PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kampüs Dergisi


emre gümüşdoğan
17-05-2006, 13:34
Kampüs Dergisi 8. Sayı Çıkıyor!..


DEĞERLİ ARKADAŞLAR, ESKİŞEHİR'İN TEK ÖĞRENCİ DERGİSİ OLAN, ESOGÜ VE ANADOLU ÜNİVERSİTESİNDEKİ ÖĞRENCİLERİN ÖNCÜLÜĞÜNDEYAYIN HAYATINI SÜRDÜRENKAMPÜS DERGİSİNİN YENİ SAYISI ÇIKIYOR.


<DIV =Ms***111;normal> Bu sayıda Kampüs, “Eskişehir’de Uyuşturucuya Son!” sloganı ile mücadelenin dergisi haline geliyor. Mücadele, Eskişehir gençliğinin uyuşturulmasına, milli değerlerinden koparılmasına ve sistemin yedek gücü haline getirilmesine karşı yürütülüyor. Kapak dosyamız, bu mücadelenin üniversitelere taşınmasını ve gençliğe emperyalizmin “uyuşturma oyununu” anlatmayı amaçlıyor. Dergimizin iki bin adet basılmış olması, uyuşturucuya karşı mücadelenin başarıya ulaşabilmesi için önemli bir fırsat sağlamaktadır. “Eskişehir’de Uyuşturucuya Son!” bu aynı zamanda Kampüs Dergisi’nin yarıyıl sonuna kadar yürüteceği kampanyanın adıdır.
<DIV =Ms***111;normal>
<DIV =Ms***111;normal> Bugün sistemin gençliğe dayattığı model olan bireyci, tüketici ve düşünmeyen köleler olmaya karşı; kendi tarihimizden bir alternatifle karşınıza çıkmayı uygun bulduk. Emperyalizmin çürüyen kültürüne karşı Aydınlanma Devrimimizin yüksek değerlerini ele aldık. Üreten, paylaşan, yöneten, sorgulayan ve bütün bunları birlikte yaşama kültürü ile bezeyen bir nesli araştırdık. Ermeni meselesiyle ilgili “yalanlar”a, Talat Paşa’nın hayat hikayesi ve mücadelesine; ayrıca Türkçedeki yozlaşmaya karşı yazılara da yer ayırdık. Sinema köşemizde Kurtlar Vadisi- Irak filmine dair beğenerek okuyacağınızı düşündüğümüz bir yazı yer aldı. Bu yazıdan sonra Öğrenci Köşesi’ni okumanızı öneriyoruz. Çünkü ESOGÜ ve AÜ öğrencilerine filmi sorduk.
<DIV =Ms***111;normal>
<DIV =Ms***111;normal> Bu sayıda söyleşiler, şiirler, karikatür, spor ve sinema sayfaları ile daha zengin bir dergi hazırladık. Yine değerli hocalarımız (Sayın Dr. Vakur Kayador, Yrd. Doç. Dr. Nilüfer Özabacı, Yrd. Doç. Dr. Yağmur Say, Okutman Gönül Yüksel) yazılarıyla katkıda bulundular. Ayrıca sizlerden gelen yazılara daha fazla yer verebilmek için sayfa sayımızı altmışa çıkardık.
<DIV =Ms***111;normal>
<DIV =Ms***111;normal>BEĞENİYLE OKUYACAĞINIZI DÜŞÜNÜYORUZ.
<DIV =Ms***111;normal>SELAMLAR...
<DIV =Ms***111;normal>
<DIV =Ms***111;normal>www.kampusdergisi.com (java***115;cript ol'http://www.kampusdergisi.com/';)