kadar Outlet’te. (0212 245 55 05)

��* Sabancı Üniversitesi lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin “Flow Debi/2010” başlıklı sergisi 20 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Karaköy İletişim Merkezi’nde. (0 216 483 9097)

��* Mustafa Aslıer’in sergisi 22 Aralık’a kadar Marmara Üniversitesi Acıbadem Kampusu’nda. (0 216 326 26 67)

��* Gezici Sergi, Edge of Arabia’nın “Transition” başlıklı sergisi 26 Aralık’a kadar Sanat Limanı Antrepo No.5’te. (0212 217 29 99)

��* PastPresentFuture başlıklı sergi 7 Ocak’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00 )

��* Çınar Eslek’in “Dolayısıyla” başlıklı sergi 8 Ocak’a kadar Pi Artworks Galeri 2’de . (0212 293 71 03)

��* Jameel Ödülü 2009 başlıklı sergi 9 Ocak’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0 212 277 22 00)

��* Yamada Torajiro, Ito Chuta, Otani Kozui’nin “Hilal ve Güneş” başlıklı sergisi 20 Şubat’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)

��* Kutluğ Ataman’ın “İçimdeki Düşman” başlıklı sergisi 6 Mart’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 00)

��* “Çarlık Rusyası’ndan Sahneler: Rus Devlet Müzesi Koleksiyonu’ndan 19. Yüzyıl Rus Klasikleri” sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde.

(0 212 334 99 00)

��* ‘Deneyimler’ - İstanbul Modern Sürekli Sergiler Salonu’nda. (0 212 334 73 00)

Müzik

��* ‘Salon’da bugün ve yarın “Midlake”, çarşamba günü “Chivas Jazz Knights: Stacey Kent”, perşembe günü “Paganini Trio”, cuma günü “Baba Zula” ve cumartesi günü “Sertab Erener & Demir Demirkan - Painted on Water” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

��* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’ nde bugün “Kadıköy Belediyesi Oda Korosu” ve pazar günü “Alexander Rudin & İdil Biret” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

��* ‘Alt.’ta bugün “Akustik”, yarın “Volkan Hürsever Trio & Çağıl Kaya”, çarşamba günü “Sarp Maden 5”, perşembe günü “Ozan Musluoğlu Quartet”, cuma günü “Birsen Tezer” ve cumartesi günü “Selen Beytekin” konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)

��* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün “Jazz Open Mic”, yarın “Hale Caneroğlu”, çarşamba günü “Aslı Gökyokuş”, perşembe günü “Serdar Barçın Band”, cuma günü “Bulutsuzluk Özlemi” ve cumartesi günü “Soul Stuff” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

��* ‘Nardis Jazz Club’da bugün “Önder Focan 6tet ‘36mm Biometric’”, yarın “Jef Giansily Trio”, çarşamba günü “Emin Fındıkoğlu Dörtlüsü”, perşembe ve cuma günü “Juki Valipakka & Sirpa Suomalainen Quartet” ve cumartesi günü “Elif Çağlar Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 244 63 27)

��* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yarın “İncesaz & İstanbul Quartet”, perşembe günü “Akbank Oda Orkestrası”, cumartesi günü “Afro Cubism” ve pazar günü “İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu: Segâh- Hüzzam- Şedd-i Araban” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

��* ‘Akbank Sanat’ta Akbank Sanat Piyano Günleri kapsamında yarın “Kemal Cem Yılmaz”, çarşamba günü “Ragna Schirmer” ve cumartesi günü “Cihan Yücel” konseri izlenebilir.(0 212 252 35 00)

��* ‘Babylon’da yarın “Ed Harcourt Solo”, çarşamba ve perşembe “Niyaz”, cuma günü “Oldies But Goldies” ve cumartesi günü “Efterklang” ve “Indie Club Hosted by Mabbas” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

��* ‘İstanbul Live’da yarın “Parkway Drive”, çarşamba günü “Opal Albüm Lansmanı”, cuma günü “Karamba & Special Guess: Manuel Reina” konseri izlenebilir. (0 212 249 90 20)

��* ‘Ghetto’da çarşamba günü “Kavela”, perşembe günü “Uli Jon Roth”, cuma günü “Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars” ve cumartesi günü “Northern Lights: Datarock sponsored by Carlsberg & Norwegian Embassy” konseri izlenebilir.(0 212 251 75 01)

��* ‘Borusan Müzik Evi’ nde çarşamba ve perşembe günü “Âlem-i Aks-i Seda: Bir Şirin Pancaroğlu-Erdem Helvacıoğlu Projesi”, cuma günü “123” ve cumartesi günü “Michiel Borstlap (piyano): Solo 2010” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

��* ‘Istanbul Jazz Center’ da çarşamba günü “Yol Project plays Rock and Blues Oldies”, cuma ve cumartesi günü “The Yardbirds” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)

��* ‘Lütfi Kırdar UKSS’de perşembe günü “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası” konseri izlenebilir.(0 212 373 11 00)

��* ‘İndigo’da perşembe günü “Bülent Ortaçgil” konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)

��* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde cuma günü “Akbank Oda Orkestrası: Geçmişe Sığınanlar” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

��* ‘Jolly Joker Balans’ta cuma günü “Yaşar” ve cumartesi günü “Bora Uzer” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

��* ‘Bostancı Gösteri Merkezi ’nde cuma günü “Volkan Konak” ve cumartesi günü “Soner Sarıkabadayı” konseri izlenebilir. (0 216 384 72 10)

��* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde cuma günü “David Sanborn Trio” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

��* ‘Roxy’de cumartesi günü “Melanie Monroe” konseri izlenebilir. (0 212 249 13 01)


Tiyatro

��* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Üstat Harpagon’a Saygı ve Destek Gecesi” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “King Kong’un Kızları” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. “Herkes Sihirbaz Olacak” pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Kredi Kartı Vak’aaaaa”, Küçük Sahne’de “Kendi Kendine Konuşmaktır Aşk” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Çekmece Sahresi’nde “Kadın Sığınağı” perşembe cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Beğendiğiniz Gibi” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

��* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F.Reşat Nuri Sahnesi’nde “Merhaba Hoşçakal” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe cuma 20.30, GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Karagöz Balıkçı” perşembe cuma 10.30 ve 13.30, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Marat-Sade” çarşamba perşembe cuma 20.30, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “”Surname 2010” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, “Şahmeran” cumartesi pazar 11.00. Kağıthane Küçük Kemal Sahnesi’nde “Boya Benek” perşembe cuma 10.30 ve 13.30, Haldun Taner Sahnesi’nde “Yüzleşme” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. “Benim Arkadaşım Yok” cumartesi pazar 11.00. Ümraniye Sahnesi’nde “Dullar” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, “Karagöz Geri Döndü” cumartesi pazar 11.00. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Arzunun Onda Dokuzu” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, pazar 15.00. Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde “İntiharın Genel Provası” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, “Fareli Köyün Kavalcısı” cumartesi pazar 11.00 (0 212 455 39 00)

��* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Sokağa Çıkma Yasağı” çarşamba 20.30. “Dava” perşembe 20.30. “Gül’e Ağıt” cuma 20.30. “Miyhavlar Tiyatrosu” cumartesi 11.00, “Aklı Havada” cumartesi 20.30. “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” pazar 11.00, “Aklı Havada” pazar 15.30. (0 212 661 38 95)

��* Ortaoyuncular’da “2019” perşembe 20.00,“İşsizler Cennete Gider” cuma, cumartesi 20.00, “Ruhundan Tramvay Geçen Adam” pazar 18.00. (0 212 251 18 65 )

��* Kenter Tiyatrosu’nda “Zorla Güzellik” çarşamba perşembe 20.00, “Kraliçe Lear” cuma cumartesi 20.00 (0 212 247 36 34)

��* Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda “Sihirli Pastalar” cumartesi 11.00, “Lades ya da Aile Ocağı” cuma 20.30, cumartesi 15.30, pazar 15.30. “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” cuma 20.30, pazar 15.30. “Muzurevi” cumartesi 20.30. “Mutluluk Çiçeği” pazar 11.00. (0 216 449 59 52 )

��* Tiyatro Pera’da “Vanya Dayı” cumartesi 20.00, pazar 18.30. (0 212 245 44 60)

��* Oyun Atölyesi’nde Asya Prodüksiyon Tiyatrosu “Basit Bir Ev Kazası” pazartesi 20.30, “‘7’ Şekspir Müzikali” çarşamba perşembe cuma cumartesi 20.30, pazar 18.00 (0 216 345 39 39)

��* Tiyatro Kedi’nin “Pazar Günkü Cinayet” salı 20.30 Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi. (0 212 257 79 36)

��* Tiyatro Dot’ta “Punk Rock” perşembe, cuma, cumartesi 21.00, pazar 17.00 (0 212 251 45 45)

��* Mekan Artı’da Tiyatro Artı “KÖK” cumartesi 20.30. Esmeray “Cadının Bohçası” çarşamba 20.30. (0 212 224 57 56)

admin
29-11-2010, 10:14
Haftanın Sanat Çizelgesi 29 Kasım- 6 Aralık

'Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi'nde bugün "Alexander Rudin - İdil Biret" konseri izlenebilir.

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=48354

GÖSTERİ SÖYLEŞİ
�* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Cumartesi saat 20.00’de Flamenco Oriental gösterisi gerçeleştirilecek. (0212 231 54 97)
�* ‘Cervantes Enstitüsü’nde bugün saat 19.30’da “Yeni olasılıklar: internet üzerine” başlıklı panel düzenleniyor. (0212 292 65 36/38)
�* ‘Eyüp Yeşilpınar Kültür Merkezi’nde yarın saat 18.00’de “Şiirin Çocukları İstanbul´u Anlatıyor” başlıklı toplantı düzenleniyor. (0212 427 95 65)
�* ‘Kadir Has Üniversitesi’nde perşembe, cuma günleri saat 09:00 - 18:00 arası “Uluslararası İstanbul Tasarım Bienali Ön Etkinlikleri -1 Uluslararası İstanbul Tasarım Sempozyumu” düzenleniyor. (0212 334 07 81)

MÜZİK
�* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün “Saraybosna Çok Sesli Korosu - Başçarşı Dans Topluluğu”, yarın “Terem Quartet”, çarşamba günü “The Shin”, perşembe günü “Tarz-ı Vefa” konseri izlenebilir.(0 212 231 54 97)
�* ‘Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Oditoryumu’nda bugün “Santurî Ali Ufki Bey - Uyan Ey Gözlerim” konseri izlenebilir.(0 212 252 16 00)
�* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün “Alexander Rudin - İdil Biret” konseri izlenebilir.(0 216 346 15 31)
�* ‘Oyun Atölyesi’nde bugün “İncesaz” konseri izlenebilir. (0 216 345 39 39)
�* ‘Nardis Jazz Club’da bugün “Önder Focan&Yahya Dai Quartet”, yarın “Jehan Barbur”, çarşamba günü “Oğuz Büyükberber Trio”, perşembe ve cuma günü “Benny Lackner Trio” ve cumartesi günü “Selen Beytekin Project” konseri izlenebilir.(0 212 244 63 27)
�* ‘Alt.’ta bugün “Cenk Erdoğan Trio” ve yarın “Sarp Maden 5” konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)
�* ‘Enka Oditoryum’da yarın “Boğaziçi Masalı” konseri izlenebilir. (0 212 276 22 14)
�* ‘Akbank Sanat’ta Akbank Sanat Piyano Günleri kapsamında yarın “Misha Dacic” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)
�* ‘Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde yarın “Türk Kahvesi’nden İstanbul Şarkıları” konseri izlenebilir. (0 212 415 58 58)
�* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde yarın “Mayra - Cabo Verde’nin İncisi” ve cuma günü “Soweto Gospel Choir” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)
�* ‘Borusan Müzik Evi’nde yarın “Mercan Dede Secret Tribe”, perşembe günü “Atilla Aldemir (viyola) & Leyla Yenisey Artay (piyano)”, cuma günü “Foo-Trio + Kağan Yıldız” ve cumartesi günü 1. Uluslararası İstanbul Arp Buluşması kapsamında “Hélène Breschand (arp): Arp ile Her Telden” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
�* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde çarşamba günü “Taylan Erler Jazz Quartet”, perşembe günü “Soprano Hande Soner Resitali” ve cuma günü “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)
�* ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü “Cem Köksal”, perşembe günü “110”, cuma günü “Işın Karaca” ve cumartesi günü “Pinhani” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
�* ‘Ghetto’da çarşamba günü “City Star Nights By Converse No: 30 Beach Fossils (New York)”, perşembe günü “Zift - Albüm Lansmanı - Yanlış Şeyler”, cuma günü “Cibelle & Band (Brazil) - Yeni Albüm: Las Venus Resort Palace Hotel” ve cumartesi günü “Kangroove” konseri izlenebilir.(0 212 251 75 01)
�* ‘Babylon’da çarşamba ve perşembe “İlhan Erşahin’s Istanbul Sessions”, cuma günü “Indie Nation FM Belfast (Live)+Winnberg (DJ Set)” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
�* ‘Istanbul Jazz Center’da perşembe, cuma ve cumartesi “Manu Le Prince Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)
�* ‘Salon’da perşembe günü “Phonem by Miller: Owen Pallett”, cuma günü “Tok Tok Tok” ve pazar günü “Göksel Radyo Günleri” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
�* ‘İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu’nda İstanbul Dünya Müzikleri Festivali kapsamında cuma günü “Maria del Mar Bonet - Savina Yannatou” ve cumartesi günü “Burhan Öçal - Alexey Botvinov” konseri izlenebilir. (0 212 224 96 00)

SERGİ
�* Şenol Erdener’in “IŞIK SIZ” isimli fotoğraf sergisi 29 Kasım’a kadar İstanbul Fotoğraf Merkezi’nde devam edecek. (0212 238 11 60)
�* “ÖRNEK 4 KUŞAK-III” sergi 30 Kasım’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 2 1 2 2 3 2 3 8 1 3 )
�* Metin Gönül’ün “Şehrimde Sonbahar” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
�* Kadir Doğruer’in “Melek” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)
�* Baba Beni Okula Gönder isimli fotoğraf sergisi 1 Aralık’tan 8 Aralık’a dek Beyaz Space- İz Giz Plaza Maslak’ta. (0 212 263 13 03)
�* Nilüfer Çolak’ın “Yansımalar” isimli sergisi 1 Aralık’tan 21 Aralık’a dek Çamaş Sanat Galerisi’nde. (0 216 385 00 15)
�* Ömer Kaleşi’nin sergisi 1 Aralık’tan 28 Aralık’a dek TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)
�* Tuba İnal’ın heykel sergisi 1 Aralık’ta başlayıp 31 Aralık’a dek Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)
�* Burcu Şahin’in “Anonim Terlikler” isimli sergisi 1 Aralık’tan 15 Aralık’a dek Ak Galeri – Çukurcuma’da.
�* Selin Atasoy Hartevioğlu ve Tamer Hartevioğlu’nun “İstanbul Sahnesinde Müzik” adlı sergisi 2 Aralık’ta başlayıp 31 Aralık’a dek İstanbul Fotoğraf Merkezi’nde. (0212 2381160)
�* Sabahattin Şen’in “Dolanım” adlı sergisi 2 Aralık’tan 17 Aralık’a dek Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 91 63)
�* Merve Brill’in “Kırılıp Dağılmaya değil, Kırılıp Açılmaya” isimli sergisi 1 Aralık’ta başlayıp 8 Ocak’a dek artSümer’de . (0212 252 42 96)
�* Gökçe Er’in “Çık Dışarı” isimli sergisi 1 Aralık’tan 8 Ocak’a dek artSümer’de. (0212 252 42 96)
�* “Pozitif Negatif Yaklaşımlar Fotoğraf Sergisi” 1 Aralık’ta başlayıp 31 Aralık’a dek Palladium Alışveriş Merkezi’nde . (0 216 544 94 18)
�* “Buluştuğumuz Yer” isimli karma sergi 1 Aralık’tan 12 Aralık’a dek İstanbul Deniz Müzesi’nde. (0 216 327 43 45)
�* Cahit Güraydın’ın “İstanbul Işıkları” adlı resim sergisi 4 Aralık’ta başlayıp 4 Ocak’a dek ALMELEK Sanat Galerisi’nde. (0212 265 3851)
�* Mesiha Cebeci’nin “Sudaki İzler” adlı ebru sergisi 2 Aralık’a dek Bakırköy Belediyesi İspirtohane Kültür Merkezi’nde. (0 212 414 96 47)
�* Arslan Ahmedov, Haner Pamukçu, Jean Christophe Sartoris, Veneta Zaharieva ’nın “Impermanence” adlı sergisi 2 Aralık’ta başlayıp 29 Aralık’a dek DAİRE Cihangir’de. (0212 244 12 68)
�* Güneş Çınar’ın “Çıkış Yok” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Çağla Cabaoğlu Art Gallery’de devam edecek. (0 212 291 37 91)
�* Tuncay Takmaz’ın “Koyu Yalanlar Caddesi” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri Ihlamour’da. (0212 241 76 66 )
�* Kübra Ergin Halhallı, Olcay Kuş, Rüveyda Koyuncu Colombin ’in sergisi 4 Aralık’a kadar Galatea Sanat Galerisi’nde. (0 212 245 80 38 )
�* Mehmet Aksoy’un “Yılan Hikâyeleri” isimli heykel sergisi 4 Aralık’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0216 470 93 43)
�* İnci Eviner’in “Kızlar Avrupa’da” isimli video çalışması 4 Aralık’a kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)
�* Tankut Öktem’in retrospektifi 5 Aralık’a kadar Kibele Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 316 15 80)
�* Ayşe Öztürk’ün “ ‘Beynelmilel’ Öykünün devamı var...” isimli sergisi 7 Aralık’a dek Taksim Sanat Galerisi’nde. (0212 245 20 68)
�* Hande Şekerciler’in “Sıradakiler” başlıklı sergisi 8 Aralık’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)
�* Ani Çelik Arevyan’ın “Göründüğü Gibi Değil” sergisi 9 Aralık’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 53)
�* Küçük Şeyler 4 isimli karma resim sergisi 9 Aralık’a kadar Dega Sanat Galerisi’nde. (0216 373 32 00 )
�* Ali Teoman Germaner (Aloş)’un bronz ve desenler heykel sergisi 10 Aralık’a kadar Galeri Işık Teşvikiye’de. (0212 233 12 03)
�* Ali Asgar Çakmakcı’nın “Poetik Kütüphane” isimli sergisi 11 Aralık’a kadar Galeri Artist’te. (0212 227 68 52)
�* Erkut Terliksiz’in “Yeniden Buluşana Dek” isimli sergisi 11 Aralık’a kadar X - ist’te. (0212 291 77 84)
�* Nejat Satı’nın “Dil Altı” isimli sergisi 11 Aralık’a kadar Pi Artworks Galeri 1’de devam edecek. (0212 293 71 03)
�* Mahmut Celayir’in “Bir Gezginin Öğleden Sonrası” isimli sergisi 11 Aralık’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 248 81 49)
�* Emre Senan’nın ‘Lobotomi Hakkımız Söke Söke Alırız” isimli sergisi 11 Aralık’a kadar Galeri Apel’de devam edecek. (0 212 292 72 36)
�* Dinçer Erimez’in retrospektif sergisi 11 Aralık’a kadar rh+artgallery’de. (0 212 224 74 31)
�* Kore’nin Antik Krallığı, Koguryo’nun Mezar Duvarlarındaki Resimleri sergisi 11 Aralık’a kadar Ortaköy Kültür Merkezi’nde . (0 212 236 58 01)
�* Csontváry’nin “Csontváry: Macar Resminin Sıradışı Bir Ustası” sergisi 12 Aralık’a kadar Pera Müzesi’nde. (0 212 211 41 00)
�* Bubi’nin “Beş Dönem” başlıklı sergisi 12 Aralık’a kadar Beşiktaş Çağdaş’ta. (0 212 351 93 90)
�* Orhan Umut’un sergisi 12 Aralık’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. (0 212 246 24 96)
�* Gülhanın sergisi 12 Aralık’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0 212 291 82 55)
�* Gül Hiçdurmaz’ın “İçeriden Dışarı Bakmak II” başlıklı sergisi 14 Aralık’a kadar Piola’da. (0212 337 3070 )
�* Adil Salih’in “Bir kere Uçu Gelince 8’e Dört Takla” başlıklı sergisi 15 Aralık’a kadar V Sanat Galerisi’nde (0 212 231 58 80)
�* Başak Bugay, Beyza Boynudelik, Fulya Çetin, Füruzan Şimşek, Huri Kiriş, Zeynep Özdemir, Hale Işık’ın “Figuratif-Figurative” isimli sergisi 17 Aralık’a kadar ALANistanbul’da. (0 212 2920414)
�* Bengü Karaduman’ın “burdayım” başlıklı sergisi 18 Aralık’a kadar Outlet’te. (0212 245 55 05)
�* Caner Karakaş’ın “Gölgesizler” başlıklı sergisi 18 Aralık’a kadar Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0212 245 71 53)
�* 2. Kapsamdışı karma sergi 18 Aralık’a kadar Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nde. (0212 251 49 00)
�* Sabancı Üniversitesi lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin “Flow Debi/2010” başlıklı sergisi 20 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Karaköy İletişim Merkezi’nde. (0 216 483 9097)
�* Mustafa Aslıer’in sergisi 22 Aralık’a kadar Marmara Üniversitesi Acıbadem Kampusu’nda. (0 216 326 26 67)
�* Cansen Ercan’ın 29. kişisel sergisi 23 Aralık’a dek Harmony Sanat Galerisi’nde. ( 0216 553 21 67)
�* Gezici Sergi, Edge of Arabia’nın “Transition” başlıklı sergisi 26 Aralık’a kadar Sanat Limanı Antrepo No.5’te. (0212 217 29 99)
�* Gerçeğin ve Hayalin İstanbul’undan Görsel Ürün’ler isimli karma sergi 30 Aralık’a dek Ürün Sanat Galerisi’nde. ( 0216 363 12 80)
�* Anton Henning’in “Anti-Unconventional Painting” isimli sergisi 31 Aralık’a dek Galerist’te . ( 0212 244 82 30)
�* Yücel Dönmez’in “Sanat Çevresiyle Hesaplaşma” isimli sergisi 31 Aralık’a dek Tatbiki Sanat Galerisi’nde. (0216 338 98 37)
�* PastPresentFuture başlıklı sergi 7 Ocak’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00 )
�* Çınar Eslek’in “Dolayısıyla” başlıklı sergi 8 Ocak’a kadar Pi Artworks Galeri 2’de. (0212 293 71 03)
�* Tobias Rehberger’in “Büyük Bir Kentteki Küçük Problemler” isimli sergisi 8 Ocak’a dek Akbank Sanat’ta. (0 212 252 35 00)
�* Şenol Yorozlu’nun “Küçük Galeride Büyük Resimler” isimli sergisi 8 Ocak’a dek Galeri Oda’da. (0 212 259 22 08)
�* Jameel Ödülü 2009 başlıklı sergi 9 Ocak’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0 212 277 22 00)
�* Yücel Kale’nin “Büyüyen Öyküler” isimli sergisi 10 Ocak 2011’e dek Galeri G-art’ta. ( 0212 296 08 76)
�* ‘Fotomuhabirlerin Gözüyle İstanbul’ isimli fotoğraf sergisi 15 Ocak’a dek İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)
�* Muzaffer Akyol ve Gaye Su Akyol’un “Geçmiş Neden Hâlâ Geçmedi” isimli sergisi 15 Ocak’a dek Ekavart Gallery’de (0212 252 81 31)
�* Yamada Torajiro, Ito Chuta, Otani Kozui’nin “Hilal ve Güneş” başlıklı sergisi 20 Şubat’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)
�* Kutluğ Ataman’ın “İçimdeki Düşman” başlıklı sergisi 6 Mart’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 00)
�* “Çarlık Rusya’sından Sahneler: Rus Devlet Müzesi Koleksiyonu’ndan 19. Yüzyıl Rus Klasikleri” sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0 212 334 99 00)
�* ‘İkinci Sergi’ isimli sergi 27 Şubat’a dek Arter’de. (0212 243 37 67)

TİYATRO
�* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Üstat Harpagon’a Saygı ve Destek Gecesi”, Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Beğendiğiniz Gibi”, Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Karanlık İşler”, Küçük Sahne’de “Vahşet Tanrısı” salı, çarşamba, perşembe ve cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Kadın Sığınağı”, perşembe ve cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00 “Herkes Sihirbaz Olacak”, pazar 12.00. Feridun Karakaya Sahnesi’nde “King Kong’un Kızları” cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
�* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Maskeliler”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Marat – Sade”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Dört Kişilik Bahçe”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Düşüş”, Ümraniye Sahnesi’nde “Dullar”, Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “Arzunun Onda Dokuzu (Dokuz Kadın)” ve Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde “İntiharın Genel Provası” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe ve cuma 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boya Benek” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30, “Karagöz Balıkçı” cumartesi, pazar 11.00, Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Benim Arkadaşım Yok” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. (0 212 455 39 00)
�* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Gül’e Ağıt” perşembe 20.30, “Aklı Havada” cuma 20.30, “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” cumartesi 11.00, “Dava” cumartesi 20.30, “Miyhavlar Tiyatrosu” pazar 11.00. (0 212 661 38 95)
�* Kenter Tiyatrosu’nda “Müşfik Kenter’i Dinliyorum” çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00 (0 212 247 36 34)
�* Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda “Sihirli Pastalar” cumartesi 11.00, “Lades ya da Aile Ocağı” cuma 20.30, cumartesi 15.30, pazar 15.30. “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” cuma 20.30, pazar 15.30. “Muzurevi” cumartesi 20.30. “Mutluluk Çiçeği” pazar 11.00. (0 216 449 59 52 )
�* İKSV Salon’da Krek Tiyatro Topluluğu’nun “Bomba” adlı oyunu pazartesi 19.30 ve 20.30. (0 212 334 07 52)
�* Tiyatro Pera’da “Rahat Yaşamaya Övgü – Brecht Kabare” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30 (0 212 245 44 60)
�* Oyun Atölyesi’nde Tiyatro Boğaziçi “Selam Sana Shakespeare” salı 20.30. Oyun Atölyesi “Macbeth” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
�* Tiyatro Kedi’nin “Bir Yaz Gecesi Rüyası” oyunu Akatlar Kültür Merkezi’nde cumartesi 20.30, “Kibarlık Budalası” pazar 18.00 (0 212 257 79 36)
�* Tiyatro Dot’ta “Malafa” salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 21.00 (0 212 251 45 45)

Cumhuriyet

admin
14-12-2010, 10:58
Haftanın Sanat Çizelgesi 13-20 Aralık

'Salon'da yarın '123', cuma günü 'Melissa Auf der Maur' ve cumartesi günü 'Phonem by Miller: Mystery Jets' konseri izlenebilir.

İstanbul

TİYATRO
Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Ölüleri Gömün”, Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Profesyonel”, Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Birdy”, salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Bedensiz Kadın” salı, çarşamba, perşembe 20.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Ne Dersin Azizim” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 20.00, “Herkes Sihirbaz Olacak” pazar 13.00. Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Pir Sultan Abdal” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F.Reşat Nuri Sahnesi’nde “Gizli Oturum”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Romeo ve Juliet”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Lüküs Hayat” (“Kazuu” cumartesi pazar 11.00), Haldun Taner Sahnesi’nde “Tarla Kuşuydu Juliet”, Ümraniye Sahnesi’nde “Surname 2010”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Alemdar (Tohum ve Toprak)”Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Merhaba Hoşçakal”, çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe cuma 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boya Benek” perşembe, cuma10.30 ve 13.30, cumartesi, pazar 11.00. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Karagöz Balıkçı” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. (0 212 455 39 00)

Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Tersine Dünya” perşembe 20.30. “Aklı Havada” cuma 20.30. “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” cumartesi 11.00. “Dava” cumartesi 20.30. “Miyhavlar Tiyatrosu” pazar 11.00, “Gül’e Ağıt” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” salı, çarşamba 20.30. (0 212 661 38 95)

Dostlar Tiyatrosu’nun “Kerem Gibi” oyunu perşembe 20.30 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde. (0 212 252 59 35)

Ortaoyuncular’da “2019” perşembe 20.00, “İşsizler Cennete Gider” cuma, cumartesi 20.00, “Ruhundan Tramvay Geçen Adam” pazar 18.00. (0 212 251 18 65 )

Kenter Tiyatrosu’nda “Zorla Güzellik” perşembe, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 247 36 34)

Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda “Sihirli Pastalar” cumartesi 11.00, “Lades ya da Aile Ocağı” cuma 20.30, cumartesi 15.30, pazar 15.30. “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” cuma 20.30, pazar 15.30. “Muzurevi” cumartesi 20.30. “Mutluluk Çiçeği” pazar 11.00.

MÜZİK
‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün “Erkan Oğur - Derya Türkan: Uzaktaki Müzik”, cumartesi günü “CRR Senfoni Orkestrası & 3 Soprano: Yeni Yıl Konseri” ve pazar günü “İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu: Mevlana’yı Anma Konseri” ile “İstanbul’un Ses Telleri: İstanbul ve Arp” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün “Jazz Open Mic”, yarın “Jülide Özçelik”, çarşamba günü “Ceylan Ertem Sezen Aksu Tribüte”, perşembe günü “Piatango Piazolla Project”, cuma günü “Aylin Aslım” ve cumartesi günü “Soul Stuff” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

‘Akbank Sanat’ta yarın “Bilinmeyen Triolar” ve cuma “Seda Röder” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

‘Babylon’da yarın “maNga Babylon Özel”, çarşamba günü “Hüsnü Şenlendirici Ensemble”, perşembe günü “Senor Coconut & His Orchestra”, cuma günü “Lee ‘Scratch’ Perry” ve cumartesi günü “Shantel Dj Set” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

‘Salon’da yarın “123”, cuma günü “Melissa Auf der Maur” ve cumartesi günü “Phonem by Miller: Mystery Jets” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

‘Jolly Joker Balans’ta yarın “Viva Flamenco”, çarşamba günü “Orphaned Land”, perşembe günü “Serkan Çağrı”, cuma günü “Gripin” ve cumartesi günü “Yüksek Sadakat” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

‘Ghetto’da çarşamba günü “Manuel Reina”, cuma günü “Northern Lights: Beady Belle - Yeni Albüm ‘At Welding Bridge’” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

‘Istanbul Jazz Center’da çarşamba günü “YOL PROJECT plays Rock and Blues Oldies”, cuma ve cumartesi “Ana Popovic Band” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)

‘İndigo’da perşembe günü “Bülent Ortaçgil Konuk: Birsen Tezer”, cuma günü “Dusty Kid” ve cumartesi günü “Kate Wax” konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)

'İş Sanat Kültür Merkezi’nde perşembe günü “David Murray Cuban Ensemble Featuring Omara Portuondo” konseri izlenebilir.(0 212 316 10 83)

‘MKM Attila İlhan Salonu’nda perşembe günü “Lara Ömeroğlu” ve “Claire-Marie Le Guay” konseri izlenebilir. (0 212 351 24 56)

‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü “Divan Consort” ve cuma “SA.NE.NA (perküsyon)” ve cumartesi günü “Elvin Hoxha Ganiyev (keman)” konseri izlenebilir.(0 212 336 32 80)

‘Bostancı Gösteri Merkezi ’nde cuma günü “Mustafa Ceceli”, cumartesi günü “Kıraç” ve “maNga & mor ve ötesi” konseri izlenebilir. (0 216 384 72 10)
‘Lütfi Kırdar UKSS’de cuma günü “Zülfü Livaneli” ve cumartesi günü “The Fuse” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)

‘Sirkeci Garı’nda cumartesi günü “Tosca” konseri izlenebilir. (0 212 527 00 50)

‘Büyükçekmece Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde cumartesi günü “Suzan Kardeş & Bekriya Band” konseri izlenebilir. (0 212 883 00 40)

‘Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde cumartesi günü “Erkan Oğur & İ. Hakkı Demircioğlu” konseri izlenebilir.(0 212 498 41 41)

‘Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde bugün Cihat Aşkın, Bonian Tian ve Cana Gürmen’den oluşan ‘trio’ konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

SERGİ
Ahmet Özelin “Pencereler” isimli sergisi 14 Aralık’ta başlayıp 4 Ocak’a dek rh+artgallery’de. (0 212 224 74 31)

Gül Hiçdurmazın “İçeriden Dışarı Bakmak II” başlıklı sergisi 14 Aralık’a kadar Piola’da. (0212 337 3070 )

Adil Salihin “Bir kere Uçu Gelince 8’e Dört Takla” başlıklı sergisi 15 Aralık’a kadar V Sanat Galerisi’nde (0 212 231 58 80)

Burcu Şahin’in “Anonim Terlikler” isimli sergisi 15 Aralık’a dek Ak Galeri – Çukurcuma’da.

Başak Bugay, Beyza Boynudelik, Fulya Çetin, Füruzan Şimşek, Huri Kiriş, ZeynepÖzdemir, Hale Işık’ın “Figuratif-Figurative “ isimli sergisi 17 Aralık’a kadar ALANistanbul’da. (0 212 292 04 14)

Sabahattin Şen’in “Dolanım” adlı sergisi 17 Aralık’a dek Galeri Artist Çukurcuma’ da. (0212 251 91 63)

Bülent Himmetoğlu’nun “Camaltı” başlıklı sergisi 18 Aralık’a kadar ArkeoPera Sanat Galerisi’nde. (0212 249 92 26)

Bengü Karaduman’ın “burdayım” başlıklı sergisi 18 Aralık’a kadar Outlet’te. (0212 245 55 05)

Caner Karakaş’ın “Gölgesizler” başlıklı sergisi 18 Aralık’a kadar Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0212 245 71 53)

2. Kapsamdışıkarma sergi 18 Aralık’a kadar Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nde. (0212 251 49 00)

Sabancı Üniversitesi lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin “Flow Debi/2010” başlıklı sergisi 20 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Karaköy İletişim Merkezi’nde. (0 216 483 90 97)

Nilüfer Çolak’ın “Yansımalar” isimli sergisi 21 Aralık’a dek Çamaş Sanat Galerisi’nde.(0 216 385 00 15)

Mustafa Özkan’ın “doku” isimli sergisi 22 Aralık’a kadar ArtGalerim Nişantaşı’nda.(0 212 314 23 23)

Mustafa Aslıer’in sergisi 22 Aralık’a kadar Marmara Üniversitesi Acıbadem Kampusu’nda.(0 216 326 26 67)

Cansen Ercan’ın 29. kişisel sergisi 23 Aralık’a dek Harmony Sanat Galerisi’nde. ( 0216 553 21 67)

Yasemin Özen Gök’ün “Kelebeğin Kanatları”nda isimli sergisi 23 Aralık’a dek Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıp Tarihi Müzesi’nde. ( 0212 414 30 00)

Nihal Gürses’in “Her Kedide Bir Keramet Vardır” isimli sergi 24 Aralık’a kadar Taksim Sanat Galerisi’nde.(0212 245 20 68)

Ünsal Toker’in sergisi 25 Aralık’a dek Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. ( 0 212 351 00 60)

Can Ertaş, Erol Eskici, Feza Velicangil, Gençay Aytekin, Guido Casaretto, Tunca Subaşı ve Zeyno Pekünlü’nün “Demirbaş” isimli sergisi 25 Aralık’a kadar Sanatorium’da. (0212 292 91 60)

Gezici Sergi, Edge of Arabia’nın “Transition” başlıklı sergisi 26 Aralık’a kadar Sanat Limanı Antrepo No.5’te. (0212 217 29 99)

“Altın Yollar”isimli fotoğraf sergisi 26 Aralık’a dek Sanat Limanı Antrepo No.5’te . (0212 217 29 99)

“Güzel Resim Geçmişe Aittir”isimli sergi 26 Aralık’a dek Sanat Limanı Antrepo No.5’te . (0212 217 29 99)

Ömer Kaleşi’nin sergisi 28 Aralık’a dek TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)

Arslan Ahmedov, Haner Pamukçu, Jean Christophe Sartoris, Veneta Zaharieva ’nın “Impermanence” adlı sergisi 29 Aralık’a dek DAİRE Cihangir’de. (0212 244 12 68)
İsmet Birsel’in sergisi 29 Aralık’a dek Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)

Gerçeğin ve Hayalin İstanbul’undan Görsel Ürün’ler isimli karma sergi 30 Aralık’a dek Ürün Sanat Galerisi’nde.( 0216 363 12 80)

Hale Sontaş’ın sergisi 30 Aralık’a dek Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.( 0 216 368 58 87)

Mithat Şen’in “oluş - bozuluş” isimli sergisi 30 Aralık’a dek Pg Art Gallery’de. ( 0 212 263 33 90)

Fügen Baş’ın “RH+” isimli resim ve heykel sergisi 30 Aralık’a dek Troy Sanat Galerisi’nde.(0 212 327 99 99)

Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “Milliyet Kitap Eki Kapak İllüstrasyonları” sergisi 30 Aralık’a dek Füsun İnan Art Gallery ’de. (0212 232 40 49)

Selin Atasoy Hartevioğlu ve Tamer Hartevioğlu’nun “İstanbul Sahnesinde Müzik” adlı sergisi 31 Aralık’a dek İstanbul Fotoğraf Merkezi’nde. (0212 2381160)

Semih Poroy’un “artı 35” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)

Tuba İnal’ın heykel sergisi 31 Aralık’a dek Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)

“Burada ve Şimdi”isimli fotoğraf sergisi 31 Aralık’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)

Hülya Bakkal’ın “Fani Yapılar / Ephemeral Structures” adlı sergisi 31 Aralık’a dek Kadıköy Öteki Kültür Sanat Merkezi’nde . (0216 336 23 08)

“Pozitif Negatif Yaklaşımlar Fotoğraf Sergisi” 31 Aralık’a dek Palladium Alışveriş Merkezi’nde . (0 216 544 94 18)

Anton Henning’in “ Anti-Unconventional Painting” isimli sergisi 31 Aralık’a dek Galerist’te . ( 0212 244 82 30)

Ömer Muz ve Işıl Özışık’ın sergisi 31 Aralık’a dek Dega Sanat Galerisi’nde. ( 0216 3733200)
Yücel Dönmez’in “Sanat Çevresiyle Hesaplaşma” isimli sergisi 31 Aralık’a dek Tatbiki Sanat Galerisi’nde .(0216 338 98 37)

Ebru Döşekçi’nin “Yolcu” isimli sergisi 31 Aralık’a dek Merkür’de . (0 212 272 93 13 )

Can Berk Koç ve Fatih Yalın’ın “Yerdeniz” isimli resim ve heykel sergisi 1 Ocak’a dek İstasyon Sanat Galerisi’nde. (0212 252 92 22)

Selin Melek Aktan’ın “Sonsuzluğun Mesajı” isimli resim, heykel sergisi 2 Ocak’a dek Apeiron Art Plus’ta. (0212 234 10 58)


“İmoga’dan Ustalar”isimli karma sergi 3 Ocak’a dek Toprak Sanat Galerisi’nde. (0533 312 21 10)

İsmail Acar’ın “Üç İstanbul” adlı sergisi 4 Ocak’a dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0 212 259 03 73 )

“DGSA Günlerinden Bugüne”isimli karma resim sergisi 4 Ocak’a dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0 212 282 69 65 )

Cahit Güraydın’ın “İstanbul Işıkları“ adlı resim sergisi 4 Ocak’a dek ALMELEK Sanat Galerisi’nde. (0212 265 3851)

PastPresentFuture başlıklı sergi 7 Ocak’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00 )

“Kuzgun Acar Anısına Maskeler Sergisi” 7 Ocak’a dek Bir Nokta’da. (0 212 244 91 83)

Merve Brill ’in “Kırılıp Dağılmaya değil, Kırılıp Açılmaya“ isimli sergisi 8 Ocak’a dek artSümer’de . (0212 252 42 96)

Gökçe Er’in “Çık Dışarı” isimli sergisi 8 Ocak’a dek artSümer’de. (0212 252 42 96)

Murat Morova’nın “Kıssadan Hisse” isimli sergisi 8 Ocak’a kadar Galeri Nev’de. (0212 231 67 63)

Yıldız Doyran’ın “Döngüsel Gizler” isimli sergisi 8 Ocak’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Galerisi’nde. (0212 245 02 29)

Çınar Eslek’in “Dolayısıyla” başlıklı sergi 8 Ocak’a kadar Pi Artworks Galeri 2’de. (0212 293 71 03)

Tobias Rehberger’in “Büyük Bir Kentteki Küçük Problemler” isimli sergisi 8 Ocak’a dek Akbank Sanat’ta. (0 212 252 35 00)

Şenol Yorozlu’nun “Küçük Galeride Büyük Resimler” isimli sergisi 8 Ocak’a dek Galeri Oda’da. (0 212 259 22 08)

Neşe Erdok’un sergisi 8 Ocak’a dek Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)

Seekee Chung, Ed Pien, Zeger Reyers, Justin Wijers’in sergisi 8 Ocak’a kadar DAİRE Tophane’de. (0212 252 52 59 )

Jameel Ödülü 2009 başlıklı sergi 9 Ocak’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0 212 277 22 00)

Ahmet Elhan, Neriman Polat, Yeşim Ağaoğlu, Olgu Ülkenciler, Murat Germen’in “Kolektif Mahrem” isimli sergisi 9 Ocak 2011’e dek C.A.M Galeri’de. (0212 2457975)
Fatih Mika’nın “Dönüş” isimli sergisi 10 Ocak 2011’e dek Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde . (0212 598 5 523)

Yücel Kale’nin “Büyüyen Öyküler” isimli sergisi 10 Ocak 2011’e dek Galeri G - art’ta. ( 0212 296 08 76)

‘Fotomuhabirlerin Gözüyle İstanbul’ isimli fotoğraf sergisi 15 Ocak’a dek İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)

Uwe Ommer’in isimli fotoğraf sergisi 15 Ocak’a dek Galeri Baraz’da. (0212 225 47 02)

Muzaffer Akyol ve Gaye Su Akyol’un “Geçmiş Neden Hâlâ Geçmedi” isimli sergisi 15 Ocak’a dek Ekavart Gallery’de (0212 252 81 31)

Candeğer Furtun’un “Yankısız İm’ler” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

“The New Italian Design 2.0” isimli sergi 23 Ocak’a kadar santralistanbul’da. (0212 311 78 09)

David Lachapelle’nin “Documents of Desire & Disaster” sergisi 29 Ocak’a kadar Paul Kasmin Gallery’de.

(0212 369 92 92)

Nur Koçak’ın “İkililer, Üçlüler (Diptikler, Triptikler) – Bir Seçki” başlıklı sergisi 1 Şubat’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

Özgül Arslan’ın “2 + 1” isimli sergisi 13 Şubat’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0216 385 12 03)

Yamada Torajiro, Ito Chuta, Otani Kozui’nin “Hilal ve Güneş” başlıklı sergisi 20 Şubat’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)

‘İkinci Sergi’ isimli sergi 27 Şubat’a dek Arter’de. (0212 243 37 67)

Kutluğ Ataman’ın “İçimdeki Düşman” başlıklı sergisi 6 Mart’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 00)

“Çarlık Rusyası’ndan Sahneler: Rus Devlet Müzesi Koleksiyonu’ndan 19. Yüzyıl Rus Klasikleri” sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0 212 334 99 00)

Cumhuriyet

emre gümüşdoğan
20-12-2010, 12:58
Haftanın sanat çizelgesi

İstanbul'da kültür sanat etkinlikleri, bu haftada çok hareketli günlere sahne olacak.

(http://www.cumhuriyet.com.tr/?yer=yazar&aranan=K%FClt%FCr%20Servisi%20)
http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=46685


SERGİ
��* Vahap Avşar’ın sergisi 25 Aralık’ta başlayıp 5 Şubat’a kadar Rampa’da devam edecek. (0212 327 08 00 )

��* Sabancı Üniversitesi lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin “Flow Debi/2010” başlıklı sergisi 20 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Karaköy İletişim Merkezi’nde. (0 216 483 90 97)

��* Nilüfer Çolak’ın “Yansımalar” isimli sergisi 21 Aralık’a dek Çamaş Sanat Galerisi’nde. (0 216 385 00 15)

��* Mustafa Özkan’ın “doku” isimli sergisi 22 Aralık’a kadar ArtGalerim Nişantaşı’nda. (0 212 314 23 23)

��* Mustafa Aslıer’in sergisi 22 Aralık’a kadar Marmara Üniversitesi Acıbadem Kampusu’nda. (0 216 326 26 67)

��* Cansen Ercan’ın 29. kişisel sergisi 23 Aralık’a dek Harmony Sanat Galerisi’nde. ( 0216 553 21 67)

��* Yasemin Özen Gök’ün “Kelebeğin Kanatları”nda isimli sergisi 23 Aralık’a dek Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıp Tarihi Müzesi’nde. (0212 414 30 00)

��* Nihal Gürses’in “Her Kedide Bir Keramet Vardır” isimli sergi 24 Aralık’a kadar Taksim Sanat Galerisi’nde. (0212 245 20 68)

��* Ünsal Toker’in sergisi 25 Aralık’a dek Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. ( 0 212 351 00 60)

��* Can Ertaş, Erol Eskici, Feza Velicangil, Gençay Aytekin, Guido Casaretto, Tunca Subaşı ve Zeyno Pekünlü’nün “Demirbaş” isimli sergisi 25 Aralık’a kadar Sanatorium’da. (0212 292 91 60)

��* Gezici Sergi, Edge of Arabia’nın “Transition” başlıklı sergisi 26 Aralık’a kadar Sanat Limanı Antrepo No.5’te. (0212 217 29 99)

��* “Altın Yollar” isimli fotoğraf sergisi 26 Aralık’a dek Sanat Limanı Antrepo No.5’te. (0212 217 29 99)

��* “Güzel Resim Geçmişe Aittir” isimli sergi 26 Aralık’a dek Sanat Limanı Antrepo No.5’te. (0212 217 29 99)

��* Ömer Kaleşi’nin sergisi 28 Aralık’a dek TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

��* Arslan Ahmedov, Haner Pamukçu, Jean Christophe Sartoris, Veneta Zaharieva’nın “Impermanence” adlı sergisi 29 Aralık’a dek DAİRE Cihangir’de. (0212 244 12 68)

��* İsmet Birsel’in sergisi 29 Aralık’a dek Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)

��* Gerçeğin ve Hayalin İstanbul’undan Görsel Ürün’ler isimli karma sergi 30 Aralık’a dek Ürün Sanat Galerisi’nde. ( 0216 363 12 80)

��* Hale Sontaş’ın sergisi 30 Aralık’a dek Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde. (0 216 368 58 87)

��* Mithat Şen’in “oluş - bozuluş” isimli sergisi 30 Aralık’a dek Pg Art Gallery’de. ( 0 212 263 33 90)

��* Fügen Baş’ın “RH+” isimli resim ve heykel sergisi 30 Aralık’a dek Troy Sanat Galerisi’nde. (0 212 327 99 99)

��* Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “Milliyet Kitap Eki Kapak İllüstrasyonları” sergisi 30 Aralık’a dek Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

��* Selin Atasoy Hartevioğlu ve Tamer Hartevioğlu’nun “İstanbul Sahnesinde Müzik” adlı sergisi 31 Aralık’a dek İstanbul Fotoğraf Merkezi’nde. (0212 2381160)

��* Semih Poroy’un “artı 35” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)

��* Tuba İnal’ın heykel sergisi 31 Aralık’a dek Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)

��* “Burada ve Şimdi”isimli fotoğraf sergisi 31 Aralık’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)

��* Hülya Bakkal’ın “Fani Yapılar / Ephemeral Structures” adlı sergisi 31 Aralık’a dek Kadıköy Öteki Kültür Sanat Merkezi’nde. (0216 336 23 08)

��* “Pozitif Negatif Yaklaşımlar Fotoğraf Sergisi” 31 Aralık’a dek Palladium Alışveriş Merkezi’nde. (0 216 544 94 18)

��* Anton Henning’in “Anti-Unconventional Painting” isimli sergisi 31 Aralık’a dek Galerist’te. (0212 244 82 30)

��* Ömer Muz ve Işıl Özışık’ın sergisi 31 Aralık’a dek Dega Sanat Galerisi’nde. ( 0216 3733200)

��* Yücel Dönmez’in “Sanat Çevresiyle Hesaplaşma” isimli sergisi 31 Aralık’a dek Tatbiki Sanat Galerisi’nde. ( 0216 338 98 37)

��* Ebru Döşekçi’nin “Yolcu” isimli sergisi 31 Aralık’a dek Merkür’de. (0 212 272 93 13 )

��* Can Berk Koç ve Fatih Yalın’ın “Yerdeniz” isimli resim ve heykel sergisi 1 Ocak’a dek İstasyon Sanat Galerisi’nde. (0212 252 92 22)

��* Selin Melek Aktan’ın “Sonsuzluğun Mesajı” isimli resim, heykel sergisi 2 Ocak’a dek Apeiron Art Plus’ta. (0212 234 10 58)

��* “İmoga’dan Ustalar” isimli karma sergi 3 Ocak’a dek Toprak Sanat Galerisi’nde. (0533 312 21 10)

��* İsmail Acar’ın “Üç İstanbul” adlı sergisi 4 Ocak’a dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0 212 259 03 73 )

��* “DGSA Günlerinden Bugüne” isimli karma resim sergisi 4 Ocak’a dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0 212 282 69 65 )

��* Cahit Güraydın’ın “İstanbul Işıkları” adlı resim sergisi 4 Ocak’a dek ALMELEK Sanat Galerisi’nde. (0212 265 3851)

��* Ahmet Özelin “Pencereler” isimli sergisi 4 Ocak’a dek rh+artgallery’de. (0 212 224 74 31)

��* PastPresentFuture başlıklı sergi 7 Ocak’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00 )

��* “Kuzgun Acar Anısına Maskeler Sergisi” 7 Ocak’a dek Bir Nokta’da. (0 212 244 91 83)

��* Merve Brill ’in “Kırılıp Dağılmaya değil, Kırılıp Açılmaya” isimli sergisi 8 Ocak’a dek artSümer’de. (0212 252 42 96)

��* Gökçe Er’in “Çık Dışarı” isimli sergisi 8 Ocak’a dek artSümer’de. (0212 252 42 96)

��* Murat Morova’nın “Kıssadan Hisse” isimli sergisi 8 Ocak’a kadar Galeri Nev’de. (0212 231 67 63)

��* Yıldız Doyran’ın “Döngüsel Gizler” isimli sergisi 8 Ocak’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Galerisi’nde. (0212 245 02 29)

��* Çınar Eslek’in “Dolayısıyla” başlıklı sergisi 8 Ocak’a kadar Pi Artworks Galeri 2’de. (0212 293 71 03)

��* Tobias Rehberger’in “Büyük Bir Kentteki Küçük Problemler” isimli sergisi 8 Ocak’a dek Akbank Sanat’ta. (0 212 252 35 00)

��* Şenol Yorozlu’nun “Küçük Galeride Büyük Resimler” isimli sergisi 8 Ocak’a dek Galeri Oda’da. (0 212 259 22 08)

��* Neşe Erdok’un yeni sergisi 8 Ocak’a dek Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)

��* Seekee Chung, Ed Pien, Zeger Reyers, Justin Wijers’in sergisi 8 Ocak’a kadar DAİRE Tophane’de. (0212 252 52 59 )

��* Jameel Ödülü 2009 başlıklı sergi 9 Ocak’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0 212 277 22 00)

��* Ahmet Elhan, Neriman Polat, Yeşim Ağaoğlu, Olgu Ülkenciler, Murat Germen ’in “Kolektif Mahrem” isimli sergisi 9 Ocak 2011’e dek C.A.M Galeri’de. (0212 2457975)

��* Fatih Mika’nın “Dönüş” isimli sergisi 10 Ocak 2011’e dek Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 598 5 523)

��* Yücel Kale’nin “Büyüyen Öyküler” isimli sergisi 10 Ocak 2011’e dek Galeri G - art’ta. (0212 296 08 76)

��* ‘Fotomuhabirlerin Gözüyle İstanbul’ isimli fotoğraf sergisi 15 Ocak’a dek İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)

��* Uwe Ommer’in fotoğraf sergisi 15 Ocak’a dek Galeri Baraz’da. (0212 225 47 02)

��* Yiğit Altıparmakoğulları’nın “yüzyüze” isimli sergisi 15 Ocak’a dek Doruk Sanat Evi’nde. (0212 252 05 35)

��* Muzaffer Akyol ve Gaye Su Akyol’un “Geçmiş Neden Hâlâ Geçmedi” isimli sergisi 15 Ocak’a dek Ekavart Gallery’de (0212 252 81 31)

��* Candeğer Furtun’un “Yankısız İm’ler” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

��* “The New Italian Design 2.0” isimli sergi 23 Ocak’a kadar santralistanbul’da. (0212 311 78 09)

��* David Lachapelle’nin “Documents of Desire & Disaster” sergisi 29 Ocak’a kadar Paul Kasmin Gallery’de. (0212 369 92 92)

��* İstanbul karma sergisi 29 Ocak’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde. (0216 368 26 79)

��* Nur Koçak’ın “İkililer, Üçlüler (Diptikler, Triptikler) - Bir Seçki” başlıklı sergisi 1 Şubat’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

��* Özgül Arslan’ın “2 + 1” isimli sergisi 13 Şubat’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0216 385 12 03)

��* Yamada Torajiro, Ito Chuta, Otani Kozui’nin “Hilal ve Güneş” başlıklı sergisi 20 Şubat’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)

��* ‘İkinci Sergi’ isimli sergi 27 Şubat’a dek Arter’de. (0212 243 37 67)

��* Kutluğ Ataman’ın “İçimdeki Düşman” başlıklı sergisi 6 Mart’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 00)

��* “Çarlık Rusya’sından Sahneler: Rus Devlet Müzesi Koleksiyonu’ndan 19. Yüzyıl Rus Klasikleri” sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0 212 334 99 00)

��* Ece Kazan’ın “Pişkin Bilge Çocuklar” başlıklı sergisi 8 Ocak’a kadar Marjinart Galeri’de.

��* Turgut Yüksel’in resim sergisi 21 Aralık’tan 19 Ocak’a kadar Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0 212 245 53)

��* Ara Güler’in “Eller ve Yüzler: İnsanlık Savunması” adlı sergisi 20 Ocak’a kadar Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Sanat Galerisi’nde.

��* Adil Salih’in “Bir Kere Uçu Gelince Sekize Dört Takla” adlı resim sergisi 22 Aralık’a dek V Sanat’ta. (0 212 231 58 80)

��* “Çetin Ergand: Ankara’nın Kültür Mirası”isimli sergisi 31 Aralık’a kadar İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 102 No’lu Sergi Salonu’nda.

��* “World Press Photo 2010 (Dünya Basın Fotoğrafları 2010)” isimli sergi 9 Ocak’a kadar Forum İstanbul’da.

MÜZİK
��* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün “Yeni Yıl Fuaye Konseri” ve çarşamba günü “Gülsin Onay” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

��* ‘Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde yarın “Göksel” konseri izlenebilir. (0 216 483 90 00)

��* ‘Akbank Sanat’ta yarın ve çarşamba günü “İstanbul Modern Müzik Topluluğu” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

��* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde yarın “Viktor Lazlo” ve cumartesi günü “Şirin Pancaroğlu - Cafe Tango” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

��* ‘Babylon’da yarın “Kolektif İstanbul”, çarşamba ve perşembe “Mulatu Astatke”, cuma günü “Baba Zula” ve cumartesi günü “Redd Softcore Unplugged” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

��* ‘Ghetto’da çarşamba günü “Neslihan Engin Yeni Albüm Lansmanı: Ruhum Su Aldı”, perşembe günü “44’44 Project sunar: Müslüm Gürses Ghetto’da!”, cuma günü “Göksel & 45’likler Partisi” ve cumartesi günü “Ayhan Sicimoğlu and Latin All Stars” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

��* ‘Lütfi Kırdar UKSS’de perşembe, cuma ve cumartesi günü “BİFO & Fazıl Say Festivali”, pazar günü “Münirİstanbul” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)

��* ‘İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu’nda cuma günü “Aynur & Erkan Oğur - İsmail Hakkı Demircioğlu” konseri izlenebilir. (0 212 224 96 00)

��* ‘Fulya Gösteri Merkezi’nde çarşamba günü “Carmina Burana”, cuma günü “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 252 11 11)

��* ‘Salon’da cuma günü “Nevcivan Özel Project” ve cumartesi günü “Ceylan Ertem” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

��* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda cumartesi günü “Ahmet Özhan” ve pazar günü “J. Strauss Ensemble” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

��* ‘Kapalıçarşı’da pazar günü “Tuluyhan Uğurlu - Kapalıçarşı 550. Yıl” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)

TİYATRO
��* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Kredi Kartı Vak’aaaaa”, Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Tek Kişilik Şehir (Ankara Dt)” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.0, cumartesi 15.00 ve 20.00. pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “İmparatorluk Kuranlar” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Baştan Çıkarma” çarşamba, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “İki Çarpı İki” salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.00. pazar 15.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Beğendiğiniz Gibi” perşembe, cuma 20.00. cumartesi 15.00 ve 20.00. “Herkes Sihirbaz Olacak” pazar 13.00. Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Temiz Ev” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

��* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Binali ile Temir”, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Tehlikeli İlişkiler”, Ümraniye Sahnesi’nde “Arzunun Onda Dokuzu”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Yüzleşme”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Kadınlar, Savaş, Komedi”, Kâğıthane Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30. cumartesi 15.00 ve 20.30. pazar 15.00. “Karagöz Geri Döndü” cumartesi pazar 11.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boya Benek” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. Kâğıthane Küçük Kemal Sahnesi’nde “Karagöz ve Balıkçı” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. K. Çekmece Sahnesi’nde “Tarla Kuşuydu Juliet” cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. Haldun Taner Sahnesi’nde “Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum” çarşamba, perşembe, cuma 20.30. cumartesi 15.00 ve 20.30. pazar 15.00. (0 212 246 06 28)

��* Bakırköy Belediyesi Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Şişman Domuz” çarşamba 20.30. “Dava” cuma 20.30. “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” cumartesi 11.00. “Tersine Dünya” cumartesi 20.30. “Miyhavlar Tiyatrosu” pazar 11.00. “Aklı Havada” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Sokağa Çıkma Yasağı” salı, çarşamba 20.30. (0 212 661 38 95)

��* Kenter Tiyatrosu’nda “Cimri” çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.00’de pazar ise 15.00’te izlenebilir. (0 212 246 35 89)

��* Tiyatro Pera Sahnesi’nde “Vanya Dayı” cuma, cumartesi 20.00. pazar 18.30 (0 212 245 44 60)

��* Oyun Atölyesi’nde Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu “Basit Bir Ev Kazası” salı 20.30. “Testosteron” çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.30. pazar 16.00 (0 216 345 39 39)

��* Tiyatro Kedi’nin sahnelediği “Pazar Günkü Cinayet”, pazar 19.30 Zeytinburnu Kültür Merkezi. (0 212 257 79 36)

��* Semaver Kumpanya’nın Titus Andronicus oyunu cumartesi 20.30 Çevre Tiyatrosu. “Çok Yaşa Dünya” pazar 12.00 Çevre Tiyatrosu. ( 0 212 585 59 35)

��* Tiyatro Stüdyosu’nun ‘Vanya Dayı’ oyunu, salı 20.30 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, cumartesi ise Bakırköy Büyülü Sahne’de 20.30 da sahnelenecek. (0 212 572 04 44-0 216 336 29 07)

GÖSTERİ SÖYLEŞİ
��* ‘Cemal Reşit Rey’de perşembe ve cuma günleri saat 20.00’de “The Mayumana Show” adlı gösteri sahnelenecek. (0 212 232 98 30)

��* ‘Akbank Sanat’ta 20- 24 Aralık tarihleri arasında saat 11.00’de Iker Arrue Mauleon dans gösterisi sahnelenecek. (0212 252 35 00-01)

��* ‘Türsav Sinema Evi’nde Senaryo Yazarları Derneği pazar günü saat 12.00’de “Bir Fikirden Bir Filme Uzanan Yolculuk” başlıklı sohbet toplantısı düzenleniyor. (0212 244 21 22)

OPERA BALE
��* ‘Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde yarın, perşembe saat 20.00’de, cumartesi saat 16.00’da “Sevil Berberi” adlı opera, pazar günü saat 11.00’de “Bremen Mızıkacıları” adlı çocuk müzikali sahnelenecek. (0216 346 15 31)

Cumhuriyet

emre gümüşdoğan
27-12-2010, 12:28
Haftanın Sanat Çizelgesi 27 Aralık-4 Ocak

Bakırköy Belediyesi Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi'nde "Şişman Domuz" adlı oyunu izleyebilirsiniz.


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=42120

SERGİ

��* Sadi Diren’in seramik ve cam sergisi 28 Aralık’ta başlayıp 22 Ocak’a dek Galeri Işık’ta. (0212 233 12 03)

��* Ömer Kaleşi’nin sergisi 28 Aralık’a dek TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)

��* Arslan Ahmedov, Haner Pamukçu, Jean Christophe Sartoris, Veneta Zaharieva ’nın “Impermanence” adlı sergisi 29 Aralık’a dek DAİRE Cihangir ‘de . (0212 244 12 68)

��* İsmet Birsel’in sergisi 29 Aralık’a dek Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)

��* Gerçeğin ve Hayalin İstanbul’undan Görsel Ürün’ler isimli karma sergi 30 Aralık’a dek Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

��* Hale Sontaş’ın sergisi 30 Aralık’a dek Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde. ( 0 216 368 58 87)

��* Mithat Şen’in “oluş - bozuluş” isimli sergisi 30 Aralık’a dek Pg Art Gallery’de. ( 0 212 263 33 90)

��* Fügen Baş’ın “RH+” isimli resim ve heykel sergisi 30 Aralık’a dek Troy Sanat Galerisi’nde. ( 0 212 327 99 99)

��* Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “Milliyet Kitap Eki Kapak İllüstrasyonları” sergisi 30 Aralık’a dek Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

��* Selin Atasoy Hartevioğlu ve Tamer Hartevioğlu’nun “İstanbul Sahnesinde Müzik” adlı sergisi 31 Aralık’a dek İstanbul Fotoğraf Merkezi’nde. (0212 2381160)

��* Semih Poroy’un “artı 35” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)

��* Eşref Yıldırım, Sezin Terzi, Engin Doğan, Huri Kiriş, Ardan Özmanoğlu, Gökçe Sözen, Barış Cihanoğlu, Hatice Karadağ ve Tan Ulusoy’un “Prologue” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar KENTİSTANBUL Galeri’de.(0212 258 81 75)

��* Tuba İnal’ın heykel sergisi 31 Aralık’a dek Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)

��* “Burada ve Şimdi” isimli fotoğraf sergisi 31 Aralık’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)

��* Hülya Bakkal’ın “Fani Yapılar / Ephemeral Structures” adlı sergisi 31 Aralık’a dek Kadıköy Öteki Kültür Sanat Merkezi’nde. (0216 336 23 08)

��* “Pozitif Negatif Yaklaşımlar Fotoğraf Sergisi” 31 Aralık’a dek Palladium Alışveriş Merkezi’nde. (0 216 544 94 18)

��* “Çetin Ergand: Ankara’nın Kültür Mirası”isimli sergisi 31 Aralık’a kadar İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 102 No’lu Sergi Salonu’nda.(0212 249 20 09)

��* Anton Henning’in “ Anti-Unconventional Painting” isimli sergisi 31 Aralık’a dek Galerist’te . ( 0212 244 82 30)

��* Ömer Muz ve Işıl Özışık’ın sergisi 31 Aralık’a dek Dega Sanat Galerisi’nde. (0216 3733200)

��* Yücel Dönmez’in “Sanat Çevresiyle Hesaplaşma” isimli sergisi 31 Aralık’a dek Tatbiki Sanat Galerisi’nde. (0216 338 98 37)

��* Ebru Döşekçi’nin “Yolcu” isimli sergisi 31 Aralık’a dek Merkür’de . (0 212 272 93 13 )

��* Can Berk Koç ve Fatih Yalın’ın “Yerdeniz” isimli resim ve heykel sergisi 1 Ocak’a dek İstasyon Sanat Galerisi’nde. (0212 252 92 22)

��* Selin Melek Aktan’ın “Sonsuzluğun Mesajı” isimli resim, heykel sergisi 2 Ocak’a dek Apeiron Art Plus’ta. (0212 234 10 58)

��* Reha Yalnızcık ve Perincan Yalnızcık’ın sergisi 2 Ocak’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde.(0 212 246 24 96)

��* “İmoga’dan Ustalar” isimli karma sergi 3 Ocak’a dek Toprak Sanat Galerisi’nde. (0533 312 21 10)

��* İsmail Acar’ın “Üç İstanbul” adlı sergisi 4 Ocak’a dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0 212 259 03 73 )

��* “DGSA Günlerinden Bugüne” isimli karma resim sergisi 4 Ocak’a dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0 212 282 69 65 )

��* Cahit Güraydın’ın “İstanbul Işıkları” adlı resim sergisi 4 Ocak’a dek ALMELEK Sanat Galerisi’nde. (0212 265 3851)

��* Ahmet Özel’in “Pencereler” isimli sergisi 4 Ocak’a dek rh+artgallery’de. (0 212 224 74 31)

��* Tahsin Aydoğmuş’un “Bu Şehr-i İstanbul” isimli fotoğraf sergisi 6 Ocak’a kadar Taksim Fotoğrafevi’nde (0 212 249 02 02)

��* PastPresentFuture başlıklı sergi 7 Ocak’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00 )

��* Teymur Ağalıoğlu’nun sergisi 7 Ocak’a kadar Vakıfbank İstanbul Bölgesi Fuayesi’nde. (0212 316 70 79)

��* “Kuzgun Acar Anısına Maskeler Sergisi” 7 Ocak’a dek Bir Nokta’da. (0 212 244 91 83)

��* Merve Brill’in “Kırılıp Dağılmaya değil, Kırılıp Açılmaya” isimli sergisi 8 Ocak’a dek artSümer’de. (0212 252 42 96)

��* Gökçe Er’in “Çık Dışarı” isimli sergisi 8 Ocak’a dek artSümer’de. (0212 252 42 96)

��* Murat Morova’nın “Kıssadan Hisse” isimli sergisi 8 Ocak’a kadar Galeri Nev’de. (0212 231 67 63)

��* Yıldız Doyran’ın “Döngüsel Gizler” isimli sergisi 8 Ocak’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Galerisi’nde. (0212 245 02 29)

��* Çınar Eslek’in “Dolayısıyla” başlıklı sergi 8 Ocak’a kadar Pi Artworks Galeri 2’de. (0212 293 71 03)

��* Tobias Rehberger’in “Büyük Bir Kentteki Küçük Problemler” isimli sergisi 8 Ocak’a dek Akbank Sanat’ta. (0 212 252 35 00)

��* Şenol Yorozlu’nun “Küçük Galeride Büyük Resimler” isimli sergisi 8 Ocak’a dek Galeri Oda’da. (0 212 259 22 08)

��* Neşe Erdok’un sergisi 8 Ocak’a dek Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)

��* Ece Kazan’ın “Pişkin Bilge Çocuklar” başlıklı sergisi 8 Ocak’a kadar Marjinart Galeri’de.

��* Seekee Chung, Ed Pien, Zeger Reyers, Justin Wijers’in sergisi 8 Ocak’a kadar DAİRE Tophane’de . (0212 252 52 59 )

��* Jameel Ödülü 2009 başlıklı sergi 9 Ocak’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0 212 277 22 00)

��* “World Press Photo 2010 (Dünya Basın Fotoğrafları 2010)” isimli sergi 9 Ocak’a kadar Forum İstanbul’da. (0212 292 01 52)

��* Ahmet Elhan, Neriman Polat, Yeşim Ağaoğlu, Olgu Ülkenciler, Murat Germen’in “Kolektif Mahrem” isimli sergisi 9 Ocak 2011’e dek C.A.M Galeri’de. (0212 2457975)

��* Fatih Mika’nın “Dönüş” isimli sergisi 10 Ocak 2011’e dek Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 598 5 523)

��* Yücel Kale’nin “ Büyüyen Öyküler” isimli sergisi 10 Ocak 2011’e dek Galeri G - art’ta. (0212 296 08 76)

��* Uwe Ommer’in isimli fotoğraf sergisi 15 Ocak’a dek Galeri Baraz’da. (0212 225 47 02)

��* Y. Bahadır Yıldız’ın “preslenmiş ve kurutulmuş” isimli sergisi 15 Ocak’a dek Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)

��* Mustafa Pilevneli’nin sergisi 15 Ocak’a dek Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 3806)

��* Tuncay Şevketoğlu’nun sergisi 15 Ocak’a dek Tolga&Sons’da. (0212 243 24 38)

��* Altan Çelem, Buket Püren, Can Büyükmehmet, Deniz Dalman, Didem Ünlü, Fatih Gürbüz, Nurhan Altay, Nükhet Göldeli, Serdar Şencan ve Sultan Acar’ın “Olağanüstü Bir Şey” adlı karma sergisi 15 Ocak’a dek Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0212 241 65 35)

��* Yiğit Altıparmakoğulları’nın “yüzyüze” isimli sergisi 15 Ocak’a dek Doruk Sanat Evi’nde. (0212 252 05 35)

��* Muzaffer Akyol ve Gaye Su Akyol’un “Geçmiş Neden Hala Geçmedi” isimli sergisi 15 Ocak’a dek Ekavart Gallery’de (0212 252 81 31)

��* Pat Swain’in Chickens of Cappadocia isimli fotoğraf sergisi 16 Ocak’a kadar C.A.M. Galeri’de. (0212 248 81 49)

��* Resul Aytemur’un “Bellek İzleri” adlı resim sergisi Nişantaşı‘nda 17 Ocak’a kadar ArtGalerim’de. (0 212 314 23 23)

��* Karma baskı resim sergisi 17 Ocak’a kadar Meke Sanat Galerisi’nde. (0212 292 34 70)

��* Turgut Yüksel’in resim sergisi 19 Ocak’a kadar Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0 212 245 53)

��* Ara Güler’in “Eller ve Yüzler: İnsanlık Savunması” adlı sergisi 20 Ocak’a kadar Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Sanat Galerisi’nde. (0212 21916 97)

��* Bahri Genç, Deniz Gökduman ve Safiye Mine’nin “Boya Sen Nelere Kadirsin!” isimli sergisi 21 Ocak’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

��* Candeğer Furtun’un “Yankısız İm’ler” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

��* Vedat Örs’ün “İsimsiz” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)

��* “The New Italian Design 2.0” isimli sergi 23 Ocak’a kadar santralistanbul’da. (0212 311 78 09)

��* ‘Fotomuhabirlerin Gözüyle İstanbul’ isimli fotoğraf sergisi 24 Ocak’a dek İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)

��* David Lachapelle’nin “Documents of Desire & Disaster” sergisi 29 Ocak’a kadar Paul Kasmin Gallery’de. (0212 369 92 92)

��* İstanbul karma sergisi 29 Ocak’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde. (0216 368 26 79)

��* Necla Rüzgar’ın “Hasar Tespiti” isimli sergisi 29 Ocak’a Outlet Galeri’de. (0212 245 55 05)

��* Nur Koçak’ın “İkililer, Üçlüler (Diptikler, Triptikler) – Bir Seçki” başlıklı sergisi 1 Şubat’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

��* Vahap Avşar’ın sergisi 5 Şubat’a kadar Rampa’da. (0212 327 08 00 )

��* Özgül Arslan’ın “2 + 1” isimli sergisi 13 Şubat’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0216 385 12 03)

��* Gogi Çagelişvili’nin “İstanbul Resimleri” adlı sergisi 15 Şubat’a dek Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812).

��* Nuri İyem’in sergisi 19 Şubat’a kadar Kibele Sanat Galerisi’nde. (0212 438 63 50)

��* Günnur Özsoy’un ‘Seni görüyorum’ isimli heykel sergisi 19 Şubat’a kadar Pg ArtSpace’de. (0212 444 70 77)

��* Yamada Torajiro, Ito Chuta, Otani Kozui’nin “Hilal ve Güneş” başlıklı sergisi 20 Şubat’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)

��* ‘İkinci Sergi’ isimli sergi 27 Şubat’a dek Arter’de. (0212 243 37 67)

��* Kutluğ Ataman’ın “İçimdeki Düşman” başlıklı sergisi 6 Mart’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 00)

��* “Çarlık Rusya’sından Sahneler: Rus Devlet Müzesi Koleksiyonu’ndan 19. Yüzyıl Rus Klasikleri” sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0 212 334 99 00)

��* Frida Kahlo ve Diego Rivera’nın sergisi 20 Mart’a Pera Müzesi’nde. (0212 334 09 00)


TİYATRO
��* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Kredi Kartı Vak’aaaaa”, Cevahir Sahnesi Salon 2’de “King Kong’un Kızları”, Küçük Sahne’de “Kendi Kendine Konuşmaktır Aşk” salı, çarşamba, perşembe 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “İmparatorluk Kuranlar” salı, perşembe 20.00. pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Baştan Çıkarma” çarşamba 20.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Kadın Sığınağı” perşembe 20.00. (0 212 292 39 00)

��* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F.Reşat Nuri Sahnesi’nde “Karagöz Geri Döndü” pazar 11.00. “Binali ile Temir” pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boya Benek” pazar 11.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Tehlikeli İlişkiler” pazar 15.00. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Kazuu”, “Kabare” pazar 15.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Şahmeran” pazar 11.00. “Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum” pazar 15.00. Ümraniye Sahnesi’nde “Arzunun Onda Dokuzu” pazar 15.00. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Yüzleşme” pazar 15.00. Kerem Yılmazer Sahnesi’nde “Sokak Kedileri” pazar 11.00. (0 212 246 06 28)

��* Bakırköy Belediyesi Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Şişman Domuz” salı-çarşamba 20.30. “Tersine Dünya” perşembe 20.30. “Dava” cumartesi 20.30. “Tersine Dünya” ve “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” pazar 11.00- 15.30. (0 212 661 38 95)

��* Dostlar Tiyatrosu’nun “Marx’ın Dönüşü” oyunu Caddebostan Kültür Merkezi’nde saat 20.30’da. (0 216 467 25 68)

��* Oyun Atölyesi’nde Tiyatro Biteatral’in “Euripides Medea ” pazartesi 20.30. (0 216 345 39 39)

��* Kumbaracı50’de “Kapıların Dışında” pazartesi-salı. “Gülüşün Güller Açsın” çarşamba. “Oyun Sonu” perşembe. (0 212 243 50 51)

MÜZİK
��* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün “Yıl Sonu Konseri-İzmir Barok” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

��* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yarın “Doğan Dikmen” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

��* ‘Akbank Sanat’ta yarın “Hazerfen Ensemble” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

��* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde yarın “Yeni Yıl Konseri”, çarşamba günü “OperaTwins-Yeni Yıl Konseri” izlenebilir. (0 216 386 29 49)

��* ‘Oyun Atölyesi’nde yarın “Nevzat Karakış”, çarşamba günü “Kentmen”, perşembe günü “RUHEFZA” konseri izlenebilir. (0 216 345 39 39)

��* ‘Istanbul Jazz Center’da yarın, çarşamba ve perşembe günü “Allan Harris”, cuma günü “Allan Harris Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)

��* ‘Babylon’da çarşamba günü “Gevende”, perşembe günü “Meat The Beetles: The Beatles Tribute Band”, cuma günü “Oldies But Goldies Yılbaşı Özel” ve cumartesi günü “Naim Dilmener ve Sarp Dakni ile 45’likler” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

��* ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü “Manuel Reina & Bato Tato: Erken Yılbaşı” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

��* ‘Borusan Müzik Evi’ nde perşembe günü “Can Okan (piyano): Dinleyin Şair Konuşuyor” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

��* ‘Ghetto’da cumartesi günü “Day of the Fools - Valente Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)


Cumhuriyet Haber Portalı (http://www.cumhuriyet.com.tr/?yer=yazar&aranan=Cumhuriyet%20Haber%20Portal%FD)

emre gümüşdoğan
10-01-2011, 12:02
Haftanın Sanat Çizelgesi 10 Ocak-17 Ocak

Yeni yılın ikinci haftasında sanatseverleri yine oldukça yoğun bir etkinlik programı bekliyor.


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=52447


İstanbul

Sergi
��* Koray Güner’in “İstanbul’dan Siluetler” isimli sergisi 11 Ocak’ta başlayıp 29 Ocak’a dek Galeri Oda’da. (0 212 259 22 08)
��* Mustafa Karyağdı’nın “Suret” isimli sergisi 12 Ocak’ta başlayıp 30 Ocak’a dek Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48 )
��* Seydi Murat Koç’un “Teğet” isimli sergisi 12 Ocak’ta başlayıp 12 Şubat’a dek Galeri Ihlamour’da. (0 212 241 76 66)
��* Uluhan Ataç’ın “Kadınlar IV” isimli heykel sergisi 13 Ocak’ta başlayıp 30 Ocak’a dek Galeri G-art’ta. (0 212 296 08 76)
��* Süleyman Saim Tekcan’ın “Dört Nala Atlar” isimli sergisi 12 Ocak’ta başlayıp 15 Şubat’a dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0 212 259 03 73)
��* Fatih Mika’nın “Dönüş” isimli sergisi 10 Ocak’a dek Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 598 5 523)
��* Özdemir Altan’ın ‘Yeni Elemantarizm’ başlıklı sergisi 10 Ocak ’a dek Galeri Artist’te. (0212 276 85 22)
��* Yücel Kale’nin “Büyüyen Öyküler” isimli sergisi 10 Ocak’a dek Galeri G-art’ta. ( 0212 296 08 76)
��* Uwe Ommer’in fotoğraf sergisi 15 Ocak’a dek Galeri Baraz’da. (0212 225 47 02)
��* Y. Bahadır Yıldız’ın “preslenmiş ve kurutulmuş” isimli sergisi 15 Ocak’a dek Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)
��* Mustafa Pilevneli’nin sergisi 15 Ocak’a dek Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 3806)
��* Tuncay Şevketoğlu’nun sergisi 15 Ocak’a dek Tolga&Sons’da. (0212 243 24 38)
��* Bahar Oskay’ın “decomposition” sergisi 15 Ocak’a dek Füsun İnan Sanat Galerisi’nde. (0212 232 40 49)
��* Altan Çelem, Buket Püren, Can Büyükmehmet, Deniz Dalman, Didem Ünlü, Fatih Gürbüz, Nurhan Altay, Nükhet Göldeli, Serdar Şencan ve Sultan Acar’ın “Olağanüstü Bir Şey” adlı karma sergisi 15 Ocak’a dek Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0212 241 65 35)
��* Yiğit Altıparmakoğulları’nın “yüz yüze” isimli sergisi 15 Ocak’a dek Doruk Sanat Evi’nde. (0212 252 05 35)
��* Muzaffer Akyol ve Gaye Su Akyol’un “Geçmiş Neden Hâlâ Geçmedi” isimli sergisi 15 Ocak’a dek Ekavart Gallery’de (0212 252 81 31)
��* Pat Swain’in Chickens of Cappadocia isimli fotoğraf sergisi 16 Ocak’a kadar C.A.M. Galeri’de. (0212 248 81 49)
��* “Batılılaşan İstanbul’un Rum Mimarları”adlı sergi 16 Ocak’a dek Sismanoglio Megaro’da. (0212 244 93 35)
��* Resul Aytemur’un “Bellek İzleri” adlı resim sergisi Nişantaşı’nda 17 Ocak’a kadar ArtGalerim’de. (0 212 314 23 23 )
��* Karma baskı resim sergisi 17 Ocak’a kadar Meke Sanat Galerisi’nde. (0212 292 34 70)
��* Turgut Yüksel’in resim sergisi 19 Ocak’a kadar Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0 212 245 53)
��* Ceren Fındık’ın “Düş İmge Düş” adlı resim sergisi 19 Ocak’a dek Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 2519163)
��* Ferhan Gözgü Çelik’in “Kimliksiz Bedenler” adlı sergisi 19 Ocak’a dek Galeri Piha’da. (0 216 337 15 13)
��* Ara Güler’in “Eller ve Yüzler: İnsanlık Savunması” adlı sergisi 20 Ocak’a kadar Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Sanat Galerisi’nde. (0212 21916 97)
��* İbrahim Balaban’ın sergisi 22 Ocak’a kadar Galeri Modernist’te. (0212 241 03 46 )
��* Bahri Genç, Deniz Gökduman ve Safiye Mine’nin “Boya Sen Nelere Kadirsin!” isimli sergisi 21 Ocak’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)
��* Candeğer Furtun’un “Yankısız İm’ler” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)
��* Vedat Örs’ün “İsimsiz” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)
��* David Bathgate’in “Çizginin İki tarafı - Afganistan’daki Amerika” konulu fotoğraf sergisi 22 Ocak’a kadar PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde. (0216 418 19 76)
��* Sadi Diren’in seramik ve cam sergisi 22 Ocak’a dek Galeri Işık’ta. (0212 233 12 03 )
��* “The New Italian Design 2.0” isimli sergi 23 Ocak’a kadar santralistanbul’da. (0212 311 78 09)
��* Filiz Öztürk Doğan’ın “Tanımlanabilen Figürler” isimli heykel sergisi 23 Ocak’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)
��* Nasuh Mahruki’nin fotoğraf sergisi 23 Ocak’a dek The Marmara Pera’da.
��* ‘Fotomuhabirlerin Gözüyle İstanbul’ isimli fotoğraf sergisi 24 Ocak’a dek İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)
��* Erol Deran’ın sergisi 26 Ocak’a dek Doku Sanat Galerisi’nde.(0212 246 24 96)
��* Kamil Aslanger’in sergisi 26 Ocak’a dek Doku Sanat Galerisi’nde.(0212 246 24 96)
��* Sezgin Güvel ve Ahmet Yakar’ın “Dökümhanede” isimli fotoğraf sergisi 28 Ocak’a kadar İFSAK Üst Kat Sergi Salonu’nda. (0212 292 42 01)
��* David Lachapelle’nin “Documents of Desire & Disaster” sergisi 29 Ocak’a kadar Paul Kasmin Gallery’de. (0212 369 92 92)
��* İstanbul karma sergisi 29 Ocak’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde. (0216 368 26 79)
��* Necla Rüzgâr’ın “Hasar Tespiti” isimli sergisi 29 Ocak’a Outlet Galeri’de. (0212 245 55 05)
��* Serra Yolasığmaz’ın “Koşulsuz ” adlı sergisi 29 Ocak’a dek Odakule Sanat Galerisi’nde. (0212 2180337)
��* Setenay Özbek’in sergisi 30 Ocak’a dek Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)
��* Stephane Graff’ın ‘Professore’ başlıklı sergisi 30 Ocak’a dek Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi’nde.
��* Abdulkadir Öztürk’ün sergisi 31 Ocak’a dek Tem Sanat Galerisi’nde (0212 2470899)
��* Duygu Süzen’in “Sınır” isimli sergisi 31 Ocak’a dek Merkür Sanat Galerisi’nde. (0212 231 69 87)
��* Ahmet Güllü, Deniz Deniz, Natali Aydar ve Selçuk Fergökçe ’nin “4 Tarz 4 Ressam” isimli sergisi 31 Ocak’a dek Hobi Sanat Merkezi’nde. (0216 565 35 72)
��* Nur Koçak’ın “İkililer, Üçlüler (Diptikler, Triptikler) - Bir Seçki” başlıklı sergisi 1 Şubat’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)
��* Ebülfez Ferecoğlu’nun “İstanbul’da Rüyadayım” başlıklı sergisi 4 Şubat’a dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
��* Vahap Avşar’ın sergisi 5 Şubat’a kadar Rampa’da. (0212 327 08 00)
��* Bedri Rahmi ve Öğrencileri isimli sergi 5 Şubat’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 3631280)
��* Fevzi Karakoç’un sergisi 5 Şubat’a kadar Maçka Modern Sanat Galerisi’nde. (0212 259 45 13)
��* Sabine Boehl’in “Rendering Infinity” başlıklı sergisi 5 Şubat’a dek Dirimart’ta. (0212 291 34 34)
��* Yükselenler isimli karma sergi 5 Şubat’a dek Artium Modern’de. (0212 249 15 15)
��* Seyit Bozdoğan ve Gülveli Kaya’nın sergisi 6 Şubat’a dek Toprak Sanat Galerisi City’s Nişantaşı’nda. (0533 312 21 10)
��* Özgül Arslan’ın “2 + 1” isimli sergisi 13 Şubat’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0216 385 12 03)
��* Gogi Çagelişvili’in “İstanbul Resimleri” adlı sergisi 15 Şubat’a dek Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)
��* Aslı Biçer’in “İmla Hataları” isimli sergisi 18 Şubat’a kadar Lucca’da. (0 212 2571255)
��* Nuri İyem’in sergisi 19 Şubat’a kadar Kibele Sanat Galerisi’nde. (0212 438 63 50)
��* Günnur Özsoy’un ‘Seni Görüyorum’ isimli heykel sergisi 19 Şubat’a kadar Pg ArtSpace’te. (0212 444 70 77)
��* Yamada Torajiro, Ito Chuta, Otani Kozui’nin “Hilal ve Güneş” başlıklı sergisi 20 Şubat’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)
��* ‘İkinci Sergi’ isimli sergi 27 Şubat’a dek Arter’de. (0212 243 37 67)
��* Sabine Boehl’in “Rendering Infinity” sergisi 5 Mart’a kadar Dirimart’da. (0212 291 34 34)
��* Kutluğ Ataman’ın “İçimdeki Düşman” başlıklı sergisi 6 Mart’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 00)
��* “Çarlık Rusya’sından Sahneler: Rus Devlet Müzesi Koleksiyonu’ndan 19. Yüzyıl Rus Klasikleri” sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 99 00)
��* Frida Kahlo ve Diego Rivera’nın sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 09 00)
��* Hanedan ve Kamera-Osmanlı Sarayı’ndan Portreler isimli sergi 24 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

Müzik
��* ‘Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’ nde bugün “Cem Adrian” konseri izlenebilir. (0 216 336 12 00)
��* ‘Babylon’da bugün “Inclusion Band // Düşler Akademisi”, yarın “Göksel Radyo Günleri”, çarşamba ve perşembe “Della Miles”, cuma günü “Athena Unplugged” ve cumartesi günü “Richard Dorfmeister” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
��* ‘Jolly Joker Balans’ta yarın “Züleyha-Etnik Dillerde Livaneli Şarkılarıyla 10 Dilde Merhaba”, çarşamba günü “Toygar Işıklı”, perşembe günü “Karmate”, cuma günü “Emre Aydın” ve cumartesi günü “Yaşar” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
��* ‘Ghetto’da çarşamba günü “İstanbul Arabesque Project”, perşembe günü “Anneke van Giersberen & Danny Cavanagh”, cuma günü “Hayko Cepkin” ve cumartesi günü “Ayhan Sicimoğlu Presents: Reggaeturkaton feat. Rodry-Go” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
��* ‘Salon’da çarşamba günü “Manner”, cuma günü “Ez3kiel” ve cumartesi günü “Remoov Label Night” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
��* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’ nde çarşamba günü “Taylan Erler Jazz Quartet”, perşembe günü “Bestekâr Bilge Özgen Gecesi” ve cuma günü “Bülent Ortaçgil” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)
��* ‘Lütfi Kırdar UKSS’de perşembe günü “Leyla Gencer Anısına” “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)
��* ‘Fulya Gösteri Merkezi’nde İstanbul Resitalleri kapsamında perşembe günü “Edna Stern” ve cuma günü “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)
��* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde perşembe günü “The English Concert & Ian Bostridge” ve cumartesi günü “Neşet Ertaş” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)
��* ‘Akbank Sanat’ta Akbank Sanat Barok Müzik Günleri kapsamında perşembe günü “Eclipse” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)
��* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda perşembe günü “Eugenio Bennato Taranta Power’” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
��* ‘Borusan Müzik Evi’ nde cuma günü “Islak Köpek” ve cumartesi günü “Burhan Öçal & Sabri Tuluğ Tırpan” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
��* ‘Akıngüç Oditoryum ve Sanat Merkezi’nde cuma ve cumartesi günü “Farid Farjad” konseri izlenebilir. (0 212 337 51 94)
��* ‘Istanbul Jazz Center’da cuma ve cumartesi “Anke Helfrich Trio: Monk And More” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)
��* ‘Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da pazar günü “Volkan Konak” konseri izlenebilir. (0 212 286 66 86)

Opera-Bale
��* ‘Kadıköy Süreyya Operası’nda perşembe günü saat 20.00’de, cumartesi günü saat 16.00’da “Don Kişot” adlı bale gösterisi, pazar günü saat 11.00’de “Çocuk Dünyası” adlı çocuk müzikali sahnelenecek. (0 216 346 15 31)
��* ‘Fulya Konser Salonunda cumartesi günü saat 11.00’de “Müziğe Dokunmak” adlı çocuk müzikali sahnelenecek. (0212 252 11 11)

Tiyatro
��* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Ölüleri Gömün”, Küçük Sahne’de “Kendi Kendine Konuşmaktır Aşk” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Vahşet Tanrısı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Üsküdar TEKEL Sahnesi’nde “Profesyonel” salı 20.00, perşembe 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Baştan Çıkarma” çarşamba 20.00, cuma 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Karanlık İşler” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Ne Dersin Azizim” cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
��* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F.Reşat Nuri Sahnesi’nde “Gizli Oturum”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Alemdar (Tohum ve Toprak)”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Binali ile Temir”, Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde “Arzunun Onda Dokuzu (Dokuz Kadın)”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Tarla Kuşuydu Juliet” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe cuma cumartesi 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Karagöz Balıkçı” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30, cumartesi pazar 11.00. Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Boya Benek” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Dünyanın Ortasında Bir Yer” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe cuma 20.30, pazar 15.00. (0 212 455 39 00)
��* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Tersine Dünya” perşembe 20.30, “Aklı Havada” cuma, cumartesi 20.30, “Miyhavlar Tiyatrosu” (Çocuk Oyunu) cumartesi 11.00, “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” (Çocuk Oyunu), pazar 11.00, “Gül’e Ağıt” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Sokağa Çıkma Yasağı” salı 20.30, “Şişman Domuz” çarşamba 20.30. (0 212 661 38 95)
��* Dostlar Tiyatrosu’nun “Marx’ın Dönüşü” oyunu pazar 15.00’te Muammer Karaca Tiyatrosu’nda. (0 212 252 59 35)
��* Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennet Gider” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65 )
��* Müjdat Gezen Tiyatrosunda “Sihirli Pastalar” cumartesi 11.00, “Lades ya da Aile Ocağı” cuma 20.30, cumartesi 15.30, pazar 15.30. “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” cuma 20.30, pazar 15.30. “Muzurevi” cumartesi 20.30. “Mutluluk Çiçeği” pazar 11.00. (0 216 449 59 52 )

Gösteri-Söyleşi
��* ‘İstanbul Modern Sinema’da pazar günü, geçen yıl yitirdiğimiz ustalara saygı programı düzenleniyor. (0212 334 73 00)
��* ‘KargART’ta salı günü saat 20.00’de underground film gösterimleri düzenleniyor. (0216 330 31 51)
��* ‘Pera Müzesi Oditoryumu’nda cuma günü “Yaşasın Devrim: Meksika Devrimi Üzerine Filmler” başlıklı film gösterimi düzenleniyor. (212 292 65 36/38)
��* ‘Almanya Federal Cumhuriyeti Başkonsolosluğu’nda yarın saat 18.00’de Almanya’dan beş başarılı yazar, Nora Bossong, Julia Schoch, Thomas Lehr, Kristof Magnusson ve David Wagner ile sohbet toplantısı düzenleniyor.
��* ‘Romeo& Juliet Performance Hall’da cuma günü saat 22.00’de mambo dansının devi Devi Juan Matos, dans gösterisi sahneleyecek. (0212 243 85 80)

Cumhuriyet Kültür Haber

emre gümüşdoğan
17-01-2011, 12:34
Haftanın sanat çizelgesi 17 Ocak- 24 Ocak

"İş Sanat Kültür Merkezi"nde perşembe günü "Şevval Sam'la İstanbul Musikisi III" konseri izlenebilir.

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=61460


İstanbul

Gösteri-Söyleşi
��* İş Sanat Kültür Merkezi’nde bugün saat 20.00’de “Bedri Rahmi Eyüboğlu Şiirleri” başlıklı dinleti gerçekleşecek. (0212 316 10 83)

��* Pera Müzesi’nde cumartesi saat 14.30’da “Frida Kahlo Bir Yaşamın Portresi” başlıklı konuşmada, Kahlo’nun yaşamı ve sanatı tartışılacak. (0 212 334 99 00)

��* Çırağan Palace Kempinski’de perşembe günü saat 19.00’da “Nedim Gürsel Çırağan Okumalarında” başlıklı etkinlik düzenlenecek. (0212 245 44 06)

Opera-Bale
��* Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde yarın ve perşembe saat 20.00’de, çarşamba günü saat 16.00’da “Don Kişot” adlı bale, cumartesi saat 16.00’da “Don Pasquale” adlı opera, pazar günü saat 11.00’de “Çocuk Dünyası” adlı çocuk müzikali sahnelenecek. (0216 346 15 31)

��* Fulya Konser Salonu’nda çarşamba saat 20.00’de “Carmina Burana” adlı bale gösterisi sahnelenecek. (0212 252 11 11)


MÜZİK
��* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’ nde bugün ‘Anılar ve Müzik’ kapsamında “Gülnihal Kalkan” ve pazar günü “Candaş Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

��* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün “‘3’ Quintet Aşağı ‘5’ Yaylı Yukarı - Ensemle ArchiTektürk” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

��* ‘Ghetto’da bugün “Eşref Vakti”, çarşamba günü “Cafe Aman İstanbul”, perşembe günü “Geçmişten Günümüze Doğan Canku”, cuma günü “Mor ve Ötesi” ve cumartesi günü “Ninja Tune Night feat. DJ Vadim & Ollie Teeba (The Herbaliser)” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

��* ‘Babylon’da yarın “Renaud Garcia-Fons Solo Bass”, çarşamba, perşembe ve cuma günü “Oi Va Voi” ve cumartesi günü “Cecile (LIVE) + The C90s (DJ SET) + RipTide (DJ SET)” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

��* ‘Jolly Joker Balans’ta yarın “Bayar Şahin”, çarşamba günü “Saki Çimen & All Star Orkestra”, cuma günü “Levent Yüksel” ve cumartesi günü “Gripin” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

��* ‘Akbank Sanat’ta Akbank Sanat Barok Müzik Günleri kapsamında çarşamba günü “Lynda Sayce” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

��* ‘Salon’da çarşamba günü “Emre Şen”, cuma ve cumartesi günü “Aldo Romano” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

��* ‘Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall Binası’nda çarşamba ve perşembe günü “Martha Argerich” konseri izlenebilir. (0 212 359 54 00)

��* ‘Lütfi Kırdar UKSS’de perşembe günü “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası - Junior” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)

��* ‘Borusan Müzik Evi’ nde perşembe günü “Bilkent Piyanolu Üçlü ‘Şostakoviç ile Bir Gece’”, cuma günü “Alp Ersönmez Quartet” ve cumartesi günü “Alev Lenz (Piyano)” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

��* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde perşembe günü “Şevval Sam’la İstanbul Musikisi III” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

��* ‘Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Konser ve Gösteri Salonu’nda cuma günü “Gabor Csalog” konseri izlenebilir. (0 212 219 16 97)

��* ‘360istanbul’da cuma günü “Boy George” konseri izlenebilir. (0 212 251 10 42)

��* ‘Fulya Gösteri Merkezi’nde İstanbul Resitalleri kapsamında cuma günü “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)

��* ‘İndigo’da cuma günü “Bülent Ortaçgil” konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)

��* ‘Balans Cadde’de cuma günü “Mavi” ve cumartesi günü “Dolapdere Big Gang” konseri izlenebilir. (0 216 369 22 57)

��* ‘Bronx Pi Sahne’de cuma günü “Baba Zula” ve cumartesi günü “Pijama” konseri izlenebilir.(0 531384 80 80)

��* ‘Matine 216’da cumartesi günü “Ali Campbell’s UB40” konseri izlenebilir. (0 216 550 12 88)

��* ‘Bostancı Gösteri Merkezi ’nde cumartesi günü “Yaşar” konseri izlenebilir. (0 216 384 72 10)


Sergi
��* Gianluca Malgeri’nin sergisi 18 Ocak’ta başlayıp 17 Şubat’a dek Galeri Artist’te devam edecek. (0 212 227 68 52)

��* Gül Hiçdurmaz’ın “Algıdan Yansımalar” isimli sergisi 19 Ocak’ta başlayıp 2 Şubat’a dek Taksim Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 245 20 68)

��* Resul Aytemur’un “Bellek İzleri ” adlı resim sergisi Nişantaşı‘nda 17 Ocak’a kadar ArtGalerim’de. (0 212 314 23 23 )

��* Karma baskı resim sergisi 17 Ocak’a kadar Meke Sanat Galerisi’nde. (0212 292 34 70)

��* Turgut Yüksel’in resim sergisi 19 Ocak’a kadar Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0 212 245 53)

��* Ferhan Gözgü Çelik’in “Kimliksiz Bedenler” adlı sergisi 19 Ocak’a dek Galeri Piha’da. (0 216 337 15 13)

��* Ara Güler’in “Eller ve Yüzler:İnsanlık Savunması” adlı sergisi 20 Ocak’a kadar Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Sanat Galerisi’nde. (0212 21916 97)

��* Kuzgun Acar Anısına MAskeler Sergisi 20 Ocak’a kadar Bir Nokta’da. (0212 244 91 83)

��* İbrahim Balaban’ın sergisi 22 Ocak’a kadar Galeri Modernist’te. (0212 241 03 46 )

��* Bahri Genç, Deniz Gökduman ve Safiye Mine ’nin “Boya Sen Nelere Kadirsin!” isimli sergisi 21 Ocak’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

��* Candeğer Furtun’un “Yankısız İm’ler” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

��* Vedat Örs’ün “İsimsiz” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)

��* David Bathgate’in “Çizginin İki tarafı - Afganistan’daki Amerika” konulu fotoğraf sergisi 22 Ocak’a kadar PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde. (0216 418 19 76)

��* Sadi Diren’in seramik ve cam sergisi 22 Ocak’a dek Galeri Işık’ta. (0212 233 12 03)

��* Hatice Karadağ’ın “Sadece Görünür Olmasını İstedim- Domestik Haller” adlı sergisi 22 Ocak’a dek KENTİSTANBUL’da. (0212 258 81 75)

��* “The New Italian Design 2.0” isimli sergi 23 Ocak’a kadar santralistanbul’da. (0212 311 78 09)

��* Filiz Öztürk Doğan’ın “Tanımlanabilen Figürler” isimli heykel sergisi 23 Ocak’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)

��* Nasuh Mahruki’nin fotoğraf sergisi 23 Ocak’a dek The Marmara Pera’da.

��* ‘Fotomuhabirlerin Gözüyle İstanbul’ isimli fotoğraf sergisi 24 Ocak’a dek İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)

��* Hande Arslan Yazıcı’nın “Kapılar pencereler ve yaşamlar” isimli fotoğraf sergisi 25 Ocak’a dek Teşvikiye Galerikent’de.(0212 225 67 15)

��* Erol Deran’ın sergisi 26 Ocak’a dek Doku Sanat Galerisi’nde.(0212 246 24 96)

��* Tuba Merdeşe’nin “Önsöz” isimli sergisi 26 Ocak’a Galeri Artist Beşiktaş’ta. (0212 227 68 52)

��* Ceren Fındık’ın “Düş İmge Düş” adlı resim sergisi 26 Ocak’a dek Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 2519163)

��* Kamil Aslanger’in sergisi 26 Ocak’a dek Doku Sanat Galerisi’nde.(0212 246 24 96)

��* Sezgin Güvel ve Ahmet Yakar’ın “Dökümhanede” isimli fotoğraf sergisi 28 Ocak’a kadar İFSAK Üst Kat Sergi Salonu’nda. (0212 292 42 01)

��* David Lachapelle’nin “Documents of Desire & Disaster” sergisi 29 Ocak’a kadar Paul Kasmin Gallery’de. (0212 369 92 92)

��* İstanbul karma sergisi 29 Ocak’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde. (0216 368 26 79)

��* Necla Rüzgar’ın “Hasar Tespiti” isimli sergisi 29 Ocak’a Outlet Galeri’de. (0212 245 55 05)

��* Serra Yolasığmaz’ın “Koşulsuz ” adlı sergisi 29 Ocak’a dek Odakule Sanat Galerisi’nde. (0212 2180337)

��* Koray Güner’in “İstanbul’dan Siluetler” isimli sergisi 29 Ocak’a dek Galeri Oda’da. (0 212 259 22 08)

��* Setenay Özbek’in sergisi 30 Ocak’a dek Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)

��* Mustafa Karyağdı’nın “Suret” isimli sergisi 30 Ocak’a dek Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48 )

��* Stephane Graff’ın ‘Professore’ başlıklı sergisi 30 Ocak’a dek Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi’nde.

��* Uluhan Ataç’ın “Kadınlar IV” isimli heykel sergisi 30 Ocak’a dek Galeri G - art’ta. (0 212 296 08 76)

��* Abdulkadir Öztürk ’ün sergisi 31 Ocak’a dek Tem Sanat Galerisi’nde (0212 2470899)

��* Duygu Süzen’in “Sınır” isimli sergisi 31 Ocak’a dek Merkür Sanat Galerisi’nde (0212 231 69 87)

��* Aile İçi Şiddete Son isimli fotoğraf sergisi 31 Ocak’a dek City’s Nişantaşı’nda.

��* Banu Tarhan, Pınar Selimoğlu ve Sibel Kasapoğlu’nun sergisi 31 Ocak’a dek Niş Galeri’de (0212 232 88 48)

��* Ahmet Güllü, Deniz Deniz, Natali Aydar ve Selçuk Fergökçe ’nin “ 4 Tarz 4 Ressam” isimli sergisi 31 Ocak’a dek Hobi Sanat Merkezi’nde. (0216 565 35 72)

��* Nur Koçak’ın “İkililer, Üçlüler (Diptikler, Triptikler) – Bir Seçki” başlıklı sergisi 1 Şubat’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

��* Ebülfez Ferecoğlu’nun “İstanbul’da Rüyadayım” başlıklı sergisi 4 Şubat’a dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

��* Enver Çamdal, Hacer Koca Çamdal ve Hakan Mandalinci’nin karma sergisi 4 Şubat’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)

��* Vahap Avşar’ın sergisi 5 Şubat’a kadar Rampa’da. (0212 327 08 00 )

��* Bedri Rahmi ve Öğrencileri isimli sergi 5 Şubat’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 3631280)

��* Fevzi Karakoç’un sergisi 5 Şubat’a kadar Maçka Modern Sanat Galerisi’nde. (0212 259 45 13)

��* Sabine Boehl’in “Rendering İnfinity” başlıklı sergisi 5 Şubat’a dek Dirimart’ta. (0212 291 34 34)

��* Yükselenler isimli karma sergi 5 Şubat’a dek Artium Modern’de. (0212 249 15 15)

��* Seyit Bozdoğan ve Gülveli Kaya’nın sergisi 6 Şubat’a dek Toprak Sanat Galerisi City’s Nişantaşı’nda. (0533 312 21 10)

��* Sibel Kurt’un sergisi 8 Şubat’a dek Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 3851)

��* Aysu Koçak, Bihrat Mavitan, Burhan Özer, Filiz Tokcan, Gencay Kasapcı, Işıl Özışık, Neşe Gümüşcüoğlu ve Reha Yalnızcık’ın sergisi 10 Şubat’a dek Artev Sanat Galerisi’nde. ( 0216 4494675)

��* Niyazi Toptoprak’ın sergisi 11 Şubat’a dek Nar Sanat’ta. (0 212 570 80 68)

��* Seydi Murat Koç’un “Teğet” isimli sergisi 12 Şubat’a dek Galeri Ihlamour’da. (0 212 241 76 66)

��* Robert Mapplethorpe’un “Desired” isimli sergisi 12 Şubat’a dek Galeri Nev’de. (0 212 248 38 68)

��* Özgül Arslan’ın “2 + 1” isimli sergisi 13 Şubat’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0216 385 12 03)

��* Süleyman Saim Tekcan’ın “Dört Nala Atlar” isimli sergisi 15 Şubat’a dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0 212 259 03 73)

��* Gogi Çagelişvili’in “İstanbul Resimleri” adlı sergi 15 Şubat’a dek Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)

��* Aslı Biçer ’in “İmla Hataları” isimli sergisi 18 Şubat’a kadar Lucca’da. (0 212 2571255 )

��* Nuri İyem’in sergisi 19 Şubat’a kadar Kibele Sanat Galerisi’nde. (0212 438 63 50)

��* Günnur Özsoy’un ‘Seni görüyorum’ isimli heykel sergisi 19 Şubat’a kadar Pg ArtSpace’de. (0212 444 70 77)

��* Yamada Torajiro, Ito Chuta, Otani Kozui’nin “Hilal ve Güneş” başlıklı sergisi 20 Şubat’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)

��* ‘İkinci Sergi’ isimli sergi 27 Şubat’a dek Arter’de. (0212 243 37 67)

��* Nuri İyem, Nasip İyem, Naile Akıncı, Mehmet Aksoy, Neş’ e Erdok, Nedret Sekban, Rahmi Aksungur, Temür Köran, İrfan Okan, Hakan Gürsoytrak, Emin Turan, Hakan Cingöz ve Setenay Alpsoy F1>’un eserleri 28 Şubat’a dek Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)

��* Sabine Boehl’in “Rendering Infinity” sergisi 5 Mart’a kadar Dirimart’da. (0212 291 34 34)

��* Kutluğ Ataman’ın “İçimdeki Düşman” başlıklı sergisi 6 Mart’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 00)

��* “Çarlık Rusya’sından Sahneler: Rus Devlet Müzesi Koleksiyonu’ndan 19. Yüzyıl Rus Klasikleri” sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 99 00)

��* Frida kahlo ve Diego Rivera’nın sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 09 00)

��* Hanedan ve Kamera-Osmanlı Sarayından Portreler isimli sergi 24 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)


Tiyatro
��* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Kadın Sığınağı”, Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Beğendiğiniz Gibi”, Küçük Sahne’de “Bedensiz Kadın” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Kredi Kartı Vak’aaaaa” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Üsküdar Stüdyo Sahnesi’nde “Birdy” çarşamba, cuma 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Ne Dersin Azizim” perşembe, cuma, cumartesi 20.00. Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Karanlık İşler” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. 0 212 292 39 00)

��* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Bekleme Salonu”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Romeo ve Juliet”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Yüzleşme” Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum” , Ümraniye Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye”, Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde “Dört Kişilik Bahçe” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe cuma 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Karagöz Balıkçı” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. “Cambazhane” cumartesi pazar 11.00. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Boya Benek” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. (0 212 455 39 00)

��* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Tersine Dünya” perşembe 20.30, “Gül’e Ağıt” cuma 20.30, “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” cumartesi 11.00, “Dava” cumartesi 20.30, “Miyhavlar Tiyatrosu” pazar 11.00, “Aklı Havada” pazar 15.30, Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Sokağa Çıkma Yasağı” çarşamba 20.30. (0 212 661 38 95)

��* Dostlar Tiyatrosu’nun “Kerem Gibi” oyunu cuma 20.30, pazar 15.00 Muammer Karaca Tiyatrosu. (0 212 252 59 35)

��* Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennet Gider” cuma 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65 )

��* Tiyatro Pera’da “Şerefe Hatıralar” cumartesi 20.00, “Quintet- Bir Dönüşün Beşlemesi” pazar 18.00. (0 212 245 44 60)

��* Kenter Tiyatrosu’nda “Zorla Güzellik” perşembe, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 247 36 34)

��* Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda “Sihirli Pastalar” cumartesi 11.00, “Lades ya da Aile Ocağı” cuma 20.30, cumartesi 15.30, pazar 15.30. “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” cuma 20.30, pazar 15.30. “Muzurevi” cumartesi 20.30. “Mutluluk Çiçeği” pazar 11.00. (0 216 449 59 52 )

��* Oyun Atölyesi’nde “Macbeth” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

m Tiyatro Kedi’nin “Kibarlık Budalası” pazartesi 20.30 Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi, perşembe 21.00 TİM Maslak Show Center, “Pazar Günkü Cinayet” salı 20.30, Kozyatağı Kültür Merkezi, pazar 18.00 Akatlar Kültür Merkezi. “Bir yaz Gecesi Rüyası” cuma 20.30 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi. (0 212 257 79 36)

��* Mekan Artı’da Tiyatro Artı “Kök” cumartesi 20.30, “Aynada Kendiyle Karşılaşan Milyonlarca Ayna” cuma 20.30, Fabrika Sanat “Orda” perşembe 20.30, Avam Tiyatro “Zoo Story” salı 20.30, Myth Tiyatro “Porno Club” salı 20.30, (0 212 224 57 56)

admin
24-01-2011, 11:52
Haftan***305;n Sanat ***199;izelgesi 24 Ocak-31 Ocak

Ocak ay***305;n***305;n son haftas***305;nda olduk***231;a yo***287;un bir etkinlik takvimi var.

***304;stanbul- Sergi
* ***8216;Fotomuhabirlerin G***246;z***252;yle ***304;stanbul***8217; isimli foto***287;raf sergisi 24 Ocak***8217;a dek ***304;stanbul Frans***305;z K***252;lt***252;r Merkezi***8217;nde. (0212 393 81 11)
* Hande Arslan Yaz***305;c***305;***8217;n***305;n ***8220;Kap***305;lar pencereler ve ya***351;amlar***8221; isimli foto***287;raf sergisi 25 Ocak***8217;a dek Te***351;vikiye Galerikent***8217;de. (0212 225 67 15)
* Erol Deran***8217;***305;n sergisi 26 Ocak***8217;a dek Doku Sanat Galerisi***8217;nde. (0212 246 24 96)
* Tuba Merde***351;e***8217;nin ***8220;***214;ns***246;z***8221; isimli sergisi 26 Ocak***8217;a Galeri Artist Be***351;ikta***351;***8217;ta. (0212 227 68 52)
* Ceren F***305;nd***305;k***8217;***305;n ***8220;D***252;***351; ***304;mge D***252;***351;***8221; adl***305; resim sergisi 26 Ocak***8217;a dek Galeri Artist ***199;ukurcuma***8217;da. (0212 2519163)
* Kamil Aslanger***8217;in sergisi 26 Ocak***8217;a dek Doku Sanat Galerisi***8217;nde. (0212 246 24 96)
* Sezgin G***252;vel ve Ahmet Yakar***8217;***305;n ***8220;D***246;k***252;mhanede***8221; isimli foto***287;raf sergisi 28 Ocak***8217;a kadar ***304;FSAK ***220;st Kat Sergi Salonu***8217;nda. (0212 292 42 01)
* David Lachapelle***8217;nin ***8220;Documents of Desire & Disaster***8221; sergisi 29 Ocak***8217;a kadar Paul Kasmin Gallery***8217;de. (0212 369 92 92)
* ***304;stanbul karma sergisi 29 Ocak***8217;a kadar Tolga Eti Sanatevi***8217;nde. (0216 368 26 79)
* Necla R***252;zg***226;r***8217;***305;n ***8220;Hasar Tespiti***8221; isimli sergisi 29 Ocak***8217;a Outlet Galeri***8217;de. (0212 245 55 05)
* Serra Yolas***305;***287;maz***8217;***305;n ***8220;Ko***351;ulsuz ***8221; adl***305; sergisi 29 Ocak***8217;a dek Odakule Sanat Galerisi***8217;nde. (0212 2180337)
* Koray G***252;ner***8217;in ***8220;***304;stanbul***8217;dan Siluetler***8221; isimli sergisi 29 Ocak***8217;a dek Galeri Oda***8217;da. (0 212 259 22 08)
* Setenay ***214;zbek***8217;in sergisi 30 Ocak***8217;a dek Galeri Espas***8217;ta. (0212 227 70 17)
* Mustafa Karya***287;d***305;***8217;n***305;n ***8220;Suret***8221; isimli sergisi 30 Ocak***8217;a dek Kare Sanat Galerisi***8217;nde. (0 212 240 44 48 )
* Stephane Graff***8217;***305;n ***8216;Professore***8217; ba***351;l***305;kl***305; sergisi 30 Ocak***8217;a dek Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi***8217;nde.
* Uluhan Ata***231;***8217;***305;n ***8220;Kad***305;nlar IV***8221; isimli heykel sergisi 30 Ocak***8217;a dek Galeri G - art***8217;ta. (0 212 296 08 76)
* Abdulkadir ***214;zt***252;rk ***8217;***252;n sergisi 31 Ocak***8217;a dek Tem Sanat Galerisi***8217;nde (0212 2470899)
* Duygu S***252;zen***8217;in ***8220;S***305;n***305;r***8221; isimli sergisi 31 Ocak***8217;a dek Merk***252;r Sanat Galerisi***8217;nde (0212 231 69 87)
* Aile ***304;***231;i ***350;iddete Son isimli foto***287;raf sergisi 31 Ocak***8217;a dek City***8217;s Ni***351;anta***351;***305;***8217;nda.
* Banu Tarhan, P***305;nar Selimo***287;lu ve Sibel Kasapo***287;lu***8217;nun sergisi 31 Ocak***8217;a dek Ni***351; Galeri***8217;de (0212 232 88 48)
* Ahmet G***252;ll***252;, Deniz Deniz, Natali Aydar ve Sel***231;uk Ferg***246;k***231;e ***8217;nin ***8220; 4 Tarz 4 Ressam***8221; isimli sergisi 31 Ocak***8217;a dek Hobi Sanat Merkezi***8217;nde. (0216 565 35 72)
* Nur Ko***231;ak***8217;***305;n ***8220;***304;kililer, ***220;***231;l***252;ler (Diptikler, Triptikler) ***8211; Bir Se***231;ki***8221; ba***351;l***305;kl***305; sergisi 1 ***350;ubat***8217;a kadar 44A Sanat Galerisi***8217;nde. (0212 233 33 80)
* G***252;l Hi***231;durmaz***8217;***305;n ***8220;Alg***305;dan Yans***305;malar***8221; isimli sergisi 2 ***350;ubat***8217;a dek Taksim Sanat Galerisi***8217;nde devam edecek. (0 212 245 20 68)
* Eb***252;lfez Fereco***287;lu***8217;nun ***8220;***304;stanbul***8217;da R***252;yaday***305;m***8221; ba***351;l***305;kl***305; sergisi 4 ***350;ubat***8217;a dek Alta Sanat Galerisi***8217;nde. (0212 282 69 65)
* Enver ***199;amdal, Hacer Koca ***199;amdal ve Hakan Mandalinci***8217;nin karma sergisi 4 ***350;ubat***8217;a kadar Hobi Sanat Galerisi***8217;nde. (0212 225 23 37)
* Vahap Av***351;ar***8217;***305;n sergisi 5 ***350;ubat***8217;a kadar Rampa***8217;da. (0212 327 08 00 )
* Bedri Rahmi ve ***214;***287;rencileri isimli sergi 5 ***350;ubat***8217;a kadar ***220;r***252;n Sanat Galerisi***8217;nde. (0216 3631280)
* Cande***287;er Furtun***8217;un ***8220;Yank***305;s***305;z ***304;mler***8221; isimli sergisi 5 ***350;ubat***8217;a dek Ma***231;ka Sanat Galerisi***8217;nde. (0212 240 80 23)
* Fevzi Karako***231;***8217;un sergisi 5 ***350;ubat***8217;a kadar Ma***231;ka Modern Sanat Galerisi***8217;nde. (0212 259 45 13)
* Sabine Boehl***8217;in ***8220;Rendering ***304;nfinity***8221; ba***351;l***305;kl***305; sergisi 5 ***350;ubat***8217;a dek Dirimart***8217;ta. (0212 291 34 34)
* Y***252;kselenler isimli karma sergi 5 ***350;ubat***8217;a dek Artium Modern***8217;de. (0212 249 15 15)
* Seyit Bozdo***287;an ve G***252;lveli Kaya***8217;n***305;n sergisi 6 ***350;ubat***8217;a dek Toprak Sanat Galerisi City***8217;s Ni***351;anta***351;***305;***8217;nda. (0533 312 21 10)
* Neriman Ye***351;ilkaya***8217;n***305;n sergisi 6 ***350;ubat***8217;a dek Harmony Sanat Galerisi***8217;nde. (0216 553 21 67)
* Sibel Kurt***8217;un sergisi 8 ***350;ubat***8217;a dek Almelek Sanat Galerisi***8217;nde. (0212 265 3851)
* Aksiyom isimli karma sergi 8 ***350;ubat***8217;a dek Galeri Od***8217;A Ouvroir d***8217;Art***8217;ta. (0212 244 25 36)
* Aysu Ko***231;ak, Bihrat Mavitan, Burhan ***214;zer, Filiz Tokcan, Gencay Kasapc***305;, I***351;***305;l ***214;z***305;***351;***305;k, Ne***351;e G***252;m***252;***351;c***252;o***287;lu ve Reha Yaln***305;zc***305;k***8217;***305;n sergisi 10 ***350;ubat***8217;a dek Artev Sanat Galerisi***8217;nde. ( 0216 4494675)
* Niyazi Toptoprak***8217;***305;n sergisi 11 ***350;ubat***8217;a dek Nar Sanat***8217;ta. (0 212 570 80 68)
* ***350;evket S***246;nmez***8217;in ***8220;Sharkan***8221; isimli sergisi 11 ***350;ubat***8217;a dek ALANistanbul -I***8217;de. (0212 2920414 )
* Seydi Murat Ko***231;***8217;un ***8220;Te***287;et***8221; isimli sergisi 12 ***350;ubat***8217;a dek Galeri Ihlamour***8217;da. (0 212 241 76 66)
* Robert Mapplethorpe***8217;un ***8220;Desired***8221; isimli sergisi 12 ***350;ubat***8217;a dek Galeri Nev***8217;de. (0 212 248 38 68)
* ***214;zg***252;l Arslan***8217;***305;n ***8220;2 + 1***8221; isimli sergisi 13 ***350;ubat***8217;a kadar Mine Sanat Galerisi***8217;nde. (0216 385 12 03)* ***8220;Ba***287;lant***305;***8221; isimli sergi 13 ***350;ubat***8217;a kadar Artgalerim Ni***351;anta***351;***305; Sanat Galerisi***8217;nde. (0216 343 85 50)
* S***305;la G***252;ven***8217;in ***8220;Sanal / Ger***231;ek***8221; adl***305; sergi 14 ***350;ubat***8217;a dek ***304;stasyon Sanat Galerisi***8217;nde. (0212 252 92 22 )
* S***252;leyman Saim Tekcan***8217;***305;n ***8220;D***246;rt Nala Atlar***8221; isimli sergisi 15 ***350;ubat***8217;a dek ***199;***305;ra***287;an Palace Kempinski Sanat Galerisi***8217;nde. (0 212 259 03 73)
* Gogi ***199;ageli***351;vili***8217;nin ***8220;***304;stanbul Resimleri***8221; adl***305; sergisi 15 ***350;ubat***8217;a dek Pirosmani Sanat Galerisi***8217;nde. (0212 2526812)
* Gianluca Malgeri***8217;nin sergisi 17 ***350;ubat***8217;a dek Galeri Artist***8217;te devam edecek. (0 212 227 68 52)
* Asl***305; Bi***231;er***8217;in ***8220;***304;mla Hatalar***305;***8221; isimli sergisi 18 ***350;ubat***8217;a kadar Lucca***8217;da. (0 212 2571255 )
* Nuri ***304;yem***8217;in sergisi 19 ***350;ubat***8217;a kadar Kibele Sanat Galerisi***8217;nde. (0212 438 63 50)
* Vitrin isimli karma sergi 19 ***350;ubat***8217;a kadar Galeri Apel***8217;de. (0 212 292 72 36)
* G***252;nnur ***214;zsoy***8217;un ***8216;Seni g***246;r***252;yorum***8217; isimli heykel sergisi 19 ***350;ubat***8217;a kadar Pg ArtSpace***8217;de. (0212 444 70 77)
* Azim Bedri G***246;ki***8217;nin ***8220;A***351;k ***304;***231;inde Me***351;k***8221; isimli sergisi 20 ***350;ubat***8217;a kadar Sefak***246;y K***252;lt***252;r ve Sanat Merkezi***8217;nde. (0212 470 6170)
* Yamada Torajiro, Ito Chuta, Otani Kozui***8217;nin ***8220;Hilal ve G***252;ne***351;***8221; ba***351;l***305;kl***305; sergisi 20 ***350;ubat***8217;a kadar ***304;stanbul Ara***351;t***305;rmalar***305; Enstit***252;s***252;***8217;nde. (0212 334 09 00)
* ***304;pek Kur***351;uncu***8217;nun ***8220;Imaginary Tea Party***8221; isimli sergisi 23 ***350;ubat***8217;a dek Galeri Artist ***199;ukurcuma***8217;da. (0212 251 91 63)
* Niko Guido***8217;nun ***8220;***199;***305;plak***8221; isimli sergisi 26 ***350;ubat***8217;a dek Piramid Sanat***8217;ta. (0212 297 31 15)
* Bar***305;***351; Cihano***287;lu***8217;nun ***8220;***304;mgelem***8221; isimli sergisi 27 ***350;ubat***8217;a dek ***304;layda Sanat Galerisi***8217;nde . (0212227 92 92)
* ***8216;***304;kinci Sergi***8217; isimli sergi 27 ***350;ubat***8217;a dek Arter***8217;de. (0212 243 37 67)
* Nuri ***304;yem, Nasip ***304;yem, Naile Ak***305;nc***305;, Mehmet Aksoy, Ne***351;***8217;e Erdok, Nedret Sekban, Rahmi Aksungur, Tem***252;r K***246;ran, ***304;rfan Okan, Hakan G***252;rsoytrak, Emin Turan, Hakan Cing***246;z ve Setenay Alpsoy***8217;un eserleri 28 ***350;ubat***8217;a dek Evin Sanat Galerisi***8217;nde. (0212 265 81 58)
* Sabine Boehl***8217;in ***8220;Rendering Infinity***8221; sergisi 5 Mart***8217;a kadar Dirimart***8217;da. (0212 291 34 34)
* Kutlu***287; Ataman***8217;***305;n ***8220;***304;***231;imdeki D***252;***351;man***8221; ba***351;l***305;kl***305; sergisi 6 Mart***8217;a kadar ***304;stanbul Modern***8217;de. (0212 334 73 00)
* N***226;z***305;m Hikmet Richard Dikba***351;***8217;***305;n ***8220;Yeni E***287;lenme ve Dinlenme Bi***231;imleri***8221; isimli sergisi 12 Mart***8217;a kadar Galeri Non***8217;da. (02122498774)
* ***8220;***199;arl***305;k Rusya***8217;s***305;ndan Sahneler: Rus Devlet M***252;zesi Koleksiyonu***8217;ndan 19. Y***252;zy***305;l Rus Klasikleri***8221; sergisi 20 Mart***8217;a kadar Pera M***252;zesi***8217;nde. (0212 334 99 00)
* Frida Kahlo ve Diego Rivera***8217;n***305;n sergisi 20 Mart***8217;a kadar Pera M***252;zesi***8217;nde. (0212 334 09 00)
* Hanedan ve Kamera-Osmanl***305; Saray***305;ndan Portreler isimli sergi 24 Nisan***8217;a kadar Vehbi Ko***231; Vakf***305; Sadberk Han***305;m M***252;zesi***8217;nde. (0212 284 63 63)

Tiyatro
* Devlet Tiyatrolar***305; Cevahir Sahnesi Salon 1***8217;de ***8220;***220;stat Harpago***8221; , Cevahir Sahnesi Salon 2***8217;de ***8220;Karanl***305;k ***304;***351;ler***8221; sal***305;, ***231;ar***351;amba, per***351;embe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. ***220;sk***252;dar Sahnesi***8217;nde ***8220;***304;mparatorluk Kuranlar***8221; sal***305;, per***351;embe 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. ***220;sk***252;dar St***252;dyo Sahne***8217;de ***8220;Ba***351;tan ***199;***305;karma***8221; ***231;ar***351;amba, cuma 20.00, pazar 15.00. K***252;***231;***252;k***231;ekmece Sahnesi***8217;nde ***8220;Ne Dersin Azizim***8221; per***351;embe, cuma 20.00, cumartesi 15.00, Feridun Karakaya Sahnesi***8217;nde ***8220;Pir Sultan Abdal***8221; cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00, (0 212 292 39 00)
* ***304;stanbul B***252;y***252;k***351;ehir Belediyesi ***350;ehir Tiyatrolar***305; F.Re***351;at Nuri Sahnesi***8217;nde ***8220;A***351;k Halleri***8221;, Haldun Taner Sahnesi***8217;nde ***8220;***199;***305;***287;***8221;, ***220;sk***252;dar Kerem Y***305;lmazer Sahnesi***8217;nde ***8220;Kad***305;n Hayatt***305;r Mematt***305;r Kad***305;n***8221;, ***220;mraniye Sahnesi***8217;nde ***8220;Bozuk D***252;zen***8221;, ***220;sk***252;dar M***252;sahipzade Sahnesi***8217;nde ***8220;Marat-Sade***8221;, K***226;***287;***305;thane Sahnesi***8217;nde ***8220;D***246;rt Ki***351;ilik Bah***231;e***8221;, Muhsin Ertu***287;rul Sahnesi***8217;nde ***8220;Surname2010***8221;***231;ar***351;amba, per***351;embe 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi***8217;nde ***8220;Cambazhane***8221; per***351;embe 10.30 ve 13.30. K***226;***287;. K***252;***231;***252;k Kemal Sahnesi***8217;nde ***8220;Karag***246;z Bal***305;k***231;***305;***8221; per***351;embe 10.30 ve 13.30. K. ***199;ekmece Sahnesi***8217;nde ***8220;Maskeliler***8221; cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. (0 212 455 39 00)
* Bak***305;rk***246;y Belediye Tiyatrolar***305; M***252;***351;fik Kenter Sahnesi***8217;nde ***8220;Akl***305; Havada***8221; per***351;embe 20.30, ***8220;G***252;l***8217;e A***287;***305;t***8221; cuma 20.30, ***8220;Miyhavlar Tiyatrosu***8221; cumartesi 11.00, ***8220;Dava***8221; cumartesi 20.30, ***8220;Meyve Bah***231;esi Bizim Olacak***8221; pazar 11.00, ***8220;Tersine D***252;nya***8221; pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi***8217;nde ***8220;Soka***287;a ***199;***305;kma Yasa***287;***305;***8221; ***231;ar***351;amba 20.30. (0 212 661 38 95)
* Dostlar Tiyatrosu***8217;nun ***8220;Marx***8217;***305;n D***246;n***252;***351;***252;***8221; oyunu cuma 20.30 Muammer Karaca Tiyatrosu, pazar 16.00 Kozyata***287;***305; Kozi K***252;lt***252;r Merkezi. (0 212 252 59 35)
* Ortaoyuncular***8217;da ***8220;***304;***351;sizler Cennete Gider***8221; cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65 )
* Tiyatro Pera***8217;da ***8220;Vanya Day***305;***8221; cuma, cumartesi 20.00. ***8220;Quintet-Bir D***246;n***252;***351;***252;n Be***351;lemesi***8221; pazar 18.30. 0 212 245 44 60)
* Kenter Tiyatrosu***8217;nda ***8220;Krali***231;e Lear***8221; ***231;ar***351;amba, per***351;embe, cuma 20.00. (0 212 247 36 34)
* M***252;jdat Gezen Tiyatrosu***8217;nda ***8220;Sihirli Pastalar***8221; cumartesi 11.00, ***8220;Lades ya da Aile Oca***287;***305;***8221; cuma 20.30, cumartesi 15.30, pazar 15.30. ***8220;G***246;zlerimi Kapar***305;m Vazifemi Yapar***305;m***8221; cuma 20.30, pazar 15.30. ***8220;Muzurevi***8221; cumartesi 20.30. ***8220;Mutluluk ***199;i***231;e***287;i***8221; pazar 11.00. (0 216 449 59 52 )
* Oyun At***246;lyesi***8217;nde Tiyatroadam ***8220;Generaller, Sava***351; ve Barbek***252;***8221; sal***305; 20.30, ***8220;7 ***350;ekspir M***252;zikali***8221; per***351;embe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 18.00. (0 216 345 39 39)
* Tiyatro Kedi***8217;nin ***8220;Kibarl***305;k Budalas***305;***8221; cumartesi 20.30 Akatlar K***252;lt***252;r Merkezi***8217;nde. (0 212 257 79 36)
* Mekan Art***305;***8217;da Tiyatro Art***305; ***8220;Sesler***8221; cuma 20.30, Fabrika Sanat ***8220;Orda***8221; per***351;embe 20.30, Tiyatro Mimart ***8220;Cad***305;lar***8221; sal***305; 20.30, Ekip Tiyatrosu ***8220;Oyun Sonu***8221; pazartesi 20.30, Myth Tiyatro ***8220;Porno Club***8221; ***231;ar***351;amba 20.30, Arkada***351; Tiyatrosu ***8220;M***246;sy***246; ***304;brahim ve Kuran***8217;***305;n ***199;i***231;ekleri***8221; cumartesi 20.30. (0 212 224 57 56)
* Tiyatro St***252;dyosu***8217;nun ***8220;Vanya Day***305;***8221; oyunu; sal***305; 20.30 Caddebostan K***252;lt***252;r Merkezi, ***231;ar***351;amba 20.30 Akatlar K***252;lt***252;r Merkezi, cumartesi 20.00 Kozyata***287;***305; K***252;lt***252;r Merkezi. (www.tiyatrostudyosu.com (http://www.tiyatrostudyosu.com))

M***252;zik
* ***8216;Kad***305;k***246;y S***252;reyya Operas***305;***8217;nda bug***252;n ***8220;B***252;y***252;k T***252;rk Ustalar***305;ndan Yeni Ku***351;aklara***8221; resital program***305;yla ***8220;Hande Dalk***305;l***305;***231;***8221; konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)
* ***8216;***304;stanbul Frans***305;z K***252;lt***252;r Merkezi***8217;nde bug***252;n ***8220;Duo Daltin Labb***233;***8221; konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)
* ***8216;Babylon***8217;da ***231;ar***351;amba g***252;n***252; ***8220;H***252;sn***252; ***350;enlendirici Ensemble - H***252;sn-***252; Arabesk***8221;, per***351;embe g***252;n***252; ***8220;Bora Uzer***8221;, cuma g***252;n***252; ***8220;Oldies But Goldies***8221; ve cumartesi g***252;n***252; ***8220;Naim Dilmener ve Sarp Dakni ile 45***8217;likler featuring Zeliha Sunal***8221; konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
* ***8216;Salon***8217;da ***231;ar***351;amba g***252;n***252; ***8220;B***252;y***252;k Ev Ablukada***8221;, cuma g***252;n***252; ***8220;Sabahat Akkiraz***8221; ve cumartesi g***252;n***252; ***8220;Mo***287;ollar***8221; konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
* ***8216;Ghetto***8217;da ***231;ar***351;amba g***252;n***252; ***8220;Cem Adrian kay***305;p ***231;ocuk masallar***305; sponsored by burn***8221;, cuma g***252;n***252; ***8220;Aynur***8221; ve cumartesi g***252;n***252; ***8220;Ayhan Sicimo***287;lu and Latin All Stars***8221; konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
* ***8216;Cemal Re***351;it Rey Konser Salonu***8217;nda ***231;ar***351;amba g***252;n***252; ***8220;Robert Lakatos - REV***8221;, per***351;embe g***252;n***252; ***8220;Akbank Oda Orkestras***305; - Lara St.John***8221; ve cumartesi g***252;n***252; ***8220;***304;stanbul Klasik T***252;rk M***252;zi***287;i Korosu***8221; konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
* ***8216;Caddebostan K***252;lt***252;r Merkezi***8217; nde ***231;ar***351;amba g***252;n***252; ***8220;Akbank Oda Orkestras***305; - Lara St.John***8221; konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)
* ***8216;Jolly Joker Balans***8217;ta ***231;ar***351;amba g***252;n***252; ***8220;Soner Sar***305;kabaday***305;***8221;, per***351;embe g***252;n***252; ***8220;Dervi***351;an***8221;, cuma g***252;n***252; ***8220;MF***214;***8221; ve cumartesi g***252;n***252; ***8220;Y***252;ksek Sadakat***8221; konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
* ***8216;Istanbul Jazz Center***8217;da ***231;ar***351;amba g***252;n***252; ***8220;Yol Project Plays Rock And Blues Oldies***8221; konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)
* ***8216;Akbank Sanat***8217;ta Akbank Sanat Barok M***252;zik G***252;nleri kapsam***305;nda per***351;embe g***252;n***252; ***8220;Jorge Jimenez***8221; konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)
* ***8216;Borusan M***252;zik Evi***8217; nde per***351;embe g***252;n***252; ***8220;20. Y***252;zy***305;lda Yeni Aray***305;***351;lar, Yeni T***305;n***305;lar***8221;, cuma g***252;n***252; ***8220;Ozan Musluo***287;lu Quartet feat. ***304;mer Demirer***8221; ve cumartesi g***252;n***252; ***8220;***350;irin Soysal Band: Kabare Gecesi***8221; konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
* ***8216;Fulya G***246;steri Merkezi***8217;nde cuma g***252;n***252; ***8220;***304;stanbul Devlet Senfoni Orkestras***305;***8221; konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)
* ***8216;Otto Santral***8217;da cumartesi g***252;n***252; ***8220;Duman***8221; konseri izlenebilir. (0 212 427 18 89)
* ***8216;Balans Cadde***8217;nde cumartesi g***252;n***252; ***8220;Yeni T***252;rk***252;***8221; konseri izlenebilir. (0 216 369 22 57)
* ***8216;***304;stanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu***8217;nda cumartesi g***252;n***252; ***8220;Candan Er***231;etin***8221; konseri izlenebilir. (0 212 296 30 55)
* ***8216;***304;***351; Sanat K***252;lt***252;r Merkezi***8217;nde cumartesi g***252;n***252; ***8220;Paco Pena***8221; konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

Opera-Bale
* Kad***305;k***246;y S***252;reyya Opera Sahnesi***8217;nde yar***305;n saat 20.00***8217;de ***8220;Don Pasquale***8221; adl***305; opera, pazar g***252;n***252; ***8220;***199;ocuk D***252;nyas***305;***8221; adl***305; m***252;zikal sahnelenecek. (0216 346 15 31)
* Fulya Konser Salonu***8217;nda ***231;ar***351;amba g***252;n***252; saat 20.00***8217;de ***8220;Otello***8221; adl***305; bale sahnelenecek. (0212 252 11 11)

G***246;steri-S***246;yle***351;i
* Akbank Sanat***8217;ta yar***305;n saat 12.30***8217;da ***8220;Ven***252;s***8221; adl***305; film g***246;sterimi ger***231;ekle***351;tirilecek. (0212 252 35 00)
* ***304;talyan K***252;lt***252;r Merkezi***8217;nde ***231;ar***351;amba g***252;n***252; saat 19.00***8217;da ***8220;1000 Avro***8217;luk Nesil***8221; adl***305; film g***246;sterimi ger***231;ekle***351;ecek. (0212 293 98 48)
* Galeri Selvin***8217;de Zeynep ***214;kmen***8217;in cuma g***252;n***252; ***8220;K***305;***351; Uykusu***8221; isimli moda video projesi ger***231;ekle***351;tirilecek. (0212 263 74 81)
* ***199;***305;ra***287;an Saray***305; Mabeyn Salonu***8217;nda cumartesi g***252;n***252; ***8220;***199;***305;ra***287;an***8217;dan Yepyeni Bir Etkinlik: Sinema Saati***8221; ba***351;l***305;kl***305; etkinlik ger***231;ekle***351;tirilecek. (0212 245 44 06)
* ***304;***351; Sanat K***252;lt***252;r Merkezi***8217;nde cumartesi g***252;n***252; saat 20.00***8217;de ***8220;Paco Pena***8221; dans g***246;sterisi sahnelenecek. (0212 316 10 83)

Cumhuriyet K***252;lt***252;r Haber

admin
31-01-2011, 11:38
Haftanın Sanat Çizelgesi 31 Ocak-7 Şubat

Hayranlarının merakla beklediği Buika bu hafta Türkiye'de konser veriyor.

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=54234


İstanbul
Opera-Bale
* Kadıköy Süreyya Operası’nda yarın, perşembe günleri saat 20.00’de, cumartesi günü saat 16.00’da, pazar günü saat 11.00’de “Mançalı Şovalye” adlı müzikal sahnelenecek. (0216 346 15 31)
* Fulya Konser Salonu’nda çarşamba günü saat 20.00’de “Otello” adlı bale gösterisi sahnelenecek. (0212 252 11 11)
* Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yarın saat 20.00’de “Armida” operası sahnelenecek. (0 212 232 98 30)

Sergi
* Zafer Erkan’ın “Aklımın Köşesinden” isimli sergisi 1 Şubat’ta başlayıp 26 Şubat’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 252 00 47)
* Neşe Gümüşçüoğlu’nun sergisi 1 Şubat’ta başlayıp 15 Şubat’a kadar Deyim Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 286 21 83)
* Medine İrak’ın sergisi 1 Şubat’ta başlayıp 28 Şubat’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 240 44 48)
* Aylin Örücü’nün sergisi 2 Şubat’ta başlayıp 26 Şubat’a kadar Odakule Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 251 46 31)
* İzzet Keribar ve Laurence Aëgerter’in “Bir Bakıştan Diğerine” isimli sergisi 2 Şubat’ta başlayıp 4 Mart’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde devam edecek. (0212 393 81 11 )
* Ego Kırılmaları 4 isimli sergi 3 Şubat’ta başlayıp 28 Şubat’a kadar C.A.M Galeri Nişantaşı’nda devam edecek. ( 0212 2488149 )
* Hera Büyüktaşçıyan’ın “Kaçınılmaz Yalnızlık” isimli sergisi 3 Şubat’ta başlayıp 6 Mart’a kadar Galeri G - art’ta devam edecek. (0212 2960876)
* Musa Aktaş’ın “Düş Kadınları” isimli sergi 3 Şubat’ta başlayıp 28 Şubat’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde devam edecek. ( 0216 3389837 )
* Muhammet Bakır4’ın karikatür sergisi 3 Şubat’ta başlayıp 28 Şubat’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde devam edecek. ( 0212 2490150)
* Abdulkadir Öztürk’ün sergisi 31 Ocak’a dek Tem Sanat Galerisi’nde (0212 2470899)
* Duygu Süzen’in “Sınır” isimli sergisi 31 Ocak’a dek Merkür Sanat Galerisi’nde (0212 231 69 87)
* Aile İçi Şiddete Son isimli fotoğraf sergisi 31 Ocak’a dek City’s Nişantaşı’nda.
* Banu Tarhan, Pınar Selimoğlu ve Sibel Kasapoğlu’nun sergisi 31 Ocak’a dek Niş Galeri’de (0212 232 88 48)
* Ahmet Güllü, Deniz Deniz, Natali Aydar ve Selçuk Fergökçe’nin “ 4 Tarz 4 Ressam” isimli sergisi 31 Ocak’a dek Hobi Sanat Merkezi’nde. (0216 565 35 72)
* Nur Koçak’ın “İkililer, Üçlüler (Diptikler, Triptikler) – Bir Seçki” başlıklı sergisi 1 Şubat’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)
* Gül Hiçdurmaz’ın “Algıdan Yansımalar” isimli sergisi 2 Şubat’a dek Taksim Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 245 20 68)
* Ebülfez Ferecoğlu’nun “İstanbul’da Rüyadayım” başlıklı sergisi 4 Şubat’a dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
* Enver Çamdal, Hacer Koca Çamdal ve Hakan Mandalinci’nin karma sergisi 4 Şubat’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)
* Vahap Avşar’ın sergisi 5 Şubat’a kadar Rampa’da. (0212 327 08 00 )
* Bedri Rahmi ve Öğrencileri isimli sergi 5 Şubat’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 3631280)
* Candeğer Furtun’un “Yankısız İmler” isimli sergisi 5 Şubat’a dek Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)
* Fevzi Karakoç’un sergisi 5 Şubat’a kadar Maçka Modern Sanat Galerisi’nde. (0212 259 45 13)
* Sabine Boehl’in “Rendering İnfinity” başlıklı sergisi 5 Şubat’a dek Dirimart’ta. (0212 291 34 34)
* Yükselenler isimli karma sergi 5 Şubat’a dek Artium Modern’de. (0212 249 15 15)
* Seyit Bozdoğan ve Gülveli Kaya’nın sergisi 6 Şubat’a dek Toprak Sanat Galerisi City’s Nişantaşı’nda. (0533 312 21 10)
* Neriman Yeşilkaya’nın sergisi 6 Şubat’a dek Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)
* Sibel Kurt’un sergisi 8 Şubat’a dek Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 3851)
* Aksiyom isimli karma sergi 8 Şubat’a dek Galeri Od’a da. (0212 244 25 36)
* Aysu Koçak, Bihrat Mavitan, Burhan Özer, Filiz Tokcan, Gencay Kasapcı, Işıl Özışık, Neşe Gümüşcüoğlu ve Reha Yalnızcık’ın sergisi 10 Şubat’a dek Artev Sanat Galerisi’nde. ( 0216 4494675)
* Niyazi Toptoprak’ın sergisi 11 Şubat’a dek Nar Sanat’ta. (0 212 570 80 68)
* Şevket Sönmez’in “Sharkan” isimli sergisi 11 Şubat’a dek ALANistanbul -I’de. (0212 2920414 )
* Seydi Murat Koç’un “Teğet” isimli sergisi 12 Şubat’a dek Galeri Ihlamour’da. (0 212 241 76 66)
* Robert Mapplethorpe’un “Desired” isimli sergisi 12 Şubat’a dek Galeri Nev’de. (0 212 248 38 68)
* Özgül Arslan’ın “2 + 1” isimli sergisi 13 Şubat’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0216 385 12 03)
* “Bağlantı” isimli sergi 13 Şubat’a kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde. (0216 343 85 50)
* Sıla Güven’in “Sanal / Gerçek” adlı sergi 14 Şubat’a dek İstasyon Sanat Galerisi’nde. (0212 252 92 22 )
* Süleyman Saim Tekcan’ın “Dört Nala Atlar” isimli sergisi 15 Şubat’a dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0 212 259 03 73)
* Gogi Çagelişvili’in “İstanbul Resimleri” adlı sergi 15 Şubat’a dek Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)
* Gianluca Malgeri’nin sergisi 17 Şubat’a dek Galeri Artist’te devam edecek. (0 212 227 68 52)
* Aslı Biçer ’in “İmla Hataları” isimli sergisi 18 Şubat’a kadar Lucca’da. (0 212 2571255 )
* Maide Bulak’ın “Lejant” isimli sergisi 18 Şubat’a kadar Olcayart Galeri’de. (0 216 411 1713)
* Nuri İyem’in sergisi 19 Şubat’a kadar Kibele Sanat Galerisi’nde. (0212 438 63 50)
* Şahin Paksoy’un “Resim ve Heykel” sergisi 19 Şubat’a kadar Galeri Işık Teşvikiye’de. (212 233 12 03)
* Vitrin isimli karma sergi 19 Şubat’a kadar Galeri Apel’de. (0 212 292 72 36)
* Günnur Özsoy’un ‘Seni görüyorum’ isimli heykel sergisi 19 Şubat’a kadar Pg ArtSpace’de. (0212 444 70 77)
* Beril Ateş’in “People” isimli sergisi 20 Şubat’a kadar Galeri Artist’te. (0212 227 68 52 )
* Azim Bedri Göki ’nin “Aşk İçinde Meşk” isimli sergisi 20 Şubat’a kadar Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 470 6170)
* Yamada Torajiro, Ito Chuta, Otani Kozui’nin “Hilal ve Güneş” başlıklı sergisi 20 Şubat’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)
* İpek Kurşuncu’nun “Imaginary Tea Party” isimli sergisi 23 Şubat’a dek Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 91 63)
* Metin And’ın “Daima Oyun, Her Daim Oyuncu” isimli sergisi 25 Şubat’a dek Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00 )
* Niko Guido’nun “Çıplak” isimli sergisi 26 Şubat’a dek Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)
* Mehmet Özenbaş’ın “Kaotik Düşler” isimli sergisi 26 Şubat’a dek Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29 )
* Burçin Erdi’nin “Konuşmalar” isimli sergisi 26 Şubat’a dek Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. ( 0212 351 00 60 )
* Barış Cihanoğlu’nun “İmgelem” isimli sergisi 27 Şubat’a dek İlayda Sanat Galerisi’nde . (0212227 92 92)
* ‘İkinci Sergi’ isimli sergi 27 Şubat’a dek Arter’de. (0212 243 37 67)
* Nuri İyem, Nasip İyem, Naile Akıncı, Mehmet Aksoy, Neş’ e Erdok, Nedret Sekban, Rahmi Aksungur, Temür Köran, İrfan Okan, Hakan Gürsoytrak, Emin Turan, Hakan Cingöz ve Setenay Alpsoy’un eserleri 28 Şubat’a dek Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)
* Sabine Boehl’in “Rendering Infinity” sergisi 5 Mart’a kadar Dirimart’da. (0212 291 34 34)
* Kutluğ Ataman’ın “İçimdeki Düşman” başlıklı sergisi 6 Mart’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 00)
* Nâzım Hikmet Richard Dikbaş’ın “Yeni Eğlenme ve Dinlenme Biçimleri” isimli sergisi 12 Mart’a kadar Galeri Non’da. (02122498774)
* Mounir Fatmi’nin “Megalopoller” isimli sergisi 19 Mart’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 252 35 00)
* “Çarlık Rusya’sından Sahneler: Rus Devlet Müzesi Koleksiyonu’ndan 19. Yüzyıl Rus Klasikleri” sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 99 00)
* Frida Kahlo ve Diego Rivera’nın sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 09 00)
* Plato Meslek Yüksekokulu, Rejenerasyon.011 isimli sergi 20 Mart’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)
* Hanedan ve Kamera-Osmanlı Sarayından Portreler isimli sergi 24 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

Müzik
* ‘Yerebatan Sarnıcı’nda bugün “Unutulmaz Türk Film Müzikleri” konseri izlenebilir. (0 212 449 42 87)
* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde bugün David Del Tredici’nin “Grand Trio” isimli eserinin Türkiye prömiyerinin yapılacağı “İstanbul Trio”, yarın “Kalbimizi Isıtan Melodiler”, perşembe günü “Halit Turgay ve Blue Note Jazz Trio” ve cuma günü “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 216 467 36 00)
* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün “Suna Kan - Cana Gürmen (keman-piyano)” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)
* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde çarşamba günü “Mariza” ve cumartesi günü “Münih Oda Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)
* ‘Istanbul Jazz Center’da çarşamba günü “Yol Project Plays Rock And Blues Oldies”, cuma günü “Duman” ve cumartesi günü “Steve Kuhn Trio” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)
* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda çarşamba günü “Murat Aydemir Trio”, perşembe günü “Yarkın Ritm Grubu: Komşu Sesler”, cuma günü “Buika” ve cumartesi günü “Bozlaktan Flamenkoya: Bir Gözden İki Damla” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
* ‘Ghetto’da çarşamba günü “Futureband Vol. 2: Golatkin - Ambulans”, cuma günü “Nev Meyhane’de” ve cumartesi günü “Kangroove” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
* ‘Babylon’da çarşamba günü “Babylon Unplugged: James Walsh” ve “Melis Danişmend”, perşembe günü “FunknJazz Burhan Öçal & Sabri Tuluğ Tırpan”, cuma günü “Shantel DJ Set”, cumartesi günü “Bob Marley Birthday Celebration” ve pazar günü “Hindi Zahra” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
* ‘Jolly Joker Balans’ta cuma günü “Teoman” ve cumartesi günü “Yeni Türkü” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
* ‘Matine 216’da cumartesi günü “Emre Aydın” konseri izlenebilir. (0 216 355 77 91)
* ‘Bostancı Gösteri Merkezi’nde cumartesi günü “Kardeş Türküler” konseri izlenebilir. (0 216 384 72 10)
* ‘Salon’da cumartesi günü “Isobel Campbell + Mark Lanegan” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

Tiyatro
* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Ölüleri Gömün”, Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Profesyonel”, Küçük Sahne’de “Kendi Kendine Konuşmaktır Aşk”, salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Kredi Kartı Vak’aaaaa”, salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Baştan Çıkarma” çarşamba, cuma 20.00, pazar 15.00. Küçük Çekmece Sahnesi’nde “Vahşet Tanrısı” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Beğendiğiniz Gibi” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00.(0 212 292 39 00)
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F.Reşat Nuri Sahnesi’nde “Aşk Halleri” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Cambazhane” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30, cumartesi, pazar 11.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “İstanbul Efendisi”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Surname 2010”, Kâğıthane Küçük Kemal Sahnesi’nde “Karagöz Balıkçı”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Çığ”, Ümraniye Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası”, Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde “Kadın Hayattır Memattır Kadın” , Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Bekleme Salonu”, çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. (0 212 455 39 00)
* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Dava” cuma 20.30, “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” cumartesi 11.00, “Aklı Havada” cumartesi 20.30, “Miyhavlar Tiyatrosu” pazar 11.00, “Gül’e Ağıt” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Sokağa Çıkma Yasağı” salı 20.30, “Şişman Domuz” çarşamba 20.30. (0 212 661 38 95)
* Dostlar Tiyatrosu’nun “Kerem Gibi” oyunu cuma 20.30 Muammer Karaca Tiyatrosu. “Marx’ın Dönüşü” pazar 15.00. (0 212 252 59 35)
* Tiyatro Pera’da “Vanya Dayı” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30. Tiyatro Pera’nın “Vanya Dayı” oyunu çarşamba 20.00’de de Kültür Üniversitesi Sahnesi’nde.
* Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65 )
* Kenter Tiyatrosu’nda “Müşfik Kenter’i Dinliyorum” salı, çarşamba, perşembe 20.00. (0 212 247 36 34)
* Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda “Sihirli Pastalar” cumartesi 11.00, “Lades ya da Aile Ocağı” cuma 20.30, cumartesi 15.30, pazar 15.30. “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” cuma 20.30, pazar 15.30. “Muzurevi” cumartesi 20.30. “Mutluluk Çiçeği” pazar 11.00. (0 216 449 59 52 )
* Oyun Atölyesi’nde Tiyatro Biteatral “Euripides Medea” pazartesi 20.30, Asya Prodüksiyon Tiyatrosu “Basit Bir Ev Kazası” salı 20.30, “Testosteron” çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
* Tiyatro Kedi’nin “Kibarlık Budalası” cumartesi 20.30 Akatlar Kültür Merkezi. “Bir Yaz Gecesi Rüyası” cumartesi 20.30. “Pazar Günkü Cinayet” TİM Maslak Show Center’da pazar 18.00. (0 212 257 79 36)
* Mekan Artı’da Fabrika Sanat “Orda” perşembe 20.30. (0 212 224 57 56)

Gösteri-Söyleşi
* İstanbul Küçük Çiftlik Park’ta hafta içi her gün saat 18.00- 20.30 arası, cumartesi ve pazar günleri ise 13.30’dan itibaren “Bugs Bunny ve Arkadaşları Sirkte” adlı gösteri sahnelenecek. (212 231 30 45)
* İstanbul Modern Sinema’da perşembe günü saat 13.00’den itibaren Cafer Panahi filmleri gösterilecek.(0212 334 73 00)
* Garajİstanbul’da perşembe günü saat 20.30’da, Nick Cave’in “Ve Eşek Meleği Gördü” romanındaki Euchrid ve Cosey Mo’dan esinlenen iki kişilik bir gösterim olan “Keşke Bir Masada Oturabilseydik” adlı gösteri, cumartesi günü saat 22.00’de,“Contact Tango IDC / Milonga Gecesi” sahnelenecek. (0212 244 44 99)

Cumhuriyet Kültür Haber

admin
07-02-2011, 12:45
Haftanın Sanat Çizelgesi 7 Şubat- 14 Şubat

Ortaoyuncular'da "Ferhangi Şeyler" perşembe 20.00, "İşsizler Cennete Gider" cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.00.

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=56071

İstanbul

MÜZİK
* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün “Borusan Quartet ‘Şostakoviç Akşamı’” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün “Yahya Soyyiğit Anısına - Yahya Soyyiğit Besteleri”, çarşamba günü “Kent Orkestrası”, perşembe günü “Okay Temiz’den 9. Ritmin Günü” ve pazar günü “İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu: Bayatiaraban” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

* ‘Babylon’da yarın “Hindi Zahra”, perşembe günü “BaBa ZuLa”, cuma günü “Hidden Orchestra - Hint (Tru Thoughts)” ve cumartesi günü “The Veils” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

* ‘Ghetto’da çarşamba günü “Onor Bumbum Live”, perşembe günü “Generation Betamax Reunion Party”, cuma günü “Göksel & 45’likler Partisi” ve cumartesi günü “Easy Star All Stars” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

* ‘Bronx Pi Sahne’de çarşamba günü “Peyk ‘İçimdeki İz’ Albüm Lansmanı” ve cuma günü “Vega - She Past Away” konseri izlenebilir. (0 531384 80 80)

* ‘İndigo’da çarşamba günü “Effective - Calling”, perşembe günü “Bulutsuzluk Özlemi Konuk: Akın Eldes”, cuma günü “M.A.N.D.Y. konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)

* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde çarşamba günü “Mithat Arısoy’dan Ege Türküleri”, perşembe günü “Fatih Erkoç&Kerem Görsev Trio” ve pazar günü “Candaş Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

* ‘Istanbul Jazz Center’da perşembe, cuma ve cumartesi “Catia Werneck” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)

* ‘Salon’da perşembe ve cuma günü “Olafur Arnalds” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

* ‘Akbank Sanat’ta Akbank Sanat Barok Müzik Günleri kapsamında perşembe günü “İzmir Barok” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

* ‘Fulya Gösteri Merkezi’nde cuma günü “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)

* ‘Matine 216’da cuma günü “Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars” konseri izlenebilir. (0 216 550 12 88)

*‘Bostancı Gösteri Merkezi ’nde cuma günü “Zülfü Livaneli” ve cumartesi günü “Ferhat Göçer” konseri izlenebilir.(0 216 384 72 10)

* ‘Jolly Joker Balans’ta cuma günü “Pinhani”, cumartesi günü “Gripin” ve pazar günü “Soner Sarıkabadayı ile Sevgililer Günü” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

* ‘Akıngüç Oditoryum ve Sanat Merkezi’nde cumartesi günü “Kardeş Türküler” konseri izlenebilir. (0 212 337 51 94)


SERGİ
* Lebriz Rona’nın “Taşınan Ev” isimli sergisi 8 Şubat’ta başlayıp 4 Mart’a dek Daire Tophane’de. (0212 252 52 59)

* Adnan Yalım’ın sergisi 8 Şubat’ta başlayıp 4 Mart’a dek galateaart’ta. (0212 245 80 38)

* Bedri Rahmi ve Öğrenciler 2 sergisi 9 Şubat’ta başlayıp 9 Mart’a dek Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

* Sibel Kurt’un sergisi 8 Şubat’a dek Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 3851)

* Aksiyom isimli karma sergi 8 Şubat’a dek Galeri O’da’da. (0212 244 25 36)

* Aysu Koçak, Bihrat Mavitan, Burhan Özer, Filiz Tokcan, Gencay Kasapcı, Işıl Özışık, Neşe Gümüşcüoğlu ve Reha Yalnızcık’ın sergisi 10 Şubat’a dek Artev Sanat Galerisi’nde. ( 0216 4494675)

* Niyazi Toptoprak’ın sergisi 11 Şubat’a dek Nar Sanat’ta. (0 212 570 80 68)

* Şevket Sönmez’in “Sharkan” isimli sergisi 11 Şubat’a dek ALANistanbul -I’de. (0212 2920414 )

* Seydi Murat Koç’un “Teğet” isimli sergisi 12 Şubat’a dek Galeri Ihlamour’da. (0 212 241 76 66)

* Sabine Boehl’in sergisi 12 Şubat’a dek Dirimart’ta. (0 212 291 34 34)

* Candeğer Furtun’un “Yankısız İm’ler” isimli sergisi 12 Şubat’a dek Maçka Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 80 23)

* Robert Mapplethorpe’un “Desired” isimli sergisi 12 Şubat’a dek Galeri Nev’de. (0 212 248 38 68)

* Özgül Arslan’ın “2+1” isimli sergisi 13 Şubat’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0216 385 12 03)

* “Bağlantı” isimli sergi 13 Şubat’a kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde. (0216 343 85 50)

* Sıla Güven’in “Sanal / Gerçek” adlı sergi 14 Şubat’a dek İstasyon Sanat Galerisi’nde. (0212 252 92 22)

* Zerrin Kubilay’ın “Ortancalar” sergisi 14 Şubat’a dek City’s’de. (0212 275 47 10)

* Süleyman Saim Tekcan’ın “Dört Nala Atlar” isimli sergisi 15 Şubat’a dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0 212 259 03 73)

* Gogi Çagelişvili’in “İstanbul Resimleri” adlı sergi 15 Şubat’a dek Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)

* Ali Yağcı Resim Atölyesi Karma Sergisi sergisi 15 Şubat’a dek Hasan Âli Yücel Kültür Merkezi’nde. (0532 664 81 15)

* Neşe Gümüşçüoğlu’nun sergisi 15 Şubat’a kadar Deyim Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 286 21 83)

* Tahsin Aydoğmuş’un sergisi 16 Şubat’a kadar Şirket-i Hayriye Sanat Galerisi’nde.

* Gianluca Malgeri’nin sergisi 17 Şubat’a dek Galeri Artist’te devam edecek. (0 212 227 68 52)

* Aslı Biçer ’in “İmla Hataları” isimli sergisi 18 Şubat’a kadar Lucca’da. (0 212 2571255 )

* Maide Bulak’ın “Lejant” isimli sergisi 18 Şubat’a kadar Olcayart Galeri’de. (0 216 411 1713)

* Nuri İyem’in sergisi 19 Şubat’a kadar Kibele Sanat Galerisi’nde. (0212 438 63 50)

* Şahin Paksoy’un “Resim ve Heykel” sergisi 19 Şubat’a kadar Galeri Işık Teşvikiye’de. (212 233 12 03)

* Vitrin isimli karma sergi 19 Şubat’a kadar Galeri Apel’de. (0 212 292 72 36)

* Günnur Özsoy’un ‘Seni görüyorum’ isimli heykel sergisi 19 Şubat’a kadar Pg ArtSpace’de. (0212 444 70 77)

* Beril Ateş’in “People” isimli sergisi 20 Şubat’a kadar Galeri Artist’te. (0212 227 68 52 )

* Azim Bedri Göki ’nin “Aşk İçinde Meşk” isimli sergisi 20 Şubat’a kadar Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 470 6170)

* Yamada Torajiro, Ito Chuta, Otani Kozui’nin “Hilal ve Güneş” başlıklı sergisi 20 Şubat’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)

* İpek Kurşuncu’nun “Imaginary Tea Party” isimli sergisi 23 Şubat’a dek Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 91 63)

* Metin And’ın “Daima Oyun, Her Daim Oyuncu” isimli sergisi 25 Şubat’a dek Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00 )

* Niko Guido’nun “Çıplak” isimli sergisi 26 Şubat’a dek Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

*Seçil Erel’in “Şimdiki Basit Zaman” isimli sergisi 26 Şubat’a dek CDA Projects galeri’de. (0 212 251 12 14)

* Zafer Erkan’ın “Aklımın Köşesinden” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 252 00 47)

* Mehmet Özenbaş’ın “Kaotik Düşler” isimli sergisi 26 Şubat’a dek Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29 )

* Burçin Erdi’nin “Konuşmalar” isimli sergisi 26 Şubat’a dek Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. ( 0212 351 00 60 )

* Aylin Örücü’nün “Yolculuk” sergisi 26 Şubat’a kadar Odakule Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 251 46 31)

* Barış Cihanoğlu’nun “İmgelem” isimli sergisi 27 Şubat’a dek İlayda Sanat Galerisi’nde. (0212227 92 92)

*Nancy Atakan’ın “Sahtekâr Olmadığımızı Nereden Biliyoruz?” isimli sergisi 27 Şubat’a dek Pi Artworks’te. (0212 293 71 03)

* Oreet Ashery ve Larissa Sonsour’un “Falafel Yolu” isimli sergisi 27 Şubat’a dek DEPO’da. (0 212 292 39 56)

* ‘İkinci Sergi’ isimli sergi 27 Şubat’a dek Arter’de. (0212 243 37 67)

* Nuri İyem, Nasip İyem, Naile Akıncı, Mehmet Aksoy, Neş’e Erdok, Nedret Sekban, Rahmi Aksungur, Temür Köran, İrfan Okan, Hakan Gürsoytrak, Emin Turan, Hakan Cingöz ve Setenay Alpsoy’un eserleri 28 Şubat’a dek Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)

* Musa Aktaş’ın “Düş Kadınları” isimli sergi 28 Şubat’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde devam edecek. ( 0216 3389837 )

* Muhammet Bakır’ın karikatür sergisi 28 Şubat’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde devam edecek. ( 0212 2490150)

*Medine İrak’ın sergisi 29 Şubat’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 240 44 48)

* Ego Kırılmaları 4isimli sergi 28 Şubat’a kadar C.A.M Galeri Nişantaşı’nda devam edecek. ( 0212 2488149 )

* Orhan Taylan’ın sergisi 2 Mart’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

* Cem Canbay’ın “Doğudan Batıya 30 Günde Küba” isimli sergisi 3 Mart’a kadar Fototrek Fotograf Merkezi’nde. (0216 336 69 90)

* Nur Özalp’in sergisi 4 Mart’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)

*İzzet Keribar ve Laurence Aëgerter’in “Bir Bakıştan Diğerine” isimli sergisi 4 Mart’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde devam edecek. (0212 393 81 11 )

* Sabine Boehl’in “Rendering Infinity” sergisi 5 Mart’a kadar Dirimart’da. (0212 291 34 34)

* Kutluğ Ataman’ın “İçimdeki Düşman” başlıklı sergisi 6 Mart’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 00)

* Hera Büyüktaşçıyan ’ın “Kaçınılmaz Yalnızlık” isimli sergisi 6 Mart’a kadar Galeri G - art’ta devam edecek. (0212 2960876)

* Nâzım Hikmet Richard Dikbaş’ın “Yeni Eğlenme ve Dinlenme Biçimleri” isimli sergisi 12 Mart’a kadar Galeri Non’da. (02122498774)

* Mounir Fatmi’nin “Megalopoller” isimli sergisi 19 Mart’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 252 35 00)

* “Çarlık Rusya’sından Sahneler: Rus Devlet Müzesi Koleksiyonu’ndan 19. Yüzyıl Rus Klasikleri” sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 99 00)

* Frida Kahlo ve Diego Rivera’nın sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 09 00)

* Plato Meslek Yüksekokulu, Rejenerasyon.011 isimli sergi 20 Mart’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)

* Hanedan ve Kamera-Osmanlı Sarayından Portreler isimli sergi 24 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

TİYATRO
* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Ölüleri Gömün”, Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Temiz Ev” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Kredi Kartı Vak’aaaaa” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Birdy” çarşamba, cuma 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “İki Çarpı İki” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Beğendiğiniz Gibi” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Karanlık İşler” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Bülent Ecevit Sahnesi’nde “Beğendiniz Gibi” salı, çarşamba 20.00. (0 212 292 39 00)

* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F.Reşat Nuri Sahnesi’nde “Kadınlar, Savaş, Komedi” , Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “İntiharın Genel Provası”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum”, Ümraniye Sahnesi’nde “Dünyanın Ortasında Bir Yer”, Kağıthane Sahnesi’nde “Romeo ve Juliet”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Doğum Günü Partisi”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Binali ile Temir” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih egemen Sahnesi’nde “Cambazhane” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Karagöz Balıkçı” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. (0 212 455 39 00)

* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Tersine Dünya”, perşembe 20.30, “Dava” cuma 20.30, “Miyhavlar Tiyatrosu” cumartesi 11.00, “A khlı Havada” pazar 15.30, Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” salı 20.30, “Sokağa Çıkma Yasağı” çarşamba 20.30. (0 212 661 38 95)

* Dostlar Tiyatrosu’nun “Kerem Gibi” oyunu cuma 20.30, pazar 15.00 Muammer Karaca Tiyatrosu. (0 212 252 59 35)

* Tiyatro Pera’da “Şerefe Hatıralar” cumartesi 20.30, pazar 18.30. Tiyatro Pera’nın “Vanya Dayı” oyunu ise salı 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 212 245 44 60)

* Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” perşembe 20.00, “İşsizler Cennete Gider” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65 )

* Kenter Tiyatrosu’nda “Kraliçe Lear” cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 247 36 34)

* Oyun Atölyesi’nde Tiyatrotem “Beraber ve Solo Şarkılar”, “Macbeth” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

* Tiyatro Kedi’nin “Bir Yaz Gecesi Rüyası” oyunu cuma 21.00 TİM Maslak Show Center, cumartesi 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi. “Kibarlık Budalası” cumartesi 16.00 Caddebostan Kültür Merkezi, “Kibarlık Budalası” pazar 18.00 Akatlar Kültür Merkezi. (0 212 257 79 36)

* Mekan Artı’da Actor Without Borders “Kebap” pazartesi 20.30. Esmeray “Yalnız Kadın” çarşamba 20.30, Tiyatro Artı “Kök” cuma 20.30, Myth “Porno Club” salı 20.30. (0 212 224 57 56)

GÖSTERİ SÖYLEŞİ
* Akbank Sanat’ta yarın saat 12.30’da “Bebekler” adlı filmin, cumartesi günü saat 17.00’de ise “Paris’te 2 Gün” adlı filmin gösterimi gerçekleştirilecek. (0212 252 35 00)

* Bilgi Eğitim’in “2. Edebiyat Programı” gerçekleştiriliyor. (0212 311 50 00)

* İstanbul Cervantes Enstitüsü’nde bugün saat 19.30’da “Juan Pedro Aparicio Kısa Öyküler Konferansı” gerçekleştirilecek. (0212 292 65 36)

* Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda cuma günü saat 20.00’de, koreografisi Zeynep Tanbay’a ait olan “Araz” başlıklı proje sahnelenecek. (0212 232 98 30)

Cumhuriyet Kültür Haber

admin
14-02-2011, 12:48
Haftanın Sanat Çizelgesi 14 Şubat-21 Şubat

Bu hafta da oldukça yoğun bir etkinlik takvimi var.

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=56377

İstanbul

Sergi
Eyüp Öz ve Derviş Ergün’ün heykel sergisi 14 Şubatta başlayıp 4 Marta dek Ekavart Gallery’de (0 212 252 81 31)

Seylan Kandak’ın “Seyahatler & Placebo: İstanbul ve Kentler” fotoğraf sergisi 15 Şubat’ta başlayıp 13 Marta dek Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi’nde. (0 212 251 42 48)

Halil Yavuz Ertürk’ün “Etüd” adlı sergisi 16 Şubat’ta başlayıp 12 Mart’a dek Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0212 245 71 53 )

Kubilay Mert Ural’ın “Home” adlı sergisi 18 Şubat’ta başlayıp 3 Mart’a dek Galeri Kent’te. (0212 225 67 15)

Erdağ Aksel’in “Aile Benzerliği” adlı sergisi 18 Şubat’ta başlayıp 19 Mart’a dek Galeri Nev’de . (0212 231 67 63)

Sıla Güven’in “Sanal / Gerçek” adlı sergi bugün son. İstasyon Sanat Galerisi’nde. (0212 252 92 22)

Zerrin Kubilay’ın “Ortancalar” sergisi bugün son City’s’de. (0212 275 47 10)

Süleyman Saim Tekcan’ın “Dört Nala Atlar” isimli sergisi yarına dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0 212 259 03 73)

Gogi Çagelişvili’in “İstanbul Resimleri” adlı sergi yarına dek Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)

Ali Yağcı Resim Atölyesi Karma Sergisi sergisi 15 Şubat’a dek Hasan Âli Yücel Kültür Merkezi’nde. (0532 664 81 15)

Neşe Gümüşçüoğlu’nun sergisi 15 Şubat’a kadar Deyim Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 286 21 83)

Tahsin Aydoğmuş’un sergisi 16 Şubat’a kadar Şirket-i Hayriye Sanat Galerisi’nde.

Gianluca Malgeri’nin sergisi 17 Şubat’a dek Galeri Artist’te devam edecek. (0 212 227 68 52)

Aslı Biçer’in “İmla Hataları” isimli sergisi 18 Şubat’a kadar Lucca’da. (0 212 2571255 )

Maide Bulak’ın “Lejant” isimli sergisi 18 Şubat’a kadar Olcayart Galeri’de. (0 216 411 1713)

Nuri İyem’in sergisi 19 Şubat’a kadar Kibele Sanat Galerisi’nde. (0212 438 63 50)

Şahin Paksoy’un “Resim ve Heykel” sergisi 19 Şubat’a kadar Galeri Işık Teşvikiye’de. (212 233 12 03)

Vitrin isimli karma sergi 19 Şubat’a kadar Galeri Apel’de. (0 212 292 72 36)

Günnur Özsoy’un ‘Seni görüyorum’ isimli heykel sergisi 19 Şubat’a kadar Pg ArtSpace’de. (0212 444 70 77)

Beril Ateş’in “People” isimli sergisi 20 Şubat’a kadar Galeri Artist’te. (0212 227 68 52 )

Azim Bedri Göki ’nin “Aşk İçinde Meşk” isimli sergisi 20 Şubat’a kadar Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 470 6170)

Yamada Torajiro, Ito Chuta, Otani Kozui’nin “Hilal ve Güneş” başlıklı sergisi 20 Şubat’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)

İpek Kurşuncu’nun “Imaginary Tea Party” isimli sergisi 23 Şubat’a dek Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 91 63)

Metin And’ın “Daima Oyun, Her Daim Oyuncu” isimli sergisi 25 Şubat’a dek Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00 )

Niko Guido’nun “Çıplak” isimli sergisi 26 Şubat’a dek Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

Seçil Erel’in “Şimdiki Basit Zaman” isimli sergisi 26 Şubat’a dek CDA Projects galeri’de. (0 212 251 12 14)

Zafer Erkan’ın “Aklımın Köşesinden” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 252 00 47)

Mehmet Özenbaş’ın “Kaotik Düşler” isimli sergisi 26 Şubat’a dek Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29 )

Burçin Erdi’nin “Konuşmalar” isimli sergisi 26 Şubat’a dek Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. ( 0212 351 00 60 )

Aylin Örücü’nün “Yolculuk” sergisi 26 Şubat’a kadar Odakule Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 251 46 31)

Barış Cihanoğlu’nun “İmgelem” isimli sergisi 27 Şubat’a dek İlayda Sanat Galerisi’nde . (0212227 92 92)

Nancy Atakan’ın “Sahtekâr Olmadığımızı Nereden Biliyoruz?” isimli sergisi 27 Şubat’a dek Pi Artworks’te. (0212 293 71 03)

Oreet Ashery ve Larissa Sonsour ’un “Falafel Yolu” isimli sergisi 27 Şubat’a dek DEPO’da. (0 212 292 39 56)

‘İkinci Sergi’ isimli sergi 27 Şubat’a dek Arter’de. (0212 243 37 67)

Nuri İyem, Nasip İyem, Naile Akıncı, Mehmet Aksoy, Neş’e Erdok, Nedret Sekban, Rahmi Aksungur, Temür Köran, İrfan Okan, Hakan Gürsoytrak, Emin Turan, Hakan Cingöz ve Setenay Alpsoy’un eserleri 28 Şubat’a dek Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)

Musa Aktaş’ın “Düş Kadınları” isimli sergi 28 Şubat’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde devam edecek. ( 0216 3389837 )

Muhammet Bakır4’ın karikatür sergisi 28 Şubat’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde devam edecek. ( 0212 2490150)

eis ten polin / kente gitmek isimli karma sergi 28 Şubat’a kadar Türk ve İslam Eserleri Müzesi (İbrahim Paşa Sarayı)’nde. ( 0212 528 18 05)

Medine İrak’ın sergisi 28 Şubat’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 240 44 48)

Tüm Şehir – Almanya’dan Fotoğraflar sergisi 28 Şubat’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 249 20 09 / 39 )

Efsun Güneş’in “Cattoman Empire” isimli sergisi 28 Şubat’a kadar Bersay İletişim Enstitüsü’nde. (0212 337 52 91)

Ego Kırılmaları 4 isimli sergi 28 Şubat’a kadar C.A.M Galeri Nişantaşı’nda devam edecek. (0212 2488149)

İsmet Çavuşoğlu’nun sergisi 1 Mart’a kadar Dega Sanat Galerisi’nde. (0216 373 32 00)

Orhan Taylan’ın sergisi 2 Mart’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

Cem Canbay’ın “Doğudan Batıya 30 Günde Küba” isimli sergisi 3 Mart’a kadar Fototrek Fotograf Merkezi’nde. (0216 336 69 90)

Nur Özalp’in sergisi 4 Mart’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)

Lebriz Rona’nın “Taşınan Ev” isimli sergisi 4 Mart’a dek Daire Tophane’de. (0212 252 52 59)

Adnan Yalım’ın sergisi 4 Mart’a dek galateaart’ta. (0212 245 80 38)

Gülay Sevsevil’in sergisi 4 Mart’a dek Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)

İzzet Keribar ve Laurence Aëgerter’in “Bir Bakıştan Diğerine” isimli sergisi 4 Mart’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde devam edecek. (0212 393 81 11 )

Sabine Boehl’in “Rendering Infinity” sergisi 5 Mart’a kadar Dirimart’da. (0212 291 34 34)

Tayfun Tüten ve Gülten Özalp’ın “Zamansız Nesne” isimli sergisi 5 Mart’a kadar Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 4444360)

Soner Ön’ün “Şaman Zaman” sergisi 5 Mart’a kadar C.A.M Galeri’de. (0 212 2457975)

Kutluğ Ataman’ın “İçimdeki Düşman” başlıklı sergisi 6 Mart’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 00)

Hera Büyüktaşçıyan’ın “Kaçınılmaz Yalnızlık” isimli sergisi 6 Mart’a kadar Galeri G - art’ta devam edecek. (0212 2960876)

Candan Karan ve Pandora’nın “İstanbul’u Fırçaladık” isimli sergisi 8 Mart’a dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

Bedri Rahmi ve Öğrenciler 2 sergisi 9 Mart’a dek Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

Nazım Hikmet Richard Dikbaş’ın “Yeni Eğlenme ve Dinlenme Biçimleri” isimli sergisi 12 Mart’a kadar Galeri Non’da. (02122498774)

Tılsımlı Haller isimli karma sergi 14 Mart’a kadar The Marmara Pera’da. (0212 292 00 38)

Ara Güler’in “İstanbul ve İstanbul’un Edebiyatçıları” isimli sergi 15 Mart’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 368 58 87)

Mounir Fatmi’nin “Megalopoller” isimli sergisi 19 Mart’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 252 35 00)

“Çarlık Rusyası’ndan Sahneler: Rus Devlet Müzesi Koleksiyonu’ndan 19. Yüzyıl Rus Klasikleri” sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 99 00)

Frida kahlo ve Diego Rivera’nın sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 09 00)

Refik Anadol’un “Minus Feld” isimli sergisi 20 Mart’a kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da. (0212 444 3 777)

Plato Meslek Yüksekokulu, Rejenerasyon.011 isimli sergi 20 Mart’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)

Bedri Rahmi Eyüboğlu 100 yaşında etkinlikeri kapsamında “Erken Sevdalar” isimli sergi 31 Mart’a kadar Galerimart’ta. (0212 227 31 57)

Dejan Kaludjerovic, Hacer Kıroğlu, Elif Öner ve Neriman Polat’ın “Uyku ve Gölge” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 1104)

Hanedan ve Kamera-Osmanlı Sarayından Portreler isimli sergi 24 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

Müzik
‘Jolly Joker Balans’ta bugün “MFÖ”, çarşamba günü “Ogün Sanlısoy”, perşembe günü “Manuel Reina - Bato Tato”, cuma günü “Özlem Tekin” ve cumartesi günü “Yaşar” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

‘Bronx Pi Sahne’de bugün “Jay Jay Johanson”, çarşamba günü “Meyan ‘Meyan’ Albüm Lansmanı”, cuma günü “Nissan Juke Presents: Zero 7 (DJ Set)” ve cumartesi günü “Marsis” konseri izlenebilir. (0 531384 80 80)

‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün “Burçin Büke” Sevgililer Günü konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

‘Babylon’da bugün ve yarın “Macy Gray”, çarşamba günü “Erdem Ergün”, perşembe günü “Hüsnü Şenlendirici”, cuma günü “Pantha Du Prince (Live)”, cumartesi günü “Naim Dilmener ve Sarp Dakni ile 45’likler Konuk Sanatçı: Tülay Özer” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

‘Garajistanbul’da bugün “Kontrtenorlar Aşka Geldi” konseri izlenebilir. (0 212 244 44 99)

‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün “Kolektif İstanbul”, çarşamba günü “Franz Liszt Oda Orkestrası & Ulucan Kardeşler”, perşembe günü “Akbank Oda Orkestrası: Barok Yansımalar”, cuma günü “Kayhan Kalhor Ensemble” ve cumartesi günü “Berlin Oda Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

‘Istanbul Jazz Center’da bugün, perşembe, cuma ve cumartesi günü “Deborah Davis Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)

‘Ghetto’da bugün “Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars: Santo Valentino”, çarşamba günü “Elif Çağlar M-U-S-I-C Albüm Lansman Gecesi”, perşembe günü “Gevende”, cuma günü “Redd” ve cumartesi günü “Audio Bullys” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

‘Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi’nde bugün “Tuluyhan Uğurlu - Sevgililer Günü” konseri izlenebilir. (0 216 658 00 00)

‘Indigo’da bugün “Birsen Tezer”, çarşamba günü “Erkan Oğur ‘Telvin’ & Gürol Ağırbaş ‘Bas Şarkıları’”, cuma günü “Ünlü” ve “Wolfgang Gartner”, cumartesi günü “Soaked” konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)m ‘Salon’da yarın “Alain de Botton”, cuma ve cumartesi günü “Sara Gazarek” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde çarşamba günü “Akbank Oda Orkestrası: Barok Yansımalar” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü “Ferit Odman”, cuma günü “Feyza Eren Quartet” ve cumartesi günü “İmer Demirer Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde perşembe günü “Eliane Elias Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

‘Fulya Gösteri Merkezi’nde İstanbul Resitalleri kapsamında perşembe günü “Sa Chen” ve cuma günü “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)

‘Akbank Sanat’ta Akbank Sanat Barok Müzik Günleri kapsamında cuma günü “Friederike Heumann” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

‘Bostancı Gösteri Merkezi’nde pazar günü “Ceza - RedMan” konseri izlenebilir. (0 216 384 72 10)

Tiyatro
Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Üstat Harpagon”, Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Vahşet Tanrısı”, Küçük Sahne’de “Profesyonel” yarın, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, Pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “İmparatorluk Kuranlar” yarın, perşembe 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Birdy” çarşamba, cuma 20.00. Küçük Çekmece Sahnesi’nde “Kadın Sığınağı” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Ne Dersin Azizim” cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F.Reşat Nuri Sahnesi’nde “Kadınlar, Savaş, Komedi”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Buluşma Yeri”, Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde “Yüzleşme”Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “Doğum Günü Partisi”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Arzunun Onda Dokuzu (Dokuz Kadın)”, Ümraniye Sahnesi’nde “Çığ”, Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde “Tarla Kuşuydu Juliet”, çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Cambazhane” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30, cumartesi, pazar 11.00. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Karagöz Balıkçı” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. (0 212 455 39 00)

Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Aklı Havada” perşembe 20.30, “Gül’e Ağıt” cuma 20.30, “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” cumartesi 11.00, “Dava” cumartesi 20.30, “Miyhavlar Tiyatrosu” pazar 11.00, “Tersine Dünya” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Sokağa Çıkma Yasağı” salı 20.30, “Şişman Domuz” çarşamba 20.30. (0 212 661 38 95)

Dostlar Tiyatrosu’nun “Kerem Gibi” oyunu perşembe 20.30, Pazar 15.00 Muammer Karaca Tiyatrosu, cumartesi 20.30 Kozyatağı Kozi Kültür Merkezi “Marx’ın Dönüşü” cuma 20.30 Muammer Karaca Tiyatrosu. (0 212 252 59 35)

Tiyatro Pera’da “Rahat Yaşamaya Övgü! (Brecht Kabare)” cuma, cumartesi 20.00. “Quintet-Bir Dönüşün Beşlemesi” pazar 18.30, Tiyatro Pera’nın “Rahat Yaşamaya Övgü! (Brecht Kabare)” oyunu ise salı 20.30’da Kozyatağı Kültür Merkezi’nde. (0 212 245 44 60)

Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65 )

Kenter Tiyatrosu’nda “Zorla Güzellik” perşembe, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00, “Aşk Mektupları” salı, çarşamba 20.00. (0 212 247 36 34)

Oyun Atölyesi’nde “Testosteron” çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

Tiyatro Kedi’nin “Kibarlık Budalası” oyunu çarşamba 20.30 Kozyatağı Kültür Merkezi. “Bir Yaz Gecesi Rüyası” cumartesi 20.30 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi. “Pazar Günkü Cinayet” pazar 18.00 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi. (0 212 257 79 36)

Mekân Artı’da Fabrika Sanat “Orda” perşembe 20.30, Actor Without Borders “Kebap” pazartesi 20.30, Tiyatro Artı “Kök” Cuma 20.30, Myth “Porno Club” salı 20.30, “Aynada Kendiyle Karşılaşan Milyonlarca Ayna” çarşamba 20.30. (0 212 224 57 56)

Tiyatro Stüdyosu’nun “Vanya Dayı” oyunu salı 20.30 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, perşembe 20.30 Muammer Karaca Tiyatrosu, cumartesi 19.30 Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi. (0 216 386 65 89)

Gösteri-Söyleşi
İş Sanat Kültür Merkezi’nde bugün saat 20.00’de “Aşk Şiirlerinden Seçmeler” etkinliği düzenleniyor. (0212 316 10 83)

Akbank Sanat’ta yarın “Tony Gatlif Fimleri” gösterilecek. (0 212 252 35 00 - 01)

Salon İKSV’de yarın saat 20.00’de “Alain de Botton Aşk, İş, Felsefe, Seyahat” başlıklı toplantı, çarşamba günü saat 20.00’de “Doğan Hızlan’la Edebiyat Buluşmaları” gerçekleştirilecek. (0212 334 07 52)

Yapı Kredi Sermet Çifter Salonu’nda perşembe günü saat 18.30’da Murathan Mungan’ın konuşmacı olarak katıldığı sohbet toplantısı düzenleniyor. (0212 252 47 00)

Garajİstanbul’da perşembe günü saat 20.30’da “Keşke Bir Masada Oturabilseydik” başlıklı gösteri sahnelenecek. (0212 244 44 99)

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda cumartesi günü saat 21.00’de “Anadolu Ateşi Evolution” adlı dans gösterisi sahnelenecek. (0212 296 30 55)

Opra-Bale
Fulya Konser Salonu’nda çarşamba günü saat 20.00’de “Dört Duvar” adlı bale gösterisi, saat 11.00’de “Müziğe Dokunmak” adlı çocuk müzikali sahnelenecek. (0212 252 11 11)

Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde yarın ve perşembe günü saat 20.00’de “Hoffmann’ın Masalları” başlıklı opera, cumartesi günü saat 20.00’de “Don Kişot” adlı bale gösterisi, pazar günü saat 11.00’de “Heidi” adlı çocuk müzikali sahnelenecek.

Cumhuriyet Kültür Haber

admin
21-02-2011, 11:17
Haftanın Sanat Çizelgesi 21 Şubat- 28 Şubat

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=40639

'İş Sanat Kültür Merkezi'nde yarın "Deutsche Kammerphilarmonie Bremen & Hakan Hardenberger" ve perşembe günü "Candan Erçetin" konseri izlenebilir.

İstanbul
Tiyatro
* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Karanlık İşler”, Cevahir Sahnesi Salon 2”de “Beğendiğiniz Gibi” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “İmparatorluk Kuranlar” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Baştan Çıkarma” çarşamba, cuma 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “İki Çarpı İki” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Profesyonel” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00, Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Vahşet Tanrısı” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F.Reşat Nuri Sahnesi’nde “Kadın Hayattır Memattır Kadın”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Buluşma Yeri”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Aşk Halleri” , Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Dört Kişilik Bahçe”, Ümraniye Sahnesi’nde “Çığ”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Maskeliler” , Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Düşüş” çarşamba ve cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe ve cuma 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Cambazhane” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Karagöz Balıkçı” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. (0 212 455 39 00)
* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Aklı Havada” perşembe, cuma 20.30, “Miyhavlar Tiyatrosu” cumartesi 11.00, “Şişman Domuz” cumartesi 20.30, “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” pazar 11.00, “Şişman Domuz” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Medeni Hali: Kadın” salı, çarşamba 20.30. (0 212 661 38 95)
* Dostlar Tiyatrosu’nun “Kerem Gibi” oyunu pazar 15.00 Muammer Karaca Tiyatrosu. (0 212 252 59 35)
* Tiyatro Pera’da “Rahat Yaşamaya Övgü! (Brecht Kabare)” cumartesi 20.00, “Şerefe Hatıralar (İstanbul 1955)”pazar 18.30. (0 212 245 44 60)
* Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65 )
* Kenter Tiyatrosu’nda “Aşk Mektupları” cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. “Müşfik Kenter’i Dinliyorum: Orhan Veli 30. Yıl Özel Programı” salı, çarşamba, perşembe 20.00. (0 212 247 36 34)
* Oyun Atölyesi’nde Tiyatroadam “Generaller, Savaş ve Barbekü” bugün ve yarın 20.30, Oyun Atölyesi “7 Şekspir Müzikali” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 18.00. (0 216 345 39 39)
* Tiyatro Kedi’nin “Pazar Günkü Cinayet” oyunu pazar 18.00 Akatlar Kültür Merkezi. (0 212 257 79 36)
* Mekân Artı’da Actor Without Borders “Kebap” pazartesi 20.30. Tiyatro Artı “Kök” cuma 20.30, Myth “Porno Club” salı 20.30. “Aynada Kendiyle Karşılaşan Milyonlarca Ayna” çarşamba 20.30. (0 212 224 57 56)
* Tiyatro Stüdyosu’nun “Vanya Dayı” oyunu yarın 20.30 Akatlar Kültür Merkezi. (0 212 351 93 84)
* Semaver Kumpanya’nın “Titus Andronicus” oyunu cuma günü 20.30’da Çevre Tiyatrosu’nda. (0 212 585 59 35)
* Tiyatro Kare’nin “Çelik Manolyalar” oyunu pazar günü 15.30’da Profilo Kültür Merkezi’nde, “Leylanın Evi” oyunu çarşamba günü 20.30’da Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde. (0 212 243 44 85)

Sergi
* Zeynep Şen Dağdeviren’in “İstanbul Esintileri” adlı sergisi 2- 6 Mart tarihlerinde İstanbul Deniz Müzesi’nde görülebilir. (0212 327 43 45)
* Sema Balkaya Öksüz ve Hacer Ünal Hazar’ın “Ahenk” isimli sergisi yarın başlayıp 5 Mart’a dek Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 249 26 10)
* Salih Keleş’in “Şehrin Ritmi” isimli sergisi yarın başlayıp 29 Mart’a dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 326 46 46)
* İstanbul Rotary Sanat Ödülü Sergisi 24 Şubat’ta başlayıp 12 Mart’a dek Galeri Işık Teşvikiye’de devam edecek. (0212 233 12 03)
* Bayram Candan’ın “Aciliyet” isimli sergisi 23 Şubat’ta başlayıp 26 Mart’a dek Galeri Apel’de devam edecek. (0212 292 72 36)
* İpek Kurşuncu’nun “Imaginary Tea Party” isimli sergisi 23 Şubat’a dek Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 91 63)
* Metin And’ın “Daima Oyun, Her Daim Oyuncu” isimli sergisi 25 Şubat’a dek Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00)
* Niko Guido’nun “Çıplak” isimli sergisi 26 Şubat’a dek Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)
* Hüseyin Arda’nın heykel sergisi 26 Şubat’ta başlayıp 25 Mart’a dek Maçka Modern Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 259 45 13)
* Feyzan Alasya’nın “Sessiz” isimli sergisi 26 Şubat’a dek Artisan’da. (0212 247 90 81)
* Seçil Erel’in “Şimdiki Basit Zaman” isimli sergisi 26 Şubat’a dek CDA Projects Galeri’de. (0 212 251 12 14)
* Zafer Erkan’ın “Aklımın Köşesinden” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 252 00 47)
* Mehmet Özenbaş’ın “Kaotik Düşler” isimli sergisi 26 Şubat’a dek Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
* Burçin Erdi’nin “Konuşmalar” isimli sergisi 26 Şubat’a dek Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. ( 0212 351 00 60 )
* Sümer ve Anadolu Medeniyetleri Resim ve Heykel Sergisi 26 Şubat’a dek Akyol Sanat’ta. ( 0212 231 61 50)
* Aylin Örücü’nün “Yolculuk” sergisi 26 Şubat’a kadar Odakule Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 251 46 31)
* Barış Cihanoğlu’nun “İmgelem” isimli sergisi 27 Şubat’a dek İlayda Sanat Galerisi’nde . (0212227 92 92)
* Nancy Atakan’ın “Sahtekâr Olmadığımızı Nereden Biliyoruz?” isimli sergisi 27 Şubat’a dek Pi Artworks’te. (0212 293 71 03)
* Oreet Ashery ve Larissa Sonsour ’un “Falafel Yolu” isimli sergisi 27 Şubat’a dek DEPO’da. (0 212 292 39 56)
* ‘İkinci Sergi’ isimli sergi 27 Şubat’a dek Arter’de. (0212 243 37 67)
* Nuri İyem, Nasip İyem, Naile Akıncı, Mehmet Aksoy, Neş’ e Erdok, Nedret Sekban, Rahmi Aksungur, Temür Köran, İrfan Okan, Hakan Gürsoytrak, Emin Turan, Hakan Cingöz ve Setenay Alpsoy’un eserleri 28 Şubat’a dek Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)
* Musa Aktaş’ın “Düş Kadınları” isimli sergi 28 Şubat’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde devam edecek. ( 0216 3389837 )
* Muhammet Bakır’ın karikatür sergisi 28 Şubat’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde devam edecek. ( 0212 2490150)
* eis ten polin / kente gitmek isimli karma sergi 28 Şubat’a kadar Türk ve İslam Eserleri Müzesi (İbrahim Paşa Sarayı)’nde. ( 0212 528 18 05)
* Medine İrak’ın sergisi 28 Şubat’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 240 44 48)
* Tüm Şehir – Almanya’dan Fotoğraflar sergisi 28 Şubat’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 249 20 09 / 39 )
* Efsun Güneş’in “Cattoman Empire” isimli sergisi 28 Şubat’a kadar Bersay İletişim Enstitüsü’nde. (0212 337 52 91)
* Ego Kırılmaları 4 isimli sergi 28 Şubat’a kadar C.A.M Galeri Nişantaşı’nda devam edecek. (0212 2488149)
* İsmet Çavuşoğlu’nun sergisi 1 Mart’a kadar Dega Sanat Galerisi’nde. (0216 373 32 00)
* Orhan Taylan’ın sergisi 2 Mart’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)
* Cem Canbay’ın “Doğudan Batıya 30 Günde Küba” isimli sergisi 3 Mart’a kadar Fototrek Fotograf Merkezi’nde. (0216 336 69 90)
* Kubilay Mert Ural’ın “Home” adlı sergisi 3 Mart’a dek Galeri Kent’te. (0212 225 67 15)
* Nur Özalp’in sergisi 4 Mart’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)
* Yüksel Hancıoğlu’nun sergisi 4 Mart’a kadar Vakıfbank İstanbul Bölgesi Fuayesi’nde. (0212 316 70 79)
*Lebriz Rona’nın “Taşınan Ev” isimli sergisi 4 Mart’a dek Daire Tophane’de. (0212 252 52 59)
* Adnan Yalım’ın sergisi 4 Mart’a dek galateaart’ta. (0212 245 80 38)
* Gülay Sevsevil’in sergisi 4 Mart’a dek Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)
* Eyüp Öz ve Derviş Ergün’ün heykel sergisi 4 Mart’a dek Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi’nde. (0 212 251 42 48)
* İzzet Keribar ve Laurence Aëgerter’in “Bir Bakıştan Diğerine” isimli sergisi 4 Mart’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde devam edecek. (0212 393 81 11 )
* Sabine Boehl’in “Rendering Infinity” sergisi 5 Mart’a kadar Dirimart’ta. (0212 291 34 34)
*Tayfun Tüten ve Gülten Özalp’ın “Zamansız Nesne” isimli sergisi 5 Mart’a kadar Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 4444360)
* Soner Ön’ün “Şaman Zaman” sergisi 5 Mart’a kadar C.A.M Galeri’de. (0 212 2457975)
* Kutluğ Ataman’ın “İçimdeki Düşman” başlıklı sergisi 6 Mart’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 00)
* Hera Büyüktaşçıyan ’ın “Kaçınılmaz Yalnızlık” isimli sergisi 6 Mart’a kadar Galeri G - art’ta devam edecek. (0212 2960876)
* Candan Karan ve Pandora’nın “İstanbul’u Fırçaladık” isimli sergisi 8 Mart’a dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
* Bedri Rahmi ve Öğrenciler 2 sergisi 9 Mart’a dek Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
* Devrim Erbil’in “Resmin Şiirle, Şiirin Resimle İmtihanı” isimli sergisi 11 Mart’a kadar Olcayart Galeri’de. (216 411 1713)
* Bahar Oganer ’in ‘Secret Garden’ isimli sergisi 11 Mart’a kadar Alan İstanbul’da. (0 212 292 0414)
* Nâzım Hikmet Richard Dikbaş’ın “Yeni Eğlenme ve Dinlenme Biçimleri” isimli sergisi 12 Mart’a kadar Galeri Non’da. (0212 249 87 74)
* Halil Yavuz Ertürk’ün “Etüd” adlı sergisi 12 Marta dek Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0212 245 71 53 )
* Durumun Sorgulanması: İkinci Sergi isimli karma sergi 12 Mart’a dek Borusan Sanat Merkezi’nde. (0212 336 32 80)
* Seylan Kandak ’ın “Seyahatler&Placebo: İstanbul ve Kentler” fotoğraf sergisi 13 Mart’a dek Ekavart Gallery’de . (0 212 252 81 31)
* İkinci Sergi 13 Mart’a dek ARTER’de. (0 212 243 37 67)
* Tılsımlı Haller isimli karma sergi 14 Mart’a kadar The Marmara Pera’da. (0212 292 00 38)
* Ara Güler’in “İstanbul ve İstanbul’un Edebiyatçıları” isimli sergisi 15 Mart’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 368 58 87)
* Mounir Fatmi’nin “Megalopoller” isimli sergisi 19 Mart’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 252 35 00)
* Erdağ Aksel’in “Aile Benzerliği” adlı sergisi 19 Mart’a dek Galeri Nev’de . (0212 231 67 63)
* “Çarlık Rusyası’ndan Sahneler: Rus Devlet Müzesi Koleksiyonu’ndan 19. Yüzyıl Rus Klasikleri” sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 99 00)
* Frida Kahlo ve Diego Rivera’nın sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 09 00)
* Refik Anadol’un “Minus Feld” isimli sergisi 20 Mart’a kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da. (0212 444 3 777)
* Plato Meslek Yüksekokulu, Rejenerasyon.011 isimli sergi 20 Mart’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)
* Bedri Rahmi Eyüboğlu 100 yaşında etkinlikleri kapsamında “Erken Sevdalar” isimli sergi 31 Mart’a kadar Galerimart’ta. (0212 227 31 57)
* Dejan Kaludjerovic, Hacer Kıroğlu, Elif Öner ve Neriman Polat’ın “Uyku ve Gölge” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 1104)
* Hanedan ve Kamera-Osmanlı Sarayı’ndan Portreler isimli sergi 24 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

Müzik
*‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün “Beethoven Piyanolu Kuartetler - Ensemble KHEOPS (Belçika) ve Muhiddin Dürrüoğlu” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)
* ‘Babylon’da bugün “Social Inclusion Band - Düşler Akademisi”, çarşamba günü “Büyük Ev Ablukada”, perşembe günü “Depeche Mode Night / Chantage Live”, cuma günü “!f Gökkuşağı Partisi” ve cumartesi günü “Oldies But Goldies” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
* ‘Istanbul Jazz Center’da bugün “Kerem Görsev Trio feat. Sedef Erçetin”, çarşamba günü “Tibet Ağırtan Rock’n Roll Band”, perşembe, cuma ve cumartesi “Dena Derose Sings Jazz Standards” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)
* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yarın ve çarşamba günü “Fazıl Say & CRR Senfoni Orkestrası & Trompet Konçertosu” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde yarın “Deutsche Kammerphilarmonie Bremen & Hakan Hardenberger” ve perşembe günü “Candan Erçetin” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)
* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde çarşamba günü “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)
* ‘Ghetto’da çarşamba günü “Phishbacher New York Electric Trio”, perşembe günü “City Star Nights By Converse No.32 - Edwyn Collins (İskoçya)”, cuma günü “Arid” ve cumartesi günü “Crazy P Live (2020 Vision) sponsored by Burn” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
* ‘Akbank Sanat’ta Akbank Sanat Barok Müzik Günleri kapsamında çarşamba günü “Les Musiciens de Saint-Julien” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)
* ‘Salon’da çarşamba ve perşembe günü “Zimbalista”, cuma günü “Timuçin Esen” ve cumartesi günü “Ayyuka ve Kırıka” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
* ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü “Toygar Işıklı”, perşembe günü “Karmate”, cuma günü “Levent Yüksel”, cumartesi günü “Cover Party: Kolpa - WhyNut” ve “Engin Gürkey Percussion Ensemble” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
* ‘Aya İrini Müzesi’nde çarşamba günü “Luz Casal” Maksim Mrvica” konseri izlenebilir. (0 212 522 17 50)
* ‘Lütfi Kırdar UKSS’de perşembe günü “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)
* ‘İndigo’da cuma günü “Bülent Ortaçgil” ve pazar günü “Dr. Lektroluv” konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)
* ‘Borusan Müzik Evi’nde cuma günü “Gelenek ve Günümüz” ve cumartesi günü “Murat Usanmaz Quintet” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
* ‘Fulya Gösteri Merkezi’nde cuma günü “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)
* ‘Bronx Pi Sahne’de cuma günü “Cem Adrian” ve cumartesi günü “110” konseri izlenebilir. (0 531384 80 80)
* ‘İndigo’da cumartesi günü “Mor ve Ötesi” konseri izlenebilir. (0 212 427 18 89)

Cumhuriyet Kültür Haber

admin
28-02-2011, 11:22
Haftanın Sanat Çizelgesi 28 Şubat-7 Mart

Sanatseverleri oldukça yoğun bir hafte bekliyor...

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=48189

İstanbul - Sergi
* Arslan Sükan’ın “Siz Uyurken” isimli sergisi 1 Mart’ta başlayıp 26 Mart’a kadar GALERIST Tepebaşı’nda devam edecek. (0 212 244 8230)
* Suluboya Ressamları Grubu 40. Yıl Sergisi 1 Mart’ta başlayıp 15 Mart’a kadar Cemal Reşit Rey Konser Salonu fuayelerinde devam edecek. (0212 231 54 97)
* Nurhan Kiremitçi Bayraktar’ın “Keşfü - l Düş” isimli sergisi 1 Mart’ta başlayıp 19 Mart’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 252 00 47)
* Tansel Türkdoğan’ın “Minimal Boşluk İzleri” isimli sergisi 1 Mart’ta başlayıp 31 Mart’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 240 44 48)
* Genç Figür Karma Resim Sergisi 4 Mart’ta başlayıp 2 Nisan’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde devam edecek.(0 212 245 02 29)
* Zehra Başaran’ın sergisi 2 Martt’a başlayıp 22 Mart’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde devam edecek.(0 212 247 90 81)
* Yılın Genç Ressamı ve Heykeltıraşı sergisi 2 Mart’ta başlayıp 25 Mart’a kadar rh Art Gallery’de devam edecek. (0 212 224 74 31)
* Zeynep Sen Dağdeviren’in sergisi 2 Mart’ta başlayıp 6 Mart’a kadar İstanbul Deniz Müzesi’nde devam edecek.
* Yahya Bağcı’nın “Througn The Looking Glass” isimli sergisi 2 Mart’ta başlayıp 31 Mart’a kadar Mac Art Gallery’de devam edecek. (0212 343 85 40)
* Kerim Yetkin’in sergisi 3 Mart’ta başlayıp 31 Mart’a kadar İlayda Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 227 92 92)
* Yedinci Kıta isimli karma resim sergisi 3 Mart’ta başlayıp 15 Nisan’a kadar Pg Art Gallery’de devam edecek.(0212 252 80 00)
* Mehmet Ayanoğlu’nun “Tam Zamanı” isimli sergisi 3 Mart’ta başlayıp 3 Nisan’a kadar Bilsart’ta devam edecek. (0212 258 12 46)
* Nuri İyem, Nasip İyem, Naile Akıncı, Mehmet Aksoy, Neş’e Erdok, Nedret Sekban, Rahmi Aksungur, Temür Köran, İrfan Okan, Hakan Gürsoytrak, Emin Turan, Hakan Cingöz ve Setenay Alpsoy’un eserleri 28 Şubat’a dek Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)
* Musa Aktaş’ın “Düş Kadınları” isimli sergi 28 Şubat’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0216 3389837)
* Muhammet Bakır’ın karikatür sergisi 28 Şubat’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde devam edecek. ( 0212 2490150)
* eis ten polin / kente gitmek isimli karma sergi 28 Şubat’a kadar Türk ve İslam Eserleri Müzesi’nde (İbrahim Paşa Sarayı). ( 0212 528 18 05)
* Medine İrak’ın sergisi 28 Şubat’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 240 44 48)
* Tüm Şehir - Almanya’dan Fotoğraflar sergisi 28 Şubat’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 249 20 09 / 39 )
* Efsun Güneş’in “Cattoman Empire” isimli sergisi 28 Şubat’a kadar Bersay İletişim Enstitüsü’nde. (0212 337 52 91)
* Ego Kırılmaları isimli sergi 28 Şubat’a kadar C.A.M Galeri Nişantaşı’nda devam edecek. (0212 2488149)
* İsmet Çavuşoğlu’nun sergisi 1 Mart’a kadar Dega Sanat Galerisi’nde. (0216 373 32 00)
* Bennu Gerede’nin “Çiğ” isimli sergisi 1 Mart’a kadar Çağla Cabaoğlu Gallery’de. (0 212 291 37 91)
* Orhan Taylan’ın sergisi 2 Mart’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)
* Cem Canbay’ın “Doğudan Batıya 30 Günde Küba” isimli sergisi 3 Mart’a kadar Fototrek Fotograf Merkezi’nde. (0216 336 69 90)
* Kubilay Mert Ural’ın “Home” adlı sergisi 3 Mart’a dek Galeri Kent’te. (0212 225 67 15)
* Nur Özalp’in sergisi 4 Mart’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)
* Yüksel Hancıoğlu’nun sergisi 4 Mart’a kadar Vakıfbank İstanbul Bölgesi Fuayesi’nde. (0212 316 70 79)
* Lebriz Rona’nın “Taşınan Ev” isimli sergisi 4 Mart’a dek Daire Tophane’de. (0212 252 52 59)
* Adnan Yalım’ın sergisi 4 Mart’a dek galateaart’ta. (0212 245 80 38)
* Gülay Sevsevil’in sergisi 4 Mart’a dek Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)
* Eyüp Öz ve Derviş Ergün’ün heykel sergisi 4 Mart’a dek Tünel Sanat Galerisi’nde. (0 212 251 42 48)
* İzzet Keribar ve Laurence Aëgerter’in “Bir Bakıştan Diğerine” isimli sergisi 4 Mart’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde devam edecek. (0212 393 81 11 )
* Sema Balkaya Öksüz ve Hacer Ünal Hazar ’in “Ahenk” isimli sergisi 5 Mart’a dek Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 249 26 10)
* Sabine Boehl’in “Rendering Infinity” sergisi 5 Mart’a kadar Dirimart’da. (0212 291 34 34)
* Tayfun Tüten ve Gülten Özalp’ın “Zamansız Nesne” isimli sergisi 5 Mart’a kadar Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 4444360)
* Soner Ön’ün “Şaman Zaman” sergisi 5 Mart’a kadar C.A.M Galeri’de. (0 212 2457975)
* Kutluğ Ataman’ın “İçimdeki Düşman” başlıklı sergisi 6 Mart’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 00)
* Mustafa Ayaz’ın sergisi 6 Mart’a kadar Doku Sanat Galerileri’nde. (0212 246 24 96)
* Hera Büyüktaşçıyan’ın “Kaçınılmaz Yalnızlık” isimli sergisi 6 Mart’a kadar Galeri G - art’ta devam edecek. (0212 2960876)
* Candan Karan ve Pandora’nın “İstanbul’u Fırçaladık” isimli sergisi 8 Mart’a dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
* Bedri Rahmi ve Öğrenciler 2 sergisi 9 Mart’a dek Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
* Devrim Erbil’in sergisi 11 Mart’a dek Caddebostan Olcayart Galeri’de. ( 0 212 219 6120 )
* Şeyla Niyego’nun “Yalnız Kalabalıklar” isimli sergisi 11 Mart’a dek Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 9163)
* Aslı Işıksal’ın sergisi 11 Mart’a dek GaleriArtist LAB’de. (0212 2276852 )
* Heykeltıraş Saim Bugay anısına “Öyle mi?” isimli karma kukla sergisi 11 Mart’a dek Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Âmire binasında. (0212 243 34 39)
* Murat Germen, Ceren Oykut ve Müge Bilgin’in “La Production de L’Espace: Kent Üzerine Bir Sergi” isimli sergisi 12 Mart’a kadar ALANistanbul-I’de . (0 212 292 04 14)
* Nâzım Hikmet Richard Dikbaş’ın “Yeni Eğlenme ve Dinlenme Biçimleri” isimli sergisi 12 Mart’a kadar Galeri Non’da. (02122498774)
* Halil Yavuz Ertürk’ün “Etüd” adlı sergisi 12 Mart’a dek Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0212 245 71 53 )
* Durumun Sorgulanması: İkinci Sergi isimli karma sergi 12 Mart’a dek Borusan Sanat Merkezi’nde. (0212 336 32 80)
* İstanbul Rotary Sanat Ödülü Sergisi 12 Mart’a dek Galeri Işık Teşvikiye’de devam edecek. (0212 233 12 03)
* Seylan Kandak ’ın “Seyahatler & Placebo: İstanbul ve Kentler” fotoğraf sergisi 13 Mart’a dek Ekavart Gallery’de. (0 212 252 81 31)
* Halil Vurucuoğlu’nun “Oksijen Odaları” sergisi 13 Mart’a dek Proje 4 L / Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde. (0 212 290 25 25)
* Tılsımlı Haller isimli karma sergi 14 Mart’a kadar The Marmara Pera’da. (0212 292 00 38)
* Ara Güler’in “İstanbul ve İstanbul’un Edebiyatçıları” isimli sergi 15 Mart’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 368 58 87)
* Sait Zaimkeleş’in “Deneysel Tavırlar ” isimli sergi 15 Mart’a kadar Zerdüşt Sanat Merkezi’nde. (0212 224 03 10)
* Ertuğ Atlı’nın heykel sergisi 15 Mart’a kadar Meke Sanat Galerisi’nde (02122923470)
* Genco Gülan’ın “Razruşenye” isimli sergisi 16 Mart’a kadar Galeriartist’te devam edecek. (0212 227 68 52)
* Mounir Fatmi’nin “Megalopoller” isimli sergisi 19 Mart’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 252 35 00)
* Erdağ Aksel’in “Aile Benzerliği” adlı sergisi 19 Mart’a dek Galeri Nev’de. (0212 231 67 63)
* Ekrem Yalçındağ’in “Impressions from the Streets” adlı sergisi 19 Mart’a dek Dirimart’ta. (0 212 291 34 34 )
* Habip Aydoğdu’nun “Norgunk” adlı sergisi 19 Mart’a dek Almelek Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 38 51)
* Ercüment Tarhan’nun “Kıyı ile konuşmalar” adlı sergisi 19 Mart’a dek Doruk Sanat Galerisi’nde. (0 212 252 05 35)
* “Çarlık Rusya’sından Sahneler: Rus Devlet Müzesi Koleksiyonu’ndan 19. Yüzyıl Rus Klasikleri” sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 99 00)
* Frida Kahlo ve Diego Rivera’nın sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 09 00)
* Refik Anadol’un “Minus Feld” isimli sergisi 20 Mart’a kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da. (0212 444 3 777)
* Malik Bulut’un “Öz” isimli sergisi 20 Mart’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)
* Plato Meslek Yüksekokulu, Rejenerasyon.011 isimli sergi 20 Mart’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)
* Hüseyin Arda’nın heykel sergisi 25 Mart’a dek Maçka Modern Art Gallery’de. (0212 259 45 13)
* Mehmet Çağlarer’in “Başka Dünyanın İnsanları” isimli sergisi 25 Mart’a dek Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 470 6 170)
* Bayram Candan’ın “Aciliyet” isimli sergisi 26 Mart’a dek Galeri Apel’de devam edecek. (0212 292 72 36)
* Ayşe Erkmen’in “Kendi Kendine” isimli sergisi 26 Mart’a dek Rampa’da. (0212 327 08 00)
* Hüseyin Çağlayan’ın “Yakınlık Sensörleri” isimli sergisi 26 Mart’a dek Galerist’te. (0212 244 8230 )
* Onur Gülfidan’ın “göründüğü gibi değil” isimli sergisi 26 Mart’a dekartSümer’de. (0 212 252 42 96)
* Salih Keleş’in “Şehrin Ritmi” isimli sergisi 29 Mart’a dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 326 46 46)
* Bedri Rahmi Eyüboğlu 100 yaşında etkinlikleri kapsamında “Erken Sevdalar” isimli sergi 31 Mart’a kadar Galerimart’ta. (0212 227 31 57)
* Dejan Kaludjerovic, Hacer Kıroğlu, Elif Öner ve Neriman Polat’ın “Uyku ve Gölge” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 1104)
* Hanedan ve Kamera-Osmanlı Sarayından Portreler isimli sergi 24 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0 212 284 63 63)

Tiyatro
* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Kredi Kartı Vak’aaaaa”, Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Beğendiğiniz Gibi”, salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Profesyonel” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “İmparatorluk Kuranlar” çarşamba, cuma 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “İki Çarpı İki” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Vahşet Tanrısı” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00, Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Ne Dersin Azizim” cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F.Reşat Nuri Sahnesi’nde “Merhaba Hoşçakal”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Surname 2010”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Bozuk Düzen”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Arzunun Onda Dokuzu (Dokuz Kadın)”, Ümraniye Sahnesi’nde “Marat-Sade”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Alemdar (Tohum ve Toprak)”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Dört Kişilik Bahçe” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Cambazhane” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30, “Pırtlatan Bal” cumartesi, pazar 11.00. Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Karagöz Balıkçı” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. (0 212 455 39 00)
* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Tersine Dünya” perşembe 20.30, “Dava” cuma 20.30, “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” cumartesi 11.00, “Aklı Havada” cumartesi 20.30, pazar 15.30, “Miyhavlar Tiyatrosu” pazar 11.00, Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Medeni Hali: Kadın” salı, çarşamba 20.30. (0 212 661 38 95)
* Dostlar Tiyatrosu’nun “Nereye Gidiyoruz?” oyunu perşembe, cumartesi 20.30, pazar 15.00 Muammer Karaca Tiyatrosu’nda. (0 212 252 59 35)
* Tiyatro Pera’da “Vanya Dayı” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30. (0 212 245 44 60)
* Kenter Tiyatrosu’nda “Kraliçe Lear” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, (0 212 247 36 34)
* Oyun Atölyesi’nde Tiyatro Boğaziçi “Moliêre Efendi” bugün 20.30, Tiyatro Tem “Hakiki Gala” çarşamba 20.30, Oyun Atölyesi “Macbeth” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
* Tiyatro Kedi’nin “Kibarlık Budalası” cumartesi 20.30, Caddebostan Kültür Merkezi. (0 212 257 79 36)
* Tiyatro Dot “Kutlama” cumartesi, pazar 21.00. Oyun, Koleksiyon Kampusü’nda yer alan özle ısıtmalı bir çadırda sahneleniyor. “Alışveriş ve S***ş”” cuma, cumartesi 21.00 Tiyatro Dot’ta. (0 212 232 44 40)

Opere-Bale
* Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da yarın, çarşamba, cuma, cumartesi ve pazar günleri saat 21.00’de St. Petersburg Buz Balesi’nin “Kuğu Gölü” balesi, perşembe saat 19.30’da, cumartesi ve pazar günleri ise saat 15.00’te yine Petersburg Buz Balesi’nin “Sindirella” gösterisi izlenebilir. (0212 286 66 86)
* Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde yarın saat 20.00’de “Dört Duvar” adlı bale gösterisi sahnelenecek. (0216 346 15 31)

Gösteri-Söyleşi
* garajistanbul’da bugün ve yarın saat 20.30’da “aHHval” adlı dans gösterisi sahnelenecek. (0212 244 44 99)
* Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda cumartesi günü “Anadolu Ateşi Evolution” adlı dans gösterisi sahnelenecek. (0212 296 30 55)
* Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda cumartesi günü saat 20.00’de “Kanlı Düğün ve Suite Flamenco” adlı gösteri sahnelenecek. (0 212 232 98 30)

Cumhuriyet Kültür Haber

admin
07-03-2011, 12:35
Haftanın Sanat Çizelgesi 7 Mart-14 Mart

Sanatseverleri bu hafta da oldukça yoğun bir hafta bekliyor.

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=55550

Haftanın Sanat Çizelgesi 7 Mart-14 Mart
Sanatseverleri bu hafta da oldukça yoğun bir hafta bekliyor.

İstanbul - Sergi
�* Ahmet Sayar’ın sergisi 9 Mart’ta başlayıp 23 Mart’a dek İstasyon Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 252 92 22)
�* “Öner Kocabeyoğlu koleksiyonundan XX. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı” isimli sergi 11 Mart’ta başlayıp 19 Haziran’a dek Santralistanbul’da devam edecek. (0 212 292 13 13 )
�* Işıl Özışık’ın sergisi 10 Mart’ta başlayıp 27 Mart’a dek Doku Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 246 24 96)
�* Jean - Luc Guerin’in sergisi 10 Mart’ta başlayıp 24 Nisan’a dek Galeri Baraz’da devam edecek. (0 212 225 47 02)
�* Gülden Artun’un sergisi 9 Mart’ta başlayıp 6 Nisan’a dek Tem Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 247 08 99)
�* Gülden Artun’un sergisi 9 Mart’ta başlayıp 6 Nisan’a dek Tem Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 247 08 99)
�* Aşkım Akyıldız’ın “İpek-ten bedenler ” isimli sergisi 9 Mart’ta başlayıp 24 Mart’a dek Hobi Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 225 23 37)
�* Candan Karan ve Pandora’nın “İstanbul’u Fırçaladık” isimli sergisi yarın dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
�* Bedri Rahmi ve Öğrencileri 2 sergisi 9 Mart’a dek Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
�* Yusuf Doğar’ın “Dijital Müdahaleler” sergisi 9 Mart’a dek Yeminli Mali Müşavirler Odası Sergi Salonu’nda.
�* Devrim Erbilin sergisi 11 Mart’a dek Caddebostan Olcayart Galeri’de. ( 0 212 219 6120 )
�* Şeyla Niyego’nun “Yalnız Kalabalıklar” isimli sergisi 11 Mart’a dek Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 9163)
�* Aslı Işıksal’ın sergisi 11 Mart’a dek GaleriArtist LAB’de. (0212 2276852 )
�* Heykeltıraş Saim Bugay anısına “Öyle mi?” isimli karma kukla sergisi 11 Mart’a dek Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire binasında. (0212 243 34 39)
�* Murat Germen, Ceren Oykut ve Müge Bilgin’in “La Production de L’Espace: Kent Üzerine Bir Sergi” isimli sergisi 12 Mart’a kadar ALANistanbul-I’de . (0 212 292 04 14)
�* Nâzım Hikmet Richard Dikbaş’ın “Yeni Eğlenme ve Dinlenme Biçimleri” isimli sergisi 12 Mart’a kadar Galeri Non’da. (02122498774)
�* Halil Yavuz Ertürk’ün “Etüd” adlı sergisi 12 Mart’a dek Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0212 245 71 53 )
�* Durumun Sorgulanması: İkinci Sergiisimli karma sergi 12 Mart’a dek Borusan Sanat Merkezi’nde. (0212 336 32 80)
�* İstanbul Rotary Sanat Ödülü Sergisi 12 Mart’a dek Galeri Işık Teşvikiye’de devam edecek. (0212 233 12 03)
�* Seylan Kandak’ın “Seyahatler & Placebo: İstanbul ve Kentler” fotoğraf sergisi 13 Mart’a dek Ekavart Gallery’de . (0 212 252 81 31)
�* Halil Vurucuoğlu’nun “Oksijen Odaları” sergisi 13 Mart’a dek Proje 4 L / Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde . (0 212 290 25 25)
�* Tılsımlı Haller isimli karma sergi 14 Mart’a kadar The Marmara Pera’da. (0212 292 00 38)
�* Ara Güler’in “İstanbul ve İstanbul’un Edebiyatçıları” isimli sergi 15 Mart’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 368 58 87)
�* Sait Zaimkeleş’in “Deneysel Tavırlar ” isimli sergi 15 Mart’a kadar Zerdüşt Sanat Merkezi’nde. (0212 224 03 10)
�* Ertuğ Atlı’nın heykel sergisi 15 Mart’a kadar Meke Sanat Galerisi’nde (02122923470)
�* Suluboya Ressamları Grubu 40. Yıl Sergisi 15 Mart’a kadar Cemal Reşit Rey Konser Salonu fuayelerinde devam edecek. (0212 231 54 97)
�* Genco Gülan’ın “Razruşenye” isimli sergisi 16 Mart’a kadar Galeriartist’te devam edecek. (0212 227 68 52)
�* Mounir Fatmi’nin “Megalopoller” isimli sergisi 19 Mart’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 252 35 00)
�* Erdağ Aksel’in “Aile Benzerliği” adlı sergisi 19 Mart’a dek Galeri Nev’de . (0212 231 67 63)
�* Ekrem Yalçındağ’in “Impressions from the Streets” adlı sergisi 19 Mart’a dek Dirimart’ta. (0 212 291 34 34 )
�* Habip Aydoğdu’nun “Norgunk” adlı sergisi 19 Mart’a dek Almelek Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 38 51)
�* Ercüment Tarhan’nun “Kıyı ile konuşmalar” adlı sergisi 19 Mart’a dek Doruk Sanat Galerisi’nde. (0
�* Nurhan Kiremitçi Bayraktar’ın “Keşfü - l Düş” isimli sergisi 19 Mart’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde devam edecek.(0212 252 0
�* “Çarlık Rusyası’ndan Sahneler: Rus Devlet Müzesi Koleksiyonu’ndan 19. Yüzyıl Rus Klasikleri” sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 99 00)
�* Frida kahlo ve Diego Rivera’nın sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 09 00)
�* Refik Anadol’un “Minus Feld” isimli sergisi 20 Mart’a kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da. (0212 444 3 777)
�* Malik Bulut’un “Öz” isimli sergisi 20 Mart’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)
�* Plato Meslek Yüksekokulu, Rejenerasyon.011 isimli sergi 20 Mart’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)
�* Hürrem Sultan’dan Sultan Süleyman’a Aşk Mektupları sergisi 21 Mart’a kadar Airport Outlet Center’da. (0212 213 48 12)
�* Zehra Başaran’ın sergisi 22 Mart’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde devam edecek.(0 212 247 90 81)
�* Hüseyin Arda’nın heykel sergisi 25 Mart’a dek Maçka Modern Art Gallery’de. (0212 259 45 13)
�* Yılın Genç Ressamı ve Heykeltıraşı sergisi 25 Mart’a kadar rh Art Gallery’de devam edecek.(0 212 224 74 31)
�* Mehmet Çağlarer’in “Başka Dünyanın İnsanları” isimli sergisi 25 Mart’a dek Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 470 6 170)
�* Bayram Candan’ın “Aciliyet” isimli sergisi 26 Mart’a dek Galeri Apel’de devam edecek. (0212 292 72 36)
�* Arslan Sükan’ın “Siz Uyurken” isimli sergisi 26 Mart’a kadar GALERIST Tepebaşı’nda devam edecek.(0 212 244 8230)
�* Ayşe Erkmen’in “Kendi Kendine” isimli sergisi 26 Mart’a dek Rampa’da. (0212 327 08 00)
�* Hüseyin Çağlayan’ın “Yakınlık Sensörleri” isimli sergisi 26 Mart’a dek Galerist’te. (0212 244 8230 )
�* Onur Gülfidan’ın “göründüğü gibi değil” isimli sergisi 26 Mart’a dekartSümer’de. (0 212 252 42 96)
�* Salih Keleş’in “Şehrin Ritmi” isimli sergisi 29 Mart’a dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 326 46 46)
�* Gül Erali’nin seramik sergisi 29 Mart’a dek Kızıltoprak Sanat Galerisi’’nde devam edecek. (0216 418 38 06)
�* Bedri Rahmi Eyüboğlu 100 yaşında etkinlikeri kapsamında “Erken Sevdalar” isimli sergi 31 Mart’a kadar Galerimart’ta. (0212 227 31 57)
�* Turhan Selçuk sergisi 30 Mart’a kadar İMOGA, İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi’nde. (0216 470 92 92)
�* Tansel Türkdoğan’ın “Minimal Boşluk İzleri” isimli sergisi 31 Mart’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde devam edecek.(0212 240 44 48)
�* Yahya Bağcı’nın “Througn The Looking Glass” isimli sergisi 31 Mart’a kadar Mac Art Gallery’de devam edecek.(0212 343 85 40)
�* Kerim Yetkin’in sergisi 31 Mart’a kadar İlayda Sanat Galerisi’nde devam edecek.(0 212 227 92 92)
�* H. Avni Öztopçu’nun sergisi 31 Mart’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 2 1 6 3 8 5 1 2 0 3)
�* Genç Figür Karma Resim Sergisi 2 Nisan’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde devam edecek.(0 212 245 02 29)
�* Sinem Çimen’in “Kalabalık Yalnızlıklar” isimli sergisi 2 Nisan’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 351 00 60 )
�* Mehmet Ayanoğlu’nun “Tam Zamanı” isimli sergisi 3 Nisan’a kadar Bilsart’ta devam edecek. (0212 258 12 46)
�* Yusuf Katipoğlu’nun sergisi 5 Nisan’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)
�* Dejan Kaludjerovic, Hacer Kıroğlu, Elif Öner ve Neriman Polat’ın “Uyku ve Gölge” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 1104)
�* Yedinci Kıta isimli karma resim sergisi 15 Nisan’a kadar Pg Art Gallery’de devam edecek.(0212 252 80 00)
�* Mevlut Akyıldız’ın resim sergisi 16 Nisan’a kadar İş Bankası Kibele Sanat Galerisi’nde devam edecek.(0212 438 63 50)
�* Mengü Ertel’in “Tepe tepe kullanıyorum hülyalarımı” başlıklı sergisi 23 Nisan’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde devam edecek.(0212 252 47 00)
�* Hanedan ve Kamera-Osmanlı Sarayından Portreler isimli sergi 24 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

Opera-Bale
�* Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde cumartesi günü saat 20.00’de “Senfonik Tiyatro” adlı bale gösterisi, pazar günü saat 11.00’de “Mutlu Prens” adlı çocuk müzikali sahnelenecek. (0216 346 15 31)
�* garajistanbul’da cuma ve cumartesi günleri saat 20.30’da “Dar-ül Love” adlı yeni opera projesi sahnelenecek. (0212 244 44 99)
�* Fulya Konser Salonu’nda cumartesi günü saat 11.00’de “Müziğe Dokunmak” adlı çocuk müzikali sahnelenecek. (0212 252 11 11)

Gösteri-Söyleşi
�* Palladium’da 7- 15 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Kadınlara Film Festivali” etkinliği, ücretsiz olarak izlenebilir. (0212 663 15 08)
�* İstanbul Modern Sinema’da yarın saat 14.00’ten itibaren “Mor Nokta: Kadınlardan Sinemaya” başlıklı özel bir program gerçekleştirilecek.
�* Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda cumartesi günü “Anadolu Ateşi Evolution” adlı dans gösterisi sahnelenecek. (0212 296 30 55)

Tiyatro
�* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Ölüleri Gömün” salı, çarşamba, perşembe 20.00, Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Karanlık İşler” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahne’de “Profesyonel” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Baştan Çıkarma” çarşamba, cuma 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Bedensiz Kadın” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Temiz Ev” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Beğendiğiniz Gibi” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
�* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F.Reşat Nuri Sahnesi’nde “Binali ile Temir”, GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Uğur Böceği”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Romeo ve Juliet”, Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Kadın Hayattır Memattır Kadın”, Ümraniye Sahnesi’nde “Aşk Halleri”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Yüzleşme”, Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde “Dört Kişilik Bahçe”çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Karagöz Balıkçı” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. (0 212 455 39 00)
�* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Aklı Havada” perşembe, cuma 20.30, “Miyhavlar Tiyatrosu” cumartesi 11.00, “Dava” cumartesi 20.30, “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” pazar 11.00, “Tersine Dünya” pazar 15.30, Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” çarşamba 20.30. (0 212 661 38 95)
�* Tiyatro Pera’da “Dobrinja’da Düğün” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30. (0 212 245 44 60)
�* Kenter Tiyatrosu’nda “Zorla Güzellik” perşembe, cuma 20.00. (0 212 247 36 34)
�* Oyun Atölyesi’nde Ekip Tiyatrosu “Oyun Sonu”, Oyun Atölyesi “Testosteron” çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
�* Tiyatro Kedi’nin “Pazar Günkü Cinayet” oyunu cuma, cumartesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0 212 257 79 36)
�* Semaver Kumpanya’nin “Resm-i Geçit” oyunu bugün 20.30 İKSV Salon’da, “Memo’nun Önlenemez Yükselişi” cumartesi 13.30 Beyoğlu Maya Sahnesi. (0 212 589 57 59)
�* Tiyatro Karenin “Büyük İkramiye” oyunu cumartesi 15.30 ve 20.30 Profilo’da. (0 212 243 44 85)
�* Tiyatro Adamda “Generaller, Savaş ve Barbekü” oyunu perşembe 20.30. ( 0 212 260 02 16)
�* Kumbaracı50de bugün 20.30 Altıdan Sonra Tiyatro “Fail-i Müşterek”. Volt Tiyatrosu “Tilt”, Ekip Tiyatrosu “Oyun Sonu” çarşamba 20.30, Merve Engin “Kıyıya Oturmanın Böylesi”perşembe 20.30, Tiyatro Tem “Beraber ve Solo Şarkılar” cuma 20.30, Altıdan Sonra Tiyatro “444” cumartesi 20.30, pazar 15.00. (0 212 243 50 51)
�* Tiyatro Dot“Alışveriş ve S***ş” perşembe, cuma, cumartesi 21.00. “Kutlama” cumartesi, pazar 21.00. Oyun, Koleksiyon Kampüsü’nde yer alan özle ısıtmalı bir çadırda sahneleniyor(0 212 232 44 40)
�* Tiyatro Stüdyosu’nun “Vanya Dayı” oyunu çarşamba 20.30 Akatlar Kültür Merkezi, cuma 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi (0 216 386 65 89)
�* Maya Sahnesi’nde bugün 20.30 “Oggi Niente”/İlyas Odman “GECE Tarlabaşı Bulvarından Meydana Çıkmak”/ Nihal Koldaş salı 20.30 ve 21.00. Tiyatro Biteatral “Medea” perşembe 20.30, Tiyatro Güzel Şey “Sel” cuma 20.30, Semaver Kumpanya “Memo’nun Önlenemez Yükselişi” cumartesi 13.30, BGST Tiyatro Boğaiçi “Bir Kadın Uyanıyor” cumartesi 20.30. Esmeray “Tecavüz” pazar 15.00. “Otobüs” BGST Tiyatro Boğaiçi pazar 19.30. (0 212 252 74 52)
�* Tiyatro Öteki Hayatlar “Adam” cuma 20.30. (0 212 245 13 14)
�* Mekan Artı’da bugün 20.30 Actors Without Borders “Kebap”, Fabrika Sanat “Orda” perşembe 20.30, Tiyatro Artı “Kök” cumartesi 20.30, Tiyatro Artı “Sesler” cuma 20.30, “Aynada Kendiyle Karşılaşan Milyonlarca Ayna” çarşamba 20.30. (0 212 224 57 56)
�* Garajistanbulda 17. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali’nde sahnelenen Şafak Uysal’ın “Kayıp Çocuklar Şehri/Şehr’ü Evlâd’üz-Ziyan” bugün 20.30. (0 212 244 44 99)

Müzik
�* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün “Ana Moura”, çarşamba günü “İnci Çayırlı: Hayatımın Müzikleri”, perşembe günü “Dee Dee Bridgewater”, cuma günü “İslam Manafov” ve pazar günü “İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu: Rast” ile “Yıldızlar ve Ustalar” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
�*‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde bugün ve yarın “Academy of St Martin In The Fields” ve perşembe günü “Yo-Yo Ma - Kathryn Stott” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)
�* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün “Sevin Berk ve Mükerrem Berk’i Anma Konseri” izlenebilir. (0 216 346 15 31)
�* ‘Oyun Atölyesi’nde yarın “Yansımalar” konseri izlenebilir. (0 216 345 39 39)
�* ‘Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde yarın “Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio” konseri izlenebilir. (0 216 483 90 00)
�* ‘İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu’nda çarşamba günü “Nilüfer 12 Düet” konseri izlenebilir. (0 212 296 30 55)
�* ‘Babylon’da Nublu Jazz Festival kapsamında çarşamba günü “Love Trio with Arto Tunçboyacıyan”, perşembe günü “Sarp Maden Quartet” ve “Alp Ersönmez Cereyanlı vs Dj Logic”, cumartesi günü ise “Laika” ve cuma günü “Gogol Bordello” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
�* ‘Romeo Juliet İstanbul’da çarşamba günü “God is an Astronaut” ve cumartesi günü “Nev” konseri izlenebilir. (0 212 243 85 80)
�* ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü “Ümit Yılmaz”, perşembe günü “Koz Albüm Lansmanı”, cuma günü “Emre Aydın” ve cumartesi günü “Ogün Sanlısoy” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
�* ‘Ghetto’da çarşamba günü “Jehan Barbur”, perşembe günü “Aydilge - Kilit - Albüm Lansman Gecesi”, cuma günü “Aşkın Nur Yengi - Yeni Albüm - Gözümün Bebeği” ve cumartesi günü “Ayhan Sicimoğlu presents Santana Revisited” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
�* ‘Borusan Müzik Evi’ nde perşembe günü “Trio Allegri”, cuma günü “Burçin Büke: Klasikten Caza” ve cumartesi günü “Gevende” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
�* ‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da perşembe günü “BİFO&CMYLMZ” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)
�* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde perşembe günü “Atilla Aldemir ve Cana Gürmen”, cumartesi günü “Sabahat Akkiraz” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)
�* ‘Fulya Gösteri Merkezi’nde cuma günü “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 215 60 29)
�* ‘Matine 216’da cuma günü “Mustafa Ceceli” konseri izlenebilir. (0 216 550 12 88)
�* ‘Akıngüç Oditoryum ve Sanat Merkezi’nde cuma günü “Anjelika Akbar” konseri izlenebilir. (0 212 337 51 94)
�* ‘Salon’da cuma ve cumartesi günü “Sarah Jane Morris” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
�* ‘Aya İrini Müzesi’nde pazar günü “Ara Dinkjian Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 522 17 50)



Cumhuriyet Kültür Haber

admin
14-03-2011, 11:47
<!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><!--[if !mso]><object classid="clsid:38481807-CA0E-42D2-BF39-B33AF135CC4D" id=ieooui></object> <style> st1\:*{behavior:url(#ieooui) } </style> <![endif]--><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normal Tablo"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]--> Haftanın Sanat Çizelgesi

Turhan Selçuk sergisi 30 Mart'a kadar İMOGA, İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi'nde. İşte haftanın diğer sanat etkinlikleri...


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=62272

İstanbul (http://www.cumhuriyet.com.tr/?yer=kent&aranan=%DDstanbul)
SERGİ
* Yeşim Zümrüt’ün “Yolda Çalışma Var” isimli sergisi 16 Mart’ta başlayıp 1 Nisan’a kadar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Sarnıç Galerilerinde.
* Emin Turan’ın “Göz” isimli sergisi 15 Mart’ta başlayıp 5 Nisan’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)
* Dimiter Hristoff’un “Remembering Istanbul” isimli sergisi 17 Mart’ta başlayıp 7 Nisan’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 2457975)
* Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “Bitmeyen Öykü” isimli sergisi 16 Mart’ta başlayıp 9 Nisan’a kadar Galeri Işık’ta. (0 212 233 12 03)
* Ayşe Kazancıgil Döler’in “İsmiyok” isimli sergisi 15 Mart’ta başlayıp 2 Nisan’a kadar Teşvikiye Galeri Oda’da. (0 212 259 22 08)
* Rauf Tuncer’in “Altaylardan Anadoluya” isimli sergisi 15 Mart’ta başlayıp 31 Mart’a kadar Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde. (0 212 245 78 32)
* Fikret Otyam ve Filiz Otyam’ın resim ve dokuma keçe sergileri 15 Mart’ta başlayıp 17 Nisan’a kadar Toprak Sanat Galerisi City’s Nişantaşı’nda. (0533 312 21 10)
* İsmet Doğan’ın sergisi 17 Mart’ta başlayıp 8 Nisan’a kadar ALANistanbul-II’de. (0 212 252 94 53)
* Beril Anılanmert’in “Dönemler” isimli sergisi 17 Mart’ta başlayıp 30 Nisan’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 2 1 2 2 3 2 3 8 1 3)
* “Zaman ve İzdüşüm” isimli karma sergi 17 Mart’ta başlayıp 29 Mart’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)
* Tılsımlı Haller isimli karma sergi 14 Mart’a kadar The Marmara Pera’da. (0212 292 00 38)
* Ara Güler’in “İstanbul ve İstanbul’un Edebiyatçıları” isimli sergi 15 Mart’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 368 58 87)
* Sait Zaimkeleş’in “Deneysel Tavırlar ” isimli sergi 15 Mart’a kadar Zerdüşt Sanat Merkezi’nde. (0212 224 03 10)
* Ertuğ Atlı’nın heykel sergisi 15 Mart’a kadar Meke Sanat Galerisi’nde (02122923470)
* Suluboya Ressamları Grubu 40. Yıl Sergisi 15 Mart’a kadar Cemal Reşit Rey Konser Salonu Fuayelerinde devam edecek. (0212 231 54 97)
* Genco Gülan’ın “Razruşenye” isimli sergisi 16 Mart’a kadar Galeriartist’te devam edecek. (0212 227 68 52)
* Haydarpaşa isimli karma sergi 16 Mart’a kadar Fransız Sokağı Kültür Merkezi’nde. (0212 251 52 42)
* Mounir Fatmi’nin “Megalopoller” isimli sergisi 19 Mart’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 252 35 00)
* Erdağ Aksel’in “Aile Benzerliği” adlı sergisi 19 Mart’a dek Galeri Nev’de . (0212 231 67 63)
* Ekrem Yalçındağ’in “Impressions from the Streets” adlı sergisi 19 Mart’a dek Dirimart’ta. (0 212 291 34 34 )
* Habip Aydoğdu’nun “Norgunk” adlı sergisi 19 Mart’a dek Almelek Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 38 51)
* Sadakat Sevindik’in “Genesis’ten . . . Nereye?” başlıklı sergisi 19 Mart’a dek İstanbul eminli Mali Müşavirler Odası Sergi Salonu’nda . (0 216 310 54 04)
* Ercüment Tarhan’nun “Kıyı ile Konuşmalar” adlı sergisi 19 Mart’a dek Doruk Sanat Galerisi’nde. (0 212 252 05 35)
* Nurhan Kiremitçi Bayraktar’ın “Keşfü - l Düş” isimli sergisi 19 Mart’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde devam edecek.(0212 252 00 47)
* “Çarlık Rusya’sından Sahneler: Rus Devlet Müzesi Koleksiyonu’ndan 19. Yüzyıl Rus Klasikleri” sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 99 00)
* Frida Kahlo ve Diego Rivera’nın sergisi 20 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 334 09 00)
* Refik Anadol’un “Minus Feld” isimli sergisi 20 Mart’a kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da. (0212 444 3 777)
* Malik Bulut’un “Öz” isimli sergisi 20 Mart’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)
* Plato Meslek Yüksekokulu, Rejenerasyon.011 isimli sergi 20 Mart’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)
* Hürrem Sultan’dan Sultan Süleyman’a Aşk Mektupları sergisi 21 Mart’a kadar Airport Outlet Center’da. (0212 213 48 12)
* Zehra Başaran’ın sergisi 22 Mart’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde devam edecek.(0 212 247 90 81)
* Güzin Tangör’ün sergisi 22 Mart’a kadar Dega Sanat Galerisi’nde devam edecek.(0216 373 32 00)
* Ahmet Sayar’ın sergisi 23 Mart’a dek İstasyon Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 252 92 22)
* Aşkım Akyıldız’ın “İpek-ten bedenler ” isimli sergisi 24 Mart’a dek Hobi Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 225 23 37)
* Hüseyin Arda’nın heykel sergisi 25 Mart’a dek Maçka Modern Art Gallery’de. (0212 259 45 13)
* Yılın Genç Ressamı ve Heykeltıraşı sergisi 25 Mart’a kadar rh Art Gallery’de devam edecek.(0 212 224 74 31)
* Mehmet Çağlarer’in “Başka Dünyanın İnsanları” isimli sergisi 25 Mart’a dek Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 470 6 170)
* Bayram Candan’ın “Aciliyet” isimli sergisi 26 Mart’a dek Galeri Apel’de devam edecek. (0212 292 72 36)
* Selin Kocagöncü’nün “Oturan var mı?” isimli sergisi 26 Mart’a dek Kuledibi, Manzara Perspectives’de devam edecek. (0212 292 72 36)
* Arslan Sükan’ın “Siz Uyurken” isimli sergisi 26 Mart’a kadar GALERIST Tepebaşı’nda devam edecek.(0 212 244 8230)
* Ayşe Erkmen’in “Kendi Kendine” isimli sergisi 26 Mart’a dek Rampa’da. (0212 327 08 00)
* Hüseyin Çağlayan’ın “Yakınlık Sensörleri” isimli sergisi 26 Mart’a dek Galerist’te. (0212 244 8230 )
* Onur Gülfidan’ın “göründüğü gibi değil” isimli sergisi 26 Mart’a de kartSümer’de. (0 212 252 42 96)
* Işıl Özışık’ın sergisi 27 Mart’a dek Doku Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 246 24 96)
* Mithat Şen’in sergisi 27 Mart’a dek Beşiktaş, Bali Art Galeri’de devam edecek.
* Vivi’nin “Aslı Gibi Değildir” isimli sergisi 27 Mart’a dek Schneidertempel Sanat Merkezi’nde devam edecek. (0212 249 01 50)
* Deniz Beşer’in “Mektup” sergisi 27 Mart’a dek PASAJist’te devam edecek. (0533 659 15 65)
* Salih Keleş’in “Şehrin Ritmi” isimli sergisi 29 Mart’a dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 326 46 46)
* Gül Erali’nin seramik sergisi 29 Mart’a dek Kızıltoprak Sanat Galerisi’’nde devam edecek. (0216 418 38 06)
* Oral Ünlü’nün “Ne’Den” isimli sergisi 30 Mart’a dek Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 9163)
* Turhan Selçuk’un sergisi 30 Mart’a dek İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi’nde (IMOGA). (0216 470 92 92)
* Bedri Rahmi Eyüboğlu 100 yaşında etkinlikleri kapsamında “Erken Sevdalar” isimli sergi 31 Mart’a kadar Galerimart’ta. (0212 227 31 57)
* Turhan Selçuk sergisi 30 Mart’a kadar İMOGA, İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi’nde. (0216 470 92 92)
* Tansel Türkdoğan’ın “Minimal Boşluk İzleri” isimli sergisi 31 Mart’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde devam edecek.(0212 240 44 48)
* İlke Kutlay’ın “Superego” isimli sergisi 31 Mart’a kadar Merkur Art Gallery’de devam edecek.(0212 231 69 87)
* Kadri Özayten’in “Yeryüzü Düşleri” isimli sergisi 31 Mart’a kadar Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi’nde devam edecek.(0212 498 41 46)
* Yahya Bağcı’nın “Througn The Looking Glass” isimli sergisi 31 Mart’a kadar Mac Art Gallery’de devam edecek.(0212 343 85 40)
* Kerim Yetkin’in sergisi 31 Mart’a kadar İlayda Sanat Galerisi’nde devam edecek.(0 212 227 92 92)
* H. Avni Öztopçu’nun sergisi 31 Mart’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 2 1 6 3 8 5 1 2 0 3)
* İzinden Yürümekisimli karma seramik sergisi 31 Mart’a kadar İstanbul Modern Sanatlar Galerisi’nde devam edecek. (0212 288 48 48)
* Ayşe Balyemez’in “2011 Kışı” isimli sergisi 1 Nisana kadar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Sarnıç Galerilerinde.
* Genç Figür Karma Resim Sergisi 2 Nisan’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde devam edecek.(0 212 245 02 29)
* Sinem Çimen’in “Kalabalık Yalnızlıklar” isimli sergisi 2 Nisan’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 351 00 60 )
* Can Erçin’in “Kağıttan Şeyler” isimli sergisi 2 Nisan’a kadar 44A Sanat Galerisinde devam edecek. (0212 233 33 80)
* Mehmet Ayanoğlu’nun “Tam Zamanı” isimli sergisi 3 Nisan’a kadar Bilsart’ta devam edecek. (0212 258 12 46)
* Yusuf Katipoğlu’nun sergisi 5 Nisan’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)
* Gülden Artun’un sergisi 6 Nisan’a dek Tem Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 247 08 99)
* Ticaret Yolları isimli sergi 7 Nisan’a dek Piartworks’de devam edecek. (0212 293 71 03)
* Mert Diner’in “Organizma” isimli sergisi 8 Nisan’a dek Olcayart Galeri’de devam edecek. (0216 411 1713)
* Dejan Kaludjerovic, Hacer Kıroğlu, Elif Öner ve Neriman Polat’ın “Uyku ve Gölge” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 1104)
* Gül Ilgaz’ın “Hava Kararmadan” isimli sergisi 9 Nisan’a kadar Daire Sanat’da . (0212 252 52 59)
* Suluboya Ressamlar Grubu’nun 40. Yıl Sergisi 12 Nisan’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
* Mart Kedileri isimil sergi 14 Nisan’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde devam edecek.(0216 363 12 80)
* Yedinci Kıta isimil karma resim sergisi 15 Nisan’a kadar Pg Art Gallery’de devam edecek.(0212 252 80 00)
* Marie Ozanne’nin “Özgür Kadınlar” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde.(0212 393 81 11)
* Mevlut Akyıldız’ın resim sergisi 16 Nisan’a kadar İş Bankası Kibele Sanat Galerisi’nde devam edecek.(0212 438 63 50)
* Türkiye insan Hakları Vakfı 20. Yıl Sergisi 22 Nisan’a kadar DEPO’da. (90 212 292 39 56)
* Mengü Ertel’in “Tepe tepe kullanıyorum hülyalarımı” başlıklı sergisi 23 Nisan’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde devam edecek.(0212 252 47 00)
* Hanedan ve Kamera-Osmanlı Sarayından Portreler isimli sergi 24 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)
* Jean - Luc Guerin’in sergisi 24 Nisan’a dek Galeri Baraz’da devam edecek. (0 212 225 47 02)
* Şehvetin Tadı isimli sergi 26 Nisan’a dek Piramid Sanat’ta devam edecek. (0212 297 31 15 )
* Gogi Çagelişvili’nin “İstanbul Etkisi” isimli sergisi 28 Mayısa dek Pirosmani Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 252 68 12)
* “Öner Kocabeyoğlu koleksiyonundan XX. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı” isimli sergi 19 Haziran’a dek Santralistanbul’da devam edecek. (0 212 292 13 13)

MÜZİK
* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün “Toros Can ‘İki Kontrast Sonat’” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)
* ‘Ghetto’da bugün “Kaybedenler Kulübü Soundtrack Partisi”, çarşamba günü “Café Aman Istanbul”, perşembe günü “Barana”, cuma günü “Cem Adrian - Kayıp Çocuk Masalları” ve cumartesi günü “Kangroove” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
* ‘Salon’da yarın “Salonâda Keyifli Klasikler - Çellistanbul” ve cumartesi günü “Joan as Police Woman” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
* ‘Jolly Joker Balans’ta yarın “Cengiz Özdemir: Madımak Hayalleme”, çarşamba günü “Soner Sarıkabadayı”, perşembe günü “Rock FM 13 Yaşında: Aylin Aslım - Aydilge - Dört x Dört”, cuma günü “MFÖ” ve cumartesi günü “Gripin” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
* ‘Babylon’da yarın “Timuçin Esen”, perşembe günü “Levent Yüksel Akustik”, cuma günü “Delorean”, cumartesi günü ise “Shantel DJ Set” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yarın “Kar-ı Natık ve Anlattıkları”, çarşamba günü “Kent Orkestrası”, perşembe günü “Güray Hafiftaş: Kahramanlar ve Türküleri”, cumartesi günü “Melihat Gülses: Semai Kahvehanesi” ve pazar günü “Atilla Aldemir” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde çarşamba günü “Kanun ve Piyano İkilisi” ve pazar günü “Tekfen Filarmoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)
* ‘Fulya Gösteri Merkezi’nde çarşamba günü “Paolo Restani”, cuma günü “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” ve cumartesi günü “Tekfen Filarmoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 215 60 29)
* ‘Istanbul Jazz Center’da perşembe, cuma ve cumartesi günü “Dave Schnitter Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)
* ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü “Akademik Trio”, cuma günü “Kerem Görsev Trio & Ayhan Sicimoğlu: Latin ve Caz Buluşması” ve cumartesi günü “Ankara Nefesli Beşlisi” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
* ‘Lütfi Kırdar UKSS’de perşembe günü “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)
* ‘Romeo Juliet İstanbul’da perşembe günü “Carmen Souza”, cuma günü “Caz Ağacı Vol. 2”, cumartesi günü “Leman Sam - Hüsnü Şenlendirici” konseri izlenebilir. (0 212 243 85 80)
* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde cumartesi günü “Vadim Repin (keman) - Nikolai Lugansky (piyano)” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

OPERA BALE
* Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde yarın ve perşembe günleri saat 20.00’de, cumartesi günü saat 16.00’da “Senfonik Minyatür” adlı bale gösterisi sahnelenecek. (0216 346 15 31)
* Fulya Konser Salonu’nda cumartesi günü saat 11.00’de “Müziğe Dokunmak” adlı çocuk müzikali sahnelenecek. (0212 252 11 11)


TİYATRO
* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Kadın Sığınağı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “King Kong’un Kızları” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Bedensiz Kadın” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Baştan Çıkarma” çarşamba, cuma 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Vahşet Tanrısı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Karanlık İşler” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Temiz Ev” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F.Reşat Nuri Sahnesi’nde “Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Tehlikeli İlişkiler”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Tarla Kuşuydu Juliet” , K. Haldun Taner Sahnesi’nde “Zırhlı Kurt”, Ümraniye Sahnesi’nde “Düşüş”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Buluşma Yeri”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Çığ”, çarşamba ve cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Uğur Böceği” cuma 10.30 ve 13.30, “Pırlatan Bal” cumartesi pazar 11.00. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Boncuk” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. (0 212 455 39 00)
* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Medeni Hali: Kadın” perşembe 20.30, “Tersine Dünya” cuma 20.30, “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” cumartesi 11.00, “Dava” cumartesi 20.30, “Meyhavlar Tiyatrosu” pazar 11.00, “Aklı Havada” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” çarşamba 20.30. (0 212 661 38 95)
* Dostlar Tiyatrosunun “Nereye Gidiyoruz” oyunu çarşamba 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi, cumartesi 20.30, pazar 15.00 Muammer Karaca Tiyatrosu. (0 212 252 59 35)
* Tiyatro Pera’da “Dobrinja’da Düğün (Bir Günün Trilogyası) cuma 20.00, “Şerefe Hatıralar (İstanbul 1955)” cumartesi 20.00, pazar 18.30. (0 212 245 44 60)
* Kenter Tiyatrosu’nda “Müşfik Kenter’i Dinliyorum” perşembe, cuma 20.00. “Aşk Mektupları” cumartesi, pazar. (0 212 247 36 34)
* Oyun Atölyesi’nde Tiyatroadam “Generaller, Savaş ve Barbekü” bugün ve yarın 20.30, Oyun Atölyesi “Macbeth” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
* Tiyatro Kedi’nin “Pazar Günkü Cinayet” çarşamba 20.30 Akatlar Kültür Merkezi. (0 212 257 79 36)
* Semaver Kumpanya’nın “Resm-i Geçit” bugün 20.30 İKSV Salon. “Memo’nun Önlenemez Yükselişi” cumartesi 13.30 Beyoğlu Maya Sahnesi. “Paki ve Sevgi Çiçekleri” saat 14.00’te Açı Okulları’nda. “Titus Andronicus” cumartesi 20.30 Çevre Tiyatrosu. (0 212 589 57 59)
* Kumbaracı50’de Volt Tiyatro Grubu “Tilt” salı 20.30, Tiyatro Ekip “Oyun Sonu” çarşamba 20.30, Merve Engin “Kıyıya Oturmanın Böylesi” perşembe 20.30, Altıdan Sonra Tiyatro “444” cumartesi 20.30, pazar 15.00, Altıdan Sonra Tiyatro “O.B.E.B (Ortak Bölenlerin En Büyüğü) bugün 20.30, Tiyatro Boyalı Kuş “İadesiz Taahhütsüz” çarşamba 20.30, Tiyatro Güzelşey “Sel” perşembe 20.30, Tiyatro Baykuş “Gece O Kadar Kirliydi Ki İkisi De Kayboldu” cuma 20.30. (0 212 243 50 51)
* Tiyatro Dot’ta “Kutlama” cumartesi, pazar 21.00. “Kutlama”, Koleksiyon Kampüsü’nde yer alan özle ısıtmalı bir çadırda sahneleniyor. “Alışveriş ve S***ş” perşembe, cuma, cumartesi 21.00, pazar 17.00. (0 212 232 44 40)
* Tiyatro Stüdyosu’nun “Vanya Dayı” oyunu salı 20.30 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi (0 216 386 65 89)
* Maya Sahnesi’nde bugün Tiyatro Araştırma Laboratuvarı (TAL) tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde sahnelenen “Troyalı Kadınlar” 18.00 ve 20.30’da, cumartesi 20.30’da. Nihal Geyran Koldaş“Gece Tarlabaşı Bulvarından Meydana Çıkmak” salı 20.00 ve 21.00, Asya Prodüksiyon Tiyatrosu “Basit Bir Ev Kazası” çarşamba 20.30, BGST Tiyatro Boğaziçi “Yeni Bir Hayat İçin” cuma 20.30, Semaver Kumpanya “Memo’nun Önlenemez Yükselişi” cumartesi 13.30, BGST Tiyatro Boğaziçi “Gülüşün Güller Açsın” pazar 18.00. (0 212 252 74 52)
* Tiyatro Öteki Hayatlar “Faty’te Son Tango” cuma 20.30 Oyuncular Kahvesi. “Adam” cuma 20.30 Oyuncular Kahvesi. (0 212 245 13 14)
* Mekan Artı’da Myth “Porno Club” salı 20.30, Fabrika Sanat “Orda” perşembe 20.30, Actors Without Borders “Kebap” bugün 20.30, Esmeray “Cadının Bohçası” çarşamba 20.30, Tiyatro Ekip “Oyun Sonu” salı 20.30, Tiyatro Artı “Kök” cumartesi 20.30, Tiyatro Artı “Sesler” cuma 20.30, (0 212 224 57 56)
* Talimhane Tiyatrosu’nda Özer Arslan “A4” perşembe 20.30, “Weisman ile Kızılyüz” cuma, cumartesi 20.30. (0 212 238 85 09)


Cumhuriyet Kültür Haber

emre gümüşdoğan
05-04-2011, 12:36
Haftanın Sanat Çizelgesi 4 Nisan-11 Nisan

Semih Kaplan’ın “Balık Adamın Rüyası” isimli resim ve seramik sergisi yarından başlayarak 7 Mayıs’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. işte haftanın diğer sanat etkinlikleri

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=62209


Sergi
* Ayfer Karabıyık’ın “Patlama” isimli sergisi bugünden başlayarak 15 Nisan’a kadar Tophane-i Amire-Sarnıç Galerisi’nde. (0212 293 46 48)
* Bedri Baykam, Ergin İnan, Erol Eti, Murat Tolga, Ahmet Sarı, Murat Havan, Rıfat Koçak, Berk Demirok ve Cem Güçlüer ’in “Hayvan Haklarını Sanatla Savunuyoruz” isimli resim ve heykel sergisi yarın başlayıp 29 Nisan’a kadar Galatea Art’ta (0 212 245 80 38)
* Semih Kaplan’ın “Balık Adamın Rüyası” isimli resim ve seramik sergisi yarından başlayarak 7 Mayıs’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)
* Fulden Aran, Burçak Balamber, Engin Beyaz, Osman Kerkütlü, Hakan Kırdar, Burak Kutlay, Murat Özdemir, Hasan Pehlevan’ın “Nefes Vol. III,” isimli resim sergisi yarından başlayarak 30 Nisan’a kadar MERKUR’de. (0212 231 69 87)
* Rıfat Şahiner’in “Ardışık Terminaller” isimli resim sergisi yarın başlayarak 3 Mayıs’a kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)
* Abit Güner’in “Karadeniz’den Esintiler” sergisi 6 Nisan’da başlayıp 22 Nisan’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)
* Tülin Onat’ın “Tırtılın Sonu” isimli sergisi 6 Nisan’da başlayıp 7 Mayıs’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)
* Elgiz Koleksiyonu’ndan Bir Seçki fotoğraf, dijital medya işleri ve yerleştirmelerden oluşan karma sergi 6 Nisan’da başlayıp 17 Mayıs’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 259 03 73)
* Yusuf Katipoğlu’nun yarın sona erecek sergisi Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)
* Emin Turan’ın “Göz” isimli yarın sona erecek sergisi Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)
* Alper Bıçaklıoğlu’nun yarın sona erecek “Otomorfoz” isimli sergisi V Sanat Galerisi’nde.(0 212 231 58 80)
* Sufat Aydın’ın yarın sona erecek fosil parçalarını işleyerek ve dönüştürerek can verdiği heykel sergisi Zerdüşt Sanat Merkezi’nde. (0 212 224 03 10)
* Gülden Artun’un sergisi 6 Nisan’a dek Tem Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 247 08 99)
* Serpil Akgün’ün “Hayallerin Güncesi” isimli sergisi 6 Nisan’a dek Galeri Niş’te devam edecek.
* Ticaret Yolları isimli sergi 7 Nisan’a dek Piartworks’de devam edecek. (0212 293 71 03)
* Theo Hasselo’nun “Oyun-cak” isimli sergisi 7 Nisan’a dek Karşı Sanat’ta devam edecek. (0212 245 53 54)
* Arash Ghahari’nin “Postmodern Kalıpsalı” isimli sergisi 7 Nisan’a dek Galeri Artist Lab’da devam edecek. (0212 227 68 52)
* Bir sanatçı kooperatifi olan Sociéte Réaliste’nin “Binaların Arasındaki Şehir” isimli sergisi 7 Nisan’a dek Akbank Sanat’ta devam edecek. (0212 252 35 00)
* Dimiter Hristoff’un “Remembering Istanbul” isimli sergisi 7 Nisan’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 2457975)
* İsmet Doğan’ın sergisi 8 Nisan’a kadar ALANistanbul-II’de. (0 212 252 94 53)
* Remzi İren ve Metin Gönül’ün resim sergisi 8 Nisan’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0 216 362 18 26 )
* İrfan Önürmen, Karolin Fişekçi, Murat Pulat ın “Objet Petit a: Arzumun Eksik Nesnesi” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar ALANistanbul-I’de. (0 212 292 04 14)
* Mustafa - Şerif Karasu’nun Alter Ego sergisi 8 Nisan’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0 212 245 02 29)
* Mert Diner’in “Organizma” isimli sergisi 8 Nisan’a dek Olcayart Galeri’de devam edecek. (0216 411 1713)
* İsmet Doğan’ın son dönem resim, video ve fotoğraf çalışmalarından oluşan sergisi 8 Nisan’a dek ALANistanbul’da. (0 212 2920414)
* Dejan Kaludjerovic, Hacer Kıroğlu, Elif Öner ve Neriman Polat’ın “Uyku ve Gölge” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 1104)
* Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “Bitmeyen Öykü” isimli sergisi 9 Nisan’a kadar Galeri Işık’ta. (0 212 233 12 03)
* Ferda Kara’nın “Katmanlar Arası” isimli sergisi 9 Nisan’a kadar Antik Cisterna Sergi Salonu Beyazıt’ta devam edecek.(0 216 455 87 31)
* Gül Ilgaz’ın “Hava Kararmadan” isimli sergisi 9 Nisan’a kadar Daire Sanat’ta . (0212 252 52 59)
* Suluboya Ressamlar Grubu’nun 40. Yıl Sergisi 12 Nisan’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
* Mart Kedileri isimli sergi 14 Nisan’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0216 363 12 80)
* Yedinci Kıta isimli karma resim sergisi 15 Nisan’a kadar Pg Art Gallery’de devam edecek. (0212 252 80 00)
* Birsen Canbaz ve Rebii Yetiş’in “Uzun Zaman Uğraşları” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Tünel Sanat Galerisi’nde. (0212 251 42 48)
* Marie Ozanne’nin “Özgür Kadınlar” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)
* Kadın resimlerinden oluşan karma sergi 15 Nisan’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 9163)
* Tülay Tura Börtecene, Nadide Akdeniz, Serpil Yeter, Zeynep Dilek Çetiner, Gülten İmamoğlu, Gönül Karakan, Maria Kılıçlıoğlu’nun “7 iz” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Tunca Sanat’ta. (0212 297 77 68)
* Mevlut Akyıldız’ın resim sergisi 16 Nisan’a kadar İş Bankası Kibele Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 438 63 50)
* Nezih Çavuşoğlu’nun “Flash/Back” isimli sergisi 16 Nisan’a kadar Ekavart Gallery’de devam edecek. (0212 252 81 31)
* Hakan Ada’nın “Bakış ve Tin” isimli sergisi 16 Nisan’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 247 90 81)
* Jale Çelik’in “Eksik Gerçek” isimli sergisi 16 Nisan’a kadar Galeri Artist’te devam edecek. (0 212 227 6852)
* Fikret Otyam ve Filiz Otyam’ın resim ve dokuma keçe zergileri 17 Nisan’a kadar Toprak Sanat Galerisi City’s Nişantaşı’da. (0533 312 21 10)
* Ali Candaş’ın resim sergisi 17 Nisan’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. (0 212 246 2496)
* Hale Şakar Ürkmezgil’in heykel sergisi 17 Nisan’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. (0 212 246 2496)
* Devrim Karakuş’un “Bendeki Ada” isimli sergisi 19 Nisan’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 252 00 47)
* Türkiye İnsan Hakları Vakfı 20. Yıl Sergisi “Ateşin Düştüğü Yer” 22 Nisan’a kadar DEPO’da. (0 212 292 39 56)
* Alev Ermiş Mavitan’ın “Nostalji” isimli sergisi 23 Nisan’a kadar Galeri Selvin’de devam edecek. (0212 263 74 81)
* Filiz Karsan’ın resim sergisi 23 Nisan’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)
* Mengü Ertel’in “Tepe Tepe Kullanıyorum Hülyalarımı” başlıklı sergisi 23 Nisan’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde devam edecek.(0212 252 47 00)
* Ali Kazma’nın “Kızıl Tilki Ölmeli” isimli sergisi 23 Nisan’a kadar Galeri Nev’de devam edecek.(0 216 455 87 31)
* Hanedan ve Kamera-Osmanlı Sarayından Portreler isimli sergi 24 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)
* Jean - Luc Guerin’in sergisi 24 Nisan’a dek Galeri Baraz’da devam edecek.(0 212 225 47 02)
* Şehvetin Tadı isimli sergi 26 Nisan’a dek Piramid Sanat’ta devam edecek. (0212 297 31 15 )
* Beril Anılanmert’in “Dönemler” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 2 1 2 2 3 2 3 8 1 3)
* Şakir Gökçebağ’ın “Bıyıkaltı” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Galeri Apel’de devam edecek. (0212 292 72 36)
* Gözde İlkin’in “Sığınak: İçimizden Sesler Korosu” isimli resim sergisi 30 Nisan’a kadar artSümer’de. (0 212 252 4296)
* Deniz Aygün Benba’nın “Güzellik İftihar Edilecek Şeydir” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Mine Sanat Galerisi Asya Mekânı’nda. (0 2 1 6 3 8 5 1 2 0 3)
* Boyalıkuş İllüstratörler Grubu’nun “Küçüklere ve Büyüklere Masallar” isimli illüstrasyon ve resim sergisi 30 Nisan’a kadar Tolga Eti Sanat Evi’nde. (0 216 368 26 79 )
* Harun Antakyalı’nın “Beton Tuvaller” isimli sergisi 3 Mayıs’a kadar Çağla Cabaoğlu Art Gallery’de devam edecek. (0 212 291 37 91)
* Peter Kogler’in “Untitled” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Dirimart’ta devam edecek. (0212 291 34 34)
* Gogi Çagelişvili’nin “İstanbul Etkisi” isimli sergisi 28 Mayıs’a dek Pirosmani Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 252 68 12)
* “Öner Kocabeyoğlu Koleksiyonundan XX. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı” isimli sergi 19 Haziran’a dek Santralistanbul’da devam edecek. (0 212 292 13 13)
* Kayıp Cennet isimli karma sergi 24 Temmuz’a dek İstanbul Modern’de devam edecek. (0212 334 73 31)
* Ayşegül Türk’ün “Beden Portreleri” isimli resim sergisi 15 Nisan’a kadar Vakıfbank İstanbul Bölgesi Fuayesi’nde. (0212 316 70 79)
* Sarayda Lale Zamanı isimli sergi 8 Nisan’da başlayıp 25 Nisan’a kadar Topkapı Sarayı, Has Ahırlar Sergi Alanı’nda. (0212 455 22 03)

Müzik
* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün “Birsen Ulucan Piyano Sınıfı” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)
* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün “Concertino Akordeon Grubu”, yarın “Milli Reasürans Oda Orkestrası”, çarşamba günü “Divan’çe İnci Çayırlı & Nurettin Çelik”, cuma günü “Özer Özel Tanbur Konseri”, cumartesi günü “Grup Türk Kahvesi: Çare Sazım” ve pazar günü “İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu: Bahar Konseri-Köçekçeler” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde yarın “Jane Monheit Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)
* ‘Salon’da yarın “Ralph Towner & Paolo Fresu”, cuma günü “Simavi” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
* ‘Akıngüç Oditoryum ve Sanat Merkezi’nde yarın “Fazıl Say & Borusan Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 337 51 94)
* ‘Babylon’da yarın “Nada”, çarşamba günü “Kolektif İstanbul”, perşembe günü “Elif Çağlar”, cuma günü “Büyük Ev Ablukada” ve cumartesi günü “Naim Dilmener ve Sarp Dakni ile 45’likler Konuk Sanatçı: Mavi Işıklar” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
* ‘Ghetto’da çarşamba günü “Manuel Reina & Işıl Reina Rumba Catalan”, cuma günü “Müslüm Gürses Meyhanede” ve cumartesi günü “Kultur Shock” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
* ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü “Nefesin Sesi - İstanbul ve Ankara Operaları Nefesli Solistleri”, cuma günü “Kerem Görsev & Sedef Erçetin” ve cumartesi günü “Rezonans” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
* ‘Romeo Juliet İstanbul’da perşembe günü “Guthrie Govan” ve cumartesi günü “Emre Aydın” konseri izlenebilir. (0 212 243 85 80)
* ‘Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde perşembe günü “Grup Gündoğarken & Birsen Tezer” konseri izlenebilir. (0 216 483 90 00)
* ‘Matine 216’da cuma günü “MFÖ” konseri izlenebilir. (0 216 550 12 88)
* ‘Fulya Gösteri Merkezi’nde cuma günü “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 215 60 29)
* ‘Jolly Joker Balans’ta cuma günü “Gripin” ve cumartesi günü “Teoman” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
* ‘Istanbul Jazz Center’da cuma ve cumartesi günü “Carla Cook Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)
* ‘Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde cuma günü “Erkan Oğur & İ. Hakkı Demircioğlu” ve cumartesi günü “Bülent Ortaçgil” konseri izlenebilir. (0 216 336 12 00)
* ‘Bostancı Gösteri Merkezi’nde cumartesi günü “Emel Sayın - Ahmet Özhan” ve pazar günü “Sagopa Kajmer - Kolera” konseri izlenebilir. (0 216 384 72 10)

Tiyatro
* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Gayri Resmi Hürrem” (Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları) perşembe, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Vahşet Tanrısı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “İki Çarpı İki” çarşamba, cuma 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahnesi’nde “Birdy” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Küçük Sahne’de “Bedensiz Kadın” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Karanlık İşler” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Ne Dersin Azizim” cuma, cumartesi 20.00. (0 212 292 39 00)
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F.Reşat Nuri Sahnesi’nde “Çığ”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Tehlikeli İlişkiler”, Ümraniye Sahnesi’nde “Surname 2010”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Mesut İnsanlar Fotoğrafhanesi”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Marat-Sade”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Uğurböceği” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Boncuk” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. K. Çekmece Sahnesi’nde “Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum” cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. (0 212 455 39 00)
* Havada” cuma , cumartesi 20.30, “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” cumartesi 11.00, “Miyhavlar Tiyatrosu” pazar 11.00, “Şişman Domuz” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Sokağa Çıkma Yasağı” salı, çarşamba 20.30. (0 212 661 38 95)
* Dostlar Tiyatrosu’nun “Nereye Gidiyoruz” oyunu perşembe 20.30, pazar 15.00 Muammer Karaca Tiyatrosu’nda, cumartesi 20.30 Kozyatağı Kültür Merkezi’nde. (0 232 464 76 95)
* Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” cuma 20.00, “İşsizler Cennete Gider” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)
* Tiyatro Pera’da “Vanya Dayı” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30. (0 212 245 44 60)
* Kenter Tiyatrosu’nda “Aşk Mektupları” perşembe, cuma 20.00. (0 212 247 36 34)
* Oyun Atölyesi’nde Tiyatrotem “Beraber ve Solo Şarkılar” 20.30, Oyun Atölyesi “Testosteron” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
* Tiyatro Kare’nin “Çelik Manolyalar” oyunu perşembe 20.30 Kozyatağı Kültür Merkezi, pazar 18.00 Akatlar Kültür Merkezi. “Leyla’nın Evi” pazar 16.00 Kozyatağı Kültür Merkezi. “Büyük İkramiye” cumartesi 15.30 ve 20.30 Profilo Alışveriş Merkezi. (0 212 243 44 85)
* Kumbaracı50’de Tiyatrotem “Beraber ve Solo Şarkılar” cuma 20.30, Volt Tiyatro Grubu “Tilt” salı 20.30, Ekip “Oyun Sonu” çarşamba 20.30, Serbest Bölge Tiyatro Topluluğu “Çatı” perşembe 20.30, Altıdan Sonra Tiyatro “Öldün, Duydun mu?” cumartesi 20.30, pazar 15.00. (0 212 243 50 51)
* Tiyatro Dot “Kutlama” cumartesi, pazar 21.00. Oyun, Koleksiyon Kampusu’nda yer alan özle ısıtmalı bir çadırda sahneleniyor. (0 212 232 44 40)
* Maya Sahnesi’nde Tiyatro Güzel Şey “Sel” bugün 20.30. “GECE Tarlabaşı Bulvarından Meydana Çıkmak”/ Nihal Koldaş salı 20.00 ve 21.00, BGST Tiyatro Boğaziçi “Bir Kadın Uyanıyor” perşembe 20.30, Murat Erdin “Türk Olsun Çamurdan Olsun” cuma 20.30, Semaver Kumpanya “Memo’nun Önlenemez Yükselişi” cumartesi 13.30,BGST-Tiyatro Boğaziçi “Selam Sana Shakespeare” cumartesi 20.30, Tiyatro Araştırma Laboratuvarı (TAL) “Troyalı Kadınlar” pazar 18.00. (0 212 252 74 52)
* Semaver Kumpanya’nın “Nasreddin Hoca” oyunu salı Otizm Vakfı, “Paki ve Sevgi Çiçekleri” cumartesi 11.30 Çınar Kongre Merkezi 4. Etap, pazar 12.00 Muhsin Ertuğrul Sahnesi, “Memo’nun Önlenemez Yükselişi” cumartesi 13.30 Beyoğlu Maya Sahnesi. (0 212 585 59 35)
* Talimhane Tiyatrosu’nda bugün 20.30 “Yastık Adam”, “Weisman ile Kızılyüz” salı 20.30, Tiyatro Hal “A4” perşembe 20.30, “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi” cuma, cumartesi 20.30. (0 212 238 85 09)

Gösteri Söyleşi
* İstanbul Modern Sinema’da, perşembe günü saat 13.00, 15.00 ve 17.00’de Ottawa Animasyon Festivali’nden bir seçki sunuluyor. (0212 334 73 00)
* Pera Müzesi’nde, cumartesi günü saat 19.00’da, “Yollarda” adlı filmin gösterimi yapılacak. (0212 334 99 00)
* İstanbul Modern’de yarın 11.00-13.00 arasında, perşembe 19.30- 21.30 arasında,
* Türk resim sanatı tarihi seminerleri düzenlenecek. (0212 334 73 27)
* Anadolu Ateşi Evolution Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da, cumartesi günü saat 21.00’de sahnelenecek. (0212 373 11 00)
* İş Sanat Kültür Merkezi’nde perşembe ve cuma günleri saat 20.00’de “Tango Fire” adlı dans gösterisi, cumartesi günü saat 20.00’de “Mor Cepken Sedefli Kama” adlı gösteri sahnelenecek. (0212 316 10 83)

Cumhuriyet Kültür Haber

admin
12-04-2011, 15:47
Haftanın Sanat Çizelgesi 11Nisan-18 Nisan

Sanatseverleri bu hafta da oldukça yoğun bir etkinlik takvimi bekliyor...

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=46605

İstanbul

Sergi
*Hakan Gürsoytrak’ın “Vaziyet Planı” isimli sergisi yarın başlayıp 3 Mayıs’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)
*Erkan Doğanay’ın “Sınır” isimli sergisi 13 Nisan’da başlayıp 8 Mayıs’a kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde. (0212 265 10 34)
*Elgiz Koleksiyonu’ndan Bir Seçki fotoğraf, dijital medya işleri ve yerleştirmelerden oluşan karma sergi 17 Mayıs’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 259 03 73)
*Suluboya Ressamlar Grubu’nun 40. Yıl Sergisi yarına kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
*Mart Kedileri isimli sergi 14 Nisan’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0216 363 12 80)
*Yedinci Kıta isimli karma resim sergisi 15 Nisan’a kadar Pg Art Gallery’de devam edecek. (0212 252 80 00)
*Ayşegül Türk’ün “Beden Portreleri” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Vakıfbank İstanbul Bölgesi Fuayesi’nde. (0212 316 70 79)
*Birsen Canbaz ve Rebii Yetiş’in “Uzun Zaman Uğraşları” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Tünel Sanat Galerisi’nde. (0212 251 42 48)
*Marie Ozanne’nin “Özgür Kadınlar” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)
*Kadın resimlerinden oluşan karma sergi 15 Nisan’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 9163)
*Ayfer Karabıyık’ın “Patlama” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Tophane-i Âmire-Sarnıç Galerisi’nde. (0212 293 46 48)
* Tülay Tura Börtecene, Nadide Akdeniz, Serpil Yeter, Zeynep Dilek Çetiner, Gülten İmamoğlu, Gönül Karakan, Maria Kılıçlıoğlu’nun “7 iz” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Tunca Sanat’ta. (0212 297 77 68)
*Mevlut Akyıldız’ın resim sergisi 16 Nisan’a kadar İş Bankası Kibele Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 438 63 50)
*Nezih Çavuşoğlu’nun “Flash/ Back” isimli sergisi 16 Nisan’a kadar Ekavart Gallery’de devam edecek. (0212 252 81 31)
*Hakan Ada’nın “Bakış ve Tin” isimli sergisi 16 Nisan’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 247 90 81)
*Jale Çelik’in “Eksik Gerçek” isimli sergisi 16 Nisan’a kadar Galeri Artist’te devam edecek. (0 212 227 6852)
*Fikret Otyam ve Filiz Otyam’ın resim ve dokuma keçe sergileri 17 Nisan’a kadar Toprak Sanat Galerisi City’s Nişantaşı’da. (0533 312 21 10)
* Ali Candaş’ın resim sergisi 17 Nisan’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. (0 212 246 2496)
*Hale Şakar Ürkmezgil’in heykel sergisi 17 Nisan’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. (0 212 246 2496)
*Devrim Karakuş’un “Bendeki Ada” isimli sergisi 19 Nisan’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 252 00 47)
*Ahmet Muhterem Oma’nın “Yaşamın İçinden 2” isimli sergisi 19 Nisan’a kadar Medica Tıp Merkezi’nde. (0 212 236 45 45)
*Arzu Okan Alemdarlar’ın “Hepsi Benim Yüzümden” isimli sergisi 19 Nisan’a kadar Medica Tıp Merkezi’nde. (0 212 236 45 45)
*Türkiye İnsan Hakları Vakfı 20. Yıl Sergisi “Ateşin Düştüğü Yer” 22 Nisan’a kadar DEPO’da. (0 212 292 39 56)
*Abit Güner’in “Karadeniz’den Esintiler” sergisi 22 Nisan’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)
*Reyhan Tezer’in sergisi 22 Nisan’a kadar V Sanat Galerisi’nde. (0 212 231 58 80)
*Alev Ermiş Mavitan’ın “Nostalji” isimli sergisi 23 Nisan’a kadar Galeri Selvin’de devam edecek. (0212 263 74 81)
*Filiz Karsan’ın resim sergisi 23 Nisan’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)
*Mengü Ertel’in “Tepe tepe kullanıyorum hülyalarımı” başlıklı sergisi 23 Nisan’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde devam edecek.(0212 252 47 00)
*Ali Kazma’nın “Kızıl Tilki Ölmeli” isimli sergisi 23 Nisan’a kadar Galeri Nev’de devam edecek. (0 216 455 87 31)
*Tassos Venetsanopoulos’un “İstanbul Ebedi Başkent” isimli sergisi 24 Nisan’a kadar Cezayir Sergi Salonu’nda.(0 212 232 22 05)
*Hanedan ve Kamera-Osmanlı Sarayı’ndan Portreler isimli sergi 24 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)
*Jean - Luc Guerin’in sergisi 24 Nisan’a dek Galeri Baraz’da devam edecek. (0 212 225 47 02)
*Şehvetin Tadı isimli sergi 26 Nisan’a dek Piramid Sanat’ta devam edecek. (0212 297 31 15)
*Kadri Özayten’in “Yeryüzü Düşleri”isimli sergisi 27 Nisan’a dek Kültür Üniversitesi Şirinevler Yerleşkesi’nde. (0212 498 41 41)
*Ayşen Erte ve Doğu Erte’nin sergisi 29 Nisan’a dek Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0 216 362 18 26 )
*Bedri Baykam, Ergin İnan, Erol Eti, Murat Tolga, Ahmet Sarı, Murat Havan, Rıfat Koçak, Berk Demirok ve Cem Güçlüer ’in “Hayvan Haklarını Sanatla Savunuyoruz” isimli resim ve heykel sergisi 29 Nisan’a kadar Galatea Art’ta (0 212 245 80 38)
*Beril Anılanmert’in “Dönemler” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 212 232 38 13)
*Fulden Aran, Burçak Balamber, Engin Beyaz, Osman Kerkütlü, Hakan Kırdar, Burak Kutlay, Murat Özdemir, Hasan Pehlevan’ın “Nefes Vol. III,” isimli resim sergisi 30 Nisan’a kadar MERKUR’de. (0212 231 69 87)
*Şakir Gökçebağ’ın “Bıyıkaltı” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Galeri Apel’de devam edecek. (0212 292 72 36)
*Gözde İlkin’in “sığınak: içimizden sesler korosu” isimli resim sergisi 30 Nisan’a kadar artSümer’de. (0 212 252 4296)
* Deniz Aygün Benba’nın “Güzellik iftihar edilecek şeydir” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Mine Sanat Galerisi Asya Mekânı’nda. (0 216 385 12 03)
*Boyalıkuş İllüstratörler Grubu’nun “Küçüklere ve Büyüklere Masallar” isimli İllüstrasyon ve resim sergisi 30 Nisan’a kadar Tolga Eti Sanat Evi’nde. (0 216 368 26 79 )
* Emel Şahinkaya’nın sergisi 1 Mayıs’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)
* Ardan Özmenoğlu’nun “Çok Çağdaş” isimli sergisi 2 Mayıs’a kadar Maçka Modern Sanat Galerisi’nde. (0212 259 45 13)
* Harun Antakyalı’nın “Beton Tuvaller” isimli sergisi 3 Mayıs’a kadar Çağla Cabaoğlu Art Gallery’de devam edecek. (0 212 291 37 91)
* Rıfat Şahiner’in “Ardışık Terminaller” isimli resim sergisi 3 Mayıs’a kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)
* Gülbin Koçak’ın sergisi 6 Mayıs’a kadar Onmara Atölye Galeri’de. (0 216 629 00 27)
* Semih Kaplan’ın “Balık Adamın Rüyası” isimli resim ve seramik sergisi 7 Mayıs’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)
*Binaların Arasındaki Şehir isimli sergi 7 Mayıs’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)
Tülin Onat’ın “Tırtılın Sonu” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)
*Ayça Telgeren’in “Serbest Dalış” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar GALERİST Tepebaşı’da. (0212 244 8230 )
*Ahmet Nejat’ın “Hiç” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar M Sanat Galerisi’nde. (0212 269 19 90)
*Peter Kogler’in “Untitled” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Dirimart’ta devam edecek. (0212 291 34 34)
*Güneş Karabuda’nın “Al Gözüm Seyreyle” isimli sergisi 15 Mayıs’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 212 252 47 00)
*Nilbar Güreş’in sergisi 21 Mayıs’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)
*Gogi Çagelişvili’nin “İstanbul Etkisi” isimli sergisi 28 Mayıs’a dek Pirosmani Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 252 68 12)
* “Öner Kocabeyoğlu koleksiyonundan XX. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı” isimli sergi 19 Haziran’a dek Santralistanbul’da devam edecek. 212 292 13 13)
* “Temelde İnsan: Çağdaş Sanat ve Nörobilim” isimli karma sergi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)
* İhsan Cemal Karaburçak’ın isimli sergisi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)
* Kayıp Cennet isimli karma sergi 24 Temmuz’a dek İstanbul Modern’de devam edecek. (0212 334 73 31)
* Hüseyin Bahri Alptekin, Can Altay, Gülsün Karamustafa, Gabriel Lester, Camila Rocha ve Nedko Solakov’un “Ben bir stüdyo sanatçısı değilim” isimli sergisi 7 Ağustos’a dek SALT’ta. (0212 292 76 05)
* Nina Canell, Klara Hobza, Markus Zimmermann, Andreas Zybach’ın “Laboratuvar” isimli sergisi 1 Haziran’a dek SALT’ta. (0212 292 76 05)

Müzik
* ‘Fulya Gösteri Merkezi’nde bugün “Tindersticks”, perşembe günü “Xuefei Yang” ve cuma günü “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 215 60 29)
* ‘Romeo Juliet İstanbul’da bugün “Mike Stern Band Dave Weckl”, çarşamba günü “Candas Cingi Ruacan” ve cumartesi günü “New Wave Cover Night Vol.2 By Chantage” konseri izlenebilir. (0 212 243 85 80)
* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün “Beethoven Çello-Piyano Sonatları/Efe Baltacıgil - Benjamin Hochman” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)
* ‘Jolly Joker Balans’ta yarın “Sevcan Orhan”, perşembe günü “Atakan Ilgazdağ”, cuma günü “Pinhani” ve cumartesi günü “Cover Party: Kolpa-Pijama” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda çarşamba günü “Münip Utandı & Klasik Türk Sazları Beşlisi: Ölümünün 30. yılında Münir Nurettin Selçuk Anma Konseri”, perşembe günü “Philippe Entremont Piyano Resitali”, cuma günü “Michael Nyman”, pazar günü “Ahmet Özhan” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
* ‘Babylon’da çarşamba günü “Kate NashTNK” ve “Indie Club hosted by Mabbas”, perşembe günü “The New York Gypsy All-Stars”, cuma günü “Baba Zula” ve “Türk-iş Funk! Partisi” ve cumartesi günü “Apparat DJ Kicks Tour // Apparat Live & Phon.o” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
* ‘Akbank Sanat’ta çarşamba günü “Izabela Wiza (keman) & Alexander Reitenbach (piyano)” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)
* ‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da perşembe günü “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası” ve cuma “Rahmi Saltuk ile Acıyı Bal Eyledik Konseri” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)
* ‘Ghetto’da çarşamba günü “Eşref Vakti”, cuma günü “Fatima Spar & Die Freedom Fries (Viyana)” ve cumartesi günü “Ayhan Sicimoğlu and Latin All Stars” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
* ‘Istanbul Jazz Center’da çarşamba ve perşembe günü “Peter White” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)
* ‘Borusan Müzik Evi’ nde perşembe günü “Schubert & Schumann Akşamı” ve cumartesi günü “Alpha Trio & Mathias Reumert” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
* ‘Salon’da perşembe günü “Dan Deacon”, cuma günü “Gevende” ve cumartesi günü “Villagers” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
* ‘Aya İrini Müzesi’nde cuma günü “Kayhan Kalhor & Erdal Erzincan” konseri izlenebilir. (0 212 522 17 50)
* ‘Turkcell Kuruçeşme Arena’da cuma günü “Maroon 5” konseri izlenebilir. (0 212 263 39 83)
* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde cumartesi günü “Yansımalar” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)
* ‘Bostancı Gösteri Merkezi’nde cumartesi günü “Şebnem Ferah” konseri izlenebilir. (0 216 384 72 10)

Tiyatro
* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Kadın Sığınağı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “King Kong’un Kızları”salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “İki Çarpı İki” çarşamba, cuma 20.00, Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Birdy” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Küçük Sahne’de “Profesyonel”, Küçükçekmece Sahnesi’nde “Karanlık İşler” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Beğendiğiniz Gibi” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. (0 212 292 39 00)

* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F.Reşat Nuri Sahnesi’nde “Doğum Günü Partisi”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Tarla Kuşuydu Juliet”, Haldun Taner Sahnesi’nde “İntiharın Genel Provası”, Ümraniye Sahnesi’nde “Kadın Hayattır Memattır Kadın”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Romeo ve Juliet”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Uğur Böceği” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. “Pırtlatan Bal” cumartesi, pazar 11.00. Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Boncuk” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. (0 212 455 39 00)

* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyi Müzikali” perşembe 20.30, “Gül’e Ağıt” cuma 20.30, “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” cumartesi, pazar 11.00, “Şişman Domuz” cumartesi 20.30, “Medeni Hali: Kadın” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Medeni Hali: Kadın” salı, çarşamba 20.30. (0 212 661 38 95)

* Dostlar Tiyatrosu’nun “Nereye Gidiyoruz?” bugün 20.30 Ataköy Kültür Merkezi, çarşamba, cuma Ataşehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezi. (0 232 464 76 95)

* Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)

* Tiyatro Pera’da “Dobrinja’da Düğün” cumartesi 20.00, pazar 18.30. Tiyatro Pera’nın “Vanya Dayı” oyunu salı 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi.(0 212 245 44 60)

* Kenter Tiyatrosu’nda “Müşfik Kenter’i Dinliyorum” perşembe, cuma 20.00, “Zorla Güzellik” cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 247 36 34)

* Oyun Atölyesi’nde Asya Prodüksiyon Tiyatrosu “Basit Bir Ev Kazası” bugün 20.30, Tiyatro Baykuş “Vahşi Batı” salı 20.30, Oyun Atölyesi “Macbeth” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

* Tiyatro Kare’nin “Çelik Manolyalar” oyunu cumartesi 16.30 Akatlar Kültür Merkezi, pazar 15.30 Profilo. (0 212 243 44 85)

* Kumbaracı50’de Volt Tiyatro Grubu “Tilt” salı 20.30, Altıdan Sonra Tiyatro “444” bugün 20.30, Tiyatro Güzelşey “Sel” çarşamba 20.30, Merve Engin “Kıyıya Oturmanın Böylesi” perşembe 20.30, Tiyatro Baykuş “Gece O Kadar Kirliydi Ki İkiside Kayboldu” cuma 20.30, Altıdan Sonra Tiyatro “Karabahtlı Kardeşlerin Bitmeyen Şen Gösterisi” cumartesi 20.30, pazar 15.00. (0 212 243 50 51)

* Tiyatro Dot “Alışveriş ve S***ş” cuma, cumartesi 21.00, pazar 17.00. “Kutlama” cumartesi, pazar 21.00. Oyun, Koleksiyon Kampusu’nda yer alan özle ısıtmalı bir çadırda sahneleniyor. (0 212 232 44 40)

* Maya Sahnesi’nde Tiyatro Dafne “Arianna-Sevda Yolu” bugün 20.30, GECE Tarlabaşı Bulvarından Meydana Çıkmak”/ Nihal Koldaş salı 20.00 ve 21.00, Tiyatro Boğaziçi “Yeni Bir Hayat İçin” cuma, cumartesi 20.30, Semaver Kumpanya “Nasreddin Hoca” cumartesi 13.30, Tiyatro Boğaziçi “Otobüs” pazar 18.00. (0 212 252 74 52)

* Semaver Kumpanya’nın “Bir Tutam Hayat” oyunu salı 20.30 Enka, perşembe 13.30 Bahçeşehir Koleji, cumartesi 20.30 Çevre Tiyatrosu. “Titus Andronicus” cuma 20.30 Çevre Tiyatrosu, “Nasreddin Hoca” cumartesi 13.30 Maya Sahnesi.(0 212 585 59 35)

* Talimhane Tiyatrosu’nda bugün 20.30 “Yastık Adam”, “Weisman ile Kızılyüz” salı 20.30, Tiyatro Hal “A4” perşembe 20.30, “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi” cuma, cumartesi 20.30. ( 0 212 238 85 09)

* Tiyatro Fora’nın “Sıfır Derecede Aşk” oyunu pazar 18.30 Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi. (0 216 418 16 46)

Opera-Bale
* ‘Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde Cumartesi günü saat 20.00’de “Kötülüğün Döngüsü” adlı opera, pazar günü saat 11.00’de “Çocuk Dünyası” adlı çocuk müzikali sahnelenecek. (0216 346 15 31)

Gösteri-Söyleşi
* ‘İstanbul Modern Sinema’da, Ottawa Animasyon Festivali’nden bir seçki sunuyor. Perşembe günü saat 13.00, 15.00 ve 17.00’de Ottawa Animasyon Festivali’nden film gösterimleri gerçekleştiriliyor. (0212 334 73 00)


Cumhuriyet Kültür Haber

admin
25-04-2011, 13:43
Haftanın Sanat Çizelgesi 25 Nisan-2 mayıs

Sanatseverler Lolita Asil’in “Mevsimler” isimli sergisi 1 Mayıs’a kadar Art Bosphorus Fuarı’nda gezebilecek.


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=39420



Sergi

*Mercan Dede’nin “Âşıklar Kabilesi” isimli sergisi 26 Nisan – 26 Haziran 2011 tarihleri arasında Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)
*Nadia Arditti’nin “Rüzgârla Dans” isimli sergisi 28 Nisan – 21 Mayıs 2011 tarihleri arasında Dem - Art Sanat Galerisi’nde. (0 212 287 78 67)
*Esra Üner’in “Yaşamak” isimli sergisi 28 Nisan – 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında 4. Art Bosphorus – Çağdaş Sanat Fuarı’nda.
*Alecos Fassianos’un sergisi 26 Nisan – 25 Mayıs 2011 tarihleri arasında Tem Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 08 99)
*Ferhan Taylan Erder’in Hıdrellez için hazırladığı “Gelenek/Bellek” isimli seramik sergisi 27 Nisan – 20 Mayıs 2011 tarihleri arasında Galeri Selvin’de. (0 212 263 74 81)
*Nermin Er’in “Kapalı Kutu” isimli sergisi 29 Nisan’da başlayıp 28 Mayıs’a kadar Galeri Nev’de devam edecek. (0212 252 15 25)
*Taşkın Esin’in “Gecenin Karanlığında Kahverengi Senfoni” isimli sergisi 28 Nisan’da başlayıp 17 Mayıs’a kadar Piha Kolektif Sanat’ta devam edecek. (0216 337 15 13)
*Antoine Agoudijian’ın “Yanan Gözler - Ermenilerin Hatıraları” isimli fotoğraf sergisi 27 Nisan’da başlayıp 5 Haziran’a kadar DEPO’da devam edecek. (0212 292 39 56)
*Şehvetin Tadı isimli sergi 26 Nisana dek Piramid Sanat’ta devam edecek. (0212 297 31 15)
*Kadri Özayten’in “Yeryüzü Düşleri”isimli sergisi 27 Nisana dek Kültür Üniversitesi Şirinevler Yerleşkesi’nde. (0212 498 41 41)
*Ayşen Erte ve Doğu Erte’nin sergisi 29 Nisana dek Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0 216 362 18 26 )
*Samis Taboh’un “İzlenimler” isimli sergisi 29 Nisan’a dek Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)
*Samis Taboh’un “İzlenimler” isimli sergisi 29 Nisan’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)
*Bedri Baykam, Ergin İnan, Erol Eti, Murat Tolga, Ahmet Sarı, Murat Havan, Rıfat Koçak, Berk Demirok ve Cem Güçlüer’in “Hayvan Haklarını Sanatla Savunuyoruz” isimli resim ve heykel sergisi 29 Nisan’a kadar Galatea Art’ta (0 212 245 80 38)
*Beril Anılanmert’in “Dönemler” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 2 1 2 2 3 2 3 8 1 3)
*Nazan Erkmen’in “Umutlar Yeşerirken” isimli illüstrasyon sergisi 30 Nisan’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde.
*UPSD 5. Genç Etkinlik kapsamında “Özgürlük Sil Baştan” isimli sergi 30 Nisan’a kadar Mustafa Kemal Merkezi’nde. (0 2 1 2 351 93 90)
*Memet Güreli’nin “Rutin” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Adasanat Etkinlik Salonu’nda. (0 212 240 33 73)
*Fulden Aran, Burçak Balamber, Engin Beyaz, Osman Kerkütlü, Hakan Kırdar, Burak Kutlay, Murat Özdemir, Hasan Pehlevan’ın “Nefes Vol. III,” isimli resim sergisi 30 Nisana kadar MERKUR’de. (0212 231 69 87)
*Şakir Gökçebağ’ın “Bıyıkaltı” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Galeri Apel’de devam edecek. (0212 292 72 36)
*Batılılaşan İstanbul’un Ermeni Mimarları fotoğraf sergisi 30 Nisana kadar Bahçeşehir Üniversitesi’nde devam edecek. (0 212 381 02 88)
*Ayşegül Kora’nın sergisi 30 Nisan’a kadar Alkim Taksim Binası’nda. (0212 245 33 25)
*Gözde İlkin’in “sığınak: içimizden sesler korosu” isimli resim sergisi 30 Nisan’a kadar artSümer’de. (0 212 252 4296)
*Alphan Nukan, Aslı Narin, Eylül Aslan, Irmak Altıner, Mert Şahbaz’ın “...ve görülecek diğer şeyler“ isimli sergisi 30 Nisana kadar İMÇ 5533’te.
*Deniz Aygün Benba’nın “Güzellik iftihar edilecek şeydir” isimli sergisi 30 Nisana kadar Mine Sanat Galerisi Asya Mekanı’nda. (0 2 1 6 3 8 5 1 2 0 3)
*Boyalıkuş İllüstratörler Grubu’nun “Küçüklere ve Büyüklere Masallar” isimli İllüstrasyon ve resim sergisi 30 Nisana kadar Tolga Eti Sanat Evi’nde. (0 216 368 26 79 )
*Latin Amerika’dan çağdaş fotoğrafçıların“esneklik” isimli sergisi 30 Nisana kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0 212 230 19 76)
*Işıl Gönen Eke’nin “Evvel Ahir İçinde” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0 212 291 82 55)
*Lolita Asil’in “Mevsimler” isimli sergisi 1 Mayıs’a kadar Art Bosphorus Fuarı’nda. (0216 336 6990 )
*Emel Şahinkaya’nın sergisi 1 Mayıs’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)
*Ardan Özmenoğlu’nun “Çok Çağdaş” isimli sergisi 2 Mayıs’a kadar Maçka Modern Sanat Galerisi’nde. (0212 259 45 13)
*Harun Antakyalı’nın “Beton Tuvaller” isimli sergisi 3 Mayıs’a kadar Çağla Cabaoğlu Art Gallery’de devam edecek. (0 212 291 37 91)
*Hakan Gürsoytrak’ın “Vaziyet Planı” isimli sergisi 3 Mayıs’a kadar Evin Sanat Galerisinde’nde. (0212 265 81 58)
*Rıfat Şahiner’in “Ardışık Terminaller” isimli resim sergisi 3 Mayıs’a kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)
*Aysel Miman’ın “Sahnenin Ardı” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 9163)
*Dilek Işıksel’in “Görsel Şiirler” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)
*Mesut Eren’in gravür sergisi 5 Mayıs’a kadar Düş Yolcusu Sanat Durağı’nda. (0216 386 99 03)
*Gülbin Koçak’ın sergisi 6 Mayıs’a kadar Onmara Atölye Galeri’de. (0 216 629 00 27)
*Ahmet Oğraş’ın suluboya resim sergisi 6 Mayıs’a kadar Artev Sanat Galerisi’nde. (0216 449 46 75)
*Tülin Akkaş’ın “‘Ben’deki Etkiler” isimli resim sergisi 6 Mayıs’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.
*Mehmet Yıldırım Dabakoğlu’nun “Orantısız” isimli sergisi 6 Mayıs’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.
*Semih Kaplan’ın “Balık Adamın Rüyası” isimli resim ve seramik sergisi 7 Mayıs’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)
*Binaların Arasındaki Şehir isimli sergi 7 Mayıs’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)
*Tülin Onat’ın “Tırtılın Sonu” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)
*Tuncay Deniz’in “SANAT & Geçicilik //ART & Transience” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar Galeri Ihlamour’da. (0 212 292 63 65)
*Ayça Telgeren’in “Serbest Dalış” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar GALERİST Tepebaşı’nda. (0212 244 8230)
*Erkan Doğanay’ın “Sınır” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde. (0212 265 10 34)
*Ahmet Nejat’ın “Hiç” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar M Sanat Galerisi’nde. (0212 269 19 90)
*Mustafa ve Şerif Karasu’nun “Alter Ego” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
*Peter Kogler’in “Untitled” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Dirimart’ta devam edecek. (0212 291 34 34)
*Hurhan Altay’ın “Sanal Düşler” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 2416535)
*Marek Brzozowski ve Kamer Önder’in sergisi 11 Mayıs’a kadar Doku Sanat Galerileri’nde devam edecek. (0212 246 24 96)
*Süleyman Saim Tekcan’ın “İdoller” isimli sergisi 14 Mayısa kadar Galeri Işık Teşvikiye’de. (0212 233 12 03)
*İrfan Önürmen’in “Bakış” isimli sergisi 14 Mayısa kadar Pi Artworks’te. (0212 293 71 03)
*Balkan Naci İslimyeli’nin “Asılsız Bölge” ve “Kara Tahta” isimli sergileri 14 Mayısa kadar ALANistanbul’da. (0 212 292 0414)
*Gabriele Heidecker’ın “Art Sphere İstanbul” isimli sergisi 14 Mayısa kadar Pg art Gallery’de. (0212 252 80 00)
*Güneş Karabuda’nın “Al Gözüm Seyreyle” isimli sergisi 15 Mayısa kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 212 252 47 00)
*Elgiz Koleksiyonu’ndan Bir Seçki fotoğraf, dijital medya işleri ve yerleştirmelerden oluşan karma sergi 17 Mayıs’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 259 03 73)
*Alexandre Vallaury’nin “Hayalet – La Fantôme ” isimli fotoğraf sergisi 20 Mayısa kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0 212 229 76 26)
*Nilbar Güreş’in sergisi 21 Mayıs’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)
*Merve Morkoç’un “Yüzükoyun” isimli sergisi 21 Mayısa kadar Galerist’te. (0212 244 8230)
*Gogi Çagelişvili’nin “İstanbul Etkisi” isimli sergisi 28 Mayısa dek Pirosmani Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 252 68 12)
*“Öner Kocabeyoğlu Koleksiyonundan XX. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı” isimli sergi 19 Haziran’a dek Santralistanbul’da devam edecek. (0 212 292 13 13)
*“Temelde İnsan: Çağdaş Sanat ve Nörobilim” isimli karma sergi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)
*İhsan Cemal Karaburçak’ın isimli sergisi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)
*Kayıp Cennet isimli karma sergi 24 Temmuz’a dek İstanbul Modern’de devam edecek. (0212 334 73 31)
*Hüseyin Bahri Alptekin, Can Altay, Gülsün Karamustafa, Gabriel Lester, Camila Rocha ve Nedko Solakov’un “Ben bir stüdyo sanatçısı değilim” isimli sergisi 7 Ağustos’a dek SALT’ta. (0212 292 76 05)
*Nina Canell, Klara Hobza, Markus Zimmermann, Andreas Zybach’ın “Laboratuvar” isimli sergisi 1 Haziran’a dek SALT’ta. (0212 292 76 05)

Müzik
* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün 2011 İstanbul Liszt Piyano Haftaları kapsamında “Gergely Boganyi” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)
*Babylon’da bugün “Kerem Görsev Trio”, yarın “Ete Kurttekin”, çarşamba ve perşembe günü “Fredrika Stahl”, cuma günü “Shantel 13 Years of Anarchy and Romance Dj Set” ve cumartesi günü “Skream & Benga ft. MC Youngman” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
*‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde bugün “Taylan Erler Jazz Quartet”, çarşamba günü 2011 İstanbul Liszt Piyano Haftaları kapsamında “Toros Can Piyano Resitali” izlenebilir. (0 216 386 29 49)
*‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün “Münir Nurettin Beken Ud Konçertosu”, çarşamba günü “İlhan Erşahin’s Silver With Eddie Henderson”, cuma günü “Butch Morris Nublu ‘Istanbul’ Orchestra” ve pazar günü “The Gypsy Devils” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
*‘Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da yarın “Kardeş Türküler” ve perşembe günü “Yasmin Levy” konseri izlenebilir. (0 212 286 66 86)
*‘Bronx Pi Sahne’de çarşamba günü “BabaZula”, cuma günü “The Wedding Present (The Bizarro Tour)” ve cumartesi günü “No Age” konseri izlenebilir. (0 531 384 80 80)
*‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü “Dolapdere Big Gang”, cuma günü “Teoman” ve cumartesi günü “Yaşar” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
*‘Ghetto’da çarşamba günü “Café Aman Istanbul”, cuma günü “mor ve ötesi - Akustik IV” ve cumartesi günü “Echo - The Bunnymen” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
*‘Borusan Müzik Evi’ nde perşembe günü “Cedric Tiberghien (Piyano)”, cuma günü “Bella Musica” ve cumartesi günü “123+sa.ne.na=1sa.n2e.na3” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
*‘Istanbul Jazz Center’da perşembe, cuma ve cumartesi günü “Malene Mortensen Sings George Benson Songs” konseri izlenebilir.(0 212 327 50 *‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da perşembe günü “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)
*‘Fulya Gösteri Merkezi’nde cuma günü “İDSO Genç Solistler Haftası” konseri izlenebilir. (0 212 215 60 29)
‘Salon’da cuma günü “Mabel Matiz” ve cumartesi günü “Amp Fiddler” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
*‘Akbank Sanat’ta cuma günü “Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları (CAKA)” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)
*‘Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde cuma günü “Kerem Görsev” konseri izlenebilir. (0 216 589 36 00)
*‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde cumartesi günü “Jordi Savall & Hesperion XXI” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)
*‘Haliç Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’ nde cumartesi günü “Karayip Korsanları Senfoni Konseri” izlenebilir. (0 212 347 98 07)


Tiyatro
*Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Ölümü Yaşamak (Diyarbakır DT)” Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, Pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Karanlık İşler” Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma 20.00, Cumartesi 15.00 ve 20.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Bedensiz Kadın” Çarşamba, Cuma ve Cumartesi 20.00, Pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Baştan Çıkarma” Salı, Perşembe 20.00, Cumartesi 15.00. Küçük Sahne’de “İki Çarpı İki” Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi 20.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Ne Dersin Azizim?” Perşembe, Cuma, Cumartesi 20.00, Pazar 15.00. Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Profesyonel” Cuma 20.00, Cumartesi 15.00 ve 20.00, “Herkes Sihirbaz Olacak” (3 yaş ve üzeri) Pazar 14.00. (0 212 292 39 00)
*İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde 27. Çocuk Şenliği kapsamında “Yüzleşme”, Ümraniye Sahnesi’nde “Dünyanın Ortasında Bir Yer”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Zırhlı Kurt”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Binali ile Temir”, K. Haldun Taner Sahnesi’nde “Toros Canavarı”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “İstanbul Efendisi (M.O.)” Çarşamba, Cumartesi 15.00 ve 20.30, Perşembe, Cuma 20.30, Pazar 15.00, 20.30. (0 212 455 39 00)
*Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyli Müzikali” Perşembe, Cumartesi 20.30. “Dava” Cuma 20.30, “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” Cumartesi, 11.00. “Miyhavlar Tiyatrosu” Pazar günü saat 11.00. “Gül’e Ağıt” Pazar günü 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Medeni Hali: Kadın” Salı 20.30, “Şişman Domuz” Çarşamba 20.30. (0 212 661 38 95)
*Dostlar Tiyatrosu’nun “Nereye Gidiyoruz” oyunu bugün 20.30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 467 36 00)
*Kenter Tiyatrosu’nda “Kraliçe Lear” Cuma, Cumartesi 20.00. (0 212 247 36 34)
*Oyun Atölyesi’nde bugün saat 20.30’da “Tiyatroadam - Generaller, Savaş ve Barbekü”, yarın saat 20.30’da “Tiyatro Biteatral - Euripides Medea”, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi 20.30’da ve Pazar günü 16.00’da “Testosteron”. (0 216 345 39 39)
*Kumbaracı50’de bugün 20.30 “Fail-i Müşterek”, yarın 20,30 “Kebap”, Çarşamba 20.30 “Cam Adımlar”, Perşembe 20.30’da “Kıyıya Oturmanın Böylesi”, Cuma saat 20.30’da “Resm-i Geçit”, Cumartesi saat 20.30’da “Bay Hiç”. (0 212 243 50 51)
*Maya Sahnesi’nde bugün 20.30’da “Otobüs”, Cumartesi saat 18.00’de “DİS.KO”. (0 212 252 74 52)


Gösteri-Söyleşi
*‘Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde bugün saat 18.30’da ressam Pieter Bruegel ele alınıyor. (0212 393 60 61)
*‘İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampusu’nda cumartesi günü 10.00-13.00 saatleri arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgi Eğitim Birimi ve Everest Yayınları’nın işbirliğiyle düzenlenen Edebiyat Okulu Dört, “Birbirine Bakmak” başlıklı projeyle başlıyor. (0212 311 50 00)
*‘Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde yarın saat 20.00’de “Anna Karanina Dans Gösterisi” gerçekleştirilecek. (0216 483 90 00)
*‘Fransız Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 19.00’da Nacera Belaza Topluluğu Nacera Belaza Topluluğu’nun “Çığlık” adlı dans gösterisi sahnelenecek. (0212 393 81 11)
*‘garajistanbul’da çarşamba, perşembe ve cuma günleri saat 21.00’de “aHHval” adlı gösteri sahnelenecek. (0212 244 44 99)
*‘Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde perşembe günü saat 20.00’de “Dünya Dans Günü Gösterisi” sahnelenecek. (0216 386 29 49)
*‘Maya Sahnesi’nde, “Dans Günleri” kapsamında, cuma günü saat 19.30’da kısa performanslardan oluşan bir seçki yapılacak. Aynı gün 23.00’te Mihran Tomasyan “Sen Balık Değilsin ki” isimli gösterisiyle sahneye çıkacak. Cumartesi günü saat 16.30’da Rem Dans Proje Topluluğu’nun “Mekân Üzerine Doğaçlama”, saat 18.00’de Noland Proje Topluluğu’nun “DİS.KO”su, saat 19.30’da Atmasyon Dans Kumpanyası “Just Pray” adlı dans gösterisi sahnelenecek.(212 252 74 52)

emre gümüşdoğan
02-05-2011, 16:43
Haftanın Sanat Çizelgesi

"Dianne Reeves", İş Sanat Kültür Merkezi'nde perşembe günü dinleyicileriyle buluşacak.


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=70660


Sergi
* Ardan Özmenoğlu’nun “Çok Çağdaş” isimli sergisi 2 Mayıs’a kadar Maçka Modern Sanat Galerisi’nde.(0212 259 45 13)
* Harun Antakyalı’nın “Beton Tuvaller” isimli sergisi 3 Mayıs’a kadar Çağla Cabaoğlu Art Gallery’de devam edecek.(0 212 291 37 91)
* Hakan Gürsoytrak’ın “Vaziyet Planı” isimli sergisi 3 Mayıs’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde.(0212 265 81 58)
* Rıfat Şahiner’in “Ardışık Terminaller” isimli resim sergisi 3 Mayıs’a kadar Meke Sanat’ta.(0212 292 34 70)
* Aysel Miman’ın “Sahnenin Ardı” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da.(0212 251 9163)
* Dilek Işıksel’in “Görsel Şiirler” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde.(0216 418 38 06)
* Ozan Oganer’in “Transparan” isimli sergisi 3 Mayıs’ta başlayıp 29 Mayıs’a kadar İlayda Sanat Galerisi’nde.(0212 227 92 92)
* Atalay Mansuroğlu’nun “Kaybolan Bir Dünyadan Resimler II” isimli sergisi 5 Mayıs’ta başlayıp 10 Haziran’a kadar Meke Sanat’ta.(0212 292 34 70)
* Ateş Gülcügil’in “Ahşap Baskı Resimleri” sergisi 5 Mayıs’ta başlayıp 29 Mayıs’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.(0212 249 01 50)
* İrfan Okan’ın “Dönüşsüz Kırlangıç Düşleri” resim sergisi 5 Mayıs’ta başlayıp 31 Mayıs’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde.(0 212 265 81 58)
* Zihni Özil’in resim sergisi 5 Mayıs’ta başlayıp 20 Mayıs’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da.(0212 251 9163)
* Mesut Eren’in gravür sergisi 5 Mayıs’a kadar Düş Yolcusu Sanat Durağı’nda. (0216 386 99 03)
* Gülbin Koçak’ın sergisi 6 Mayıs’a kadar Onmara Atölye Galeri’de.(0 216 629 00 27)
* Ahmet Oğraş’ın suluboya resim sergisi 6 Mayıs’a kadar Artev Sanat Galerisi’nde.(0216 449 46 75)
* Tülin Akkaş’ın “‘Ben’deki Etkiler” isimli resim sergisi 6 Mayıs’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.
* Mehmet Yıldırım Dabakoğlu’nun “Orantısız” isimli sergisi 6 Mayıs’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.
* Semih Kaplan’ın “Balık Adamın Rüyası” isimli resim ve seramik sergisi 7 Mayıs’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde.(0 212 351 00 60)
* Binaların Arasındaki Şehir isimli sergi 7 Mayıs’a kadar Akbank Sanat’ta.(0212 275 01 45)
* Tülin Onat’ın “Tırtılın Sonu” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde.(0212 240 44 48)
* Tuncay Deniz’in “SANAT & Geçicilik //ART & Transience” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar Galeri Ihlamour’da.(0 212 292 63 65)
* Ayça Telgeren’in “Serbest Dalış” isimli sergisi 7 Mayıs’a kadar GALERİST Tepebaşı’nda.(0212 244 8230)
* Erkan Doğanay’ın “Sınır” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde.(0212 265 10 34)
* Ahmet Nejat’ın “Hiç” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar M Sanat Galerisi’nde. (0212 269 19 90)
* Mustafa ve Şerif Karasu’nun “Alter Ego” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
* Peter Kogler’in “Untitled” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Dirimart’ta devam edecek.(0212 291 34 34)
* Hurhan Altay’ın “Sanal Düşler” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 2416535)
* Marek Brzozowski ve Kamer Önder’in sergisi 11 Mayıs’a kadar Doku Sanat Galerileri’nde devam edecek.(0212 246 24 96)
* Süleyman Saim Tekcan’ın “İdoller” isimli sergisi 14 Mayıs’a kadar Galeri Işık Teşvikiye’de.(0212 233 12 03)
* İrfan Önürmen’in “Bakış” isimli sergisi 14 Mayıs’a kadar Pi Artworks’te. (0212 293 71 03)
* Balkan Naci İslimyeli’nin “Asılsız Bölge” ve “Kara Tahta” isimli sergileri 14 Mayıs’a kadar ALANistanbul’da. (0 212 292 0414)
* Gabriele Heidecker’ın “Art Sphere İstanbul” isimli sergisi 14 Mayıs’a kadar Pg art Gallery’de. (0212 252 80 00)
* Güneş Karabuda’nın “Al Gözüm Seyreyle” isimli sergisi 15 Mayıs’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 212 252 47 00)
* Elgiz Koleksiyonu’ndan Bir Seçki fotoğraf, dijital medya işleri ve yerleştirmelerden oluşan karma sergi 17 Mayıs’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 259 03 73)
* Taşkın Esin’in “Gecenin Karanlığında Kahverengi Senfoni” isimli sergisi 17 Mayıs’a kadar Piha Kolektif Sanat’ta devam edecek. (0216 337 15 13)
* Alexandre Vallaury’nin “Hayalet – La Fantôme ” isimli fotoğraf sergisi 20 Mayıs’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0 212 229 76 26)
* Ferhan Taylan Erder’in Hıdrellez için hazırladığı “Gelenek/Bellek” isimli seramik sergisi 20 Mayıs’a kadar Galeri Selvin’de. (0 212 263 74 81)
* 41 usta, 41 eser, 41 Kere Maşallahisimli Minyatür, Ebru, Kat’ı, Hat, Tezhip, Çini, Cilt ve Oyma sergisi 20 Mayıs’a kadar Taner Alakuş’un Minyatür Atölyesi’nde. (0212 453 1453)
* Nadia Arditti’nin “Rüzgârla Dans” isimli sergisi 21 Mayıs 2011 tarihleri arasında Dem - Art Sanat Galerisi’nde. (0 212 287 78 67)
* Nilbar Güreş’in sergisi 21 Mayıs’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)
* Merve Morkoç’un “Yüzükoyun” isimli sergisi 21 Mayıs’a kadar Galerist’te. (0212 244 8230)
* Seyda Cesur’un “Ben, Kendim ve CV’m” isimli sergisi 23 Mayıs’a kadar Merkur Sanat Galerisi’nde. (0212 231 69 87)
* Mustafa Ata’nın “Yüzeyin Gizemi” isimli sergisi 24 Mayıs’a kadar Füsun İnan Sanat Galerisi’nde. (0212 232 40 49)
* Alecos Fassianos’un sergisi 25 Mayıs’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 08 99)
* Esra Carus’un “Göster Anlat” isimli sergisi 26 Mayıs’a kadar Daire Sanat’ta. (0212 252 52 59)
* Avrupalı Usta Naifler sergisi 27 Mayıs’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)
* Gogi Çagelişvili’nin “İstanbul Etkisi” isimli sergisi 28 Mayıs’a dek Pirosmani Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 252 68 12)
* Nermin Er’in “Kapalı Kutu” isimli sergisi 28 Mayıs’a kadar Galeri Nev’de devam edecek. (0212 252 15 25)
* Antoine Agoudijian’ın “Yanan Gözler - Ermenilerin Hatıraları” isimli fotoğraf sergisi 5 Haziran’a kadar DEPO’da devam edecek. (0212 292 39 56)
* “Öner Kocabeyoğlu Koleksiyonundan XX. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı” isimli sergi 19 Haziran’a dek Santralistanbul’da devam edecek. (0 212 292 13 13)
* Mercan Dede’nin “Âşıklar Kabilesi” isimli sergisi 26 Haziran 2011 tarihleri arasında Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)
* “Temelde İnsan: Çağdaş Sanat ve Nörobilim” isimli karma sergi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)
* İhsan Cemal Karaburçak’ın isimli sergisi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)
* Kayıp Cennet isimli karma sergi 24 Temmuz’a dek İstanbul Modern’de devam edecek. (0212 334 73 31)
* Hüseyin Bahri Alptekin, Can Altay, Gülsün Karamustafa, Gabriel Lester, Camila Rocha ve Nedko Solakov’un “Ben bir stüdyo sanatçısı değilim” isimli sergisi 7 Ağustos’a dek SALT’ta. (0212 292 76 05)
* Nina Canell, Klara Hobza, Markus Zimmermann, Andreas Zybach’ın “Laboratuvar” isimli sergisi 1 Haziran’a dek SALT’ta.

Müzik
* Fulya Sanat’ta 2011 İstanbul Liszt Piyano Haftaları kapsamında bugün “Endre Hegedüs Piyano Resitali” ve perşembe günü “Muhiddin Dürrüoğlu Piyano Resitali” izlenebilir. (0 212 215 60 29)
* Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün “Erdinç Kadıoğlu: Aks-i Seda”, yarın “Fazıl Say Resitali - Liszt’in Doğumunun 200.Yılı Anısına”, perşembe günü “The Gypsy Queens & Kings” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
* Aya İrini Müzesi’nde yarın “Ömer Faruk Tekbilek” konseri izlenebilir. (0 212 522 17 50)
* Ghetto’da çarşamba günü “Jehan Barbur”, perşembe günü “Aseton - Albüm Lansman Konseri”, cuma günü “Jozi Levi Brazil Project” ve cumartesi günü “Ayhan Sicimoğlu and Latin All Stars” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
* Babylon’da çarşamba günü “Gevende”, perşembe ve cuma günü “IAMX” ve cumartesi günü “Gonjasufi” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
* Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü “Kendi”, cuma günü “Özlem Tekin” ve cumartesi günü “Gripin” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
* Refresh The Venue’de çarşamba günü “Blind Guardian” konseri izlenebilir. (0 212 346 20 60)
* Borusan Müzik Evi’ nde perşembe günü “Ece Demirci (Piyano)”, cuma günün “Çağdaş Kontrbas Müziği Konseri - Teppo Hauto-Aho 70. Doğumgünü Kutlaması” ve cumartesi günü “Christian Fennesz & Lillevan” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
* B.Ü. Albert Long Hall’da perşembe günü “Bülent Ortaçgil - Akustik” konseri izlenebilir. (0 212 359 58 00)
* İş Sanat Kültür Merkezi’nde perşembe günü “Dianne Reeves” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)
* Akbank Sanat’ta Akbank Sanat Gitar Günleri kapsamında perşembe günü “Lazhar Cherouana” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)
* Caddebostan Kültür Merkezi’nde cuma günü “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” ve cumartesi günü “Taylan Erler Jazz Quartet” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

Gösteri söyleşi
* İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere Yerleşkesi’nde “Atilla Dorsay’ın Seçtiği En İyi Yemek Filmleri” etkinliği, çarşamba günü başlıyor. (0212 311 50 00)
* Kukla İstanbul’da perşembe günü saat 21.00’de “Strings - 14. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali” başlıyor. (0212 243 47 04)
* Goethe-Institut Istanbul Kütüphane’de bugün saat 19.00’da, “Hatırlama Macerası, Okuma ve Söyleşi” başlıklı etkinlik düzenleniyor. (212 249 20 09)
* Fransız Kültür Merkezi’nde yarın saat 18.30’da “Akdeniz Şairleri Buluşması” düzenleniyor. (0212 393 81 11)
* Boğaziçi Üniversitesi’nde cumartesi günü saat 18.00’de “Mektup Dans - Müzik Gösterisi” başlıklı etkinlik düzenleniyor. (0212 359 54 00)
* Cemal Reşit Rey’de çarşamba günü saat 20.00’de Antonio Fernández Montoya Farruco’nun dans gösterisi sahnelenecek. (0 212 232 98 30)
* İş Sanat’ta cumartesi günü saat 20.00’de “Last Tango in Berlin” adlı gösteri sahnelenecek. (0212 316 10 83)

Opera Bale
* Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde yarın saat 20.00’de “Otello” adlı bale gösterisi, perşembe günü saat 20.00’de “Don Kişot” adlı bale gösterisi, cumartesi günü saat 16.00’da, pazar günü saat 11.00’de “Müziğe Dokunmak” adlı çocuk müzikali sahnelenecek. (0216 346 15 31)
* Fulya Konser Salonu’nda çarşamba günü saat 20.00’de “Wolfgang ve Lorenzo” adlı opera sahnelenecek. (0212 252 11 11)

Tiyatro
* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Ölümü Yaşamak” (Diyarbakır DT) cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Karanlık İşler” cumartesi 15.00 ve 20.00, Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Bedensiz Kadın” cumartesi 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Ne Dersin Azizim” cumartesi 20.00, pazar 15.00. Feridun Karakaya Sahnesi’nde “Profesyonel” cumartesi 15.00 ve 20.00. (0 212 292 39 00)
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “İstanbul Efendisi” cumartesi 20.30, Haldun Taner Sahnesi’nde “Toros Canavarı” cumartesi 20.30, Ümraniye Sahnesi’nde “Dünyanın Ortasında Bir Yer” cumartesi 20.30, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Zırhlı Kurt” cumartesi 20.30, Üsküdar K.Yılmazer Sahnesi’nde “Binali ile Temir” cumartesi 20.30. (0 212 455 39 00)
* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyli Müzikali” perşembe, cumartesi 20.30, “Dava” cuma 20.30, “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” cumartesi 11.00, “Miyhavlar Tiyatrosu” pazar 11.00, “Gül’e Ağıt” pazar 15.30. (0 212 661 38 95)
* Dostlar Tiyatrosu’nun “Nereye Gidiyoruz” oyunu bugün 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi (0 232 464 76 95)
* Kenter Tiyatrosu’nda “Kraliçe Lear” cumartesi 20.00. (0 212 246 35 89)
* Oyun Atölyesi’nde Tiyatroadam “Generaller, Savaş ve Barbekü” bugün 20.30, Oyun Atölyesi “Testosteron” çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.30.(0 216 345 39 39)
* Tiyatro Kare’nin “Büyük İkramiye” oyunu cuma 20.00 Cevahir’de. (0 212 243 44 85)
* Kumbaracı50’de Altıdan Sonra Tiyatro “Fail-İ Müşterek” bugün 20.30, İlyas Odman “Cam Adımlar” çarşamba 20.30, Semaver Kumpanya “Resm-i Geçit” cuma 20.30, kimkimedumduma kumpanya “Bay Hiç” cumartesi 20.30. (0 212 243 50 51)
* Maya Sahnesi’nde Dans Tiyatrosu “Telesekreter” cumartesi 20.30. (0 212 252 74 52)
* Gazanfer Özcan Tiyatrosu Şişli Sahnesi’nde “Gelincikler” cuma 20.00’de.


Cumhuriyet Kültür Haber

admin
09-05-2011, 11:28
Haftanın Sanat Çizelgesi
9 Mayıs - 15 Mayıs

'İndigo'da yarın "Fahir Atakoğlu Trio", cuma günü "Teenage Bad Girl", cumartesi günü "Corporate Games/ The Villager" ve pazar günü "Büyük Ev Ablukada" konseri izlenebilir.

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=71099

SERGİ

* Çiğdem Çini’nin “Dönüşüm” isimli sergisi 10 Mayısta başlayıp 28 Mayısa kadar Ormo Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 252 00 47 )

* Burcu Yağcıoğlu’nun “Burcu Buradaydı” isimli sergisi 10 Mayısta başlayıp 5 Hazirana kadar C.A.M Galeri’de devam edecek. (0212 248 81 49)

* Emel Karakozak’ın “Bir/İm/İz” isimli fotoğraf sergisi 11 Mayısta başlayıp 5 Hazirana kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 343 85 50)

* Vasıf Pehlivanoğlu’nun “Karşılaşmalar” isimli sergisi 11 Mayısta başlayıp 4 Hazirana kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde devam edecek. (0212 245 02 29)

* Hakan Kalay’ın “Ev Halleri” isimli sergisi 12 Mayısta başlayıp 4 Hazirana kadar Artium Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 227 75 93)

* Aynur Öktem’in sergisi 12 Mayısta başlayıp 24 Mayısa kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0216 414 55 06)

* Funda İyce Tuncel’in “Yüz Düşüm” isimli sergisi 12 Mayısta başlayıp 11 Hazirana kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 351 00 60)
* Hüsnü İyidoğan’ın sergisi 12 Mayısta başlayıp 30 Mayısa kadar Kare Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 240 44 48)

* Dilek Demirci’nin “Çocuklar, Ağaçlar ve Burgazada” isimli sergisi 14 Mayısta başlayıp 9 Hazirana kadar Ürün Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0216 363 12 80)

* Peter Kogler’in “Untitled” isimli sergisi 10 Mayısa kadar Dirimart’ta devam edecek. (0212 291 34 34)

* Hurhan Altay’ın “Sanal Düşler” isimli sergisi 10 Mayısa kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 2416535)

* Marek Brzozowski ve Kamer Önder’in sergisi 11 Mayısa kadar Doku Sanat Galerileri’nde devam edecek. (0212 246 24 96)

* Heykel ve Özgürlük isimli heykel sergisi 13 Mayısa kadar Mustafa Kemal Merkezi’nde. (0212 351 93 90)

* Süleyman Saim Tekcan’ın “İdoller” isimli sergisi 14 Mayısa kadar Galeri Işık Teşvikiye’de. (0212 233 12 03)

* İrfan Önürmen’in “Bakış” isimli sergisi 14 Mayısa kadar Pi Artworks’te. (0212 293 71 03)

* Balkan Naci İslimyeli’nin “Asılsız Bölge” ve “Kara Tahta” isimli sergileri 14 Mayısa kadar ALANistanbul’da . (0 212 292 0414)

* Gabriele Heidecker’ın “Art Sphere İstanbul” isimli sergisi 14 Mayısa kadar Pg art Gallery’de. (0212 252 80 00)

* Güneş Karabuda’nın “Al Gözüm Seyreyle” isimli sergisi 15 Mayısa kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 212 252 47 00)

* Elgiz Koleksiyonu’ndan Bir Seçki fotoğraf, dijital medya işleri ve yerleştirmeden oluşan karma sergi 17 Mayıs’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 259 03 73)

* Taşkın Esin’in “Gecenin Karanlığında Kahverengi Senfoni” isimli sergisi 17 Mayıs’a kadar Piha Kolektif Sanat’ta devam edecek. (0216 337 15 13)

* Sabri Berkel, Abidin Elderoğlu, Adnan Çoker ve Mustafa Ata ’nın sergisi 18 Mayıs’a kadar Sanat Akmerkez’de Galerisi’nde. (0212 282 01 70)

* Alexandre Vallaury’nin “Hayalet – La Fantôme ” isimli fotoğraf sergisi 20 Mayısa kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0 212 229 76 26)

* Ferhan Taylan Erder’in Hıdrellez için hazırladığı “Gelenek/Bellek” isimli seramik sergisi 20 Mayısa kadar Galeri Selvin’de. (0 212 263 74 81)

* 41 usta, 41 eser 41 Kere Maşallah isimli Minyatür, Ebru, Hat, Tezhip, Çini, Cilt ve Oyma sergisi 20 Mayısa kadar Taner Alakuş’un Minyatür Atölyesi’nde. (0212 453 1453)

* Zihni Özil’in resim sergisi 20 Mayısa kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 9163)

* Nadia Arditti’nin “Rüzgarla Dans” isimli sergisi 21 Mayıs 2011 tarihleri arasında Dem - Art Sanat Galerisi’nde. (0 212 287 78 67)

* Nilbar Güreş’in sergisi 21 Mayısa kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

* Merve Morkoç’un “Yüzükoyun” isimli sergisi 21 Mayısa kadar Galerist’te. (0212 244 8230)

* Seyda Cesur’un “Ben, Kendim ve CV’m” isimli sergisi 23 Mayısa kadar Merkur Sanat Galerisi’nde. (0212 231 69 87)

* Mustafa Ata’nın “Yüzeyin Gizemi” isimli sergisi 24 Mayıs’a kadar Füsun İnan Sanat Galerisi’nde. (0212 232 40 49)

* Alecos Fassianos’un sergisi 25 Mayıs’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 08 99)

* Esra Carus’un “Göster Anlat” isimli sergisi 26 Mayıs’a kadar Daire Sanat’ta. (0212 252 52 59)

* Avrupalı Usta Naifler sergisi 27 Mayıs’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)

* Gogi Çagelişvili’nin “İstanbul Etkisi” isimli sergisi 28 Mayısa dek Pirosmani Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 252 68 12)

* Selçuk Nartur’un sergisi 28 Mayısa dek Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)

* Nermin Er’in “Kapalı Kutu” isimli sergisi 28 Mayıs’a kadar Galeri Nev’de devam edecek. (0212 252 15 25)

* Su Yücel’in “Su’daki İzler” isimli sergisi 28 Mayıs’a kadar Maçka Modern Galeri’de devam edecek. (0212 259 45 13)

* Ozan Oganer’in “Transparan” isimli sergisi 29 Mayısa kadar İlayda Sanat Galerisi’nde. (0212 227 92 92)

* Ateş Gülcügil’in “Ahşap Baskı Resimleri” sergisi 29 Mayısa kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0212 249 01 50)

* Burcu Orhon’in “Cazın Nabzı” isimli fotoğraf sergisi 29 Mayısa kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00)

* Sualtından Halfeti isimli fotoğraf sergisi 30 Mayısa kadar Yerebatan Sarnıcı’nda.

* İrfan Okan’ın “Dönüşsüz Kırlangıç Düşleri” resim sergisi 31 Mayısa kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)

* Antoine Agoudijian’ın “Yanan Gözler - Ermenilerin Hatıraları” isimli fotoğraf sergisi 5 Haziran’a kadar DEPO’da devam edecek. (0212 292 39 56)

* Atalay Mansuroğlu’nun “Kaybolan Bir Dünyadan Resimler II” isimli sergisi 10 Hazirana kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)

* Özdemir Altan, Devrim Erbil, Ergin İnan, Adem Genç, Mustafa Ata, Fevzi Karakoç, Yusuf Taktak, Zahit Büyükişleyen, Yunus Tonkuş, Oktay Anılanmert ve Bedri Baykam’ın “Merkezde” isimli karma sergisi 10 Hazirana kadar Gallery Linart’ta. (0212 281 12 00)

* İnci Furni’nin “kendini kaybeden masa” isimli sergisi 11 Hazirana kadar artSümer’de. (0212 252 42 96)

* Kemal İskender’in “Barbarlar: Diğer İroni” isimli sergisi 11 Hazirana kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde. (0212 438 63 50)

* Ahmet Elhan’ın “İkililer” isimli sergisi 12 Hazirana kadar C.A.M Galeri Akaretler’de . (0212 245 79 75)

* “Öner Kocabeyoğlu koleksiyonundan XX. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı” isimli sergi 19 Haziran’a dek Santralistanbul’da devam edecek. (0 212 292 13 13)

* Mercan Dede’nin “Aşıklar Kabilesi” isimli sergisi 26 Haziran 2011 tarihleri arasında Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

* “Temelde İnsan: Çağdaş Sanat ve Nörobilim” isimli karma sergi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

* İhsan Cemal Karaburçak’ın sergisi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

* İrfan Önürmen’in “Otopsi” isimli sergisi 16 Temmuz’a dek Pi Artworks’te. (0212 245 40 87)

* Kayıp Cennet isimli karma sergi 24 Temmuz’a dek İstanbul Modern’de devam edecek. (0212 334 73 31)

* Hüseyin Bahri Alptekin, Can Altay, Gülsün Karamustafa, Gabriel Lester, Camila Rocha ve Nedko Solakov’un “Ben bir stüdyo sanatçısı değilim” isimli sergisi 7 Ağustos’a dek SALT’ta. (0212 292 76 05)

* Nina Canell, Klara Hobza, Markus Zimmermann, Andreas Zybach’ın “Laboratuvar” isimli sergisi 1 Haziran’a dek SALT’ta. (0212 292 76 05)


TİYATRO

* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Ölüleri Gömün” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Karanlık İşler” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, Küçük Sahne’de “Bedensiz Kadın” salı, çarşamba, perşembe 20.00, Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Kadın Sığınağı” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları “27. Genç Günler” kapsamında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu “Aziz Nesin Üzerine Çeşitlemeler” bugün 15.00, Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu “Jacques İle Efendisi” bugün 19.30. “3-15 Kısalar” salı 15.00 ve 19.30, Halt “Sen Olmak Nedir?” çarşamba 15.00 ve 19.30, Oyunhane “Elli Metre Yüksekten İçi Su Dolu Konserve Kutusuna Atlamak” perşembe 15.00 ve 19.30. Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde İBBŞT Genç Tiyatro “Sobe” bugün 15.00 ve 19.30, Özel Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi “Aykırı İkili” salı 15.00 ve 19.30, Üsküdar Müsahipzade Celal Sahnesi’nde İBBŞT Genç Tiyatro “Ufak Bir Hata” bugün 19.30, salı 15.00 ve 19.30, “3-15 Kısalar” cuma 19.30, İBBŞT Genç Tiyatro “Eski Günler” cumartesi 19.30, ODTÜ Oyuncuları “Coriolanus” pazar 15.00 ve 19.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde Tiyatro Retorik “Sokakların Kırılan Çiçekleri” bugün 15.00 ve 19.30, Tiyatro Triole “Jeanne D’arc’ın Öteki Ölümü” çarşamba 19.30. Ada Dans Tiyatrosu “Kesitler” cuma 19.30, MSM Cihangir Tiyatro Bölümü “Beş Para Etmez Varyete” pazar 15.00 ve 19.30. Kâğıthane Küçükkemal Sahnesi’nde Yeni Tiyatro “Bayan Ağustos Böceğinin Tül Geceliği” salı 15.00, Yeni Tiyatro “Ölü Kuşlar Tragedyası” Salı 19.30. Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde Müjdat Gezen Tiyatrosu “Lades Ya Da Aile Ocağı” bugün 15.00 ve 19.30, Küçükçekmece Sanat Tiyatrosu “Sevgili İdam” salı 15.00 ve 19.30. Avamgarde Tiyatro Topluluğu “Eleman Aranıyor” çarşamba 15.00 ve 19.30, MSM Savaş Dinçel Sahnesi “Shakespeare’le Savaş” perşembe 15.00 ve 19.30. Ümraniye Sahnesi’nde İBBŞT Genç Tiyatro “Sonsuz Tekrar” bugün 15.00 ve 19.30, Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi “Fehim Paşa Konağı” salı 15.00, Kadıköy Anadolu Lisesi “Kafkas Tebeşir Dairesi” çarşamba 15.00, Şişli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi” perşembe 15.00. (0 212 455 39 00)

* Dostlar Tiyatrosu’nun “Nereye Gidiyoruz” oyunu pazar 15.00 Muammer Karaca Tiyatrosu’nda. (0 212 252 59 35)

* Kenter Tiyatrosu’nda “Rapunzel” (Çocuk Oyunu) pazar 11.00. (0 212 246 35 89)

* Oyun Atölyesi’nde Tiyatrotem “Beraber ve Solo Şarkılar” bugün 20.30, Tiyatroadam “Generaller, Savaş ve Barbekü” salı 20.30, Oyun Atölyesi “Macbeth” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

* Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” cuma 20.00, “İşsizler Cennete Gider” cumartesi 20.00.

* Kumbaracı50’de Altıdan Sonra Tiyatro “Öldün Duydun mu?” bugün 20.30, Tiyatro Volt “Tilt” salı 20.30, Tiyatro Ekip “Oyun Sonu” çarşamba 20.30, Esmeray “Cadının Bohçası” perşembe 20.30, Tiyatro Tem “Hakiki Gala” cuma 16.30, Merve Engin “Kıyıya Oturmanın Böylesi” cumartesi 19.30, Altıdan Sonra Tiyatro “Karabahtlı Kardeşlerin Şen Gösterisi” pazar 16.30. (0 212 243 50 51)

* Uluslararası İstanbul Kukla Festivali Norveç Levende Dukker “JazzFigur” bugün 11.00 Kozyatağı KM, Almanya Kabare Pupala “Little Henry and His Friends” bugün 11.00 Haldun Dormen Sahnesi, salı 19.30 Fransız KM, salı 19.30 Fransız KM. İtalya Gianluca Di Matteo “Le Gurattelle di Pulcinella” bugün 19.30 Fransız KM. Bakırköy Belediye Tiyatroları “Aklı Havada” bugün 20.00 Yunus Emre Kültür Merkezi. Fransa La Salamandre “The Party” bugün 21.30 Galata Kulesi önü, çarşamba 20.00 Yunus Emre KM, perşembe 20.45 Fransız KM Bahçesi. İsveç Staffan Björklunds Teater “Two On Toe!” çarşamba 11.00 Kozyatağı KM, perşembe 10.00 Fransız KM, Türkiye Kurmalı Sakyangoz “Dört Mevsim” salı 11.00 Kukla İstanbul. İspanya Toni Rumbau-La Fanfara “Full Hands” (Eller Dolu) çarşamba 11.00 ve 20.30 Pera Müzesi Oditoryum, cumartesi 12.00 Halkalı KM. Yunanistan Antamapantahoy “The Strings of Music (Müziğin İpleri” salı 19.00 Fransız KM. Cengiz Özek Gölge Tiyatrosu “Büyülü Ağaç” perşembe 18.30 Kukla İstanbul, Avusturya Lab.luck “Which way to happy? (Mutluluk hangi yöndedir?) perşembe 19.30 Fransız KM, cuma 20.00 Yunus Emre KM, Cengiz Özek Gölge Tiyatrosu “Çöp Canavarı” cuma 11.00 Pera Müzesi, Slovenya Puppet Theatre Nebo “The Mirror (Ayna)” çarşamba 20.00 Yunus Emre KM, cuma 19.00 Kukla İstanbul. Hollanda Ananda Puijk Company “Momentum” cumartesi 20.30 DT Küçük Sahne, Endonezya Behind the Actors “Bishma Collapes” cuma 19.30 Zeytinburnu KM, cumartesi 20.30 Meydan AVM. Kent Oyuncuları “Rapunzel” cumartesi 11.00 Kenter Tiyatrosu, Hollanda Cantos Animata-t’Magisch Theatertje” cuma 15.00 Halkalı KM. (0 212 243 47 04)


MÜZİK

* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün “Çello ve Piyanoya Dair” fuaye konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

* ‘İndigo’da yarın “Fahir Atakoğlu Trio”, cuma günü “Teenage Bad Girl”, cumartesi günü “Corporate Games/ The Villager” ve pazar günü “Büyük Ev Ablukada” konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)

* ‘Fulya Sanat’ta 2011 İstanbul Liszt Piyano Haftaları kapsamında yarın “İdil Biret - Stephane Blet Piyano Resitali”, perşembe günü İstanbul Resitalleri kapsamında “Laure Favre-Kahn” ve cuma günü “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Kapanış/Bahar” konseri izlenebilir. (0 212 215 60 29)

* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde yarın “Burcu Göker & Eric Jenkins” ve çarşamba günü “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

* ‘Babylon’da yarın ve çarşamba günü “Babylon Unplugged: Nouvelle Vague”, perşembe günü “Naim Dilmener ve Sarp Dakni ile Eski 45’likler”, cuma günü “BPitch Control Label Night // Ellen” ve cumartesi günü “Mercury Rev Performing Deserter’s Songs” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

* ‘Salon’da yarın “Black Dice” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde perşembe günü “Arcadi Volodos (Piyano)” ve cumartesi günü “Madeleine Peyroux” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

* ‘Jolly Joker Balans’ta perşembe günü “Selim Bölükbaşı ve Kemençe’nin Yolu” ve “Toygar Işıklı”, cuma günü “Işın Karaca” ve cumartesi günü “Redd” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

* ‘Haliç Uluslarası Fuar ve Kongre Merkezi’ nde perşembe günü “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası - Hüseyin Sermet” konseri izlenebilir. (0 212 347 98 07)

* ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü “Ezgi Saydam”, cuma günü “Hüseyin Sermet” ve cumartesi günü “Ozan Musluoğlu House Band & Friends” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

* ‘Ghetto’da perşembe günü “Emir Yargın ‘Tokat’ Albüm Lansman Konseri”, cuma günü “Rebel Moves” ve cumartesi günü “Kaybedenler Kulübü Yanlızlar Partisi” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda pazar günü “İstanbul Klasik Türk Müziği Korosu: Doğumunun 180. Yılında Hacı Arif Bey” ve “Jacky Terrasson Trio” konseri izlenebilir.(0 212 231 54 97)


GÖSTERİ SÖYLEŞİ

* ‘Fransız Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 12.30’da “Gölgeler ve Suretler - 14. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali” gerçekleştiriliyor. (0212 393 81 11)

* ‘Akbank Sanat’ta çarşamba günü saat 19.00’da “Filmlerdeki Fotoğraflar Fernando Solanas” adlı etkinlik düzenleniyor. (0212 252 35 00-01)


Cumhuriyet Kültür Haber

admin
16-05-2011, 11:07
Haftanın Sanat Çizelgesi 16 Mayıs - 22 Mayıs

'Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi'nde bugün Gülsin Onay'ın konuk solist olduğu "Borusan Quartet" konseri izlenebilir.


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=67878

SERGİ

İSTANBUL

�* Oylum Öktem İşözen’in “Çingeneler” isimli sergisi 17 Mayıs’ta başlayıp 4 Haziran’a kadar Galeri Işık’ta. (0212 233 12 03)

�* Günnur Özsoy’un “Tinsel Deneyimler” isimli sergisi 17 Mayıs’ta başlayıp 11 Haziran’a kadar PG Art Gallery’de. (0212 347 03 30)

�* Yüzeyde Aşınmalar isimli karma sergi 17 Mayıs’ta başlayıp 17 Haziran’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)

�* Cumhuriyet Tanıkları isimli sergi 17 Mayıs’ta başlayıp 30 Haziran’a kadar Mustafa Kemal Merkezi’nde. (0212 351 93 90)

�* Azade Köker’in “Üçüncü Doğa” isimli sergisi 17 Mayıs’ta başlayıp 14 Haziran’a kadar Galeri Zilberman’da (Casa Dell’arte). (0212 251 12 14)

�* Altan Çelem’in sergisi 17 Mayıs’ta başlayıp 17 Haziran’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0212 241 65 35)

�* Leyla Emadi’nin “Abluka” sergisi 18 Mayıs’ta başlayıp 18 Haziran’a kadar ALANistanbul’da. (0 212 292 04 14)

�* Bedri Baykam’ın “Edvard Munch’a Saygı” sergisi 18 Mayıs’ta başlayıp 2 Temmuz’a kadar Proje4L/Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde. (0212 290 25 25)

�* Fatih Urunç’un resim sergisi 21 Mayıs’ta başlayıp 3 Haziran’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 91 63)

�* Günseli Kato’nun “Gelenek Şimdi” isimli sergisi 17 Mayıs’ta başlayıp 30 Haziran’a kadar G Art Gallery’de. (0212 296 08 76)

�* Elgiz Koleksiyonu’ndan Bir Seçki fotoğraf, dijital medya işleri ve yerleştirmelerden oluşan karma sergi 17 Mayıs’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 259 03 73)

�* Taşkın Esin’in “Gecenin Karanlığında Kahverengi Senfoni” isimli sergisi 17 Mayıs’a kadar Piha Kolektif Sanat’ta devam edecek. (0216 337 15 13)

�* Sabri Berkel, Abidin Elderoğlu, Adnan Çoker ve Mustafa Ata ’nın sergisi 18 Mayıs’a kadar Sanat Akmerkez’de Galerisi’nde. (0212 282 01 70)

�* Alexandre Vallaury’nin “Hayalet – La Fantôme ” isimli fotoğraf sergisi 20 Mayısa kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0 212 229 76 26)

�* Ferhan Taylan Erder’in Hıdrellez için hazırladığı “Gelenek/Bellek” isimli seramik sergisi 20 Mayıs’a kadar Galeri Selvin’de. (0 212 263 74 81)

�* 41 usta, 41 eser 41 Kere Maşallah isimli Minyatür, Ebru, Kat’ı, Hat, Tezhip, Çini, Cilt ve Oyma sergisi 20 Mayısa kadar Taner Alakuş’un Minyatür Atölyesi’nde. (0212 453 1453)

�* Zihni Özil’in resim sergisi 20 Mayısa kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 9163)

�* Nadia Arditti’nin “Rüzgârla Dans” isimli sergisi 21 Mayıs 2011 tarihleri arasında Dem - Art Sanat Galerisi’nde. (0 212 287 78 67)

�* Nilbar Güreş’in sergisi 21 Mayıs’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

�* Yücel Dönmez’in sergisi 21 Mayısa kadar rh+artgallery’de. (0 212 224 74 31)

�* Merve Morkoç’un “Yüzükoyun” isimli sergisi 21 Mayıs’a kadar Galerist’te. (0212 244 8230)

�* Seyda Cesur’un “Ben, Kendim ve CV’m” isimli sergisi 23 Mayısa kadar Merkur Sanat Galerisi’nde. (0212 231 69 87)

�* Mustafa Ata’nın “Yüzeyin Gizemi” 2 isimli sergisi 24 Mayıs’a kadar Füsun İnan Sanat Galerisi’nde. (0212 232 40 49)

�* Aynur Öktem’in sergisi 24 Mayıs’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0216 414 55 06)

�* Alecos Fassianos’un sergisi 25 Mayıs’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 08 99)

�* Esra Carus’un “Göster Anlat” isimli sergisi 26 Mayıs’a kadar Daire Sanat’ta. (0212 252 52 59)

�* Avrupalı Usta Naifler sergisi 27 Mayıs’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)

�* Kadri Özayten’in “Yeryüzü Düşleri” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar Kültür Üniversitesi’nde. (0212 498 41 41)

�* ‘Yıkım/Destruction 2011’ sergisi 27 Mayıs’a kadar Tom tom mah, Akarsu sk. no:2, Beyoğlu’nda.

�* Gogi Çagelişvili’nin “İstanbul Etkisi” isimli sergisi 28 Mayıs’a dek Pirosmani Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 252 68 12)

�* Çiğdem Çini’nin “Dönüşüm” isimli sergisi 28 Mayısa kadar Ormo Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 252 00 47)

�* Selçuk Nartur’un sergisi 28 Mayısa dek Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)

�* Nermin Er’in “Kapalı Kutu” isimli sergisi 28 Mayıs’a kadar Galeri Nev’de devam edecek. (0212 252 15 25)

�* Su Yücel’in “Su’daki İzler” isimli sergisi 28 Mayıs’a kadar Maçka Modern Galeri’de devam edecek. (0212 259 45 13)

�* Ozan Oganer’in “Transparan” isimli sergisi 29 Mayıs’a kadar İlayda Sanat Galerisi’nde. (0212 227 92 92)

�* Ateş Gülcügil’in “Ahşap Baskı Resimleri” sergisi 29 Mayısa kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0212 249 01 50)

�* Burcu Orhon’in “Cazın Nabzı” isimli fotoğraf sergisi 29 Mayıs’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00)

�* Aynur Sönmez, Ayşe Yavuzdoğan,Ceyda Tahincioğlu, Deniz Deniz, Gonca Kırbaş, İra Kurfeyz, Leyla Şahin, Ulya Kazak, Meltem Erdemir, Mücella Aşkan, Natali Aydar, Naciye Mülayim,Nesligül Eryıldırım, Nezahat Torun, Nilgün Göksel, Saliha Gümüş, Selçuk Fergökçe, Svetlana Öner’in karma sergisi 29 Mayıs’a kadar Hobi Sanat Merkezi’nde. (0216 565 3572)

�* Sualtından Halfeti isimli fotoğraf sergisi 30 Mayısa kadar Yerebatan Sarnıcı’nda.

�* Hüsnü İyidoğan’ın sergisi 30 Mayısa kadar Kare Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 240 44 48)

�* İrfan Okan’ın “Dönüşsüz Kırlangıç Düşleri” resim sergisi 31 Mayısa kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)

�* Michael Tchernega’nın “Nature Calling/Doğanın Çağrısı” isimli resim sergisi 31 Mayısa kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 8255 )

�* Tülin Gözükara’nın “Sonsuzluk” isimli resim sergisi 31 Mayıs’a kadar Niş Sanat Galerisi’nde. (0212 232 8848)

�* Alp Bartu ve Ali Demir ’in sergileri 1 Haziran’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 246 24 96)

�* Nina Canell, Klara Hobza, Markus Zimmermann, Andreas Zybach’ın “Laboratuvar” isimli sergisi 1 Haziran’a dek SALT’ta. (0212 292 76 05)

�* Hakan Kalay’ın “Ev Halleri” isimli sergisi 4 Haziran’a kadar Artium Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 227 75 93)

�* Vasıf Pehlivanoğlu’nun “Karşılaşmalar” isimli sergisi 4 Haziran’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde devam edecek. (0212 245 02 29)

�* Emel Karakozak’ın “Bir/İm/İz” isimli fotoğraf sergisi 5 Haziran’a kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 343 85 50)

�* Burcu Yağcıoğlu’nun “Burcu Buradaydı” isimli sergisi 5 Haziran’a kadar C.A.M Galeri’de devam edecek. (0212 248 81 49)

�* Antoine Agoudijian’ın “Yanan Gözler - Ermenilerin Hatıraları” isimli fotoğraf sergisi 5 Haziran’a kadar DEPO’da devam edecek. (0212 292 39 56)

�* Dilek Demirci’nin “Çocuklar, ağaçlar ve Burgazada” isimli sergisi 9 Hazirana kadar Ürün Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0216 363 12 80)

�* Atalay Mansuroğlu’nun “Kaybolan Bir Dünyadan Resimler II” isimli sergisi 10 Haziran’a kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)

�* Cansen Ercan’ın sergisi 10 Hazirana kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

�* Özdemir Altan, Devrim Erbil, Ergin İnan, Adem Genç, Mustafa Ata, Fevzi Karakoç, Yusuf Taktak, Zahit Büyükişleyen, Yunus Tonkuş, Oktay Anılanmert ve Bedri Baykam’ın “Merkezde” isimli karma sergisi 10 Haziran’a kadar Gallery Linart’ta. (0212 281 12 00)

�* İnci Furni’nin “kendini kaybeden masa” isimli sergisi 11 Hazirana kadar artSümer’de. (0212 252 42 96)

m Funda İyce Tuncel’in “Yüz Düşüm” isimli sergisi 11 Haziran’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 351 00 60)

�* Kemal İskender’in “Barbarlar: Diğer İroni” isimli sergisi 11 Hazirana kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde. (0212 438 63 50)

�* Ahmet Elhan’ın “İkililer” isimli sergisi 12 Hazirana kadar C.A.M Galeri Akaretler’de . (0212 245 79 75)

�* “Öner Kocabeyoğlu koleksiyonundan XX. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı” isimli sergi 19 Haziran’a dek Santralistanbul’da devam edecek. (0 212 292 13 13)

�* Mercan Dede’nin “Âşıklar Kabilesi” isimli sergisi 26 Haziran’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

�* 8 Sanatçı 8 Güncel isimli sergi 30 Haziran’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 2 1 2 2 3 2 3 8 1 3)

�* Julian Khol’un sergisi 30 Haziran’a kadar Avusturya Kültür Ofisi’nde. (0 2 1 2 363 84 15)

�* “Temelde İnsan: Çağdaş Sanat ve Nörobilim” isimli karma sergi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

�* İhsan Cemal Karaburçak’ın sergisi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

�* İrfan Önürmen’in “Otopsi” isimli sergisi 16 Temmuz’a dek Pi Artworks’te. (0212 245 40 87)

�* Kayıp Cennet isimli karma sergi 24 Temmuz’a dek İstanbul Modern’de devam edecek. (0212 334 73 31)

�* Hüseyin Bahri Alptekin, Can Altay, Gülsün Karamustafa, Gabriel Lester, Camila Rocha ve Nedko Solakov’un “Ben bir stüdyo sanatçısı değilim” isimli sergisi 7 Ağustos’a dek SALT’ta. (0212 292 76 05)

�* Yasemin Peker’in “Çiçekler Açarken” isimli sergisi 15 Eylül’e dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 2826965)

ANKARA

�* Bünyamin Balamir Atölyesi - resim - 21 Mayıs’a dek - Milli Piyango Talih Kuşu Sanat Galerisi’nde. (0 312 284 12 37)

�* Belgin Onar Durmaz - baskı ve heykel - 21 Mayıs’a dek - Atakule Vakıfbank Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 90 67)

�* Çevrenin Dışındakiler - fotoğraf - 22 Mayıs’a dek - Atakule Vakıfbank Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 90 67)

�* Fatih Urunç - resim - 24 Mayıs’a dek - Düven Antik’te. (0 312 310 24 20)

�* Azerbaycanlı Ressamlar Sergisi - resim - 25 Mayıs’a dek - IC Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 82 96)

�* Fatih Karakaş - resim - 25 Mayıs’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

�* Fahri Sümer - resim - 28 Mayıs’a dek - Helikon Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 78 01)

�* Savunma Sanatı - art of defence - 28 Mayıs’a dek - Galeri Nev’de. (0 312 436 39 47)

�* Reha Yalnızcık - resim - 30 Mayıs’a dek - Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

�* Bahri Genç - resim - 31 Mayıs’a dek - ARETE Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)

�* Nihat Tandoğan - resim - 31 Mayıs’a dek - Valör Resim Galerisi’nde. (0 312 442 00 72)

�* Kale Galerileri Sergileri - resim, fotoğraf - 31 Mayıs’a dek - (0 312 306 66 66)

�* Emel Ertürk - resim - 31 Mayıs’a dek - İlhan Sanatevi’nde. (0 312 417 58 07)

MERSİN

�* Ressam M. Ali Meriç’in, ‘İki Sergi Birara’ adlı yağlıboya resim sergisi çarşamba günü 17.30’da İSK Teoman Ünüsan Sanat Galeresi’nde açılacak. Sergi 31 Mayıs’a dek izlenebilecek. (0324 2381088)

�* Mersin Erkek Yetiştirme Yurdu öğrencilerinin, ‘Gökkuşağının Yirmi Yedi Rengi’ konulu Karma Resim Sergisi, MTSO Sanat Galerisi’nde sürüyor. (0324 2370474)

İZMİR

�* İş Bankası İş Sanat İzmir Galerisi, 21 Mayıs’a dek Nadide Acar Karaca’nın resim ve Sevinç Bayraktar’ın baskı resim sergilerini ağırlıyor.

�* Karabağlar Belediyesi’nin düzenlediği “2. Karabağlar’da Yaşam Fotoğraf Sergisi”, Çalıkuşu Sergi Salonu’nda 17 Mayıs’a dek izlenimde.

�* Peren İnan’ın “Yüz Yüze” adlı fotoğraf sergisi, yarından itibaren 26 Mayıs’a dek Bodrum’daki Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü Erdinç Bakla Sanat Galerisi’nde.

�* Minyatür sanatçısı Hasan Kale’nin “Mühr-ü İstanbul & Mikrolar” Sergisi Swissôtel Grand Efes’te 25 Mayıs’a dek gezilebilecek.

ADANA

�* Uğur Umut’un, ‘ve yüzlerimiz, kalbim, fotoğraflar kadar kısa ömürlü’ adlı fotoğraf sergisi, Taş Mekân Kültür Sanat Merkezi’nde sürüyor. Umut’un sergisi, 18 Mayıs’a dek izlenime açık olacak. (0322 4595366)m Mine Muallaoğlu’nun ‘ÇIĞLIK’ adlı resim sergisi cuma günü Taşmekân Kültür Sanat Merkezi’nde açılacak. Muallaoğlu’nun ilk kişisel sergisi 27 Mayıs’a dek izlenime açık tutulacak. (0322 4595366)


MÜZİK

İSTANBUL

�* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün “On The Way To Damascus: Şam Yolunda - Italy & Turkey Jazz Project”, yarın “Chucho Valdes & The Afro-Cuban Messengers”, cumartesi günü “CRR İstanbul Senfoni Orkestrası” ve pazar günü “Swingle Singers” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

�* ‘Babylon’da bugün “Social Inclusion Band / Düşler Akademisi”, yarın “Be ‘The Band’ Müzik Yarışması”, çarşamba günü “Radyobabylon presents: The Walkmen & Twin Shadow”, perşembe günü “Caribou”, cuma günü “Oldies But Goldies” ve cumartesi günü “Candaş/Cingi/Ruacan performs Queen & The Originals” ve “Rock’n Dark Party Hosted by Mabbas” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

�* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün Gülsin Onay’ın konuk solist olduğu “Borusan Quartet” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

�* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde bugün “Varşova Senfoni” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

�* ‘Istanbul Jazz Center’da yarın “‘A Piano Duet’ with Kenny Barron and Mulgrew Miller”, cuma ve cumartesi günü “Kurt Elling Quintet” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)

�* ‘Salon’da yarın ve çarşamba günü “Hooverphonic”, cuma ve cumartesi günü “dEUS” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

�* ‘KüçükÇiftlik Park’ta çarşamba günü “Deep Purple” konseri izlenebilir. (0 212 231 30 45)

�* ‘Bronx Pi Sahne’de çarşamba günü “Grizu” ve cuma günü “Malt” konseri izlenebilir. (0 531384 80 80)

�* ‘Ghetto’da çarşamba günü “Café Aman Istanbul”, perşembe günü “Cumhur Avcil ‘Lovesick’ Albüm Lansman Konseri”, cuma günü “The Charlatans”, cumartesi günü “Bluesaint Blues Band” ve pazar günü “The Black Heart Procession - special stripped down shows” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

�* ‘Jolly Joker Balans’ta perşembe günü “Dalga”, cuma günü “Levent Yüksel” ve cumartesi günü “Emre Aydın” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

�* ‘Tamirane’de cuma ve cumartesi günü “The Cinematic Orchestra” konseri izlenebilir. (0 212 311 73 09)

�* ‘Studio Live’de cuma günü “9/8 Roman Gecesi - Sulukule Roman Orkestrası & Selim Sesler” ve cumartesi günü “Chantage” konseri izlenebilir. (0 212 244 77 12)

�* ‘Romeo Juliet İstanbul’da cuma günü “Aşkın Nur Yengi” ve pazar günü “Marty Friedman” konseri izlenebilir. (0 212 243 85 80)

�* ‘İstanbul Modern’de cumartesi günü Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri kapsamında “Marianne Faithfull” konseri izlenebilir. (0 212 334 73 00)

�* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde cumartesi günü “Taylan Erler Jazz Quartet” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

ANKARA

�* Ankara Arena Spor Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın şef Rengim Gökmen yönetiminde vereceği, Swingle Singers’ın solist olarak yer alacağı “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Özel Konseri”, 19 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 311 75 48)

�* Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın şef Işın Metin yönetiminde vereceği, Başar Can Kıvrak’ın (piyano) solist olarak yer alacağı “Gençlik Konseri”, 20 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)

TİYATRO

�* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 27. Genç Günler kapsamında İBBŞT Genç Tiyatro “Hizmetçiler” bugün 15.00 ve 19.30, Kadirhas Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü “Yanlış Anlama” salı 15.00 ve 19.00, Akademi Pera 4. Sınıf Tiyatro Oyuncuları “Yerma” çarşamba 15.00 ve 19.30, İBBŞT Genç Tiyatro “Eski Günler” perşembe 19.30. Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde MSGSÜ Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana Sanat Dalı 2010/2011 Oyun Projesi “Güneşin Çocukları” bugün 15.00 ve 19.30, Boş Sahne “Labirentler” salı 15.00 ve 19.30, MSM Cihangir Tiyatro Bölümü “Lunapark” çarşamba 15.00 ve 19.30, Müzikalist “Son Beş Yıl” perşembe 15.00 ve 19.30. Üsküdar Müsahipzade Celal Sahnesi’nde Tiyatroda Salome “Ölüm Meleği” bugün 15.00 ve 19.30, Tiyatro Ardiye “Geri Dönüştürülemeyenler” salı 15.00 ve 19.30, Kadir Has Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü “Viyadük” çarşamba 15.00 ve 19.30, Sadri Alışık Tiyatrosu “Martı” perşembe 15.00 ve 19.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde İBBŞT Genç Tiyatro “Sobe” çarşamba 15.00 ve 19.30, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Kulübü “Ateş Yüzlü” perşembe 15.00 ve 19.30. Kâğıthane Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu Sahnesi’nde Yeni Tiyatro “Bayan Ağustos Böceğinin Tül Geceliği” salı 15.00, Yeni Tiyatro “Ölü Kuşlar Tragedyası” salı 19.30. Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde MSM Konservatuvarı “Yangın Yerinde Orkideler” bugün 15.00 ve 19.30, Maça X “Juliet’in Şalı” salı 15.00 ve 19.30, Atölye Karnaval “Bebek-ler” çarşamba 15.00 ve 19.30. Ümraniye Sahnesi’nde Kıraç İMKB Anadolu Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi “Hangisi Karısı” bugün 15.00, Ataköy Lisesi “Dün Gece Yolda Giderken Çok Komik Bir şey Oldu” salı 15.00, Maçka Akif Tuncel Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi “Kral Ölüyor” çarşamba 15.00, Üsküdar Henza Akın Çolakoğlu Lisesi “Başarılarımı Karılarıma Borçluyum” perşembe 15.00. (0 212 455 39 00)

�* Oyun Atölyesi’ nde Altıdan Sonra Tiyatro “Öldün Duydun Mu?” bugün 20.30, Tiyatro Baykuş “Vahşi Batı” salı 20.30, Oyun Atölyesi “7 Şekspir Müzikali” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 18.00. (0 216 345 39 39)

�* Kumbaracı50’de Altıdan Sonra Tiyatro “Karabahtlı Kardeşlerin Bitmeyen Şen Gösterisi” cumartesi 20.30, pazar 15.00. Altıdan Sonra Tiyatro “Öldün, Duydun Mu?” bugün 20.30, Merve Engin “Kıyıya Oturmanın Böylesi” perşembe 20.30, Actors Without Borders İstanbul “Kebap” salı 20.30, Tiyatro Güzelşey “Sel” çarşamba 20.30, Tiyatro Baykuş “Gece O kadar Kirliydi Ki İkisi de Kayboldu” cuma 20.30. (0 212 243 50 51)

�* Maya Sahnesi’nde Tiyatro POT “4.48 Psikoz” bugün 20.30, BGST Tiyatro Boğaziçi “Yeni Bir Hayat İçin” Perşembe 20.30, BGST Tiyatro Boğaziçi “Selam Sana Shakespeare” cuma 20.30, cumartesi 20.30, Semaver Kumpanya “Nasreddin Hoca” cumartesi 13.30, BGST Tiyatro Boğaziçi “Gülüşün Güller Açsın” pazar 18.00. (0 212 252 74 52)

�* Tiyatro Stüdyosu’nun “Vanya Dayı” oyunu Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi’nde perşembe, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00.

�* Tiyatro Fora’nın “Sıfır Derecede Aşk” oyunu Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi cumartesi 20.30.

�* Semaver Kumpanya’nın “Nasreddin Hoca” oyunu Maya Sahnesi’nde cumartesi 13.30. (0 212 585 59 35)

�* Talimhane Tiyatrosu’nda “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi” cuma, cumartesi 20.30. Tiyatro Hal “A4” Pazar 17.00. (0 212 238 85 09)

ANKARA

�* Mavi Sahne’de, “Tuluatmasyon/Doğaçlama Komik Gösteri” 21 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Hanry ve Alice’in Gizli Hayatları/konuk tiyatro” 20 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 426 26 29)

�* Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Kahraman Karınca”, “Kırmızı Başlıklı Kurt” ve “Karpuzun İçindeki Masal” adlı çocuk oyunları her cumartesi ve pazar günü saat 13.00’te, dönüşümlü olarak sahnelenecek. (0 312 417 76 76)

�* Tiyatro Tempo’da, “Palyaço Kral/çocuk oyunu” 22 Mayıs’ta saat 14.00’te. (0 312 232 32 92)

�* Anadolu Gösteri Merkezi’nde, Cem Yılmaz’ın tek kişilik gösterisi, 17, 18, 19 ve 20 Mayıs’ta saat 21.00’de. (0 312 286 12 11)

OPERA BALE

�* ‘Fulya Sanat’ta yarın ve çarşamba günü MDTist Projesi “Seyahatname-reload” adlı modern dans izlenebilir. (0 212 215 60 29)

ANKARA

�* Ankara Opera Sahnesi’nde, “Notre Dame’ın Kamburu” 19 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

�* Operet Sahnesi’nde, “Türk - Çin Ortak Konseri” yarın saat 20.00’de, “Özsoy Trio” 22 Mayıs’ta saat 20.00’de, “2 Piyano Resitali” 24 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 467 17 44)

�* Leyla Gencer Sahnesi’nde, “Çocuk Balesi Yılsonu Balesi” 24 ve 25 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 467 17 44)

admin
23-05-2011, 11:50
Haftanın Sanat Çizelgesi 23-30 Mayıs

‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da pazar günü “David Helfgott” konseri izlenebilir. İşte haftanın diğer etkinlikleri...

(http://www.cumhuriyet.com.tr/?yer=yazar&aranan=Cumhuriyet)
http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=54926


İSTANBUL
�* Dostlar Tiyatrosu’nun “Nereye Gidiyoruz” oyunu bugün ve cumartesi 20.30 Muammer Karaca Tiyatrosu (0 232 464 76 95)
�* Oyun Atölyesi’nde Merve Engin “Kıyıya Oturmanın Böylesi” bugün 20.30, Oyun Atölyesi “Testosteron” çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00 (0 216 345 39 39)
�* Tiyatro Kare’nin “Çelik Manolyalar” oyunu pazar 15.00 Cevahir Salon 1. “Büyük İkramiye” cuma 20.00 Cevahir. (0 212 243 44 85)
�* Kumbaracı50’de Altıdan Sonra Tiyatro “444” cumartesi 20.30, pazar 15.00, Actors Without Borders Istanbul “Kebap” salı 20.30, Semaver Kumpanya “Resm-İ Geçit” çarşamba 20.30. Dip Sahne “Zenciler” perşembe 20.30, İlyas Odman “Cam Adımlar” cuma 20.30’da (0 212 243 50 51)
�* Maya Sahnesi’nde BGST Tiyatro Boğaziçi “Bir Kadın Uyanıyor” perşembe 20.30, BGST Tiyatro Boğaziçi “Otobüs” cuma 20.30, Semaver Kumpanya “Nasreddin Hoca” cumartesi 13.30, Tiyatro Araştırma Laboratuarı (TAL) “Troyalı Kadınlar” cumartesi 20.30, pazar 18.00. (0 212 252 74 52)
�* Beyoğlu Terminal’de Alternatif Tiyatro Mekânları Ortak Girişimi kapsamında İstanbul İmpro “Kayıp Oyun” 21.00 (0 212 252 88 35 )
�* Tiyatro Ti’de “Yüksek Derece” cuma, pazar.
(0 212 251 02 73)

ANKARA
�* Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Kahraman Karınca”, “Kırmızı Başlıklı Kurt” ve “Karpuzun İçindeki Masal” adlı çocuk oyunları her cumartesi ve pazar günü saat 13.00’te, dönüşümlü olarak sahnelenecek, “Giderayak” 27 Mayıs’ta saat 20.00’de, 28 Mayıs’ta saat 15.30’da. (0 312 417 76 76)

Müzik
İSTANBUL
�* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün Pelin Halkacı Akın ve İris Şentürker ile “Kapanış Konseri”, çarşamba günü “Darüşşafaka yararına Cihat Aşkın - Tuluğ Tırpan Konseri” izlenebilir. (0 216 346 15 31)
�* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün “Koelner Academy” ve pazar günü “Camane Fado” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
�* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde bugün “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası” ve cumartesi günü “Taylan Erler Jazz Quartet” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)
�* ‘Jolly Joker Balans’ta bugün “The Black Dahlia Murder”, çarşamba günü “Niyazi Koyuncu-Seritana”, perşembe günü “İstanbul Arabesque Project”, cuma günü “Rock Fm Heavy Time: Hayko-Kırmızı” ve “Yeni Türkü” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
�* ‘Ghetto’da yarın “Ece Gürsel ‘Yarı Farkında’ Albüm Lansman Konseri”, cuma günü “Elif Çağlar” ve cumartesi günü “Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars Yeni Albüm Lansmanı” ve pazar “City Star Nights By Converse No.35 Kurt Vile & The Violators” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
�* ‘Romeo Juliet İstanbul’da çarşamba günü “Erkan Oğur Anatolian Blues Project”, cuma günü “Feridun Düzağaç” ve “William Richart”, cumartesi günü “Zuhal Olcay” konseri izlenebilir. (0 212 243 85 80)
�* ‘Küçük çiftlik Park’ta çarşamba günü “Roxette” konseri izlenebilir. (0 212 231 30 45)
�* ‘Studio Live’da çarşamba günü “Gökhan 7er & Majör İstanbul Orkestrası”, cuma günü “Sattas: Reggea Party” ve cumartesi günü “Coldplace: Coldplay Tribute Band” konseri izlenebilir. (0 212 244 77 12)
�* ‘Bronx Pi Sahne’de perşembe günü “Baba Zula” ve cuma günü “Multitap” konseri izlenebilir. (0 531 384 80 80)
�* ‘Akbank Sanat’ta Akbank Sanat Gitar Günleri kapsamında perşembe günü “Carlo Domeniconi” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)
�* ‘Istanbul Jazz Center’da perşembe, cuma ve cumartesi günü “Caecilie Norby Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)
�* ‘Salon’da cuma günü “Jose James” ve cumartesi günü “Jack DeJohnette” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
�* ‘İndigo’da cuma günü “Massive Attack & Portishead Live Tribute Night Live performance by: TelePotik (İzmir)” ve cumartesi günü “Die!Die!Die!” konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)
�* ‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da pazar günü “David Helfgott” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)

ANKARA
�* Anadolu Gösteri ve Kongre Merkezi’nde, Ajda Pekkan’ın vereceği konser 27 Mayıs’ta saat 21.00’de. (0 312 286 12 11)

Sergi
İSTANBUL
�* Turgut Yüksel’in “Saadetler Dilerim” isimli sergisi 24 Mayıs’ta başlayıp 14 Haziran’a kadar Galeri Piha’da. (0216 337 15 13)
�* Seyda Cesur’un “Ben, Kendim ve CV’m” isimli sergisi 23 Mayıs’a kadar Merkur Sanat Galerisi’nde. (0212 231 69 87)
�* Mustafa Ata’nın “Yüzeyin Gizemi” isimli sergisi 24 Mayıs’a kadar Füsun İnan Sanat Galerisi’nde. (0212 232 40 49)
�* Aynur Öktem’in sergisi 24 Mayıs’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0216 414 55 06)
�* Alecos Fassianos’un sergisi 25 Mayıs’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 08 99)
�* Oğuz Aral - Gerekli Taramalar sergisi 25 Mayıs’a kadar Tophane-i Amire Tek Kubbe Binası’nda.
�* Esra Carus’un “Göster Anlat” isimli sergisi 26 Mayıs’a kadar Daire Sanat’ta. (0212 252 52 59)
�* Avrupalı Usta Naifler sergisi 27 Mayıs’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)
�* Kadri Özayten’in “Yeryüzü Düşleri” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar Kültür Üniversitesi’nde. (0212 498 41 41)
�* ‘Yıkım/Destruction 2011’ sergisi 27 Mayıs’a kadar Tomtom mah, Akarsu sk. no:2, Beyoğlu’nda.
�* Gogi Çagelişvili’nin “İstanbul Etkisi” isimli sergisi 28 Mayıs’a dek Pirosmani Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 252 68 12)
�* Çiğdem Çini’nin “Dönüşüm” isimli sergisi 28 Mayıs’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 252 00 47)
�* Selçuk Nartur’un sergisi 28 Mayıs’a dek Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)
�* Nermin Er’in “Kapalı Kutu” isimli sergisi 28 Mayıs’a kadar Galeri Nev’de devam edecek. (0212 252 15 25)
�* Su Yücel’in “Su’daki İzler” isimli sergisi 28 Mayıs’a kadar Maçka Modern Galeri’de devam edecek. (0212 259 45 13)
�* Fügen Kıvılcımer’in “Küreselleşme kıskacında kadın” temalı resim sergisi 28 Mayıs’a kadar Aznavur Sanat Sergi Salonu’nda. (0 212 2492210)
�* Ozan Oganer’in “Transparan” isimli sergisi 29 Mayıs’a kadar İlayda Sanat Galerisi’nde. (0212 227 92 92)
�* Ateş Gülcügil’in “Ahşap Baskı Resimleri” sergisi 29 Mayıs’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0212 249 01 50)
�* Burcu Orhon’in “Cazın Nabzı” isimli fotoğraf sergisi 29 Mayıs’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00)
�* Sabahattin Tunncer’in resim sergisi 29 Mayıs’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)
�* Aynur Sönmez, Ayşe Yavuzdoğan,Ceyda Tahincioğlu, Deniz Deniz, Gonca Kırbaş,İra Kurfeyz, Leyla Şahin, Ulya Kazak, Meltem Erdemir, Mücella Aşkan, Natali Aydar,Naciye Mülayim,Nesligül Eryıldırım, Nezahat Torun, Nilgün Göksel, Saliha Gümüş, Selçuk Fergökçe, Svetlana Öner’in karma sergisi 29 Mayıs’a kadar Hobi Sanat Merkezi’nde. (0216 565 3572)
�* Sualtından Halfetiisimli fotoğraf sergisi 30 Mayıs’a kadar Yerebatan Sarnıcı’nda.
�* Hüsnü İyidoğan’ın sergisi 30 Mayıs’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 240 44 48)
�* İrfan Okan’ın “Dönüşsüz Kırlangıç Düşleri” resim sergisi 31 Mayıs’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)
�* Michael Tchernega’nın “Nature Calling/Doğanın Çağrısı” isimli resim sergisi 31 Mayıs’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)
�* Tülin Gözükara’nın “Sonsuzluk” isimli resim sergisi 31 Mayıs’a kadar Niş Sanat Galerisi’nde. (0212 232 8848)
�* Alp Bartu ve Ali Demir ’in sergileri 1 Haziran’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 246 24 96)
�* Nina Canell, Klara Hobza, Markus Zimmermann, Andreas Zybach’ın “Laboratuvar” isimli sergisi 1 Haziran’a dek SALT’ta. (0212 292 76 05)
�* Fatih Urunç’un resim sergisi 3 Haziran’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 91 63)
�* Hakan Kalay’ın “Ev Halleri” isimli sergisi 4 Haziran’a kadar Artium Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 227 75 93)
�* Vasıf Pehlivanoğlu’nun “Karşılaşmalar” isimli sergisi 4 Haziran’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde devam edecek. (0212 245 02 29)
�* Oylum Öktem İşözen’in “Çingeneler” isimli sergisi 4 Haziran’a kadar Galeri Işık’ta. (0212 233 12 03)
�* Turuncu Deniz Siyah Kum isimli çocuklarla sanat eğitimi çalışmalarının neticesinde ortaya çıkan atölye üretimleri sergisi 4 Haziran’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 216 385 12 03)
�* Emel Karakozak’ın “Bir/İm/İz” isimli fotoğraf sergisi 5 Haziran’a kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 343 85 50)
�* Burcu Yağcıoğlu’nun “Burcu Buradaydı” isimli sergisi 5 Haziran’a kadar C.A.M Galeri’de devam edecek. (0212 248 81 49)
�* Antoine Agoudijian’ın “Yanan Gözler - Ermenilerin Hatıraları” isimli fotoğraf sergisi 5 Haziran’a kadar DEPO’da devam edecek. (0212 292 39 56)
�* Dilek Demirci’nin “Çocuklar, ağaçlar ve Burgazada” isimli sergisi 9 Haziran’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0216 363 12 80)
�* Atalay Mansuroğlu’nun “Kaybolan Bir Dünyadan Resimler II” isimli sergisi 10 Haziran’a kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)
�* Cansen Ercan’ın sergisi 10 Haziran’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)
�* Dürnaz Akşit’in’in “Barbarlığa Ağıt” adlı kişisel sergisi 21 Mayıs’ta açıldı. Sergi, 9 Haziran’a dek Moda’daki Öteki Galeri’de izlenebilir. (0216 3362308)
�* Fügen Kıvılcımer’in “Küreselleşme kıskacında kadın” temalı resim sergisi Aznavur Sanat Sergi Salonunda 28 Mayıs’a kadar sürüyor. (0 212 2492210)
�* Özdemir Altan, Devrim Erbil, Ergin İnan, Adem Genç, Mustafa Ata, Fevzi Karakoç, Yusuf Taktak, Zahit Büyükişleyen, Yunus Tonkuş, Oktay Anılanmert ve Bedri Baykam’ın “Merkezde” isimli karma sergisi 10 Haziran’a kadar Gallery Linart’ta. (0212 281 12 00)
�* İnci Furni’nin “kendini kaybeden masa” isimli sergisi 11 Haziran’a kadar artSümer’de. (0212 252 42 96)
�* Günnur Özsoy’un “Tinsel Deneyimler” isimli sergisi 11 Haziran’a kadar PG Art Gallery’de. (0212 347 03 30)
�* Funda İyce Tuncel’in “Yüz Düşüm” isimli sergisi 11 Haziran’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 351 00 60)
�* Sınırlar, Yörüngeler sergisi 11 Haziran’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)
�* Kemal İskender’in “Barbarlar: Diğer İroni” isimli sergisi 11 Haziran’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde. (0212 438 63 50)
�* Ahmet Elhan’ın “İkililer” isimli sergisi 12 Haziran’a kadar C.A.M Galeri Akaretler’de . (0212 245 79 75)
�* Azade Köker’in “Üçüncü Doğa” isimli sergisi 14 Haziran’a kadar Galeri Zilberman’da (Casa Dell’arte). (0212 251 12 14)
�* Yüzeyde Aşınmalar isimli karma sergi 17 Haziran’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)
�* Altan Çelem’in sergisi 17 Haziran’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0212 241 65 35)
�* Leyla Emadi’nin “Abluka” sergisi 18 Haziran’a kadar ALANistanbul’da. (0 212 292 04 14)
�* Ayşe Erkmen, Füsun Onur ve Seza Paker’in ‘Sürekli Çeşitlenmeler’ sergisi 18 Haziran’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)
�* “Öner Kocabeyoğlu koleksiyonundan XX. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı” isimli sergi 19 Haziran’a dek Santralistanbul’da devam edecek. (0 212 292 13 13)
�* Mercan Dede’nin “Aşıklar Kabilesi” isimli sergisi 26 Haziran’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)
�* 8 Sanatçı 8 Güncel isimli sergi 30 Haziran’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 2 1 2 2 3 2 3 8 1 3)
�* Cumhuriyet Tanıkları isimli sergi 30 Haziran’a kadar Mustafa Kemal Merkezi’nde. (0212 351 93 90)
�* Günseli Kato’nun “Gelenek Şimdi” isimli sergisi 30 Haziran’a kadar G Art Gallery’de. (0212 296 08 76)
�* Julian Khol’un sergisi 30 Haziran’a kadar Avusturya Kültür Ofisi’nde. (0 212 363 84 15)
�* Bedri Baykam’ın “Edvard Munch’a Saygı” sergisi 2 Temmuz’a kadar Proje4L/Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde. (0212 290 25 25)
�* “Temelde İnsan: Çağdaş Sanat ve Nörobilim” isimli karma sergi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)
�* İhsan Cemal Karaburçak’ın sergisi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)
�* Gülay Semercioğlu’nun “Erotik Çizgi” isimli sergisi 9 Temmuz’a dek PiArtworks’te. (0212 293 71 03)
�* İrfan Önürmen’in “Otopsi” isimli sergisi 16 Temmuz’a dek Pi Artworks’te. (0212 245 40 87)
�* Kayıp Cennet isimli karma sergi 24 Temmuz’a dek İstanbul Modern’de devam edecek. (0212 334 73 31)
�* Hüseyin Bahri Alptekin, Can Altay, Gülsün Karamustafa, Gabriel Lester, Camila Rocha ve Nedko Solakov’un “Ben bir stüdyo sanatçısı değilim” isimli sergisi 7 Ağustos’a dek SALT’ta. (0212 292 76 05)
�* Yasemin Peker’in “Çiçekler Açarken” isimli sergisi 15 Eylül’e dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 2826965)

ANKARA
�* Fahri Sümer - resim - 28 Mayıs’a dek - Helikon Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 78 01)
�* Savunma Sanatı - art of defence - 28 Mayıs’a dek - Galeri Nev’de. (0 312 436 39 47)
�* Merih Özyörük - resim - 28 Mayıs’a dek - Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)
�* Sema Öcal - resim - 29 Mayıs’a dek - Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)
�* Merab Gagıladze - resim - 30 Mayıs’a dek - Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)
�* Reha Yalnızcık - resim - 30 Mayıs’a dek - Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)
�* Bahri Genç - resim - 31 Mayıs’a dek - ARETE Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)
�* Nihat Tandoğan - resim - 31 Mayıs’a dek - Valör Resim Galerisi’nde. (0 312 442 00 72)
�* Kale Galerileri Sergileri - resim, fotoğraf - 31 Mayıs’a dek. - (0 312 306 66 66)
�* Emel Ertürk - resim - 31 Mayıs’a dek - İlhan Sanatevi’nde. (0 312 417 58 07)
�* Cevdet Kocaman - resim - 1 Haziran’a dek - Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. (0 312 290 12 44)
�* Yeliz Akçay - resim - 3 Haziran’a dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)
�* 16. Devlet Türk Süsleme Sanatları Yarışması Sergisi - hüsn-i hat, tezhip, minyatür, çini deseni, ebru - 3 Haziran’a dek - Devlet Resim Heykel Müzesi’nde. (0 312 310 20 94)
�* Hasan Şahbaz - seramik - 9 Haziran’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
�* Turan Erol - resim - 10 Haziran’a dek - Hacettepe Üniversitesi Hacettepe Kültür Merkezi’nde. (0 312 305 43 43)
�* Svetlana Kurudimova Durukan - resim - 16 Haziran’a dek - Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)
�* Tayfun Pirselimoğlu - resim - 17 Haziran’a dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

İZMİR
�* Feridun Işıman, Nihat Kahraman, Metin Yurdanur ve Ertuğrul Saraç’ın eserlerinin yer aldığı resim ve heykel sergisi, 26 Mayıs’a dek İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi’nde.
�* Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, 30 Mayıs’a dek Zehra Melek’in “İçimden Geldi-2” adlı ahşap heykel sergisini ağırlıyor. Ayrıca, “Doğal Yaşamın İzinde” konulu fotoğraf sergisi 31 Mayıs ve “920 Nanometre” adlı kızılötesi portreler sergisi de, aynı binada 30 Mayıs’a dek görülebilir.
�* Peren İnan’ın “Yüz Yüze” adlı fotoğraf sergisi, yarından itibaren 26 Mayıs’a dek Bodrum’daki Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü Erdinç Bakla Sanat Galerisi’nde.
�* Minyatür sanatçısı Hasan Kale’nin “Mühr-ü İstanbul & Mikrolar” Sergisi Swissôtel Grand Efes’te 25 Mayıs’a dek izlenimde.
�* Buca Belediyesi’nin Suluboya Ressamlar Derneği’yle düzenlediği “Cumhuriyet” konulu 2. Ulusal Suluboya Resim Yarışması’na katılan 132 eserden 50’si, Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde 27 Mayıs’a dek görülebilir.
�* Muğla Akyaka’daki Nail Çakırhan-Halet Çambel Kültür ve Sanatevi, yaz dönemi sezonunu “Türkiye’de Su Uygarlığı: 8000 Yıldan Bu Yana” adlı sergiyle açıyor. Sergi 29 Mayıs’a dek izlenimde.
�* Nurdan Kasalı ve Diler Yavaş’ın “Düşler ve Gerçekler” adını verdikleri resim sergileri, 27 Mayıs’a dek Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde.

ADANA
�* Mine Muallaoğlu’nun ‘ÇIĞLIK’ adlı resim sergisi Taşmekan Kültür Sanat Merkezi’nde sürüyor. Muallaoğlu’nun çok sayıda çalışmasının yer aldığı ilk kişisel sergisi 27 Mayıs’a dek izlenime açık tutulacak. (0322 459 53 66)
�* Gazeteci Oben Kırdök’ün dijital sanat eserleriyle fotoğraflardan oluşan ‘Renk Ayrımı’ adlı sergisi, Toyota Onatça Sanat Galerisi’nde 1 Haziran’a dek izlenebilecek. (0536 367 45 01)
�* Ressam Veysel Kubat’ın yağlıboya çalışmalarının yer aldığı AÇS Sanat Galerisi’ndeki sergisi 31 Mayıs’a dek izlenime açık olacak. (0322 363 26 50)

MERSİN
�* Ressam M. Ali Meriç’in, ‘İki Sergi Birara’ adlı yağlıboya resim sergisi İSK Teoman Ünüsan Sanat Galeresi’nde 31 Mayıs’a dek izlenebilecek. (0324 238 10 88)

Opera- Bale
İSTANBUL
�* Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde cuma günü saat 20.00’de “Dido ve Aeneas” adlı opera seslendirilecek. (0216 346 15 31)

ANKARA
�* Operet Sahnesi’nde, “2. Piyano Resitali” 24 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 467 17 44)
�* Leyla Gencer Sahnesi’nde, “Çocuk Balesi Yılsonu Balesi” yarın ve 25 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 467 17 44)

MERSİN
�* Mersin Devlet Opera ve Balesi’nin (MDOB), Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki diplomatik ilişkilerin 40’ıncı yıldönümü dolayısıyla vereceği konser 19 Mayıs günü 20.00’da Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Mersin Valiliği’nin destek verdiği, konserde, Çin Merkez Opera Evi ile MDOB sahne alacak. (0324 237 91 30)


Cumhuriyet Kültür Haber

admin
30-05-2011, 11:19
Haftanın sanat çizelgesi 30 Mayıs- 5 Haziran

'Turkcell Kuruçeşme Arena'da cuma günü "Manga" ve cumartesi günü "Atiye - Mor ve Ötesi" konseri izlenebilir.

(http://www.cumhuriyet.com.tr/?yer=yazar&aranan=Cumhuriyet%20Haber%20Portal%FD)
http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=41030


SERGİ

İSTANBUL

* Lale Tara’nın sergisi 1 Haziran’da başlayıp 4 Eylül’e kadar İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi’nde devam edecek. (0212 334 73 00)

* Bizden ve Onlardan 25 isimli karma sergi 1 Haziran’da başlayıp 30 Haziran’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde devam edecek. (212 2470899)

�* Sonsuzluk isimli karma sergi 1 Haziran’da başlayıp 10 Temmuz’a kadar Tunca Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 281 12 00)

* Sualtından Halfeti isimli fotoğraf sergisi 30 Mayıs’a kadar Yerebatan Sarnıcı’nda.

* Hüsnü İyidoğan’ın sergisi 30 Mayıs’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 240 44 48)

* İrfan Okan’ın “Dönüşsüz Kırlangıç Düşleri” resim sergisi 31 Mayıs’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)

* Ali Balkan’ın “Masallar Şehri İstanbul” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde.

* Michael Tchernega’nın “Nature Calling/Doğanın Çağrısı” isimli resim sergisi 31 Mayıs’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 8255)

* Tülin Gözükara’nın “Sonsuzluk” isimli resim sergisi 31 Mayıs’a kadar Niş Sanat Galerisi’nde. (0212 232 8848)

* Alp Bartu ve Ali Demir ’in sergileri 1 Haziran’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 246 24 96)

* Nina Canell, Klara Hobza, Markus Zimmermann, Andreas Zybach’ın “Laboratuvar” isimli sergisi 1 Haziran’a dek SALT’ta. (0212 292 76 05)

* Fatih Urunç’un resim sergisi 3 Haziran’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 91 63)

* Karşı Mahalleden Haber Var isimli proje sergisi 3 Haziran’a kadar YTÜ, Yüksel Sabancı Sanat Merkezi’nde.

* Hakan Kalay’ın “Ev Halleri” isimli sergisi 4 Haziran’a kadar Artium Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 227 75 93)

* Vasıf Pehlivanoğlu’nun “Karşılaşmalar” isimli sergisi 4 Haziran’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde devam edecek. (0212 245 02 29)

* Oylum Öktem İşözen’in “Çingeneler” isimli sergisi 4 Haziran’a kadar Galeri Işık’ta. (0212 233 12 03)

* Turuncu Deniz Siyah Kum isimli çocuklarla sanat eğitimi çalışmalarının neticesinde ortaya çıkan atölye üretimleri sergisi 4 Haziran’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 2 1 6 3 8 5 1 2 0 3)

* Emel Karakozak’ın “Bir/İm/İz” isimli fotoğraf sergisi 5 Haziran’a kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 343 85 50)

* Burcu Yağcıoğlu’nun “Burcu Buradaydı” isimli sergisi 5 Haziran’a kadar C.A.M Galeri’de devam edecek. (0212 248 81 49)

* Antoine Agoudijian’ın “Yanan Gözler - Ermenilerin Hatıraları” isimli fotoğraf sergisi 5 Haziran’a kadar DEPO’da devam edecek. (0212 292 39 56)

* Selva Genç’in resim sergisi 8 Haziran’a kadar Y.M.M.O. Sanat Platformu’nda. (0212 251 60 90)

* Dilek Demirci’nin “Çocuklar, ağaçlar ve Burgazada” isimli sergisi 9 Haziran’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0216 363 12 80)

* Dürnaz Akşit’in “Barbarlığa Ağıt” isimli sergisi 9 Haziran’a kadar Moda’daki Öteki Sanat Galerisi’nde (0216 3362308)

* Atalay Mansuroğlu’nun “Kaybolan Bir Dünyadan Resimler II” isimli sergisi 10 Haziran’a kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)

* Ebru Ceren Uzun’un “Yüzey / İntikal” adlı kişisel fotoğraf sergisi 10 Haziran’a kadar Tophane-i Âmire K.S.M. Sarnıç Galeriler’de.

* Cansen Ercan’ın sergisi 10 Haziran’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

* Derya Kılıç’ın “Bilmek, Görmek...” adını verdiği kişisel sergisi 10 Haziran’a kadar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Âmire Kültür ve Sanat Merkezi, Sarnıç Galerileri’nde. (0212 252 16 00)

* Özdemir Altan, Devrim Erbil, Ergin İnan, Adem Genç, Mustafa Ata, Fevzi Karakoç, Yusuf Taktak, Zahit Büyükişleyen, Yunus Tonkuş, Oktay Anılanmert ve Bedri Baykam’ın “Merkezde” isimli karma sergisi 10 Haziran’a kadar Gallery Linart’ta. (0212 281 12 00)

* İnci Furni’nin “Kendini kaybeden masa” isimli sergisi 11 Haziran’a kadar artSümer’de. (0212 252 42 96)

* Bedia Dibşo’nun “Hiç” isimli sergisi 11 Haziran’a kadar Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0212 245 71 53)

* Günnur Özsoy’un “Tinsel Deneyimler” isimli sergisi 11 Haziran’a kadar PG Art Gallery’de. (0212 347 03 30)

* Funda İyce Tuncel’in “Yüz Düşüm” isimli sergisi 11 Haziran’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 351 00 60)

* Sınırlar, Yörüngeler sergisi 11 Haziran’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

* Kemal İskender’in “Barbarlar: Diğer İroni” isimli sergisi 11 Haziran’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde. (0212 438 63 50)

* Ahmet Elhan’ın “İkililer” isimli sergisi 12 Haziran’a kadar C.A.M Galeri Akaretler’de. (0212 245 79 75)

* Azade Köker’in “Üçüncü Doğa” isimli sergisi 14 Haziran’a kadar Galeri Zilberman’da (Casa Dell’arte). (0212 251 12 14)

* Tuğba Sönmez’in “Âdemler ve Havvalar” isimli sergisi 14 Haziran’a kadar Teşvikiye Galeri Binyıl’da. ( 0212219 29 71)

* Turgut Yüksel’in “Saadetler Dilerim” isimli sergisi 14 Haziran’a kadar Galeri Piha’da. (0216 337 15 13)

* Yavuz Pilevneli’nin “Dip” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Artisan’da. (02122479081)

* Muhsin Kut, Ünsal Toker, İsmet Birsel, Filiz Karsan ve Haşim Nur Gürel ’in karma sergisi 16 Haziran’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212225 2337)

* Ayşe Küçük’ün “No Place Anywhere…”/“Hiç-Bir Yerde” isimli sergisi 17 Haziran’a kadar Casa dell’Arte’de. (0212 243 55 44)

* Yüzeyde Aşınmalar isimli karma sergi 17 Haziran’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)

* Altan Çelem’in sergisi 17 Haziran’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0212 241 65 35)

* Leyla Emadi’nin “Abluka” sergisi 18 Haziran’a kadar ALANistanbul’da. (0 212 292 04 14)

* Yumuşak Şehir isimli karma sergi 18 Haziran’a kadar ALANistanbul’da. (0 212 292 04 14)

* Ayşe Erkmen, Füsun Onur ve Seza Paker’in ‘Sürekli Çeşitlenmeler’ sergisi 18 Haziran’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)

* “Öner Kocabeyoğlu Koleksiyonundan XX. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı” isimli sergi 19 Haziran’a dek Santralistanbul’da devam edecek. (0 212 292 13 13)

* Nail Payza’nın sergi 19 Haziran’a dek Galeri Selvin’de. (0 212 2637481)

* Ali Yılmaz, Atmaca 676, Beyza Boynudelik, Erdem Karavit, Ersin Tavukçu, Nur Gürel, Sayat Uşaklıgil, Seçil Erel, Sevgi Yanar, Yasemin Erdin, Zeynep Akgün, Zeynep Cin’in EgOBaLON - 216 Düşünce ve Üretim Alanı isimli sergisi 19 Haziran’a dek Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 212 2637481)

* Melissa Mey ’in “Şehrin İzleri” isimli sergisi 25 Haziran’a kadar Galeri Ihlamour’da. (0212 241 76 66 )

* Yeşim Akdeniz Graf ’ın “The Tell-Tale Heart / Uydurukçu Kalp” isimli sergisi 25 Haziran’a kadar Dirimart’ta. (0 212 291 34 34)

* Mercan Dede’nin “Âşıklar Kabilesi” isimli sergisi 26 Haziran’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

* Türkiyeli ve Norveçli cam sanatçılarının “Kesişim” isimli sergisi 26 Haziran’a kadar Bir Nokta’da. (0212 2449183)

* 8 Sanatçı 8 Güncel isimli sergi 30 Haziran’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 212 232 38 13)

* Cumhuriyet Tanıkları isimli sergi 30 Haziran’a kadar Mustafa Kemal Merkezi’nde. (0212 351 93 90)

* İstanbullu Rum Ressamlar Topkapı Sarayı’nda isimli sergi 30 Haziran’a kadar Topkapı Sarayı Has Ahırlar Sergi Salonu’nda. (0 216 368 53 39)

* Günseli Kato’nun “Gelenek Şimdi” isimli sergisi 30 Haziran’a kadar G Art Gallery’de. (0212 296 08 76)

* Burcu Orhon’un “Cazın Nabzı” isimli fotoğraf sergisi 30 Haziran’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0 212 252 47 00)

* Julian Khol’un sergisi 30 Haziran’a kadar Avusturya Kültür Ofisi’nde. (0 212 363 84 15)

* Seyit Mehmet Buçukoğlu’nun “MücerretName” isimli sergisi 30 Haziran’a kadar füsuninanartgallery’de. (0212 232 40 49)

* Taner Alakuş ile kendi öğrencileri olan sanatçıların “Sultanlar Şehri İstanbul” isimli sergisi 30 Haziran’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 327 00 12)

* Ferruh Başağa, Ömer Uluç ve Erol Akyavaş’ın “Düşten Düşünceye Mesneviden Cinlere” isimli sergisi 1 Temmuz’a kadar Akmerkez Zemin Çarşı’da. (0212 282 01 70)

* Bedri Baykam’ın “Edvard Munch’a Saygı” sergisi 2 Temmuz’a kadar Proje4L/Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde. (0212 290 25 25)

* “Temelde İnsan: Çağdaş Sanat ve Nörobilim” isimli karma sergi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

* İhsan Cemal Karaburçak’ın sergisi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

* Gülay Semercioğlu’nun “Erotik Çizgi” isimli sergisi 9 Temmuz’a dek PiArtworks’te. (0212 293 71 03)

* Update/Güncelle isimli karma sergi 9 Temmuz’a dek HAYAKA ARTI Çukurcuma’da. (0212 252 54 90)

* İrfan Önürmen’in “Otopsi” isimli sergisi 16 Temmuz’a dek Pi Artworks’te. (0212 245 40 87)

* Kayıp Cennet isimli karma sergi 24 Temmuz’a dek İstanbul Modern’de devam edecek. (0212 334 73 31)

* Hüseyin Bahri Alptekin, Can Altay, Gülsün Karamustafa, Gabriel Lester, Camila Rocha ve Nedko Solakov’un “Ben bir stüdyo sanatçısı değilim” isimli sergisi 7 Ağustos’a dek SALT’ta. (0212 292 76 05)

* Yasemin Peker’in “Çiçekler Açarken” isimli sergisi 15 Eylül’e dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

ANKARA
* Sema Öcal - resim - bugün sona eriyor - Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)

* Merab Gagıladze - resim - yarın sona eriyor - Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

* Reha Yalnızcık - resim - yarın sona eriyor - Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

* Bahri Genç - resim - yarın sona eriyor - ARETE Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)

* Nihat Tandoğan - resim - yarın sona eriyor - Valör Resim Galerisi’nde. (0 312 442 00 72)

* Emel Ertürk - resim - yarın sona eriyor- İlhan Sanatevi’nde. (0 312 417 58 07)

* Cevdet Kocaman - resim - 1 Haziran’a dek - Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. (0 312 290 12 44)

* Yeliz Akçay - resim - 3 Haziran’a dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

* 16. Devlet Türk Süsleme Sanatları Yarışması Sergisi - hüsn-i hat, tezhip, minyatür, çini deseni, ebru - 3 Haziran’a dek - Devlet Resim Heykel Müzesi’nde. (0 312 310 20 94)

* Çağdaş Türkiye’nin Oluşumunda Eğitim - fotoğraf - 5 Haziran’a dek - Türk - Amerikan Derneği Emin Hekimgil Sanat Galerisi’nde. (0 312 355 20 27)

* Hasan Şahbaz - seramik - 9 Haziran’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

* Turan Erol - resim - 10 Haziran’a dek - Hacettepe Üniversitesi Hacettepe Kültür Merkezi’nde. (0 312 305 43 43)

İZMİR

* Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki Zehra Melek’in “İçimden Geldi-2” adlı ahşap heykel sergisi bugün sona eriyor. Aynı mekândaki “Doğal Yaşamın İzinde” konulu fotoğraf sergisi de yarın sona erecek.

* İzmir Fransız Kültür Merkezi ve K2 Güncel Sanat Merkezim işbirliği ile Paris Pompidou Sanat Merkezi’nin “Yeni Medya Koleksiyonu” Austro-Türk Tütün Deposu’nda sergileniyor. Video art (video sanatı) alanında dünyanın en önemlilerinden olan koleksiyon 13 Haziran’a dek İzmirli sanatseverlerle buluşacak.

ADANA

* Gazeteci Oben Kırdök’ün dijital sanat eserleriyle fotoğraflardan oluşan ‘Renk Ayrımı’ adlı sergisi, Toyota Onatça Sanat Galerisi’nde 1 Haziran’a dek izlenebilecek. (0536 3674501)

* Ressam Veysel Kubat’ın yağlıboya çalışmalarının yer aldığı AÇS Sanat Galerisi’ndeki sergisi yarın sona eriyor. (0322 3632650)


MÜZİK

İSTANBUL
* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün “Ayşegül İnci Project” ve “Dört x Dört”, yarın “MARA” ve “Fair Play”, çarşamba günü “Çağrı Sertel Trio” ve “Özge Fışkın”, perşembe günü “KARAPAKS” ve “Frapan”, cuma günü “Demet Tuncer” ve “Yeşil”, cumartesi günü “Soul Stuff” ve pazar günü “RADIOLux” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

* ‘Istanbul Jazz Center’da yarın ve çarşamba günü “Spyro Gyra” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)

* ‘All Saints Moda İstanbul Presbiteryen Kilisesi’nde yarın “Zeynep Ateşler & Arın Alagün piyano ikilisi resitali” izlenebilir. (0 216 449 39 74)

* ‘Akbank Sanat’ta Akbank Sanat Gitar Günleri kapsamında yarın “Stepan Rak” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

* ‘Alt.’ta yarın “Ayşe Tütüncü Piyano ve Perküsyon Dörtlüsü” konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)

* ‘Küçük çiftlik Park’ta çarşamba günü “Interpol” konseri izlenebilir. (0 212 231 30 45)

* ‘Studio Live’da çarşamba günü “Story of Leonard Cohen” ve cumartesi günü “Duman” konseri izlenebilir. (0 212 244 77 12)

* ‘İstanbul Live’da cuma günü “Kurban”, çarşamba günü “Modda” konseri izlenebilir. (0 541 889 10 90)

* ‘Jolly Joker Balans’ta cuma günü “Karmate” ve cumartesi günü “Yaşar” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

* ‘Romeo Juliet İstanbul’da cuma günü “Selami Şahin”, cumartesi günü “Erol Evgin” konseri izlenebilir. (0 212 243 85 80)

* ‘Turkcell Kuruçeşme Arena’da cuma günü “Manga” ve cumartesi günü “Atiye - Mor ve Ötesi” konseri izlenebilir. (0 212 263 39 83)


GÖSTERİ SÖYLEŞİ

İSTANBUL
* Otto Santral’da yarın saat 20.00’de “Mutlaka Görmeniz Gereken 1001 Filmden Seçmeler” başlıklı film gösterimi gerçekleştiriliyor. (0212 427 18 89)

* Fransız Kültür Mekezi, Akbank Sanat, Pera Müzesi ve Tütün Deposu’nda hafta boyunca “Documentarist İstanbul Belgesel Günleri” gerçekleştiriliyor.(0212 249 97 21)

* İstanbul Modern’de perşembe günü saat 17.00’de Rainer Werner Fassbinder’in “Yalan Dünya”sını gösterime sunulacak. (0212 334 73 00)

* Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde bugün saat 18.30’da moderatörlüğünü Derya Yücel’in yapacağı “Günümüz Sanatı Üzerine” söyleşi etkinliği gerçekleştirilecek. (0212 393 60 61)

* PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde yarın saat 18.30’da Murat Germen’in “Kent, İnsan, Sanat ve Fotoğraf” üzerine söyleşisi gerçekleştirilecek. (0216 418 19 76)

* Çırağan Palace Kempinski’de perşembe günü saat 19.00’da “Sırp Edebiyatı/Vladıslav Bajac Çırağan Okumaları’nda” başlıklı etkinlik düzenlenecek. (0212 245 44 06)

* Çırağan Sarayı’nda yarın saat 19.00’da “Işık Öğütçü Çırağan Sohbetleri’nde” başlıklı etkinlik düzenlenecek. 0212 327 00 12)

TİYATRO

İSTANBUL
* Kumbaracı50’de Actor Without Borders İstanbul “Kebap” salı 20.30, Tiyatro Oyunbaz “Ekmek Parası” perşembe 20.30 (0 212 243 50 51)

* Maya Sahnesi’nde BGST Tiyatro Boğaziçi “Molire Efendi” perşembe 20.30, Tiyatro POT “4.48 Psikoz” Cuma 20.30, BGST Tiyatro Boğaziçi “Otobüs” cumartesi 20.30, BGST Tiyatro Boğaziçi “Selam Sana Shakespeare” pazar 18.00. (0 212 252 74 52)

* Tiyatro Kare’nin “Akut (Çocuk Oyunu)” oyunu çarşamba 12.00 Muhsin Ertuğrul Sahnesi. (0 212 243 44 85)

ANKARA
* Tiyatro Tempo’da, “Bir Beckett Oynamak” adlı oyun 18 Haziran’da saat 19.30’da. (0 312 232 32 92)

admin
06-06-2011, 10:57
Haftanın Sanat Çizelgesi 6 Haziran- 13 Haziran

Turkcell Kuruçeşme Arena'da perşembe günü saat 21.00'de "Anadolu Ateşi Evolution" adlı dans gösterisi sahnelenecek.


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=62462



SERGİ
İSTANBUL
* Kent/Atlas isimli karma sergi 7 Haziran’da başlayıp 2 Temmuz’a kadar İlayda Sanat Galerisi’nde. (0212227 92 92)

* Yunus Tonkuş’un “Günce” isimli heykel sergisi 7 Haziran’da başlayıp 30 Temmuz’a kadar Çırağan Palace Kempinski Heykel Galerisi’nde. (0212 292 8045)

* Buket Şahin’in “Güneş Kadınları” fotoğraf sergisi 7 Haziran’da başlayıp 7 Eylül’e kadar Arkeo Pera’da.

* Eşanlamlılar isimli karma resim ve fotoğraf sergisi 7 Haziran’da başlayıp 2 Temmuz’a kadar Galateaart’ta. (0212 245 33 20)

* Andy Warhol’un film, video ve polaroidlerinden oluşan sergisi 8 Haziran’da başlayıp 2 Temmuz’a kadar Galerist Galatasaray’da. (0 212 252 18 96)

* Sabahat Çıkıntaş’ın “Az’dan Çok” isimli sergisi 8 Haziran’da başlayıp 4 Temmuz’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 216 385 12 03)

* Nur Ataibiş’in “İsimsiz IV” isimli sergisi 8 Haziran’da başlayıp 30 Haziran’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0 216 230 58 91)

* İstanbul Yaz Sergisi 8 Haziran’da başlayıp 15 Temmuz’a kadar Antrepo 5, Sanat Limanı, Karaköy’de.

* Mehmet Dere’nin “Ne Gülüyorsun? Bu Senin Hikâyen” isimli sergisi 10 Haziran’da başlayıp 16 Temmuz’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

* Deniz Üster’ün “Davetli ve Gönüllü” isimli sergisi 10 Haziran’da başlayıp 16 Temmuz’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

* Selva Genç’in resim sergisi 8 Haziran’a kadar Y.M.M.O. Sanat Platformu’nda. (0212 251 60 90)

* Dilek Demirci’nin “Çocuklar, Ağaçlar ve Burgazada” isimli sergisi 9 Haziran’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0216 363 12 80)

* Dürnaz Akşit’in “Barbarlığa Ağıt” isimli sergisi 9 Haziran’a kadar Moda’daki Öteki Sanat Galerisi’nde (0216 3362308)

* Atalay Mansuroğlu’nun “Kaybolan Bir Dünyadan Resimler II” isimli sergisi 10 Haziran’a kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)

* Ebru Ceren Uzun’un “Yüzey / İntikal” adlı kişisel fotoğraf sergisi 10 Haziran’a kadar Tophane-i Âmire K.S.M. Sarnıç Galeriler’de.

* Cansen Ercan’ın sergisi 10 Haziran’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

* Derya Kılıç’ın “Bilmek, Görmek...” adını verdiği kişisel sergisi 10 Haziran’a kadar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi, Sarnıç Galerileri’de. (0212 252 16 00)

* Özdemir Altan, Devrim Erbil, Ergin İnan, Adem Genç, Mustafa Ata, Fevzi Karakoç, Yusuf Taktak, Zahit Büyükişleyen, Yunus Tonkuş, Oktay Anılanmert ve Bedri Baykam’ın “Merkezde” isimli karma sergisi 10 Haziran’a kadar Gallery Linart’ta. (0212 281 12 00)

* İnci Furni’nin “Kendini Kaybeden Masa” isimli sergisi 11 Haziran’a kadar artSümer’de. (0212 252 42 96)

* Bedia Dibşo’nun “Hiç” isimli sergisi 11 Haziran’a kadar Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0212 245 71 53)

* Günnur Özsoy’un “Tinsel Deneyimler” isimli sergisi 11 Haziran’a kadar PG Art Gallery’de. (0212 347 03 30)

* Funda İyce Tuncel’in “Yüz Düşüm” isimli sergisi 11 Haziran’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0212 351 00 60)

* Sınırlar, Yörüngeler sergisi 11 Haziran’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

* Kemal İskender’in “Barbarlar: Diğer İroni” isimli sergisi 11 Haziran’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde. (0212 438 63 50)

* Ahmet Elhan’ın “İkililer” isimli sergisi 12 Haziran’a kadar C.A.M Galeri Akaretler’de . (0212 245 79 75)

* Azade Köker’in “Üçüncü Doğa” isimli sergisi 14 Haziran’a kadar Galeri Zilberman’da (Casa Dell’arte). (0212 251 12 14)

* Tuğba Sönmez’in “Âdemler ve Havvalar” isimli sergisi 14 Haziran’a kadar Teşvikiye Galeri Binyıl’da . (0212 219 29 71)

* Turgut Yüksel’in “Saadetler Dilerim” isimli sergisi 14 Haziran’a kadar Galeri Piha’da. (0216 337 15 13)

* Yavuz Pilevneli’nin “Dip” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Artisan’da. (02122479081)

* Muhsin Kut, Ünsal Toker, İsmet Birsel, Filiz Karsan ve Haşim Nur Gürel ’in karma sergisi 16 Haziran’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212225 2337)

* Ayşe Küçük’ün “No Place Anywhere…”/”Hiç-Bir Yerde” isimli sergisi 17 Haziran’a kadar Casa dell’Arte’de. (0212 243 55 44)

* Yüzeyde Aşınmalar isimli karma sergi 17 Haziran’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)

* Altan Çelem’in sergisi 17 Haziran’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0212 241 65 35)

* Leyla Emadi’nin “Abluka” sergisi 18 Haziran’a kadar ALANistanbul’da. (0 212 292 04 14)

* Yumuşak Şehir isimli karma sergi 18 Haziran’a kadar ALANistanbul’da. (0 212 292 04 14)

* Ayşe Erkmen, Füsun Onur ve Seza Paker’in ‘Sürekli Çeşitlenmeler’ sergisi 18 Haziran’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)

* “Öner Kocabeyoğlu Koleksiyonundan XX. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı” isimli sergi 19 Haziran’a dek Santralistanbul’da devam edecek. (0 212 292 13 13)

* Nail Payza’nın sergi 19 Haziran’a dek Galeri Selvin’de. (0 212 2637481)

* Ali Yılmaz, Atmaca 676, Beyza Boynudelik, Erdem Karavit, Ersin Tavukçu, Nur Gürel, Sayat Uşaklıgil, Seçil Erel, Sevgi Yanar, Yasemin Erdin, Zeynep Akgün, Zeynep Cin’in EgOBaLON - 216 Düşünce ve Üretim Alanı isimli sergisi 19 Haziran’a dek Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 212 2637481)

* Sibel Begeç Balcı’nın sergisi 22 Haziran’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 91 63)

* Melissa Mey’in “Şehrin İzleri” isimli sergisi 25 Haziran’a kadar Galeri Ihlamour’da. (0212 241 76 66 )

* Yeşim Akdeniz Graf’ın “The Tell-Tale Heart / Uydurukçu Kalp” isimli sergisi 25 Haziran’a kadar Dirimart’ta. (0 212 291 34 34)

* Mercan Dede’nin “Âşıklar Kabilesi” isimli sergisi 26 Haziran’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

* Türkiyeli ve Norveçli cam sanatçılarının “Kesişim” isimli sergisi 26 Haziran’a kadar Bir Nokta’da. (0212 2449183)

* 8 Sanatçı 8 Güncel isimli sergi 30 Haziran’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0212 232 38 13)

* Cumhuriyet Tanıkları isimli sergi 30 Haziran’a kadar Mustafa Kemal Merkezi’nde. (0212 351 93 90)

* İstanbullu Rum Ressamlar Topkapı Sarayı’nda isimli sergi 30 Haziran’a kadar Topkapı Sarayı Has Ahırlar Sergi Salonu’nda. (0 216 368 53 39)

* Günseli Kato’nun “Gelenek Şimdi” isimli sergisi 30 Haziran’a kadar G Art Gallery’de. (0212 296 08 76)

* Bizden ve Onlardan 25 isimli karma sergi 30 Haziran’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde devam edecek. (212 2470899)

* Burcu Orhon’un “Cazın Nabzı” isimli fotoğraf sergisi 30 Haziran’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0 212 252 47 00)

* Nefes Vol IV sergisi 30 Haziran’a kadar Merkür’de. (0 212 231 69 87)

* Julian Khol’un sergisi 30 Haziran’a kadar Avusturya Kültür Ofisi’nde. (0 2 1 2 363 84 15)

* Seyit Mehmet Buçukoğlu’nun “MücerretName” isimli sergisi 30 Haziran’a kadar füsuninanartgallery’de. (0212 232 40 49)

* Orijinal Sanatsal Baskılar sergisi 30 Haziran’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

* Taner Alakuş ile kendi öğrencileri olan sanatçıların “Sultanlar Şehri İstanbul” isimli sergisi 30 Haziran’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 327 00 12)

* Ferruh Başağa, Ömer Uluç ve Erol Akyavaş’ın “Düşten Düşünceye Mesneviden Cinlere” isimli sergisi 1 Temmuz’a kadar Akmerkez Zemin Çarşı’da. (0212 282 01 70)

* Bedri Baykam’ın “Edvard Munch’a Saygı” sergisi 2 Temmuz’a kadar Proje4L/Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde. (0212 290 25 25)

* “Temelde İnsan: Çağdaş Sanat ve Nörobilim” isimli karma sergi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

* İhsan Cemal Karaburçak’ın sergisi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

* Gülay Semercioğlu’nun “Erotik Çizgi” isimli sergisi 9 Temmuz’a dek PiArtworks’te. (0212 293 71 03)

* Update/Güncelle isimli karma sergi 9 Temmuz’a dek HAYAKA ARTI Çukurcuma’da. (0212 252 54 90)

* Sonsuzluk isimli karma sergi 10 Temmuz’a kadar Tunca Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 281 12 00)

* İrfan Önürmen’in “Otopsi” isimli sergisi 16 Temmuz’a dek Pi Artworks’te. (0212 245 40 87)

* Kayıp Cennet isimli karma sergi 24 Temmuz’a dek İstanbul Modern’de devam edecek. (0212 334 73 31)

* Güneş Özmen’in “Kendi Dilinden” isimli sergisi 29 Temmuz’a dek Ormo Sanat Galerisi’nde. (0212 252 00 47)

* Hüseyin Bahri Alptekin, Can Altay, Gülsün Karamustafa, Gabriel Lester, Camila Rocha ve Nedko Solakov’un “Ben bir stüdyo sanatçısı değilim” isimli sergisi 7 Ağustos’a dek SALT’ta. (0212 292 76 05)

* Karşıdan Karşıya sergisi 28 Ağustos’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

* Lale Tara’nın sergisi 4 Eylül’e kadar İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi’nde devam edecek. (0212 334 73 00)

* Yasemin Peker’in “Çiçekler Açarken” isimli sergisi 15 Eylül’e dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 2826965)

ANKARA
* Hasan Şahbaz - seramik - 9 Haziran’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

* Turan Erol - resim - 10 Haziran’a dek - Hacettepe Üniversitesi Hacettepe Kültür Merkezi’nde. (0 312 305 43 43)

* Şenay Öztürk - �*resim - 11 Haziran’a dek - Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

* Reva Kabael - resim - 13 Haziran’a dek - Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

* Svetlana Kurudimova Durukan - resim - 16 Haziran’a dek - Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)

* Tayfun Pirselimoğlu - resim - 17 Haziran’a dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. 0 312 468 59 04)

İZMİR
* İzmir Fransız Kültür Merkezi ve K2 Güncel Sanat Merkezi işbirliği ile Paris Pompidou Sanat Merkezi’nin “Yeni Medya Koleksiyonu” Austro-Türk tütün deposunda sergileniyor. Video art (Video sanatı) alanında dünyanın en önemlilerinden olan koleksiyon 13 Haziran’a dek İzmirli sanat severlerle buluşacak.

* Rh+ Art Magazine’in düzenlediği “2010 Yılın Genç Ressamı Yarışması” finalistlerinden Filiz Top ve çağdaş heykelin özgün isimlerinden Fuat Gülbakan’ın kişisel sergileri 18 Haziran’a dek İş Sanat İzmir Galerisi’nde görülebilir.

* Turgu Pura Vakfı 30. Ödüllü Resim ve Heykel Yarışması Sergisi, 8 Haziran’a dek İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi’nde izlenimde. Mekân ayrıca 9 Haziran’a dek, Mehmet Fırıncı’nın özgün baskıresim sergisine ev sahipliği yapacak.

İzmir Büyükşehir Beledyesi Kent Orkestrası Konseri, 9 Haziran’da Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Amfi Tiyatro’da.

* Filiz Pelit Sanat Atölyesi Yılsonu Karma Resim Sergisi’nin 7’ncisi Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

* Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar -MÖTBE- Kültür Merkezi Sanat Galerisi İzmirli sanatçı Güldane Araz Ay’ın baskıresim ve resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi, 20 Haziran’a dek izlenimde.

TİYATRO
İSTANBUL
* Tiyatro Oyunbaz’ın “Martı” oyunu perşembe günü saat 20.30’da Bilgi Ünv. Dolapdere Kampüsü’nde (0 531 888 62 31)

* Maya Sahnesi’nde Tiyatro POT’un “4.48 Psikoz” oyunu bugün 20.30’da, BGST-Tiyatro Boğaziçi’nin “Yeni Bir Hayat İçin”i perşembe 20.30’da, BGST-Tiyatro Boğaziçi’nin “Otobüs”ü cuma 20.30’da, BGST-Tiyatro Boğaziçi “Şirket Hikayeleri” oyunu cumartesi 15.00’te, BGST-Tiyatro Boğaziçi’nin “Selam Sana Shakespeare” oyunu cumartesi 20.30’da sahnelenecek. (0 212 252 74 52)

* Tiyatro Ti’nin yeni oyunu “Yüksek Derece” perşembe, cuma ve pazar günü saat 20.00’de Ti Performans’ta. (0 212 251 02 73)

* Sıfırnoktaiki yeni oyunları “Limonata”yı bugün, “Kainatın En Hızlı Saati”ni yarın, “Bazı Sesler”i çarşamba günü ve “17:31”i cumartesi günü saat 21.00’de İkincikat’ta sahneliyor. (0 212 292 32 47)

* Talimhane Tiyatrosu’nun son oyunu “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi” cuma günü saat 20.30’da, cumartesi günü ise saat 16.30 ve 20.30’da Talimhane Tiyatrosu’nda. (0 212 238 85 09)

* Metin Zakoğlu Ev Tiyatrosu’nun “Aşkımızda Virüs Var” oyunu hafta içi her gün ve cumartesi günü saat 20.30’da kendi sahnesinde. (0 216 467 33 32)

* İBBŞT’nin “Yaz Oyunları” etkinliği kapsamında “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz” oyunu bugün saat 21.00’de Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’’nda. (0 212 232 86 03)

ANKARA
* Tiyatro Tempo’da “Bir Beckett Oynamak” adlı oyun 18 Haziran’da saat 19.30’da. (0 312 232 32 92)


GÖSTERİ SÖYLEŞİ
İSTANBUL
* Alternatif Tiyatro Mekanları Ortak Girişimi nin tarafından bugün saat 20.00’de Mekanartı’da “Bağımsız Tiyatro Mekanları’nın Yeri”, yarın saat 20.00’de Maya Sahnesi’nde “Tiyatro’da Eleştiri”, çarşamba günü saat 20.00’de Şermola Performans’ta “Tiyatro Medya İlişkisi”, perşembe günü saat 20.00’de Beyoğlu Terminal’de “Tiyatroda Çağdaş Metinler”, cuma günü saat 20.00’de İkincikat’ta “Tiyatro Ödülleri” başlıklı sohbet etkinlikleri düzenleniyor.

* Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde çarşamba günü saat 18.30’da Mahmut Fazıl Coşkun’un konuşmacı olarak katılacağı “Yeni Sinemacılar” başlıklı oturum düzenlenecek. (0212 393 60 61)

* SALT Beyoğlu’nda çarşamba günü saat 18.30’da “Mladen Dolar Konuşması” gerçekleştirilecek. (0212 377 42 00)

* Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde perşembe günü saat 20.30’da David Perez dans gösterisi sahnelenecek. (0216 386 29 49)

* Turkcell Kuruçeşme Arena’da perşembe günü saat 21.00’de “Anadolu Ateşi Evolution” adlı dans gösterisi sahnelenecek. (0212 263 39 83)

* Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’’nde çarşamba günü saat 21.00’de “ABBA The Show” sahnelenecek. (0212 232 86 03)

ANKARA
* Cermodern Sanatlar Merkezi’nde Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Kütüphane ile Turizm ve Ticaret A.Ş tarafından düzenlenen “Şiir Günleri” kapsamında, 24 Haziran’da saat 16.00’da, “Bir Dünya Şairi Yunus Emre” isimli şiirli-söyleşi gerçekleştirilecek. Tiyatro oyuncusu Rüştü Asyalı’nın Yunus Emre şiirlerini okuyacağı etkinlikte, gazetemiz yazarı Mustafa Şerif Onaran şiirler üzerine yurttaşlarla sohbet gerçekleştirecek. (0 312 310 00 00)


MÜZİK
* ‘Nardis Jazz Club’ta bugün “Klez-mez”, yarın “Önder Focan & Kağan Yıldız ve Konukları”, çarşamba günü “Natalia Mann Group – Pasifist”, perşembe günü “Bilge Susar Quartet”, cuma günü “Maffy Falay Quintet” ve cumartesi günü “Ece Göksu Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 244 63 27)

* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün “Nefes”, çarşamba günü “Twenty7”, perşembe günü “Sade”, cuma günü “Özge Fışkın - Başka Şarkılar” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

* ‘Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde “TNT Yaz Konserleri” kapsamında yarın “Ajda Pekkan”, perşembe günü Bülent Ortaçgil, Zuhal Olcay, Grup Gündoğarken, Yeni Türkü, Hüsnü Arkan, Mor ve Ötesi, Birsen Tezer, Bulutsuzluk Özlemi, Jehan Barbur, Mavi Işıklar, Replikas, Gürol Ağırbaş gibi sanatçıların katılımıyla “Ada’yı Çeyrek Geçe 25. Yıl”, cuma günü “Bülent Ortaçgil Senfoni”, cumartesi günü “Ferhat Göçer 10 Tenör” konseri izlenebilir. (0 212 232 86 03)

* ‘Studio Live’da çarşamba günü “Harun Kolçak”, cuma günü “100 % Pure Dubstep @ Hatcha” konseri izlenebilir. (0 212 244 77 12)

* ‘Jolly Joker Balans’ta perşembe günü “Ceynur” ve cuma günü “Malt” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

* ‘Fulya Sanat’ta ‘İstanbul Resitalleri’ kapsamında perşembe günü “Teo Gheorghiu” konseri izlenebilir. (0 212 215 60 29)

Cumhuriyet Kültür Haber

admin
13-06-2011, 11:42
Haftanın Sanat Çizelgesi 13 Haziran-20 Haziran

Yazın gelmesiyle birlikte kültür-sanat etkinlikleri de arttı. Sanatseverleri bu hafta da oldukça yoğun bir etkinlik takvimi bekliyor.

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=58658


Tiyatro
İstanbul

* Oyun Atölyesi’nde Tiyatroadam “Generaller, Savaş ve Barbekü” cuma, cumartesi 20.30 (0 531 888 62 31)
* Tiyatro Oyunbaz’ın “Ekmek Parası” adlı oyunu perşembe 20.30’da Beyoğlu Terminal Sahnesi’nde. (0 531 888 62 31)
* Maya Sahnesi’nde BGST-Tiyatro Boğaziçi “Yeni Bir Hayat İçin” perşembe 20.30, Tiyatro POT “4.48 Psikoz” cuma 20.30 (0 212 252 74 52)
* Tiyatro Ti’nin yeni oyunu “Yüksek Derece” bugün 20.00 Beyoğlu Ti Performans’ta, “Ayışığı Tarifesi” ise çarşamba 21.00 OldCity Comedy Club. (0 212 251 02 73)
* Sıfırnoktaiki’nin “Kâinatın En Hızlı Saati” adlı oyunu salı 21.00, “Bazı Sesler” çarşamba 21.00, “17:31” perşembe 21.00, “Limonata” bugün ve cuma 21.00, İkincikat (0 212 292 32 47)
* Metin Zakoğlu Ev Tiyatrosu’nda Metin Zakoğlu Ev Tiyatrosu “Bir Delinin Hatıra Defteri” çarşamba 20.30, “Ben Küçükken Gösterirdim” perşembe 20.30, “Herkes mi Aldatır” cuma 20.30 (0 216 556 98 00)
* Hayal Bistro’da “Doğaçlama Tiyatro” perşembe 21.30 (0 216 556 98 00)
* Beyoğlu Terminal Sahnesi’nde “Ekmek Parası” perşembe (0 212 252 88 35)


Ankara
* Değişim Atölyesi Oyuncuları’nın “Azizlik Vaziyetler” oyunu perşembe, cuma 20.00 Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Açık Hava Sahnesi. (0 554 596 24 01)

Sergi
İstanbul
* Parodiler: Çizgi roman kendini hicvediyor isimli sergi 16 Haziran’da başlayıp 30 Temmuz’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)
* Emir Uras’ın sergisi 16 Haziran’da başlayıp 30 Temmuz’a kadar C.A.M Galeri Akaretler’de. (0212 245 79 75)
* Ahmet Elhan’ın “İkililer” isimli sergisi 12 Haziran’a kadar C.A.M Galeri Akaretler’de . (0212 245 79 75)
* Azade Köker’in “Üçüncü Doğa” isimli sergisi 14 Haziran’a kadar Galeri Zilberman’da (Casa Dell’arte). (0212 251 12 14)
* Tuğba Sönmez’in “Âdemler ve Havvalar” isimli sergisi 14 Haziran’a kadar Teşvikiye Galeri Binyıl’da. ( 0212219 29 71)
* Turgut Yüksel’in “Saadetler Dilerim” isimli sergisi 14 Haziran’a kadar Galeri Piha’da. (0216 337 15 13)
* Yavuz Pilevneli’nin “Dip” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Artisan’da (02122479081)
* İnsanlık Anıtı Fotoğraf Sergisi 15 Haziran’a kadar Rh Art Galeri’de. (0212 224 74 31)
* Muhsin Kut, Ünsal Toker, İsmet Birsel, Filiz Karsan ve Haşim Nur Gürel’in karma sergisi 16 Haziran’a kadar Hobi Sanat Galerisin’de (0212225 2337)
* Ayşe Küçük’ün “No Place Anywhere…”/“Hiç-Bir Yerde” isimli sergisi 17 Haziran’a kadar Casa dell’Arte’de. (0212 243 55 44)
* Yüzeyde Aşınmalar isimli karma sergi 17 Haziran’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)
* Altan Çelem’in sergisi 17 Haziran’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0212 241 65 35)
* Leyla Emadi’nin “Abluka” sergisi 18 Haziran’a kadar ALANistanbul’da. (0 212 292 04 14)
* Yumuşak Şehir isimli karma sergi 18 Haziran’a kadar ALANistanbul’da. (0 212 292 04 14)
* Ayşe Erkmen, Füsun Onur ve Seza Paker’in ‘Sürekli Çeşitlenmeler’ sergisi 18 Haziran’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)
* “Öner Kocabeyoğlu koleksiyonundan XX. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı” isimli sergi 19 Haziran’a dek Santralistanbul’da devam edecek. (0 212 292 13 13)
* Nail Payza’nın sergi 19 Haziran’a dek Galeri Selvin’de. (0 212 263 74 81)
* Japon Mürekkep Resmi Sergisi 19 Haziran’a dek İstanbul Deniz Müzesi Beşiktaş’ta.
* Görünmez Müzisyenler sergisi 19 Haziran’a dek Rahmi M. Koç Müzesi’nde. (0 212 369 66 00)
* Ali Yılmaz, Atmaca 676, Beyza Boynudelik, Erdem Karavit, Ersin Tavukçu, Nur Gürel, Sayat Uşaklıgil, Seçil Erel, Sevgi Yanar, Yasemin Erdin, Zeynep Akgün, Zeynep Cin’in EgOBaLON - 216 Düşünce ve Üretim Alanı isimli sergisi 19 Haziran’a dek Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 212 2637481)
* Avrupalı Usta Naifler sergisi 20 Haziran’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)
* Sibel Begeç Balcı’nın sergisi 22 Haziran’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 91 63)
* Nazar Sigaher, Burcu Yağcıoğlu, Emre Evrenos, Ece Kalabak ve Ülgen Semerci’nin “Keyif ve Düzen” isimli sergisi 23 Haziran’a kadar Galeri Işık Teşvikiye’de. (0212 233 12 03)
* Melissa Mey’in “Şehrin İzleri” isimli sergisi 25 Haziran’a kadar Galeri Ihlamour’da. (0212 241 76 66 )
* Yeşim Akdeniz Graf’ın “The Tell-Tale Heart / Uydurukçu Kalp” isimli sergisi 25 Haziran’a kadar Dirimart’ta. (0 212 291 34 34)
* Mercan Dede’nin “Âşıklar Kabilesi” isimli sergisi 26 Haziran’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)
* Türkiyeli ve Norveçli cam sanatçılarının “Kesişim” isimli sergisi 26 Haziran’a kadar Bir Nokta’da. (0212 2449183)
* Airvase isimli tasarım sergisi 28 Haziran’a kadar Haaz Art&Design Gallery’de. (0212 230 96 00)
* 8 Sanatçı 8 Güncel isimli sergi 30 Haziran’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 212 232 38 13)
* Cumhuriyet Tanıkları isimli sergi 30 Haziran’a kadar Mustafa Kemal Merkezi’nde. (0212 351 93 90)
* Nur Ataibiş’in “İsimsiz IV” isimli sergisi 30 Haziran’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0 2 1 6 230 58 91)
* İstanbullu Rum Ressamlar Topkapı Sarayı’nda isimli sergi 30 Haziran’a kadar Topkapı Sarayı Has Ahırlar Sergi Salonu’nda. (0 216 368 53 39)
* Günseli Kato’nun “Gelenek Şimdi” isimli sergisi 30 Haziran’a kadar G Art Gallery’de. (0212 296 08 76)
* Bizden ve Onlardan 25 isimli karma sergi 30 Haziran’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde devam edecek. (212 2470899)
* Burcu Orhon’un “Cazın Nabzı” isimli fotoğraf sergisi 30 Haziran’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0 212 252 47 00)
* Nefes Vol IV sergisi 30 Haziran’a kadar Merkür’de. (0 212 231 69 87)
* Julian Khol’un sergisi 30 Haziran’a kadar Avusturya Kültür Ofisi’nde. (0 2 1 2 363 84 15)
* Seyit Mehmet Buçukoğlu’nun “MücerretName” isimli sergisi 30 Haziran’a kadar füsuninanartgallery’de. (0212 232 40 49)
* Orijinal Sanatsal Baskılar sergisi 30 Haziran’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)
* Taner Alakuş ile öğrencileri olan sanatçıların “Sultanlar Şehri İstanbul” isimli sergisi 30 Haziran’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 327 00 12)
* Ferruh Başağa, Ömer Uluç ve Erol Akyavaş’ın “Düşten Düşünceye Mesneviden Cinlere” isimli sergisi 1 Temmuz’a kadar Akmerkez Zemin Çarşı’da. (0212 282 01 70)
* Bedri Baykam’ın “Edvard Munch’a Saygı” sergisi 2 Temmuz’a kadar Proje4L/Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde. (0212 290 25 25)
* Kent/Atlas isimli karma sergi 2 Temmuz’a kadar İlayda Sanat Galerisi’nde. (0212 227 92 92)
* Eşanlamlılar isimli karma resim ve fotoğraf sergisi 2 Temmuz’a kadar Galateaart’ta.(0212 245 33 20)
* Andy Warhol’un film, video ve polaroidlerinden oluşan sergisi 2 Temmuz’a kadar Galerist Galatasaray’da. (0 212 252 1896)
* Ceylan Öztürk, Evren Erol, Işık Özçelik, K. Deniz Pireci, Meliha Sözeri, Serdar Kaynak, Serkan Yüksel ve Şenay Ulusoy’un “8-İM” isimli sergisi 3 Temmuz’a dek Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde. (0212 265 10 34)
* “Temelde İnsan: Çağdaş Sanat ve Nörobilim” isimli karma sergi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)
* İhsan Cemal Karaburçak’ın sergisi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)
* Sabahat Çıkıntaş’ın “Az’dan Çok” isimli sergisi 4 Temmuz’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 2 1 6 3 8 5 1 2 0 3)
* Gülay Semercioğlu’nun “Erotik Çizgi” isimli sergisi 9 Temmuz’a dek PiArtworks’te. (0212 293 71 03)
* Canım Lütfen Yapma isimli sanat eleştirmenlerinin sergisi 9 Temmuz’a dek Proje4L / Elgiz Çağdaş Sanatlar Müzesi’nde. (0212 290 25 25)
* Update/Güncelle isimli karma sergi 9 Temmuz’a dek HAYAKA ARTI Çukurcuma’da. (0212 252 54 90)
* Sonsuzluk isimli karma sergi 10 Temmuz’a kadar Tunca Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 281 12 00)
* İstanbul Yaz Sergisi 15 Temmuz’a kadar Antrepo 5, Sanat Limanı, Karaköy’de.
* İrfan Önürmen’in “Otopsi” isimli sergisi 16 Temmuz’a dek Pi Artworks’te. (0212 245 40 87)
* Mehmet Dere’nin “Ne Gülüyorsun? Bu Senin Hikâyen” isimli sergisi 16 Temmuz’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)
* Deniz Üster’in “Davetli ve Gönüllü” isimli sergisi 16 Temmuz’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)
* Nereden Nereye isimli karma sergi 23 Temmuz’a dek Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)
* Kayıp Cennet isimli karma sergi 24 Temmuz’a dek İstanbul Modern’de devam edecek. (0212 334 73 31)
* Güneş Özmen’in “Kendi Dilinden” isimli sergisi 29 Temmuz’a dek Ormo Sanat Galerisi’nde. (0212 252 00 47)
* Ergin İnan’ın “İkisi” de ben” isimli sergisi 29 Temmuz’a dek Arte İstanbul Sanat Galerisi’nde. (0 212 292 8045)
* Yunus Tonkuş’un “Günce” isimli heykel sergisi 30 Temmuz’a kadar Çırağan Palace Kempinski Heykel Galerisi’nde. (0212 292 8045)
* Ayşegül Selin Özener, Bilge Alkor, Gül Ilgaz, Ebru Özseçen ve Emine Ceylan’ın “La Donna è Mobile” isimli fotoğraf sergisi 30 Temmuz’a kadar Maçka Modern Sanat Galerisi’nde.(0212 259 45 13)
* Hüseyin Bahri Alptekin, Can Altay, Gülsün Karamustafa, Gabriel Lester, Camila Rocha ve Nedko Solakov’un “Ben bir stüdyo sanatçısı değilim” isimli sergisi 7 Ağustos’a dek SALT’ta. (0212 292 76 05)
* Karşıdan Karşıya sergisi 28 Ağustos’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.
* Lale Tara’nın sergisi 4 Eylül’e kadar İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi’nde devam edecek. (0212 334 73 00)
* Buket Şahin’in “Güneş Kadınları” fotoğraf sergisi 7 Eylül’e kadar Arkeo Pera’da.
* Yasemin Peker’in “Çiçekler Açarken” isimli sergisi 15 Eylül’e dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 2826965)
* Yazın Getirdikleri isimli karma sergi 15 Eylül’e dek Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
Adana

* ‘Gelenekselden Moderne’ adlı karma resim sergisi AÇS Sanat Galerisi’nde sürüyor. 15 Haziran’da sona erecek sergide, Ayşe Kunt, Belma Özdemir, Candan Şen, Hülya Bayraklı, Hülya Halaç, Lale Karadeniz, Melda Bilgin, Mükerrem Turhan, Songül Uğur ve Şenay Bener’in eserleri yer alıyor. (0322 3632650)
* Ressamlar Reyhan Ayter, Mehmet Metin, Murat Koca, Rojda Karacan, Şenol Salmanoğlu, Canan Göncü, Dicle İnan, Gökhan Korhan, Pınar Beyaz ve Teoman Toygar’ın yaptılarının yer aldığı, “Engel (siz) misiniz?” adlı resim sergisi sürüyor. 75. Yıl Sanat Galerisi’ndeki sergi 18 Haziran’a dek izlenime açık olacak. (0322 4553887)
İZMİR
* İzmir Fransız Kültür Merkezi ve K2 Güncel Sanat Merkezi işbirliği ile Paris Pompidou Sanat Merkezi’nin “Yeni Medya Koleksiyonu” Austro-Türk tütün deposunda bugün sona eriyor.
* Rh+ Art Magazine’in düzenlediği “2010 Yılın Genç Ressamı Yarışması” finalistlerinden Filiz Top ve çağdaş heykelin özgün isimlerinden Fuat Gülbakan’ın kişisel sergileri 18 Haziran’a dek İş Sanat İzmir Galerisi’nde görülebilir.
* Ege Üniversitesi Prof.Dr.Yusuf Vardar -MÖTBE- Kültür Merkezi Sanat Galerisi İzmirli sanatçı Güldane Araz Ay’ın baskıresim ve resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi, 20 Haziran’a dek izlenimde.
* Urla Belediyesi Fotoğraf Sanat Evi’nde İlhan Devirim ve Hasan Altuner’in Bozdağ ve Gölcük fotoğraflarından oluşan sergisi, 2 Temmuz’a kadar görülebilir.
Ankara

* Reva Kabael - resim - 13 Haziran’a dek - Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)
* Svetlana Kurudimova Durukan - resim - 16 Haziran’a dek - Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)
* Tayfun Pirselimoğlu - resim - 17 Haziran’a dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

Müzik
* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün “Jazz Open Mic”, yarın “Aklan Akdağ”, çarşamba günü “Fatih Erdemci”, perşembe günü “Erdem Yener”, cuma günü “Melis Danişmend” ve cumartesi günü “Soul Stuff” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)
* ‘Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda TNT Yaz Konserleri 2011 kapsamında yarın “Goran Bregoviç”, çarşamba günü “Kenan Doğulu”, perşembe günü “Serdar Ortaç” ve cuma günü “Ajda Pekkan” konseri izlenebilir. (0 212 232 86 03)
* ‘Akbank Sanat’ta Akbank Sanat Caz Günleri kapsamında çarşamba günü “Feyza Eren Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)
* ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü “Pilli Bebek”, perşembe günü “Levent Elmas”, cuma günü “Soner Sarıkabadayı” ve cumartesi günü “Emre Aydın” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
* ‘Studio Live’nde cuma günü “Cem Köksal” ve cumartesi günü “Tibet Ağırtan” konseri izlenebilir. (0 212 244 77 12)
* ‘Istanbul Jazz Center’da cuma ve cumartesi günü “Dave Grusin And Lee Ritenour Band” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)
* ‘Turkcell Kuruçeşme Arena’da cumartesi günü “Ricky Martin” konseri izlenebilir. (0 212 263 39 83)
* ‘Enka Açık Hava Tiyatrosu’nda cumartesi günü “Fazıl Say ve Arkadaşları” konseri izlenebilir. (0 212 276 22 14)
* ‘Haliç Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde cumartesi günü “Yale Korosu 150. Yılında Tekfen ile” konseri izlenebilir. (0 212 347 98 07)
* ‘Romeo Juliet İstanbul’da cumartesi günü “MFÖ” konseri izlenebilir. (0 212 243 85 80)
* ‘KüçükÇiftlik Park’ta pazar günü Sonisphere Festival 2011 kapsamında “Iron Maiden, Slipknot, Alice Cooper, In Flames ve Mastodon” konseri izlenebilir. (0 212 231 30 45)
* ‘Parkorman’da pazar günü “Burn presents Tiesto” konseri izlenebilir. (0 212 328 20 00)

Gösteri-Söyleşi
* Pera Müzesi’nde cumartesi günü saat 18.00’de, pazar günü saat 15.00’te “Siyah Işık Film’in Temelleri Deneysel Sinema Programı” adlı etkinlik gerçekleştiriliyor. (0212 334 99 00)
* Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde bugün saat 18.30’da, “Prof. Kemal İskender Postmodernizm’i Anlatıyor” başlıklı etkinlik, çarşamba günü saat 18.30’da “Blogdan Al Haberi-Türkiyeli Blogcular Buluşması” başlıklı etkinlik gerçekleştiriliyor. (0212 393 60 61)
* Pera Palace Hotel’de perşembe günü saat 17.00’de “Tarihi Mekânda Mitolojik Sohbet” adlı etkinlik düzenleniyor. (0212 377 40 00)
* Metin Zakoğlu Ev Tiyatrosu’nda yarın saat 20.30’da Alpay Erdem’in gösterisi sahnelenecek. (0216 467 33 32)



Cumhuriyet Kültür Haber

admin
27-06-2011, 12:05
Haftanın Sanat Çizelgesi 27-4 Temmuz

‘Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde bugün “MFÖ” konseri izlenebilir.


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=56377

Sergi
İSTANBUL

* Sınırlar Yörüngeler 10 isimli sergi 29 Haziran’da başlayıp 31 Temmuz’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

* Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi - Mezunlar 2011 sergisi 28 Haziran’da başlayıp 23 Temmuz’a kadar Galeri Işık’ta. (0212 233 12 03)

* Airvase isimli tasarım sergisi 28 Haziran’a kadar Haaz Art&Design Gallery’de. (0212 230 96 00)

* 8 Sanatçı 8 Güncel isimli sergi 30 Haziran’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 2 1 2 2 3 2 3 8 1 3)

* Cumhuriyet Tanıkları isimli sergi 30 Haziran’a kadar Mustafa Kemal Merkezi’nde. (0212 351 93 90)

* Nur Ataibiş’in “İsimsiz IV” isimli sergisi 30 Haziran’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0 2 1 6 230 58 91)

* İstanbullu Rum Ressamlar Topkapı Sarayı’nda isimli sergi 30 Haziran’a kadar Topkapı Sarayı Has Ahırlar Sergi Salonu’nda. (0 216 368 53 39)

* Günseli Kato’nun “Gelenek Şimdi” isimli sergisi 30 Haziran’a kadar G Art Gallery’de. (0212 296 08 76)

* Bizden ve Onlardan 25 isimli karma sergi 30 Haziran’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde devam edecek. (212 2470899)

* Burcu Orhon’un “Cazın Nabzı” isimli fotoğraf sergisi 30 Haziran’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0 212 252 47 00)

* M. Bülent Ahıskal’ın “Işık Yetmez...” isimli fotoğraf sergisi 30 Haziran’a kadar Odakule Sanat Galerisi’nde. (0212 251 4631)

* Nefes Vol. IV sergisi 30 Haziran’a kadar Merkür’de. (0 212 231 69 87)

* Julian Khol’un sergisi 30 Haziran’a kadar Avusturya Kültür Ofisi’nde. (0 2 1 2 363 84 15)

* Seyit Mehmet Buçukoğlu’nun “MücerretName” isimli sergisi 30 Haziran’a kadar füsuninanartgallery’de. (0212 232 40 49)

* Orijinal Sanatsal Baskılar sergisi 30 Haziran’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

* Taner Alakuş ile kendi öğrencileri olan sanatçıların “Sultanlar Şehri İstanbul” isimli sergisi 30 Haziran’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 327 00 12)

* Ferruh Başağa, Ömer Uluç ve Erol Akyavaş’ın “Düşten Düşünceye Mesneviden Cinlere” isimli sergisi 1 Temmuz’a kadar Akmerkez Zemin Çarşı’da. (0212 282 01 70)

* Bedri Baykam’ın “Edvard Munch’a Saygı” sergisi 2 Temmuz’a kadar Proje4L/Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde. (0212 290 25 25)

* Kent/Atlas isimli karma sergi 2 Temmuz’a kadar İlayda Sanat Galerisi’nde. (0212227 92 92)

* Eşanlamlılar isimli karma resim ve fotoğraf sergisi 2 Temmuz’a kadar Galateaart’ta.(0212 245 33 20)

* Andy Warhol’un film, video ve polaroidlerinden oluşan sergisi 2 Temmuz’a kadar Galerist Galatasaray’da. (0 212 252 18 96)

* Ceylan Öztürk, Evren Erol, Işık Özçelik, K. Deniz Pireci, Meliha Sözeri, Serdar Kaynak, Serkan Yüksel ve Şenay Ulusoy’un “8-İM” isimli sergisi 3 Temmuz’a dek Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde. (0212 265 10 34)

* “Temelde İnsan: Çağdaş Sanat ve Nörobilim” isimli karma sergi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0 212 211 41 00)

* İhsan Cemal Karaburçak’ın sergisi 3 Temmuz’a dek Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

* Sabahat Çıkıntaş’ın “Az’dan Çok” isimli sergisi 4 Temmuz’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0216 385 12 03)

* Nuri İyem Resim Ödülü 2011 Sergisi 5 Temmuz’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)

* Gülay Semercioğlu’nun “Erotik Çizgi” isimli sergisi 9 Temmuz’a dek PiArtworks’te. (0212 293 71 03)

* Canım Lütfen Yapma isimli sanat eleştirmenlerinin sergisi 9 Temmuz’a dek Proje4L/Elgiz Çağdaş Sanatlar Müzesi’nde. (0212 290 25 25)

* Update/Güncelle isimli karma sergi 9 Temmuz’a dek HAYAKA ARTI Çukurcuma’da. (0212 252 54 90)

* Sonsuzluk isimli karma sergi 10 Temmuz’a kadar Tunca Sanat Galerisi’nde devam edecek. (0 212 281 12 00)

* Özcan Kandemir’in sergisi 13 Temmuz’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0 212 251 91 63)

* İstanbul Yaz Sergisi 15 Temmuz’a kadar Antrepo 5, Sanat Limanı, Karaköy’de.

* Ilies Issiakhem’in “Momento Mori” isimli sergisi 15 Temmuz’a kadar Galeri Artist’te. (0212 227 68 52)

* Can Büyükmehmet, Nükhet Göldeli, Ali Özhan Güneş, Buket Püren Açıkalın ve Serkan Şen’in “Flip Flop” adlı sergisi 15 Temmuz’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0 212 241 65 35)

* İrfan Önürmen’in “Otopsi” isimli sergisi 16 Temmuz’a dek Pi Artworks’te. (0212 245 40 87)

* Mehmet Dere’nin “Ne Gülüyorsun? Bu Senin Hikâyen” isimli sergisi 16 Temmuz’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

* Deniz Üster’ün “Davetli ve Gönüllü” isimli sergisi 16 Temmuz’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

* Yılmaz Zenger’in heykel ve resim sergisi 19 Temmuz’a kadar Nakkaş Sanat Galerisi’nde. (0212 272 00 70)

* Figür Aktif Resim Sergisi 20 Temmuz’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

* Nereden Nereye isimli karma sergi 23 Temmuz’a dek Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)

* Kayıp Cennet isimli karma sergi 24 Temmuz’a dek İstanbul Modern’de devam edecek. (0212 334 73 31)

* Güneş Özmen’in “Kendi Dilinden” isimli sergisi 29 Temmuz’a dek Ormo Sanat Galerisi’nde. (0212 252 00 47)

* Ergin İnan’ın “İkisi de ben” isimli sergisi 29 Temmuz’a dek Arte İstanbul Sanat Galerisi’nde. (0 212 292 8045)

* Yunus Tonkuş’un “Günce” isimli heykel sergisi 30 Temmuz’a kadar Çırağan Palace Kempinski Heykel Galerisi’nde. (0212 292 8045)

* Parodiler: Çizgi roman kendini hicvediyor isimli sergi 30 Temmuz’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)

* Emir Uras’ın sergisi 30 Temmuz’a kadar C.A.M Galeri Akaretler’de. (0212 245 79 75)

* Ayşegül Selin Özener, Bilge Alkor, Gül Ilgaz, Ebru Özseçen ve Emine Ceylan’ın “La Donna è Mobile” isimli fotoğraf sergisi 30 Temmuz’a kadar Maçka Modern Sanat Galerisi’nde.(0212 259 45 13)

* Fahrelnisa Zeid, Fikret Muallâ, Hakkı Anlı, Abidin Dino, Ferruh Başağa, Selim Turan, Avni Arbaş, Nejad Devrim, İlhan Koman, Mübin Orhon, Adnan Çoker, Burhan Doğançay, Ömer Uluç, Albert Bitran, Yüksel Arslan, Mehmet Güleryüz, Komet, Alaettin Aksoy, Ergin İnan ve Koray Ariş’in “20. Yüzyılın 20 Türk Sanatçısı” sergisi 31 Temmuz’a kadar Santralistanbul’da. (0 212 292 13 13)

* Hüseyin Bahri Alptekin, Can Altay, Gülsün Karamustafa, Gabriel Lester, Camila Rocha ve Nedko Solakov’un “Ben bir stüdyo sanatçısı değilim” isimli sergisi 7 Ağustos’a dek SALT’ta. (0212 292 76 05)

* Kendi Kendine isimli karma sergi 10 Ağustos’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)

* Karşıdan Karşıya sergisi 28 Ağustos’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

* Lale Tara’nın sergisi 4 Eylül’e kadar İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi’nde devam edecek. (0212 334 73 00)

* Buket Şahin’in “Güneş Kadınları” fotoğraf sergisi 7 Eylül’e kadar Arkeo Pera’da.

* Yasemin Peker’in “Çiçekler Açarken” isimli sergisi 15 Eylül’e dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 2826965)

* Yazın Getirdikleri isimli karma sergi 15 Eylül’e dek Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)


ANKARA

* Dericizade Koleksiyonundan Fotoğraflarla Ankara - fotoğraf - 30 Haziran’a dek - Ankara Kulubü Derneği Genel Merkezi’nde. (0 312 362 73 05)

* Andrés Hidalgo Espinosa - fotoğraf - 30 Haziran’a dek - Ankara Üniversitesi Kültür ve Sanat Evi’nde. (0 312 215 24 84)

* Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Öğrencileri - resim - 2 Temmuz’a dek - Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

* Ayşe Arkün Atölyesi - karma resim - 4 Temmuz’a dek - Medya Sanat Galerisi’nde. (0 312 428 39 55)

* İsmail Hakkı Tonguç’un Fırçası ve Objektifinden - resim, fotoğraf - 8 Temmuz’a dek - Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)

* Lozan’ın Çocukları - fotoğraf - 14 Temmuz’a dek - Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

* Ahmet Erdoğdu - resim - 15 Temmuz’a dek - Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

* Erwin Olaf - modern fotoğraf - 30 Temmuz’a dek - Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)

* Elio Montanari - fotoğraf - 31 Ağustos’a dek - Ankara İtalyan Kültür Merkezi’nde. (0 312 446 51 78)

* Yaz Karması - resim - 1 Eylül’e dek - Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)

* Yaz Günleri 2011 - resim, heykel, seramik - 30 Eylül’e dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)


İZMİR

* Urla Belediyesi Fotoğraf Sanat Evi’nde İlhan Devirim ve Hasan Altuner’in Bozdağ ve Gölcük fotoğraflarından oluşan sergisi, 2 Temmuz’a kadar görülebilir.

* Bodrum Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’ndeki Erdinç Bakla Sanat Galerisi, gazetemiz çizeri Kamil Masaracı’nın çizgilerini ağırlıyor.

* Ayvalık Halk Eğitim Merkezi yağlıboya resim kursunda gerçekleşen çalışmalar 30 Haziran’a dek Galeri Turna’da izlenimde.

Gösteri / Söyleşi
İSTANBUL

* Otto Santral’de yarın saat 20.00’de “Mutlaka Görmeniz Gereken 1001 Film” başlıklı film gösterimleri devam ediyor. (0212 427 18 89)

* Akbank Sanat’ta cuma günü saat 15.00’te “Ölüm Oyunu”, cumartesi günü saat 15.00’te ise “Karanlık Yolculuk” adlı film gösterimleri gerçekleştiriliyor. (0212 252 35 00-01)

* Salt Beyoğlu’nda çarşamba günü “Türkiye’de Otomobilli Hayata Geçiş” başlıklı söyleşi gerçekleştirilecek. (0212 292 76 05)

* Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde çarşamba günü saat 18.30’da “Sanat Tarihi Konuşmaları Dizisi” kapsamında “Çağdaş Realizm” başlıklı söyleşi gerçekleştirilecek. (0212 393 60 61)


ANKARA

* If Performance Hall’de, Ege Kayacan’ın tek kişilik gösterisi, 29 Haziran’da, 22.00-00.00 saatleri arasında, Mavi Sahne’nin “Her Şey Doğaçlama Komik” gösterisi “Tuluatmasyon”, her salı saat 21.00’de. (0 312 418 95 06)


Tiyatro
İSTANBUL

* Tiyatroadam’ın “Generaller, Savaş ve Barbekü” oyunu çarşamba 21.15 İstinye Enka Açıkhava Tiyatrosu’nda (0 212 276 22 14)

* Sıfırnoktaiki’nin “limonata” oyunu bugün, “Kâinatın en hızlı saati” salı, “Bazı sesler” çarşamba 21.00 Beyoğlu İkincikat’ta. (0 212 292 32 47)

* Tiyatro Ti’nin “Ayışığı Tarifesi” oyunu çarşamba 21.00 OldCity Comedy Club’da. (0 212 251 02 73)

Opera
İSTANBUL

* 2. Uluslararası İstanbul Opera Festivali kapsamında cuma günü saat 21.00’de Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde “Fatih Sultan Mehmet” operası, cumartesi ve pazar günleri saat 21.00’de Topkapı Sarayı’nda “IV. Murat” operası seslendirilecek.(0212 232 86 03 / 0212 512 04 80)

Müzik
İSTANBUL

* ‘Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde bugün “MFÖ” konseri izlenebilir. (0 212 232 86 03)

* ‘Akbank Sanat’ta Akbank Sanat Caz Günleri kapsamında yarın “Snow Owl - Art Of Contrabass Guitar” ve çarşamba günü “Hector Martignon’s Foreign Affair” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün “Ayşegül İnci Project”, yarın “Bulusuzluk Özlemi”, çarşamba günü “Ozan Ünlü”, perşembe günü “Peyk” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde yarın “14. TÜRKSOY Opera Günleri Konseri” izlenebilir. (0 216 346 15 31)

* ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü “Halil Sezai”, perşembe günü “Serkan Çağrı & Rumeli Band: Live Project”, cuma günü “Cover The Party: Kolpa&Pijama” ve cumartesi günü “Nev” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

* ‘Turkcell Kuruçeşme Arena’da Yaz Konserleri kapsamında perşembe günü “Yalın”, cuma günü “Kardeş Türküler”, cumartesi günü “Sibel Can” ve pazar günü “Selçuk Ural 45. Sanat Yılı Gecesi” konseri izlenebilir. (0 212 263 39 83)

* ‘santralistanbul’da cumartesi ve pazar günü Efes Pilsen One Love Festival kapsamında “Suede, Manic Street Preachers, Happy Mondays, Editors, Cake, Nneka, Büyük Ev Ablukada, 123, Neşeli Milis ve Sade” konseri izlenebilir. (0 212 311 78 09)

* ‘KüçükÇiftlik Park’ta cumartesi günü “Godskitchen Urban Wave: Armin Van Buuren” konseri izlenebilir. (0 212 231 30 45)


İZMİR

* 25. Uluslararası İzmir Festivali bugün Çeşme Kalesi’nde Polonya’nın sıra dışı oda müziği gruplarından Wilanow Yaylı Dörtlüsü’nü ağırlayacak. Konsere günümüzün önde gelen flüt sanatçılarından Elzbieta Gajewska da katılacak.

* İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi Atölyeler Festivali, bugün saat 18.00’de gerçekleştirilecek. Aynı mekanda 30 Haziran’da “Normal” grubunun çim konseri yapılacak. Konserin başlama saati 21.00


Cumhuriyet Kültür Haber

emre gümüşdoğan
01-08-2011, 16:27
Haftanın Sanat Çizelgesi 1-7 Ağustos

Sanatseverler, 'Çizgi Roman Kendini Hicvediyor' sergisini 10 Eylül'e kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi'nde gezebilecek. İşte haftanın diğer sanat etkinlikleri...

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=75668



Sergi
İstanbul

* Türkiye, Venezüella, Makedonya, Yunanistan ve Avusturalya sanatçılarının resim ve heykel sergisi 31 Ağustos’a dek Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)

* Esra Tüzün’ün “32” isimli sergisi 2 Ağustos’a dek Galeri Işık’ta. (0212 233 12 03)

* Abit Kullebi’nin “Dansın Büyüsü” isimli fotoğraf sergi 5 Ağustos’a kadar Fotofilm Sanat Merkezi’nde. (0 212 2440495)

* Hüseyin Bahri Alptekin, Can Altay, Gülsün Karamustafa, Gabriel Lester, Camila Rocha ve Nedko Solakov’un “Ben bir stüdyo sanatçısı değilim” isimli sergisi 7 Ağustos’a dek SALT’ta. (0212 292 76 05)

* Kendi Kendine isimli karma sergi 10 Ağustos’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)

* Ali Atmaca, Merve Morkoç, Nezih, Deniz Sağdıç, Devabil Kara, Erol Kılıç, Mine Argan ve İsmail Ateş’in “Summer Love 2” isimli sergisi 10 Ağustos’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

* “Arazi Üzerine: Kolombiya’da Çağdaş Sanat” isimli sergi 11 Ağustos’a kadar santralistanbul’da. (0 212 292 13 13)

* Genç Sanatçılar 1 isimli karma sergi 19 Ağustos’a kadar Galeri 5’te. (0216 636 20 22)

* Yaz Karması Sergisi 20 Ağustos’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

* Patricia Piccinini’nin “Beni Bağrına Bas” isimli sergisi 21 Ağustos’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

* Deniz Gül’ün “Beş Kişilik Bufet” isimli yerleştirmesi 21 Ağustos’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

* Berç Toroser’in sergisi 23 Ağustos’a kadar Aznavur Sanat Evi Sergi Salonu’nda. (0212 249 22 10)

* Gül Bolulu’nun “Liflerin Dansı” sergisi 27 Ağustos’a dek Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)

* Karşıdan Karşıya sergisi 28 Ağustos’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

* Azime Sarıtoprak’ın “Miyazaki Buradaydı” sergisi 30 Ağustos’a kadar Mine Sanat Galerisi Caddebostan’da. (0 2 1 6 3 8 5 1 2 0 3)

* Hanedan ve Kamera isimli fotoğraf sergisi 2 Eylül’e kadar Aygaz Genel Müdürlük binasında. (0 212 284 63 63)

* Lale Tara’nın sergisi 4 Eylül’e kadar İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi’nde devam edecek. (0212 334 73 00)

* Buket Şahin’in “Güneş Kadınları” fotoğraf sergisi 7 Eylül’e kadar Arkeo Pera’da.

* İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı ile Fotoğraf ve Video Bölümleri öğrencilerinin “TRACK10” isimli sergisi 9 Eylül’e dek Bilgi Üniversitesi Santral Kampusu E1-101’de. (0212 256 49 91)

* Çizgi Roman Kendini Hicvediyor sergisi 10 Eylül’e dek İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 3938111)

* Leyla Gamsız ve Hamit Görele’nin sergisi 12 Eylül’e dek Sanat Akmerkez’de Galerisi’nde. (0212 282 01 70)

* Yasemin Peker’in “Çiçekler Açarken” isimli sergisi 15 Eylül’e dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 2826965)

* Işıl Özışık ve Neşe Gümüşçüoğlu’nun Suluboya Resim Sergisi 15 Eylül’e dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

* Burcu Orhon’un Cazın Nabzı sergisi 23 Eylül’e Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde. (0 216 46736 00)

* Genç Heykel II sergisi 29 Eylül’e dek Çırağan Sarayı Heykel Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

* Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin “Şimdiki Zamanlar” isimli sergisi 2 Ekim’e kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

Müzik
İstanbul
* ‘Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde cumartesi günü saat 21.00’de “Serdar Ortaç” konseri izlenebilir. (0 212 232 86 03)
* ‘Pera Müzesi’nde çarşamba günü saat 19.30’da “Genç Çarşamba Konserleri” kapsamında “Help! The Captain Threw Up” grubunun konseri izlenebilir. (0 212 334 99 00)


CUMHURİYET

admin
08-08-2011, 11:02
Haftanın Sanat Çizelgesi 8 - 14 Ağustos

Tuluyhan Uğurlu, cuma ve cumartesi günü saat 21.30'da Sapphire Seyir Terası'nda konser verecek.


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=46685



İstanbul
SERGİ
* Kendi Kendine isimli karma sergi 10 Ağustos’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)

* Ali Atmaca, Merve Morkoç, Nezih, Deniz Sağdıç, Devabil Kara, Erol Kılıç, Mine Argan ve İsmail Ateş’in “Summer Love 2” isimli sergisi 10 Ağustos’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

* “Arazi Üzerine: Kolombiya’da Çağdaş Sanat” isimli sergi 11 Ağustos’a kadar santralistanbul’da. (0 212 292 13 13)

* Filiz Azak’ın “Twilight” isimli sergisi 15 Ağustos’a kadar Galeri Artist’te. (0 212 227 68 52)

* Genç Sanatçılar 1 isimli karma sergi 19 Ağustos’a kadar Galeri 5’te. (0216 636 20 22)

* Yaz Karması Sergisi 20 Ağustos’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

* Patricia Piccinini’nin “Beni Bağrına Bas” isimli sergisi 21 Ağustos’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

* Deniz Gül’ün “Beş Kişilik Bufet” isimli yerleştirmesi 21 Ağustos’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

* Berç Toroser’in sergisi 23 Ağustos’a kadar Aznavur Sanat Evi Sergi Salonu’nda. (0212 249 22 10)

* Gül Bolulu’nun “Liflerin Dansı” sergisi 27 Ağustos’a dek Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)

* Karşıdan Karşıya sergisi 28 Ağustos’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

* Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Programı öğrencilerinin “Düşlerimin İzinden 4” sergisi 28 Ağustos’a kadar Sabancı Üniversitesi’nde. (0216 483 90 97)

* Azime Sarıtoprak’ın “Miyazaki Buradaydı” sergisi 30 Ağustos’a kadar Mine Sanat Galerisi Caddebostan’da. (0 216 385 12 03)

* Hanedan ve Kamera isimli fotoğraf sergisi 2 Eylül’e kadar Aygaz Genel Müdürlük binasında. (0 212 284 63 63)

* Nazan Tuna’nın “Doğuda Kadın Olmak” isimli fotoğraf sergisi 2 Eylül’e kadar Fotofilm Sanat merkezinde. (0 212 244 04 95)

* Lale Tara’nın sergisi 4 Eylül’e kadar İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi’nde devam edecek. (0212 334 73 00)

* Steve McCurry’nin son Kodachrome filmiyle çektiği fotoğraflardan oluşan sergisi 4 Eylül’e kadar İstanbul Modern’de. (0 212 249 45 46)

* Buket Şahin’in “Güneş Kadınları” fotoğraf sergisi 7 Eylül’e kadar Arkeo Pera’da.

* İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı ile Fotoğraf ve Video Bölümleri öğrencilerinin “TRACK10” isimli sergisi 9 Eylül’e dek Bilgi Üniversitesi Santral Kampusu E1-101’de. (0212 256 49 91)

* Çizgi Roman Kendini Hicvediyor sergisi 10 Eylül’e dek İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 3938111)

* Mahmut Celayir, Dieter Mammel, Murat Germen, Burcu Yağcıoğlu, Alev Gözonar, Emir Uras’ın “Reminder” isimli sergisi 10 Eylül’e dek C.A.M Galeri / Akaretler’de. ( 0212 2457975)

* Leyla Gamsız ve Hamit Görele’nin sergisi 12 Eylül’e dek Sanat Akmerkez’de Galerisi’nde. (0212 282 01 70)

* Yasemin Peker’in “Çiçekler Açarken” isimli sergisi 15 Eylül’e dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 2826965)

* Işıl Özışık ve Neşe Gümüşçüoğlu’nun suluboya resim sergisi 15 Eylül’e dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

* Genç Heykel II sergisi 29 Eylül’e dek Çırağan Sarayı Heykel Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

* Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin “Şimdiki Zamanlar” isimli sergisi 2 Ekim’e kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

İZMİR
* Heykeltıraş Birgül Baran’ın enstalasyon/heykel sergisi “Kente Dair”, Bodrum Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi’nde sürüyor. Baran’ın çalışmaları, 12 Ağustos’a dek pazartesi dışında her gün görülebilir.

* Şükran Ulucan’ın resim sergisi Çeşme Altınyunus Sanat Galerisi’nde izlenimde.


MÜZİK
* ‘Reina’da yarın saat 22.00’de “Diane Schuur” konseri izlenebilir. (0 212 259 59 19)

* ‘Turkcell Kuruçeşme Arena’da cuma günü saat 21.30’da “Mustafa Ceceli” ve cumartesi günü saat 21.30’da “Yonca Lodi” konseri izlenebilir. (0 212 263 39 83)

* ‘Sapphire Seyir Terası’nda cuma ve cumartesi günü saat 21.30’da “Tuluyhan Uğurlu” konseri izlenebilir. (0 212 444 51 11)

GÖSTERİ SÖYLEŞİ
* Turkcell Kuruçeşme Arena’da yarın saat 21.00’de “Şirinler” filminin gösterimi gerçekleştirilecek. (Biletix: 0216 556 98 00)

�* Metin Zakoğlu Cafe Theatre’da bugün saat 21.15’te “Metin Zakoğlu Söylüyor” adlı gösteri, yarın saat 21.15’te Alpay Erdem’in gösterisi sahnelenecek. (0216 467 33 32)



Cumhuriyet Kültür Haber

admin
15-08-2011, 11:15
Haftanın Sanat Çizelgesi 15 Ağustos- 22 Ağustos

Beyoğlu Belediyesi Açıkhava Sineması'nda, hafta boyunca saat 22.00- 23.30 arası ücretsiz açıkhava sinemasında film gösterimleri gerçekleştiriliyor.


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=40361


SERGİ
İSTANBUL
* Filiz Azak’ın “Twilight” isimli sergisi 15 Ağustos’a kadar Galeri Artist’te. (0 212 227 68 52)

* Genç Sanatçılar 1 isimli karma sergi 19 Ağustos’a kadar Galeri 5’te. (0216 636 20 22)

* Kağan Güner Kişisel Sergisi 19 Ağustos’a kadar Tophane-i Âmire Kültür ve Sanat Merkezi Tekkubbe Salonu’nda. (0 212 252 16 00- 296)

* Yaz Karması Sergisi 20 Ağustos’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

* Patricia Piccinini’nin “Beni Bağrına Bas” isimli sergisi 21 Ağustos’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

* Deniz Gül’ün “Beş Kişilik Bufet” isimli yerleştirmesi 21 Ağustos’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

* Berç Toroser’in sergisi 23 Ağustos’a kadar Aznavur Sanat Evi Sergi Salonu’nda. (0212 249 22 10)

* Gül Bolulu’nun “Liflerin Dansı” sergisi 27 Ağustos’a dek Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)

*Karşıdan Karşıya sergisi 28 Ağustos’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

* Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Programı öğrencilerinin “Düşlerimin İzinden 4” sergisi 28 Ağustos’a kadar Sabancı Üniversitesi’nde. (0216 483 90 97)

* Azime Sarıtoprak‘ın “Miyazaki Buradaydı” sergisi 30 Ağustos’a kadar Mine Sanat Galerisi Caddebostan’da. (0 2 1 6 3 8 5 1 2 0 3)

* Hanedan ve Kamera isimli fotoğraf sergisi 2 Eylül’e kadar Aygaz Genel Müdürlük binasında. (0 212 284 63 63)

* Nazan Tuna’nın “Doğuda Kadın Olmak” isimli fotoğraf sergisi 2 Eylül’e kadar Fotofilm Sanat Merkezi’nde. (0 212 2440495)

* Lale Tara’nın sergisi 4 Eylül’e kadar İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi’nde devam edecek. (0212 334 73 00)

* Steve McCurry’nin son Kodachrome filmiyle çektiği fotoğraflardan oluşan sergisi 4 Eylül’e kadar İstanbul Modern’de. (0 212 249 45 46)

* Buket Şahin’in “Güneş Kadınları” fotoğraf sergisi 7 Eylül’e kadar Arkeo Pera’da.

* İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı ile Fotoğraf ve Video Bölümleri öğrencilerinin “TRACK10” isimli sergisi 9 Eylül’e dek Bilgi Üniversitesi Santral Kampusu E1-101’de. (0212 256 49 91)

* Çizgi Roman Kendini Hicvediyor sergisi 10 Eylül’e dek İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 3938111)

* Mahmut Celayir, Dieter Mammel, Murat Germen, Burcu Yağcıoğlu, Alev Gözonar, Emir Uras’ın “Reminder” isimli sergisi 10 Eylül’e dek C.A.M Galeri/Akaretler’de . ( 0212 2457975)

* Leyla Gamsız ve Hamit Görele’nin sergisi 12 Eylül’e dek Sanat Akmerkez’de Galerisi’nde. (0212 282 01 70)

*Yasemin Peker’in “Çiçekler Açarken” isimli sergisi 15 Eylül’e dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 2826965)

*Işıl Özışık ve Neşe Gümüşçüoğlu’nun Suluboya Resim Sergisi 15 Eylül’e dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

*Genç Heykel II sergisi 29 Eylül’e dek Çırağan Sarayı Heykel Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

*Nasip İyem, Nuri İyem, Naile Akıncı, Mehmet Aksoy, Neş’e Erdok, Nedret Sekban, Rahmi Aksungur, Temür Köran, İrfan Okan, Hakan Gürsoytrak, Emin Turan, Hakan Cingöz ve Setenay Alpsoy ’un karma sergisi 30 Eylül’e dek Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212265 81 58)

*Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin “Şimdiki Zamanlar” isimli sergisi 2 Ekim’e kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

*Arazi Üzerine: Kolombiya’da Çağdaş Sanat sergisi 2 Ekim’e kadar santralistanbul Galeri 1’de. (0 212 292 13 13)

*Kutluğ Ataman’ın “Mezopotamya Dramaturjileri” isimli sergisi 6 Kasım’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

*Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

İZMİR
*Ayvalık’taki Karagöz Sanat Evi, Emine Boyner ile Çocuk Atölyesi’nin resim sergisine, 18-20 Ağustos tarihleri arasında ev sahipliği yapacak.

* İlhan Berk’in 3. ölüm yıldönümü anısına açılan ve Engin Turgut’la Fatih Küçük’ün resimlerinin yer aldığı sergi, 5 Eylül’e dek Gümüşlük Amavi’de

*Şükran Ulucan Resim Sergisi, 2 Eylül’e dek Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Altınyunus Sanat Galerisi’nde


GÖSTERİ-SÖYLEŞİ
İSTANBUL
* Beyoğlu Belediyesi Açıkhava Sineması’nda, hafta boyunca saat 22.00- 23.30 arası ücretsiz açıkhava sinemasında film gösterimleri gerçekleştiriliyor. (0212 244 30 06)

OPERA-BALE
BODRUM
*Bodrum Kalesi’nde, Bodrum Bale Festivali kapsamında bugün İstanbul Devlet Opera ve Balesi ’nden “İstanbul Mozaik”, perşembe günü St.Petersburg Boris Eifman Devlet Bale Tiyatrosu’ndan “Ben, Don Kişot” ve pazar günü Schwerin Devlet Tiyatrosu Bale Topluluğu’ndan “Carmen” balesi izlenebilir. Bütün temsillerin başlama saati 21.45.


Cumhuriyet Haber Portalı

admin
22-08-2011, 13:30
Haftanın Sanat Çizelgesi 22-28 Ağustos

'Ramazanda Caz' kapsamında bugün saat 21.30'da Yıldız Sarayı'nda "McCoy Tyner Trio with Gary Bartz" ve yarın saat 21.30'da Topkapı Sarayı'nda "Ahmad Jamal" konseri izlenebilir.

(http://www.cumhuriyet.com.tr/?yer=yazar&aranan=Cumhuriyet%20Haber%20Portal%FD)
http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=76929


İstanbul
SERGİ
* Berç Toroser’in sergisi 23 Ağustos’a kadar Aznavur Sanat Evi Sergi Salonu’nda. (0212 249 22 10)

* Gül Bolulunun “Liflerin Dansı” sergisi 27 Ağustos’a dek Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)

* Karşıdan Karşıya sergisi 28 Ağustos’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

* Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Programı öğrencilerinin “Düşlerimin İzinden 4” sergisi 28 Ağustos’a kadar Sabancı Üniversitesi’nde. (0216 483 90 97)

* Azime Sarıtoprak’ın “Miyazaki Buradaydı” sergisi 30 Ağustos’a kadar Mine Sanat Galerisi Caddebostan’da. (0 216 385 12 03)

* Hanedan ve Kamera isimli fotoğraf sergisi 2 Eylül’e kadar Aygaz Genel Müdürlük binasında. (0 212 284 63 63)

* Nazan Tuna’nın “Doğuda Kadın Olmak” isimli fotoğraf sergisi 2 Eylül’e kadar Fotofilm Sanat Merkezi’nde. (0 212 2440495)

* Lale Tara’nın sergisi 4 Eylül’e kadar İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi’nde devam edecek. (0212 334 73 00)

* Steve McCurry’nin son Kodachrome filmiyle çektiği fotoğraflardan oluşan sergisi 4 Eylül’e kadar İstanbul Modern’de. (0 212 249 45 46)

* Buket Şahin’in “Güneş Kadınları” fotoğraf sergisi 7 Eylül’e kadar Arkeo Pera’da.

* İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı ile Fotoğraf ve Video Bölümleri öğrencilerinin “TRACK10” isimli sergisi 9 Eylül’e dek Bilgi Üniversitesi Santral Kampusu E1-101’de. (0212 256 49 91)

* Çizgi Roman Kendini Hicvediyor sergisi 10 Eylül’e dek İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 3938111)

* Mahmut Celayir, Dieter Mammel, Murat Germen, Burcu Yağcıoğlu, Alev Gözonar, Emir Uras’ın “Reminder” isimli sergisi 10 Eylül’e dek C.A.M Galeri / Akaretler’de . ( 0212 2457975)

* Leyla Gamsız ve Hamit Görele’nin sergisi 12 Eylül’e dek Sanat Akmerkez’de Galerisi’nde. (0212 282 01 70)

* Yasemin Peker’in “Çiçekler Açarken” isimli sergisi 15 Eylül’e dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 2826965)

* Işıl Özışık ve Neşe Gümüşçüoğlu’nun Suluboya Resim Sergisi 15 Eylül’e dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

* Avni Arbaş, Yusuf Katipoğlu, Sarkis Günsel, Muzaffer Akyol, Erdem Uçkan, Bodil Örs gibi değerli sanatçıların eserlerini ve Devrim Erbil, Ahmet Umur Deniz, Hayri Ağan gibi sanatçıların gravürlerinin yer aldığı sergi 17 Eylül’e dek Galata Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 33 20)

* Genç Heykel II sergisi 29 Eylül’e dek Çırağan Sarayı Heykel Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

* Nasip İYEM, Nuri İYEM, Naile AKINCI, Mehmet AKSOY, Neş’e ERDOK, Nedret SEKBAN, Rahmi AKSUNGUR, Temür KÖRAN, İrfan OKAN, Hakan GÜRSOYTRAK, Emin TURAN, Hakan CİNGÖZ ve Setenay ALPSOY’un karma sergisi 30 Eylül’e dek Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212265 81 58)

* Çağdaş Ustalardan Sergi başlıklı karma sergi 30 Eylül’e dek Tem Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 08 99)

* Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin “Şimdiki Zamanlar” isimli sergisi 2 Ekim’e kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

* Arazi Üzerine: Kolombiya’da Çağdaş Sanat sergisi 2 Ekim’e kadar santralistanbul Galeri 1’de. (0 212 292 13 13)

* Kutluğ Ataman’ın “Mezopotamya Dramaturjileri” isimli sergisi 6 Kasım’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde.

İZMİR

* İlhan Berk’in 3. ölüm yıldönümü anısına açılan ve Engin Turgut’la Fatih Küçük’ün resimlerinin yer aldığı sergi, 5 Eylül’e dek Gümüşlük Amavi’de.

* Şükran Ulucan Resim Sergisi, 2 Eylül’e dek Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Altınyunus Sanat Galerisi’nde.

* Alaçatı Sanat Günleri kapsamında, Art Shop - Çatı Sanat Galerisi ve Alaçatı Motif Halı işbirliğiyle, 17 Eylül’e dek “Marek Brzozowski” resim sergisi izlenimde olacak.


MÜZİK
* ‘Ramazanda Caz’ kapsamında bugün saat 21.30’da Yıldız Sarayı’nda “McCoy Tyner Trio with Gary Bartz” ve yarın saat 21.30’da Topkapı Sarayı’nda “Ahmad Jamal” konseri izlenebilir. (0 216 556 98 00)


GÖSTERİ SÖYLEŞİ
* Turkcell Kuruçeşme Arena’da yarın saat 21.00’de gnçtrkcll Açıkhava Sinema Festivali kapsamında “Babamın Penguenleri” adlı film gösterimi gerçekleştirilecek. (Biletix: 0216 556 98 00)

* Metin Zakoğlu Cafe Theatre’da yarın saat 21.15’te Alpay Erdem’in tek gişilik gösterisi sahnelenecek. (0216 467 33 32)

Cumhuriyet Kültür Haber

admin
30-08-2011, 16:28
Haftanın Sanat Çizelgesi 29 Ağustos- 5 Eylül

Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012'ye dek Adalar Müzesi'nde.


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=39343


İstanbul

SERGİ
* Azime Sarıtoprak’ın “Miyazaki Buradaydı” sergisi 30 Ağustos’a kadar Mine Sanat Galerisi Caddebostan’da. (0 2 6 385 12 03)

* Hanedan ve Kameraisimli fotoğraf sergisi 2 Eylül’e kadar Aygaz Genel Müdürlük binasında. (0 212 284 63 63)

* Nazan Tuna’nın “Doğuda Kadın Olmak” isimli fotoğraf sergisi 2 Eylül’e kadar Fotofilm Sanat Merkezi’nde. (0 212 2440495)

* Lale Tara’nın sergisi 4 Eylüle kadar İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi’nde devam edecek. (0212 334 73 00)

* Steve McCurry’nin son Kodachrome filmiyle çektiği fotoğraflardan oluşan sergisi 4 Eylüle kadar İstanbul Modern’de. (0 212 249 45 46)

*Buket Şahin’in “Güneş Kadınları” fotoğraf sergisi 7 Eylül’e kadar Arkeo Pera’da.

* İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı ile Fotoğraf ve Video Bölümleri öğrencilerinin “TRACK10” isimli sergisi 9 Eylül’e dek Bilgi Üniversitesi Santral Kampusu E1-101’de. (0212 256 49 91)

* Çizgi Roman Kendini Hicvediyor sergisi 10 Eylül’e dek İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 3938111)

* Mahmut Celayir, Dieter Mammel, Murat Germen, Burcu Yağcıoğlu, Alev Gözonar, Emir Uras’ın “Reminder” isimli sergisi 10 Eylül’e dek C.A.M Galeri / Akaretler’de . ( 0212 2457975)

* Leyla Gamsız ve Hamit Görele’nin sergisi 12 Eylül’e dek Sanat Akmerkez’de Galerisi’nde. (0212 282 01 70)

* Yasemin Peker’in “Çiçekler Açarken” isimli sergisi 15 Eylül’e dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 2826965)

* Işıl Özışık ve Neşe Gümüşçüoğlu’nun Suluboya Resim Sergisi 15 Eylül’e dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

* Avni Arbaş, Yusuf Katipoğlu, Sarkis Günsel, Muzaffer Akyol, Erdem Uçkan, Bodil Örs gibi değerli sanatçıların eserlerini ve Devrim Erbil, Ahmet Umur Deniz, Hayri Ağan gibi sanatçıların gravürlerinin yer aldığı sergi 17 Eylül’e dek Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 33 20)

* Ben Willikens’in “New Works From the Raft Series” Sergisi 17 Eylül’e dek Galeri Artist’te. (0212 227 68 52)

* Genç Heykel II sergisi 29 Eylül’e dek Çırağan Sarayı Heykel Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

* Nasip İYEM, Nuri İYEM, Naile AKINCI, Mehmet AKSOY, Neş’e ERDOK, Nedret SEKBAN, Rahmi AKSUNGUR, Temür KÖRAN, İrfan OKAN, Hakan GÜRSOYTRAK, Emin TURAN, Hakan CİNGÖZ ve Setenay ALPSOY’ un karma sergisi 30 Eylül’e dek Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212265 81 58)

* Çağdaş Ustalardan Sergi başlıklı karma sergi 30 Eylül’e dek Tem Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 08 99)

* Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin “Şimdiki Zamanlar” isimli sergisi 2 Ekim’e kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

* Arazi Üzerine: Kolombiya’da Çağdaş Sanat sergisi 2 Ekim’e kadar santralistanbul Galeri 1’de. (0 212 292 13 13)

* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

GÖSTERİ-SÖYLEŞİ
* ‘Metin Zakoğlu Cafe Theatre’da yarın saat 21.15’te Alpay Erdem’in gösterisi sahnelenecek. (0216 467 33 32)


Cumhuriyet Kültür Haber

emre gümüşdoğan
06-09-2011, 12:38
Haftanın Sanat Çizelgesi 5 - 11 Eylül

'Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde cuma, cumartesi ve pazar günü saat 21.00'de "Tarkan" konseri izlenebilir.


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=53900


SERGİ
İSTNBUL

* Buket Şahin’in “Güneş Kadınları” fotoğraf sergisi 7 Eylül’e kadar Arkeo Pera’da.

* Stars of İstanbul açıkhava sergisi 8 Eylül’de İstanbul Kongre Merkezi Terasında .

* Somali İçin El Ele sergisi 6 Eylül’de başlayıp 10 Eylül’e kadar Şirket-i Hayriye Sanat Galerisi’nde. (0216 405 27 78)

* Dünya Basın Fotoğrafları sergisi 6 Eylül’de başlayıp 28 Eylül’e kadar Forum İstanbul’da. (0212 443 13 50)

* Erik Ravelo’nun “Lana Sutra” isimli yerleştirmesi 6 Eylül’de Benetton - Suadiye’de. (0212 241 31 76)

* Selçuk Başaran’ın “ARTölye” sergisi 7 Eylül’de başlayıp 20 Eylül’e kadar Galeri Selvin’de. (0212 258 12 46)

* Transformation isimli sergi 7 Eylül’de başlayıp 22 Eylül’e kadar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0 212 243 20 48)

* Şükran Engin’in “Bead - Work” sergisi 8 Eylül’de başlayıp 8 Ekim’e kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)

* Ömer Engin’in fotoğraf sergisi 8 Eylül’de başlayıp 8 Ekim’e kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)

* Kadıköy Fotoğraf Günleri 9 Eylül’de başlayıp 11 Eylül’e kadar Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda. (0216 405 22 62)

* İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı ile Fotoğraf ve Video Bölümleri öğrencilerinin “TRACK10” isimli sergisi 9 Eylül’e dek Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü E1-101’de. (0212 256 49 91)

* Çizgi Roman Kendini Hicvediyor sergisi 10 Eylül’e dek İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 3938111)

* Mahmut Celayir, Dieter Mammel, Murat Germen, Burcu Yağcıoğlu, Alev Gözonar, Emir Uras’ın “Reminder” isimli sergisi 10 Eylül’e dek C.A.M Galeri/Akaretler’de. (0212 2457975)

* Leyla Gamsız ve Hamit Görele’nin sergisi 12 Eylül’e dek Sanat Akmerkez’de Galerisi’nde. (0212 282 01 70)

* Yasemin Peker’in “Çiçekler Açarken” isimli sergisi 15 Eylül’e dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 2826965)

* Işıl Özışık ve Neşe Gümüşçüoğlu‘nun Suluboya Resim Sergisi 15 Eylül’e dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

* Avni Arbaş, Yusuf Katipoğlu, Sarkis Günsel, Muzaffer Akyol, Erdem Uçkan, Bodil Örs gibi değerli sanatçıların eserlerini ve Devrim Erbil, Ahmet Umur Deniz, Hayri Ağan gibi sanatçıların gravürlerinin yer aldığı sergi 17 Eylül’e dek Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 33 20)

* Ben Willikens’in “New Works From the Raft Series” Sergisi 17 Eylül’e dek Galeri Artist’te. (0212 227 68 52)

* Genç Heykel II sergisi 29 Eylül’e dek Çırağan Sarayı Heykel Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

* Nasip İYEM, Nuri İYEM, Naile AKINCI,Mehmet AKSOY, Neş’e ERDOK, Nedret SEKBAN,Rahmi AKSUNGUR, Temür KÖRAN, İrfan OKAN,Hakan GÜRSOYTRAK, Emin TURAN, Hakan CİNGÖZ ve Setenay ALPSOY’un karma sergisi 30 Eylül’e dek Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212265 81 58)

* Çağdaş Ustalardan Sergi başlıklı karma sergi 30 Eylül’e dek Tem Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 08 99)

* Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin “Şimdiki Zamanlar” isimli sergisi 2 Ekim’e kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

* Arazi Üzerine: Kolombiya’da Çağdaş Sanat sergisi 2 Ekim’e kadar santralistanbul Galeri 1’de. (0 212 292 13 13)

* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

İZMİR
* Alaçatı Sanat Günleri kapsamında, Art Shop - Çatı Sanat Galerisi ve Alaçatı Motif Halı işbirliğiyle, 17 Eylül’e dek “Marek Brzozowski” resim sergisi izlenimde olacak.


MÜZİK

İSTANBUL
* ‘Turkcell Kuruçeşme Arena’da bugün saat 21.00’de “Jamiroquai”, çarşamba günü saat 21.00’de “Ajda Pekkan” ve cumartesi günü saat 21.00’de “Bülent Ortaçgil Senfonik” konseri izlenebilir. (0 212 263 39 83)

* ‘Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde cuma, cumartesi ve pazar günü saat 21.00’de “Tarkan” konseri izlenebilir. (0 212 232 86 03)

* ‘KüçükÇiftlik Park’ta cuma ve cumartesi günü Orphaned Land, Hammerfall, Mayhem, Decapitated ve Eluveitie gruplarının da katılımıyla “Unirock Festival 2011” izlenebilir. (0 212 231 30 45)

* ‘Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde cuma günü saat 20.00’de “Güvenç Dağüstün” konseri izlenebilir. (0 216 414 22 39)


Cumhuriyet Kültür Haber

admin
13-09-2011, 15:17
Haftanın Sanat Çizelgesi 12-18 Eylül

12. İstanbul Bienali 17 Eylül’de başlayıp 13 Kasım’a kadar Antrepo 3 ve 5’te.


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=46423


SERGİİSTANBUL
* 12. İstanbul Bienali 17 Eylül’de başlayıp 13 Kasım’a kadar Antrepo 3 ve 5’te.
* Buğra Erol, Zeze Akyüz, Erdem Can, Şakir Kış, Arda Söyletir, Gün Çevik’in “Deneme II: Patolojik Arzular” isimli sergisi 13 Eylül’de başlayıp 1 Ekim’e kadar Çıplak Ayaklar Stüdyosu’nda.
* Desiree Palmen’in “Hide and Seek Saklambaç” isimli sergisi 13 Eylül’de başlayıp 15 Ekim’e kadar Bir Nokta’da.
* Bengü Karaduman, Burak Arıkan, Volkan Aslan, Alp Klanten, Elmas Deniz ve İz Öztat’ın “BENGÜ BURAK VOLKAN ALP ELMAS İZ” isimli sergisi 13 Eylül’de başlayıp 26 Haziran’a dek Sanat Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)
* Sıfır Noktası Part I isimli karma sergi 13 Eylül’de başlayıp 15 Ekim’e kadar artSümer’de. (0212 249 10 35)
* İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 13 Eylül’de başlayıp 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)
* “Tekinsiz Oyunlar” isimli karma sergi 13 Eylül’de başlayıp 28 Ekim’e kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)
* “Karşıt Söylemler, Değişken Gerçekler” sergisi 14 Eylül’de başlayıp 22 Ekim’e kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48)
* Gülçin Aksoy, Atıl Kunst, Annegret Bleisteiner, Klaus vom Bruch, Carlotta Brunetti, Department für öffentliche Erscheinungen, Deniz Gül, Julia Lohmann, Suat Öğüt, Hülya Özdemir, Susanne Pittroff, Michaela Rotsch, Robert Stumpf, Yeni Anıt’ın “Şehir Ölçeği” isimli sergisi 14 Eylül’de başlayıp 13 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04 )
* Ali İbrahim Öcal, Çağrı Saray, Esra Carus, Funda Alkan, Gül Ilgaz, Ragıp Basmazölmez, Sibel Horada, Zeynep Bingöl Çiftçi’nin “Kişisel, Hem de Değil” isimli sergisi 14 Eylül’de başlayıp 8 Ekim’e kadar Daire’de. (0212 252 52 59)
* Ferit Kuyaş’ın “City of Ambition” isimli sergisi 14 Eylül’de başlayıp 4 Kasım’a kadar Elipsis Galeri’de. (0 212 249 48 92)
* Susan Hefuna’nın “ İstanbul” isimli sergisi 14 Eylül’de başlayıp 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (02122937103)
* Sarah Morris’in “TWO ERASING PRINCIPLES” isimli sergisi 14 Eylül’de başlayıp 22 Ekim’e kadar Dirimart’ta. (0 212 291 3434)
* Wim Delvoye’nin “9 Pigskins” isimli sergisi 14 Eylül’de başlayıp 13 Ekim’e kadar GaleriArtist’te (0 212 227 68 52)
* Ceyda Aldemir P., Matt Lifson, Burcu Yağcıoğlu, Nihal Martlı, Şinasi Bozatlı ve Yasemin Kaçkar Demirel’in “Imagine” isimli sergisi 15 Eylül’de başlayıp 9 Ekim’e kadar C.A.M Galeri / Akaretler. (0 212) 245 79 75)
* Anıl Saldıran’ın “Habis Arzu” isimli sergisi 15 Eylül’de başlayıp 15 Ekim’e kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)
* Bruno Serralongue’un “Zaman Kapsülü” isimli sergisi 15 Eylül’de başlayıp 28 Ekim’e kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)
* “Beraber ve Solo Şarkılar” isimli karma sergi 15 Eylül’de başlayıp 22 Ekim’e kadar Galeri Apel’de. (0 212 2927236)
* Bahar Kocaman, Günay Demir, Maryam Salahi, Tanju Yağan’ın sergisi 15 Eylül’de başlayıp 10 Ekim’e kadar Galeri Espas’ta. (02122277017)
* Kutluğ Ataman’ın “Mezopotamya Dramaturjileri” isimli sergisi 15 Eylül’de başlayıp 16 Kasım’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)
* Fırat Arapoğlu ve Erkan Doğanay’ın “Öteki Bedenler” isimli sergisi 15 Eylül’de başlayıp 15 Ekim’e kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
* Pop Art Extended sergisi 15 Eylül’de başlayıp 15 Ekim’e kadar Gallery LiNART’ta. (0 212 281 12 00)
* Andrea Künzig’in “İstanbulum” isimli sergisi 15 Eylül’de başlayıp 30 Eylül’e kadar Arnavutköy Artgallery’de. (0 212 257 06 67)
* Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların ’in “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 16 Eylül’de başlayıp 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)
* Nasan Tur’un “Kapital” isimli sergisi 16 Eylül’de başlayıp 12 Ekim’e kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)
* Sanat Akmerkez’de 7 etkinlikleri kapsamındaki “Genç Karma” Sergisi 16 Eylül’de başlayıp 22 Ekim’e kadar Akmerkez – Zemin Çarşı . (0212 282 01 70)
* Lewis Baltz’ın “Teknoloji Mekânları” isimli sergisi 16 Eylül’de başlayıp 12 Ekim’e kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)
* U L T R A M ÉM O I R E #4 isimli karma sergi 16 Eylül’de başlayıp 11 Kasım’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (02123938111)
* Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz’ın “Aktif Strüktürler v1.1: Akustik Formasyon / İstiklâl Caddesi” isimli sergisi 16 Eylül’de başlayıp 30 Kasıma kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0 212 252 47 00)
* Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 17 Eylül’de başlayıp 20 Ekim’e kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)
* Johan Tahon’un “Arche” isimli sergisi 17 Eylül’de başlayıp 13 Ekim’e kadar GaleriArtist’te (0 212 227 68 52)
* İnci Eviner’in “Kırık Manifestolar” isimli sergisi 17 Eylül’de başlayıp 30 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
* That’s Fucking Awesome isimli sergi 17 Eylül’de başlayıp 22 Ekim’e kadar Hasköy İplik Fabrikasında. (0212 252 18 96 )
* Canan Tolon’un sergisi 17 Eylül’de başlayıp 22 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)
* Leyla Gamsız ve Hamit Görele’nin sergisi 12 Eylül’e dek Sanat Akmerkez Galerisi’nde. (0212 282 01 70)
* Yasemin Peker’in “Çiçekler Açarken” isimli sergisi 15 Eylül’e dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 2826965)
* Semiha Berksoy’un “Doğumunun 101. Yılında Semiha Berksoy” sergisi 15 Eylül’de başlayıp 25 Ekim’e dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 326 46 46)
* Işıl Özışık ve Neşe Gümüşçüoğlu’nun Suluboya Resim Sergisi 15 Eylül’e dek Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
* Avni Arbaş, Yusuf Katipoğlu, Sarkis Günsel, Muzaffer Akyol, Erdem Uçkan, Bodil Örs gibi değerli sanatçıların eserlerini ve Devrim Erbil, Ahmet Umur Deniz, Hayri Ağan gibi sanatçıların gravürlerinin yer aldığı sergi 17 Eylül’e dek Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 33 20)
* Ben Willikens’in “New Works From the Raft Series” Sergisi 17 Eylül’e dek Galeri Artist’te. (0212 227 68 52)
* Selçuk Başaran’ın “ARTölye” sergisi 20 Eylül’e kadar Galeri Selvin’de. (0212 258 12 46)
* Transformation isimli sergi 22 Eylül’e kadar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0 212 243 20 48)
* Dünya Basın Fotoğrafları sergisi 28 Eylül’e kadar Forum İstanbul’da. (0212 443 13 50)
* Genç Heykel II sergisi 29 Eylül’e dek Çırağan Sarayı Heykel Galerisi’nde. (0212 326 46 46)
* Nasip İYEM, Nuri İYEM, Naile AKINCI, Mehmet AKSOY, Neş’e ERDOK, Nedret SEKBAN, Rahmi AKSUNGUR, Temür KÖRAN, İrfan OKAN, Hakan GÜRSOYTRAK, Emin TURAN, Hakan CİNGÖZ ve Setenay ALPSOY’un karma sergisi 30 Eylül’e dek Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212265 81 58)
* Çağdaş Ustalardan Sergi başlıklı karma sergi 30 Eylül’e dek Tem Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 08 99)
* Heavy Papers isimli karma sergi 30 Eylül’e dek MERKUR’de. (0 212 231 69 87)
* Nilüfer Ergin ’in “Birbölüel?li” isimli sergisi 30 Eylül’e dek Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Sergi Salonu’nda. (0212 251 49 00)
* Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin “Şimdiki Zamanlar” isimli sergisi 2 Ekim’e kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)
* Arazi Üzerine: Kolombiya’da Çağdaş Sanat sergisi 2 Ekim’e kadarsantralistanbul Galeri 1’de. (0 212 292 13 13)
* Şükran Engin’in “Bead - Work” sergisi 8 Ekim’e kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)
* Ardan Özmenoğlu’nun “I’m not a Biennial Artist” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)
* Ömer Engin’in fotoğraf sergisi 8 Ekim’e kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)
* devinimsizlikte devinim (yaratıcı siyaset) isimli sergi 26 Kasım’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)
* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

ANKARA
* Ömür Nazlı - resim - 15 Eylül’e dek - Kıbrıs Türk Kültür Derneği Mehmet Ertuğruloğlu Salonu’nda. (0 312 434 14 12)
* Hacer Çinkılıç - resim - 18 Eylül’e dek - Atakule Vakıfbank Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 90 67)
* Hüseyin Macar - resim - 18 Eylül’e dek - Atakule Vakıfbank Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 90 67)
* Zekiye Büyükdağ&Emrah Lale&Hüseyin Arıcı&Burcu Demir&Tuba Merdeşe&Fırat Kırmızıgül&Ali Şentürk - resim, heykel, video-art, fotoğraf ve yerleştirme - 27 Eylül’e dek - Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)
* Tuncay Betil - resim - 3 Ekim’e dek - Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)
* Zeki Faik İzler - resim - 3 Ekim’e dek - Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

İZMİR
* Alaçatı Sanat Günleri kapsamında, Art Shop - Çatı Sanat Galerisi ve Alaçatı Motif Halı işbirliğiyle, 17 Eylül’e dek “Marek Brzozowski” resim sergisi izlenimde olacak.

MÜZİK
İSTANBUL
* ‘Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde bugün saat 21.00’de “Tarkan”, yarın saat 21.00’de “Enrico Macias”, çarşamba günü saat 21.00’de “Kardeş Türküler”, perşembe günü saat 21.00’de “Zülfü Livaneli”, cuma günü saat 21.00’de “Funda Arar’, cumartesi günü saat 21.00’de “Şebnem Ferah” ve pazar günü saat 21.00’de “Somali İçin Elele” konseri izlenebilir. (0 212 232 86 03)
* ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “Babylon Jukebox 3D Party”, Midnight Express kapsamında perşembe günü saat 21.30’da “Baba Zula”, cuma günü saat 21.30’da “İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions” ve cumartesi günü saat 22.30’da “Fun-Da-Mental” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde çarşamba günü saat 22.30’da “Mabel Matiz”, perşembe günü saat 22.30’da “Eylem” ve cuma günü saat 22.30’da “Aylin Aslım” ve saat 23.59’da “Seda Mete”, cumartesi günü saat 23.59’da “Soul Stuff” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)
* ‘Pera Café’de çarşamba günü saat 19.30’da Pera Müzesi Geç Çarsamba Konserleri kapsamında “On Your Horizon” konseri izlenebilir. (0 212 334 99 00)
* ‘Turkcell Kuruçeşme Arena’da perşembe günü saat 21.00’de “Rafet El Roman” ve cuma günü saat 21.00’de “Sertab Erener” konseri izlenebilir. (0 212 263 39 83)
* ‘Salon’da perşembe günü saat 22.00’de “Bienal Perşembe Partisi” ve cumartesi günü saat 22.30’da “Gevende” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
* ‘Jolly Joker Balans’ta perşembe günü saat 21.00’de ve cuma günü saat 22.00’de “Halil Sezai”, cumartesi günü saat 22.00’de “Gripin” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
* ‘Balans Cadde’nde cuma günü saat 21.00’de “Eşref Vakti” konseri izlenebilir. (0 216 369 22 57)
* ‘İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu’nda cuma günü saat 21.00’de “Mohammad Reza Shajarian” konseri izlenebilir. (0 212 291 07 35)
* ‘9. İstanbul Bach Günleri kapsamında’da cuma günü saat 20.30’da garajistanbul’da “‘Bachtronica’ Erdem Helvacıoğlu - Pete Lockett”, cumartesi ve pazar günü saat 20.30’da St. Antuan Kilisesi’nde “J.S. Bach Çello Suitleri - Jiri Barta” konseri izlenebilir. (0 216 556 98 00)
* ‘Romeo Juliet İstanbul’da cumartesi günü saat 22.00’de “Yaşar” konseri izlenebilir. (0 212 243 85 80)
* ‘Selamiçeşme / Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro’da cumartesi günü saat 20.00’de “Nâzım Hikmet Akademisi Dayanışma Konserinde” izlenebilir. (0 216 418 53 51)
* ‘Aya İrini Müzesi’nde cumartesi günü saat 20.00’de “Queen Elisabeth Music Chapel” konseri izlenebilir. (0 212 522 17 50)
* ‘Sortie’de pazar günü saat cumartesi günü saat 20.00’de “Yanni” konseri izlenebilir. (0 212 327 85 85)


ANKARA
* Atlantis AVM’te, Sertab Erener ve Kenan Doğulu’nun birlikte vereceği konser 17 Eylül’de saat 20.00’de. (0 312 444 82 00)
* ODTÜ Vişnelik Çim Amfi’de, Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars’ın vereceği konser, 24 Eylül’de, saat 20.00’de. (0 312 286 79 79)
* Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Ankara’da, Babel Project’in vereceği konser 15 Eylül’de saat 20.30’da, Alpay’ın vereceği konser 23 Eylül’de saat 20.30’da, Muammer Ketencoğlu’nun vereceği “Zeybek Havaları” konseri 24 Eylül’de saat 20.30’da, İsmail Hakkı Demircioğlu’nun vereceği konser 1 Ekim’de saat 20.30’da, Ümmüşen’in vereceği konser 8 Ekim’de saat 20.30’da. (0 312 417 56 59)
* If Performance Hall’de, Zakkum’un vereceği konser 15 Eylül’de saat 00.00’da, Have Fun’ın vereceği konser 16 Eylül’de saat 00.00’da, 51 Promil’in vereceği konser 17 Eylül’de saat 00.00’da.

TİYATRO
ANKARA
* Tiyatro Tempo’da, “Hokus Pokus Bir Öykü/çocuk oyunu” 25 Eylül’de, saat 13.00’te; “Bir Beckett Oynamak/gençlik oyunu” 25 Eylül’de saat 18.00’de. (0 312 232 32 92)
* Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde, “12 Eylül Utanç Müzesi” etkinlikleri kapsamında Zazaca sahnelenecek Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun “Sen Gara Değilsin” adlı oyunu, 24 Eylül’de, saat 15.00 ve 18.30’da. (0 312 468 21 05)
* Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Ankara’da, Tiyatro Kulübesi’nin sahneleyeceği “Timsah” adlı oyun 16 Eylül’de saat 20.30’da, Nâzım Gençoyuncular’ın sahneleyeceği “Ada” adlı oyun 22, 25 Eylül ve 2, 6 Ekim’de saat 20.30’da, Ferhan Şensoy’un rol aldığı “Ferhangi Şeyler” adlı oyun, 27, 28, 29 ve 30 Eylül’de saat 20.30’da. (0 312 417 56 59)

GÖSTERİ-SÖYLEŞİ
İSTANBUL
* Pera Müzesi Oditoryumu’nda, cumadan itibaren “Pera Film Streetart Filmler” gösterimi gerçekleştiriyor. (0212 334 99 00)
* Akbank Sanat’ta cuma günü saat 17.00’de Fransız yazar ve küratör Nicolas Bourriaud ile söyleşi gerçekleştiriliyor. (0212 252 35 00)


Cumhuriyet Kültür Haber

admin
19-09-2011, 12:58
Haftalık Sanat Çizelgesi 19 Eylül- 25 Eylül

Türkiye'den modern ve çağdaş kadın sanatçıların 'Hayal ve Hakikat' isimli sergisi 22 Ocak'a kadar İstanbul Modern'de.


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=78930


Sergi
İstanbul
* Alpin Arda Bağcık, Ayşegül Karakaş, Engin Konuklu, Sedat Ayhan’ın karma sergisi 20 Eylül - 23 Ekim tarihleri arasında İlayda Sanat Galerisi’nde. (0 212 227 92 92)

* Işık Mekan Ahşap isimli karma sergi 20 Ekim’e kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı’nda. (0 212 232 38 13)

* Bilge Alkor’un “İnsanlığın Halleri” sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri 44A’da. (0212 233 33 80)

* Mehmet Özen’in “Bulgular” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)

* Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz’ın “Aktif Strüktürler v1.1: Akustik Formasyon / İstiklâl Caddesi” isimli enstalasyon sergisi 13 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0 212 252 47 00)

* Rosemarie Trockel’in “Çizimler, Nesneler, Videolar” isimli sergisi 27 Ekim’e kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 2301976)

* Bedri Rahmi Eyüboğlu Portreleri sergisi 21 Eylül - 14 Ekim tarihleri arasında Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

* Engin Konuklu’nun “Tanımsız/Undefined” isimli sergisi 21 Eylül - 30 Ekim tarihleri arasında Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da. (0 212 373 40 31)

* Joachim Seinfeld’in ‘Komşular: Şimdi-Geçmiş… ve arasındakiler’ isimli sergisi 22 Eylül - 30 Ekim tarihleri arasında Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)

* Transformation isimli sergi 22 Eylül’e kadar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0 212 243 20 48)

* Dünya Basın Fotoğrafları sergisi 28 Eylül’e kadar Forum İstanbul’da. (0212 443 13 50)

* Genç Heykel II sergisi 29 Eylül’e dek Çırağan Sarayı Heykel Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

* Nasip İYEM, Nuri İYEM, Naile AKINCI,Mehmet AKSOY, Neş’e ERDOK, Nedret SEKBAN,Rahmi AKSUNGUR, Temür KÖRAN, İrfan OKAN,Hakan GÜRSOYTRAK, Emin TURAN, Hakan CİNGÖZ ve Setenay ALPSOY’ un karma sergisi 30 Eylül’e dek Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212265 81 58)

* Andrea Künzig’in “İstanbulum” isimli sergisi 30 Eylül’e kadar Arnavutköy Artgallery’de. (0 212 257 06 67)

* Çağdaş Ustalardan Sergi başlıklı karma sergi 30 Eylül’e dek Tem Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 08 99)

* Heavy Papers isimli karma sergi 30 Eylül’e dek MERKUR’de. (0 212 231 69 87)

* Nilüfer Ergin ’in “Birbölüelli” isimli sergisi 30 Eylül’e dek Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Sergi Salonu’nda. (0212 251 49 00)

* Buğra Erol, Zeze Akyüz, Erdem Can, Şakir Kış, Arda Söyletir, Gün Çevik’in “Deneme II: Patolojik Arzular” isimli sergisi 1 Ekim’e kadar Çıplak Ayaklar Stüdyosu’nda.

* Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin“Şimdiki Zamanlar” isimli sergisi 2 Ekim’e kadar Pera Müzesi’nde. (0 212 211 41 00)

* Arazi Üzerine: Kolombiya’da Çağdaş Sanat sergisi 2 Ekim’e kadar santralistanbul Galeri 1’de. (0 212 292 13 13)

* Duygulanım Hali isimli sergi 5 Ekim’e kadar Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 252 16 00)

* Tülin Demir Aytaç’ın resim sergisi 7 Ekim’e kadar Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi Alt Salon’da. (0 212 251 42 48)

* İzzet Keribar’ın “Angkor Wat’tan portreler” isimli fotoğraf sergisi 7 Ekim’e kadar Fotofilm Sanat Merkezi Sanat Galerisi’nde. (0 212 244 04 95)

* Şükran Engin’in “Bead - Work” sergisi 8 Ekim’e kadar Meke Sanat’ta. (0 212 292 34 70)

* Ardan Özmenoğlu’nun “I’m not a Biennial Artist” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Ekavart Gallery’de. (0 212 252 81 31)

* Ömer Engin’in fotoğraf sergisi 8 Ekim’e kadar Meke Sanat’ta. (0 212 292 34 70)

* Ali İbrahim Öcal, Çağrı Saray, Esra Carus, Funda Alkan, Gül Ilgaz, Ragıp Basmazölmez, Sibel Horada, Zeynep Bingöl Çiftçi’nin “Kişisel, Hem De Değil” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Daire Sanat’ta. (0 212 252 52 59)

* Ceyda Aldemir P., Matt Lifson, Burcu Yağcıoğlu, Nihal Martlı, Şinasi Bozatlı ve Yasemin Kaçkar Demirel’in “Imagine” isimli sergisi 9 Ekim’e kadar C.A.M Galeri / Akaretler. (0 212 245 79 75)

* Bülent Umut’un “Benim Yüzüm Sinema” isimli sergisi 9 Ekim’e kadar İstanbul Modern Sanatlar Galerisi’nde. (0 212 288 48 48)

* “Bunu İstemiyorum / I Don’t Want This” isimli karma resim, heykel, fotoğraf, video ve enstalasyonlar sergisi 9 Ekim’e kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 10 34)

* Bahar Kocaman, Günay Demir, Maryam Salahi, Tanju Yağan’ın sergisi 10 Ekim’e kadar Galeri Espas’da. (0 212 227 70 17)

* Lewis Baltz’ın “Teknoloji Mekanları” isimli sergisi 12 Ekim’e kadar Galeri Mana’da. (0 212 243 66 66)

* Nasan Tur’un “Kapital” isimli sergisi 12 Ekim’e kadar Galeri Mana’da. (0 212 243 66 66)

* Wim Delvoye’nin “9 Pigskins” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar GaleriArtist’te (0 212 227 68 52)

* Johan Tahon’un “Arche” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar GaleriArtist’te (0 212 227 68 52)

* Fırat Arapoğlu ve Erkan Doğanay’ın “Öteki Bedenler” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0 212 245 02 29)

* Desiree Palmen’in “Hide and Seek Saklambaç” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Bir Nokta’da.

* Sıfır Noktası Part I isimli karma sergi 15 Ekim’e kadar artSümer’de. (0 212 249 10 35)

* Pop Art Extended sergisi 15 Ekim’e kadar Gallery LiNART’ta. (0 212 281 12 00)

* Anıl Saldıran’ın “Habis Arzu” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

* Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 20 Ekim’e kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

* Sanat Akmerkez’de 7 etkinlikleri kapsamındaki “Genç Karma” başlıklı sergisi 22 Ekim’e kadar Akmerkez – Zemin Çarşı’da. (0 212 282 01 70)

* Canan Tolon’un sergisi 22 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

* Sarah Morris’in “TWO ERASING PRINCIPLES” isimli sergisi 22 Ekim’e kadar Dirimart’ta. (0 212 291 34 34)

* “Karşıt Söylemler, Değişken Gerçekler” sergisi 22 Ekim’e kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48)

* That’s Fucking Awesome isimli sergi 22 Ekim’e kadar Hasköy İplik Fabrikası’nda. (0 212 252 18 96 )

* “Beraber ve Solo Şarkılar” isimli karma sergi 22 Ekim’e kadar Galeri Apel’de. (0 212 292 72 36)

* Semiha Berksoy’un “Doğumunun 101. Yılında Semiha Berksoy” sergisi 25 Ekim’e dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

* Bruno Serralongue’un “Zaman Kapsülü” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Akbank Sanat’ta. (0 212 275 01 45)

* “Tekinsiz Oyunlar” isimli karma sergi 28 Ekim’e kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)

* Sabine Boehl’in “Seyahatler Sergisi” 29 Ekim’e kadar Atölye Galata’da.

* Susan Hefuna ’nın “ İstanbul “ isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (0 212 293 71 03)

* İnci Eviner ’in “Kırık Manifestolar” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

* Ferit Kuyaş’ın “City of Ambition” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Elipsis Galeri’de. (0 212 249 48 92)

* Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 5 Kasım’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

* U L T R A M ÉM O I R E #4 isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0 212 393 81 11)

* 12. İstanbul Bienali 13 Kasım’a kadar Antrepo 3 ve 5’te.

* Gülçin Aksoy, AtılKunst, Annegret Bleisteiner, Klaus vom Bruch, Carlotta Brunetti, Department für öffentliche Erscheinungen, Deniz Gül, Julia Lohmann, Suat Öğüt, Hülya Özdemir, Susanne Pittroff, Michaela Rotsch, Robert Stumpf, Yeni Anıt’ın “Şehir Ölçeği” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04 )

* Kutluğ Ataman’ın “Mezopotamya Dramaturjileri” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar ARTER’de. (0 212 243 37 67)

* devinimsizlikte devinim (yaratıcı siyaset) isimli sergi 26 Kasım’a kadar DEPO’da. (0 212 292 39 56)

* İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0 212 377 42 00)

* Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0 212 277 22 00)

* Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0 212. 334 73 31)

* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0 216 382 64 30)

* Bengü Karaduman’ın sergisi 25 Ekim’e dek Maçka Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 80 23)

Ankara
* Ömür Nazlı resim sergisi 25 Eylül’e dek Kıbrıs Türk Kültür Derneği Mehmet Ertuğruloğlu Salonu’nda. (0 312 434 14 12)

* Zekiye Büyükdağ&Emrah Lale&Hüseyin Arıcı&Burcu Demir&Tuba Merdeşe&Fırat Kırmızıgül&Ali Şentürk’ün resim, heykel, video-art, fotoğraf ve enstalasyon çalışlaları 27 Eylül’e dek Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

* 12 Eylül Utanç Müzesi/Eylül başlıklı karikatür sergisi 27 Eylül’e dek Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

* Tuncay Betil’in resim sergisi 3 Ekim’e dek Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

*Ankara Üniversitesi EBF Oyuncak Müzesi’nin oyuncak sergisiu CEPA Alışveriş Merkezi’nde. (0 312 541 14 44)

* Zeki Faik İzer’in resim sergisi 3 Ekim’e dek Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

İzmir
* Ebru Sanatçısı Kadriye Sayınbatur’un çalışmaları 2 Ekim’e dek İzmir Resim ve Heykel Müzesi’nde görülebilir.

* Old House, New Art sloganıyla düzenlenen Uluslararası Plastik Sanatlar Sempozyumu, 22 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında İzmir Küçükyalı’daki eski Rum evlerinde gerçekleştirilecek.

Mersin
* Mersin Olba Fotoğraf Derneği’’nde yarın 19.00’da, Nazan Gökkaya, Asena Avluk ve Zulal Elmalı’nın, “Özgür Yaşa” adlı sunumu izlenecek. Perşembe günü 19.00’daki, “Sine Olba’da fotoğraf tadında film izliyoruz” etkinliğinde ise “24 Kare” adlı film izlenecek. (0324 325 91 70)

Müzik
İstanbul
* ‘Babylon’da Midnight Express kapsamında bugün saat 21.30’da “Rainbow Arabia”, çarşamba ve perşembe cuma günü saat 21.30’da “Mulatu Astatke” , cuma ve cumartesi günü saat 21.30’da “Tinariwen” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

* ‘Turkcell Kuruçeşme Arena’da yarın saat 21.00’de “Sıla”, cuma günü saat 21.00’de “Demet Akalın”, cumartesi günü saat 21.00’de “Yavuz Bingöl” ve pazar günü saat 21.00’de “Yıldız Usmanova” konseri izlenebilir. (0 212 263 39 83)

* ‘Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde yarın saat 21.00’de “Sezen Aksu” ve cumartesi günü saat 21.00’de “Ferhat Göçer - Sunay Akın” konseri izlenebilir. (0 212 232 86 03)

* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde çarşamba günü saat 23.59’da “Melis Danişmend”, perşembe günü saat 22.30’da “Doa Band”, cuma günü saat 22.30’da “Hale Caneroğlu” ve saat 23.59’da “Seda Mete”, cumartesi günü saat 23.59’da “Soul Stuff” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

* ‘9. İstanbul Bach Günleri kapsamında’da St. Antuan Kilisesi’nde çarşamba günü saat 20.30’da “Goldberg Varyasyonları - Mahan Esfahani” ve cuma günü saat 20.30’da “Gustav Leonhardt” konseri izlenebilir. (0 216 556 98 00)

* ‘Salon’da çarşamba günü saat 21.30’da “Erkan Oğur Anatolian Blues”, cuma ve cumartesi günü saat 21.30’da “John Scofield R&B Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

* ‘Pera Café’de çarşamba günü saat 19.30’da Pera Müzesi Geç Çarşamba Konserleri kapsamında “Kül” konseri izlenebilir. (0 212 334 99 00)

* ‘İstanbul Live’da cuma günü saat 21.00’de “One Heart / Enzo Ikah – Aysu” ve cumartesi günü saat 21.00’de “Bülent Ortaçgil” konseri izlenebilir. (0 541 889 10 90)

* ‘Ghetto’da cuma günü saat 22.00’de “Incognito” ve cumartesi günü saat 22.00’de “Redd” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

* ‘Otto Santral’de cumartesi günü saat 23.00’de “Duman” konseri izlenebilir. (0 212 427 18 89)

Ankara
* ODTÜ Vişnelik Çim Amfi’de, Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars’ın vereceği konser, 24 Eylül’de, saat 20.00’de. (0 312 286 79 79)

* Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Ankara’da, Alpay’ın vereceği konser 23 Eylül’de saat 20.30’da, Muammer Ketencoğlu’nun vereceği ‘Zeybek Havaları’ konseri 24 Eylül’de saat 20.30’da, İsmail Hakkı Demircioğlu’nun vereceği konser 1 Ekim’de saat 20.30’da, Ümmüşen’in vereceği konser 8 Ekim’de saat 20.30’da. (0 312 417 56 59)

* If Performance Hall’de, Maybe Winehouse konseri (Amy Winehouse anısına) yarın saat 22.00’de, Cem Adrian’ın vereceği konser 21 Eylül’de saat 22.00’de, Ali Erel’in vereceği konser 22 Eylül’de saat 22.00’de, Rock grubu TNK konseri 29 Eylül’de saat 22.00’de. (0 312 418 95 06)

* Cermodern Sanatlar Merkezi’nde, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın şef Rengim Gökmen ve Klazz Brothers’ın solist olarak katılacağı “Sezona Merhaba Halk Konseri”, 27 Eylül’de saat 20.00’de. (0 312 310 00 00)

Gösteri Söyleşi
İstanbul
* Pera Müzesi Oditoryumu’nda cumartesi günü saat 17.00’de “Harika Çocuk” adlı film gösterimi gerçekleştirilecek. (0 212 334 99 00)
m Contemporary İstanbul’da bugün saat 09.00’dan itibaren “Kent ve Kültür Konferansı” gerçekleştirilecek. (0212 244 71 71)
* Metin Zakoğlu Cafe Theatre yarın saat 21.15’te Ayşe Erbulak, çarşamba günü saat 21.15’te ise Mehmet Esen’in tek kişilik gösterisine ev sahipliği yapacak. (0 216 467 33 32)
* Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde cuma günü saat 21.00’de “Anadolu Ateşi” adlı dans gösterisi sahnelenecek. (Biletix: 0216 556 98 00)

Tiyatro
İstanbul
* Beyoğlu İkincikat’ta ikincikat’ın oyunu “Bulanık (wastwater) bugün saat 21.00, sıfırnoktaiki’nin oyunu “Kainatın En Hızlı Saati” çarşamba 21.00, “Limonata” çarşamba, cuma, cumartesi 21.00, Esmeray “Cadının Bohçası” pazar 17.00’de sahnelenecek. (0 212 292 32 47)

Ankara
* Tiyatro Tempo’da, “Hokus Pokus Bir Öykü/çocuk oyunu” 25 Eylül’de, saat 13.00’te; “Bir Beckett Oynamak/gençlik oyunu” 25 Eylül’de saat 18.00’de. (0 312 232 32 92)

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde, “12 Eylül Utanç Müzesi” etkinlikleri kapsamında Zazaca sahnelenecek Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun “Sen Gara Değilsin” adlı oyunu, 24 Eylül’de, saat 15.00 ve 18.30’da. (0 312 468 21 05)

* Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Ankara’da, Nâzım Gençoyuncular’ın sahneleyeceği “Ada” adlı oyun 22 ve 25 Eylül saat 20.30’da, Ferhan Şensoy’un rol aldığı “Ferhangi Şeyler” adlı oyun, 27, 28, 29 ve 30 Eylül’de saat 20.30’da. (0 312 417 56 59)

admin
26-09-2011, 12:16
Haftanın Sanat Çizelgesi 26 Eylül- 2 Ekim

Anne Wölk, Adam Bota, Deenesh Ghyczy'nin 'Teknoloji Bizi Kurtarmayacak' isimli sergisi 15 Ekim'e kadar Art Suites Gallery'de.


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=79577


Sergi
İstanbul
* Meltem Yaşar’ın “Karanlık Kıtadan Aydınlık Çehreler” isimli sergisi 29 Eylül - 08 Ekim tarihleri arasında Aznavur Sanat Sergi Salonu’nda. (0 212 249 22 10)

* Dünya Basın Fotoğrafları sergisi 28 Eylül’e kadar Forum İstanbul’da. (0212 443 13 50)

* Genç Heykel II sergisi 29 Eylül’e dek Çırağan Sarayı Heykel Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

* Nasip İyem, Nuri İyem, Naile Akıncı, Mehmet Aksoy, Neş’e Erdok, Nedret Sekban, Rahmi Aksungur, Temür Köran, İrfan Okan, Hakan Gürsoytrak, Emin Turan, Hakan Cingöz ve Setenay Alpsoy’un karma sergisi 30 Eylül’e dek Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)

* Andrea Künzig’in “İstanbulum” isimli sergisi 30 Eylül’e kadar Arnavutköy Artgallery’de. (0 212 257 06 67)

* Çağdaş Ustalardan Sergi başlıklı karma sergi 30 Eylül’e dek Tem Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 08 99)

* Cafer Zorlu’nun 60. Onur Yılı karikatür sergisi 30 Eylül’e dek Sanatçılar ve Sanatseverler Vakfı’nda. (0 216 370 31 62)

* Heavy Papers isimli karma sergi 30 Eylül’e dek Merkür’de. (0 212 231 69 87)

* Nilüfer Ergin ’in “Birbölüelli” isimli sergisi 30 Eylül’e dek Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Sergi Salonu’nda. (0212 251 49 00)

* Ergin İnan’ın “İkisi de Ben” isimli sergisi 1 Ekim’e kadar Arte İstanbul’da.

* Buğra Erol, Zeze Akyüz, Erdem Can, Şakir Kış, Arda Söyletir, Gün Çevik’in “Deneme II: Patolojik Arzular” isimli sergisi 1 Ekim’e kadar Çıplak Ayaklar Stüdyosu’nda.

* Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin “Şimdiki Zamanlar” isimli sergisi 2 Ekim’e kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

* Arazi Üzerine: Kolombiya’da Çağdaş Sanat sergisi 2 Ekim’e kadar santralistanbul Galeri 1’de. (0 212 292 13 13)

* Duygulanım Hali isimli sergi 5 Ekim’e kadar Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 252 16 00)

* Işığın Peşindeki Çocuklar-2 isimli fotoğraf sergisi 6 Ekim’e kadar PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde. (0216 418 19 76)

* Tülin Demir Aytaç’ın resim sergisi 7 Ekim’e kadar Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi Alt Salon’da.

* Gül Yasa Aslıhan’ın “Bir Sürü İnsan” sergisi 7 Ekim’e kadar Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi Üst Salon’da.

* İzzet Keribar’ın “Angkor Wat’tan Portreler” isimli fotoğraf sergisi 7 Ekim’e kadar Fotofilm Sanat merkezi sanat galerisinde. (0 212 244 04 95)

* Şükran Engin’in “Bead - Work” sergisi 8 Ekim’e kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)

* Ardan Özmenoğlu’nun “I’m not a Biennial Artist” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

* Ömer Engin’in fotoğraf sergisi 8 Ekim’e kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)

* Ali İbrahim Öcal, Çağrı Saray, Esra Carus, Funda Alkan, Gül Ilgaz, Ragıp Basmazölmez, Sibel Horada, Zeynep Bingöl Çiftçi’nin “Kişisel, Hem de Değil” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Daire’de. (0212 252 52 59)

* Mehmet Özen’in “Bulgular” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)

* Ceyda Aldemir P, Matt Lifson, Burcu Yağcıoğlu, Nihal Martlı, Şinasi Bozatlı ve Yasemin Kaçkar Demirel’in “Imagine” isimli sergisi 9 Ekim’e kadar C.A.M Galeri / Akaretler. (0 212) 245 79 75)

* Bülent Umut’un “Benim Yüzüm Sinema” isimli sergisi 9 Ekim’e kadar İstanbul Modern Sanatlar Galerisi’nde. (0212 288 48 48)

* “Bunu İstemiyorum / I Don’t Want This” isimli karma resim, heykel, fotoğraf, video ve enstalasyonlar sergisi 9 Ekim’e kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde. (0212 265 10 34)

* Bahar Kocaman, Günay Demir, Maryam Salahi, Tanju Yağan’ın sergisi 10 Ekim’e kadar Galeri Espas’ta. (02122277017)

* Lewis Baltz’ın “Teknoloji Mekânları” isimli sergisi 12 Ekim’e kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)

* Özgür Uğuz’un “İdea” isimli sergisi 12 Ekim’e kadar Artisan’da. (0212 247 90 81)

* Barışa Yolculuk isimli karma sergi 12 Ekim’e kadar rh+ Art Gallery’de. (0212 224 74 31)

* Wim Delvoye’nin “9 Pigskins” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar GaleriArtist’te (0 212 227 68 52)

* Johan Tahon’un “Arche” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar GaleriArtist’te (0 212 227 68 52)

* Bedri Rahmi Eyüboğlu Portreleri sergisi 14 Ekim’e kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

* Fırat Arapoğlu ve Erkan Doğanay’ın “Öteki Bedenler” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

* Desiree Palmen’in “Hide and Seek Saklambaç” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Bir Nokta’da.

* Bora Şençalar, Derya Kılıç, Ebru Ceren Uzun, Murat Han Er, Tuna Uysal, Volkan Kızıltunç’un sergisi 15 Ekim’e kadar Ümraniye Galeri 5’te.

* Sıfır Noktası Part I isimli karma sergi 15 Ekim’e kadar artSümer’de. (0212 249 10 35)

* Pop Art Extended sergisi 15 Ekim’e kadar Gallery LiNART’ta. (0 212 281 12 00)

* Anıl Saldıran’ın “Habis Arzu” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

* Anne Wölk, Adam Bota, Deenesh Ghyczy’nin “Teknoloji Bizi Kurtarmayacak” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)

* “Diyarbakır Hapishanesi Ne Yana Düşer?” isimli fotoğraf, resim, performans, heykel, edebiyat, grafik ve video art sergisi 17 Ekim’e kadar Karşı Sanat’ta. (0212 245 71 53)

* Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 20 Ekim’e kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

* Işık Mekân Ahşap isimli karma sergi 20 Ekim’e kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı’nda. (0 2 1 2 2 3 2 3 8 1 3)

* Sanat Akmerkez’de 7 etkinlikleri kapsamındaki “Genç Karma” Sergisi 22 Ekim’e kadar Akmerkez – Zemin Çarşı . (0212 282 01 70)

* Canan Tolon’un sergisi 17 Eylül’de başlayıp 22 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

* Sarah Morris’in “TWO ERASING PRINCIPLES” isimli sergisi 22 Ekim’e kadar Dirimart’ta. (0 212 291 3434)

* “Karşıt Söylemler, Değişken Gerçekler” sergisi 22 Ekim’e kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48)

* That’s Fucking Awesome isimli sergi 22 Ekim’e kadar Hasköy İplik Fabrikası’nda. (0212 252 18 96 )

* “Beraber ve Solo Şarkılar” isimli karma sergi 22 Ekim’e kadar Galeri Apel’de. (0 212 2927236)

* Alpin Arda Bağcık, Ayşegül Karakaş, Engin Konuklu, Sedat Ayhan’ın isimli karma sergi 23 Ekim’e kadar İlayda Sanat Galerisi’nde. (0212 227 92 92)

* Semiha Berksoy’un “Doğumunun 101. Yılında Semiha Berksoy” sergisi 25 Ekim’e dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

* Rosemarie Trockel’in çizimler, nesneler, videolar isimli sergisi 27 Ekim’e kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 2301976)

* Bruno Serralongue’un “Zaman Kapsülü” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)

* “Tekinsiz Oyunlar” isimli karma sergi 28 Ekim’e kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)

* Sabine Boehl’in “Seyahatler Sergisi” 29 Ekim’e kadar Atölye Galata’da.

* Susan Hefuna ’nın “İstanbul” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (02122937103)

* Engin Konuklu’nun “Tanımsız/Undefined” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da. (0 212 373 40 31)

* Joachim Seinfeld’in ‘Komşular: Şimdi-Geçmiş… ve Arasındakiler’ isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)

* Bilge Alkor’un “Meleklerin ve Şeytanların Aynalarında İnsanlığın Halleri” sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri 44A’da. (0212 233 33 80)

* İnci Eviner ’in “Kırık Manifestolar” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

* Volkan Aslan’ın “İstikrarsız Tekrar” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (0212 245 40 87)

* Ferit Kuyaş’ın “City of Ambition” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Elipsis Galeri’de. (0 212 249 48 92)

* Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 5 Kasım’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

* U L T R A M ÉM O I R E #4 isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)

* Nasan Tur ve Lewis Baltz ’ın sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Manâ’da. (0212 243 66 66)

* 12. İstanbul Bienali 13 Kasım’a kadar Antrepo 3 ve 5’te.

* Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz’ın “Aktif Strüktürler v1.1: Akustik Formasyon / İstiklal Caddesi” isimli enstalasyon sergisi 13 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00)

* Gülçin Aksoy, AtılKunst, Annegret Bleisteiner, Klaus vom Bruch, Carlotta Brunetti, Department für öffentliche Erscheinungen, Deniz Gül, Julia Lohmann, Suat Öğüt, Hülya Özdemir, Susanne Pittroff, Michaela Rotsch, Robert Stumpf, Yeni Anıt’ın “Şehir Ölçeği” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04 )

* Kutluğ Ataman’ın “Mezopotamya Dramaturjileri” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

* Mehmet Kutlu’nun “Yeni Hikâyeler” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)

* “Devinimsizlikte Devinim (Yaratıcı Siyaset)” isimli sergi 26 Kasım’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)

* “İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu” isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)

* Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)

* Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)

* “Adalar, Mimarlar, Binalar” isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

* Bengü Karaduman’ın “Bengü” isimli sergisi 26 Haziran’a dek Sanat Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

Ankara
* Zekiye Büyükdağ&Emrah Lale&Hüseyin Arıcı&Burcu Demir&Tuba Merdeşe&Fırat Kırmızıgül&Ali Şentürk resim, heykel, video-art, fotoğraf ve enstalasyon sergisi yarın sona eriyor. Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

* 12 Eylül Utanç Müzesi/Eylül karikatür sergisi yarın sona eriyor - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

* Önder Aydın Atölyesi Karma Resim resim sergisi 30 Eylül’e dek Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

* Tuncay Betil resim sergisi 3 Ekim’e dek Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

* Zeki Faik İzler resim sergisi 3 Ekim’e dek Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

İzmir
* Ebru Sanatçısı Kadriye Sayınbatur’un çalışmaları, 2 Ekim’e dek İzmir Resim ve Heykel Müzesi’nde görülebilir.

* Necla Çullu’’nun “İzmir’de porselen rapsodisi” adlı sergisi 2 Ekim’e dek Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde.


Müzik
İstanbul
* ‘Kültür Koleji Binası KEV Salonu’nda bugün saat 20.00’de “Anjelika Akbar” konseri izlenebilir. (0 212 559 04 88)m ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 22.00’de “Jehan Barbur”, perşembe günü saat 22.00’de “Kök”, cuma günü saat 23.30’da “Kangroove” ve cumartesi günü saat 22.00’de “The Do” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

* ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de “Gökhan Türkmen”, perşembe günü saat 21.00’de “Makine”, cuma günü saat 22.00’de “Model”, cumartesi günü saat 22.00’de “Levent Yüksel” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde çarşamba günü saat 22.30’da “Ete Kurttekin”, perşembe günü saat 22.30’da “Ayşegül İnci Project”, cuma günü saat 22.30’da “Suzan Kardeş & Bekriya Band” ve saat 23.59’da “Seda Mete” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

* ‘Pera Café’de çarşamba günü saat 19.30’da Pera Müzesi Geç Çarşamba Konserleri kapsamında “Ceyl’an Ertem Acoustic Project” konseri izlenebilir. (0 212 334 99 00)

* ‘Babylon’da perşembe cuma günü saat 21.30’da “Şevval Sam”, cuma günü saat 21.30’da “Deadboy & 2562” ve cumartesi günü saat 22.00’de “Oldies But Goldies ‘3D’ 3 Mekânlı Parti” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

* ‘Salon’da cuma ve cumartesi günü saat 22.30’da “Lamb” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

* ‘İstanbul Live’da cuma günü saat 21.00’de “Müslüm Gürses” ve cumartesi günü saat 22.00’de “Serdar Öztop” konseri izlenebilir. (0 541 889 10 90)

* ‘Aya İrini Müzesi’nde cumartesi günü saat 20.30’da “Jeronimo Maya - Erdal Akkaya” konseri izlenebilir. (0 212 522 17 50)

* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde cumartesi günü saat 21.00’de “Aysun & Ali Kocatepe-Şiirler Şarkı Söyler” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

Ankara
* Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Ankara’da, İsmail Hakkı Demircioğlu’nun vereceği konser 1 Ekim’de saat 20.30’da, Ümmüşen’in vereceği konser 8 Ekim’de saat 20.30’da. (0 312 417 56 59)

* If Performance Hall’de, Rock grubu TNK konseri 29 Eylül’de saat 22.00’de. (0 312 418 95 06)

* Cermodern Sanatlar Merkezi’nde, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın şef Rengim Gökmen ve Klazz Brothers’ın solist olarak katılacağı “Sezona Merhaba Halk Konseri”, bugün saat 20.00’de. (0 312 310 00 00)

* Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın şef Edward Gardner yönetiminde vereceği Jian Wang’ın (viyolonsel) solist olarak yer alacağı konser, 1 Ekim’de, saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)

* Jolly Joker’de, Makine konseri 28 Eylül’de, saat 22.00’de, Halil Sezai konseri 30 Eylül’de saat 22.00’de, Duman konseri 1 Ekim’de saat 22.00’de, Soner Sarıkabadayı konseri 7 Ekim’de saat 22.00’de, Nev konseri 8 Ekim’de saat 22.00’de, Pain Of Salvation konseri 11 Ekim’de saat 22.00’de, Fettah Can konseri 12 Ekim’de saat 22.00’de, Pinhani-Yeni Türkü konseri 14 Ekim’de saat 22.00’de, Gripin konseri 15 Ekim’de saat 22.00’de, Gökhan Türkmen konseri 19 Ekim’de saat 22.00’de, Nilüfer konseri 21 Ekim’de saat 22.00’de, Manga konseri 22 Ekim’de saat 22.00’de, Hüsnü Şenlendirici konseri 26 Ekim’de saat 22.00’de, Emre Aydın konseri 28 Ekim’de saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

Gösteri Söyleşi
* Pera Müzesi Oditoryumu’nda pazar günü saat 17.00’de “Harika Çocuk” adlı film gösterimi gerçekleştirilecek. (0212 334 99 00)

* İstanbul Modern Sinema’da cuma gününe kadar “Hayal ve Hakikat” başlıklı film seçkisi gerçekleştiriliyor. (0212 334 73 00)

* Metin Zakoğlu Cafe Theatre’da yarın saat 21.15’te Ayşe Erbulak’ın, çarşamba günü saat 21.15’te ise Mehmet Esen’in, cuma günü saat 21.15’te ise Metin Zakoğlu’nun stand up gösterisi sahnelenecek. (0216 467 33 32)

Tiyatro
İstanbul
* Beyoğlu İkinci Kat’ta sıfırnoktaiki’nin “Kainatın En Hızlı Saati” oyunu çarşamba 21.00. “Aut” perşembe, cuma 21.00. (0 212 292 32 47)

* Dotmarsta Salonu’nda Tiyatro Dot’un yeni oyunu “Öksüzler” cumartesi 21.00. (0 212 232 44 40)

* İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu’nda Teatro Delle Erbe’nin “Gormiti Live Shows” müzikal oyunu cumartesi 12.30 / 19.00, pazar 12.30 / 15.30, (0 212 296 30 55)

* Mecidiyeköy Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon’da Tiyatro Kare “Leyla’nın Evi” cumartesi 20,30, pazar 15.30. (0 212 216 44 00)

* Kumbaracı50’de Altıdan Sonra Tiyatro “O.B.E.B (Ortak Bölenlerin En Büyüğü)” cumartesi 20.30. Tiyatro BeReZe “Kayıp Eşya Bürosu” çocuk oyunu pazar 12.00. (0 212 243 50 51)

Ankara

* Büyük Tiyatro’da, ‘Bir Tayyare Serüveni’, 7, 11, 14 ve 18 Ekim’de saat 20.00’de, 9 ve 16 Ekim’de saat 15.00’te, ‘Kerbela’ 21 ve 28 Ekim’de saat 20.00’de, 23 ve 30 Ekim’de saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, ‘Kantocu’ 1-13 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de.

* Küçük Tiyatro’da, ‘Sersem Kocanın Kurnaz Karısı’ 4-16 Ekim tarihleri arasında, cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, 18-29 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu’ 23, 30 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)

* Oda Tiyatrosu’nda, ‘Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun’ 1-8 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da, ‘Krem Karamel’ 11-14 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da, ‘Dönülmez Akşamın Ufkundayız’ 18-22 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da, ‘Kontrabas’ 25-29 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

* Şinasi Sahnesi’nde, ‘Sırça Kümes’ 4-29 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Nereye Koşuyorsun Böyle Minik Tay/çocuk oyunu’ 30 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 467 17 44)

* Akün Sahnesi’nde, ‘Barış’ 1-15 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Nâzım Hikmet’in Memleketimden İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo’ 18-22 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Camdan Kalp/çocuk oyunu’ 16, 23, 30 Ekim’de saat 11.00’de, ‘Yastık Adam’ 24-29 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

* İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, ‘Orkestra’ 13-29 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de.

* Stüdyo Sahne’de, ‘Üç Yönetmen Üç Oyun’ 4-23 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ 11, 14, 25, 28, 30 Ekim’de saat 20.00’de, 16 Ekim’de saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)


CUMHURİYET Kültür Haber

admin
03-10-2011, 11:59
Haftanın Sanat Çizelgesi 3-9 Ekim

Mor ve Ötesi, cumartesi akşamı saat 22.00'de Jolly Joker Balans'ta konser verecek.

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=49899


SERGİ
İSTANBUL
* Huri Kiriş’in “Fıstık Ezmesi” isimli sergisi 4 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında Mabeyn Galeri’de. (0 212 261 60 60)

* Saim Dursun’un “Paletimden Yansıyanlar” isimli sergisi 4 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)

* Yastık Altı isimli karma sergi 4 Ekim - 12 Kasım tarihleri arasında Arte İstanbul Sanat Merkezi’nde. (0 212 292 8045)

* Bedri Rahmi Eyüboğlu 100. Yıl Sergisi 4 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 542 50 87)

* İklim Değişikliği Sergisi 4 Ekim 2011 - 15 Ocak 2012 tarihleri arasında Santral İstanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)

* Nadide Acar Karaca’nın “Aslı Gibidir” adlı sergisi 5 Ekim - 5 Kasım 2011 tarihleri arasinda The Marmara Pera’da. (0 212 292 00 38)

* Bihrat Mavitan’ın “BİHRatlar” isimli kösele, ahşap ve metal heykel sergisi 5 - 28 Ekim tarihleri arasında Hobi Sanat Galerisi’nde. (0 212 225 23 37)

* Şevket Sönmez’in “Drink Van Houten Cacao İçiniz” isimli sergisi 5 - 22 Ekim tarihleri arasında Galeri Merkür’de. (0 212 231 69 87)

* Mehmet Yılmaz’ın “Sakıncalı Çünkü Edepsiz” isimli sergisi 6 Ekim - 12 Kasım tarihleri arasında Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

* Hasan Pehlevan’ın “Çizgisel İfade” isimli sergisi 7 - 28 Ocak tarihleri arasında Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

* Sabrina Fresko’nun Takılabilir Heykeller Sergisi 7 - 31 Ekim tarihleri arasında Galeri Merkür’de. (0212 231 69 87)

* Taner Alakuş ve Öğrencileri’nin minyatür sergisi 8 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)

* Aziz Yavuzdoğan’ın “Yazısız Şeyler” karikatür sergisi 8 Ekim - 30 Ekim tarihleri arasında Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)

* Ruzin Gerçin’in sergisi 8 Ekim - 2 Kasım tarihleri arasında Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

* Memduh Kuzay’ın “Parmak İzleri” sergisi 8 Ekim - 2 Kasım tarihleri arasında Artium Art Gallery’de. (0212 227 75 93)

* Duygulanım Hali isimli sergi 5 Ekim’e kadar Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 252 16 00)

* Işığın Peşindeki Çocuklar-2 isimli fotoğraf sergisi 6 Ekim’e kadar PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde.(0216 418 19 76)

* Tülin Demir Aytaç’ın resim sergisi 7 Ekim’e kadar Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi Alt Salon’da.

* Gül Yasa Aslıhan’ın “Bir Sürü İnsan” sergisi 7 Ekim’e kadar Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi Üst Salon’da.

* İzzet Keribar’ın “Angkor Wat’tan portreler” isimli fotoğraf sergisi 7 Ekim’e kadar Fotofilm Sanat merkezi sanat galerisinde. (0 212 2440495)

* Şükran Engin’in “Bead - Work” sergisi 8 Ekim’e kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)

* Ardan Özmenoğlu’nun “I’m not a Biennial Artist” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

* Ömer Engin’in fotoğraf sergisi 8 Ekim’e kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)

* Ali İbrahim Öcal, Çağrı Saray, Esra Carus, Funda Alkan, Gül Ilgaz, Ragıp Basmazölmez, Sibel Horada, Zeynep Bingöl Çiftçi’nin “Kişisel, Hem De Değil” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Daire’de. (0212 252 52 59)

* Mehmet Özen’in “Bulgular” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)

* Meltem Yaşar’ın “Karanlık Kıtadan Aydınlık Çehreler” isimli sergisi 8 Ekim tarihleri arasında Aznavur Sanat Sergi Salonu’nda. (0 212 249 22 10)

* Çocuk ve Genç Yaz Atölyeleri Sergisi 8 Ekim’e kadar santralistanbul Enerji Müzesi’nde. (0212 311 78 35)

* Ceyda Aldemir P., Matt Lifson, Burcu Yağcıoğlu, Nihal Martlı, Şinasi Bozatlı ve Yasemin Kaçkar Demirel’in “Imagine” isimli sergisi 9 Ekim’e kadar C.A.M Galeri / Akaretler. (0 212) 245 79 75)

* Bülent Umut’un “Benim Yüzüm Sinema” isimli sergisi 9 Ekim’e kadar İstanbul Modern Sanatlar Galerisi’nde. (0212 288 48 48)

* “Bunu İstemiyorum / I Don’t Want This” isimli karma resim, heykel, fotoğraf, video ve enstalasyonlar sergisi 9 Ekim’e kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde. (0212 265 10 34)

* Bahar Kocaman, Günay Demir, Maryam Salahi, Tanju Yağan’ın sergisi 10 Ekim’e kadar Galeri Espas’ta. (02122277017)

* Lewis Baltz’ın “Teknoloji Mekânları” isimli sergisi 12 Ekim’e kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)

* Özgür Uğuz’un “idea” isimli sergisi 12 Ekim’e kadar Artisan’da. (0212 247 90 81)

* Barışa Yolculuk isimli karma sergi 12 Ekim’e kadar rh+ Art Gallery’de. (0212 224 74 31)

* Wim Delvoye’nin “9 Pigskins” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar GaleriArtist’te (0 212 227 68 52)

* Johan Tahon’un “Arche” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar GaleriArtist’te (0 212 227 68 52)

* Bedri Rahmi Eyüboğlu Portreleri sergisi 14 Ekim’e kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

* Zehra Başaran’ın sergisi 14 Ekim’e kadar Düş Yolcusu Sanat Durağı’nda. (0216 386 99 03)

* Fırat Arapoğlu ve Erkan Doğanay’ın “Öteki Bedenler” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

* Desiree Palmen’in “Hide and Seek Saklambaç” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Bir Nokta’da.

* Bora Şençalar, Derya Kılıç, Ebru Ceren Uzun, Murat Han Er, Tuna Uysal, Volkan Kızıltunç’un sergisi 15 Ekim’e kadar Ümraniye Galeri 5’te.

* Sıfır Noktası Part I isimli karma sergi 15 Ekim’e kadar artSümer’de. (0212 249 10 35)

* m Pop Art Extended sergisi 15 Ekim’e kadar Gallery LiNART’ta. (0 212 281 12 00)

* Anıl Saldıran’ın “Habis Arzu” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

* Anne Wölk, Adam Bota, Deenesh Ghyczy’nin “Teknoloji Bizi Kurtarmayacak” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)

* Diyarbakır Hapishanesi Ne Yana Düşer? isimli fotoğraf, resim, performans, heykel, edebiyat, grafik ve video art sergisi 17 Ekim’e kadar Karşı Sanat’ta. (0212 245 71 53)

* Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 20 Ekim’e kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

* Işık Mekân Ahşap isimli karma sergi 20 Ekim’e kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı’nda. (0 212 232 38 13)

* Abit Güner’in sergisi 21 Ekim’e kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)

* Sanat Akmerkez’de 7 etkinlikleri kapsamındaki “Genç Karma” Sergisi 22 Ekime kadar Akmerkez – Zemin Çarşı . (0212 282 01 70)

* Canan Tolon’un sergisi 17 Eylül’de başlayıp 22 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

* Sarah Morris’in “TWO ERASING PRINCIPLES” isimli sergisi 22 Ekim’e kadar Dirimart’ta. (0 212 291 3434)

* “Karşıt Söylemler, Değişken Gerçekler” sergisi 22 Ekim’e kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48)

* That’s Fucking Awesomeisimli sergi 22 Ekim’e kadar Hasköy İplik Fabrikası’nda. (0212 252 18 96 )

* “Beraber ve Solo Şarkılar” isimli karma sergi 22 Ekim’e kadar Galeri Apel’de. (0 212 2927236)

* Alpin Arda Bağcık, Ayşegül Karakaş, Engin Konuklu, Sedat Ayhan’ın isimli karma sergi 23 Ekim’e kadar İlayda Sanat Galerisi’nde. (0212 227 92 92)

* Semiha Berksoy’un “Doğumunun 101. Yılında Semiha Berksoy” sergisi 25 Ekim’e dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

* Rosemarie Trockel’in çizimler, nesneler, videolar isimli sergisi 27 Ekim’e kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 2301976)

* Bruno Serralongue’un “Zaman Kapsülü” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)

* İsmail Yıldırım’ın “biz sonuncu değiliz” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Ortaköy Kültür Merkezi’nde. (0212 236 58 01)

* “Tekinsiz Oyunlar” isimli karma sergi 28 Ekim’e kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)

* Sabine Boehl’in “Seyahatler Sergisi” 29 Ekim’e kadar Atölye Galata’da.

* Susan Hefuna ’nın “İstanbul” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (02122937103)

* Engin Konuklu’nun “Tanımsız/Undefined” isimli sergisi 30 Ekime kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da. (0 212 373 40 31)

* Joachim Seinfeld’in ‘Komşular: Şimdi-Geçmiş… ve arasındakiler’ isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)

* Bilge Alkor’un “Meleklerin ve Şeytanların Aynalarında İnsanlığın Halleri” sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri 44A’da. (0212 233 33 80)

* İnci Eviner ’in “Kırık Manifestolar” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

* Volkan Aslan’ın “İstikrarsız Tekrar” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (0212 245 40 87)

* Seren Ceren Asyalı’nın “Eylül Çocukları” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar Beşiktaş Sanat Galerisi’nde. (0 212 249 48 92)

* Ferit Kuyaş’ın “City of Ambition” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Elipsis Galeri’de. (0 212 249 48 92)

* Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 5 Kasım’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

* U L T R A M ÉM O I R E #4 isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (02123938111)

* Nasan Tur ve Lewis Baltz ’ın sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Manâ’da. (0212 243 66 66)

* 12. İstanbul Bienali 13 Kasım’a kadar Antrepo 3 ve 5’te.

* Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz’ın Aktif Strüktürler v1.1: Akustik Formasyon / İstiklal Caddesi isimli enstalasyon sergisi 13 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00)

* Gülçin Aksoy, Atıl Kunst, Annegret Bleisteiner, Klaus vom Bruch, Carlotta Brunetti, Department für öffentliche Erscheinungen, Deniz Gül, Julia Lohmann, Suat Öğüt, Hülya Özdemir, Susanne Pittroff, Michaela Rotsch, Robert Stumpf, Yeni Anıt’ın “Şehir Ölçeği” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04 )

* Kutluğ Ataman’ın “Mezopotamya Dramaturjileri” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

* Mehmet Kutlu’nun “Yeni Hikâyeler” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)

* Bilgi Dizisi 3 / Bellek sergisi 20 Kasım’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)

* devinimsizlikte devinim (yaratıcı siyaset) isimli sergi 26 Kasım’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)

* Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz’ın “Aktif Strüktürler v1.1: Akustik Formasyon / İstiklâl Caddesi” isimli sergisi 30 Kasıma kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0 212 252 47 00)

* İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)

* Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)

* Ice Station Antarcticae isimli sergis 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)

* Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların’in “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)

* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

* Bengü Karaduman’ın “BENGÜ” isimli sergisi 26 Haziran’a dek Sanat Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

ANKARA
* Tuncay Betil - resim - bugün sona eriyor - Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

* Zeki Faik İzler - resim - bugün sona eriyor - Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

* Tuğrul Cankurt – resim – 11 Ekim’e dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0312 468 86 70)

* Günnur Özsoy – resim – 20 Ekim’e dek – Siyah Beyaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 467 72 34)

* Daver Darende – resim – 20 Ekim’e dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda. (0 312 442 30 50)

* Mehmet Koyunoğlu – gravür, resim – 12 Kasım’a dek – Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)

İZMİR
* Necla Çullu’nun “İzmir’de Porselen Rapsodisi” adlı sergisi, 4 Ekim’e dek Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde.

* İş Bankası İzmir Sanat Galerisi, yeni sezon için kaplarını yarın, karikatür ve grafik sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun eserleriyle sanatseverlere açıyor. Sergi 3 Aralık’a dek izlenimde kalacak.


TİYATRO
İSTANBUL
* Devlet Tiyatroları Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “At” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Beyoğlu Küçük Sahne’de “Kırmızı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Zırhlı Kurt” (Kösem Sultan ile Avcı Mehmed), Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey”, K. Haldun Taner Sahnesi’nde “Kargaşa”, Ümraniye Sahnesi’nde “Lüküs Hayat”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Sevgili Doktor”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Doğum Günü Partisi” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. (0 212 455 39 00)

* Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda perşembe, cuma 20.30 “Külhanbeyi Müzikali”, çocuk oyunu “Benim Güzel Papuçlarım” cumartesi, pazar 11.00, “Aklı Havada” cumartesi 20.30, pazar 15.30. (0 212 661 38 94)

* Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” cumartesi 20.00, pazar 18.00 (0 212 251 18 65)

* Kumbaracı50’de Actors Without Borders Istanbul “Kebap” çarşamba 20.30, Merve Engin “Kıyıya Oturmanın Böylesi” perşembe 20.30, Myth “Korku İmparatorluğu”, “Labirentler” cumartesi 20.30, Semaver Kumpanya çocuk oyunu “Memo’nun Önlenemez Yükselişi” pazar 12.00. (0 212 243 50 51)

* Beyoğlu İkincikat’ta sıfırnoktaiki “Limonata” bugün, yarın 21.00, “Kainatın En Hızlı Saati” çarşamba 21.00, serbestbölge “Çatı” perşembe 21.00, sıfırnoktaiki “aut” cuma, cumartesi 21.00, Esmeray “Cadının Bohçası” pazar 17.00. (0 212 292 32 47)

* İKSV Salon’da “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince, Ama Şimdi İyi” bugün 20.30

* Caddebostan Kültür Merkezi’nde “Bavul” perşembe 20.30. “Zorla Güzellik” cuma 20.30, “Düğün” cumartesi 20.30 (0 216 386 29 49)

* Duru Tiyatro’da “Sondan Sonra” cumartesi 20.45

* Muammer Karaca Tiyatrosu’nda “Leyla’nın Evi” cumartesi 20.30 (0 212 252 59)

* Kozzy Alışveriş Kültür Merkezi Gazanfer Özcan Sahnesi’nde “Can” pazar 18.00 (0 216 658 00 00)

ANKARA
* Büyük Tiyatro’da, ‘Bir Tayyare Serüveni’, 7, 11, 14 ve 18 Ekim’de saat 20.00’de, 9 ve 16 Ekim’de saat 15.00’te, ‘Kerbela’ 21 ve 28 Ekim’de saat 20.00’de, 23 ve 30 Ekim’de saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, ‘Kantocu’ 13 Ekim’e dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de.

* Küçük Tiyatro’da, ‘Sersem Kocanın Kurnaz Karısı’ yarından itibaren 16 Ekim’e dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu’ 23, 30 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)

* Oda Tiyatrosu’nda, ‘Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun’ 8 Ekim’e dek saat 18.30’da, ‘Krem Karamel’ 11-14 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da, ‘Dönülmez Akşamın Ufkundayız’ 18-22 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da, ‘Kontrabas’ 25-29 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

* Şinasi Sahnesi’nde, ‘Sırça Kümes’ 4-29 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Nereye Koşuyorsun Böyle Minik Tay/çocuk oyunu’ 30 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 467 17 44)

* Akün Sahnesi’nde, ‘Barış’ 15 Ekim’e dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Nâzım Hikmet’in Memleketimden İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo’ 18-22 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Camdan Kalp/çocuk oyunu’ 16, 23, 30 Ekim’de saat 11.00’de, ‘Yastık Adam’ 24-29 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

* İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, ‘Orkestra’ 13-29 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

* Stüdyo Sahne’de, ‘Üç Yönetmen Üç Oyun’ 4-23 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ 11, 14, 25, 28, 30 Ekim’de saat 20.00’de, 16 Ekim’de saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

* Altındağ Tiyatrosu’nda, ‘Elma Hırsızları’ 4-30 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02

* Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Ankara’da, Nâzım Gençoyuncular’ın sahneleyeceği “Ada” adlı oyun 6 Ekim’de saat 20.30’da. (0 312 417 56 59)

* Sanatolia Sahnesi’nde, ‘Nasreddin Hoca ile Eşeği Sürmeli/çocuk oyunu’ 9, 16, 22, 30 Ekim’de saat 13.00’te, 8, 23, 29 Ekim’de saat 15.00’te, ‘İnatçı Keçi/çocuk oyunu’ 9 Ekim’de saat 15.00’te, 8 Ekim’de saat 13.00’te, ‘Çok Yanlış Hareketler Bunlar/çocuk oyunu’ 15, 23, 29 Ekim’de saat 15.00’te, 23, 30 Ekim’de saat 13.00’te. (0 312 541 16 66)

İZMİR
* İzmir Devlet Tiyatrosu’nun Konak Sahnesi’nde 4-9 Ekim tarihleri arasında saat 20.30’da “Satıcının Ölümü”, Karşıyaka Oda Sahnesi’nde 4-5 Ekim tarihlerinde saat 20.30’da “Bir Garip Orhan Veli”, Karşıyaka Ragıp Haykır Sahnesi’nde 6- 8 Ekim tarihleri arasında saat 20.30’da “Romeo ile Juliet”, Konak Melek Ökte Sahnesi’nde de 7-8 Ekim tarihleri arasında.

ADANA
* Turgut Özakman’ın, “Bir Şehnaz Oyun” adlı eseriyle yeni sezona başlayan Adana Devlet Tiyatrosu, oyunu yarından itibaren her akşam 20.00’de yineleyecek. (0322 352 33 55)
MÜZİK
İSTANBUL
* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde Oda Müziği Konserleri, bugün saat 20.00’de “Paganini 24 Kapris” konseri ile başlıyor. (0 216 346 15 31)

* ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “Manner”, çarşamba günü saat 21.30’da “Muscle Museum - Official Muse Tribute” ve saat 23.30’da “Rock Party hosted by Mabbas”, perşembe günü saat 21.30’da “Büyük Ev Ablukada”, cuma günü saat 21.30’da “Baba Zula” ve saat 23.59’da “Sattas”, cumartesi günü saat 22.00’de “Curry & Coco” ve 23.45’te “Curry & Coco After Party with Yesh” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

* ‘Jolly Joker Balans’ta yarın saat 21.30’da “Entu”, çarşamba günü saat 22.30’da “Fettah Can”, perşembe günü saat 21.00’de “Umut Kaya”, cuma günü saat 22.00’de “Cem Adrian”, cumartesi günü saat 22.00’de “Mor ve Ötesi” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde yarın saat 22.30’da “Hediye Güven”, çarşamba günü saat 22.30’da “Aklan Akdağ”, perşembe günü saat 22.30’da “Dört X Dört”, cuma günü saat 22.30’da “Mirkelam” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

* ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 21.30’da “123”, perşembe günü saat 21.30’da “Zeynep Arabacıoğlu”, cuma günü saat 22.00’de “7 Pink Floydlar ve 2 Prenses&Meat The Beatles”, cumartesi günü saat 23.30’da “Bedük” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

* ‘Sakıp Sabancı Müzesi’nde “Müzede Dinlen C” günleri kapsamında çarşamba günü saat 19.00’da “Ayşe Gencer” konseri izlenebilir. (0 212 277 22 00)

* ‘Bronx Pi Sahne’de perşembe günü saat 22.00’de “Grizu & Frapan”, cuma günü saat 21.00’de “Vega”, cumartesi günü saat 21.00’de “Rock FM Back to School Party” konseri izlenebilir. (0 531 384 80 80)

* ‘Refresh The Venue’de Avea Escape to Music konserleri kapsamında perşembe günü saat 22.30’da “James” konseri izlenebilir. (0 212 346 20 60).

* ‘MINIMORE Festivali’ kapsamında cuma günü saat 23.00’de Otto Santral’de “Miles Kane”, pazar günü saat 18.00’de Santralistanbul Çağdaş Sanat Müzesi’nde “Borusan Quartet” konseri izlenebilir. (0 216 556 98 00)

* ‘The Seed’de İstanbul Resitalleri kapsamında cuma günü saat 20.00’de “Eric Le Sage” konseri izlenebilir.(0 212 323 60 50)

* ‘Salon’da cumartesi günü saat 22.00’de “Mabel Matiz” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda pazar günü saat 11.30’da “İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

ANKARA
* Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Ankara’da, Ümmüşen’in vereceği konser 8 Ekim’de saat 20.30’da. (0 312 417 56 59)

* Jolly Joker’de, Soner Sarıkabadayı konseri 7 Ekim’de saat 22.00’de, Nev konseri 8 Ekim’de saat 22.00’de, Pain Of Salvation konseri 11 Ekim’de saat 22.00’de, Fettah Can konseri 12 Ekim’de saat 22.00’de, Pinhani-Yeni Türkü konseri 14 Ekim’de saat 22.00’de, Gripin konseri 15 Ekim’de saat 22.00’de, Gökhan Türkmen konseri 19 Ekim’de saat 22.00’de, Nilüfer konseri 21 Ekim’de saat 22.00’de, Manga konseri 22 Ekim’de saat 22.00’de, Hüsnü Şenlendirici konseri 26 Ekim’de saat 22.00’de, Emre Aydın konseri 28 Ekim’de saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

* MEB Şûra Salonu’nda 8 Ekim Cumartesi günü saat 20.30’da Farid Farjad konseri izlenebilir.

GÖSTERİ SÖYLEŞİ
İSTANBUL
* Yapı Kredi Yayınları Galatasaray Kitabevi’nde bugün saat 17.00- 18.00 arası Timothée de Fombelle, yarın saat 17.00- 18.30 arası Krisztián Grecsó ile Charles den Tex okurlarıyla buluşacak.

* İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde yarın saat 19.00’da Özdemir İnce, Jean Orizet ve Antoine Westermann’ın katılacağı “Bana Yıldızlardan Yemek Yap” etkinliği düzenleniyor. (0212 393 81 11 )

* SALT Beyoğlu’nda perşembe günü saat 19.00’da Alan Cruickshank söyleşisi gerçekleştirilecek. (0212 292 76 05)

* İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampusu E3 Binası’nda cuma günü saat 10.00- 18.00 arası Le Corbusıer Doğu Gezisi 1911-2011 Konferansı etkinliği düzenleniyor. (0212 311 73 47)

* Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da bugünden itibaren cumaya kadar her gün saat 21.00’de “CM101MMXI / Cem Yılmaz Gösteri” gerçekleştiriliyor. (0212 286 66 86)

* Disney On Ice – Prensesler ve Kahramanlar adlı buz gösterisi, 7 - 16 Ekim tarihleri arasında ORA Arena’da. (0 212 640 25 20)

MERSİN
* İçel Sanat Kulübü’nün düzenlediği, ’XVI. Mersin Arkeoloji Günleri’ kapsamında cuma günü 18.00’da Nodar Kıvrıkova’nın, ‘Eski Mersin ve Çevresi’ konulu resim sergisi açılacak. Cumartesi günü 10.30’da başlayacak, ‘Çevre’ konulu panel ve söyleşileri, pazar günü bölgedeki tarihi yapılara yapılacak gezi izleyecek. (0324 2381088)


OPERA BALE
ANKARA
* Opera Sahnesi’nde, ‘Notre Dame’ın Kamburu’ 6, 13, 24 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Tosca’ 8, 17, 31 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Başlangıç’ 15, 25 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Ali Baba ve Kırk Haramiler’ 22, 26 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Harem’ 27 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Cumhuriyet Bayramı Konseri’ 29 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

* Operet Sahnesi’nde, ‘Seslerle Anadolu’ 11, 30 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

* Leyla Gencer Sahnesi’nde, ‘Sihirbaz Oz/çocuk müzikali’ 9, 23 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 324 68 01)

* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, ‘Harem’ 30 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

İZMİR
* İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin Elhamra Sahnesi’nde 4-6 Ekim tarihlerinde saat 20.00’de “Ateş Kuşu – Fırtınalı Duygular” balesi, 5 Ekim saat 20.00’de “Yunus Emre Oratoryosu”, 8 Ekim saat 11.00 ve 14.00’te “Sihirli Dünya” çocuk müzikalları sahnelenecek.

admin
10-10-2011, 21:56
Haftanın Sanat Çizelgesi 10 Ekim-17 Ekim

Bu hafta da sanatseverleri oldukça yoğun bir etkinlik takvimi bekliyor...

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=52267


Sergi
İstanbul
* Birbirinden isimli karma sergi 11 Ekim - 11 Kasım tarihleri arasında Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)
* Hakan Cingöz’ün sergisi 11 Ekim - 1 Kasım tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)
* Mehtab Kardaş’ın “Gökyüzü ve Sonsuzluk” sergisi 11 - 29 Ekim tarihleri arasında Galeri Oda’da. (212 259 22 08)
* Devabil Kara’nın “Dilin Söylemedikleri M-25” isimli sergisi 12 Ekim’e kadar Pg Art Galeri’de. (0212 227 70 17)
* Dünya Karikatüristlerinin Gözüyle “Nasreddin Hoca” Karikatür Sergisi 12 - 19 Ekim tarihleri arasında Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.
* Süleyman Saim Tekcan’ın 50. Sanat Yılı Retrospektifi sergisi 13 Ekim - 25 Kasım tarihleri arasında Beşiktaş Çağdaş, Mustafa Kemal Merkezi’nde. (212 35193 90)
* Can Büyükmehmet’in sergisi 13 Ekim - 12 Kasım tarihleri arasında Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0212 241 65 35)
* Gülhan’ın “Gök Kafesler” isimli sergisi 13 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 292 82 55)
* No More Luggage isimli sergi 14 Ekim - 28 Kasım tarihleri arasında Tophane-i Amire Kültür Merkezi Sarnıç Galerileri ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Osman Hamdi Bey Salonu’nda. (0212 278 03 07)
* Devabil Kara’nın “Dilin Söyleyemedikleri M-25” isimli sergisi 14 Ekim - 12 Kasım tarihleri arasında Galeri Espas’ta. (02122277017)
* Osman Hamdi Bey ve Amerikalılar: Arkeoloji, Diplomasi, Sanat sergisi 15 Ekim - 8 Ocak tarihleri arasında Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)
* Bilinmeyen Bir Cisim Yaklaşıyor isimli sergi 15 Ekim - 13 Kasım tarihleri arasında Piha Kolektif Sanat Galerisi’nde. (0216 337 15 13)
* Ebru Alpagut’un “Bir Sırrım Var” isimli sergisi 15 Ekim - 13 Kasım tarihleri arasında C.A.M Galeri’de. (02122457975)
* Taner Alakuş ve Öğrencileri’nin minyatür sergisi 4 Kasım’a kadar Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)
* Aziz Yavuzdoğan’ın “Yazısız Şeyler” karikatür sergisi 30 Ekim’e kadar Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)
* Bahar Kocaman, Günay Demir, Maryam Salahi, Tanju Yağan’ın sergisi 10 Ekim’e kadar Galeri Espas’ta. (02122277017)
* Özgür Uğuz’un “idea” isimli sergisi 12 Ekim’e kadar Artisan’da. (0212 247 90 81)
* Barışa Yolculuk isimli karma sergi 12 Ekim’e kadar rh+ Art Gallery’de. (0212 224 74 31)
* Wim Delvoye’nin “9 Pigskins” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar GaleriArtist’te (0 212 227 68 52)
* Johan Tahon’un “Arche” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar GaleriArtist’te (0 212 227 68 52)
* Bedri Rahmi Eyüboğlu Portreleri sergisi 14 Ekim’e kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
* Zehra Başaran’ın sergisi 14 Ekim’e kadar Düş Yolcusu Sanat Durağı’nda. (0216 386 99 03)
* Fırat Arapoğlu ve Erkan Doğanay’ın “Öteki Bedenler” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
* Desiree Palmen’in “Hide and Seek Saklambaç” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Bir Nokta’da.
* Bora Şençalar, Derya Kılıç, Ebru Ceren Uzun, Murat Han Er, Tuna Uysal, Volkan Kızıltunç’un sergisi 15 Ekim’e kadar Ümraniye Galeri 5’te.
* Sıfır Noktası Part I isimli karma sergi 15 Ekim’e kadar artSümer’de. (0212 249 10 35)
* Pop Art Extended sergisi 15 Ekim’e kadar Gallery LiNART’ta. (0 212 281 12 00)
* Anıl Saldıran’ın “Habis Arzu” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)
* Anne Wölk, Adam Bota, Deenesh Ghyczy’nin “Teknoloji Bizi Kurtarmayacak” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)
* Halıya Yansıyan Anadolu Sergisi 16 Ekim’e kadar Airport Outlet Center’da.
* Diyarbakır Hapishanesi Ne Yana Düşer? isimli fotoğraf, resim, performans, heykel, edebiyat, grafik ve video art sergisi 17 Ekim’e kadar Karşı Sanat’ta. (0212 245 71 53)
* Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 20 Ekim’e kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)
* Işık Mekân Ahşap isimli karma sergi 20 Ekim’e kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı’nda. (0 212 232 38 13)
* Abit Güner’in sergisi 21 Ekim’e kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)
* Sanat Akmerkez’de 7 etkinlikleri kapsamındaki “Genç Karma” sergisi 22 Ekim’e kadar Akmerkez – Zemin Çarşı . (0212 282 01 70)
* Şevket Sönmez’in “Drink Van Houten Cacao İçiniz” isimli sergisi 22 Ekim’e kadar Galeri Merkür’de. (0 212 231 69 87)
* Canan Tolon’un sergisi 17 Eylül’de başlayıp 22 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)
* Sarah Morris’in “TWO ERASING PRINCIPLES” isimli sergisi 22 Ekim’e kadar Dirimart’ta. (0 212 291 3434)
* “Karşıt Söylemler, Değişken Gerçekler” sergisi 22 Ekim’e kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48)
* That’s Fucking Awesome isimli sergi 22 Ekim’e kadar Hasköy İplik Fabrikası’nda. (0212 252 18 96 )
* “Beraber ve Solo Şarkılar” isimli karma sergi 22 Ekim’e kadar Galeri Apel’de. (0 212 2927236)
* Alpin Arda Bağcık, Ayşegül Karakaş, Engin Konuklu, Sedat Ayhan’ın karma sergisi 23 Ekim’e kadar İlayda Sanat Galerisi’nde. (0212 227 92 92)
* Metin Güçlü’nün “Hiç” isimli sergisi 24 Ekim’e kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0212 249 26 10)
* Semiha Berksoy’un “Doğumunun 101. Yılında Semiha Berksoy” sergisi 25 Ekim’e dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 326 46 46)
* Filiz Ural’ın “Cazın Güzel İnsanları” sergisi 26 Ekim’e dek Doku Sanat Galerisi’nde.
* Rosemarie Trockel’in çizimler, nesneler, videolar isimli sergisi 27 Ekim’e kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 2301976)
* Bruno Serralongue’un “Zaman Kapsülü” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)
* Bihrat Mavitan’ın “BİHRatlar” isimli kösele, ahşap ve metal heykel sergisi 28 Ekim’e kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0 212 225 23 37)
* İsmail Yıldırım’ın “Biz Sonuncu Değiliz” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Ortaköy Kültür Merkezi’nde. (0212 236 58 01)
* “Tekinsiz Oyunlar” isimli karma sergi 28 Ekim’e kadar Tahtakale Hamamı’nda. (0212 252 80 00)
* Sabine Boehl’in “Seyahatler Sergisi” 29 Ekim’e kadar Atölye Galata’da.
* Susan Hefuna’nın “İstanbul” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (0212 293 71 03)
* Engin Konuklu’nun “Tanımsız/Undefined” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da. (0 212 373 40 31)
* Joachim Seinfeld’in ‘Komşular: Şimdi-Geçmiş… ve arasındakiler’ isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)
* Bilge Alkor’un “Meleklerin ve Şeytanların Aynalarında İnsanlığın Halleri” sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri 44A’da. (0212 233 33 80)
* İnci Eviner ’in “Kırık Manifestolar” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
* Volkan Aslan’ın “İstikrarsız Tekrar” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (0212 245 40 87)
* Memduh Kuzay’ın “Parmak İzleri” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Artium Art Galeri’de. (0212 227 75 93)
* Sabrina Fresko’nun Takılabilir Heykeller Sergisi 31 Ekim’e kadar Galeri Merkür’de. (0212 231 69 87)
* Ruzin Gerçin’in sergisi 2 Kasım’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)
* Memduh Kuzay’ın “Parmak İzleri” sergisi 2 Kasım’a kadar Artium Art Gallery’de. (0212 227 75 93)
* Seren Ceren Asyalı’nın “Eylül Çocukları” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar Beşiktaş Sanat Galerisi’nde. (0 212 249 48 92)
* Ferit Kuyaş’ın “City of Ambition” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Elipsis Galeri’de. (0 212 249 48 92)
* Huri Kiriş’in “Fıstık Ezmesi” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Mabeyn Galeri’de. (0 212 261 60 60)
* Saim Dursun’un “Paletimden Yansıyanlar” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)
* Bedri Rahmi Eyüboğlu 100. Yıl Sergisi 4 Kasım’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 542 50 87)
* Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 5 Kasım’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)
* Nadide Acar Karaca’nın “Aslı Gibidir” adlı sergisi 5 Kasım’a kadar The Marmara Pera’da. (0 212 292 00 38)
* “Görsel Kayıt: Le Corbusier Yapıtdökümüne Bir Bakış sergisi 10 Kasım’a kadar santralistanbul’da. (0 212 292 13 13)
* U L T R A M ÉM O I R E #4 isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (02123938111)
* Lewis Baltz’ın “Teknoloji Mekânları” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)
* Nasan Tur ’un “Kapital” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)
* Yastık Altı isimli karma sergi 12 Kasım’a kadar Arte İstanbul Sanat Merkezi’nde. (0 212 292 8045)
* Mehmet Yılmaz’ın “Sakıncalı Çünkü Edepsiz” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)
* 12. İstanbul Bienali 13 Kasım’a kadar Antrepo 3 ve 5’te.
* Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz’ın Aktif Strüktürler v1.1: Akustik Formasyon / İstiklal Caddesi isimli enstalasyon sergisi 13 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00)
* Gülçin Aksoy, Atılkunst, Annegret Bleisteiner, Klaus vom Bruch, Carlotta Brunetti, Department für öffentliche Erscheinungen, Deniz Gül, Julia Lohmann, Suat Öğüt, Hülya Özdemir, Susanne Pittroff, Michaela Rotsch, Robert Stumpf, Yeni Anıt’ın “Şehir Ölçeği” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04 )
* Kutluğ Ataman’ın “Mezopotamya Dramaturjileri” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)
* Mehmet Kutlu’nun “Yeni Hikâyeler” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)
* Bilgi Dizisi 3 / Bellek sergisi 20 Kasım’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)
* devinimsizlikte devinim (yaratıcı siyaset) isimli sergi 26 Kasım’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)
* İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)
* Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)
* Ice Station Antarcticae isimli sergisi 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)
* İklim Değişikliği Sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar Santralistanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)
* Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)
* Hasan Pehlevan’ın “Çizgisel İfade” isimli sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)
* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)
* Bengü Karaduman’ın “BENGÜ” isimli sergisi 26 Haziran’a dek Sanat Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

Ankara
* Ekrem Kutlu - resim - 14 Ekim’e dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)
* Cemile Albaş - ebru - 16 Ekim’e dek - Atakule Vakıfbank Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 90 67)
* Ayşe Serim - resim - 16 Ekim’e dek - Atakule Vakıfbank Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 90 67)
* Günnur Özsoy - resim - 20 Ekim’e dek - Siyah Beyaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 467 72 34)
* Daver Darende - resim - 20 Ekim’e dek - Cumhuriyet Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda. (0 312 442 30 50)
* Orhan Oruk - resim - 21 Ekim’e dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)
* Avrupa İzlenimleri - karikatür - 25 Ekim’e dek - Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)
* Semih Kaplan - resim, seramik - 25 Ekim’e dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
* Betül Akkoyunlu - resim - 25 Ekim’e dek - Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)
* Mehmet Örs - resim - 25 Ekim’e dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)
* Muzaffer Oruçoğlu - resim - 26 Ekim’e dek - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)
* Hıdır Yağcı&Necmettin Yağcı - resim, heykel - 29 Ekim’e dek - Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)
* Aşan Cora - resim - 30 Ekim’e dek - Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)
* Güz Karması - resim - 31 Ekim’e dek - Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)
* Zahide Yükseler - resim - 5 Kasım’a dek - Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)
* Mehmet Koyunoğlu - gravür, resim - 12 Kasım’a dek - Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)
* Mine Çini - resim - 12 Kasım’a dek - Altanay Sanat Evi’nde. (0 312 468 30 76)
* Panamarenko - fotoğraf, resim - 12 Kasım’a dek - Galeri Artist Ankara’da. (0 312 311 93 63)

Adana
* Umut Türker’in, “Nature – Doğa, Naturmorte - Ölü Doğa” adlı yağlıboya resim sergisi çarşamba günü Altan Sanat Galerisi’nde açılacak. Sergi 27 Ekim’e dek izlenime açık olacak. (0322 4593458)
* Seramik sanatçısı Süheyla Akalın’ın, 300’e yakın eserinin yer aldığı sergi Adana Büyükşehir Belediyesi Fuayesi’nde sürüyor. Bizans, Hitit ve Roma dönemine ait kibeleler, 70’e yakın rölyef ve seramik çalışmalarının yer aldığı sergi 16 Ekim’e dek izlenime açık tutulacak. (0322 4589347)

İzmir
* İş Bankası İzmir Sanat Galerisi, yeni sezon için kapılarını yarın, karikatür ve grafik sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun eserleriyle sanatseverlere açıyor. Sergi 3 Aralık’a dek izlenimde kalacak.

Mersin
* Ressam Mehtap Soğuk’un, “Dönüşüm” adlı yağlıboya resim sergisi, Mersin Sanayi ve Ticaret Odası Sanat Galerisi’nde sürüyor.
(0324 238 95 00)

Opera-Bale
İstanbul
* Kadıköy Süreyya Operası’nda cumartesi günü saat 20.00’de Kadıköy Süreyya Operası Açılış Konseri gerçekleşecek. (0216 346 15 31)

Ankara
* Opera Sahnesi’nde, ‘Notre Dame’ın Kamburu’ 13, 24 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Tosca’ 17, 31 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Başlangıç’ 15, 25 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Ali Baba ve Kırk Haramiler’ 22, 26 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Harem’ 27 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Cumhuriyet Bayramı Konseri’ 29 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)
* Operet Sahnesi’nde, ‘Seslerle Anadolu’ yarın ve 30 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)
* Leyla Gencer Sahnesi’nde, ‘Sihirbaz Oz/çocuk müzikali’ 23 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 324 68 01)
* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, ‘Harem’ 30 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

İzmir
* İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin Elhamra Sahnesi’nde 13 Ekim saat 20.00’de, 15 Ekim saat 14.00’te “Guguk Kuşu” müzikali sahnelenecek.

İstanbul
* Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Jazz In Wonderland”, yarın saat 22.30’da “Peyk”, çarşamba günü saat 22.30’da “Dilemma”, perşembe günü saat 22.30’da “Suzan Kardeş & Bekriya Band”, cuma günü saat 22.30’da “Aylin Aslım” ve cumartesi günü saat 23.59’da “Soul Stuff” konseri izlenebilir.
(0 212 244 25 58)
* ‘Istanbul Jazz Center’da yarın ve çarşamba günü saat 20.30’da “Azymuths Three Piece Orchestra” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)
* ‘Jolly Joker Balans’ta yarın saat 21.00’de “Volkan Arslan”, cuma günü saat 22.00’de “Halil Sezai”, cumartesi günü saat 22.00’de “Nilüfer” ve pazar günü “Engin Gürkey - Nabız” konseri izlenebilir.
(0 212 249 07 49)
* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yarın saat 20.30’da “Güher & Süher Pekinel ile Dünya Sahnelerinde Genç Yetenekler”, pazar günü saat 11.30’da “İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu”, 21. Akbank Caz Festivali kapsamında perşembe günü saat 20.30’da “Arild Andersen Trio” ve cuma günü saat 20.30’da “Maffy Falay Sextet” konseri izlenebilir.
(0 212 231 54 97)
* ‘Aya İrini Müzesi’nde “3. Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri” kapsamında yarın saat 20.00’de “Erkan Oğur, Derya Türkan & Vincent Segal” konseri izlenebilir. (0 212 522 17 50)
* ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “Kolektif Istanbul”, çarşamba günü saat 21.30’da “Korhan Futacı & Kara Orkestra Albüm Lansmanı”, 21. Akbank Caz Festivali kapsamında perşembe günü saat 22.30’da “The Ray Gelato Giants”, cuma günü saat 22.00 ve 23.59’da “İlhan Erşahin’s Love Trio featuring Arto Tunçboyacıyan”, cumartesi günü saat 23.00’te “Club Des Belugas Quintet feat. Bren” ve pazar günü saat 20.00’de “BassDrumBone” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
* ‘Romeo Juliet İstanbul’da çarşamba günü saat 20.00’de “Pain of Salvation - Von Hertzen Brothers” konseri izlenebilir. (0 212 243 85 80)
* ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 21.30’da “Cafe Aman”, perşembe günü saat 21.30’da “Gevende”, cuma günü saat 22.30’da “Fujiya & Miyagi/ Vulgar Fans/ The Red Hood” ve cumartesi günü saat 23.30’da “Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars” konseri izlenebilir.
(0 212 251 75 01)
* ‘Salon’da çarşamba günü saat 21.30’da “Yavuz Akyazıcı Project”, cuma ve cumartesi günü saat 22.30’da “Brett Anderson” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
* ‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da perşembe günü 20.00’de “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası - Açılış Konseri” izlenebilir. (0 212 373 11 00)
* ‘Bostancı Gösteri Merkezi ’nde cumartesi günü saat 19.30’da “Yalın” konseri izlenebilir. (0 216 384 72 10)
* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde cumartesi günü saat 20.30’da “Farid Farjad” konseri izlenebilir.
(0 216 386 29 49)
* ‘KüçükÇiftlik Park’ta pazar günü saat 16.00’dan itibaren “Mr. Big & Hail (feat. Mike Portnoy) & Anathema”nın konser vereceği Dorock & Rock Fm & Mood Pro izlenebilir. (0 212 231 30 45)

Ankara
* Jolly Joker’de, Pain Of Salvation konseri yarın saat 22.00’de, Fettah Can konseri 12 Ekim’de saat 22.00’de, Pinhani-Yeni Türkü konseri 14 Ekim’de saat 22.00’de, Gripin konseri 15 Ekim’de saat 22.00’de, Gökhan Türkmen konseri 19 Ekim’de saat 22.00’de, Nilüfer konseri 21 Ekim’de saat 22.00’de, Manga konseri 22 Ekim’de saat 22.00’de, Hüsnü Şenlendirici konseri 26 Ekim’de saat 22.00’de, Emre Aydın konseri 28 Ekim’de saat 22.00’de.
(0 312 424 11 11)
* CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) “Türkiye Kore Haftası” nedeniyle şef Sung Jin Kim yönetiminde vereceği konser, 13, 14 Ekim’de saat 20.00’de.
(0 312 309 13 43)
* Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın, şef Bujor Hoinic yönetiminde vereceği, Boris Berezovsky’nin (piyano) solist olarak yer aldığı konser 14 ve 15 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)
* İf Performance Hall’de, Bülent Ortaçgil’in vereceği konser, 13 Ekim’de saat 22.00’de, Zakkum’un vereceği konser 27 Ekim’de saat 21.00’de. (0 312 418 95 06)

İzmir
* İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın şef Ender Sakpınar yönetimindeki konseri 14 Ekim saat 20.30’da Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde.

Tiyatro
İstanbul
* Devlet Tiyatroları Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Aşkın Sıradanlığı”, Beyoğlu Küçük Sahne’de “Kırmızı”, Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “At”; salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Sidikli Kasabası Müzikali” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Zırhlı Kurt” (Kösem Sultan ile Avcı Mehmed), H. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Kabare”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Bey”, K. Haldun Taner Sahnesi’nde “Kargaşa”, Ümraniye Sahnesi’nde “Arzunun Onda Dokuzu (Dokuz Kadın)” Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Sevgili Doktor”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Yüzleşme” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. (0 212 455 39 00)
* Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Tersine Dünya” perşembe, cuma 20.30, çocuk oyunu “Hoşu’nun Utancı” cumartesi, pazar 11.00, “Aklı Havada” cumartesi 20.30, pazar 15.30, Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” salı, çarşamba 20.30. (0 212 661 38 94)
* Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” cumartesi 20.00, pazar 18.00. Oyun, pazartesi saat 20.30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde, salı 20.30’da da Kozyatağı Kozzy’de. (0 212 251 18 65)
* Oyun Atölyesinde “Testosteron” salı, çarşamba 20.30, “Don Juan’ın Gecesi” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00 (0 216 345 39 39)
* Dostlar Tiyatrosu’nun “Nereye Gidiyoruz” Koç Üni. Sevgi Gönül K.M salı 20.00
* Muammer Karaca Tiyatrosu’nda “Can” oyunu perşembe 20.30, (0 212 252 59 35)
* Kumbaracı50de Actors Without Borders Istanbul “Kebap” Çarşamba 20.30. Boş Sahne “Labirentler” cumartesi 20.30. Semaver Kumpanya “Memo’nun Önlenemez Yükselişi” Pazar 12.00, Altıdan Sonra Tiyatro “Öldün, Duydun mu?” bugün 20.30, tiyatroki “Ful Yaprakları” Perşembe 20.30, tiyatrotem “Beraber ve Solo Şarkılar”, tiyatrotem çocuk oyunu “Lahana Sarma”, (0 212 243 50 51)m Maya Sahnesi’nde “Yüksek Derece”, pazar 18.00. (0 212 252 74 52)

Ankara
* Büyük Tiyatro’da, ‘Bir Tayyare Serüveni’, yarın ve 14, 18 Ekim’de saat 20.00’de, 16 Ekim’de saat 15.00’te, ‘Kerbela’ 21 ve 28 Ekim’de saat 20.00’de, 23 ve 30 Ekim’de saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)
* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, ‘Kantocu’ 13 Ekim’e dek saat 20.00’de. (0 312 240 00 91)
* Küçük Tiyatro’da, ‘Sersem Kocanın Kurnaz Karısı’ bugün, yarın ve 12, 13, 14 Ekim’de saat 20.00’de, 15 Ekim’de saat 15.00 ve 20.00’de, 16 Ekim’de de saat 15.00’te, ‘Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu’ 23, 30 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)
* Oda Tiyatrosu’nda, ‘Krem Karamel’ yarından itibaren 14 Ekim’e dek saat 18.30’da, ‘Dönülmez Akşamın Ufkundayız’ 18-22 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da, ‘Kontrabas’ 25-29 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)
* Şinasi Sahnesi’nde, ‘Sırça Kümes’ 29 Ekim’e dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Nereye Koşuyorsun Böyle Minik Tay/çocuk oyunu’ 30 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 467 17 44)
* Akün Sahnesi’nde, ‘Barış’ bugün, yarın ve 12, 13, 14 Ekim’de saat 20.00’de, 15 Ekim’de saat 15.00 ve 20.00’de, ‘Nâzım Hikmet’in Memleketimden İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo’ 18-22 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Camdan Kalp/çocuk oyunu’ 16, 23, 30 Ekim’de saat 11.00’de, ‘Yastık Adam’ 24-29 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. �* İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, ‘Orkestra’ 13-29 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de.
* Stüdyo Sahne’de, ‘Üç Yönetmen Üç Oyun’ 23 Ekim’e dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ yarın ve 14, 25, 28, 30 Ekim’de saat 20.00’de, 16 Ekim’de saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
* Altındağ Tiyatrosu’nda, ‘Elma Hırsızları’ 30 Ekim’e dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)
* Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Zübük” 14 Ekim’de saat 20.00’de, 15, 29 Ekim’de saat 18.30’da, 16, 30 Ekim’de saat 15.30’da, 23 Ekim’de saat 18.00’de, ‘Giderayak’ 28 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 417 76 76)
* Sanatolia Sahnesi’nde, ‘Nasreddin Hoca ile Eşeği Sürmeli/çocuk oyunu’ 16, 22, 30 Ekim’de saat 13.00’te, 23, 29 Ekim’de saat 15.00’te, ‘Çok Yanlış Hareketler Bunlar/çocuk oyunu’ 15, 23, 29 Ekim’de saat 15.00’te, 23, 30 Ekim’de saat 13.00’te. (0 312 541 16 66)
* Tiyatro Pembe Kurbağa’da, ‘Kardan Adam ile Kartanesi/çocuk oyunu’ 15 ve 29 Ekim’de saat 12.00’de, ‘Benim Güzel Yatağım/bebek tiyatrosu’ 16, 23 ve 30 Ekim’de saat 12.00’de.

Adana
* Adana Devlet Tiyatrosu, yarından itibaren Recep Bilginer’in yazdığı, “Yunus Emre”yi sahneleyecek. Oyun hafta içi her gün 20.00’da cumartesi günü 16.00 ve 20.00’da yinelenecek. (0322 3523355)

admin
17-10-2011, 14:17
Haftanın Sanat Çizelgesi 17-23 Ekim

Torino, Albertina Üniversitesi mezunu sanatçılar ve öğretim üyelerinin eserlerinden oluşan sergi 21 Ekim'e kadar Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=39907



İSTANBUL
* Torino, Albertina Üniversitesi mezunu sanatçılar ve öğretim üyelerinin eserlerinden oluşan sergi 21 Ekim’e kadar Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde.

* Disiplinlerarası Karma Sergi 19 Ekim - 9 Kasım tarihleri arasında Karma Sanat Merkezi’nde. (0216 336 75 55)

* 28. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi 19 Ekim - 11 Kasım tarihleri arasında Galeri Işık’ta. (0 212 233 12 03)

* Gogi Mikeladze’nin serisi 19 Ekim - 19 Kasım tarihleri arasında Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)

* “Filateli’de İletişim” Gogi Mikeladze sergisi 18-31 Ekim tarihleri arasında İstanbul Taksim’deki Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde. (0 212 245 78 32)

* Diyarbakır Hapishanesi Ne Yana Düşer? isimli fotoğraf, resim, performans, heykel, edebiyat, grafik ve video art sergisi 17 Ekim’e kadar Karşı Sanat’ta. (0212 245 71 53)

* Dünya Karikatüristlerinin Gözüyle “Nasreddin Hoca” Karikatür Sergisi 19 Ekim’e kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.

* Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 20 Ekim’e kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

* Işık Mekân Ahşap isimli karma sergi 20 Ekim’e kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı’nda. (0 212 232 38 13)

* Abit Güner’in sergisi 21 Ekim’e kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)

* Sanat Akmerkez’de 7 etkinlikleri kapsamındaki “Genç Karma” sergisi 22 Ekim’e kadar Akmerkez – Zemin Çarşı. (0212 282 01 70)

* Şevket Sönmez’in “Drink Van Houten Cacao İçiniz” isimli sergisi 22 Ekim’e kadar Galeri Merkür’de. (0 212 231 69 87)

* Canan Tolon’un sergisi 22 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

* Sarah Morris’in “TWO ERASING PRINCIPLES” isimli sergisi 22 Ekim’e kadar Dirimart’ta. (0 212 291 3434)

* “Karşıt Söylemler, Değişken Gerçekler” sergisi 22 Ekim’e kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48)

* That’s Fucking Awesome isimli sergi 22 Ekim’e kadar Hasköy İplik Fabrikası’nda. (0212 252 18 96 )

* “Beraber ve Solo Şarkılar” isimli karma sergi 22 Ekim’e kadar Galeri Apel’de. (0 212 2927236)

* Alpin Arda Bağcık, Ayşegül Karakaş, Engin Konuklu, Sedat Ayhan’ın karma sergisi 23 Ekim’e kadar İlayda Sanat Galerisi’nde. (0212 227 92 92)

* Metin Güçlü’nün “Hiç” isimli sergisi 24 Ekim’e kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0212 249 26 10)

* Semiha Berksoy’un “Doğumunun 101. Yılında Semiha Berksoy” sergisi 25 Ekim’e dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

* Filiz Ural’ın “Cazın Güzel İnsanları” sergisi 26 Ekim’e dek Doku Sanat Galerisi’nde.

* Rosemarie Trockel’in çizimler, nesneler, videolar isimli sergisi 27 Ekim’e kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 2301976)

* Bruno Serralongue’un “Zaman Kapsülü” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)

* Bihrat Mavitan’ın “BİHRatlar” isimli kösele, ahşap ve metal heykel sergisi 28 Ekim’e kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0 212 225 23 37)

* İsmail Yıldırım’ın “biz sonuncu değiliz” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Ortaköy Kültür Merkezi’nde. (0212 236 58 01)

* “Tekinsiz Oyunlar” isimli karma sergi 28 Ekim’e kadar Tahtakale Hamamı’nda. (0212 252 80 00)

* Sefa Çeliksap’ın fotoğraf sergisi 28 Ekim’e kadar İstasyon Sanat Galerisi’nde. (0212- 252 92 22)

* Mehtab Kardaş’ın “Gökyüzü ve Sonsuzluk” sergisi 29 Ekim’e kadar Galeri Oda’da. (212 259 22 08)

* Sabine Boehl’in “Seyahatler Sergisi” 29 Ekim’e kadar Atölye Galata’da.

* Susan Hefuna ’nın “İstanbul” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (0212 293 71 03)

* Aziz Yavuzdoğan’ın “Yazısız Şeyler” karikatür sergisi 30 Ekim’e kadar Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)

* Engin Konuklu’nun “Tanımsız/Undefined” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da. (0 212 373 40 31)

* Joachim Seinfeld’in ‘Komşular: Şimdi - Geçmiş… ve arasındakiler’ isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)

* Bilge Alkor’un “Meleklerin ve Şeytanların Aynalarında İnsanlığın Halleri” sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri 44A’da. (0212 233 33 80)

* İnci Eviner’in “Kırık Manifestolar” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

* Volkan Aslan’ın “İstikrarsız Tekrar” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (0212 245 40 87)

* Memduh Kuzay’ın “Parmak İzleri” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Artium Art Galeri’de. (0212 227 75 93)

* Sabrina Fresko’nun Takılabilir Heykeller Sergisi 31 Ekim’e kadar Galeri Merkür’de. (0212 231 69 87)

* Hakan Cingöz’ün sergisi 1 Kasım’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)

* Ruzin Gerçin’in sergisi 2 Kasım’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

* Memduh Kuzay’ın “Parmak İzleri” sergisi 2 Kasım’a kadar Artium Art Gallery’de. (0212 227 75 93)

* Seren Ceren Asyalı’nın “Eylül Çocukları” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar Beşiktaş Sanat Galerisi’nde. (0 212 249 48 92)

* 100 GençYüz Karma Sergisi 4 Kasım’a kadar International Art Center’da. (0 216 495 46 46)

* Ferit Kuyaş’ın “City of Ambition” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Elipsis Galeri’de. (0 212 249 48 92)

* Huri Kiriş’in “Fıstık Ezmesi” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Mabeyn Galeri’de. (0 212 261 60 60)

* Saim Dursun’un “Paletimden Yansıyanlar” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)

* Gülhan’ın “Gök Kafesler” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 292 82 55)

* Bedri Rahmi Eyüboğlu 100. Yıl Sergisi 4 Kasım’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 542 50 87)

* Taner Alakuş ve Öğrencileri’nin minyatür sergisi 4 Kasım’a kadar Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)

* Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 5 Kasım’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

* Nadide Acar Karaca’nın “Aslı Gibidir” adlı sergisi 5 Kasım’a kadar The Marmara Pera’da. (0 212 292 00 38)

* “Görsel Kayıt: Le Corbusier Yapıtdökümüne Bir Bakış sergisi 10 Kasım’a kadar santralistanbul’da. (0 212 292 13 13)

* U L T R A M ÉM O I R E #4 isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (02123938111)

* Birbirinden isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)

* Lewis Baltz’ın “Teknoloji Mekânları” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)

* Devabil Kara’nın “Dilin Söyleyemedikleri M-25” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Espas’ta. (02122277017)

* Can Büyükmehmet’in sergisi 12 Kasım’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0212 241 65 35)

* Nasan Tur’un “Kapital” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)

* Yastık Altı isimli karma sergi 12 Kasım’a kadar Arte İstanbul Sanat Merkezi’nde. (0 212 292 8045)

* Mehmet Yılmaz’ın “Sakıncalı Çünkü Edepsiz” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

* 12. İstanbul Bienali 13 Kasım’a kadar Antrepo 3 ve 5’te.

* Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz’ın “Aktif Strüktürler v1.1: Akustik Formasyon / İstiklal Caddesi” isimli enstalasyon sergisi 13 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00)

* Bilinmeyen Bir Cisim Yaklaşıyor isimli sergi 13 Kasım’a kadar Piha Kolektif Sanat Galerisi’nde. (0216 337 15 13)

* Ebru Alpagut’un “Bir Sırrım Var” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar C.A.M Galeri’de. (02122457975)

* Gürsel Soyel’in “İz” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar artgalerim’de. (0212 265 10 34)

* Gülçin Aksoy, AtılKunst, Annegret Bleisteiner, Klaus vom Bruch, Carlotta Brunetti, Department für öffentliche Erscheinungen, Deniz Gül, Julia Lohmann, Suat Öğüt, Hülya Özdemir, Susanne Pittroff, Michaela Rotsch, Robert Stumpf, Yeni Anıt’ın “Şehir Ölçeği” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04 )

* İstanbul’la Bakmak fotoğraf sergisi 15 Kasım’a kadar Fotoğrafevi’nde. (0212 284 63 63)

* Kutluğ Ataman’ın “Mezopotamya Dramaturjileri” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

* Mehmet Kutlu’nun “Yeni Hikâyeler” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)

* Bilgi Dizisi 3/Bellek sergisi 20 Kasım’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)

* Süleyman Saim Tekcan’ın 50. Sanat Yılı Retrospektifi sergisi 25 Kasım’a kadar Beşiktaş Çağdaş, Mustafa Kemal Merkezi’nde. (212 35193 90)

* devinimsizlikte devinim (yaratıcı siyaset) isimli sergi 26 Kasım’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)

* No More Luggage isimli sergi 28 Kasım’a kadar Tophane-i Amire Kültür Merkezi Sarnıç Galerileri ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Osman Hamdi Bey Salonu’nda. (0212 278 03 07)

* Aydın Erkmen’in illüstrasyon sergisi 30 Kasım’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde. (0216 338 98 37)

* İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)

* Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)

* Ice Station Antarcticae isimli sergisi 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)

* Osman Hamdi Bey ve Amerikalılar: Arkeoloji, Diplomasi, Sanat sergisi 8 Ocak’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)

* İklim Değişikliği Sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar Santralistanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)

* Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)

* Hasan Pehlevan’ın “Çizgisel İfade” isimli sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

* Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

* Bengü Karaduman’ın “BENGÜ” isimli sergisi 26 Haziran’a dek Sanat Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

ANKARA
* Günnur Özsoy - resim - 20 Ekim’e dek - Siyah Beyaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 467 72 34)

* Daver Darende - resim - 20 Ekim’e dek - Cumhuriyet Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda. (0 312 442 30 50)

* Orhan Oruk - resim - 21 Ekim’e dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

* Deran Atabey/Pulur’dan Harput’a Munzur - fotoğraf - 22 Ekim’e dek - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

* Avrupa İzlenimleri - karikatür - 25 Ekim’e dek - Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

* Semih Kaplan - resim, seramik - 25 Ekim’e dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

* Betül Akkoyunlu - resim - 25 Ekim’e dek - Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)

* Mehmet Örs - resim - 25 Ekim’e dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

* Muzaffer Oruçoğlu - resim - 26 Ekim’e dek - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

* Hıdır Yağcı&Necmettin Yağcı - resim, heykel - 29 Ekim’e dek - Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)

* Aşan Cora - resim - 30 Ekim’e dek - Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

* Güz Karması - resim - 31 Ekim’e dek - Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)

* Zahide Yükseler - resim - 5 Kasım’a dek - Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

İZMİR
* İş Bankası İzmir Sanat Galerisi, 3 Aralık’a dek karikatür ve grafik sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun eserlerini ağırlayacak.

* Ayvalık’taki Karagöz Sanat Galerisi bugünden itibaren Sakine Özkan Heykel Sergisi’ne ev sahipliği yapacak.

* Kedi Kültür Sanat Merkezi, 19 Ekim’den itibaren Yusuf Tuvi ve Birol Üzmez’in “Basmane Oteller Sokağı” konulu fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak.

MERSİN
* Ressam Mehtap Soğuk’un, “Dönüşüm” adlı yağlıboya resim sergisi, Mersin Sanayi ve Ticaret Odası Sanat Galerisi’nde sürüyor. (0324 2389500)


Müzik
İSTANBUL
* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “2011 Türkiye’de Kuzey Kıbrıs Yılı Özel Konseri”nde Rüya Taner piyano konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)
* ‘Babylon’da 21. Akbank Caz Festivali kapsamında bugün saat 20.00’de “JAmZZ Final Gecesi”, yarın saat 21.30’da “Vijay Iyer Trio”, çarşamba günü saat 21.30’da “Carmen Souza”, perşembe günü saat 22.30’da “Robert Glasper Experiment”, cuma günü saat 23.00’te “Hazmat Modine”, cumartesi günü saat 23.00’te “Anthony Joseph & the Spasm Band” ve saat 24.30’da “Hollie Cook featuring Prince Fatty & Horseman”, pazar günü saat 19.00’da “Timuçin Şahin Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Ayşegül İnci Project”, yarın saat 22.30’da “Hale Caneroğlu”, çarşamba günü saat 22.30’da “Erdem Yener”, perşembe günü saat 22.30’da “Bulutsuzluk Özlemi”, cuma günü saat 22.30’da “Mabel Matiz” ve cumartesi günü saat 23.59’da “Soul Stuff” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)
* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün saat 20.00’de “İhsan Özer Kanun Orkestrası ‘Tellerin Niyâzı’”, yarın saat 20.00’da “Wayne Shorter Quartet”, çarşamba günü saat 20.00’de “Fazıl Say & Cihat Aşkın - Fazıl Say’ın Kleopatra Eseri’nin Türkiye Prömiyeri”, perşembe günü saat 20.00’de “CRR Türk Müziği Topluluğu ‘Kâr-ı Nâtık ve Anlattıkları’”, cumartesi günü saat 20.00’de “Duo Gisbrenco”, pazar günü saat 20.00’de “Seyahat-Nağme” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde bugün saat 20.00’de “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası - Vadım Repin” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)
* ‘Borusan Müzik Evi’nde Çağdaş Müzik Günleri kapsamında yarın saat 20.00’de “Grame”, çarşamba günü saat 20.00’de “Vox”, perşembe günü saat 20.00’de “Lotta Melin & Guro Moe Duo ‘Telling Stories About Trees’”, cumartesi günü saat 20.00’de “DAAD-Kammerensemble Neue Musik Berlin” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
* ‘Akbank Sanat’ta 21. Akbank Caz Festivali kapsamında yarın saat 19.00’da “Trio Balkan / Focan & Kontrafouris”, çarşamba günü saat 19.00’da “Boğaziçi Caz Korosu”, perşembe günü saat 19.00’da “Mari Kvien Brunvoll”, cuma günü saat 19.00’da “Arifa”, cumartesi günü saat 19.00’da “Esra Dalfidan’s Fidan”, pazar günü saat 19.00’da “Social Inclusion Band” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)
* ‘Gitar Cafe’de yarın saat 21.00’de “Nisos”, perşembe günü “Orhan Osman”, cuma günü saat 21.00’de “Perapolis”, cumartesi günü saat 21.00’de “Mutlak Sessizlik” konseri izlenebilir. (0 216 348 60 55)
* ‘Salon’da yarın ve çarşamba günü saat 21.30’da “Mum”, cumartesi günü saat 22.30’da “GusGus” konseri izlenebilir.
(0 212 334 07 52)
* ‘Jolly Joker Balans’ta yarın saat 21.00’de “Gripin Cover Project”, çarşamba günü saat 21.00’de “Sibel Tüzün 20”, cuma günü saat 23.00’te “Soner Sarıkabadayı”, cumartesi günü saat 22.00’de “Emre Aydın” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
* ‘Istanbul Jazz Center’da yarın ve çarşamba günü saat 20.30’da “Freddy Cole Quartet”, cuma ve cumartesi günü saat 20.30’da “Mark Murphy Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)
* ‘İstanbul Live’da çarşamba günü saat 21.00’de “Selçuk Abay”, cuma günü saat 22.00’de “DJ Sister Bliss (of Faithless)”, cumartesi günü saat 21.00’de “Melissa Laveaux” konseri izlenebilir. (0 541 889 10 90)
* ‘İKÜ Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde çarşamba günü saat 20.30’da “Farid Farjad”, perşembe günü saat 20.00’de “Gülsin Onay Piyano Resitali (Gala)” ve 21. Akbank Caz Festivali kapsamında yarın saat 20.00’de “123” konseri izlenebilir. (0 212 498 41 41)
* ‘Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde çarşamba günü saat 20.00’de “123” konseri izlenebilir. (0 216 483 90 00)
* ‘Kadir Has Üniversitesi D Blok Büyük Salon’da 21. Akbank Caz Festivali kapsamında perşembe günü saat 20.00’de “Timuçin Şahin Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 533 65 32)
* ‘Bostancı Gösteri Merkezi’nde cuma günü saat 21.00’de “MFÖ”, cumartesi günü saat 21.00’de “Gülşen” konseri izlenebilir. (0 216 384 72 10)
* ‘Boğaziçi Üniversitesi Ayhan Şahenk Salonu’nda 21. Akbank Caz Festivali kapsamında cuma günü saat 20.00’de “Timuçin Şahin Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 359 54 00)
* ‘Ghetto’da cuma günü saat 21.30’da “Model”, cumartesi günü saat 22.00’de “Kaybedenler Kulübü Yalnızlar Partisi”, 21. Akbank Caz Festivali kapsamında çarşamba günü saat 22.00’de “Arto Tunçboyacıyan’s 1to3”, perşembe günü saat 22.00’de “Amsterdam Klezmer Band” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
* ‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da 21. Akbank Caz Festivali kapsamında cumartesi günü saat 18.00’de “Azam Ali & Niyaz” ve saat 20.30’da “ZAZ”, pazar günü saat 18.00’de “Charles Lloyd New Quartet” ve saat 20.30’da “Avishai Cohen ‘Seven Seas’” izlenebilir. (0 212 373 11 00)

ANKARA
* Jolly Joker’de, Gökhan Türkmen konseri 19 Ekim’de saat 22.00’de, Nilüfer konseri 21 Ekim’de saat 22.00’de, Manga konseri 22 Ekim’de saat 22.00’de, Hüsnü Şenlendirici konseri 26 Ekim’de saat 22.00’de, Emre Aydın konseri 28 Ekim’de saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)
* CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) “Franz Liszt’in 200. Doğum Yılı Festival Konseri” nedeniyle Şef Ferenc Gabor yönetiminde vereceği, Mykola Suk (piyanist) ve Josef Balog’un (piyanist) solist olarak katılacağı konser, 19 ve 20 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)
* Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın Şef Ernest Martinez Izquierdo yönetiminde vereceği Alena Bayeva’nın (keman) solist olarak yer alacağı konser, 22 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)
* İf Performance Hall’de, Zakkum’un vereceği konser 27 Ekim’de saat 21.00’de. (0 312 418 95 06)
* Anadolu Gösteri Merkezi Ankara’da, Zülfü Livaneli’nin konseri 29 Ekim’de saat 21.00’de. (0 312 284 30 33)
* Ankara Devlet Resim Heykel Müzesi Konser Salonu’nda, Dünyaca ünlü flüt sanatçımız Şefika Kutluer’in adına düzenlenen “2. Uluslararası Şefika Kutluer Festivali” kapsamında verilecek Şef Alfred Pfleger yönetimindeki Strauss Ensemble konseri 19 Ekim’de saat 20.00’de, Avrupa Birliği Oda Orkestrası’nın konseri 27 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 440 64 11)

Gösteri Söyleşi
* Pera Müzesi’nde yarın, çarşamba, perşembe ve cuma günleri “Pera Film’de Latin Amerika Rüzgârı” başlıklı film gösterimleri gerçekleştirilecek. (0212 334 99 00)
* İstanbul Modern’de perşembe günü “Karşıdan Bakış - Göç Filmleri Seçkisi” gerçekleştirilecek. (0212 334 73 00)
* Salt Beyoğlu’nda çarşamba günü saat 18.30’da “Aysim Türkmen Söyleşisi” gerçekleştirilecek. (0212 292 76 05)
* Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da bugün saat 21.00’de “CM101MMXI / Cem Yılmaz Gösteri” gerçekleştiriliyor. (0212 286 66 86)

Opera Bale
İSTANBUL
* Beşiktaş Fulya Sanat’ta çarşamba günü saat 20.00’de “Concerto Barocco / Mi Favorita / Creatures” adlı bale gösterisi izlenebilir. (0212 215 60 37-38)
* Kadıköy Süreyya Operası’nda cumartesi günü saat 20.00’de “Aşk İksiri” adlı opera gösterisi seslendirilecek. (0216 346 15 31)

ANKARA
* Opera Sahnesi’nde, “Notre Dame’ın Kamburu” 24 Ekim’de saat 20.00’de, “Tosca” bugün ve 31 Ekim’de saat 20.00’de, “Başlangıç” 25 Ekim’de saat 20.00’de, “Ali Baba ve Kırk Haramiler” 22, 26 Ekim’de saat 20.00’de, “Harem” 27 Ekim’de saat 20.00’de, “Cumhuriyet Bayramı Konseri” 29 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)
* Operet Sahnesi’nde, “Seslerle Anadolu” 30 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)
* Leyla Gencer Sahnesi’nde, “Sihirbaz Oz/çocuk müzikali” 23 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 324 68 01)
* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Harem” 30 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)


Cumhuriyet Kültür Haber

emre gümüşdoğan
31-10-2011, 12:46
Haftanın Sanat Çizelgesi 31 Ekim - 7 Kasım

'Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi'nde bugün saat 20.00’de piyanoda Meral Güneyman'la 'İspanyol Rapsodisi' konseri izlenebilir.

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=65912

İstanbul- SERGİ
* Arada Bir, Bir Arada isimli karma sergi 1 - 26 Kasım tarihleri arasında Ortaköy Kültür Merkezi’nde.
* Nasuh Peprek’in “Camdaki Düşler” isimli sergisi 1 - 10 Kasım tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Kozi Kültür Sanat Merkezi’nde.
* Burak Arıkan’ın “BURAK” isimli sergisi 1 Kasım - 13 Aralık tarihleri arasında Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)
* Orkide Akkoç Sabit’in “Tatlı Rüyalar” isimli sergisi 1 Kasım - 8 Aralık tarihleri arasında Mac Art Gallery’de. (0212 343 85 40)
* Burçak Balamber’in “Metamorfoz” isimli sergisi 2 - 26 Kasım tarihleri arasında Galeri Merkür’de. (0 212 231 69 87)
* Suretin Sireti: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu’ndan Bir Seçki isimli sergi 2 Kasım - 31 Aralık tarihleri arasında Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)
* Ilgın Seymen ’in “Mutluluğun Mini Marketi” isimli sergisi 2 Kasım - 15 Aralık tarihleri arasında Art ON’da. (0 2122591543)
* Nejat Satı’nın “DRUGSTORE” isimli sergisi 2 Kasım - 15 Aralık tarihleri arasında Art ON’da. (0 2122591543
* Tuncay Takmaz’ın iki ayrı sergisi 2 - 27 Kasım tarihleri arasında Kent Sanat Galerisi ve Niş İstanbul’da. (0212 225 67 15, 0212 232 88 48)
* Eren Eyüboğlu’nun Retrospektif Sergisi 4 Kasım - 17 Aralık tarihleri arasında İş Sanat Kibele Galerisi’nde. (0 212 438 63 50)
* Ergin İnan - Emiel Hoorne - Enk De Kramer’in sergisi 5 Kasım – 13 Aralık tarihleri arasında Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 327 00 12)
* Sabrina Fresko’nun Takılabilir Heykeller Sergisi 31 Ekim’e kadar Galeri Merkür’de. (0212 231 69 87)
* Cumhuriyet Bayramı Karma Resim Sergisi 31 Ekim’e kadar Levent Tenis Kulübü Sanat Galerisi’nde.
* Ekin Onat von Merhart’ın “Gerçek Masallar” isimli sergisi 31 Ekim’e kadar Niş Art Gallery’de. (0212 232 88 48)
* Thérèse ve Gérard VALCK’ın “Güneydoğu Anadolu’ya Bakış” isimli fotoğraf sergisi 31 Ekim’e kadar Atatürk Kitaplığı sergi salonunda. (0212 249 95 65)
* “Filateli’de İletişim” sergisi 31 Ekim tarihleri arasında İstanbul Taksim’deki Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde. (0 212 245 78 32)
* Hakan Cingöz’ün sergisi 1 Kasım’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)
* Doç. Emel Şölenay’ın seramik sergisi 1 Kasım’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)
* Ruzin Gerçin’in sergisi 2 Kasım’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)
* Memduh Kuzay’ın “Parmak İzleri” sergisi 2 Kasım’a kadar Artium Art Gallery’de. (0212 227 75 93)
* Malik Aksel’in sergisi 2 Kasım’a kadar Taksim Sanat Galerisi’nde. (0212 2452068)
* Seren Ceren Asyalı’nın “Eylül Çocukları” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar Beşiktaş Sanat Galerisi’nde. (0 212 249 48 92)
* Emel Şölenay’ın “Metalik Işıltılar” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)
* 100 Genç Yüz Karma Sergisi 4 Kasım’a kadar International Art Center’da. (0 216 495 46 46)
* Ferit Kuyaş’ın “City of Ambition” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Elipsis Galeri’de. (0 212 249 48 92)
* Huri Kiriş’in “Fıstık Ezmesi” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Mabeyn Galeri’de. (0 212 261 60 60)
* Saim Dursun’un “Paletimden Yansıyanlar” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)
* Gülhan’ın “Gök Kafesler” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 292 82 55)
* Bedri Rahmi Eyüboğlu 100. Yıl Sergisi 4 Kasım’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 542 50 87)
* Candan Karan’ın “Seçkiler” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)
* Mine Ternar’ın “gezenodak” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Artisan’da. (0212 247 90 81)
* Taner Alakuş ve Öğrencileri’nin minyatür sergisi 4 Kasım’a kadar Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)
* Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 5 Kasım’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)
* Nadide Acar Karaca’nın “Aslı Gibidir” adlı sergisi 5 Kasım’a kadar The Marmara Pera’da. (0 212 292 00 38)
* Enver Güner’in sergisi 5 Kasım’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde. (0212 252 00 47)
* Anadolu Sanatçılar Derneği’nin 49. sergisi 8 Kasım’a kadar İstanbul - Kartal’da. (0216 5170896)
* Disiplinlerarası Karma Sergi 9 Kasım’a kadar Karma Sanat Merkezi’nde. (0216 336 75 55)
* “Görsel Kayıt: Le Corbusier Yapıtdökümüne Bir Bakış sergisi 10 Kasım’a kadar santralistanbul’da. (0 212 292 13 13)
* U L T R A M ÉM O I R E #4 isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (02123938111)
* 28. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi 19 Ekim - 11 Kasım tarihleri arasında Galeri Işık’ta. (0 212 233 12 03)
* Birbirinden isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)
* Yavuz Tanyeli’nin “Şükür Çağı” isimli sergisi 11 Kasım’a kadar ALANistanbul’da. (0212 252 94 53)
* Özlem Akgündüz’ün “Yakın Çekim” isimli sergisi 11 Kasım’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.
* Lewis Baltz’ın “Teknoloji Mekânları” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)
* Gülay Yaşayanlar’ın “Once Again Once More” isimli sergisi 12 Kasıma kadar Merkür’de. (0 212 231 69 87)
* Fevzi Karakoç’un “Köprü” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Gallery Linart. (0 212 281 12 00)
* Dilek Bulutlar’ın sergisi 12 Kasım’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
* Devabil Kara’nın “Dilin Söyleyemedikleri M-25” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Espas’ta. (02122277017)
* Can Büyükmehmet’in sergisi 12 Kasım’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0212 241 65 35)
* Nasan Tur’un “Kapital” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)
* Yastık Altı isimli karma sergi 12 Kasım’a kadar Arte İstanbul Sanat Merkezi’nde. (0 212 292 8045)
* Mehmet Yılmaz’ın “Sakıncalı Çünkü Edepsiz” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)
* 12. İstanbul Bienali 13 Kasım’a kadar Antrepo 3 ve 5’te.
* Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz’ın Aktif Strüktürler v1.1: Akustik Formasyon / İstiklal Caddesi isimli enstalasyon sergisi 13 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00)
* Bilinmeyen Bir Cisim Yaklaşıyor isimli sergi 13 Kasım’a kadar Piha Kolektif Sanat Galerisi’nde. (0216 337 15 13)
* Tanju Demirci’nin resim sergisi 13 Kasım’a kadar MSGSÜ Tophane-i âmire Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 293 37 60)
* Ebru Alpagut’un “Bir Sırrım Var” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar C.A.M Galeri’de. (02122457975)
* Gürsel Soyel’in “İz” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar artgalerim’de. (0212 265 10 34)
* Kamil Fırat’ın “Taş Yüzler” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Galeri G Art’ta. (0212 296 08 76)
* Görsel Kayıt: Le Corbusier Yapıtdökümüne Bir Bakış isimli sergi 13 Kasım’a kadar santralistanbul’da. (0212 292 13 13)
* Gülçin Aksoy, Atıl Kunst, Annegret Bleisteiner, Klaus vom Bruch, Carlotta Brunetti, Department für öffentliche Erscheinungen, Deniz Gül, Julia Lohmann, Suat Öğüt, Hülya Özdemir, Susanne Pittroff, Michaela Rotsch, Robert Stumpf, Yeni Anıt’ın “Şehir Ölçeği” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04 )
* İstanbul’la Bakmak fotoğraf sergisi 15 Kasım’a kadar Fotoğrafevi’nde. (0212 284 63 63)
* Ayfer Kalsın’ın “Revân” adlı yeni kişisel sergisi 15 Kasım’a kadar Arnavutköy Art Gallery’de. (0 212 2570667)
* Kutluğ Ataman’ın “Mezopotamya Dramaturjileri” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)
* Veli Sapaz’ın sergisi 17 Kasım’a kadar Seven Sanat Galerisi’nde. (0216 3455616)
* Serkan Yüksel’in “Dilbilgisi” isimli sergisi 18 Kasım’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)
* Gencay Kasapcı’nın resim sergisi 18 Kasım’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)
* Abdullah Kasapcı’nın takı sergisi 18 Kasım’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)
* Gogi Mikeladze’nin sergisi 19 Kasım’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)
* Çiğdem Erbil’in “Renklerin Söylemi” isimli sergisi 19 Kasım’a kadar Galeri/miz’de. (0212 241 76 66)
* Kadir Akorak’ın “Bosperal Resimler II” isimli sergisi 19 Kasım’a kadar Ekavart Galeri’de. (0212 252 81 31)
* Beden Farklılıkları isimli karma resim sergisi 19 Kasım’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
* Mehmet Kutlu’nun “Yeni Hikâyeler” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)
* Ragıp Basmazölmez’in “Eşik” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Daire Sanat’ta. (0212 252 52 59)
* Bilgi Dizisi 3 / Bellek sergisi 20 Kasım’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)
* Mehmet Güler’in sergisi 23 Kasım’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)
* Süleyman Saim Tekcan’ın 50. Sanat Yılı Retrospektifi sergisi 25 Kasım’a kadar Beşiktaş Çağdaş, Mustafa Kemal Merkezi’nde. (212 35193 90)
* Cervantes’in Sol Eli isimli sergi 25 Kasım’a kadar Karşı Sanat Galerisi’nde. (0 212 292 65 36)
* devinimsizlikte devinim (yaratıcı siyaset) isimli sergi 26 Kasım’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)
* Osman Kehri’nin suluboya resim sergisi 26 Kasım’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde (0216 368 2679)
* Fiktion Okzident isimli sergi 26 Kasım’a kadar MSGSÜ Tophane-i âmire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.(0 212 281 12 00)
* Tomur Atagök’ün “Doğanın Çağrısı” isimli sergisi 26 Kasıma kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)
* Son Kwang-Bae’nin “Kum saati gibi tersyüz olmanın tam vakti…” isimli sergisi 27 Kasım’a kadar Galeri İlayda’da. (0 212 227 92 92)
* No More Luggage isimli sergi 28 Kasım’a kadar Tophane-i âmire Kültür Merkezi Sarnıç Galerileri ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Osman Hamdi Bey Salonu’nda. (0212 278 03 07)
* Aydın Erkmen’in illüstrasyon sergisi 30 Kasım’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde. (0216 338 98 37)
* Tomur Atagök’ün “Doğanın Çağrısı” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)
* Enk De Kramer’in gravür sergisi 30 Kasım’a kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)
* Rüçhan Şahinoğlu’nun “dışarda” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri Apel’de. (0 212 292 72 36)
* Seyhun Topuz’un “Düğümler” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
* İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)
* Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)
* Ice Station Antarcticae isimli sergisi 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)
* Osman Hamdi Bey ve Amerikalılar: Arkeoloji, Diplomasi, Sanat sergisi 8 Ocak’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)
* İklim Değişikliği Sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar Santralistanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)
* Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)
* Sabrina Fresko’nun sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)
* Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)
* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)
İZMİR
* İş Bankası İzmir Sanat Galerisi’nde, 3 Aralık’a dek karikatür ve grafik sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun eserlerini ağırlayacak.
* Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde, 12 Kasım’a dek Yusuf Tuvi ve Birol Üzmez’in “Basmane Oteller Sokağı” konulu fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak.
* Alsancak’taki Art Shop Sanat Galerisi’nde Cavit Atmaca’nın “İçimden Geldiği Gibi’’ adlı nü sergisiyle Anar Eyni’nin “Sen Yalnız Değilsin” adlı heykel sergisi, 13 Kasım’a dek izlenimde.
* İstanbul Modern Sanatlar Müzesi Derneği’nin gelenekselleşen Ekim Geçidi Sergisi, 19 Kasım’a dek Atatürk Kültür Merkezi’nde.
ADANA
* Küratörlüğünü Muzaffer Tire’nin yaptığı, ‘88. Yılında Cumhuriyet Sanatçıları-2’ sergisi Galeri Altan’da sürüyor. Sergi 19 Kasım tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık olacak. (0322 4593458)
ANKARA
* Güz Karması - resim - bugün sona eriyor - Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)
* Zahide Yükseler - resim - 5 Kasım’a dek - Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)
* Işıl Özışık - resim - 5 Kasım’a dek - Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)
* Mehmet Koyunoğlu - gravür, resim - 12 Kasım’a dek - Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)
* Mine Çini - resim - 12 Kasım’a dek - Altanay Sanat Evi’nde. (0 312 468 30 76)
* Panamarenko - fotoğraf, resim - 12 Kasım’a dek - Galeri Artist Ankara’da. (0 312 311 93 63)
* Mehmet Örs - resim - 25 Kasım’a dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)
* SAKÜDER Renkler ve Çizgiler Buluşuyor - resim - 3 Aralık’a dek - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

MÜZİK
İSTANBUL
* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de piyanoda Meral Güneyman’la “İspanyol Rapsodisi” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)
* ‘Salon’da bugün ve yarın saat 21.30’da “Swallow Quintet & Carla Bley”, çarşamba ve perşembe günü saat 21.30’da “Fourplay” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
* ‘İKÜ Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde yarın saat 20.00’de “Erol Erdinç Caz Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 498 41 41)
* ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “AC/DC Tribute Band: Hells / Bells” ve saat 23.00’te “Rock Party hosted by Mabbas”, çarşamba günü saat 22.30’da “Plaid”, perşembe günü saat 21.30’da “Büyük Ev Ablukada”, cuma günü saat 22.00’de “Oldies But Goldies- 3D Party” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde yarın saat 22.30’da “Aklan Akdağ”, çarşamba günü saat 22.30’da “Hediye Güven”, perşembe günü saat 22.30’da “Doa Band”, cuma günü saat 22.30’da “Mirkelam” ve cumartesi günü saat 23.59’da “Soul Stuff” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)
* ‘Aya İrini Müzesi’nde “3. Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri” kapsamında çarşamba günü saat 20.00’de “Zakir Hussain & Masters of Percussion” konseri izlenebilir. (0 212 522 17 50)
* ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 22.00’de “Cem Adrian”, perşembe günü saat 21.30’da “Nu Park”, cuma günü saat 22.30’da “İstanbul Arabesque Project”, cumartesi günü saat 23.00’te “Sattas” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda çarşamba günü saat 20.00’de “Söz Saz İstanbul”, perşembe günü saat 20.00’de “Canizares: Flamenkonun Dâhi Gitar Virtüözü”, cuma günü saat 20.00’de “İBB Kent Orkestrası - Solist: Dünya Kızılçay” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
* ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de “Hüsnü Şenlendirici Ensemble”, perşembe günü saat 22.30’da “Emre Altuğ”, cuma günü saat 22.00’de “Yüksek Sadakat”, cumartesi günü saat 22.00’de “Yaşar”, pazar günü saat 23.00’te “Soner Sarıkabadayı” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 20.00’de “Sonny Rollins” izlenebilir. (0 212 316 10 83)
* ‘Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da çarşamba günü saat 21.30’da “Elvis Costello” konseri izlenebilir. (0 212 286 66 86)
* ‘B. Ü. Albert Long Hall’da çarşamba günü “Müzik Dünyamızın Uzmanları” konseri izlenebilir. (0 212 359 58 00)
* ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü saat 20.00’de “Artis Trio With Efdal Altun & Olgu Kızılay”, cuma günü saat 21.30’da “Mutant”, cumartesi günü saat 21.30’da “Nova Muzak Series: Murcof” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
* ‘Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde pazar günü saat 16.00’da “Carmine Appice” konseri izlenebilir. (0 212 293 12 70)
ADANA
* Akbank Caz Festivali-21 kapsamındaki, ‘Kampüste Caz’ etkinliği bugün Çukurova Üniversitesi’nde gerçekleşecek. Caz ustalarından Alp Ersönmez’in solist olacağı caz konseri 20.00’de başlayacak. (0322 3386264)

TİYATRO
* Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Profesyonel” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Yanık”, Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Aşkın Sıradanlığı”, Beyoğlu Küçük Sahne’de “Vahşet Tanrısı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Sidikli Kasabası”, Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Anita’nın Aşkı ya da Antigone New York’ta” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Bedensiz Kadın” salı, çarşamba 20.00. (0 212 292 39 00)
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Mutfak Söyleşileri”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Arzunun Onda Dokuzu (Dokuz Kadın)”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Sevgili Doktor”, Ümraniye Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey”, Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “Çığ”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Kadınlar, Savaş, Komedi” çarşamba, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. (0 212 455 39 00)
* Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Tersine Dünya” perşembe 20.30, “Külhanbeyli Müzikali” cuma, cumartesi 20.30, çocuk oyunu “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Medeni Hali Kadın” salı, çarşamba 20.30 (0 212 661 38 94)
* Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” cuma 20.00, “İşsizler Cennete Gider” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)
* Dostlar Tiyatrosu ’nun “Kerem Gibi” oyunu Kadıköy Halk Eğitim Merkezi salı 20.00. (0 212 252 59 35)
* Kenter Tiyatrosu’nun “Zorla Güzellik” oyunu perşembe 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi, cuma 20.30 Kenter Tiyatrosu. (0 212 246 35 89)
* Oyun Atölyesi’nde Tiyatroadam “Generaller, Savaş ve Barbekü” bugün 20.30, Merve Engin “Kıyıya Oturmanın Böylesi” salı 20.30, Oyun Atölyesi “Testosteron” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
* Kumbaracı50’de Altıdan Sonra Tiyatro “Öldün Duydun mu?” bugün 20.30, Radyo Oyunları / Sahne Okuması Altıdan Sonra Tiyatro “İran’dan Sesler” salı 20.30, Actors Without Borders İstanbul “Kebap” çarşamba 20.30, Tiyatro Nar “Bay ve Beyan Makbet” perşembe 20.30, Tiyatro BeReZe “Hikâyeden Memurlar” cuma 20.30. (0 212 243 50 51)
* Beyoğlu İkincikat’ta “Bulanık” bugün ve yarın, “Yalnız Batı” çarşamba, “Yok Oğlum, Biz Evdeyiz” perşembe (0 212 292 32 47)
* Dot’ta DOT’un yeni oyunu Öksüzler Dotmarsta Salonu’nda perşembe, cuma, cumartesi 21.00, pazar 17.00 (0 212 232 44 40)
* Mekân Artı’da Tiyatro Artı “Ölüm ve Kız” cumartesi 20.30. (0 212 224 57 56)
ADANA
* Adana Devlet Tiyatrosu sahnesi bu kez Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncularının. Ankara DT oyuncuları, Nâzım Hikmet’in eserinden Nihat Asyalı’nın düzenlediği, Cem İdiz’in besteleyip Rüştü Asyalı’nın yönettiği “Memleketimden İnsan Manzaraları” adlı oyunu yarından itibaren hafta içi her gün 20.00’da sahneleyecek. Bu arada Adana Devlet Tiyatrosu oyuncuları, Emmanuelle Marie’nin, ‘Beyaz’ adlı oyununu Fuaye Sahne’de çarşamba, perşembe ve cuma günleri 16.00’da yineleyecek. (0322 3523355)
ANKARA
* Büyük Tiyatro’da, ‘Kerbela’ 4 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 324 22 10)
* Küçük Tiyatro’da, ‘Suskunlar Kapısı/Konya DT’ 1, 2, 3 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)
* Oda Tiyatrosu’nda, ‘Krem Karamel’ 1-5 Kasım tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)
* Şinasi Sahnesi’nde, ‘Haydi Karına Koş’ 1, 2, 3 ve 4 Kasım’da saat 20.00’de, 5 Kasım’da saat 15.00 ve 20.00’de. (0 312 467 17 44)
* Akün Sahnesi’nde, ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ 1, 2, 3, 4 Kasım’da saat 20.00’de, 5 Kasım’da saat 15.00’te. (0 312 427 19 71)
* İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, ‘Orkestra’ 5 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)
* Stüdyo Sahne’de, ‘Üç Yönetmen Üç Oyun’ 1 ve 4 Kasım’da saat 20.00’de, (0 312 397 30 24)
* Altındağ Tiyatrosu’nda, ‘Bir Şehnaz Oyun’ 1-5 Kasım tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)
* Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Zübük” 11 Kasım’da saat 20.00’de, 12 Kasım’da saat 18.30’da, 13 Kasım’da saat 18.30’da, 26 ve 27 Kasım’da saat 15.30’da, ‘Giderayak’ 25 Kasım’da saat 20.00’de, ‘Sihirli Parmaklar/çocuk oyunu’ 12, 13, 19, 20, 26, 27 Kasım’da saat 13.00’te. (0 312 417 76 76)

Cumhuriyet Kültür Haber

emre gümüşdoğan
31-10-2011, 12:47
Haftanın Sanat Çizelgesi 31 Ekim - 7 Kasım

'Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi'nde bugün saat 20.00’de piyanoda Meral Güneyman'la 'İspanyol Rapsodisi' konseri izlenebilir.

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=65912

İstanbul- SERGİ
* Arada Bir, Bir Arada isimli karma sergi 1 - 26 Kasım tarihleri arasında Ortaköy Kültür Merkezi’nde.
* Nasuh Peprek’in “Camdaki Düşler” isimli sergisi 1 - 10 Kasım tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Kozi Kültür Sanat Merkezi’nde.
* Burak Arıkan’ın “BURAK” isimli sergisi 1 Kasım - 13 Aralık tarihleri arasında Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)
* Orkide Akkoç Sabit’in “Tatlı Rüyalar” isimli sergisi 1 Kasım - 8 Aralık tarihleri arasında Mac Art Gallery’de. (0212 343 85 40)
* Burçak Balamber’in “Metamorfoz” isimli sergisi 2 - 26 Kasım tarihleri arasında Galeri Merkür’de. (0 212 231 69 87)
* Suretin Sireti: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu’ndan Bir Seçki isimli sergi 2 Kasım - 31 Aralık tarihleri arasında Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)
* Ilgın Seymen ’in “Mutluluğun Mini Marketi” isimli sergisi 2 Kasım - 15 Aralık tarihleri arasında Art ON’da. (0 2122591543)
* Nejat Satı’nın “DRUGSTORE” isimli sergisi 2 Kasım - 15 Aralık tarihleri arasında Art ON’da. (0 2122591543
* Tuncay Takmaz’ın iki ayrı sergisi 2 - 27 Kasım tarihleri arasında Kent Sanat Galerisi ve Niş İstanbul’da. (0212 225 67 15, 0212 232 88 48)
* Eren Eyüboğlu’nun Retrospektif Sergisi 4 Kasım - 17 Aralık tarihleri arasında İş Sanat Kibele Galerisi’nde. (0 212 438 63 50)
* Ergin İnan - Emiel Hoorne - Enk De Kramer’in sergisi 5 Kasım – 13 Aralık tarihleri arasında Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 327 00 12)
* Sabrina Fresko’nun Takılabilir Heykeller Sergisi 31 Ekim’e kadar Galeri Merkür’de. (0212 231 69 87)
* Cumhuriyet Bayramı Karma Resim Sergisi 31 Ekim’e kadar Levent Tenis Kulübü Sanat Galerisi’nde.
* Ekin Onat von Merhart’ın “Gerçek Masallar” isimli sergisi 31 Ekim’e kadar Niş Art Gallery’de. (0212 232 88 48)
* Thérèse ve Gérard VALCK’ın “Güneydoğu Anadolu’ya Bakış” isimli fotoğraf sergisi 31 Ekim’e kadar Atatürk Kitaplığı sergi salonunda. (0212 249 95 65)
* “Filateli’de İletişim” sergisi 31 Ekim tarihleri arasında İstanbul Taksim’deki Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde. (0 212 245 78 32)
* Hakan Cingöz’ün sergisi 1 Kasım’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)
* Doç. Emel Şölenay’ın seramik sergisi 1 Kasım’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)
* Ruzin Gerçin’in sergisi 2 Kasım’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)
* Memduh Kuzay’ın “Parmak İzleri” sergisi 2 Kasım’a kadar Artium Art Gallery’de. (0212 227 75 93)
* Malik Aksel’in sergisi 2 Kasım’a kadar Taksim Sanat Galerisi’nde. (0212 2452068)
* Seren Ceren Asyalı’nın “Eylül Çocukları” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar Beşiktaş Sanat Galerisi’nde. (0 212 249 48 92)
* Emel Şölenay’ın “Metalik Işıltılar” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)
* 100 Genç Yüz Karma Sergisi 4 Kasım’a kadar International Art Center’da. (0 216 495 46 46)
* Ferit Kuyaş’ın “City of Ambition” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Elipsis Galeri’de. (0 212 249 48 92)
* Huri Kiriş’in “Fıstık Ezmesi” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Mabeyn Galeri’de. (0 212 261 60 60)
* Saim Dursun’un “Paletimden Yansıyanlar” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)
* Gülhan’ın “Gök Kafesler” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 292 82 55)
* Bedri Rahmi Eyüboğlu 100. Yıl Sergisi 4 Kasım’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 542 50 87)
* Candan Karan’ın “Seçkiler” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)
* Mine Ternar’ın “gezenodak” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Artisan’da. (0212 247 90 81)
* Taner Alakuş ve Öğrencileri’nin minyatür sergisi 4 Kasım’a kadar Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)
* Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 5 Kasım’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)
* Nadide Acar Karaca’nın “Aslı Gibidir” adlı sergisi 5 Kasım’a kadar The Marmara Pera’da. (0 212 292 00 38)
* Enver Güner’in sergisi 5 Kasım’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde. (0212 252 00 47)
* Anadolu Sanatçılar Derneği’nin 49. sergisi 8 Kasım’a kadar İstanbul - Kartal’da. (0216 5170896)
* Disiplinlerarası Karma Sergi 9 Kasım’a kadar Karma Sanat Merkezi’nde. (0216 336 75 55)
* “Görsel Kayıt: Le Corbusier Yapıtdökümüne Bir Bakış sergisi 10 Kasım’a kadar santralistanbul’da. (0 212 292 13 13)
* U L T R A M ÉM O I R E #4 isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (02123938111)
* 28. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi 19 Ekim - 11 Kasım tarihleri arasında Galeri Işık’ta. (0 212 233 12 03)
* Birbirinden isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)
* Yavuz Tanyeli’nin “Şükür Çağı” isimli sergisi 11 Kasım’a kadar ALANistanbul’da. (0212 252 94 53)
* Özlem Akgündüz’ün “Yakın Çekim” isimli sergisi 11 Kasım’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.
* Lewis Baltz’ın “Teknoloji Mekânları” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)
* Gülay Yaşayanlar’ın “Once Again Once More” isimli sergisi 12 Kasıma kadar Merkür’de. (0 212 231 69 87)
* Fevzi Karakoç’un “Köprü” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Gallery Linart. (0 212 281 12 00)
* Dilek Bulutlar’ın sergisi 12 Kasım’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
* Devabil Kara’nın “Dilin Söyleyemedikleri M-25” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Espas’ta. (02122277017)
* Can Büyükmehmet’in sergisi 12 Kasım’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0212 241 65 35)
* Nasan Tur’un “Kapital” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)
* Yastık Altı isimli karma sergi 12 Kasım’a kadar Arte İstanbul Sanat Merkezi’nde. (0 212 292 8045)
* Mehmet Yılmaz’ın “Sakıncalı Çünkü Edepsiz” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)
* 12. İstanbul Bienali 13 Kasım’a kadar Antrepo 3 ve 5’te.
* Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz’ın Aktif Strüktürler v1.1: Akustik Formasyon / İstiklal Caddesi isimli enstalasyon sergisi 13 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00)
* Bilinmeyen Bir Cisim Yaklaşıyor isimli sergi 13 Kasım’a kadar Piha Kolektif Sanat Galerisi’nde. (0216 337 15 13)
* Tanju Demirci’nin resim sergisi 13 Kasım’a kadar MSGSÜ Tophane-i âmire Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 293 37 60)
* Ebru Alpagut’un “Bir Sırrım Var” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar C.A.M Galeri’de. (02122457975)
* Gürsel Soyel’in “İz” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar artgalerim’de. (0212 265 10 34)
* Kamil Fırat’ın “Taş Yüzler” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Galeri G Art’ta. (0212 296 08 76)
* Görsel Kayıt: Le Corbusier Yapıtdökümüne Bir Bakış isimli sergi 13 Kasım’a kadar santralistanbul’da. (0212 292 13 13)
* Gülçin Aksoy, Atıl Kunst, Annegret Bleisteiner, Klaus vom Bruch, Carlotta Brunetti, Department für öffentliche Erscheinungen, Deniz Gül, Julia Lohmann, Suat Öğüt, Hülya Özdemir, Susanne Pittroff, Michaela Rotsch, Robert Stumpf, Yeni Anıt’ın “Şehir Ölçeği” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04 )
* İstanbul’la Bakmak fotoğraf sergisi 15 Kasım’a kadar Fotoğrafevi’nde. (0212 284 63 63)
* Ayfer Kalsın’ın “Revân” adlı yeni kişisel sergisi 15 Kasım’a kadar Arnavutköy Art Gallery’de. (0 212 2570667)
* Kutluğ Ataman’ın “Mezopotamya Dramaturjileri” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)
* Veli Sapaz’ın sergisi 17 Kasım’a kadar Seven Sanat Galerisi’nde. (0216 3455616)
* Serkan Yüksel’in “Dilbilgisi” isimli sergisi 18 Kasım’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)
* Gencay Kasapcı’nın resim sergisi 18 Kasım’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)
* Abdullah Kasapcı’nın takı sergisi 18 Kasım’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)
* Gogi Mikeladze’nin sergisi 19 Kasım’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)
* Çiğdem Erbil’in “Renklerin Söylemi” isimli sergisi 19 Kasım’a kadar Galeri/miz’de. (0212 241 76 66)
* Kadir Akorak’ın “Bosperal Resimler II” isimli sergisi 19 Kasım’a kadar Ekavart Galeri’de. (0212 252 81 31)
* Beden Farklılıkları isimli karma resim sergisi 19 Kasım’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
* Mehmet Kutlu’nun “Yeni Hikâyeler” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)
* Ragıp Basmazölmez’in “Eşik” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Daire Sanat’ta. (0212 252 52 59)
* Bilgi Dizisi 3 / Bellek sergisi 20 Kasım’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)
* Mehmet Güler’in sergisi 23 Kasım’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)
* Süleyman Saim Tekcan’ın 50. Sanat Yılı Retrospektifi sergisi 25 Kasım’a kadar Beşiktaş Çağdaş, Mustafa Kemal Merkezi’nde. (212 35193 90)
* Cervantes’in Sol Eli isimli sergi 25 Kasım’a kadar Karşı Sanat Galerisi’nde. (0 212 292 65 36)
* devinimsizlikte devinim (yaratıcı siyaset) isimli sergi 26 Kasım’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)
* Osman Kehri’nin suluboya resim sergisi 26 Kasım’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde (0216 368 2679)
* Fiktion Okzident isimli sergi 26 Kasım’a kadar MSGSÜ Tophane-i âmire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.(0 212 281 12 00)
* Tomur Atagök’ün “Doğanın Çağrısı” isimli sergisi 26 Kasıma kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)
* Son Kwang-Bae’nin “Kum saati gibi tersyüz olmanın tam vakti…” isimli sergisi 27 Kasım’a kadar Galeri İlayda’da. (0 212 227 92 92)
* No More Luggage isimli sergi 28 Kasım’a kadar Tophane-i âmire Kültür Merkezi Sarnıç Galerileri ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Osman Hamdi Bey Salonu’nda. (0212 278 03 07)
* Aydın Erkmen’in illüstrasyon sergisi 30 Kasım’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde. (0216 338 98 37)
* Tomur Atagök’ün “Doğanın Çağrısı” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)
* Enk De Kramer’in gravür sergisi 30 Kasım’a kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)
* Rüçhan Şahinoğlu’nun “dışarda” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri Apel’de. (0 212 292 72 36)
* Seyhun Topuz’un “Düğümler” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
* İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)
* Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)
* Ice Station Antarcticae isimli sergisi 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)
* Osman Hamdi Bey ve Amerikalılar: Arkeoloji, Diplomasi, Sanat sergisi 8 Ocak’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)
* İklim Değişikliği Sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar Santralistanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)
* Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)
* Sabrina Fresko’nun sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)
* Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)
* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)
İZMİR
* İş Bankası İzmir Sanat Galerisi’nde, 3 Aralık’a dek karikatür ve grafik sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun eserlerini ağırlayacak.
* Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde, 12 Kasım’a dek Yusuf Tuvi ve Birol Üzmez’in “Basmane Oteller Sokağı” konulu fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak.
* Alsancak’taki Art Shop Sanat Galerisi’nde Cavit Atmaca’nın “İçimden Geldiği Gibi’’ adlı nü sergisiyle Anar Eyni’nin “Sen Yalnız Değilsin” adlı heykel sergisi, 13 Kasım’a dek izlenimde.
* İstanbul Modern Sanatlar Müzesi Derneği’nin gelenekselleşen Ekim Geçidi Sergisi, 19 Kasım’a dek Atatürk Kültür Merkezi’nde.
ADANA
* Küratörlüğünü Muzaffer Tire’nin yaptığı, ‘88. Yılında Cumhuriyet Sanatçıları-2’ sergisi Galeri Altan’da sürüyor. Sergi 19 Kasım tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık olacak. (0322 4593458)
ANKARA
* Güz Karması - resim - bugün sona eriyor - Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)
* Zahide Yükseler - resim - 5 Kasım’a dek - Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)
* Işıl Özışık - resim - 5 Kasım’a dek - Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)
* Mehmet Koyunoğlu - gravür, resim - 12 Kasım’a dek - Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)
* Mine Çini - resim - 12 Kasım’a dek - Altanay Sanat Evi’nde. (0 312 468 30 76)
* Panamarenko - fotoğraf, resim - 12 Kasım’a dek - Galeri Artist Ankara’da. (0 312 311 93 63)
* Mehmet Örs - resim - 25 Kasım’a dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)
* SAKÜDER Renkler ve Çizgiler Buluşuyor - resim - 3 Aralık’a dek - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

MÜZİK
İSTANBUL
* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de piyanoda Meral Güneyman’la “İspanyol Rapsodisi” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)
* ‘Salon’da bugün ve yarın saat 21.30’da “Swallow Quintet & Carla Bley”, çarşamba ve perşembe günü saat 21.30’da “Fourplay” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
* ‘İKÜ Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde yarın saat 20.00’de “Erol Erdinç Caz Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 498 41 41)
* ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “AC/DC Tribute Band: Hells / Bells” ve saat 23.00’te “Rock Party hosted by Mabbas”, çarşamba günü saat 22.30’da “Plaid”, perşembe günü saat 21.30’da “Büyük Ev Ablukada”, cuma günü saat 22.00’de “Oldies But Goldies- 3D Party” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde yarın saat 22.30’da “Aklan Akdağ”, çarşamba günü saat 22.30’da “Hediye Güven”, perşembe günü saat 22.30’da “Doa Band”, cuma günü saat 22.30’da “Mirkelam” ve cumartesi günü saat 23.59’da “Soul Stuff” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)
* ‘Aya İrini Müzesi’nde “3. Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri” kapsamında çarşamba günü saat 20.00’de “Zakir Hussain & Masters of Percussion” konseri izlenebilir. (0 212 522 17 50)
* ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 22.00’de “Cem Adrian”, perşembe günü saat 21.30’da “Nu Park”, cuma günü saat 22.30’da “İstanbul Arabesque Project”, cumartesi günü saat 23.00’te “Sattas” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda çarşamba günü saat 20.00’de “Söz Saz İstanbul”, perşembe günü saat 20.00’de “Canizares: Flamenkonun Dâhi Gitar Virtüözü”, cuma günü saat 20.00’de “İBB Kent Orkestrası - Solist: Dünya Kızılçay” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
* ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de “Hüsnü Şenlendirici Ensemble”, perşembe günü saat 22.30’da “Emre Altuğ”, cuma günü saat 22.00’de “Yüksek Sadakat”, cumartesi günü saat 22.00’de “Yaşar”, pazar günü saat 23.00’te “Soner Sarıkabadayı” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 20.00’de “Sonny Rollins” izlenebilir. (0 212 316 10 83)
* ‘Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da çarşamba günü saat 21.30’da “Elvis Costello” konseri izlenebilir. (0 212 286 66 86)
* ‘B. Ü. Albert Long Hall’da çarşamba günü “Müzik Dünyamızın Uzmanları” konseri izlenebilir. (0 212 359 58 00)
* ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü saat 20.00’de “Artis Trio With Efdal Altun & Olgu Kızılay”, cuma günü saat 21.30’da “Mutant”, cumartesi günü saat 21.30’da “Nova Muzak Series: Murcof” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
* ‘Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde pazar günü saat 16.00’da “Carmine Appice” konseri izlenebilir. (0 212 293 12 70)
ADANA
* Akbank Caz Festivali-21 kapsamındaki, ‘Kampüste Caz’ etkinliği bugün Çukurova Üniversitesi’nde gerçekleşecek. Caz ustalarından Alp Ersönmez’in solist olacağı caz konseri 20.00’de başlayacak. (0322 3386264)

TİYATRO
* Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Profesyonel” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Yanık”, Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Aşkın Sıradanlığı”, Beyoğlu Küçük Sahne’de “Vahşet Tanrısı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Sidikli Kasabası”, Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Anita’nın Aşkı ya da Antigone New York’ta” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Bedensiz Kadın” salı, çarşamba 20.00. (0 212 292 39 00)
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Mutfak Söyleşileri”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Arzunun Onda Dokuzu (Dokuz Kadın)”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Sevgili Doktor”, Ümraniye Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey”, Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “Çığ”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Kadınlar, Savaş, Komedi” çarşamba, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. (0 212 455 39 00)
* Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Tersine Dünya” perşembe 20.30, “Külhanbeyli Müzikali” cuma, cumartesi 20.30, çocuk oyunu “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Medeni Hali Kadın” salı, çarşamba 20.30 (0 212 661 38 94)
* Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” cuma 20.00, “İşsizler Cennete Gider” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)
* Dostlar Tiyatrosu ’nun “Kerem Gibi” oyunu Kadıköy Halk Eğitim Merkezi salı 20.00. (0 212 252 59 35)
* Kenter Tiyatrosu’nun “Zorla Güzellik” oyunu perşembe 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi, cuma 20.30 Kenter Tiyatrosu. (0 212 246 35 89)
* Oyun Atölyesi’nde Tiyatroadam “Generaller, Savaş ve Barbekü” bugün 20.30, Merve Engin “Kıyıya Oturmanın Böylesi” salı 20.30, Oyun Atölyesi “Testosteron” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
* Kumbaracı50’de Altıdan Sonra Tiyatro “Öldün Duydun mu?” bugün 20.30, Radyo Oyunları / Sahne Okuması Altıdan Sonra Tiyatro “İran’dan Sesler” salı 20.30, Actors Without Borders İstanbul “Kebap” çarşamba 20.30, Tiyatro Nar “Bay ve Beyan Makbet” perşembe 20.30, Tiyatro BeReZe “Hikâyeden Memurlar” cuma 20.30. (0 212 243 50 51)
* Beyoğlu İkincikat’ta “Bulanık” bugün ve yarın, “Yalnız Batı” çarşamba, “Yok Oğlum, Biz Evdeyiz” perşembe (0 212 292 32 47)
* Dot’ta DOT’un yeni oyunu Öksüzler Dotmarsta Salonu’nda perşembe, cuma, cumartesi 21.00, pazar 17.00 (0 212 232 44 40)
* Mekân Artı’da Tiyatro Artı “Ölüm ve Kız” cumartesi 20.30. (0 212 224 57 56)
ADANA
* Adana Devlet Tiyatrosu sahnesi bu kez Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncularının. Ankara DT oyuncuları, Nâzım Hikmet’in eserinden Nihat Asyalı’nın düzenlediği, Cem İdiz’in besteleyip Rüştü Asyalı’nın yönettiği “Memleketimden İnsan Manzaraları” adlı oyunu yarından itibaren hafta içi her gün 20.00’da sahneleyecek. Bu arada Adana Devlet Tiyatrosu oyuncuları, Emmanuelle Marie’nin, ‘Beyaz’ adlı oyununu Fuaye Sahne’de çarşamba, perşembe ve cuma günleri 16.00’da yineleyecek. (0322 3523355)
ANKARA
* Büyük Tiyatro’da, ‘Kerbela’ 4 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 324 22 10)
* Küçük Tiyatro’da, ‘Suskunlar Kapısı/Konya DT’ 1, 2, 3 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)
* Oda Tiyatrosu’nda, ‘Krem Karamel’ 1-5 Kasım tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)
* Şinasi Sahnesi’nde, ‘Haydi Karına Koş’ 1, 2, 3 ve 4 Kasım’da saat 20.00’de, 5 Kasım’da saat 15.00 ve 20.00’de. (0 312 467 17 44)
* Akün Sahnesi’nde, ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ 1, 2, 3, 4 Kasım’da saat 20.00’de, 5 Kasım’da saat 15.00’te. (0 312 427 19 71)
* İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, ‘Orkestra’ 5 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)
* Stüdyo Sahne’de, ‘Üç Yönetmen Üç Oyun’ 1 ve 4 Kasım’da saat 20.00’de, (0 312 397 30 24)
* Altındağ Tiyatrosu’nda, ‘Bir Şehnaz Oyun’ 1-5 Kasım tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)
* Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Zübük” 11 Kasım’da saat 20.00’de, 12 Kasım’da saat 18.30’da, 13 Kasım’da saat 18.30’da, 26 ve 27 Kasım’da saat 15.30’da, ‘Giderayak’ 25 Kasım’da saat 20.00’de, ‘Sihirli Parmaklar/çocuk oyunu’ 12, 13, 19, 20, 26, 27 Kasım’da saat 13.00’te. (0 312 417 76 76)

Cumhuriyet Kültür Haber

admin
07-11-2011, 12:39
Haftanın Sanet Çizelgesi 7- 14 Kasım

Arada Bir, Bir Arada isimli karma sergi 1 - 26 Kasım tarihleri arasında Ortaköy Kültür Merkezi'nde.

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=39907


Sergi
İSTANBUL
* Arada Bir, Bir Arada isimli karma sergi 1 - 26 Kasım tarihleri arasında Ortaköy Kültür Merkezi’nde.
* Nasuh Peprek’in “Camdaki Düşler” isimli sergisi 1 - 10 Kasım tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Kozi Kültür Sanat Merkezi’nde.
* Burak Arıkan’ın “BURAK” isimli sergisi 1 Kasım - 13 Aralık tarihleri arasında Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)
* Orkide Akkoç Sabit’in “Tatlı Rüyalar” isimli sergisi 1 Kasım - 8 Aralık tarihleri arasında Mac Art Gallery’de. (0212 343 85 40)
* Burçak Balamber’in “Metamorfoz” isimli sergisi 2 - 26 Kasım tarihleri arasında Galeri Merkur’de. (0 212 231 69 87)
* Suretin Sireti: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu’ndan Bir Seçki isimli sergi 2 Kasım - 31 Aralık tarihleri arasında Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)
* Ilgın Seymen ’in “Mutluluğun Mini Marketi” isimli sergisi 2 Kasım - 15 Aralık tarihleri arasında Art ON’da. (0 2122591543)
* Nejat Satı’nın “DRUGSTORE” isimli sergisi 2 Kasım - 15 Aralık tarihleri arasında Art ON’da. (0 2122591543
* Tuncay Takmaz’ın iki ayrı sergisi 2 - 27 Kasım tarihleri arasında Kent Sanat Galerisi ve Niş İstanbul’da. (0212 225 67 15, 0212 232 88 48)
* Eren Eyüboğlu’nun Retrospektif Sergisi 4 Kasım - 17 Aralık tarihleri arasında İş Sanat Kibele Galerisi’nde. (0 212 438 63 50)
* Ergin İnan - Emiel Hoorne - Enk De Kramer’in sergisi 5 Kasım – 13 Aralık tarihleri arasında Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 327 00 12)
* Anadolu Sanatçılar Derneği’nin 49. sergisi 8 Kasım’a kadar İstanbul - Kartal’da. (0216 5170896)
* Disiplinlerarası Karma Sergi 9 Kasım’a kadar Karma Sanat Merkezi’nde. (0216 336 75 55)
* “Görsel Kayıt: Le Corbusier Yapıtdökümüne Bir Bakış sergisi 10 Kasım’a kadar santralistanbul’da. (0 212 292 13 13)
* U L T R A M ÉM O I R E #4 isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (02123938111)
* 28. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi 11 Kasım’a kadar Galeri Işık’ta. (0 212 233 12 03)
* Birbirinden isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)
* Yavuz Tanyeli’nin “Şükür Çağı” isimli sergisi 11 Kasım’a kadar ALANistanbul’da. (0212 252 94 53)
* Özlem Akgündüz’ün “Yakın Çekim” isimli sergisi 11 Kasım’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.
* Lewis Baltz’ın “Teknoloji Mekânları” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)
* Gülay Yaşayanlar’ın “Once Again Once More” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Merkur’de. (0 212 231 69 87)
* Fevzi Karakoç’un “Köprü” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Gallery Linart. (0 212 281 12 00)
* Dilek Bulutlar ’ın sergisi 12 Kasım’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
m Devabil Kara’nın “Dilin Söyleyemedikleri M-25” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Espas’ta. (02122277017)
* Can Büyükmehmet’in sergisi 12 Kasım’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0212 241 65 35)
* Nasan Tur ’un “Kapital” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)
* Yastık Altı isimli karma sergi 12 Kasım’a kadar Arte İstanbul Sanat Merkezi’nde. (0 212 292 8045)
* Mehmet Yılmaz’ın “Sakıncalı Çünkü Edepsiz” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)
* 12. İstanbul Bienali 13 Kasım’a kadar Antrepo 3 ve 5’te.
m Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz’ın Aktif Strüktürler v1.1: Akustik Formasyon / İstiklal Caddesi isimli enstalasyon sergisi 13 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00)
* Bilinmeyen Bir Cisim Yaklaşıyor isimli sergi 13 Kasım’a kadar Piha Kolektif Sanat Galerisi’nde. (0216 337 15 13)
* Tanju Demirci’nin resim sergisi 13 Kasım’a kadar MSGSÜ Tophane - i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 293 37 60)
* Ebru Alpagut’un “Bir Sırrım Var” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar C.A.M Galeri’de. (02122457975)
* Gürsel Soyel’in “İz” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar artgalerim’de. (0212 265 10 34)
* Kamil Fırat’ın “Taş Yüzler” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Galeri G Art’ta. (0212 296 08 76)
* Gülçin Aksoy, AtılKunst, Annegret Bleisteiner, Klaus vom Bruch, Carlotta Brunetti, Department für öffentliche Erscheinungen, Deniz Gül, Julia Lohmann, Suat Öğüt, Hülya Özdemir, Susanne Pittroff, Michaela Rotsch, Robert Stumpf, Yeni Anıt’ın “Şehir Ölçeği” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04 )
* İstanbul’la Bakmak fotoğraf sergisi 15 Kasım’a kadar Fotoğrafevi’nde. (0212 284 63 63)
* Ayfer Kalsın ’ın “Revân” adlı yeni kişisel sergisi 15 Kasım’a kadar Arnavutköy Art Gallery’de. (0 212 2570667)
* Kutluğ Ataman’ın “Mezopotamya Dramaturjileri” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)
m Veli Sapaz’ın sergisi 17 Kasım’a kadar Seven Sanat Galerisi’nde. (0216 3455616)
* Serkan Yüksel’in “Dilbilgisi” isimli sergisi 18 Kasım’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)
* Gencay Kasapcı’nın resim sergisi 18 Kasım’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)
* Abdullah Kasapcı’nın takı sergisi 18 Kasım’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)
* Gogi Mikeladze’nin sergisi 19 Kasım’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)
* Çiğdem Erbil’in “Renklerin Söylemi” isimli sergisi 19 Kasım’a kadar Galeri/miz’de. (0212 241 76 66)
* Kadir Akorak’ın “Bosperal Resimler II” isimli sergisi 19 Kasım’a kadar Ekavart Galeri’de. (0212 252 81 31)
* isimli karma resim sergisi 19 Kasım’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
* Mehmet Kutlu’nun “Yeni Hikâyeler” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)
* Ragıp Basmazölmez’in “Eşik” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Daire Sanat’ta. (0212 252 52 59)
* Bilgi Dizisi 3 / Bellek sergisi 20 Kasım’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)
* Mehmet Güler’in sergisi 23 Kasım’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)
* Süleyman Saim Tekcan’ın 50. Sanat Yılı Retrospektifi sergisi 25 Kasım’a kadar Beşiktaş Çağdaş, Mustafa Kemal Merkezi’nde. (212 35193 90)
* Cervantes’in Sol Eli isimli sergi 25 Kasım’a kadar Karşı Sanat Galerisi’nde. (0 212 292 65 36)
* devinimsizlikte devinim (yaratıcı siyaset) isimli sergi 26 Kasım’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)
* Osman Kehri’nin suluboya resim sergisi 26 Kasım’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde (0216 368 2679)
* Fiktion Okzident isimli sergi 26 Kasım’a kadar MSGSÜ Tophane- i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.(0 212 281 12 00)
* Son Kwang-Bae’nin “Kum saati gibi tersyuz olmanin tam vakti…” isimli sergisi 27 Kasım’a kadar Galeri İlayda’da. (0 212 227 92 92)
* No More Luggage isimli sergi 28 Kasım’a kadar Tophane-i Amire Kültür Merkezi Sarnıç Galerileri ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Osman Hamdi Bey Salonu’nda. (0212 278 03 07)
* Aydın Erkmen’in illüstrasyon sergisi 30 Kasım’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde. (0216 338 98 37)
* Tomur Atagök’ün “Doğanın Çağrısı” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)
* Enk De Kramer’in gravür sergisi 30 Kasım’a kadar Füsun Inan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)
* Rüçhan Şahinoğlu’nun “dışarda” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri Apel’de. (0 212 292 72 36)
* Seyhun Topuz’un “Düğümler” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
* İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)
* Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)
* Ice Station Antarcticae isimli sergisi 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)
* Osman Hamdi Bey ve Amerikalılar: Arkeoloji, Diplomasi, Sanat sergisi 8 Ocak’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)
* İklim Değişikliği Sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar Santralistanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)
* Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)
* Sabrina Fresko’nun sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)
* Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)
* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

ANKARA
* Umut Erhan&Haldun Cezayirlioğlu/Cumhuriyetin ve Günümüzün Heykelleriyle Ankara - fotoğraf - 11 Kasım’a dek - Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)
* Mustafa Peker - resim - 11 Kasım’a dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)
* Mehmet Koyunoğlu - gravür, resim - 12 Kasım’a dek - Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)
* Mine Çini - resim - 12 Kasım’a dek - Altanay Sanat Evi’nde. (0 312 468 30 76)
* Panamarenko - fotoğraf, resim - 12 Kasım’a dek - Galeri Artist Ankara’da. (0 312 311 93 63)
* Selin Cakova - resim - 20 Kasım’a dek - Atakule Vakıfbank Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 90 67)
* Jale Nejdet Erzen - resim - 20 Kasım’a dek - Takıantika Sanat Galerisi’nde. (0 312 436 37 88)
* Fatma Abalı - resim - 20 Kasım’a dek - Atakule Vakıfbank Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 90 67)
* Hasan Kıran - ağaç baskı - 23 Kasım’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
* Mehmet Örs - resim - 25 Kasım’a dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)
* Seher Becel - seramik - 25 Kasım’a dek - Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)
* Ziya Gökalp Mülayim - suluboya resim - 29 Kasım’a dek - Medya Sanat Galerisi’nde. (0 312 428 39 55)
* Zeki Şahin - resim - 30 Kasım’a dek - Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)
* SAKÜDER Renkler ve Çizgiler Buluşuyor - resim - 3 Aralık’a dek - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

ADANA
* Küratörlüğünü Muzaffer Tire’nin yaptığı, ‘88. Yılında Cumhuriyet Sanatçıları-2’ sergisi Galeri Altan’da sürüyor. Sergi sanatseverler için 19 Kasım tarihine dek açık olacak. (0322 4593458)

İZMİR
* İş Bankası İzmir Sanat Galerisi, 3 Aralık’a dek karikatür ve grafik sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun eserlerini ağırlayacak.
* Kedi Kültür Sanat Merkezi, 12 Kasım’a dek Yusuf Tuvi ve Birol Üzmez’in “Basmane Oteller Sokağı” konulu fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak.
* Alsancak’taki Art Shop Sanat Galerisi’nde Cavit Atmaca’nın “İçimden Geldiği Gibi’’ adlı nü sergisiyle Anar Eyni’nin “Sen Yalnız Değilsin’’ adlı heykel sergisi, 13 Kasım’a dek izlenimde.
* İstanbul Modern Sanatlar Müzesi Derneği’nin gelenekselleşen Ekim Geçidi Sergisi, 19 Kasım’a dek Atatürk Kültür Merkezi’nde.

Tiyatro
İSTANBUL
* Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Aşkın Sıradanlığı” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Yanık” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Profesyonel” salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.00. Beyoğlu Küçük Sahne’de “Kırmızı” salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Sidikli Kasabası” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Anita’nın Aşkı Ya Da Antigone New York’ta” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Birdy” çarşamba, cuma 20.00. (0 212 292 39 00)
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Mutfak Söyleşileri” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, pazar 15.00. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Lüküs Hayat” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. Haldun Taner Sahnesi’nde “Sevgili Doktor” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, pazar 15.00. Ümraniye Sahnesi’nde “Dullar” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, pazar 15.00. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Çığ” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, pazar 15.00. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Ufak Bir Hata” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, pazar 15.00. (0 212 455 39 00)
* Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Tersine Dünya” perşembe 20.30, “Külhanbeyli Müzikali” cuma, cumartesi 20.30, Çocuk oyunu “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi 11.00. çocuk oyunu “Hoşu’nun Utancı” pazar 11.00, “Aklı Havada” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” salı, çarşamba 20.30. (0 212 661 38 94)
* Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)
* Oyun Atölyesi’nde “Don Juan’ın Gecesi” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
* Kumbaracı50’de radyo oyunları, sahne okuması, Altıdan Sonra Tiyatro “İran’dan Sesler” salı 20.30, Mine Söğüt “Sinekler Sevişirken” perşembe 20.30. Tiyatro Bereze “Olsa, Olmalı, Olabilir” cuma 20.30. Tiyatro Bereze çocuk oyunu “Kayıp Eşya Bürosu” pazar 12.00 (0 212 243 50 51)
* Beyoğlu İkincikat’ta “Limonata” cuma, cumartesi 21.00, “Yalnız Batı” pazar 19.00 (0 212 292 32 47)
* Dot’ta DOT’un yeni oyunu Öksüzler Dotmarsta Salonu’nda perşembe, cuma, cumartesi 21.00, pazar 17.00 (0 212 232 44 40)
* Maya Sahnesi’nde “Kökler” çarşamba 20.30, “Otobüs” perşembe 20.30, “Üstü Kalsın” cuma 20.30, “Yüksek Derece” pazar 18.00 (0 212 252 74 52)
ANKARA
* Akün Sahnesi’nde, “Fosforlu Cevriye/müzikal oyun” yarından itibaren 12 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Camdan Kalp/çocuk oyunu” 13 Kasım’da saat 11.00’de, 20 Kasım’da saat 15.00’te, “Nâzım Hikmet’in Memleketimden İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo” 15-19 Kasım tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Barış” 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)
* Altındağ Tiyatrosu’nda, “Haydi Karına Koş” yarından itibaren 13 Kasım’a dek ve 22-27 Kasım tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 15-30 Kasım tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)
* Büyük Tiyatro’da, “Genç Osman” yarın ve 11 Kasım’da saat 20.00’de, 13 Kasım’da saat 15.00’te, “Bir Tayyare Serüveni” 25 ve 27 Kasım’da saat 20.00’de, 20 Kasım’da saat 15.00’te, “Kerbela” 29 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 324 22 10)
* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Kerbela” yarından itibaren 13 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Genç Osman” 15-19 Kasım tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Narnia Günlükleri/çocuk oyunu” 16 ve 18 Kasım’da saat 11.00’de, “Benim Tatlı Meleğim/çocuk oyunu” 20, 29 Kasım’da saat 11.00’de, “Kantocu” 30 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 240 00 91)
* Küçük Tiyatro’da, “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı” yarından itibaren 12 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 13, 17, 20, 27 Kasım’da saat 11.00’de, “Soğuk Bir Berlin Gecesi” 15-19 Kasım tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Figaro” 22-26 Kasım tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “George Dandin” 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)
* Oda Tiyatrosu’nda, “Hüzzam” yarından itibaren 12 Kasım’a dek saat 18.30’da, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” 15-26 Kasım tarihleri arasında saat 18.30’da, “Kontrabas” 29 ve 30 Kasım’da saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)
* Stüdyo Sahne’de, “Üç Yönetmen Üç Oyun” yarın ve 11, 29 Kasım’da saat 20.00’de, 13 Kasım’da saat 15.00’te, “İşte Baş, İşte Gövde, İşte Kanatlar” 15, 18, Kasım’da saat 20.00’de, 20 Kasım’da saat 15.00’te, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 22, 25 Kasım’da saat 20.00’de, 27 Kasım’da saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
* İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Orkestra” 9-19 Kasım tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Yastık Adam” 23, 24 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de, 26 Kasım’da saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
* Şinasi Sahnesi’nde, “Elma Hırsızları” yarından itibaren 12 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Nereye Koşuyorsun Böyle Küçük Tay?” 13 ve 20 Kasım’da saat 11.00’de, “Sırça Kümes” 15-19 Kasım tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 467 17 44)
* Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Zübük” 11, 18, 19 Kasım’da saat 20.00’de, 13, 20, 27 Kasım’da saat 15.30’da, “Giderayak” 25 Kasım’da saat 20.00’de, 12, 19 Kasım’da saat 15.30’da, “Sihirli Parmaklar/çocuk oyunu” 12, 13, 19, 20, 26, 27 Kasım’da saat 13.00’te, 18 Kasım’da saat 10.30’da. (0 312 417 76 76)
* Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Hiçyemez Prenses/çocuk oyunu” 19 ve 26 Kasım’da saat 12.00’de, “Benim Güzel Yatağım/bebek tiyatrosu” 20 ve 27 Kasım’da saat 12.00’de. (0 312 418 02 98)
* Tiyatro Tempo’da, “Tozlu Kitaplar/gençlik oyunu” 13 Kasım’da saat 13.00’te, “Bir Beckett Oynamak” 13 ve 27 Kasım’da saat 18.00’de, “İyi ki Doğdun Karagöz/gençlik oyunu” 20 Kasım’da saat 13.00’te, “Uçmak Özgürlüktür/çocuk oyunu” 27 Kasım’da saat 13.00’te. (0 312 232 32 92)
ADANA
* Adana Devlet Tiyatrosu, Turgut Özakman’ın, ‘Bir Şehnaz Oyun’ adlı eseriyle yeniden sahnede. Oyunu yarından itibaren her gün 20.00’de, cumartesi ise 15.00 ve 20.00’de yineleyecek olan ADT oyuncuları, Emmanuelle Marie’nin, ‘Beyaz’ adlı oyununu da yine Fuaye Sahne’de çarşamba, perşembe ve cuma günleri 18.00’de tiyatroseverlere sunacak. (0322 3523355)
İZMİR
* İzmir Devlet Tiyatrosu, “Yerin Altında”, “Satıcının Ölümü”, “Kadın ile Memur”, “İki Kova Su” ile “Henry ve Alice’nin Gizli Yaşamı” adlı oyunları, hafta boyunca farklı sahnelerinde seyircilerle buluşturuyor.
* Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “Arturo Ui’nin Önlenebilir Yükselişi” adlı oyunu 11 Kasım Cuma saat 20.00’de Uğur Mumcu Kültür Sanat Merkezi Sevda Şener Sahnesi’nde izleyiciyle buluşturuyor.

Opera / Bale
* ‘Kadıköy Süreyya Operası’nda cumartesi günü saat 20.00’de “Concerto Barocco / Mi Favorita / Creatures”dan oluşan programı gerçekleştiriyor. (0216 346 15 31)

ANKARA
* Opera Sahnesi’nde, “Atatürk’ü Anma Konseri” 10 Kasım’da saat 20.00’de, “Notre Dame’ın Kamburu/bale” 12 Kasım’da saat 15.00’te, “Tosca/opera” 14 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de, “Başlangıç/modern dans” 15, 24 Kasım’da saat 20.00’de, “Harem/bale” 17, 28 Kasım’da saat 20.00’de, “Tannhauser/opera” 19 Kasım’da saat 19.00’da, “Ali Baba ve 40 Haramiler” 21 Kasım’da saat 20.00’de, “Madam Dame Ninette de Valoisi Anma Etkinliği/konser” 23 Kasım’da saat 20.00’de, “Candan Cana Mevlana/oratoryo” 26 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

* Operet Sahnesi’nde, “Seslerle Anadolu/müzikli gösteri” 13 Kasım’da saat 16.00’da, 29 Kasım’da saat 20.00’de, “Şarkılarla Yaşamak/müzikli oyun” 20 Kasım’da saat 16.00’da, “CSO Çello Quartet/Feryal Türkoğlu (soprano)/konser” 22 Kasım’da saat 20.00’de, “Baroktan Günümüze” 27 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)
* Leyla Gencer Sahnesi’nde, “Sihirbaz Oz/çocuk müzikali” 20 Kasım’da saat 11.00’de. (0 312 324 68 01)

MERSİN
Mersin Devlet Opera ve Balesi, yarın 14.00’te, M. Seskır’ın ‘Kuklaecı’ adlı 2 perdelik çocuk oyunuyla sahne alacak. 10 Kasım perşembe günü 10.30’da, ‘Atatürk’ü Anma Konseri’ ile büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü sanatseverlerle birlikte anacak olan MDOB sanatçıları, cuma günü 20.00’de de Rüya Taner konserinde müzikseverlerin karşısında olacak. (0324 2383752)


Cumhuriyet Kültür Haber

admin
22-11-2011, 12:55
Haftanın Sanat Çizelgesi 21 Kasım-28 Kasım

Sanatseverleri bu hafta da oldukça yoğun bir etkinlik takvimi bekliyor.

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=67020


Opera-Bale
İSTANBUL
* ‘Beşiktaş Fulya Sanat’ta yarın saat 20.00’de “Şehirorman” adlı bale gösterisi sahnelenecek. (0212 215 60 37-38)
* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde cumartesi günü saat 20.30’da ‘Bir Yürekten Bir Yaşamdan Tchaikovsky’ adlı bale gösterisi sahnelenecek. (0216 467 36 00)
* ‘Kadıköy Süreyya Operası’nda çarşamba günü saat 20.00’de ‘Operet ve Müzikal Gecesi’, cumartesi günü saat 16.00’da ‘Kötülüğün Döngüsü’ adlı opera, pazar günü saat 11.00’de ‘Müziğe Dokunmak’ adlı çocuk müzikali seslendirilecek.
(0216 346 15 31)
ANKARA
* Opera Sahnesi’nde, “Tosca/opera” 30 Kasım’da saat 20.00’de, “Başlangıç/modern dans” 24 Kasım’da saat 20.00’de, “Harem/bale” 28 Kasım’da saat 20.00’de, “Ali Baba ve 40 Haramiler” bugün saat 20.00’de, “Madam Dame Ninette de Valoisi Anma Etkinliği/konser” 23 Kasım’da saat 20.00’de, “Candan Cana Mevlana/oratoryo” 26 Kasım’da saat 20.00’de.
(0 312 324 68 01)
* Operet Sahnesi’nde, “Seslerle Anadolu/müzikli gösteri” 29 Kasım’da saat 20.00’de, “CSO Çello Quartet/Feryal Türkoğlu (soprano)/konser” yarın saat 20.00’de, “Baroktan Günümüze” 27 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)
Gösteri-Söyleşi
İSTANBUL
* ‘SALT Beyoğlu’nda çarşamba ve perşembe günleri saat 18.30’da film gösterimleri gerçekleştiriyor. (0212 292 76 05)
* ‘Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde bugün Merih Akoğul’un hazırlayıp sunduğu ‘Fotoğraf Kulübü’ etkinliği gerçekleştiriliyor.
(0212 393 60 61)
* ‘Yapı-Endüstri Merkezi’nde yarın saat 18.30’da ‘Mimaride Işık Vol.1’ etkinliği gerçekleştiriliyor.
(0212 266 70 70)
* ‘Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde çarşamba günü saat 18.30’da ‘Evliyâ Çelebi’den Günümüze Seyyahlar ve Kültürlerarası Diyalog’ başlıklı etkinlik düzenleniyor. (0212 393 60 61)
* ‘Bilgi Üniversitesi Dolapdere Yerleşkesi’nde cumartesi günü saat 09.30- 18.30 arasında ‘İstanbul’u Hatırlamak’ başlıklı etkinlik gerçekleştiriliyor. (0212 311 50 00)
* ‘Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 20.00’de ‘Zeynep Tanbay Dans Gösterisi-Araz’ gerçekleştiriliyor. (0212 338 10 00)
* ‘MKM Attilâ İlhan Salonu’nda cuma günü saat 21.00’de ‘Anadolu Ateşi’ dans gösterisi sahnelenecek. (0212 351 93 94)
ANKARA
* Cermodern Sanatlar Merkezi’nde, Milli Kütüphane Başkanlığı’nın Turizm ve Ticaret AŞ (TURAŞ) ile ortaklaşa düzenlediği Şiir Söyleşileri etkinlikleri kapsamında, 25 Kasım’da saat 16.00’da gerçekleştirilecek “Şiirimizde Gurbet” başlıklı şiirli söyleşide, gazetemiz yazarı Mustafa Şerif Onaran, tiyatro oyuncuları Rüştü Asyalı ve Berin Ötenel’in okuyacağı şiirler üzerine söyleşi yapacak. (310 00 00)
Sergi
İSTANBUL
* Contemporary İstanbul - Çağdaş Sanat Fuarı 24 Kasım - 27 Kasım tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi, Fuar Alanı ve İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, Rumeli Salonu’nda. (0 212 244 71 71)
* Dilara Akay’ın “Arklar 2011” sergisi 22 Kasım - 24 Aralık tarihleri arasında Galeri G - Art’ta. (0212 296 08 76)
* Koç Üniversitesi’nden 14 öğrencinin “İstanbulla Bakmak” isimli fotoğraf sergisi 22 Kasım - 18 Aralık tarihleri arasında ENKA Okulları Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi’nde.
* Orhan Taylan’ın sergisi 22 Kasım - 10 Aralık tarihleri arasında Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)
* Dana Kyndrova’nın “İlk Nefesten Son Nefese Kadınlar” fotoğraf sergisi 22 Kasım - 15 Aralık tarihleri arasında İFSAK’ta. (0212 292 42 01)
* Zahit Büyükişleyen’in “Déja vu” isimli resim sergisi 22 Kasım - 16 Aralık tarihleri arasında Maçka Modern Sanat Galerisi’nde. (0212 259 45 13)
* Johan Tahon’un “Beyaz Tohumlayıcılar” isimli sergisi 23 Kasım - 31 Aralık tarihleri arasında Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)
* Ahmet Süreyya Koçtürk’ün “Hayaller, Rüyalar, Gerçekler” sergisi 24 Kasım - 9 Aralık tarihleri arasında İstanbul Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde. (0212 540 96 96)
* Sabri Berkel’in sergisi 24 Kasım - 18 Aralık tarihleri arasında Art Suites Gallery’de. (212 251 55 61)
* Nil Yalter’in “20.yy / 21.yy” başlıklı kişisel sergisi 24 Kasım - 30 Aralık tarihleri arasında Galerist Tepebaşı’nda. (0212 252 18 96)
* Leyla Gediz’in sergisi 25 Kasım - 7 Ocak tarihleri arasında Rampa’da. (0 212 327 08 00)
* Axel Hütte’nin “Emerald Woods” sergisi 25 Kasım - 27 Aralık tarihleri arasında Dirimart’ta. (0 212 2913434)
* Mehmet Güler’in sergisi 23 Kasım’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)
* Uluslararası Göç Örgütü’nün düzenlediği Pakistan’da ve İstanbul’da yaşayan göçmenlerin resim ve fotoğraf sergisi 24 Kasım’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)
* Cengiz Solakoğlu, Orhan Öğücü, Mehmet Gürsoy ve Yılmaz Bulut’un “UZAK’tan YAKIN’dan” isimli fotoğraf sergisi 24 Kasım’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde.
* Süleyman Saim Tekcan’ın 50. Sanat Yılı Retrospektifi sergisi 25 Kasım’a kadar Beşiktaş Çağdaş, Mustafa Kemal Merkezi’nde. (212 35193 90)
* Cervantes’in Sol Eli isimli sergi 25 Kasım’a kadar Karşı Sanat Galerisi’nde. (0 212 292 65 36)
* “Kadına Yönelik Şiddete Karşı, Sessizlik Çemberini Kır!” adlı fotoğraf sergisi, 25 Kasım - 2 Aralık 2011 tarihleri arasında, TGC Basın Müzesi’nde. (0212 513 84 58)
* devinimsizlikte devinim (yaratıcı siyaset) isimli sergi 26 Kasım’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)
* Osman Kehri’nin suluboya resim sergisi 26 Kasım’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde (0216 368 2679)
* Fiktion Okzident isimli sergi 26 Kasım’a kadar MSGSÜ Tophane- i Âmire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.(0 212 281 12 00)
* Arada Bir, Bir Arada isimli karma sergi 26 Kasım’a kadar Ortaköy Kültür Merkezi’nde.
* Burçak Balamber’in “Metamorfoz” isimli sergisi 26 Kasım’a kadar Galeri Merkur’de. (0 212 231 69 87)
* Son Kwang-Bae’nin “Kum saati gibi tersyüz olmanın tam vakti…” isimli sergisi 27 Kasım’a kadar Galeri İlayda’da. (0 212 227 92 92)
* Tuncay Takmaz’ın iki ayrı sergisi 27 Kasım’a kadar Kent Sanat Galerisi ve Niş İstanbul’da. (0212 225 67 15, 0212 232 88 48)
* No More Luggage isimli sergi 28 Kasım’a kadar Tophane-i Âmire Kültür Merkezi Sarnıç Galerileri ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Osman Hamdi Bey Salonu’nda. (0212 278 03 07)
* Ahmet Can Mocan’ın “Beyaz Perde” adlı sergisi 29 Kasım’a kadar Tarık Zafer Tunaya Sanat Galerisi’nde.
* Sevcan Çerkez’in “Ödüm Koptu” başlıklı 30 Kasım’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)
* Tomur Atagök’ün “Doğanın Çağrısı” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)
* Aydın Erkmen’in illüstrasyon sergisi 30 Kasım’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde. (0216 338 98 37)
* Ful Duran’ın “Origami Ful - Origami Sergisi” 30 Kasım’a dek ArkeoPera Sanat Galerisi’nde. (0212 249 92 26)
* Bir Galeri Bir Galerist Melda Kaptana sergisi 30 Kasım’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde.
* Ful Duran’ın “Origami Ful” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar ArkeoPera Sanat Galerisi’nde. (0212 249 92 26)
* Enk De Kramer’in gravür sergisi 30 Kasım’a kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)
* Naile Yılmaz’ın resim sergisi 2 Aralık’a kadar Basın Müzesi’nde. (0212 513 84 58)
* Ahmet Sayar’ın sergisi 2 Aralık’a kadar İstasyon Sanat Galerisi’nde. (0212 252 92 22)
* Rüçhan Şahinoğlu’nun “dışarda” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri Apel’de. (0 212 292 72 36)
* Bülent Turan’ın resim sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)
* Komet’in “O değilse başkasıdır neş’e” başlıklı sergisi 3 Aralık’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 90 81)
* Ertem Ertunga’nın “Mimariden Renk ve Desene” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri ışık’ta.(0212 233 12 03)
* Komet’in “Neriman Tuna’ya Saygı” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Hayaka Artı’da. (0 212 219 42 46)
* Seyhun Topuz’un “Düğümler” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
* Bedri Baykam’ın “Ressamdan Masallar” başlıklı sergisi 5 Aralık’a kadar MERKUR’de. (0 212 225 37 37)
* Perincan Yalnızcık, Reha Yalnızcık ve Murat Tolga ’nın sergileri 7 Aralık’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. (0 212 246 24 96)
* Orkide Akkoç Sabit’in “Tatlı Rüyalar” isimli sergisi 8 Aralık’a kadar Mac Art Gallery’de. (0212 343 85 40)
* Serdar Akkılıç’ın “Starfall” isimli sergisi 8 Aralık’a kadar Artium Art Gallery’de. (0212 227 75 93-94)
* Feridun Fikri Uğur’un sergisi 9 Aralık’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)
* Ebru Ceylan’ın “dünya içimde karanlık oyunlar oynuyor anne” isimli sergisi 10 Aralık’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)
* Periferiden Bellek Kayıtları isimli karma sergi 10 Aralık’a kadar Gallery LiNART’ta. (0 212 281 12 00)
* Füsun Sağlam’ın “Bumerang” başlıklı sergisi 10 Aralık’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)
* Nurettin Akkaya’nın “Saray Günceleri - Harem” başlıklı sergisi 10 Aralık’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)
* Turan Aksoy’un “Toz ve Telaş” isimli sergisi 11 Aralık’a kadar Pi Artworks’te. (0212 293 71 03)
* Burak Arıkan’ın “BURAK” isimli sergisi 13 Aralık’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)
* Ergin İnan - Emiel Hoorne - Enk De Kramer’in sergisi 13 Aralık’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 327 00 12)
* Ilgın Seymen ’in “Mutluluğun Mini Marketi” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar Art ON’da. (0 2122591543)
* Türkiye’de Zaman / Time in Turkey isimli sergi 15 Aralık’a kadar Taksim, Galatarasay ve Tünel meydanları ile Sismanoglio Megaro, Fotografevi, Fototrek Fotoğraf Merkezi ve Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0212 249 45 46)
* Nejat Satı’nın “DRUGSTORE” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar Art ON’da. (0 2122591543)
* Emre Arolat Architects’in “An/Moment” isimli sergisi 16 Aralık’a kadar İstanbul Kültür Üniversitesi’nde.
* Dolanbay’ın “Heavy Paintings - Beyond Traces” sergisi 17 Aralık’a kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)
* Eren Eyüboğlu’nun Retrospektif Sergisi 17 Aralık’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde. (0 212 438 63 50)
* Safiye Mine Erdurak’ın “Hayata Gel” isimli sergisi 19 Aralık’a kadar UPSD Sanat Galerisi’nde. (0212 347 62 83)
* Evren Tekinoktay’ın “Mor Kafa” başlıklı sergisi 24 Aralık’a kadar GALERİST Akaretler’de. (0212 244 8230)
* Çınar Eslek’in sergisi 25 Aralık’a kadar Pi Artworks Tophane’de. (0212 2454087)
* Michael Kenna’nın “Magnum Silentium” sergisi 30 Aralık’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 244 89 00)
* Şeyma Oktuğ’un sergisi 30 Aralık’a kadar Troy Sanat’ta. (0212 327 99 99)
* İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)
* Emre Tandırlı’nın “Sürpriztepe” isimli sergi 31 Aralık’a kadar Mabeyn Gallery’de. (0212 261 6060)
* Akgün Akova’nın “Yolda Sevince Rastladım” adlı sergisi 31 Aralık’a kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi’nde.
* Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)
* Suretin Sireti: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu’ndan Bir Seçki isimli sergi 31 Aralık’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)
* Ice Station Antarcticae isimli sergisi 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)
* Bahri Genç’in “Yüzlerden Gizler” başlıklı sergisi 4 Ocak’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15-20-21)
* Nadia Arditti ve Mahmut Karatoprak’ın sergisi 6 Ocak’a kadar dem-art Sanat Galerisi’nde. (0212 287 7867)
* Osman Hamdi Bey ve Amerikalılar: Arkeoloji, Diplomasi, Sanat sergisi 8 Ocak’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)
* H. Avni Öztopçu’nun sergisi 8 Ocak’a kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı’nda.
* İklim Değişikliği Sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar Santralistanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)
* Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)
* Sabrina Fresko’nun sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)
* Kilden Suretler, Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ndan Antik Çağ Terrakotta Figürinleri sergisi 15 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)
* Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)
* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)
ANKARA
* Hasan Kıran - ağaç baskı - 23 Kasım’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
* Muzaffer İlhan Erdost/İlhan’ların Anısına - resim - 25 Kasım’a dek - Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)
* Mehmet Örs - resim - 25 Kasım’a dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)
* Seher Becel - seramik - 25 Kasım’a dek - Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)
* Nazan Akpınar - resim - 25 Kasım’a dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)
* Ziya Gökalp Mülayim - suluboya resim - 29 Kasım’a dek - Medya Sanat Galerisi’nde. (0 312 428 39 55)
* Zeki Şahin - resim - 30 Kasım’a dek - 30 Kasım’a dek - Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)
* Nüzhet İslimyeli - resim - 30 Kasım’a dek - Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)
* İlke Veral Coşkuner - fotoğraf - 2 Aralık’a dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)
* SAKÜDER Renkler ve Çizgiler Buluşuyor - resim - 3 Aralık’a dek - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)
* 1. Gençler Arası Resim Yarışması Sergisi - resim - 4 Aralık’a dek - Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)
* Bellek / 18 Ressam – resim – 7 Aralık’a dek – Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)
* Ergin İnan – ilk desenler – 10 Aralık’a dek – Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)
* Lütfü Günay - resim - 10 Aralık’a dek - Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)
* Gavin Turk - resim, heykel - 13 Aralık’a dek - Galeri Artist Ankara’da. (0 312 311 93 63)
İZMİR
* İş Bankası İzmir Sanat Galerisi, 3 Aralık’a dek karikatür ve grafik sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun eserlerini ağırlayacak.
* Ege Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Sanat Galerisi’nde 4 Aralık’a dek Aysu Günay’ın resim sergisi gezilebilecek.
MERSİN
* Ressam İsmet Yedikardeş’in, ‘Mardin: Medeniyetler Kapısı’ adlı resim sergisi Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde sürüyor.
(0324 238 95 00)
Tiyatro
İSTANBUL
* Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Birdy” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Sidikli Kasabası”, Cevahir Sahneleri Salon 2’de, Beyoğlu Küçük Sahne’de “Elma Hırsızları (Bir Ceza Avukatının Anıları).” “Opera Komik” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Yanık” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Kontrabas” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “At” çarşamba, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Günlük Müstehcen Sırlar”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Kargaşa”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Kabare”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Arzunun Onda Dokuzu (Dokuz Kadın)” Üsküdar Musahipzade Sahnesi’nde “Tarla Kuşuydu Juliet” Ümraniye Sahnesi’nde “Sevgili Doktor”, Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde “Mesut İnsanlar Fotoğrafhanesi” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boncuk” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. Kağıthane Küçük Kemal Sahnesi’nde “Uğur Böceği” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. (0 212 455 39 00)
* Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Tersine Dünya” perşembe, cuma 20.30. “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00, “Aklı Havada” cumartesi 20.30, Pazar 15.30. “Benim Güzel Pabuçlarım” pazar 11.00. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” salı, çarşamba 20.30. (0 212 661 38 94)
* Tiyatro Pera’da “Kazaen (Beyoğlu’nda Çarpışmalar)” cuma, cumartesi 20.00, Pazar 18.30.
* Dostlar Tiyatrosu’nun “Nereye Gidiyoruz” oyunu ENKA Oditoryum salı 20.30, “Kerem Gibi” cuma 20.30 Muammer Karaca’da, cumartesi 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi. (0 212 252 59 35)
* Ortaoyuncular’da Nöbetçi Tiyatro “Aynasızlara Karşı Aynalı Şarkı” cuma 20.00, cumartesi 15.00. Ortaoyuncular “İşsizler Cennete Gider” cumartesi 20.00, pazar 18.00 (0 212 251 18 65)
* Dot’ta DOT’un yeni oyunu Öksüzler Dotmarsta Salonu’nda perşembe, cuma, cumartesi 21.00, pazar 17.00 (0 212 232 44 40)
* Kumbaracı50’de “O.B.E.B” pazartesi, salı 20.30. “Tuttun mu? Tamam Şimdi Bırak” Çarşamba 20.30, “Kaplumbağalar Şişmanlamaz Çünkü Kabukları Vardır” perşembe 20.30. “Beraber ve Solo Şarkılar” cuma 20.30. “Cam Adımlar” cumartesi 20.30. “Çok Soğuk” pazar 17.00.(0 212 243 50 51)
ANKARA
* Akün Sahnesi’nde, “Barış” 3 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Camdan Kalp/çocuk oyunu” 4 Aralık’ta saat 11.00’de. (0 312 427 19 71)
* Altındağ Tiyatrosu’nda, “Haydi Karına Koş” 22-27 Kasım tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 3 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 4 Aralık’ta saat 11.00’de. (0 312 316 59 02)
* Büyük Tiyatro’da, “Bir Tayyare Serüveni” 25 ve 27 Kasım’da saat 20.00’de, “Kerbela” 29 Kasım’da ve 2 Aralık’ta saat 20.00’de, 4 Aralık’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)
* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Benim Tatlı Meleğim/çocuk oyunu” 29 Kasım, 2 ve 4 Aralık’ta saat 11.00’de, “Kantocu” 29, 30 Kasım’da ve 2 Aralık’ta saat 20.00’de, 3 Aralık’ta saat 15.00 ve 20.00’de. (0 312 240 00 91)
* Küçük Tiyatro’da, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 27 Kasım ve 4 Aralık’ta saat 11.00’de, “Figaro” 22-26 Kasım tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “George Dandin” 3 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)
* Oda Tiyatrosu’nda, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” 26 Kasım’a dek saat 18.30’da, “Kontrabas” 3 Aralık’a dek saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)
* Stüdyo Sahne’de, “İşte Baş, İşte Gövde, İşte Kanatlar” 29 Kasım’da ve 2 Aralık’ta saat 20.00’de, 4 Aralık’ta saat 15.00’te, “Bir Delinin Hatıra Defteri” yarın ve 25 Kasım’da saat 20.00’de, 27 Kasım’da saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
* İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Yastık Adam” 23, 24, 30 Kasım ve 1 Aralık’ta saat 20.00’de, 26 Kasım ve 3 Aralık’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
* Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Zübük” 27 Kasım’da saat 15.30’da, “Giderayak” 25 Kasım’da saat 20.00’de, “Sihirli Parmaklar/çocuk oyunu” 26, 27 Kasım’da saat 13.00’te. (0 312 417 76 76)
* Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Hiçyemez Prenses/çocuk oyunu” 26 Kasım’da saat 12.00’de, “Benim Güzel Yatağım/bebek tiyatrosu” 27 Kasım’da saat 12.00’de. (0 312 418 02 98)
* Tiyatro Tempo’da, “Bir Beckett Oynamak” 27 Kasım’da saat 18.00’de, “Uçmak Özgürlüktür/çocuk oyunu” 27 Kasım’da saat 13.00’te.
(0 312 232 32 92)
ADANA
* Adana Devlet Tiyatrosu, sezon açılışını yaptığı, Recep Bilginer’in, “Yunus Emre” adlı oyununu bir kez daha sahneleyecek. Oyunu yarından itibaren her gün 20.00’de, cumartesi ise 15.00 ve 20.00’de yineleyecek olan ADT oyuncuları, Tuncer Cücenoğlu’nun, “Matruşka” adlı oyununu da yine Fuaye Sahne’de çarşamba, perşembe ve cuma günleri 18.00’da tiyatroseverlere sunarken, “Kayıp Bolluk Ülkesi” adlı çocuk oyununu da küçük izleyiciler için çarşamba günü 14.00’te sahneleyecek.(0322 3523355)

Müzik
* ‘Babylon’da bugün saat 21.30’da “Neyse”, yarın saat 21.30’da “Aklan Akdağ”, çarşamba günü saat 21.30’da “Guillemots”, perşembe günü saat 21.30’da “Freddie Mercury & Queen Live Tribute by Cingi”, cuma günü saat 21.30’da “Tarihe Meydan Okuyan Konuklarıyla BaBa ZuLa - Konuk: Cahit Berkay” ve saat 23.30’da “Murat Meriç ısrarla sunar! Türk-İş”, cumartesi günü saat 22.00’de “Gilles Peterson Pres. Havana Cultura” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Zaga Band”, yarın saat 22.30’da “Hale Caneroğlu”, çarşamba günü saat 22.30’da “Cem Adrian”, perşembe günü saat 22.30’da “Gevende”, cuma günü saat 22.30’da “Aslı Gökyokuş” ve cumartesi günü saat 23.59’da “Soul Stuff” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)
* ‘Nardis Jazz Club’ta bugün “Önder Focan & Yahya Dai Quartet”, yarın “Jehan Barbur”, çarşamba günü “Oğuz Büyükberber Trio”, perşembe ve cuma günü “Benny Lackner Trio” ve cumartesi günü “Selen Beytekin Project” konseri izlenebilir. (0 212 244 63 27)
* ‘Nardis Jazz Club’ta 10. Pera Festivali kapsamında bugün saat 21.30’da “Mehtap Meral” ve cumartesi günü saat 22.30’da “Meltem Ege Band”, yarın saat 21.30’da “Seren Akyoldaş – Cazova Quartet”, çarşamba günü saat 21.30’da “Mescedes Casali Quartet”, perşembe ve cuma günü saat 22.30’da “Christian McBride Trio” konseri izlenebilir. (0 212 244 63 27)
* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “Sedat Gürel-Güzin Gürel Sanat ve Bilim Vakfı Şan Konseri” izlenebilir. (0 216 346 15 31)
* ‘Oyun Atölyesi’nde yarın saat 20.30’da “Yansımalar” konseri izlenebilir. (0 216 345 39 39)
* ‘Akbank Sanat’ta Akbank Sanat Piyano Günleri kapsamında yarın saat 20.00’de “Javier Perianes”, perşembe günü saat 20.00’de “Nikolai Demidenko” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)
* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde yarın saat 20.00’de “Al Di Meola - Zülfü Livaneli” izlenebilir. (0 212 316 10 83)
* ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de “Gökhan Türkmen”, perşembe günü saat 21.30’da “Vinnie Moore”, cuma günü saat 22.00’de “MFÖ”, cumartesi günü saat 22.00’de “Levent Yüksel” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
* ‘B. Ü. Albert Long Hall’da çarşamba günü saat 19.30’da Trio Con Brio Grubu’nun “İki kere iki eşittir üç” konseri izlenebilir. (0 212 359 58 00)
* ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 21.30’da “Kolektif Istanbul”, perşembe günü saat 21.30’da “Kaybedenler Kulübü sunar: Yalnızlar Partisi”, cuma günü saat 23.30’da “Ayhan Sicimoğlu: En Estambul Lansman Konseri”, 22.00’de “Soaked”, pazar günü saat 23.30’da “Does It Offend You, Yeah! / Dan Coop DJ Set / The Red Hood” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
* ‘Salon’da çarşamba ve perşembe günü saat 21.30’da “Stacey Kent”, cuma günü saat 22.00’de “Ane Brun”, cumartesi günü saat 22.30’da “Yasemin Mori” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
* ‘Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde perşembe günü saat 20.00’de “Model” konseri izlenebilir. (0 216 483 90 00)
* ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü saat 20.00’de “La Venexiana ‘Serenata Napolitana’”, cumartesi günü saat 21.30’da “Arve Henriksen Trio” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
* ‘İstanbul Live’da cuma günü saat 21.00’de “70’ler, 80’ler, 90’lar Türkçe Pop Parti”, cumartesi günü saat 23.00’de “Duman” konseri izlenebilir. (0 541 889 10 90)
* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda cuma günü saat 20.00’de “Ernest Ranglin”, cumartesi günü saat 20.00’de “Alissa Margulis & Plamena Mangova”, pazar günü saat 11.30’da “İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği: Gönüldeki Ateş: Sûzidil” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
* ‘Fulya Sanat’ta cuma günü saat 20.00’de “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 215 60 29)
* ‘Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’ nde cumartesi günü saat 20.30’da “Erkan Oğur & İsmail Hakkı Demircioğlu” konseri izlenebilir. (0 216 336 12 00)


Cumhuriyet Kültür Haber

admin
28-11-2011, 11:49
Haftanın Sanat Çizelgesi 28 Kasım- 5 Aralık

Dostlar Tiyatrosu'nun "Nereye Gidiyoruz" oyunu Çarşamba 20.30 Kozzy Kozyatağı Kültür Merkezi'nde seyirciyle buluşuyor.

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=38270

SERGİ
İSTANBUL
* ‘Dikkat! Kadın’ isimli karma sergi 29 Kasım - 15 Ocak tarihleri arasında Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

* Halil Akdeniz, Muzaffer Akyol, Adem Genç’in “Başka Dünyalar” isimli sergisi 29 Kasım - 7 Ocak tarihleri arasında Tunca Sanat’ta. (0212 282 01 70)

* Ceren Oykut’un “Mayom İçimde” isimli sergisi 29 Kasım - 31 Aralık tarihleri arasında artSümer’de. (0212 249 10 35)

* Adnan Varınca, Ömer Kaleşi, Alecos Fassianos, Abdulkadir Öztürk, Gökşin Sipahioğlu’nun sergisi 1 - 31 Aralık tarihleri arasında TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

* Gazi Sansoy’un “Yüzsüzler” isimli sergisi 1 - 31 Aralık tarihleri arasında Galeri İlayda’da. (0 212 227 92 92)

* Ayşegül Yeşilnil’in sergisi 1 - 31 Aralık tarihleri arasında Tuzla Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0216 446 19 35)

* Alper Bıçaklıoğlu’nun “Âdemler ve Havvalar” isimli sergisi 2 - 31 Aralık tarihleri arasında Füsun Inan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

* No More Luggage isimli sergi 28 Kasım’a kadar Tophane-i Amire Kültür Merkezi Sarnıç Galerileri ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Osman Hamdi Bey Salonu’nda. (0212 278 03 07)

* Ahmet Can Mocan’ın “Beyaz Perde” adlı sergisi 29 Kasım’a kadar Tarık Zafer Tunaya Sanat Galerisi’nde.

* Sevcan Çerkez’in “Ödüm Koptu” başlıklı sergisi 30 Kasım’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)

* Tomur Atagök’ün “Doğanın Çağrısı” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)

* Aydın Erkmen’in illüstrasyon sergisi 30 Kasım’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde. (0216 338 98 37)

* Bir Galeri Bir Galerist Melda Kaptana sergisi 30 Kasım’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde.

* Ful Duran’ın “Origami Ful” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar ArkeoPera Sanat Galerisi’nde. (0212 249 92 26)

* Enk De Kramer’in gravür sergisi 30 Kasım’a kadar Füsun Inan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

* Naile Yılmaz’ın resim sergisi 2 Aralık’a kadar Basın Müzesi’nde. (0212 513 84 58)

* Ahmet Sayar’ın sergisi 2 Aralık’a kadar İstasyon Sanat Galerisi’nde. (0212 252 92 22)

* Rüçhan Şahinoğlu’nun “Dışarda” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri Apel’de. (0 212 292 72 36)

* Bülent Turan’ın resim sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)

* Komet’in “O Değilse Başkasıdır Neş’e” başlıklı sergisi 3 Aralık’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 90 81)

* Ertem Ertunga’nın “Mimariden Renk ve Desene” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri Işık’ta. (0212 233 12 03)

* Komet’in “Neriman Tuna’ya Saygı” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Hayaka Artı’da. (0 212 219 42 46)

* Seyhun Topuz’un “Düğümler” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

* Bedri Baykam’ın “Ressamdan Masallar” başlıklı sergisi 5 Aralık’a kadar MERKUR’de. (0 212 225 37 37)

�* Bakırköy Halk Eğitim Merkezi’nin karma resim sergisi 5 Aralık’a kadar Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde. (0212 414 96 47)

�* Anadolu Sanatçılar Derneği’nin her yıl düzenlediği Öğretmenler Sergisi 6 Aralık’a kadar Kartal Hasan Âli Yücel Kültür Merkezi’nde. (0216 5170896)

* Perincan Yalnızcık, Reha Yalnızcık ve Murat Tolga’nın sergileri 7 Aralık’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. (0 212 246 24 96)

* Orkide Akkoç Sabit’in “Tatlı Rüyalar” isimli sergisi 8 Aralık’a kadar Mac Art Gallery’de. (0212 343 85 40)

* Serdar Akkılıç’ın “Starfall” isimli sergisi 8 Aralık’a kadar Artium Art Gallery’de. (0212 227 75 93-94)

* Feridun Fikri Uğur ’un sergisi 9 Aralık’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)

* Ahmet Süreyya Koçtürk’ün “Hayaller, Rüyalar, Gerçekler” sergisi 9 Aralık’a kadar İstanbul Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde. (0212 540 96 96)

* Ebru Ceylan’ın “dünya içimde karanlık oyunlar oynuyor anne” isimli sergisi 10 Aralık’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)

* Periferiden Bellek Kayıtları isimli karma sergi 10 Aralık’a kadar Gallery LiNART’ta. (0 212 281 12 00)

* Orhan Taylan’ın sergisi 10 Aralık tarihleri arasında Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)

* Füsun Sağlam’ın “Bumerang” başlıklı sergisi 10 Aralık’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)

* Nurettin Akkaya’nın “Saray Günceleri - Harem” başlıklı sergisi 10 Aralık’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)

* Turan Aksoy’un “Toz ve Telaş” isimli sergisi 11 Aralık’a kadar Pi Artworks’te. (0212 293 71 03)

* Burak Arıkan’ın “BURAK” isimli sergisi 13 Aralık’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

* Ergin İnan - Emiel Hoorne - Enk De Kramer’in sergisi 13 Aralık’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 327 00 12)

* Ilgın Seymen ’in “Mutluluğun Mini Marketi” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar Art ON’da. (0 2122591543)

* Türkiye’de Zaman / Time in Turkey isimli sergi 15 Aralık’a kadar Taksim, Galatarasay ve Tünel meydanları ile Sismanoglio Megaro, Fotografevi, Fototrek Fotoğraf Merkezi ve Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0212 249 45 46)

* Nejat Satı’nın “DRUGSTORE” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar Art ON’da. (0 2122591543)

* Bahar Kocaman’ın “Haller” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar Galeri Espas’ta. (0 212 227 70 17)

* Dana Kyndrova’nın “İlk Nefesten Son Nefese Kadınlar” fotoğraf sergisi 15 Aralık’a kadar tarihleri arasında İFSAK’ta. (0212 292 42 01)

* Zahit Büyükişleyen’in “Déja vu” isimli resim sergisi 16 Aralık’a kadar Maçka Modern Sanat Galerisi’nde. (0212 259 45 13)

* Emre Arolat Architects’in “An/Moment” isimli sergisi 16 Aralık’a kadar İstanbul KültürÜniversitesi’nde.

* Kemal Kara’nın “Efekte Efekt” isimli sergisi 16 Aralık’a kadar İstanbul Modern Sanatlar Galerisi’nde. (0 212 288 48 48)

* Dolanbay’ın “Heavy Paintings - Beyond Traces,” sergisi 17 Aralık’a kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)

* Eren Eyüboğlu’nun Retrospektif Sergisi 17 Aralık’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde. (0 212 438 63 50)

* Murat Germen’in “Muta-morfoz” isimli sergisi 17 Aralık’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)

* Bedri Rahmi Eyüboğlu, Mehmet Pesen, Reha Yalnızcık, Işıl Özışık resimleri, Kamil Masaracı ’nın karikatürlerinden oluşan karma sergi 17 Aralık’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

* Sabri Berkel’in sergisi 18 Aralık’a kadar Art Suites Gallery’de. (212 251 55 61)

* Koç Üniversitesi’nden 14 öğrencinin “İstanbul’la Bakmak” isimli fotoğraf sergisi 18 Aralık tarihleri arasında ENKA Okulları Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi’nde.

* Safiye Mine Erdurak’ın “Hayata Gel” isimli sergisi 19 Aralık’a kadar UPSD Sanat Galerisi’nde. (0212 347 62 83)

* Evren Tekinoktay’ın “Mor Kafa” başlıklı sergisi 24 Aralık’a kadar GALERİST Akaretler’de. (0212 244 8230)

* Dilara Akay’ın “Arklar 2011” sergisi 24 Aralık’a kadar Galeri G - Art’ta. (0212 296 08 76)

* Çınar Eslek’in sergisi 25 Aralık’a kadar Pi Artworks Tophane’de. (0212 2454087)

* İbrahim Çiftçioğlu’nun sergisi 26 Aralık’a kadar Leonardo Sanat Galerisi’nde. (0212 280 83 94)

* Axel Hütte’nin “Emerald Woods” sergisi 27 Aralık tarihleri arasında Dirimart’ta. (0 212 2913434)

* Ana Tzarev’in sergisi 28 Aralık’a kadar Santral İstanbul’da. (0 212 311 78 78)

* Michael Kenna‘nın “Magnum Silentium” sergisi 30 Aralık’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 244 89 00)

* Şeyma Oktuğ’un sergisi 30 Aralık’a kadar Troy Sanat’ta. (0212 327 99 99)

* Nil Yalter’in “20.yy / 21.yy” başlıklı kişisel sergisi 30 Aralık’a kadar Galerist Tepebaşı’nda. (0212 252 18 96)

* İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)

* Emre Tandırlı’nın “Sürpriztepe” isimli sergi 31 Aralık’a kadar Mabeyn Gallery’de. (0212 261 6060)

* Johan Tahon’un “Beyaz Tohumlayıcılar” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)

* Akgün Akova’nın “Yolda Sevince Rastladım” adlı sergisi 31 Aralık’a kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi’nde.

* Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)

* Sevinç Altan’ın “Ayrıntı’nın SEVİNÇ’li Kapakları” 31 Aralık’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 512 15 00)

* Suretin Sireti: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu’ndan Bir Seçki isimli sergi 31 Aralıka kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

* Ice Station Antarcticae isimli sergisi 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)

* Bahri Genç’in “Yüzlerden Gizler” başlıklı sergisi 4 Ocak’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15-20-21)

* Nadia Arditti ve Mahmut Karatoprak’ın sergisi 6 Ocak’a kadar dem-art Sanat Galerisi’nde. (0212 287 7867)

* Leyla Gediz’in sergisi 7 Ocak tarihleri arasında Rampa’da. (0 212 327 08 00)

* Osman Hamdi Bey ve Amerikalılar: Arkeoloji, Diplomasi, Sanat sergisi 8 Ocak’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)

* H. Avni Öztopçu’nun sergisi 8 Ocak’a kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı’nda.

* İklim Değişikliği Sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar Santralistanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)

* Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 31)

* Sabrina Fresko’nun sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

* Kilden Suretler, Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ndan Antik Çağ Terrakotta Figürinleri sergisi 15 Nisana kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

* Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

ANKARA
* İlke Veral Coşkuner - fotoğraf - 2 Aralık’a dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

* SAKÜDER Renkler ve Çizgiler Buluşuyor - resim - 3 Aralık’a dek - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

* 1. Gençler Arası Resim Yarışması Sergisi - resim - 4 Aralık’a dek - Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)

* Bellek / 18 Ressam - resim - 7 Aralık’a dek - Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

* Semih Poroy - karikatür - 9 Aralık’a dek - Cumhuriyet Gazetesi Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)

* Ergin İnan - ilk desenler - 10 Aralık’a dek - Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)

* Lütfü Günay - resim - 10 Aralık’a dek - Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

* Burhan Alkar&Vedat Can&Hayati Misman&Hasan Pekmezci/Hoca ve Öğrencileri - resim, heykel - 10 Aralık’a dek - Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

* Serpil Suda&Yüksel Kenaroğlu - resim - 10 Aralık’a dek - Milli Piyango Talih Kuşu Sanat Galerisi’nde. (0 312 418 11 29)

* Gavin Turk - resim, heykel - 13 Aralık’a dek - Galeri Artist Ankara’da. (0 312 311 93 63)

* Görsel Sanatlar Eğitimi Derneği - resim - 13 Aralık’a dek - Ankara Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde. (0 312 229 30 37)

* Ahmet Merey - resim - 15 Aralık’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

* Adnan Yalım - imaj - 15 Aralık’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

* Yaprak Aktimur - resim - 16 Aralık’a dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

* Erdal Ateş - resim - 17 Aralık’a dek - Galeri Akdeniz’de. (0 312 231 45 43)

* Tayyar Eren - resim - 17 Aralık’a dek - Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)

* Sezai Kara/Kadın ve Çiçeklere Güzelleme - resim - 28 Aralık’a dek - Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)

* Cemal Güvenç - retrospektif - 30 Aralık’a dek - Gazi Üniversitesi Resim Heykel Müzesi’nde. (0 312 202 20 21)

İZMİR
* İş Bankası İzmir Sanat Galerisi, 3 Aralık’a dek karikatür ve grafik sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun eserlerini ağırlıyor.

* Ege Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Sanat Galerisi’nde 4 Aralık’a dek Aysu Günay’ın resim sergisi gezilebilecek.

GÖSTERİ SÖYLEŞİ
* SALT Beyoğlu’nda çarşamba günü saat 18.30’da film gösterimleri gerçekleştiriliyor. (0212 292 76 05)

* Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde çarşamba günü saat 20.00’de “Şehir - Orman” başlıklı dans gösterisi gerçekleştiriliyor. (0216 483 90 00)

OPERA BALE
İSTANBUL
* Beşiktaş Fulya Sanat’ta çarşamba günü saat 20.00’de “Concerto Barocco / Mi Favorita / Creatures” adlı bale gösterileri sahneleniyor. (0212 215 60 37-38)

* Kadıköy Süreyya Operası’nda yarın saat 20.00’de “Kötülüğün Döngüsü” adlı opera seslendirilecek. (0216 346 15 31)

ANKARA
* Opera Sahnesi’nde, “Notre Dame’ın Kamburu/bale” 1 Aralık’ta saat 20.00’de, “Tannhauser/opera” 3, 10 Aralık’ta saat 19.00’da, “Harem/bale” 5 Aralık’ta saat 20.00’de, “Başlangıç/modern dans” 6 Aralık’ta saat 20.00’de, “Ali Baba ve Kırk Haramiler/opera” 7, 21Aralık’ta saat 20.00’de, “Tosca/opera” 14 Aralık’ta saat 20.00’de, “Uyuyan Güzel/bale” 17, 22, 29 Aralık’ta saat 20.00’de, “Çakırcalı Efe/dans tiyatrosu” 19 Aralık’ta saat 20.00’de, “Gecenin Rengi/modern dans” 24 Aralık’ta saat 20.00’de, “Macbeth/opera” 28 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

MÜZİK
İSTANBUL
* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de Ignace Jang ve Şirin Pancaroğlu’nun “Kuyruklu Yıldız Altında” adlı konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Bilal Karaman ‘Bahane’”, yarın saat 22.30’da “Bulutsuzluk Özlemi”, çarşamba günü saat 22.30’da “Ete Kurttekin”, perşembe günü saat 22.30’da “Mara”, cuma günü saat 22.30’da “Mabel Matiz” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün saat 20.00’de “Mayra: Cabo Verde’nin İncisi”, yarın saat 20.00’de “Türk Musikisi Vakfı - 250. Yaşında 3. Selim ve Dönemi”, çarşamba ve perşembe günü saat 20.00’de “Pat Metheny Trio”, cuma günü saat 20.00’de “Xavier Phillips & Tchetuev” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde bugün saat 20.00’de “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası - Tüm Zamanlar İçin Klasik Müzik”, cuma günü saat 20.00’de “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

* Varta Pilleri ve Remington’un Türkiye Genel Müdürü Devrim Altanay, Cem Karaca şarkılarından oluşan repertuvarıyla 1 Aralık’ta Taksim Romeo Juliet Bar’da sahnede olacak. (0212 243 85 80)

* ‘Jolly Joker Balans’ta yarın saat 20.30’da “Steve Lukather”, çarşamba günü saat 22.00’de “Yaşar Kurt”, perşembe günü saat 21.00’de “Yonca Lodi”, cuma günü saat 22.00’de “Halil Sezai”, cumartesi günü saat 22.00’de “Model” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

* ‘Akbank Sanat’ta yarın saat 20.00’de “Aydın Esen” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

* ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “Wild Beasts”, çarşamba günü saat 21.30’da “SERBEST/Yasemin Mori + Kolektif İstanbul + Korhan Futacı + Fairuz Derin Bulut”, perşembe günü saat 21.30’da “The Maccabees” ve saat 23.00’te “Club Bangkok”, cuma günü saat 21.30’da “Wax Tailor” ve saat 23.30’da “dZihan & Kamien” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde yarın saat 20.00’de “Paco De Lucia” izlenebilir. (0 212 316 10 83)

* ‘BÜ Albert Long Hall’da çarşamba günü “Gençlik Fırtınası” konseri izlenebilir. (0 212 359 58 00)

* ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 21.30’da “The Beatles Tribute Band: Meet The Beetles”, cuma günü saat 22.30’da “Red Snapper”, cumartesi günü saat 22.30’da “Betamax Soundtrack Party” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

* ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü saat 20.00’de “SA.NE.NA” ve cuma günü saat 20.00’de “Esra Berkman & Nazlı Işıldak” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

* ‘Bostancı Gösteri Merkezi ’nde cuma günü saat 21.00’de “Gazino Show”, cumartesi günü saat 20.00’de “Şebnem Ferah” konseri izlenebilir. (0 216 384 72 10)

* ‘Fulya Sanat’ta cumartesi günü saat 20.00’de “Cihat Aşkın & Cana Gürmen” konseri izlenebilir. (0 212 215 60 29)

* ‘Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da cumartesi günü saat 20.30’da Şefika Kutluer ve Kremlin Oda Orkestrası’nın “Dostumuz Mozart” konseri izlenebilir. (0 212 286 66 86)

ANKARA
* CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Erol Erdinç yönetiminde vereceği, Zenitsa Korosu’nun solist olarak katılacağı konser 1, 2 Aralık’ta saat 20.00’de, şef Tadeusz Strugala yönetiminde vereceği, Szczepan Konczal’ın (piyano) solist olarak katılacağı “Polonya Avrupa Birliği Dönem Başkanlığı Konseri”, 8, 9 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 310 72 90)

* Jolly Joker Ankara’da, Işın Karaca konseri 2 Aralık’ta saat 22.00’de, Duman konseri 3 Aralık’ta saat 22.00’de, Hüsnü Şenlendirici konseri 8 Aralık’ta saat 21.00’de, Halil Sezai konseri 9 Aralık’ta saat 22.00’de, Yaşar konseri 10 Aralık’ta saat 22.00’de, Manga konseri 16 Aralık’ta saat 22.00’de, Levent Yüksel konseri 17 Aralık’ta saat 22.00’de, Nilüfer konseri 23 Aralık’ta saat 22.00’de, Emre Aydın konseri 24 Aralık’ta saat 22.00’de, Gripin konseri 30 Aralık’ta saat 22.00’de, MFÖ konseri 7 Ocak 2012’de saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

TİYATRO
İSTANBUL
* Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Birdy” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Sidikli Kasabası”, Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Opera Komik”, Beyoğlu Küçük Sahne’de “Kendi Kendine Konuşmaktır Aşk”, Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Ve Hep Birlikte Soldan Çıkarlar” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “At” perşembe, cuma 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Binali ile Temir”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Lüküs Hayat”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Romeo ve Juliet”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Toros Canavarı”, Ümraniye Sahnesi’nde “Doğum Günü Partisi”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Alemdar (Tohum ve Toprak)”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Kadın Hayattır Memattır Kadın” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boncuk” perşembe 10.30 ve 13.30. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Uğur Böceği” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. (0 212 455 39 00)

* Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Tersine Dünya” perşembe 20.30, “Şişman Domuz” cuma 20.30, “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00, “Aklı Havada” cumartesi 20.30, pazar 15.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” pazar 11.00. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” salı 20.30, “Medeni Hali Kadın” çarşamba 20.30. (0 212 661 38 94)

* Tiyatro Pera’da “Kazaen (Beyoğlu’nda Çarpışmalar)” cuma, cumartesi 20.00.

* Kumbaracı50’de Mine Söğüt “Sinekler Sevişirken” Perşembe 20.30, Tiyatro Bereze “Hikâyeden Memurlar” Cuma 20.30, Altıdan Sonra Tiyatro “Öldün, Duydun mu?” cumartesi 20.30.(0 212 243 50 51)

* Dostlar Tiyatrosu’nun “Nereye Gidiyoruz” oyunu Çarşamba 20.30 Kozzy Kozyatağı Kültür Merkezi. “Nereye Gidiyoruz” Cuma 20.30 Muammer Karaca Tiyatrosu. (0 212 252 59 35)

* Dot’ta DOT’un yeni oyunu Öksüzler Dotmarsta Salonu’nda perşembe, cuma, cumartesi 21.00, pazar 17.00 (0 212 232 44 40)

* Oyun Atölyesi’nde ‘Don Juan’ın Gecesi’ perşembe, cuma, cumartesi saat 20.30’da, pazar saat 16.00, yarın saat 20.30’da “Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu -Basit Bir Ev Kazası”, çarşamba günü saat 20.30’da “Tiyatroadam-Generaller, Savaş ve Barbekü”

ANKARA
* Akün Sahnesi’nde, “Barış” yarından itibaren 11 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Camdan Kalp/çocuk oyunu” 4 Aralık’ta saat 11.00’de. (0 312 427 19 71)

* Şinasi Sahnesi’nde, “Sırça Kümes” 6-11 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 467 17 44)

* Altındağ Tiyatrosu’nda, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” yarından itibaren 3 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 4, 11 Aralık’ta saat 11.00’de, “Elma Hırsızları” 6-10 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

* Büyük Tiyatro’da, “Kerbela” yarın ve 2, 9 Aralık’ta saat 20.00’de, 4, 11 Aralık’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Benim Tatlı Meleğim/çocuk oyunu” yarın ve 2, 4 Aralık’ta saat 11.00’de, “Kantocu” yarından itibaren 11 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Narnia Günleri/çocuk oyunu” 9 Aralık’ta saat 11.00’de. (0 312 240 00 91)

* Küçük Tiyatro’da, “George Dandin” yarından itibaren 10 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 4, 7, 11 Aralık’ta saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)

* Oda Tiyatrosu’nda, “Kontrabas” yarından itibaren 3 Aralık’a dek saat 18.30’da, “Krem Karamel” 6-10 Aralık tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

* İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Yastık Adam” 30 Kasım-10 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

* Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Zübük” 2, 9, 16, 23 Aralık’ta saat 20.00’de, 3, 17, 24 Aralık’ta saat 18.30’da, 4, 11, 25 Aralık’ta saat 15.30’da, “Giderayak” 10 Aralık’ta saat 18.30’da, 18 Aralık’ta saat 15.30’da, 30 Aralık’ta saat 20.00’de, “Sihirli Parmaklar/çocuk oyunu” 3, 4, 10, 11, 17, 18, 24 ve 25 Aralık’ta saat 13.00’te. (0 312 417 76 76)

ADANA
* Adana Devlet Tiyatrosu, Recep Bilginer’in, “Yunus Emre” adlı oyununu bu hafta da sahneleyecek. Oyunu yarından itibaren hergün 20.00’de, cumartesi ise 15.00 ve 20.00’de yineleyecek olan ADT oyuncuları, Tuncer Cücenoğlu’nun yazdığı, Derya Keyf ve Gökhan Doğan ikilisinin rol aldığı, “Matruşka” adlı oyunu da yine Fuaye Sahne’de çarşamba, perşembe ve cuma günleri 18.00’da tiyatroseverlere sunacak. “KayıpBolluk Ülkesi” adlı çocuk oyunu ise küçük izleyiciler için çarşamba günü 14.00’te yinelenecek. (0322 3523355)

admin
05-12-2011, 12:06
Haftanın Sanat Çizelgesi 5 Aralık- 12 Aralık

CSO Konser Salonu'nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın (CSO) şef Tadeusz Strugala yönetiminde vereceği, Szczepan Konczal'ın (piyano) solist olarak katılacağı "Polonya Avrupa Birliği Dönem Başkanlığı Konseri", 8, 9 Aralık'ta saat 20.00'de.


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=43262

SERGİ
İSTANBUL
* Diana Page ve Joicy Koothur’un “Between Colour and Line” isimli sergisi 6 Aralık - 2 Ocak tarihleri arasında Sainte Pulchérie Lisesi’nde. (0 212 244 25 36)

* Sadi Öziş ve Kare Metal Atölyesi’nin sergisi 6 - 17 Aralık tarihleri arasında Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0 212 243 20 48)

* Seçkin Pirim’in heykel sergisi 6 - 27 Aralık tarihleri arasında Borusan Müzik Evi’nde. (0 216 310 54 04)

* Şerif Kino’nun “Don Kişot Teşvikiye’de” isimli sergisi 6 - 30 Aralık tarihleri arasında Galeri Oda’da. (0 212 259 22 08)

* Ayşen Urfalıoğlu, Florencia Almirón ve Ragıp Basmazölmez’in “Vurgu ve Sessiz Kalış” adlı sergisi 7 Aralık - 22 Ocak tarihleri arasında Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

* Defne Küçük ve Turgay Karadağ’ın sergisi 8 - 30 Aralık tarihleri arasında Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)

* Çiğdem Yapanar’ın “EXODO” isimli heykel sergisi 8 - 31 Aralık tarihleri arasında Nişantaşı Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 249 01 50)

* Süreyya Uygun’un sergisi 7 - 31 Aralık tarihleri arasında Tatbiki Sanat Galerisi’nde. (0216 3389837)

* Ziya Tacir’in “Bomonti” isimli sergisi 8 Aralık - 2 Ocak tarihleri arasında MERKUR’de. (0 212 225 37 37)

* Nesli Türk’ün “Bedenin Hafızası” isimli sergisi 8 Aralık - 7 Ocak tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

* Raziye Kubat’ın “Kimlerdensiniz?” isimli sergisi 8 Aralık - 7 Ocak tarihleri arasında Galeri Kent’te. (0 212 225 67 15)

* Tayfun Erdoğmuş’un sergisi 9 Aralık - 14 Ocak tarihleri arasında Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

* Lale Temelkuran’ın sergisi 10 Aralık - 3 Ocak tarihleri arasında Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 3851)

* Bedri Baykam’ın “Ressamdan Masallar” başlıklı sergisi 5 Aralık’a kadar MERKUR’de. (0 212 225 37 37)

* Bakırköy Halk Eğitim Merkezi’nin Karma Resim Sergisi 5 Aralık’a kadar Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde. (0212 414 96 47)

* Anadolu Sanatçılar Derneği’nin her yıl düzenlediği Öğretmenler Sergisi 6 Aralık’a kadar Kartal Hasan Âli Yücel Kültür Merkezi’nde. (0216 5170896)

* Perincan Yalnızcık, Reha Yalnızcık ve Murat Tolga ’nın sergileri 7 Aralık’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. (0 212 246 24 96)

* Orkide Akkoç Sabit’in “Tatlı Rüyalar” isimli sergisi 8 Aralık’a kadar Mac Art Gallery’de. (0212 343 85 40)

* Serdar Akkılıç’ın “Starfall” isimli sergisi 8 Aralık’a kadar Artium Art Gallery’de. (0212 227 75 93-94)

* Feridun Fikri Uğur’un sergisi 9 Aralık’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)

* İdil Üstünel’in “Düşkuşağı” isimli sergisi 9 Aralık’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0216 251 91 63)

* Ahmet Süreyya Koçtürk’ün “Hayaller, Rüyalar, Gerçekler” sergisi 9 Aralık’a kadar İstanbul Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde. (0212 540 96 96)

* Ebru Ceylan’ın “dünya içimde karanlık oyunlar oynuyor anne” isimli sergisi 10 Aralık’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)

* Periferiden Bellek Kayıtları isimli karma sergi 10 Aralık’a kadar Gallery LiNART’da. (0 212 281 12 00)

* Orhan Taylan’ın sergisi 10 Aralık’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)

* Füsun Sağlam’ın “Bumerang” başlıklı sergisi 10 Aralık’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)

* Nurettin Akkaya’nın “Saray Günceleri - Harem” başlıklı sergisi 10 Aralık’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)

* Turan Aksoy’un “Toz ve Telaş” isimli sergisi 11 Aralık’a kadar Pi Artworks’te. (0212 293 71 03)

* Burak Arıkan’ın “BURAK” isimli sergisi 13 Aralık’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

* Ergin İnan - Emiel Hoorne - Enk De Kramer’in sergisi 13 Aralık’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 327 00 12)

* Bihrat Mavitan’ın “2B+3B = 2B” isimli resim sergisi 13 Aralık’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

* Ilgın Seymen’in “Mutluluğun Mini Marketi” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar Art ON’da. (0 2122591543)

* Türkiye’de Zaman / Time in Turkey isimli sergi 15 Aralık’a kadar Taksim, Galatarasay ve Tünel meydanları ile Sismanoglio Megaro, Fotografevi, Fototrek Fotoğraf Merkezi ve Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0212 249 45 46)

* Nejat Satı’nın “DRUGSTORE” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar Art ON’da. (0 2122591543)

* Bahar Kocaman’ın “Haller” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar Galeri Espas’ta. (0 212 227 70 17)

* Canan Aydoğan’ın “Sesleri Arayış” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0216 3862949)

* Dana Kyndrova’nın “İlk Nefesten Son Nefese Kadınlar” fotoğraf sergisi 15 Aralık tarihleri arasında İFSAK’ta. (0212 292 42 01)

* Zahit Büyükişleyen’in “Déja vu” isimli resim sergisi 16 Aralık tarihleri arasında Maçka Modern Sanat Galerisi’nde. (0212 259 45 13)

* Emre Arolat Architects’in “An/Moment” isimli sergisi 16 Aralık’a kadar İstanbul Kültür Üniversitesi’nde.

* Kemal Kara’nın “Efekte Efekt” isimli sergisi 16 Aralık’a kadar İstanbul Modern Sanatlar Galerisi’nde. (0 212 288 48 48)

* Dolanbay’ın “Heavy Paintings - Beyond Traces,” sergisi 17 Aralık’a kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)

* Eren Eyüboğlu’nun Retrospektif Sergisi 17 Aralık’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde. (0 212 438 63 50)

* Murat Germen’in “Muta-morfoz” isimli sergisi 17 Aralık’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)

* Bedri Rahmi Eyüboğlu, Mehmet Pesen, Reha Yalnızcık, Işıl Özışık resimleri, Kamil Masaracı’nın karikatürlerinden oluşan karma sergi 17 Aralık’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

* Sabri Berkel’in sergisi 18 Aralık tarihleri arasında Art Suites Gallery’de. (212 251 55 61)

* Koç Üniversitesi’nden 14 öğrencinin “İstanbulla Bakmak” isimli fotoğraf sergisi 18 Aralık tarihleri arasında ENKA Okulları Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi’nde.

* Safiye Mine Erdurak’ın “Hayata Gel” isimli sergisi 19 Aralık’a kadar UPSD Sanat Galerisi’nde. (0212 347 62 83)

* Turgut Mutlugöz’ün sergisi 22 Aralık’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)

* Ahmet Akgün ve M. Emin Kayserili’nin sergisi 23 Aralık’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.

* Evren Tekinoktay’ın “Mor Kafa” başlıklı sergisi 24 Aralık’a kadar GALERİST Akaretler’de. (0212 244 8230)

* Dilara Akay’ın “Arklar 2011” sergisi 24 Aralık tarihleri arasında Galeri G - Art’ta. (0212 296 08 76)

* Çınar Eslek’in sergisi 25 Aralık’a kadar Pi Artworks Tophane’de. (0212 2454087)

* İbrahim Çiftçioğlu’nun sergisi 26 Aralık’a kadar Leonardo Sanat Galerisi’nde. (0212 280 83 94)

* Axel Hütte’nin “Emerald Woods” sergisi 27 Aralık tarihleri arasında Dirimart’ta. (0 212 2913434)

* Ana Tzarev’in sergisi 28 Aralık’a kadar Santral İstanbul’da. (0 212 311 78 78)

* Michael Kenna’nın “Magnum Silentium” sergisi 30 Aralık’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 244 89 00)

* Şeyma Oktuğ’un sergisi 30 Aralık’a kadar Troy Sanat’ta. (0212 327 99 99)

* Sadık Kınıkoğlu’nun sergisi 30 Aralık’a kadar Marmara Üniversitesi Rektörlüğü Cumhuriyet Müzesi Sanat Galerisi’nde. (0212 518 16 00)

* Nil Yalter’in “20.yy / 21.yy” başlıklı kişisel sergisi 30 Aralık’a kadar Galerist Tepebaşı’nda. (0212 252 18 96)

* İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)

* Ceren Oykut’un “Mayom İçimde” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar artSümer’de. (0212 249 10 35)

* Adnan Varınca, Ömer Kaleşi, Alecos Fassianos, Abdulkadir Öztürk, Gökşin Sipahioğlu’nun sergisi 31 Aralık’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

* Gazi Sansoy’un “Yüzsüzler” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Galeri İlayda’da. (0 212 227 92 92)

* Ayşegül Yeşilnil’in sergisi 31 Aralık’a kadar Tuzla Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0216 446 19 35)

* Alper Bıçaklıoğlu’nun “Ademler ve Havvalar” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Füsun Inan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

* Emre Tandırlı’nın “Sürpriztepe” isimli sergi 31 Aralık’a kadar Mabeyn Gallery’de. (0212 261 6060)

* Johan Tahon’un “Beyaz Tohumlayıcılar” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)

* Mehmet Ayanoğlu’nun “GRID” başlıklı sergisi 31 Aralık’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48)

* Akgün Akova’nın “Yolda Sevince Rastladım” adlı sergisi 31 Aralık’a kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi’nde.

* Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)

* Sevinç Altan’ın “Ayrıntı’nın SEVİNÇ’li Kapakları” 31 Aralık’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 512 15 00)

* Suretin Sireti: Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu’ndan Bir Seçki isimli sergi 31 Aralık’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

* Ice Station Antarcticae isimli sergisi 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)

* Bahri Genç’in “Yüzlerden Gizler” başlıklı sergisi 4 Ocak’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15-20-21)

* Nadia Arditti ve Mahmut Karatoprak’ın sergisi 6 Ocak’a kadar dem-art Sanat Galerisi’nde. (0212 287 7867)

* Halil Akdeniz, Muzaffer Akyol, Adem Genç’in “Başka Dünyalar” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Tunca Sanat’ta. (0212 282 01 70)

* Leyla Gediz’in sergisi 7 Ocak’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

* Mustafa Duymaz’ın “Panokent” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Galeri/Miz’de. (0 212 241 76 66)

* Osman Hamdi Bey ve Amerikalılar: Arkeoloji, Diplomasi, Sanat sergisi 8 Ocak’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)

* H. Avni Öztopçu’nun sergisi 8 Ocak’a kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı’nda.

* İklim Değişikliği Sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar santralistanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)

* ‘Dikkat! Kadın’ isimli karma sergi 15 Ocak’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

* Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)

* Sabrina Fresko’nun sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

* Sevginin Resimleri isimli karma sergi 28 Ocak’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

* Kilden Suretler, Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ndan Antik Çağ Terrakotta Figürinleri sergisi 15 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

* Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

ANKARA
* Bellek / 18 Ressam - resim - 7 Aralık’a dek - Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

* Semih Poroy - karikatür - 9 Aralık’a dek - Cumhuriyet Gazetesi Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)

* Ergin İnan - ilk desenler - 10 Aralık’a dek - Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)

* Lütfü Günay - resim - 10 Aralık’a dek - Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

* Burhan Alkar&Vedat Can&Hayati Misman&Hasan Pekmezci/Hoca ve Öğrencileri - resim, heykel - 10 Aralık’a dek - Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

* Serpil Suda&Yüksel Kenaroğlu - resim - 10 Aralık’a dek - Milli Piyango Talih Kuşu Sanat Galerisi’nde. (0 312 418 11 29)

* Gavin Turk - resim, heykel - 13 Aralık’a dek - Galeri Artist Ankara’da. (0 312 311 93 63)

* Görsel Sanatlar Eğitimi Derneği - resim - 13 Aralık’a dek - Ankara Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde. (0 312 229 30 37)

* Ahmet Merey - resim - 15 Aralık’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

* Adnan Yalım - imaj - 15 Aralık’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

* Yaprak Aktimur - resim - 16 Aralık’a dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

* Erdal Ateş - resim - 17 Aralık’a dek - Galeri Akdeniz’de. (0 312 231 45 43)

* Tayyar Eren - resim - 17 Aralık’a dek - Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)

* Sezai Kara/Kadın ve Çiçeklere Güzelleme - resim - 28 Aralık’a dek - Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)

* Cemal Güvenç - retrospektif - 30 Aralık’a dek - Gazi Üniversitesi Resim Heykel Müzesi’nde. (0 312 202 20 21)

İZMİR
* Kainat Barkan Pajonk’un resim sergisi 8 Aralık’ta Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde açılıyor.

* Eren Eyüboğlu Resim Sergisi 31 Aralık’a dek Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde.

ADANA
* Ressam Erdal Ateş’in, yağlıboya resim çalışmalarının yer alacağı, ‘Karşı Duvarlar’ adlı sergisi çarşamba günü 18.00’de Altan Kitabevi Sanat Galerisi’nde açılıyor. Ateş’in sergisi 31 Aralık tarihine dek izlenime açık olacak. (0322 4593458)

MERSİN
* Ressam Sibel Gürel’in yağlıboya resim sergisi Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi hafta boyu izlenebilecek (03242389500)

MÜZİK
İSTANBUL
* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “Arkas Trio” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Zift”, yarın saat 22.30’da “Jazz Open Mic.”, çarşamba günü saat 22.30’da “Dilek Sert Erdoğan - Bilal Karaman”, perşembe günü saat 22.30’da “Doa Band”, cuma günü saat 22.30’da “Hediye Güven” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

* ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “Kalan Müzik Sunar: Volkan Arslan”, çarşamba günü saat 21.30’da “No Age”, perşembe günü saat 21.30’da “FM Belfast”, cuma günü saat 22.30’da “Pearl Jam Tribute Night Back Alive” ve saat 23.59’da “Rock Party hosted by Mabbas”, cumartesi günü saat 22.00’de “Oldies But Goldies 2 Mekânlı Parti” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yarın saat 20.00’de “Burçin Büke Klasik’ten Caz’a”, çarşamba günü saat 20.00’de “Pagagnini”, perşembe günü saat 20.00’de “Philippe Catherine & Sylvian Luc&Erkan Oğur” konseri ve cuma günü saat 20.00’de “Nobuyuki Tsujii Piyano Resitali” izlenebilir. (0 212 231 54 97)

* ‘Salon’da yarın saat 22.00’de “The Antlers”, cuma günü saat 22.30’da “Demir Demirkan”konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

* ‘Ora Arena’da yarın saat 21.00’de “Buena Vista Social Club - Omara Portuondo” konseri izlenebilir. (0 212 640 25 20)

* ‘BÜ Albert Long Hall’da çarşamba günü “Şarkıyla Şiirin Kucaklaşması” konseri izlenebilir. (0 212 359 58 00)

* ‘Istanbul Jazz Center’da çarşamba günü saat 20.30’da “Dean Brown Group”, cuma ve cumartesi günü saat 20.30’da “Jeff Lorber Fusion” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)

* ‘Pera Müzesi’nde “Oda Müziği Konserleri” kapsamında perşembe günü saat 20.30’da “İstanbul Art Piyanolu Dörtlüsü” konseri izlenebilir. (0 212 334 99 00)

* ‘İstanbul Live’da perşembe günü saat 21.30’da “İstanbul Gelişim Orkestrası”, cuma günü saat 21.00’de “Malt - İTÜ & YTÜ Rock Party”, cumartesi günü saat 22.30’da “Adam Cohen” konseri izlenebilir. (0 541 889 10 90)

* ‘Fulya Sanat’ta cuma günü saat 20.00’de “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 215 60 29)

* ‘Akbank Sanat’ta perşembe günü saat 20.00’de “Seren Akyoldaş - Gülru Ensari” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

* ‘Ghetto’da perşembe günü saat 21.30’da “Badem - Akustik”, cuma günü saat 23.30’da “De La Soul”, cumartesi günü saat 23.30’da “Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

* ‘Bronx’ta perşembe günü saat 21.30’da “Bedük”, cumartesi günü saat 21.30’da “Kurban” konseri izlenebilir. (0 212 293 53 98)

* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde perşembe günü saat 20.00’de “Virtuoso: Emmanuel Pahud - Yefim Bronfman” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

* ‘Jolly Joker Balans’ta perşembe günü saat 21.00’de “Halil Sezai”, cuma günü saat 22.00’de “Emre Aydın”, cumartesi günü saat 22.00’de “Gripin” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

* ‘Borusan Müzik Evi’nde cuma günü saat 20.00’de “Borusan New Series: Pace Percussions”, cumartesi günü saat 20.00’de “Metamorphosis - Sedef Erçetin Atala & Maria Papatetropoulou” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

* ‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da cuma günü saat 20.00’de “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası - Bir Piyanistin Düşleri” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)

* ‘Otto Santral’da cuma günü saat 23.00’te “Brazzaville” konseri izlenebilir. (0 212 427 18 89)

* ‘Altunizade Kültür Merkezi’nde cumartesi günü saat 20.00’de “Muammer Ketencoğlu ve Zeybek Topluluğu” konseri izlenebilir.

* ‘360istanbul’da cumartesi günü “Technotronic” konseri izlenebilir. (0 212 251 10 42)

* ‘Bostancı Gösteri Merkezi’nde cumartesi günü saat 21.00’de “Candan Erçetin” konseri izlenebilir. (0 216 384 72 10)

* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde pazar günü saat 19.00’da “Candaş Orkestrası Yeni Yıl Konseri” izlenebilir. (0 216 386 29 49)

* ‘Enka Oditoryum’da pazar günü saat 11.00’de ‘Neşeli Pazarlar’ konserleri kapsamında “Boğaziçi Caz Korosu” konseri izlenebilir. (0 212 276 22 14)

* ‘WOMİST - İstanbul Dünya Müzikleri Festivali’ kapsamında perşembe günü Fulya Sanat Merkezi’nde “Tango Negro” konseri, cuma günü Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde ve cumartesi günü Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde Saraybosnalı solist “Amira” konseri izlenebilir. (0 212 243 64 83)

ANKARA
* CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Tadeusz Strugala yönetiminde vereceği, Szczepan Konczal’ın (piyano) solist olarak katılacağı “Polonya Avrupa Birliği Dönem Başkanlığı Konseri”, 8, 9 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 310 72 90)

* Jolly Joker Ankara’da, Hüsnü Şenlendirici konseri 8 Aralık’ta saat 21.00’de, Halil Sezai konseri 9 Aralık’ta saat 22.00’de, Yaşar konseri 10 Aralık’ta saat 22.00’de, Manga konseri 16 Aralık’ta saat 22.00’de, Levent Yüksel konseri 17 Aralık’ta saat 22.00’de, Nilüfer konseri 23 Aralık’ta saat 22.00’de, Emre Aydın konseri 24 Aralık’ta saat 22.00’de, Gripin konseri 30 Aralık’ta saat 22.00’de, MFÖ konseri 7 Ocak 2012’de saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

* Gazi Üniversitesi Konser Salonu’nda, Türk sanat müziği sanatçısı Doğa Dikmen’in vereceği konser 6 Aralık’ta, saat 19.30’da. (0 312 212 47 60)

* If Performance Hall’de, Erkin Koray konseri 8 Aralık’ta saat 22.00’de, Orçun Babak konseri 13 Aralık’ta saat 22.00’de, Zakkum konseri 22 Aralık’ta saat 22.00’de. (0 312 418 95 06)

TİYATRO
İSTANBUL
* Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Vahşet Tanrısı” Cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, Pazar 15.00. Cevahir Salonları Salon 1’de “Sidikli Kasabası”, Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Kırmızı”, Küçük Sahne’de “Kontrabas” Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, Pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “At” Perşembe, Cuma 20.00, Cumartesi 15.00 ve 20.00, Pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Ve Hep Birlikte Soldan Çıkarlar” Salı, Perşembe 20.00, Cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Birdy” Çarşamba, Cuma, Cumartesi 20.00, Pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Binali ile Temir”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Şark Dişçisi”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Surname 2010”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey”, Ümraniye Sahnesi’nde “Doğum Günü Partisi”, Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “Sevgili Doktor”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Çığ” Çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, Perşembe, Cuma 20.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boncuk” Perşembe 13.30, Cuma 10.30. “Çiçek Prenses” Cumartesi Pazar 11.00. KAĞ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Uğur Böceği” Perşembe 13.30, Cuma 10.30. (0 212 661 38 94)

* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Aklı Havada” Perşembe 20.30, “Tersine Dünya” Cuma 20.30, çocuk oyunu “Benim Güzel Pabuçlarım” Cumartesi 11.00, “Külhanbeyli Müzikali” Cumartesi 20.30, Pazar 15.30. “Hoşu’nun Utancı” Pazar 11.00. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” Salı 20.30, “Medeni Hali Kadın” Çarşamba 20.30. (0212 414 96 47 – 48)

* Dostlar Tiyatrosu’nun “Nereye Gidiyoruz” oyunu bugün 20.30 Yunus Emre Kültür Merkezi, “Kerem Gibi” Cuma 20.30 Muammer Karaca Tiyatrosu, Cumartesi 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi, Pazar 19.00 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi. (0 212 252 59 35)

* Ortaoyuncular’da Nöbetçi Tiyatro “Aynasızlara Karşı Aynalı Şarkı” Cuma 20.00, cumartesi 16.30. Ortaoyuncular “İşsizler Cennete Gider” cumartesi 20.00, Pazar 18.00. (0 216 345 39 39)

* Oyun Atölyesi’nde Merve Engin “Kıyıya Oturmanın Böylesi” bugün 20.30, Oyun Atölyesi “Testosteron” Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma 20.30, “Don Juan’ın Gecesi” cumartesi 20.30, Pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

* Tiyatro Pera’da “Venedik Taciri” Cuma, cumartesi 20.00, Pazar 18.30.

* Kumbaracı50’de bugün “Öldün Duydun mu?” 20.30, “444” yarın 20.30, “Hizmetçiler” Çarşamba 20.30, “Kaplumbağalar Şişmanlamaz Çünkü Kabukları Vardır” Perşembe 20.30, “Olsa Olmalı Olabilir” Cuma 20.30, “Yaşamayı Beklerken” cumartesi 20.30. (0 212 243 50 51)

ANKARA
* Akün Sahnesi’nde, “Barış” 11 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

* Şinasi Sahnesi’nde, “Sırça Kümes” 6-11 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 467 17 44)

* Altındağ Tiyatrosu’nda, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 11 Aralık’ta saat 11.00’de, “Elma Hırsızları” 6-10 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

* Büyük Tiyatro’da, “Kerbela” 9 Aralık’ta saat 20.00’de, 11 Aralık’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Kantocu” 11 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Narnia Günleri/çocuk oyunu” 9 Aralık’ta saat 11.00’de. (0 312 240 00 91)

* Küçük Tiyatro’da, “George Dandin” 10 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 7, 11 Aralık’ta saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)

* Oda Tiyatrosu’nda, “Krem Karamel” 6-10 Aralık tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

* Stüdyo Sahne’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 6, 9 Aralık’ta saat 20.00’de, 11 Aralık’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

* İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Yastık Adam” 10 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

* Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Zübük” 9, 16, 23 Aralık’ta saat 20.00’de, 17, 24 Aralık’ta saat 18.30’da, 11, 25 Aralık’ta saat 15.30’da, “Giderayak” 10 Aralık’ta saat 18.30’da, 18 Aralık’ta saat 15.30’da, 30 Aralık’ta saat 20.00’de, “Sihirli Parmaklar/çocuk oyunu” 10, 11, 17, 18, 24 ve 25 Aralık’ta saat 13.00’te. (0 312 417 76 76)

GÖSTERİ SÖYLEŞİ
İSTANBUL
* Fransız Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 19.00’da “Video Art Gösterimi” gerçekleştirilecek. (0212 393 81 11)

* Pera Müzesi Oditoryumu’nda çarşamba günü saat 19.00’da “Bir Bisikletlinin Ölümü” adlı film gösterimi gerçekleştirilecek. (0212 334 99 00)

* Pera Film’de cuma günü saat 17.00’de “Aşk Sokağı” adlı film gösterimi gerçekleştirilecek. (0212 334 99 00)

* Fransız Kültür Merkezi’nde perşembe ve cuma günleri saat 19.00’da Nadja Topluluğu dans gösterisi gerçekleştirilecek. (0212 393 81 11)


OPERA BALE
İSTANBUL
* Fulya Konser Salonu’nda çarşamba günü saat 20.00’de “Concerto Barocco/Mi Favorita/Creatures” adlı bale gösterisi sahnelenecek. (0212 215 60 37)

* Kadıköy Süreyya Operası’nda perşembe günü saat 20.00’de, cumartesi günü saat 16.00’da “Don Pasquale” adlı opera, pazar günü saat 11.00’de “Heidi” adlı çocuk müzikali seslendirilecek. (0216 346 15 31)

ANKARA
* Opera Sahnesi’nde, “Tannhauser/opera” 10 Aralık’ta saat 19.00’da, “Harem/bale” 5 Aralık’ta saat 20.00’de, “Başlangıç/modern dans” 6 Aralık’ta saat 20.00’de, “Ali Baba ve Kırk Haramiler/opera” 7, 21Aralık’ta saat 20.00’de, “Tosca/opera” 14 Aralık’ta saat 20.00’de, “Uyuyan Güzel/bale” 17, 22, 29 Aralık’ta saat 20.00’de, “Çakırcalı Efe/dans tiyatrosu” 19 Aralık’ta saat 20.00’de, “Gecenin Rengi/modern dans” 24 Aralık’ta saat 20.00’de, “Macbeth/opera” 28 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

* Operet Sahnesi’nde, “Gustav Mahler Lied Konseri” 6 Aralık’ta saat 20.00’de, “Seslerle Anadolu/müzikli gösteri” 12, 25 Aralık’ta saat 16.00’da, “Şarkılarla Yaşamak/müzikli oyun” 18 Aralık’ta saat 16.00’da, “Winterreise/konser” 20 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

* Leyla Gencer Sahnesi’nde, “Sihirbaz Oz/çocuk müzikali” 11 Aralık’ta saat 11.00’de, “Sihirli Dünya/çocuk müzikali” 25 Aralık’ta saat 11.00’de. (0 312 324 68 01


Cumhuriyet Kültür Haber

admin
19-12-2011, 11:59
Haftanın Sanat Çizelgesi 19-25 Aralık

'Babylon'da bugün saat 21.30'da 'Milow', çarşamba günü saat 21.30'da 'Soaked- Albüm Lansmanı' ,perşembe günü saat 21.30'da 'Shantel DJ Set', cuma günü saat 21.30'da 'BaBa ZuLa' ve saat 23.30'da 'Naim Dilmener ile Eski 45'likler', cumartesi günü saat 22.00'de 'Dinamo 103.8 Early New Year's Party' konseri izlenebilir.

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=85168


İstanbul - Sergi

İstanbul
* Elvan Alpay’ın “Kirpi” adlı sergisi 20 Aralık 2011-25 Şubat 2012 tarihleri arasında Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

* Volkan Aslan’ın “VOLKAN” adlı sergisi 20 Aralık 2011-31 Ocak 2012 tarihleri arasında Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

* Okan Bayülgen’in Objektifinden Sokak Oyunları Fotoğraf Sergisi 20 Aralık - 22 Aralık’ta İstinye Park’ta, 23 Aralık - 25 Aralık’ta Kanyon’da, 26 Aralık - 29 Aralık’ta Carousel’de. (0212 351 91 81)

* Argun Okumuşoğlu’nun “Frottage II” adlı sergisi 20 Aralık 2011-31 Ocak 2012 tarihleri arasında 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

* Füruzan Şimşek’in “onüçbinyüzkırk” isimli sergisi 20 Aralık - 21 Ocak tarihleri arasında kadar Pg art Galeri’de. (0212 252 80 00)

* Fevzi Karakoç’un “Köprü II Sergisi” adlı sergisi 21 Aralık 2011-31 Ocak 2012 tarihleri arasında Çırağan Palaca Kempinski Sanat Galerisi’nde.

* Yeni Yıl Karma Sergisi 21 Aralık 2011-21 Ocak 2012 tarihleri arasında Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

* Mahmut Celayir - Mehmet Kısmet’in “Pastoral Diyaloglar” adlı sergisi 22 Aralık 2011-31 Ocak 2012 tarihleri arasında C.A.M Galeri’de. (0212 245 7975)

* Turgut Mutlugöz’ün sergisi 22 Aralık’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)

* Ozan Türkkan’ın “Fraktal Boyutlar” sergisi 22 Aralık’a kadar IAP Galeri’de. (0212 221 41 42)

* Ahmet Akgün ve M. Emin Kayserili’nin sergisi 23 Aralık’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.

* Exlibris Bosco Stregato - Büyülü Ormanisimli Exlibris Özgün Baskı Sergisi 23 Aralık’a kadar Soroptimistlerin Balat Kültür Evi’nde.

* Evren Tekinoktay’ın “Mor Kafa” başlıklı sergisi 24 Aralık’a kadar GALERİST Akaretler’de. (0212 244 8230)

* Çınar Eslek’in sergisi 25 Aralık’a kadar Pi Artworks Tophane’de. (0212 2454087)

* İbrahim Çiftçioğlu’nun sergisi 26 Aralık’a kadar Leonardo Sanat Galerisi’nde. (0212 280 83 94)

* Axel Hütte’nin “Emerald Woods” sergisi 27 Aralık’a kadar Dirimart’ta. (0 212 2913434)

* Seçkin Pirim’in heykel sergisi 27 Aralık’a kadar Borusan Müzik Evi’nde. (0 216 310 54 04)

* Ana Tzarev’in sergisi 28 Aralık’a kadar santralistanbul’da. (0 212 311 78 78)

* Michael Kenna’nın “Magnum Silentium” sergisi 30 Aralık’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 244 89 00)

* Şerif Kino’nun “Don Kişot Teşvikiye’de” isimli sergisi 30 Aralık’a kadar Galeri Oda’da. (0 212 259 22 08)

* Şeyma Oktuğ’un sergisi 30 Aralık’a kadar Troy Sanat’ta. (0212 327 99 99)

* Defne Küçük ve Turgay Karadağ’ın sergisi 30 Aralık’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)

* Aynur Ocak’ın Camaltı Resim Sergisi 30 Aralık’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.

* Sadık Kınıkoğlu’nun sergisi 30 Aralık’a kadar Marmara Üniversitesi Rektörlüğü Cumhuriyet Müzesi Sanat Galerisi’nde. (0212 518 16 00)

* Nil Yalter’in “20.yy / 21.yy” başlıklı kişisel sergisi 30 Aralık’a kadar Galerist Tepebaşı’nda. (0212 252 18 96)

* İbrahim Ethem Temo’nun “Uzak Yüzler” başlıklı fotoğraf sergisi 30 Aralık’a kadar Avusturya Kültür Ofisi’nde.

* İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)

* Lalehan Günev’in Türk bezeme sanatları motifleriyle kuru yaprakları renklendirdiği sergisi 31 Aralık’a kadar Veni Vidi Göz Sağlığı Merkezi’nde. (0216 444 00 01)

* Ceren Oykut’un “Mayom İçimde” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar artSümer’de. (0212 249 10 35)

* Gazi Sansoy’un “Yüzsüzler” isimli resim sergisi 31 Aralık’a kadar Galeri İlayda’da. (0 212 227 92 92)

* Çiğdem Yapanar’ın “EXODO” isimli heykel sergisi 31 Aralık’a kadar Nişantaşı Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 249 01 50)

* Osman Kehri’nin suluboya resim sergisi 31 Aralık’a kadar Tolga Eti Galeri’de. (0216 368 26 79)

* Süreyya Uygun’un sergisi 31 Aralık’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde. (0216 3389837)

* Adnan Varınca, Ömer Kaleşi, Alecos Fassianos, Abdulkadir Öztürk, Gökşin Sipahioğlu’nun sergisi 31 Aralık’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

* Ayşegül Yeşilnil’in sergisi 31 Aralık’a kadar Tuzla Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0216 446 19 35)

* Alper Bıçaklıoğlu’nun “Ademler ve Havvalar” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

* Emre Tandırlı’nın “Sürpriztepe” isimli sergi 31 Aralık’a kadar Mabeyn Gallery’de. (0212 261 6060)

* Johan Tahon’un “Beyaz Tohumlayıcılar” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)

* Mehmet Ayanoğlu’nun “GRID” başlıklı sergisi 31 Aralık’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48)

* Akgün Akova’nın “Yolda Sevince Rastladım” adlı sergisi 31 Aralık’a kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi’nde.

* Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)

* Sevinç Altan’ın “Ayrıntı’nın SEVİNÇ’li Kapakları” 31 Aralık’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 512 15 00)

* Suretin Sireti: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu’ndan Bir Seçki isimli sergi 31 Aralık’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

* Ice Station Antarcticae isimli sergisi 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)

* Ziya Tacir’in “Bomonti” isimli sergisi 2 Ocak’a kadar MERKUR’de. (0 212 225 37 37)

* Yunus Emre Dokumacı’nın “Dokunuşlar” isimli sergisi 2 Ocak’a kadar İstanbul Kültür Üniversitesi’nde. (0 212 498 41 46)

* Diana Page ve Joicy Koothur’un “Between Colour and Line” isimli sergisi 2 Ocak’a kadar Sainte Pulchérie Lisesi’nde. (0 212 244 25 36)

* Lale Temelkuran’ın sergisi 3 Ocak’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 3851)

* Bahri Genç’in “Yüzlerden Gizler” başlıklı sergisi 4 Ocak’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15-20-21)

* Emre Çalış ’ın sergisi 5 Ocak’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0 212 251 91 63)

* Aylin Zaptçıoğlu’nun resim sergisi 5 Ocak’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)

* Nadia Arditti ve Mahmut Karatoprak’ın sergisi 6 Ocak’a kadar dem-art Sanat Galerisi’nde. (0212 287 7867)

* Neren Alpar’ın “Düş Zamanı” isimli resim sergisi 6 Ocak’a kadar GALATEAART’da. (0212 2453320)

* Halil Akdeniz, Muzaffer Akyol, Adem Genç’in “Başka Dünyalar” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Tunca Sanat’ta. (0212 282 01 70)

* Leyla Gediz’in sergisi 7 Ocak’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

* Mustafa Duymaz’ın “Panokent” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Galeri/Miz’de. (0 212 241 76 66)

* Dilara Akay’ın “Arklar 2011” sergisi 7 Ocak’a kadar Galeri G - Art’ta. (0212 296 08 76)

* Nesli Türk’ün “Bedenin Hafızası” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

* Raziye Kubat’ın “Kimlerdensiniz?” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Galeri Kent’te. (0 212 225 67 15)

* Bahram Hajou’nun “Diyalog” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0 212 241 04 58)

* Yusuf Şengür’ün “Geçmiş Zaman Kahramanları” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde. (0212 252 00 47)

* Osman Hamdi Bey ve Amerikalılar: Arkeoloji, Diplomasi, Sanat sergisi 8 Ocak’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)

* H. Avni Öztopçu’nun sergisi 8 Ocak’a kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı’nda.

* Özlem Paker ve Elçin Acun’un sergileri 9 Ocak’a kadar Gallery LiNART’ta. (0 212 281 12 00)

* Abraham David Christian’ın sergisi 11 Ocak’a kadar Galeri Artist’te. (0 212 227 68 52)

* Rabia Çalışkan “Anlık İzdüşümler” resim sergisi 13 Ocak’a 2012’ye dek Galeri Binyıl’da. (0 212 240 34 45)

* Tayfun Erdoğmuş’un sergisi 14 Ocak’a kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

* Ahmet Umur Deniz’in sergisi 14 Ocak’a kadar Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0212 245 71 53 -54)

* Çocukların Objektifinden “Dışlanmanın Roman Halleri” sergisi 14 Ocak’a kadar Tütün Deposu’nda.

* küçük şeyler isimli sergi 14 Ocak’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 251 00 60)

* Y. Bahadır Yıldız’ın “Psişik Savunma Stratejileri” isimli sergisi 14 Ocak’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)

* İklim Değişikliği Sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar santralistanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)

* “Dikkat! Kadın” isimli karma sergi 15 Ocak’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

* Ayşen Urfalıoğlu, Florencia Almirón ve Ragıp Basmazölmez’in “Vurgu ve Sessiz Kalış” adlı sergisi 22 Ocak’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

* Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)

* Design Museo Helsinki ve Finlandiya Ankara Büyükelçiliği işbirliği ile düzenlenen “Modern Fin Tasarımının Tarihine Bir Bakış” adlı sergi, 28 Ocak’a kadar Milli Reasürans Sanat Galeresi’nde. (0212 231 47 30)

* Foto Galatasaray isimli sergi 22 Ocak’a kadar SALT Galata’da. (0212.334 22 00)

* Leonardo Da Vinci ’nin “Kadınlar ve Manzaralar” isimli reprodüksiyon sergisi 22 Ocak’a kadar Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nde. (212 219 16 97)

* Sabrina Fresko’nun sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

* Sevginin Resimleri isimli karma sergi 28 Ocak’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

* Ahmet Sel’in “Oryantal İllüzyonlar” adlı sergisi 12 Şubat’a kadar Pi Artworks Galatasaray’da. (0212 2454087)

* Kilden Suretler, Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ndan Antik Çağ Terrakotta Figürinleri sergisi 15 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

* Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

Ankara
* Basın Şehitleri Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir Anısına/Van-İnsan Manzaraları - fotoğraf - 22 Aralık’a dek - Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)

* Aykut Öz - heykel - 23 Aralık’a dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

* İbrahim Demirel Resim Koleksiyonu 3 - resim - 23 Aralık’a dek - Galeri Sanatyapım’da. (0 312 222 19 06)

* Tansel Çeber - heykel - 27 Aralık’a dek - Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

* Sezai Kara/Kadın ve Çiçeklere Güzelleme - resim - 28 Aralık’a dek - Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)

* Cemal Güvenç - retrospektif - 30 Aralık’a dek - Gazi Üniversitesi Resim Heykel Müzesi’nde. (0 312 202 20 21)

* Yaşar Cengiz Çınar - keçe - 30 Aralık’a dek - Vakıf Eserleri Müzesi’nde. (0 312 309 89 10)

* Kıyasi Aybak - resim - 31 Aralık’a dek - Atakule Vakıfbank Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 90 67)

* Handan Canan Savacı - resim - 31 Aralık’a dek - Atakule Vakıfbank Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 90 67)

* Hüseyin Yıldırım - resim - 2 Ocak’a dek - Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

* Fevzi Karakoç - resim - 2 Ocak’a dek - Arete Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)

* Gökçen Meryem Kılınç - resim - 6 Ocak’a dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

* Canan Berber&Rıfat Koçak - resim, heykel - 7 Ocak’a dek - Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

* Güven Zeyrek - resim - 9 Ocak’a dek - Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. (0 312 266 44 72)

* İnsan Hakları/Kadın Hakları - karikatür - 10 Ocak’a dek - Türkiye Barolar Birliği Avukat Özdemir Özok Kültür ve Kongre Merkezi’nde. (0 312 292 59 00)

* Tamer Bilgiç - resim - 11 Ocak’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

* Küçük Şeyler 10 - resim, seramik - 11 Ocak’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

* Yalçın Gökçebağ - resim - 12 Ocak’a dek - Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

* Nazif Topçuoğlu - fotoğraf - 14 Ocak’a dek - Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)

Adana
* “Adana Tek Yürek” sloganıyla yola çıkan sanat çevrelerinin girişimiyle düzenlenen, “Şehrin Kalpleri” adlı açıkhava sergisinin tanıtımı yarın 10.00-12.00 saatleri arasında Hotel Bosnalı’da yapılacak. Büyükşehir belediyesinin öncülüğünde gerçekleşecek etkinliğe çok sayıda sanatçı ve tasarımcı destek veriyor. (0322 4572507)

* Ressam Erdal Ateş’in, yağlıboya resim çalışmalarının yer aldığı, “Karşı Duvarlar” adlı sergisi AltanKitabevi Sanat Galerisi’nde sürüyor. Ateş’in sergisi 31 Aralık tarihine dek izlenime açık olacak. (0322 4593458)

Antakya
* Gazeteci Ramazan Şanıvar’ın, “Hatay Tadında 6 Yılda 66 Kare Fotoğraf” adlı sergisi 23 Aralık Cuma günü Eski Antakya Belediyesi binasında açılacak. Sergi, hafta boyu izlenime açık tutulacak. (0535 3757711)

Mersin
* Meral Belice’nin, “Yağlı Boya Resim Sergisi’ sürüyor. MTSO Sanat Gelerisi’ndeki sergi hafta boyu izlenebilecek. (0324 2389500)

İzmir
* Nedim Sönmez’in ebru sergisi, 26 Aralık’a dek Norm Sanat Galerisi’nde.

* Kainat Barkan Pajonk’un resim sergisi Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde izlenimde.

* A. Kadir Ekinci’nin doğum yeri olan Kars’ta çektiği fotoğrafların yer alacağı “Uzak Işık” adlı sergi, 2 Ocak’a dek İzmir Sanat merkezinde izlenimde.

* Art Shop Sanat Galerisi, 81 sanatçının eserlerinden oluşan “Küçük Şeyler” adlı karma resim sergisini 16 Ocak’a dek ağırlıyor.

* Eren Eyüboğlu Resim Sergisi 31 Aralık’a dek Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde.

* Urla Belediyesi Meclis Üyesi Diş Hekimi Ali Yıldıray Varol ilk kişisel fotoğraf sergisini Urla Belediyesi Fotoğraf Sanat Evi’nde açtı. Sergi 30 Aralık’a dek görülebilecek.

* Mehmet Ünsalan’ın suluboya resim sergisi “Yansımalar”, 25 Aralık’a dek Forum Aydın’da.

* İFOD Karma Sergi “Denizden Esintiler”, Ayten Sarıkaya Şavkın “Ebru Sergisi” ve Su Grubu “ Küçük İşler” sergisi, 7 Ocak’a dek Aphrodisias Sanat Merkezi’nde izlenimde.

Tiyatro
İstanbul
* Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Profesyonel” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Ölüleri Gömün”, Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Opera Komik”, Beyoğlu Küçük Sahne’de “Kırmızı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Kartal Bülent Ecevit Sahnesi’nde “At” salı, çarşamba 20.00, Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Yanık” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Zeytinburnu Sahnesi’nde “At” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Anta’nın Aşkı ya da Antigone New York’ta” çarşamba, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Birdy” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00. (0 212 292 39 00)

* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Kadın Hayattır Memattır Kadın” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boncuk” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “İntiharın Genel Provası”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası”çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Uğur Böceği” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. (0 212 455 39 00)

* Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Hangisi Babası” cuma, cumartesi 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi 11.00, “Hoşu’nun Utancı” pazar 11.00, “Aklı Havada” pazar 15.30, Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” salı 20.30, “Medeni Hali: Kadın” çarşamba 20.30 (0 212 661 38 94)

* Ortaoyuncular’da Nöbetçi Tiyatro “Aynasızlara Karşı Aynalı Şarkı” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)

* Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nun “Beni Unutma” oyunu cumartesi 20.30. (0 212 240 43 44)

* Oyun Atölyesi’nde “Don Juan’ın Gecesi” perşembe, cuma 20.30, pazar 16.00 Tiyatroadam “Generaller, Savaş ve Barbekü” bugün 20.30 (0 216 345 39 39)

* Tiyatro Pera’da Kazaen (Beyoğlu’nda Çarpışmalar) cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30.

* Kumbaracı50’de “O.B.E.B” bugün 20.30, “444” yarın 20.30, “Cam Adımlar” çarşamba 20.30, “Labirentler” perşembe 20.30, “Ekmek Parası” cuma 20.30, “Kebap” cumartesi 20.30, “Çok soğuk” pazar 13.00. (0 212 243 50 51)

* Dot’ta DOT’un yeni oyunu Öksüzler Dotmarsta Salonu’nda perşembe, cuma, cumartesi 21.00, pazar 17.00 (0 212 232 44 40)

Ankara
* Akün Sahnesi’nde, “Camdan Kalp/çocuk oyunu” 25 Aralık’a dek saat 11.00’de, “Gizler Çarşısı” 20-24 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Fosforlu Cevriye” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

* Altındağ Tiyatrosu’nda, “Sönmüş Yıldızlar” 24 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 25 Aralık’ta saat 11.00’de, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

* Büyük Tiyatro’da, “Genç Osman” 20, 23 Aralık’ta saat 20.00’de, 25 Aralık’ta saat 15.00’te, “Kerbela” 27 ve 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 324 22 10)

* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Genç Osman” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 20.00’de, “Kerbela” 20, 21, 22, 23 Aralık’ta saat 20.00’de, 24 Aralık’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Benim Tatlı Meleğim” 23 Aralık’ta saat 11.00’de. (0 312 240 00 91)

* Küçük Tiyatro’da, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 21, 25 Aralık’ta saat 11.00’de, “George Dandin” 20-24 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Figaro” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)

* Oda Tiyatrosu’nda, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” 24 Aralık’a dek saat 18.30’da, “Hüzzam” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

* Stüdyo Sahne’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 20, 23 Aralık’ta saat 20.00’de, 25 Aralık’ta saat 15.00’te, “İşte Baş, İşte Gövde, İşte Kanatlar” 27, 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

* İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Orkestra” 24 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Yastık Adam” 27, 28 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

* Şinasi Sahnesi’nde, “Elma Hırsızları” 20-25 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Tek Kişilik Şehir” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 467 17 44)

* Mavi Sahne’de, “Oyunun Oyunu” 27, 28, 29 Aralık’ta saat 20.00’de, “Tuluatmasyon/Her şey Komik Gösteri” 21, 24 Aralık’ta saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 23 Aralık’ta saat 20.00’de, 25 Aralık’ta saat 17.00’de, “Cinfikir/çocuk oyunu” 24, 25 Aralık’ta saat 12.00’de. (0 312 241 02 33)

* Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Zübük” 23 Aralık’ta saat 20.00’de, 24 Aralık’ta saat 18.30’da, 25 Aralık’ta saat 15.30’da, “Giderayak” 30 Aralık’ta saat 20.00’de, “Sihirli Parmaklar/çocuk oyunu” 24 ve 25 Aralık’ta saat 13.00’te. (0 312 417 76 76)

Adana
* Adana Devlet Tiyatrosu, daha önce iki kez sahnelediği, Turgut Özakman’ın, “Bir Şehnaz Oyun” adlı oyununu bu hafta da sahneleyecek. Oyunu yarından itibaren her gün 20.00’de, cumartesi ise 15.00 ve 20.00’de yineleyecek olan ADT oyuncuları, Emmanuelle Marie’nin yazdığı, Savaş Özdemir’in yönettiği, Sevinç Gediktaş, Nimet İyigün ikilisinin rol üstlendiği, “Beyaz” adlı oyunu da çarşamba, perşembe ve cuma günleri 18.00’de tiyatroseverlere sunacak. Harun Özer’in yazdığı ve Ebru Kara’nın yönettiği, “Kayıp Bolluk Ülkesi” adlı çocuk oyunu ise küçük izleyiciler için çarşamba günü 14.00’te, pazar günü ise 11.00’de yinelenecek. (0322 3523355)

Müzik
İstanbul
* ‘Babylon’da bugün saat 21.30’da “Milow”, çarşamba günü saat 21.30’da “Soaked ‘Albüm Lansmanı’”, perşembe günü saat 21.30’da “Shantel DJ Set”, cuma günü saat 21.30’da “BaBa ZuLa” ve saat 23.30’da “Naim Dilmener ile Eski 45’likler”, cumartesi günü saat 22.00’de “Dinamo 103.8 Early New Year’s Party” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün saat 20.00’de “Estrella Morente”, çarşamba günü saat 20.00’de “Nevcivan Özel Project”, cuma günü saat 20.00’de “Viyana’dan Esintiler ‘Wien Quartet&Serap Göğüş’”, pazar günü saat 20.00’de “Kültür Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu: Halvetî Ayîni, Devran-ı Şerîfi” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

* ‘Jolly Joker Balans’ta bugün saat 21.00’de “İskender Paydaş “Zamansız Şarkılar” albüm lansman konseri”, yarın saat 21.00’de “Serkan Çağrı & Hüseyin Karadayı”, çarşamba günü saat 21.00’de “Cem Adrian”, perşembe günü saat 21.00’de ve cuma günü saat 22.00’de “Halil Sezai”, cumartesi günü saat 22.00’de “Yüksek Sadakat” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Ayşegül İnci Project”, yarın saat 22.30’da “Bulutsuzluk Özlemi”, çarşamba günü saat 22.30’da “Erdem Yener”, perşembe günü saat 22.30’da “Metropolis”, cuma günü saat 22.30’da “Suzan Kardeş & Bekriya Band” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

* ‘Enka Oditoryum’da yarın saat 20.30’da “Zuhal Olcay” konseri izlenebilir. (0 212 276 22 14)

* ‘Akbank Sanat’ta yarın 20.00’de “Leonard Elschenbroich - Alexei Grynyuk” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

* ‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da yarın ve çarşamba günü saat 20.00’de “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası - İki Yıldız, Bir Prömiyer” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)

* ‘Pera Müzesi’nde çarşamba günü saat 20.00’de Genç Çarşamba Yeni Yıl Konseri’nde “123” izlenebilir. (0 212 334 99 00)

* ‘BÜ Albert Long Hall’da çarşamba günü saat 19.30’da “Yeni Yıla Coşkuyla” konseri izlenebilir. (0 212 359 58 00)

* ‘Bronx’ta çarşamba günü saat 21.30’da “Ehl-i Keyf & Frapan”, perşembe günü saat 21.00’de “Portecho”, cuma günü saat 21.30’da “Makine”, cumartesi günü saat 21.30’da “Kreş” konseri izlenebilir. (0 212 293 53 98)

* ‘Borusan Müzik Evi’nde çarşamba günü saat 20.00’de “Koral İstanbul “, perşembe günü saat 21.30’da “Ayşe Tütüncü Trio”, cuma günü saat 20.00’de “Elif Şahin & Szymon Chojnacki: Lied Akşamı”, cumartesi günü saat 21.30’da “Ayhan Sicimoğlu Latin All Stars ‘New Year’s Party’” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

* ‘İstanbul Live’da çarşamba günü saat 21.00’da “Fairuz Derin Bulut”, perşembe günü saat 21.00’de “Christmas Party: Sean Parker Band ve Menace”, cuma günü saat 21.00’de “Luxus” konseri izlenebilir. (0 541 889 10 90)

* ‘Ghetto’da perşembe günü saat 21.30’da “Sibel Tüzün 20”, cuma günü saat 22.30’da “Redd”, cumartesi günü saat 22.30’da “Kaybedenler Kulübü Sunar: 2011’in Son Yalnızlar Partisi” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde perşembe günü saat 20.30’da “İstanbul Gelişim Orkestrası”, bugün saat 20.00’de WOMİST - İstanbul Dünya Müzikleri Festivali kapsamında “Françoise Atlan & Fouad Didi ve Özlem Taner” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde cuma günü saat 20.00’de “Capella Gabetta” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

* ‘Fulya Sanat’ta cuma günü saat 20.00’de “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 215 60 29)

* ‘Salon’da cuma günü saat 21.30’da “Vans Off The Wall Music Night”, cumartesi günü saat 22.30’da “Nekropsi” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

* ‘Bostancı Gösteri Merkezi’nde pazar günü saat 18.00’de “Kardeş Türküler, Grup Yorum, Gevende Van’a Destek İçin Sahne’de” konseri izlenebilir. (0 216 384 72 10)

Ankara
* CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu ve Çocuk Korosu ile birlikte vereceği Mahler’in ölümünün 100. Yılı anısına konser, 22 ve 23 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)

* Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın şef Işın Metin yönetiminde vereceği, Emre Elivar’ın (piyano) solist olarak yer alacağı konser, bugün saat 18.30’da, şef Işın Metin’in yöneteceği, Denyce Graves’in (mezo soprano) solist olarak yer alacağı “Yılbaşı Konseri” 29 ve 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)

* Jolly Joker Ankara’da, Nilüfer konseri 23 Aralık’ta saat 22.00’de, Emre Aydın konseri 24 Aralık’ta saat 22.00’de, Gripin konseri 30 Aralık’ta saat 22.00’de, MFÖ konseri 7 Ocak 2012’de saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

* If Performance Hall’de, Zakkum konseri 22 Aralık’ta saat 22.00’de. (0 312 418 95 06)

Gösteri Söyleşi

İstanbul
* Mekan Artı‘da bugün saat 20.30’da Beckett oyunlarından uyarlanan filmler gösteriliyor. (0212 224 57 56)

* Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi‘nde bugün saat 18.30’da Mine Söğüt ile Aslı Tohumcu’nun konuşmacı olarak katılacağı “Edebiyat ve Delilik” başlıklı panel, çarşamba günü saat 18.30’da ise Selim İleri, Haydar Ergülen, Yalçın Tosun’un konuşma yapacağı “Firuzan ile 40 Yıl” başlıklı panel gerçekleştiriliyor. (0212 393 60 00)

* Akbank Sanat‘ta yarın saat 19.00’da “Filmlerdeki Fotoğraf” başlıklı gösterim gerçekleştiriliyor. (0212 252 35 00)

* Beşiktaş Fulya Sanat‘ta salı ve çarşamba günleri saat 20.00’de “Şehir- Orman” başlıklı dans gösterisi sahneleniyor. (0212 215 60 37-38)

Ankara
* Cermodern Sanatlar Merkezi’nde, Şiir Söyleşileri etkinlikleri kapsamında, 30 Aralık’ta, saat 16.00’da, gerçekleştirilecek “Şiirimizde Yaşanmış Duyarlık” başlıklı şiirli söyleşide, gazetemiz yazarı Mustafa Şerif Onaran, Rüştü Asyalı ve Berin Ötenel’in okuyacağı şiirler üzerine söyleşi yapacak. (0 312 310 00 00)

* Türk - İngiliz Kültür Derneği’nde, ressam Zafer Gençaydın’ın vereceği “Fluxus Sanatı” başlıklı söyleşi, yarın saat 15.00’te. (0 312 419 18 44)

Opera Bale
İstanbul
* Kadıköy Süreyya Operası‘nda cumartesi günü saat 20.00’de “Genç Werhter’in Acıları“ adlı bale sanhelenecek. Pazar günü saat 11.00’de ise “Heidi” adlı çocuk müzakali seslendirilecek. (0216 346 15 31)

Ankara
* Opera Sahnesi’nde, “Ali Baba ve Kırk Haramiler/opera” 21Aralık’ta saat 20.00’de, “Uyuyan Güzel/bale” 22, 29 Aralık’ta saat 20.00’de, “Çakırcalı Efe/dans tiyatrosu” bugün saat 20.00’de, “Gecenin Rengi/modern dans” 24 Aralık’ta saat 20.00’de, “Macbeth/opera” 28 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

* Operet Sahnesi’nde, “Seslerle Anadolu/müzikli gösteri” 25 Aralık’ta saat 16.00’da, “Winterreise/konser” yarın saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

* Leyla Gencer Sahnesi’nde, “Sihirli Dünya/çocuk müzikali” 25 Aralık’ta saat 11.00’de. (0 312 324 68 01)

Cumhuriyet Kültür Haber

admin
02-01-2012, 15:52
Haftanın Sanat Çizelgesi 2 Ocak-9 Ocak

Sanatseverleri yeni yılın ilk haftasında oldukça yoğun bir etkinlik takvimi bekliyor.


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=83547


Sergi
İSTANBUL
* Sait Günel Sanatta 30. yıl sergisi 2- 20 Ocak tarihleri arasında Bakraç Sanat Galerisi’nde.
* Orhan Benli ’nin sergisi 5 - 25 Ocak tarihleri arasında Doku Sanat Galerisi’nde.
* Tan Oral’ın “Kıkırdak” isimli sergisi 5 - 30 Ocak tarihleri arasında Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.
* Ertuğrul Ateş’in sergisi 5 Ocak - 18 Şubat tarihleri arasında İş Sanat Kibele Galerisi’nde.
* Tunca Subaşı’nın “Kalıntı” isimli sergisi 5 Ocak - 25 Şubat tarihleri arasında PiArtworks’te. (0212 245 40 87)
* Hüseyin Ertunç’un sergisi 6 Ocak - 4 Şubat tarihleri arasında Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)
* Ezgi Demirel, İpek İnal, Yeşim Şahin’in “Kaotik İzler” isimli sergisi 6-28 Ocak tarihleri arasında MERKUR’de. (0212 225 37 37)
* Ice Station Antarcticae isimli sergisi 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)
* Ziya Tacir’in “Bomonti” isimli sergisi 2 Ocak’ kadar MERKUR’de. (0 212 225 37 37)
* Yunus Emre Dokumacı’nın “Dokunuşlar” isimli sergisi 2 Ocak’a kadar İstanbul Kültür Üniversitesi’nde. (0 212 498 41 46)
* Diana Page ve Joicy Koothur’un “Between Colour and Line” isimli sergisi 2 Ocak’a kadar Sainte Pulchérie Lisesi’nde. (0 212 244 25 36)
* Lale Temelkuran’ın sergisi 3 Ocak’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 3851)
* Bahri Genç’in “Yüzlerden Gizler” başlıklı sergisi 4 Ocak’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15-20-21)
* Emre Çalış ’ın sergisi 5 Ocak’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0 212 251 91 63)
* Aylin Zaptçıoğlu’nun Resim Sergisi 5 Ocak’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)
* Heykeltıraş Ömer Elderov, Ressam Abidin Elderoğlu ile Fotoğrafçı Ozan Sağdıç’ın eserlerinden oluşan “3 Kuşak / 3 Bakış” sergisi 5 Ocak’a kadar Mimar Sinan Salonu’nda.
* Nadia Arditti ve Mahmut Karatoprak’ın sergisi 6 Ocak’a kadar dem-art Sanat Galerisi’nde. (0212 287 7867)
* Çiğdem Yurtseven, M. Güçlü Polat, Serbay Doru ve Serhat Özdemir’in “Cam Heykeller” sergisi 6 Ocak’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. (0212 247 90 81)
* Neren Alpar’ın “Düş Zamanı” isimli resim sergisi 6 Ocak’a kadar GALATEAART’da. (0212 2453320)
* Halil Akdeniz, Muzaffer Akyol, Adem Genç’in “Başka Dünyalar” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Tunca Sanat’ta. (0212 282 01 70)
* Leyla Gediz’in sergisi 7 Ocak’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)
* Mustafa Duymaz’ın “Panokent” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Galeri/Miz’de. (0 212 241 76 66)
* Nesli Türk’ün “Bedenin Hafızası” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
* Raziye Kubat’ın “Kimlerdensiniz?” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Galeri Kent’te. (0 212 225 67 15)
* Bahram Hajou’nun “Diyalog” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0 212 241 04 58)
* Yusuf Şengür’ün “Geçmiş Zaman Kahramanları” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde. (0212 252 00 47)
* Sibel Tetik’in “Işığım” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Art Gallery Niş İstanbul’da. (0212 232 88 48)
* Osman Hamdi Bey ve Amerikalılar: Arkeoloji, Diplomasi, Sanat sergisi 8 Ocak’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)
* H. Avni Öztopçu’nun sergisi 8 Ocak’a kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı’nda.
* Özlem Paker ve Elçin Acun’un sergileri 9 Ocak’a kadar Gallery LiNART’ta. (0 212 281 12 00)
* Güneş Karabuda’nın “Yaşar Kemal: Renk, Işık, Koku, Doku sergisi” 9 Ocak’a kadar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, SHE Oditoryumu Fuayesi’nde.
* Abraham David Christian’ın sergisi 11 Ocak’a kadar Galeri Artist’te. (0 212 227 68 52)
* Ece Yıldırım’ın fotoğraf sergisi 12 Ocak’a kadar Taksim Sanat Galerisi’nde.
* Haşim Nur Gürel’in sergisi 14 Ocak’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)
* Tayfun Erdoğmuş’un sergisi 14 Ocak’a kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)
* Ahmet Umur Deniz’in sergisi 14 Ocak’a kadar Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0212 245 71 53 -54)
* Erdem Küçükköroğlu’nun “Denge” isimli sergisi 14 Ocak’a kadar The Empire Project’de. (0212 292 59 68)
* Çocukların Objektifinden ‘Dışlanmanın Roman Halleri’ sergisi 14 Ocak’a kadar Tütün Deposu’nda.
* Stratis Vogiatzis’in “İç Dünya - Sakız Adası” isimli fotoğraf sergisi 14 Ocak’a kadar Tütün Deposu’nda. (0212 292 39 56)
* küçük şeylerisimli sergi 14 Ocak’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 251 00 60)
* Y. Bahadır Yıldız’ın “psişik savunma stratejileri” isimli sergisi 14 Ocak’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)
* Çağdaş Erçelik’in “Dersaadet” adlı kişisel sergisi 14 Ocak’a kadar Galeri Eksen’de. (0212 2190850)
* Aralarında Abidin Dino, Abidin Elderoğlu, Adnan Turani, Cihat Burak, Enis Aktaş, Fahri Sümer’in de bulunduğu 12 usta sanatçı’nın sergisi 14 Ocak’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)
* Y. Bahar Yıldız’ın “Psişik Savunma Stratejileri” başlıklı sergisi 14 Ocak’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)
* 9 ülkeden 13 sanatçının “Sınırsız” başlıklı sergisi 15 Ocak’a kadar rh+ art gallery’de. (0212 224 74 31)
* Gülgün Başarır’ın “Arayüz” başlıklı sergisi 15 Ocak’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)
* İklim Değişikliği Sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar Santralistanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)
* Dilara Akay’ın “Arklar 2011” sergisi 15 Ocak’a kadar Galeri G - Art’ta. (0212 296 08 76)
* Gülgün Başarır ’ın “Dağ ve Yansıyan Gölge” isimli sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)
* ‘Dikkat! Kadın’ isimli karma sergi 15 Ocak’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)
* Yeni Yıl Karma Sergisi 21 Ocak’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
* Ayşen Urfalıoğlu, Florencia Almirón ve Ragıp Basmazölmez’in “Vurgu ve Sessiz Kalış” adlı sergisi 22 Ocak’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)
* Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)
* Design Museo Helsinki ve Finlandiya Ankara Büyükelçiliği işbirliği ile düzenlenen “Modern Fin Tasarımının Tarihine Bir Bakış” adlı sergi, 28 Ocak’a kadar Milli Reasürans Sanat Galeresi’nde. (0212 231 47 30)
* Füruzan Şimşek’in “onüçbinyüzkırk” isimli sergisi 21 Ocak’a kadar Pg art Galeri’de. (0212 252 80 00)
* Yaprak Berkkan’ın sergisi 21 Ocak’a kadar Artium Art Gallery’de. (0212 227 75 93-94)
* Yeni Yıl Karma Sergisi 21 Ocak’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
* Çağrı Saray’ın “4/12: Bir Ev’in Topografyası” isimli sergisi 21 Ocak’a kadar DAİRE’de. (0212 252 52 59)
* Foto Galatasaray isimli sergi 22 Ocak’a kadar SALT Galata’da. (0212.334 22 00)
* Leonardo Da Vinci ’nin “Kadınlar ve Manzaralar” isimli reprodüksiyon sergisi 22 Ocak’a kadar Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nde. (212 219 16 97)
* Olcay Kuş’un “Sıradan Bir Gün” isimli sergisi 23 Ocak’a kadar art ON the Gallery’de. (0 2122591543)
* Sabrina Fresko’nun sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)
* Sevginin Resimleriisimli karma sergi 28 Ocak’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
* Volkan Aslan’ın “VOLKAN” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)
* Fevzi Karakoç’un “Köprü II Sergisi” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar Çırağan Palaca Kempinski Sanat Galerisi’nde.
* Argun Okumuşoğlu’nun “Frottage II” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)
* Selahattin Yıldırım’ın “şimdi mümkün” isimli sergisi 5 Şubat’a kadar arte istanbul’da. (0 212 292 8045)
* Ahmet Sel’in “Oryantal İllüzyonlar” adlı sergisi 12 Şubat’a kadar Pi Artworks Galatasaray’da. (0212 2454087)
* Elvan Alpay’ın “Kirpi” adlı sergisi 25 Şubat’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
* Salvador Dali’nin “İlahi Komedya”, “Gala ile Akşam Yemeği”, “Sürrealizm İzleri” adlı üç ayrı başlıktaki eserlerinden oluşan sergi 26 Şubat’a kadar MSGSÜ Tophane-i Âmire’de.
* Kilden Suretler, Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ndan Antik Çağ Terrakotta Figürinleri sergisi 15 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)
* Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)
* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)
ANKARA
* Gökçen Meryem Kılınç - resim - 6 Ocak’a dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)
* Canan Berber&Rıfat Koçak - resim, heykel - 7 Ocak’a dek - Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)
* Güven Zeyrek - resim - 9 Ocak’a dek - Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. (0 312 266 44 72)
* İnsan Hakları/Kadın Hakları - karikatür - 10 Ocak’a dek - Türkiye Barolar Birliği Avukat Özdemir Özok Kültür ve Kongre Merkezi’nde. (0 312 292 59 00)
* Tamer Bilgiç - resim - 11 Ocak’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
* Küçük Şeyler 10 - resim, seramik - 11 Ocak’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
* Yalçın Gökçebağ - resim - 12 Ocak’a dek - Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)
* Nazif Topçuoğlu - fotoğraf - 14 Ocak’a dek - Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)
* Erol Büyükyazıcı - fotoğraf - 14 Ocak’a dek - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)
* OÇÖLVE - resim - 16 Ocak’a dek - Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)
* Erkan Geniş - resim - 26 Ocak’a dek - Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)
* Güldeste VIII - resim - 4 Şubat’a dek - Helikon Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 78 01)
İZMİR
* Heykeltraş Emine Özgür’ün “Duvarlar” adlı heykel sergisi, 5 Ocak’a kadar Turgut Pura Vakfı’nda izlenimde kalacak.
* Hüseyin Parıltan’ın resim sergisi yarın Türk Amerikan Derneği’nde açılacak.
* Muazzem Maro’nun seramik ve heykellerinden oluşan sergisi Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde 10 Ocak’a dek izlenimde.

Opera-Bale
İSTANBUL
* ‘Kadıköy Süreyya Operası’nda yarın saat 20.00’de “Genç Werther’in Acıları” adlı bale gösterisi sahnelenecek. Perşembe ve cuma günleri saat 20.00’de, cumartesi günü ise saat 16.00’da “Sevil Berberi” adlı opera seslendirilecek. Pazar günü saat 11.00’de ise “Bremen Mızıkacıları” adlı çocuk müzikali seslendirilecek.
(0216 346 15 31)
ANKARA
* Opera Sahnesi’nde, “Ali Baba ve 40 Haramiler/opera” 4, 18 Ocak’ta saat 20.00’de, 14 Ocak’ta saat 15.00’te, “Uyuyan Güzel/bale” 5, 19, 21 Ocak’ta saat 20.00’de, “Yeni Yıl Konseri” 7 Ocak’ta saat 20.00’de, “Çakırcalı Efe/dans tiyatrosu” 9 Ocak’ta saat 20.00’de, “Macbeth/opera” 11, 25 Ocak’ta saat 20.00’de, “Harem/bale” 12, 26 Ocak’ta saat 20.00’de, “Gecenin Rengi/modern dans” 16, 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)
* Operet Sahnesi’nde, “Bir Tenor Aranıyor/müzikal komedi” 3, 24 Ocak’ta saat 20.00’de, “Seslerle Anadolu/müzikli gösteri” 8, 22 Ocak’ta saat 16.00’da, “Şarkılarla Yaşamak/müzikli oyun” 10 Ocak’ta saat 20.00’de, “Başkent Oda Orkestrası/konser” 15 Ocak’ta saat 20.00’de, “Lied Akşamı/konser” 17 Ocak’ta saat 20.00’de, “Özsoy Quartet/konser” 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

Tiyatro
İSTANBUL
* Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Karanlık İşler” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Vahşet Tanrısı” salı, çarşamba, perşembe 20.00, cumartesi 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Ve Hep Birlikte Soldan Çıkarlar” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Beyoğlu Küçük Sahne’de “Kırmızı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Suçlu Avcısı Sam Smith” salı, çarşamba 11.00. “Profesyonel” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Antigone” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Bekleme Salonu” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boya Benek” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Tarla Kuşuydu Juliet” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Lüküs Hayat” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cumartesi 20.30. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Uğur Böceği” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. Haldun Taner Sahnesi’nde “Ufak Bir Hata” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe cuma 20.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Surname 2010” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde “İntiharın Genel Provası” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe cuma 20.30, pazar 15.00. (0 212 455 39 00)
* Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Tersine Dünya” perşembe 20.30, “Hangisi Babası” cuma, cumartesi 20.30. Çocuk oyunu “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi 11.00. “Hoşu’nun Utancı” pazar 11.00, “Külhanbeyli Müzikali” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” salı 20.30, “Medeni Hali: Kadın” çarşamba 20.30. (0 212 661 38 94)
* Tiyatro Pera’da “Kazaen (Beyoğlu’nda Çarpışmalar)” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30.
* Dostlar Tiyatrosu’nun “Kerem Gibi” oyunu cuma 20.30 Muammer Karaca Tiyatrosu’nda. (0 212 252 59 35)
* Oyun Atölyesi’nde “Testosteron” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
* Kumbaracı50’de “Tek Yaşanır mı?” pazartesi, “444” salı, “Merdivenden İnen Sanatçı” çarşamba, “Sinekler Sevişirken” perşembe, “Ekmek Parası” cuma 20.30, “Başka Sesler Başka Odalar” cuma 23.00 (0 212 243 50 51)
* Dot’ta DOT’un yeni oyunu Öksüzler Dotmarsta Salonu’nda perşembe, cuma, cumartesi 21.00, pazar 17.00 (0 212 232 44 40)
* Semaver Kumpanya’nın “Nasreddin Hoca” oyunu pazar 13.00’te Çevre Tiyatrosu’nda. (0 212 585 59 35)
* Tiyatro Kedi’nin “Kibarlık Budalası” oyunu perşembe 20.30’da, “Don Kişot” cuma 20.30, “Kaplan Maplan” cumartesi, pazar 12.00, Tiyatro Kedi’nin yeni sahnesi Tiyatro Kedi Blackout Sahnesi’nde. Tiyatro Kedi Blackout Sahnesi’nde cumartesi 20.30, pazar 16.30 Dilek Türker-Tiyatro Ayna “Kırmızı Halı”, Talimhane Tiyatrosu “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince” pazartesi 20.30. (0 212 257 79 36)
* Duru Tiyatro’da “Sondan Sonra” pazar 16.00. (0 216 338 56 36)
ANKARA
* Akün Sahnesi’nde, “Barış” 3-8 Ocak tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)
* Altındağ Tiyatrosu’nda, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 8 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)
* Büyük Tiyatro’da, “Kerbela” 3, 6 Ocak’ta saat 20.00’de, 8 Ocak’ta saat 15.00’te.
* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Kantocu” 3-7 Ocak tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Benim Tatlı Meleğim/çocuk oyunu” 6, 8 Ocak’ta saat 11.00’de. (0 312 240 00 91)
* Küçük Tiyatro’da, “Figaro” 7 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 4, 8 Ocak’ta saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)
* Oda Tiyatrosu’nda, “Hüzzam” 7 Ocak’a dek saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)
* Stüdyo Sahne’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 3, 6 Ocak’ta saat 20.00’de, 8 Ocak’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
* İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Yastık Adam” 7 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)
* Şinasi Sahnesi’nde, “Elma Hırsızları” 3-8 Ocak tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 467 17 44)
* Mavi Sahne’de, “Oyunun Oyunu” 11, 12, 13, 14, 25, 26 ve 27 Ocak’ta saat 20.00’de, 15 Ocak’ta saat 17.00’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 7, 18, 21 ve 28 Ocak’ta saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 20 Ocak’ta saat 20.00’de, 22 ve 29 Ocak’ta saat 17.00’de, “Cin Fikir/Her şey doğaçlama çocuk oyunu” 7, 8, 14, 15, 21, 22, 28 ve 29 Ocak’ta saat 12.00’de. (0 312 241 02 33)
* Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Zübük” 6, 13, 17, 18, 20, 25 ve 27 Ocak’ta saat 20.00’de, 8, 15, 22 ve 29 Ocak’ta saat 15.30’da, 14, 21 ve 28 Ocak’ta saat 18.30’da, “Giderayak” 7 Ocak’ta saat 18.30’da, “Sihirli Parmaklar/çocuk oyunu” 7, 8, 14, 15, 21, 22, 28 ve 29 Ocak’ta saat 13.00’te, “Gülüm Pekcan Dans Tiyatrosu/İçimde Biri Var” 9 Ocak’ta saat 20.00’de, “Nuri Gökaşan/Adam Adam” 11 Ocak’ta saat 20.00’de, “Antalya Bölge Tiyatrosu/Deliorman” 12 Ocak’ta saat 20.00’de, “Ezgi Sanat Evi/Haybeden” 16 Ocak’ta saat 20.00’de, “Özgür Tiyatro/Hakikat” 19 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 417 76 76)
* Tiyatro Tempo’da, “Yaşamayı Beklerken/gençlik oyunu” 7 Ocak’ta saat 18.00’de, 20 Ocak’ta saat 20.00’de, “Şarkıyla Sallanan Salıncak/çocuk oyunu” 8 Ocak’ta saat 13.00’te, “Bir Beckett Oynamak/gençlik oyunu” 13 Ocak’ta saat 20.00’de, “Beyaz Kalemin Renkli Dünyası/çocuk oyunu” 15 Ocak’ta saat 13.00’te, “İbiş Adında Bir İbiş/çocuk oyunu” 22 Ocak’ta saat 13.00’te, “Tozlu Kitaplar/çocuk oyunu” 28 Ocak’ta saat 13.00’te, “İyi ki Doğdun Karagöz” 29 Ocak’ta saat 13.00’te. (0 312 232 32 92)
* Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Tiyatro Pembe Kurbağa’nın çocuklar için sahneleyeceği “Şakacı” adlı oyun 7 Ocak’ta saat 10.30’da. (0 312 442 30 50)
* Bilkent Tiyatro Salonu’nda, “Kahvehane” 3, 6, 10 ve 13 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)
ADANA
* Adana Devlet Tiyatrosu, yılın ilk haftasında da tiyatroseverlerin karşısında olacak. Daha önce de sahnelenen, Recep Bilginer’in yazdığı, Zafer Kayaokay’ın yönettiği, “Yunus Emre” oyunuyla yarından itibaren her gün 20.00’de, H.Ö Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde sahneleyecek olan ADT sanatçıları, “Sınır” adlı oyunu da yine çarşamba, perşembe, cuma günleri 18.00’de Fuaye Sahne’de tiyatroseverlere sunacak. Harun Özer’in yazdığı ve Ebru Kara’nın yönettiği, “KayıpBolluk Ülkesi” adlı çocuk oyunu ise küçük izleyiciler için çarşamba günü 14.00’te, pazar günü ise 11.00’de yinelenecek. (0322 3523355)
* Çukurova Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Turgut Özakman’ın yazdığı, “Duvarların Ötesi” adlı oyunu sahnelemeye başladı. Yönetmenliğini Mehmet Avcı’nın yaptığı oyun, 8 Ocak pazar günü 20.00’de Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda yinelenecek. Oyun ocak, şubat ve mart ayları boyunca sahnelenecek. (0322 2345325)
İZMİR
* İzmir Devlet Tiyatroları, yeni yılın ilk haftasında da perdelerini açık tutacak. Yarından itibaren üç salonda üç oyun izleyicilerle buluşacak. Karşıyaka Oda Tiyatrosu “Kadın ile Memur” oyunuyla izleyicinin karşısına çıkacak. Konak Sahnesi’nde “Bir Garip Orhan Veli” izlenebilecek. Konak Melek Ökte Sahnesi’nde de yarın ve çarşamba günü “Kedigöz Danışman” adlı çocuk oyunu minik izleyiciler için sahnede olacak.

Müzik
İSTANBUL
* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Zift”, yarın saat 22.30’da “Mara”, çarşamba günü saat 22.30’da “Akustikler”, perşembe günü saat 22.30’da “Grizu”, cuma günü saat 22.30’da “Gevende” ve saat 23.59’da “Ebru Üstüntaş”, cumartesi günü saat 23.59’da “Soul Stuff” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)
* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde yarın saat 20.00’de “Mariinsky Tiyatrosu Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)
* ‘Kozyatağı Kültür Merkezi (KKM) Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde yarın saat 20.00’de “Candaş Orkestrası Yeni Yıl Konseri” izlenebilir. (0 216 658 00 15)
* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde çarşamba günü Oda Müziği Konserleri kapsamında saat 18.00’de “Viyolonsel ve Piyano ile Fuaye Konseri”, pazar günü saat 16.00’da “Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi Orkestrası ve Korosu Yeni Yıl Konseri” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)
* ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 21.30’da “Cüneyt Ergün”, perşembe günü saat 21.30’da “Beyler”, cuma günü saat 21.30’da “Oldies But Gorgeous”, cumartesi günü saat 23.30’da “Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
* ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de “Halil Sezai&Yaşar Kurt”, perşembe günü saat 21.00’de “Öztürk”, cuma günü saat 22.00’de “Gökhan Türkmen”, cumartesi günü saat 22.00’de “Yeni Türkü” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
* ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü saat 20.00’de Pelin Halkacı Akın ve İris Şentürker’in klasik müzik sevenler için hazırladığı “Fransız Rüzgârı”, cuma günü saat 21.30’da ünlü perküsyoncu Mısırlı Ahmet’in usta müzisyenlerle aynı sahneyi paylaştığı “Hindistanbul”, cumartesi günü saat 20.00’de Erdem Helvacıoğlu ve İsveçli Per Boysen’in “Sub City 2064” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
* ‘İKÜ Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde perşembe günü saat 20.00’de “Emre Can&Şevki Karayel” konseri izlenebilir. (0 212 498 41 41)
* ‘Santa Maria Draperis Kilisesi’nde perşembe günü saat 20.00’de Cervantes Enstitüsü’nün yeni yılı karşılamak için gerçekleştirdiği ikinci konser “Denizin Örtüsünde” izlenebilir. (0 212 292 65 36)
* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde cuma günü saat 20.00’de “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)
* ‘Babylon’da cuma günü saat 22.30’da, cumartesi günü saat 23.30’da ve pazar günü saat 20.30’da “Oi Va Voi” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
ANKARA
* CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Gilbert Varga yönetiminde vereceği, Maria Kliegel’in (viyolonsel) solist olarak yer alacağı konser 5, 6 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)
* Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın vereceği, Gülsin Onay’ın (piyano) solist olarak yer alacağı, “Klasiğin Dev Sonatları/UNİCEF Türkiye Milli Komitesi, Van depreminde zarar gören çocuklar yararına konser”, 9 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)
* Jolly Joker Ankara’da, Halil Sezai konseri, 6 Ocak’ta saat 22.00’de, MFÖ konseri 7 Ocak’ta saat 22.00’de, Hüsnü Şenlendirici konseri 12 Ocak’ta saat 21.00’de, Yeni Türkü ve Cem Adrian konseri 13 Ocak’ta saat 22.00’de, Duman konseri 14 Ocak’ta saat 22.00’de, Fettah Can konseri 20 Ocak’ta saat 22.00’de, Nev konseri 21 Ocak’ta saat 22.00’de, Model konseri 27 Ocak’ta saat 22.00’de, Mor ve Ötesi konseri 28 Ocak’ta saat 22.00’de, Yaşar konseri 4 Şubat’ta saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)
İZMİR
* Adana Musiki Derneği’nin geleneksel, “Türk Sanat Müziği Konseri” yarın 20.00’de Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleşecek, Şükrü Birbaş ve Ali İntizam’ın yöneteceği konserde, Türk bestecilerinin 30 kadar eseri koro ve solistler tarafından seslendirilecek. (0322 4579625)


Cumhuriyet Kültür Haber

admin
09-01-2012, 12:25
Haftanın Sanat Çizelgesi 9 Ocak- 16 Ocak

Güneş Karabuda'nın "Yaşar Kemal: Renk, Işık, Koku, Doku sergisi" 9 Ocak'a kadar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, SHE Oditoryumu Fuayesi'nde.

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=83834

SERGİ
İSTANBUL
* Çiler Belen’in “Sandık Odası” sergileri 10 - 27 Ocak arası Arkeo Pera Sanat Galerisi’nde. (0 212 249 92 26)

* Aradığın şeyin ta kendisi isimli karma sergi 10 Ocak – 15 Şubat arası Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0 212 241 04 58)

* Alexander Calder, Anish Kapoor, Claude Lalanne, Damien Hirst, Marc Quinn ve Tim Noble&Sue Webster’in takı sergisi 12 - 28 Ocak arası Portakal Kültür Sanat Evi’nde.

* Naile Akıncı’nın “Hesaplaşmalarım” sergisi 12 Ocak – 4 Şubat arası Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)

* Özlem Paker ve Elçin Acun’un sergileri 9 Ocak’a kadar Gallery LiNART’ta. (0 212 281 12 00)

* Güneş Karabuda’nın “Yaşar Kemal: Renk, Işık, Koku, Doku sergisi” 9 Ocak’a kadar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, SHE Oditoryumu Fuayesi’nde.

* Abraham David Christian’ın sergisi 11 Ocak’a kadar Galeri Artist’te. (0 212 227 68 52)

* Ece Yıldırım’ın fotoğraf sergisi 12 Ocak’a kadar Taksim Sanat Galerisi’nde.

* Gül Gençsoy’un sergisi 12 Ocak’a kadar Hasan Âli Yücel Kültür Merkezi’nde.

* Haşim Nur Gürel’in sergisi 14 Ocak’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)

* Tayfun Erdoğmuş’un sergisi 14 Ocak’a kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

* Erdem Küçükköroğlu’nun “Denge” isimli sergisi 14 Ocak’a kadar The Empire Project’de. (0212 292 59 68)

* Stratis Vogiatzis’in “İç Dünya – Sakız Adası” isimli fotoğraf sergisi 14 Ocak’a kadar Tütün Deposu’nda. (0212 292 39 56)

* küçük şeyler isimli sergi 14 Ocak’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 251 00 60)

* Aralarında Abidin Dino, Abidin Elderoğlu, Adnan Turani, Cihat Burak, Enis Aktaş, Fahri Sümer’in de bulunduğu 12 usta sanatçı’nın sergisi 14 Ocak’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)

* Y. Bahar Yıldız’ın “Psişik Savunma Stratejileri” başlıklı sergisi 14 Ocak’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)

* 9 ülkeden 13 sanatçının “Sınırsız” başlıklı sergisi 15 Ocak’a kadar rh+ art gallery’de. (0212 224 74 31)

* Gülgün Başarır’ın “Arayüz” başlıklı sergisi 15 Ocak’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)

* İklim Değişikliği Sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar Santralistanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)

* Dilara Akay’ın “Arklar 2011” sergisi 15 Ocak’a kadar Galeri G - Art’ta. (0212 296 08 76)

* Gülgün Başarır ’ın “Dağ ve Yansıyan Gölge” isimli sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)

* ‘Dikkat! Kadın’ isimli karma sergi 15 Ocak’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

* Yazının Rengi sergisi 17 Ocak’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 386 26 81)

* Sait Günel Sanatta 30. yıl sergisi 20 Ocak’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.

* Ayşen Urfalıoğlu, Florencia Almirón ve Ragıp Basmazölmez’in “Vurgu ve Sessiz Kalış” adlı sergisi 22 Ocak’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

* Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 31)

* Foto Galatasaray isimli sergi 22 Ocak’a kadar SALT Galata’da. (0212 334 22 00)

* Leonardo da Vinci ’nin “Kadınlar ve Manzaralar” isimli reprodüksiyon sergisi 22 Ocak’a kadar Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nde. (212 219 16 97)

* Olcay Kuş’un “Sıradan Bir Gün” isimli sergisi 23 Ocak’a kadar art ON the Gallery’de. (0 2122591543)

* Orhan Benli ’nin sergisi 25 Ocak’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde.

* Sabrina Fresko’nun sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

* Design Museo Helsinki ve Finlandiya Ankara Büyükelçiliği işbirliği ile düzenlenen “Modern Fin Tasarımının Tarihine Bir Bakış” adlı sergi, 28 Ocak’a kadar Milli Reasürans Sanat Galeresi’nde. (0212 231 47 30)

* Ayşe’nin “Kibritin Modası Geçmez” isimli takı sergisi 28 Ocak’a kadar Ayşe Takı Galerisi’nde. (0212 343 21 54)

* Sevginin Resimleri isimli karma sergi 28 Ocak’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

* Ezgi Demirel, İpek İnal, Yeşim Şahin’in “Kaotik İzler” isimli sergisi 28 Ocak’a kadar Merkür’de. (0212 225 37 37)

* Tan Oral’ın “Kıkırdak” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.

* Yapı Kredi Resim Koleksiyonu / Modern Dönem sergisi 30 Ocak’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde.( 0 216- 3862681)

* Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “kâğıt üzerinde gezinti” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar füsuninanartgallery’de. (0212 232 40 49)

* Volkan Aslan’ın “VOLKAN” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

* Fevzi Karakoç’un “Köprü II Sergisi” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar Çırağan Palaca Kempinski Sanat Galerisi’nde.

* Argun Okumuşoğlu’nun “Frottage II” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

* Mahmut Celayir, Mehmet Kısmet’in “Pastoral Diyaloglar” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar C.A.M Galeri’de.

* Selahattin Yıldırım’ın “şimdi mümkün” isimli sergisi 5 Şubat’a kadar arte istanbul’da. (0 212 292 8045)

* Ertuğrul Ateş’in sergisi 18 Şubat’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

* Elvan Alpay’ın “Kirpi” adlı sergisi 25 Şubat’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

* Tunca Subaşı’nın “Kalıntı” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 245 40 87)

* Salvador Dali’nin “İlahi Komedya”, “Gala ile Akşam Yemeği”, “Sürrealizm İzleri” adlı üç ayrı başlıktaki eserlerinden oluşan sergi 26 Şubat’a kadar MSGSÜ Tophanei Amire’de.

* Berna Erkün’ün “Yakın uçtuk uzaktık, uzaktık yakın geçtik” adlı sergisi 26 Şubat’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0216 385 12 03)

* Sevinç Altan’ın “Ayrıntı’nın Sevinç’li kapakları” adlı sergisi 29 Şubat’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)

* Kilden Suretler, Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ndan Antik Çağ Terrakotta Figürinleri sergisi 15 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

ANKARA
* Tamer Bilgiç - resim - 11 Ocak’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

* Küçük Şeyler 10 - resim, seramik - 11 Ocak’a dek - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

* Yalçın Gökçebağ - resim - 12 Ocak’a dek - Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

* Nazif Topçuoğlu - fotoğraf - 14 Ocak’a dek - Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)

* Erol Büyükyazıcı - fotoğraf - 14 Ocak’a dek - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

* Sergilerin Ardındaki Buluşma - resim - 15 Ocak’a dek - Ankara Vakıf Eserleri Müzesi’nde. (0 312 311 49 25)

* OÇÖLVE - resim - 16 Ocak’a dek - Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

* Yıldız Çelik/Güneydoğu Anadolu’dan Gülen Yüzler - fotoğraf - 21 Ocak’a dek - AFSAD Sergi Salonu’nda. (0 312 417 21 15)

* Erkan Geniş - resim - 26 Ocak’a dek - Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

* Necla Aktan - resim - 28 Ocak’a dek - Galeri Polart’ta. (0 312 439 14 80)

* Salvador Dali/Zodyak - resim - 30 Ocak’a dek - Arete Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)

* Bünyamin Balamir - resim - 31 Ocak’a dek - IC Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 82 64)

* Sezai Kara - resim - 31 Ocak’a dek - Krişna Sanat Galerisi’nde. (0 312 418 02 53)

* Özdemir Yemenicioğlu - resim - 31 Ocak’a dek - Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 10 92)

* Güldeste VIII - resim - 4 Şubat’a dek - Helikon Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 78 01)

* Asiye Aytan - resim - 4 Şubat’a dek - Altanay Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 30 76)

MERSİN
* Ressam Hasan Kırdı’nın, suluboya çalışmalarının yer aldığı resim sergisi Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi hafta boyu izlenime açık olacak. (0324 2389500)

İZMİR
* İzmir Devlet Resim ve Heykel Müzesi, 10-25 Ocak tarihleri arasında, Aysu Günay’ın resim sergisini ağırlayacak. Aynı mekânda 12 Ocak’ta da Yıldız Şima seramik sergisi sanatseverlerle buluşacak.

* Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanları Eserleri Sergisi, 13 Ocak tarihine kadar Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi’nde izlenimde. Sergide heykel, resim, ebru sanatı ve fotoğrafın yanı sıra keçe, metal, kumaş, bağırsak gibi farklı materyallerden oluşan tasarımlar da yer alıyor.

* Hüseyin Parıltan’ın resimleri 13 Ocak’a dek İzmir Türk-Amerikan Derneği’nde görülebilir.

İSTANBUL
* Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Temiz Ev” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00’de. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Sezuan’ın İyi İnsanı” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00’te. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Aşkın Sıradanlığı” salı, çarşamba, perşembe günleri 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00’de. Küçük Sahne’de “Kendi Kendine Konuşmaktır Aşk” salı, çarşamba, perşembe, cuma günleri 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar ise 15.00’te. Beyoğlu Küçük Sahne’de “Kendi Kendine Konuşmaktır Aşk” salı, çarşamba, perşembe ve cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar günü ise 15.00’te. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Yanık” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00’de. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Ve Hep Birlikte Salondan Çıkarlar” çarşamba, cuma, cumartesi 20.00 ve pazar 15.00’te. Üsküdar TEKEL Sahnesi’nde “Anita’nın Aşkı ya Da Antigone New York’ta” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00’te. (0 212 292 39 00)

* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Binali ile Temir” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30’da. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boya Benek” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30’da. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Rosenbergler Ölmemeli” çarşamba, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, pazar 15.00’te. Kâğıtnane Sadabad Sahnesi’nde “Kabare” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar günleri ise 15.00’te. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Uğur Böceği” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. Haldun Taner Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00’te. Ümraniye Sahnesi’nde “Sevgili Doktor” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00’te. Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “Buluşma Yeri” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00’te. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Dullar” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30’da. (0 212 455 39 00)

* Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Aklı Havada” perşembe 20.30, “Külhanbeyli Müzikali” cuma 20.30, “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00, “Hangisi Baba” cumartesi 20.30, pazar 15.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” pazar 11.00’de. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” salı 20.30, “Medeni Hali: Kadın” çarşamba 20.30’da. (0 212 661 38 94)

* Tiyatro Pera’da “Vanya Dayı” cuma, cumartesi 20.00, pazar günü 18.30’da.

* Dostlar Tiyatrosu’nun “Nereye Gidiyoruz” oyunu cuma 20.30’da Muammer Karaca Tiyatrosu’nda, cumartesi 20.30’da Kozzy’de. (0 212 252 59 35)

* Oyun Atölyesi’nde Tiyatro Boğaziçi’nin “Eleni’den Mektuplar” oyunu bugün 20.30, Tiyatro Baykuş’un “Gece O Kadar Kirliydi ki İkisi de Kayboldu” oyunu salı 20.30’da, Oyun Atölyesi’nin “Don Juan’ın Gecesi” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar günü 16.00’te. (0 212 243 50 51)

* DOT’ta DOT’un yeni oyunu Öksüzler Dotmarsta Salonu’nda perşembe, cuma, cumartesi 21.00, pazar 17.00 (0 212 232 44 40)

* Semaver Kumpanya’nın “Çok Yaşa Dünya” oyunu çarşamba 11.00, “Memo’nun Önlenemez Yükselişi” cumartesi 11.00, “Masal Masal İçinde” pazar 12.00’de Çevre Tiyatrosu’nda. (0 212 585 59 35)

* Tiyatro Kedi Blackout Sahnesi’nde Talimhane Tiyatrosu “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince” bugün 20.30, Tiyatro Kılçık’ın “Düğünde Panik” salı 20.30, Tiyatro Kedi’nin “Don Kişot” perşembe, cumartesi 20.30, “Kibarlık Budalası” cuma 20.30, “Kaplan Maplan” cumartesi 12.00’de. (0 212 257 79 36)

* Duru Tiyatro’da “Kuyruk” perşembe 20.45, “Adam Adam” cuma 20.45, “Aşk Her Yerde” cumartesi saat 20.45’te. (0 216 338 56 36)

* Kumbaracı50’de “444” salı 20.30, “Sappho” çarşamba 20.30, “Kaplumbağalar Şişmanlamaz Çünkü Kabukları Vardır” perşembe 20.30, “Bernarda Alba’nın Evi” cumartesi 20.30’da. ( 0 212 243 50 51)

ANKARA
* Akün Sahnesi’nde, “Rab Şeytana Dedi ki” yarından itibaren 15 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Nâzım Hikmet’in Memleketimden İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo” 17-21 Ocak tarihleri arasında, cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Fosforlu Cevriye” 24-29 Ocak tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Gizler Çarşısı” 31 Ocak’ta saat 20.00’de, “Camdan Kalp/çocuk oyunu” 22 Ocak’ta saat 11.00’de. (0 312 427 19 71)

* Altındağ Tiyatrosu’nda, “Haydi Karına Koş” yarından itibaren 14 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Sönmüş Yıldızlar” 17-22 Ocak tarihleri arasında, cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 15 Ocak’ta saat 11.00’de, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 24-29 Ocak tarihleri arasında, cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Kafes Arkasında/prömiyer” 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

* Büyük Tiyatro’da, “Genç Osman” yarın saat 20.00’de, 15 Ocak’ta saat 15.00’te, “Bir Tayyare Serüveni” 17, 20 Ocak’ta saat 20.00’de, 22 Ocak’ta saat 15.00’te, “Kerbela” 24 Ocak’ta saat 20.00’de, 29 Ocak’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Barış” yarından itibaren 14 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde saat 20.00’de, 31 Ocak’ta da saat 20.00’de, “Yanık/İstanbul DT” 17-22 Ocak tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Narnia Günlükleri/gençlik oyunu” 24, 27, 28 Ocak’ta saat 19.00’da, 25, 26, 29 Ocak’ta saat 15.00’te, “Benim Tatlı Meleğim/çocuk oyunu” 13, 15 Ocak’ta saat 11.00’de. (0 312 240 00 91)

* Küçük Tiyatro’da, “George Dandin” yarından itibaren 21 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı” 24-28 Ocak tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Figaro” 31 Ocak’ta saat 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 15, 22, 29 Ocak’ta saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)

* Oda Tiyatrosu’nda, “Kontrabas” yarından itibaren 24 Ocak’a dek saat 18.30’da, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” 17-21 Ocak tarihleri arasında ve 31 Ocak’ta saat 18.30’da, “Krem Karamel” 24-28 Ocak tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

* Stüdyo Sahne’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” yarından itibaren 22 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “İşte Baş, İşte Gövde, İşte Kanatlar” 24, 27 Ocak’ta saat 20.00’de, 29 Ocak’ta saat 15.00’te, “Üç Yönetmen Üç Oyun” 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

* İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Orkestra” 11-28 Ocak tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

* Şinasi Sahnesi’nde, “Sırça Kümes” yarından itibaren 15 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde saat 20.00’de, 31 Ocak’ta saat 20.00’de, “Soğuk Bir Berlin Gecesi” 17-21 Ocak tarihleri arasında, cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 467 17 44)

* Mavi Sahne’de, “Oyunun Oyunu” 11, 12, 13, 14, 25, 26 ve 27 Ocak’ta saat 20.00’de, 15 Ocak’ta saat 17.00’de, “Tuluatmasyon/Her şey-doğaçlama komik gösteri” 18, 21 ve 28 Ocak’ta saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 20 Ocak’ta saat 20.00’de, 22 ve 29 Ocak’ta saat 17.00’de, “Cin Fikir/Her şey-doğaçlama çocuk oyunu” 14, 15, 21, 22, 28 ve 29 Ocak’ta saat 12.00’de. (0 312 241 02 33)

* Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Zübük” 13, 17, 18, 20, 25 ve 27 Ocak’ta saat 20.00’de, 15, 22 ve 29 Ocak’ta saat 15.30’da, 14, 21 ve 28 Ocak’ta saat 18.30’da, “Sihirli Parmaklar/çocuk oyunu” 14, 15, 21, 22, 28 ve 29 Ocak’ta saat 13.00’te, “Gülüm Pekcan Dans Tiyatrosu/İçimde Biri Var” bugün saat 20.00’de, “Nuri Gökaşan/Adam Adam” 11 Ocak’ta saat 20.00’de, “Antalya Bölge Tiyatrosu/Deliorman” 12 Ocak’ta saat 20.00’de, “Ezgi Sanat Evi/Haybeden” 16 Ocak’ta saat 20.00’de, “Özgür Tiyatro/Hakikat” 19 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 417 76 76)

* Tiyatro Tempo’da, “Yaşamayı Beklerken/gençlik oyunu” 20 Ocak’ta saat 20.00’de, “Bir Beckett Oynamak/gençlik oyunu” 13 Ocak’ta saat 20.00’de, “Beyaz Kalemin Renkli Dünyası/çocuk oyunu” 15 Ocak’ta saat 13.00’te, “İbiş Adında Bir İbiş/çocuk oyunu” 22 Ocak’ta saat 13.00’te, “Tozlu Kitaplar/çocuk oyunu” 28 Ocak’ta saat 13.00’te, “İyi ki Doğdun Karagöz” 29 Ocak’ta saat 13.00’te. (0 312 232 32 92)

* Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Hiçyemez Prenses” 14, 21, 28 Ocak’ta saat 12.00’de, “Sevgili Kardan Adam/bebek tiyatrosu” 15, 22, 29 Ocak’ta saat 12.00’de. (0 312 418 02 98)

* Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Tiyatro Pembe Kurbağa’nın çocuklar için sahneleyeceği “Karagöz’ün Kış Hazırlığı” adlı oyun 21 Ocak’ta saat 10.30’da. (0 312 442 30 50)

* Bilkent Tiyatro Salonu’nda, “Kahvehane” yarın ve 13 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)

ADANA
* Adana Devlet Tiyatrosu bu hafta, “Karımla Evleniyorum” adlı oyun yeniden sahneleyecek. Gökhan Doğan, Burçin Börü, Murat Aslan, Deniz Gökçe Kayhan, Murat Özben ve Özlem Buluttekin’in rol üstlendikleri oyun, yarından itibaren hafta içi her gün 20.00’de, cumartesi günleri 15.00 ve 20.00’de sahneleyecek. ADT oyuncuları, “Sınır” adlı oyunu Fuaye Sahne’de çarşamba, perşembe ve cuma günleri 18.00’de sunmayı sürdürürken, “Kayıp Bolluk Ülkesi” adlı çocuk oyunu da yine pazar günleri 11.00, çarşamba günleri ise 14.00’te küçük seyirciler için sahnelenecek. (0322 3523355)

İZMİR
* “Yeryüzü Sahnesi İzmir” tiyatro topluluğu, “Kurşun Askerin Utancı” adlı çocuk oyununu 11 Ocak’ta Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde 11.00 ve 14.00 saatlerinde küçük izleyicilerle buluşturacak. “Ölü Kadınların Şarkısı” oyunu da aynı gün saat 20.30’da, yine AKM’de sahnelenecek. Her iki oyun, cuma günü de Eşrefpaşa Selahattin Akçiçek Kültür ve Sanat Merkezi’nde aynı saatlerde seyirciyle buluşacak.

İSTANBUL
* ‘Kadıköy Süreyya Operası’nda çarşamba, perşembe ve cuma günleri saat 20.00’de, cumartesi günü saat 16.00’da “Mançalı Şövalye” müzikali seslendirilecek, pazar günü ise saat 11.00’de “Müziğe Dokunmak” adlı çocuk oyunu sahnelenecek.

ANKARA
* Opera Sahnesi’nde, “Ali Baba ve 40 Haramiler/opera” 18 Ocak’ta saat 20.00’de, 14 Ocak’ta saat 15.00’te, “Uyuyan Güzel/bale” 19, 21 Ocak’ta saat 20.00’de, “Macbeth/opera” 11, 25 Ocak’ta saat 20.00’de, “Harem/bale” 12, 26 Ocak’ta saat 20.00’de, “Gecenin Rengi/modern dans” 16, 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

* Operet Sahnesi’nde, “Bir Tenor Aranıyor/müzikal komedi” 24 Ocak’ta saat 20.00’de, “Seslerle Anadolu/müzikli gösteri” 22 Ocak’ta saat 16.00’da, “Şarkılarla Yaşamak/müzikli oyun” yarın saat 20.00’de, “Başkent Oda Orkestrası/konser” 15 Ocak’ta saat 20.00’de, “Lied Akşamı/konser” 17 Ocak’ta saat 20.00’de, “Özsoy Quartet/konser” 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

* Leyla Gencer Sahnesi’nde, “Sihirli Dünya/çocuk müzikali” 29 Ocak’ta saat 11.00’de. (0 312 324 68 01)

MERSİN
* Mersin Devlet Opera ve Balesi, daha önce de sahnelediği, Nevit Kodallı’nın “Hürrem Sultan” adlı balesini, perşembe günü 20.00’de sahneleyecek. Deniz Olgay Yamanus’un sahneye koyduğu, librettosu ve koreografisi Oytun Turfanda’nın yaptığı iki perdelik eserin dekor tasarımı Ahmet Seyhan Atamer, kostüm tasarımı Serdar Başbuğ, ışık tasarımı ise Tarı Deniz’e ait. Kanuni Sultan Süleyman’ın yaşamından kesitlerin anlatıldığı ve oldukça kalabalık bir sanatçı kadrosunun görev aldığı eserde Kanuni’yi Ender Üçdemir, Hürrem Sultan’ı da Özlem Şenormanlılar canlandırıyor. (0324 2379130)

İSTANBUL
* ‘Hocapaşa Kültür Merkezi’nde yarın ve perşembe günü saat 20.00’de, cumartesi günü ise saat 21.00’de “Türk Dansları Gösterileri” gerçekleştiriliyor. (0212 511 46 26)

* ‘İstanbul Modern’de perşembe ve cumartesi günleri saat 13.00’ten itibaren Afraki filmleri seçkisi gerçekleştiriliyor. (0212 334 73 00)

* ‘Pera Müzesi Oditoryumu’nda cumartesi ve pazar günleri saat 14.00’ten itibaren “Cinéma Vérité Öncüler: Pennebaker ve Hegedus Programı” kapsamında belgesel film gösterimleri gerçekleştiriliyor. (0212 334 99 00)

* ‘Goethe-Institut Istanbul’da Berlin Film Festivali’nde Forum bölümünde gösterilen “Dreileben” film üçlemesi; çarşamba, perşembe, cuma günleri saat 19.00’da, cumartesi günü ise saat 15.00’te gerçekleştiriliyor. (0212 249 20 09)

* ‘Levent Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 19.00’da Ödemiş’teki Yıldız Oteli’nde yaşayan 65 yaşındaki müzisyen Önder Akı’yı tanıtan belgesel gösteriliyor. (0212 325 72 88)

* ‘Akbank Sanat’ta Oyunculuk Sanatı söyleşi etkinliğinin konuğu Taner Birsel; etkinlik saat 19.00’da başlıyor. (0212 252 35 00-01)

* ‘Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da bu hafta içi her gün saat 21.00’de Cem Yılmaz’ın “CM101MMXI” adlı gösterisi gerçekleşiyor. (0212 286 66 86)

ANKARA
* Cermodern Sanatlar Merkezi’nde, Milli Kütüphane Başkanlığı’nın Turizm ve Ticaret AŞ (TURAŞ) ile ortaklaşa düzenlediği Şiir Söyleşileri etkinlikleri kapsamında, 27 Ocak’ta saat 16.00’da, “Nâzım Hikmet’in Aşkları” konulu şiirli söyleşi gerçekleştirilecek. Gazetemiz yazarı Mustafa Şerif Onaran, tiyatro oyuncuları Rüştü Asyalı ve Berin Ötenel’in okuyacağı şiirler üzerine söyleşi yapacak. (0 312 310 00 00)

* Kurgu Kültür Merkezi’nde, gazetemiz yazarları Prof. Dr. Ayşegül Yüksel ve Prof. Dr. Mustafa Şerif Onaran ile yazar Erendiz Atasü’nün kızı Reyhan Atasü Topçuoğlu’nun konuşmacı olarak yer alacağı “30. Edebiyat Yılında Erendiz Atasü” başlıklı söyleşi, 14 Ocak’ta saat 14.30’da. (0 312 419 54 85)

İSTANBUL
* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “Beethoven’la Bir Akşam - Ramzi Yassa” piyano konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

* ‘Babylon’da bugün saat 21.30’da “Oi Va Voi”, yarın saat 21.30’da “The Smiths Tribute Band: The Smyths”, çarşamba günü saat 21.30’da “Yasemin Mori”, perşembe günü saat 21.30’da, cuma günü saat 23.00’te “Redd Softcore”, cumartesi günü saat 23.59’da “Diplo (Dj Set) + The Field (Live)” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

* ‘Ghetto’da yarın saat 21.30’da “Emir Yeşil”, çarşamba günü saat 21.30’da “Neyse”, perşembe günü saat 21.30’da “Fairuz Derin Bulut”, cuma günü saat 22.30’da “Vega”, cumartesi günü saat 22.30’da “Volkan Konak: Akustik Dinleti” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

* ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de “Ümit Sayın”, perşembe günü saat 21.00’de “Zakkum”, cuma günü saat 22.00’de “Halil Sezai”, cumartesi günü saat 22.00’de “Feridun Düzağaç” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

* ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü saat 20.00’de Borusan New Series kapsamında “Esbjerg Ensemble”, cuma günü saat 21.30’da “Korhan Erel & Tolga Tüzün ‘Satırarası”, cumartesi günü saat 21.30’da “Telvin ‘Erkan Oğur & Anatolian Blues’” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

* ‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da perşembe günü saat 20.00’de “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası - Yeni Yıl Konseri” izlenebilir. (0 212 373 11 00)

* ‘garajistanbul’da Avea Escape to Music kapsamında cuma günü saat 21.00’de “Russian Red” konseri izlenebilir. (0 212 244 44 99)

* ‘Salon’da cuma günü saat 21.30’da “King Creosote & Jon Hopkins”, cumartesi günün saat 22.30’da “Korhan Futacı ve Kara Orkestra” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

* ‘Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Gösteri Salonu’nda cumartesi günü saat 19.30’da “Trionando” konseri izlenebilir. (0 212 219 16 97)

* ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri kapsamında cumartesi günü saat 20.00’de “Anouar Braham Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde cumartesi günü saat 20.00’de “Rodrigo Leao & Cinema Ensemble” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

ANKARA
* CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Antonio Pirolli yönetiminde vereceği, dünyaca ünlü piyanistimiz İdil Biret’in solist olarak yer alacağı konser 12, 13 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)

* Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın vereceği, Gülsin Onay’ın (piyano) solist olarak yer alacağı, “Klasiğin Dev Sonatları/UNİCEF Türkiye Milli Komitesi, Van depreminde zarar gören çocuklar yararına konser”, bugün saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)

* Jolly Joker Ankara’da, Hüsnü Şenlendirici konseri 12 Ocak’ta saat 21.00’de, Yeni Türkü ve Cem Adrian konseri 13 Ocak’ta saat 22.00’de, Duman konseri 14 Ocak’ta saat 22.00’de, Fettah Can konseri 20 Ocak’ta saat 22.00’de, Nev konseri 21 Ocak’ta saat 22.00’de, Model konseri 27 Ocak’ta saat 22.00’de, Mor ve Ötesi konseri 28 Ocak’ta saat 22.00’de, Yaşar konseri 4 Şubat’ta saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

İZMİR
* Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin solistlerinden üç, soprano Çiğdem Önol, Esin Talınlı ve Funda Ateşoğlu; Verdi, Puccini, Strauss, Webber, Bernstein, Bizet, Kalman, Donizetti, Lehar gibi ünlü bestecilerin opera, operet ve müzikallerinden seçilmiş parçalarını bugün saat 20.00’de Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi’nde seslendirecek.


Cumhuriyet Kültür Haber

admin
23-01-2012, 11:33
Haftanın Sanat Çizelgesi 23 Ocak- 29 Ocak

Mahmut Celayir, Mehmet Kısmet'in "Pastoral Diyaloglar" adlı sergisi 31 Ocak'a kadar C.A.M Galeri'de.


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=87062




İstanbul
Sergi
* Karlı Oda 2 başlıklı karma resim sergisi 24 Ocak - 24 Şubat tarihleri arasında Galeri Oda’da. (0 212 259 22 08)

* Sema Öcal’ın “kimsecik” başlıklı sergisi 24 Ocak - 9 Şubat tarihleri arasında Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)

* Ferda Pulhan’ın sergisi 25 Ocak - 21 Şubat tarihleri arasında Hobi Sanat Galerisi’nde. (0 212 225 23 37)

* Olcay Kuş’un “Sıradan Bir Gün” isimli sergisi 23 Ocak’a kadar art ON the Gallery’de. (0 2122591543)

* Orhan Benli’nin sergisi 25 Ocak’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde.

* Çiler Belen’in “Sandık Odası” sergileri 27 Ocak’a kadar Arkeo Pera Sanat Galerisi’nde. (0 212 249 92 26)

* Ergin İnan’ın “İkili Yüzler” isimli sergisi 27 Ocak’a kadar Galeri Artist’te. (0212 227 6852)

* Sabrina Fresko’nun sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

* Hayvan Gibi Sergi isimli karma sergi 28 Ocak’a kadar Milk Gallery’de. ( 0212 251 57 97)

* Design Museo Helsinki ve Finlandiya Ankara Büyükelçiliği işbirliği ile düzenlenen “Modern Fin Tasarımının Tarihine Bir Bakış” adlı sergi, 28 Ocak’a kadar Milli Reasürans Sanat Galeresi’nde. (0212 231 47 30)

* Ayşe’nin “Kibritin Modası Geçmez” isimli takı sergisi 28 Ocak’a kadar Ayşe Takı Galerisi’nde. (0212 343 21 54)

* Sevginin Resimleri isimli karma sergi 28 Ocak’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

* Alexander Calder, Anish Kapoor, Claude Lalanne, Damien Hirst, Marc Quinn ve Tim Noble&Sue Webster’in takı sergisi 28 Ocak’a kadar Portakal Kültür Sanat Evi’nde.

* Ezgi Demirel, İpek İnal, Yeşim Şahin’in “Kaotik İzler” isimli sergisi 28 Ocak’a kadar MERKUR’de. (0212 225 37 37)

* Pasquale “NERO” Galante’nin sergisi 28 Ocak’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde. (0212 252 00 47)

* Tan Oral’ın “Kıkırdak” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.

* Didem Dayı’nın “Ne Yazık ki Milyonlarca Kadının Yaptığını Yapmada Tereddüt Ediyordum” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar İMOGA İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi Galerisi’nde.

*Taze Kâğıt İşler 5 isimli karma sergi 30 Ocak’a kadar UPSD Sanat Galerisi’nde. (0212 24762 83)

* Gogi Çagelişvili’nin sergisi 30 Ocak’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)

* Yapı Kredi Resim Koleksiyonu / Modern Dönem sergisi 30 Ocak’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde.( 0 216- 3862681)

* Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “Kâğıt Üzerinde Gezinti” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar füsuninanartgallery’de. (0212 232 40 49)

* Volkan Aslan’ın “VOLKAN” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

* Demir Kardaş’ın “Unique Prints” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar Galeri/Miz’de. (0212 241 76 66)

* Fevzi Karakoç’un “Köprü II Sergisi” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar Çırağan Palaca Kempinski Sanat Galerisi’nde.

* Argun Okumuşoğlu’nun “Frottage II” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

* Mahmut Celayir, Mehmet Kısmet’in “Pastoral Diyaloglar” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar C.A.M Galeri’de.

* Şebnem Somel ve Şive Neşe BAYDAR’ın sergisi 31 Ocak’a kadar Mabeyn Gallery’de. (0212 261 6060)

* Müge Biçen’in “Tuval” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Ütopya Platform Sanat Galerisi’nde. (0216 414 11 87 )

* Gizem Bentürk - Tara Demircioğlu’nun fotoğraf sergisi 3 Şubat’a kadar Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)

* Kazım Şahbudak’ın “Kalenin Çocukları” fotoğraf sergisi 3 Şubat’a kadar Fotofilm sanat merkezinde. (0 212 2440495)

* Hikmet Andaç’ın sergisi 3 Şubat’a kadar TGC Basın Müzesi’nde. (0 212 513 84 58)

* Hüseyin Ertunç’un sergisi 4 Şubat’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

* Naile Akıncı’nın “Hesaplaşmalarım” sergisi 4 Şubat’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)

* Sıdıka Atalay’ın “Yılların Getirdikleri” isimli sergisi 4 Şubat’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. (0212 247 90 81)

* Gülfidan Özmen’in “Görsel Hafıza II” isimli sergisi 4 Şubat’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde.

* Süheyla Sabır’ın “Sonsuz Sezgi ve Arada Durumlar” sergisi 4 Şubat’a kadar Art Gallery Niş İstanbul’da. (0212 232 88 48)

* Sayat Uşaklıgil’in “Yıldızlar Geçidi” adlı kişisel sergisi 5 Şubat’a kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde.

* Meltem Yaşar’ın “Afrika’nın Gülen Yüzü” Fotoğraf Sergisi 5 Şubat’a kadar Art & Life Sanat Galerisi’nde.(0212 293 91 50)

* Selahattin Yıldırım’ın “Şimdi Mümkün” isimli sergisi 5 Şubat’a kadar Arte İstanbul’da. (0 212 292 8045)

* Pınar Du Pre’nin “Devam Ettiği Sürece Güzeldi” sergisi 7 Şubat’a kadar Galeri Linart’ta. (0212 247 47 29)

* Ebru Uygun’un “In Time in Rhythm” sergisi 7 Şubat’a kadar Dirimart’ta. (0 212 291 34 34)

* Döngüsel Yansımalar isimli karma sergi 8 Şubat’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212) 245 02 29)

* Cenk Akaltun’un “Suda Yaratılışlar” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212) 251 91 63)

* Jale Çelik’in sergisi 8 Şubat’a kadar Galeri Artist’te. (0212 227 6852)

* Sefer Öztürk’ün keçe ve resim sergisi 10 Şubat’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (216 - 362 18 26)

* A. Halim Kulaksız’ın “Döngü” isimli sergisi 11 Şubat’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

* Cemil Güç’ün “Elma” isimli heykel sergisi 11 Şubat’a kadar Galeri Selvin’de.

* Ahmet Sel’in “Oryantal İllüzyonlar” adlı sergisi 12 Şubat’a kadar Pi Artworks Galatasaray’da. (0212 2454087)

* Erdinç Babat’ın “Müşkülpesent” adlı sergisi 12 Şubat’a kadar Cep Sanat Galerisi’nde. (0212 292 00 38)

* Ahmet Merey’in “Serbest Tırmanış” isimli sergisi 12 Şubat’a kadar ART SUİTES Gallery’de.(0 212 251 5561)

* İbrahim Balaban’ın “Balabanizm” isimli sergisi 14 Şubat’a kadar International Art Center’da. (0 216 310 83 94)

* Aradığın şeyin ta kendisi isimli karma sergi 15 Şubat’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0 212 241 04 58)

* Hülya Düzenli’nin “Ortak Bir Acı” isimli sergisi 15 Şubat’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 212 232 38 13)

* Ertuğrul Ateş’in sergisi 18 Şubat’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

* Sevim Çizer, Zehra Çobanlı, Meltem Kaya Erti, Candan Güngör ve Sibel Sevim’in seramik sergisi 18 Şubat’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde.(02123510060)

* Georgios Maroudas’ın sergisi 19 Şubat’a kadar Rahmi M. Koç Müzesi’nde. (0212-438 63 50 )

* Elvan Alpay’ın “Kirpi” adlı sergisi 25 Şubat’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

* Tunca Subaşı’nın “Kalıntı” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 245 40 87)

* Aslımay Altay Göney’in “İstif” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Galeri Apel’de.

* Michael Snow’un “Solosnow” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Akbank Sanat’ta.

* Salvador Dali’nin “İlahi Komedya”, “Gala ile Akşam Yemeği”, “Sürrealizm İzleri” adlı üç ayrı başlıktaki eserlerinden oluşan sergi 26 Şubat’a kadar MSGSÜ Tophane-i Âmire’de.

* Berna Erkün’ün “Yakın uçtuk uzaktık, uzaktık yakın geçtik” adlı sergisi 26 Şubat’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde.(0216 385 12 03)

* Selçuk Erez Fotoğraf Koleksiyonu’ndan “Görünenler Görünmeyenler” isimli sergi 26 Şubat’a kadar Galeri G-art’da.(02122960876)

* Sevinç Altan’ın “Ayrıntı’nın Sevinç’li Kapakları” adlı sergisi 29 Şubat’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)

* Adile Gülan, Tülay Oskay Işın, Yusuf Özsarfati, Evrensel Derman ve Nihat Evren Derman’ın karma sergisi 29 Şubat’a kadar Tolga Eti Sanat Evi’nde.( 0216 368 26 79)

* Jose Maria Mellado’nun “Esrarengiz Manzaralar” adlı sergisi 10 Mart’a kadar Elipsis Gallery’de.(0212 244 89 00)

* Halil’in “Tepme” isimli sergisi 31 Mart’a kadar The Empire Project’te. (0 212 292 5968)

* Sultanlar, Tüccarlar, Ressamlar ve Konstantiniyye’den İstanbul’a Boğaziçi Anadolu yakası fotoğrafları sergisi 1 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)

* Kilden Suretler, Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ndan Antikçağ Terrakotta Figürinleri sergisi 15 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

* Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

Ankara
* Uğur Mumcu Haftası/Neden Öldürüldüler? - fotoğraf, yazı, kitap - 31 Ocak’a dek - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

* Bünyamin Balamir - resim - 31 Ocak’a dek - IC Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 82 64)

* Sezai Kara - resim - 31 Ocak’a dek - Krişna Sanat Galerisi’nde. (0 312 418 02 53)

* Özdemir Yemenicioğlu - resim - 31 Ocak’a dek - Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 10 92)

* Şeref Ruhi Aydın - resim - 31 Ocak’a dek - Ankara Barosu Atilla Sav Sanat Galerisi’nde. (0 312 444 22 76)

* Evren Temel - resim - 1 Şubat’a dek - Galeri Soyut Salon A’da. (0 312 438 86 70)

* Ayşe Baran Berberoğlu - resim - 1 Şubat’a dek - Galeri Soyut Salon B’de. (0 312 438 86 70)

* Gür Dalkıran/60 Yıldan Yansıyanlar - resim - 2 Şubat’a dek - Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

* İrfan Dönmez - resim - 3 Şubat’a dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

* Güldeste VIII - resim - 4 Şubat’a dek - Helikon Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 78 01)

* Asiye Aytan - resim - 4 Şubat’a dek - Altanay Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 30 76)

* Ustalar II - resim - 4 Şubat’a dek - Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

* Karma Sergi - resim - 5 Şubat’a dek - Valör Resim Galerisi’nde. (0 312 442 00 72)

* World Press Photo 2011/Dünya Basın Fotoğrafları 2011 - fotoğraf - 5 Şubat’a dek - Forum Ankara Outlet’te. (0 312 567 64 00)

* İmkânsız Galeri - resim - 7 Şubat’a dek - Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

* Suat Arıkan - resim - 10 Şubat’a dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

* Malik Bulut/Yüzleşme - resim - 11 Şubat’a dek - Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

* Osman Kerkütlü - resim - 18 Şubat’a dek - Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)

* İbrahim Örs - resim - 25 Şubat’a dek - Takıantika Sanat Galerisi’nde. (0 312 436 37 88)

* Canan Atalay/İçsel Manzaralar - resim - 2 Mart’a dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

Adana
* Fotoğraf sanatçısı Mehmet İlbaysözlü’nün, “Dünyadan Portreler” adlı fotoğraf sergisi 75. Yıl Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi, 31 Ocak tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık olacak. (0322 4553887)

İzmir
* İzmir Devlet Resim ve Heykel Müzesi, 25 Ocak’a dek Aysu Günay’ın resim sergisini ağırlayacak. Aynı mekânda Yıldız Şima’nın seramik sergisi de sürüyor.

* Ege Üniversitesi 50. Yıl Köşkü Sanat Galerisi, 27 Ocak’tan itibaren Aysen Yılmazu’nun özgün baskı resim sergisini ağırlayacak.

* Ceyda Kiraz’ın “Koza Mucizesi” adlı resim sergisi 12 Şubat’a dek EÜ Atatürk Kültür Merkezi’nde izlenimde. Aynı mekân 11 Şubat’a dek Nedim Sönmez’in ebru sergisine de ev sahipliği yapacak.

* Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar-MÖTBE Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde Erkuter Leblebici’nin seramik sergisi 17 Şubat’a dek görülebilecek.

* Çetin Emeç Sanat Galerisi, İzmir Resim Heykel Müzesi Resim Atölyesi sanatçısı Ertuğrul Saraç ve öğrencilerinin suluboya resim çalışmalarına ev sahipliği yapıyor. Sergi 25 Ocak 2012 tarihine kadar gezilebilecek.

* Kedi Kültür Sanat Merkezi 31 Ocak’a dek Prof. Dr. Bedri Karayağmurlar’ın “EL İM DİL İM” adlı resim sergisini ağırlıyor.

* Reha Yalnızcık Resim Sergisi Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde izlenimde.

Mersin
* Ressam Zeynep Dalkılıç’ın, “Meyvesiz Ağaçtan Meyveler” adlı minyatür resim sergisi Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi hafta boyu izlenime açık tutulacak. (0324 2389500)

Tiyatro
İstanbul
* Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Sezuan’ın İyi İnsanı” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Sidikli Kasabası” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Profesyonel” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Beyoğlu Küçük Sahne’de “Kırmızı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Opera Komik” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Birdy” çarşamba, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahne’de “Karanlık İşler” perşembe 20.00, cumartesi 15.00. (0 212 292 39 00)

�* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Perşembenin Hanımları” çarşamba, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boncuk” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Şark Dişçisi” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Toros Canavarı” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Günlük Müstehcen Sırlar” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Ümraniye Sahnesi’nde “Zırhlı Kurt” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “Otobüs” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Üsküdar K.Yılmazer Sahnesi’nde “Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. (0 212 455 39 00)

* Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “www.aşkbu (http://www.a%C5%9Fkbu) –mu.com” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 15.30. çocuk oyunu “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi 11.00. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” salı 20.30, “Medeni Hali: Kadın” çarşamba 20.30. (0 212 661 38 94)

* Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)

* Tiyatro Pera’da “Kazaen (Beyoğlu’nda Çarpışmalar)” cuma 20.00, cumartesi 20.30, pazar 18.30

* Dostlar Tiyatrosu’nun “Marx’ın Dönüşü” oyunu perşembe 20.30 Muammer Karaca, “Nereye Gidiyoruz?” cuma 20.30 Muammer Karaca, “Kerem Gibi” pazar C.K.M 16.00. (0 212 252 59 35)

* Oyun Atölyesi’nde Tiyatrotem “Hakiki Gala” bugün 20.30, Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu “Basit Bir Ev Kazası” yarın 20.30. “Testosteron” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

* Kumbaracı50’de “Cam Adımlar” bugün 20.30, “444” yarın 20.30, “Kıyıya Oturmanın Böylesi” çarşamba 20.30, “Bugün hiçbir şey...” perşembe 20.30, “Hakiki Gala” cuma 20.30, “Sen Balık Değilsin ki” cumartesi 20.30, “Lahana Sarma” pazar 13.00. (0 212 243 50 51)

* Dot’ta DOT’un yeni oyunu Öksüzler Dotmarsta Salonu’nda perşembe, cuma, cumartesi 21.00, pazar 17.00 (0 212 232 44 40)

* Kenter Tiyatrosu’nda Kenter Oyuncuları “Ölümüne” çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.00. (0 212 246 3589)

* Semaver Kumpanya’nın “Paki ve Sevgi Çiçekleri” oyunu cumartesi 12.00, “Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler” pazar 15.00’te Çevre Tiyatrosu’nda. (0 212 585 59 35)

* Tiyatro Kedi’nin “Koca Sinan” oyunu perşembe 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi’nde. “Kaplan Maplan” perşembe, cuma, cumartesi 13.00, “Don Kişot” cuma 20.30 Tiyatro Kedi Blackout Sahnesi’nde. (0 212 257 79 36)

* Duru Tiyatro’da “Sondan Sonra” cumartesi 20.45, pazar 16.00. (0 216 338 56 36)

* İkincikat’ta bugün “Tetikçi”, yarın ve pazar “Cam Yapraklar”, “Yalnız Batı” çarşamba, “Yok Oğlum, Biz Evdeyiz” perşembe, “Aut” cuma, cumartesi saat 21.00’de. (0 212 292 32 47)

* Maya Sahnesi’nde “Ford Mach 1 Bağdat Caddesi’nde” salı 20.30, “U.C.B” çarşamba 20.30, “Eleni’den Mektuplar” perşembe 20.30, “Üstü Kalsın” cuma 20.30, “Moliere Efendi” cumartesi 16.00, “Psikoz” pazar 18.00. (0 212 252 74 52)

Ankara
* Akün Sahnesi’nde, “Fosforlu Cevriye” 24-29 Ocak tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Gizler Çarşısı” 31 Ocak’ta ve 1-5 Şubat tarihleri arasında, cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

* Altındağ Tiyatrosu’nda, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 24-29 Ocak tarihleri arasında, cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Kafes Arkasında” 31 Ocak’ta ve 1-5 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

* Büyük Tiyatro’da, “Kerbela” 24 Ocak’ta saat 20.00’de, 29 Ocak’ta saat 15.00’te, “Genç Osman” 3 Şubat’ta saat 20.00’de, 5 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Narnia Günlükleri/gençlik oyunu” 24, 27, 28 Ocak’ta saat 19.00’da, 25, 26, 29 Ocak’ta saat 15.00’te, “Benim Tatlı Meleğim/çocuk oyunu” 5 Şubat’ta saat 11.00’de, “Barış” 31 Ocak’ta ve 1-4 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 240 00 91)

* Küçük Tiyatro’da, “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı” 24-28 Ocak tarihleri arasında, cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Figaro” 31 Ocak’ta ve 1-4 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 29 Ocak’ta ve 5 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)

* Oda Tiyatrosu’nda, “Krem Karamel” 24-28 Ocak tarihleri arasında saat 18.30’da, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” 31 Ocak’ta ve 1-4 Şubat tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

* Stüdyo Sahne’de, “İşte Baş, İşte Gövde, İşte Kanatlar” 24, 27 Ocak’ta saat 20.00’de, 29 Ocak’ta saat 15.00’te, “Üç Yönetmen Üç Oyun” 31 Ocak’ta ve 3 Şubat’ta saat 20.00’de, 5 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

* İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Orkestra” 28 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Yastık Adam” 1 ve 2 Şubat’ta saat 20.00’de, 4 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

* Şinasi Sahnesi’nde, “Sırça Kümes” 31 Ocak’ta saat 20.00’de, 1-5 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 467 17 44)

* Mavi Sahne’de, “Oyunun Oyunu” 25, 26 ve 27 Ocak’ta saat 20.00’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 28 Ocak’ta saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 29 Ocak’ta saat 17.00’de, “Cin Fikir/Her şey doğaçlama çocuk oyunu” 28 ve 29 Ocak’ta saat 12.00’de. (0 312 241 02 33)

* Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Zübük” 25 ve 27 Ocak’ta saat 20.00’de, 29 Ocak’ta saat 15.30’da, 28 Ocak’ta saat 18.30’da, “Sihirli Parmaklar/çocuk oyunu” 28 ve 29 Ocak’ta saat 13.00’te. (0 312 417 76 76)

* Tiyatro Tempo’da, “Tozlu Kitaplar/çocuk oyunu” 28 Ocak’ta saat 13.00’te, “İyi ki Doğdun Karagöz” 29 Ocak’ta saat 13.00’te. (0 312 232 32 92)

Adana
Adana Devlet Tiyatrosu, Orhan Kemal’in yazdığı, Işıl Kasapoğlu’nun yönettiği, “Murtaza” adlı oyunu bu hafta da sahneleyecek. Oyunda Hakan Elmasoğlu, Boğaçhan Sözmen, Devrim Evin, Barış Özkan, Mazlum Taşkıran, Saliha Özkanlı, Yeliz Tekman, Ayşin Çukadar, Yaşar Bayram Gül, Özgür Onur Damar, Ömer Bertan, Recep Kekil, Burak Erol, Çağlar Tekman ve Sabahattin Nazik rol paylaşıyor. 1940’lı yıllarda savaş sonrası göç almaya başlayan Adana’nın bir gecekondu mahallesinde, Alasonya’dan gelen Bekçi Murtaza ve ailesinin öyküsünün anlatıldığı ölümsüz eser, yarından itibaren hafta içi her gün 20.00’de, cumartesileri 15.00 ve 20.00’de sahneleyecek. ADT oyuncuları, Muzaffer İzgü’nün yazdığı ve Boğaçhan Sözmen’in yönettiği “Sınır” adlı oyunu fuaye sahnede çarşamba, perşembe ve cuma günleri 18.00’de sunmayı sürdürürken, Harun Özer’in yazdığı ve Ebru Kara’nın yönettiği, “Kayıp Bolluk Ülkesi” adlı çocuk oyunu da yine pazar günleri 11.00, çarşamba günleri ise 14.00’te küçük seyirciler için sahnelenecek. (0322 3523355)

Müzik
İstanbul
* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “Borusan Quartet - Türk Bestecileri Gecesi” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

* ‘Babylon’da bugün saat 19.00’da “Social Inclusion Band - Düşler Akademisi”, yarın saat 21.30’da “Lokal Anestezi - Konuk: Kenan Doğulu”, çarşamba günü saat 21.30’da “Freddie Mercury & Queen Live Tribute by Cingi”, perşembe günü saat 21.30’da “BaBa ZuLa”, cuma günü saat 23.00’te “Büyük Ev Ablukada”, cumartesi günü saat 22.00’de “Oldies But Goldies 2 Mekânlı Parti” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Deniz Demiröz”, yarın saat 22.30’da “Hayal Bekçisi”, çarşamba günü saat 22.30’da “Dilemma” ve saat 23.59’da “İskender Paydaş”, perşembe günü saat 22.30’da “Ete Kurttekin”, cuma günü saat 22.30’da “Aslı Gökyokuş” ve saat 23.59’da “Ebru Üstüntaş”, cumartesi günü saat 23.59’da “Soul Stuff” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

* ‘Jolly Joker Balans’ta yarın saat 21.00’de ve cumartesi günü saat 22.00’de “Halil Sezai”, çarşamba günü saat 21.00’de “Cem Adrian”, perşembe günü saat 21.00’de “Karmate”, cuma günü saat 22.00’de “Duman” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

* ‘Akbank Sanat’ta yarın ve çarşamba günü saat 20.00’de “Carmen Lundy” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde yarın saat 20.00’de “Şevval Sam”, cumartesi günü saat 20.00’de “Academy of St Martin in The Fields” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

* ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 21.30’da “Jehan Barbur”, perşembe günü saat 21.30’da “Mabel Matiz”, cuma günü saat 22.30’da “Café Aman İstanbul”, cumartesi günü saat 22.30’da “Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

* ‘Salon’da çarşamba günü saat 21.30’da “Four in the Pocket”, cuma günü saat 22.30’da “Athena”, cumartesi günü saat 22.30’da “Robots in Disguise” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

* ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü saat 20.00’de “Furkan Özyazıcı”, cuma günü saat 21.30’da “Ozan Musluoğlu Quartet Feat. Meltem Ege”, cumartesi günü saat 21.30’da “Trio Elf” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

* ‘Pera Müzesi’nde “Oda Müziği Konserleri” kapsamında perşembe günü saat 20.30’da “Semplice Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 334 99 00)

* ‘Bronx’ta cuma günü saat 21.00’de “Long Distance Calling”, cumartesi günü saat 21.00’de “Pilli Bebek” konseri izlenebilir. (0 212 293 53 98)

* ‘Roxy’de cuma günü saat 21.30’da “The Jimi Hendrix Show feat Leon Hendrix” konseri izlenebilir. (0 212 249 12 83)

* ‘Bostancı Gösteri Merkezi’nde cumartesi günü saat 21.00’de “Gazino Show 2” konseri izlenebilir. (0 216 384 72 10)

* ‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da pazar günü saat 19.00’da “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)

Ankara
* CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef İbrahim Yazıcı yönetiminde vereceği, dünyaca ünlü piyanistimiz Gülsin Onay’ın solist olarak yer alacağı “Ulvi Cemal Erkin’in Ölümünün 40. Yılı Anma Konseri”, 26 ve 27 Ocak’ta saat 20.00’de, şef Rengim Gökmen yönetiminde vereceği, Stefan Dohr’un (korno) solist olarak katılacağı konser 2, 3 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)

* Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın şef Gennady Rozhdestvensky yönetiminde vereceği, dünyaca ünlü piyanistimiz İdil Biret’in ve Viktoria Postnikova’nın (piyano) solist olarak katılacağı konser, bugün ve yarın saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)

Gösteri Söyleşi
İstanbul
* ‘Fulya Konser Salonu’nda yarın saat 20.00’de “Seyahatname 2” adlı modern dans gösterisi sahnelenecek. (0212 252 11 11)

* ‘Akbank Sanat’ta koreograf ve dansçı Korhan Başaran’ın cuma günü saat 18.00’de dans gösterisi izlenebilir. (0212 275 01 45)

* ‘Bostancı Gösteri Merkezi’nde yarın ve çarşamba günleri “Çin Masalı” adlı akrobasi gösterisi sahnelenecek.

(0216 384 72 11)

* ‘İKSV Salon’da Allianoi kazı başkanı Ahmet Yaraş yarın “Allianoi’nin Ardından” başlıklı konuşma yapacak. (0212 334 07 00)

* ‘Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit’ etkinliği kapsamında Levent Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 19.00’dan itibaren “Son Amazon” ve “Ben Geldim Gidiyorum” belgeselleri gösterilecek. (0212 325 73 71)

Opera Bale
İstanbul
* ‘Kadıköy Süreyya Operası’nda perşembe günü saat 20.00’de, cumartesi günü saat 16.00’da “Don Kişot” adlı bale gösterisi sahnelenecek. Pazar günü saat 11.00’de ise “Bremen Mızıkacıları” adlı çocuk müzikali seslendirilecek. (0216 346 15 31)

Ankara
* Opera Sahnesi’nde, “Macbeth/opera” 25 Ocak’ta saat 20.00’de, “Harem/bale” 26 Ocak’ta saat 20.00’de, “Gecenin Rengi/modern dans” 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

* Operet Sahnesi’nde, “Bir Tenor Aranıyor/müzikal komedi” 24 Ocak’ta saat 20.00’de, “Özsoy Quartet/konser” 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

* Leyla Gencer Sahnesi’nde, “Sihirli Dünya/çocuk müzikali” 29 Ocak’ta saat 11.00’de. (0 312 324 68 01)

Mersin
* Mersin Devlet Opera ve Balesi, daha önce de sahnelediği, Ahmet Adnan Saygun’un bestesi, “Yunus Emre Oratoryosu”nu perşembe günü 20.00’de bir kez daha seslendirecek. MDOB sanatçıları cuma günü 20.00’de de, Reşat Nuri Güntekin’in, ölümsüz eserinden uyarlanan “Çalışkuşu” balesini sanatseverlere sunacak. (0324 2379130)




Cumhuriyet Kültür Haber

admin
30-01-2012, 20:28
Haftanın Sanat Çizelgesi 29 Ocak-5 Şubat

Ocak ayını sonlandırıp yeni bir aya girdiğimiz bu haftada sanatseverleri yine yoğun bir etkinlik programı bekliyor.

http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=87333


Müzik
İSTANBUL
* ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “Piyanolu Kuartet Akşamı” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)
* ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Ayşegül İnci Project”, yarın saat 22.30’da “Bulutsuzluk Özlemi”, çarşamba günü saat 22.30’da “Akustikler”, perşembe günü saat 22.30’da “Doa Band”, cuma günü saat 22.30’da “Metropolis” konseri izlenebilir.
(0 212 244 25 58)
* ‘Alt.’ta bugün saat 22.30’da “Mercedes Casali Quartet”, yarın saat 22.30’da “Yaşar Kurt” konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)
* ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “Serbest Müzisyenler ve Yapımcılar Derneği Destek Konseri”, çarşamba günü saat 21.30’da “Luis Ernesto Gomez - Gülseren & La Descarga”, perşembe günü saat 21.30’da “Kolektif İstanbul”, cuma günü saat 23.00’te “Nekropsi”, cumartesi günü saat 24.30’da “DJ Sarıyılan aka Kaan Sezyum DJ Set” ve saat 20.00’de “Bob Marley Birthday Celebration” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
* ‘Akbank Sanat’ta yarın saat 20.00’de “Emre Elivar” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)
* ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de “Model”, cuma günü saat 22.00’de “Gökhan Türkmen”, cumartesi günü saat 22.00’de “Emre Aydın” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
* ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 20.00’de “MFÖ”, perşembe günü saat 21.00’de “Moğollar” konseri izlenebilir.
(0 212 316 10 83)
* ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 21.30’da “solardip”, perşembe günü saat 21.30’da “Nu Park”, cuma günü saat 22.30’da “Mor ve Ötesi AKUSTİK Özel Konuklarla”, cumartesi günü saat 22.30’da “Müslüm Gürses: Meyhanede” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
* ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü saat 20.00’de “N-Fesli Quartet - Dört Element”, cuma günü saat 21.30’da “İmer Demirer Ensemble”, cumartesi günü saat 20.00’de “Banu Sözüar - Fantezi ve Prelüdler” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
* ‘Fulya Sanat’ta perşembe günü saat 20.00’de Fulya Sanat Resitalleri kapsamında “Ensemble Kheops’tan Trio Gecesi” konseri izlenebilir.
(0 212 215 60 29)
* ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde cuma günü saat 20.00’de “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)
* ‘Roxy’de cuma günü saat 21.30’da “The Jimi Hendrix Show feat Leon Hendrix” konseri izlenebilir. (0 212 249 12 83)
* ‘Salon’da cuma günü saat 22.30’da “Göksel” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
* ‘KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde cumartesi günü saat 20.30’da “Fatih Erkoç” konseri izlenebilir. (0 216 658 00 15)
* ‘Bostancı Gösteri Merkezi’nde cumartesi günü saat 21.00’de “Kıraç” konseri izlenebilir.
(0 216 384 72 10)
ANKARA
* CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Rengim Gökmen yönetiminde vereceği, Stefan Dohr’un (korno) solist olarak katılacağı konser 2, 3 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)
* Jolly Joker Ankara’da, MFÖ konseri 3 Şubat’ta saat 22.00’de, Yaşar konseri 4 Şubat’ta saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)
* Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Re Majör Yaylı Çalgılar Dörtlüsü’nün vereceği konser 4 Şubat’ta saat 13.00’te.
(0 312 442 30 50)
İZMİR
* Bornova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği Kurtalan Ekspres “Cem Karaca ve Barış Manço Anma Konseri” 1 Şubat’ta saat 20.00’de Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi’nde.

Sergi
İSTANBUL
* Hayvan isimli karma kukla sergi 1-26 Şubat tarihleri arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire binasında.
* Tan Oral’ın “Kıkırdak” isimli sergisi bugün sona eriyor. Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.
* Didem Dayı’nın “Ne Yazık ki Milyonlarca Kadının Yaptığını Yapmada Tereddüt Ediyordum” isimli sergisi bugün sona eriyor. İMOGA İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi Galerisi’nde.
* Taze Kâğıt İşler 5isimli karma sergi bugün sona eriyor. UPSD Sanat Galerisi’nde. (0212 24762 83)
* Gogi Çagelişvili’nin sergisi bugün sona eriyor. Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)
* Yapı Kredi Resim Koleksiyonu / Modern Dönem sergisi bugün sona eriyor. Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 3862681)
* Volkan Aslan’ın “VOLKAN” adlı sergisi yarına kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)
* Demir Kardaş’ın “Unique Prints” adlı sergisi yarına kadar Galeri/Miz’de. (0212 241 76 66)
* Fevzi Karakoç’un “Köprü II Sergisi” adlı sergisi yarına kadar Çırağan Palaca Kempinski Sanat Galerisi’nde.
* Argun Okumuşoğlu’nun “Frottage II” adlı sergisi yarına kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)
* Mahmut Celayir, Mehmet Kısmet’in “Pastoral Diyaloglar” adlı sergisi yarına kadar C.A.M Galeri’de.
* Şebnem Somel ve Şive Neşe BAYDAR’ın sergisi yarına kadar Mabeyn Gallery’de. (0212 261 6060)
* Müge Biçen’in “Tuval” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Ütopya Platform Sanat Galerisi’nde. (0216 414 11 87 )
* Gizem Bentürk - Tara Demircioğlu’nun fotoğraf sergisi 3 Şubat’a kadar Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)
* Kazım Şahbudak’ın “Kalenin Çocukları” fotoğraf sergisi 3 Şubat’a kadar Fotofilm Sanat Merkezi’nde. (0 212 2440495)
* Hikmet Andaç’ın sergisi 3 Şubat’a kadar TGC Basın Müzesi’nde. (0 212 513 84 58)
* Hüseyin Ertunç’un sergisi 4 Şubat’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)
* Naile Akıncı’nın “Hesaplaşmalarım’’ sergisi 4 Şubat’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)
* Sıdıka Atalay’ın “Yılların Getirdikleri” isimli sergisi 4 Şubat’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. (0212 247 90 81)
* Gülfidan Özmen’in “Görsel Hafıza II” isimli sergisi 4 Şubat’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde.
* Süheyla Sabır’ın “Sonsuz Sezgi ve Arada Durumlar” sergisi 4 Şubat’a kadar Art Gallery Niş İstanbul’da. (0212 232 88 48)
* Sayat Uşaklıgil’in “Yıldızlar Geçidi” adlı kişisel sergisi 5 Şubat’a kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde.
* Meltem Yaşar’ın “Afrika’nın Gülen Yüzü” Fotoğraf Sergisi 5 Şubat’a kadar Art & Life Sanat Galerisi’nde.(0212 293 91 50)
* Selahattin Yıldırım’ın “Şimdi Mümkün” isimli sergisi 5 Şubat’a kadar arte İstanbul’da. (0212 292 8045)
* Pınar Du Pre’nin “Devam Ettiği Sürece Güzeldi” sergisi 7 Şubat’a kadar Galeri Linart’ta. (0212 247 47 29)
* Ebru Uygun’un “In Time in Rhythm” sergisi 7 Şubat’a kadar Dirimart’ta. (0 212 291 34 34)
* Döngüsel Yansımalar isimli karma sergi 8 Şubat’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212) 245 02 29)
* Cenk Akaltun’un “Suda Yaratılışlar” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212) 251 91 63)
* Şaziye Erel ve Atölye Baraka 15’in karma sergisi 8 Şubat’a kadar Yeminli Mali Müşavirler Odası Sanat Galerisi’nde.
* Jale Çelik’in sergisi 8 Şubat’a kadar Galeri Artist’te. (0212 227 6852)
* Sema Öcal ’ın “kimsecik” başlıklı sergisi 9 Şubat’a kadar Galeri Espas’da. (02122277017)
* Sefer Öztürk’ün keçe ve resim sergisi 10 Şubat’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (216 - 362 18 26)
* A. Halim Kulaksız’ın “Döngü” isimli sergisi 11 Şubat’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)
* Cemil Güç’ün “Elma” isimli heykel sergisi 11 Şubat’a kadar Galeri Selvin’de.
* Ahmet Sel’in “Oryantal İllüzyonlar” adlı sergisi 12 Şubat’a kadar Pi Artworks Galatasaray’da. (0212 2454087)
* Sami Solmaz’ın “Adalılar” adlı fotoğraf sergisi 12 Şubat’a kadar Beyoğlu Sismanoglio Megaro (Şişmanoğlu) Binası’nda. (212 219 29 71)
* Erdinç Babat’ın “Müşkülpesent” adlı sergisi 12 Şubat’a kadar Cep Sanat Galerisi’nde. (0212 292 00 38)
* Ahmet Merey’in “Serbest Tırmanış” isimli sergisi 12 Şubat’a kadar ART SUİTES Gallery’de. (0 212 251 5561)
* İbrahim Balaban’ın “Balabanizm” isimli sergisi 14 Şubat’a kadar International Art Center’da. (0 216 310 83 94)
* Aradığın şeyin ta kendisi isimli karma sergi 15 Şubat’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0 212 241 04 58)
* Hülya Düzenli’nin “Ortak Bir Acı” isimli sergisi 15 Şubat’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 212 232 38 13)
* Yeni İşler isimli sergi 15 Şubat’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)
* Züleyha Akbaş’ın sergisi 17 Şubat’a kadar Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi’nde.
* Ertuğrul Ateş’in sergisi 18 Şubat’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.
* Sevim Çizer, Zehra Çobanlı, Meltem Kaya Erti, Candan Güngör ve Sibel Sevim’in seramik sergisi 18 Şubat’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde.(02123510060)
* Georgios Maroudas’ın sergisi 19 Şubat’a kadar Rahmi M. Koç Müzesi’nde. (0212-438 63 50 )
* İkametgâh Kadıköy isimli karma sergi 19 Şubat’a kadar KargART, Hush Galeri, Piha Kolektif Sanat, Asfalt Art Gallery’de. (0216.3371513)
* Ferda Pulhan’ın sergisi 21 Şubat’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0 212 225 23 37)
* Sevgililere Çizgiler ve Renklerbaşlıklı karma sergi 23 Şubat’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
* Karlı Oda 2 başlıklı karma resim sergisi 24 Şubat’a kadar Galeri Oda’da. (0 212 259 22 08)
* Elvan Alpay’ın “Kirpi” adlı sergisi 25 Şubat’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
* Tunca Subaşı’nın “Kalıntı” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 245 40 87)
* Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “Kâğıt Üzerinde Gezinti” adlı sergisi 25 Şubat’a kadar füsuninanartgallery’de. (0212 232 40 49)
* Aslımay Altay Göney’in “İstif” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Galeri Apel’de.
* Michael Snow’un “Solosnow” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Akbank Sanat’ta.
* Salvador Dali’nin “İlahi Komedya”, “Gala ile Akşam Yemeği”, “Sürrealizm İzleri” adlı üç ayrı başlıktaki eserlerinden oluşan sergi 26 Şubat’a kadar MSGSÜ Tophane-i Âmire’de.
* Berna Erkün’ün “Yakın uçtuk uzaktık, uzaktık yakın geçtik” adlı sergisi 26 Şubat’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0216 385 12 03)
* Selçuk Erez Fotoğraf Koleksiyonu’ndan “Görünenler Görünmeyenler” isimli sergi 26 Şubat’a kadar Galeri G-art’ta. (0212 2960876)
* Sevinç Altan’ın “Ayrıntı’nın Sevinç’li Kapakları” adlı sergisi 29 Şubat’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)
* Tonguç Yaşar’ın “Renkahenk” adlı sergisi 29 Şubat’a kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Karikatür ve Mizah Merkezi’nde. (0212 256 42 58)
* Adile Gülan, Tülay Oskay Işın, Yusuf Özsarfati, Evrensel Derman ve Nihat Evren Derman’ın karma sergisi 29 Şubat’a kadar Tolga Eti Sanat Evi’nde. (0216 368 26 79)
* Jose Maria Mellado’nun “Esrarengiz Manzaralar” adlı sergisi 10 Mart’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 244 89 00)
* Halil’in “Tepme” isimli sergisi 31 Mart’a kadar The Empire Project’te. (0 212 292 5968)
* Sultanlar, Tüccarlar, Ressamlar ve Konstantiniyye’den İstanbul’a Boğaziçi Anadolu yakası fotoğrafları sergisi 1 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)
* İnci Eviner’in sergisi 6 Nisan’a kadar Salt Galata’da.
* Kilden Suretler, Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ndan Antik Çağ Terrakotta Figürinleri sergisi 15 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)
* Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)
* Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)
ANKARA
* Gür Dalkıran/60 Yıldan Yansıyanlar - resim - 2 Şubat’a dek Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)
* İrfan Dönmez - resim - 3 Şubat’a dek - Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)
* Güldeste VIII - resim - 4 Şubat’a dek - Helikon Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 78 01)
* Asiye Aytan - resim - 4 Şubat’a dek - Altanay Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 30 76)
* Ustalar II - resim - 4 Şubat’a dek - Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)
* Karma sergi - resim - 5 Şubat’a dek - Valör Resim Galerisi’nde. (0 312 442 00 72)
* World Press Photo 2011/Dünya Basın Fotoğrafları 2011 - fotoğraf - 5 Şubat’a dek - Forum Ankara Outlet’te. (0 312 567 64 00)
* İmkânsız Galeri - resim - 7 Şubat’a dek - Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)
* Osman Akbay&Mustafa Cinel&Mustafa Hikmet Malkoç - karma resim - 9 Şubat’a dek - Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)
* Suat Arıkan - resim - 10 Şubat’a dek - Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)
* Malik Bulut/Yüzleşme - resim - 11 Şubat’a dek - Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)
* Osman Kerkütlü - resim - 18 Şubat’a dek - Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)
* Ercan Gülen - resim - 18 Şubat’a dek - Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)
* Hüseyin Şahbudak - resim - 18 Şubat’a dek - Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)
* Baran Kamiloğlu - resim - 19 Şubat’a dek - Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)
* Serdar Leblebici - resim - 22 Şubat’a değin - Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
* İbrahim Örs - resim - 25 Şubat’a dek - Takıantika Sanat Galerisi’nde. (0 312 436 37 88)
* Habip Aydoğdu - resim - 28 Şubat’a dek - ARETE Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)
* Canan Atalay/İçsel Manzaralar - resim - 2 Mart’a dek - Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)
İZMİR
* Karacasu Vakfı’nın kurduğu Aphrodisias Sanat Merkezi, 4 Şubat’a dek İFOD (İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği) Doğa Fotoğrafı Atölyesi Sergisi, Beytullah Şavkın’ın Türkiye ve İsviçre’den manzaralar içeren sulu boya resim sergisi ve Ayla Gedik’in yağlıboya resim sergisini ağırlayacak.
* Elvin Öztürk’ün “Kumsal Yansımalarda Aşk” adlı resim sergisi, 2 Şubat’a dek TÖMER İzmir Şubesi Sergi Salonu’nda izlenimde.
* Ege Üniversitesi 50. Yıl Köşkü Sanat Galerisi, Aysen Yılmazu’nun özgün baskı resim sergisini ağırlıyor.
* Ceyda Kiraz’ın “Koza Mucizesi” adlı resim sergisi 12 Şubat’a dek EÜ Atatürk Kültür Merkezi’nde izlenimde. Aynı mekân 11 Şubat’a dek Nedim Sönmez’in ebru sergisine de ev sahipliği yapacak.
* Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar-MÖTBE Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde Erkuter Leblebici’nin seramik sergisi 17 Şubat’a dek görülebilecek.
* Kedi Kültür Sanat Merkezi yarına dek Prof. Dr. Bedri Karayağmurlar’ın “EL İM DİL İM” resim sergisini ağırlıyor.
* Reha Yalnızcık Resim Sergisi Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde 4 Şubat’a dek izlenimde.
* İzmir Suluboyacılar Derneği Profesyoneller Grubu’nun resim sergisi 25 Şubat’a dek Karabağlar Belediyesi Çalıkuşu Sergi ve Kongre Salonu’nda görülebilir.
* İzmir Sanat Merkezi 13 Şubat’a dek Sevim Çınar’ın “İçimizdeki Kanatlar” adlı seramik sergisini ağırlayacak.
MERSİN
* Oberhausen-Arttwin Ge