PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sabit İnce Edebiyat Ödülleri /


tiryakinim
19-01-2010, 22:29
2009 SABİT İNCE 6. EDEBİYAT ÖDÜLLERİNİ ALANLARIN Listesi.

ŞİİR Dalında:
şiir dalında Birincilik ödülüne layık eser bulunamamıştır.
ikincilik ödülüne Lalezarda deli var Yavuz Nufel kitabı layık görülmüştür. üçüncülük ödülüne Mustafa Ayvalı Karlı dağların mor menevşesi eseri layık görülmüş, Sakarya Valiliğinin Güldeste 2007 adlı şiir kitabı Birinci mansiyon ödülüne layık görülmüş, Emine Sevinç Öksüzoğlu Düşler sokağı adlı şiir kitabı ikinci Mansiyon ödülüne layık görülmüş, Gürsel Göveloğlu’nun Solma Gençliğim adlı eseri üçüncü mansiyon ödülüne layık görülmüştür.

Güllük Şiir Güldestesi 2006 şiir kitabı, Fahri Tuna’nın Sakarya Şairleri, Galip Kurdoğlu''nun Gece Gül Kokuyordu, Ahmet Şafak Deniz’in Saklı Göl, Muharrem Kubat’ın Yaşamın İçinden Şiirler, Ahmet Canbaba’nın Yaratanla sohbet, Bekir Oğuz Başaran’nın Manzum Portreler, Rabia Barış’ın Gurbet Akşamları, Anılarımın arka bahçelerinde Hülya Sönmez, Birliğin Türküsü Cemil Gören, Neredesin Sen Nermin Terzi, Kırık Kalemler Şiir antolojisi, Mürekkep Ulviye Savtur, Mehmet Cem Eryiğit , Mehmet Fatin Baki Seksen İki adlı eserler de Jüri özel ödülüne layık görülmüştür.

ROMAN Dalında:
birincilik Aynı güneşin Çocukları Ebru Gökçen Emre’ye, ikincilik Son Baharda gelen adam Cihan Nur Dökümcü, üçüncülük Yarınlar Daha aydınlık Attila Duman, 1. Mansiyon : Yarım adamın aşkları Tahir Musa Ceylan

ANI Dalında:
ikincilik ödülüne Bir Sevdadır Balkanlar Muhsin Durucan

DENEME Dalında:
deneme dalında birinciliğe layık eser bulunamadığından ödül verilmemiştir ikincilik ödülü Bir cevapsız Çağrı Alper Kutay Erke al beni yalan olmayan Yüreğine götür, Murat İnce’ye, Hayata Hislerle Tutunmak Funda Durmuş’a, Kırmızı Takunya Sema Fiğen Akdoğan’a, Yönetmek yada iktidar Tutkusu Muharrem Yılmaz’a Jüri özel ödülleri

İNCELEME Dalında:
inceleme dalında birinciliğe layık eser bulunamadığından ödül verilmemiştir ikincilik ödülü Ey Fethiye Fethiye Ünal Şöhret Dirlik adlı eserine, üçüncülük Çanakkale içinde aynalı Çarşı adlı eserle Abdülkadir Güler’e Jüri Özel ödülü Mediasyon Deniz Kite’nin eserine.

HİKAYE Dalında:
hikaye dalında birinciliğe layık eser bulunamadığından ödül verilmemiştir ikincilik ödülü Ağaçlarda ağlar Turgut Çakır’a üçüncülük ödülü Herkesin bir öyküsü var Aysel Kızıltaş İhanetin Resmi Hasan Ulusay Bir öğretmen Kalemince Ayşenur Ökten İzgin , Hepsi Düş Nergiz Şimşek eserleri Jüri özel ödülüne

RÖPORTAJ Dalında:
Birinciliğe layık eser bulunamamıştır. İkincilik ödülüne Çelebi Öztürk Üçüncülük ödülüne

SENARYO Dalında: Birinciliğe layık eser bulunamamıştır.
İkincilik ödülü Toprağa Aşk düştü Ebru Gökçen Emre röportaj dalında dereceye layık eser bulunamadığından ödül verilmemiştir. ayrıca Türk Edebiyatına katkılarından dolayı; Kapadokya Kültür Derneğine ve Başkanı Mümin Uluç’a , Ortanca Dergisine, Güncel Sanat Dergisine, Alkış dergisi, Havuz dergisi, Kitaplık dergisi, Virgül Dergisi, düşle dergisi, Kümbet dergisi, Sendeyaz.biz internet sitelerine Onur Ödülü verilmesi uygun görülmüştür.

ödül Töreni: 23 ocak 2010 tarihinde 7. Antalya Şairler Şöleninde AKTİF FELSEFE DERNEĞİ-Balbey Mah. 439. Sok. No:3-(Doğu Garajı Petrol Ofisi Karşısı)--0242 248 47 20 Antalya da yapılacaktır.

Katılamayanların ödül belgeleri ve hediye kitap paketleri kargo ile adreslerine gönderileceğinden katılımcıların son adres ve ulaşım bilgilerini 0536 7971050- 05053926707 ve 0352 2233346 nolu telefonlara bildirmeleri rica olunur.

Kamuoyuna Saygı İle Duyurulur.

Sabit İnce edebiyat Ödülleri Genel Yazmanı
Nazende Demirel.


2010 SABİT İNCE 7. EDEBİYAT ÖDÜLLERİ KATILIM ŞARTLARI :

2010 Yılında 7. Düzenlenecek Ödül Katılım Şartları Ve Açıklamalar
sabit İnce edebiyat Ödülü’ne aday eserlerde Sabit İnce'nin edebiyat anlayışı göz önüne alınarak, çağdaş bir dünya görüşü ve türkçe dil bilinci temel ölçüt olacak. Ödül, tek bir esere (kitap ya da kitap bütünlüğü taşıyan şiir, roman, anı, deneme, inceleme, hikaye, Senaryo, röportaj ve Türk Dünyasına hizmet edenler dallarında) verilecek.

1 Ocak 1993 - 15 Haziran 2010 tarihleri arasında yayımlanan bütün kitaplar ve kitap bütünlüğündeki eserler yarışmaya katılabilecektir. Daha önceki yıllarda yarışmaya katılmış ancak ödül ALMAMIŞ eserlerde yarışmaya yeniden katılabilecektir. Ayrıca, Ödül Yazmanlığı, bu kitaplar arasından çeşitli nedenlerle katılamayan kimi yapıtları da ödüle aday gösterebilecektir. Kitap halinde basılmamış, ancak kitap bütünlüğü taşıyan eserlerle de ödüle aday olunabilecektir.

ödül kazanan yapıtlar, Sabit İnce'nin Doğum yıldönümü olan 27 Ağustos 2010 tarihinde açıklanacak. Ödüle son katılma ve aday gösterilme tarihi ise 15 Temmuz 2010. ödülün parasal değerinin 2010 yılı için birinci olan eserlere 300 TL , ikinci ve üçüncü eserlere de ödül belgesi ve kitap hediye paketleri olarak belirlendiği kaydedildi. ödüle maddi katkıda bulunmak ve sponsor olmak isteyen kişi ve kuruluşların da aşağıdaki banka hesaplarına ve posta çeki hesabına katkı ve bağışlarını yatırabileceklerdir. 2008 yılı üç dalda birincilik ödülüne 300'er Ytl katkıda bulunup sponsor olan Kaplan Tekstil Yusuf Kaplan'a ve 2003 yılından bu yana masraflara katkı yapan ANASAN YAYINLARINA, ödül dağıtımına katkıda bulunan Radyo Güllük Mustafa Ceylan ve Ekibine Teşekkür Ediyoruz. katkıda bulunan ve Sponsor olan kişi ve kuruluşlar ayrıca ilan edilecek ve plaket verilecektir.

ödüle aday olacak eserlerde, yazarın adı, açık adresi ve kısa hayat hikayesi ile 1 adet fotografla birlikte 5 adet kitap ya da 5 kopya dosyayla Postayla gönderecekler P.k. 10 Gar/kayseri’ adresine, kargo ile gönderecekler de Bozantı Cad. 160/32 Kayseri adresine Aras kargo ile, Aras kargo yoksa diğer kargo şirketleri ile gönderilmesi gerekiyor. Katılacak kişi ve kuruluşların posta, haberleşme ve diğer giderler için herbir eser için 25 lira katılım paylarını da Ptt ile 254991 nolu posta çeki hesabına ücretsiz olarak veya T.iş Bankası Düvenönü şubesi Kayseri 5302 0274190 nolu banka hesabına yatırmaları gerekmektedir.

bir başka uyarı da yapıtların sahiplerine iade edilmeyeceği ve ilk beş arasına giren eserlerin basımı konusunda telif hakkı sahipleriyle görüşmeler yapılarak eserlerin basılmasına yardımcı olunacağı belirtilmektedir.

ÖNEMLİ NOT: Kitapları hazır olan ve basılmış olanların son katılım tarihini beklememeleri şimdiden katılmaları özellikle rica edilmektedir. Çünkü jüri son aylarda inceleme de sıkışmakta ve ödül ilan süresi uzamaktadır.
başvuru Adresi ve detaylı bilgi:

P.K. 10 Gar/kayseri

NAZENDE DEMİREL
şair-mühendis Ödül Yazmanı
sabit.ince@hotmail.com