PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sevgili Hasankeyf'e Sadakat Yolcuları


tiryakinim
16-07-2009, 19:27
Sevgili Hasankeyf'e Sadakat Yolcuları,

Doğa Derneği ve Atlas Dergisi tarafından Hasankeyf için başlatılan Hasankeyf'e Sadakat imza kapanyasına geçtiğimiz yıllarda imza atarak destek vermiştiniz.

Şimdi Hasankeyf'in de içinde bulunduğu Dicle Vadisi'nin UNESCO Dünya Miras Alanı olarak ilan edilmesi için yeni bir uluslar arası imza kampanyası başlatıldı. Kampanya dahilinde imzalanan dilekçe, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Almanya Başbakanı Angela Merkel'e, Avusturya Başbakanı Werner Faymann'a ve İsviçre Başbakanı Hans-Rudolf Merz'e iletilecek.

www.hasankeyfesadakat.com (http://www.hasankeyfesadakat.com) adresinden ulaşarak imza atabileceğiniz dilekçede Dicle Vadisi'nde yer alan tarihi kent Hasankeyf'in, UNESCO Dünya Mirası Alanı olarak koruma altına almasını, Hasankeyf'in en az 15 bin yıllık geçmişi ve küresel ölçekte nesli tehlike altındaki canlı türleri ile UNESCO'nun 10 dünya mirası kriterinden 9'unu karşılayan insanlığın sahip olduğu en eski kentlerden birisi olduğuna dikkat çekiliyor.

İmza için:www.hasankeyfesadakat.com (http://mailman.doganburda.com/git/click.php?id=350)

Hasankeyf ve Dicle Vadisinin Yüksek Evrensel Değeri raporu için:www.dogadernegi.org (http://mailman.doganburda.com/git/click.php?id=351)

Teşekkür ederiz.