PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kadın yazarlar Anadolu***039;ya açılıyor

emre gümüşdoğan
03-12-2008, 18:29
http://www.pen.org.tr/files/u2/PEN_Kad__n_Yazarlar_Komitesi_ve_katilimcilar.jpgKa dın yazarlar Anadolu'ya açılıyor

PEN Kadın Yazarlar Komitesi 11 ilde kadın yazarlarla buluşma toplantısı düzenliyor. 'Kadın Yazarların Anadolu Buluşması' adı verilen toplantıların ilki Bursa'da yapıldı.

Toplantılarda PEN Kadın Yazarlar Komitesi üyeleri ve konuk yazarların, amatör olarak yazan, yazmak isteyen ve edebiyatı seven kadınlarla buluşulması hedefleniyor. Anadolu'da edebiyatla uğraşan kadınları yazma konusunda cesaretlendirmek için düzenlenen Bursa buluşmasına Müge İplikçi, Şebnem İşigüzel, Mine Söğüt, Sezer Ateş Ayvaz, Nalan Barbarosoğlu ve Özlem Narin Yılmaz konuşmacı olarak katıldı. İki gün süren etkinlikte dört oturum düzenlendi. Bursa Nilüfer Belediyesi Kütüphanesi***8217;nde düzenlenen etkinlikte katılımcılar "Yaşadıklarımız yazma pratiğimizi nasıl etkiler?***8221; , ***8220;Öyküde zaman-dil-karakter***8221;, ***8220;Yazı Disiplinleri***8221;, ***8220;Kurmacanın Dili ve Hikâyesi***8221; gibi farklı konularda bilgi paylaşımı yapıldı ve katılımcıların ürünleri değerlendirildi. Bursa'nın ardından, Antakya, Balıkesir, Diyarbakır, Konya, Mardin, Mersin, Kayseri, Konya, Trabzon ve Şanlıurfa'da da toplantılar düzenlenecek.

Kaynak: PEN Türkiye Merkezi

Edited by: emre gümüşdoğan

SirvanErciyes
03-12-2008, 19:59
Bu da hoş bir haber. Listede benim şehrimde var.

Geçen yıl Murathan Mungan Kadından Kentler kitabında ki öykülerin geçtiği illerde söyleşi ve imza günü düzenlemişti. Benim şehrime de geldi,büyük bir kalabalık ve izdiham göreceğimi düşünerek oraya gittiğimde sadece üç dört kişi kitap imzalatıyordu.Tam bir kabus, düş kırıklığı. Şehrim adına utandım.Hatta çalıştığım okuldaki meslektaşlarıma Murathan Mungan geliyor dediğim zaman o kim diyenler bile çıkmıştı:(:(Edited by: Bozkırkurdu

san_
03-12-2008, 22:00
aman hocam siz o okuldan hemen naklinizi isteyin. insanın ömrü çürür öylelerinin yanında.

SirvanErciyes
03-12-2008, 22:13
aman hocam siz o okuldan hemen naklinizi isteyin. insanın ömrü çürür öylelerinin yanında.

Ne diyebilirm ki çürüdü zaten desem...
Ve de aslında bu okulda ikinci yılım desem daha nitelikli bir ortam bulacağım ümidi ile geldim ve bir Anadolu Lisesi. İkinci bir örnek geldi aklıma, geçen yıl öğretmenler odasında dergi okuyordum bu ne diye baktılar, neden bahsediyor diye sordular, Solaris romanı ve Stanislaw Lem hakkında bir yazı okuyordum .Tüm iyi niyetimle "Solaris diye bir romandan bahsediyor hocam biliimkurguymuş ve filmede çekilmiş, belki izlemişsinizdir" dedim aldığım yanıt şuydu "NeSolaris'i,biz sadece Polarisi biliriz."Edited by: Bozkırkurdu

san_
04-12-2008, 08:08
hocam, anadolu lisesindeki öğretmenleri seçerek atamıyorlar ki...
bazen hiç beklemediğiniz bir okulda; derya gibi, ruhunu öğretmenlik sarmış genç öğretmenlere rastlar, heyecanlanırım.
donanımlarını, heveslerini, duruşlarını öpesim gelir.
yerin önemi ne? her gittiğimiz yerekendimizi taşıyoruz.
belki siz de oraya örnek olasınız diye gönderilmişsinizdir. yılmayın. selam ve sevgimle.

SirvanErciyes
04-12-2008, 20:51
hocam, anadolu lisesindeki öğretmenleri seçerek atamıyorlar ki...
bazen hiç beklemediğiniz bir okulda; derya gibi, ruhunu öğretmenlik sarmış genç öğretmenlere rastlar, heyecanlanırım.
donanımlarını, heveslerini, duruşlarını öpesim gelir.
yerin önemi ne? her gittiğimiz yerekendimizi taşıyoruz.
belki siz de oraya örnek olasınız diye gönderilmişsinizdir. yılmayın. selam ve sevgimle.

Çok sağolun... Ama okuyan insanın kaderi biraz da bu galiba; nerde olursa olsun o biraz Bozkırkurdu.